<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Länsmästerskap i Terräng 1 april 2002  
     
 
Arrangör: Högby IF
Tävlingsplats: Rälla, Öland
 
     
 
Sträcka Klass Placering Namn Klubb/Ort Tid
4030 m M 1 Jimmy Wik-82 Kalmar SK 13.10
    2 Håkan Wirén-74 Kalmar SK 14.03
    3 Roberto Sjöö-74 Oskarshamns SK 14.10
    4 Kibrom Okbamikael-82 Glasrikets SK 14.40
           
  M35 1 Magnus Eek-65 Målilla Mörlunda Ski 15.56
    2 Jörgen Nilsson-65 Oskarshamns SK 15.59
    3 Håkan Englund-59 Oskarshamns SK 17.05
    4 Tommy Elofsson-66 Föra AIK 17.43
           
  M45 1 Magnus Andersson-57 Högby IF 13.56
    2 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 14.13
    3 Nonne Edsenius-53 Glasrikets RC 15.24
    4 Stefan Rohde -55 Högby IF 16.14
    5 Arne Martinsson-58 Målilla Mörlunda Ski 16.27
    6 Per Arnér Föra AIK 17.12
    7 Kent Massimov -53 Oskarshamns SK 27.09
           
           
           
  M55 1 Viking Nilsson-45 Glasrikets RC 15.55
    2 Wilko Rieck-46 Högby IF 15.58
    3 Erling Thelander-47 Emmaboda verda OK 16.09
    4 Jan Johansson-42 Oskarshamns SK 16.26
    5 Ingemar Nilsson-46 Glasrikets RC 17.22
           
  M65 1 Ingvar Arvidsson-34 IFK Borgholm 20.02
    2 Karl-Erik Svensson- Nybro OK 27.01
           
           
4030 m K 1 Johanna Nilsson-83 Högby IF 14.12
    2 Karin Bäckström-83 Högby IF 18.33
           
  K35 1 Sussan Holm -67 Målilla Mörlunda Ski 17.44
    2 Anita Jönsson-63 Högby IF 19.25
           
  K40 1 Marina Martinsson-62 Målilla Mörlunda Ski 17.58
    2 Camilla Persson-62 Högby IF 18.05
           
  K45 1 Katarina Nilsson-56 Högby IF 16.47
    2 Irene Rohde-56 Högby IF 19.39
           
  K50 1 Lilian Brorsson-47 Högby IF 19.07
    2 Ros-Marie Edsenius-52 Glasrikets RC 23.50
    3 Britt Nilsson-49 Glasrikets RC 23.51
           
           
 
 
Sträcka Klass Placering Namn Klubb/Ort Tid
1170 m P9 1 Henrik Nilsson-94 Kalmar SK 5.01
    2 Viktor Ellström -94 Oskarshamns SK 7.16
    3 Mattias Ellström -95 Oskarshamns SK 7.23
           
1170 m F9 1 Emma Persson-93 Högby IF 5.46
    2 Emma Jeansson-93 Högby IF 6.23
    3 Maja Rosander-94 Högby IF 6.49
    4 Nilla Rosander - Högby IF 6.52
           
1170 m P11 1 Marcus Nilsson-91 Högby IF 4.19
    2 Robin Slättengren-91 Glasrikets RC 4.24
    3 Johan Andersson-91 FIK Färjestaden 4.31
    4 Andeas Rohde-92 Högby IF 4.36
    5 Rasmus Andersson-91 FIK Färjestaden 4.47
    6 Johan Nilsson-92 Högby IF 4.49
    7 Mattias Elofsson-92 Föra AIK 5.19
           
1170 m F11 1 Therese Nilsson-91 Kalmar SK 4.49
    2 Veronica Grandin-92 Föra AIK 5.12
    3 Rebecka Englund-91 Oskarshamns SK 5.33
    4 Magdalena Persson-91 Högby IF 6.15
           
2300 m P13 1 Camilo Karlström-89 Högby IF 8.27
    2 Simon Rohdé-89 Högby IF 8.31
    3 Tim Slättengren -89 Glasrikets RC 8.33
           
2300 m F13 1 Madeleine Nilsson-89 Kalmar SK 9.28
    2 Sara Klingstedt-89 Södra Vi IF 9.52
    3 Erica Andersson-90 FIK Färjestaden 10.46
           
2300 m F13 1 Sara Nilsson-89 Högby IF Brutit
           
2300 m F15 1 Ida Persson-88 Högby IF 11.35
      Sara Axelsson-88 Högby IF Brutit
           
4030 m P17 1 Fredrik Svensson-86 Oskarshamns SK 16.39
           
4030 m F17 1 Sofie Barkstedt-86 Oskarshamns SK 16.34
           
           
 
     
     
  © HIF, uppdaterad 2004-11-02  

Startsidan