<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
   
 
HORNSJÖN RUNT 17 juli 2004
         
Arrangör: Högby IF Start och mål: Pensionat Hornsjön, Löttorp
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Väder: Soligt, +20 grader
  11,5 km, MÄN    
  Plac Namn Klubb Tid
  1. David Nilsson -87 Högby IF 40,08
  2. Johan Wettergren - IF Kville 40,28
  3. Thomas Andersson -69 Kisa SK 40,47
  4. Stefan Pettersson -81 Glasrikets RC 43,28
  5. Johan Peterson -80 Värnamo 43,39
  6. Mikael Suni - Kalmar 44,02
  7. Johan Schagerström -62 Skarpnäck 44,11
  8. Jan Arne Johnsen -52 Rustadil Norge 46,19
  9. Torbjörn Liljegren -63 Målilla Mörlunda SKI 46,29
  10. Tony Zetterström -66 Målilla Mörlunda SKI 47,00
  11. Markus Andersson -85 Högby IF 47,12
  12. Stefan Rohde -55 Högby IF 47,14
  13. Anders Beckman -74 Stockholmspolisen -74 48,13
  14. Samuel Thelin -72 Malmö Museér 48,41
  15. Kurt Hallberg -61 Föra AIK 48,48
  16. Bo Norell -59 Högby IF 48,49
  17. Ingemar Olsson -56 Vårberg 48,56
  18. Sören Karlsson -50 IFK Sala 49,11
  19. Mats Karlsson -64 Jönköping 49,20
  20. Nonne Edsenius -53 Glasrikets RC 49,21
  21. Leif Sjöberg -50 IFK Borgholm 49,56
  22. Kennet Borg -47 Tegelön 50,03
  23. Stefan Hector -67 Huddinge 51,29
  24. Roger Jonsson -56 Älta 51,34
  25. Stefan Eriksson -60 Mälarhöjden 51,53
  26. Ulf Hjalmarsson -58 Länsförsäkringar IF 51,56
  27. Lars Jonsson -93 Vimmerby 51,57
  28. Ulf Wickbom -44 Böda IK 52,25
  29. Folke Wallander -52 Algutsrum 52,28
  30. Mårten Edgren -72 DSB Köpenhamn 53,31
  31. Christian Jonsson -88 Älta 53,45
  32. Stefan Pålsson -60 Kalmar 53,45
  33. Åke Arvidsson Hultsfreds LK 54,00
  34. Lars-Erik Gustafsson -47 Alvesta SOK 54,00
  35. Arne Martinsson -57 Målilla Mörlunda SKI 54,13
  36. Robbin Berg -83   54,16
  37. Lars-Göran Alm -55 FK Snapphanarna 54,19
  38. Thomas Lindqvist -67 Switcharna 54,22
  39. Filip Andersson -90 Högby IF 54,38
  40. Jesper Swan -86 Hornsjöns Pensionat 54,41
  41. Petter Lundell -64 Tokorp 54,49
  42. Örjan Laneborg Laneborgs Bygg 54,57
  43. Johan Meuller Alvara 55,01
  44. Kjell Möller -49 FK Snapphanarna 55,17
  45. Christoffer Löfberg -75 Kung CG 55,32
  46. Greger Backström -56 Kung CG 55,44
  47. Leif Andreasson -49 Eksjö Södra IK 56,15
  48. Daniel Wetterstrand -78 Örebro Vindsurfingklubb 56,21
  49. Leif Gustafsson -64 Bettorps byalag 56,25
  50. Mats Beiming -68 OK Österåker 56,32
  51. Bo Deutgen -54 Polar Uppsala 56,46
  52. Peter Eriksson -64 CTC Ljungby 56,52
  53. Andreas Persson -80 Sveriges springförbund 56,56
  54. Oskar Hellblom -64 Löttorp 57,01
  55. Åke Andersson -46 SSG IF 57,02
  56. Mikael Johansson -46 Ölandsmejerier 57,04
  57. Marcus Adolfsson -79 Röda Björnen SK 57,18
  58. Lars Adolfsson -46 Alvesta SOK 57,27
  59. Erik Pettersson Färjestadens motion 57,30
  60. Anders Nilsson -48 Hulterstads AIK 57,36
  61. Bengt Olsson -60 Ölandsmejerier 58,09
  62. Åke Skyttevall -56 Berget 58,35
  63. Bengt Martinsson -58 Sollentuna 58,50
  64. Nils Thun -46 Tumba 58,55
  65. Magnus Larsson -52 Vintrosa IF 59,16
  66. Kennet Nyberg Färjestadens motion 59,17
  67. Jonas Persson -71 Målerås IF 59,28
  68. Kjell Bjursell -44 Kalmarpolisen IF 59,43
  69. Leif Rydholm -44 Nybro 59,47
  70. Stefan Odljung -57 Huddinge IK 59,56
  71. Gunnar Gustafsson -39 Böda IK 1.00,07
  72. Allan Karlsson -58 Lästad Alvesta 1.00,11
  73. Åke Karlsson -61 Ölandsmejerier 1.00,14
  74. Staffan Stenfelt -68 Göteborg 1.00,16
  75. Gösta Kullman -38 Färjestadens motion 1.00,19
  76. Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 1.00,24
  77. Bengt Mölleryd -58 DNU 1.00,25
  78. Jan-Olof Ahlin -45 IK Wilske 1.00,38
  79. Carl-Evert Johansson -57 Klanen Johansson 1.00,49
  80. Lars Lundin -46   1.00,55
  81. Erik Bjursell -90 Högsrums FF 1.00,57
  82. Jan Andersson Färjestaden 1.01,14
  83 Håkan Petersson -46 Högby IF 1.01,37
  84. Mattias Gunnarsson -67 Mölnlycke 1.01,38
  85. Bo Nilsson -54 Högby IF 1.01,45
  86. Kjell Bergström -57 Swedish-Match 1.01,48
  87. Ulf Huett Nilsson Stockholm 1.01,52
  88. Seiffert Ulrich -41 Braunschweig Tyskland 1.01,56
  89. Björn Kassman -59 Eriksson IK 1.02,23
  90. Mats Petersson -64 Ulricehamns IF 1.02,54
  91. Owe Wilhelmson -39 Ulriksbergs IK 1.02,57
  92. Christoffer Lennings -79 Stockholm 1.03,19
  93. Gerhard Kjellén Byrum 1.03,20
  94. Leonard Swan -86 Hornsjöns Pensionat 1.03,25
  95. Petter Petersson-82 Högby IF 1.03,56
  96. Ulf Nässlander -63 Mölndal 1.04,30
  97. Ulf Edling -61 Högby IF 1.04,57
  98. Bengt Larsson -40 Kalmar 1.05,35
  99. Mats Martinsson -49 IFK Kåremo 1.06,02
  100. Leif Bingebo Skelefteå 1.06,15
  101. Carl-Johan Svensson -68 Team Nanny RC 1.07,11
  102. Therése Norlén -79 Stockholm 1.07,16
  103. Sven-Erik Johansson -48 Ölandsmejerier 1.07,36
  104. Lars Karlsson -47 Nybro 1.07,44
  105. Ronny Andersson Ölands Skidklubb 1.10,44
  106. Ulf Larsson -37 Ölands skidklubbs motion 1.13,37
  107. Göran Johansson -48 Lessebo 1.13,45
  108. Håkan Gratte -43 Högby IF 1.15,07
  109. Sven Wideberg -58 Löttorp 1.18,23
  110. Samuel Eriksson -39 CTC Ljungby 1.18,51
  111. Lars-Åke Steen -50 Vedby/Norrköping 1.29,37
  112. Daniel Wallgren -90 Mörbylånga 1.32,25
  113. Thomas Wallgren -46 Mörbylånga 1.37,41
    Lars-Erik Larsson Borgholm deltagit
  Kvinnor    
  1. Ida Nilsson -81 Högby IF 43,42
  2. Katarina Johansson -71 IF Kville Göteborg 47,20
  3. Jenny Natfjäll -75 Sävedalens AIK 51,57
  4. Siv Persson -70 Målilla Mörlund SKI 52,08
  5. Katarina Nilsson -56 Högby IF 53,38
  6. Marina Martinsson -62 Målilla Mörlund SKI 54,17
  7. Anita Larsson -61 Bandhagen 55,05
  8. Sofia Lilja -88 IF Kville Göteborg 55,10
  9. Elisaneth Wibrån -49 Eksjö Södra IK 55,24
  10. Anna Welinder -77 Byrum 56,56
  11. Irene Rohde -56 Högby IF 57,12
  12. Maria Deutgen -83 Polar Uppsala 59,08
  13. Anna Lohmann -75 Åkerbobadet 1.00,05
  14. Åsa Byström -67 Högby IF 1.00,26
  15. Elisabet Karlsson -60 Högby IF 1.00,29
  16. Julia Backström -83 Byxelkrok 1.02,23
  17. Git Karlsson -68 Högby IF 1.02,43
  18. Alice Lohmann Åkerbobadet 1.02,56
  19. Elisabet Jonsson 57 Älta 1.03,03
  20. Susanne Holm -67 Målilla Mörlund SKI 1.03,48
  21. Linda Nilsson -82 Röda Björnen SK 1.04,56
  22. Johanna Svensson -81 Team Nanny RC 1.07,10
  23. Eva Kirchberg -66 Högby IF 1.09,57
  24. Cecilia Hector -68 Huddinge 1.10,28
  25. Heléne Penttinen Ölands Skidklubb 1.10,43
  26. Rese-Marie Edsenius -52 Glasrikets RC 1.13,23
  27. Carina Nilsson -67 Högby IF 1.15,28
  28. Susanne Wiberg -61 Klanen Johansson 1.17,06
  29. Ida Persson -88 Högby IF 1.17,46
  30. Eva Wallander -52 Färjestaden 1.39,39
    Anna-Greta Larsson Borgholm deltagit
  P15 2,9 km  
  1. Simon Rohde -89 Högby IF 10,46
  2. Tim Slättengren -89 Högby IF 10,55
  3. Patrik Lilja -90 IF Kville Göteborg 11,33
  4. Fredrik Blomberg -90 Orminge IBK 11,38
  5. Jonatan Alvaeus -90 Uppsala IF 11,42
  6. Hampus Merkel -89 Ankarsrums OK 12,18
  7. Jonathan Persson -90 Högby IF 12,23
  8. Erik Romberg -90 Högby IF 13,10
  P13 2,9 km  
  1. Marcus Nilsson -91 Högby IF 10,27
  2. Robin Slättengren -91 Högby IF 11,16
  3. Johan Nilsson -92 Högby IF 11,56
  4. Andreas Rohde -92 Högby IF 12,11
  5. Robin Sörensson -91 Hvetlanda GIF 12,25
  6. Emil Pettersson -92 IFK Mora 12,33
  7. Kalle Persson -91 Vallentuna 13,14
  8. Johan Samproh -92 Högby IF 13,50
  P11 1,5 km  
  1. Daniel Jonsson -94 Tyresö FIK 5,25
  2. Jakob Tengbert -93 Tibro AIK 5,34
  3. Marcus Andersson -94 FIK Färjestaden 5,51
  4. Viktor Larsson -93 Fellingsbro AIK 5,56
  5. Jonas Sturesson -93 Högby IF 6,19
  6. Max Karlsson -94 Sköldinge IF 6,26
  7. Markus Schultz -93 SALK 7,03
  8. Edvin Winqvist -93 Färjestadens motion 7,11
  9. Robert Rindå -94 Tumba Tennisklubb 9,56
  P9 1,5 km  
  1. Andreas Eldh - Turebergs FK 6,15
  2. Ken Slättengren -95 Högby IF 6,22
  3. Daniel Johansson -95 Vetlanda GIF 6,27
  4. Robin Somproh -95 Högby IF 6,31
  5. Casper Engström -95 OK Njudung 6,45
  6. Joel Romberg -95 Högby IF 7,07
  7. Joel Alvaeus -95 Uppsala IF 7,14
  8. Mattias Carenstam -96 Hornsjöns Pensionat 7,23
  9. Lucas Andersson -96 FIK Färjestaden 7,30
  10. Olle Andersson -95 Högby IF 7,36
  11. Axel Henriksson -98 Hultsfreds LK 7,37
  12. Hugo Wiberg -96 Högby IF 9,32
  13. Tobias Rindå -95 Botkyrka Rönninge SS 9,43
  14. Carl Kennestig -99 Laneborgs Bygg 9,53
  15. Albin Lindblad -98 Kalmar 10,10
  16. Lukas Nilsson -00 Högby IF 12,31
  17. Billy Nilsson -00 Högby IF 12,32
  18. Fabian Lindblad -00 Kalmar 16,17
  F15 2,9 km    
  1. Hanna Keiser - Enhörna IF 11,26
  2. Emelina Soto -89 IFK Tumba 12,43
  3. Sofia Olofsson -89 Hallsberg 13,46
  4. Maja Karlsson -90 Sköldinge IF 13,58
  5. Sara Höglund -89 Järna SK 14,14
  6. Kerstin Jönsson -90   15,03
  F13 2,9 km    
  1. Alexandra Forss -91 Sköldinge IF 11,20
  2. Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 11,47
  3. Nathalie Wilhelmsson -91 Högby IF 12,17
  4. Frida Lilja -92 IF Kville Göteborg 12,18
  5. Maria Moberg -92 Bergsnäsets AIK 13,30
  6. Julia Alvaeus -92 Upsala IF 14,13
  7. Anna Evaldsson -92 Högby IF 14,17
  8. Åsa Jönsson -91   14,26
  9. Magdalena Persson -91 Högby IF 15,31
  10. Sofia Höglund -91 Järna SK 15,55
  11. Josefine Olofsson -91 Hallsberg 15,56
  12. Petra Keiser -92 Enhörna IF 18,39
  F11 1,5 km  
  1. Johanna Busk -93 Enhörna IF 5,23
  2. Emma Persson -93 Högby IF 7,05
  F9 1,5 km  
  1. Josefine Henriksson -95 Hultsfreds LK 7,08
  2. Linnea Liljegren -95 Målilla Mörlunda SKI 7,09
  3. Annie Pettersson -95 IFK Mora 7,12
  4. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 7,52
  5. Isabella Pihlqvist -95 AIK 8,33
  6. Josefin Pihlqvist -95 AIK 8,37
  7. Alma Kennestig -97 Laneborgs Bygg 9,19
  8. Wilma Nilsson -98 Högby IF 10,29
 
     
  © HIF, uppdaterad 2004-11-02  
     

Startsidan