<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Ölandsspelen 13 juli 2005  
 
Arrangör: Högby IF Tävlingsplats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Väder: Sol, lite vind, 25-29 grader
 
 
Rekorddeltagande med 377 anmälda deltagare och 1031 anmälda starter.
             
Plac.       vind -0,11 -1,32
DM   MÄN 200 M HEAT 1 och 2     Heat 1 Heat 2
1. 1 Camilo Karlström -89 Högby IF 22,88   1
  2 Johan Szabo -81 Väsby IK 23,85 1  
2. 3 Olof Hjertman -88 IFK Växjö 24,33   2
3. 4 Michael Engman -89 FI Kalmarsund 24,74 2  
4. 5 Alexander Bengtsson -88 IK Hinden 25,18 3  
5. 6 Joakim Håkansson -87 IK Hinden 26,26   3
  7 Benjamin Hendler -89 Fredrikshofs FIF 26,68   4
  8 Alexander Dangler -88 Battle Mountain 27,71 4  
6. 9 Markus Andersson -85 Högby IF 28,04 5  
    Adam Björling -90 FI Kalmarsund dns    
    Fredrik Svensson -86 Oskarshamns SK dns    
    Robin Höglund -87 Lerum FI dns    
Plac.            
DM   MÄN 800 M HEAT A och B     Heat A Heat B
  1 Mattias Fager -83 GoIF Tjalve 1.55,58 1  
1. 2 Johan Svensson -89 FI Kalmarsund 1.58,20 2  
  3 Oskar Danielson -88 Söderköpings FIK 1.58,81 3  
  4 Robin Höglund -87 Lerum FI 2.00,58 4  
2. 5 Mattias Lennartsson -88 Södra Vi IF 2.01,59 5  
  6 Erik Andersén -87 Sköldinge IF 2.02,20 6  
  7 Joakim Hallqvist -88 Lerum FI 2.03,67 7  
3. 8 Mats-Åke Hansson -88 Södra Vi IF 2.03,80 8  
4. 9 Anders Nihlstedt -89 FI Kalmarsund 2.05,57 9  
5. 10 Andreas Ydrefors -88 IK Sisu Nässjö 2.06,69 10  
6. 11 Simon Rohde -89 Högby IF 2.08,44   1
7. 12 Tommy Unosson -67 Oskarshamns SK 2.09,12   2
  13 Mikael Christiansen -88 Tjalve, Oslo 2.09,92 11  
8. 14 Fredrik Hansen -84 IFK Växjö 2.13,17   3
9. 15 Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 2.17,35   4
10. 16 Tim Slättengren -89 Högby IF 2.17,62   5
  17 Jonatan Hillmach -88 Lerum FI 2.23,44   6
  18 Alexander Dangler -88 Battle Mountain 2.24,94   7
  19 Daniel Munther -88 Lerum FI 2.25,49   8
11. 20 Dan Rundqvist -67 Lessebo OK 2.58,24   9
12. 21 Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 3.23,91   10
    Eric Dahlqvist -89 IFK Växjö dns    
    Kristoffer Thorsson -84 Ullevi FK dns    
 
    MÄN 3000 M        
  1 Markus Andersson -85 Högby IF 10.49,61    
  2 Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 14.34,30    
    Tony Zetterström -66 Målilla-Mörlunda SK dns    
Plac.            
DM   MÄN 400 M HÄCK        
1. 1 Camilo Karlström -89 Högby IF 59,10    
2. 2 Robin Slättengren -91 Högby IF 68,94    
3. 3 Markus Andersson -85 Högby IF 78,04    
    Simon Rohde -89 Högby IF dns    
 
    MÄN HÖJD        
  1 Daniel Lennartsson -88 Södra Vi IF 1,93    
  2 Jonatan Gustafsson -88 FI Kalmarsund 1,90    
  3 Christoffer Holmström -88 FI Kalmarsund 1,80    
  4 Anders Nihlstedt -89 FI Kalmarsund 1,75    
  5 Adam Jonsson -88 IK Hakarpspojkarna 1,65    
Plac.            
DM   MÄN STAV        
1. 1 Simon Assarsson -91 IK Sisu Nässjö 2,80    
    Adam Björling -90 FI Kalmarsund dnf    
 
    MÄN LÄNGD        
  1 Tobias Lundqvist -80 IK Sisu Nässjö 6,69 -0,28  
  2 Rickard Lundqvist -87 IK Sisu Nässjö 6,05 0,55  
  3 Daniel Falk -88 Lerum FI 5,97 -0,10  
  4 Olof Hjertman -88 IFK Växjö 5,74 -1,32  
  5 Adam Jonsson -88 IK Hakarpspojkarna 5,51 0,56  
    Lasse Ohtamaa -80 Väsby IK dns    
 
    MÄN KULA 7,26        
  1 Per Rosell -87 FI Kalmarsund 15,86    
  2 Thomas Hirvonen -80 Väsby IK 14,17    
  3 Lasse Ohtamaa -80 Väsby IK 13,32    
  4 Mikael Johansson -87 IK Sisu Nässjö 12,35    
  5 Johan Szabo -81 Väsby IK 12,30    
  6 Peter Fritz -74 IK Sisu Nässjö 11,88    
  7 Christoffer Jörgensen -86 Viking-Atletik, Danmark 10,83    
  8 Mikael Johansson -78 Oskarshamns SK 8,77    
    Christer Björkander -83 Lerum FI dns    
Plac.            
DM   MÄN DISKUS 2,0        
  1 Thomas Hirvonen -80 Väsby IK 45,41    
1. 2 Per Rosell -87 FI Kalmarsund 40,97    
  3 Lasse Ohtamaa -80 Väsby IK 40,15    
2. 4 Mikael Johansson -87 IK Sisu Nässjö 37,92    
  5 Johan Szabo -81 Väsby IK 35,30    
  6 Christoffer Jörgensen -86 Viking-Atletik, Danmark 34,57    
3. 7 Peter Fritz -74 IK Sisu Nässjö 32,54    
4. 8 Mikael Johansson -78 Oskarshamns SK 21,26    
    Christer Björkander -83 Lerum FI dns    
 
    MÄN SLÄGGA 7,26        
  1 Christoffer Jörgensen -86 Viking-Atletik, Danmark 29,16    
    Christer Björkander -83 Lerum FI dns    
 
    MÄN SPJUT 800 gr        
  1 Bengt Loo -62 UF Contact 57,47    
  2 Elias Ericsson -82 FI Kalmarsund 57,30    
  3 Lasse Ohtamaa -80 Väsby IK 54,18    
  4 Anders Walther -64 Kungsängens SK 52,29    
  5 Johan Szabo -81 Väsby IK 51,86    
    Christer Björkander -83 Lerum FI dns    
    Thomas Hirvonen -80 Väsby IK dns    
             
Plac.            
DM   P17 3000 M        
1. 1 Simon Rohde -89 Högby IF 10.06,50    
2. 2 Pär Josefsson -88 Högby IF 10.32,87    
 
    P17 KULA 5,0        
  1 David Hällgren -88 Eksjö Södra IK 13,32    
  2 Jonas Carlsson -89 FI Kalmarsund 11,39    
  3 Alexander Bengtsson -88 IK Hinden 9,38    
    Jonas Carlsson -89 FI Kalmarsund dns    
    Olof Hjertman -88 IFK Växjö dns    
 
    P17 DISKUS 1,5        
  1 David Hällgren -88 Eksjö Södra IK 41,64    
  2 Jonas Carlsson -89 FI Kalmarsund 29,72    
  3 Anders Nihlstedt -89 FI Kalmarsund 26,86    
    Jonas Carlsson -89 FI Kalmarsund dnf    
 
    P17 SPJUT 700 gr        
  1 Olof Hjertman -88 IFK Växjö 57,86    
  2 Daniel Falk -88 Lerum FI 43,80    
  3 Adam Jonsson -88 IK Hakarpspojkarna 40,14    
             
    P15 100 M   Vind + 0,91    
  1 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 12,17    
  2 Erik Romberg -90 Högby IF 12,65    
  3 Jonathan Persson -90 Högby IF 13,13    
 
    P15 800 M        
  1 Erik Romberg -90 Högby IF 2.20,47    
  2 Jonathan Persson -90 Högby IF 2.24,04    
    Adam Uhrdin -90 Enhörna IF dns    
    Sebastian Tengbom -90 Eksjö Södra IK dns    
Plac.            
DM   P15 2000 M        
  1 Anton Danielson -90 Söderköpings FIK 6.00,04    
  2 Adam Uhrdin -90 Enhörna IF 6.12,58    
  3 Olle Kalered -90 Söderköpings FIK 6.17,99    
1. 4 Martin Lundqvist -90 IK Sisu Nässjö 6.18,16    
 
    P15 HÖJD        
  1 Oskar Jonsson -90 IFK Växjö 1,70    
  2 Jonathan Persson -90 Högby IF 1,60    
  3 Erik Romberg -90 Högby IF 1,55    
  4 Oliver Nilsson -90 Högby IF 1,40    
    Adam Björling -90 FI Kalmarsund dns    
 
    P15 LÄNGD        
  1 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 5,77 -0,43  
    Oskar Jonsson -90 IFK Växjö dns    
 
    P15 KULA 4,0        
  1 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 14,65    
  2 Martin Jönsson -90 FI Kalmarsund 12,82    
  3 Erik Romberg -90 Högby IF 12,36    
  4 Jonathan Persson -90 Högby IF 12,30    
  5 Oliver Nilsson -90 Högby IF 8,72    
 
    P15 DISKUS 1,0        
  1 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 44,44    
  2 Erik Romberg -90 Högby IF 37,49    
  3 Martin Jönsson -90 FI Kalmarsund 32,69    
  4 Jonathan Persson -90 Högby IF 31,11    
  5 Gustav Hällgren -90 Eksjö Södra IK 29,10    
    Emil Ennerfelt -90 Föra AIK dns    
 
    P15 SLÄGGA 4,0        
  1 Erik Romberg -90 Högby IF 38,77    
  2 Andreas Jörgensen -91 Viking-Atletik.dk 38,31    
  3 Martin Jönsson -90 FI Kalmarsund 32,70    
 
    P15 SPJUT 600 gr        
  1 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 51,23    
  2 Jonathan Persson -90 Högby IF 42,08    
  3 Sebastian Tengbom -90 Eksjö Södra IK 41,10    
  4 Martin Jönsson -90 FI Kalmarsund 32,77    
    Emil Ennerfelt -90 Föra AIK dns    
 
    P14 100 M HEAT 1 Vind -0,03    
  1 Mikael Storm -91 Eksjö Södra IK 12,62 Final  
  2 Viktor Josefsson -91 IK Sisu Nässjö 12,86 Final  
  3 Oskar Thor -91 Högby IF 13,17 Final  
  4 Hannes Assarsson -91 IK Sisu Nässjö 13,34 Final  
             
    P14 100 M HEAT 2 Vind -0,24    
  1 Mattias Olander -92 Högby IF 12,81 Final  
  2 Pontus Kvist -91 Södra Vi IF 13,09 Final  
  3 Robin Slättengren -91 Högby IF 13,47    
  Jonathan Croall -91 IFK Växjö dns    
             
    P14 100 M FINAL Vind -0,28    
  1 Mikael Storm -91 Eksjö Södra IK 12,51    
  2 Mattias Olander -92 Högby IF 12,74    
  3 Viktor Josefsson -91 IK Sisu Nässjö 12,83    
  4 Pontus Kvist -91 Södra Vi IF 13,16    
  5 Oskar Thor -91 Högby IF 13,34    
  6 Hannes Assarsson -91 IK Sisu Nässjö 13,52    
 
    P14 800 M        
  1 Hannes Assarsson -91 IK Sisu Nässjö 2.14,86    
  2 Johan Lund -91 Sävedalens AIK 2.16,75    
  3 Erik Ahlepil -91 Eksjö Södra IK 2.21,38    
  4 Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 2.25,52    
  5 Robin Slättengren -91 Högby IF 2.26,05    
  6 Ludvig Ingelsson -91 Glasrikets RC 2.30,05    
  7 Kalle Malmberg -92 Eksjö Södra IK 2.31,00    
    Niklas Holmberg -91 Lerum FI dns    
    Oskar Thor -91 Högby IF dns    
 
    P14 HÖJD        
  1 Jakob Aronsson -91 Lerum FI 1,64    
  2 Sebastian Axell -91 Lerum FI 1,61    
  3 Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 1,61    
  4 Pontus Kvist -91 Södra Vi IF 1,61    
  5 Viktor Josefsson -91 IK Sisu Nässjö 1,61    
  6 Pierre Dahlén -91 Lerum FI 1,58    
  7 Robin Slättengren -91 Högby IF 1,55    
  8 Carl-Johan Stenmalm -91 IFK Växjö 1,50    
  9 Rasmus Göthberg -91 IK Hinden 1,40    
  10 Erik Ahlepil -91 Eksjö Södra IK 1,35    
 
    P14 LÄNGD        
  1 Sebastian Axell -91 Lerum FI 5,67 0,00  
  2 Viktor Josefsson -91 IK Sisu Nässjö 5,53 0,00  
  3 Carl-Johan Stenmalm -91 IFK Växjö 4,75 -1,85  
  4 Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 4,68 0,58  
  5 Robin Slättengren -91 Högby IF 4,62 0,56  
  6 Mikael Storm -91 Eksjö Södra IK 4,58 -1,32  
  7 Fredrik Andersson -91 Lerum FI 4,30 -040  
 
    P14 KULA 4,0        
  1 Andreas Jörgensen -91 Viking-Atletik, Danmark 13,42    
  2 Marcus Nilsson -91 Högby IF 12,11    
  3 André Oscarsson -91 Föra AIK 11,20    
  4 Niklas Jönsson -91 FIK Färjestaden 10,62    
  5 Viktor Josefsson -91 IK Sisu Nässjö 10,45    
  6 Carl-Johan Stenmalm -91 IFK Växjö 10,44    
  7 Oskar Thor -91 Högby IF 10,07    
  8 Daniel Elofsson -91 Föra AIK 8,78    
  9 Mathias Sabel -91 Lerum FI 7,46    
  10 Fredrik Andersson -91 Lerum FI 7,26    
    Jonathan Croall -91 IFK Växjö dns    
 
    P14 DISKUS 1,0        
  1 Andreas Jörgensen -91 Viking-Atletik, Danmark 44,38    
  2 Marcus Nilsson -91 Högby IF 39,10    
  3 Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 31,90    
  4 Niklas Jönsson -91 FIK Färjestaden 27,14    
  5 Jakob Aronsson -91 Lerum FI 26,40    
  6 Pierre Dahlén -91 Lerum FI 24,00    
  7 Rasmus Göthberg -91 IK Hinden 18,74    
 
    P14 SPJUT 600 gr        
  1 Sebastian Axell -91 Lerum FI 40,20    
  2 Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 39,41    
  3 Marcus Nilsson -91 Högby IF 38,73    
  4 Simon Assarsson -91 IK Sisu Nässjö 32,43    
  5 Oskar Thor -91 Högby IF 32,02    
  6 Niklas Jönsson -91 FIK Färjestaden 27,98    
  7 Mathias Sabel -91 Lerum FI 26,56    
  8 Daniel Elofsson -91 Föra AIK 23,27    
  9 Fredrik Andersson -91 Lerum FI 22,69    
    André Oscarsson -91 Föra AIK dns    
    Jonathan Croall -91 IFK Växjö dns    
 
    P13 80 M   Vind -0,40    
  1 Mattias Olander -92 Högby IF 10,54    
  2 Sebastian Karlsson -92 Glasrikets RC 10,85    
  3 Markus Johansson -92 Högby IF 11,10    
  4 Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 11,41    
  5 Alexander Bensryd -92 Lerum FI 12,02    
 
    P13 600 M        
  1 Sebastian Karlsson -92 Glasrikets RC 1.36,36    
  2 Markus Johansson -92 Högby IF 1.36,75    
  3 Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 1.44,26    
  4 David Cederbom -92 Vänersborgs SK 1.46,15    
  5 Mattias Olander -92 Högby IF 1.51,73    
    Andreas Rohde -92 Högby IF dns    
 
    P13 HÖJD        
  1 Markus Johansson -92 Högby IF 1,57    
  2 Mattias Olander -92 Högby IF 1,57    
  3 Sebastian Karlsson -92 Glasrikets RC 1,51    
  4 Joacim Widén -92 IFK Växjö 1,30    
    Andreas Rohde -92 Högby IF dns    
    Johan Karlsson -92 IFK Växjö dns    
    Kalle Malmberg -92 Eksjö Södra IK dns    
 
    P13 LÄNGD        
  1 Sebastian Karlsson -92 Glasrikets RC 5,09 0,00  
  2 Markus Johansson -92 Högby IF 4,89 0,61  
  3 Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 4,59 -0,10  
  4 Sam Juteström -92 IFK Växjö 4,33 -1,18  
  5 Alexander Bensryd -92 Lerum FI 4,33 -2,07  
    Joacim Widén -92 IFK Växjö 3,99 -1,30  
 
    P13 KULA 3,0        
  1 Mattias Olander -92 Högby IF 12,73    
  2 Markus Johansson -92 Högby IF 11,28    
 
    P13 DISKUS 0,6        
  1 Mattias Olander -92 Högby IF 41,99    
  2 Markus Johansson -92 Högby IF 35,60    
  3 Sam Juteström -92 IFK Växjö 18,98    
 
    P13 SPJUT 400 gr        
  1 Mattias Olander -92 Högby IF 34,80    
  2 Sebastian Karlsson -92 Glasrikets RC 31,09    
  3 Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 30,48    
  4 Alexander Bensryd -92 Lerum FI 22,33    
    Johan Karlsson -92 IFK Växjö dns    
    Andreas Rohde -92 Högby IF dns    
 
    P12 80 M   Vind - 0,16    
  1 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 11,64    
  2 Adam Olsson -93 Lerum FI 11,77    
  3 Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 11,93    
  4 Daniel Thor -93 Högby IF 11,99    
  5 Carl Sténson -93 Huddinge AIS 12,68    
    Oscar Green -93 Föra AIK dns    
 
    P12 600 M        
  1 Robert Storm -93 IK Hinden 1.51,36    
  2 Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 1.53,93    
 
    P12 HÖJD        
  1 Carl Sténson -93 Huddinge AIS 1,46    
  2 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 1,43    
  3 Allex Andersson -93 Stensjöns IF 1,43    
  4 Oscar Ivansson -93 IK Hinden 1,37    
  4 Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 1,37    
  6 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 1,28    
  7 Robert Storm -93 IK Hinden 1,28    
  8 Jonas Sturesson -93 Högby IF 1,20    
  8 Oscar Green -93 Föra AIK 1,20    
    Erik Liberg -93 Sävedalens AIK dns    
 
    P12 LÄNGD ZON        
  1 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 4,82 1,24  
  2 Carl Sténson -93 Huddinge AIS 4,34 1,01  
  3 Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 4,33 -0,65  
  4 Adam Olsson -93 Lerum FI 4,21 2,26 4,14 - 1,51
  5 Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 3,91 1,02  
  6 Oscar Green -93 Föra AIK 3,73 -0,02  
    Daniel Thor -93 Högby IF dns    
 
    P12 KULA 3,0        
  1 Adam Olsson -93 Lerum FI 8,24    
  2 Allex Andersson -93 Stensjöns IF 7,61    
    Villman Jonasson -93 Skruvs IF dns    
    Oscar Green -93 Föra AIK dns    
    Erik Liberg -93 Sävedalens AIK dns    
 
    P12 DISKUS 0,6        
  1 Carl Sténson -93 Huddinge AIS 28,32    
  2 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 26,39    
  3 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 26,24    
  4 Oscar Ivansson -93 IK Hinden 25,37    
  5 Allex Andersson -93 Stensjöns IF 22,59    
  6 Villman Jonasson -93 Skruvs IF 11,97    
  7 Oscar Green -93 Föra AIK 11,00    
    Gustav Liberg -95 Sävedalens AIK dns    
    Erik Liberg -93 Sävedalens AIK dns    
 
    P12 SPJUT 400 gr        
  1 Allex Andersson -93 Stensjöns IF 28,94    
  2 Carl Sténson -93 Huddinge AIS 27,94    
  3 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 25,75    
  4 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 23,40    
  5 Adam Henrysson -93 Stensjöns IF 22,90    
  6 Villman Jonasson -93 Skruvs IF 22,53    
  7 Jonas Sturesson -93 Högby IF 19,90    
  8 Oscar Green -93 Föra AIK 16,68    
  9 Oscar Ivansson -93 IK Hinden 15,77    
    Erik Liberg -93 Sävedalens AIK dns    
 
    P11 60 M HEAT 1 Vind -0,43    
  1 Johan Reimer -94 IFK Lund Friidrott 9,50 Final  
  2 Viktor Elvung Nilsson -94 FIF Gnistan 9,74 Final  
  3 Oliver Persson -94 IK Hinden 9,85 Final  
  4 Oskar Pap -94 FIK Färjestaden 10,94    
    David Fridell -94 Stensjöns IF dns    
             
    P11 60 M HEAT 2 Vind -0,21    
  1 Max Lexert -94 IFK Växjö 9,02 Final  
  2 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 9,09 Final  
  3 Robert Nilsson -94 Oskarshamns SK 9,41 Final  
  4 Robert Johansson -94 IK Hinden 10,03    
  5 Mattias de Graaf -94 FIK Färjestaden 10,09    
             
    P11 60 M FINAL Vind 0,58    
  1 Max Lexert -94 IFK Växjö 8,99    
  2 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 9,11    
  3 Johan Reimer -94 IFK Lund Friidrott 9,30    
  4 Robert Nilsson -94 Oskarshamns SK 9,62    
  5 Viktor Elvung Nilsson -94 FIF Gnistan 9,70    
  6 Oliver Persson -94 IK Hinden 9,81    
 
    P11 600 M        
  1 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 1.47,48    
  2 Johan Reimer -94 IFK Lund Friidrott 1.51,76    
  3 Marcus Andersson -94 FIK Färjestaden 1.52,25    
  4 Simon Björn -94 IFK Växjö 1.56,23    
  5 Robert Johansson -94 IK Hinden 2.15,06    
    Max Karlsson -94 Sköldinge IF dns    
    David Fridell -94 Stensjöns IF dns    
    Viktor Elvung Nilsson -94 FIF Gnistan dns    
 
    P11 HÖJD        
  1 Simon Björn -94 IFK Växjö 1,34    
  2 Mattias de Graaf -94 FIK Färjestaden 1,31    
  3 Max Lexert -94 IFK Växjö 1,28    
  4 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 1,28    
  5 Oskar Pap -94 FIK Färjestaden 1,15    
 
    P11 LÄNGD ZON        
  1 Johan Reimer -94 IFK Lund Friidrott 4,35 0,0  
  2 Daniel Jonsson -94 Huddinge AIS 4,35 -1,2  
  3 Simon Björn -94 IFK Växjö 4,10 -0,3  
  4 Max Lexert -94 IFK Växjö 3,94 0,0  
  5 Mattias de Graaf -94 FIK Färjestaden 3,69 0,0  
  6 Robert Nilsson -94 Oskarshamns SK 3,69 0,0  
  7 Viktor Elvung Nilsson -94 FIF Gnistan 3,57 -0,5  
    David Fridell -94 Stensjöns IF dns    
 
    P11 KULA 3,0        
  1 Robert Nilsson -94 Oskarshamns SK 10,30    
  2 Marcus Andersson -94 FIK Färjestaden 9,15    
  3 Anton Nilsson -94 FIK Färjestaden 8,82    
  4 Viktor Elvung Nilsson -94 FIF Gnistan 7,38    
  5 Oliver Persson -94 IK Hinden 6,91    
  6 Oskar Pap -94 FIK Färjestaden 6,91    
 
    P11 SPJUT 400 gr        
  1 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 24,48    
  2 Max Lexert -94 IFK Växjö 24,23    
  3 Anton Nilsson -94 FIK Färjestaden 23,37    
  4 Oliver Persson -94 IK Hinden 19,51    
    David Fridell -94 Stensjöns IF dns    
 
    P10 60 M HEAT 1 Vind 0,00    
  1 Joel Erikson -95 FIK Färjestaden 10,02    
  2 Ken Slättengren -95 Högby IF 10,12    
  3 David Ahnstedt -95 Wärnamo SK 10,41    
  4 Carl Kindberg -95 IK Hinden 10,74    
  5 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 10,91    
             
    P10 60 M HEAT 2 Vind 0,99    
  1 Karl Persson -95 Wärnamo SK 9,66 Final  
  2 Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF 10,12    
  3 Christoffer Jönsson -95 IFK Växjö 10,14    
  4 Joel Romberg -95 Högby IF 10,55    
  5 Casper Engström -95 OK Njudung 10,87    
             
    P10 60 M HEAT 3 Vind -0,04    
  1 Henrik Widén -95 IFK Växjö 9,54 Final  
  2 Olle Andersson -95 Högby IF 9,66 Final  
  3 Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 9,94    
  4 Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 10,10    
  5 Robin Somproh -95 Högby IF 10,37    
    Andreas Rosén -95 IK Hinden dns    
             
    P10 60 M HEAT 4 Vind -0,18    
  1 Victor Persson -95 Staffanstorp AI 9,63 Final  
  2 Axel Rosling -95 FIK Färjestaden 9,68 Final  
  2 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 9,68 Final  
  4 Emil Quick -95 Kalmar SK 9,87    
  5 Jesper Bolö -95 IFK Växjö 10,49    
  6 Alexander Karlsson -95 Glasrikets RC 11,35    
             
    P10 60 M FINAL Vind 1,51    
  1 Karl Persson -95 Wärnamo SK 9,55    
  2 Olle Andersson -95 Högby IF 9,76    
  3 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 9,83    
  4 Victor Persson -95 Staffanstorp AI 9,85    
  5 Henrik Widén -95 IFK Växjö 9,85    
  6 Axel Rosling -95 FIK Färjestaden 9,86    
 
    P10 600 M        
  1 Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 2.01,92    
  2 Ken Slättengren -95 Högby IF 2.02,97    
  3 Robin Somproh -95 Högby IF 2.08,34    
  4 Ludvig Danielson -95 Söderköpings FIK 2.10,22    
  5 Casper Engström -95 OK Njudung 2.11,95    
  6 Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 2.13,98    
  7 Joel Erikson -95 FIK Färjestaden 2.15,41    
  8 Simon Dahlström -95 FIK Färjestaden 2.22,03    
  9 Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF 2.27,11    
  10 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 2.33,25    
    Emil Quick -95 Kalmar SK dns    
    Carl Kindberg -95 IK Hinden dns    
 
    P10 HÖJD        
  1 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 1,28    
  2 Karl Persson -95 Wärnamo SK 1,28    
  3 Axel Rosling -95 FIK Färjestaden 1,25    
  3 Henrik Widén -95 IFK Växjö 1,25    
  5 Victor Persson -95 Staffanstorp AI 1,15    
  6 Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 1,15    
  7 Simon Dahlström -95 FIK Färjestaden 1,10    
  8 Lennart Lorke -95 IK Hinden 1,05    
  8 Jesper Bolö -95 IFK Växjö 1,05    
  10 Robin Somproh -95 Högby IF 1,05    
  11 Ken Slättengren -95 Högby IF 1,05    
  12 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 1,05    
    Gustav Liberg -95 Sävedalens AIK dns    
 
    P10 LÄNGD ZON        
  1 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 4,01 0,0  
  2 Karl Persson -95 Wärnamo SK 3,98 0,7  
  3 Victor Persson -95 Staffanstorp AI 3,91 0,0  
  4 Henrik Widén -95 IFK Växjö 3,78 1,1  
  5 Jesper Bolö -95 IFK Växjö 3,75 0,0  
  6 Axel Rosling -95 FIK Färjestaden 3,71 0,0  
  7 Olle Andersson -95 Högby IF 3,69 0,0  
  8 David Ahnstedt -95 Wärnamo SK 3,57 0,2  
  9 Joel Erikson -95 FIK Färjestaden 3,55 0,0  
  10 Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 3,50 -1,0  
  11 Christoffer Jönsson -95 IFK Växjö 3,49 -0,5  
  12 Robin Somproh -95 Högby IF 3,43 0,0  
  13 Ken Slättengren -95 Högby IF 3,34 0,0  
  14 Emil Quick -95 Kalmar SK 3,33 -0,6  
  15 Simon Dahlström -95 FIK Färjestaden 3,30 -0,5  
  16 Joel Romberg -95 Högby IF 3,29 0,0  
  17 Carl Kindberg -95 IK Hinden 3,12 0,0  
  18 Lennart Lorke -95 IK Hinden 3,08 -0,7  
  19 Josef Wiktorsson -92 Trångvikens IF 3,04 -0,7  
  20 Alexander Karlsson -95 Glasrikets RC 2,97 1,10  
  21 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 2,61 0,0  
    Andreas Davidsson -95 IFK Växjö dns    
    Andreas Rosén -95 IK Hinden dns    
 
    P10 KULA 2,0        
  1 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 8,26    
  2 Karl Persson -95 Wärnamo SK 6,98    
  3 Victor Persson -95 Staffanstorp AI 6,91    
  4 Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 6,62    
  5 Robin Somproh -95 Högby IF 6,57    
  6 Simon Dahlström -95 FIK Färjestaden 6,46    
  7 Ken Slättengren -95 Högby IF 6,39    
  8 David Ahnstedt -95 Wärnamo SK 5,83    
  9 Lennart Lorke -95 IK Hinden 5,54    
  10 Alexander Karlsson -95 Glasrikets RC 5,37    
  11 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 5,24    
    Gustav Liberg -95 Sävedalens AIK dns    
    Andreas Rosén -95 IK Hinden dns    
 
    P9 60 M   Vind -2,16    
  1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 10,49    
  2 GunnarJonasson -96 Skruvs IF 10,71    
  3 Otto Himmelman -96 Bollebygds IF 11,07    
  4 Lukas Andersson -96 FIK Färjestaden 11,13    
  5 Oskar Hagberg -96 IFK Växjö 11,75    
  Zachary Croall -96 IFK Växjö dns    
 
    P9 600 M        
  1 Lukas Andersson -96 FIK Färjestaden 2.18,26    
  2 Oskar Hagberg -96 IFK Växjö 2.18,82    
  3 Otto Himmelman -96 Bollebygds IF 2.30,07    
 
    P9 HÖJD        
  1 GunnarJonasson -96 Skruvs IF 1,10    
  2 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 1,10    
  3 Oskar Hagberg -96 IFK Växjö 0,90    
  4 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 0,85    
 
    P9 LÄNGD ZON        
  1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 3,63 -1,5  
  2 GunnarJonasson -96 Skruvs IF 3,32 -0,9  
  3 Lukas Andersson -96 FIK Färjestaden 3,27 0,2  
  4 Otto Himmelman -96 Bollebygds IF 3,22 0,0  
  5 Oskar Hagberg -96 IFK Växjö 3,12 -0,8  
  Zachary Croall -96 IFK Växjö dns    
 
    P9 KULA 2,0        
  1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 6,96    
  2 Joel Storm -96 IK Hinden 5,20    
  3 Otto Himmelman -96 Bollebygds IF 5,11    
  4 Lukas Andersson -96 FIK Färjestaden 4,99    
 
    P8 60 M   Vind -0,51    
  1 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 10,14    
  2 Filip Bolö -97 IFK Växjö 10,39    
  3 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 10,62    
  4 Tobias Lindberget -98 KFUM Kristianstad 10,79    
  5 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 11,78    
  6 Johan Davidsson -97 IFK Växjö 12,93    
 
    P8 600 M        
  1 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 2.14,34    
  2 Filip Bolö -97 IFK Växjö 2.17,14    
  3 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 2.24,86    
  4 Tobias Lindberget -98 KFUM Kristianstad 2.27,58    
  5 Johan Davidsson -97 IFK Växjö 2.44,92    
 
    P8 LÄNGD ZON        
  1 Filip Bolö -97 IFK Växjö 3,53 0,00  
  2 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 3,44 0,30  
  3 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 3,19 0,00  
  4 Tobias Lindberget -98 KFUM Kristianstad 2,89 -0,90  
  5 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 2,48 0,00  
 
    P8 KULA 2,0        
  1 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 6,76    
  2 Tobias Lindberget -98 KFUM Kristianstad 6,55    
  3 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 5,37    
  4 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 4,10    
             
 
   

Kvinnor

       
Plac.       vind -1,98 0,63
DM   KVINNOR 200 M HEAT 1 och 2     Heat 1 Heat 2
1. 1 Malin Wiberg -89 FI Kalmarsund 26,24 1  
2. 2 Matilda Johansson -89 Eksjö Södra IK 26,37   1
3. 3 Frida Svensson -88 IFK Växjö 26,89   2
4. 4 Natalie Lundborg -90 IK Sisu Nässjö 27,53   3
5. 5 Tove Karlsson -91 Kalmar SK 27,66 2  
6. 6 Nathalie Petersson -91 IK Hinden 28,01 3  
7. 7 Sara Nilsson FI Kalmarsund 28,23   4
8. 8 Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 28,91 4  
9. 9 Erika Jonasson -88 IFK Växjö 29,02   5
    Elin Nilsson -88 IFK Växjö dns    
Plac.            
DM   KVINNOR 800 M        
1. 1 Olivia Bergvall -88 Oskarshamns SK 2.27,44    
2. 2 Sara Nilsson FI Kalmarsund 2.29,24    
    Christina Lindblom -88 Hässelby SK, FI dns    
 
    KVINNOR 3000 M        
  1 Catrin Wallin -84 IK Sisu Nässjö 14.42,81    
    Emelie Stenqvist -89 Hjortens SK dns    
    Susanne Zetterström -67 Målilla-Mörlunda SK dns    
 
    KVINNOR HÖJD        
  1 Jonna Bramstedt -86 FI Kalmarsund 1,63    
  2 Stina Bolö -86 IFK Mora 1,60    
  3 Lisa Nyström -89 FI Kalmarsund 1,51    
  4 Malin Wiberg -89 FI Kalmarsund 1,45    
    Åse Thorsén -89 Lerum FI dns    
    Lisa Nyström -89 Kalmar SK dns    
Plac.            
DM   KVINNOR STAV        
1. 1 Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 2,90    
2. 2 Angelica Gustafsson -92 FIK Färjestaden 2,70    
3. 3 Katherine Karlström -91 Högby IF 2,70    
4. 4 Lisa Nyström -89 FI Kalmarsund 2,40    
    Angelica Bengtsson -93 IFK Växjö dns    
 
    KVINNOR LÄNGD        
  1 Jasmine Andersson -88 FI Kalmarsund 5,32 -0,29  
  2 Malin Wiberg -89 FI Kalmarsund 4,95 0,89  
  3 Gabriella Eriksson -89 Södra Vi IF 4,62 0,00  
  4 Therese Anderson -89 Lerum FI 4,24 0,60  
    Elin Nilsson -88 IFK Växjö dns    
 
    KVINNOR KULA 4.0        
    Suzanne Eneros -86 FI Kalmarsund dns    
Plac.            
DM   KVINNOR DISKUS 1,0        
  1 Anna-Karin Svensson -81 Ullevi FK 45,38    
1. 2 Rebecka Karlsson -79 Alvesta FI 28,55    
2. 3 Catrin Wallin -84 IK Sisu Nässjö 27,82    
    Suzanne Eneros -86 FI Kalmarsund dns    
 
    KVINNOR SLÄGGA 4,0        
  1 Maria Gustafsson -83 IK Hinden 49,16    
  2 Rebecka Karlsson -79 Alvesta FI 41,69    
             
Plac.            
DM   F19 3000 M        
1. 1 Sofia Barkstedt -86 Oskarshamns SK 11.12,85    
2. 2 Bodil Englund -86 Oskarshamns SK 11.29,15    
 
    F17 KULA 3,0        
  1 Anna Wessman -89 IFK Växjö 12,91    
  2 Malin Wiberg -89 FI Kalmarsund 12,90    
  3 Louise Josefsson -88 IK Sisu Nässjö 10,45    
  4 Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK 9,11    
  5 Cecilia Karlsson -88 IK Sisu Nässjö 8,80    
  6 Ida Andreasson -88 Eksjö Södra IK 8,58    
 
    F17 DISKUS 1,0        
  1 Malin Wiberg -89 FI Kalmarsund 32,08    
  2 Anna Wessman -89 IFK Växjö 31,98    
  3 Erika Jonasson -88 IFK Växjö 30,39    
  4 Therese Anderson -89 Lerum FI 28,50    
  5 Louise Josefsson -88 IK Sisu Nässjö 27,60    
  6 Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK 26,35    
  7 Ida Andreasson -88 Eksjö Södra IK 23,71    
  8 Ida Persson -88 Högby IF 23,54    
  9 Linnea Svensson -89 Lerum FI 19,55    
    Åse Thorsén -89 Lerum FI dns    
 
    F17 SLÄGGA 4,0        
  1 Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK 30,15    
  2 Louise Josefsson -88 IK Sisu Nässjö 26,56    
 
    F17 SPJUT 600 gr        
  1 Anna Wessman -89 IFK Växjö 41,46    
  2 Cecilia Karlsson -88 IK Sisu Nässjö 30,99    
  3 Malin Wiberg -89 FI Kalmarsund 28,80    
  4 Louise Josefsson -88 IK Sisu Nässjö 23,36    
  5 Ida Persson -88 Högby IF 21,67    
 
    F15 100 M HEAT 1 Vind -0,16    
  1 Tove Lagerlöf -90 Lerum FI 13,62 Final  
  2 Moa Larsson -90 Högby IF 13,81 Final  
  3 Sara Nilsson -90 FI Kalmarsund 13,82    
    Elsa Salomonson -90 FI Kalmarsund dns    
    Malin Johansson -90 IK Sisu Nässjö dns    
             
    F15 100 M HEAT 2 Vind 0,89    
  1 Natalie Lundborg -90 IK Sisu Nässjö 12,94 Final  
  2 Ida Lindskog -90 Lerum FI 13,40 Final  
  3 Sara Nilsson -90 Oskarshamns SK 13,64 Final  
  4 Isabelle Bensryd -90 Lerum FI 13,80 Final  
             
    F15 100 M FINAL Vind 0,64    
  1 Natalie Lundborg -90 IK Sisu Nässjö 12,95    
  2 Ida Lindskog -90 Lerum FI 13,30    
  3 Sara Nilsson -90 Oskarshamns SK 13,39    
  4 Moa Larsson -90 Högby IF 13,60    
  5 Tove Lagerlöf -90 Lerum FI 13,75    
    Isabelle Bensryd -90 Lerum FI dns    
 
    F15 800 M        
  1 Sofia Dolfe -90 KA2 IF 2.30,07    
  2 Moa Larsson -90 Högby IF 2.56,52    
  3 Anna Rydberg -90 Högby IF 2.57,16    
 
    F15 2000 M        
  1 Andrea Lundberg -90 Lerum FI 6.46,28    
    Sofia Dolfe -90 KA2 IF dns    
 
    F15 80 M HÄCK   Vind 1,26    
  1 Moa Larsson -90 Högby IF 13,31    
  2 Erica Andersson -90 FI Kalmarsund 13,47    
  Elsa Salomonson -90 FI Kalmarsund dns    
 
    F15 HÖJD        
  1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FI 1,57    
  2 Erica Andersson -90 FI Kalmarsund 1,54    
  3 Anna-Maria Roubert -90 Ljungby FIK 1,48    
  4 Malin Månsson -90 Oskarshamns SK 1,48    
  5 Martina Damgren -90 IK Hakarpspojkarna 1,48    
  6 Nina Stenviken -90 IFK Växjö 1,48    
  7 Anna Rydberg -90 Högby IF 1,35    
    Natalie Andersson -90 Stensjöns IF dns    
    Johanna Håkansson -90 IK Hinden dns    
 
    F15 LÄNGD        
  1 Martina Damgren -90 IK Hakarpspojkarna 4,98 -0,81  
  2 Ida Lindskog -90 Lerum FI 4,92 0,00  
  3 Erica Andersson -90 FI Kalmarsund 4,86 -0,05  
  4 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FI 4,71 0,63  
  5 Jennie Karlsén -90 IK Hinden 4,48 0,78  
  6 Isabelle Bensryd -90 Lerum FI 4,47 0,00  
  7 Moa Larsson -90 Högby IF 4,45 1,15  
  8 Anna Rydberg -90 Högby IF 4,25 -0,19  
  9 Johanna Håkansson -90 IK Hinden 3,98 0,09  
  10 Nina Stenviken -90 IFK Växjö 3,86 -0,74  
  11 Sara Nilsson -90 Oskarshamns SK 3,81 -0,65  
  12 Emma Skärlén -90 Eksjö Södra IK 3,69 -1,59  
    Tove Lagerlöf -90 Lerum FI dnf    
    Elsa Salomonson -90 FI Kalmarsund dns    
 
    F15 KULA 3,0        
  1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FI 11,86    
  2 Erika M. Andersson -90 FI Kalmarsund 11,28    
  3 Malin Johansson -90 IK Sisu Nässjö 10,03    
  4 Erika Femzén -90 IFK Växjö 8,87    
 
    F15 DISKUS 0,6        
  1 Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FI 50,02    
  2 Erika M. Andersson -90 FI Kalmarsund 37,17    
  3 Malin Johansson -90 IK Sisu Nässjö 33,41    
  4 Emma Skärlén -90 Eksjö Södra IK 29,81    
  5 Jennie Karlsén -90 IK Hinden 28,97    
  6 Jenny Nylund -90 Lerum FI 24,95    
  7 Erika Femzén -90 IFK Växjö 23,37    
 
    F15 SLÄGGA 3,0        
  1 Ida Lindskog -90 Lerum FI 27,40    
  2 Ida Storm -91 IK Hinden 23,20    
  3 Erika Femzén -90 IFK Växjö 21,59    
  4 Jenny Nylund -90 Lerum FI 17,72    
  5 Tove Lagerlöf -90 Lerum FI 16,09    
    Sandra Andersson -90 KFUM Arvika FI dns    
    Emma Wennerström -90 IK Hinden dns    
 
    F15 SPJUT 400 gr        
  1 Martina Damgren -90 IK Hakarpspojkarna 33,30    
  2 Malin Johansson -90 IK Sisu Nässjö 29,30    
  3 Nina Stenviken -90 IFK Växjö 26,70    
  4 Jenny Nylund -90 Lerum FI 24,68    
    Elsa Salomonson -90 FI Kalmarsund dns    
 
    F14 100 M HEAT 1 Vind + 0,50    
  1 Rebecca Eriksson -91 Södra Vi IF 13,03 Final  
  2 Sofi Karlsson -91 Kalmar SK 13,63 Final  
  3 Malin Sigurdh -91 Eksjö Södra IK 14,27 Final  
  4 Matilda Hultman -91 Lerum FI 14,65    
             
    F14 100 M HEAT 2 Vind - 0,04    
  1 Tove Karlsson -91 Kalmar SK 13,37 Final  
  2 Nathalie Petersson -91 IK Hinden 13,57 Final  
  3 Sonja Jonasson -91 Skruvs IF 14,40 Final  
  4 Frida Wändesjö -91 Kalmar SK 14,51    
  5 Petronella Karlsson -91 Kalmar SK 15,18    
             
    F14 100 M FINAL Vind -0,25    
  1 Rebecca Eriksson -91 Södra Vi IF 13,16    
  2 Tove Karlsson -91 Kalmar SK 13,27    
  3 Sofi Karlsson -91 Kalmar SK 13,70    
  4 Nathalie Petersson -91 IK Hinden 13,72    
  5 Sonja Jonasson -91 Skruvs IF 14,33    
  6 Malin Sigurdh -91 Eksjö Södra IK 14,43    
 
    F14 800 M        
  1 Alexandra Forss -91 Sköldinge IF 2.28,79    
  2 Sofia Petersson -91 Kalmar SK 2.45,53    
  3 Magdalena Persson -91 Högby IF 2.58,51    
  4 Petronella Karlsson -91 Kalmar SK 3.00,44    
 
    F14 2000 M        
  1 Johanna Busk -93 Enhörna IF 7.09,84    
  2 Amanda Josefsson -91 IFK Växjö 8.05,84    
  3 Emma Rutgersson -93 Lerum FI 8.09,38    
  4 Linda Johansson -91 IFK Växjö 8.15,70    
 
    F14 80 M HÄCK   Vind 1,69    
  1 Matilda Hultman -91 Lerum FI 13,43    
    Linnea Nyström -91 Hammarby IF, FI dnf    
 
    F14 HÖJD        
  1 Amelie Astander -91 Kalmar SK 1,58    
  2 Frida Engström -91 IFK Växjö 1,55    
  3 Rebecca Eriksson -91 Södra Vi IF 1,49    
  4 Ida Carlsson -91 Oskarshamns SK 1,46    
  5 Elin Gustafsson -91 IK Hinden 1,40    
  6 Matilda Hultman -91 Lerum FI 1,40    
  7 Kristina Jönsson -91 IFK Växjö 1,30    
    Katherine Karlström -91 Högby IF dns    
    Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden dns    
 
    F14 LÄNGD        
  1 Ida Carlsson -91 Oskarshamns SK 4,81 0,86  
  2 Malin Sigurdh -91 Eksjö Södra IK 4,54 0,78  
  3 Rebecca Eriksson -91 Södra Vi IF 4,47 -0,13  
  4 Matilda Hultman -91 Lerum FI 4,47 -0,30  
  5 Amanda Josefsson -91 IFK Växjö 4,38 0,55  
  6 Elin Wettefalk -91 Kalmar SK 4,19 -0,13  
  7 Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 4,09 -0,06  
  8 Linda Johansson -91 IFK Växjö 3,92 -1,09  
  9 Kristina Jönsson -91 IFK Växjö 3,87 0,64  
  10 Sofi Karlsson -91 Kalmar SK 3,75 -0,54  
  11 Helena Dolfe -91 Jordö IF 3,16 -0,60  
    Linnea Nyström -91 Hammarby IF, FI dns    
    Frida Wändesjö -91 Kalmar SK dns    
 
    F14 KULA 3,0        
  1 Magdalena Persson -91 Högby IF 9,81    
  2 Ida Storm -91 IK Hinden 9,71    
  3 Frida Engström -91 IFK Växjö 9,32    
  4 Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 9,12    
  5 Emma Ivansson -91 IK Hinden 8,32    
  6 Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 7,12    
  7 Helena Dolfe -91 Jordö IF 6,68    
    Linnea Nyström -91 Hammarby IF, FI dns    
    Nathalie Lindqvist -91 Lerum FI dns    
    Sonja Jonasson -91 Skruvs IF dns    
 
    F14 DISKUS 0,6        
  1 Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 37,79    
  2 Ida Storm -91 IK Hinden 34,51    
  3 Magdalena Persson -91 Högby IF 25,28    
  4 Linda Johansson -91 IFK Växjö 24,48    
  5 Linnea Nyström -91 Hammarby IF, FI 17,51    
  6 Fanny Eklund -91 IK Hinden 16,25    
  7 Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 14,41    
  8 Petronella Karlsson -91 Kalmar SK 13,97    
 
    F14 SPJUT 400 gr        
  1 Frida Engström -91 IFK Växjö 36,15    
  2 Elin Gustafsson -91 IK Hinden 34,02    
  3 Linnea Nyström -91 Hammarby IF, FI 27,22    
  4 Magdalena Persson -91 Högby IF 24,92    
  5 Katherine Karlström -91 Högby IF 24,26    
  6 Malin Sigurdh -91 Eksjö Södra IK 24,05    
  7 Hedvig Samuelsson -91 FIK Färjestaden 23,14    
  8 Helena Dolfe -91 Jordö IF 17,10    
    Elin Wettefalk -91 Kalmar SK dnf    
 
    F13 80 M HEAT 1 Vind - 0,64    
  1 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 11,04 Final  
  2 Magdalena Milosevic -92 IK Hinden 11,25 Final  
  3 Emma Viking-Thorsén -92 Lerum FI 11,82    
  4 Moa Mattsson -92 Hagunda IF 11,92    
             
    F13 80 M HEAT 2 Vind + 1,28    
  1 Lisa Laursen -92 Hässleholms AIS 11,44 Final  
  2 Josefine Gabrielsson -92 Oskarshamns SK 11,63    
  3 Sofia Thorstensson -92 Lerum FI 12,25    
  4 Sofia Hietala -92 Hanvikens SK 12,94    
    Linnea Björling -92 Kalmar SK dns    
             
    F13 80 M HEAT 3 Vind + 1,22    
  1 Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 11,23 Final  
  2 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 11,36 Final  
  3 Angelika Gustavsson FIK Färjestaden 11,50 Final  
  4 Frida Andersson-92 FIK Färjestaden 12,24    
  5 Janni Ahlgren -92 Lerum FI 13,13    
             
    F13 80 M FINAL Vind 0,0    
  1 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 11,17    
  2 Lisa Laursen -92 Hässleholms AIS 11,24    
  3 Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 11,38    
  4 Magdalena Milosevic -92 IK Hinden 11,52    
  5 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 11,54    
  6 Angelika Gustavsson FIK Färjestaden 11,62    
 
    F13 600 M        
  1 Moa Mattsson -92 Hagunda IF 1.54,24    
  2 Nikki Kristiansson -92 FIK Färjestaden 1.55,01    
  3 Jennie Strömberg -92 IFK Växjö 1.55,55    
  4 Erika Karlsén -92 IK Hinden 1.56,68    
  5 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 2.02,02    
  6 Frida Andersson -92 FIK Färjestaden 2.05,16    
  7 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 2.08,59    
  8 Janni Ahlgren -92 Lerum FI 2.09,25    
 
    F13 HÖJD        
  1 Jennie Strömberg -92 IFK Växjö 1,45    
  2 Victoria Lowentoft -92 IFK Växjö 1,42    
  3 Nikki Kristiansson -92 FIK Färjestaden 1,39    
  4 Josefine Gabrielsson -92 Oskarshamns SK 1,36    
  5 Elisabeth Gunnarsson -92 Eksjö Södra IK 1,33    
  6 Magdalena Milosevic -92 IK Hinden 1,33    
  7 Angelika Gustavsson FIK Färjestaden 1,30    
  8 Sanna Thorstensson -92 Lerum FI 1,30    
  8 Moa Mattsson -92 Hagunda IF 1,30    
  10 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 1,25    
  11 Sofia Hietala -92 Hanvikens SK 1,15    
    Lisa Laursen -92 Hässleholms AIS dns    
 
    F13 LÄNGD ZON        
  1 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 4,72 0,89  
  2 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 4,59 -0,64  
  3 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 4,52 0,00  
  4 Erika Karlsén -92 IK Hinden 4,50 -0,37  
  5 Angelika Gustavsson FIK Färjestaden 4,48 -0,30  
  6 Lisa Laursen -92 Hässleholms AIS 4,46 -0,06  
  7 Magdalena Milosevic -92 IK Hinden 4,39 -0,28  
  8 Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 4,35 -1,09  
  9 Moa Mattsson -92 Hagunda IF 4,22 -2,65  
  10 Emma Viking-Thorsén -92 Lerum FI 4,16 -2,68  
  11 Sanna Thorstensson -92 Lerum FI 4,12 0,00  
  12 Victoria Lowentoft -92 IFK Växjö 4,09 0,00  
  13 Sofia Thorstensson -92 Lerum FI 4,00 -0,14  
  14 Hanna Johansson -92 IFK Arboga 3,81 -0,79  
    Linnea Björling -92 Kalmar SK dns    
 
    F13 KULA 2,0        
  1 Nikki Kristiansson -92 FIK Färjestaden 10,55    
  2 Sofia Hietala -92 Hanvikens SK 9,81    
  3 Emma Viking-Thorsén -92 Lerum FI 9,75    
  4 Malin Femzén -92 IFK Växjö 9,42    
  5 Moa Mattsson -92 Hagunda IF 8,25    
  6 Jennie Strömberg -92 IFK Växjö 8,23    
  7 Hanna Johansson -92 IFK Arboga 7,86    
  8 Sofia Thorstensson -92 Lerum FI 7,24    
 
    F13 DISKUS 0,6        
  1 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 24,27    
  2 Sofia Hietala -92 Hanvikens SK 23,91    
  3 Malin Femzén -92 IFK Växjö 22,19    
  4 Elisabeth Gunnarsson -92 Eksjö Södra IK 21,03    
  5 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 19,77    
  6 Hanna Johansson -92 IFK Arboga 14,67    
 
    F13 SPJUT 400 gr        
  1 Nikki Kristiansson -92 FIK Färjestaden 25,50    
  2 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 22,71    
  3 Elisabeth Gunnarsson -92 Eksjö Södra IK 21,64    
  4 Erika Karlsén -92 IK Hinden 17,84    
  5 Angelika Gustavsson FIK Färjestaden 16,46    
  6 Hanna Johansson -92 IFK Arboga 15,97    
  7 Victoria Lowentoft -92 IFK Växjö 14,64    
  8 Janni Ahlgren -92 Lerum FI 13,38    
    Linnea Björling -92 Kalmar SK dns    
 
    F12 80 M HEAT 1 Vind - 0,04    
  1 Emma Hansson -93 IK Sisu Nässjö 12,19 Final  
  2 Sandra Lindh -93 IK Sisu Nässjö 12,75    
  3 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 13,00    
    Linnéa Broman -93 Eksjö Södra IK dns    
    Isabel Hagborg-Oltman -93 Habo IF dns    
             
    F12 80 M HEAT 2 Vind - 0,83    
  1 Anna Hildingsson -93 Lerum FI 11,38 Final  
  2 Matilda Claesson -93 Lerum FI 11,83    
  3 Emma Jeansson -93 Högby IF 12,03    
  4 Hedvig Karlsson -93 Kalmar SK 13,81    
    Quincy Croall -93 IFK Växjö dns    
             
    F12 80 M HEAT 3 Vind - 0,26    
  1 Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 11,36 Final  
  2 Mimmi Carlson -93 IK Hinden 11,47 Final  
  3 Alexandra Hjort -93 Upsala IF 11,59 Final  
  4 Märta Nilsson -93 Högby IF 13,50    
             
    F12 80 M HEAT 4 Vind - 0,02    
  1 Sofie Lundström -93 FIK Färjestaden 11,78 Final  
  2 Elin Magnusson -93 IFK Växjö 11,99    
  3 Julia Edén -93 Huddinge AIS 12,30    
  4 Lina Marcussen -93 Lerum FI 12,55    
  5 Stina Svensson -93 Lerum FI 12,63    
    Emelie Nyström -93 Hammarby IF, FI dns    
             
    F12 80 M FINAL Vind 0,85    
  1 Anna Hildingsson -93 Lerum FI 11,17    
  2 Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 11,44    
  3 Mimmi Carlson -93 IK Hinden 11,53    
  4 Alexandra Hjort -93 Upsala IF 11,66    
  5 Emma Hansson -93 IK Sisu Nässjö 11,97    
  6 Sofie Lundström -93 FIK Färjestaden 12,01    
 
    F12 600 M        
  1 Stina Svensson -93 Lerum FI 1.56,58    
  2 Linnéa Broman -93 Eksjö Södra IK 1.57,11    
  3 Kajsa Eriksson -93 IFK Växjö 1.58,84    
  4 Sandra Lindh -93 IK Sisu Nässjö 1.59,16    
  5 Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 2.00,99    
  6 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 2.02,58    
    Maria Tell -93 Högby IF dns    
    Märta Nilsson -93 Högby IF dns    
             
        Vind 0,00 2,82
    F12 60 M HÄCK,     Heat 1 Heat 2
  1 Lina Marcussen -93 Lerum FI 11.06 1  
  2 Isabel Hagborg-Oltman -93 Habo IF 11.44   1
  3 Julia Edén -93 Huddinge AIS 11.55 2  
  4 Erica Lantz -94 IFK Växjö 11.95 3  
  5 Elin Magnusson -93 IFK Växjö 12.06   2
  6 Emma Jeansson -93 Högby IF 12.51 4  
  7 Hedvig Karlsson -93 Kalmar SK 14.13   3
             
    F12 HÖJD        
  1 Alexandra Hjort -93 Upsala IF 1,43    
  2 Mimmi Carlson -93 IK Hinden 1,36    
  3 Lina Marcussen -93 Lerum FI 1,36    
  3 Sandra Lindh -93 IK Sisu Nässjö 1,36    
  5 Kajsa Eriksson -93 IFK Växjö 1,36    
  6 Emma Hansson -93 IK Sisu Nässjö 1,30    
  7 Maria Tell -93 Högby IF 1,30    
  8 Mathilda Hägnestrand -93 Högby IF 1,20    
  9 Anna Hildingsson -93 Lerum FI 1,20    
  10 Pernilla Thorin -93 Lerum FI 1,10    
  11 Hedvig Karlsson -93 Kalmar SK 1,00    
    Märta Nilsson -93 Högby IF dns    
    Isabel Hagborg-Oltman -93 Habo IF dns    
 
    F12 LÄNGD ZON        
  1 Mimmi Carlson -93 IK Hinden 4,63 0,22  
  2 Anna Hildingsson -93 Lerum FI 4,59 2,83 4,48 1,61
  3 Sofie Lundström -93 FIK Färjestaden 4,34 4,27 4,16 1,61
  4 Isabel Hagborg-Oltman -93 Habo IF 4,27 4,95 3,93 2,64
  5 Alexandra Hjort -93 Upsala IF 4,26 2,17 4,23 0,73
  6 Elin Magnusson -93 IFK Växjö 4,10 1,55  
  7 Maria Tell -93 Högby IF 3,99 2,09 3,97 0,86
  8 Emma Eneros -93 Kalmar SK 3,97 0,83  
  9 Stina Svensson -93 Lerum FI 3,94 1,60  
  10 Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 3,92 1,61  
  11 Sandra Lindh -93 IK Sisu Nässjö 3,91 0,74  
  12 Emelie Nyström -93 Hammarby IF, FI 3,87 0,38  
  13 Matilda Claesson -93 Lerum FI 3,85 0,75  
  14 Frida Persson -93 Staffanstorp AI 3,85 1,06  
  15 Märta Nilsson -93 Högby IF 3,81 1,55  
  16 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 3,79 1,55  
    Quincy Croall -93 IFK Växjö dns    
 
    F12 KULA 2,0        
  1 Hanna Sjögren -93 FIK Färjestaden 9,85    
  2 Mimmi Carlson -93 IK Hinden 9,71    
  3 Kajsa Eriksson -93 IFK Växjö 9,57    
  4 Julia Edén -93 Huddinge AIS 9,50    
  5 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 9,44    
  6 Linnéa Broman -93 Eksjö Södra IK 9,39    
  7 Emma Persson -93 Högby IF 8,99    
  8 Maria Tell -93 Högby IF 8,19    
  9 Emelie Nyström -93 Hammarby IF, FI 8,07    
  10 Sofie Lundström -93 FIK Färjestaden 7,66    
  11 Emma Jeansson -93 Högby IF 7,25    
  12 Jennifer Jeryd -93 Lerum FI 5,09    
    Sandra Lindh -93 IK Sisu Nässjö dns    
 
    F12 DISKUS 0,6        
  1 Linnéa Broman -93 Eksjö Södra IK 24,48    
  2 Emelie Nyström -93 Hammarby IF, FI 20,12    
  3 Hanna Sjögren -93 FIK Färjestaden 19,13    
  4 Emma Hansson -93 IK Sisu Nässjö 17,53    
  5 Emma Eneros -93 Kalmar SK 16,59    
  6 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 16,18    
  7 Emma Jeansson -93 Högby IF 15,93    
  8 Emma Persson -93 Högby IF 15,52    
  9 Sofie Lundström -93 FIK Färjestaden 12,88    
  10 Julia Edén -93 Huddinge AIS 12,69    
  11 Hedvig Karlsson -93 Kalmar SK 10,05    
    Jennifer Jeryd -93 Lerum FI dnf    
 
    F12 SPJUT 400 gr        
  1 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 23,44    
  2 Emelie Nyström -93 Hammarby IF, FI 21,68    
  3 Alexandra Hjort -93 Upsala IF 21,26    
  4 Emma Hansson -93 IK Sisu Nässjö 21,15    
  5 Emma Eneros -93 Kalmar SK 20,95    
  6 Emma Persson -93 Högby IF 20,65    
  7 Julia Edén -93 Huddinge AIS 19,80    
  8 Emma Jeansson -93 Högby IF 19,09    
  9 Sandra Lind-93 IK Sisu Nässjö 13,55    
  10 Frida Persson -93 Staffanstorp AI 9,27    
  11 Jennifer Jeryd -93 Lerum FI 8,02    
 
    F11 60 M HEAT 1 Vind 0,00    
  1 Olivia Axell -94 Lerum FI 9,47 Final  
  2 Freja Wessman -94 IFK Växjö 9,66 Final  
  3 Thea Lundgren -94 IK Hinden 9,68    
  4 Carolina Olander -94 Högby IF 9,75    
  5 Linnea Ivarsson -94 Lerum FI 9,83    
  6 Lina Gabrielsson -94 Wärnamo SK 10,70    
             
    F11 60 M HEAT 2 Vind -0,69    
  1 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 8,95 Final  
  2 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 9,20 Final  
  3 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 9,47 Final  
  4 Frida Petersson -94 FIK Färjestaden 9,73    
  5 Agnes Knutsson -94 Kalmar SK 10,34    
  6 Johanna Trouvé -94 Lerum FI 10,77    
             
    F11 60 M HEAT 3 Vind 0,03    
  1 Maja Eklund -94 IK Hinden 9,33 Final  
  2 Rebecka Sandqvist -94 IFK Södertälje FI 9,91    
  3 Hanna Fredriksson -94 IK Hinden 10,46    
    Lovisa Engstrand -94 IFK Växjö dns    
    Hilda Broo Andersson -94 IFK Växjö dns    
             
    F11 60 M FINAL Vind -0,94    
  1 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 8,93    
  2 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 9,17    
  3 Maja Eklund -94 IK Hinden 9,18    
  4 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 9,35    
  5 Olivia Axell -94 Lerum FI 9,64    
  6 Freja Wessman -94 IFK Växjö 9,75    
 
    F11 600 M        
  1 Frida Petersson -94 FIK Färjestaden 2.00,75    
  2 Maria Nylander -94 IFK Växjö 2.03,16    
  3 Erica Lantz -94 IFK Växjö 2.05,80    
  4 Matilda Kvist -94 Klippans FK 2.08,73    
  5 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 2-09,64    
  6 Thea Lundgren -94 IK Hinden 2.13,17    
  7 Hanna Fredriksson -94 IK Hinden 2.17,13    
    Olivia Axell -94 Lerum FI dns    
    Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK dns    
    Linnea Ivarsson -94 Lerum FI dns    
    Hilda Broo Andersson -94 IFK Växjö dns    
 
    F11 HÖJD        
  1 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 1,46    
  2 Matilda Kvist -94 Klippans FK 1,25    
  3 Johanna Trouvé -94 Lerum FI 1,20    
  3 Erica Lantz -94 IFK Växjö 1,20    
  5 Linnea Rudolfsson -94 Wärnamo SK 1,10    
  6 Rebecka Sandqvist -94 IFK Södertälje FI 1,00    
  7 Maja Svensson -94 Lerum FI 1,00    
 
    F11 LÄNGD ZON        
  1 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 4,46 0,00  
  2 Erica Lantz -94 IFK Växjö 4,45 -0,80  
  3 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 4,20 -0,60  
  4 Freja Wessman -94 IFK Växjö 3,99 0,00  
  5 Hedda Liljegren -94 IK Hinden 3,95 0,00  
  6 Maria Nylander -94 IFK Växjö 3,83 0,00  
  7 Maja Eklund -94 IK Hinden 3,80 -0,70  
  8 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 3,79 0,00  
  9 Frida Petersson -94 FIK Färjestaden 3,67 0,00  
  10 Linnea Ivarsson -94 Lerum FI 3,67 0,00  
  11 Rebecka Sandqvist -94 IFK Södertälje FI 3,58 0,00  
  12 Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 3,53 0,00  
  13 Linnea Rudolfsson -94 Wärnamo SK 3,50 0,00  
  14 Olivia Axell -94 Lerum FI 3,38 0,00  
  15 Agnes Knutsson -94 Kalmar SK 3,37 0,80  
  16 Lina Gabrielsson -94 Wärnamo SK 3,35 0,00  
  17 Carolina Olander -94 Högby IF 3,32 0,00  
  18 Hanna Fredriksson -94 IK Hinden 3,30 0,00  
  19 Maja Svensson -94 Lerum FI 2,74 -0,40  
    Matilda Kvist -94 Klippans FK dnf    
    Hilda Broo Andersson -94 IFK Växjö dns    
    Lovisa Engstrand -94 IFK Växjö dns    
 
    F11 KULA 2,0        
  1 Erica Lantz -94 IFK Växjö 8,78    
  2 Matilda Kvist -94 Klippans FK 8,24    
  3 Beata Kristiansson -94 FIK Färjestaden 8,13    
  4 Hedda Liljegren -94 IK Hinden 7,98    
  5 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 7,88    
  6 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 7,46    
  7 Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 7,01    
  8 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 7,01    
  9 Thea Lundgren -94 IK Hinden 6,33    
  10 Johanna Trouvé -94 Lerum FI 6,31    
  11 Maja Svensson -94 Lerum FI 5,72    
  12 Rebecka Sandqvist -94 IFK Södertälje FI 5,22    
  13 Frida Pettersson -94 FIK Färjestaden 5,14    
 
    F11 DISKUS 0,6        
  1 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 19,92    
  2 Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 19,75    
  3 Beata Kristiansson -94 FIK Färjestaden 18,65    
  4 Matilda Kvist -94 Klippans FK 17,45    
  5 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 16,79    
 
    F11 SPJUT 400gr        
  1 Freja Wessman -94 IFK Växjö 22,95    
  2 Beata Kristiansson -94 FIK Färjestaden 21,25    
  3 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 18,16    
  4 Hedda Liljegren -94 IK Hinden 17,22    
  5 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 15,25    
  6 Matilda Kvist -94 Klippans FK 13,23    
 
    F10 60 M HEAT 1 Vind -0,57    
  1 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 9,73 Final  
  2 Melinda Holmkvist -95 FIK Färjestaden 10,40 Final  
  3 Frida Lindström -95 FIK Färjestaden 10,43    
  4 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 10,75    
    Sara Johansson -95 IFK Arboga dns    
    Elin Karlsson -95 IFK Växjö dns    
             
    F10 60 M HEAT 2 Vind -0,57    
  1 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 9,42 Final  
  2 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 9,49 Final  
  3 Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 9,89 Final  
  4 Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 10,24 Final  
  5 Malin Andersson -95 FIK Färjestaden 10,48    
             
    F10 60 M FINAL Vind 1,52    
  1 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 9,14    
  2 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 9,19    
  3 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 9,58    
  4 Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 9,68    
  5 Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 10,06    
  6 Melinda Holmkvist -95 FIK Färjestaden 10,12    
 
    F10 600 M        
  1 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 2.00,76    
  2 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 2.01,00    
  3 Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 2.13,75    
  4 Melinda Holmkvist -95 FIK Färjestaden 2.15,64    
  5 Frida Lindström -95 FIK Färjestaden 2.19,01    
  6 Malin Andersson -95 FIK Färjestaden 2.24,78    
  7 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 2.38,34    
 
    F10 HÖJD        
  1 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 1,26    
  2 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 1,23    
  3 Malin Andersson -95 FIK Färjestaden 1,23    
  4 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 1,15    
  5 Frida Lindström -95 FIK Färjestaden 1,15    
  6 Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 1,10    
  7 Agnes Hägnestrand -95 Högby IF 1,10    
  8 Sara Johansson -95 IFK Arboga 1,00    
 
    F10 LÄNGD ZON        
  1 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 4,01 -0,1  
  2 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 3,98 -1,4  
  3 Nelli Karlsson -95 IFK Växjö 3,88 -0,9  
  4 Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 3,77 0,0  
  5 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 3,61 -0,4  
  6 Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 3,53 0,0  
  7 Malin Andersson -95 FIK Färjestaden 3,53 -1,0  
  8 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 3,47 -0,3  
  9 Frida Lindström -95 FIK Färjestaden 3,40 -0,9  
  10 Agnes Hägnestrand -95 Högby IF 3,21 -0,3  
  11 Melinda Holmkvist -95 FIK Färjestaden 3,19 0,0  
    Sara Johansson -95 IFK Arboga dns    
    Elin Karlsson -95 IFK Växjö dns    
 
    F10 KULA 2,0        
  1 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 10,70    
  2 Sara Johansson -95 IFK Arboga 6,56    
  3 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 6,35    
  4 Agnes Hägnestrand -95 Högby IF 6,21    
  5 Nelli Karlsson -95 IFK Växjö 6,05    
  6 Malin Andersson -95 FIK Färjestaden 5,82    
  7 Linda Jeansson -95 Högby IF 5,71    
  8 Frida Lindström -95 FIK Färjestaden 4,73    
 
    F9 60 M HEAT 1 Vind -0,05    
  1 Ida Karlsson -96 IK Hinden 10,18 Final  
  2 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 10,24 Final  
  3 Elin Sandqvist -96 IFK Södertälje FI 10,76    
  4 Tanja Mahmuodkan -96 IK Hinden 10,93    
    Hilda Stenmalm -96 IFK Växjö dns    
             
    F9 60 M HEAT 2 Vind -0,79    
  1 Emilia Hammarström -96 Wärnamo SK 10,07 Final  
  2 Rebecka Katzin -96 Högby IF 10,50 Final  
  3 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 10,83    
  4 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 11,36    
             
    F9 60 M HEAT 3 Vind 0,00    
  1 Tilda Lexert -96 IFK Växjö 10,23 Final  
  2 Sara Lindberget -98 KFUM Kristianstad 10,50 Final  
  3 Angelica Henriksson -96 IK Hinden 10,94    
  4 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 11,18    
  5 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 11,30    
             
    F9 60 M FINAL Vind 1,51    
  1 Emilia Hammarström -96 Wärnamo SK 9,99    
  2 Tilda Lexert -96 IFK Växjö 10,13    
  3 Rebecka Katzin -96 Högby IF 10,22    
  4 Ida Karlsson -96 IK Hinden 10,27    
  5 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 10,37    
  6 Sara Lindberget -96 KFUM Kristianstad 10,40    
 
    F9 600 M        
  1 Amanda Gabrielsson -96 Wärnamo SK 2.18,94    
  2 Lisa Lönner -96 Eslövs AI 2.19,26    
  3 Sara Lindberget -96 KFUM Kristianstad 2.23,44    
  4 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 2.25,35    
  5 Rebecka Katzin -96 Högby IF 2,25,60    
  6 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2.36,21    
  7 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 2.41,18    
  8 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 2.44,31    
 
    F9 HÖJD        
  1 Emilia Hammarström -96 Wärnamo SK 1,16    
  2 Elin Sandqvist -96 IFK Södertälje FI 1,10    
  3 Amanda Gabrielsson -96 Wärnamo SK 1,05    
  4 Ida Karlsson -96 IK Hinden 1,05    
  5 Sara Lindberget -96 KFUM Kristianstad 1,00    
  5 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 1,00    
  7 Lisa Lönner -96 Eslövs AI 1,00    
  8 Hilda Stenmalm -96 IFK Växjö 1,00    
  8 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 1,00    
  10 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 1,00    
  11 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 0,95    
  12 Tanja Mahmuodkan -96 IK Hinden 0,80    
    Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden dns    
 
    F9 LÄNGD ZON        
  1 Emilia Hammarström -96 Wärnamo SK 3,59 -0,1  
  2 Ida Karlsson -96 IK Hinden 3,58 0,0  
  3 Amanda Gabrielsson -96 Wärnamo SK 3,48 0,0  
  4 Sara Lindberget -96 KFUM Kristianstad 3,44 0,0  
  5 Angelica Henriksson -96 IK Hinden 3,39 0,2  
  6 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 3,14 0,0  
  7 Lisa Lönner -96 Eslövs AI 3,14 -0,1  
  8 Tilda Lexert -96 IFK Växjö 3,12 0,0  
  9 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 3,11 -0,9  
  10 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 3,08 -0,8  
  11 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 3,01 0,0  
  12 Hilda Stenmalm -96 IFK Växjö 3,01 -0,8  
  13 Rebecka Katzin -96 Högby IF 2,91 0,2  
  14 Tanja Mahmuodkan -96 IK Hinden 2,85 -0,3  
  15 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 2,77 -0,2  
  16 Annie Adolfsson -96 FIK Färjestaden 2,31 -0,9  
 
    F9 KULA 2,0        
  1 Amanda Gabrielsson -96 Wärnamo SK 5,47    
  2 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 5,25    
  3 Lisa Lönner -96 Eslövs AI 4,80    
  4 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 4,77    
  5 Hilda Stenmalm -96 IFK Växjö 4,63    
  6 Sara Lindberget -96 KFUM Kristianstad 4,53    
  7 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 4,19    
  8 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 4,17    
  9 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 3,60    
  10 Tilda Lexert -96 IFK Växjö 3,46    
  11 Annie Adolfsson -96 FIK Färjestaden 3,41    
 
    F8 60 M HEAT 1 Vind 1,59    
  1 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 11,07 Final  
  2 Molly Bernhardsson -97 FIK Färjestaden 11,39 Final  
  3 Malin Thor -99 Högby IF 11,58 Final  
  4 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 11,83 Final  
             
    F8 60 M HEAT 2 Vind -0,31    
  1 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 11,03 Final  
  2 Josefine Olander -97 Högby IF 11,26 Final  
  3 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 12,26    
  4 Amilia Engström -97 OK Njudung 13,58    
             
    F8 60 M FINAL Vind 0,0    
  1 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 11,02    
  2 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 11,10    
  3 Josefine Olander -97 Högby IF 11,32    
  4 Molly Bernhardsson -97 FIK Färjestaden 11,58    
  5 Malin Thor -99 Högby IF 11,84    
  6 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 12,44    
 
    F8 600 M        
  1 Amilia Engström -97 OK Njudung 2.30,54    
  2 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 2.31,55    
  3 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 2.33,02    
  4 Josefine Olander -97 Högby IF 2.34,33    
 
    F8 LÄNGD ZON        
  1 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 3,13 -1,0  
  2 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 3,00 -0,3  
  3 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 2,85 0,0  
  4 Molly Bernhardsson -97 FIK Färjestaden 2,68 0,0  
  5 Malin Thor -99 Högby IF 2,54 0,0  
  6 Josefine Olander -97 Högby IF 2,53 0,0  
  7 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 2,14 0,0  
 
    F8 KULA 2,0        
  1 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 5,16    
  2 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 4,48    
  3 Molly Bernhardsson -97 FIK Färjestaden 3,86    
  4 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 3,15    
  5 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 2,87    
 
© HIF, uppdaterad 2005-07-29