<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Hornsjön Runt 20 juli 2002
 
Arrangör: Högby IF
 
  Män 11 500 m    
Plac. Namn Klubb Tid
1 Ola Slättengren -63 Glasrikets RC 41,23
2 Mikael Palmgren -71 IK Sisu Nässjö 43,35
3 Jörgen Adolfsson -67 Hultsfreds LK 45,17
4 Stefan Pettersson Glasrikets RC 46,52
5 Stefan Rohde Högby IF 47,04
6 Torbjörn Liljegren -65 Målilla-Mörlunda SKI 47,15
7 Ludvig Nyberg Högby IF 47,51
8 Magnus Eek -92 Målilla-Mörlunda SKI 47,57
9 Martin Edberg -72 Epsilon 48,03
10 Leif Sjöberg -50 IFK Borgholm 48,35
11 Martin Hedberg -88 Jamtrännarna/Brunflo IF 48,52
12 Mikael Nyberg -86 Lidingö Öl 49,17
13 Anders Kristoffersson Gnosjö 49,19
14 Arne Martinsson Målilla-Mörlunda Ski 49,41
15 Peter Rejler -66 Rejlers IF 49,59
16 Jonatan Hedberg -85 Jamtrännarna/Brunflo IF 50,17
17 Kennet Borg Johanneshov 50,17
18 Tommy Ekström -56 Rånäs 4H 50,20
19 Peder Lindberg IFK Lidingö 50,46
20 Karl-Erik Lundin Byxelkrok 51,12
21 Allan Nicklasson Skruvs IF 51,19
22 Samuel Thelin -72 Malmö Museer 51,25
23 Bo Norell Sandbybadet 51,41
24 Bo Borg -56 Kisa SK 51,46
25 Daniel Serlander -72 Malmö KK 51,55
26 Ulf Lindgren -63 Umedalens IF 52,03
27 Stefan Bergmark -70 Yelah.net 52,06
28 Mats D Karlsson Jönköping 52,11
29 Tony Zetterström Målilla-Mörlunda SKI 52,23
30 Mikael Borg Vällingby 52,37
31 Stefan Hector NIBI 52,38
32 Stefan Pålsson Handelsbanken 52,50
33 Jonny Hansson -56 Bromma Vällingby SOK 52,51
34 Joakim Johansson -67 Färjestaden 52,53
35 Benny Wennberg -58 IFK Borgholm 53,40
36 Ulf Wickbom -44 Böda IK 53,48
37 Inge Mattsson -63 Ryssbergets IK 53,57
38 Magnus Pettersson Köpingsvik 54,44
39 Leif E. Karlsson -46 Sköldinge IF 54,45
40 Daniel Häll Glasrikets RC 54,47
41 Håkan Andersson Skillingaryds FK 55,08
42 Krister Häll Glasrikets RC 55,10
43 Bengt Olsson Arla Ost Borgholm 55,11
44 Fredrik Hetzman -72 Gudesjö SK 55,19
45 Kennet Nyberg Färjestadens Motions IF 55,40
46 Bent Sjöholm -48 Hilletorp 56,01
47 Jonas Nilsson -72 Bubba 56,18
48 Mikael Odjung -64 Gudesjö SK 56,28
49 Stefan Odjung -57 Gudesjö SK 56,30
50 Ulf Billsten Byxelkrok 56,36
51 Åke Andersson SSG IF 56,46
52 Bo Deutgen Polar 56,47
53 Magnus Johansson Östgöta Lingon 56,58
54 Stefan Hermansson Bara 57,16
55 Robert Grahn Nordsjö IK 57,28
56 Magnus Nilsson Laneborgs Bygg 57,38
57 Kjell Olsson Sävsjö 57,43
58 Roger Jonsson -56 Älta 57,55
59 Magnus Edberg -70 Intentia 58,06
60 Stig Ekström Växjö 58,16
61 Jörgen Bandelid -62 Hornsjöns Pensionat 58,25
62 Fredrik Brokvist Eskilstuna 58,32
63 Gunnar Gustafsson Byxelkrok 58,42
64 Magnus Larsson -52 Team Larsson 58,47
65 Ulrich Seiffert Tyskland 59,01
66 Håkan Petersson Sättra 59,09
67 Per Jakobsson -71 Gudesjö SK 59,27
68 Erik Pettersson Färjestaden 59,31
69 Håkan Thell -58 Eksjö Södra IK 59,45
70 Jan Bojling -45 Hässelby 1.00,02
71 Christian Jonsson -88 Älta 1.00,06
72 Anders Nilsson Hulterstads AIK 1.00,23
73 Gösta Brokvist Eskilstuna 1.00,38
74 Jesper Swan -86 Hornsjöns Pensionat 1.00,40
75 Björn Kassman Haninge 1.00,42
76 Kjell Bjursell -44 Högby IF 1.01,14
77 Erik Bjursell -90 Högby IF 1.01,15
78 Gösta Kullman -38 Färjestadens Motion 1.01,17
79 Magnus Eriksson -76 NBSP 1.01,23
80 Sven-Erik Johansson Arla Ost Borgholm 1.01,27
81 Greger Backström Gesab AB 1.01,30
82 Lars Adolfsson Alvesta SOK 1.01,36
83 Håkan Svensson -70 Filosofsamfundet 1.01,40
84 Per Andersson Banck -60 Strateg 1.01,45
85 Mats Martinsson IFK Kåremo 1.01,51
86 Åke Karlsson Arla Ost Borgholm 1.01,55
87 Andreas Persson Sveriges springförbund 1.02,00
88 Carl-Johan Svensson -68 Team Nanny RC 1.02,05
89 Björn Wåhlin Kumla 1.02,11
90 Bengt Larsson -46 Team Larsson 1.02,20
91 Robert Fredriksson -72 Team Travel Alstermo 1.03,09
92 Staffan Stenfelt -68 Göteborg 1.03,15
93 Gerhard Kjellén Byrum-Sandvik 1.03,18
94 Lars Karlsson Örsjö IF 1.03,40
95 Mikael Johansson Arla Ost Borgholm 1.03,42
96 Leif Andersson Rydö ASK 1.03,47
97 Peter Westberg -59 Stockholmspolisens IF 1.03,58
98 Stefan Andersson Växjö AIS 1.04,04
99 Mårten Edgren -72 Valtec Danmark 1.05,22
100 Tobbe Johnsson -66 Övra Bägby 1.06,15
101 Kjell Bergström Swedish Match 1.06,30
102 Mikael Morenius -62 Rolfstorp GIF 1.08,19
103 Lars-Erik Jonasson Kalmar 1.08,28
104 Erik Jerner Byxelkrok 1.08,58
105 Ove Zettervall Strängnäs 1.09,24
106 Bertil Olsson Älta 1.10,52
107 Ulf Larsson -37 Team Larsson 1.10,58
108 Samuel Eriksson Bentone AB Ljungby 1.11,06
109 Jan Åleheim Åleheims Åkeri 1.11,12
110 Lars Hansson Stenninge 1.11,18
111 Tommy Persson Ekman IF 1.13,27
112 Karl-Gerhard Persson -40 Bellinge IF 1.14,14
113 Per-Åke Magnusson Skogås 1.14,30
114 Lena Medelius -62 Borås 1.20,33
115 Magnus Larsson Västerås 1.21,10
116 Gunnar Törnqvist -44 Garphyttans IF 1.23,00
117 Reino Thapper -56 Målilla-Mörlunda SKI 1.24,01
118 Henrik Jönsson Arla Ost Borgholm 1.28,43
  Lars-Erik Larsson Borgholm Deltagit
  Sverker Bernander Uppsala Deltagit
       
  Kvinnor 11 500 m    
1 Ida Nilsson -81 Högby IF 43,12
2 Anne Buller -70 Hässelby SK 47,20
3 Sofia Byhlinder -84 IFK Mora Fi 49,24
4 Katarina Nilsson -56 Högby IF 52,11
5 Jessica Eriksson Brittatorps TK 52,14
6 Siv Persson -70 Målilla-Mörlunda SKI 52,44
7 Susanne Holm -70 Målilla-Mörlunda SKI 55,19
8 Iréne Rohde Högby IF 58,35
9 Chrisina Selberg Sköndal 59,04
10 Johanna Jacobson -64 Kalmar 59,38
11 Thina Sjöman Kalmar 1.01,11
12 Madeleine Larsson -73 Saltsjö-Boo 1.02,02
13 Annelie Andersson -66 Bromma 1.02,32
14 Maria Hedberg -58 Jamtrännarna/Brunflo IF 1.02,47
15 Carola Sevborn -70 Färjestaden 1.03,16
16 Elisabeth Johnsson -64 Övra Bägby 1.04,32
17 Annelie Persson -62 Målilla-Mörlunda SKI 1.08,28
18 UllaStina Andersson Mörbylånga 1.09,44
19 Gunilla Norlén Västerås 1.21,12
20 Berit Lundström Kalmar 1.23,29
  Marie-Louice Bernander Uppsala Deltagit
  Anna-Greta Larsson Borgholm Deltagit
       
  Deltagit i 25 år    
  Anna-Greta Larsson    
  Anna-Greta Karlsson    
  Lars-Erik Larsson    
  Åke Karlsson    
  Henrik Jönsson    
  Gösta Kullman    
  Erik Petersson    
  Erik Jerner    
       
  P15 2 900 m    
1 Erik Scheller -87 FGF/VIF Gute 10,31
2 Markus Magnusson -88 FBI 12,07
       
  P13 2 900 m    
1 Tim Slättengren -89 Glasrikets RC 10,49
2 Simon Rohde Högby IF 10,59
3 Christoffer Odljung -90 Gudesjö SK 11,49
4 Alexander Olsson -90 Högby IF 11,53
5 Fredrik Blomberg -90 Orminge IBK 12,51
6 Karl-Erik Sjöholm -89 Hilletorp 14,34
7 Alexander Nordén -90 FBI 15,34
8 Vilhelm Rydén -90 CL 98 15,56
9 Martin Bjursell -89 Högby IF 16,19
       
  P11 1 500 m    
1 Marcus Nilsson -91 Högby IF 5,37
2 Linus Lindgren -91 Umedalens IF 5,40
3 Robin Slättengren -91 Glasrikets RC 5,43
4 Herman Danielsson -92 Målilla-Mörlunda SKI 5,57
5 Andreas Rohde Högby IF 6,05
6 Adrian Hedberg -91 Jamtrännarna/Brunflo IF 6,15
7 Johannes Olsson -91 Högby IF 6,31
8 Robin Johnsson -92 Böda IK 6,46
9 Adam Westberg -91 Stockholmpolisens IF 7,07
10 Axel Näslund -92 IFK Tiwas 7,15
11 Johan Somproh -92 Högby IF 7,17
12 Mathias Pettersson -92 Lessebo OK 7,26
13 Filip Nordén -92 FBI 8,47
14 Oskar Hallmans -92 Vallentuna BK 9,18
       
  P9 1 500 m    
1 Daniel Jonsson -94 Älta IF 6,02
2 Jakob Tengbert -93 Tibro AIK FIK 6,17
3 Mattias Waldemar -93 Sköndals IK 7,08
4 Gustaf Morenius -94 Rolfstorps GIF 7,16
5 Max Karlsson -94 Sköldinge IF 7,19
6 Lukas Wiberg -93 Högby IF 7,26
7 Olov Ekström -94 Rånäs 4H 7,34
8 Erik Hallmans -94 Vallentuna BK 7,39
9 Robin Somproh -95 Högby IF 7,45
10 Albin Hedberg -94 Jamtrännarna/Brunflo IF 8,06
11 Ken Slättengren -95 Glasrikets RC 8,15
12 Erik Heestand -94 SIK 8,44
13 Hannes Harrieson -93 Högby IF 8,49
14 Martin Andersson -93 Högby IF 9,04
15 Victor Pontmark -95 Färjestaden 9,12
16 Olle Andersson -95 Högby IF 10,53
17 Joel Thelin-Bergmark Malmö LS 11,45
18 Hugo Wiberg -96 Högby IF 11,47
19 Carl Kennestig -99 Västra Sörby 15,01
20 Linus Pontmark -99 Färjestaden 18,10
       
  F15 2 900 m    
1 Ida Andreasson -88 Eksjö Södra IK 11,57
2 Johanna Mattsson -88 Gällivare SK 12,09
3 Amanda Rikner -87 Folkatorp IF 14,43
4 Ida Persson Högby IF 15,38
       
  F13 2 900 m    
1 Helena Nyberg -90 Lidingö 12,06
2 Maria Borg -90 Kisa SK 12,18
3 Emma Hultenius SSG IF 12,26
4 Sofia Mattsson -89 Gällivare SK 12,29
5 Maja Karlsson -90 Sköldinge IF 14,32
6 Sara Nilsson -89 Högby IF 15,10
7 Alvida Harrieson-90 Högby IF 15,55
       
  F11 1 500 m    
1 Lisa Mattson -91 Gällivare SK 6,00
2 Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 6,08
3 Stina Sjöholm -91 Hilletorp 6,27
4 Linn Nilsson -92 KM 5 7,11
5 Nina Lundén -91 Stockholm 7,12
6 Rebecka Liljegren -92 Målilla-Mörlunda SKI 7,22
7 Anna Evaldsson -92 Högby IF 7,50
8 Magdalena Persson -91 Högby IF 8,18
9 Rebecka Banck -91 Folkatorp IF 8,21
10 Amanda Westberg -91 Stockholmspolisens IF 8,33
11 Frida Hultenius SSG IF 8,45
12 Caroline Zetterstedt -92 Skenninge IK 8,47
       
  F9 1 500 m    
1 Johanna Busk -93 Enhörna IF 6,21
2 Julia Bergengren -94 Ljungsbro FK 6,47
3 Linn Lindgren -93 Umedalens IF 7,10
4 Emma Persson -93 Högby IF 7,16
5 Trixie Swahn Bandelid -93 Hornsjöns Pensionat 7,25
6 Torne Lundén -93 Stockholm 7,26
7 Linda Grandin -93 Vedborm 7,38
8 Linnea Liljegren -95 Målilla-Mörlunda SKI 7,58
9 Evelina Zetterstedt -94 Skenninge IK 8,46
10 Viktoria Hallmans -96 Vallentuna BK 9,09
11 Kajsa Morenius -96 Rolfstorps GIF 10,40
12 Matilda Westberg -96 Stockholmpolisens IF 10,57
13 Freja Eriksson -93 TTP 12,17
14 Alma Kennestig -97 Västra Sörby 12,47