<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Friidrottsskolan mån 3 juli - tors 6 juli 2006  
     
 
Arrangör: Högby IF Tävlingsplats: Högby IP
Ledare: Carl-Gustaf Nilsson, Katarina Nilsson, Christer Persson, Nicholas Theophilopoulos, Sonny Karlsson, Git Karlsson och Jessica Lindén.
 
     
 
Måndag 3/7
P17 100m Jonathan Persson-90 13.36 +1,2
  Diskus 1,5 Jonathan Persson-90 26.74  
  Spjut 0,7 Jonathan Persson-90 44.88  
P15 60mH Emil Hallberg-91 12.43 +0,1
  Diskus 1,5 Marcus Nilsson-91 26.74  
  Slägga 1,0 Marcus Nilsson-91 39.01  
  Spjut 0,6 Marcus Nilsson-91 38.21  
P14 100m Linus Dahlström-92 15.81 +1,2
  400m Linus Dahlström-92 1.10.21  
  100mH heat 1 Andreas Rohde -92 19.20 +0,9
    Markus Johansson-92 19.35 +0,9
  100mH heat 2 Linus Dahlström-92 19.65 +0,6
  Höjd Andreas Rohde -92 1.41  
    Linus Dahlström-92 1.36  
  Diskus 1,0 Mattias Olander-92 27.84  
    Markus Johansson-92 26.07  
    Andreas Rohde -92 20.77  
    Linus Dahlström-92 18.28  
  Spjut 0,6 Andreas Rohde -92 27.42  
    Linus Dahlström-92 21.39  
P13 60m Tr.Hä Jonathan Hallberg-93 15.21  
P12 60m Tr.Hä Jesper Hermansson-94 13.15  
P11 60m Gabriel Lindeby-95 9.86 +1,1
  600m Gabriel Lindeby-95 2.07.35  
  60mH Robin Somproh-95 14.74 +0,1
  Längd, z Gabriel Lindeby-95 3.12 +1,8
  Diskus 0,6 Gabriel Lindeby-95 13.37  
  Spjut 0,4 Gabriel Lindeby-95 10.02  
  Boll, 150g Gabriel Lindeby-95 18.54  
P9 60m Tr.Hä Filip Lycksell-97 13.57  
    Mattias Hallberg-97 14.29  
K 400m Jessica Gylfe-80 1.06.11  
  Diskus 1,0 Jessica Gylfe-80 23.90  
F15 100m Magdalena Persson-91 15.97 +1,2
  80mH Katherine Karlström-91 15.07 0,0
  Diskus 0,6 Magdalena Persson-91 29.75  
  Spjut 0,4 Magdalena Persson-91 22.24  
    Katherine Karlström-91 21.67  
F13 100m Maria Tell-93 15.54 +1,2
  Diskus 0,6 Emma Persson-93 27.14  
    Maria Tell-93 18.66  
  Spjut 0,4 Maria Tell-93 22.04  
    Emma Persson-93 21.33  
F12 80m Carolina Olander-94 13.47 +2,0
    Linnea Johansson-94 13.73 +2,0
  60m Tr.Hä Linnea Johansson-94 14.25  
    Carolina Olander-94 15.88  
  Längd, z Carolina Olander-94 3.56 +1,7
    Linnea Johansson-94 3.16 +1,9
  Diskus 0,6 Linnea Johansson-94 12.96  
    Carolina Olander-94 11.41  
F11 60m Evelina Dahlberg-95 9.23 +0,1
    Linnea Edselius-95 9.92 +0,1
  80m Evelina Dahlberg-95 12.75 +2,0
  200m Linnea Edselius-95 31.53 +0,9
  400m Evelina Dahlberg-95 1.12.02  
  60mH Evelina Dahlberg-95 12.43  
    Linnea Edselius-95 13.98  
  Längd, z Linnea Edselius-95 3.33 +2,0
    Ester Weismann-95 2.45w +2,2
    Ester Weismann-95 2.41 +1,1
  Diskus 0,6 Evelina Dahlberg-95 13.19  
  Spjut 0,4 Evelina Dahlberg-95 11.04  
F10 60m Rebecka Katzin-96 9.95 +1,1
    Ofelia Karlsson-96 10.81 +1,1
  600m Rebecka Katzin-96 2.37.71  
    Ofelia Karlsson-96 2.41.11  
  60m Tr.Hä Ofelia Karlsson-96 14.18  
  Längd, z Rebecka Katzin-96 3.17 +2,0
    Ofelia Karlsson-96 2.95 +1,7
F9 60m Tr.Hä Jasmine Westman-97 14.61  
F8 60m Tr.Hä Sara Hermansson-98 14.05  
F7 60m Ellen Lindeby-99 11.87 +1,1
  600m Ellen Lindeby-99 2.42.70  
  Längd, z Ellen Lindeby-99 2.24 +1,9
  Boll, 150g Ellen Lindeby-99 9.61  
F6 60m Lovisa Karlsson-00 11.61 +1,1
  60m Tr.Hä Hilda Bjurström-00 22.30  
  Boll, 150g Lovisa Karlsson-00 8.60  
 
Tisdag 4/7
F13 Slägga 2,0 Maria Tell-93 25.27  
    Emma Persson-93 24.04  
 
Onsdag 5/7
P15 200m Oskar Thor-91 25.16 +2,0
  Kula 4,0 Marcus Nilsson-91 14.91  
    Oskar Thor-91 11.90  
  Diskus 1,0 Marcus Nilsson-91 42.62  
    Oskar Thor-91 25.60  
    Emil Hallberg-91 13.88  
  Spjut 0,6 Oskar Thor-91 37.89  
P14 200m Markus Johansson-92 27.57 +2,0
    Andreas Rohde -92 30.93 +2,0
    Linus Dahlström-92 32.24 +2,0
  Spjut 0,6 Linus Dahlström-92 22.18  
P13 200m Daniel Thor-93 29.99 +2,0
  Diskus 1,0 Jonathan Hallberg-93 12.83  
P11 200m Robin Somproh-95 35.85 +0,9
  Längd, z Robin Somproh-95 3.44 +0,2
  Spjut 0,4 Robin Somproh-95 17.00  
F17 Längd Moa Larsson-90 4.64 +0,6
F15 Diskus 0,6 Magdalena Persson-91 31.30  
F13 200m Maria Tell-93 32.25 +0,9
  Diskus 0,6 Emma Persson-93 29.89  
    Maria Tell-93 21.04  
F12 200m Carolina Olander-94 34.43 +0,9
  Diskus 0,6 Linnea Johansson-94 15.12  
F11 Diskus 0,6 Linnea Edselius-95 11.72  
    Ester Weismann-95 10.97  
F10 Höjd Ofelia Karlsson-96 1.05  
    Rebecka Katzin-96 0.93  
  Tresteg, z Rebecka Katzin-96 6.17 +0,4
  Kula 2,0 Ofelia Karlsson-96 6.47  
  Spjut 0,4 Rebecka Katzin-96 11.27  
    Ofelia Karlsson-96 10.96  
F7 Längd, z Malin Thor-99 2.75 +1,5
F6 Längd, z Lovisa Karlsson-00 2.83 +2,0
         
Torsdag 6/7
P15 800mH Emil Hallberg-91 3.39.99  
  Tresteg Emil Hallberg-91 7.00 +1,5
  Spjut 0,6 Emil Hallberg-91 18.98  
P14 300mH Andreas Rohde -92 56.89  
    Linus Dahlström-92 57.18  
  800mH Andreas Rohde -92 3.19.49  
  1500mH Andreas Rohde -92 5.50.98  
    Linus Dahlström-92 5.56.23  
P13 800mH Jonathan Hallberg-93 3.53.79  
  Tresteg, z Jonathan Hallberg-93 6.97 +1,7
  Spjut 0,4 Jonathan Hallberg-93 13.81  
P12 Spjut 0,4 Jesper Hermansson-94 23.73  
P11 800mH Robin Somproh-95 3.33.08  
  1500mH Robin Somproh-95 6.43.21  
  Tresteg, z Robin Somproh-95 7.47 +1,2
P9 800mH Filip Lycksell-97 3.51.15  
    Mattias Hallberg-97 5.53.86  
  Spjut 0,4 Mattias Hallberg-97 13.20  
    Filip Lycksell-97 5.34  
P8 Spjut 0,4 Carl Bjurström-98 9.31  
F17 100m Moa Larsson-90 13.89 +1,3
  200m Moa Larsson-90 28.88 +1,1
  300mH Moa Larsson-90 50.55  
  Spjut 0,6 Moa Larsson-90 22.21  
F12 800mH Linnea Johansson-94 3.34.79  
F11 Tresteg, z Linnea Edselius-95 7.39 +1,6
  Spjut 0,4 Linnea Edselius-95 12.38  
F10 800mH Ofelia Karlsson-96 4.01.8  
 
     
  © HIF, uppdaterad 2006-07-14  

Startsidan