<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Skol-DM i friidrott år 5-6 Södra Kalmar läns Skolidrottskrets  
     
 
Datum: 21a sep 2006 Arrangör: Högby IF, Djurängsskolans IF
Tävlingsplats: Fredriksskans IP, Kalmar
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Eltidtagning: Bo Björholm
Väder: Strålande sol och +21ºC
 
 
     
 
  Pojkar år 6        
           
  80 m, Heat 1     1.9 m/s  
1. Anton Persson Bergaviksskolans IF 11.15 Final  
2. Minh Hoang Bergaviksskolans IF 11.71 Final  
3. Felix Lindström Tillingeskolans IF 11.88    
4. Marcus Carlsson Algutsrums Skol IF 12.10    
5. Mattias de Graaf Algutsrums Skol IF 12.18    
6. Jonas Du Bergaviksskolans IF 12.39    
7. Anton Aldentun Algutsrums Skol IF 12.55    
8. Zef Kolaj Bergaviksskolans IF 12.70    
           
  80 m, Heat 2     2.3 m/s  
1. Filip Johansson Falkenbergskolans IF 11.48 Final  
2. Niklas Rydasp Västra Funkabo Skol IF 11.78    
3. Elias Hagman Fagerslättsskolans IF 11.95    
4. Daniel Brynberg Västra Funkabo Skol IF 12.20    
5. Erik Åkerlind Lindöskolans IF 12.23    
6. Christoffer Axelsson Lindöskolans IF 12.42    
7. Josef Zambrell Lindöskolans IF 13.45    
           
  80 m, Heat 3     2.5 m/s  
1. David Garrett Rinkabyholms Skol IF 11.32 Final  
2. Jonathan Karlsson Rinkabyholms Skol IF 12.11    
3. Erik Jonsson Madesjö Skol IF 12.13    
4. Simon Hägglund Rinkabyholms Skol IF 12.26    
5. Simon Ekdahl Nybro Östra Skol IF 12.29    
6. Carl Engdal Madesjö Skol IF 12.30    
7. Hugo Sellerborg Rinkabyholms Skol IF 12.38    
8. Oliver Persson Nybro Östra Skol IF 12.48    
           
  80 m, Heat 4     2.3 m/s  
1. Jonathan Engstrand Block Sjöängsskolans IF 11.53 Final  
2. Claes Johansson Bjurbäcksskolans IF 11.55 Final  
3. Oscar Andersson Sjöängsskolans IF 11.65 Final  
4. Oskar Olsson Ljungnässkolans IF 11.76 Final  
5. Viktor Martinsson Torskolans IF (Söderåkra) 12.11    
6. Jesper Nilsson Torskolans IF (Söderåkra) 12.12    
           
  80 m, Final     1.8 m/s  
1. Anton Persson Bergaviksskolans IF 10.93    
2. Filip Johansson Falkenbergskolans IF 11.04    
3. Claes Johansson Bjurbäcksskolans IF 11.17    
4. David Garrett Rinkabyholms Skol IF 11.24    
5. Jonathan Engstrand Block Sjöängsskolans IF 11.33    
6. Oscar Andersson Sjöängsskolans IF 11.47    
7. Minh Hoang Bergaviksskolans IF 11.56    
8. Oskar Olsson Ljungnässkolans IF 11.60    
           
  1000 m        
1. Anton Persson Bergaviksskolans IF 3.12,6 Heat 1 1.
2. Marcus Andersson Färjestadens Skol IF 3.13,7 Heat 1 2.
3. Claes Johansson Bjurbäcksskolans IF 3.18,3 Heat 1 3.
4. Anton Aldentun Algutsrums Skol IF 3.20,6 Heat 1 4.
5. Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF 3.20,8 Heat 3 1.
6. Lukas Nyborg Lindöskolans IF 3.22,4 Heat 3 2.
7. Johan Dihn Västra Funkabo Skol IF 3.24,7 Heat 3 3.
8. David Garrett Rinkabyholms Skol IF 3.33,8 Heat 2 1.
9. Viktor Martinsson Torskolans IF (Söderåkra) 3.34,8 Heat 3 4.
10. Filip Johansson Falkenbergskolans IF 3.35,3 Heat 1 5.
11. Jacob Gustavsson Ljungnässkolans IF 3.37,0 Heat 2 2.
12. Jesper Nilsson Torskolans IF (Söderåkra) 3.37,8 Heat 3 5.
13. Viktor Carlsson Algutsrums Skol IF 3.39,3 Heat 1 6.
14. Albin Adolfsson Transtorpskolans IF 3.39,3 Heat 3 6.
15. Jacob Strandberg Sjöängsskolans IF 3.41,2 Heat 2 3.
16. Fredrik Strümpel Västra Funkabo Skol IF 3.41,3 Heat 3 7.
17. Victor Börjesson Sjöängsskolans IF 3.44,2 Heat 2 4.
18. Martin Fredriksson Sjöängsskolans IF 3.45,2 Heat 2 5.
19. Jonathan Karlsson Rinkabyholms Skol IF 3.45,8 Heat 2 6.
20. Lukas Norrman Rinkabyholms Skol IF 3.46,3 Heat 2 7.
21. Minh Hoang Bergaviksskolans IF 3.46,7 Heat 1 7.
22. Alexander Gustavsson Djurängsskolans IF 3.47,7 Heat 2 8.
23. Jens Karlsson Tillingeskolans IF 3.48,8 Heat 3 8.
24. Hugo Sellerborg Rinkabyholms Skol IF 3.50,9 Heat 2 9.
25. Fredrik Fredriksson Nybro Östra Skol IF 3.51,4 Heat 1 8.
26. Filip Nilsson Sjöängsskolans IF 3.53,3 Heat 2 10.
27. Gustav Nyberg Rinkabyholms Skol IF 3.53,6 Heat 2 11.
28. Gaston Walther Västra Funkabo Skol IF 3.56,7 Heat 3 9.
29. Emir Hemzic Nybro Östra Skol IF 3.59,6 Heat 1 9.
30. Erik Jonsson Madesjö Skol IF 4.08,0 Heat 1 10.
31. Jonathan Jansson Sjöängsskolans IF 4.08,4 Heat 2 12.
32. Erik Willstein Nybro Östra Skol IF 4.09,2 Heat 1 11.
  Rickard Kumpula Sjöängsskolans IF dnf Heat 2  
           
  Höjd        
1. Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF 1.50    
2. Mattias de Graaf Algutsrums Skol IF 1.45    
3. Lukas Nyborg Lindöskolans IF 1.40    
4. Anton Persson Bergaviksskolans IF 1.40    
5. Olle Willsund Bergaviksskolans IF 1.35    
5. Adam Toresson Ljungnässkolans IF 1.35    
7. Jonathan Palmqvist Fagerslättsskolans IF 1.35    
8. Mathias Arnesson Lindöskolans IF 1.35    
9. Carl Engdal Madesjö Skol IF 1.35    
10. Erik Åkerlind Lindöskolans IF 1.35    
11. Robert Johansson Nybro Östra Skol IF 1.30    
12. Christer Axelsson Lindöskolans IF 1.30    
13. Felix Lindström Tillingeskolans IF 1.30    
13. Albin Adolfsson Transtorpskolans IF 1.30    
15. Albin Nilsson Algutsrums Skol IF 1.25    
15. Filip Johansson Falkenbergskolans IF 1.25    
15. Jakob Gustavsson Ljungnässkolans IF 1.25    
18. Emir Hemzic Nybro Östra Skol IF 1.25    
19. David Garrett Rinkabyholms Skol IF 1.25    
20. Jacob Harrysson Madesjö Skol IF 1.25    
21. Elias Hagman Fagerslättsskolans IF 1.15    
21. Erik Willstein Nybro Östra Skol IF 1.15    
21. Robin Jonsson Transtorpskolans IF 1.15    
21. Özgür Kadioglu Mörbylånga Skol IF 1.15    
25. Stefan Maksimovic Fagerslättsskolans IF 1.15    
26. Lukas Norrman Rinkabyholms Skol IF 1.15    
26. Axel Richert-Berkemar Sjöängsskolans IF 1.15    
           
  Längd, zon        
1. Anton Persson Bergaviksskolans IF 4.61 0.0  
2. Filip Johansson Falkenbergskolans IF 4.46 0.0  
3. Minh Hoang Bergaviksskolans IF 4.27 0.0  
4. Elias Hagman Fagerslättsskolans IF 4.17 0.0  
5. David Garrett Rinkabyholms Skol IF 4.13 0.0  
6. Olle Willsund Bergaviksskolans IF 4.08 0.0  
7. Filip Hjertqvist Vasaskolans IF 4.01 0.0  
8. Claes Johansson Bjurbäcksskolans IF 4.00 0.0  
9. Erik Åkerlind Lindöskolans IF 3.99 0.0  
10. Marcus Carlsson Algutsrums Skol IF 3.98 0.0  
11. Mathias Arnesson Lindöskolans IF 3.91 0.0  
12. Niklas Rydasp Västra Funkabo Skol IF 3.90 0.0 3.53
13. Mattias de Graaf Algutsrums Skol IF 3.90 0.0 3.28
14. Fredrik Strümpel Västra Funkabo Skol IF 3.79 0.0  
15. Benjamin Trankvill Mörbylånga Skol IF 3.77 0.0  
16. Christoffer Axelsson Lindöskolans IF 3.68 0.0  
17. Simon Hägglund Rinkabyholms Skol IF 3.66 0.0 3.58
18. Daniel Brynberg Västra Funkabo Skol IF 3.66 0.0 3.31
19. Jonas Du Bergaviksskolans IF 3.65 0.0 3.53
20. Jonathan Palmqvist Fagerslättsskolans IF 3.65 0.0 3.41
21. Anton Aldentun Algutsrums Skol IF 3.62 0.0  
22. Viktor Carlsson Algutsrums Skol IF 3.57 0.0  
23. Adam Andersson Västra Funkabo Skol IF 3.56 0.0  
24. Özgür Kadioglu Mörbylånga Skol IF 3.54 0.0  
25. Oliver Persson Nybro Östra Skol IF 3.52 0.0  
26. Jens Karlsson Tillingeskolans IF 3.50 0.0  
27. Stefan Maksimovic Fagerslättsskolans IF 3.45 0.0  
28. Marcus Petersson Nybro Östra Skol IF 3.42 0.0  
29. Fredrik Svensson Rälla Skola 3.20 0.0  
30. Josef Zambrell Lindöskolans IF 2.94 0.0  
           
  Kula 3.0        
1. Anton Persson Bergaviksskolans IF 10.73    
2. Diako Aliassi Västra Funkabo Skol IF 10.09    
3. Anton Nilsson Färjestadens Skol IF 8.59    
4. Minh Hoang Bergaviksskolans IF 8.57    
5. Casper Danielsson Sjöängsskolans IF 8.32    
6. Jesper Håkansson Madesjö Skol IF 8.27    
7. John Carlsson Bjurbäcksskolans IF 8.14    
8. Elias Hagman Fagerslättsskolans IF 8.09    
9. Daniel Brynberg Västra Funkabo Skol IF 7.72    
10. Albin Hjortryd Lindöskolans IF 7.67    
11. Jonatan Larsson Rinkabyholms Skol IF 7.64    
12. Lukas Norrman Rinkabyholms Skol IF 7.55    
13. Fredrik Fredriksson Nybro Östra Skol IF 7.50    
14. Oliver Wykman Västra Funkabo Skol IF 7.28    
15. Eric Andersson Bergaviksskolans IF 7.25    
16. Christoffer Ottosson Nybro Östra Skol IF 7.21    
17. Samuel Nilsson Västra Funkabo Skol IF 6.79    
18. Hjalmar Brålander Ljungnässkolans IF 6.75    
19. Oliver Persson Nybro Östra Skol IF 6.67    
20. Konrad Persson Djurängsskolans IF 6.66    
21. Oskar Olsson Ljungnässkolans IF 6.53    
22. Robert Johansson Nybro Östra Skol IF 6.28    
23. Anton Gärdewall Rälla Skola 5.98    
24. Carl-Otto Wiberg Bergaviksskolans IF 5.78    
25. Elias Thernström Algutsrums Skol IF 5.57    
26. Tom Tegnemo Ljungnässkolans IF 4.84    
           
  Boll 0.3        
1. Olle Willsund Bergaviksskolans IF 44.87    
2. Oskar Olsson Ljungnässkolans IF 43.49    
3. Anton Agebjörn Ljungnässkolans IF 42.00    
4. Anton Nilsson Färjestadens Skol IF 41.94    
5. Emil Isaksson Bjurbäcksskolans IF 41.20    
6. Adam Toresson Ljungnässkolans IF 40.95    
7. Diako Aliassi Västra Funkabo Skol IF 39.95    
8. Kristoffer Andersson Bjurbäcksskolans IF 39.54    
9. Simon Ekdahl Nybro Östra Skol IF 38.80    
10. Adam Andersson Västra Funkabo Skol IF 37.50    
11. Eric Andersson Bergaviksskolans IF 36.56    
12. Benjamin Trankväll Mörbylånga Skol IF 35.60    
13. Georg Kotanidis Djurängsskolans IF 35.40    
14. Christoffer Axelsson Lindöskolans IF 35.17    
15. Christoffer Ottosson Nybro Östra Skol IF 35.15    
16. Pontus Björk Transtorpskolans IF 34.60    
17. Jakob Gustavsson Ljungnässkolans IF 34.57    
18. Marcus Petersson Nybro Östra Skol IF 34.50    
19. Alexander Tallerstedt Torskolans IF (Bergkvara) 34.45    
20. Elias Hagman Fagerslättsskolans IF 34.15    
21. Fredrik Rydkvist Bjurbäcksskolans IF 33.67    
22. Zef Kolaj Bergaviksskolans IF 33.50    
23. Özgür Kadioglu Mörbylånga Skol IF 32.50    
24. Stefan Maksimovic Fagerslättsskolans IF 32.04    
25. Jonathan Palmqvist Fagerslättsskolans IF 31.50    
26. Fredrik Svensson Rälla Skola 30.60    
27. Anton Lindström Tillingeskolans IF 30.00    
28. Tom Tegnemo Ljungnässkolans IF 29.24    
29. Anton Gärdewall Rälla Skola 29.07    
30. Erik Åkerlind Lindöskolans IF 28.20    
31. Kim Andreasson-Quistberg Tillingeskolans IF 27.70    
32. Jens Johansson Ljungnässkolans IF 27.60    
           
  Pojkar år 5        
           
  60 m, Heat 1     1.9 m/s  
1. Erik Wikell Bjurbäcksskolans IF 8.32 Final  
2. Filip Hagenström Tillingeskolans IF 9.12 Final  
3. Olle Steen Bjurbäcksskolans IF 9.33 Final  
4. Kasper Alm Bergaviksskolans IF 9.89    
5. Duane Davis-Hagert Torskolans IF (Bergkvara) 9.98    
6. Simon Eriksson Bjurbäcksskolans IF 10.10    
7. Zebastian Ohlsson Torskolans IF (Bergkvara) 13.71    
           
  60 m, Heat 2     2.4 m/s  
1. Martin Bäckström Rinkabyholms Skol IF 9.32 Final  
2. Martin Gustavsson Madesjö Skol IF 9.71    
3. Olliwer Nordén Sjöängsskolans IF 9.73    
4. Max Bergström Sjöängsskolans IF 9.85    
5. Kevin Hovdegård Lindöskolans IF 9.97    
           
  60 m, Heat 3     1.9 m/s  
1. Martin Karlsson Ljungnässkolans IF 9.64 Final  
2. Gabriel Lindeby Västra Funkabo Skol IF 9.73    
3. Emil Quick Västra Funkabo Skol IF 9.79    
4. Arvid Salomonsson Västra Funkabo Skol IF 9.84    
5. Elias Ekman Vasaskolans IF 10.47    
6. Mosedi Abedali Tingbydalskolans IF 10.58    
           
  60 m, Heat 4     0.4 m/s  
1. Axel Roosling Mörbylånga Skol IF 9.06 Final  
2. Marcus Karlsson Mörbylånga Skol IF 9.43 Final  
3. Jay Yang-Yang Vasaskolans IF 9.46 Final  
4. Felix Karlsson Mörbylånga Skol IF 9.70    
5. Johannes Sjödin Rälla Skola 10.04    
6. Joel Eriksson Rälla Skola 10.36    
           
  60 m, Final     1.0 m/s  
1. Erik Wikell Bjurbäcksskolans IF 8.28    
2. Axel Roosling Mörbylånga Skol IF 8.89    
3. Filip Hagenström Tillingeskolans IF 9.13    
4. Martin Bäckström Rinkabyholms Skol IF 9.18    
5. Olle Steen Bjurbäcksskolans IF 9.28    
6. Marcus Karlsson Mörbylånga Skol IF 9.36    
7. Jay Yang-Yang Vasaskolans IF 9.41    
8. Martin Karlsson Ljungnässkolans IF 9.61    
           
  1000 m        
1. Olliwer Nordén Sjöängsskolans IF 3.28,4 Heat 2 1.
2. William Norlin Nybro Östra Skol IF 3.31,5 Heat 1 1.
3. Carl Mellström Bergaviksskolans IF 3.36,4 Heat 1 2.
4. Erik Möllerborg Lindöskolans IF 3.40,9 Heat 1 3.
5. Kevin Hovdegård Lindöskolans IF 3.42,0 Heat 1 4.
6. Emil Collén Västra Funkabo Skol IF 3.42,2 Heat 2 2.
7. Tobias Bergmark Västra Funkabo Skol IF 3.42,7 Heat 2 3.
8. Oliver Holmgren Sjöängsskolans IF 3.47,5 Heat 2 4.
9. Jens Pålsson Sjöängsskolans IF 3.48,8 Heat 2 5.
10. Elias Ekman Vasaskolans IF 3.49,3 Heat 2 6.
11. Philip Alm Rinkabyholms Skol IF 3.53,9 Heat 1 5.
12. Joakim Wallin Tingbydalskolans IF 3.54,8 Heat 2 7.
13. Oliver Petersson Rinkabyholms Skol IF 3.57,1 Heat 1 6.
14. August Norell Tillingeskolans IF 3.57,4 Heat 1 7.
15. John-Philip Sjöblom Rinkabyholms Skol IF 3.57.4 Heat 2 8.
16. Philip Bratt Krungårdsskolans IF 3.59,8 Heat 1 8.
17. Pontus Låringe Tingbydalskolans IF 4.00,7 Heat 2 9.
18. Lucas Porciley Rinkabyholms Skol IF 4.00,9 Heat 1 9.
19. Carl Lindgren Rinkabyholms Skol IF 4.03,1 Heat 1 10.
20. Karl Brostedt Ljungnässkolans IF 4.03,3 Heat 2 10.
21. Pontus Engström Frick Rinkabyholms Skol IF 4.06,2 Heat 1 11.
22. Simon Åkesson Tillingeskolans IF 4.06,4 Heat 1 12.
23. Bidar Ahmed Tingbydalskolans IF 4.08,0 Heat 2 11.
24. Patrik Jansson Torskolans IF (Bergkvara) 4.08,9 Heat 1 13.
25. Karl Sten Rinkabyholms Skol IF 4.09,9 Heat 2 12.
26. Albin Toft Rinkabyholms Skol IF 4.21,7 Heat 2 13.
27. William Tyrsinge Rinkabyholms Skol IF 4.22,4 Heat 2 14.
28. Ali El Chaabi Tingbydalskolans IF 4.44,0 Heat 2 15.
29. Erik Linge Rinkabyholms Skol IF 5.05,7 Heat 1 14.
           
  Höjd        
1. Christoffer Maljanovski Transtorpskolans IF 1.40    
2. Axel Roosling Mörbylånga Skol IF 1.30    
3. Erik Wikell Bjurbäcksskolans IF 1.30    
4. Mattis Johansson-Fors Algutsrums Skol IF 1.30    
5. Robin Karlsson Rinkabyholms Skol IF 1.25    
6. Jesper Svensson Ljungnässkolans IF 1.25    
7. Isak Nordborg Rinkabyholms Skol IF 1.25    
7. Martin Karlsson Ljungnässkolans IF 1.25    
9. Jacob Johansson Sjöängsskolans IF 1.25    
10. Kasper Alm Bergaviksskolans IF 1.20    
11. Hampus Winberg Madesjö Skol IF 1.20    
11. Calle Brostedt Ljungnässkolans IF 1.20    
13. Max Ek Fagerslättsskolans IF 1.20    
14. Simon Eriksson Bjurbäcksskolans IF 1.15    
14. John-Philip Sjöblom Rinkabyholms Skol IF 1.15    
14. Pontus Låringe Tingbydalskolans IF 1.15    
14. Jarl Eriksson Rälla Skola 1.15    
18. Linus Hult Sjöängsskolans IF 1.15    
18. Marcus Karlsson Mörbylånga Skol IF 1.15    
20. August Norell Tillingeskolans IF 1.15    
21. Philip Alm Rinkabyholms Skol IF 1.15    
22. Erik Linge Rinkabyholms Skol IF 1.05    
22. Victor Strömqvist Ljungnässkolans IF 1.05    
22. Simon Åkesson Tillingeskolans IF 1.05    
22. Nick Chaimun Tillingeskolans IF 1.05    
26. Casper Rathjen Rälla Skola 1.05    
  Moseib Abedali Tingbydalskolans IF dnf    
  Elias Ekman Vasaskolans IF dnf    
           
  Längd, zon        
1. Erik Wikell Bjurbäcksskolans IF 4.53 0.0  
2. Axel Roosling Mörbylånga Skol IF 4.32 0.0  
3. Jay Yang-Yang Vasaskolans IF 4.04 0.0  
4. Martin Karlsson Ljungnässkolans IF 3.81 0.0  
5. Marcus Karlsson Mörbylånga Skol IF 3.77 0.0 3.68
6. Isak Nordborg Rinkabyholms Skol IF 3.77 0.0 3.61
7. Gustav Forsberg Vasaskolans IF 3.74 0.0  
8. Martin Bäckström Rinkabyholms Skol IF 3.69 0.0  
9. Victor Strömqvist Ljungnässkolans IF 3.67 0.0  
10. Olle Steen Bjurbäcksskolans IF 3.63 0.0  
11. Anders Rehn Ljungnässkolans IF 3.62 0.0  
12. Elias Ekman Vasaskolans IF 3.59 0.0  
13. Linus Hult Sjöängsskolans IF 3.52 0.0  
14. Felix Karlsson Mörbylånga Skol IF 3.50 0.0  
15. Kasper Alm Bergaviksskolans IF 3.49 0.0  
16. Jacob Johansson Sjöängsskolans IF 3.46 0.0  
17. Emil Quick Västra Funkabo Skol IF 3.43 0.0  
18. Mattis Johansson-Fors Algutsrums Skol IF 3.41 0.0  
19. Adam Nilsfors Sjöängsskolans IF 3.37 0.0  
20. Casper Unosson Vasaskolans IF 3.34 0.0  
21. August Norell Tillingeskolans IF 3.27 0.0  
22. Isac Carlsson Västra Funkabo Skol IF 3.26 0.0 3.20
23. Carl Mellström Bergaviksskolans IF 3.26 0.0 3.17
24. Simon Åkesson Tillingeskolans IF 3.25 0.0  
25. Hampus Winberg Madesjö Skol IF 3.23 0.0  
26. Martin Gustavsson Madesjö Skol IF 3.21 0.0 3.21
27. Simon Eriksson Bjurbäcksskolans IF 3.21 0.0 3.11
28. Nick Chaimun Tillingeskolans IF 3.21 0.0 3.02
29. Ali El Chaabi Tingbydalskolans IF 3.10 0.0  
30. Tobias Bergmark Västra Funkabo Skol IF 3.09 0.0  
31. Philip Bratt Krungårdsskolans IF 2.90 0.0  
           
  Kula 2.0        
1. Erik Wikell Bjurbäcksskolans IF 10.66    
2. Filip Nilsson Algutsrums Skol IF 9.75    
3. Arvid Salomonsson Västra Funkabo Skol IF 9.32    
4. Obim Boström Västra Funkabo Skol IF 9.05    
5. John Sannestam Algutsrums Skol IF 8.83    
6. Johannes Gustafsson Sjöängsskolans IF 8.54    
7. Ludwig Rimsberg Bergaviksskolans IF 8.40    
8. Kevin Axelsson Ljungnässkolans IF 8.39    
9. Daniel Aspegren Rälla Skola 8.35    
10. Filip Petersson Djurängsskolans IF 8.30    
11. John-Philip Sjöblom Rinkabyholms Skol IF 8.23    
12. Mattias Dolk Sjöängsskolans IF 8.15    
13. Martin Karlsson Ljungnässkolans IF 8.04    
14. Johannes Sjödin Rälla Skola 8.02    
15. Joel Eriksson Rälla Skola 7.94    
16. Axel Fyreskär Rinkabyholms Skol IF 7.93    
17. Adis Cikotic Bjurbäcksskolans IF 7.85    
18. Casper Unosson Vasaskolans IF 7.66 7.56  
19. Elias Ekman Vasaskolans IF 7.66 7.15  
20. Oskar Kindberg Madesjö Skol IF 7.61    
21. Christoffer Maljanovski Transtorpskolans IF 7.57    
22. William Hübinette Transtorpskolans IF 7.50    
23. Joel Josefsson Rinkabyholms Skol IF 7.43    
24. Andreas Dahlberg Ljungnässkolans IF 7.36    
25. Calle Brostedt Ljungnässkolans IF 7.31    
26. Jesper Halkjaer Ljungnässkolans IF 7.14    
27. Gustav Forsberg Vasaskolans IF 6.96    
           
  Boll 0.3        
1. Erik Wikell Bjurbäcksskolans IF 53.00    
2. Johannes Sjödin Rälla Skola 41.10    
3. Hampus Winberg Madesjö Skol IF 36.30    
4. Jesper Petersson Torskolans IF (Bergkvara) 35.80    
5. Bidar Ahmed Tingbydalskolans IF 35.77    
6. Filip Nilsson Algutsrums Skol IF 35.70    
7. William Hübinette Transtorpskolans IF 33.52    
8. Albin Berglund Sjöängsskolans IF 33.01    
9. Duane Davis-Hagert Torskolans IF (Bergkvara) 33.00    
10. John Sannestam Algutsrums Skol IF 32.90    
11. Filip Petersson Djurängsskolans IF 32.30    
12. Martin Karlsson Ljungnässkolans IF 32.12    
13. William Norlin Nybro Östra Skol IF 31.80    
14. Jonas Karlsson Torskolans IF (Söderåkra) 31.34    
15. Martin Ström Sjöängsskolans IF 31.03    
16. Axel Fyreskär Rinkabyholms Skol IF 30.80    
17. Joel Eriksson Rälla Skola 30.40    
18. Zebastian Ohlsson Torskolans IF (Bergkvara) 29.50    
19. Simon Eriksson Bjurbäcksskolans IF 29.30    
20. Carl Lindgren Rinkabyholms Skol IF 29.20    
21. August Norell Tillingeskolans IF 29.07    
22. Kevin Axelsson Ljungnässkolans IF 29.06    
23. Daniel Aspegren Rälla Skola 28.82    
24. Sebastian Nilsson Sjöängsskolans IF 28.21    
25. Olle Steen Bjurbäcksskolans IF 27.70    
26. Marcus Karlsson Mörbylånga Skol IF 27.49    
27. Felix Karlsson Mörbylånga Skol IF 24.15    
           
  Flickor år 6        
           
  80 m, Heat 1     3.7 m/s  
1. Sofia Carlström Falkenbergskolans IF 11.52 Final  
2. Elin Bertilsson Bjurbäcksskolans IF 11.82 Final  
3. Kajsa Mattisson Bergaviksskolans IF 12.30    
4. Diana Matic Bergaviksskolans IF 12.73    
5. Emelie Litoft Nybro Östra Skol IF 12.81    
6. Nellie Lindéen Bergaviksskolans IF 12.97    
           
  80 m, Heat 2     1.8 m/s  
1. Nikki Berglund Färjestadens Skol IF 11.28 Final  
2. Tova Österberg Färjestadens Skol IF 11.41 Final  
3. Clara Edberg Lindöskolans IF 12.30    
4. Caroline Persson Färjestadens Skol IF 12.58    
5. Agnes Knutsson Lindöskolans IF 13.04    
6. Anna Einarsson Lindöskolans IF 13.18    
7. Elsa Friberg Lindöskolans IF 13.37    
8. Louise Ohlsson Lindöskolans IF 14.07    
           
  80 m, Heat 3     1.7 m/s  
1. Felicia Holm Rinkabyholms Skol IF 11.60 Final  
2. Maja Eklund Madesjö Skol IF 11.66 Final  
3. Felicia Vigstedt Rinkabyholms Skol IF 11.87 Final  
4. Emelie Swalling Tillingeskolans IF 12.12    
5. Thea Lundgren Madesjö Skol IF 12.13    
6. Caroline Johansson Rinkabyholms Skol IF 12.36    
7. Matilda Lund Rinkabyholms Skol IF 12.96    
8. Chiro Eliassi Sarzeli Sjöängsskolans IF 13.27    
           
  80 m, Heat 4     2.0 m/s  
1. Evelina Classon Västra Funkabo Skol IF 12.01 Final  
2. Tove Axelsson Västra Funkabo Skol IF 12.09    
3. Moa Dahlgren Vasaskolans IF 12.19    
4. Stina Appelqvist Ljungnässkolans IF 12.48    
5. Elin Nyström Bjurbäcksskolans IF 12.53    
6. Lisa Wester Ljungnässkolans IF 12.65    
7. Åse Ingelsson Västra Funkabo Skol IF 12.72    
8. Alva Heimdahl Västra Funkabo Skol IF 12.76    
           
  80 m, Heat 5     1.3 m/s  
1. Felicia Otterström Rälla Skola 12.17    
2. Felicia Lundström Torskolans IF (Bergkvara) 12.28    
3. Emelie Örnefjord Västra Funkabo Skol IF 12.93    
4. Mirjam Bengtsson Västra Funkabo Skol IF 12.97    
5. Ellen Bäck Lindöskolans IF 13.04    
6. Janina Edström Ljungnässkolans IF 13.74    
           
  80 m, Heat 6     0.8 m/s  
1. Hannah Fällman Mörbylånga Skol IF 12.46    
2. Nelly Franzén Mörbylånga Skol IF 12.91    
3. Felicia Hellberg Algutsrums Skol IF 13.05    
4. Kanyarat Muangklam Mörbylånga Skol IF 13.27    
           
  80 m, Final     3.6 m/s  
1. Nikki Berglund Färjestadens Skol IF 11.15    
2. Tova Österberg Färjestadens Skol IF 11.40    
3. Sofia Carlström Falkenbergskolans IF 11.41    
4. Felicia Holm Rinkabyholms Skol IF 11.55    
5. Elin Bertilsson Bjurbäcksskolans IF 11.64    
6. Felicia Vigstedt Rinkabyholms Skol IF 11.69    
7. Evelina Classon Västra Funkabo Skol IF 12.03    
  Maja Eklund Madesjö Skol IF dns    
           
  1000 m        
1. Frida Petersson Färjestadens Skol IF 3.32,6 Heat 1 1.
2. Emma Damne Lindöskolans IF 3.41,4 Heat 2 1.
3. Ellen Hagström Sjöängsskolans IF 3.43,7 Heat 2 2.
4. Johanna Lundgren Djurängsskolans IF 3.45,5 Heat 1 2.
5. Emelie Arvidsson Sjöängsskolans IF 3.50,3 Heat 2 3.
6. Sofia Carlström Falkenbergskolans IF 3.54,2 Heat 2 4.
7. Elin Bertilsson Bjurbäcksskolans IF 3.55,1 Heat 1 3.
8. Marie Erlandsson Tingbydalskolans IF 3.56,7 Heat 2 5.
9. Arbenita Gashi Fagerslättsskolans IF 3.57,2 Heat 1 4.
10. Therese Larsson Torskolans IF (Bergkvara) 4.00,0 Heat 2 6.
11. Kajsa Mattisson Bergaviksskolans IF 4.00,2 Heat 1 5.
12. Emma Dahlgren Bergaviksskolans IF 4.01,7 Heat 1 6.
13. Wilma Edberg Rinkabyholms Skol IF 4.01,9 Heat 2 7.
14. Matilda Lund Rinkabyholms Skol IF 4.03,0 Heat 2 8.
15. Felicia Lundström Torskolans IF (Bergkvara) 4.05,1 Heat 2 9.
16. Emelie Swalling Tillingeskolans IF 4.06,1 Heat 2 10.
17. Caroline Gunnarsson Ljungnässkolans IF 4.07,5 Heat 1 7.
18. Felicia Vigstedt Rinkabyholms Skol IF 4.07,6 Heat 2 11.
19. Tove Gunnarsson Sjöängsskolans IF 4.08,6 Heat 2 12.
20. Amanda Nilsson Djurängsskolans IF 4.11,1 Heat 1 8.
21. Josefine Johansson Torskolans IF (Bergkvara) 4.19,5 Heat 2 13.
22. Jelena Markovic Fagerslättsskolans IF 4.20,0 Heat 1 9.
23. Anna Olofsson Torskolans IF (Bergkvara) 4.20,9 Heat 1 10.
24. Märta Norell Tillingeskolans IF 4.23,9 Heat 2 14.
25. Sandra Larsson Tingbydalskolans IF 4.28,6 Heat 2 15.
  Emelia Palmér Mörbylånga Skol IF dnf Heat 2  
           
  Höjd        
1 Tova Österberg Färjestadens Skol IF 1.51    
2 Sofia Carlström Falkenbergskolans IF 1.40    
3 Ronja Andersson Nybro Östra Skol IF 1.35    
3 Karolina Lang Sjöängsskolans IF 1.35    
3 Nikki Berglund Färjestadens Skol IF 1.35    
6 Alma Eriksson Nybro Östra Skol IF 1.35    
7 Nellie Lindéen Bergaviksskolans IF 1.35    
8 Felicia Eriksen Madesjö Skol IF 1.30    
8 Siri Joman Rinkabyholms Skol IF 1.30    
8 Emelie Swalling Tillingeskolans IF 1.30    
8 Tove Axelsson Västra Funkabo Skol IF 1.30    
12 Paulina Bäckström Rinkabyholms Skol IF 1.30    
12 Matilda Lund Rinkabyholms Skol IF 1.30    
12 Hannah Fällman Mörbylånga Skol IF 1.30    
12 Olivia Fältsjö Ljungnässkolans IF 1.30    
16 Moa Dahlgren Vasaskolans IF 1.30    
17 Elin Thegerström Ljungnässkolans IF 1.30    
18 Emma Wennerström Sjöängsskolans IF 1.25    
18 Sandra Larsson Tingbydalskolans IF 1.25    
18 Olivia Cegrell Vasaskolans IF 1.25    
18 Maria Sjögren Ljungnässkolans IF 1.25    
22 Emilia Palmér Mörbylånga Skol IF 1.25    
23 Kanyarat Muangklam Mörbylånga Skol IF 1.25    
23 Lisa Weater Ljungnässkolans IF 1.25    
25 Diana Matic Bergaviksskolans IF 1.20    
25 Michelle Tribir Ljungnässkolans IF 1.20    
  Angelica Eriksson Tingbydalskolans IF dnf    
           
  Längd, zon        
1. Nikki Berglund Färjestadens Skol IF 4.61 0.8  
2. Tova Österberg Färjestadens Skol IF 4.50 0.5  
3. Johanna Lundgren Djurängsskolans IF 4.43 0.3  
4. Hanna Bäckström Tingbydalskolans IF 4.29 0.7  
5. Sofia Carlström Falkenbergskolans IF 4.26 0.5  
6. Thea Lundgren Madesjö Skol IF 4.22 1.6  
7. Moa Dahlgren Vasaskolans IF 4.03 0.0  
8. Ronja Andersson Nybro Östra Skol IF 4.02 1.0  
9. Louise Ohlsson Lindöskolans IF 3.96 0.2 3.74
10. Evelina Classon Västra Funkabo Skol IF 3.96 0.0 3.70
11. Emma Hillerbratt Bjurbäcksskolans IF 3.94 0.0  
12. Elin Bertilsson Bjurbäcksskolans IF 3.93 0.0  
13. Frida Petersson Färjestadens Skol IF 3.92 1.3  
14. Isabelle Svensson Västra Funkabo Skol IF 3.91 1.4  
15. Caroline Persson Färjestadens Skol IF 3.84 0.8  
16. Emelie Swalling Tillingeskolans IF 3.83 0.2  
17. Nellie Lindéen Bergaviksskolans IF 3.82 1.2  
18. Moa Berglund Bjurbäcksskolans IF 3.81 0.0 3.68
19. Elin Nyström Bjurbäcksskolans IF 3.81 1.1 3.62
20. Hannah Fällman Mörbylånga Skol IF 3.80 0.9 3.78
21. Emma Lembke Transtorpskolans IF 3.80 1.5 3.60
22. Emelie Litoft Nybro Östra Skol IF 3.76 0.1 3.55
23. Arijana Alijagic Tingbydalskolans IF 3.76 0.5 3.53
24. Nelly Franzén Mörbylånga Skol IF 3.67 0.3  
25. Emma Elneus Västra Funkabo Skol IF 3.66 1.9  
26. Tove Axelsson Västra Funkabo Skol IF 3.64 0.2  
27. Kajsa Mattisson Bergaviksskolans IF 3.61 0.6  
28. Jinya Gustavsson Bergaviksskolans IF 3.60 0.0  
29. Anna Einarsson Lindöskolans IF 3.56 0.6  
30. Simone Vernersson Västra Funkabo Skol IF 3.55 0.7 3.47
31. Suzan Suqiyeh Tingbydalskolans IF 3.55 0.7 3.36
32. Ellen Seger Sjöängsskolans IF 3.51 0.0  
33. Johanna Svensson Nybro Östra Skol IF 3.35 0.3  
34. Nimo Ali Hussein Bergaviksskolans IF 3.34 0.3  
35. Magdalena Reise Tillingeskolans IF 3.29 0.1  
           
  Kula 2.0        
1. Alma Eriksson Nybro Östra Skol IF 9.50    
2. Ronja Andersson Nybro Östra Skol IF 9.45    
3. Beata Kristiansson Algutsrums Skol IF 9.30    
4. Karolina Lang Sjöängsskolans IF 8.80    
5. Emelie Arvidsson Sjöängsskolans IF 8.60    
6. Maja Eklund Madesjö Skol IF 8.49    
7. Emma Hillerbratt Bjurbäcksskolans IF 8.30    
8. Moa Berglund Bjurbäcksskolans IF 8.25    
9. Sanna Lahmer Lindöskolans IF 8.20    
10. Sofia Carlström Falkenbergskolans IF 8.10    
11. Tova Österberg Färjestadens Skol IF 8.00    
12. Lovisa Karlsson Algutsrums Skol IF 7.85    
13. Nikki Berglund Färjestadens Skol IF 7.70    
14. Rina Bakaj Bergaviksskolans IF 7.65    
15. Emma Damne Lindöskolans IF 7.60 7.50  
16. Hannah Fällman Mörbylånga Skol IF 7.60 7.20  
17. Caroline Persson Färjestadens Skol IF 7.50 7.40  
18. Diana Matic Bergaviksskolans IF 7.50 7.25  
19. Maja Davidsson Sjöängsskolans IF 7.40    
20. Johanna Lundgren Djurängsskolans IF 7.30 7.22  
21. Thea Lundgren Madesjö Skol IF 7.30 7.20  
22. Emma Wennerström Sjöängsskolans IF 7.10 6.95  
23. Melinda Popov Bjurbäcksskolans IF 7.10 6.80  
24. Josefin Nilsson Sjöängsskolans IF 6.70    
25. Felicia Malmberg Algutsrums Skol IF 6.60    
26. Malin De Oliviera Borg Transtorpskolans IF 6.59    
27. Isabelle Svensson Västra Funkabo Skol IF 6.53    
28. Anna Sjögren Rinkabyholms Skol IF 6.45    
29. Moa Myllenberg Ljungnässkolans IF 6.25    
30. Emelie Ohlsson Bjurbäcksskolans IF 6.10    
31. Regina Pettersson Ljungnässkolans IF 5.20    
           
  Boll 0.3        
1. Moa Berglund Bjurbäcksskolans IF 35.25    
2. Tova Österberg Färjestadens Skol IF 34.90    
3. Ronja Andersson Nybro Östra Skol IF 34.27    
4. Emelie Litoft Nybro Östra Skol IF 33.84    
5. Beata Kristiansson Algutsrums Skol IF 33.78    
6. Lovisa Karlsson Algutsrums Skol IF 33.66    
7. Diana Matic Bergaviksskolans IF 31.35    
8. Emelie Arvidsson Sjöängsskolans IF 30.60    
9. Arbenita Gashi Fagerslättsskolans IF 30.22    
10. Karolina Lang Sjöängsskolans IF 30.16    
11. Elin Thegerström Ljungnässkolans IF 29.90    
12. Emma Damne Lindöskolans IF 29.14    
13. Olivia Jonsson Sjöängsskolans IF 28.72    
14. Maja Söderström Falkenbergskolans IF 27.70    
15. Alma Eriksson Nybro Östra Skol IF 27.32    
16. Therese Johansson Ljungnässkolans IF 27.20    
17. Magdalena Reise Tillingeskolans IF 27.03    
18. Åse Ingelsson Västra Funkabo Skol IF 25.99    
19. Rebecka Örnwigh Falkenbergskolans IF 25.84    
20. Sofia Carlström Falkenbergskolans IF 25.83    
21. Nimo Ali Hussein Bergaviksskolans IF 25.68    
22. Elsa Friberg Lindöskolans IF 25.40    
23. Emma Karlsson Nybro Östra Skol IF 25.39    
24. Felicia Otterström Rälla Skola 25.17    
25. Mia Cipra Bjurbäcksskolans IF 24.98    
26. Lisa Ludvigsson Torskolans IF (Bergkvara) 24.56    
27. Jelena Markovic Fagerslättsskolans IF 24.34    
28. Hilda Karlsson Ljungnässkolans IF 22.94    
29. Ebba Johansson Ljungnässkolans IF 22.70    
30. Lisa Appelqvist Ljungnässkolans IF 22.65    
31. Johanna Svensson Nybro Östra Skol IF 21.98    
32. Amanda Adolfsson Torskolans IF (Bergkvara) 21.61    
33. Lisa Durdel Ljungnässkolans IF 21.45    
34. Lisa Rindstig Ljungnässkolans IF 21.10    
35. Sofia Lundström Ljungnässkolans IF 20.75    
36. Kanyarat Muangklam Mörbylånga Skol IF 20.39    
37. Clara Edberg Lindöskolans IF 19.26    
38. Anna Hult Ljungnässkolans IF 19.10    
39. Louise Lindfors Ljungnässkolans IF 18.28    
40. Caroline Gunnarsson Ljungnässkolans IF 17.29    
41. Matilda Karlsson Ljungnässkolans IF 17.23    
42. Amanda Olsson Ljungnässkolans IF 16.70    
43. Stina Appelqvist Ljungnässkolans IF 16.48    
           
  Flickor år 5        
           
  60 m, Heat 1     0.6 m/s  
1. Evelina Dahlberg Rinkabyholms Skol IF 8.94 Final  
2. Malin Wickström Falkenbergskolans IF 9.12 Final  
3. Madicken Axelsson Algutsrums Skol IF 9.65    
4. Malin Andersson Färjestadens Skol IF 9.68    
5. Emmy Fransson Bjurbäcksskolans IF 9.69    
6. Ellen Nilsson Bjurbäcksskolans IF 9.98    
7. Natalie Svensson Mörbylånga Skol IF 10.18    
8. Mikaela Wahlgren Mörbylånga Skol IF 10.46    
           
  60 m, Heat 2     1.4 m/s  
1. Elin Lindeblad Torskolans IF (Söderåkra) 9.14 Final  
2. Alicia Grenmyr Madesjö Skol IF 9.20 Final  
3. Elsa Gustavsson Tillingeskolans IF 9.55 Final  
4. Sanna Szymanski Tingbydalskolans IF 9.62 Final  
5. Amanda Nilsson Madesjö Skol IF 9.65    
6. Lisa Israelsson Sjöängsskolans IF 9.70    
7. Elise Nilsson Mörbylånga Skol IF 9.75    
8. Frida Melin Madesjö Skol IF 10.48    
           
  60 m, Heat 3     1.8 m/s  
1. Alice Petersson Krungårdsskolans IF 8.90 Final  
2. Lisa Wester Ljungnässkolans IF 9.56 Final  
3. Stina Appelqvist Ljungnässkolans IF 9.64    
4. Emma Petersson Västra Funkabo Skol IF 9.65    
5. Nathalie Rimsberg Västra Funkabo Skol IF 9.67    
6. Jonna Lindéen Bergaviksskolans IF 10.01    
7. Jennifer Nilsson Mörbylånga Skol IF 10.47    
           
  60m, Final     1.9 m/s  
1. Alice Petersson Krungårdsskolans IF 8.92    
2. Malin Wickström Falkenbergskolans IF 9.00    
3. Evelina Dahlberg Rinkabyholms Skol IF 9.23    
4. Elin Lindeblad Torskolans IF (Söderåkra) 9.27    
5. Alicia Grenmyr Madesjö Skol IF 9.42    
6. Elsa Gustavsson Tillingeskolans IF 9.65    
7. Sanna Szymanski Tingbydalskolans IF 9.69    
  Lisa Wester Ljungnässkolans IF dns    
           
  1000 m        
1. Evelina Dahlberg Rinkabyholms Skol IF 3.34,9 Heat 2 1.
2. Alice Petersson Krungårdsskolans IF 3.37,3 Heat 1 1.
3. Elise Nilsson Mörbylånga Skol IF 3.40,3 Heat 1 2.
4. Amanda Nilsson Madesjö Skol IF 3.42,2 Heat 2 2.
5. Ellen Lindholm Rinkabyholms Skol IF 3.45,7 Heat 2 3.
6. Frida Ottoson Nybro Östra Skol IF 3.55,2 Heat 1 3.
7. Rebecka Hansson Bjurbäcksskolans IF 3.58,6 Heat 1 4.
8. Sara Gerard Ljungnässkolans IF 4.01,9 Heat 1 5.
9. Josefine Grahn Ljungnässkolans IF 4.02,6 Heat 1 6.
10. Sanna Szymanski Tingbydalskolans IF 4.06,9 Heat 2 4.
11. Julia Wirmola Rinkabyholms Skol IF 4.09,3 Heat 2 5.
12. Emma Ramklint Ljungnässkolans IF 4.09,8 Heat 2 6.
13. Frida Eriksson Ljungnässkolans IF 4.10,3 Heat 2 7.
14. Frida Melin Madesjö Skol IF 4.13,8 Heat 2 8.
15. Amelie Hellberg Rinkabyholms Skol IF 4.14,7 Heat 2 9.
16. Maja Palm Falkenbergskolans IF 4.15,3 Heat 1 7.
17. Lina Matzewska Rinkabyholms Skol IF 4.20,5 Heat 2 10.
18. Sofia Wilén Rinkabyholms Skol IF 4.20,7 Heat 2 11.
19. Linnéa Olsson Rinkabyholms Skol IF 4.21,0 Heat 2 12.
20. Karolina Wasteson Djurängsskolans IF 4.24,2 Heat 1 8.
21. Frida Almén Djurängsskolans IF 4.24,8 Heat 1 9.
22. Emma Forsberg Djurängsskolans IF 4.26,3 Heat 1 10.
23. Linnéa Björn Rinkabyholms Skol IF 4.54,3 Heat 2 13.
           
  Höjd        
1. Emma Petersson Västra Funkabo Skol IF 1.45    
2. Jonna Lindéen Bergaviksskolans IF 1.45    
3. Alice Petersson Krungårdsskolans IF 1.40    
4. Elin Lindeblad Torskolans IF (Söderåkra) 1.40    
5. Malin Andersson Färjestadens Skol IF 1.35    
6. Evelina Dahlberg Rinkabyholms Skol IF 1.35    
7. Tanja Adolfsson Algutsrums Skol IF 1.35    
8. Alice Jonasson Falkenbergskolans IF 1.30    
9. Moa Myllenberg Ljungnässkolans IF 1.30    
10. Madicken Axelsson Algutsrums Skol IF 1.30    
10. Lina Berg Madesjö Skol IF 1.30    
12. Frida Lindström Algutsrums Skol IF 1.20    
12. Elise Nilsson Mörbylånga Skol IF 1.20    
12. Rebecca Isaksson-Lindster Ljungnässkolans IF 1.20    
15. Amanda Brettéus Rinkabyholms Skol IF 1.20    
16. Sabina Frid Ljungnässkolans IF 1.20    
17. Alexandra Sigelfeldt Torskolans IF (Söderåkra) 1.20    
17. Isabel Andersson Vasaskolans IF 1.20    
17. Ebba Johansson Ljungnässkolans IF 1.20    
20. Jenny Sturesson Nybro Östra Skol IF 1.20    
21. Emma Forsberg Djurängsskolans IF 1.15    
21. Sofia Wilén Rinkabyholms Skol IF 1.15    
23. Frida Ottoson Nybro Östra Skol IF 1.15    
24. Matilda Gerard Ljungnässkolans IF 1.15    
24. Sara Gerard Ljungnässkolans IF 1.15    
26. Faliza Kailman Djurängsskolans IF 1.00    
           
  Längd, zon        
1. Alice Petersson Krungårdsskolans IF 4.67 0.4  
2. Malin Wickström Falkenbergskolans IF 4.20 0.7  
3. Alicia Grenmyr Madesjö Skol IF 4.12 0.0  
4. Sanna Szymanski Tingbydalskolans IF 3.98 0.7  
5. Elin Lindeblad Torskolans IF (Söderåkra) 3.97 0.7  
6. Malin Andersson Färjestadens Skol IF 3.95 1.0  
7. Linnéa Björn Rinkabyholms Skol IF 3.77 0.0  
8. Evelina Dahlberg Rinkabyholms Skol IF 3.76 1.2  
9. Emma Petersson Västra Funkabo Skol IF 3.74 1.1  
10. Jonna Lindéen Bergaviksskolans IF 3.73 0.0  
11. Maja Pockar Sjöängsskolans IF 3.72 0.5  
12. Emina Vuckic Torskolans IF (Söderåkra) 3.68 0.0  
13. Elsa Gustavsson Tillingeskolans IF 3.63 0.5  
14. Evelina Karlsson Västra Funkabo Skol IF 3.62 0.0  
15. Tanja Adolfsson Algutsrums Skol IF 3.61 0.0 3.52
16. Thelma Holm Västra Funkabo Skol IF 3.61 0.0 3.32
17. Klara Nordborg Djurängsskolans IF 3.60 0.7  
18. Lisa Israelsson Sjöängsskolans IF 3.58 0.3  
19. Felicia Lövgren Vasaskolans IF 3.57 0.5  
20. Elise Nilsson Mörbylånga Skol IF 3.52 0.6  
21. Jennifer Nilsson Mörbylånga Skol IF 3.51 0.2  
22. Frida Lindström Algutsrums Skol IF 3.45 0.5  
23. Amanda Wallström Lindöskolans IF 3.40 0.0  
24. Ellen Lindholm Rinkabyholms Skol IF 3.34 0.2  
25. Matilda Gerard Ljungnässkolans IF 3.23 0.0  
26. Ellen Nilsson Bjurbäcksskolans IF 3.18 1.1  
27. Anna Jarnheimer Mörbylånga Skol IF 3.16 0.0  
28. Olivia Engdal Lindöskolans IF 2.70 0.0  
           
  Kula 2.0        
1. Malin Andersson Färjestadens Skol IF 8.32    
2. Lisa Durdel Ljungnässkolans IF 7.78    
3. Matilda Wardmo Madesjö Skol IF 7.65    
4. Maja Pockar Sjöängsskolans IF 7.60    
5. Amanda Bimby Sjöängsskolans IF 7.15    
6. Emmy Fransson Bjurbäcksskolans IF 7.05    
7. Alida Alfredsson Falkenbergskolans IF 6.90    
8. Maja Söderström Sjöängsskolans IF 6.80 6.65  
9. Evelina Dahlberg Rinkabyholms Skol IF 6.80 6.60  
10. Sara Rosander Västra Funkabo Skol IF 6.55    
11. Hanna Nielsen Sjöängsskolans IF 6.53 6.45  
12. Mikaela Wahlgren Mörbylånga Skol IF 6.53 6.40  
13. Lisa Appelqvist Ljungnässkolans IF 6.50    
14. Felizia Karlman Djurängsskolans IF 6.40    
15. Linda Jeansson Djurängsskolans IF 5.95 5.95  
16. Natalie Svensson Mörbylånga Skol IF 5.95 5.90  
17. Ellen Sturesson Djurängsskolans IF 5.95 5.60  
18. Jennifer Nilsson Mörbylånga Skol IF 5.90    
19. Emma Forsberg Djurängsskolans IF 5.80 5.70  
20. Rebecka Hansson Bjurbäcksskolans IF 5.80 5.40  
21. Sofia Wilén Rinkabyholms Skol IF 5.40    
22. Martina Larsson Djurängsskolans IF 5.30    
23. Emelie Johnsson Sjöängsskolans IF 5.10    
           
  Boll 0.3        
1. Moa Myllenberg Ljungnässkolans IF 28.70    
2. Charita Berglund Madesjö Skol IF 27.45    
3. Malin Andersson Färjestadens Skol IF 27.22    
4. Amanda Bimby Sjöängsskolans IF 26.49    
5. Ellen Lindholm Rinkabyholms Skol IF 26.47    
6. Amy Thomas Torskolans IF (Bergkvara) 25.50    
7. Thelma Holm Västra Funkabo Skol IF 24.52    
8. Evelina Karlsson Västra Funkabo Skol IF 24.49    
9. Sara Gerard Ljungnässkolans IF 24.20    
10. Anna Jernheimer Mörbylånga Skol IF 23.95    
11. Emmy Fransson Bjurbäcksskolans IF 23.80    
12. Ulla Mustapha Tingbydalskolans IF 22.63    
13. Lejla Hadzalic Västra Funkabo Skol IF 22.39    
14. Zabine Hansson Transtorpskolans IF 22.34    
15. Mikaela Wahlgren Mörbylånga Skol IF 22.01    
16. Julia Wirmola Rinkabyholms Skol IF 21.56    
17. Nathalie Norin Transtorpskolans IF 20.90    
18. Jennifer Nilsson Mörbylånga Skol IF 20.69    
19. Lisen Åstrand Västra Funkabo Skol IF 20.64    
20. Rebecka Hansson Bjurbäcksskolans IF 20.60    
21. Nathalie Svensson Mörbylånga Skol IF 19.55    
22. Emma Ramklint Ljungnässkolans IF 19.13    
23. Frida Eriksson Ljungnässkolans IF 16.75    
24. Gabriella Fonrin Tillingeskolans IF 14.95    
           
  Kurirstafetten ( 11 lag )        
           
1:a Bjurbäcksskolans IF 1.08,69      
  Emma Hillerbratt Olle Steen      
  Emmy Fransson Simon Eriksson      
  Ellen Nilsson Emil Isaksson      
  Elin Nyström Claes Johansson      
  Elin Bertilsson Erik Wikell      
2:a Rinkebyholmsskolan 1.09,65      
  Felicia Holm David Garett      
  Caroline Johansson Hugo Sellenberg      
  Felicia Vigstedt Jonathan Karlsson      
  Matilda Lund Simon Hägglund      
  Evelina Dahlberg Martin Bäckström      
3:a Madesjö Skol IF 1.10,58      
  Thea Lundgren Carl Engdal      
  Amanda Nilsson Martin Gustavsson      
  Felicia Eriksen Jesper Håkansson      
  Alicia Grenmyr Erik Jonsson      
  Maja Eklund Hampus Winberg      
4. Mörbylånga Skol IF        
4. Bergaviksskolans IF        
           
4. Hanemålaskolan        
4. Djurängsskolans IF        
4. Sjöängsskolans IF        
4. Västra Funkabo Skol IF        
4. Lindöskolans IF        
4. Tingbydalskolans IF        
           
 
     
  © HIF, uppdaterad 2006-10-03  

Startsidan