<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Skälbyloppet 7 april 2001  
     
 
Arrangör: Högby IF Start och mål: Skälby, Kalmar
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Väder: +5 grader
 
  Utlottad cykel från Adels Cykel o Sport vanns av Mikael Thuresson  
     
 
M 4450 m 1 Anders Dahlström-60 Högby IF 14.04
    2 Jimmy Wiik-82 Kalmar SK 14.10
    3 Stefan Johansson-80 IK Sisu, Nässjö 14.45
    4 Tommy Unosson-68 Oskarshamnns SK 14.53
    5 David Nilsson-87 Högby IF 15.15
    6 Roberto Sjöö-74 Oskarshamnns SK 15.22
    7 Niklas Franzén- Glasrikets RC 15.25
    8 Ola Slättengren- Glasrikets RC 15.44
    9 Mikael Thuresson-73 Målilla Mörlunda SKI 15.49
    10 Henrik Carlsson-65 Högby IF 15.55
    11 Daniel Axelsson-77 Högby IF 16.19
    12 Mats Törnblad Glasrikets RC 16.28
    13 Ronny Lilja Glasrikets RC 17.02
    14 Lasse Svensson-51 Kalmar OK 17.38
    15 Lars-Erik Ohlsson-50 Högby IF 18.09
    16 Arne Martinsson-57 Målilla Mörlunda SKI 18.11
    17 Karl-Gunnar Ljunggren-44 Högby IF 18.16
    18 Ingvar Arvidsson-34 IFK Borgholm 21.36
           
K 4450 m 1 Sofie Barkstedt-86 Oskarshamnns SK 18.16
    2 Camilla Liljegren-70 Målilla Mörlunda SKI 18.33
    3 Ulrika Holmgren-65 Högby IF 19.07
    4 Irené Rohde-56 Högby IF 19.45
    5 Cassandra Andersson Glasrikets RC 20.42
    6 Kerstin Löfgren-64 Högby IF 21.05
    7 Katarina Ståhl Glasrikets RC 21.25
    8 Camilla Lindström Glasrikets RC 22.41
    9 Ann-Sofie Svensson-69 Högby IF 23.00
    10 Ida Persson-88 Högby IF 26.26
    11 Malin Petersson Glasrikets RC 27.11
           
M 8360 m 1 Fredrik Lundqvist IK Sisu, Nässjö 28.37
    2 Patrik Ivarsson-67 Målilla Mörlunda SKI 28.46
    3 Mikael Palmgren-71 IK Sisu, Nässjö 29.03
    4 Lennart Pettersson-65 Målilla Mörlunda SKI 29.19
    5 Patrik Gustavsson-71 IK Sisu, Nässjö 30.38
    6 Christer Träff-77 Målilla Mörlunda SKI 30.59
    7 Nonne Edsenius-53 Glasrikets RC 32.46
    8 Viking Nilsson- Glasrikets RC 33.57
    9 Erling Thelander-47 Emmaboda Verda Ok 35.25
    10 Klas Oscarsson-65 Kalmar RC 35.46
    11 Jarl Sturesson-49 Favercia AB 38.10
    12 Ewry Johansson-65 Adtranz 38.40
    13 Kenneth Gunnarsson-51 Glasrikets RC 39.42
    14 Anders Sturesson-43 Team Blekinge 40.28
           
K 8360 m 1 Marina Martinsson-62 Målilla Mörlunda SKI 36.53
    2 Camilla Persson-62 Högby IF 37.15
    3 Siv Persson- Målilla Mörlunda SKI 37.38
    4 Eva Petersson- Högby IF 42.45
           
           
 
 
           
P10 1420 m 1 Marcus Nilsson-91 Högby IF 5.41
    2 Robin Slättengren-91 Glasrikets RC 5.56
    3 Johan Andersson-91 FIK Färjestaden 5.58
    4 Andreas Rohde-92 Högby IF 6.13
    5 Johan Nilsson-92 Högby IF 6.45
    6 Rasmus Andersson-91 FIK Färjestaden 6.57
           
P12 2310 m 1 Camilo Karlström-89 Högby IF 9.06
    2 Tim Slättengren-89 Glasrikets RC 9.41
    3 Petter Jidne-89 Glasrikets RC 10.08
           
P14 2310 m 1 Mike Jarhall-88 Glasrikets RC 10.20
           
F8 1420 m 1 Emma Persson-93 Högby IF 8.20
           
F10 1420 m 1 Hedvig Samuelsson-91 FIK Färjestaden 7.03
    2 Sandra Barkstedt-92 Oskarshamns SK 7.12
    3 Kathrine Karlström-91 Högby IF 7.43
    4 Sofie Ståhl FIK Färjestaden 8.09
    5 Magdalena Persson-91 Högby IF 8.54
    6 Sofie Svensson-91 Högby IF 11.12
           
F12 2310 m 1 Erika Andersson-90 Glömminge AIF 10.40
           
F14 2310 m 1 Olivia Bergvall-88 Oskarshamns SK 9.20
    2 Sara Axelsson-88 Högby IF 9.57
    3 Sofia Ekorn-88 Glasrikets RC 10.24
    4 Therese Karlsson-88 Högby IF 11.24
    5 Ida Persson-88 Högby IF 12.20
           
 
     
  © HIF, uppdaterad 2004-11-02  

Startsidan