<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  ÖM i terränglöpning sön 14 maj 2006  
     
 
Arrangör: Högby IF/Ölands Idrottskrets Tävlingsplats: Rälla, Högsrum
Tävlingsledare: Christer Persson Väder: Strålande sol och +14 °C
 
 
     
 
  M 4km    
1 David Nilsson--87 Högby IF 12.41
2 Anders Dahlström-60 Högby IF 12.57
3 Sonny Karlsson-67 Högby IF 13.07
4 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 13.58
5 Simon Rohde-89 Högby IF 14.13
6 Jonathan Persson-90 Högby IF 15.07
7 Markus Johansson-92 Högby IF 15.12
8 Linus Dahlström-92 Högby IF 15.17
9 Henrik Carlsson-65 Högby IF 15.17
10 Andreas Rohde-92 Högby IF 15.26
11 Daniel Axelsson-77 Högby IF 15.31
12 Markus Gunnarsson-89 Föra AIK 15.39
13 Stefan Rohde-55 Högby IF 16.02
14 Per Arnér-55 Föra AIK 17.16
15 Mattias Johansson-71 Föra AIK 17.55
16 Kent Oskarsson-60 Föra AIK 18.45
17 Bernt Carlsson-33 Persnäs AIF 19.37
18 Olle Johansson-38 Färjestadens Motion 20.10
19 Pren Kolaj-60 Högby IF 21.06
 
  P17 4km    
1 Simon Rohde-89 Högby IF 14.13
2 Jonathan Persson-90 Högby IF 15.07
3 Markus Gunnarsson-89 Föra AIK 15.39
 
  P15 4km    
1 Markus Johansson-92 Högby IF 15.12
2 Linus Dahlström-92 Högby IF 15.17
3 Andreas Rohde-92 Högby IF 15.26
 
  M35 4km    
1 Sonny Karlsson-67 Högby IF 13.07
2 Mattias Johansson-71 Föra AIK 17.55
 
  M40 4km    
1 Henrik Carlsson-65 Högby IF 15.17
 
  M45 4km    
1 Anders Dahlström-60 Högby IF 12.57
2 Kent Oskarsson-60 Föra AIK 18.45
3 Pren Kolaj-60 Högby IF 21.06
 
  M50 4km    
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 13.58
2 Stefan Rohde-55 Högby IF 16.02
3 Per Arnér-55 Föra AIK 17.16
 
  M65 4km    
1 Olle Johansson-38 Färjestadens Motion 20.10
 
  M70 4km    
1 Bernt Carlsson-33 Persnäs AIF 19.37
       
  K 4km    
1 Jessica Gylfe-80 Högby IF 14.33
2 Katarina Nilsson-56 Högby IF 15.47
3 Camilla Petersson-68 IFK Borgholm 15.50
4 Lena Thor-67 Högby IF 16.58
5 Camilla Persson-62 Högby IF 17.11
6 Irene Rohde-56 Högby IF 18.31
7 Magdalena Persson-91 Högby IF 19.12
 
  F15 4km    
1 Magdalena Persson-91 Högby IF 19.12
 
  K35 4km    
1 Camilla Petersson-68 IFK Borgholm 15.50
2 Lena Thor-67 Högby IF 16.58
 
  K40 4km    
1 Camilla Persson-62 Högby IF 17.11
 
  K50 4km    
1 Katarina Nilsson-56 Högby IF 15.47
2 Irene Rohde-56 Högby IF 18.31
 
  P13 2km    
1 Anton Persson-94 Högby IF 8.19
2 Zef Kolaj-94 Högby IF 8.50
 
  F13 2km    
1 Erika Johansson-94 Föra AIK 8.55
 
  P11 1km    
1 Ken Slättengren-95 Högby IF 3.57
2 Joakim Mellborg-96 Högby IF 4.10
3 Jesper Axelsson-96 Föra AIK 4.35
 
  P9 1km    
1 Oskar Johansson-98 Föra AIK 6.06
  Joakim Axelsson-00 Föra AIK brutit
 
  F11 1km    
1 Evelina Dahlberg-95 Högby IF 4.03
2 Ofelia Karlsson-95 Högby IF 5.04
 
  F9 1km    
1 Lovisa Karlsson-00 Högby IF 6.22
 
     
  © HIF, uppdaterad 2006-05-14  

Startsidan