<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Lilla Kyrkstafetten 7 maj 2004  
     
 
Arrangör: Ölands Idrottskrets/Högby IF Tävlingsplats: Sjöbergs äng, Färjestaden
Tävlingsledare: C-G Nilsson, Christer Persson Väder: Halvmulet, 10-16 grader
 
 
 

  Årskurs 1



 1. Färjestadens skola 1A Kyrkråttorna   18.50

     (Lucas Andersson, Julia Juväng, Marcus Fridolfsson, Cajsa Lindh,

     Didrik Jonsson Miedl, Stina Lindqvist, Fanny Nilsson, Tobias Nilsson)

 2. Glömminge skola                      19.38

 3. Djurängsskolan 1                     20.47

 4. Gårdby skola                         21.20

 5. Rälla skola lag Linden F             21.50

 6. Djurängsskolan F                     21.55

 7. Torslunda skola                      22.01

 8. Färjestadens skola 1A Superblixtarna 23.09

 9. Bredsättra skola                     23.12

10. Djurängsskolan 3                     24.51

11. Djurängsskolan 2                     25.02



  Årskurs 2



 1. Färjestadens skola gul               18.52

     (Hampus Sturesson, Sanny Andersson, Licas Nilsson, Rebecka Backman,

     Jakob Ericsson, Linda Runefors, Carolina Nelsson, Hampus Sturesson)

 2. Färjestadens skola röd               18.53

 3. Rälla skola lag 1                    19.16

 4. Djurängsskolan lag 1                 19.20

 5. Färjestadens skola vit               19.29

 6. Glömminge skola                      19.40

 7. Färjestadens skola svart             19.50

 8. Gårdby skola                         19.51

 9. Färjestadens skola rosa              20.04

10. Bredsättra skola lag Kometerna       20.06

11. Djurängsskolan lag 2                 20.42

12. Färjestadens skola orange            21.03

13. Färjestadens skola grön              21.17

14. Färjestadens skola blå               21.20

15. Torslunda skola                      21.27

16. Rälla skola lag 2                    21.54



  Årskurs 3



 1. Glömminge skola                      37.08

     (Mattias de Graaf, Kristin Westerlund, Casper Johansson, Majja Wirsén,

     Anton Aldentun, Sofie Nilsson, Victor Carlsson, Marcus Karlsson)

 2. Trekantenskolan                      37.16

 3. Djurängsskolan lag 1                 38.03

 4. Färjestadens skola lag 1             38.27

 5. Färjestadens skola lag 2             38.39

 6. Bredsättra skola lag After Dark      40.43

 7. Torslunda skola                      41.06

 8. Färjestadens skola lag 3             41.19

 9. Färjestadens skola lag 5             43.01

10. Gårdby skola                         44.13

11. Färjestadens skola lag 4             45.02

12. Färjestadens skola lag 6             45.24

13. Rälla skola Högsrumslöparna          46.39

14. Alsteråsskolan                       47.05

15. Djurängsskolan lag 3                 48.14

16. Djurängsskolan lag 2                 50.39



  Årskurs 4



 1. Trekantenskolan                      36.06

     (Jonathan Eriksson, Pontus Håkansson, Josefin Gustafsson, Emil Svensson,

     Ronja Strange, Ellen Andersson-Junkka, Robin Lindahl, Samuel Jakobsson)

 2. Gärdslösa skola lag Röd              36.39

 3. Rälla skola lag Rälla Tigers         36.55

 4. Djurängsskolan lag 1                 36.56

 5. Köpings skola Köpingsvik             37.07

 6. Färjestadens skola 4C 1              37.09

 7. Gårdby skola lag 1                   37.36

 8. Glömminge skola                      39.09

 9. Alsteråsskolan                       40.29

10. Torslunda skola                      40.47

11. Färjestaden skola 4B lag 2           41.56

12. Färjestaden skola 4B lag 1           42.05

13. Gärdslösa skola lag Blå              42.30

14. Färjestadens skola röd               42.41

15. Runstens skola 3-4                   43.57

16. Gårdby skola lag 2                   44.40

17. Montesorriskolan Regnbågen Blå       45.22

18. Färjestadens skola 4C 2              45.47

19. Montesorriskolan Regnbågen Grön      46.46

20. Färjestadens skola blå               47.03



  Årskurs 5



 1. Djurängsskolan 5B lag 1              34.06

     (Andreas, Anton, Daniel, Albin, Julia, Mona, Freja, Frida)

 2. Torslunda skola                      34.10

 3. Vasaskolan 5C                        34.40

 4. Trekantenskolan                      35.01

 5. Djurängsskolan 5A lag 1              35.03

 6. Färjestadens skola 5C                35.05

 7. Gårdby skola lag 1                   36.08

 8. Färjestadens skola 5A lag 2          36.44

 9. Alsteråsskolan                       37.01

10. Rälla skola                          37.07

11. Köpings skola Köpingsvik             37.08

12. Glömminge skola                      37.41

13. Färjestadens skola 5B lag 2          37.53

14. Färjestadens skola 5A lag Blå        38.16

15. Gärdslösa skola                      39.08

16. Gårdby skola lag 2                   39.54

17. Djurängsskolan 5B lag 2              40.02

18. Färjestadens skola 5B lag 1          40.16

19. Ljungnässkolan lag Hajarna           40.17

20. Ljungnässkolan lag Späckhuggarna     40.25

21. Djurängsskolan 5A lag 2              40.55

22. Djurängsskolan klass 4-5 lag 1       43.24

23. Djurängsskolan klass 4-5 lag 2       46.21



  Årskurs 6



 1. Västra Funkaboskolan 6A              31.05

     (Lac Nyguen, Katherine Karlström, Jocke Johansson, Sofie Svensson,

     Lina Rosenqvist, Johannes Ohlsson, Robin Strandberg, Jonathan Nilsfors)

 2. Djurängsskolan 6 lag 1               32.04

 3. Gårdbyskolan                         33.46

 4. Trekantenskolan                      33.57

 5. Glömminge skola 6B                   33.58

 6. Torslunda skola                      34.05

 7. Färjestadens skola 6                 34.11

 8. Ljungnässkolan lag Hjältarna         35.30

 9. Alsteråsskolan                       35.50

10. Rälla skola                          36.07

11. Ljungnässkolan lag Stjärnorna        36.15

12. Köpings skola Köpingsvik 6A          36.17

13. Köpings skola Köpingsvik 6B          36.57

14. Glömminge skola 6A                   37.02

15. Färjestadens skola 66                37.04

16. Färjestadens skola 666               37.10

17. Gärdslösa skola                      37.32

18. Djurängsskolan 6 lag 2               37.45

19. Montesorriskolan Regnbågen           43.32

20. Runstens skola 5-6                   43.33





© HIF, uppdaterad 2004-11-02

 
     

Startsidan