Kontakt        
 

Kontakta gärna oss om allt som rör klubben!

Telefon: 0485-205 64 (prova annars med Calle nedan)
E-post: friidrott@hogbyif.se 
Adress: Högby IF, Sandbyvägen 3, 387 73 Löttorp
Bankgiro: 5695-9653. Swish: 123 470 10 17.
 
Bli medlem i Högby IF? Läs mer här >>
 
Friidrottssektionen    
 
Ordf: Carl-Gustaf Nilsson
Hem: 0480-285 39
Mobil: 070-444 31 02
Mail: nilsson.calle@tele2.se
Inblandad i all HIFs verksamhet
Kassör: Leif Johansson
Hem: 0485-204 39
Mobil:
070-396 01 37
Mail: leif.johan@bahnhof.se
Ekonomin
 
Ungd.ansv: Olle Willsund
Hem: 0480-223 49
Mobil: 070-518 13 59
Mail: olle_willsund@hotmail.com
Ungdomstränare

Vet.ansv: Per Hammaräng-Grip
Hem:
0480-248 60
Mobil: 073-426 50 23
Mail: phgrip@gmail.com
Arrangemang, statistik landsväg

 
Övrig: Peter Össmar
Hem: 0480-233 56
Mobil: 070-217 27 45
Mail: peterossmar@hotmail.com
Facebook, hemsidan, statistik
Övrig: Christer Persson
Hem: 0480-255 41
Mobil: 070-799 16 26
Jobbet: 0480-44 75 67
Mail:
christer.persson@kalmarhem.se
Tränare, banläggare löp-arr
 
Övrig: Mikael Bäcklund
Mobil: 070-952 61 84
Mail: mikael@gallant.nu
Statistik
Övrig: Bertil Tinnert
Hem: 0485-309 53
Mobil: 070-336 59 53
Mail: b.tinnert@telia.com
Statistik arena
   
Övrig: Markus Andersson
Tel/Fax: 0481-55 04 04
Mobil: 0733-68 84 60
Mail:
markus_andersson2000@yahoo.se
Övrig: John-Erik Svensson
Hem:
0485-387 44
Mobil: 070-693 87 44
Mail: info@olandsidrotten.se
Arrangemang
 
Löpardressen består av röd tröja och svarta byxor - för kännedom.