<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Högby IF:s Friidrottsskola 5-9 juli 2004  
     
 
Arrangör: Högby IF Tävlingsplats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Väder: Må & Ti var det blåsigt med några solglimtar! On & To var det strålande sol! Fr omväxlande.
 
 
Tre tävlande var från Föra AIK: Axel Eriksson-92, Veronica Grandin-92 och André Oscarsson-91
Tre grenar är inte officiella: Minihäck 60m, Hinder 800m och Boll 150g        
 
 
             
Klass Gren Plac Namn Resultat Vind
             
P17 9.7 Höjd 1 Agron Kolaj-88 1.30  
             
  7.7 Tresteg 1 Agron Kolaj-88 8.60 +0.6
             
  8.7 Kula 1 Agron Kolaj-88 6.35  
             
  7.7 Diskus 1 Agron Kolaj-88 18.13  
             
  6.7 Spjut 1 Agron Kolaj-88 21.18  
             
             
P15 6.7 100m 1 Simon Rohde-89 13.70 +1.2
      2 Tim Slättengren-89 13.94 +1.2
             
  8.7 200m 1 Camilo Karlström-89 24.80 +0.8
      2 Simon Rohde-89 27.35 +0.8
      3 Tim Slättengren-89 29.24 +0.8
             
  7.7 300m 1 Camilo Karlström-89 38.84  
             
  9.7 400m 1 Camilo Karlström-89 55.87  
      2 Simon Rohde-89 62.88  
      3 Tim Slättengren-89 65.37  
             
  7.7 1500m 1 Simon Rohde-89 4.53.01  
             
  8.7 Häck 100m 1 Simon Rohde-89 19.23 +1.5
      2 Tim Slättengren-89 20.64 +1.5
             
  6.7 Häck 300m 1 Camilo Karlström-89 45.68  
      2 Simon Rohde-89 48.35  
      3 Tim Slättengren-89 50.32  
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Simon Rohde-89 5.10.45  
      2 Tim Slättengren-89 5.11.98  
             
  9.7 Höjd 1 Tim Slättengren-89 1.45  
      2 Camilo Karlström-89 1.40  
      3 Simon Rohde-89 1.40  
             
  7.7 Stavhopp 1 Camilo Karlström-89 2.05  
      2 Simon Rohde-89 2.05  
             
  9.7 Längd 1 Simon Rohde-89 4.47 +1.1
      2 Tim Slättengren-89 4.05 +0.8
             
  7.7 Tresteg 1 Simon Rohde-89 8.96 -0.1
      2 Tim Slättengren-89 8.63 -0.8
             
  8.7 Kula 1 Camilo Karlström-89 10.26  
      2 Simon Rohde-89 6.05  
      3 Tim Slättengren-89 6.00  
             
  7.7 Diskus 1 Camilo Karlström-89 23.37  
      2 Tim Slättengren-89 16.82  
      3 Simon Rohde-89 14.24  
             
  8.7 Slägga 1 Camilo Karlström-89 16.29  
      2 Tim Slättengren-89 13.39  
             
  6.7 Spjut 1 Camilo Karlström-89 27.73  
      2 Simon Rohde-89 16.19  
      3 Tim Slättengren-89 14.94  
             
             
             
P14 6.7 80m 1 Martin  Kolaj-90 10.98 +1.3
             
  6.7 100m 1 Martin  Kolaj-90 13.47 +1.2
      2 Jonathan Persson-90 13.83 +1.2
      3 Erik Romberg.90 14.87 +1.2
      4 Oliver Nilsson-90 15.85 +1.2
             
  8.7 200m 1 Martin  Kolaj-90 27.10 +0.4
      2 Jonathan Persson-90 28.17 +0.4
      3 Erik Romberg.90 29.17 +0.4
             
  9.7 400m 4 Martin  Kolaj-90 65.58  
      5 Jonathan Persson-90 67.35  
             
  8.7 Häck 100m 3 Jonathan Persson-90 21.31 ±0.0
             
  6.7 Häck 300m 1 Martin  Kolaj-90 50.34  
      2 Jonathan Persson-90 52.82  
      3 Oliver Nilsson-90 63.22  
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Jonathan Persson -90 6.08.03  
      2 Martin Kolaj -90 6.22.86  
             
  6.7 Höjd 1 Jonathan Persson-90 1.50  
      2 Martin  Kolaj-90 1.45  
      3 Oliver Nilsson-90 1.35  
      4 Erik Romberg.90 1.35  
             
  8.7 Stavhopp 1 Jonathan Persson-90 2.00  
      2 Erik Romberg.90 1.74  
             
  9.7 Längd 1 Martin  Kolaj-90 4.60 +0.6
      2 Jonathan Persson-90 4.53 +1.5
             
  9.7 Tresteg 1 Robin Slättengren-91 10.59 -0.3
      2 Oskar Thor-91 10.24 +0.8
             
  7.7 Tresteg 1 Oliver Nilsson-90 7.59 +1.6
      2 Daniel Thor-93 8.03 +0.7
      3 Jonathan Persson-90 9.06 -0.4
             
  8.7 Kula 1 Jonathan Persson-90 11.04  
      2 Martin  Kolaj-90 9.93  
      3 Erik Romberg.90 9.10  
      4 Oliver Nilsson-90 7.32  
             
  7.7 Diskus 1 Jonathan Persson-90 29.24  
      2 Erik Romberg.90 26.29  
      3 Martin  Kolaj-90 19.07  
      4 Oliver Nilsson-90 18.13  
             
  8.7 Slägga 1 Jonathan Persson-90 25.29  
      2 Erik Romberg.90 24.70  
      3 Oliver Nilsson-90 12.23  
             
  6.7 Spjut 1 Jonathan Persson-90 36.28  
      2 Martin  Kolaj-90 29.90  
      3 Erik Romberg.90 26.93  
      4 Oliver Nilsson-90 17.48  
             
             
             
P13 6.7 80m 1 Robin Slättengren-91 11.45 +1.3
      2 Oskar Thor-91 11.81 +1.3
      3 Marcus Nilsson-91 11.89 +1.3
             
  8.7 200m 1 Oskar Thor-91 27.45 -0.3
      2 Robin Slättengren-91 28.53 -0.3
      3 Marcus Nilsson-91 29.01 -0.3
             
  7.7 1500m 1 Marcus Nilsson-91 4.46.91  
             
  8.7 Häck 60m 1 Marcus Nilsson-91 10.95 +1.3
      2 Oskar Thor-91 11.68 +1.3
      3 Robin Slättengren-91 11.98 +1.3
             
  6.7 Häck 300m 1 Marcus Nilsson-91 47.79  
      2 Robin Slättengren-91 50.62  
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Marcus Nilsson-91 4.59.62  
      2 Robin Slättengren -91 5.42.83  
             
  6.7 Höjd 1 Marcus Nilsson-91 1.55  
      2 Robin Slättengren-91 1.35  
      3 Oskar Thor-91 1.25  
             
  7.7 Stavhopp 1 Marcus Nilsson-91 2.71  
  8.7   1 Robin Slättengren-91 1.42  
             
  9.7 Längd 1 Robin Slättengren-91 4.61 -0.5
      2 Oskar Thor-91 4.41 ±0.0
      3 Marcus Nilsson-91 4.23 -0.7
             
  7.7 Tresteg 1 Robin Slättengren-91 10.07 -0.4
      2 Oskar Thor-91 9.75 +1.4
      3 Marcus Nilsson-91 9.64 ±0.0
             
P13 8.7 Kula 1 Marcus Nilsson-91 10.49  
      2 André Oscarsson-91 10.41  
      3 Oskar Thor-91 10.35  
      4 Robin Slättengren-91 6.90  
             
  9.7 Diskus 1 André Oscarsson-91 24.42  
             
  7.7 Diskus 1 Marcus Nilsson-91 34.86  
      2 Oskar Thor-91 20.56  
      3 Robin Slättengren-91 14.93  
             
  8.7 Slägga 1 Marcus Nilsson-91 28.78  
      2 Robin Slättengren-91 20.47  
             
  6.7 Spjut 1 Marcus Nilsson-91 36.38  
      2 Oskar Thor-91 27.20  
      3 Robin Slättengren-91 25.52  
  6.7 Spjut 4 André Oscarsson-91 18.82  
             
             
             
P12 6.7 60m 1 Mattias Olander-92 8.59 +1.2
      2 Axel Eriksson-92 9.28 +1.2
      3 Johan Somproh-92 10.15 +1.2
             
  6.7 80m 1 Mattias Olander-92 11.21 +1.7
      2 Axel Eriksson-92 12.24 +1.7
             
  8.7 200m 1 Mattias Olander-92 29.04 -0.3
      2 Axel Eriksson-92 31.44 -0.3
      2 Andreas Rohde-92 31.44 -0.3
             
  7.7 300m 1 Mattias Olander-92 47.83  
      2 Axel Eriksson-92 53.45  
             
  8.7 Häck 60m 1 Andreas Rohde-92 12.19 +1.6
      2 Axel Eriksson-92 12.74 +1.6
      3 Johan Somproh-92 13.57 +1.6
             
  8.7 Minihäck 60m 1 Oskar Gedin-92 14.45 +1.6
             
  6.7 Häck 300m 1 Andreas Rohde-92 58.71  
      2 Mattias Olander-92 58.72  
      3 Axel Eriksson-92 60.88  
             
  9.7 Hinder 800m 1 Axel Eriksson-92 3.24.12  
      2 Mattias Olander-92 3.44.77  
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Andreas Rohde-92 5.58.72  
             
  6.7 Höjd 1 Mattias Olander-92 1.35  
      2 Andreas Rohde-92 1.35  
      3 Axel Eriksson-92 1.20  
      4 Johan Somproh-92 1.18  
      5 Oskar Gedin-92 1.15  
             
  7.7 Stavhopp 1 Andreas Rohde-92 2.05  
      2 Axel Eriksson-92 1.83  
      3 Mattias Olander-92 1.57  
             
  7.7 Längd 1 Axel Eriksson-92 4.18 -0.8
      2 Johan Somproh-92 3.55 ±0.0
      3 Oskar Gedin-92 3.10 -2.1
             
  6.7 Tresteg 1 Mattias Olander-92 9.25 +0.6
      2 Axel Eriksson-92 8.77 +1.3
      3 Andreas Rohde-92 8.33 +0.7
      4 Oskar Gedin-92 6.90 +1.5
             
  8.7 Kula 1 Mattias Olander-92 11.14  
      2 Axel Eriksson-92 8.24  
      3 Andreas Rohde-92 7.13  
      4 Oskar Gedin-92 6.00  
      4 Johan Somproh-92 6.00  
             
  9.7 Diskus 1 Mattias Olander-92 27.69  
      2 Andreas Rohde-92 23.69  
      3 Axel Eriksson-92 20.66  
      4 Johan Somproh-92 18.19  
  9.7 Diskus 5 Oskar Gedin-92 17.47  
             
  9.7 Boll, 150g 1 Oskar Gedin-92 18.68  
             
  8.7 Slägga 1 Mattias Olander-92 21.29  
      2 Axel Eriksson-92 16.13  
      3 Andreas Rohde-92 13.54  
      4 Johan Somproh-92 10.93  
             
  7.7 Spjut 1 Mattias Olander-92 30.46  
      2 Axel Eriksson-92 25.76  
      3 Andreas Rohde-92 22.52  
      4 Johan Somproh-92 16.11  
      5 Oskar Gedin-92 11.57  
 
 
P11 6.7 60m 1 Daniel Thor-93 9.67 +1.2
      2 Zef Kolaj-93 11.15 +1.9
             
  9.7 200m 1 Daniel Thor-93 33.79 +1.2
      2 Zef Kolaj-93 38.73 +1.2
             
  6.7 Häck 300m 1 Daniel Thor-93 61.00  
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Daniel Thor-93 6.35.23  
      2 Zef Kolaj-93 7.52.27  
             
  6.7 Höjd 1 Daniel Thor-93 1.15  
      2 Zef Kolaj-93 0.93  
             
             
  9.7 Längd 1 Daniel Thor-93 3.81 +1.4
      2 Zef Kolaj-93 2.93 -0.1
             
  9.7 Tresteg 1 Daniel Thor-93 8.14 +0.7
      2 Zef Kolaj-93 6.55 -2.1
             
  8.7 Kula 1 Zef Kolaj-93 5.50  
             
  7.7 Spjut 1 Daniel Thor-93 13.96  
      2 Zef Kolaj-93 11.75  
             
             
             
P9 6.7 60m 1 Ken Slättengren-95 10.56 +1.9
             
  8.7 200m 1 Ken Slättengren-95 36.52 -0.3
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Ken Slättengren-95 6.49.55  
      2 Robin Somproh-95 7.12.59  
      3 Joel Romberg-95 7.71.93  
             
  8.7 Höjd 1 Joel Romberg-95 0.98  
      2 Robin Somproh-95 0.98  
      3 Ken Slättengren-95 0.93  
             
  9.7 Längd 1 Ken Slättengren-95 3.24 +1.6
      2 Joel Romberg-95 3.16 +2.0
             
  6.7 Tresteg 1 Ken Slättengren-95 5.94 -1.7
             
  8.7 Kula 1 Ken Slättengren-95 5.98  
      2 Joel Romberg-95 5.35  
      3 Robin Somproh-95 4.76  
             
  7.7 Spjut 3 Joel Romberg-95 9.04  
      2 Ken Slättengren-95 8.23  
      1 Robin Somproh-95 6.88  
             
             
             
F17 7.7 100m 1 Ida Persson-88 15.38 -1.0
             
  9.7 200m 1 Ida Persson-88 33.73 +1.3
             
  7.7 400m 1 Ida Persson-88 1.21.26  
             
  8.7 Kula 1 Ida Persson-88 8.16  
             
  7.7 Diskus 1 Ida Persson-88 26.21  
             
  6.7 Spjut 1 Ida Persson-88 20.39  
             
             
             
F14 7.7 100m 1 My Finnman-90 13.61 -1.0
      2 Moa Larsson-90 13.72 -1.0
             
  9.7 200m 1 My Finnman-90 28.83 +1.9
      2 Moa Larsson-90 29.14 +0.8
             
  7.7 300m 1 Moa Larsson-90 47.88  
             
  6.7 Häck 300m 1 My Finnman-90 50.63  
             
  6.7 Höjd 1 My Finnman-90 1.35  
      2 Moa Larsson-90 1.30  
             
  7.7 Stavhopp 1 My Finnman-90 1.93  
             
  8.7 Längd 1 My Finnman-90 4.66 2.5
      2 Moa Larsson-90 4.45 3.3
             
  6.7 Tresteg 1 My Finnman-90 9.31 +0.7
  9.7 Tresteg 1 Moa Larsson-90 9.03 ±0.0
             
  8.7 Kula 1 My Finnman-90 9.83  
      2 Moa Larsson-90 6.64  
             
  7.7 Diskus 1 My Finnman-90 23.01  
      2 Moa Larsson-90 20.84  
      3 Helene Hollingworth-90 12.77  
             
  8.7 Slägga 1 My Finnman-90 26.81  
      2 Moa Larsson-90 12.70  
             
  6.7 Spjut 1 My Finnman-90 24.32  
      2 Moa Larsson-90 15.63  
      3 Helene Hollingworth-90 12.95  
             
             
             
F13 7.7 80m 1 Katherine Karlström-91 11.90 +1.4
      2 Nathalie Wilhelmsson-91 12.03 +1.4
      3 Magdalena Persson-91 13.64 +1.4
      4 Amanda Westberg-91 13.83 +1.4
      5 Elsa Edling-91 14.78 +1.4
             
  8.7 200m 1 Katherine Karlström-91 30.67 +0.8
      2 Nathalie Wilhelmsson-91 31.28 +0.8
             
  9.7 200m 1 Magdalena Persson-91 35.97 +1.1
      2 Amanda Westberg-91 37.98 +1.1
      3 Elsa Edling-91 40.21 +1.1
             
  7.7 300m 1 Nathalie Wilhelmsson-91 51.47  
             
  8.7 Häck 60m 1 Katherine Karlström-91 11.82 +1.3
      2 Nathalie Wilhelmsson-91 12.15 +1.3
      3 Amanda Westberg-91 15.22 +1.3
             
  8.7 Minihäck 60m 1 Elsa Edling-91 13.55 +1.3
             
  6.7 Häck 300m 1 Katherine Karlström-91 59.13  
             
  9.7 Hinder 800m 1 Katherine Karlström-91 3.11.17  
      2 Amanda Westberg-91 4.13.69  
      3 Elsa Edling-91 4.17.53  
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Nathalie Wilhelmsson-91 6.23.80  
             
  9.7 Höjd 1 Katherine Karlström-91 1.35  
      2 Elsa Edling-91 1.20  
      2 Charlotte Agard 1.20  
      4 Nathalie Wilhelmsson-91 1.20  
      5 Amanda Westberg-91 1.15  
      6 Magdalena Persson-91 1.05  
             
  7.7 Stavhopp 1 Katherine Karlström-91 2.22  
             
  8.7 Längd 1 Nathalie Wilhelmsson-91 4.39 +3.0
      1 Katherine Karlström-91 4.35 +2.1
      3 Magdalena Persson-91 3.39 +3.4
      4 Elsa Edling-91 3.11 +3.2
      5 Amanda Westberg-91 3.06 +3.1
             
  9.7 Tresteg 1 Nathalie Wilhelmsson-91 8.91 ±0.0
  9.7   2 Amanda Westberg-91 7.11 +1.0
             
  6.7 Tresteg 1 Katherine Karlström-91 8.31 ±0.0
      2 Elsa Edling-91 6.92 +0.7
      3 Magdalena Persson-91 6.69 +0.8
             
             
  8.7 Kula 1 Magdalena Persson-91 11.04  
      2 Katherine Karlström-91 7.97  
      3 Nathalie Wilhelmsson-91 7.10  
      4 Elsa Edling-91 6.77  
      5 Amanda Westberg-91 6.12  
             
  7.7 Diskus 1 Nathalie Wilhelmsson-91 19.20  
      2 Magdalena Persson-91 18.37  
      3 Charlotte Agard 17.35  
      4 Amanda Westberg-91 16.54  
      5 Elsa Edling-91 12.51  
             
  8.7 Slägga 1 Katherine Karlström-91 21.53  
      2 Amanda Westberg-91 14.65  
      3 Elsa Edling-91 13.48  
      4 Nathalie Wilhelmsson-91 12.18  
             
  9.7 Slägga 1 Magdalena Persson-91 26.77  
             
  6.7 Spjut 1 Magdalena Persson-91 19.90  
      2 Nathalie Wilhelmsson-91 18.08  
      3 Katherine Karlström-91 16.14  
      4 Charlotte Agard 12.95  
      5 Elsa Edling-91 12.66  
      6 Amanda Westberg-91 11.15  
             
 
 
P11 6.7 60m 1 Daniel Thor-93 9.67 +1.2
      2 Zef Kolaj-93 11.15 +1.9
             
  9.7 200m 1 Daniel Thor-93 33.79 +1.2
      2 Zef Kolaj-93 38.73 +1.2
             
  6.7 Häck 300m 1 Daniel Thor-93 61.00  
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Daniel Thor-93 6.35.23  
      2 Zef Kolaj-93 7.52.27  
             
  6.7 Höjd 1 Daniel Thor-93 1.15  
      2 Zef Kolaj-93 0.93  
             
             
  9.7 Längd 1 Daniel Thor-93 3.81 +1.4
      2 Zef Kolaj-93 2.93 -0.1
             
  9.7 Tresteg 1 Daniel Thor-93 8.14 +0.7
      2 Zef Kolaj-93 6.55 -2.1
             
  8.7 Kula 1 Zef Kolaj-93 5.50  
             
  7.7 Spjut 1 Daniel Thor-93 13.96  
      2 Zef Kolaj-93 11.75  
             
             
             
P9 6.7 60m 1 Ken Slättengren-95 10.56 +1.9
             
  8.7 200m 1 Ken Slättengren-95 36.52 -0.3
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Ken Slättengren-95 6.49.55  
      2 Robin Somproh-95 7.12.59  
      3 Joel Romberg-95 7.71.93  
             
  8.7 Höjd 1 Joel Romberg-95 0.98  
      2 Robin Somproh-95 0.98  
      3 Ken Slättengren-95 0.93  
             
  9.7 Längd 1 Ken Slättengren-95 3.24 +1.6
      2 Joel Romberg-95 3.16 +2.0
             
  6.7 Tresteg 1 Ken Slättengren-95 5.94 -1.7
             
  8.7 Kula 1 Ken Slättengren-95 5.98  
      2 Joel Romberg-95 5.35  
      3 Robin Somproh-95 4.76  
             
  7.7 Spjut 3 Joel Romberg-95 9.04  
      2 Ken Slättengren-95 8.23  
      1 Robin Somproh-95 6.88  
             
             
             
F17 7.7 100m 1 Ida Persson-88 15.38 -1.0
             
  9.7 200m 1 Ida Persson-88 33.73 +1.3
             
  7.7 400m 1 Ida Persson-88 1.21.26  
             
  8.7 Kula 1 Ida Persson-88 8.16  
             
  7.7 Diskus 1 Ida Persson-88 26.21  
             
  6.7 Spjut 1 Ida Persson-88 20.39  
             
             
             
F14 7.7 100m 1 My Finnman-90 13.61 -1.0
      2 Moa Larsson-90 13.72 -1.0
             
  9.7 200m 1 My Finnman-90 28.83 +1.9
      2 Moa Larsson-90 29.14 +0.8
             
  7.7 300m 1 Moa Larsson-90 47.88  
             
  6.7 Häck 300m 1 My Finnman-90 50.63  
             
  6.7 Höjd 1 My Finnman-90 1.35  
      2 Moa Larsson-90 1.30  
             
  7.7 Stavhopp 1 My Finnman-90 1.93  
             
  8.7 Längd 1 My Finnman-90 4.66 2.5
      2 Moa Larsson-90 4.45 3.3
             
  6.7 Tresteg 1 My Finnman-90 9.31 +0.7
  9.7 Tresteg 1 Moa Larsson-90 9.03 ±0.0
             
  8.7 Kula 1 My Finnman-90 9.83  
      2 Moa Larsson-90 6.64  
             
  7.7 Diskus 1 My Finnman-90 23.01  
      2 Moa Larsson-90 20.84  
      3 Helene Hollingworth-90 12.77  
             
  8.7 Slägga 1 My Finnman-90 26.81  
      2 Moa Larsson-90 12.70  
             
  6.7 Spjut 1 My Finnman-90 24.32  
      2 Moa Larsson-90 15.63  
      3 Helene Hollingworth-90 12.95  
             
             
             
F13 7.7 80m 1 Katherine Karlström-91 11.90 +1.4
      2 Nathalie Wilhelmsson-91 12.03 +1.4
      3 Magdalena Persson-91 13.64 +1.4
      4 Amanda Westberg-91 13.83 +1.4
      5 Elsa Edling-91 14.78 +1.4
             
  8.7 200m 1 Katherine Karlström-91 30.67 +0.8
      2 Nathalie Wilhelmsson-91 31.28 +0.8
             
  9.7 200m 1 Magdalena Persson-91 35.97 +1.1
      2 Amanda Westberg-91 37.98 +1.1
      3 Elsa Edling-91 40.21 +1.1
             
  7.7 300m 1 Nathalie Wilhelmsson-91 51.47  
             
  8.7 Häck 60m 1 Katherine Karlström-91 11.82 +1.3
      2 Nathalie Wilhelmsson-91 12.15 +1.3
      3 Amanda Westberg-91 15.22 +1.3
             
  8.7 Minihäck 60m 1 Elsa Edling-91 13.55 +1.3
             
  6.7 Häck 300m 1 Katherine Karlström-91 59.13  
             
  9.7 Hinder 800m 1 Katherine Karlström-91 3.11.17  
      2 Amanda Westberg-91 4.13.69  
      3 Elsa Edling-91 4.17.53  
             
  9.7 Hinder 1500m 1 Nathalie Wilhelmsson-91 6.23.80  
             
  9.7 Höjd 1 Katherine Karlström-91 1.35  
      2 Elsa Edling-91 1.20  
      2 Charlotte Agard 1.20  
      4 Nathalie Wilhelmsson-91 1.20  
      5 Amanda Westberg-91 1.15  
      6 Magdalena Persson-91 1.05  
             
  7.7 Stavhopp 1 Katherine Karlström-91 2.22  
             
  8.7 Längd 1 Nathalie Wilhelmsson-91 4.39 +3.0
      1 Katherine Karlström-91 4.35 +2.1
      3 Magdalena Persson-91 3.39 +3.4
      4 Elsa Edling-91 3.11 +3.2
      5 Amanda Westberg-91 3.06 +3.1
             
  9.7 Tresteg 1 Nathalie Wilhelmsson-91 8.91 ±0.0
  9.7   2 Amanda Westberg-91 7.11 +1.0
             
  6.7 Tresteg 1 Katherine Karlström-91 8.31 ±0.0
      2 Elsa Edling-91 6.92 +0.7
      3 Magdalena Persson-91 6.69 +0.8
             
             
  8.7 Kula 1 Magdalena Persson-91 11.04  
      2 Katherine Karlström-91 7.97  
      3 Nathalie Wilhelmsson-91 7.10  
      4 Elsa Edling-91 6.77  
      5 Amanda Westberg-91 6.12  
             
  7.7 Diskus 1 Nathalie Wilhelmsson-91 19.20  
      2 Magdalena Persson-91 18.37  
      3 Charlotte Agard 17.35  
      4 Amanda Westberg-91 16.54  
      5 Elsa Edling-91 12.51  
             
  8.7 Slägga 1 Katherine Karlström-91 21.53  
      2 Amanda Westberg-91 14.65  
      3 Elsa Edling-91 13.48  
      4 Nathalie Wilhelmsson-91 12.18  
             
  9.7 Slägga 1 Magdalena Persson-91 26.77  
             
  6.7 Spjut 1 Magdalena Persson-91 19.90  
      2 Nathalie Wilhelmsson-91 18.08  
      3 Katherine Karlström-91 16.14  
      4 Charlotte Agard 12.95  
      5 Elsa Edling-91 12.66  
      6 Amanda Westberg-91 11.15  
             
 
 
F12 6.7 80m 1. Anna Evaldsson 92 13.78 +1.4
  6.7 80m 2. Veronica Grandin 92 13.81 +1.4
  6.7 80m 3. Anna Lidholm 92 16.78 +1.4
             
  9.7 200m 1. Anna Lidholm 92 41.16 +1.1
             
  8.7 Häck 60m 1. Veronica Grandin 92 14.22 +1.3
             
  8.7 Minihäck 60m 1. Anna Lidholm 92 15.13 +1.6
             
  6.7 Häck 300m 1. Veronica Grandin 92 63.99  
             
  9.7 Hinder 800m 1. Anna Lidholm 92 4.24.04  
             
  9.7 Hinder 1500m 1. Veronica Grandin 92 7.20.86  
             
  7.7 Höjd 1. Veronica Grandin 92 1.20  
  8.7 Höjd 2. Anna Evaldsson 92 1.18  
  7.7 Höjd 3. Anna Lidholm 92 1.00  
             
  8.7 Längd 1. Anna Lidholm 92 2.83 +2.6
             
  9.7 Tresteg 1. Veronica Grandin 92 7.62  
  6.7 Tresteg 2. Anna Lidholm 92 5.43 -0.7
             
  7.7 Kula 1. Anna Evaldsson 92 6.61  
  7.7 Kula 2. Veronica Grandin 92 6.34  
  7.7 Kula 3. Anna Lidholm 92 4.62  
             
  9.7 Diskus 1. Anna Evaldsson 92 15.36  
  9.7 Diskus 2. Veronica Grandin 92 14.05  
             
  6.7 Spjut 1. Veronica Grandin 92 11.99  
  6.7 Spjut 2. Anna Lidholm 92 10.00  
               
             
F11 6.7 60m 1. Emma Persson 93 11.55 ±0.0
             
  7.7 400m 1. Emma Persson 93 1.35.64  
           
  8.7 Häck 60m 1. Emma Jeansson 93 13.54 +1.6
  8.7 Häck 60m 2. Emma Persson 93 17.30 +1.6
             
  6.7 Häck 300m 1. Emma Persson 93 78.80  
             
  9.7 Hinder 800m 1. Emma Jeansson 93 3.46.43  
             
  9.7 Hinder 1500m 1. Emma Persson 93 8.01.62  
             
  7.7 Höjd 1. Emma Persson 93 1.15  
  7.7 Höjd 2. Emma Jeansson 93 1.10  
             
  8.7 Längd 1. Emma Jeansson 93 3.26 +2.8
             
  6.7 Tresteg 1. Emma Jeansson 93 7.25 -0.5
  6.7 Tresteg 2. Emma Persson 93 6.34 +2.2
             
  7.7 Kula 1. Emma Persson 93 7.19  
  7.7 Kula 2. Emma Jeansson 93 6.16  
             
  9.7 Diskus 1. Emma Persson 93 13.41  
             
  9.7 Boll, 150g 1. Emma Persson 93 21.77  
             
  8.7 Slägga 1. Emma Persson 93 13.10  
           
  6.7 Spjut 1. Emma Persson 93 13.72  
               
             
F10 9.7 200m 1. Carolina Olander 94 41.11 +1.3
             
  7.7 300m 1. Carolina Olander 94 1.09.58  
           
  7.7 Höjd 1. Carolina Olander 94 1.05  
             
  7.7 Kula 1. Carolina Olander 94 4.22  
             
  9.7 Boll, 150g 1. Carolina Olander 94 12.65  
               
             
F9 6.7 60m 1. Agnes Hägnestrand 95 11.89 ±0.0
             
  9.7 Hinder 800m 1. Agnes Hägnestrand 95 4.16.53  
             
  8.7 Höjd 1. Agnes Hägnestrand 95 98  
             
  8.7 Längd 1. Agnes Hägnestrand 95 2.83 +2.9
             
  6.7 Tresteg 1. Agnes Hägnestrand 95 6.38 +2.0
             
  7.7 Kula 1. Agnes Hägnestrand 95 4.31  
             
  9.7 Diskus 1. Agnes Hägnestrand 95 11.97  
             
  6.7 Spjut 1. Agnes Hägnestrand 95 9.90  
               
             
F8 6.7 60m 1. Matilda Westberg 96 12.93 ±0.0
             
  9.7 Hinder 800m 1. Matilda Westberg 96 5.07.72  
             
  8.7 Höjd 1. Ofelia Karlsson 96 0.88  
  8.7 Höjd 1. Matilda Westberg 96 0.88  
             
  8.7 Längd 1. Ofelia Karlsson 96 2.48 +1.6
  8.7 Längd 2. Matilda Westberg 96 2.43 +2.1
             
  6.7 Tresteg 1. Matilda Westberg 96 5.12 +0.7
           
  7.7 Kula 1. Matilda Westberg 96 3.99  
  8.7 Kula 2. Ofelia Karlsson 96 2.20  
             
  9.7 Diskus 1. Matilda Westberg 96 5.66  
             
  6.7 Spjut 1. Matilda Westberg 96 6.78  
               
             
F7 9.7 Boll, 150g 1. Josefine Olander 97 6.08  
               
             
F5 9.7 Boll, 150g 1. Malin Thor 99 8.78  
               
             
Stafetter            
             
P17 7.7 4x100m   Tim Slättengren 89 57.46  
        Oliver Nilsson 90  
        Erik Romberg 90  
        Agron Kolaj 88  
             
P15 7.7 4x100m   Camilo Karlström 89 52.18  
        Martin Kolaj 90  
        Jonathan Persson 90  
        Simon Rohde 89  
             
P13 7.7 4x80m   Mattias Olander 92 43.95  
        Robin Slättengren 91  
        Marcus Nilsson 91  
        Oskar Thor 91  
             
P12 7.7 4x80m   Axel Eriksson 92 48.82  
        Andreas Rohde 92  
        Johan Somproh 92  
        Oskar Gedin 92  
             
P11 7.7 5x60m   Zef Kolaj 93 50.80  
        Daniel Thor 93  
        Ken Slättengren 95  
        Robin Somproh 95  
        Joel Romberg 95  
             
F14 7.7 4x100m   My Finnman 90 58.63  
        Moa Larsson 90  
        Nathalie Wilhelmsson 91  
        Anna Evaldsson 92  
             
F13 7.7 4x80m   Nathalie Wilhelmsson 91 49.34  
        Katherine Karlström 91  
        Anna Evaldsson 92  
        Magdalena Persson 91  
             
F13 7.7 4x80m   Amanda Westberg 91 51.63  
        Elsa Edling 91  
        Charlotte Agard 91  
        Veronica Grandin 92  
             
F12 7.7 4x80m   Anna Lidholm 92 55.86  
        Emma Jeansson 93  
        Emma Persson 93  
        Carolina Olander 94  
             
F11 7.7 5x60m   Emma Jeansson 93 55.42  
        Emma Persson 93  
        Matilda Westberg 96  
        Agnes Hägnestrand 95  
        Anna Lidholm 92  
             
P13 8.7 3x600m   Marcus Nilsson 91 5.10.32  
        Robin Slättengren 91  
        Oskar Thor 91  
             
P12 8.7 3x600m   Andreas Rohde 92 6.34.56  
        Johan Somproh 92  
        Mattias Olander 92  
             
P9 8.7 3x600m   Joel Romberg 95 7.08.65  
        Ken Slättengren 95  
        Robin Somproh 95  
             
F13 8.7 3x600m   Amanda Westberg 91 6.27.85  
        Nathalie Wilhelmsson 91  
        Katherine Karlström 91  
             
F13 8.7 3x600m   Elsa Edling 91 7.13.27  
        Magdalena Persson 91  
        Amanda Westberg 91  
             
F12 8.7 3x600m   Veronica Grandin 92 7.06.96  
        Emma Persson 93  
        Emma Jeansson 93  
             
P15 8.7 3x800m   Tim Slättengren 89 7.02.54  
        Simon Rohde 89  
        Camilo Karlström 89  
               
               
 
     
  © HIF, uppdaterad 2005-03-11  

Startsidan