<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Södra Kalmar läns Skol DM 2005, År 5 & 6 21 sep  
     
 
Arrangör: Högby IF, Djurängsskolans IF, Södra Kalmar Läns Skolidrottsförbund Tävlingsplats: Fredriksskans, Kalmar
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Väder: Strålande sol, vindstilla och +19ºC
Eltidtagning: Bo Björkholm
 
     
 
Gren Plac. Namn Skolidrottsförening Resultat Vind
           
Pojkar År 6      
80 m Heat 1       0.9 m/s
  1. Daniel Thor Bergaviksskolans IF 11.47 Final
  2. Lucas Holm Västra Funkabo Skol IF 11.82  
  3. Timmy Adolfsson Algutsrums Skol IF 11.90  
  4. Hampus Karlsson Nybro Östra Skol IF 11.98  
  5. Robin Lindahl Trekantenskolans IF 12.19  
  6. Albin Arvidsson Fagerslättsskolans IF 12.46  
  7. Fabian Fajersson Falkenbergsskolans IF 12.59  
  8. Filip Quist Emmaboda Skola IF 12.78  
 
80 m Heat 2       0.6 m/s
  1. Oskar Nordborg Färjestadens Skola IF 11.48 Final
  2. Jakob Hermansson Vasaskolan 11.73  
  3. Dinard Garrett Rinkebyholms Skol IF 12.03  
  4. Adam Garnman Falkenbergsskolans IF 12.70  
  5. Fredrik Thernström Torsås IF (Bergkvara skola) 12.77  
  6. Adam Sturesson Ljungnässkolans IF 12.91  
  7. Samuel Jakobsson Trekantenskolans IF 13.48  
    Robin Johansson Tingbydals Skola IF dns  
    Rasmus Bertilsson-Kallmeby Lindöskolans IF dns  
    Gustav Magnusson Torsås IF (Bergkvara skola) dns  
           
80 m Heat 3       1.8 m/s
  1. Jimmy Emriksson Västra Funkabo Skol IF 11.54 Final
  2. Philip Conradsson Vasaskolan 11.85  
  3. Mustafa Abedali Tingbydals Skola IF 11.95  
  4. Martin Fors Västra Funkabo Skol IF 12.28  
  5. Simon Svensson Nybro Östra Skol IF 12.64  
  6. Hannes Linnér Rinkebyholms Skol IF 12.67  
  7. Oscar Martin Trekantenskolans IF 12.87  
  8. Mattias Pavic Emmaboda Skola IF 12.89  
 
80 m Heat 4       0.9 m/s
  1. Erik Hoang Bergaviksskolans IF 11.16 Final
  2. Christoffer Järnesjö Sjöängsskolans IF 11.36 Final
  3. Kalle Olofsson Ljungnässkolans IF 12.13  
  4. Philip Enström Västra Funkabo Skol IF 12.58  
  5. Åke Gasslander Djurängsskolans IF 12.66  
  6. Karl-Johan Holmér Trekantenskolans IF 12.84  
  7. Martin Brunby Falkenbergsskolans IF 13.56  
 
80 m Heat 5       1.2 m/s
  1. Hannes Carlsson Lindöskolans IF 11.27 Final
  2. Rick Bengtsén-Nyström Djurängsskolans IF 11.73 Final
  3. Philip Sjövill Nybro Östra Skol IF 11.76  
  4. Anders Iwarsson Rinkebyholms Skol IF 11.83  
  5. Simon Barkman Trekantenskolans IF 12.40  
  6. Daniel Karlsson Västra Funkabo Skol IF 12.59  
  7. Daniel Arvidsson Torsås IF (Söderåkra skola) 13.87  
 
80 m Heat 6       1.8 m/s
  1. Dennis Ask-Persson Nybro Östra Skol IF 11.49 Final
  2. Neshirvan Fakher Ali Bergaviksskolans IF 11.79  
  3. Alexander Hellborg Emmaboda Skola IF 11.83  
  4. Joel Karlsson Torsås IF (Söderåkra skola) 11.98  
  5. Felix Loftenius Rinkebyholms Skol IF 12.17  
  6. Filip Celander Västra Funkabo Skol IF 12.24  
  7. Simon Ziegenfeldt Falkenbergsskolans IF 12.27  
 
 
80 m Final       1.8 m/s
  1. Erik Hoang Bergaviksskolans IF 10.91    
  2. Oskar Nordborg Färjestadens Skol IF 11.30    
  3. Christoffer Jämesjö Sjöängsskolans IF 11.31    
  4. Hannes Carlsson Lindöskolans IF 11.42    
  5. Daniel Thor Bergaviksskolans IF 11.51    
  6. Jimmy Emilsson Västra Funkabo Skol IF 11.55    
  7. Rick Bengtsén-Nyström Djurängsskolans IF 11.74    
  8. Dennis Ask-Persson Nybro Östra Skol IF 11.78    
 
 
1000 m            
  1. Felix Loftenius Rinkebyholms Skol IF 3.18,3 heat 3 1.
  2. Rasmus Johansson Lindsdalsskolans IF 3.19,9 heat 2 1.
  3. Hosihar Ahmed Tingbydals Skola IF 3.21,0 heat 1 1.
  4. Martin Willsund Mörbylånga Skol IF 3.23,9 heat 3 2.
  5. Alexander Hellborg Emmaboda Skola IF 3.25,1 heat 2 2.
  6. Rajmond Marku Djurängsskolans IF 3.26,0 heat 2 3.
  7. Diler Tasin Bergaviksskolans IF 3.26,0 heat 1 2.
  8. Edmond Marku Djurängsskolans IF 3.27,0 heat 1 3.
  9. Albin Arvidsson Fagerslättsskolans IF 3.27,0 heat 1 4.
  10. Anders Iwarsson Rinkebyholms Skol IF 3.28,0 heat 1 5.
  10. Neshirvan Fakher Ali Bergaviksskolans IF 3.28,6 heat 3 3.
  12. Timmy Adolfsson Algutsrums Skol IF 3.30,7 heat 3 4.
  13. Kim Egenvall Nybro Östra Skol IF 3.31,1 heat 3 5.
  14. Sebastian Almén Västra Funkabo Skol IF 3.32,2 heat 2 4.
  15. Rick Bengtsén-Nyström Djurängsskolans IF 3.33,2 heat 3 6.
  16. John Söfort-Jörgensen Torskolans IF 3.33,5 heat 2 5.
  17. Mattias Pavic Emmaboda Skola IF 3.34,3 heat 3 7.
  18. Karl-Johan Holmér Trekantenskolans IF 3.36,8 heat 3 8.
  19. Eric Strömqvist Ljungnässkolans IF 3.40,5 heat 2 6.
  20. Robin Lindahl Trekantenskolans IF 3.42,0 heat 1 6.
  21. Simon Andersson Ljungnässkolans IF 3.44,5 heat 2 7.
  22. Adam Garnman Falkenbergsskolans IF 3.45,0 heat 1 7.
  23. Martin Fors Västra Funkabo Skol IF 3.46,0 heat 1 8.
  24. Rasmus Karlsson Lindsdalsskolans IF 3.48,6 heat 2 8.
  25. Emil Svensson Trekantenskolans IF 3.50,4 heat 2 9.
  26. Philip Enström Västra Funkabo Skol IF 3.51,0 heat 1 9.
  27. Samuel Jakobsson Trekantenskolans IF 3.52,0 heat 1 10.
  27. Anton Larsson Torskolans IF 3.52,4 heat 2 10.
  29. Tobias Jonsson Ljungnässkolans IF 4.04,2 heat 3 9.
  30. Anton Eriksson Ljungnässkolans IF 4.06,3 heat 3 10.
  31. Nicklas Lindahl Trekantenskolans IF 4.07,7 heat 3 11.
    Erik Hoang Bergaviksskolans IF dns heat 1  
    Philip Sjövill Nybro Östra Skol IF dns heat 1  
    Nicolas Agroti Lindöskolans IF dns heat 1  
    Ardi Aieti Ljungnässkolans IF dns heat 1  
    Martin Brunby Falkenbergsskolans IF dns heat 2  
    Daniel Thor Bergaviksskolans IF dns heat 2  
    Rasmus Karlsson Rinkebyholms Skol IF dns heat 2
    Hampus Karlsson Nybro Östra Skol IF dns heat 2
    Dan-Kario Goranci Fagerslättsskolans IF dns heat 3
    Hannes Linnér Rinkebyholms Skol IF dns heat 3
 
Höjd          
  1. Hannes Carlsson Lindöskolans IF 1.48  
  2. Oskar Nordborg Färjestadens Skola IF 1.48  
  3. Lucas Holm Västra Funkabo Skol IF 1.40  
  4. Erik Hoang Bergaviksskolans IF 1.35  
  5. Hampus Urbansson Sjöängsskolans IF 1.35  
  6. Daniel Thor Bergaviksskolans IF 1.30  
  6. Pontus Johansson Torskolans IF 1.30  
  8. Henric Arvidsson Torsås IF (Söderåkra skola) 1.30  
  9. Adam Sjöö Bergaviksskolans IF 1.25  
  9. Dan-Kario Goranci Fagerslättsskolans IF 1.25  
  9. Jonas Sturesson Djurängsskolans IF 1.25
  12. Anton Jonsson Torsås IF (Söderåkra skola) 1.25
  13. Anton Ala-Englund Madesjö Skol IF 1.25
  13. Martin Willsund Mörbylånga Skol IF 1.25
  15. Filip Quist Emmaboda Skola IF 1.15
  15. Mattias Pavic Emmaboda Skola IF 1.15
  15. Olle Blomgren Västra Funkabo Skol IF 1.15
  15. Carl Stålbrand Västra Funkabo Skol IF 1.15
  15. Rasmus Karlsson Lindsdalsskolans IF 1.15
  15. Dennis Ask-Persson Nybro Östra Skol IF 1.15
  15. Jesper Ström Krungårdsskolan 1.15
  15. John Linde Vasaskolans IF 1.15
  23. Alexander Norrgård Västra Funkabo Skol IF 1.15
  23. Anders Iwarsson Rinkebyholms Skol IF 1.15
  23. Dinard Garrett Rinkebyholms Skol IF 1.15
  26. Mattias Täck Fagerslättsskolans IF 1.15
    Oscar Söderström Falkenbergsskolans IF ( - )  
    Karl-Anton Hellin Falkenbergsskolans IF ( - )  
    Christopher Nilsson Lindsdalsskolans IF dns  
    Oscar Martin Trekantenskolans IF dns  
 
Längd (zonhopp)          
  1. Oskar Nordborg Färjestadens Skola IF 4.81  
  2. Hannes Carlsson Lindöskolans IF 4.54  
  3. Erik Hoang Bergaviksskolans IF 4.29  
  4. Henrik Frej Färjestadens Skola IF 4.04  
  5. Alexander Hellborg Emmaboda Skola IF 4.01  
  6. Lucas Holm Västra Funkabo Skol IF 4.00  
  7. Martin Fors Västra Funkabo Skol IF 3.94  
  8. Hosihar Ahmed Tingbydals Skola IF 3.91  
  9. Daniel Thor Bergaviksskolans IF 3.84  
  10. Dan-Kario Goranci Fagerslättsskolans IF 3.82 3.75
  11. Neshirvan Fakher Ali Bergaviksskolans IF 3.82 3.71
  12. Hannes Linnér Rinkebyholms Skol IF 3.82 3.70
  13. Filip Celander Västra Funkabo Skol IF 3.81 3.79
  14. Adam Sjöö Bergaviksskolans IF 3.81 3.60
  15. Diler Tasin Bergaviksskolans IF 3.78  
  16. Dinard Garrett Rinkebyholms Skol IF 3.75  
  17. Axel Berg Djurängsskolans IF 3.73  
  18. Mattias Pavic Emmaboda Skola IF 3.68  
  19. Jonas Faghihi Västra Funkabo Skol IF 3.61  
  20. Edmond Marku Djurängsskolans IF 3.60  
  21. Jakob Hermansson Vasaskolans IF 3.59  
  22. Adam Knutsson Vasaskolans IF 3.58  
  23. Alexander Norrgård Västra Funkabo Skol IF 3.55  
  24. Jan Linde Vasaskolans IF 3.54  
  25. Emil Svensson Trekantenskolans IF 3.34  
    Robin Johansson Tingbydals Skola IF dns  
    Henrik Robertsson Djurängsskolans IF dns  
 
Kula 3.0          
  1. Max Wester Ljungnässkolans IF 9.40  
  2. Rick Bengtsén-Nyström Djurängsskolans IF 9.30  
  3. Philip Sjövill Nybro Östra Skol IF 9.19  
  4. Bestort Brahimi Västra Funkabo Skol IF 8.45  
  5. Samson Hietala Nybro Östra Skol IF 8.40  
  6. Dennis Ask-Persson Nybro Östra Skol IF 8.24  
  7. Simon Svensson Nybro Östra Skol IF 8.19  
  8. Kim Egenvall Nybro Östra Skol IF 8.17  
  9. Emil Olofsson Torskolans IF 8.15  
  10. Razgar Eliassi Bergaviksskolans IF 8.13  
  11. Martin Fors Västra Funkabo Skol IF 8.11  
  12. Adnan Beckovic Bergaviksskolans IF 7.82 7.54
  13. Pontus Johansson Torskolans IF 7.82 7.32
  14. Timmy Adolfsson Algutsrums Skol IF 7.81
  15. Christopher Nilsson Lindsdalsskolans IF 7.72
  16. Jesper Andervi Tingbydals Skola IF 7.59
  17. Diler Tasin Bergaviksskolans IF 7.54
  18. Bestoun Eliassi Bergaviksskolans IF 7.51
  19. Jacob Styrlin Sjöängsskolans IF 7.35
  20. Henrik Robertsson Djurängsskolans IF 7.29
  21. Simon Barkman Trekantenskolans IF 7.26
  22. Neshirvan Fakher Ali Bergaviksskolans IF 7.16
  23. Gustav Magnusson Torsås IF (Bergkvara skola) 7.11
  24. Anton Ala-Englund Madesjö Skol IF 6.69
  25. Emil Aronsson Djurängsskolans IF 6.17
  26. Fredrik Petersson Trekantenskolans IF 6.11
  27. Johan Dahlström Västra Funkabo Skol IF 5.85
  28. Joakim Andersson Djurängsskolans IF 5.66
    Filip Quist Emmaboda Skola IF dns
    Daniel Olström Trekantenskolans IF dns
 
Boll 0.3        
  1. Razgar Eliassi Bergaviksskolans IF 48.97
  2. Neshirvan Fakher Ali Bergaviksskolans IF 43.44
  3. Hosihar Ahmed Tingbydals Skola IF 42.93
  4. Dennis Ask-Persson Nybro Östra Skol IF 42.38
  5. Alexander Hellborg Emmaboda Skola IF 42.24
  6. Max Wester Ljungnässkolans IF 41.35
  7. Linus Brundin Ljungnässkolans IF 40.86
  8. Adnan Beckovic Bergaviksskolans IF 39.77
  9. Bestort Brahimi Västra Funkabo Skol IF 39.75
  10. Mattias Täck Fagerslättsskolans IF 39.45
  11. Bestoun Eliassi Bergaviksskolans IF 38.96
  12. Kalle Olofsson Ljungnässkolans IF 38.95
  13. Martin Andersson Västra Funkabo Skol IF 37.75
  13. Olle Blomgren Västra Funkabo Skol IF 37.75
  15. Kim Egenvall Nybro Östra Skol IF 37.25
  16. Oscar Martin Trekantenskolans IF 37.07
  17. Joel Tholin Lindsdalsskolans IF 36.90
  18. Samson Hietala Nybro Östra Skol IF 36.49
  19. Filip Quist Emmaboda Skola IF 35.76
  20. Gustav Magnusson Torsås IF (Bergkvara skola) 35.31
  21. Simon Barkman Trekantenskolans IF 35.21
  22. Simon Svensson Nybro Östra Skol IF 34.60
  23. Pontus Birgersson Torsås IF (Söderåkra skola) 34.39
  24. Christopher Nilsson Lindsdalsskolans IF 33.60
  25. Axel Halhén Falkenbergsskolans IF 32.86
  26. Albin Strand Krungårdsskolan 32.60
  27. Ted Wikström Lindsdalsskolans IF 31.79
  28. Johan Andreasson Torsås IF (Bergkvara skola) 31.77
  29. Nicklas Lindahl Trekantenskolans IF 30.07
  30. Dan-Kario Goranci Fagerslättsskolans IF 29.17
  31. Daniel Olström Trekantenskolans IF 27.80
  32. Emil Svensson Trekantenskolans IF 27.25
  33. Sven Henriksson Djurängsskolans IF 27.19
  34. Rajmond Marku Djurängsskolans IF 27.09
  35. Adam Ross Lindsdalsskolans IF 26.06
  36. Samuel Jakobsson Trekantenskolans IF 25.17
  37. Nicolas Agroti Lindöskolans IF 24.78
  37. Henrik Robertsson Djurängsskolans IF 24.78
  39. Fredrik Petersson Trekantenskolans IF 24.43
  40. Bochnam Borghey Djurängsskolans IF 20.09
    Simon Almqvist Karlsson Falkenbergsskolans IF dnf
    Alexander Heningsson Falkenbergsskolans IF dns
    Hannes Häggander Lindöskolans IF dns
    Robin Johansson Tingbydals Skola IF dns
    Felix Loftenius Rinkebyholms Skol IF dns
    George Kotanidis Djurängsskolans IF dns    
             
 
Pojkar År 5        
60 m Heat 1          
  1. David Garrett Rinkebyholms Skol IF 9.23 Final  
  2. Anton Persson Bergaviksskolans IF 9.44 Final  
  3. Filip Johansson Falkenbergsskolans IF 9.49 Final  
  4. Johan Söderbäck Färjestadens Skola IF 9.61    
  5. Mattias Arnesson Lindöskolans IF 9.72    
  6. Emil Isaksson Emmaboda Skola IF 9.95    
  7. Hampus Ohlsson Västra Funkabo Skol IF 10.59    
    Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF dns    
             
60 m Heat 2          
  1. Daniel Brynberg Västra Funkabo Skol IF 9.58    
  2. Linus Astander Torsås IF (Söderåkra skola) 9.72    
  3. Rasmus Winberg Madesjö Skol IF 9.77    
  4. Viktor Waldén Djurängsskolans IF 10.02    
  5. Simon Einarsson Emmaboda Skola IF 10.07    
  6. Erik Åkerlind Lindöskolans IF 10.35    
  7. Adam Johansson Torsås IF (Bergkvara skola) 11.02    
    Filip Engelholm Falkenbergsskolans IF dns    
             
60 m Heat 3          
  1. Niklas Rydasp Västra Funkabo Skol IF 9.27 Final  
  2. Simon Ekdahl Nybro Östra Skol IF 9.64    
  3. Roger Gilljam Ljungnässkolans IF 9.76    
  4. Christoffer Axelsson Lindöskolans IF 9.80    
  5. Jonathan Albinsson Falkenbergsskolans IF 10.17    
  6. Lucas Hall Svensson Torsås IF (Bergkvara skola) 10.32    
  7. Patrik Johansson Djurängsskolans IF 10.42    
    Calle Johansson Tingbydals Skola IF dns    
             
60 m Heat 4          
  1. Oscar Andersson Sjöängsskolans IF 9.21 Final  
  2. Elias Hagman Fagerslättsskolans IF 9.89    
  3. Kasper Johansson Torsås IF (Söderåkra skola) 9.96    
  4. Simon Hägglund Rinkebyholms Skol IF 9.97    
  5. Emil Gustafsson Trekantenskolans IF 10.14    
  6. Anton Engberg Ljungnässkolans IF 10.34    
  7. Marcus Karlström Djurängsskolans IF 10.68    
  8. George Kotanidis Djurängsskolans IF 11.23    
             
60 m Heat 5          
  1. Johan Carlsson Trekantenskolans IF 9.47 Final  
  2. Kristoffer Gustavsson Falkenbergsskolans IF 9.61    
  3. Özgür Kadiagiu Mörbylånga Skol IF 9.87    
  4. Claes Johansson Emmaboda Skola IF 10.00    
  5. Kim Karlberg Lindöskolans IF 10.11    
  6. Adam Andersson Västra Funkabo Skol IF 10.15    
  7. Hugo Sellerberg Rinkebyholms Skol IF 10.20    
  8. Jonathan Karlsson Rinkebyholms Skol IF 10.23    
             
60 m Heat 6          
  1. Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF 9.46 Final  
  2. Alexander Gustafsson Falkenbergsskolans IF 9.51 Final  
  3. Jesper Nilsson Torsås IF (Söderåkra skola) 9.76    
  4. Josef Zambrell Lindöskolans IF 9.78    
  5. Viktor Martinsson Torsås IF (Söderåkra skola) 9.78    
  6. Johan Dihn Västra Funkabo Skol IF 9.90    
  7. Daniel Nilsson Mörbylånga Skol IF 10.24    
  8. Raymond Leow Djurängsskolans IF 10.82    
    Daniel Isaksson Madsjö Skol IF dns    
             
             
60 m Heat 7          
  1. Ludvig Christersson Vasaskolans IF 9.56    
  2. Alexander Gustafsson Falkenbergsskolans IF 9.95    
             
             
60 m Final          
  1. David Garrett Rinkebyholms Skol IF 8.92    
  2. Niklas Rydasp Västra Funkabo Skol IF 9.00    
  3. Oscar Andersson Sjöängsskolans IF 9.15    
  4. Johan Carlsson Trekantenskolans IF 9.18    
  5. Anton Persson Bergaviksskolans IF 9.26    
  6. Filip Johansson Falkenbergsskolans IF 9.33    
  7. Alexander Gustafsson Falkenbergsskolans IF 9.36    
    Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF dns    
             
             
             
1000 m            
  1. Marcus Andersson Färjestadens Skola IF 3.14,3 heat 3 1.
  2. David Garrett Rinkebyholms Skol IF 3.27,3 heat 3 2.
  3. Mattias Ljungberg Ljungnässkolans IF 3.27,5 heat 3 3.
  4. Claes Johansson Emmaboda Skola IF 3.33,6 heat 2 1.
  5. Anton Aldentun Algutsrums Skol IF 3.34,7 heat 3 4.
  6. Anton Persson Bergaviksskolans IF 3.35,8 heat 2 2.
  7. Kristoffer Gustavsson Falkenbergsskolans IF 3.35,8 heat 1 1.
  8. Casper Axelsson Nybro Östra Skol IF 3.38,1 heat 3 5.
  9. Emir Hamzic Nybro Östra Skol IF 3.39,2 heat 2 3.
  10. Johan Dihn Västra Funkabo Skol IF 3.39,4 heat 1 2.
  11. Jonathan Karlsson Rinkebyholms Skol IF 3.39,6 heat 2 4.
  12. Viktor Carlsson Algutsrums Skol IF 3.39,7 heat 1 3.
  13. Adam Andersson Västra Funkabo Skol IF 3.46,9 heat 3 6.
  14. Erik Willstein Nybro Östra Skol IF 3.47,1 heat 1 4.
  15. Oscar Pap Färjestadens Skola IF 3.47,9 heat 1 5.
  16. Jesper Jeansson Sjöängsskolans IF 3.48,0 heat 2 5.
  17. Gustaf Nyberg Rinkebyholms Skol IF 3.50,2 heat 1 6.
  18. Albin Adolfsson Nybro Östra Skol IF 3.50,5 heat 3 7.
  19. Lukas Nyborg Lindöskolans IF 3.51,1 heat 2 6.
  20. Simon Hägglund Rinkebyholms Skol IF 3.51,3 heat 3 8.
  21. Fredrik Rydkvist Emmaboda Skola IF 3.51,7 heat 3 9.
  21. Alexander Gustafsson Djurängsskolans IF 3.51,7 heat 1 7.
  23. Axel Dalberg Torsås IF (Söderåkra skola) 3.52,1 heat 3 10.
  24. Marcus Carlsson Algutsrums Skol IF 3.53,9 heat 2 7.
  25. Emil Isaksson Emmaboda Skola IF 3.54,9 heat 1 8.
  26. Hugo Sellerberg Rinkebyholms Skol IF 3.55,6 heat 1 9.
  27. John Ohlsson Lindöskolans IF 3.56,0 heat 1 10.
  28. Anton Petersson Trekantenskolans IF 3.56,8 heat 3 11.
  29. Jakob Gustafsson Ljungnässkolans IF 3.58,7 heat 2 8.
  30. Anton Sjöholm Torsås IF (Bergkvara skola) 4.02,8 heat 1 11.
  31. Gustav Klasson Ljungnässkolans IF 4.08,5 heat 2 9.
  32. Anton Engberg Ljungnässkolans IF 4.11,5 heat 1 12.
  33. Ludvig Christersson Vasaskolans IF 4.19,8 heat 3 12.
    Roger Gilljam Ljungnässkolans IF dns heat 1  
    Patrik Johansson Djurängsskolans IF dns heat 1  
    Niklas Rydasp Västra Funkabo Skol IF dns heat 2  
    George Kotanidis Djurängsskolans IF dns heat 2  
    Lukas Norrman Rinkebyholms Skol IF dns heat 2  
    Jens Johansson Ljungnässkolans IF dns heat 2  
    Viktor Waldén Djurängsskolans IF dns heat 3  
    Erik Åkerlind Lindöskolans IF dns heat 3  
             
             
             
             
             
Höjd            
  1. Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF 1.38    
  2. Mattias de Graaf Algutsrums Skol IF 1.30    
  3. Olle Willsund Bergaviksskolans IF 1.30    
  4. Christoffer Axelsson Lindöskolans IF 1.25    
  5. Martin Fredriksson Sjöängsskolans IF 1.20    
  6. Robert Johansson Nybro Östra Skol IF 1.20    
  7. Anton Johansson Falkenbergsskolans IF 1.20    
  8. Filip Johansson Falkenbergsskolans IF 1.15    
  8. Emir Hamzic Nybro Östra Skol IF 1.15    
  8. Albin Adolfsson Nybro Östra Skol IF 1.15    
  11. Anton Persson Bergaviksskolans IF 1.15    
  11. Roger Gilljam Ljungnässkolans IF 1.15    
  11. Linus Astander Torsås IF (Söderåkra skola) 1.15    
  14. Daniel Nilsson Mörbylånga Skol IF 1.15    
  15. Erik Åkerlind Lindöskolans IF 1.15    
  16. Stefan Maksimovic Fagerslättsskolans IF 1.05    
  16. Fredrik Hammarström Djurängsskolans IF 1.05    
  16. Danny Bäckström Sjöängsskolans IF 1.05    
  16. Oskar Olsson Ljungnässkolans IF 1.05    
  16. Erik Willstein Nybro Östra Skol IF 1.05    
  16. Daniel Isaksson Madesjö Skol IF 1.05    
  22. Anton Aldentun Algutsrums Skol IF 1.05    
    Martin Arvidsson Nybro Östra Skol IF ( - )    
    Mattias Arnesson Lindöskolans IF dns    
    Hampus Ohlsson Västra Funkabo Skol IF dns    
    Adam Toresson Ljungnässkolans IF dns    
             
             
             
Längd (zonhopp)            
  1. Anton Persson Bergaviksskolans IF 4.08 4.01  
  2. Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF 4.08 3.92  
  3. Roger Gilljam Ljungnässkolans IF 3.92    
  4. David Garrett Rinkebyholms Skol IF 3.88    
  5. Oskar Olsson Ljungnässkolans IF 3.86    
  6. Mattias Arnesson Lindöskolans IF 3.85    
  7. Adam Eklund Falkenbergsskolans IF 3.75    
  8. Adam Toresson Ljungnässkolans IF 3.73    
  9. Filip Johansson Falkenbergsskolans IF 3.72    
  10. Niklas Rydasp Västra Funkabo Skol IF 3.71 3.68  
  11. Linus Astander Torsås IF (Söderåkra skola) 3.71 3.66  
  12. Erik Åkerlund Lindöskolans IF 3.70    
  13. Emil Isaksson Emmaboda Skola IF 3.68 3.66  
  14. Anton Johansson Falkenbergsskolans IF 3.68 3.46  
  15. Mattias de Graaf Algutsrums Skol IF 3.66 3.64  
  16. Marcus Petersson Nybro Östra Skol IF 3.66 3.57  
  17. Christoffer Axelsson Lindöskolans IF 3.65    
  18. Elias Hagman Fagerslättsskolans IF 3.63    
  19. Daniel Brynberg Västra Funkabo Skol IF 3.61    
  20. Ludvig Christersson Vasaskolans IF 3.55 3.45  
  21. Casper Axelsson Nybro Östra Skol IF 3.55 3.38  
  22. Özgür Kadiagiu Mörbylånga Skol IF 3.54    
  23. Jakob Gustafsson Ljungnässkolans IF 3.53 3.42  
  24. Alexander Gustafsson Falkenbergsskolans IF 3.53 3.39  
  25. Adam Andersson Västra Funkabo Skol IF 3.51    
  26. Calle Johansson Tingbydals Skola IF 3.49    
  27. Patrik Johansson Djurängsskolans IF 3.48    
  28. Oliver Persson Nybro Östra Skol IF 3.45    
  29. Simon Hägglund Rinkebyholms Skol IF 3.40    
  30. Jonathan Karlsson Rinkebyholms Skol IF 3.39    
  31. David Sjögren Falkenbergsskolans IF 3.38    
  32. Oscar Pap Färjestadens Skola IF 3.32 3.23  
  33. Martin Arvidsson Nybro Östra Skol IF 3.32 3.22  
  34. Jonathan Albinsson Falkenbergsskolans IF 3.31    
  35. Anton Petersson Falkenbergsskolans IF 3.29    
  36. Anton Wiråker Trekantenskolans IF 3.25    
  37. Jacob Strandberg Sjöängsskolans IF 3.24 3.16  
  38. Emil Gustafsson Trekantenskolans IF 3.24 3.14  
  39. Johan Carlsson Trekantenskolans IF 3.21    
  40. Josef Zambrell Lindöskolans IF 3.15 3.11  
  41. Jens Johansson Ljungnässkolans IF 3.15 3.00  
  42. Hampus Ohlsson Västra Funkabo Skol IF 3.13    
  43. George Kotanidis Djurängsskolans IF 3.08    
  44. Tage Bjärfors Sjöängsskolans IF 3.02    
  45. Fredrik Hammarström Djurängsskolans IF 2.94    
  46. Rasmus Winberg Madesjö Skol IF 2.90    
    Filip Engelholm Falkenbergsskolans IF dns    
    Robin Borg Sjöängsskolans IF dns    
             
Kula 2.0            
  1. Diako Aliassi Västra Funkabo Skol IF 10.03    
  2. Anton Persson Bergaviksskolans IF 9.94    
  3. Mattias Arnesson Lindöskolans IF 9.06    
  4. Marcus Andersson Färjestadens Skola IF 9.00    
  5. Daniel Brynberg Västra Funkabo Skol IF 8.96    
  6. Casper Danielsson Sjöängsskolans IF 8.83    
  7. Frederick Svensberg Lindöskolans IF 8.71    
  8. Olle Willsund Bergaviksskolans IF 8.66    
  9. Anton Nilsson Färjestadens Skola IF 8.53 8.46  
  10. Jonatan Larsson Rinkebyholms Skol IF 8.53 7.68  
  11. Jesper Håkansson Madesjö Skol IF 8.42    
  12. Gustav Källén Falkenbergsskolans IF 7.98    
  13. Jakob Gustafsson Ljungnässkolans IF 7.97    
  14. Albin Hjorted Lindöskolans IF 7.96    
  15. Erik Tebrell Falkenbergsskolans IF 7.80    
  16. Marcus Carlsson Algutsrums Skol IF 7.78    
  17. Konrad Persson Djurängsskolans IF 7.74    
  18. Max Bernardsson Västra Funkabo Skol IF 7.58    
  19. Anton Strömberg Falkenbergsskolans IF 7.54    
  20. Jacob Holmén Sjöängsskolans IF 7.49    
  21. Filip Engelholm Falkenbergsskolans IF 7.42    
  22. Pontus Birath Torsås IF (Söderåkra skola) 7.35    
  23. Alexander Tannerstedt Torsås IF (Bergkvara skola) 7.26    
  24. Oskar Olsson Ljungnässkolans IF 7.13    
  25. Marcus Petersson Nybro Östra Skol IF 7.11    
  26. Filip Johansson Falkenbergsskolans IF 7.09    
  27. Martin Jäderberg Västra Funkabo Skol IF 6.96    
  28. Oliver Wykman Västra Funkabo Skol IF 6.95    
  29. Lukas Norrman Rinkebyholms Skol IF 6.91    
  30. Karl Engdahl Madesjö Skol IF 6.88    
  31. Johan Carlsson Trekantenskolans IF 6.85    
  32. Robin Köhler Djurängsskolans IF 6.84    
  33. Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF 6.81 ( - )  
  33. Oliver Persson Nybro Östra Skol IF 6.81 ( - )  
  35. Jens Johansson Ljungnässkolans IF 6.80    
  36. Andreas Nilsson Algutsrums Skol IF 6.79    
  37. Olof Johnsson Torskolans IF 6.67    
  38. Johan Jaensson Algutsrums Skol IF 6.65    
  39. Anton Engberg Ljungnässkolans IF 6.60    
  40. Stefan Johansson Torsås IF (Söderåkra skola) 6.57    
  41. Robert Johansson Nybro Östra Skol IF 6.54    
  42. Martin Hjertkvist Trekantenskolans IF 6.38    
  43. Tom Tegnemo Ljungnässkolans IF 6.19    
  44. Almir Meric Torskolans IF 6.16    
  45. Elias Thernström Algutsrums Skol IF 5.91    
  46. Sebastian Kungsman Trekantenskolans IF 5.64    
    Roger Gilljam Ljungnässkolans IF ( - )    
    Adam Toresson Ljungnässkolans IF ( - )    
    Max Hedström Lindöskolans IF dns    
    Andreas Bågfeldt Lindöskolans IF dns    
             
             
Boll 0.3            
  1. Anton Nilsson Färjestadens Skola IF 40.05    
  2. Oskar Olsson Ljungnässkolans IF 38.82    
  3. Almir Meric Torskolans IF 38.23    
  4. Adam Toresson Ljungnässkolans IF 37.73    
  5. Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF 37.14    
  6. Adam Andersson Västra Funkabo Skol IF 35.76    
  7. Diako Aliassi Västra Funkabo Skol IF 35.23    
  8. Simon Ekdahl Nybro Östra Skol IF 35.12    
  9. Alexander Tannerstedt Torsås IF (Bergkvara skola) 34.95    
  10. Anton Strömberg Falkenbergsskolans IF 34.73    
  11. Daniel Brynberg Västra Funkabo Skol IF 34.64    
  12. Marcus Andersson Färjestadens Skola IF 34.24    
  13. Danny Bäckström Sjöängsskolans IF 33.02    
  14. Kristoffer Gustavsson Falkenbergsskolans IF 32.90    
  15. Johan Carlsson Trekantenskolans IF 32.86    
  16. Pontus Birath Torsås IF (Söderåkra skola) 32.84    
  17. Jesper Håkansson Madesjö Skol IF 32.48    
  18. Emil Isaksson Emmaboda Skola IF 32.15    
  19. Marcus Petersson Nybro Östra Skol IF 32.02    
  20. Jakob Gustafsson Ljungnässkolans IF 31.83    
  21. Jonathan Albinsson Falkenbergsskolans IF 31.45    
  22. Jens Karlsson Falkenbergsskolans IF 31.36    
  23. Manfred Löfström Ljungnässkolans IF 31.22    
  24. George Kotanidis Djurängsskolans IF 30.97    
  25. Kristoffer Rydkvist Emmaboda Skola IF 30.92    
  26. Johan Söderbäck Färjestadens Skola IF 30.92    
  27. Anton Wiråker Trekantenskolans IF 30.00    
  28. Filip Engelholm Falkenbergsskolans IF 29.90    
  29. Timothy Billgren Torsås IF (Söderåkra skola) 29.80    
  30. Roger Gilljam Ljungnässkolans IF 29.73    
  31. Stefan Maksimovic Fagerslättsskolans IF 29.42    
  32. Adam Eklund Falkenbergsskolans IF 29.25    
  33. Erik Hagström Djurängsskolans IF 29.15    
  34. Andreas Nilsson Algutsrums Skol IF 29.08    
  35. Jacob Strandberg Sjöängsskolans IF 28.42    
  36. Anton Engberg Ljungnässkolans IF 28.32    
  37. Gustav Källén Falkenbergsskolans IF 27.95    
  38. Rasmus Winberg Madesjö Skol IF 27.92    
  39. Daniel Lindström Rinkabyholms Skol IF 27.76    
  40. Martin Almqvist Trekantenskolans IF 26.47    
  41. Erik Törngren Falkenbergsskolans IF 26.01    
  42. Sebastian Kungsman Trekantenskolans IF 25.59    
  43. David Garrett Rinkebyholms Skol IF 24.82    
  44. Johan Fritz Falkenbergsskolans IF 24.26    
  45. Simon Ritter Tingbydals Skola IF 23.92    
  46. Anton Petersson Trekantenskolans IF 23.73    
  47. Martin Hjertkvist Trekantenskolans IF 23.60    
  48. Rickard Klarén Trekantenskolans IF 23.33    
  49. Artan Ismajli Västra Funkabo Skol IF 22.88    
  50. Josef Zambrell Lindöskolans IF 21.16    
             
 
Flickor år 6        
80 m Heat 1          
  1. Mimmi Carlsson Nybro Östra Skol IF 11.29 Final  
  2. Emma Jeansson Djurängsskolans IF 11.66 Final  
  3. Emilia Morska Fagerslättsskolans IF 12.14    
  4. Alice Jonsson Rinkebyholms Skol IF 12.28    
  5. Frida Höggren Bergaviksskolans IF 12.47    
  6. Matilda Nilsson-Byman Algutsrums Skol IF 12.59    
  7. Nelly Rasmusson Västra Funkabo Skol IF 12.68    
    Cassandra Sebetyen Lindöskolans IF dns    
             
80 m Heat 2          
  1. Evelina Grenmyr Madesjö Skol IF 11.11 Final  
  2. Julia Lindhvall Falkenbergsskolans IF 11.67 Final  
  3. Linnea Nilsfors Västra Funkabo Skol IF 12.04 Final  
  4. Anna Robertsson Bergaviksskolans IF 12.21    
  5. Madeleine Gardefalk Vasaskolans IF 12.30    
  6. Elin Mölleborg Lindöskolans IF 12.72    
  7. Filippa Wiebert Lindöskolans IF 13.50    
    Amanda Borrhed Färjestadens Skola IF dns    
    Johanna Lind Fagerslättsskolans IF dns    
             
80 m Heat 3          
  1. Lotta Frick Lindsdalsskolans IF 11.74 Final  
  2. Jenny Gustafsson Emmaboda Skola IF 12.14    
  3. Tove Hallenberg Djurängsskolans IF 12.41    
  4. Fanny Lindahl Emmaboda Skola IF 12.63    
  5. Sara Wahlgren Nybro Östra Skol IF 12.64    
  6. Anna Levin Vasaskolans IF 12.64    
  7. Julia Salomonsson Västra Funkabo Skol IF 13.06    
    Amanda Vinberg Västra Funkabo Skol IF dns    
             
80 m Heat 4          
  1. Ellen Andersson-Junkler Trekantenskolans IF 12.32    
  2. Hanna Arvidsson Sjöängsskolans IF 12.54    
  3. Jeja Obradovic Bergaviksskolans IF 12.61    
  4. Amanda Lagesson Vasaskolans IF 12.71    
  5. Julia Rokka Trekantenskolans IF 12.74    
  6. Felicia Andersson Nybro Östra Skol IF 12.79    
  7. Olivia Palmblad Trekantenskolans IF 13.20    
  8. Emma Axelsson Västra Funkabo Skol IF 13.36    
             
80 m Heat 5          
  1. Sofie Lundström Mörbylånga Skol IF 11.62 Final  
  2. Jonna Johansson Madesjö Skol IF 11.75 Final  
  3. Kajsa Boija Torsås IF (Söderåkra skola) 12.10    
  4. Erica Hagström Emmaboda Skola IF 12.35    
  5. Michaela Huynh Bergaviksskolans IF 12.40    
  6. Kelly Blomkvist Nybro Östra Skol IF 12.44    
  7. Louise Arenius Rinkebyholms Skol IF 12.73    
  8. Agnes Elofsson Vasaskolans IF 12.84    
             
80 m Final          
  1. Evelina Grenmyr Madesjö Skol IF 11.21    
  2. Mimmi Carlsson Nybro Östra Skol IF 11.39    
  3. Sofie Lundström Mörbylånga Skol IF 11.70    
  4. Emma Jeansson Djurängsskolans IF 11.72    
  5. Jonna Johansson Madesjö Skol IF 11.73    
  6. Julia Lindvall Falkenbergskolans IF 11.82    
  7. Lotta Frick Lindsdalsskolans IF 11.99    
  8. Linnea Nilsfors Västra Funkabo Skol IF 12.09    
             
1000 m            
  1. Anna Hellström Falkenbergsskolans IF 3.42,1 heat 1 1.
  2. Moa Persson Ljungnässkolans IF 3.43,4 heat 2 1.
  3. Kelly Blomkvist Nybro Östra Skol IF 3.46,7 heat 2 2.
  4. Hilda Eriksson Lindsdalsskolans IF 3.49,6 heat 2 3.
  5. Amanda Ståhlberg Ljungnässkolans IF 3.50,9 heat 1 2.
  6. Caroline Jönsson Algutsrums Skol IF 3.51,6 heat 2 4.
  7. Linnea Nilsfors Västra Funkabo Skol IF 3.54,6 heat 3 1.
  8. Sanny Sandholm Ljungnässkolans IF 3.55,4 heat 1 3.
  9. Erica Hagström Emmaboda Skola IF 3.55,7 heat 1 4.
  10. Matilda Nilsson-Byman Algutsrums Skol IF 3.59,0 heat 1 5.
  11. Elin Mölleborg Lindöskolans IF 4.00,0 heat 1 6.
  12. Elina Nilsson Lindsdalsskolans IF 4.03,5 heat 3 2.
  13. Ella Sigvardsson Algutsrums Skol IF 4.04,9 heat 3 3.
  14. Josefin Gustafsson Trekantenskolans IF 4.05,5 heat 2 5.
  15. Sanna Madsen Torsås IF (Bergkvara skola) 4.07,3 heat 3 4.
  16. Annie Sjögren Rinkebyholms Skol IF 4.09,1 heat 1 7.
  17. Tove Linnér Rinkebyholms Skol IF 4.10,6 heat 1 8.
  18. Madeleine Gardefalk Vasaskolans IF 4.11,9 heat 1 9.
  19. Kia Huvitus Madesjö Skol IF 4.15,4 heat 1 10.
  20. Emma Persson Rälla Skola 4.15,7 heat 3 5.
  21. Maria Johansson Torskolans IF 4.16,1 heat 3 6.
  22. Veronica Andersson Rinkebyholms Skol IF 4.16,6 heat 2 6.
  23. Annica Larsson Torskolans IF 4.17,0 heat 2 7.
  24. Johanna Gillner Falkenbergsskolans IF 4.17,9 heat 3 7.
  25. Fanny Bringeland Rinkebyholms Skol IF 4.18,9 heat 3 8.
  26. Mathilda Forsby Rinkebyholms Skol IF 4.19,2 heat 3 9.
  27. Emelie Bredmar Rinkebyholms Skol IF 4.21,1 heat 2 8.
  28. Mathilda Karlsson Rinkebyholms Skol IF 4.26,4 heat 2 9.
  29. Madeleine Petersson Rinkebyholms Skol IF 4.27,8 heat 1 11.
  30. Joanna Medner Rinkebyholms Skol IF 4.34,6 heat 3 10.
    Frida Höggren Bergaviksskolans IF dns heat 1  
    Johanna Lind Fagerslättsskolans IF dns heat 1  
    Sara Carlsson Lindöskolans IF dns heat 2  
    Kim Robertsson Falkenbergsskolans IF dns heat 2  
    Evelina Grenmyr Madesjö Skol IF dns heat 3  
             
Höjd            
  1. Maria Tell Lindöskolans IF 1.45    
  2. Mimmi Carlsson Nybro Östra Skol IF 1.40    
  3. Elin Bäckstedt Bergaviksskolans IF 1.30    
  3. Jonna Johansson Madesjö Skol IF 1.30    
  5. Josefine Hinsgård Algutsrums Skol IF 1.30    
  6. Linnea Nilsfors Västra Funkabo Skol IF 1.25    
  7. Fanny Lindahl Emmaboda Skola IF 1.25    
  7. Lizette Nilsson-Byman Algutsrums Skol IF 1.25    
  7. Louise Trägårdh Falkenbergsskolans IF 1.25    
  10. Sofie Lundström Mörbylånga Skol IF 1.20    
  10. Evelina Grenmyr Madesjö Skol IF 1.20    
  10. Felicia Andersson Nybro Östra Skol IF 1.20    
  13. Sara Wahlgren Nybro Östra Skol IF 1.20    
  13. Katarina Gunnarsson Sjöängsskolans IF 1.20    
  13. Sanny Sandholm Ljungnässkolans IF 1.20    
  13. Moa Persson Ljungnässkolans IF 1.20    
  13. Louise Arenius Rinkebyholms Skol IF 1.20    
  18. Alice Jonsson Rinkebyholms Skol IF 1.20    
  18. Lisa Ekberg Västra Funkabo Skol IF 1.20    
  18. Ena Bahtic Ljungnässkolans IF 1.20    
  21. Jenny Gustafsson Emmaboda Skola IF 1.10    
  21. Emilia Johansson Bergaviksskolans IF 1.10    
  21. Johanna Gillner Falkenbergsskolans IF 1.10    
  21. Cornelia Gerard Falkenbergsskolans IF 1.10    
  21. Frida Lagerkvist Torskolans IF 1.10    
  21. Amanda Ståhlberg Ljungnässkolans IF 1.10    
  21. Nicolina Svensén Algutsrums Skol IF 1.10    
  21. Sofie Smeds Torsås IF (Söderåkra skola) 1.10    
  21. Ellen Johansson Torsås IF (Söderåkra skola) 1.10    
  30. Michaela Huynh Bergaviksskolans IF 1.10    
  30. Halime Mustafa Västra Funkabo Skol IF 1.10    
  32. Sara Nilsson Algutsrums Skol IF 1.10    
  32. Emelie Magnusson Västra Funkabo Skol IF 1.10    
    Johanna Lind Fagerslättsskolans IF ( - )    
    Kia Huvitus Madesjö Skol IF ( - )    
    Matilda Nilsson-Byman Algutsrums Skol IF dns    
    Ylva Selling Djurängsskolans IF dns    
             
Längd (zonhopp)            
  1. Mimmi Carlsson Nybro Östra Skol IF 4.59    
  2. Sofie Lundström Mörbylånga Skol IF 4.28    
  3. Jonna Johansson Madesjö Skol IF 4.20    
  4. Jenny Gustafsson Emmaboda Skola IF 4.16    
  5. Evelina Grenmyr Madesjö Skol IF 4.04    
  6. Nathalie Klint Algutsrums Skol IF 3.96    
  7. Sara Nilsson Algutsrums Skol IF 3.80    
  8. Madeleine Gardefalk Vasaskolans IF 3.79    
  9. Linnea Nilsfors Västra Funkabo Skol IF 3.78 3.77  
  10. Amanda Borrhed Färjestadens Skola IF 3.78 3.42  
  11. Fanny Lindahl Emmaboda Skola IF 3.75    
  12. Ellen Andersson-Junkler Trekantenskolans IF 3.71    
  13. Nelly Rasmusson Västra Funkabo Skol IF 3.67    
  14. Elin Bäckstedt Bergaviksskolans IF 3.61    
  15. Erica Hagström Emmaboda Skola IF 3.60 3.39  
  16. Linn Blomqvist Torsås IF (Bergkvara skola) 3.60 3.30 3.30
  17. Sara Emilsson Torskolans IF 3.60 3.30 3.26
  18. Jeja Obradovic Bergaviksskolans IF 3.58    
  19. Kelly Blomkvist Nybro Östra Skol IF 3.57    
  20. Maria Jansson Torsås IF (Söderåkra skola) 3.47    
  21. Nicolina Svensén Algutsrums Skol IF 3.46    
  22. Emilia Johansson Bergaviksskolans IF 3.43    
  23. Anna Robertsson Bergaviksskolans IF 3.41    
  24. Michaela Huynh Bergaviksskolans IF 3.39    
  25. Julia Rokka Trekantenskolans IF 3.24    
  26. Frida Höggren Bergaviksskolans IF 3.12    
    Johanna Lind Fagerslättsskolans IF dns    
             
             
             
Kula 2.0            
  1. Mimmi Carlsson Nybro Östra Skol IF 10.02    
  2. Caroline Jönsson Algutsrums Skol IF 10.00    
  3. Hanna Sjögren Mörbylånga Skol IF 9.42    
  4. Johanna Lind Fagerslättsskolans IF 9.14    
  5. Louise Johansson Ljungnässkolans IF 9.03    
  6. Adnela Kamenjas Ljungnässkolans IF 8.99    
  7. Sofie Lundström Mörbylånga Skol IF 8.94    
  8. Emma Persson Rälla Skola 8.93    
  9. Maja Crantz Madesjö Skol IF 8.46    
  10. Emilia Morska Fagerslättsskolans IF 8.24    
  11. Nathalie Klint Algutsrums Skol IF 8.11    
  12. Emma Jeansson Djurängsskolans IF 8.09    
  13. Alina Avdic Ljungnässkolans IF 7.94    
  14. Jonna Johansson Madesjö Skol IF 7.41    
  15. Julia Johansson Sjöängsskolans IF 7.38    
  16. Jenny Knutsson Sjöängsskolans IF 7.34    
  17. Ella Sigvardsson Algutsrums Skol IF 7.33    
  18. Elin Bäckstedt Bergaviksskolans IF 7.12    
  19. Emilia Johansson Bergaviksskolans IF 7.02    
  20. Elin Ageskär Trekantenskolans IF 6.82    
  21. Kia Huvitus Madesjö Skol IF 6.77    
  22. Olivia Morell Västra Funkabo Skol IF 6.61    
  23. Fanny Lindahl Emmaboda Skola IF 6.53    
  24. Zanna Ågren Västra Funkabo Skol IF 6.51    
  25. Julia Karlsson Vasaskolans IF 6.46    
  26. Linn Blomqvist Torsås IF (Bergkvara skola) 6.32    
  27. Kristin Pioch-Broder Falkenbergsskolans IF 6.16    
  28. Beatrice Rupp Lindöskolans IF 5.52    
  29. Nina Hjertqvist Trekantenskolans IF 5.34    
    Maria Tell Lindöskolans IF dns    
    Amanda Vinberg Västra Funkabo Skol IF dns    
    Amanda Borrhed Färjestadens Skola IF dns    
             
Boll 0.3            
  1. Emilia Morska Fagerslättsskolans IF 33.75    
  2. Johanna Lind Fagerslättsskolans IF 32.33    
  3. Moa Persson Ljungnässkolans IF 31.92    
  4. Julia Johansson Sjöängsskolans IF 31.00    
  5. Louise Johansson Ljungnässkolans IF 30.82    
  6. Adnela Kamenjas Ljungnässkolans IF 29.72    
  7. Elina Nilsson Lindsdalsskolans IF 29.18    
  8. Sandra Brink Lindsdalsskolans IF 29.10    
  9. Emma Persson Rälla Skola 28.78    
  10. Emma Letifie Fagerslättsskolans IF 28.45    
  11. Sofie Smeds Torsås IF (Söderåkra skola) 26.35    
  12. Kia Huvitus Madesjö Skol IF 26.23    
  13. Olivia Morell Västra Funkabo Skol IF 25.10    
  14. Linda Georgsson Västra Funkabo Skol IF 24.65    
  15. Alina Avdic Ljungnässkolans IF 24.50    
  16. Elmedina Ademaj Falkenbergsskolans IF 22.39    
  17. Elin Bäckstedt Bergaviksskolans IF 22.29    
  18. Julia Rokka Trekantenskolans IF 20.94    
  19. Josefin Gustafsson Trekantenskolans IF 20.35    
  20. Emelie Magnusson Västra Funkabo Skol IF 20.08    
    Amanda Vinberg Västra Funkabo Skol IF dns    
    Felicia Uddén-Arander Ljungnässkolans IF dns    
    Kajsa Boija Torsås IF (Söderåkra skola) dns    
 
 
Flickor år 5        
60 m Heat 1          
  1. Tova Österberg Färjestadens Skola IF 9.06 Final  
  2. Evelina Clason Västra Funkabo Skol IF 9.63 Final  
  3. Nellie Lindéen Bergaviksskolans IF 10.10    
  4. Arbenita Goshi Fagerslättsskolans IF 10.25    
  5. Malin Palmqvist Västra Funkabo Skol IF 10.40    
  6. Amanda Dahlgren Trekantenskolans IF 10.43    
    Elin Bertilsson Emmaboda Skola IF dns    
    Sarah Sörensson Falkenbergsskolans IF dns    
             
60 m Heat 2          
  1. Hanna Bäckström Tingbydals Skola IF 9.47 Final  
  2. Louise Ohlsson Lindöskolans IF 9.56 Final  
  3. Wiktoria Kasek Tingbydals Skola IF 9.81    
  4. Angelica Norén Trekantenskolans IF 9.98    
  5. Isabelle Svensson Västra Funkabo Skol IF 10.00    
  6. Anna Einarsson Lindöskolans IF 10.29    
    Karolina Lang Sjöängsskolans IF dnf    
    Nikki Berglund Färjestadens Skola IF dns    
             
60 m Heat 3          
  1. Frida Petersson Färjestadens Skola IF 9.73    
  2. Johanna Svensson Nybro Östra Skol IF 9.82    
  3. Ebba Fridolfsson Trekantenskolans IF 9.91    
  4. Åse Ingelsson Västra Funkabo Skol IF 9.97    
  5. Sara Sörensson Falkenbergsskolans IF 10.13    
  6. Anna Karlsson Fagerslättsskolans IF 10.16    
  7. Wilma Edberg Rinkebyholms Skol IF 10.21    
    Rebecka Pontmark Falkenbergsskolans IF dns    
    Tove Axelsson Västra Funkabo Skol IF dns    
             
60 m Heat 4          
  1. Felicia Ulvendark Trekantenskolans IF 9.63 Final  
  2. Olivia Stille Västra Funkabo Skol IF 9.66    
  3. Shaedis Olinudottir Ljungnässkolans IF 9.77    
  4. Filicia Vigstedt Rinkebyholms Skol IF 9.80    
  5. Lisa Wester Ljungnässkolans IF 9.92    
  6. Olivia Jansson Sjöängsskolans IF 10.12    
  7. Johanna Lundgren Djurängsskolans IF 10.28    
  8. Emelie Timan Trekantenskolans IF 10.51    
             
60 m Heat 5          
  1. Emma Karlsson Nybro Östra Skol IF 9.72    
  2. Amanda Andersson Torsås IF (Söderåkra skola) 9.74    
  3. Sofia Carlström Falkenbergsskolans IF 9.74    
  4. Felicia Holm Rinkebyholms Skol IF 9.79    
  5. Emma Svensk Västra Funkabo Skol IF 9.79    
  6. Johanna Arvidsson Trekantenskolans IF 10.12    
  7. Carolina Olander Färjestadens Skola IF 10.15    
    Ronja Andersson Madesjö Skol IF dns    
             
60 m Heat 6          
  1. Maja Eklund Madesjö Skol IF 9.42 Final  
  2. Maja Söderström Falkenbergsskolans IF 9.50 Final  
  3. Alva Heimdahl Västra Funkabo Skol IF 9.95    
  4. Hanna Fällman Mörbylånga Skol IF 10.22    
  5. Marie Erlandsson Tingbydals Skola IF 10.23    
  6. Elin Löfqvist Torsås IF (Bergkvara skola) 10.26    
  7. Sanna Olsson Torsås IF (Söderåkra skola) 10.35    
  8. Julia Andersson Trekantenskolans IF 10.50    
             
60 m Heat 7          
  1. Moa Dahlgren Vasaskolans IF 9.62 Final  
  2. Elin Bertilsson Bjurbäcksskolan 9.63    
  3. Emma Hillerbratt Bjurbäcksskolan 9.86    
  4. Suzan Suqiyeh Tingbydalskolans IF 10.29    
             
60 m Final          
  1. Tova Österberg Färjestadens Skol IF 9.04    
  2. Maja Eklund Madesjö Skol IF 9.26    
  3. Felicia Ulvendark Trekantenskolans IF 9.28    
  4. Maja Söderström Falkenbergskolans IF 9.33    
  5. Louise Ohlsson Lindöskolans IF 9.34    
  6. Hanna Bäckström Tingbydalskolans IF 9.40    
  7. Evelina Olsson Västra Funkabo Skol IF 9.43    
  8. Moa Dahlgren Vasaskolans IF 9.59    
             
1000 m            
  1. Frida Petersson Färjestadens Skola IF 3.31,0 heat 3 1.
  2. Arbenita Goshi Fagerslättsskolans IF 3.46,9 heat 1 1.
  3. Isabelle Svensson Västra Funkabo Skol IF 3.47,3 heat 1 2.
  4. Johanna Lundgren Djurängsskolans IF 3.54,2 heat 2 1.
  5. Matilda Lund Rinkebyholms Skol IF 3.57,6 heat 2 2.
  6. Marie Erlandsson Tingbydalskolans IF 3.58,0 heat 1 3.
  7. Elin Thegerström Ljungnässkolans IF 3.58,6 heat 3 2.
  8. Emma Damne Lindöskolans IF 4.01,8 heat 2 3.
  9. Alva Heimdahl Västra Funkabo Skol IF 4.04,0 heat 3 3.
  10. Rebecka Pontmark Falkenbergsskolans IF 4.05,6 heat 1 4.
  11. Sofia Carlström Falkenbergsskolans IF 4.07,9 heat 2 4.
  12. Emilia Skäryd Trekantenskolans IF 4.08,0 heat 3 4.
  13. Olivia Fältsjö Ljungnässkolans IF 4.09,8 heat 1 5.
  14. Elin Bertilsson Emmaboda Skola IF 4.10,9 heat 1 6.
  15. Åse Ingelsson Västra Funkabo Skol IF 4.11,1 heat 2 5.
  16. Josefin Johansson Torsås IF (Bergkvara skola) 4.11,5 heat 1 7.
  17. Filicia Vigstedt Rinkebyholms Skol IF 4.12,5 heat 1 8.
  18. Jelena Markovic Fagerslättsskolans IF 4.12,9 heat 2 6.
  19. Johanna Arvidsson Trekantenskolans IF 4.13,9 heat 2 7.
  20. Anna Karlsson Fagerslättsskolans IF 4.18,1 heat 3 5.
  21. Amanda Nilsson Djurängsskolans IF 4.18,9 heat 3 6.
  22. Emma Lundkvist Ljungnässkolans IF 4.19,3 heat 2 8.
  23. Karin Wahlgren Tingbydalskolans IF 4.20,3 heat 1 9.
  24. Anna Olofsson Torsås IF (Bergkvara skola) 4.20,4 heat 2 9.
  25. Linnea Wedin Rinkebyholms Skol IF 4.22,1 heat 3 7.
  26. Moa Berglund Emmaboda Skola IF 4.25,1 heat 1 10.
  27. Linn Edén Rinkebyholms Skol IF 4.35,0 heat 2 10.
  28. Paulina Bäckström Rinkebyholms Skol IF 4.51,9 heat 1 11.
    Siri Joman Rinkebyholms Skol IF dnf heat 2  
    Moa Dahlgren Vasaskolans IF dnf heat 3  
    Nikki Berglund Färjestadens Skola IF dns heat 1  
    Ellen Bäck Lindöskolans IF dns heat 1  
    Emelie Litoft Nybro Östra Skol IF dns heat 1  
    Tove Axelsson Västra Funkabo Skol IF dns heat 1  
    Emma Svensk Västra Funkabo Skol IF dns heat 2  
    Lisa Wester Ljungnässkolans IF dns heat 2  
    Emma Karlsson Nybro Östra Skol IF dns heat 3  
    Nellie Lindéen Bergaviksskolans IF dns heat 3  
    Olivia Stille Västra Funkabo Skol IF dns heat 3  
    Isabelle Sigfridsson Rinkebyholms Skol IF dns heat 3  
             
Höjd            
  1. Tova Österberg Färjestadens Skola IF 1.35    
  2. Sofia Carlström Falkenbergsskolans IF 1.30    
  2. Moa Dahlgren Vasaskolans IF 1.30    
  4. Maja Söderström Falkenbergsskolans IF 1.25    
  5. Matilda Lund Rinkebyholms Skol IF 1.20    
  5. Ronja Andersson Madesjö Skol IF 1.20    
  7. Sarah Sörensson Falkenbergsskolans IF 1.20    
  8. Alma Eriksson Nybro Östra Skol IF 1.15    
  9. Emma Svensk Västra Funkabo Skol IF 1.15    
  9. Lisa Wester Ljungnässkolans IF 1.15    
  11. Olivia Jansson Sjöängsskolans IF 1.10    
  11. Emelie Litoft Nybro Östra Skol IF 1.10    
  11. Sara Gustafsson Nybro Östra Skol IF 1.10    
  14. Hanna Fällman Mörbylånga Skol IF 1.10    
  15. Therese Larsson Sjöängsskolans IF 1.10    
  16. Elin Bertilsson Emmaboda Skola IF 1.00    
  16. Nellie Lindéen Bergaviksskolans IF 1.00    
  16. Rebecka Pontmark Falkenbergsskolans IF 1.00    
  16. Johanna Appert Falkenbergsskolans IF 1.00    
  16. Malin Hagberg Falkenbergsskolans IF 1.00    
  16. Sandra Larsson Tingbydals Skola IF 1.00    
  16. Simone Wernesson Västra Funkabo Skol IF 1.00    
  16. Alva Heimdahl Västra Funkabo Skol IF 1.00    
  16. Karin Persson Djurängsskolans IF 1.00    
  16. Tove Gunnarsson Sjöängsskolans IF 1.00    
  16. Emilie Arvidsson Sjöängsskolans IF 1.00    
  16. Shaedis Olinudottir Ljungnässkolans IF 1.00    
  16. Emma Lindahl Nybro Östra Skol IF 1.00    
  16. Sofi Alm Mörbylånga Skol IF 1.00    
  30. Marie Erlandsson Tingbydals Skola IF ( - )    
    Amanda Andersson Torsås IF (Söderåkra skola) ( - )    
    Julia Lundkvist Algutsrums Skol IF dns    
    Lovisa Karlsson Algutsrums Skol IF dns    
    Nikki Berglund Färjestadens Skola IF dns    
    Tove Axelsson Västra Funkabo Skol IF dns    
    Karolina Lang Sjöängsskolans IF dns    
             
Längd (zonhopp)            
  1. Tova Österberg Färjestadens Skola IF 4.52    
  2. Hanna Bäckström Tingbydals Skola IF 3.98    
  3. Maja Söderström Falkenbergsskolans IF 3.91    
  4. Sofia Carlström Falkenbergsskolans IF 3.89    
  5. Maja Eklund Madesjö Skol IF 3.84    
  6. Isabelle Svensson Västra Funkabo Skol IF 3.78    
  7. Elin Bertilsson Emmaboda Skola IF 3.71 3.59  
  8. Frida Petersson Färjestadens Skola IF 3.71 3.06  
  9. Louise Ohlsson Lindöskolans IF 3.64    
  10. Emelie Litoft Nybro Östra Skol IF 3.63 3.37  
  11. Karin Wahlgren Tingbydals Skola IF 3.63 2.94  
  12. Nellie Lindéen Bergaviksskolans IF 3.60 3.57  
  13. Suzan Sugiyeh Tingbydals Skola IF 3.60 3.47  
  14. Anja Karimanovic Tingbydals Skola IF 3.59    
  15. Emma Lindahl Nybro Östra Skol IF 3.58    
  16. Emma Hillerbratt Emmaboda Skola IF 3.55    
  17. Emelie Arvidsson Sjöängsskolans IF 3.50 3.49  
  18. Moa Dahlgren Vasaskolans IF 3.50 3.48  
  19. Sara Gustafsson Nybro Östra Skol IF 3.50 3.43  
  20. Ellen Hagström Sjöängsskolans IF 3.46    
  21. Angelica Norén Trekantenskolans IF 3.45    
  22. Amanda Dahlgren Trekantenskolans IF 3.39    
  23. Hanna Fällman Mörbylånga Skol IF 3.38    
  24. Rebecka Pontmark Falkenbergsskolans IF 3.37    
  25. Anna Einarsson Lindöskolans IF 3.35    
  26. Emma Elneus Västra Funkabo Skol IF 3.32    
  27. Olivia Fältsjö Ljungnässkolans IF 3.30 3.15  
  28. Åse Ingelsson Västra Funkabo Skol IF 3.30 3.05  
  29. Lisa Rindstig Ljungnässkolans IF 3.29 3.24  
  30. Shaedis Olinudottir Ljungnässkolans IF 3.29 2.98  
  31. Johanna Lundgren Djurängsskolans IF 3.29 2.89  
  32. Agnes Knutsson Lindöskolans IF 3.28 3.26  
  33. Johanna Arvidsson Trekantenskolans IF 3.28 3.20  
  34. Simone Wernesson Västra Funkabo Skol IF 3.23    
  35. Lisa Wester Ljungnässkolans IF 3.20 3.19 3.00
  36. Carolina Olander Färjestadens Skola IF 3.20 3.19 ( - )
  37. Johanna Svensson Nybro Östra Skol IF 3.18    
  38. Melinda Popov Emmaboda Skola IF 3.14    
  39. Johanna Johansson Sjöängsskolans IF 3.09    
  40. Emma Lundkvist Ljungnässkolans IF 3.08    
  41. Nina Wikell Emmaboda Skola IF 3.05    
  42. Malin Palmqvist Västra Funkabo Skol IF 3.03    
  43. Lisa Åsberg Trekantenskolans IF 2.98    
  44. Malin Videgård Tingbydals Skola IF 2.95    
  45. Elsa Friberg Lindöskolans IF 2.73    
  46. Pauline Olsen Djurängsskolans IF 2.50    
    Nikki Berglund Färjestadens Skola IF dns    
    Agnes Andersson Lindöskolans IF dns    
    Ellen Bäck Lindöskolans IF dns    
    Marie Erlandsson Tingbydals Skola IF dns    
    Ariana Alijagic Tingbydals Skola IF dns    
    Tove Axelsson Västra Funkabo Skol IF dns    
             
Kula 2.0            
  1. Ronja Andersson Madesjö Skol IF 8.10    
  2. Lovisa Karlsson Algutsrums Skol IF 8.05    
  3. Beata Kristiansson Algutsrums Skol IF 7.99    
  4. Karolina Lang Sjöängsskolans IF 7.47    
  5. Johanna Lundgren Djurängsskolans IF 7.37    
  6. Lisa Durdel Ljungnässkolans IF 7.36    
  7. Moa Berglund Emmaboda Skola IF 7.19    
  8. Emilie Arvidsson Sjöängsskolans IF 7.13    
  9. Emma Månsson Sjöängsskolans IF 7.01    
  10. Alma Eriksson Nybro Östra Skol IF 6.99    
  11. Josefine Andersson Emmaboda Skola IF 6.78    
  12. Evelina Clason Västra Funkabo Skol IF 6.72    
  13. Lisa Appelqvist Ljungnässkolans IF 6.67 6.45  
  14. Malin Olausson Torskolans IF 6.67 5.96  
  15. Ebba Fridolfsson Trekantenskolans IF 6.61    
  16. Elin Thegerström Ljungnässkolans IF 6.59    
  17. Isabelle Svensson Västra Funkabo Skol IF 6.50    
  18. Nikki Berglund Färjestadens Skola IF 6.41    
  19. Agnes Westergren Falkenbergsskolans IF 6.26    
  20. Felicia Ulvendark Trekantenskolans IF 6.06    
  21. Malin Hagberg Falkenbergsskolans IF 5.92    
  22. Beatrice Henriksson Ljungnässkolans IF 5.90    
  23. Katalin Savuly Vasaskolans IF 5.80    
  24. Emelie Timan Trekantenskolans IF 5.65    
  25. Josefin Nilsson Sjöängsskolans IF 5.60    
  26. Amanda Johansson Trekantenskolans IF 5.59 5.32  
  27. Moa Andersson-Bergmann Torskolans IF 5.59 5.30  
  28. Emma Elneus Västra Funkabo Skol IF 5.59 4.89  
  29. Rebecka Pontmark Falkenbergsskolans IF 5.54    
  30. Malin Palmqvist Västra Funkabo Skol IF 5.44    
  31. Besma Abedali Tingbydals Skola IF 5.37    
  32. Amanda Olsson Ljungnässkolans IF 5.30    
  33. Jasmine Bolin Algutsrums Skol IF 5.19    
  34. Ebba Johansson Ljungnässkolans IF 5.18 5.14  
  35. Tove Johansson Ljungnässkolans IF 5.18 4.60  
  36. Josefin Wijkman Ljungnässkolans IF 5.16    
  37. Sofia Sundström Ljungnässkolans IF 4.99    
  38. Caroline Gunnarsson Ljungnässkolans IF 4.89    
  39. Hilda Karlsson Ljungnässkolans IF 4.47    
    Julia Lundkvist Algutsrums Skol IF dns    
    Maja Söderström Falkenbergsskolans IF dns    
    Tova Österberg Färjestadens Skola IF dns    
    Minna Magnusson Västra Funkabo Skol IF dns    
             
Boll 0.3            
  1. Tova Österberg Färjestadens Skola IF 31.29    
  2. Arbenita Goshi Fagerslättsskolans IF 27.85    
  3. Felicia Ulvendark Trekantenskolans IF 27.11    
  4. Emilie Arvidsson Sjöängsskolans IF 26.13    
  5. Moa Berglund Emmaboda Skola IF 26.11    
  5. Ronja Andersson Madesjö Skol IF 26.11    
  7. Beata Kristiansson Algutsrums Skol IF 26.10    
  8. Jelena Markovic Fagerslättsskolans IF 23.71    
  9. Ariana Alijagic Tingbydals Skola IF 23.70    
  10. Elin Thegerström Ljungnässkolans IF 23.45    
  11. Angelica Norén Trekantenskolans IF 23.43    
  12. Rebecka Pontmark Falkenbergsskolans IF 22.59    
  13. Alma Eriksson Nybro Östra Skol IF 22.39    
  14. Joanna Nilsson Torsås IF (Bergkvara skola) 21.64    
  15. Mia Cipra Emmaboda Skola IF 21.58    
  16. Agnes Westergren Falkenbergsskolans IF 21.48    
  17. Julia Andersson Trekantenskolans IF 21.44    
  18. Amanda Dahlgren Trekantenskolans IF 21.30    
  19. Emma Karlsson Nybro Östra Skol IF 21.26    
  20. Lisa Durdel Ljungnässkolans IF 20.92    
  21. Lisa Rindstig Ljungnässkolans IF 20.25    
  22. Johanna Moberg Ljungnässkolans IF 20.23    
  23. Lisa Appelqvist Ljungnässkolans IF 19.65    
  24. Anna Olsson Trekantenskolans IF 18.78    
  25. Emilia Skäryd Trekantenskolans IF 18.72    
  26. Besma Abedali Tingbydals Skola IF 18.56    
  27. Amanda Johansson Trekantenskolans IF 17.05    
  28. Amanda Adolfsson Torsås IF (Bergkvara skola) 16.97    
  29. Malin Furéus Trekantenskolans IF 14.34    
    Fatime Batievski Fagerslättsskolans IF dns    
    Malin Palmqvist Västra Funkabo Skol IF dns    
    Theres Johansson Ljungnässkolans IF dns    
             
             
Kurirstafetten        
 
1:a   Bergaviksskolans IF Anton Persson Frida Höggren    
1.14.42     Erik Hoary Anna Robertsson    
      Daniel Thor Jeja Obradovic    
      Neshirvan Fakher Ali Michaela Huynh    
      Adnan Beckovic Nellie Lindeén    
 
2:a   Rinkabyholmsskolan Dinard Garrett Veronika Andersson    
1.14.93     Anders Iwarson Annie Sjögren    
      Hannes Linnér Louise Arenius    
      Felix Loftenius Alice Jonsson    
      David Garrett Felicia Holm    
 
3:a   Djurängsskolans IF Åke Gasslander Johanna Lundgren    
1.16.23     Jonas Sturesson Tove Hallberg    
      Rick Bengtsén Nyström Sofie Isaksson    
      Henrik Robertsson Isabella Selldahl    
      Eddie Markus Emma Jeansson    
 
4.   Fagerslättsskolans IF        
 
4.   Falkenbergskolans IF Simon Zigenfeldt Julia Lindvall    
      Kristoffer Gustafsson Maja Söderström    
      Adam Garnman Sarah Sörensson    
      Filip Johansson Anna Hellström    
      Alexander Gustavsson Rebecka Pontmark    
 
4.   Lindöskolans IF Erik Å Anna E
      Kim K Agnes K
      Josef Z Emma D
      Frederick S Filippa W
      Christoffer Louise O
 
4.   Madesjö Skol IF Jesper Håkansson Ronja Andersson
      Rasmus Winberg Maja Eklund
      Daniel Isaksson Jonna Johansson
      Karl Engdahl Evelina Grenmyr
      Anton Ala-Engdahl Kia Huvitus
 
4.   Nybro Östra Skol IF Simon Svensson Mimmi Carlsson
      Dennis Ask-Persson Emma Karlsson
      Simon Ekdahl Sara Wahlberg
      Philip Sjövill Johanna Svensson
      Kim Egenvall Kelly Blomkvist
 
4.   Sjöängsskolans IF Joel Thalia Tove Gunnarsson
      Christoffer Jämesjö Karolina Lang
      Rasmus Johansson Olivia Johansson
      Jacob Strandhag Emelie Arvidsson
      Oskar Andersson Emma
 
4.   Bergkvara skola Fredrik Thernström Linn Blomqvist
    (Torsås IF) Johan Andreasson Sanna Madsen
      Lucas Hall Svensson Elin Löfqvist
      Adam Johansson Amanda Adolfsson
      Anton Sjöholm Joanna Nilsson
 
4.   Trekantenskolans IF, Åk 5 Anton Wiråker Angelica Norén
      Anton Persson Amanda Dahlgren
      Sebastian Kungsman Johanna Arvidsson
      Emil Gustavsson Ebba Fridolfsson
      Johan Karlsson Felicia Ulvenmalm
 
4.   Trekantenskolans IF, Åk 6 Oscar Martin Josefin Gustafsson
      Samuel Martin Julia Gustafsson
      Robin Lindahl Olivia Palmblad
      Karl-Johan Holmér Nina Hjertqvist
      Emil Svensson Ellen Andersson-Junkka
 
4.   Västra Funkabo Skol IF Niklas R Åsa
      Jimmy Linnea N
      Daniel Isabelle
      Filip C Olivia S
      Lucas Evelina
             
 
     
  © HIF, uppdaterad 2005-09-28  

Startsidan