<< Resultatmeny För tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Resultat Ölandsspelen 11 juli 2007  
     
 
Arrangör: Högby IF
Tävlingsplats: Högby IP, Löttorp
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Mest sol, 20-23 grader och kort men intensiv regnskur!
Tidtagning: Bertil Tinnert, Daniel Axelsson
Speaker: Jessica Lindén
 
     
 
  MÄN 200 M HEAT 1 Vind 0,9  
1 Mikael Storm -91 Eksjö Södra IK 22,87  
2 Thomas Almén -88 Högby IF 24,10  
3 Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK 26,44  
  Daniel Svensson -91 FI Kalmarsund dns  
  Daniel Strand -79 IFK Lund dns  
         
  MÄN 200 M HEAT 2 Vind 0,5  
1 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 23,16  
2 Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 25,73  
3 Jonathan Persson -90 Högby IF 25,90  
4 Hasse Widström -53 Stocksäters IF 27,59  
  Robin Löfgren -88 Högby IF dns  
 
  MÄN 200 M SAMLAD LISTA    
1 Mikael Storm -91 Eksjö Södra IK 22,87 Heat 1
2 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 23,16 Heat 2  
3 Thomas Almén -88 Högby IF 24,10 Heat 1  
4 Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 25,73 Heat 2  
5 Jonathan Persson -90 Högby IF 25,90 Heat 2  
6 Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK 26,44 Heat 1  
7 Hasse Widström -53 Stocksäters IF 27,59 Heat 2  
 
  MÄN 800 M        
1 Oskar Danielson -88 IK Norrköping FI 1.57,18    
2 Klas Persson -91 Nyköpings BIS 2.01,11    
3 Erik Ederwall -87 IK Sisu Nässjö 2.02,60    
4 Viktor Andersson -89 Eksjö Södra IK 2.05,08    
5 Daniel Svensson -91 FI Kalmarsund 2.06,07    
6 Stefan Johansson -80 IK Sisu Nässjö 2.08,75    
7 Hannes Assarsson -91 IK Sisu Nässjö 2.11,45    
8 Erik Isaksson -91 Eksjö Södra IK 2.11,88    
9 Alexander Dangler -88 Hammarby IF 2.19,98    
  Erik Ahlepil -91 Eksjö Södra IK dns    
 
  MÄN 3000 M        
1 Andreas Åkesson -90 Örgryte IS 10.00,69    
2 Joakim Gillman -67 Stocksäters IF 11.52,55    
3 Joel Axelsson -91 Stocksäters IF 11.55,54    
 
  MÄN HÖJD        
1 Anders Nihlstedt -89 FI Kalmarsund 1,85    
2 Johnny Brännström -82 Eksjö Södra IK 1,60    
  Michael Zazzio -60 Skruvs IF dnf    
  Marcus Nilsson -91 Högby IF dns    
 
  MÄN STAV        
1 Gert Rahnel -87 SK Kivilind, Tallinn 4,65    
2 Marcus Nilsson -91 Högby IF 3,70    
3 Axel Frisén -93 Stocksäters IF 3,30    
4 Mattias Olander -92 Högby IF 3,20    
5 Tom Tuvhag -93 IFK Växjö 2,80    
6 Carl Ivarsson -96 Lerum FI 2,60    
  Robin Lönnander -92 IFK Sävsjö dnf    
  Michael Zazzio -60 Skruvs IF dns    
 
  MÄN LÄNGD        
1 Anders Nihlstedt -89 FI Kalmarsund 6,67 2,2 6,48 1,7
2 Michael Zazzio -60 Skruvs IF 5,57 3,0 5,50 1,8
  Adam Björling -90 FI Kalmarsund dns    
  Vesa Rontti Stocksäters IF dns    
 
  MÄN KULA        
1 Peter Fritz -74 IK Sisu Nässjö 12,60    
2 Johnny Brännström -82 Eksjö Södra IK 8,95    
3 Stellan Broman -56 Eksjö Södra IK 8,57    
4 Mikael Johansson -78 Oskarshamns SK 7,87    
 
  MÄN DISKUS        
1 Erik Romberg -90 Högby IF 38,70    
2 Gert Rahnel -87 SK Kivilind, Tallinn 37,86    
3 Stellan Broman -56 Eksjö Södra IK 24,58    
 
  MÄN SPJUT        
1 Bengt Loo -62 UF Contact 58,62    
2 Gert Rahnel -87 SK Kivilind, Tallinn 51,72    
3 Vesa Rontti Stocksäters IF 50,40    
4 Peter Fritz -74 IK Sisu Nässjö 42,33    
5 Kent Göransson -66 Tranås AIF 35,66    
6 Mikael Johansson -78 Oskarshamns SK 28,59    
  Jonathan Persson -90 Högby IF dns    
 
  P17 KULA 5,0        
1 Marcus Nilsson -91 Högby IF 14,57    
2 Martin Jönsson -90 FI Kalmarsund 14,35    
3 Kristjan Arak -91 SK Kivilind, Tallinn 13,34    
4 Jakob Holm -91 Stocksäters IF 11,04    
5 Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 10,20    
  Adam Björling -90 FI Kalmarsund dns    
 
  P17 DISKUS 1,5        
1 Erik Romberg -90 Högby IF 51,43    
2 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 41,82    
3 Marcus Nilsson -91 Högby IF 39,19    
4 Margus Evart -90 SK Kivilind, Tallinn 36,98    
5 Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 35,26    
6 Martin Jönsson -90 FI Kalmarsund 33,06    
7 Jonathan Persson -90 Högby IF 32,18    
8 Hannes Assarsson -91 IK Sisu Nässjö 29,20    
9 Kristjan Arak -91 SK Kivilind, Tallinn 27,56    
 
  P17 SLÄGGA 6,0        
1 Martin Jönsson -90 FI Kalmarsund 38,95    
2 Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 32,45    
  Elin Wettefalk -91 FI Kalmarsund dns    
 
  P17 SPJUT 700        
1 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 63,99    
2 Margus Evart -90 SK Kivilind, Tallinn 61,13    
3 Jonathan Persson -90 Högby IF 42,60    
4 Erik Isaksson -91 Eksjö Södra IK 40,41    
5 Axel Henrysson -91 Stensjöns IF 38,61    
6 Jakob Holm -91 Stocksäters IF 31,80    
 
  P15 100 M   Vind 4,0    
1 Mattias Olander -92 Högby IF 11,38    
2 Sebastian Lundh -92 KA2 IF 12,98    
 
  P15 800 M        
1 Erik Hermansson -92 Villstad GIF 2.43,84    
           
  P15 2000 M        
1. Gustav Milesson -92 Stensjöns IF 6.30,21    
2. Kalle Malmberg -92 Eksjö Södra IK 6.35,93    
3. Linus Dahlström -92 Högby IF 6.56,23    
4. Filip Helander -92 Eksjö Södra IK 7.17,01    
5. Gottfrid Helander -92 Eksjö Södra IK 7.17,90    
  Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF dns    
  Emil Pettersson -92 IFK Mora FK dns    
           
  P15 100 M HÄCK   Vind 1,8    
1 Mattia Olander -92 Högby IF 14,32    
2 Emil Pettersson -93 Stensjöns IF 16,99    
3 Oskar Svensson -93 Stensjöns IF 20,09    
 
  P15 HÖJD        
1 Erik Hermansson -92 Villstad GIF 1,60    
2 Sebastian Lundh -92 KA2 IF 1,45    
 
  P15 LÄNGD        
1 Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 5,13 3,5  
2 Sebastian Lundh -92 KA2 IF 5,08 2,7  
 
  P15 KULA 4,0        
1 Mattias Olander -92 Högby IF 14,74    
2 Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 13,76    
3 Anton Millbert -93 Hässelby SK 12,00    
4 Pontus Vikström -92 IFK Växjö 11,09    
5 Karl Anton Rinaldo -92 SK Kivilind, Tallinn 10,58    
6 Erik Hermansson -92 Villstad GIF 10,34    
7 Sebastian Lundh -92 KA2 IF 9,67    
 
  P15 DISKUS 1,0        
1 Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 45,86    
2 Mattias Olander -92 Högby IF 43,09    
3 Niklas Bardin -92 Kongahälla AIK 38,99    
4 Anton Millbert -93 Hässelby SK 34,08    
5 Karl Anton Rinaldo -92 SK Kivilind, Tallinn 33,68    
6 Pontus Vikström -92 IFK Växjö 31,00    
7 Robin Lönnander -92 IFK Sävsjö 30,14    
8 Erik Hermansson -92 Villstad GIF 27,79    
9 Sebastian Lundh -92 KA2 IF 24,38    
 
  P15 SLÄGGA 4,0        
1 Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 45,40    
2 Niklas Bardin -92 Kongahälla AIK 43,56    
3 Anton Millbert -93 Hässelby SK 37,41    
 
  P15 SPJUT 600        
1 Pontus Vikström -92 IFK Växjö 41,42    
2 Mattias Olander -92 Högby IF 41,17    
3 Tony Weseth Tureberg 38,27    
4 Samuel Wiktorsson -92 Trångvikens IF 36,91    
5 Erik Hermansson -92 Villstad GIF 35,93    
6 Karl Anton Rinaldo -92 SK Kivilind, Tallinn 30,65    
 
  P14 100 M HEAT 1 Vind 2,9    
1 Henrik Frej -93 FIK Färjestaden 12,85 Final  
2 Daniel Axelsson -93 Stocksäters IF 13,25 Final  
3 Oskar Svensson -93 Stensjöns IF 13,50 Final  
4 Marcus Benker -93 Hagunda IF 13,81    
5 Tom Tuvhag -93 IFK Växjö 14,12    
  Anton Gustavsson -93 IK Vista dns    
           
  P14 100 M HEAT 2 Vind 2,6    
1 Oskar Norström -93 Stocksäters IF 12,70 Final  
2 Emil Pettersson -93 Stensjöns IF 13,54 Final  
3 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 13,61 Final  
4 Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 14,15    
  Geir Thyresson -93 Stocksäters IF dns    
           
  P14 100 M FINAL Vind 3,6    
1 Oskar Norström -93 Stocksäters IF 12,71    
2 Henrik Frej -93 FIK Färjestaden 12,89    
3 Daniel Axelsson -93 Stocksäters IF 13,24    
4 Emil Pettersson -93 Stensjöns IF 13,33    
5 Oskar Svensson -93 Stensjöns IF 13,61    
  Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden dns    
 
  P14 2000 M        
1 Albin Sjöblom -93 Hagunda IF 6.13,80    
 
  P14 HÖJD        
1 Oskar Norström -93 Stocksäters IF 1,67    
2 Isak Utterström -93 Wärnamo SK 1,60    
3 Geir Thyresson -93 Stocksäters IF 1,60    
4 Allex Andersson -93 Stensjöns IF 1,55    
5 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 1,55    
6 Henrik Frej -93 FIK Färjestaden 1,45    
7 Emil Pettersson -93 Stensjöns IF 1,45    
8 Hampus Widlund -93 IFK Växjö 1,45    
9 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 1,40    
10 Jacob Petersson -93 IFK Växjö 1,35    
10 Marcus Benker -93 Hagunda IF 1,35    
12 Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 1,35    
 
  P14 LÄNGD        
1 Henrik Freij -93 FIK Färjestaden 5,03 3,2 4,61 1,2
2 Hampus Widlund -93 IFK Växjö 4,83 2,0  
3 Oskar Eriksson -93 Stensjöns IF 4,81 0,9  
4 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 4,76 3,9 4,49 1,4
5 Marcus Benker -93 Hagunda IF 4,71 1,4  
6 Emil Pettersson -93 Stensjöns IF 4,60 2,1 4,53 1,5
7 Jacob Petersson -93 IFK Växjö 4,58 1,5  
8 Oskar Svensson -93 Stensjöns IF 4,52 3,3 4,36 1,5
9 Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 4,21 1,5  
  Geir Thyresson -93 Stocksäters IF dns    
 
  P14 KULA 4,0        
1 Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 14,29    
2 Anton Millbert -93 Hässelby SK 12,69    
3 Daniel Axelsson -93 Stocksäters IF 10,84    
4 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 9,27    
5 Oskar Eriksson -93 Stensjöns IF 9,02    
6 Jacob Petersson -93 IFK Växjö 8,71    
 
  P14 DISKUS 1,0        
1 Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 41,66    
2 Anton Millbert -93 Hässelby SK 37,46    
3 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 30,14    
4 Henrik Frej -93 FIK Färjestaden 29,83    
5 Axel Frisén -93 Stocksäters IF 27,34    
6 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 26,13    
7 Allex Andersson -93 Stensjöns IF 23,86    
8 Hampus Widlund -93 IFK Växjö 22,57    
 
  P14 SPJUT 600        
1 Daniel Axelsson -93 Stocksäters IF 38,19    
2 Niklas Lindstedt -93 Hässelby SK 35,78    
3 Anton Millbert -93 Hässelby SK 33,80    
4 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 32,65    
5 Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 27,95    
6 Tom Tuvhag -93 IFK Växjö 27,52    
7 Oskar Eriksson -93 Stensjöns IF 27,40    
8 Allex Andersson -93 Stensjöns IF 26,20    
  Geir Thyresson -93 Stocksäters IF dns    
 
  P13 80 M   Vind 2,7    
1 Robert Nilsson -94 Oskarshamns SK 10,47    
2 Alfred Karonen -94 IK Hinden 10,60    
3 Olle Willsund -94 Högby IF 10,76    
4 Carl Andersson -94 IFK Växjö 11,02    
5 Simon Larsson -94 Stensjöns IF 11,41    
  Dennis Loretzon -94 Stensjöns IF dns    
 
  P13 600 M        
1 Carl Andersson -94 IFK Växjö 1.42,91    
2 Olle Willsund -94 Högby IF 1.51,30    
3 Zef Kolaj -94 Högby IF 1.53,98    
 
  P13 60 M HÄCK   Vind 1,7    
1 Simon Larsson -94 Stensjöns IF 11,02    
2 Dennis Loretzon -94 Stensjöns IF 11,09    
 
  P13 HÖJD        
1 Mattias de Graaf -94 FIK Färjestaden 1,57    
2 Micael Fagö -94 Kalmar SK 1,57    
3 Olle Willsund -94 Högby IF 1,51    
4 Simon Björn -94 IFK Växjö 1,40    
5 Dennis Loretzon -94 Stensjöns IF 1,30    
6 Zef Kolaj -94 Högby IF 1,25    
  Gustaf Wilsborn -94 IFK Växjö dns    
 
  P13 LÄNGD ZON        
1 Victor Ivarsson -94 IFK Växjö 5,25 1,8  
2 Alfred Karonen -94 IK Hinden 5,16 2,5 4,96 1,6
3 Olle Willsund -94 Högby IF 5,04 1,3  
4 Simon Larsson -94 Stensjöns IF 4,77 2,1 4,60 1,6
5 Gustaf Wilsborn -94 IFK Växjö 4,72 3,0 4,66 1,6
6 Dennis Loretzon -94 Stensjöns IF 4,29 2,1 3,88 1,9
7 Zef Kolaj -94 Högby IF 4,19 1,5  
8 Gustav Kvist -94 Tranås AIF 4,16 1,6  
 
  P13 KULA 3,0        
1 Robert Nilsson -94 Oskarshamns SK 14,74 Smål-rek.  
2 Tobias Wikström -94 IFK Växjö 9,41    
 
  P13 DISKUS 0,6        
1 Victor Ivarsson -94 IFK Växjö 33,43    
2 Micael Fagö -94 Kalmar SK 28,67    
3 Robert Nilsson -94 Oskarshamns SK 26,68    
4 Simon Björn -94 IFK Växjö 26,14    
5 Gustav Kvist -94 Tranås AIF 25,87    
6 Oliver Persson -94 IK Hinden 19,95    
  Tobias Wikström -94 IFK Växjö dns    
 
  P13 SPJUT 400        
1 Robert Nilsson -94 Oskarshamns SK 36,99    
2 Victor Ivarsson -94 IFK Växjö 36,40    
3 Zef Kolaj -94 Högby IF 33,11    
4 Olle Willsund -94 Högby IF 32,33    
5 Gustaf Wilsborn -94 IFK Växjö 32,11    
6 Simon Björn -94 IFK Växjö 31,15    
7 Micael Fagö -94 Kalmar SK 29,14    
8 Oliver Persson -94 IK Hinden 26,12    
9 Gustav Kvist -94 Tranås AIF 24,39    
 
  P12 80 M HEAT 1 Vind 2,2    
1 Lukas Wetterholm -95 Stensjöns IF 11,23 Final  
2 Gustav Petri -95 Eksjö Södra IK 11,59 Final  
3 Marcus Samuelsson -95 IK Hakarpspojkarna 12,13    
4 Gabriel Lindeby -95 Högby IF 12,52    
           
  P12 80 M HEAT 2 Vind 3,8    
1 Felix Andersson -95 Stocksäters IF 11,62 Final  
2 Ludvig Bremberg -95 Eksjö Södra IK 12,04 Final  
3 Mattis Johansson-Fors -95 FIK Färjestaden 12,10    
  Gustav Rönnberg -95 Mölndals AIK dns    
           
  P12 80 M HEAT 3 Vind 2,3    
1 Victor Persson -95 Staffanstorp AI 11,29 Final  
2 Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF 11,84 Final  
3 Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 12,29    
4 Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 12,53    
5 Robin Somproh -95 Högby IF 12,71    
           
  P12 80 M FINAL Vind 0,9    
1 Lukas Wetterholm -95 Stensjöns IF 11,26    
2 Victor Persson -95 Staffanstorp AI 11,40    
3 Felix Andersson -95 Stocksäters IF 11,66    
4 Gustav Petri -95 Eksjö Södra IK 11,82    
5 Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF 12,02    
6 Ludvig Bremberg -95 Eksjö Södra IK 12,31    
 
  P12 600 M        
1 David Sjöblom -95 Hagunda IF 1.41,19    
2 Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 1.54,13    
3 Ludvig Danielson -95 IK Norrköping FI 1.54,91    
4 Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 1.55,96    
5 Robin Somproh -95 Högby IF 2.06,23    
6 Gustav Petri -95 Eksjö Södra IK 2.15,18    
7 Simon Dahlström -95 FIK Färjestaden 2.15,82    
8 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 2.18,18    
9 Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF 2.21,63    
  Gabriel Lindeby -95 Högby IF dns    
 
  P12 HÖJD        
1 Mattis Johansson-Fors -95 FIK Färjestaden 1,38    
2 Victor Persson -95 Staffanstorp AI 1,32    
3 Joar Thyresson -95 Stocksäters IF 1,29    
4 Stefan Liderfelt -95 Eksjö Södra IK 1,26    
5 Ludvig Bremberg -95 Eksjö Södra IK 1,26    
6 Samuel Lundh -95 KA2 IF 1,20    
7 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 1,20    
8 Robin Somproh -95 Högby IF 1,17    
9 Anton Persson -95 Stocksäters IF 1,14    
 
  P12 LÄNGD ZON        
1 Lukas Wetterholm -95 Stensjöns IF 4,72 2,9 4,56 1,4
2 Victor Persson -95 Staffanstorp AI 4,51 1,4  
3 Gustav Rönnberg -95 Mölndals AIK 4,45 2,7 4,30 2,0
4 Jesper Bolö -95 IFK Växjö 4,36 2,6 4,27 2,0
5 Marcus Samuelsson -95 IK Hakarpspojkarna 4,36 2,5 4,19 1,7
6 Ludvig Bremberg -95 Eksjö Södra IK 4,04 3,4 3,94 1,9
7 Hampus Sturesson -95 FIK Färjestaden 3,98 2,8 3,78 1,8
8 Mattis Johansson-Fors -95 FIK Färjestaden 3,95 1,5  
9 Robin Somproh -95 Högby IF 3,73 2,7  
10 Samuel Lundh -95 KA2 IF 3,71 2,6 3,54 1,9
11 Gabriel Lindeby -95 Högby IF 3,68 2,3  
Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF dns    
Joar Thyresson -95 Stocksäters IF dns    
 
  P12 KULA 3,0        
1 Rando Simson -95 SK Kivilind, Tallinn 8,39    
2 Samuel Lundh -95 KA2 IF 8,31    
3 Jakob Sjödin -95 Stensjöns IF 8,07    
4 Joar Tyresson -95 Stocksäters IF 7,58    
5 Mattis Johansson-Fors -95 FIK Färjestaden 7,47    
6 Simon Dahlström -95 FIK Färjestaden 7,35    
7 Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 7,04    
8 Stefan Liderfelt -95 Eksjö Södra IK 6,67    
9 Anton Persson -95 Stocksäters IF 5,45    
10 Felix Andersson -95 Stocksäters IF 5,37    
  Robin Somproh -95 Högby IF dns    
 
  P12 DISKUS 0,6        
1 Rando Simson -95 SK Kivilind, Tallinn 31,41    
2 Stefan Liderfelt -95 Eksjö Södra IK 27,04    
3 Marcus Samuelsson -95 IK Hakarpspojkarna 25,52    
4 Jakob Sjödin -95 Stensjöns IF 23,18    
5 Jesper Bolö -95 IFK Växjö 22,57    
6 Simon Dahlström -95 FIK Färjestaden 21,20    
7 Felix Andersson -95 Stocksäters IF 21,02    
8 Robin Somproh -95 Högby IF 19,65    
9 Samuel Lundh -95 KA2 IF 19,29    
10 Gabriel Lindeby -95 Högby IF 17,38    
11 Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 16,43    
12 Ludvig Bremberg -95 Eksjö Södra IK 15,68    
13 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 13,49    
 
  P12 SPJUT 400        
1 Jakob Sjödin -95 Stensjöns IF 34,41    
2 Samuel Lundh -95 KA2 IF 34,37    
3 Jesper Bolö -95 IFK Växjö 29,21    
4 Rando Simson -95 SK Kivilind, Tallinn 28,36    
5 Marcus Samuelsson -95 IK Hakarpspojkarna 27,54    
6 Joar Thyresson -95 Stocksäters IF 25,91    
7 Felix Andersson -95 Stocksäters IF 20,59    
8 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 20,50    
9 Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 18,91    
10 Josef Wiktorsson -95 Trångvikens IF 18,17    
11 Gustav Petri -95 Eksjö Södra IK 15,36    
12 Gabriel Lindeby -95 Högby IF 14,95    
  Victor Persson -95 Staffanstorp AI dnf    
 
  P11 60 M HEAT 1 Vind 3,0    
1 Rasmus Allansson -96 IK Hinden 8,69 Final  
2 Sebasian Gyllensten -96 IFK Växjö 9,38 Final  
3 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 9,68 Final  
4 Hampus Ahl -96 Stocksäters IF 9,79    
           
  P11 60 M HEAT 2 Vind 2,8    
1 Joakim Stenström -96 IK Hinden 9,14 Final  
2 Oskar Vertetics -96 Högby IF 9,53 Final  
3 Adam Ågehäll -96 IK Norrköping FI 9,56 Final  
4 Tommy Johansson -96 IK Hinden 9,75    
           
  P11 60 M FINAL Vind 3,8    
1 Rasmus Allansson -96 IK Hinden 8,79    
2 Joakim Stenström -96 IK Hinden 9,17    
3 Sebasian Gyllensten -96 IFK Växjö 9,42    
4 Adam Ågehäll -96 IK Norrköping FI 9,75    
5 Oskar Vertetics -96 Högby IF 9,81    
6 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 9,82    
 
  P11 600 M        
1 Theodor Strömberg -96 Tollarps IF 2.04,80    
2 Joakim Stenström -96 IK Hinden 2.06,48    
3 Lucas Andersson -96 FIK Färjestaden 2.09,25    
4 Oscar Hagberg -96 IFK Växjö 2.10,32    
5 Hampus Ahl -96 Stocksäters IF 2.10,33    
6 Adam Ågehäll -96 IK Norrköping FI 2.11,60    
7 Tommy Johansson -96 IK Hinden 2.20,68    
  Oskar Vertetics -96 Högby IF dnf    
 
  P11 HÖJD        
1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 1,32    
2 Sebasian Gyllensten -96 IFK Växjö 1,23    
3 Rasmus Allansson -96 IK Hinden 1,14    
4 Adam Ågehäll -96 IK Norrköping FI 1,14    
  Tommy Johansson -96 IK Hinden dns    
 
  P11 LÄNGD ZON        
1 Joakim Stenström -96 IK Hinden 4,09 0,3  
2 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 4,06 1,4  
3 Carl Ivarsson -96 Lerum FI 3,93 -0,9  
4 Sebasian Gyllensten -96 IFK Växjö 3,87 0,9  
5 Rasmus Allansson -96 IK Hinden 3,79 0,5  
6 Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 3,68 -0,5  
7 Hampus Ahl -96 Stocksäters IF 3,67 0,6  
8 Oskar Vertetics -96 Högby IF 3,50 0,7  
9 Tommy Johansson -96 IK Hinden 3,18 1,3  
10 Emil Karonen -96 IK Hinden 2,84 -1,4  
 
  P11 KULA 2,0        
1 Joakim Stenström -96 IK Hinden 9,54    
2 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 8,69    
3 Patrik Johansson -96 IFK Arboga 8,60    
4 Lucas Andersson -96 FIK Färjestaden 7,80    
5 Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 7,69    
6 Oskar Vertetics -96 Högby IF 7,20    
 
  P11 DISKUS 0,6        
1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 28,62    
2 Rasmus Allansson -96 IK Hinden 18,80    
3 Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 18,26    
4 Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 16,09    
5 Lucas Andersson -96 FIK Färjestaden 15,08    
6 Emil Karonen -96 IK Hinden 12,94    
  Philip Börnå -97 Högby IF dns    
 
  P11 SPJUT 400        
1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 26,95    
2 Patrik Johansson -96 IFK Arboga 25,75    
3 Lucas Andersson -96 FIK Färjestaden 24,33    
4 Björn Lindberg -97 Stensjöns IF 19,42    
5 Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 17,45    
6 Erik Delvéus -97 KA2 IF 17,10    
7 Oskar Vertetics -96 Högby IF 16,43    
8 Emil Karonen -96 IK Hinden 11,31    
 
  P10 60 M HEAT 1 Vind 3,0    
1 Ludvig Omdal Persson -97 UF Contact 9,31 Final  
2 Dennis Johansson-Fors -97 FIK Färjestaden 9,91 Final  
3 Viktor Nilsson -97 Högby IF 10,22 Final  
4 David Säll -97 Tranås AIF 10,39    
5 Markus Nilsson -97 Oskarshamns SK 10,56    
           
  P10 60 M HEAT 2 Vind 2,5    
1 Filip Bolu -97 IFK Växjö 9,01 Final  
2 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 9,18 Final  
3 Björn Lindberg -97 Stensjöns IF 10,19 Final  
4 Philip Börnå -97 Högby IF 10,88    
  Johan Davidsson -97 IFK Växjö dns    
           
  P10 60 M FINAL Vind 2,3    
1 Filip Bolu -97 IFK Växjö 9,00    
2 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 9,18    
3 Ludvig Omdal Persson -97 UF Contact 9,51    
4 Dennis Johansson-Fors -97 FIK Färjestaden 9,97    
5 Viktor Nilsson -97 Högby IF 10,42    
6 Björn Lindberg -97 Stensjöns IF 11,15    
 
  P10 600 M        
1 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 2.03,65    
2 Johan Davidsson -97 IFK Växjö 2.04,83    
3 Dennis Johansson-Fors -97 FIK Färjestaden 2.09,23    
4 Philip Börnå -97 Högby IF 2.11,08    
5 Viktor Nilsson -97 Högby IF 2.21,45    
6 Markus Nilsson -97 Böda IK 2.29,41    
  Erik Delvéus -97 KA2 IF dns    
 
  P10 HÖJD        
1 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 1,28    
2 Filip Bolu -97 IFK Växjö 1,25    
3 David Säll -97 Tranås AIF 1,16    
4 Malte Olofsson -97 Upsala IF 1,13    
5 Philip Börnå -97 Högby IF 1,10    
6 Erik Delvéus -97 KA2 IF 1,00    
 
  P10 LÄNGD ZON        
1 Filip Bolu -97 IFK Växjö 4,00 1,5  
2 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 3,98 0,6  
3 Ludvig Omdal Persson -97 UF Contact 3,94 1,0  
4 Philip Börnå -97 Högby IF 3,48 0,9  
5 Björn Lindberg -97 Stensjöns IF 3,45 -1,2  
6 Viktor Nilsson -97 Högby IF 3,31 1,5  
7 David Säll -97 Tranås AIF 3,25 0,8  
8 Malte Olofsson -97 Upsala IF 3,19 -1,2  
  Erik Delvéus -97 KA2 IF dns    
 
  P10 KULA 2,0        
1 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 9,42    
2 Ludvig Omdal Persson -97 UF Contact 7,39    
3 Björn Lindberg -97 Stensjöns IF 6,37    
4 Viktor Nilsson -97 Högby IF 5,94    
5 Johan Davidsson -97 IFK Växjö 5,77    
6 Philip Börnå -97 Högby IF 4,96    
 
  P9 60 M HEAT 1 Vind 3,2    
1 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 9,91 Final  
2 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 9,99 Final  
3 Simon Wrede -98 Tyresö FIK 10,03 Final  
4 Isak Lidén -98 Tranås AIF 10,37 Final  
5 Thomas Lindberg -98 Stensjöns IF 11,55    
           
  P9 60 M HEAT 2 Vind 4,5    
1 Emil Krieg -98 Stensjöns IF 9,62 Final  
2 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 9,87 Final  
3 Philip Roselius -98 IFK Växjö 10,72    
4 Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 10,75    
5 Erik Nyman -98 Stocksäters IF 11,40    
           
  P9 60 M FINAL Vind 2,5    
1 Emil Krieg -98 Stensjöns IF 9,59    
2 Simon Wrede -98 Tyresö FIK 9,93    
3 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 9,95    
4 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 9,97    
5 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 9,99    
6 Isak Lidén -98 Tranås AIF 10,41    
 
  P9 600 M        
1 Simon Wrede -98 Tyresö FIK 2.07,44    
2 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 2.08,72    
3 Emil Krieg -98 Stensjöns IF 2.11,34    
4 Philip Roselius -98 IFK Växjö 2.18,85    
5 Thomas Lindberg -98 Stensjöns IF 2.32,64    
6 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 2.36,74    
7 Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 2.38,09    
 
  P9 HÖJD        
1 Emil Krieg -98 Stensjöns IF 1,16    
2 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 1,13    
3 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 1,05    
4 Simon Wrede -98 Tyresö FK 1,00    
5 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 0,85    
  Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden dns    
 
  P9 LÄNGD ZON        
1 Emil Krieg -98 Stensjöns IF 3,70 1,1  
2 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 3,56 0,7  
3 Axel Nykvist -98 Tranås AIF 3,49 0,3  
4 Simon Wrede -98 Tyresö FK 3,40 0,8  
5 Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 3,09 0,6  
6 Philip Roselius -98 IFK Växjö 3,07 0,4  
7 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 3,04 0,6  
8 Isak Lidén -98 Tranås AIF 2,92 1,6  
9 Thomas Lindberg -98 Stensjöns IF 2,51 -1,0  
 
  P9 KULA 2,0        
1 Emil Krieg -98 Stensjöns IF 8,03    
2 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 7,53    
3 Isak Lidén -98 Tranås AIF 5,40    
4 Thomas Lindberg -98 Stensjöns IF 5,35    
5 Erik Nyman -98 Stocksäters IF 5,26    
6 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 4,68    
7 Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 4,61    
 
  P8 60 M HEAT 1 Vind 2,3    
1 Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 10,21 Final  
2 Jonathan Ågehäll -99 Krokeks IF 11,81 Final  
3 Hugo Delvéus -00 KA2 IF 12,52    
           
  P8 60 M HEAT 2 Vind 3,4    
1 Erik Petri -99 Eksjö Södra IK 9,91 Final  
2 Olle Lindqvist -99 FIK Färjestaden 10,79 Final  
3 William Waerme -99 Eksjö Södra IK 11,56 Final  
4 Hannes Wiiklund -00 Upsala IF 11,93 Final  
           
  P8 60 M FINAL Vind 4,1    
1 Erik Petri -99 Eksjö Södra IK 9,67    
2 Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 10,18    
3 Olle Lindqvist -99 FIK Färjestaden 10,75    
4 William Waerme -99 Eksjö Södra IK 11,58    
5 Jonathan Ågehäll -99 Krokeks IF 11,61    
6 Hannes Wiiklund -00 Upsala IF 12,29    
 
  P8 600 M        
1 Olle Lindqvist -99 FIK Färjestaden 2.22,73    
2 Erik Petri -99 Eksjö Södra IK 2.38,76    
3 William Waerme -99 Eksjö Södra IK 2.41,94    
4 Hugo Delvéus -00 KA2 IF 2.44,58    
 
  P8 LÄNGD ZON        
1 Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 3,18 0,3  
2 Olle Lindqvist -99 FIK Färjestaden 3,17 1,0  
3 Filip Johansson -99 IFK Växjö 3,03 0,6  
4 Erik Petri -99 Eksjö Södra IK 2,89 1,6  
5 William Waerme -99 Eksjö Södra IK 2,60 0,7  
6 Hannes Wiiklund -00 Upsala IF 2,49 1,1  
7 Viktor Wahlström -00 Ljungsbro FK 2,48 2,6 2,39 -1,2
8 Hugo Delvéus -00 KA2 IF 2,45 0,5  
 
  P8 KULA 2,0        
1 Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 6,38    
2 Olle Lindqvist -99 FIK Färjestaden 5,18    
 
  KVINNOR 200 M HEAT 1 Vind 1,2
1 Matilda Johansson -89 Eksjö Södra IK 26,36
2 Linda Johansson -91 IFK Växjö 26,96
3 Amanda Josefsson -91 IFK Växjö 27,53
4 Moa Larsson -90 Högby IF 27,94
5 Josefin Nilsson -94 Oskarshamns SK 28,84
  Sara Nilsson -90 Oskarshamns SK dns
  Johanna Adolfsson -91 IFK Växjö dns
 
  KVINNOR 200 M HEAT 2 Vind 0,6
1 Sofia Klingborg -91 IFK Växjö 26,85
2 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 27,37
3 Matilda Berglund -92 IFK Växjö 28,03
4 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 29,09
5 Frida Johansson -91 IFK Växjö 29,77
6 Marika Johansson -66 Stocksäters IF 30,86  
  Emma Nilsson -90 Oskarshamns SK dns  
         
  KVINNOR 200 M HEAT 3 Vind 0,9  
1 Katherine Karlström -91 Högby IF 27,97  
 
  KVINNOR 200 M SAMLAD LISTA Vind 1,2  
1 Matilda Johansson -89 Eksjö Södra IK 26,36 Heat 1
2 Sofia Klingborg -91 IFK Växjö 26,85 Heat 2
3 Linda Johansson -91 IFK Växjö 26,96 Heat 1
4 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 27,37 Heat 2
5 Amanda Josefsson -91 IFK Växjö 27,53 Heat 1
6 Moa Larsson -90 Högby IF 27,94 Heat 1
7 Katherine Karlström -91 Högby IF 27,97 Heat 3
8 Matilda Berglund -92 IFK Växjö 28,03 Heat 2
9 Josefin Nilsson -94 Oskarshamns SK 28,84 Heat 1
10 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 29,09 Heat 2  
11 Frida Johansson -91 IFK Växjö 29,77 Heat 2  
12 Marika Johansson -66 Stocksäters IF 30,86 Heat 2  
 
  KVINNOR 800 M        
1 Anna Forslund -90 Stocksäters IF 3.00,11    
2 Micaela Widström -90 Stocksäters IF 3.05,40    
  Matilda Johansson -89 Eksjö Södra IK dns    
 
  KVINNOR 3000 M        
1 Maria Biesert -90 IFK Växjö 11.28,70    
2 Lina Andersson -91 Eksjö Södra IK 12.02,04    
  Anna Nykvist -65 Tranås AIF dns    
  Hanna Keiser -89 Enhörna IF dns    
 
  KVINNOR HÖJD        
1 Josefin Svensson -89 Hjortens SK 1,61    
2 Louise Persson -91 IFK Växjö 1,58    
3 Jonna Bramstedt -86 FI Kalmarsund 1,55    
4 Anna Svensson -90 Stocksäters IF 1,50    
5 Katherine Karlström -91 Högby IF 1,45    
6 Charlotte Björkgren -91 Stocksäters IF 1,40    
7 Hedvig Samuelsson -91 FI Kalmarsund dns    
 
  KVINNOR STAV        
1 Angelica Bengtsson -93 IFK Växjö 3,80 Smål-rek, F14-19
2 Linnéa Björling -92 FI Kalmarsund 3,30    
3 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 3,20    
4 Hedvig Samuelsson -91 FI Kalmarsund 3,20    
5 Marie Siimpoeg -90 SK Kivilind, Tallinn 3,00    
6 Katherine Karlström -91 Högby IF 2,90    
7 Olivia Stenfelt -92 IFK Växjö 2,60    
 
  KVINNOR LÄNGD        
1 Josefin Svensson -89 Hjortens SK 5,55 2,0  
2 Anna Forslund -90 Stocksäters IF 5,41 3,8  
3 Sofia Klingborg -91 IFK Växjö 5,21 2,6 4,83 1,8
4 Anna Svensson -90 Stocksäters IF 5,13 2,2 5,05 1,8
5 Linda Johansson -91 IFK Växjö 5,02 1,4  
6 Johanna Adolfsson -91 IFK Växjö 4,83 1,1  
7 Micaela Widström -90 Stocksäters IF 4,76 2,6 4,51 1,8
8 Amanda Josefsson -91 IFK Växjö 4,67 1,2  
  Hedvig Samuelsson -91 FI Kalmarsund dns    
  Johanna Andersson -91 Stocksäters IF dns    
 
  KVINNOR SPJUT 600        
1 Josefin Svensson -89 Hjortens SK 29,85    
 
  F17 KULA 3,0        
1 Ida Storm -91 IK Hinden 12,30    
2 Frida Engström -91 IFK Växjö 11,15    
3 Magdalena Persson -91 Högby IF 11,03    
4 Marie Siimpoeg -90 SK Kivilind, Tallinn 9,99    
5 Ellen Karlsson -91 FI Kalmarsund 7,23    
  Ellinor Tuvhag -91 IFK Växjö dns    
 
  F17 DISKUS 1,0        
1 Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 31,61    
2 Ida Storm -91 IK Hinden 29,75    
3 Ellinor Tuvhag -91 IFK Växjö 28,86    
4 Magdalena Persson -91 Högby IF 26,69    
5 Johanna Andersson -91 Stocksäters IF 24,38    
6 Fanny Eklund -91 IK Hinden 23,12    
7 Anna Forslund -90 Stocksäters IF 19,69    
8 Charlotte Björkgren -91 Stocksäters IF 18,73    
 
  F17 SLÄGGA 4,0        
1 Ida Storm -91 IK Hinden 46,23    
2 Lina Andreasson -91 Eksjö Södra IK 29,63    
3 Elin Wetterfelt - FI Kalmarsund 25,43    
  Anna Svensson -90 Stocksäters IF dns    
 
  F17 SPJUT 600        
1 Frida Engström -91 IFK Växjö 36,03    
2 Elin Gustafsson -91 IK Hinden 33,12    
3 Frida Johansson -91 IFK Växjö 27,90    
4 Ellen Karlsson -91 FI Kalmarsund 20,95    
  Hedvig Samuelsson -91 FI Kalmarsund dns    
  Magdalena Persson -91 Högby IF dns    
  Marie Siimpoeg -90 SK Kivilind, Tallinn dns    
 
  F15 100 M HEAT 1 Vind 1,7    
1 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 13,71 Final  
2 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 13,86 Final  
3 Victoria Lowentoft -92 IFK Växjö 14,13 Final  
  Cecilia Elfving -92 Stocksäters IF dnf    
           
  F15 100 M HEAT 2 Vind 3,7    
1 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 12,84 Final  
2 Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 13,26 Final  
3 Emma Jarden -92 Eksjö Södra IK 13,54 Final  
4 Simone Lindberg -92 IFK Växjö 14,33    
           
  F15 100 M FINAL Vind 2,8    
1 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 12,84    
2 Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 13,37    
3 Emmy Jarden -92 Eksjö Södra IK 13,59    
4 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 13,77    
5 Victoria Lowentoft -92 IFK Växjö 13,81    
6 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 13,83    
 
  F15 800 M        
1 Erika Karlsén -92 IK Hinden 2.42,68    
2 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 2.59,80    
           
  F15 2000 M        
1 Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 7.37,68    
 
  F15 80 M HÄCK   Vind -1,20    
1 Olivia Stenfelt -92 IFK Växjö 13,34    
2 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 13,40    
3 Victoria Lowentoft -92 IFK Växjö 13,59    
4 Emma Jeansson -93 Högby IF 14,88    
 
  F15 HÖJD        
1 Matilda Berglund -92 IFK Växjö 1,55    
2 Victoria Johansson -92 Tranås AIF 1,50    
3 Emmy Jarden -92 Eksjö Södra IK 1,50    
  Victoria Lowentoft -92 IFK Växjö dns    
 
  F15 LÄNGD        
1 Victoria Johansson -92 Tranås AIF 5,14 3,5 4,92 2,0
2 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 4,79 2,1 4,68 2,0
3 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 4,77 1,9  
4 Olivia Stenfelt -92 IFK Växjö 4,72 1,0  
5 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 4,71 2,4 4,47 1,6
6 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 4,65 3,2 4,39 1,4
7 Victoria Lowentoft -92 IFK Växjö 4,61 1,4  
8 Emmy Jarden -92 Eksjö Södra IK 4,33 1,3  
9 Merilin Siimpoeg -92 SK Kivilind, Tallinn 4,25 1,7  
10 Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 4,20 2,6  
  Simone Lindberg -92 IFK Växjö dns    
 
  F15 KULA 3,0        
1 Matilda Berglund -92 IFK Växjö 12,21    
2 Victoria Johansson -92 Tranås AIF 11,06    
3 Olivia Stenfelt -92 IFK Växjö 8,95    
  Simone Lindberg -92 IFK Växjö dns    
 
  F15 DISKUS 0,6        
1 Matilda Berglund -92 IFK Växjö 41,15    
2 Sofia Hietala -92 Hanvikens SK 35,94    
3 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 35,60    
4 Malin Lignell -92 Stocksäters IF 30,85    
5 Frida Hällegårdh Huddinge AIS 25,02    
 
  F15 SLÄGGA 3,0        
1 Anna Källström -92 IK Hinden 31,82    
2 Sofia Hietala -92 Hanvikens SK 29,66    
3 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 26,05    
4 Hanna Sjögren -93 FIK Färjestaden 23,31    
 
  F15 SPJUT 400        
1 Victoria Johansson -92 Tranås AIF 42,29    
2 Matilda Berglund -92 IFK Växjö 29,87    
3 Gabriella Nykvist -92 Tranås AIF 27,48    
 
  F14 100 M HEAT 1 Vind 3,0    
1 Angelica Bengtsson -93 IFK Växjö 13,44 Final  
2 Frida Hogstrand -93 Täby IS 13,69 Final  
3 Emma Classon -93 Stocksäters IF 14,40    
4 Malin Rösberg -93 Eksjö Södra IK 15,05    
           
  F14 100 M HEAT 2 Vind 2,4    
1 Elin Magnusson -93 IFK Växjö 13,55 Final  
2 Lovisa Johansson -93 Tranås AIF 14,30    
3 Elin Ahl -93 Stocksäters IF 15,10    
4 Linda Allansson -93 Stocksäters IF 16,60    
           
  F14 100 M HEAT 3 Vind 2,5    
1 Emma Hermansson -93 Villstad GIF 13,23 Final  
2 Frida Persson -93 Staffanstorp AI 13,24 Final  
3 Olivia Norbe -93 IFK Växjö 13,25 Final  
4 Matilda Stenfelt -93 IFK Växjö 13,84    
  Emma Jeansson -93 Högby IF dns    
           
  F14 100 M FINAL Vind 2,5    
1 Olivia Norbe -93 IFK Växjö 13,07    
2 Emma Hermansson -93 Villstad GIF 13,14    
3 Elin Magnusson -93 IFK Växjö 13,28    
4 Frida Persson -93 Staffanstorp AI 13,36    
5 Angelica Bengtsson -93 IFK Växjö 13,60    
6 Frida Hogstrand -93 Täby IS 14,03    
 
  F14 800 M        
1 Malin Trollsås -93 Danderyds SK 2.30,75    
2 Ida Andersson -93 IFK Sävsjö 2.33,52    
3 Linnea Broman -93 Eksjö Södra IK 2.35,74    
4 Gabriella Andersson -93 Motala AIF 2.36,90    
5 Maja Dahlström -93 Oskarshamns SK 2.46,76    
6 Lina Svensson -93 Eksjö Södra IK 2.57,57    
  Maria Tell -93 Högby IF dns    
  Malin Ivansson -93 Stocksäters IF dns    
 
  F14 2000 M        
1 Linnea Broman -93 Eksjö Södra IK 7.53,59    
2 Lina Svensson -93 Eksjö Södra IK 8.21,93    
 
  F14 HÖJD        
1 Maria Tell -93 Högby IF 1,58    
2 Emma Hermansson -93 Villstad GIF 1,49    
3 Olivia Norbe -93 IFK Växjö 1,48    
4 Ida Andersson -93 IFK Sävsjö 1,40    
5 Lina Svensson -93 Eksjö Södra IK 1,25    
 
  F14 LÄNGD        
1 Elin Magnusson -93 IFK Växjö 4,87 2,6 4,85 1,6
2 Olivia Norbe -93 IFK Växjö 4,85 1,7  
3 Matilda Stenfelt -93 IFK Växjö 4,68 1,2  
4 Maria Tell -93 Högby IF 4,66 4,6 4,42 1,2
5 Frida Hogstrand -93 Täby IS 4,49 2,6 4,28 1,6
6 Emma Hermansson -93 Villstad GIF 4,41 2,3 4,39 1,6
7 Frida Persson -93 Staffanstorp AI 4,20 1,0  
8 Lovisa Johansson -93 Tranås AIF 4,16 2,3 4,04 1,5
9 Emma Eneros -93 Kalmar SK 3,99 3,1  
10 Lina Svensson -93 Eksjö Södra IK 3,93 2,7 3,51 0,7
11 Elin Ahl -93 Stocksäters IF 3,68 0,7  
12 Linda Allansson -93 Stocksäters IF 3,42 2,1 3,30 1,7
  Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF dns    
  Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF dns    
  Malin Ivansson -93 Stocksäters IF dns    
 
  F14 KULA 3,0        
1 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 11,02    
2 Hanna Sjögren -93 FIK Färjestaden 9,86    
3 Emma Persson -93 Högby IF 9,60    
4 Emma Classon -93 Stocksäters IF 7,96    
5 Emma Hermansson -93 Villstad GIF 7,89    
6 Malin Rösberg -93 Eksjö Södra IK 7,48    
7 Malin Forss -93 Lekeryd-Svarttorp SK 7,13    
8 Frida Hogstrand -93 Täby IS 6,65    
  Matilda Stenfelt -93 IFK Växjö dns    
  Malin Ivansson -93 Stocksäters IF dns    
 
  F14 DISKUS 0,6        
1 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 32,00    
2 Emma Persson -93 Högby IF 29,91    
3 Emma Classon -93 Stocksäters IF 26,52    
4 Hanna Sjögren -93 FIK Färjestaden 26,11    
5 Emma Eneros -93 Kalmar SK 25,22    
6 Maria Tell -93 Högby IF 24,76    
7 Viktoria Andersson -93 Stensjöns IF 23,21    
8 Linnea Broman -93 Eksjö Södra IK 23,02    
9 Malin Forss -93 Lekeryd-Svarttorp SK 21,81    
10 Emma Jeansson -93 Högby IF 21,00    
11 Lovisa Johansson -93 Tranås AIF 20,80    
 
  F14 SPJUT 400        
1 Maria Tell -93 Högby IF 30,49    
2 Angelica Bengtsson -93 IFK Växjö 28,61    
3 Caroline Jönsson -93 FIK Färjestaden 24,94    
4 Emma Persson -93 Högby IF 24,49    
5 Emma Eneros -93 Kalmar SK 23,01    
6 Lovisa Johansson -93 Tranås AIF 21,25    
7 Viktoria Andersson -93 Stensjöns IF 21,05    
8 Malin Forss -93 Lekeryd-Svarttorp SK 21,03    
9 Elin Ahl -93 Stocksäters IF 16,24    
10 Emma Classon -93 Stocksäters IF 15,04    
 
  F13 80 M HEAT 1 Vind 3,3    
1 Erica Lantz -94 IFK Växjö 11,11 Final  
2 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 11,46    
3 Freja Wester -94 Eksjö Södra IK 11,68    
4 Agnes Knutsson -94 FIK Färjestaden 11,96    
  Maja Eklund -94 IK Hinden dns    
           
  F13 80 M HEAT 2 Vind 3,7    
1 Ellen Runesson -94 UF Contact 10,78 Final  
2 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 10,92 Final  
3 Ella Wetterholm -94 IFK Sävsjö 10,93 Final  
4 Nikita Burton -94 IFK Arboga 11,01 Final  
5 Josefin Nilsson -94 Böda IK 11,22    
6 Kajsa Eckerwall -94 Stocksäters IF 11,58    
           
  F13 80 M HEAT 3 Vind 3,7    
1 Maria Nylander -94 IFK Växjö 11,07 Final  
2 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 11,55    
3 Emelie Mörsin -94 IFK Växjö 11,79    
4 Linnéa Samuelsson -94 IK Hakarpspojkarna 11,83    
5 Carolina Olander -94 Högby IF 12,29    
  Hilda Broo Andersson -94 IFK Växjö dns    
           
  F13 80 M FINAL Vind -0,1    
1 Ellen Runesson -94 UF Contact 10,84    
2 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 10,93    
3 Ella Wetterholm -94 IFK Sävsjö 10,98    
4 Nikita Burton -94 IFK Arboga 11,18    
5 Maria Nylander -94 IFK Växjö 11,25    
6 Erica Lantz -94 IFK Växjö 11,51    
 
  F13 600 M        
1 Josefin Nilsson -94 Oskarshamns SK 1.46,96    
2 Maria Nylander -94 IFK Växjö 1.49,08    
3 Nikita Burton -94 IFK Arboga 1.53,25    
4 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 1.56,37    
5 Kajsa Eckerwall -94 Stocksäters IF 2.06,35    
  Malin Gillman -94 Stocksäters IF dns    
  Hanna Fredriksson -94 IK Hinden dns    
 
  F13 60 M HÄCK   Vind 1,7    
1 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 9,93    
2 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 10,62    
3 Freja Wester -94 Eksjö Södra IK 11,15    
4 Kajsa Eckerwalt -94 Stocksäters IF 11,35    
 
  F13 HÖJD        
1 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 1,53    
2 Ida Johansson -94 IK Hinden 1,40    
3 Ellen Runesson -94 UF Contact 1,40    
4 Kajsa Eckerwall -94 Stocksäters IF 1,40    
5 Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 1,35    
6 Josefin Nilsson -94 Oskarshamns SK 1,30    
7 Rebecka Persson -94 FIK Färjestaden 1,30    
8 Maria Lindqvist -94 Stensjöns IF 1,10    
  Freja Wester -94 Eksjö Södra IK dns    
 
  F13 LÄNGD ZON        
1 Ellen Runesson -94 UF Contact 5,03 2,6  
2 Erica Lantz -94 IFK Växjö 4,86 3,5 4,46 1,7
3 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 4,82 1,8  
4 Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 4,60 3,8 4,33 1,4
5 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 4,56 2,2  
6 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 4,50 4,0  
7 Josefin Nilsson -94 Böda IK 4,47 3,6  
8 Rebecca Ekwall -94 Tranås 4,46 2,1  
9 Maria Nylander -94 IFK Växjö 4,43 3,1  
10 Freja Wester -94 Eksjö Södra IK 4,36 1,4  
11 Malin Gillman -94 Stocksäters IF 4,31 3,5  
12 Linnéa Samuelsson -94 IK Hakarpspojkarna 4,19 4,2  
13 Moa Berglund -94 Skruvs IF 4,15 3,1  
14 Emelie Mörsin -94 IFK Växjö 4,14 4,4  
15 Thea Lundgren -94 IK Hinden 4,14 3,5  
16 Nikita Burton -94 IFK Arboga 4,12 3,6  
17 Hanna Fredriksson -94 IK Hinden 4,02 2,7 3,98 2,0
18 Agnes Knutsson -94 FIK Färjestaden 3,90 2,7 3,87 1,9
19 Caroline Persson -94 FIK Färjestaden 3,87 1,6  
20 Rebecka Persson -94 FIK Färjestaden 3,74 2,0  
  Maria Lindqvist -94 Stensjöns IF dns    
  Hilda Broo Andersson -94 IFK Växjö dns    
  Linnea Ivarsson -94 Lerum FI dns    
 
  F13 KULA 2,0        
1 Erica Lantz -94 IFK Växjö 12,34    
2 Caroline Persson -94 FIK Färjestaden 10,83    
3 Moa Berglund -94 Skruvs IF 10,80    
4 Malin Gillman -94 Stocksäters IF 10,70    
5 Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF 10,50    
6 Ellen Runesson -94 UF Contact 10,33    
7 Hedda Liljegren -94 IK Hinden 10,24    
8 Maja Eklund -94 IK Hinden 10,23    
9 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 9,84    
10 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 9,77    
11 Erica Lignell -94 Stocksäters IF 8,16    
  Emelie Mörsin -94 IFK Växjö dns    
  Agnes Knutsson -94 FIK Färjestaden dns    
 
  F13 DISKUS 0,6        
1 Erica Lantz -94 IFK Växjö 30,25    
2 Hedda Liljegren -94 IK Hinden 27,45    
3 Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF 25,90    
4 Malin Gillman -94 Stocksäters IF 24,78    
5 Rebecka Skärlén -94 Eksjö Södra IK 24,35    
6 Caroline Persson -94 FIK Färjestaden 21,15    
7 Thea Lundgren -94 IK Hinden 20,63    
8 Moa Berglund -94 Skruvs IF 19,45    
  Hilda Broo Andersson -94 IFK Växjö dns    
  Kajsa Eckerwall -94 Stocksäters IF dns    
 
  F13 SPJUT 400        
1 Moa Berglund -94 Skruvs IF 30,95    
2 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 26,36    
3 Malin Gillman -94 Stocksäters IF 24,57    
4 Hedda Liljegren -94 IK Hinden 23,93    
5 Freja Wester -94 Eksjö Södra IK 23,22    
6 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 23,13    
7 Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF 23,05    
8 Thea Lundgren -94 IK Hinden 19,64    
9 Maria Lindqvist -94 Stensjöns IF 17,41    
10 Erica Lignell -94 Stocksäters IF 17,40    
11 Caroline Persson -94 FIK Färjestaden 15,77    
  Ellen Runesson -94 UF Contact dnf    
 
  F12 80 M HEAT 1 Vind 2,5    
1 Elin Lindeblad -95 Högby IF 11,38 Final  
2 Malin Samuelsson -95 IFK Växjö 11,55    
3 Alice Lidén -95 Tranås AIF 11,88    
4 Sofia Johansson -95 Tranås AIF 12,11    
  Elsa Gustavsson -95 Kalmar SK dns    
           
  F12 80 M HEAT 2 Vind 0,4    
1 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 11,00 Final  
2 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 11,04 Final  
3 Alice Petersson -95 Kalmar SK 11,17 Final  
4 Vera Johansson -95 Stocksäters IF 12,30    
  Elin Karlsson -95 IFK Växjö dns    
           
  F12 80 M HEAT 3 Vind 2,9    
1 Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 11,43 Final  
2 Elin Andersson -95 IFK Växjö 11,53 Final  
3 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 11,93    
  Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK dns    
           
  F12 80 M FINAL Vind 0,8    
1 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 10,70 Smål-rek.  
2 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 10,92    
3 Alice Petersson -95 Kalmar SK 11,28    
4 Elin Lindeblad -95 Högby IF 11,32    
5 Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 11,37    
6 Elin Andersson -95 IFK Växjö 11,53    
 
  F12 600 M        
1 Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 1.46,82    
2 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 1.47,74    
3 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 1.50,15    
4 Sofia Johansson -95 Tranås AIF 1.59,29    
5 Malin Samuelsson -95 IFK Växjö 2.09,34    
 
  F12 HÖJD        
1 Elin Andersson -95 IFK Växjö 1,44    
2 Nellie Karlsson -95 IFK Växjö 1,41    
3 Fanny Hagberg -95 IFK Växjö 1,41    
4 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 1,30    
5 Emma Petersson -95 Kalmar SK 1,30    
6 Malin Samuelsson -95 IFK Växjö 1,30    
7 Alice Lidén -95 Tranås AIF 1,25    
8 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 1,20    
9 Hanna Säll -95 Tranås AIF 1,15    
  Elin Lindeblad -95 Högby IF dns    
 
  F12 LÄNGD ZON        
1 Alice Petersson -95 Kalmar SK 4,78 1,2  
2 Elin Andersson -95 IFK Växjö 4,60 2,5 4,42 1,3
3 Malin Samuelsson -95 IFK Växjö 4,53 1,7  
4 Elin Lindeblad -95 Högby IF 4,46 2,3 4,35 2,0
5 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 4,30 2,0  
6 Nellie Karlsson -95 IFK Växjö 4,28 2,4 4,24 1,9
7 Vera Johansson -95 Stocksäters IF 4,19 1,5  
8 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 4,14 3,4 4,13 1,7
9 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 3,87 1,8  
10 Elsa Gustavsson -95 Kalmar SK 3,80 1,1  
  Elin Karlsson -95 IFK Växjö dns    
 
  F12 KULA 2,0        
1 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 13,08    
2 Marika Andersson -95 Stensjöns IF 10,00    
3 Nellie Karlsson -95 IFK Växjö 8,78    
4 Frida Jansson -95 IFK Växjö 8,77    
5 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 8,56    
6 Linda Jeansson -95 Högby IF 7,80    
7 Elsa Gustavsson -95 Kalmar SK 7,67    
8 Isabella Jogestål -95 Kalmar SK 7,48    
9 Vera Johansson -95 Stocksäters IF 5,92    
 
  F12 DISKUS 0,6        
1 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 29,36    
2 Hedvig Nykvist -95 Tranås AIF 26,21    
3 Marika Andersson -95 Stensjöns IF 24,89    
4 Frida Jansson -95 IFK Växjö 21,16    
5 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 20,58    
6 Linda Jeansson -95 Högby IF 18,93    
7 Isabella Jogestål -95 Kalmar SK 16,47    
8 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 16,41    
9 Hanna Säll -95 Tranås AIF 14,44    
 
  F12 SPJUT 400        
1 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 32,06    
2 Marika Andersson -95 Stensjöns IF 25,61    
3 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 25,17    
4 Sofia Johansson -95 Tranås AIF 20,73    
5 Hanna Säll -95 Tranås AIF 20,64    
6 Alice Lidén -95 Tranås AIF 17,80    
7 Elin Andersson -95 IFK Växjö 17,74    
8 Emma Petersson -95 Kalmar SK 15,48    
9 Alice Petersson -95 Kalmar SK 14,44    
10 Frida Jansson -95 IFK Växjö 14,01    
11 Isabella Jogestål -95 Kalmar SK 12,87    
12 Vera Johansson -95 Stocksäters IF 10,35    
  Elin Karlsson -95 IFK Växjö dns    
 
  F11 60 M HEAT 1 Vind 4,1    
1 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 9,39 Final  
2 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 9,69    
3 Olivia Brenmberg -96 Eksjö Södra IK 10,00    
4 Emma Skålberg -96 Stocksäters IF 10,16    
5 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 10,19    
           
  F11 60 M HEAT 2 Vind 3,5    
1 Jennie Pruss -96 Ljungby FIK 8,99 Final  
2 Julia Eriksson -96 Ljungby FIK 9,02 Final  
3 Jonna Lindén -96 Kalmar SK 9,37 Final  
4 Cajsa Lindh -96 FIK Färjestaden 9,60    
  Anna Conradsson -96 Stensjöns IF dns    
           
  F11 60 M HEAT 3 Vind 3,4    
1 Angelica Henriksson -96 IK Hinden 9,47 Final  
2 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 9,52    
3 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 9,83    
4 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 10,08    
5 Frida Pettersson -96 Stocksäters IF 10,73    
           
  F11 60 M HEAT 4 Vind 1,9    
1 Signe Karlsson -96 Kalmar SK 9,47 Final  
2 Emily Garney -96 Kalmar SK 9,62    
3 Fredrika Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 9,96    
4 Amanda Svensson -96 Stensjöns IF 10,09    
5 Merili Varter -96 SK Kivilind, Tallinn 10,14    
           
  F11 60 M FINAL Vind 2,1    
1 Jennie Pruss -96 Ljungby FIK 9,08    
2 Julia Eriksson -96 Ljungby FIK 9,22    
3 Signe Karlsson -96 Kalmar SK 9,40    
4 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 9,48    
5 Jonna Lindén -96 Kalmar SK 9,54    
6 Angelica Henriksson -96 IK Hinden 9,79    
 
  F11 600 M        
1 Amanda Gabrielsson -96 Wärnamo SK 2.02,63    
2 Julia Eriksson -96 Ljungby FIK 2.03,22    
3 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 2.06,67    
4 Anna Conradsson -96 Stensjöns IF 2.06,69    
5 Cajsa Lindh -96 FIK Färjestaden 2.11,91    
6 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2.22,88    
7 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 2.30,39    
8 Felicia Johansson -96 IFK Växjö 2.46,78    
  Jennie Pruss -96 Ljungby FIK dns    
  Sandra Bergenulf -96 Falu IK dns    
 
  F11 HÖJD        
1 Julia Eriksson -96 Ljungby FIK 1,40    
2 Jonna Lindeén -96 Kalmar SK 1,37    
3 Amanda Gabrielsson -96 Wärnamo SK 1,34    
4 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 1,20    
5 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 1,20    
6 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 1,15    
7 Jennie Pruss -96 Ljungby FIK 1,15    
8 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 1,15    
9 Emma Skålberg -96 Stocksäters IF 1,10    
10 Amanda Svensson -96 Stensjöns IF 1,10    
11 Angelica Henriksson -96 IK Hinden 0,80    
  Merili Varter -96 SK Kivilind, Tallinn dns    
 
  F11 LÄNGD ZON        
1 Julia Eriksson -96 Ljungby FIK 4,26 -0,5  
2 Jennie Pruss -96 Ljungby FIK 4,19 1,4  
3 Amanda Gabrielsson -96 Wärnamo SK 3,96 0,3  
4 Jonna Lindeén -96 Kalmar SK 3,90 -1,3  
5 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 3,88 -1,2  
6 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 3,85 -1,3  
7 Ida Karlsson -96 IK Hinden 3,80 -0,4  
8 Angelica Henriksson -96 IK Hinden 3,57 -1,1  
9 Anna Conradsson -96 Stensjöns IF 3,55 -0,5  
10 Emily Garney -96 Kalmar SK 3,48 -2,2  
11 Cajsa Lindh -96 FIK Färjestaden 3,42 -0,7  
12 Amanda Svensson -96 Stensjöns IF 3,40 -1,0  
13 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 3,37 0,5  
14 Felicia Johansson -96 IFK Växjö 3,35 -1,8  
15 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 3,34 -0,7  
16 Emma Skålberg -96 Stocksäters IF 3,33 1,3  
17 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 3,28 -0,7  
18 Fredrika Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 3,19 -0,8  
19 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 3,14 -0,9  
20 Olivia Brenmberg -96 Eksjö Södra IK 3,10 -0,5  
21 Merili Varter -96 SK Kivilind, Tallinn 3,07 -0,3  
22 Frida Pettersson -96 Stocksäters IF 2,60 -0,4  
 
  F11 KULA 2,0        
1 Julia Eriksson -96 Ljungby FIK 8,63    
2 Ida Karlsson -96 IK Hinden 7,89    
3 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 7,76    
4 Amanda Gabrielsson -96 Wärnamo SK 7,75    
5 Frida Pettersson -96 Stocksäters IF 6,92    
6 Jennie Pruss -96 Ljungby FIK 6,88    
7 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 6,07    
8 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 5,59    
9 Signe Karlsson -96 Kalmar SK 5,40    
 
  F11 DISKUS 0,6        
1 Julia Eriksson -96 Ljungby FIK 21,50    
2 Ida Karlsson -96 IK Hinden 15,42    
3 Jennie Pruss -96 Ljungby FIK 14,79    
4 Olivia Brenmberg -96 Eksjö Södra IK 14,63    
5 Lina Samuelsson -97 IFK Växjö 12,74    
 
  F11 SPJUT 400        
1 Julia Eriksson -96 Ljungby FIK 27,77    
2 Jennie Pruss -96 Ljungby FIK 18,74    
3 Ida Karlsson -96 IK Hinden 17,59    
4 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 15,90    
5 Fanny Nilsson -96 FIK Färjestaden 15,73    
6 Frida Pettersson -96 Stocksäters IF 14,88    
7 Mathilda Nilsson -97 FIK Färjestaden 13,54    
8 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 11,77    
9 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 9,09    
10 Fredrika Eriksson Corp -96 Stocksäters IF 8,80    
11 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 7,64    
 
  F10 60 M HEAT 1 Vind 1,6    
1 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 9,69 Final  
2 Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 10,08 Final  
3 Linnéa Renevall -97 IK Hinden 10,13    
4 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 10,36    
5 Hilda Petersson -97 Kalmar SK 10,38    
  Maja Sjöblom -97 Hagunda IF dns    
           
  F10 60 M HEAT 2 Vind 2,5    
1 Lina Samuelsson -97 IFK Växjö 9,82 Final  
2 Mathilda Nilsson -97 FIK Färjestaden 9,99 Final  
3 Elin Brink -97 Vittsjö GIK 10,02 Final  
4 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 10,09 Final  
5 Malin Nilsson -97 Oskarshamns SK 10,10    
6 Ida Sokhi -97 Utby IF, Göteborg 11,53    
           
  F10 60 M FINAL Vind 2,5    
1 Lina Samuelsson -97 IFK Växjö 9,69    
2 Mathilda Nilsson -97 FIK Färjestaden 9,76    
3 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 9,77    
4 Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 9,93    
5 Elin Brink -97 Vittsjö GIK 9,98    
6 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 10,08    
 
  F10 600 M        
1 Elin Brink -97 Vittsjö GIK 2.03,18    
2 Lina Samuelsson -97 IFK Växjö 2.04,67    
3 Linnéa Renevall -97 IK Hinden 2.06,81    
4 Maja Sjöblom -97 Hagunda IF 2.09,29    
5 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 2.10,58    
6 Mathilda Nilsson -97 FIK Färjestaden 2.21,25    
7 Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 2.27,62    
8 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 2.27,71    
9 Malin Nilsson -97 Böda IK 2.37,74    
  Caroline Gylling -97 Stocksäters IF dns    
 
  F10 HÖJD        
1 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 1,23    
2 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 1,15    
3 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 1,15    
3 Linnéa Renevall -97 IK Hinden 1,15    
5 Mathilda Nilsson -97 FIK Färjestaden 1,10    
6 Elin Brink -97 Vittsjö GIK 1,10    
7 Ida Sokhi -97 Utby IF, Göteborg 1,00    
 
  F10 LÄNGD ZON        
1 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 3,76 3,3 3,65 0,7
2 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 3,76 2,1 3,66 0,4
3 Lina Samuelsson -97 IFK Växjö 3,74 2,1 3,66 1,2
4 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 3,72 1,1  
5 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 3,54 1,6  
6 Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 3,47 0,8  
7 Hilda Petersson -97 Kalmar SK 3,45 2,4 3,44 0,5
8 Elin Brink -97 Vittsjö GIK 3,36 0,8  
9 Mathilda Nilsson -97 FIK Färjestaden 3,36 0,3  
10 Ida Sokhi -97 Utby IF, Göteborg 2,76 1,3  
  Maja Sjöblom -97 Hagunda IF dns    
 
  F10 KULA 2,0        
1 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 6,85    
2 Caroline Gylling -97 Stocksäters IF 6,59    
3 Hilda Petersson -97 Kalmar SK 6,05    
4 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 5,83    
5 Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 5,74    
6 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 5,59    
7 Elin Brink -97 Vittsjö GIK 5,17    
8 Ida Sokhi -97 Utby IF, Göteborg 4,83    
 
  F9 60 M HEAT 1 Vind 5,0    
1 Sofie Löfberg -98 Stocksäters IF 9,75 Final  
2 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 9,84 Final  
3 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 9,86 Final  
4 Johanna Sjödin -98 Stensjöns IF 10,38    
5 Elisabeth Lydahl -98 FIK Färjestaden 10,77    
6 Linnéa Pettersson -98 Stensjöns IF 11,28    
           
  F9 60 M HEAT 2 Vind 4,2    
1 Isabella Joelsson -98 IFK Växjö 9,61 Final  
2 Sara Hermansson -98 IFK Lidingö 10,18    
3 Elin Vertetics -98 Högby IF 10,45    
4 Linnéa Skålberg -98 Stocksäters IF 11,22    
5 Felicia Hedlund -98 FIK Färjestaden 11,36    
           
  F9 60 M HEAT 3 Vind 3,2    
1 Ottilia Österström -98 KA2 IF 9,81 Final  
2 Hanna Wahlström -98 Ljungsbro FK 9,90 Final  
3 Frida Lindgärde -98 Täby IS 9,92    
4 Ebba Sjögren -98 FIK Färjestaden 10,47    
5 Nellie Engström -98 FIK Färjestaden 11,66    
           
  F9 60 M FINAL Vind 1,0    
1 Isabella Joelsson -98 IFK Växjö 9,73    
2 Sofie Löfberg -98 Stocksäters IF 9,92    
3 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 10,01    
4 Hanna Wahlström -98 Ljungsbro FK 10,02    
5 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 10,07    
6 Ottilia Österström -98 KA2 IF 11,27    
 
  F9 600 M        
1 Hanna Wahlström -98 Ljungsbro FK 2.10,47    
2 Sara Hermansson -98 IFK Lidingö 2.14,16    
3 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 2.15,97    
4 Frida Lindgärde -98 Täby IS 2.19,98    
5 Johanna Sjödin -98 Stensjöns IF 2.35,58    
  Elin Vertetics -98 Högby IF dns    
 
  F9 HÖJD        
1 Ottilia Österström -98 KA2 IF 1,19    
2 Sara Hermansson -98 IFK Lidingö 1,09    
3 Sofie Löfberg -98 Stocksäters IF 1,06    
4 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 1,06    
5 Elisabeth Lydahl -98 FIK Färjestaden 0,95    
6 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 0,95    
7 Frida Lindgärde -98 Täby IS 0,90    
7 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 0,90    
7 Louise Svensson -99 Flens FS 0,90    
10 Nellie Engström -98 FIK Färjestaden 0,90    
10 Malin Thor -99 Högby IF 0,90    
12 Linnéa Skålberg -98 Stocksäters IF 0,85    
12 Johanna Sjödin -98 Stensjöns IF 0,85    
  Felicia Hedlund -98 FIK Färjestaden dns    
  Emilia Andersson -98 Stocksäters IF dns    
 
  F9 LÄNGD ZON        
1 Ottilia Österström -98 KA2 IF 3,67 3,0 3,52 1,6
2 Sofie Löfberg -98 Stocksäters IF 3,50 1,4  
3 Hanna Wahlström -98 Ljungsbro FK 3,34 0,5  
4 Isabell Joelsson -98 IFK Växjö 3,34 0,7  
5 Emilia Andersson -98 Stocksäters IF 3,29 0,9  
6 Elin Vertetics -98 Högby IF 3,24 1,4  
7 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 3,19 2,1 3,14 2,0
8 Ebba Sjögren -98 FIK Färjestaden 3,05 2,0  
9 Sara Hermansson -98 IFK Lidingö 2,96 0,4  
10 Johanna Sjödin -98 Stensjöns IF 2,88 2,1 2,75 1,0
11 Frida Lindgärde -98 Täby IS 2,88 1,1  
12 Linnéa Skålberg -98 Stocksäters IF 2,79 2,3 2,76 0,9
13 Linnéa Pettersson -98 Stensjöns IF 2,32 0,4  
  Felicia Hedlund -98 FIK Färjestaden dns    
 
  F9 KULA 2,0        
1 Ottilia Österström -98 KA2 IF 6,07    
2 Isabella Joelsson -98 IFK Växjö 5,69    
3 Elin Vertetics -98 Högby IF 4,96    
4 Frida Lindgärde -98 Täby IS 4,84    
5 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 4,62    
6 Linnéa Pettersson -98 Stensjöns IF 4,58    
7 Sofie Löfberg -98 Stocksäters IF 4,54    
8 Nellie Engström -98 FIK Färjestaden 4,52    
9 Elisabeth Lydahl -98 FIK Färjestaden 4,35    
10 Linnéa Skålberg -98 Stocksäters IF 4,13    
11 Ebba Sjögren -98 FIK Färjestaden 4,11    
12 Johanna Sjödin -98 Stensjöns IF 3,84    
13 Felicia Hedlund -98 FIK Färjestaden 3,75    
  Sara Jeansson -98 Högby IF dns    
 
  F8 60 M HEAT 1 Vind 3,5    
1 Ellen Lindeby -99 Högby IF 10,93    
2 Klara Magnusson -00 IF Hagen 11,06    
3 Ellen Hermansson -99 Villstad GIF 11,48    
4 Josefin Lindstedt -99 Högby IF 11,51    
           
  F8 60 M HEAT 2 Vind 4,5    
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 10,45 Final  
2 Isabelle Petersson -99 IFK Lidingö 10,73 Final  
3 Sofie Karlsson -00 KA2 IF 11,11    
4 Emilia Jirhall -99 FIK Färjestaden 11,67    
5 Agnes Karonen -99 IK Hinden 12,65    
           
  F8 60 M HEAT 3 Vind 3,6    
1 Malin Thor -99 Högby IF 10,40 Final  
2 Gabriella Bengtsson -99 IFK Växjö 10,74    
3 Evelina Eklund -99 IK Hinden 10,92    
4 Andrea Bergenulf -00 Falu IK 11,49    
5 Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 12,24    
           
  F8 60 M HEAT 4 Vind 5,2    
1 Louise Svensson -99 Flens FS 10,29 Final  
2 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 10,36 Final  
3 Beatrice Persson -99 Staffanstorp AI 10,62 Final  
4 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 11,51    
5 Tove Johansson-Fors -99 FIK Färjestaden 11,81    
           
  F8 60 M FINAL Vind 4,4    
1 Louise Svensson -99 Flens FS 10,17    
2 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 10,43    
3 Malin Thor -99 Högby IF 10,49    
4 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 10,55    
5 Beatrice Persson -99 Staffanstorp AI 10,60    
6 Isabelle Petersson -99 IFK Lidingö 10,78    
 
  F8 600 M        
1 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 2.22,30    
2 Louise Svensson -99 Flens FS 2.25,12    
3 Malin Thor -99 Högby IF 2.28,90    
4 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 2.29,46    
5 Ellen Lindeby -99 Högby IF 2.38,61    
6 Klara Magnusson -00 IF Hagen 2.39,81    
7 Gabriella Bengtsson -99 IFK Växjö 2.39,86    
8 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 2.40,24    
9 Isabelle Petersson -99 IFK Lidingö 2.40,29    
10 Ellen Hermansson -99 Villstad GIF 2.46,59    
11 Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 2.59,16    
  Emilia Jirhall -99 FIK Färjestaden dns    
 
  F8 LÄNGD ZON        
1 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 3,34 0,7  
2 Louise Svensson -99 Flens FS 3,23 0,7  
3 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 3,15 0,9  
4 Malin Thor -99 Högby IF 3,06 2,6 3,03 1,0
5 Sofie Karlsson -00 KA2 IF 3,00 1,8  
6 Klara Magnusson -00 IF Hagen 2,95 0,4  
7 Gabriella Bengtsson -99 IFK Växjö 2,95 1,2  
8 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 2,93 0,6  
9 Ellen Hermansson -99 Villstad GIF 2,82 0,7  
10 Isabelle Petersson -99 IFK Lidingö 2,71 1,9  
11 Beatrice Persson -99 Staffanstorp AI 2,70 1,2  
12 Andrea Bergenulf -00 Falu IK 2,67 0,9  
13 Evelina Eklund -99 IK Hinden 2,67 0,4  
14 Ellen Lindeby -99 Högby IF 2,65 1,3  
15 Emilia Jirhall -99 FIK Färjestaden 2,61 2,0  
16 Josefin Lindstedt -99 Högby IF 2,55 0,2  
17 Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 2,44 0,7  
18 Agnes Karonen -99 IK Hinden 2,33 0,6  
 
  F8 KULA 2,0        
1 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 5,84    
2 Louise Svensson -99 Flens FS 5,12    
3 Isabelle Petersson -99 IFK Lidingö 4,27    
4 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 4,27    
5 Agnes Karonen -99 IK Hinden 4,21    
6 Sofie Karlsson -00 KA2 IF 3,96    
7 Ellen Lindeby -99 Högby IF 3,81    
8 Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 3,76    
9 Ellen Hermansson -99 Villstad GIF 3,44    
10 Emilaia Jirhall -99 FIK Färjestaden 3,06    
 
     
  © HIF, uppdaterad 2007-07-23