<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Kyrkstafetten lör 5 maj 2007  
     
 
Arrangör: Högby IF/Ölands Idrottskrets Tävlingsplats: Färjestaden
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Strålande solsken, sydostlig vind, 12-17 grader
 
     
 
Lagresultat Resultat per sträcka Resultat per lag Lilla kyrkstafetten
 
     
 
Lagresultat
 
     
 
Plac.   Sluttid km-tider Tidsdiff efter vinnaren Tidsdiff mellen lagen
  Öppen klass        
1. IK Akele 3.26.11 03.20    
  Johan Lindgren, David Nilsson, Jens Jonasson, Henning Tunek, Jonas Pettersson, Johan Hydén,
John Hansson, Christian Tunek, Jonny Johansson, Tore Wikander, Staffan johansson
2. Högby IF 3.29.08 03.23 (0.02.57) (02.57)
3. Glasrikets RC 3.54.33 03.48 (0.28.22) (25.25)
4. Kalmar OK 3.57.14 03.50 (0.31.03) (02.41)
5. Högby IF, lag 2 3.59.20 03.52 (0.33.09) (02.06)
6. IK Akele Motion 4.06.30 03.59 (0.40.19) (07.10)
7. Målilla-Mörlunda SKI 4.11.41 04.04 (0.45.30) (05.11)
8. Persnäs AIF 4.23.27 04.16 (0.57.16) (11.46)
9. SLK Oxelösund Ungdom 4.23.48 04.16 (0.57.37) (00.21)
10. IK Tuna Södra 4.26.32 04.19 (1.00.21) (02.44)
11. Föra AIK 4.27.03 04.19 (1.00.52) (00.31)
12. Högsrums FF 4.30.50 04.23 (1.04.39) (03.47)
13. Filadelfia Flyers 4.31.21 04.23 (1.05.10) (00.31)
14. Böda/Högby Fotboll 4.33.39 04.26 (1.07.28) (02.18)
15. Högby IF, lag 3 4.34.06 04.26 (1.07.55) (00.27)
16. Kalmar OK, lag 2 4.37.18 04.29 (1.11.07) (03.12)
17. Glasriket RC, Mixed 4.42.39 04.34 (1.16.28) (05.21)
18. Team Z 4.46.27 04.38 (1.20.16) (03.48)
19. Färjestadens Motion 4.52.26 04.44 (1.26.15) (05.59)
20. Länsstyrelsen 4.53.32 04.45 (1.27.21) (01.06)
21. Jordlöparna HIK 4.58.49 04.50 (1.32.38) (05.17)
22. Apostlahästarna 5.03.41 04.55 (1.37.30) (04.52)
23. Kriminalvårdens IF 5.04.54 04.56 (1.38.43) (01.13)
24. Långrälla/Gunnarstorp 5.06.29 04.57 (1.40.18) (01.35)
25. Team Akuten, Västervik 5.09.59 05.01 (1.43.48) (03.30)
26. Sjöfartshögskolan 5.14.53 05.06 (1.48.42) (04.54)
27. Algutsrums IF 5.20.23 05.11 (1.54.12) (05.30)
28. Högby IF, lag 4 5.23.41 05.14 (1.57.30) (03.18)
29. Stefans HRP, Västervik 5.34.00 05.24 (2.07.49) (10.19)
           
  Damklass        
1. Högby IF, damer 4.13.36 04.06    
  Therese Friman, Camilla Persson, Jessica Gylfe, johanna Nilsson, Sara Axelsson, Maria Tell,
Isabell Fungbrandt, Lotta Nyberg, Camilla Persson, Magdalena Persson, Lena Thor
2. IK Akele, damer 4.22.52 04.15 (0.09.16) (09.16)
3. Målilla-Mörlunda SKI, damer 4.47.38 04.39 (0.34.02) (47.38)
4. Glasrikets RC, damer 4.49.50 04.41 (0.36.14) (49.50)
5. Kalmar OK, damer 5.01.10 04.52 (0.47.34) (38.18)
6. Högby IF, lag 2, damer 5.08.12 04.59 (0.54.36) (20.34)
 
     
  © HIF, uppdaterad 2007-05-05