<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Ölandsspelen 13 juli 2004  
 
Arrangör: Högby IF Tävlingsplats: Högby IP
Tävlingsledare: Christer Persson, Carl-Gustaf Nilsson Väder: Sol, 18-20 grader

MÄN 200 M    Vind + 0,50

1   Johan Lembke -81 GoIF Tjalve 23.44      
2   Mattias Lennartsson -88 Södra Vi IF 23.55      
3   Sebastian Ekman -88 GoIF Tjalve 24.14      
4   Johan Damgren -86 IK Hakarpspojkarna 24.53      
5   Joakim Håkansson -87 IK Hinden 25.48      
6   Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö 28.47      
               

    MÄN 800 M    

1   Mattias Fager -83 GoIF Tjalve 1.53,94      
2   Oskar Danielson -88 Söderköpings FIK 1.58,77      
3   Erik Andersén -87 Sköldinge IF 2.00,32      
4   Mattias Lennartsson -88 Södra Vi IF 2.01,06      
5   Emil Ryberg -87 Ullevi FK 2.03,34      
6   Jonas Johansson -88 GoIF Tjalve 2.04,66      
7   David Nilsson -87 Högby IF 2.06,83      
               

    MÄN 5000 M    

1   Patrick Koech -81 Kenya 14.38,49   A  
2   Magnus Ohlsson -82 Högby IF 15.15,50   A  
3   Lars Axelsson -58 Brittatorps TK 15.30,64      
4   Niklas Wikner -64 Tranås AIF 16.06,09      
5   Andreas Agélii -78 IK Hakarpspojkarna 16.16,80      
6   Rickard Andersson -69 Skillingaryds FK 16.16,84      
7   Tommy Unosson -67 Oskarshamns SK 16.50,54      
8   Jesper Johansson -67 IK Akele 17.15,88      
9   Andreas Nilsson -70 Målilla-Mörlunda SKI 17.28,60      
10   Lennart Pettersson -65 Målilla-Mörlunda SKI 17.37,15      
11   Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 17.56,41      
12   Christer Svensson -69 Växjö LK 18.16,54      
13   Anders Emanuelsson -63 Målilla-Mörlunda SK 18.33,97      
14   Tony Zetterström -66 Målilla-Mörlunda SKI 18.46,51      
15   Stefan Rohde -55 Högby IF 18.57,96      
16   Markus Andersson -86 Högby IF 19.01,39      
17   Peter Månsson -63 Växjö LK 19.26,20      
18   Folke Lindkvist -47 Eksjö Södra IK 19.39,42      
19   Mats Samuelsson -59 FIK Färjestaden 20.06,07      
20   Erling Thelander -47 Emmaboda Verda OK 20.39,36      
21   Marcus Andersson -94 FIK Färjestaden 20.53,42      
22   Lennart Svensson -39 Sommen-Bygdens SK 21.11,96      
23   Svante Berggren -44 IK Hakarpspojkarna 22.05,38      
24   Håkan Andersson -45 Skillingaryds FK 22.17,85      
25   Dan Rundqvist -67 Lessebo OK 23.19,73      
26   Håkan Sjöö -40 Växjö LK 23.22,06      
27   Stig Ekström -34 Växjö LK 23.26,26      
28   Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 24.00,10      
29   Conny Andersson -37 Villstad GIF 25.27,78      
30   Sven Lundström -34 Oskarshamns SK 25.36,04      
31   Ingvar Lundberg -28 Gnosjö FK 26.54,21      
32   Lars Amoson -38 Växjö LK 28.03,60      
               

    MÄN HÖJD    

1   Jan-Erik Wanhainen -71 Hälle IF 2.00      
2   Daniel Lennartsson -88 Södra Vi IF 1.85      
3   Gunnar Krig -84 GoIF Tjalve 1.75      
4   Jonathan Gustafsson -88 Kalmar SK 1.75      
               

    MÄN STAV    

1   Frank Canderskog -54 Katrineholms SK 2.51      
               

    MÄN LÄNGD    

1   Tobias Lundqvist -80 IK Sisu Nässjö 6.84   0,0  
2   Johan Damgren -86 IK Hakarpspojkarna 5.96   0,0  
3   Mattias Lennartsson -88 Södra Vi IF 5.64   0,0  
               

    MÄN KULA    

1   Mikael Persson -86 UF Contact 11.63      
2   Frank Canderskog -54 Katrineholms SK 8.27      
               

    MÄN DISKUS    

1   Mikael Persson -86 UF Contact 35.51      
2   Eric Svensson -87 IFK Växjö 34.82      
3   David Hällgren -88 Eksjö Södra IK 32.44      
4   Frank Canderskog -54 Katrineholms SK 21.35      
               

    MÄN SPJUT    

1   Bengt Loo -62 UF Contact 58.80      
2   Elias Ericsson -82 Kalmar SK 56.45      
3   Anders Walther -64 Kungsängens SK 53.87      
4   Daniel Lennartsson -88 Södra Vi IF 36.57      
               

    P17 KULA 5,0    

1   Per Rosell -87 FIK Färjestaden 16.45      
2   Erik Svensson -87 IFK Växjö 14.19      
3   Viktor Jernberg -87 FIK Färjestaden 13.38      
               

    P17 DISKUS 1,5    

1   Per Rosell -87 FIK Färjestaden 41.74      
2   Viktor Jernberg -87 FIK Färjestaden 29.49      
               

    P15 100 M    Vind -1,75

1   Camilo Carlström -89 Högby IF 11.79      
2   Anders Nihlstedt -89 FIK Färjestaden 11.99      
3   John-Eric Ericsson -89 IFK Växjö 12.37      
4   Elias Arshi -89 GoIF Tjalve 13.16      
5   Simon Rohde -89 Högby IF 13.78      
6   Tim Slättengren -89 Högby IF 13.82      
               

    P15 800 M    

1   Camilo Carlström -89 Högby IF 2.12,4      
2   Simon Rohde -89 Högby IF 2.15,6      
3   Tim Slättengren -89 Högby IF 2.16,2      
4   Klas Göransson -89 Hovslätts IK 2.29,5      
               

    P15 2000 M    

1   Johan Balkare -89 Nyköpings BIS 6.26,43      
2   Simon Rohde -89 Högby IF 6.39,15      
3   Tim Slättengren -89 Högby IF 6.42,36      
               

    P15 HÖJD    

1   Anders Nihlstedt -89 FIK Färjestaden 1.65      
2   Tim Slättengren -89 Högby IF 1.45      
3   Simon Rohde -89 Högby IF 1.45      
               

    P15 LÄNGD    

1   Emil Svensson -89 IFK Växjö 5.65   0,87  
2   Anders Nihlstedt -89 FIK Färjestaden 5.43   -1,72  
               

    P15 KULA    

1   Emil Svensson -89 IFK Växjö 14.93      
2   Jonas Carlsson -89 FIK Färjestaden 11.90      
3   Anders Nihlstedt -89 FIK Färjestaden 11.12      
4   Camilo Carlström -89 Högby IF 9.92      
5   Alexander Lindell Svensson -89 Villstad GIF 9.77      
               

    P15 DISKUS    

1   Jonas Carlsson -89 FIK Färjestaden 35.07      
2   Anders Nihlstedt -89 FIK Färjestaden 32.78      
3   Alexander Lindell Svensson -89 Villstad GIF 32.48      
4   Camilo Carlström -89 Högby IF 27.57      
               

    P15 SLÄGGA    

1   Emil Svensson -89 IFK Växjö 35.28      
2   Erik Romberg -90 Högby IF 31.57      
3   Klas Göransson -89 Hovslätts IK 22.65      
4   Jonas Carlsson -89 FIK Färjestaden 21.36      
5   Martin Jönsson -90 FIK Färjestaden 21.10      
               

    P15 SPJUT    

1   Jonas Carlsson -89 FIK Färjestaden 45.65      
2   Alexander Lindell Svensson -89 Villstad GIF 33.37      
3   Anders Nihlstedt -89 FIK Färjestaden 31.69      
4   John-Eric Ericsson -89 IFK Växjö 30.21      
5   Camilo Carlström -89 Högby IF 29.57      
               

    P14 100 M    Vind - 0,14

1   Victor Sjödahl -90 IK Hinden 13.44      
2   Jonathan Persson -90 Högby IF 13.56      
3   Erik Romberg -90 Högby IF 14.26      
4   Erik Jällrud -90 Hagunda IF 15.07      
               

    P14 800 M    

1   Anton Danielson -90 Söderköpings FIK 2.16,4m      
2   Samuel Petersson -90 Kalmar SK 2.24,6m      
               

    P14 2000 M    

1   Martin Lundqvist -90 IK Sisu Nässjö 6.45,79      
2   Filip Andersson -90 Högby IF 6.58,67      
               

    P14 HÖJD    

1   Jonathan Persson -90 Högby IF 1.50      
2   Oliver Nilsson -90 Högby IF 1.35      
               

    P14 LÄNGD    

1   Samuel Petersson -90 Kalmar SK 5.01   0,00  
2   Victor Sjödahl -90 IK Hinden 4.91   0,57  
3   Erik Jällrud -90 Hagunda IF 4.19   0,69  
               

    P14 KULA    

1   Jonathan Persson -90 Högby IF 11.06      
2   Martin Jönsson -90 FIK Färjestaden 10.68      
3   Erik Romberg -90 Högby IF 10.68      
4   Samuel Petersson -90 Kalmar SK 10.39      
5   Emil Ennerfelt -90 Föra AIK 9.89      
               

    P14 DISKUS    

1   Jonathan Persson -90 Högby IF 33.42      
2   Erik Romberg -90 Högby IF 25.70      
3   Martin Jönsson -90 FIK Färjestaden 23.59      
4   Samuel Petersson -90 Kalmar SK 23.51      
5   Gustav Hällgren -90 Eksjö Södra IK 22.68      
6   Emil Ennerfelt -90 Föra AIK 21.91      
7   Oliver Nilsson -90 Högby IF 18.70      
8   Erik Jällrud -90 Hagunda IF 17.44      
9   Mick Persson -90 UF Contact 17.22      
               

    P14 SPJUT    

1   Samuel Petersson -90 Kalmar SK 38.35      
2   Jonathan Persson -90 Högby IF 37.82      
3   Sebastian Tengbom -90 Eksjö Södra IK 36.30      
4   Martin Jönsson -90 FIK Färjestaden 28.06      
5   Erik Romberg -90 Högby IF 25.77      
6   Emil Ennerfelt -90 Föra AIK 19.56      
               

    P13 80 M    Vind -1,30

1   Oscar Landqvist -91 IFK Växjö 10.76      
2   Oskar Thor -91 Högby IF 10.94      
3   Robin Slättengren -91 Högby IF 11.26      
4   Marcus Nilsson -91 Högby IF 11.62      
5   Jonathan Rudman -91 FIK Färjestaden 11.73      
6   Carl-Johan Stenmalm -91 IFK Växjö 11.74      
               

    P13 600 M    

1   Marcus Nilsson -91 Högby IF 1.35,98      
2   Oskar Thor -91 Högby IF 1.39,49      
3   Robin Slättengren -91 Högby IF 1.45,76      
               

    P13 HÖJD    

1   Marcus Nilsson -91 Högby IF 1.55      
2   Robin Slättengren -91 Högby IF 1.45      
3   Carl-Johan Stenmalm -91 IFK Växjö 1.40      
4   Jonathan Rudman -91 FIK Färjestaden 1.40      
5   Oskar Thor -91 Högby IF 1.35      
6   Simon Karlsson -91 UF Contact 1.30      
               

    P13 LÄNGD    

1   Robin Slättengren -91 Högby IF 5.04   1,25  
2   Marcus Nilsson -91 Högby IF 4.87   -0,12  
3   Oscar Landqvist -91 IFK Växjö 4.80   2,29 4,74 -0,26
4   Oskar Thor -91 Högby IF 4.69   1,03  
5   Carl-Johan Stenmalm -91 IFK Växjö 4.60   1,55  
6   Jonathan Rudman -91 FIK Färjestaden 4.50   -0,22  
7   Jonatan Sjödahl -91 IK Hinden 4.41   1,16  
               

    P13 KULA    

1   Marcus Nilsson -91 Högby IF 11.40      
2   André Oscarsson -91 Föra AIK 10.99      
3   Oskar Thor -91 Högby IF 10.21      
4   Andreas L Svensson -91 Villstad GIF 8.82      
5   Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 8.72      
6   Niklas Jönsson -91 FIK Färjestaden 8.62      
7   Johan Wihlborg -91 UF Contact 8.53      
8   Robin Slättengren -91 Högby IF 7.47      
               

    P13 DISKUS    

1   Marcus Nilsson -91 Högby IF 40.58      
2   Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 34.35      
3   Andreas L Svensson -91 Villstad GIF 25.90      
4   Jonathan Rudman -91 FIK Färjestaden 25.39      
5   Jonatan Sjödahl -91 IK Hinden 24.79      
6   Oskar Thor -91 Högby IF 23.89      
7   Johan Wihlborg -91 UF Contact 20.89      
8   Robin Slättengren -91 Högby IF 20.04      
9   Niklas Jönsson -91 FIK Färjestaden 19.35      
               

    P13 SPJUT    

1   Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 37.22      
2   Andreas Lindell Svensson -91 Villstad GIF 35.54      
3   Marcus Nilsson -91 Högby IF 35.51      
4   Oskar Thor -91 Högby IF 30.66      
5   Niklas Jönsson -91 FIK Färjestaden 25.68      
6   Robin Slättengren -91 Högby IF 25.49      
7   Johan Wihlborg -91 UF Contact 24.65      
8   Simon Karlsson -91 UF Contact 21.15      
               

    P12 80 M  HEAT 1  Vind -0,17

1   Mattias Olander -92 Högby IF 10.80   Final  
2   Axel Eriksson -92 Föra AIK 11.48   Final  
3   Jonathan Grenmyr -92 IK Hinden 11.50   Final  
4   Oskar Gedin -92 Högby IF 12.58      
               
  P12 80 M HEAT 2 Vind -1,34      
 
   
    Lukas Östlund -92  IK Sisu Nässjö  11.40
2   Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 11.49   Final  
3   Johan Nilsson -92 Högby IF 11.93   Final  
4   Kalle Malmberg -92 Eksjö Södra IK 12.32      
               
  P12 80 M FINAL Vind 1,04      
 
 
    Mattias Olander -92  Högby IF  11.10
2   Axel Eriksson -92 Föra AIK 11.66      
3   Jonathan Grenmyr -92 IK Hinden 11.75      
4   Lukas Östlund -92 IK Sisu Nässjö 11.76      
5   Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 11.84      
6   Johan Nilsson -92 Högby IF 12.39      
               

    P12 600 M    

1   Andreas Rohde -92 Högby IF 1.49,62      
2   Kalle Malmberg -92 Eksjö Södra IK 1.49,77      
3   Johan Nilsson -92 Högby IF 1.50,38      
4   Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 1.50,65      
5   Viking Petersson -92 Kalmar SK 1.54,91      
               

    P12 HÖJD    

1   Mattias Olander -92 Högby IF 1.44      
2   Andreas Rohde -92 Högby IF 1.40      
3   Axel Eriksson -92 Föra AIK 1.35      
4   Philip Stenmalm -92 IFK Växjö 1.30      
5   Lukas Östlund -92 IK Sisu Nässjö 1.20      
               

    P12 LÄNGD    

1   Mattias Olander -92 Högby IF 4.74   -0,47  
2   Axel Eriksson -92 Föra AIK 4.53   -0,51  
3   Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 4.52   0,95  
4   Jonathan Grenmyr -92 IK Hinden 4.28   -0,23  
5   Philip Stenmalm -92 IFK Växjö 4.27   1,60  
6   Johan Nilsson -92 Högby IF 4.05   1,38  
7   Lukas Östlund -92 IK Sisu Nässjö 3.98   -0,48  
8   Kalle Malmberg -92 Eksjö Södra IK 3.88   -0,07  
               

    P12 KULA    

1   Mattias Olander -92 Högby IF 11.10      
2   Axel Eriksson -92 Föra AIK 8.38      
3   Viking Petersson -92 Kalmar SK 7.33      
4   Sebastian Lundberg -92 Ljungby FIK 7.03      
5   Pontus Vikström -92 IFK Växjö 6.38      
               

    P12 DISKUS    

1   Mattias Olander -92 Högby IF 26.17      
2   Viking Petersson -92 Kalmar SK 25.82      
3   Axel Eriksson -92 Föra AIK 21.08      
4   Johan Somproh -92 Högby IF 20.18      
5   Pontus Vikström -92 IFK Växjö 19.45      
6   Oskar Gedin -92 Högby IF 17.43      
7   Johan Nilsson -92 Högby IF 16.91      
8   Andreas Rohde -92 Högby IF 15.84      
               

    P12 SPJUT    

1   Viking Petersson -92 Kalmar SK 37.32      
2   Axel Eriksson -92 Föra AIK 33.18      
3   Mattias Olander -92 Högby IF 29.81      
4   Philip Stenmalm -92 IFK Växjö 28.60      
5   Andreas Rohde -92 Högby IF 23.23      
6   Sebastian Lundberg -92 Ljungby FIK 21.88      
7   Pontus Vikström -92 IFK Växjö 21.76      
               

    P11 60 M  HEAT 1  Vind - 0,27

1   Mattias Johansson -93 IK Sisu Nässjö 9.05   Final  
2   Jakob Tengbert -93 Tibro AIK 9.42      
3   Kalle Härlebo -93 IK Sisu Nässjö 9.60      
4   Oscar Green -93 Föra AIK 9.89      
5   Alex Andersson -93 Stensjöns IF 10.02      
               

    P11 60 M  HEAT 2  Vind - 3,54

1   Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 9.39   Final  
2   Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 9.49      
3   Jens Williamsson -93 Stensjöns IF 9.53      
               

    P11 60 M  HEAT 3  Vind - 1,19

1   Todd Forsberg -93 Täby IS 8.97   Final  
2   Marcus Benker -93 Hagunda IF 9.11   Final  
3   Daniel Thor -93 Högby IF 9.14   Final  
4   Hannes Carlsson -93 Kalmar SK 9.17   Final  
5   Tom Tuvhag -93 IFK Växjö 9.75      
6   Lukas Wiberg -93 Högby IF 10.18      
               

    P11 60 M  FINAL  Vind +0,25

1   Todd Forsberg -93 Täby IS 8.98      
2   Mattias Johansson -93 IK Sisu Nässjö 9.00      
3   Marcus Benker -93 Hagunda IF 9.01      
4   Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 9.16      
5   Daniel Thor -93 Högby IF 9.21      
6   Hannes Carlsson -93 Kalmar SK 9.22      
               

    P11 600 M    

1   Todd Forsberg -93 Täby IS 1.46,52      
2   Marcus Benker -93 Hagunda IF 1.52,95      
3   Jakob Tengbert -93 Tibro AIK 1.53,75      
4   Jens Williamsson -93 Stensjöns IF 1.55,95      
5   Mattias Johansson -93 IK Sisu Nässjö 1.58,80      
6   Gustav Kask -93 IFK Lund Friidrott 1.59,70      
7   Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 2.01,63      
8   Kalle Härlebo -93 IK Sisu Nässjö 2.03,98      
9   Daniel Thor -93 Högby IF 2.06,04      
10   Jonas Sturesson -93 Högby IF 2.09,49      
11   Alex Andersson -93 Stensjöns IF 2.11,31      
12   Rasmus Nilsson -93 FIK Färjestaden 2.14,23      
               

    P11 HÖJD    

1   Alex Andersson -93 Stensjöns IF 1.40      
2   Hannes Carlsson -93 Kalmar SK 1.35      
3   Todd Forsberg -93 Täby IS 1.35      
4   Jens Williamsson -93 Stensjöns IF 1.35      
5   Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 1.30      
6   Marcus Benker -93 Hagunda IF 1.30      
7   Oscar Green -93 Föra AIK 1.20      
8   Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 1.20      
9   Jonas Sturesson -93 Högby IF 1.20      
10   Mattias Johansson -93 IK Sisu Nässjö 1.20      
11   Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 1.15      
               

    P11 LÄNGD    

1   Hannes Carlsson -93 Kalmar SK 4.41   0,00  
2   Mattias Johansson -93 IK Sisu Nässjö 4.03   0,00  
3   Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 4.00   -0,3  
4   Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 3.95   0,00  
5   Jens Williamsson -93 Stensjöns IF 3.92   0,00  
6   Marcus Benker -93 Hagunda IF 3.83   0,00  
7   Kalle Härlebo -93 IK Sisu Nässjö 3.73   0,00  
8   Tom Tuvhag -93 IFK Växjö 3.71   0,00  
9   Daniel Thor -93 Högby IF 3.71   0,00  
10   Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 3.68   0,00  
11   Jesper Johansson -93 IK Sisu Nässjö 3.67   -2,2  
12   Alex Andersson -93 Stensjöns IF 3.64   0,00  
13   Jakob Tengbert -93 Tibro AIK 3.59   0,00  
14   Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 3.54   -0,4  
15   Oscar Green -93 Föra AIK 3.45   -0,7  
16   Jonas Sturesson -93 Högby IF 3.30   -0,1  
               

    P11 KULA    

1   Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 9.00      
2   Kalle Härlebo -93 IK Sisu Nässjö 8.66      
3   Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 8.41      
4   Mattias Johansson -93 IK Sisu Nässjö 8.19      
5   Alex Andersson -93 Stensjöns IF 8.07      
6   Jens Williamsson -93 Stensjöns IF 7.84      
7   Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 7.20      
8   Albin Wikstrand -93 Stensjöns IF 7.15      
9   Rasmus Nilsson -93 FIK Färjestaden 6.73      
10   Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 6.72      
11   Oscar Green -93 Föra AIK 6.65      
               

    P11 DISKUS    

1   Alex Andersson -93 Stensjöns IF 21.91      
2   Todd Forsberg -93 Täby IS 21.54      
3   Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 21.13      
4   Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 19.36      
5   Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 18.48      
6   Kalle Härlebo -93 IK Sisu Nässjö 17.47      
7   Dennis Johansson -94 UF Contact 16.78      
8   Jens Wiliamsson -93 Stensjöns IF 16.53      
9   Mattias Johansson -93 IK Sisu Nässjö 15.36      
               

    P11 SPJUT    

1   Vidar Petersson -94 Kalmar SK 29.56      
2   Mattias Jällrud -93 Hagunda IF 25.50      
3   Alex Andersson -93 Stensjöns IF 23.56      
4   Jonas Sturesson -93 Högby IF 21.83      
5   Todd Forsberg -93 Täby IS 21.68      
6   Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 21.68      
7   Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 20.43      
8   Samuel Borg -94 UF Contact 19.33      
9   Johan Wallström -93 Ärla IF 16.97      
10   Rasmus Nilsson -93 FIK Färjestaden 14.52      
11   Tom Tuvhag -93 IFK Växjö 13.67      
12   Albin Wikstrand -93 Stensjöns IF 13.52      
13   Oscar Green -93 Föra AIK 10.97      
               

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -0,24

1   Daniel Jonsson -94 Tyresö FIK 9.38   Final  
2   Max Lexert -94 IFK Växjö 9.56   Final  
3   Mattias Persson -94 UF Contact 10.19      
4   Samuel Borg -94 UF Contact 10.53      
5   Timmie Wadström -94 UF Contact 10.61      
6   Dennis Johansson -94 UF Contact 10.83      
               

    P10 60 M  HEAT 2  Vind -2,34

1   Gustaf Wilsborn -94 IFK Växjö 9.84   Final  
2   Olle Stjärnkvist -94 UF Contact 9.86   Final  
3   Pontus Johansson -94 IFK Växjö 10.15   Final  
4   Elias Hagman -94 IK Hinden 10.19   Final  
5   Adam Karlsson -94 UF Contact 11.90      
               

    P10 60 M  FINAL  Vind + 1,62

1   Max Lexert -94 IFK Växjö 9.14      
2   Daniel Jonsson -94 Tyresö FIK 9.27      
3   Gustaf Wilsborn -94 IFK Växjö 9.72      
4   Olle Stjärnkvist -94 UF Contact 9.83      
5   Pontus Johansson -94 IFK Växjö 10.04      
6   Elias Hagman -94 IK Hinden 10.18      
               

    P10 600 M    

1   Daniel Jonsson -94 Tyresö FIK 1.47,90      
2   Mattias Persson -94 UF Contact 1.58,71      
3   Johan Reimer -94 IFK Lund Friidrott 2.01,77      
4   Max Karlsson -94 Sköldinge IF 2.03,67      
5   Vidar Petersson -94 Kalmar SK 2.08,13      
6   Dennis Johansson -94 UF Contact 2.08,62      
7   Jesper Pettersson -94 Målilla-Mörlunda SKI 2.13,28      
8   Pontus Johansson -94 IFK Växjö 2.15,44      
9   Oliver Persson -94 IK Hinden 2.15,76      
10   Adam Karlsson -94 UF Contact 2.18,13      
               

    P10 HÖJD    

1   Johan Reimer -94 IFK Lund Friidrott 1.20      
1   Mattias Persson -94 UF Contact 1.20      
3   Gustaf Wilsborn -94 IFK Växjö 1.15      
3   Timmie Wadström -94 UF Contact 1.15      
5   Max Lexert -94 IFK Växjö 1.15      
5   Samuel Borg -94 UF Contact 1.15      
7   Henrik Nilsson -94 Kalmar SK 1.15      
8   Dennis Johansson -94 UF Contact 1.10      
9   Vidar Petersson -94 Kalmar SK 1.10      
9   Olle Stjärnkvist -94 UF Contact 1.10      
11   Kalle Albinsson -94 Stensjöns IF 1.05      
12   Adam Karlsson -94 UF Contact 1.00      
13   Jesper Pettersson -94 Målilla-Mörlunda SKI 1.00      
               

    P10 LÄNGD    

1   Daniel Jonsson -94 Tyresö FIK 4.10   -0,7  
2   Gustaf Wilsborn -94 IFK Växjö 3.92   -1,3  
3   Johan Reimer -94 IFK Lund Friidrott 3.91   -0,1  
4   Mattias Persson -94 UF Contact 3.74   0,0  
5   Olle Stjärnkvist -94 UF Contact 3.60   -0,5  
6   Elias Hagman -94 IK Hinden 3.43   -0,3  
8   Timmie Wadström -94 UF Contact 3.42   0,0  
7   Henrik Nilsson -94 Kalmar SK 3.42   0,0  
9   Jesper Pettersson -94 Målilla-Mörlunda SKI 3.41   -1,1  
10   Pontus Johansson -94 IFK Växjö 3.37   -0,2  
11   Dennis Johansson -94 UF Contact 3.36   -0,5  
12   Samuel Borg -94 UF Contact 3.22   -0,1  
13   Tobias Vikström -94 IFK Växjö 3.19   -0,1  
14   Oliver Persson -94 IK Hinden 3.13   -0,9  
15   Kalle Albinsson -94 Stensjöns IF 3.05   -0,7  
16   Adam Karlsson -94 UF Contact 3.03   0,0  
               

    P10 KULA    

1   Vidar Petersson -94 Kalmar SK 8.58      
2   Henrik Nilsson -94 Kalmar SK 7.55      
3   Olle Stjärnkvist -94 UF Contact 7.52      
4   Max Lexert -94 IFK Växjö 7.34      
5   Timmie Wadström -94 UF Contact 7.28      
6   Marcus Andersson -94 FIK Färjestaden 7.25      
7   Samuel Borg -94 UF Contact 6.41      
8   Elias Hagman -94 IK Hinden 6.30      
9   Adam Karlsson -94 UF Contact 6.25      
10   Oliver Persson -94 IK Hinden 6.14      
11   Kalle Albinsson -94 Stensjöns IF 6.13      
12   Tobias Vikström -94 IFK Växjö 6.09      
               

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,65

1   Mattias Benker -95 Hagunda IF 10.11   Final  
2   Anton Bergström -95 Hagunda IF 10.50   Final  
3   Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF 10.58   Final  
4   Joel Romberg -95 Högby IF 10.59      
5   Olle Andersson -95 Högby IF 10.67      
               

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,43

1   Victor Persson -95 Staffanstorp AI 10.09   Final  
2   Ken Slättengren -95 Högby IF 10.12   Final  
3   Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 10.31   Final  
4   Robin Somproh -95 Högby IF 10.67      
5   Filip Andersson -95 Skillingaryds FK 11.34      
6   Lukas Nilsson -95 FIK Färjestaden 12.34      
               

    P9 60 M  FINAL  Vind +0,99

1   Mattias Benker -95 Hagunda IF 9.80      
2   Victor Persson -95 Staffanstorp AI 9.94      
3   Ken Slättengren -95 Högby IF 9.95      
4   Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 10.15      
5   Anton Bergström -95 Hagunda IF 10.33      
6   Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF 10.44      
               

    P9 600 M    

1   Ken Slättengren -95 Högby IF 2.07,46      
2   Mattias Benker -95 Hagunda IF 2.11,27      
3   Ludvig Danielson -95 Söderköpings FIK 2.11,66      
4   Robin Somproh -95 Högby IF 2.19,23      
5   Anton Bergström -95 Hagunda IF 2.22,02      
6   Josef Viktorsson -95 Trångsvikens IF 2.31,26      
7   Filip Andersson -95 Skillingaryds FK 2.31,83      
               

    P9 HÖJD    

1   Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 0.95      
2   Robin Somproh -95 Högby IF 0.90      
3   Anton Bergström -95 Hagunda IF 0.85      
3   Mattias Benker -95 Hagunda IF 0.85      
-   Victor Persson -95 Staffanstorp AI 0.00      
-   Ken Slättengren -95 Högby IF 0.00      
-   Joel Romberg -95 Högby IF 0.00      
               

    P9 LÄNGD    

1   Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 3.36   - 0,4  
2   Victor Persson -95 Staffanstorp AI 3.31   0,0  
3   Ken Slättengren -95 Högby IF 3.15   - 0,7  
4   Mattias Benker -95 Hagunda IF 3.12   0,0  
5   Joel Romberg -95 Högby IF 3.10   - 0,5  
6   Robin Somproh -95 Högby IF 2.96   0,0  
7   Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF 2.76   0,0  
8   Lukas Nilsson -95 FIK Färjestaden 2.51   0,0  
               

    P9 KULA    

1   Jacob Johansson -95 IFK Växjö 6.04      
2   Ken Slättengren -95 Högby IF 5.91      
3   Adam Wallström -95 Ärla IF 5.70      
4   Robin Somproh -95 Högby IF 5.41      
5   Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 5.41      
6   Victor Persson -95 Staffanstorp AI 5.39      
    Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF dns      
               

    P8 60 M  HEAT 1  Vind +0,55

1   Lukas Andersson -96 FIK Färjestaden 11.29   Final  
2   Axel Nykvist -98 Tranås AIF 12.01   Final  
3   Oscar Hagberg -96 IFK Växjö 12.31   Final  
               

    P8 60 M  HEAT 2  Vind +0,68

1   Otto Himmelman -96 Bollebygds IF 10.98   Final  
2   Sebastian Borg -96 UF Contact 11.56   Final  
3   Hampus Roos -98 Ljungby FIK 11.74   Final  
4   Hugo Wiberg -96 Högby IF 13.62      
               

    P8 60 M  FINAL  Vind se ovan

1   Otto Himmelman -96 Bollebygds IF 10.98      
2   Lukas Andersson -96 FIK Färjestaden 11.29      
3   Sebastian Borg -96 UF Contact 11.56      
4   Hampus Roos -98 Ljungby FIK 11.74      
5   Axel Nykvist -98 Tranås AIF 12.01      
6   Oscar Hagberg -96 IFK Växjö 12.31      
               

    P8 600 M    

1   Otto Himmelman -96 Bollebygds IF 2.25,45      
2   Lukas Andersson -96 FIK Färjestaden 2.27,22      
3   Oscar Hagberg -96 IFK Växjö 2.29,03      
               

    P8 LÄNGD    

1   Sebastian Borg -96 UF Contact 2.95      
2   Lukas Andersson -96 FIK Färjestaden 2.91      
3   Hampus Roos -98 Ljungby FIK 2.75      
4   Otto Himmelman -96 Bollebygds IF 2.51      
5   Axel Nykvist -98 Tranås AIF 2.43      
6   Oscar Hagberg -96 IFK Växjö 2.41      
               

    P8 KULA    

1   Sebastian Borg -96 UF Contact 4.81      
2   Hampus Roos -98 Ljungby FIK 3.69      
               

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  Vind +0,49

1   Emilia Rundqvist -88 Kalmar SK 25.29   Final  
2   Erika Jonasson -88 IFK Växjö 26.70   Final  
               

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  Vind + 0,43

1   Frida Svensson -88 IFK Växjö 26.01   Final  
2   Isabelle Eriksson -86 Nyköpings BIS 26.67   Final  
3   Nathalie Petersson -91 IK Hinden 27.28   Final  
               

    KVINNOR 200 M  FINAL  Vind se ovan

1   Emilia Rundqvist -88 Kalmar SK 25.29      
2   Frida Svensson -88 IFK Växjö 26.01      
3   Isabelle Eriksson -86 Nyköpings BIS 26.67      
4   Erika Jonasson -88 IFK Växjö 26.70      
5   Nathalie Petersson -91 IK Hinden 27.28      
6   Elin Nilsson -88 IFK Växjö 27.29      
               

    KVINNOR 800 M    

1   Anna Nöjd -85 GoIF Tjalve 2.35,35      
               

    KVINNOR 5000 M    

1   Madeleine Mattsson -81 Hässelby SK 17.41,47      
2   Marie Nilsson -67 Skillingaryds FK 21.17,74      
3   Susanne Holm -67 Målilla-Mörlunda SKI 21.28,12      
4   Marina Martinsson -62 Målilla-Mörlunda SKI 21.47,98      
5   Karin Nilsson -65 Kalmar SK 24.43,63      
               

    KVINNOR HÖJD    

1   Jonna Bramstedt -86 Kalmar SK 1.60      
2   Emelie Olofsson -87 FIF Gnistan 1.55      
               

    KVINNOR LÄNGD    

1   Sharon Ahman -86 GoIF Tjalve 5.63   1,66  
2   Erika Jonasson -88 IFK Växjö 5.23   1,88  
3   Frida Svensson -88 IFK Växjö 5.23   1,15  
4   Elin Nilsson -88 IFK Växjö 4.95   1,49  
5   Malin Berggren -88 GoIF Tjalve 4.90   1,06  
6   Sandra Olsson -88 IFK Växjö 4.83   2,36 4,82 1,15
7   Frida Svensson -88 Eksjö Södra IK 4.65   1,51  
               

    KVINNOR KULA    

1   Suzanne Eneros -86 Kalmar SK 9.84      
2   Isabelle Eriksson -86 Nyköpings BIS 9.80      
3   Ida Persson -88 Högby IF 7.00      
               

    KVINNOR DISKUS    

1   Suzanne Eneros -86 Kalmar SK 36.83      
2   Anna Wessman -89 IFK Växjö 26.13      
3   Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK 23.74      
4   Catrin Wallin 84 Tranås AIF 23.35      
5   Sandra Olsson -85 IFK Växjö 23.19      
6   Ida Persson -88 Högby IF 22.02      
               

    KVINNOR SLÄGGA    

1   Maria Gustafsson -83 IK Hinden 47.69      
2   Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK 25.80      
               

    KVINNOR SPJUT    

1   Frida Svensson -88 Eksjö Södra IK 28.31      
               

    F19 3000 M    

1   Sofie Barkstedt -86 Oskarshamns SK 10.38,18      
               

    F17 3000 M    

    Inga startande          

    F15 100 M    Vind - 0,27

1   Angelica Roos -89 Mölndals AIK 13.12      
2   Sara Hall -89 GoIF Tjalve 13.35      
3   Madeleine Nilsson -89 Kalmar SK 13.60      
4   Gabriella Eriksson -89 Södra Vi IF 13.83      
5   Sandra Wallström -89 Ärla IF 13.87      
6   Lovisa Karlsson -89 Kalmar SK 14.96      
               

    F15 800 M    

1   Hanna Keiser -89 Enhörna IF 2.26,64      
2   Lovisa Karlsson -89 Kalmar SK 3.15,54      
               

    F15 2000 M    

1   Hanna Keiser -89 Enhörna IF 6.55,78      
               

    F15 HÖJD    

1   Sofia Kask -89 IFK Lund Friidrott 1.70      
2   Lovisa Gårlin -89 GoIF Tjalve 1.45      
3   Madeleine Nilsson -89 Kalmar SK 1.40      
4   Sandra Wallström -89 Ärla IF 1.35      
               

    F15 LÄNGD    

1   Sara Hall -89 GoIF Tjalve 5.21   1,70  
2   Sandra Wallström -89 Ärla IF 4.90   0,98  
3   Angelica Roos -89 Mölndals AIK 4.84   0,0  
4   Lovisa Gårlin -89 GoIF Tjalve 4.84   0,0  
5   Gabriella Eriksson -89 Södra Vi IF 4.62   -0,06  
6   Anna Croona -89 IFK Växjö 4.32   0,75  
               

    F15 KULA    

1   Sandra Wallström -89 Ärla IF 8.23      
2   Emelina Soto -89 IFK Tumba 7.40      
               

    F15 DISKUS    

1   Anna Wessman -89 IFK Växjö 38.87      
2   Linda Landberg -89 GoIF Tjalve 24.46      
3   Emilia Svensson -89 IFK Växjö 24.40      
               

    F15 SLÄGGA    

1   Sanna Folke -90 Tranås AIF 30.12      
2   Anna Wessman -89 IFK Växjö 28.80      
3   Maja Gustavsson -90 IFK Växjö 16.50      
               

    F15 SPJUT    

1   Anna Wessman -89 IFK Växjö 40.07      
2   Angelica Roos -89 Mölndals AIK 35.14      
3   Linda Landberg -89 GoIF Tjalve 33.36      
4   Sandra Wallström -89 Ärla IF 31.08      
               

    F14 100 M  HEAT 1  Vind - 0,23

1   My Finnman -90 Högby IF 13.11   Final  
2   Stina Fridholm -90 Eksjö Södra IK 14.15      
3   Martina Damgren -90 IK Hakarpspojkarna 14.40      
4   Lina Malmberg -90 Eksjö Södra IK 14.45      
               

    F14 100 M  HEAT 2  Vind - 0,58

1   Jane Runesson -90 FIF Gnistan 13.33   Final  
2   Moa Larsson -90 Högby IF 13.36   Final  
3   Jennie Karlsén -90 IK Hinden 14.04      
               

    F14 100 M  HEAT 3  Vind - 0,70

1   Natalie Lundborg -90 IK Sisu Nässjö 13.08   Final  
2   Malin Johansson -90 IK Sisu Nässjö 13.68   Final  
3   Elsa Salomonson -90 Kalmar SK 13.83   Final  
4   Sara Nilsson -90 FIK Färjestaden 14.17      
               

    F14 100 M  FINAL  Vind -0,54

1   Natalie Lundborg -90 IK Sisu Nässjö 12.91      
2   My Finnman -90 Högby IF 13.24      
3   Jane Runesson -90 FIF Gnistan 13.30      
4   Moa Larsson -90 Högby IF 13.46      
5   Malin Johansson -90 IK Sisu Nässjö 13.68      
6   Elsa Salomonson -90 Kalmar SK 14.00      
               

    F14 800 M    

1   Sara Nilsson -90 FIK Färjestaden 2.32,44      
2   Malin Andersson -90 Habo IF 2.39,98      
3   Lina Broholm -90 IK Sisu Nässjö 2.47,11      
               

    F14 2000 M    

1   Moa Larsson -90 Högby IF 7.57,09      
2   Nathalie Wilhelmsson -91 Högby IF 8.02,71      
               

    F14 HÖJD    

1   Malin Andersson -90 Habo IF 1.55      
2   Erica Andersson -90 FIK Färjestaden 1.45      
3   Ann-Sofie Isaksson -90 Linköpings GIF 1.40      
4   Johanna Håkansson -90 IK Hinden 1.30      
5   Natalie Andersson -90 Stensjöns IF 1.30      
               

    F14 LÄNGD    

1   Martina Damgren -90 IK Hakarpspojkarna 5.01   1,36  
2   Jane Runesson -90 FIF Gnistan 4.77   0,57  
3   Linda Beckius -90 IK Sisu Nässjö 4.59   0,75  
4   My Finnman -90 Högby IF 4.57   -0,38  
5   Erica Andersson -90 FIK Färjestaden 4.57   0,02  
6   Malin Andersson -90 Habo IF 4.40   0,00  
7   Elsa Salomonson -90 Kalmar SK 4.40   0,55  
8   Natalie Lundborg -90 IK Sisu Nässjö 4.38   0,00  
9   Moa Larsson -90 Högby IF 4.29   0,77  
10   Johanna Forsberg -90 Kalmar SK 4.21   0,58  
11   Sanna Folke -90 Tranås AIF 4.16   0,99  
12   Jennie Karlsén -90 IK Hinden 4.15   0,00  
13   Stina Fridholm -90 Eksjö Södra IK 4.08   0,00  
14   Lina Malmberg -90 Eksjö Södra IK 4.01   0,00  
15   Mattilda Schröder -90 IFK Växjö 3.88   0,00  
               

    F14 KULA    

1   My Finnman -90 Högby IF 10.39      
2   Malin Johansson -90 IK Sisu Nässjö 9.76      
3   Sanna Folke -90 Tranås AIF 9.54      
4   Linnea Didrick -90 Eksjö Södra IK 8.06      
               

    F14 DISKUS    

1   Malin Johansson -90 IK Sisu Nässjö 30.02      
2   Linnea Didrick -90 Eksjö Södra IK 28.00      
3   Emma Skärlén -90 Eksjö Södra IK 27.79      
4   Jennie Karlsén -90 IK Hinden 25.64      
5   Moa Larsson -90 Högby IF 23.24      
               

    F14 SPJUT    

1   Martina Damgren -90 IK Hakarpspojkarna 32.23      
2   Linnea Didrick -90 Eksjö Södra IK 29.22      
3   Stina Fridholm -90 Eksjö Södra IK 28.83      
4   Elsa Salomonson -90 Kalmar SK 24.57      
5   My Finnman -90 Högby IF 24.14      
6   Malin Johansson -90 IK Sisu Nässjö 23.75      
               

    F13 80 M  HEAT 1  Vind -0,43

1   Rebecca Eriksson -91 Södra Vi IF 10.92   Final  
2   Emmelie Utberg -91 Orient Uddevalla 11.05   Final  
3   Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 11.79      
4   Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 11.97      
5   Nathalie Fahor -91 UF Contact 12.09      
               

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -1,29

1   Maria Thilander -91 IFK Växjö 11.07   Final  
2   Frida Wändesjö -91 Kalmar SK 11.42      
3   Sofi Karlsson -91 Kalmar SK 11.70      
4   Malin Sigurdh -91 Eksjö Södra IK 11.86      
5   Frida Johansson -91 IFK Växjö 12.18      
               

    F13 80 M  HEAT 3  Vind -0,77

1   Nathalie Petersson -91 IK Hinden 10.96   Final  
2   Johanna Bryntesson -91 IFK Tumba 11.13   Final  
3   Elinor Tuvhag -91 IFK Växjö 11.29   Final  
4   Katherine Karlström -91 Högby IF 11.45      
5   Petronella Karlsson -91 Kalmar SK 11.85      
               

    F13 80 M  FINAL  Vind 0,41

1   Nathalie Petersson -91 IK Hinden 10.90      
2   Rebecca Eriksson -91 Södra Vi IF 10.91      
3   Johanna Bryntesson -91 IFK Tumba 11.00      
4   Emmelie Utberg -91 Orient Uddevalla 11.07      
5   Maria Thilander -91 IFK Växjö 11.29      
6   Elinor Tuvhag -91 IFK Växjö 11.42      
               

    F13 600 M    

1   Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 1.42,89      
2   Alexandra Forss -91 Högby IF 1.48,99      
3   Nathalie Wilhelmsson -91 Högby IF 1.57,23      
4   Malin Sigurdh -91 Eksjö Södra IK 2.00,66      
5   Therese Nilsson -91 Kalmar SK 2.01,95      
6   Petronella Karlsson -91 Kalmar SK 2.03,22      
               

    F13 HÖJD    

1   Frida Engström -91 IFK Växjö 1.50      
2   Rebecca Eriksson -91 Södra Vi IF 1.45      
4   Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 1.40      
3   Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 1.40      
6   Katherine Karlström -91 Högby IF 1.30      
5   Maria Thilander -91 IFK Växjö 1.30      
7   Malin Sigurdh -91 Eksjö Södra IK 1.25      
               

    F13 LÄNGD    

1   Johanna Bryntesson -91 IFK Tumba 4.60   0,86  
2   Nathalie Petersson -91 IK Hinden 4.58   - 1,27  
3   Rebecca Eriksson -91 Södra Vi IF 4.58   0,89  
4   Katherine Karlström -91 Högby IF 4.53   1,52  
5   Emmelie Utberg -91 Orient Uddevalla 4.45   0,58  
6   Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 4.38   1,18  
7   Elinor Tuvhag -91 IFK Växjö 4.36   - 0,03  
8   Nathalie Wilhelmsson -91 Högby IF 4.34   1,79  
9   Frida Johansson -91 IFK Växjö 4.23   - 0,23  
10   Malin Sigurdh -91 Eksjö Södra IK 4.23   0,68  
11   Frida Wändesjö -91 Kalmar SK 4.13   0,76  
12   Sofi Karlsson -91 Kalmar SK 4.11   0,61  
13   Lise Stjärnkvist -91 UF Contact 4.10   - 0,10  
14   Petronella Karlsson -91 Kalmar SK 3.87   1,60  
15   Linda Olsson -91 UF Contact 3.71   0,67  
16   Nathalie Fahor -91 UF Contact 3.35   0,89  
               

    F13 KULA    

1   Magdalena Persson -91 Högby IF 11.54      
2   Frida Engström -91 IFK Växjö 11.14      
3   Lise Stjärnkvist -91 UF Contact 9.24      
4   Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 8.00      
5   Nathalie Fahor -91 UF Contact 7.50      
6   Linda Olsson -91 UF Contact 7.04      
               

    F13 DISKUS    

1   Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 31.19      
2   Magdalena Persson -91 Högby IF 19.35      
               

    F13 SPJUT    

1   Johanna Bryntesson -91 IFK Tumba 33.01      
2   Frida Engström -91 IFK Växjö 29.65      
3   Frida Johansson -91 IFK Växjö 24.48      
4   Malin Sigurdh -91 Eksjö Södra IK 22.21      
5   Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 21.63      
6   Linda Olsson -91 UF Contact 19.21      
7   Magdalena Persson -91 Högby IF 18.37      
8   Elinor Tuvhag -91 IFK Växjö 16.21      
9   Therese Nilsson -91 Kalmar SK 13.94      
               

    F12 80 M  HEAT 1  Vind -0,62

1   Julia Wiberg -92 UF Contact 11.33   Final  
2   Simone Lindberg -92 IFK Växjö 11.57   Final  
3   Frida Retsloff -92 Hammarby IF 11.64   Final  
4   Magdalena Milosevic -92 IK Hinden 11.79      
5   Emma Svensson -92 UF Contact 13.26      
6   Sandra Nilsson -92 Högby IF 13.28      
               

    F12 80 M  HEAT 2  Vind -0,81

1   Jennie Strömberg -92 IFK Växjö 11.39   Final  
2   Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 11.48   Final  
3   Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 11.54   Final  
4   Nikki Kristiansson -92 FIK Färjestaden 11.89      
5   Elisabeth Gunnarsson -92 Eksjö Södra IK 12.22      
               

    F12 80 M  FINAL  Vind 0,38

1   Jennie Strömberg -92 IFK Växjö 11.44      
2   Julia Wiberg -92 UF Contact 11.47      
3   Simone Lindberg -92 IFK Växjö 11.56      
4   Frida Retsloff -92 Hammarby IF 11.56      
5   Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 11.68      
6   Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 11.73      
               

    F12 600 M    

1   Nikki Kristiansson -92 FIK Färjestaden 1.54,43      
2   Erika Karlsén -92 IK Hinden 1.55,55      
3   Frida Retsloff -92 Hammarby IF 1.56,31      
4   Sara Forsberg -92 Kalmar SK 1.58,74      
5   Angelica Gustafsson -92 FIK Färjestaden 2.02,70      
6   Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 2.06,23      
               

    F12 HÖJD    

1   Angelika Gustafsson -92 Färjestadens IK 1.30      
2   Magdalena Milosevic -92 IK Hinden 1.30      
3   Elisabeth Gunnarsson -92 Eksjö Södra IK 1.25      
4   Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 1.20      
               

    F12 LÄNGD    

1   Julia Wiberg -92 UF Contact 4.76   0,0  
2   Jennie Strömberg -92 IFK Växjö 4.57   0,9  
3   Simone Lindberg -92 IFK Växjö 4.43   - 0,03  
4   Nikki Kristiansson -92 FIK Färjestaden 4.39   1,97  
5   Magdalena Milosevic -92 IK Hinden 4.26   0,0  
6   Erika Karlsén -92 IK Hinden 4.25   0,0  
7   Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 4.22   - 1,77  
8   Elisabeth Gunnarsson -92 Eksjö Södra IK 4.11   - 0,1  
9   Frida Retsloff -92 Hammarby IF 4.06   0,0  
10   Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 3.97   - 0,23  
11   Angelika Gustafsson -92 Färjestadens IK 3.93   1,4  
12   Julia Johansson -92 IFK Växjö 3.74   0,68  
13   Lisa Lantz -92 IFK Växjö 3.74   - 0,39  
14   Emma Svensson -92 UF Contact 3.46   - 0,04  
15   Ellen Stjärnkvist -92 UF Contact 2.13   0,6  
               

    F12 KULA    

1   Julia Wiberg -92 UF Contact 9.45      
2   Nikki Kristiansson -92 FIK Färjestaden 8.64      
3   Simone Lindberg -92 IFK Växjö 7.91      
4   Lisa Lantz -92 IFK Växjö 7.83      
5   Emma Svensson -92 UF Contact 7.75      
6   Julia Johansson -92 IFK Växjö 7.03      
7   Ellen Stjärnkvist -92 UF Contact 5.90      
8   Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 5.82      
               

    F12 DISKUS    

1   Lisa Lantz -92 IFK Växjö 21.83      
2   Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 18.32      
3   Julia Johansson -92 IFK Växjö 17.60      
               

    F12 SPJUT    

    Inga startande          

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -1,83

1   Sofie Emilsson -93 FIK Färjestaden 9.07   Final  
2   Frida Persson -93 Staffanstorp AI 9.34   Final  
3   Sara Hill -93 Katrineholms SK 10.05      
4   Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 10.30      
5   Hedvig Karlsson -93 Kalmar SK 10.69      
               

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,24

1   Mimmi Carlson -93 IK Hinden 8.97   Final  
2   Emma Jeansson -93 Högby IF 9.43   Final  
3   Martina Sigurdh -93 Eksjö Södra IK 9.48      
4   Viktoria Andersson -93 Stensjöns IF 9.96      
               

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -0,53

1   Elin Magnusson -93 IFK Växjö 9.06   Final  
2   Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 9.16   Final  
3   Nicole Udden -93 IK Sisu Nässjö 9.43      
4   Linnea Broman -93 Eksjö Södra IK 9.65      
5   Unda Wiking -93 IFK Växjö 10.23      
               

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,43

1   Elin Magnusson -93 IFK Växjö 8.95      
2   Mimmi Carlson -93 IK Hinden 9.02      
3   Sofie Emilsson -93 FIK Färjestaden 9.12      
4   Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 9.18      
5   Frida Persson -93 Staffanstorp AI 9.41      
6   Emma Jeansson -93 Högby IF 9.44      
               

    F11 600 M    

1   Johanna Busk -93 Enhörna IF 1.53,36      
2   Sara Kalebsson -93 Ljungby FIK 1.57,28      
3   Linnea Broman -93 Eksjö Södra IK 2.04,84      
4   Sara Hill -93 Katrineholms SK 2.16,88      
5   Jessie Hedlund -93 FIK Färjestaden 2.18,08      
6   Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 2.21,17      
               

    F11 HÖJD    

1   Kajsa Eriksson -93 IFK Växjö 1.28      
2   Sofie Emilsson -93 FIK Färjestaden 1.25      
3   Mimmi Carlson -93 IK Hinden 1.20      
4   Martina Sigurdh -93 Eksjö Södra IK 1.15      
5   Emma Persson -93 Högby IF 1.10      
6   Emma Jeansson -93 Högby IF 1.10      
7   Hedvig Karlsson -93 Kalmar SK 1.05      
8   Lisa Ennerfelt -93 Föra AIK 0.95      
               

    F11 LÄNGD    

1   Mimmi Carlson -93 IK Hinden 4.28   0,0  
2   Elin Magnusson -93 IFK Växjö 4.07   0,0  
3   Sofie Emilsson -93 FIK Färjestaden 4.03   0,0  
4   Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 3.73   0,0  
5   Martina Sigurdh -93 Eksjö Södra IK 3.72   -0,5  
6   Nicole Udden -93 IK Sisu Nässjö 3.71   0,0  
7   Frida persson -93 Staffanstorp AI 3.70   0,0  
8   Jessie Hedlund -93 FIK Färjestaden 3.58   0,0  
9   Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 3.39   -0,5  
10   Sara Hill -93 Katrineholms SK 3.32   0,0  
11   Emma Jeansson -93 Högby IF 3.29   0,0  
12   Lisa Ennerfelt -93 Föra AIK 3.03   0,0  
               

    F11 KULA    

1   Mimmi Carlson -93 IK Hinden 8.78      
2   Kajsa Eriksson -93 IFK Växjö 8.72      
3   Hanna Sjögren -93 FIK Färjestaden 7.83      
4   Linnea Broman -93 Eksjö Södra IK 7.55      
5   Emma Persson -93 Högby IF 7.47      
6   Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 7.35      
7   Viktoria Andersson -93 Stensjöns IF 7.18      
8   Emma Jeansson -93 Högby IF 6.81      
9   Nicole Udden -93 IK Sisu Nässjö 6.76      
10   Jessie Hedlund -93 FIK Färjestaden 6.34      
11   Unda Wiking -93 IFK Växjö 6.14      
               

    F11 DISKUS    

1   Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 17.47      
2   Hanna Sjögren -93 FIK Färjestaden 17.38      
3   Victoria Andersson -93 Stensjöns IF 15.25      
4   Linnea Broman -93 Eksjö Södra IK 14.24      
5   Emma Eneros -93 Kalmar SK 14.23      
6   Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 13.92      
7   Emma Jeansson -93 Högby IF 13.61      
8   Emma Persson -93 Högby IF 12.83      
9   Ellen Runesson -94 UF Contact 12.23      
10   Frida Svensson -94 UF Contact 11.93      
11   Nicole Uddén -93 IK Sisu Nässjö 10.17      
               

    F11 SPJUT    

1   Jessie Hedlund -93 FIK Färjestaden 18.82      
2   Emma Eneros -93 Kalmar SK 17.87      
3   Emma Persson -93 Högby IF 16.14      
4   Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 15.62      
5   Unda Wiking -93 IFK Växjö 15.09      
6   Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 14.99      
7   Kajsa Lundberg -94 Ljungby FIK 13.72      
8   Freja Wessman -94 IFK Växjö 13.56      
9   Elin Magnusson -93 IFK Växjö 13.04      
10   Frida Svensson -94 UF Contact 11.97      
11   Emma Jeansson -93 Högby IF 11.41      
12   Martina Sigurdh -93 Eksjö Södra IK 10.61      
               

    F10 60 M  HEAT 1  Vind - 0,27

1   Ellen Runesson -94 UF Contact 9.32   Final  
2   Frida Svensson -94 Ljungby FIK 9.90   Final  
3   Matilda Kvist -94 Klippan FK 10.25      
4   Josefin Jonsson -94 IK Hinden 11.39      
               

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -0,25

1   Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 9.53   Final  
2   Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 10.31      
3   Carolina Olander -94 Högby IF 10.54      
               

    F10 60 M  HEAT 3  Vind - 0,59

1   Erika Lantz -94 IFK Växjö 9.41   Final  
2   Josefin Nilsson -94 Högby IF 9.74   Final  
3   Maja Eklund -94 IK Hinden 9.87   Final  
4   Freja Wessman -94 IFK Växjö 10.26      
               

    F10 60 M  FINAL  Vind 0,62

1   Ellen Runesson -94 UF Contact 9.16      
2   Erika Lantz -94 IFK Växjö 9.37      
3   Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 9.45      
4   Josefin Nilsson -94 Högby IF 9.61      
5   Frida Svensson -94 Ljungby FIK 9.68      
6   Maja Eklund -94 IK Hinden 9.87      
               

    F10 600 M    

1   Frida Svensson -94 Ljungby FIK 2.02,65      
2   Kajsa Wiberg -94 UF Contact 2.03,96      
3   Kajsa Lundberg -94 Ljungby FIK 2.04,04      
4   Erika Lantz -94 IFK Växjö 2.10,08      
5   Matilda Kvist -94 Klippan FK 2.12,41      
               

    F10 HÖJD    

1   Ellen Runesson -94 UF Contact 1.05      
2   Matilda Kvist -94 Klippan FK 1.00      
3   Josefin Jonsson -94 IK Hinden 1.00      
4   Maja Eklund -94 IK Hinden 0.90      
               

    F10 LÄNGD    

1   Ellen Runesson -94 UF Contact 4.18   - 0,2  
2   Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 3.94   - 0,2  
3   Erika Lantz -94 IFK Växjö 3.88   - 0,6  
4   Freja Wessman -94 IFK Växjö 3.48   0,5  
5   Matilda Kvist -94 Klippan FK 3.47   - 0,3  
6   Kajsa Wiberg -94 UF Contact 3.46   0,0  
7   Frida Svensson -94 Ljungby FIK 3.44   0,0  
8   Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 3.42   - 0,2  
9   Beata Kristiansson -94 FIK Färjestaden 3.32   - 0,3  
10   Carolina Olander -94 Högby IF 3.27   0,0  
11   Kajsa Lundberg -94 Ljungby FIK 3.26   0,0  
12   Maja Eklund -94 IK Hinden 3.24   0,0  
13   Frida Svensson -94 UF Contact 3.07   0,0  
               

    F10 KULA    

1   Erika Lantz -94 IFK Växjö 7.28      
2   Matilda Kvist -94 Klippan FK 6.99      
3   Kajsa Lundberg -94 Ljungby FIK 6.90      
4   Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 6.45      
5   Kajsa Wiberg -94 UF Contact 6.33      
6   Beata Kristiansson -94 FIK Färjestaden 5.64      
7   Ellen Runesson -94 UF Contact 5.52      
8   Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 5.45      
9   Frida Svensson -94 UF Contact 5.38      
               

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -1,48

1   Marika Andersson -95 Stensjöns IF 10.83   Final  
2   Hanna Östlund -95 IK Sisu Nässjö 10.85   Final  
3   Vendela Jurberg -95 IK Sisu Nässjö 11.08      
4   Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 11.11      
5   Frida Lindström -95 FIK Färjestaden 11.16      
6   Celine Udden -95 IK Sisu Nässjö 11.81      
               

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,40

1   Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 9.48   Final  
2   Fanny Roos -95 Ljungby FIK 9.84   Final  
3   Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 9.96   Final  
4   Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 10.66   Final  
5   Victoria Arnesson -95 Skruvs IF 10.88      
               

    F9 60 M  FINAL  Vind +0,96

1   Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 9.64      
2   Fanny Roos -95 Ljungby FIK 9.77      
3   Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 10.15      
4   Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 10.39      
5   Hanna Östlund -95 IK Sisu Nässjö 10.46      
6   Marika Andersson -95 Stensjöns IF 10.65      
               

    F9 600 M    

1   Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 2.04,88      
2   Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 2.14,63      
3   Emma Forsberg -95 Kalmar SK 2.23,44      
4   Frida Lindström -95 FIK Färjestaden 2.29,84      
               

    F9 HÖJD    

1   Fanny Roos -95 Ljungby FIK 0.95      
2   Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 0.90      
3   Celine Udden -95 IK Sisu Nässjö 0.85      
               

    F9 LÄNGD    

1   Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 3.60   - 0,3  
2   Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 3.51   0,0  
3   Fanny Roos -95 Ljungby FIK 3.37   0,2  
4   Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 3.29   0,0  
5   Frida Lindström -95 FIK Färjestaden 3.12   - 0,7  
6   Hanna Östlund -95 IK Sisu Nässjö 3.05   0,0  
7   Vendela Jurberg -95 IK Sisu Nässjö 2.94   - 0,1  
8   Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 2.87   - 0,4  
9   Celine Udden -95 IK Sisu Nässjö 2.81   - 0,2  
10   Marika Andersson -95 Stensjöns IF 2.76   - 0,1  
               

    F9 KULA    

1   Fanny Roos -95 Ljungby FIK 7.45      
2   Marika Andersson -95 Stensjöns IF 5.92      
3   Vendela Juberg -95 IK Sisu Nässjö 5.07      
4   Celine Udden -95 IK Sisu Nässjö 4.88      
5   Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 4.75      
6   Linda Jeansson -95 Högby IF 4.72      
7   Hanna Östlund -95 IK Sisu Nässjö 3.72      
               

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -2,28

1   Hilda Stenmalm -96 IFK Växjö 11.10   Final  
2   Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 11.18   Final  
3   Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 11.49   Final  
4   Madeleine Borg -96 UF Contact 11.53   Final  
5   Malin Thor -99 Högby IF 12.73      
               

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -0,32

1   Maria Carlsson -96 Kalmar SK 10.68   Final  
2   Ofelia Karlsson -96 Högby IF 11.31   Final  
3   Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 11.75      
4   Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 11.78      
5   Josefine Olander -97 Högby IF 12.49      
               

    F8 60 M  FINAL  Vind + 0,5

1   Maria Carlsson -96 Kalmar SK 10.49      
2   Hilda Stenmalm -96 IFK Växjö 10.89      
3   Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 11.02      
4   Ofelia Karlsson -96 Högby IF 11.22      
5   Madeleine Borg -96 UF Contact 11.59      
6   Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 11.74      
               

    F8 600 M    

1   Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2.34,14      
2   Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 2.43,01      
3   Hilda Stenmalm -96 IFK Växjö 2.45,99      
4   Josefine Olander -97 Högby IF 3.00,48      
               

    F8 LÄNGD    

1   Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 3.04   0,0  
2   Maria Carlsson -96 Kalmar SK 2.99   - 0,4  
3   Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2.97   0,3  
4   Hilda Stenmalm -96 IFK Växjö 2.95   - 0,1  
5   Madeleine Borg -96 UF Contact 2.79   0,2  
6   Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 2.76   0,0  
7   Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 2.60   0,0  
8   Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 2.59   - 0,4  
9   Julia Pettersson -97 Målilla-Mörlunda SKI 2.41   0,0  
10   Malin Thor -99 Högby IF 2.40   0,0  
11   Josefine Olander -97 Högby IF 2.12   0,0  
               

    F8 KULA    

1   Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 4.29      
2   Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 4.02      
3   Madeleine Borg -96 UF Contact 3.90      
4   Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 3.83      
               
© HIF, uppdaterad 2005-07-12
 
  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram