<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Kyrkstafetten lör 20 maj 2006  
     
 
Arrangör: Högby IF/Ölands Idrottskrets Tävlingsplats: Färjestaden
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Soligt, blåsigt, stark sydvästlig vind 12-17 grader
 
     
 
Lagresultat Resultat per sträcka Resultat per lag Lilla kyrkstafetten
 
     
 
Resultat per sträcka
 
     
 
  Öppen klass  
Ner till damklassen >>    
Plac Förening Lag-Tid
Plac
Namn Str.Tid Tid/km
     
     
1. Färjestaden - Algutsrum 6.090 m    
1. Kumla SF Friidrott 0.19.50
1.
Jakob Olars 0.19.50 3:15
2. Högby IF 0.20.35
2.
Sonny Karlsson 0.20.35 3:23
3. IK Akele Herr Elit 0.20.53
3.
Johan Hydén 0.20.53 3:26
4. Glasrikets RC 0.22.33
4.
Daniel Runemalm 0.22.33 3:42
5. Böda/Högby Fotboll 0.24.19
5.
Jonas Nilsson 0.24.19 4:00
6. IK Akele Motion 0.24.22
6.
Marcus Davidsson 0.24.22 4:00
7. Högby IF, lag 2 0.24.32
7.
Jonathan Persson 0.24.32 4:02
8. Målilla-Mörlunda SKI 0.25.09
8.
Rickard Vigertsson 0.25.09 4:08
9. SLK Öxelösund Ungdom 0.25.33
9.
Morgan Hedström 0.25.33 4:12
10. IK Tuna Södra 0.25.43
10.
Kjell Lundvall 0.25.43 4:13
11. Kalmar OK, lag 1 0.25.49
11.
Magnus Johansson 0.25.49 4:14
12. IK Akele 50+ 0.26.05
12.
Staffan Svensson 0.26.05 4:17
13. Kalmar RC 0.27.08
13.
Stefan Blom 0.27.08 4:27
14. Team Z 0.27.10
14.
Jonny Reinholdsson 0.27.10 4:28
15. Kalmar OK, lag 2 0.27.23
15.
Sven Lindqvist 0.27.23 4:30
16. Högsrums FF 0.27.47
16.
Erik Hallström 0.27.47 4:34
17. Jordlöparna HIK 0.28.04
17.
Olof Stålnacke 0.28.04 4:37
18. Kriminalvårdens IF 0.28.20
18.
Kjell Hågestad 0.28.20 4:39
19. Färjestadens Motion IF 0.28.38
19.
Torbjörn Sturesson 0.28.38 4:42
20. Persnäs AIF 0.28.39
20.
Mattias Pettersson 0.28.39 4:42
21. Föra AIK 0.29.30
21.
Christian Larsson 0.29.30 4:51
22. Vatten & Samhällsteknik 0.29.54
22.
Henrik Alsterling 0.29.54 4:55
23. Bombardier Transportation 0.31.38
23.
Kenneth Svensson 0.31.38 5:12
24. Ölands Skidklubb 0.38.10
24.
Bengt Erlandsson 0.38.10 6:16
     
     
2. Algutsrum - Glömminge 4.920 m    
1. Kumla SF Friidrott 0.35.49
1.
Kristoffer Kallio 0.15.59 3:15
4. Högby IF, lag 2 0.41.17
2.
Mikael Persson 0.16.45 3:24
2. IK Akele Herr Elit 0.37.39
3.
Tore Wikander 0.16.46 3:24
3. Högby IF 0.37.43
4.
Oskar Thor 0.17.08 3:29
7. Målilla-Mörlunda SKI 0.44.09
5.
Torbjörn Liljegren 0.19.00 3:52
8. IK Tuna Södra 0.45.13
6.
Alexander Lindvall 0.19.30 3:58
6. Böda/Högby Fotboll 0.43.56
7.
Pelle Nilsson 0.19.37 3:59
9. Kalmar OK, lag 1 0.45.27
8.
Sven Jansson 0.19.38 3:59
10. IK Akele 50+ 0.46.08
9.
K-E Stenlund 0.20.03 4:05
5. Glasrikets RC 0.43.15
10.
Stefan Axelsson 0.20.42 4:12
13. Jordlöparna HIK 0.49.08
11.
Christian Andersson 0.21.04 4:17
15. Högsrums FF 0.50.15
12.
Kjell Bjursell 0.22.28 4:34
17. Persnäs AIF 0.51.30
13.
Linus Nilsson 0.22.51 4:39
14. Team Z 0.50.09
14.
Jenny Johansson 0.22.59 4:40
16. Kalmar OK, lag 2 0.50.29
15.
Ingemar Andersson 0.23.06 4:42
12. SLK Öxelösund Ungdom 0.48.41
16.
Johan Gustavsson 0.23.08 4:42
11. IK Akele Motion 0.47.59
17.
Helene Wikander 0.23.37 4:48
24. Ölands Skidklubb 1.02.18
18.
Magdalena Eriksson 0.24.08 4:54
22. Bombardier Transportation 0.56.13
19.
Åke Lindström 0.24.35 5:00
19. Färjestadens Motion IF 0.53.25
20.
Kurt Ekvall 0.24.47 5:02
18. Kalmar RC 0.52.30
21.
Ann Nilsson 0.25.22 5:09
20. Kriminalvårdens IF 0.54.10
22.
Jesper Johansson 0.25.50 5:15
21. Föra AIK 0.55.39
23.
Tommy Elofsson 0.26.09 5:19
23. Vatten & Samhällsteknik 0.56.33
24.
Lena Persson 0.26.39 5:25
     
     
3. Glömminge - Högsrum 8.160 m    
2. Högby IF 1.03.05
1.
Jonas Andersson 0.25.22 3:07
1. Kumla SF Friidrott 1.01.18
2.
Mathias Lidson 0.25.29 3:07
3. IK Akele Herr Elit 1.04.16
3.
Staffan Johansson 0.26.37 3:16
5. Målilla-Mörlunda SKI 1.14.20
4.
Tony Zetterström 0.30.11 3:42
6. Kalmar OK, lag 1 1.16.03
5.
Joakim Lindell 0.30.36 3:45
4. Högby IF, lag 2 1.11.47
6.
Anders Thor 0.30.30 3:44
14. Kalmar RC 1.24.04
7.
Kim Jeansson 0.31.34 3:52
7. Böda/Högby Fotboll 1.16.03
8.
Ingemar Olsson 0.32.07 3:56
13. Team Z 1.22.16
9.
Anders Reinholdsson 0.32.07 3:56
11. SLK Öxelösund Ungdom 1.20.53
10.
Christoffer Johansson 0.32.12 3:57
12. IK Akele Motion 1.21.16
11.
Tony Axelsson 0.33.17 4:05
10. IK Akele 50+ 1.19.27
12.
Lasse Eriksson 0.33.19 4:05
15. Högsrums FF 1.24.18
13.
Ulrik Hultman 0.34.03 4:10
8. Glasrikets RC 1.17.20
14.
Krister Häll 0.34.05 4:11
9. IK Tuna Södra 1.19.20
15.
Thom Simonsson-Karlsson 0.34.07 4:11
20. Vatten & Samhällsteknik 1.30.41
16.
Johan Bäckman 0.34.08 4:11
19. Föra AIK 1.30.23
17.
Claes Asp 0.34.44 4:15
17. Kalmar OK, lag 2 1.26.07
18.
Fredrik Håkansson 0.35.38 4:22
18. Kriminalvårdens IF 1.29.53
19.
Fredrik Norman 0.35.43 4:23
16. Jordlöparna HIK 1.25.17
20.
Johannes Hagström 0.36.09 4:26
22. Färjestadens Motion IF 1.31.45
21.
Torbjörn Andersson 0.38.20 4:42
21. Persnäs AIF 1.30.46
22.
Mattias Krusell 0.39.16 4:49
24. Ölands Skidklubb 1.47.49
23.
Birgitta Karp 0.45.31 5:35
23. Bombardier Transportation 1.42.51
24.
Inge Johansson 0.46.38 5:43
     
     
4. Högsrum - Ismanstorp 6.870 m    
1. Högby IF 1.24.31
1.
David Nilsson 0.21.26 3:07
2. Kumla SF Friidrott 1.24.40
2.
Daniel Persson 0.23.22 3:24
3. IK Akele Herr Elit 1.27.46
3.
David Lindh 0.23.30 3:25
5. Målilla-Mörlunda SKI 1.40.34
4.
Peter Jonsson 0.26.14 3:49
7. Glasrikets RC 1.44.07
5.
Johan Heinz 0.26.47 3:54
6. Kalmar OK, lag 1 1.43.20
6.
Kent Lindblad 0.27.17 3:58
8. IK Tuna Södra 1.47.00
7.
Morgan Johnsson 0.27.40 4:02
4. Högby IF, lag 2 1.39.33
8.
Henrik Arrhenius 0.27.46 4:03
18. Föra AIK 1.59.14
9.
Markus Gunnarsson 0.28.52 4:12
13. Högsrums FF 1.53.14
10.
Henrik Johansson 0.28.56 4:13
10. IK Akele 50+ 1.48.30
11.
Ehsbjörn Hoomouisi 0.29.03 4:14
16. Kalmar OK, lag 2 1.55.24
12.
Magnus Johansson 0.29.17 4:16
17. Jordlöparna HIK 1.55.52
13.
Lasse Riemann 0.30.35 4:27
11. IK Akele Motion 1.51.59
14.
Anders Sederström 0.30.43 4:28
23. Bombardier Transportation 2.13.45
15.
Peter Haavikko 0.30.54 4:30
15. Kalmar RC 1.55.02
16.
Sonny Larsson 0.30.58 4:30
19. Persnäs AIF 2.01.52
17.
Benny Nilsson 0.31.06 4:32
12. SLK Öxelösund Ungdom 1.52.24
18.
Kristofer Elsinen 0.31.31 4:35
21. Vatten & Samhällsteknik 2.02.24
19.
Staffan Stomrud 0.31.43 4:37
22. Färjestadens Motion IF 2.03.35
20.
Martin Holm 0.31.50 4:38
9. Böda/Högby Fotboll 1.47.55
21.
Bosse Nilsson 0.31.52 4:38
20. Kriminalvårdens IF 2.02.07
22.
Ulf Johansson 0.32.14 4:42
24. Ölands Skidklubb 2.20.08
23.
Stellan Bjelkfors 0.32.19 4:42
14. Team Z 1.54.36
24.
Tommy Petersson 0.32.20 4:42
     
     
5. Ismanstorp - Långlöt 3.860 m    
1. Högby IF 1.37.23
1.
Gustav Karlsson 0.12.52 3:20
10. IK Akele Motion 2.04.56
2.
Bengt Carlsson 0.12.57 3:21
3. IK Akele Herr Elit 1.41.54
3.
Erik Axelsson 0.14.08 3:40
2. Kumla SF Friidrott 1.38.49
4.
Dennis Persson 0.14.09 3:40
5. Kalmar OK, lag 1 1.57.59
5.
Annica Karlsson 0.14.39 3:48
8. Böda/Högby Fotboll 2.03.08
6.
Viktor Byström 0.15.13 3:57
9. IK Akele 50+ 2.04.29
7.
Gunnar Persson 0.15.59 4:08
14. Kalmar RC 2.11.10
8.
Claes Oscarsson 0.16.08 4:11
4. Högby IF, lag 2 1.55.45
9.
Daniel Thor 0.16.12 4:12
12. Högsrums FF 2.09.29
10.
Kim Nygren 0.16.15 4:13
19. Persnäs AIF 2.18.15
11.
Daniel Nilsson 0.16.23 4:15
7. Glasrikets RC 2.00.56
12.
Mattias Hågestad 0.16.49 4:21
18. Föra AIK 2.16.16
13.
Daniel Arnér 0.17.01 4:25
13. SLK Öxelösund Ungdom 2.09.35
14.
Evelina Hillitä 0.17.11 4:27
23. Bombardier Transportation 2.31.03
15.
Peter Willsund 0.17.18 4:29
24. Ölands Skidklubb 2.37.41
16.
Victoria Eriksson 0.17.33 4:33
11. IK Tuna Södra 2.04.58
17.
Gert Kronstedt 0.17.58 4:39
20. Kriminalvårdens IF 2.21.11
18.
Ingvar Arvidsson 0.19.04 4:56
17. Jordlöparna HIK 2.15.29
19.
Pernilla Rönnback 0.19.37 5:05
15. Kalmar OK, lag 2 2.15.08
20.
Lars "Murre" Axel 0.19.44 5:07
6. Målilla-Mörlunda SKI 2.00.28
21.
Robin Zetterström 0.19.54 5:09
21. Färjestadens Motion IF 2.23.56
22.
Klas Engström 0.20.21 5:16
16. Team Z 2.15.17
23.
Ewa Johansson 0.20.41 5:22
22. Vatten & Samhällsteknik 2.25.52
24.
Eva-Lena Luthander 0.23.28 6:05
     
     
6. Långlöt - Runsten 4.690 m    
1. Högby IF 1.54.09
1.
Simon Rohde 0.16.46 3:34
2. Kumla SF Friidrott 1.56.33
2.
Daniel Brånn 0.17.44 3:47
15. Persnäs AIF 2.36.58
3.
Adam Ådnanes 0.18.43 3:59
3. IK Akele Herr Elit 2.00.43
4.
Per Lindh 0.18.49 4:01
4. Högby IF, lag 2 2.14.58
5.
Linus Dahlström 0.19.13 4:06
7. Böda/Högby Fotboll 2.22.32
6.
André Ohlsson 0.19.24 4:08
20. Kriminalvårdens IF 2.41.05
7.
Peo Porsefjord 0.19.54 4:15
12. Högsrums FF 2.29.30
8.
Kristofer Jonsson 0.20.01 4:16
13. Kalmar RC 2.31.44
9.
Magnus Svahn 0.20.34 4:23
6. Glasrikets RC 2.21.37
10.
Manfred Stumpf 0.20.41 4:25
9. IK Akele Motion 2.26.09
11.
Kalle Olander 0.21.13 4:31
5. Kalmar OK, lag 1 2.19.15
12.
Niklas Johansson 0.21.16 4:32
10. IK Akele 50+ 2.26.10
13.
Hans Lingenhult 0.21.41 4:37
18. Föra AIK 2.38.34
14.
Kenth Oscarsson 0.22.18 4:45
16. Kalmar OK, lag 2 2.37.37
15.
Roland Persson 0.22.29 4:48
14. SLK Öxelösund Ungdom 2.32.09
16.
Elin Jansson 0.22.34 4:49
8. Målilla-Mörlunda SKI 2.23.13
17.
Torbjörn Vigertsson 0.22.45 4:51
22. Vatten & Samhällsteknik 2.48.52
18.
Maria Larsson 0.23.00 4:54
17. Jordlöparna HIK 2.38.30
19.
Willem Stolte 0.23.01 4:54
23. Bombardier Transportation 2.54.32
20.
Ewry Johansson 0.23.29 5:00
21. Färjestadens Motion IF 2.47.58
21.
Erik Pettersson 0.24.02 5:07
11. IK Tuna Södra 2.29.12
22.
Jimmy Kronstedt 0.24.14 5:10
19. Team Z 2.40.20
23.
Camilla Karlsson 0.25.03 5:20
24. Ölands Skidklubb 3.05.29
24.
Heléne Penttinen 0.27.48 5:56
     
     
7. Runsten - Norra Möckleby 6.050 m    
1. Högby IF 2.15.50
1.
Magnus Andersson 0.21.41 3:35
3. IK Akele Herr Elit 2.22.45
2.
Anders Nilseryd 0.22.02 3:39
2. Kumla SF Friidrott 2.18.37
3.
Mikael Kroon 0.22.04 3:39
6. Glasrikets RC 2.45.15
4.
Mattias Lang 0.23.38 3:54
10. IK Tuna Södra 2.53.35
5.
Sverker Ivarsson 0.24.23 4:02
4. Högby IF, lag 2 2.39.41
6.
Stefan Rohde 0.24.43 4:05
5. Kalmar OK, lag 1 2.44.44
7.
Lars Elverson 0.25.29 4:13
7. Målilla-Mörlunda SKI 2.48.50
8.
Johan-Arvid Danielsson 0.25.37 4:14
12. Högsrums FF 2.55.20
9.
Erik Bjursell 0.25.50 4:16
9. IK Akele 50+ 2.52.53
10.
Stefan Svensson 0.26.43 4:25
13. Kalmar RC 2.58.40
11.
Bert Elvå 0.26.56 4:27
15. Persnäs AIF 3.04.48
12.
Tomas Johansson 0.27.50 4:36
11. IK Akele Motion 2.54.00
13.
Tommy Adolfsson 0.27.51 4:36
14. SLK Öxelösund Ungdom 3.00.05
14.
Niklas Lind 0.27.56 4:37
16. Föra AIK 3.07.05
15.
Nils-Erik Larsson 0.28.31 4:43
8. Böda/Högby Fotboll 2.51.30
16.
Oscar Hellbom 0.28.58 4:47
23. Bombardier Transportation 3.24.23
17.
Johan Haavikko 0.29.51 4:56
17. Kalmar OK, lag 2 3.07.35
18.
Josefin Lindell 0.29.58 4:57
18. Jordlöparna HIK 3.09.15
19.
Pasi Peltola 0.30.45 5:05
24. Ölands Skidklubb 3.36.15
20.
Ronny Andersson 0.30.46 5:05
19. Team Z 3.11.20
21.
Tomas Reinholdsson 0.31.00 5:07
21. Färjestadens Motion IF 3.19.15
22.
Anders Robertsson 0.31.17 5:10
20. Kriminalvårdens IF 3.13.50
23.
Erik Franzén 0.32.45 5:25
22. Vatten & Samhällsteknik 3.22.09
24.
Göran Eliasson 0.33.17 5:30
     
     
8. Norra Möckleby - Gårdby 6.100 m    
1. Högby IF 2.37.26
1.
Magnus Ohlsson 0.21.36 3:32
3. IK Akele Herr Elit 2.44.55
2.
John Hansson 0.22.10 3:38
2. Kumla SF Friidrott 2.41.10
3.
Dan Bäck 0.22.33 3:42
4. Högby IF, lag 2 3.04.15
4.
Per Andersson 0.24.34 4:02
5. Kalmar OK, lag 1 3.09.35
5.
Marcus Alexandersson 0.24.51 4:04
12. Kalmar RC 3.23.45
6.
Anders Öberg 0.25.05 4:07
8. IK Tuna Södra 3.18.55
7.
Roine Ödlund 0.25.20 4:09
18. Kriminalvårdens IF 3.39.35
8.
Bengt Näslund 0.25.45 4:13
16. Kalmar OK, lag 2 3.33.50
9.
Lars-Erik Svensson 0.26.15 4:18
7. Målilla-Mörlunda SKI 3.15.50
10.
Roger Hansson 0.27.00 4:26
14. Persnäs AIF 3.32.45
11.
Stefan Latham 0.27.57 4:35
6. Glasrikets RC 3.13.20
12.
Sofia Ekhorn 0.28.05 4:36
10. IK Akele Motion 3.22.10
13.
Malin Drotz 0.28.10 4:37
9. IK Akele 50+ 3.21.15
14.
Yngve Persson 0.28.22 4:39
17. Föra AIK 3.35.30
15.
Per Arnér 0.28.25 4:40
13. Högsrums FF 3.24.05
16.
Markus Eriksson 0.28.45 4:43
21. Vatten & Samhällsteknik 3.51.10
17.
Peter Sandström 0.29.01 4:45
20. Team Z 3.41.10
18.
Tomas Lindgren 0.29.50 4:53
11. Böda/Högby Fotboll 3.22.15
19.
Ulf Edling 0.30.45 5:02
19. Jordlöparna HIK 3.40.10
20.
Jarone Pinhassi 0.30.55 5:04
23. Bombardier Transportation 3.55.40
21.
Kjell Johansson 0.31.17 5:08
22. Färjestadens Motion IF 3.51.15
22.
Olle Johansson 0.32.00 5:15
15. SLK Öxelösund Ungdom 3.33.30
23.
Maria Lidell 0.33.25 5:29
24. Ölands Skidklubb 4.10.00
24.
Christer Pettersson 0.33.45 5:32
     
     
9. Gårdby - Tävelsrum 7.200 m    
2. Kumla SF Friidrott 3.04.33
1.
Ray Ward 0.23.23 3:15
1. Högby IF 3.02.24
2.
Anders Dalström 0.24.58 3:28
3. IK Akele Herr Elit 3.10.24
3.
Jens Jonasson 0.25.29 3:32
7. Målilla-Mörlunda SKI 3.43.33
4.
Anders Emanuelsson 0.27.43 3:51
4. Högby IF, lag 2 3.33.19
5.
Henrik Carlsson 0.29.04 4:02
5. Kalmar OK, lag 1 3.38.39
6.
Anders Mårtensson 0.29.04 4:02
6. Glasrikets RC 3.43.00
7.
Viking Nilsson 0.29.40 4:07
14. SLK Öxelösund Ungdom 4.03.35
8.
Oliver Freij 0.30.05 4:11
8. IK Tuna Södra 3.49.00
9.
Thomas Thorsell 0.30.05 4:11
18. Team Z 4.11.25
10.
Jonas Johansson 0.30.15 4:12
9. IK Akele 50+ 3.52.12
11.
Staffan Rumtegex 0.30.57 4:18
22. Bombardier Transportation 4.26.43
12.
Henrik Övgård 0.31.03 4:19
21. Färjestadens Motion IF 4.22.35
13.
Torbjörn Sjöberg 0.31.20 4:21
16. Föra AIK 4.06.55
14.
Rune Karlsson 0.31.25 4:22
11. Högsrums FF 3.55.48
15.
Emil Nilsson 0.31.43 4:24
15. Persnäs AIF 4.04.30
16.
Sofia Johansson 0.31.45 4:25
10. IK Akele Motion 3.54.15
17.
Kenneth Gåse 0.32.05 4:27
19. Jordlöparna HIK 4.13.55
18.
Sven Jansson 0.33.45 4:41
17. Kalmar OK, lag 2 4.08.15
19.
Bengt Jonsson 0.34.25 4:47
13. Kalmar RC 3.58.23
20.
Marie Johansson 0.34.38 4:49
12. Böda/Högby Fotboll 3.57.17
21.
Håkan Pettersson 0.35.02 4:52
23. Vatten & Samhällsteknik 4.28.08
22.
Mathias Larsson 0.36.58 5:08
24. Ölands Skidklubb 4.50.20
23.
Lennart Bohman 0.40.20 5:36
20. Kriminalvårdens IF 4.21.07
24.
Gjalt Koopmans 0.41.32 5:46
     
     
10. Tävelsrum - Torslunda 2.730 m    
1. Högby IF 3.11.55
1.
Marcus Nilsson 0.09.31 3:29
3. IK Akele Herr Elit 3.20.00
2.
Patrick Tuvesson 0.09.36 3:31
2. Kumla SF Friidrott 3.14.31
3.
Andreas Pettersson 0.09.58 3:39
12. Kalmar RC 4.08.55
4.
Karita Jeansson 0.10.32 3:52
10. IK Akele Motion 4.04.55
5.
Fabian Bylehn 0.10.40 3:54
4. Högby IF, lag 2 3.44.00
6.
Erik Romberg 0.10.41 3:55
11. Högsrums FF 4.06.52
7.
Simon Svensson 0.11.04 4:03
16. Kalmar OK, lag 2 4.19.24
8.
Kent Lindblad 0.11.09 4:05
9. IK Akele 50+ 4.03.52
9.
Björn Hoomouise 0.11.40 4:16
5. Kalmar OK, lag 1 3.50.55
10.
Wiola Larsson 0.12.16 4:30
13. Böda/Högby Fotboll 4.09.38
11.
Niklas Jämtin 0.12.21 4:31
14. SLK Öxelösund Ungdom 4.16.00
12.
Andreas Hedström 0.12.25 4:33
18. Team Z 4.24.35
13.
Christer Reinholdsson 0.13.10 4:49
19. Jordlöparna HIK 4.27.13
14.
Wanderson Carvalho 0.13.18 4:52
6. Glasrikets RC 3.56.35
15.
Rikard Persson 0.13.35 4:59
15. Persnäs AIF 4.18.26
16.
Isak Olsson 0.13.56 5:06
17. Föra AIK 4.21.01
17.
Ulf Grandin 0.14.06 5:10
8. IK Tuna Södra 4.03.38
18.
Viktor Thorsell 0.14.38 5:22
22. Bombardier Transportation 4.42.05
19.
Helene Werthwein 0.15.22 5:38
20. Färjestadens Motion IF 4.38.13
20.
K-E Sjöberg 0.15.38 5:44
23. Vatten & Samhällsteknik 4.44.36
21.
Åsa Joelsson Blixte 0.16.28 6:02
21. Kriminalvårdens IF 4.38.40
22.
Sten-Åke Ivarsson 0.17.33 6:26
7. Målilla-Mörlunda SKI 4.01.12
23.
Reino Thapper 0.17.39 6:28
24. Ölands Skidklubb 5.11.10
24.
Laila Penttinen 0.20.50 7:38
     
     
11. Torslunda - Färjestaden 5.150 m    
2. Kumla SF Friidrott 3.32.01
1.
Patrik Persson 0.17.30 3:24
3. IK Akele Herr Elit 3.37.48
2.
Henning Tunek 0.17.48 3:27
7. IK Akele Motion 4.23.00
3.
Michael Carlsson 0.18.05 3:31
1. Högby IF 3.30.02
4.
Carl-Gustaf Nilsson 0.18.07 3:31
14. Kalmar OK, lag 2 4.38.36
5.
Joakim Lindell 0.19.12 3:44
4. Högby IF, lag 2 4.04.24
6.
Daniel Axelsson 0.20.24 3:58
18. Team Z 4.45.15
7.
Peter Reinholdsson 0.20.40 4:01
20. Vatten & Samhällsteknik 5.05.59
8.
Håkan Johansson 0.21.23 4:09
13. Böda/Högby Fotboll 4.31.21
9.
Tobias Arnesson 0.21.43 4:13
15. Persnäs AIF 4.40.17
10.
Albin Olsson 0.21.51 4:15
9. IK Tuna Södra 4.25.47
11.
Inge Nilsson 0.22.09 4:18
5. Kalmar OK, lag 1 4.13.17
12.
Magnus Sivertsson 0.22.22 4:21
12. Kalmar RC 4.31.19
13.
Martin Holm 0.22.24 4:21
11. Högsrums FF 4.29.17
14.
Kim Jonsson-Fredsson 0.22.25 4:21
24. Ölands Skidklubb 5.34.19
15.
Kjell Hågestad 0.23.09 4:30
17. Föra AIK 4.44.24
16.
Matthias Johansson 0.23.23 4:32
10. IK Akele 50+ 4.27.48
17.
Elis Norberg 0.23.56 4:39
6. Glasrikets RC 4.20.31
18.
Eva Johnsson 0.23.56 4:39
8. Målilla-Mörlunda SKI 4.25.20
19.
Lars Nilsson 0.24.08 4:41
22. Bombardier Transportation 5.07.04
20.
Marie Wittenberg 0.24.59 4:51
16. SLK Öxelösund Ungdom 4.41.25
21.
Frida Johansson 0.25.25 4:56
21. Färjestadens Motion IF 5.06.21
22.
Kennet Nyberg 0.28.08 5:28
19. Jordlöparna HIK 4.55.31
23.
Neus Latorre-Margalef 0.28.18 5:30
23. Kriminalvårdens IF 5.07.37
24.
Mia Schulz 0.28.57 5:37
     
     
  Damklass    
     
     
1. Färjestaden - Algutsrum 6.090 m    
1. IK Akele 0.27.04
1.
Jill Olsson 0.27.04 4:27
2. Målilla-Mörlunda SKI 0.27.22
2.
Cattrin Rinstig 0.27.22 4:30
3. Högby IF, lag 1 0.27.24
3.
Camilla Persson 0.27.24 4:30
     
     
2. Algutsrum - Glömminge 4.920 m    
2. Målilla-Mörlunda SKI 0.48.15
1.
Viktoria Jonsson 0.20.53 4:15
3. Högby IF, lag 1 0.48.28
2.
Linda Fredriksson 0.21.04 4:17
1. IK Akele 0.48.09
3.
Eva Törnvall 0.21.05 4:17
     
     
3. Glömminge - Högsrum 8.160 m    
1. Högby IF, lag 1 1.16.45
1.
Ida Nilsson 0.28.17 3:28
2. IK Akele 1.21.34
2.
Mia Lundh 0.33.25 4:06
3. Målilla-Mörlunda SKI 1.25.32
3.
Susanne Zetterström 0.37.17 4:34
     
     
4. Högsrum - Ismanstorp 6.870 m    
1. Högby IF, lag 1 1.44.26
1.
Katarina Nilsson 0.27.41 4:02
2. IK Akele 1.51.25
2.
Caroline Svensson 0.29.51 4:21
3. Målilla-Mörlunda SKI 1.57.34
3.
Marina Martinsson 0.32.02 4:40
     
     
5. Ismanstorp - Långlöt 3.860 m    
2. IK Akele 2.08.02
1.
Ingela Holmström 0.16.37 4:18
1. Högby IF, lag 1 2.01.24
2.
Irené Rohde 0.16.58 4:24
3. Målilla-Mörlunda SKI 2.16.35
3.
Rebecka Liljegren 0.19.01 4:56
     
     
6. Långlöt - Runsten 4.690 m    
1. Högby IF, lag 1 2.23.00
1.
Sara Axelsson 0.21.36 4:36
2. IK Akele 2.29.58
2.
Evy Öberg 0.21.56 4:41
3. Målilla-Mörlunda SKI 2.40.33
3.
Elin Ivarsson 0.23.58 5:07
     
     
7. Runsten - Norra Möckleby 6.050 m    
1. Högby IF, lag 1 2.47.45
1.
Terese Petersson 0.24.45 4:05
2. IK Akele 2.55.26
2.
Susanne Reiman 0.25.28 4:13
3. Målilla-Mörlunda SKI 3.10.52
3.
Camilla Liljegren 0.30.19 5:01
     
     
8. Norra Möckleby - Gårdby 6.100 m    
1. Högby IF, lag 1 3.14.15
1.
Sofia Asplund 0.26.30 4:21
3. Målilla-Mörlunda SKI 3.39.29
2.
Susanna Torstensson 0.28.37 4:41
2. IK Akele 3.24.25
3.
Josefin Stonsebro 0.28.59 4:45
     
     
9. Gårdby - Tävelsrum 7.200 m    
1. Högby IF, lag 1 3.40.28
1.
Jessica Gylfe 0.26.13 3:38
2. IK Akele 3.53.28
2.
Susanne van Rheinberg 0.29.03 4:02
3. Målilla-Mörlunda SKI 4.09.45
3.
Siv Persson 0.30.16 4:12
     
     
10. Tävelsrum - Torslunda 2.730 m    
2. IK Akele 4.05.32
1.
Angelika Ring 0.12.04 4:25
1. Högby IF, lag 1 3.53.51
2.
Lilian Brorsson 0.13.23 4:54
3. Målilla-Mörlunda SKI 4.23.15
3.
Linnea Liljegren 0.13.30 4:57
     
     
11. Torslunda - Färjestaden 5.150 m    
2. IK Akele 4.25.27
1.
Sandra Bylehn 0.19.55 3:52
1. Högby IF, lag 1 4.15.39
2.
Lena Thor 0.21.48 4:14
3. Målilla-Mörlunda SKI 4.48.15
3.
Johanna Vigertsson 0.25.00 4:51
 
     
  © HIF, uppdaterad 2006-05-23  

Startsidan