<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  UDM 14, 13, 12 år med stafett 13 år 11-12 aug 2007  
     
 
Arrangör: Högby IF
Plats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Tidtagning: Bertil Tinnert
Väder dag 1: Sol / mulet / och i slutet regn
Väder dag 2: Mulet och varmt, c:a 24°
 
     
 
  P14 100 M Dag 2 HEAT 1 Vind 2.0  
1. Henrik Freij -93   FIK Färjestaden 12,92 Final
2. Emil Pettersson -93   Stensjöns IF 13,35 Final
3. Oskar Nordborg -93   FIK Färjestaden 13,91  
           
  P14 100 M Dag 2 HEAT 2 Vind 1.2  
1. Mattias Karlsson -93   Lekeryd-Svarttorp SK 12,50 Final
2. Pär Karlberg -93   IFK Sävsjö 13,06 Final
3. Kalle Härlebo -93   IK Sisu Nässjö 13,26 Final
4. Viktor Knutsson -93   Eksjö Södra IK 13,83 Final
5. Eric Larsson -93   IK Hakarpspojkarna 13,92  
6. Filip Rubin -93   Hovslätts IK 14,22  
           
  P14 100 M Dag 2 FINAL Vind 2.2  
1. Mattias Karlsson -93   Lekeryd-Svarttorp SK 12,38  
2. Pär Karlberg -93   IFK Sävsjö 12,94  
3. Henrik Freij -93   FIK Färjestaden 12,97    
4. Kalle Härlebo -93   IK Sisu Nässjö 13,22    
5. Viktor Knutsson -93   Eksjö Södra IK 13,52    
  Emil Pettersson -93   Stensjöns IF dns    
             
  P14 300 M Dag 1        
1. Kalle Härlebo -93   IK Sisu Nässjö 40,83    
2. Mattias Karlsson -93   Lekeryd-Svarttorp SK 42,18    
3. Oscar Eliasson -93   Alvesta FI 43,18    
4. Albert Karlsson -93   Eksjö Södra IK 46,48    
 
  P14 800 M Dag 1        
1. Kalle Härlebo -93   IK Sisu Nässjö 2.19,91    
2. Johan Karlsson -93   IFK Sävsjö 2.38,10    
3. Tom Tuvhag -93   IFK Växjö 2.55,62    
 
  P14 2000 M Dag 2        
1. Johan Karlsson -93   IFK Sävsjö 7.20,08    
2. Samuel Schotte -93   IFK Växjö 7.20,81    
             
  P14 100 M HÄCK Dag 1   Vind -0.8    
1. Emil Pettersson -93   Stensjöns IF 16,29    
2. Hampus Widlund -93   IFK Växjö 16,32    
3. Oskar Nordborg -93   FIK Färjestaden 17,16    
4. Filip Rubin -93   Hovslätts IK 19,07    
 
  P14 300 M HÄCK Dag 2        
1. Emil Pettersson -93   Stensjöns IF 47,94    
2. Hampus Widlund -93   IFK Växjö 48,22    
3. Sebastian Andersson -93   IK Hakarpspojkarna 52,68    
4. Allex Andersson -93   Stensjöns IF 53,55    
5. Filip Larsson -93   Eksjö Södra IK 56,60    
             
  P14 HÖJD Dag 1        
1. Sebastian Andersson -93   IK Hakarpspojkarna 1,65    
2. Pär Karlberg -93   IFK Sävsjö 1,65    
3. Oskar Nordborg -93   FIK Färjestaden 1,56    
4. Emil Pettersson -93   Stensjöns IF 1,53    
5. Allex Andersson -93   Stensjöns IF 1,53    
6. Filip Larsson -93   Eksjö Södra IK 1,45    
 
  P14 STAV Dag 2        
1. Filip Larsson -93   Eksjö Södra IK 2,50    
2. Sebastian Andersson -93   IK Hakarpspojkarna 2,40    
             
  P14 LÄNGD Dag 2     Vind:  
1. Pär Karlberg -93   IFK Sävsjö 5,37 1.4  
2. Fredric Arvidsson -93   Lekeryd-Svarttorp SK 5,01 1.4  
3. Oskar Nordborg -93   FIK Färjestaden 4,91 1.4  
4. Kalle Härlebo -93   IK Sisu Nässjö 4,80 1.4  
5. Henrik Freij -93   FIK Färjestaden 4,77 1.0  
6. Eric Larsson -93   IK Hakarpspojkarna 4,74 1.7  
7. Oskar Eriksson -93   Stensjöns IF 4,43 0.0  
8. Albert Karlsson -93   Eksjö Södra IK 4,00 1.2  
  Hampus Widlund -93   IFK Växjö dnf    
             
  P14 TRESTEG Dag 1     Vind:  
1. Hampus Widlund -93   IFK Växjö 10,86 -1.0  
2. Pär Karlberg -93   IFK Sävsjö 10,58 0.0  
3. Fredric Arvidsson -93   Lekeryd-Svarttorp SK 10,51 -0.5  
4. Oskar Eriksson -93   Stensjöns IF 10,13 1.0  
5. Emil Pettersson -93   Stensjöns IF 10,00 -1.0  
6. Filip Rubin -93   Hovslätts IK 9,81 -0.5  
7. Johan Karlsson -93   IFK Sävsjö 9,69 0.1  
8. Filip Larsson -93   Eksjö Södra IK 9,35 0.8  
9. Albert Karlsson -93   Eksjö Södra IK 8,96 1.1  
 
  P14 KULA 4,0 Dag 1        
1. Mattias Karlsson -93   Lekeryd-Svarttorp SK 12,06    
2. Viktor Knutsson -93   Eksjö Södra IK 10,92    
3. Kalle Härlebo -93   IK Sisu Nässjö 9,40    
4. Filip Larsson -93   Eksjö Södra IK 9,38    
5. Albin Wikstrand -93   Stensjöns IF 9,31    
 
  P14 DISKUS 1,0 Dag 1        
1. Mattias Karlsson -93   Lekeryd-Svarttorp SK 38,04    
2. Viktor Knutsson -93   Eksjö Södra IK 32,08    
3. Kalle Härlebo -93   IK Sisu Nässjö 29,04    
4. Oskar Nordborg -93   FIK Färjestaden 28,02    
5. Filip Larsson -93   Eksjö Södra IK 27,78    
6. Albin Wikstrand -93   Stensjöns IF 25,88    
7. Henrik Freij -93   FIK Färjestaden 25,82    
8. Allex Andersson -93   Stensjöns IF 24,16    
 
  P14 SLÄGGA 4,0 Dag 2        
1. Kalle Härlebo -93   IK Sisu Nässjö 28,29    
2. Viktor Knutsson -93   Eksjö Södra IK 24,20    
3. Albin Wikstrand -93   Stensjöns IF 21,78    
4. Filip Larsson -93   Eksjö Södra IK 20,93    
             
  P14 SPJUT 600 Dag 2        
1. Fredric Arvidsson -93   Lekeryd-Svarttorp SK 37,24    
2. Albin Wikstrand -93   Stensjöns IF 34,85    
3. Viktor Knutsson -93   Eksjö Södra IK 34,62    
4. Filip Larsson -93   Eksjö Södra IK 32,47    
5. Filip Rubin -93   Hovslätts IK 31,47    
6. Allex Andersson -93   Stensjöns IF 28,55    
7. Henrik Freij -93   FIK Färjestaden 22,57    
8. Johan Karlsson -93   IFK Sävsjö 21,74    
             
  P13 80 M Dag 2 HEAT 1 Vind 1.1    
1. Anton Persson -94   Högby IF 10,46 Final  
2. Linus Elengård -94   IK Hakarpspojkarna 11,40 Final  
3. Pontus Johansson -94   IFK Växjö 11,55 Final  
4. Jacob Hjalmarsson -94   Hovslätts IK 11,98    
5. Anders Eriksson -94   Hovslätts IK 11,99    
             
  P13 80 M Dag 2 HEAT 2 Vind 0.8    
1. Alfred Karonen -94   IK Hinden 10,74 Final  
2. Frederick Svensberg -94   Kalmar SK 10,82 Final  
3. Petter Gustafsson -94   IK Hakarpspojkarna 11,45 Final  
             
  P13 80 M Dag 2 FINAL Vind 2.6    
1. Anton Persson -94   Högby IF 10,42    
2. Alfred Karonen -94   IK Hinden 10,67    
3. Frederick Svensberg -94   Kalmar SK 10,71    
4. Linus Elengård -94   IK Hakarpspojkarna 11,45    
5. Pontus Johansson -94   IFK Växjö 11,50    
  Petter Gustafsson -94   IK Hakarpspojkarna dns    
             
  P13 200 M Dag 1 HEAT 1 Vind -0.5    
1. Max Lexert -94   IFK Växjö 28,98    
2. Gustaf Pettersson -94   IFK Växjö 29,44    
             
  P13 200 M Dag 1 HEAT 2 Vind -1.0    
1. Robert Nilsson -94   Oskarshamns SK 26,99    
2. Frederick Svensberg -94   Kalmar SK 27,26    
3. Olof Andersson -94   IFK Växjö 27,5m    
4. Carl Andersson -94   IFK Växjö 27,7m    
5. Pontus Johansson -94   IFK Växjö 28,0m    
             
  P13 200 M Dag 1 SAMLAD LISTA      
1. Robert Nilsson -94   Oskarshamns SK 26,99    
2. Frederick Svensberg -94   Kalmar SK 27,26    
3. Olof Andersson -94   IFK Växjö 27,5m    
4. Carl Andersson -94   IFK Växjö 27,7m    
5. Pontus Johansson -94   IFK Växjö 28,0m    
6. Max Lexert -94   IFK Växjö 28,98    
7. Gustaf Pettersson -94   IFK Växjö 29,44    
             
  P13 600 M Dag 1        
1. Linus Elengård -94   IK Hakarpspojkarna 1.47,57    
2. Zef Kolaj -94   Högby IF 1.48,14    
3. David Fridell -94   Stensjöns IF 1.48,19    
4. Jacob Hjalmarsson -94   Hovslätts IK 1.48,28    
5. Adam Andersson -95   Villstad GIF 2.04,58    
 
  P13 1500 M Dag 2        
1. David Fridell -94   Stensjöns IF 5.09,85    
2. Zef Kolaj -94   Högby IF 5.14,03    
3. Jacob Hjalmarsson -94   Hovslätts IK 5.14,20    
             
  P13 60 M HÄCK Dag 1   Vind -0.7    
1. Mathias Arnesson -94   Kalmar SK 10,02    
2. Petter Gustafsson -94   IK Hakarpspojkarna 10,40    
3. Linus Elengård -94   IK Hakarpspojkarna 10,95    
4. Jacob Hjalmarsson -94   Hovslätts IK 11,20    
 
  P13 HÖJD Dag 1        
1. Micael Fagö -94   Kalmar SK 1,57    
2. Viktor Ivarsson -94   IFK Växjö 1,54    
3. Max Lexert -94   IFK Växjö 1,51    
4. Petter Gustafsson -94   IK Hakarpspojkarna 1,45    
5. Jacob Hjalmarsson -94   Hovslätts IK 1,40    
6. Zef Kolaj -94   Högby IF 1,35    
7. Gustaf Pettersson -94   IFK Växjö 1,35    
             
  P13 STAV Dag 2        
1. Petter Gustafsson -94   IK Hakarpspojkarna 2,00    
2. Anders Eriksson -94   Hovslätts IK 1,90    
3. Jacob Hjalmarsson -94   Hovslätts IK 1,80    
4. Zef Kolaj -94   Högby IF 1,70    
             
  P13 LÄNGD ZON Dag 2     Vind:  
1. Frederick Svensberg -94   Kalmar SK 5,35 2.6 5,21 1.7
2. Anton Persson -94   Högby IF 5,19 1.9  
3. Alfred Karonen -94   IK Hinden 5,15 2.4 5,01 1.9
4. Petter Gustafsson -94   IK Hakarpspojkarna 4,77 1.7  
5. Mathias Arnesson -94   Kalmar SK 4,72 2.2 4,49 1.3
6. Linus Elengård -94   IK Hakarpspojkarna 4,66 2.3 4,39 1.5
7. Gustaf Pettersson -94   IFK Växjö 4,57 2.2 4,51 1.2
8. Jacob Hjalmarsson -94   Hovslätts IK 4,31 3.0 4,29 1.8
9. Zef Kolaj -94   Högby IF 4,15 1.7  
             
  P13 TRESTEG ZON Dag 1     Vind:  
1. Frederick Svensberg -94   Kalmar SK 11,64 1.6  
2. Viktor Ivarsson -94   IFK Växjö 10,35 0.8  
3. Mathias Arnesson -94   Kalmar SK 10,13 0.0  
4. Max Lexert -94   IFK Växjö 9,56 -1.7  
5. Simon Björn -94   IFK Växjö 9,53 0.0  
6. Jacob Hjalmarsson -94   Hovslätts IK 9,40 1.0  
7. Zef Kolaj -94   Högby IF 8,68 -1.4  
8. Anders Eriksson -94   Hovslätts IK 8,66 0.0  
 
  P13 KULA 3,0 Dag 1        
1. Robert Nilsson -94   Oskarshamns SK 14,30    
2. Frederick Svensberg -94   Kalmar SK 12,46    
3. Mathias Arnesson -94   Kalmar SK 11,02    
4. Zef Kolaj -94   Högby IF 9,39    
5. Philip Krieg -94   Stensjöns IF 8,12    
6. Kalle Albinsson -94   Stensjöns IF 7,97    
 
  P13 DISKUS 0,6 Dag 1        
1. Philip Krieg -94   Stensjöns IF 34,48    
2. Viktor Ivarsson -94   IFK Växjö 30,87    
3. Micael Fagö -94   Kalmar SK 30,84    
4. Simon Björn -94   IFK Växjö 27,62    
5. Kalle Albinsson -94   Stensjöns IF 25,69    
6. Anders Eriksson -94   Hovslätts IK 24,13    
 
  P13 SLÄGGA 3,0 Dag 2        
1. Anders Eriksson -94   Hovslätts IK 30,54    
2. Anton Persson -94   Högby IF 28,92    
3. Philip Krieg -94   Stensjöns IF 25,15    
4. Kalle Albinsson -94   Stensjöns IF 21,42    
             
  P13 SPJUT 400 Dag 2        
1. Pontus Johansson -94   IFK Växjö 37,99    
2. Mathias Arnesson -94   Kalmar SK 37,56    
3. Anders Eriksson -94   Hovslätts IK 37,40    
4. Simon Björn -94   IFK Växjö 31,40    
5. Zef Kolaj -94   Högby IF 29,85    
6. Philip Krieg -94   Stensjöns IF 29,00    
             
  P13 4x80 M Dag 1        
1. IFK Växjö     43,04    
  Pontus Johansson,
Gustav Pettersson,
Max Lexert,
Victor Ivarsson
         
2. Kalmar SK     44,16    
  Mathias Arnesson,
Emil Quick,
Micael Fagö,
Frederick Svensbergh
         
3. Högby IF     50,13    
  Ken Slättengren,
Robin Somproh,
Zef Kolaj,
Philip Börnå
         
             
  P13 3x600 M Dag 2        
1 Högby IF     5.58,67    
  Ken Slättengren,
Zef Kolaj,
Anton Persson
         
  IFK Växjö     dns    
             
  P12 80 M Dag 2 HEAT 1 Vind 0.6    
1. Karl Persson -95   Wärnamo SK 11,73 Final  
2. Emil Quick -95   Kalmar SK 12,13 Final  
3. Robin Somproh -95   Högby IF 12,43 Final
4. Jesper Bolö -95   IFK Växjö dns  
           
  P12 80 M Dag 2 HEAT 2 Vind 1.4  
1. Eskil Grahn -95   Tranås AIF 11,03 Final
2. Lukas Wetterholm -95   Stensjöns IF 11,42 Final
3. Ken Slättengren -95   Högby IF 12,31 Final
4. Filip Danielsson -95   IFK Växjö 12,66  
           
  P12 80 M Dag 2 FINAL Vind 2.3  
1. Eskil Grahn -95   Tranås AIF 10,98  
2. Lukas Wetterholm -95   Stensjöns IF 11,25  
3. Karl Persson -95   Wärnamo SK 11,71  
4. Emil Quick -95   Kalmar SK 12,05  
5. Ken Slättengren -95   Högby IF 12,21  
6. Robin Somproh -95   Högby IF 12,56  
             
  P12 200 M Dag 1 HEAT 1 Vind -0.4    
1. Ken Slättengren -95   Högby IF 31,25    
2. Emil Quick -95   Kalmar SK 32,39    
3. Filip Danielsson -95   IFK Växjö 32,7m    
4. Christoffer Bengtsson -95   Oskarshamns SK 34,9m    
             
  P12 200 M Dag 1 HEAT 2 Vind -1.0    
1. Eskil Grahn -95   Tranås AIF 27,65    
2. Jakob Sjödin -95   Stensjöns IF 30,18    
3. Andreas Davidsson -95   IFK Växjö 30,35    
             
  P12 200 M Dag 1 SAMLAD LISTA      
1. Eskil Grahn -95   Tranås AIF 27,65    
2. Jakob Sjödin -95   Stensjöns IF 30,18    
3. Andreas Davidsson -95   IFK Växjö 30,35    
4. Ken Slättengren -95   Högby IF 31,25    
5. Emil Quick -95   Kalmar SK 32,39    
6. Filip Danielsson -95   IFK Växjö 32,7m    
7. Christoffer Bengtsson -95   Oskarshamns SK 34,9m    
 
  P12 1500 M Dag 2        
1. Ken Slättengren -95   Högby IF 5.29,66    
2. Andreas Davidsson -95   IFK Växjö 5.32,52    
3. Adam Andersson -95   Villstad GIF 5.40,85    
4. Robin Somproh -95   Högby IF 5.50,51    
5. Jacob Danielsson -95   IFK Växjö 6.10,35    
6. Christoffer Bengtsson -95   Oskarshamns SK 6.19,25    
             
  P12 60 M HÄCK Dag 1   Vind 0.8    
1. Eskil Grahn -95   Tranås AIF 10,21    
2. Karl Persson -95   Wärnamo SK 10,97    
3. Filip Danielsson -95   IFK Växjö 12,27    
 
  P12 HÖJD Dag 2        
1. Filip Danielsson -95   IFK Växjö 1,42    
2. Jacob Danielsson -95   IFK Växjö 1,25    
3. Christoffer Bengtsson -95   Oskarshamns SK 1,20    
4. Ken Slättengren -95   Högby IF 1,15    
5. Robin Somproh -95   Högby IF 1,10    
             
  P12 STAV Dag 1        
1. Jakob Sjödin -95   Stensjöns IF 2,05    
 
  P12 LÄNGD ZON Dag 1     Vind:  
1. Eskil Grahn -95   Tranås AIF 4,96 1.4  
2. Lukas Wetterholm -95   Stensjöns IF 4,62 1.3  
3. Karl Persson -95   Wärnamo SK 4,60 1.1  
4. Emil Quick -95   Kalmar SK 4,11 1.3  
5. Marcus Samuelsson -95   IK Hakarpspojkarna 4,11 1.5  
6. Ken Slättengren -95   Högby IF 3,96 0.6  
7. Filip Danielsson -95   IFK Växjö 3,83 0.2  
8. Robin Somproh -95   Högby IF 3,77 0.4  
9. Jacob Danielsson -95   IFK Växjö 3,59 1.1  
10. Christoffer Bengtsson -95   Oskarshamns SK 3,52 0.6  
11. Andreas Davidsson -95   IFK Växjö 3,56 -1.1  
 
  P12 TRESTEG ZON Dag 2     Vind:  
1. Eskil Grahn -95   Tranås AIF 10,67 1.8  
2. Lukas Wetterholm -95   Stensjöns IF 9,70 1.6  
3. Marcus Samuelsson -95   IK Hakarpspojkarna 9,37 2.3 8,95 1.9
4. Jacob Sjödin -95   Stensjöns IF 9,23 1.7  
             
  P12 KULA 3,0 Dag 2        
1. Jakob Sjödin -95   Stensjöns IF 8,56    
2. Andreas Davidsson -95   IFK Växjö 7,89    
3. Eskil Grahn -95   Tranås AIF 7,68    
4. Robin Somproh -95   Högby IF 7,02    
             
  P12 DISKUS 0,6 Dag 1        
1. Marcus Samuelsson -95   IK Hakarpspojkarna 28,28    
2. Jacob Danielsson -95   IFK Växjö 25,28    
3. Jakob Sjödin -95   Stensjöns IF 24,32    
4. Robin Somproh -95   Högby IF 19,49    
5. Christoffer Bengtsson -95   Oskarshamns SK 17,25    
 
  P12 SLÄGGA 3,0 Dag 2        
1. Jakob Sjödin -95   Stensjöns IF 26,77    
2. Marcus Samuelsson -95   IK Hakarpspojkarna 21,20    
3. Emil Quick -95   Kalmar SK 14,94    
             
  P12 SPJUT 400 Dag 1        
1. Jakob Sjödin -95   Stensjöns IF 36,55    
2. Marcus Samuelsson -95   IK Hakarpspojkarna 30,46    
3. Karl Persson -95   Wärnamo SK 29,72    
4. Christoffer Bengtsson -95   Oskarshamns SK 25,68    
 
  F14 100 M Dag 2 HEAT 1 Vind 0.8    
1. Emma Hermansson -93   Villstad GIF 13,32 Final  
2. Emma Hansson -93   IK Sisu Nässjö 13,74 Final  
3. Mikaela Wikström -93   IK Hakarpspojkarna 15,06    
4. Michelle Schütt -93   Ljungby FIK 15,22    
             
  F14 100 M Dag 2 HEAT 2 Vind 1.5    
1. Evelina Grenmyr -93   IK Hinden 13,53 Final  
2. Elin Magnusson -93   IFK Växjö 13,57 Final  
3. Nicole Uddén -93   IK Sisu Nässjö 14,17 Final  
4. Emma Jeansson -93   Högby IF 14,62 Final  
             
  F14 100 M Dag 2 FINAL Vind 0.1    
1. Emma Hermansson -93   Villstad GIF 13,16    
2. Evelina Grenmyr -93   IK Hinden 13,39    
3. Elin Magnusson -93   IFK Växjö 13,62    
4. Nicole Uddén -93   IK Sisu Nässjö 14,05    
5. Emma Hansson -93   IK Sisu Nässjö 14,14    
6. Emma Jeansson -93   Högby IF 14,39    
             
  F14 300 M Dag 1        
1. Emma Hermansson -93   Villstad GIF 44,59    
2. Jessica Bloodworth -93   Tranås AIF 45,07    
3. Ida Andersson -93   IFK Sävsjö 46,13    
4. Elin Hermansson -93   IK Hakarpspojkarna 48,98    
5. Maja Dahlström -93   Oskarshamns SK 49,52    
6. Emma Jeansson -93   Högby IF 50,57    
 
  F14 800 M Dag 1        
1. Caroline Hjalmarsson -93   Hovslätts IK 2.34,31    
2. Ida Andersson -93   IFK Sävsjö 2.34,41    
3. Jessica Brandt -93   IK Hakarpspojkarna 2.36,29    
4. Amelie Andersson -93   Villstad GIF 2.37,13    
5. Jessica Bloodworth -93   Tranås AIF 2.39,80    
6. Maja Dahlström -93   Oskarshamns SK 2.54,51    
7. Mikaela Wikström -93   IK Hakarpspojkarna 3.13,95    
 
  F14 2000 M Dag 2        
1. Caroline Hjalmarsson -93   Hovslätts IK 7.21,68    
2. Ida Andersson -93   IFK Sävsjö 7.28,22    
3. Jessica Brandt -93   IK Hakarpspojkarna 7.28,60    
4. Maria Tell -93   Högby IF 8.04,68    
             
  F14 80 M HÄCK Dag 1 HEAT 1 Vind -0.1    
1. Evelina Grenmyr -93   IK Hinden 12,75 Final  
2. Elin Magnusson -93   IFK Växjö 13,24 Final  
3. Elina Rapp -93   IK Sisu Nässjö 13,24 Final  
4. Emma Jeansson -93   Högby IF 14,93 Final  
             
  F14 80 M HÄCK Dag 1 HEAT 2 Vind 0.1    
1. Lisa Gemhed -93   Habo IF 13,91 Final  
2. Michelle Schütt -93   Ljungby FIK 15,89 Final  
3. Ellinore Hanell -93   Tranås AIF 18,10    
             
  F14 80 M HÄCK Dag 1 Gemensam lista Vind -0.1    
1. Evelina Grenmyr -93   IK Hinden 12,75    
2. Elin Magnusson -93   IFK Växjö 13,24    
3. Elina Rapp -93   IK Sisu Nässjö 13,24    
4. Lisa Gemhed -93   Habo IF 13,91    
5. Emma Jeansson -93   Högby IF 14,93    
6. Michelle Schütt -93   Ljungby FIK 15,89    
 
  F14 300 M HÄCK Dag 2        
1. Maria Tell -93   Högby IF 53,11    
2. Lisa Gemhed -93   Habo IF 55,19    
3. Jessica Brandt -93   IK Hakarpspojkarna 57,80    
             
  F14 HÖJD Dag 2        
1. Maria Tell -93   Högby IF 1,61    
2. Lisa Gemhed -93   Habo IF 1,45    
3. Emma Hansson -93   IK Sisu Nässjö 1,40    
4. Jessica Bloodworth -93   Tranås AIF 1,35    
5. Ida Andersson -93   IFK Sävsjö 1,35    
6. Ellinore Hanell -93   Tranås AIF 1,10    
             
  F14 STAV Dag 1        
1. Emma Eneros -93   Kalmar SK 2,20    
2. Maria Tell -93   Högby IF 2,00    
3. Kajsa Welandson -93   Villstad GIF 1,80    
 
  F14 LÄNGD Dag 1     Vind:  
1. Caroline Hjalmarsson -93   Hovslätts IK 4,81 1.1  
2. Elin Magnusson -93   IFK Växjö 4,74 0.0  
3. Ida Andersson -93   IFK Sävsjö 4,42 0.8  
4. Nicole Uddén -93   IK Sisu Nässjö 4,42 -0.8  
5. Emma Hansson -93   IK Sisu Nässjö 4,41 1.1  
6. Evelina Grenmyr -93   IK Hinden 4,34 0.4  
7. Jessica Bloodworth -93   Tranås AIF 4,33 -1.1  
8. Maria Tell -93   Högby IF 4,32 0.0  
9. Elin Hermansson -93   IK Hakarpspojkarna 4,21 -1.1  
10. Kajsa Welandson -93   Villstad GIF 3,71 1.5  
11. Mikaela Wikström -93   IK Hakarpspojkarna 3,85 1.9  
             
  F14 TRESTEG Dag 2     Vind:  
1. Elina Rapp -93   IK Sisu Nässjö 10,80 2.3 10.76 1.4
2. Caroline Hjalmarsson -93   Hovslätts IK 10,53 1.4  
3. Elin Magnusson -93   IFK Växjö 10,00 1.3  
4. Maria Tell -93   Högby IF 9,89 1.7  
5. Elin Hermansson -93   IK Hakarpspojkarna 8,79 1.9  
             
  F14 KULA 3,0 Dag 2        
1. Moa Eskilsson -93   Villstad GIF 11,53    
2. Caroline Jönsson -93   FIK Färjestaden 11,24    
3. Elina Rapp -93   IK Sisu Nässjö 10,48    
4. Jessica Bloodworth -93   Tranås AIF 10,22    
5. Michelle Schütt -93   Ljungby FIK 7,37    
6. Mikaela Wikström -93   IK Hakarpspojkarna 5,41    
             
  F14 DISKUS 0,6 Dag 2        
1. Emma Persson -93   Högby IF 33,89    
2. Lisa Gemhed -93   Habo IF 31,32    
3. Caroline Jönsson -93   FIK Färjestaden 28,70    
4. Moa Eskilsson -93   Villstad GIF 28,04    
5. Emma Eneros -93   Kalmar SK 27,18    
6. Maria Tell -93   Högby IF 24,57    
7. Malin Forss -93   Lekeryd-Svarttorp SK 22,43    
8. Viktoria Andersson -93   Stensjöns IF 21,95    
9. Emma Jeansson -93   Högby IF 21,89    
10. Ellinore Hanell -93   Tranås AIF 12,58    
  Nicole Uddén -93   IK Sisu Nässjö dnf    
             
  F14 SLÄGGA 3,0 Dag 1        
1. Elina Rapp -93   IK Sisu Nässjö 27,61    
2. Malin Forss -93   Lekeryd-Svarttorp SK 26,98    
3. Nicole Uddén -93   IK Sisu Nässjö 26,17    
4. Lisa Gemhed -93   Habo IF 25,44    
5. Viktoria Andersson -93   Stensjöns IF 21,70    
6. Emma Jeansson -93   Högby IF 18,67    
 
  F14 SPJUT 400 Dag 1        
1. Maria Tell -93   Högby IF 29,73    
2. Nicole Uddén -93   IK Sisu Nässjö 28,43    
3. Emma Hansson -93   IK Sisu Nässjö 28,07    
4. Elina Rapp -93   IK Sisu Nässjö 26,30    
5. Viktoria Andersson -93   Stensjöns IF 22,84    
6. Lisa Gemhed -93   Habo IF 21,81    
7. Michelle Schütt -93   Ljungby FIK 21,47    
8. Emma Eneros -93   Kalmar SK 19,53    
9. Ellinore Hanell -93   Tranås AIF 17,69    
             
  F13 80 M Dag 2 HEAT 1 Vind 1.4    
1. Agnes Stuchly -94   Hovslätts IK 11,69    
2. Freja Wester -94   Eksjö Södra IK 11,88    
3. Maja Berggren -94   Ljungby FIK 11,92    
4. Emmy Johansson -94   Ljungby FIK 12,13    
5. Olivia Sylvander -94   Hovslätts IK 12,27    
             
  F13 80 M Dag 2 HEAT 2 Vind 1.6    
1. Frida Svensson -94   Ljungby FIK 11,48 Final  
2. Louise Waerme -94   Eksjö Södra IK 11,60 Final  
3. Emma Lembke -94   IK Hinden 12,08    
             
  F13 80 M Dag 2 HEAT 3 Vind 2.5    
1. Ella Wetterholm -94   IFK Sävsjö 11,08 Final  
2. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 11,13 Final  
3. Elina Gunnarsson -94   Hovslätts IK 11,48 Final  
4. Lisa Wilhelmsson -94   Eksjö Södra IK 11,56 Final  
5. Linnea Samuelsson -94   IK Hakarpspojkarna 12,14    
             
  F13 80 M Dag 2 FINAL Vind 1.7    
1. Ella Wetterholm -94   IFK Sävsjö 11,05    
2. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 11,32    
3. Frida Svensson -94   Ljungby FIK 11,48    
4. Lisa Wilhelmsson -94   Eksjö Södra IK 11,55    
5. Elina Gunnarsson -94   Hovslätts IK 11,56    
6. Louise Waerme -94   Eksjö Södra IK 11,78    
             
  F13 200 M Dag 1 HEAT 1 Vind -0.2    
1. Louise Waerme -94   Eksjö Södra IK 30,34    
2. Agnes Stuchly -94   Hovslätts IK 30,44    
3. Linnea Samuelsson -94   IK Hakarpspojkarna 31,85    
4. Freja Wester -94   Eksjö Södra IK 32,02    
             
  F13 200 M Dag 1 HEAT 2 Vind -0.9    
1. Lisa Wilhelmsson -94   Eksjö Södra IK 29,54    
2. Frida Svensson -94   Ljungby FIK 29,94    
3. Maja Berggren -94   Ljungby FIK 30,90    
4. Emmy Johansson -94   Ljungby FIK 31,75    
             
  F13 200 M Dag 1 HEAT 3 Vind -0,7    
1. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 28,33    
2. Ella Wetterholm -94   IFK Sävsjö 28,53    
3. Josefine Nilsson -94   Oskarshamns SK 29,38    
4. Elina Gunnarsson -94   Hovslätts IK 29,51    
5. Nikki Berglund -94   FIK Färjestaden 29,57    
             
  F13 200 M Dag 1 SAMLAD LISTA      
1. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 28,33    
2. Ella Wetterholm -94   IFK Sävsjö 28,53    
3. Josefine Nilsson -94   Oskarshamns SK 29,38    
4. Elina Gunnarsson -94   Hovslätts IK 29,51    
5. Lisa Wilhelmsson -94   Eksjö Södra IK 29,54    
6. Nikki Berglund -94   FIK Färjestaden 29,57    
7. Frida Svensson -94   Ljungby FIK 29,94    
8. Louise Waerme -94   Eksjö Södra IK 30,34    
9. Agnes Stuchly -94   Hovslätts IK 30,44    
10. Maja Berggren -94   Ljungby FIK 30,90    
11. Emmy Johansson -94   Ljungby FIK 31,75    
12. Linnea Samuelsson -94   IK Hakarpspojkarna 31,85    
13. Freja Wester -94   Eksjö Södra IK 32,02    
 
  F13 600 M Dag 1        
1. Kajsa Lundberg -94   Ljungby FIK 1.52,34    
2. Lisa Wilhelmsson -94   Eksjö Södra IK 1.54,83    
3. Stina Petersson -94   Ljungby FIK 1.55,71    
4. Hanna Fredriksson -94   IK Hinden 1.58,94    
5. Julia Persson -94   IK Hakarpspojkarna 2.00,87    
6. Carolina Persson -94   FIK Färjestaden 2.10,98    
 
  F13 1500 M Dag 2        
1. Louise Waerme -94   Eksjö Södra IK 5.32,14    
2. Julia Persson -94   IK Hakarpspojkarna 5.34,40    
3. Lisa Wilhelmsson -94   Eksjö Södra IK 5.39,69    
             
  F13 60 M HÄCK Dag 1 HEAT 1 Vind -0.4    
1. Nikki Berglund -94   FIK Färjestaden 10,14 Final  
2. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 10,72 Final  
3. Anna Hermansson -94   Hovslätts IK 11,03 Final  
4. Freja Wester -94   Eksjö Södra IK 11,37 Final  
5. Stina Petersson -94   Ljungby FIK 11,74    
             
  F13 60 M HÄCK Dag 1 HEAT 2 Vind +0.4    
1. Erica Lantz -94   IFK Växjö 10,43 Final  
2. Olivia Sylvander -94   Hovslätts IK 11,11 Final  
3. Petra Bovall -94   Hovslätts IK 11,58    
4. Emma Hultin -94   IFK Växjö 11,74    
             
  F13 60 M HÄCK Dag 1 FINAL Vind +0.4    
1. Nikki Berglund -94   FIK Färjestaden 10,10    
2. Erica Lantz -94   IFK Växjö 10,48    
3. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 10,53    
4. Anna Hermansson -94   Hovslätts IK 10,90    
5. Olivia Sylvander -94   Hovslätts IK 11,01    
6. Freja Wester -94   Eksjö Södra IK 11,39    
 
  F13 HÖJD Dag 2        
1. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 1,60    
2. Stina Petersson -94   Ljungby FIK 1,43    
3. Elina Gunnarsson -94   Hovslätts IK 1,40    
4. Ida Johansson -94   IK Hinden 1,35    
5. Linnea Rudolfsson -94   Wärnamo SK 1,25    
6. Anna Hermansson -94   Hovslätts IK 1,25    
7. Rebecca Persson -94   FIK Färjestaden 1,20    
             
  F13 STAV Dag 1        
1. Erica Lantz -94   IFK Växjö 2,50    
2. Josefine Jonsson -94   IK Hinden 2,10    
3. Olivia Sylvander -94   Hovslätts IK 1,70    
4. Anna Hermansson -94   Hovslätts IK 1,70    
5. Louise Waerme -94   Eksjö Södra IK 1,70    
 
  F13 LÄNGD ZON Dag 1     Vind:  
1. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 4,97 0.7  
2. Erica Lantz -94   IFK Växjö 4,80 1.3  
3. Frida Svensson -94   Ljungby FIK 4,61 1.2  
4. Nikki Berglund -94   FIK Färjestaden 4,60 -0.7  
5. Ella Wetterholm -94   IFK Sävsjö 4,49 2.2 4,46 1.5
6. Elina Gunnarsson -94   Hovslätts IK 4,36 0.6  
7. Matilda Säleby -94   Wärnamo SK 4,35 0.7  
8. Petra Bovall -94   Hovslätts IK 4,28 0.0  
9. Stina Petersson -94   Ljungby FIK 4,25 0.1  
10. Thea Lundgren -94   IK Hinden 4,22 0.5  
11. Rebecca Ekvall -94   Tranås AIF 4,20 1.8  
12. Freja Wester -94   Eksjö Södra IK 4,15 -0.5  
13. Agnes Stuchly -94   Hovslätts IK 4,10 1.0  
14. Linnea Samuelsson -94   IK Hakarpspojkarna 4,09 0.9  
15. Emmy Johansson -94   Ljungby FIK 4,04 1.3  
16. Emma Hultin -94   IFK Växjö 3,91 0.7  
17. Rebecca persson -94   FIK Färjestaden 3,77 0.1  
 
  F13 TRESTEG ZON Dag 2     Vind.  
1. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 9,98 2.8 9,89 1.7
2. Erica Lantz -94   IFK Växjö 9,82 2.0  
3. Frida Svensson -94   Ljungby FIK 9,41 0.0  
4. Rebecca Ekvall -94   Tranås AIF 9,40 3.0 9,20 1.1
5. Linnea Samuelsson -94   IK Hakarpspojkarna 9,14 2.9 9,13 1.3
6. Elina Gunnarsson -94   Hovslätts IK 8,94 1.6  
7. Ida Johansson -94   IK Hinden 8,77 2.0  
8. Matilda Säleby -94   Wärnamo SK 8,62 2.0  
9. Hanna Fredriksson -94   IK Hinden 8,56 2.3 8,45 0.7
10. Emmy Johansson -94   Ljungby FIK 8,40 2.4 (saknas)
11. Emma Lembke -94   IK Hinden 8,12 1.4  
             
  F13 KULA 2,0 Dag 2        
1. Erica Lantz -94   IFK Växjö 12,64    
2. Kajsa Lundberg -94   Ljungby FIK 11,02    
3. Stina Petersson -94   Ljungby FIK 10,58    
4. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 10,42    
5. Carolina Persson -94   FIK Färjestaden 10,41    
6. Rebecca Ekvall -94   Tranås AIF 10,38    
7. Thea Lundgren -94   IK Hinden 9,70    
8. Maja Eklund -94   IK Hinden 9,36    
9. Hedda Liljegren -94   IK Hinden 8,95    
  Anna Hermansson -94   Hovslätts IK dnf    
             
  F13 DISKUS 0,6 Dag 2        
1. Erica Lantz -94   IFK Växjö 30,92    
2. Thea Lundgren -94   IK Hinden 27,81    
3. Hedda Liljegren -94   IK Hinden 24,75    
4. Kajsa Lundberg -94   Ljungby FIK 24,32    
5. Rebecca Ekvall -94   Tranås AIF 22,24    
6. Emmy Johansson -94   Ljungby FIK 21,95    
7. Carolina Persson -94   FIK Färjestaden 21,89    
8. Freja Wester -94   Eksjö Södra IK 21,16    
9. Louise Waerme -94   Eksjö Södra IK 19,63    
10. Hanna Glaad -94   Wärnamo SK 16,49    
             
  F13 SLÄGGA 2,0 Dag 1        
1. Kajsa Lundberg -94   Ljungby FIK 30,75    
2. Rebecca Ekvall -94   Tranås AIF 29,96    
3. Maja Eklund -94   IK Hinden 27,14    
4. Olivia Sylvander -94   Hovslätts IK 26,30    
5. Louise Waerme -94   Eksjö Södra IK 23,98    
6. Freja Wester -94   Eksjö Södra IK 23,08    
7. Lisa Wilhelmsson -94   Eksjö Södra IK 21,30    
8. Carolina Persson -94   FIK Färjestaden 16,20    
 
  F13 SPJUT 400 Dag 1        
1. Tova Österberg -94   FIK Färjestaden 28,72    
2. Kajsa Lundberg -94   Ljungby FIK 25,87    
3. Hedda Liljegren -94   IK Hinden 25,68    
4. Freja Wester -94   Eksjö Södra IK 23,89    
5. Rebecca Ekvall -94   Tranås AIF 21,72    
6. Thea Lundgren -94   IK Hinden 20,30    
7. Emma Hultin -94   IFK Växjö 18,95    
 
  F13 4x80 M Dag 1        
1. Ljungby FIK     45,27    
  Maja Berggren,
Emmy Johansson,
Frida Svensson,
Emelie Orosz
         
2. Hovslätts IK     45,46    
  Anna Hermansson,
Agnes Stuchly,
Olivia Sylvander,
Elina Gunnarsson
         
3. IK Hinden     47,36    
  Thea Lundgren,
Maja Eklund,
Hedda Lindgren,
Hanna Fredriksson
         
 
  F13 3x600 M Dag 2        
1. Ljungby FIK     5.37,05    
  Frida Svensson,
Stina Petersson,
Kajsa Lundberg
         
2. Högby IF     5.53,19    
  Elin Lindblad,
Carolina Olander,
Evelina Dahlberg
         
3. Eksjö Södra IK     5.58,27    
  Louise Waerner,
Freja Wester,
Lisa Wilhelmsson
         
4. Hovslätts IK     6.04,40    
  Agnes Stuchly,
Elina Gunnarsson,
Elin Rubin
         
5. IK Hakarpspojkarna     6.24,08    
  Julia Persson,
Emma Johansson,
Johanna Gasic
         
           
  F12 80 M Dag 2 HEAT 1 Vind 0.0  
1. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 11,13 Final
2. Hedvig Nykvist -95   Tranås AIF 11,27 Final
3. Sofia Wiberg -95   IFK Växjö 11,45 Final
4. Elin Lindeblad -95   Högby IF 11,73  
5. Amanda K. Cronvall -95   Wärnamo SK 12,29  
           
  F12 80 M Dag 2 HEAT 2 Vind 1.2  
1. Emelie Orosz -95   Ljungby FIK 10,90 Final
2. Alice Petersson -95   Kalmar SK 11,25 Final
3. Malin Samuelsson -95   IFK Växjö 11,58 Final
4. Julia Jung -95   Hovslätts IK 11,61  
5. Fanny Hagberg -95   IFK Växjö 11,99  
6. Elsa Gustavsson -95   Kalmar SK 12,18  
           
  F12 80 M Dag 2 HEAT 3 Vind 2.0  
1. Matilda Åkerstedt -95   Tranås AIF 11,76  
2. Alicia Grenmyr -95   IK Hinden 11,82  
3. Elin Rubin -95   Hovslätts IK 12,11  
4. Evelina Gunnarsson -95   IFK Växjö 12,35  
5. Emma Petersson -95   Kalmar SK 12,55  
6. Johanna Gasic -95   IK Hakarpspojkarna 12,69  
           
  F12 80 M Dag 2 FINAL Vind 2.0  
1. Emelie Orosz -95   Ljungby FIK 10,73  
2. Hedvig Nykvist -95   Tranås AIF 11,06  
3. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 11,20  
4. Alice Petersson -95   Kalmar SK 11,23  
5. Malin Samuelsson -95   IFK Växjö 11,43  
6. Sofia Wiberg -95   IFK Växjö 11,51  
           
  F12 200 M Dag 1 HEAT 1 Vind 0.0    
6. Elin Lindeblad -95   Högby IF 29,73    
7. Sofia Wiberg -95   IFK Växjö 29,96    
8. Matilda Åkerstedt -95   Tranås AIF 30,2m    
9. Fanny Roos -95   Ljungby FIK 30,5m    
10. Elin Rubin -95   Hovslätts IK 30,6m    
             
  F12 200 M Dag 1 HEAT 2 Vind -0.7    
1. Hedvig Nykvist -95   Tranås AIF 27,98    
2. Emelie Orosz -95   Ljungby FIK 28,17    
3. Alice Petersson -95   Kalmar SK 28,27    
4. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 28,79    
5. Fanny Hagberg -95   IFK Växjö 29,51    
             
  F12 200 M Dag 1 SAMLAD LISTA      
1. Hedvig Nykvist -95   Tranås AIF 27,98    
2. Emelie Orosz -95   Ljungby FIK 28,17    
3. Alice Petersson -95   Kalmar SK 28,27    
4. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 28,79    
5. Fanny Hagberg -95   IFK Växjö 29,51    
6. Elin Lindeblad -95   Högby IF 29,73    
7. Sofia Wiberg -95   IFK Växjö 29,96    
8. Matilda Åkerstedt -95   Tranås AIF 30,2m    
9. Fanny Roos -95   Ljungby FIK 30,5m    
10. Elin Rubin -95   Hovslätts IK 30,6m    
 
  F12 1500 M Dag 2        
1. Jenny Biesert -95   Ljungby FIK 5.22,96    
2. Matilda Åkerstedt -95   Tranås AIF 5.28,17    
3. Hedvig Nykvist -95   Tranås AIF 5.30,16    
4. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 5.37,62    
             
  F12 60 M HÄCK Dag 1 HEAT 1 Vind +0.9    
1. Fanny Hagberg -95   IFK Växjö 10,59 Final  
2. Alice Petersson -95   Kalmar SK 10,97 Final  
3. Elin Lindeblad -95   Högby IF 11,12 Final  
4. Hedvig Nykvist -95   Tranås AIF 11,71 Final  
5. Elin Rubin -95   Hovslätts IK 13,67    
             
  F12 60 M HÄCK Dag 1 HEAT 2 Vind -0.9    
1. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 11,14 Final  
2. Elin Andersson -95   IFK Växjö 12,17 Final  
3. Alicia Grenmyr -95   IK Hinden 12,43    
4. Evelina Gunnarsson -95   IFK Växjö 13,13    
             
  F12 60 M HÄCK Dag 1 FINAL Vind +0.4    
1. Fanny Hagberg -95   IFK Växjö 10,46    
2. Alice Petersson -95   Kalmar SK 10,65    
3. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 10,95    
4. Hedvig Nykvist -95   Tranås AIF 11,50    
5. Elin Andersson -95   IFK Växjö 12,01    
6. Elin Lindeblad -95   Högby IF 15,94    
             
  F12 HÖJD Dag 2        
1. Nellie Karlsson -95   IFK Växjö 1,35    
2. Emma Petersson -95   Kalmar SK 1,35    
3. Fanny Hagberg -95   IFK Växjö 1,35    
4. Julia Jung -95   Hovslätts IK 1,30    
5. Elin Rubin -95   Hovslätts IK 1,30    
6. Malin Samuelsson -95   IFK Växjö 1,30    
7. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 1,25    
8. Emma Johansson -95   IK Hakarpspojkarna 1,15    
             
  F12 STAV Dag 1        
1. Hedvig Nykvist -95   Tranås AIF 1,90    
2. Elin Andersson -95   IFK Växjö 1,80    
 
  F12 LÄNGD ZON Dag 1     Vind:  
1. Emelie Orosz -95   Ljungby FIK 5,02 0.4  
2. Julia Jung -95   Hovslätts IK 4,47 -0.2  
3. Alice Petersson -95   Kalmar SK 4,39 0.1  
4. Elin Lindeblad -95   Högby IF 4,38 0.4  
5. Fanny Hagberg -95   IFK Växjö 4,37 1.0  
6. Sofia Wiberg -95   IFK Växjö 4,35 0.0  
7. Elsa Gustavsson -95   Kalmar SK 4,27 0.0  
8. Fanny Roos -95   Ljungby FIK 4,14 1.4  
9. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 4,10 0.0  
10. Alicia Grenmyr -95   IK Hinden 4,00 0.7  
11. Amanda K. Cronvall -95   Wärnamo SK 3,92 0.9  
12. Evelina Gunnarsson -95   IFK Växjö 3,91 0.6  
13. Matilda Åkerstedt -95   Tranås AIF 3,85 0.2  
14. Elin Rubin -95   Hovslätts IK 3,82 0.0  
15. Johanna Gasic -95   IK Hakarpspojkarna 3,50 0.3  
16. Emma Johansson -95   IK Hakarpspojkarna 3,25 0.3  
 
  F12 TRESTEG ZON Dag 2        
1. Emelie Orosz -95   Ljungby FIK 10,25 2.1 10,17 1.2
2. Alice Petersson -95   Kalmar SK 9,95 1.9  
3. Nellie Karlsson -95   IFK Växjö 9,90 1.8  
4. Elin Lindeblad -95   Högby IF 9,53 2.9 9,32 1.9
5. Fanny Roos -95   Ljungby FIK 9,20 2.4 8,89 1.4
6. Sofia Wiberg -95   IFK Växjö 9,19 2.7 9,09 1.9
7. Malin Samuelsson -95   IFK Växjö 9,17 2.3 9,14 1.9
8. Matilda Åkerstedt -95   Tranås AIF 8,85 2.2 8,79 1.1
9. Evelina Gunnarsson -95   IFK Växjö 7,85 1.7  
10. Celine Uddén -95   IK Sisu Nässjö 7,44 1.2  
             
  F12 KULA 2,0 Dag 2        
1. Fanny Roos -95   Ljungby FIK 13,58    
2. Marika Andersson -95   Stensjöns IF 10,58    
3. Julia Jung -95   Hovslätts IK 9,86    
4. Nellie Karlsson -95   IFK Växjö 8,43    
5. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 8,36    
6. Celine Uddén -95   IK Sisu Nässjö 8,29    
7. Elin Rubin -95   Hovslätts IK 7,60    
8. Elsa Gustavsson -95   Kalmar SK 7,35    
9. Johanna Gasic -95   IK Hakarpspojkarna 6,91    
10. Emma Johansson -95   IK Hakarpspojkarna 6,47    
             
  F12 DISKUS 0,6 Dag 1        
1. Fanny Roos -95   Ljungby FIK 34,18    
2. Marika Andersson -95   Stensjöns IF 29,64    
3. Emelie Orosz -95   Ljungby FIK 23,15    
4. Evelina Dahlberg -95   Högby IF 19,60    
5. Johanna Gasic -95   IK Hakarpspojkarna 18,95    
6. Celine Uddén -95   IK Sisu Nässjö 17,10    
7. Emma Johansson -95   IK Hakarpspojkarna 13,30    
 
  F12 SLÄGGA 2,0 Dag 2        
1. Marika Andersson -95   Stensjöns IF 31,10    
2. Fanny Roos -95   Ljungby FIK 30,70    
3. Hedvig Nykvist -95   Tranås AIF 21,92    
4. Celine Uddén -95   IK Sisu Nässjö 20,96    
             
  F12 SPJUT 400 Dag 1        
1. Fanny Roos -95   Ljungby FIK 32,34    
2. Marika Andersson -95   Stensjöns IF 26,27    
3. Celine Uddén -95   IK Sisu Nässjö 24,58    
4. Johanna Gasic -95   IK Hakarpspojkarna 20,81    
5. Elin Andersson -95   IFK Växjö 18,41    
6. Sofia Wiberg -95   IFK Växjö 18,20    
7. Evelina Gunnarsson -95   IFK Växjö 11,69    
 

 
F/P11 och F/P10 är utom DM
 
  P11 60 M Dag 1   Vind -1.3    
1. Oskar Vertetics -96   Högby IF 9,68    
2. Tobias Vall -96   IFK Växjö 9,70    
3. Jonathan Ekvall -96   Tranås AIF 9,83    
 
  P11 600 M Dag 1        
1. Oskar Vertetics -96   Högby IF 2.13,73    
 
  P11 LÄNGD ZON Dag 1     Vind:  
1. Jonathan Ekvall -96   Tranås AIF 3,83 1.1  
2. Oskar Vertetics -96   Högby IF 3,60 0.3  
3. Tobias Vall -96   IFK Växjö 3,13 0.0  
 
  P11 KULA 2,0 Dag 1        
1. Jonathan Ekvall -96   Tranås AIF 8,37    
2. Oskar Vertetics -96   Högby IF 7,61    
 
  P10 60 M Dag 1   Vind -0.9    
1. Carl Wiberg -97   IFK Växjö 10,00    
2. Axel Nykvist -98   Tranås AIF 10,23    
3. Philip Börnå -97   Högby IF 10,34    
4. Victor Krieg -98   Stensjöns IF 10,84    
5. Ludvig Persson 98   Wärnamo SK 10,90    
6. Filip Johansson -99   IFK Växjö 11,18    
7. Billy Nilsson -00   Högby IF 11,48    
8. Nils Hammaräng Grip -98   Högby IF 11,62    
 
  P10 600 M Dag 1        
1. Johan Davidsson -97   IFK Växjö 2.05,19    
2. Axel Nykvist -98   Tranås AIF 2.13,00    
3. Philip Börnå -97   Högby IF 2.14,15    
4. Nils Hammaräng Grip -98   Högby IF 2.20,00    
5. Billy Nilsson -00   Högby IF 2.21,52    
6. Ludvig Persson -98   Wärnamo SK 2.23,18    
 
  P10 LÄNGD ZON Dag 1     Vind:  
1. Carl Wiberg -97   IFK Växjö 3,61 1.4  
2. Axel Nykvist -98   Tranås AIF 3,47 0.8  
3. Philip Börnå -97   Högby IF 3,37 0.7  
4. Victor Krieg -98   Stensjöns IF 3,04 1.6  
5. Ludvig Persson -98   wärnamo SK 2,96 1.9  
6. Filip Johansson -99   IFK Växjö 2,76 1.4  
7. Nils Hammaräng Grip -98   Högby IF 2,66 1.2  
 
  P10 KULA 2,0 Dag 1        
1. Johan Davidsson -97   IFK Växjö 6,76    
2. Victor Krieg -98   Stensjöns IF 5,95    
3. Philip Börnå -97   Högby IF 4,99    
4. Nils Hammaräng Grip -98   Högby IF 4,03    
5. Filip Johansson -99   IFK Växjö 3,78    
             
  F11 60 M Dag 1   Vind -1.3    
1. Felicia Johansson -96   IFK Växjö 9,64    
2. Ofelia Karlsson -96   Högby IF 9,71    
 
  F11 600 M Dag 1        
1. Ofelia Karlsson -96   Högby IF 2.15,45    
2. Felicia Johansson -96   IFK Växjö 2.40,24    
 
  F11 LÄNGD ZON Dag 1     Vind:  
1. Felicia Johansson -96   IFK Växjö 3,96 0.5  
2. Ofelia Karlsson -96   Högby IF 3,69 0.9  
 
  F11 KULA 2,0 Dag 1        
1. Felicia Johansson -96   IFK Växjö 5,65    
2. Ofelia Karlsson -96   Högby IF 5,40    
 
  F10 60 M Dag 1   Vind 0.5    
1. Wilma Johansson -98   Wärnamo SK 10,02    
2. Alma Evebring -97   Wärnamo SK 10,17    
3. Jakki Berglund -99   FIK Färjestaden 10,48    
4. Elsa Evebring -99   Wärnamo SK 11,39    
 
  F10 600 M Dag 1        
1. Alma Evebring -97   Wärnamo SK 2.13,85    
2. Wilma Johansson -98   Wärnamo SK 2.20,27    
3. Jakki Berglund -99   FIK Färjestaden 2.26,25    
4. Elsa Evebring -99   Wärnamo SK 2.48,12    
 
  F10 LÄNGD ZON Dag 1     Vind:  
1. Alma Evebring -97   Wärnamo SK 3,49 1.3  
2. Wilma Johansson -98   Wärnamo SK 3,22 0.8  
3. Jakki Berglund -99   FIK Färjestaden 3,16 0.5  
4. Elsa Evebring -99   Wärnamo SK 2,78 0.0  
 
  F10 KULA 2,0 Dag 1        
1. Jakki Berglund -99   FIK Färjestaden 5,70    
2. Alma Evebring -97   Wärnamo SK 5,58    
3. Elin Vertetics -98   Högby IF 5,10    
4. Wilma Johansson -98   Wärnamo SK 5,02    
5. Elsa Evebring -99   Wärnamo SK 3,82    
 
     
 
  Medaljpoäng (3,2,1) Guld Silver Brons Totalt
1 IFK Växjö 9 16 9 68p
2 Ljungby FIK 11 5 6 49p
3 Stensjöns IF 9 8 4 47p
4 Högby IF 7 6 3 36p
5 Kalmar SK 5 7 7 36p
6 Tranås AIF 7 4 3 32p
7 FIK Färjestaden 6 2 6 28p
8 IK Hakarpspojkarna 4 5 6 28p
9 Hovslätts IK 4 4 6 26p
10 IK Sisu Nässjö 5 1 8 25p
11 IFK Sävsjö 3 7 2 25p
12 Eksjö Södra IK 3 4 3 20p
13 IK Hinden 1 4 5 20p
14 Lekeryd-Svarttorp SK 4 3 1 19p
15 Villstad GIF 3 - 2 11p
16 Oskarshamns SK 2 - 2 8p
17 Habo IF - 3 - 6p
18 Wärnamo SK - 1 3 5p
19 Alvesta FI - - 1 1p
 
     
  © HIF, uppdaterad 2007-08-12