<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Smålands-DM 13 juni 2004
   
 
Män & kvinnor 5000m P19 5000m F19, P17 & F17 3000m P15 & F15 2000m
   
 
Arrangör: Högby IF Tävlingsplats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson, Christer Persson
Väder:
Sol, moln, lite regn. Måttlig vind, 18-20 grader
   
 
Män 5000m        
Plac Namn   Född Förening Tid Heat
1. Magnus Ohlsson -82 Högby IF 15.15,50 A
2. Lars Axelsson -58 Brittatorps TK 15.30,64 A
3. Niklas Wikner -64 Tranås AIF 16.06,09 A
4. Andreas Agélii -78 IK Hakarpspojkarna 16.16,80 A
5. Rickard Andersson -69 Skillingaryds FK 16.16,84 A
6. Tommy Unosson -67 Oskarshamns SK 16.50,54 A
7. Andreas Nilsson -70 Målilla-Mörlunda SKI 17.28,60 A
8. Lennart Pettersson -65 Målilla-Mörlunda SKI 17.37,15 A
9. Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 17.56,41 A
10. Christer Svensson -69 Växjö LK 18.16,54 A
11. Anders Emanuelsson -63 Tranås AIF 18.33,97 A
12. Tony Zetterström -66 Målilla-Mörlunda SKI 18.46,51 A
13. Stefan Rohde -55 Högby IF 18.57,96 B
14. Markus Andersson -85 Högby IF 19.01,39 A
15. Peter Månsson -63 Växjö LK 19.26,20 A
16. Folke Lindkvist -47 Eksjö Södra IK 19.39,42 B
17. Mats Samuelsson -59 FIK Färjestaden 20.06,07 B
18. Erling Thelander -47 Emmaboda Verda OK 20.39,36 B
19. Marcus Andersson -94 FIK Färjestaden 20.53,42 B
20. Lennart Svensson -39 Sommen-Bygdens SK 21.11,96 B
21. Svante Berggren -44 IK Hakarpspojkarna 22.05,38 B
22. Håkan Andersson -45 Skillingaryds FK 22.17,85 B
23. Dan Rundqvist -67 Lessebo OK 23.19,73 B
24. Håkan Sjöö -40 Växjö LK 23.22,06 B
25. Stig Ekström -34 Växjö LK 23.26,26 C
26. Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 24.00,10 C
27. Conny Andersson -37 Villstad GIF 25.27,78 B
28. Sven Lundström -34 Oskarshamns SK 25.36,04 C
29. Ingvar Lundberg -28 Gnosjö FK 26.54,21 C
30. Lars Amoson -38 Växjö LK 28.03,60 B
           
M35          
1. Rickard Andersson -69 Skillingaryds FK 16.16,84
2. Tommy Unosson -67 Oskarshamns SK 16.50,54
3. Lennart Pettersson -65 Målilla-Mörlunda SKI 17.37,15
4. Christer Svensson -69 Växjö LK 18.16,54
5. Tony Zetterström -66 Målilla-Mörlunda SKI 18.46,51
6. Dan Rundqvist -67 Lessebo OK 23.19,73
           
M40          
1. Niklas Wikner -64 Tranås AIF 16.06,09
2. Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 17.56,41
3. Anders Emanuelsson -63 Tranås AIF 18.33,97
4. Peter Månsson -63 Växjö LK 19.26,20
           
M45          
1. Lars Axelsson -58 Brittatorps TK 15.30,64
2. Stefan Rohde -55 Högby IF 18.57,96
3. Mats Samuelsson -59 FIK Färjestaden 20.06,07
           
M55          
1. Folke Lindkvist -47 Eksjö Södra IK 19.39,42
2. Erling Thelander -47 Emmaboda Verda OK 20.39,36
3. Håkan Andersson -45 Skillingaryds FK 22.17,85
           
M60          
1. Svante Berggren -44 IK Hakarpspojkarna 22.05,33
2. Håkan Sjöö -40 Växjö LK 23.22,06
           
M65          
1. Lennart Svensson -39 Sommen-Bygdens SK 21.11,96
2. Conny Andersson -37 Villstad GIF 25.27,78
3. Lars Amoson -38 Växjö LK 28.03,60
           
M70          
1. Stig Ekström -34 Växjö LK 23.26,26
2. Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 24.00,10
3. Sven Lundström -34 Oskarshamns SK 25.36,04
           
M75          
1. Ingvar Lundberg -28 Gnosjö FK 26.54,21
           
P19 5000m (ej DM tecken)
1. Markus Andersson -85 Högby IF 19.01,39
           
P17 3000m
1. Mikael Christiansen -88 Högby IF 10.08,25
           
P15 2000m  
1. Simon Rohde -89 Högby IF 6.39,15  
2. Tim Slättengren -89 Högby IF 6.42,36  
             
Kvinnor 5000m        
1. Marie Nilsson -67 Skillingaryds FK 21.17.74 C
2. Susanne Holm -67 Målilla-Mörlunda SKI 21.28,12 C
3. Marina Martinsson -62 Målilla-Mörlunda SKI 21.47,98 C
4. Karin Nilsson -65 Kalmar SK 24.43,63 C
5. Ing-Britt Lindkvist -47 Eksjö Södra IK 27.39,67 C
             
K35            
1. Marie Nilsson -67 Skillingaryds FK 21.17.74  
2. Susanne Holm -67 Målilla-Mörlunda SKI 21.28,12  
3. Karin Nilsson -65 Kalmar SK 24.43,63  
             
K40          
1. Marina Martinsson -62 Målilla-Mörlunda SKI 21.47,98
           
K55          
1. Ing-Britt Lindkvist -47 Eksjö Södra IK 27.39,67
           
F19 3000m (ej DM tecken)
1. Sofie Barkstedt -86 Oskarshamns SK 10.38,18
           
F17 3000m
1. Ida Andreasson -88 Eksjö Södra IK 11.29,86
           
F15 2000m
1. Anna Croona -89 IFK Växjö 8.34,87

   
  © HIF, uppdaterad 2006-05-28

Startsidan