<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Skälbyloppet 5 april 2003  
     
 
Arrangör: Högby IF Start och mål: Skälby, Kalmar
Tävlingsledare: Christer Persson Väder: Mulet, snö, strax över 0 grader
 
     
 
  4450 m Män    
Placering     Tid  
         
1 Patrik Ivarsson-67 Målilla Mörlunda Ski 14:51:00  
2 Tommy Unosson-67 Oskarshamns SK 15:02:00  
3 Mats Thörnblad-61 Glasrikets RC 15:28:00  
4 Jonas Johansson-69 Glasrikets RC 16:20:00  
5 Daniel Häll-88 Glasrikets RC 16:39:00  
6 Andreas Nilsson-70 Målilla Mörlunda Ski 16:46:00  
7 Camilo Karlström-89 Högby IF 16:50:00  
8 Anders Ellow Kalmar SK 16:51:00  
9 Johan Palm-72 Glasrikets RC 17:23:00  
10 Anders Öberg Kalmar RC 17:25:00  
11 Nonne Edsenius-53 Glasrikets RC 17:31:00  
12 Willko Rieck-46 Högby IF 18:03:00  
13 Simon Rohde-89 Högby IF 18:12:00  
14 Krister Häll-63 Glasrikets RC 18:13:00  
15 Erik Johansson-89 Högby IF 18:14:00  
16 Lasse Svensson-51 Kalmar OK 18:16:00  
17 Claes Oscarsson-65 Kalmar RC 18:36:00  
18 Johan Svensson Högby IF 18:43:00  
19 Per Öberg-40 Kalmar RC 18:44:00  
20 Bo Sjöqvist-62 Glasrikets RC 19:30:00  
         
  4450 m Kvinnor    
Placering     Tid  
1 Sofie Barkstedt-86 Oskarshamns SK 17:29:00  
2 Linn Modin-84 FIK Färjestaden 18:19:00  
3 Sofia Forsberg-87 Högby IF 18:34:00  
4 Susanne Holm-57 Målilla Mörlunda Ski 18:47:00  
5 Marina Martinsson-62 Målilla Mörlunda Ski 19:07:00  
6 Camilla Persson-62 Högby IF 19:19:00  
7 Sara Axelsson-88 Högby IF 20:04:00  
8 Eva Råberg-59 Högby IF 20:45:00  
9 Irene Rohde-56 Högby IF 20:50:00  
10 Karin Nilsson-65 Kalmar SK 22:38:00  
11 Git Karlsson- Högby IF 22:39:00  
12 Sara Nilsson-89 Högby IF 24:09:00  
13 Camilla Lindström Torsås 24:17:00  
13 Rosita Karlsson Torsås 24:17:00  
15 Anne Häll-66 Glasrikets RC 25:30:00  
         
 
 
  8360 m Män    
      Tid  
1 Jimmy Wik-82 Kalmar SK 28:40:00  
2 Magnus Ekstrand-69 IS Göta 28:51:00  
3 Sonny Karlsson-67 Högby IF 28:58:00  
4 Anders Dahlström-60 Högby IF 29:09:00  
5 Mikael Palmgren-71 OK Njudung 29:20:00  
6 Ola Slättengren-63 Högby IF 30:03:00  
7 Jan Berg-54 Mönsterås 31:31:00  
8 Ivar Carlsson-73 Bombardier 33:09:00  
9 Ludvig Nyberg Högby IF 33:10:00  
10 Tony Zetterström-66 Målilla Mörlunda Ski 33:51:00  
11 Viking Nilsson-45 Glasrikets RC 33:56:00  
12 Pren Kolaj Högby IF 40:41:00  
13 Ove Bäckström-60 Smedby BoIK 42:09:00  
         
  8360 m Kvinnor    
         
1 Helena Jonsson-64 Glasrikets RC 33:59:00  
2 Katarina Nilsson-56 Högby IF 37:29:00  
3 Siv Persson-70 Målilla Mörlunda Ski 38:03:00  
4 Anita Jonsson Högby IF 40:00:00  
5 Lilian Brorsson-47 Högby IF 40:18:00  
6 Johanna Jacobson-64 Kalmar 42:28:00  
         
 
 
         
  1420 m P9      
Placering     Tid  
1 Henrik Nilsson-94 Kalmar SK 06:21  
2 Ken Slättengren-95 Högby IF 07:18  
3 Viktor Nilsson Högby IF 09:32  
         
  1420 m F9      
Placering     Tid  
1 Ofelia Karlsson-96 Högby IF 08:31  
2 Linda Jeansson-95 Högby IF 13:37  
         
         
  1420 m P11      
Placering     Tid  
1 Andreas Rohde-92 Högby IF 05:53  
2 Johan Nilsson-92 Högby IF 05:56  
         
         
  1420 m F11      
Placering     Tid  
1 Sandra Barkstedt-92 Oskarshamns SK 06:47  
2 Emma Persson-93 Högby IF 07:31  
3 Emma Jeansson-93 Högby IF 08:13  
         
         
  2310 m P13      
Placering     Tid  
1 Alexander Olsson-90 Högby IF 09:01  
2 Robin Slättengren-91 Högby IF 09:09  
3 Johannes Olsson-91 Högby IF 10:31  
4 Jonathan Person-90 Högby IF 12:10  
         
         
  2310 m F13      
Placering     Tid  
1 Katherine Karlström-91 Högby IF 10:49  
2 Sofie Svensson-91 Högby IF 11:25  
1 Therese Nilsson-91 Kalmar SK 12:30  
 
     
  © HIF, uppdaterad 2004-11-02  

Startsidan