<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Skälbyloppet 2 april 2005  
     
 
Arrangör: Högby IF Start och Mål: Skälby, Kalmar - löpning på grus, asfalt, terräng
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Väder: Soligt, + 12 grader
 
     
 
Män, 4140 m 1 David Nilsson-87 Högby IF 12.55
  2 Tommy Unosson-67 Oskarshamn SK 13.46
  3 Johan Svensson-89 FIK Färjestaden 13.49
  4 Camilo Karlström-89 Högby IF 14.32
  5 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 14.33
  6 Markus Andersson-85 Högby IF 14.44
  7 Pär Josefsson-89 Högby IF 14.50
  8 Tony Zetterström-66 Målilla-Mörlunda SKI 14.57
  9 Simon Rohde-89 Högby IF 15.04
  10 Filip Andersson-90 Högby IF 15.44
  11 Krister Häll- 63 Glasrikets RC 15.45
  12 Mats Lundgren-67 Glasrikets RC 15.51
  13 Wilko Rieck-46 Högby IF 15.53
  14 Anders Öberg-64 Kalmar RC 16.53
  15 Martin Kolaj-90 Högby IF 16.54
  16 Stefan Axelsson-74 Glasrikets RC 16.56
  17 Claes Oscarsson-65 Kalmar RC 17.13
  18 Lars-Erik Svensson-51 Kalmar OK 17.18
  19 Göran Gustavsson-60 Glasrikets RC 17.31
  20 Linus Ståhl-87 Glasrikets RC 17.44
  21 Per Öberg-40 Kalmar RC 17.51
  22 Bo Sjöqvist-62 Glasrikets RC 17.56
  23 Erik Romberg-90 Högby IF 18.13
  24 Jan Arvidsson-64 Glasrikets RC 19.00
  25 Ingvar Arvidsson-34 IFK Borgholm 20.16
  26 Peter Arnesson-57 Glasrikets RC 40.06
         
         
Kvinnor, 4140 m 1 Tove Ottosson-78 Glasrikets RC 16.02
  2 Jessica Gylfe-80 Högby IF 16.18
  3 Ida Ivarsson-89 Målilla-Mörlunda SKI 16.25
  4 Susanne Zetterström-67 Målilla-Mörlunda SKI 17.33
  5 Sofia Ekorn-88 Glasrikets RC 17.50
  6 Irene Karlsson-63 Glasrikets RC 18.11
  7 Lena Thor-67 Högby IF 18.25
  8 Camilla Liljegren-70 Målilla-Mörlunda SKI 19.09
  9 Irene Rohde-56 Högby IF 19.15
  10 Åsa Stumpf-70 Glasrikets RC 20.03
  11 Anita Svensson-58 Högby IF 20.38
  12 Katarina Ståhl-63 Glasrikets RC 21.05
  13 Anne Häll-66 Glasrikets RC 23.14
  14 Camilla Lindström -71 Ljungbyholm 23.31
  15 Rose-Marie Edsenius Glasrikets RC 24.01
  16 Elin Ivarsson-87 Målilla-Mörlunda SKI 24.44
  17 Birgit Larsson-40 Högby IF 29.19
         
         
Män, 8040 m 1 Magnus Ohlsson-82 Högby IF 27.52
  2 Magnus Ekstrand-69 Skillingaryds FK 27.59
  3 Anders Dahlström-60 Högby IF 28.16
  4 Magnus Andersson-52 Högby IF 28.46
  5 Sonny Karlsson-67 Högby IF 29.29
  6 Daniel Johansson-75 Kalmar OK 30.34
  7 Torbjörn Liljegren-63 Målilla-Mörlunda SKI 31.51
  8 Per Christiansson-71   31.58
  9 Ivar Carlsson-73 Bombardier 32.19
  10 Sven Jansson-68 Mörbylånga 32.28
  11 Andreas Lundgren -82 Lyckeby 32.35
  12 Anders Thor-63 Högby IF 32.37
  13 Henrik Carlsson-65 Högby IF 32.41
  14 Viking Nilsson-45 Glasrikets RC 33.10
  15 Johannes Hagström-72 Kalmar 34.35
  16 Torbjörn Andersson -66 Färjestadens Motion 36.39
  17 Per Bodin -76 Kalmar 38.07
  18 Tim Terlegård-76   38.16
  19 Pär Lindh -77 Team Kalmar Adventure Race 39.28
  20 Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 42.35
  21 Magnus Foss -66 Team Kalmar Adventure Race 49.44
  22 Håkan Gratte-43 Högby IF 50.00
         
         
Kvinnor, 8040 m 1 Helena Jonsson-64 Glasrikets RC 34.32
  2 Siv Persson-70 Målilla-Mörlunda SKI 34.47
  3 Camilla Persson-62 Högby IF 37.12
  4 Lilian Brorsson-47 Högby IF 38.25
  5 Gith Karlsson-68 Högby IF 42.57
         
         
P15, 2600 m 1 Marcus Nilsson-91 Högby IF 09.08
  2 Oskar Thor-91 Högby IF 09.21
  3 Robin Slättengren-91 Högby IF 09.28
  4 Simon Arvidsson -91 Glasrikets RC 10.38
         
         
F15, 2600 m 1 Katherine Karlström-91 Högby IF 11.55
  2 Sofie Ståhl- 91 Glasrikets RC 12.09
  3 Magdalena Persson-91 Högby IF 12.29
  4 Hanna Franzén- 91 Glasrikets RC 12.53
  5 Ida Arvidsson- 91 Glasrikets RC 13.12
         
         
P13, 2600 m 1 Sebastian Karlsson-92 Glasrikets RC 09.37
  2 Johan Nilsson-92 Högby IF 10.14
  3 Linus Dahlström-92 Högby IF 11.52
  4 Vilhelm Andersson -92 Högby IF 12.33
  5 Viktor Gustavsson -93 Glasrikets RC 12.41
         
         
F13,  2600 m 1 Rebecka Liljegren-92 Målilla-Mörlunda SKI 13.01
  2 Emma Persson-93 Högby IF 13.35
         
         
P11, 1380 m 1 Marcus Andersson-94 FIK Färjestaden 5.11
  2 Ken Slättengren-95 Högby IF 5.32
  3 Zef Kolaj -94 Högby IF 5.51
  4 Joel Romberg-95 Högby IF 6.07
  5 Alexander Gustafsson-94 Kalmar 6.23
  6 Emil Quick- Kalmar SK 6.52
  7 Emil Collén-95 Kalmar 7.00
    Karl von Wendel-94 Kalmar dnf
         
         
F11, 1380 m 1 Evelina Dahlberg-94 Högby IF 5.52
  2 Linnea Liljegren-95 Målilla-Mörlunda SKI 6.03
         
         
P9, 1380 m 1 Lucas Andersson-96 FIK Färjestaden 6.22
  2 Viktor Nilsson-97 Högby IF 7.34
  3 Erik Karlsson-98 Torsås 7.37
         
         
F9, 1380 m 1 Ofelia Karlsson-96 Högby IF 6.40
  2 Jenny Svensson-99 Kalmar 10.16
    Edona Mehmeti-96 Högby IF dnf
         
 
     
  © HIF, uppdaterad 2005-04-14  

Startsidan