<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Skälbyloppet, fre 6 april 2007  
     
 
Arrangör: Högby IF Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Tävlingsplats: Skälby, Kalmar Väder: Soligt och +10°C
 
     
 
  Män 4140 meter      
1 Omar El Hassnaoui-81 Oskarshamns SK   13.45
2 Johan Heinz-72 Glasrikets RC   14.10
3 Stefan Helander-66 Oskarshamns SK   14.12
4 Marcus Nilsson-91 Högby IF   14.17
5 Camilo Karlström-89 Högby IF   14.18
6 Magnus Ohlsson-82 Högby IF   14.35
7 Jonas Johansson-69 Glasrikets RC   14.55
8 Johan Karlsson-79 Högby IF   15.00
9 Tony Zetterström -66 Målilla Mörlinda SKI   15.24
10 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK   15.41
11 Stefan Axelsson-74 Glasrikets RC   16.23
12 Mikael Davidsson IFK Växjö   16.24
13 Krister Häll-63 Glasrikets RC   16.35
14 Marcus Gunnarsson-89 Föra AIK   16.59
15 Göran Gustavsson-60 Glasrikets RC   17.28
16 Manfred Stumpf Glasrikets RC   18.05
17 Claes Oskarsson-65 Kalmar RC   18.22
18 Alexander Lindholm-90 Högby IF   19.43
19 Mikael Jurgell-63 Kalmar   20.08
20 Leif Nyström-51 Ålems OK   20.42
21 Nonne Edsenius Glasrikets RC   21.45
22 Peter Arnesson-57 Glasrikets RC   52.52
         
  Kvinnor 4140 meter      
1 Jessica Gylfe-80 Högby IF   14.14
2 Maria Petersson-62 Ok Njudung   15.55
3 Isabell Fungbrandt -90     16.37
4 Ida Ivarsson-89 Oskarshamns SK   17.03
5 Marie von Bothmer-70 Mullsjö   17.06
6 Lena Thor-67 Högby IF   17.37
7 Susanne Zetterström -67 Målilla Mörlunda SKI   18.12
8 Madeliene Nilsson-89 FI Kalmarsund   18.16
9 Martina Martinsson-62 Målilla Mörlunda SKI   19.44
10 Karin Nilsson-65 FI Kalmarsund   20.09
11 Maria Borgström-83 Västerviks IF   20.15
12 Katherine Karlström-91 Högby IF   23.54
13 Sarah Stångberg-89 Högby IF   24.19
14 Rose-Marie Edsenius Glasrikets RC   26.25
15 Christina Söllscher- Högby IF   27.28
 
  Män 8040 meter      
1 Jonas Andersson-77 Högby IF   24.48
2 Sonny Karlsson-67 Högby IF   28.34
3 Christer Freij -58 Oskarshamns SK   28.56
4 Torbjörn Sahl-72 Solvikingarna   29.13
5 Stefan Johansson-59 Brittatorp TK   29.19
6 Magnus Lennartsson-64 Ericsson IK Stockholm   30.11
7 Mikael Palmgren OK Njudung   30.22
8 Per Hammaräng Grip -59 Högby IF   30.31
9 Karl-Erik Andersson-58 Ålems OK   30.54
10 Ove Helge-68 Alstermo IF   31.24
11 Peter Jonsson-69 Målilla Mörlunda Ski   31.32
12 Kent Krave-59 Hultsfred LK   31.40
13 Kent Elwing-68 Ljunghälls IF   32.00
14 Marcus Andersson-73 Kalmar OK   32.52
15 Henrik Övgård-77 Högby IF   33.18
16 Slimo Safouane-51 Hultsfred LK   33.30
17 Tomas Holmström-63 Ålems OK   33.31
18 Robert Hesselring Högby IF   33.49
19 Viking Nilsson-45 Glasrikets RC   33.59
22 Peter Joelsson-56 Ålems OK   35.27
22 Peter Arnesson Glasrikets RC   52.52
 
  Kvinnor 8040 meter      
1 Camilla Petersson-68 Högby IF   33.37
2 Amanda Nyström-89 Ålems Ok   33.45
3 Erika Carlsson -79 Holsby SK   34.14
4 Helena Jonsson Sjöqvist-64 Glasrikets RC   34.29
5 Katarina Nilsson-56 Högby IF   34.45
6 Anna Rylander -89 Kvillsfors   37.48
7 Lilian Brorsson-47 Högby IF   40.05
8 Viktoria Artebrant-74 Trekanten   43.15
9 Ulrika Danielsson-68 Kalmar   43.33
 
  P15, 4140 meter      
1 Sebastian Karlsson-92 FI Kalmarsund   15.43
2 Viktor Gustavsson-92 Glasrikets RC   17.04
 
  F15, 4140 meter      
1 Lovisa Albo-93 Mullsjö   20.19
 
  P13, 2600 meter      
1 Anton Persson -94 Högby IF   09.30
2 Pontus Johansson-94 IFK Växjö   09.31
3 Zef Kolaj-94 Högby IF   10.15
4 Andreas Davidsson -95 IFK Växjö   10.29
5 Emil Qvick-95 Kalmar SK   11.51
6 Olle Willsund-94 Högby IF   11.59
7 Oscar Fransson-94 IFK Berga   12.12
8 John Olsson-94 IFK Berga   12.13
9 Christoffer Bengtsson-95 Oskarshamn SIC   12.47
10 John Karlsson-94 IFK Berga   13.29
11 Oliver Wykman-94 IFK Berga   14.02
 
  F13, 2600 meter      
  -      
 
  P11, 1380 meter      
1 Johan Davidsson -97 IFK Växjö   5.37
2 Oskar Vertetics-96 Högby IF   5.53
3 Henrik Pettersson-96 Högby IF   6.05
4 Viktor Nilsson-97 Högby IF   6.09
5 Anton Gunnarsson-96 Högby IF   6.19
 
  F11, 1380 meter      
1 Tova Josefsson-96 Högby IF   06.08
2 Ofelia Karlsson-96 Högby IF   06.29
3 Selma Hodzic-97 Högby IF   08.31
4 Linda Jeansson-95 Högby IF   10.21
 
  P9, 1380 meter      
1 Tom Josefsson-99 Högby IF   06.28
2 Simon Persson-98 IFK Berga   06.31
3 Nils Hammaräng Grip -98 Högby IF   06.47
4 Emil Sandelin-98 Kalmar OK   07.34
5 Oskar Hodin-98 Kalmar   08.40
6 Ivar Glasberg-00 Högby IF   08.59
7 Martin Qvick-98 Kalmar   12.49
 
  F9, 1380 meter      
1 Elin Vertetics-98 Högby IF   06.20
2 Malin Thor-99 Högby IF   07.10
3 Moa Pettersson-99 Högby IF   07.14
4 Ida Andersson-98 Högby IF   09.02
5 Ester Wouters-00 Högby IF   09.13
6 Ebba Wouters-98 Högby IF   09.17
7 Maja Glasberg-98 Högby IF   09.27
8 Sara Jeansson Högby IF   10.22
 
     
  © HIF, uppdaterad 2007-04-07