<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Högby IF:s Friidrottsskola 7-11 juli 2003
   
 
Arrangör: Högby IF Tävlingsplats: Högby IF
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Väder:
  Föreningstillhörighet: Axel Eriksson (P12) och Veronica Grandin (F11)
  Övriga = Högby IF
 
 

 Kl. Datum  Gren       Plac  Namn                    Resultat   Vind   

 P15  9-7   100m          1. Filip Gedin-88             13.95   -0.8

     10-7   100m häck     1. Filip Gedin-88             19.17   -1.5

      9-7   1500m hinder  1. Filip Gedin-88           6,14.55

      8-7   Höjd          1. Filip Gedin-88              1.30

      9-7   Längd         1. Filip Gedin-88              3.84    0.3

     10-7   Tresteg       4. Filip Gedin-88              7.83

     10-7   Kula          1. Filip Gedin-88              8.00  motvind

      9-7   Diskus        1. Filip Gedin-88             14.03

      8-7   Spjut         1. Filip Gedin-88             17.23

           

 P14  9-7   100m          1. Camilo Karlström-89        12.29   -0.8

                          2. Simon Rohde-89             14.24   -0.8

                          3. Tim Slättengren-89         14.82   -0.8

     10-7   200m          1. Camilo Karlström-89        25.42   -2.2

     11-7   1500m         1. Camilo Karlström-89      4,39.27

                          2. Tim Slättengren-89       4,54.99

                          3. Simon Rohde-89           5,00.13

     11-7   100m häck     1. Camilo Karlström-89        15.99   -1.5

                          2. Simon Rohde-89             19.53   -1.3

                          3. Tim Slättengren-89         21.61   -1.3

     10-7   300m häck     1. Camilo Karlström-89        44.48

                          2. Simon Rohde-89             53.19

                          3. Tim Slättengren-89         55.02

      9-7   1500m hinder  1. Camilo Karlström-89      5,05.80

                          2. Simon Rohde-89           5,23.52

                          3. Tim Slättengren-89       5,27.85

      8-7   Höjd          1. Camilo Karlström-89         1.41

                          2. Simon Rohde-89              1.35

                          3. Tim Slättengren-89          1.30

     10-7   Stav          1. Simon Rohde-89              2.15

     11-7   Stav          1. Camilo Karlström-89         2.00

      9-7   Längd         1. Camilo Karlström-89         5.35    1.4

                          2. Simon Rohde-89              4.15    0.8

                          3. Tim Slättengren-89          3.72    0.9

     10-7   Tresteg       1. Camilo Karlström-89        11.61  motvind

                          2. Simon Rohde-89              8.88  motvind

                          3. Tim Slättengren-89          7.79  motvind

     10-7   Kula          1. Camilo Karlström-89         8.75

                          2. Simon Rohde-89              5.61

                          3. Tim Slättengren-89          5.29

      9-7   Diskus        1. Camilo Karlström-89        20.46

                          2. Jonathan Persson-90        19.92

                          3. Simon Rohde-89             15.25

                          4. Tim Slättengren-89         14.60

     11-7   Slägga        1. Camilo Karlström-89        13.75

                          2. Tim Slättengren-89         12.08

                          3. Simon Rohde-89             11.10

      8-7   Spjut         1. Jonathan Persson-90        29.17

                          2. Camilo Karlström-89        26.71

                          3. Simon Rohde-89             15.74

                          4. Tim Slättengren-89         10.96



 P13  9-7   100m          1. Jonathan Persson-90        14.94   -0.8

     10-7   600m          1. Erik Romberg-90          2,12.36

      8-7   Höjd          1. Jonathan Persson-90         1.38

     10-7   Stav          1. Jonathan Persson-90         1.74

                          2. Erik Romberg-90             1.51

      9-7   Längd         1. Jonathan Persson-90         3.71    2.0

     10-7   Tresteg       1. Erik Romberg-90             7.90  motvind

     10-7   Kula          1. Jonathan Persson-90        11.02

                          2. Erik Romberg-90             9.70

      9-7   Diskus        1. Jonathan Persson-90        35.59

      8-7   Spjut         1. Jonathan Persson-90        38.78

 

 P12  9-7   80m           1. Marcus Nilsson-91          11.67  motvind

                          2. Robin Slättengren-91       12.32  motvind

                          3. Adam Westberg-91           13.83  motvind

     10-7   200m          1. Oskar Thor-91              30.32   -2.2

     10-7   1500m         1. Marcus Nilsson-91        4,54.11

                          2. Robin Slättengren-91     5,31.87

                          3. Adam Westberg-91         6,08.94

     10-7   60m häck      1. Marcus Nilsson-91          11.43  motvind

                          2. Oskar Thor-91              12.56  motvind

                          3. Robin Slättengren-91       13.71  motvind

                          4. Adam Westberg-91           14.56  motvind

     10-7   300m häck     1. Marcus Nilsson-91          51.14

                          2. Oskar Thor-91              55.11

                          3. Robin Slättengren-91       58.79

      9-7   1500m hinder  1. Marcus Nilsson-91        5,26.32

                          2. Robin Slättengren-91     6,04.68

                          3. Adam Westberg-91         6,57.20

      8-7   Höjd          1. Marcus Nilsson-91           1.30

                          2. Robin Slättengren-91        1.25

                          3. Adam Westberg-91            1.05

     10-7   Stav          1. Marcus Nilsson-91           2.06

                          2. Oskar Thor-91               1.60

      9-7   Längd         1. Robin Slättengren-91        4.29   -0.4

                          2. Marcus Nilsson-91           4.26   -0.8

                          3. Adam Westberg-91            3.42    2.4 

     10-7   Tresteg       1. Robin Slättengren-91        9.25  motvind

                          2. Oskar Thor-91               8.66  motvind

                          3. Marcus Nilsson-91           8.26  motvind

                          4. Adam Westberg-91            7.26  motvind

     10-7   Kula          1. Marcus Nilsson-91           9.28

                          2. Oskar Thor-91               7.85

                          3. Robin Slättengren-91        6.05

                          4. Adam Westberg-91            5.76

      9-7   Diskus        1. Marcus Nilsson-91          34.67

                          2. Adam Westberg-91           16.29

                          3. Robin Slättengren-91       14.21

     11-7   Slägga        1. Marcus Nilsson-91          28.20

                          2. Robin Slättengren-91       15.26

                          3. Adam Westberg-91           10.24

      8-7   Spjut         1. Marcus Nilsson-91          33.07

                          2. Robin Slättengren-91       20.04

                          3. Adam Westberg-91            9.71



 P11  9-7   60m           1. Johan Somproh-92           10.11   -0.5

                          2. Oskar Gedin-92             10.75   -0.5

     10-7   200m          1. Mattias Olander-92         32.50   -2.2

     11-7   1500m         1. Andreas Rohde-92         6,18.03

                          2. Johan Somproh-92         6,18.23

     10-7   60m häck      1. Mattias Olander-92         13.30  motvind

                          2. Johan Nilsson-92           14.06  motvind

                          3. Johan Somproh-92           15.06  motvind

                          4. Oskar Gedin-92             18.44  motvind

     10-7   300m häck     1. Mattias Olander-92       1,01.76

                          2. Johan Nilsson-92         1,06.33

                          3. Johan Somproh-92         1,07.20

      9-7   800m hinder   1. Johan Somproh-92         3,39.36

                          2. Oskar Gedin-92           4,04.84

      8-7   Höjd          1. Axel Eriksson-92            1.15

                          2. Johan Somproh-92            1.10

     10-7   Höjd          1. Johan Nilsson-92            1.05

                          2. Oskar Gedin-92              1.05

     11-7   Höjd          1. Mattias Olander-92          1.30

     11-7   Stav          1. Andreas Rohde-92            1.48

      8-7   Längd         1. Andreas Rohde-92            3.90    1.9

                          2. Johan Nilsson-92            3.52    2.6

                          3. Johan Somproh-92            3.43    2.7

                          4. Oskar Gedin-92              2.92    1.4

     10-7   Tresteg       1. Mattias Olander-92          9.83   -1.2

                          2. Johan Nilsson-92            7.60   -2.1

                          3. Johan Somproh-92            7.19   -1.3

                          4. Oskar Gedin-92              6.11   -0.5

      9-7   Kula          1. Oskar Gedin-92              6.45

                          2. Johan Somproh-92            5.28

     10-7   Kula          1. Mattias Olander-92         10.23

                          2. Andreas Rohde-92            7.95

                          3. Johan Nilsson-92            5.82

     11-7   Slägga        1. Andreas Rohde-92           18.71

                          2. Mattias Olander-92         18.24

                          3. Axel Eriksson-92           16.89

                          4. Johan Nilsson-92           10.23

      8-7   Spjut         1. Axel Eriksson-92           27.10

                          2. Johan Somproh-92           15.84

                          3. Mattias Olander-92         15.29

                          4. Oskar Gedin-92              6.77

 P10 10-7   600m          1. Daniel Thor-93           2,09.38

     11-7   60m minihäck  1. Daniel Thor-93             13.09

     10-7   Tresteg       1. Daniel Thor-93              6.98   -2.1

      9-7   60m           1. Ken Slättengren-95         10.86   -0.5

                          2. Robin Somproh-95           11.48   -0.5

     11-7   1500m         1. Ken Slättengren-95       6,20.64

     11-7   60m minihäck  1. Ken Slättengren-95         14.89

                          2. Joel Romberg-95            15.94

                          3. Robin Somproh-95           16.04

     10-7   300m häck     1. Robin Somproh-95         1,08.68

      9-7   800m hinder   1. Ken Slättengren-95       3,48.05

                          2. Robin Somproh-95         4,04.82

     11-7   Höjd          1. Robin Somproh-95            0.90

                          2. Ken Slättengren-95          0.80

      8-7   Längd         1. Ken Slättengren-95          2.56    2.1

                          2. Robin Somproh-95            2.45    1.9

      9-7   Längd         1. Robin Somproh-95            2.76   -0.5

                          2. Ken Slättengren-95          2.75    2.5 

      9-7   Kula          1. Robin Somproh-95            3.99

                          2. Ken Slättengren-95          3.96

     10-7   Boll          1. Ken Slättengren-95         19.43

                          2. Robin Somproh-95           12.19

                          3. Joel Romberg-95            11.42

 M40 11-7   Slägga        1. Christer Persson-62        18.94

  

 Kvinnor 10-7  Stav       1. Johanna Nilsson-83          2.06

          8-7  Spjut      1. Ida Persson-88             19.82



 F17 10-7   60m häck      1. Sofia Forsberg-87          12.93  motvind

     10-7   300m häck     1. Sofia Forsberg-87          59.40

     10-7   Höjd          1. Sofia Forsberg-87           1.10

      9-7   Kula          1. Sofia Forsberg-87           5.18

      9-7   Diskus        1. Sofia Forsberg-87          11.23

      8-7   Spjut         1. Sofia Forsberg-87           7.93



 F15  9-7   100m          1. Sara Axelsson-88           15.10   -0.8

     11-7   1500m         2. Ida Persson-88           6,37.96

     10-7   60m häck      1. Sara Axelsson-88           11.61  motvind

                          2. Ida Persson-88             12.89  motvind

     11-7   300m häck     1. Sara Axelsson-88           53.13

      9-7   1500m hinder  1. Sara Axelsson-88         6,07.00

     10-7   Höjd          1. Sara Axelsson-88            1.25

                          2. Ida Persson-88              1.20

      8-7   Längd         1. Ida Persson-88              4.00    2.7

      9-7   Kula          1. Sara Axelsson-88            8.30

     10-7   Kula          1. Ida Persson-88              8.80

      9-7   Diskua        1. Ida Persson-88             27.94

                          2. Sara Axelsson-88           22.44

     10-7   Diskus        1. Ida Persson-88             29.55

     11-7   Slägga        1. Ida Persson-88             18.07

      8-7   Spjut         1. Sara Axelsson-88           18.10

     10-7   Spjut         1. Ida Persson-88             23.15

       

 F13  9-7   80m           1. Alvida Harriesson-90       13.30  motvind

     10-7   60m häck      1. Alvida Harriesson-90       14.12   -2.8

     10-7   300m häck     1. Alvida Harriesson-90     1,27.63

      9-7   1500m hinder  1. Alvida Harriesson-90     7,51.98

     10-7   Höjd          1. Alvida Harriesson-90        1.10

      8-7   Längd         1. Alvida Harriesson-90        3.28    2.8

      9-7   Längd         1. My Finnman-90               4.63    1.5

                          2. Moa Larsson-90              4.48    2.5

     10-7   Tresteg       1. Alvida Harriesson-90        7.39  motvind

      9-7   Kula          1. My Finnman-90               9.87

                          2. Moa Larsson-90              6.92

     10-7   Kula          1. Alvida Harriesson-90        4.95

      9-7   Diskus        1. Alvida Harriesson-90       12.91

     11-7   Slägga        1. My Finnman-90              30.61

                          2. Moa Larsson-90             20.24

      8-7   Spjut         1. My Finnman-90              20.85

                          2. Moa Larsson-90             14.52

                          3. Alvida Harriesson-90       10.03



 F12  9-7   80m           1. Katherine Karlström-91     12.30  motvind

                          2. Nathalie Wilhelmsson-91    12.88  motvind

                          3. Magdalena Persson-91       14.54  motvind

                          4. Amanda Westberg-91         15.36  motvind

     10-7   200m          1. Katherine Karlström-91     32.92   -2.2

     11-7   1500m         1. Nathalie Wilhelmsson-91  6,08.87

                          2. Magdalena Persson-91     7,29.98

     10-7   60m häck      1. Nathalie Wilhelmsson-91    13.52   -2.8

                          2. Amanda Westberg-91         16.66   -2.8

     10-7   300m häck     1. Nathalie Wilhelmsson-91  1,00.69

                          2. Amanda Westberg-91       1,14.08

      9-7   800m hinder   1. Nathalie Wilhelmsson-91  3,14.75

                          2. Katherine Karlström-91   3,35.47

                          3. Magdalena Persson-91     4,20.89

                          4. Amanda Westberg-91       4,31.65

     10-7   Höjd          1. Nathalie Wilhelmsson-91     1.15

                          2. Amanda Westberg-91          1.10

                          3. Magdalena Persson-91        1.00

     11-7   Höjd          1. Katherine Karlström-91      1.25

     10-7   Stav          1. Katherine Karlström-91      1.90

      8-7   Längd         1. Nathalie Wilhelmsson-91     3.91    2.8 

                          2. Katherine Karlström-91      3.59    2.5

                          3. Magdalena Persson-91        3.19    2.9 

                          4. Amanda Westberg-91          2.84    2.8 

     10-7   Tresteg       1. Nathalie Wilhelmsson-91     7.82  motvind

                          2. Amanda Westberg-91          7.04  motvind

      9-7   Kula          1. Katherine Karlström-91      6.07

                          2. Nathalie Wilhelmsson-91     5.49

     10-7   Kula          1. Magdalena Persson-91        9.85

                          2. Amanda Westberg-91          5.60

      9-7   Diskus        1. Nathalie Wilhelmsson-91    15.00

                          2. Amanda Westberg-91          9.60

     10-7   Diskus        1. Magdalena Persson-91       20.54

                          2. Katherine Karlström-91     18.73

     11-7   Slägga        1. Katherine Karlström-91     20.82

                          2. Magdalena Persson-91       19.50

      8-7   Spjut         1. Magdalena Persson-91       16.18

                          2. Katherine Karlström-91     11.85

                          3. Nathalie Wilhelmsson-91    11.37

                          4. Amanda Westberg-91         11.32



 F11  9-7   60m           1. Veronica Grandin-92        10.70    2.0

                          2. Anna Evaldsson-92          11.15    2.0

                          3. Frida Göransson-92         11.65    2.0

     11-7   1500m         1. Frida Göransson-92       6,40.17

     10-7   60m häck      1. Veronica Grandin-92        14.51  motvind

      9-7   800m hinder   1. Veronica Grandin-92      3,27.05

                          2. Frida Göransson-92       4,05.59

      9-7   1500m hinder  1. Anna Evaldsson-92        7,19.63

      8-7   Höjd          1. Frida Göransson-92          0.90

     11-7   Höjd          1. Veronica Grandin-92         1.15

                          2. Anna Evaldsson-92           1.10

      8-7   Längd         1. Veronica Grandin-92         3.34    1.9

                          2. Frida Göransson-92          2.97    2.4 

                          3. Anna Evaldsson-92           2.81    2.2 

     10-7   Tresteg       1. Veronica Grandin-92         6.72   -2.0

                          2. Frida Göransson-92          6.24   -2.7

                          3. Anna Evaldsson-92           5.45   -1.5

     10-7   Kula          1. Veronica Grandin-92         5.08

                          2. Anna Evaldsson-92           4.80

                          3. Frida Göransson-92          4.60

      9-7   Diskus        1. Anna Evaldsson-92          10.66

                          2. Frida Göransson-92         10.32

      8-7   Spjut         1. Frida Göransson-92          9.95

                          2. Veronica Grandin-92         8.05

                          3. Anna Evaldsson-92           5.96



 F10  9-7   60m           1. Mathilda Hägnestrand-93    11.19    1.7

                          2. Emma Persson-93            12.34    1.7

                          3. Johanna Frost-93           12.46    1.7

     11-7   1500m         1. Emma Persson-93          7,14.55

     10-7   60m häck      1. Mathilda Hägnestrand-93    14.86  motvind

     11-7   60m minihäck  1. Emma Persson-93            14.86

      9-7   800m hinder   1. Emma Persson-93          4,07.64

                          2. Mathilda Hägnestrand-93  5,02.38

                          3. Johanna Frost-93         6,09.85

      8-7   Höjd          1. Emma Persson-93             1.05

                          2. Johanna Frost-93            0.95

     11-7   Höjd          1. Mathilda Hägnestrand-93     1.00

                          2. Rebecka Göransson-93        0.85

      8-7   Längd         1. Rebecka Göransson-93        2.37    2.5

      9-7   Längd         1. Mathilda Hägnestrand-93     3.05    1.1

                          2. Johanna Frost-93            2.94    2.8

                          3. Emma Persson-93             2.86    0.9

                          4. Johanna Frost-93            2.84    2.1 

     10-7   Tresteg       1. Emma Persson-93             5.87   -1.5

                          2. Mathilda Hägnestrand-93     5.65   -1.1

                          3. Johanna Frost-93            5.56   -1.6

                          4. Rebecka Göransson-93        5.10   -1.5

      9-7   Kula          1. Emma Persson-93             6.49

                          2. Mathilda Hägnestrand-93     4.73

                          3. Rebecka Göransson-93        4.58

                          4. Johanna Frost-93            4.31

     10-7   Diskus        1. Emma Persson-93            13.25

      8-7   Spjut         1. Emma Persson-93            10.08

                          2. Johanna Frost-93            5.58

                          3. Mathilda Hägnestrand-93     4.88

                          4. Rebecka Göransson-93        3.98



 F9   9-7   60m           1. Olivia Bengtsson-94        12.27    2.0

     11-7   60m minihäck  1. Olivia Bengtsson-94        15.64

      9-7   800m hinder   1. Olivia Bengtsson-94      5,10.93

     11-7   Höjd          1. Olivia Bengtsson-94         0.95

      9-7   Längd         1. Olivia Bengtsson-94         3.00    2.0

      9-7   Kula          1. Olivia Bengtsson-94         3.69

     10-7   Boll          1. Olivia Bengtsson-94        14.34



 F8   9-7   60m           1. Agnes Hägnestrand-95       13.15    2,0

     11-7   1500m         1. Carolina Olander-95      8,24.67

     11-7   60m minihäck  1. Carolina Olander-95        15.83

                          2. Agnes Hägnestrand-95       15.84

      9-7   800m hinder   1. Agnes Hägnestrand-95     5,16.36

     11-7   Höjd          1. Agnes Hägnestrand-95        0.95

                          2. Carolina Olander-95         0.80

      8-7   Längd         1. Carolina Olander-95         3.06    1.3

                          2. Agnes Hägnestrand-95        2.81    2.6

      9-7   Kula          1. Agnes Hägnestrand-95        3.56

     10-7   Boll          1. Carolina Olander-95        11.54

                          2. Agnes Hägnestrand-95        9.84



 F7   9-7   60m           1. Matilda Westberg-96        14.06    2.0

     11-7   60m minihäck  1. Ofelia Karlsson-96         18.43

                          2. Matilda Westberg-96        18.52

      9-7   800 hinder    1. Matilda Westberg-96      6,04.27

     11-7   Höjd          1. Matilda Westberg-96         0.75

      8-7   Längd         1. Matilda Westberg-96         2.57    2.6

      9-7   Spjut         1. Matilda Westberg-96         2.42    1.3

      9-7   Kula          1. Matilda Westberg-96         3.60

     10-7   Boll          1. Matilda Westberg-96         9.22

                          2. Ofelia Karlsson-96          6.18



 F6   8-7   Höjd          1. Jasmine Westman-97          0.65



 F4  10-7   Boll          1. Malin Thor-99               5.22
   
  © HIF, uppdaterad 2004-11-02

Startsidan