<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  ÖM i Terränglöpning 24 april 2000  
     
 
Arrangör: Högby IF Tävlingsplats: Rälla, Högsrum
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson & Christer Persson Väder: Sommarväder, +20 grader
 
     
 
4030 m      
M      
1 Anders Dahlström-60 Högby IF 13.09
2 Magnus Ohlsson-82 Högby IF 13.31
3 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 13.53
4 Henrik Carlsson-65 Högby IF 14.40
5 Stefan Rohde-55 Högby IF 14.57
6 Sonny Karlsson-67 Högby IF 15.14
7 Carl-Johan Hermansson-79 FIK Färjestaden 15.15
8 Wilko Rieck-46 Högby IF 15.28
9 Lars-Erik Ohlsson-50 Högby IF 15.56
10 Rune Karlsson-59 Föra AIK 16.08
11 Jan-Erik Voutilainen-83 Föra AIK 16.30
12 Per Arnér-55 Föra AIK 16.34
13 Tommy Klippvik-51 Högby IF 16.45
14 Sven-Olof Hultenius- SSG IF 16.58
15 Christer Persson-63 Högby IF 17.02
16 Tommy Elofsson-66 Föra AIK 17.08
17 Gustaf Karlsson-84 Högby IF 17.32
18 Kjell Bjursell-44 Högby IF 18.31
19 Olle Johansson- Färjestadens Motion 18.36
20 Jan Wiberg-52 FIK Färjestaden 18.44
21 Gösta Kullman- Färjestadens Motion 18.47
22 Ingvar Arvidsson-34 IFK Borgholm 19.06
  Niklas Wiberg-85 FIK Färjestaden brutit
       
P 16      
1 Gustaf Karlsson-84 Högby IF 17.32
  Niklas Wiberg-85 FIK Färjestaden brutit
       
P 18      
1 Magnus Ohlsson-82 Högby IF 13.31
2 Jan-Erik Voutilainen-83 Föra AIK 16.30
       
M 35      
1 Henrik Carlsson-65 Högby IF 14.40
2 Christer Persson-63 Högby IF 17.02
       
M 40      
1 Anders Dahlström-60 Högby IF 13.09
2 Rune Karlsson-59 Föra AIK 16.08
       
M 45      
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 13.53
2 Stefan Rohde-55 Högby IF 14.57
3 Per Arnér-55 Föra AIK 16.34
4 Tommy Klippvik-51 Högby IF 16.45
5 Jan Wiberg-52 FIK Färjestaden 18.44
       
M 50      
1 Wilko Rieck-46 Högby IF 15.28
2 Lars-Erik Ohlsson-50 Högby IF 15.56
3 Sven-Olof Hultenius- SSG IF 16.58
       
M 55      
1 Kjell Bjursell-44 Högby IF 18.31
       
M 60      
1 Olle Johansson- Färjestadens Motion 18.36
2 Gösta Kullman- Färjestadens Motion 18.47
       
M 65      
1 Ingvar Arvidsson-34 IFK Borgholm 19.06
       
K      
1 Johanna Nilsson-83 Högby IF 14.55
2 Katarina Nilsson-56 Högby IF 16.22
3 Camilla Persson-62 Högby IF 17.37
4 Ulrika Holmgren-65 Högby IF 18.01
5 Unni Nilsson-84 FIK Färjestaden 18.30
6 Louise Karlesand-83 FIK Färjestaden 18.39
7 Kerstin Löfgren-64 Högby IF 18.48
8 Lilian Brorsson-47 Högby IF 19.11
9 Irene Rohde-56 Högby IF 19.20
10 Kristina Loog-62 Högby IF 20.38
11 Ulla-Stina Andersson- SSG IF 21.23
12 Marie Karlström-61 Högby IF 21.34
13 Lena Kjellsson-62 Föra AIK 21.38
14 Liselott Johansson-83 Föra AIK 24.40
15 Birgit Larsson-40 Högby IF 26.05
       
F 16      
1 Unni Nilsson-84 FIK Färjestaden 18.30
       
F 18      
1 Johanna Nilsson-83 Högby IF 14.55
2 Louise Karlesand-83 FIK Färjestaden 18.39
3 Liselott Johansson-83 Föra AIK 24.40
       
K 35      
1 Camilla Persson-62 Högby IF 17.37
2 Ulrika Holmgren-65 Högby IF 18.01
3 Kerstin Löfgren-64 Högby IF 18.48
4 Kristina Loog-62 Högby IF 20.38
5 Marie Karlström-61 Högby IF 21.34
6 Lena Kjellsson-62 Föra AIK 21.38
       
K 40      
1 Katarina Nilsson-56 Högby IF 16.22
2 Irene Rohde-56 Högby IF 19.20
       
K 50      
1 Lilian Brorsson-47 Högby IF 19.11
2 Ulla-Stina Andersson- SSG IF 21.23
       
K 60      
1 Birgit Larsson-40 Högby IF 26.05
       
2300 m      
P 14      
1 David Nilsson-87 Högby IF 8.15
2 Lawrence Nilsson-86 FIK Färjestaden 8.35
3 Fredrik Larsson-87 FIK Färjestaden 9.22
4 Johan Karlsson-86 Högby IF 10.41
       
F 14      
1 Line Nilsson-86 FIK Färjestaden 9.35
       
P 12      
1 Johan Svensson-89 FIK Färjestaden 8.36
2 Simon Rohde-89 Högby IF 8.45
3 Camilo Karlström-89 Högby IF 9.20
4 Magnus Söderbäck-89 FIK Färjestaden 9.57
5 Martin Bjursell-89 Högby IF 12.15
6 Magnus Johansson-89 Föra AIK 14.22
       
F 12      
1 Sara Axelsson.88 Högby IF 9.34
2 Olivia Karlesand-88 FIK Färjestaden 9.59
3 Emma Hultenius-89 SSG IF 10.12
4 Emelie Arnér-88 Föra AIK 10.56
5 Malin Wiberg-88 FIK Färjestaden 11.10
6 Emma Larsson-89 FIK Färjestaden 11.15
7 Madelene Herborn-Olsson FIK Färjestaden 11.29
8 Ida Persson-88 Högby IF 11.34
9 Carolina Grandin-88 Föra AIK 11.35
       
1170 m      
P 10      
1 Erik Bjursell-90 Högby IF 4.42
2 Johan Andersson-91 FIK Färjestaden 4.44
3 Marcus Nilsson-91 Högby IF 4.53
4 Isak Olsson-91 Föra AIK 4.55
5 Andreas Rohde-92 Högby IF 4.56
6 Jonathan Olsson-91 Föra AIK 5.19
7 Jonathan Persson-90 Högby IF 5.38
8 Erik Johansson-90 Föra AIK 6.19
       
F 10      
1 Erika Andersson-90 FIK Färjestaden 4.57
2 Sara Nilsson-90 FIK Färjestaden 5.01
3 Lisa Nilsson- SSG IF 5.21
4 Anna Svensson-91 FIK Färjestaden 5.39
5 Sofie Svensson-91 Högby IF 5.43
6 Veronica Grandin-92 Föra AIK 5.45
7 Hedvig Samuelsson-91 FIK Färjestaden 5.46
8 Mathilda Söderbäck-91 FIK Färjestaden 5.48
9 Katherine Karlström-91 Högby IF 5.52
10 Karolina Persson-90 Högby IF 5.53
11 Emma Persson-93 Högby IF 6.05
12 Magdalena Persson-91 Högby IF 7.55
       
 
     
  © HIF, uppdaterad 2004-11-02  

Startsidan