<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Resultat Skol DM 26 sep 2007
Södra Kalmar läns skolidrottsdistrikt, År 7 - 9
 
     
 
Arrangör: Högby IF, Stagneliusskolan
Tävlingsplats: Fredriksskans, Kalmar
Tävlingsledare: Katarina Nilsson
Eltidtagning: Bo Björkholm
Väder: Strålande sol och +17ºC
 
     
 
Gren Plac. Namn Skolidrottsförening Resultat Vind  
             
             
    Pojkar Åk 9        
          v 0,0  
100 m 1. Mattias Olander -92 Ölands Friskola IF 11.99    
Heat 1 2. Sebastian Karlsson -92 Södermöreskolan 12.36  
  3. Adam Henriksson -92 Funkabo Skol IF 12.87  
  4. Niki Avdyli -92 Mönsterås Skol IF 13.41  
  5. Philip Bäckman -92 Funkabo Skol IF 13.59  
           
          v 1,3
100 m 1. Rasmus Gustavsson -92 Skansenskolan 12.43  
Heat 2 2. Marcus Johansson -92 Emmaboda Skol IF 12.53  
  3. Erik Rosengren -92 Södermöreskolan 12.70  
  4. Marcus Ljungström -92 Ölands Friskola IF 13.20  
           
          v 0,0
100 m 1. Mattias Olander -92 Ölands Friskola IF 11.87  
Final 2. Sebastian Karlsson -92 Södermöreskolan 12.41  
  3. Marcus Johansson -92 Emmaboda Skol IF 12.55  
  4. Adam Henriksson -92 Funkabo Skol IF 12.82  
  5. Rasmus Gustavsson -92 Skansenskolan 13.04
  6. Erik Rosengren -92 Södermöreskolan 13.08
  7. Marcus Ljungström -92 Ölands Friskola IF 13.38
  8. Niki Avdyli -92 Mönsterås Skol IF 13.44
         
1000 m 1. Markus Johansson -92 Skansenskolan 2.54.5
  2. Rasmus Gliving -92 Madesjö Skol IF 2.56.2
  3. Rasmus Sjöstedt -92 Skansenskolan 2.57.0
  4. Viking Petersson -92 Södermöreskolan 2.58.0
  5. Linus Dahlström -92 Vasaskolan 3.02.5
  6. David Rommedal -92 Ölands Friskola IF 3.03.6
  7. Robin Aldén -92 Funkabo Skol IF 3.04.1
  8. Niki Avdyli -92 Mönsterås Skol IF 3.07.8
  9. Marcus Ljungström -92 Ölands Friskola IF 3.17.7
  10. Pontus Danielsson Skansenskolan 3.22.6
  11. Viktor Gustafsson -92 Södermöreskolan 3.23.5
  12. Olle Göterfelt -92 Funkabo Skol IF 3.31.9
         
Höjd 1. Sebastian Karlsson -92 Södermöreskolan 1.75
  2. Robin Andersson -92 Falkenbergsskolan 1.70
  3. Nick Svensson -92 Fröviskolans Skol IF 1.70
  4. Jacob Aldenroth -92 Paradisskolans IF 1.65
  5. Markus Johansson Skansenskolan 1.65
  6. Linus Petersson -92 Madesjö Skol IF 1.55
  7. Eric Svensson -92 Funkabo Skol IF 1.50
  8. Viking Petersson -92 Södermöreskolan 1.50
  9. Hampus Kamnert -92 Funkabo Skol IF 1.45
  10. Tor Sohlström -92 VasaSkolan 1.40
  11. Olle Göterfelt -92 Funkabo Skol IF 1.40
  12. Robin Aldén-92 Funkabo Skol IF 1.40
  13. Simon Richert Björk-92 Ölands Friskola IF 1.30
  14. David Rommedal-92 Ölands Friskola IF 1.30
             
Längd 1. Mattias Olander -92 Ölands Friskola IF 6.17 0.0  
  2. Sebastian Karlsson -92 Södermöreskolan 5.90 0.0  
  3. Rasmus Gustavsson -92 Skansen Skolan 5.35 0.0  
  4. Timmy Håkansson -92 Paradisskolans IF 5.25 0.0  
  5. Nick Svensson -92 Fröviskolans Skol IF 5.20 0.0  
  6. Daniel Björn -92 Ölands Friskola IF 5.00 0.0  
  7. Olle Göterfelt -92 Funkabo Skol IF 4.85 0.0 4.75
  8. Viking Petersson -92 Södermöreskolan 4.85 0.0 4.70
  9. Max Mizera -92 Funkabo Skol IF 4.45 0.0  
  10. Viktor Gustafsson -92 Södermöreskolan 3.90 0.0  
             
Kula 4.0 1. Mattias Olander -92 Ölands Friskola IF 14.97    
  2. Viking Petersson -92 Södermöreskolan 12.47    
  3. Marcus Johansson -92 Emmaboda Skol IF 11.66    
  4. Eric Svensson -92 Funkabo Skol IF 10.98    
  5. Jacob Aldenroth -92 Paradisskolans IF 10.94    
  6. Sebastian Karlsson -92 Södermöreskolan 10.59    
  7. Timmy Håkansson -92 Paradisskolans IF 10.43 10.40  
  8. Filip Danielsson Funkabo Skol IF 10.43 9.86  
  9. Karl Magnusson -92 Funkabo Skol IF 10.08    
  10. Thimmy Bernvåg -92 Funkabo Skol IF 9.80    
  11. Max Mizera Funkabo Skol IF 9.52    
  12. Wiktor Wirstam -92 Funkabo Skol IF 8.88    
  13. Simon Friberg Funkabo Skol IF 7.04    
             
             
             
             
Stafett            
4 x 100m 1. Ölands Friskola IF Simon Richert Björk, Daniel Björn,
Marcus Ljungström, Mattias Olander
50.2m    
  2. Södermöreskolan Viktor Gustafsson, Sebastian Karlsson,
Viking Petersson, Erik Rosengren
56.1m    
  3. Skansenskolan Pontus Danielsson, Rasmus Sjöstedt,
Rasmus Gustavsson, Marcus Johansson
51.7m    
  4. Funkabo Skol IF Olle Göteflt, Max Mizera,
Philip Bäckman, Timmy Bernevåg
52.0m    
             
    Pojkar Åk 8        
             
100 m         v 1,2  
Heat 1 1. Alfred Koronen -93 Madesjö Skol IF 13.15    
  2. Johan Gunnarsson -93 Emmaboda Skol IF 13.24    
  3. Jimmy Emricsson -93 Funkabo Skol IF 13.28    
  4. Albin Arvidsson -93 Paradisskolans IF 13.89    
  5. Jakob Borgryd -93 Madesjö Skol IF 13.98    
  6. Kalle Samuelsson -93 Ölands Friskola IF 14.29    
             
100 m 1. Alexander Hellborg -93 Emmaboda Skol IF 13.09    
Heat 2 2. Dinard Garrett -93 Falkenbergsskolan 13.40    
  3. Edmond Marku -93 Funkabo Skol IF 14.37    
  4. David Leandersson -93 Funkabo Skol IF 14.39  
  5. Sebastian Almén -93 Funkabo Skol IF 14.90  
           
100 m 1. Oliver Krashim Vasaskolan 13.11  
Heat 3 2. Henik Freij Ölands Friskola IF 13.22  
  3. Victor Johnsson -93 Fröviskolans Skol IF 13.62  
  4. Philip Engvall -93 Ölands Friskola IF 13.82  
  5. Raymond Marku -93 Funkabo Skol IF 14.29  
  6. Johan Dahlström -93 Funkabo Skol IF 14.89  
          v 0,9
100 m 1. Johan Gunnarsson EmmaBodaSkolan 12.84  
Final 2. Alexander HellBorg EmmaBodaSkolan 12.89  
  3. Alfred Koronen MadesjöskolaN 13.01  
  4. Oliver Krashim VAsaSkolan 13.04  
  5. Jimmy Emriksson Funkaboskol IF 13.34  
  6. Henrik Freij Ölands FriSkola 13.40  
  7. Dinard Garrett Falkenbergsskolan 13.69
  8. Victor Johnsson Fröviskolan 13.85
         
1000 m 1. Felix Loftenius -93 Falkenbergsskolan 3.02.2
Heat 1 2. Martin Willsund Skansenskolan 3.05.4
  3. Edmond Marku -93 Funkabo Skol IF 3.08.7
  4. Jimmy Aronsson -93 Funkabo Skol IF 3.17.5
  5. Anders Iwarsson -93 Falkenbergsskolan 3.18.3
  6. Anton Walther -93 Funkabo Skol IF 3.35.6
  7. Hannes Linnér -93 Falkenbergsskolan dnf
         
1000 m 1. Albin Arvidsson -93 Paradisskolans IF 3.10.5
Heat 2 2. Timmy Adolfsson -93 Skansenskolan 3.12.5
  3. Raymond Marku -93 Funkabo Skol IF 3.13.2
  4. Sebastian Almén -93 Funkabo Skol IF 3.13.5
  5. Kalle Samuelsson -93 Ölands Friskola IF 3.27.7
  6. Mergim Pllana -93 Funkabo Skol IF 3.31.5  
  7. Nicolas Agrotis Funkabo Skol IF 3.38.1  
  8. Besfort Brahimi -93 Funkabo Skol IF dnf  
  9. David Leandersson Funkabo Skol IF dnf  
           
1000m 1. Felix Loftenius -93 Falkenbergsskolan 3.02.2  
Totallista 2. Martin Willsund-93 Skansenskolan 3.05.4  
  3. Edmond Marku -93 Funkabo Skol IF 3.08.7  
  4. Albin Arvidsson -93 Paradisskolans IF 3.10.5  
  5. Jimmy Aronsson -93 Funkabo Skol IF 3.12.5  
  6. Raymond Marku-93 Funkabo Skol IF 3.13.2  
  7. Sebastian Almén-93 Funkabo Skol IF 3.13.5  
  8. Timmy Adolfsson -93 Skansenskolan 3.17.5  
  9. Anders Iwarsson -93 Falkenbergsskolan 3.18.3  
  10. Kalle Samuelsson -93 Ölands Friskola IF 3.27.7  
  11. Mergim Plana-93 Funkabo Skol IF 3.31.5  
  12. Anton Walther -93 Funkabo Skol IF 3.35.6  
  13. Nicolas Agrotis-93 Funkabo Skol IF 3.38.1  
           
Höjd 1. Hannes Carlsson -93 Funkabo Skol IF 1.55  
  2. Martin Kristoffersson -93 Skansenskolan 1.55  
  2. Henrik Freij -93 Ölands Friskola IF 1.55  
  4. John Linde Vasaskolan 1.55  
  5. Jonas Sturesson -93 Funkabo Skol IF 1.50  
  6. Filip Quist -93 Emmaboda Skol IF 1.45  
  7. Mattias Pavic -93 Emmaboda Skol IF 1.45  
  7. Felix Loftenius -93 Falkenbergsskolan 1.45  
  9. Oliver Krusheim Vasaskolan 1.45  
  10. Timmy Adolfsson -93 Skansenskolan 1.45  
  11. Raymond Marku -93 Funkabo Skol IF 1.45  
  12. Edmond Marku -93 Funkabo Skol IF 1.35  
  13. Sebastian Almen Funkabo Skol IF 1.25  
             
Längd 1. Hannes Carlsson -93 Funkabo Skol IF 5.10 v 0,0  
  2. Alexander Hellborg -93 Emmaboda Skol IF 5.07 v 0,0  
  3. Alfred Koronen-93 Madesjö Skol IF 4.80 v -0,8 4.60
  4. Henrik Freij -93 Ölands Friskola IF 4.80 v 0,2 4.55
  5. Filip Celander -93 Funkabo Skol IF 4.60 v 0,0  
  6. Johan Gunnarsson -93 Emmaboda Skol IF 4.45 v -1,1  
  7. Victor Johnsson -93 Fröviskolans Skol IF 4.40 v 0,8  
  8. Edmond Marku -93 Funkabo Skol IF 4.25 v 0,3 4.15
  9. David Leandersson Funkabo Skol IF 4.25 v -0,7 3.10
  10. Alfred Ekwall -93 Mönsterås Skol IF 3.95 v -0,6  
  11. Sebastian Almén -93 Funkabo Skol IF 3.85 v -0,1  
             
Kula 4.0 1. Mikael Carlsson -93 Funkabo Skol IF 10.37    
  2. Martin Andersson Funkabo Skol IF 10.18    
  3. Oscar Nordborg -93 Skansenskolan .9.82    
  4. Besfort Brahimi -93 Funkabo Skol IF 9.75  
  5. Hannes Carlsson -93 Funkabo Skol IF 9.46  
  6. Timmy Adolfsson -93 Skansenskolan 9.44  
  7. Olof Åsenius -93 Södra Skolan 9.40  
  8. Oliver Krusheim Vasaskolan 9.09  
  9. Jakob Borgryd -93 Madesjö Skol IF 8.76  
  10. Rasmus Nilsson -93 Skansenskolan 8.68  
  11. Jakob Lingmert -93 Skansenskolan 7.05  
           
Stafett          
4 x 100 m 1. Ölands Friskola IF Andreas Ohlson, Philip Engvall,
Henrik Freij, Kalle Samuelsson
53.5m  
  2. Funkabo Skol IF Hanes Karlsson, Sebastian Almén,
Raymond Marku, Edmond Marku
54.7m  
           
           
    Pojkar Åk 7      
          v 0,5
80 m 3. Mathias Arnesson -94 Funkabo Skol IF 10.88  
Heat 1 5. Oskar Olsson -94 Mönsterås Skol IF 11.26  
  4. Minh Hoang -94 Novaskolan 11.32  
  1. Elias Hagman -94 Paradisskolans IF 11.62  
  2. Andreas Hauge Sjöstrand -94 Mönsterås Skol IF 13.20  
           
80 m 1. Anton Persson -94 Södra Skolan 10.47  
Heat 2 2. Frederick Svensberg -94 Funkabo Skol IF 10.61  
  3. Ante Vallien -94 Emmaboda Skol IF 10.89  
  4. Claes Johansson -94 Emmaboda Skol IF 11.35  
  5. Daniel Brynberg -94 Funkabo Skol IF 11.43  
          v 0,0
80 m 1. Robert Nilsson -94 Fröviskolans Skol IF 10.60  
Heat 3 2. Filip Johansson -94 Falkenbergsskolan 10.93  
  3. Lukas Nyborg -94 Södra Skolan 11.71  
  4. Erik Åkerlind -94 Södra Skolan 12.24  
  5. William Yu -94 Södra Skolan 13.49  
          v 0,0
80 m 1. Anton Persson Södra Skolan 10.32  
Final 2. Robert Nilsson Fröviskolans Skol IF 10.67  
  3. Fredrik Svensberg Funkabo Skol IF 10.69  
  4. Ante Vallien Emmabodaskolan 10.81  
  5. Filip Johansson Falkenbergsskolan 10.84  
  6. Mathias Arnesson Funkabo Skol IF 10.90  
  7. Oskar Olsson Mönsteråsskolan 11.34  
  8. Minh Hoang Novaskolan 11.61  
           
1000 m 1. Anton Persson -94 Södra Skolan 3.10.1  
  2. Pontus Axelsson -94 Fröviskolans Skol IF 3.12.9  
  3. Mikael Fager -94 Södermöreskolan 3.17.0  
  4. Zef Kolaj -94 Novaskolan 3.19.1  
  5. Vidar Petersson -94 Södermöreskolan 3.20.8  
  6. Lukas Nyborg Södra Skolan 3.23.6
  7. Erik Svensson -94 Funkabo Skol IF 3.34.0
  8. Elias Hagman -94 Paradisskolans IF 3.39.0
  9. Jacob Strandberg Södra Skolan 3.40.3
  10. Ahmed Kashaev Funkabo Skol IF 4.01.7
    Timur Kazanov -94 Funkabo Skol IF dnf
    Oskar Oslsson Fröviskolans Skol IF dnf
         
Höjd 1. Olle Willsund -94 Novaskolan 1.60
  2. Mikael Fagö -94 Södermöreskolan 1.60
  3. Jesper Ekström -94 Emmaboda Skol IF 1.60
  4. Mathias Arnesson-94 Funkabo Skol IF 1.55
  5. Frederick Svensberg -94 Funkabo Skol IF 1.55
  5. Robert Nilsson -94 Fröviskolans Skol IF 1.55
  7. Lukas Nyborg Södra Skolan 1.50
  7. William Yu -94 Södra Skolan 1.50
  9. Eric åkerlind Södra Skolan 1.45  
  10. Ante vallien-94 Emmaboda Skol IF 1.45  
  11. Vidar Petersson -94 Södermöreskolan 1.45  
  12. Filip Johansson Falkenbergs skolan 1.40  
  13. Zef Kolaj Novaskolan 1.35  
  14. Joel Romberg -95 Funkabo Skol IF 1.30  
  15. Adis Cikotic -94 Emmaboda Skol IF 1.25  
    William Ödin -94 Södra Skolan dnf  
    Philip Johansson -94 Mönsterås Skol IF dnf  
    Andreas Hauge Sjöstrand -94 Mönsterås Skol IF dnf  
           
           
Längd, z 1. Anton Persson -94 Södra Skolan 5.15 v 0,0
  2. Frederick Svensberg -94 Funkabo Skol IF 5.07 v 0,0
  3. Robert Nilsson -94 Fröviskolans Skol IF 4.89 v 0,0
  4. Mathias Arnesson -94 Funkabo Skol IF 4.84 v 0,0
  5. Ante Vallien -94 Emmaboda Skol IF 4.73 v 0,0
  6. Olle Willsund -94 Novaskolan 4.67 v 0,0
  7. Oskar Olsson -94 Mönsterås Skol IF 4.56 v 0,0
  8. Daniel Brynberg -94 Funkabo Skol IF 4.50 v 0,0
  9. Erik Åkerlind Södra Skolan 4.48 v 0,0
  10. Filip Johansson -94 Falkenbergsskolan 4.45 v 0,0
  11. Zef Kolaj-94 Novaskolan 4.40 v 0,0
  12. Klas Johansson-94 Bjurbäcksskolan 4.30 v 0,0
  13. Jesper Ekström -94 Emmaboda Skol IF 4.23 v 0,0
  14. Minh Hoang -94 Novaskolan 4.17 v 0,0
  15. Adam Andersson -95 Funkabo Skol IF 3.62 v 0,0
  16. Oliver Persson -94 Paradisskolans IF 3.54 v 0,0
  17. Timur Kazanov -94 Funkabo Skol IF 3.49 v 0,0
  18. Hampus Ohlsson -94 Funkabo Skol IF 3.46 v 0,0
  19. William Yu Södra Skolan 3.45 v 0,0
  20. Ahmed Kashaev - 93 Funkabo Skol IF 3.40 v 0,0
  21. Johan Karlsson -94 Funkabo Skol IF 2.85 v 0,0  
             
Kula 4.0 1. Robert Nilsson -94 Fröviskolans Skol IF 14.62   Skolrekord
  2. Anton Persson -94 Södra Skolan 12.32    
  3. Frederick Svensberg -94 Funkabo Skol IF 12.20    
  4. Vidar Petersson -94 Södermöreskolan 11.23    
  5. Mathias Arnesson -94 Funkabo Skol IF 10.36    
  6. Mikael Fager -94 Södermöreskolan 9.72    
  7. Daniel Brynberg -94 Funkabo Skol IF 9.55    
  8. Adis Cikotic Emmaboda Skol IF 8.86    
  9. Oskar Olsson -94 Mönsterås Skol IF 8.57    
  10. Oliver Wykman -94 Funkabo Skol IF 8.19    
  11. Kevin Andersson -94 Funkabo Skol IF 7.85    
  12. William Ödin -94 Södra Skolan 7.75    
  13. Max Bernardsson -94 Funkabo Skol IF 6.91    
             
Stafett            
4 x 80 m 1. Funkabo Skol IF Daniel Brynberg, Oliver Wikman,
Frederick Svensberg,Mathias Arnesson
43.7m    
  2. Södra Skolan Jakob Strandberg, Erik Åkerlind,
Lukas Nyborg, Anton Persson
44.7m    
             
    Flickor Åk 9        
          v 0,0  
100 m 1. Rebecca Arnesson -92 Emmaboda Skol IF 13.40    
  2. Mathilda Berglund -92 Emmaboda Skol IF 13.66    
  3. Linnea Björling -92 Vasaskolan 13.95    
  4. Magdalena Milosevic -92 Paradisskolans IF 14.17    
  5. Sarah Carlström -92 Falkenbergsskolan 15.50    
             
1000 m 1. Rebecca Arnesson -92 Emmaboda Skol IF 3.23.9    
  2. Lisa Farquhar -92 Funkabo Skol IF 3.34.1    
  3. Jessica Karlsson Vasaskolan 4.01.5    
             
Höjd 1. Mathilda Berglund -92 Emmaboda Skol IF 1.50    
  2. Linnea Björling -92 Vasaskolan 1.45    
  2. Magdalena Milosevic -92 Paradisskolans IF 1.45    
  4. Angelica Gustavsson -92 Skansenskolan 1.40    
  5. Nikki Kristiansson -92 Skansenskolan 1.40    
  6. Sarah Carlström -92 Falkenbergsskolan 1.30    
  7. Elin Nilsson -92 Skansenskolan 1.25    
  7. Malin Lindström -92 Vasaskolan 1.25    
             
             
Längd 1. Nikki Kristiansson -92 Skansenskolan 4.45 v 0,0 4.30/4.10
  2. Magdalena Milosevic -92 Paradisskolans IF 4.45 v -1,0 4.30/4.07
  3. Rebecca Arnesson -92 Emmaboda Skol IF 4.40 v 0,0  
  4. Linnea Björling -92 Vasaskolan 4.35 v 0,0  
  5. Angelica Gustavsson -92 Skansenskolan 4.30 v -0,5  
  6. Jessica Karlsson -92 Vasaskolan 3.75 v 0,0  
  7. Malin Lindström -92 Vasaskolan 3.55 v 0,0
           
           
Kula 3.0 1. Mathilda Berglund -92 Emmaboda Skol IF 12.56  
  2. Sarah Carlström -92 Falkenbergsskolan 9.70  
  3. Linnea Björling vasaskolan 9.42  
  4. Maja Pettersson -92 Funkabo skol IF 8.31  
  5. Annie Sten -92 Madesjöskolan 8.00  
  6. Jessica Karlsson vasaskolan 6.39  
           
Stafett          
4 x 100 m 1. Vasaskolan Malin Lindström, Sophie Carlbrandt,
Madeleine Gardefalk, Linnea Björling
56.5m  
           
    Flickor Åk 8      
          v -1,5
100 m 1. Evelina Grenmyr -93 Madesjö Skol IF 13.75  
  2. Maria Tell -93 Funkabo Skol IF 14.03
  3. Emma Jeansson -93 Funkabo Skol IF 14.29
  4. Linnea Nilsfors -93 Funkabo Skol IF 14.50
  5. Madeleine Gardefalk -93 Vasaskolan 15.18
  6. Julia Salomonsson-93 Södra skolan 15.41
  7. Matilda Danlid -93 Mönsterås Skol IF 15.73
  8. Natalie Klinth-93 skansenskolan 16.49
         
1000 m 1. Johanna Lind Paradisskolan 3.38.3
  2. Elin Mölleborg -93 Södra Skolan 3.47.3
  3. Elina Nilsson -93 Lindsdalsskolan 3.47.8
  4. Julia Salomonsson Södra Skolan 3.52.4
  5. Ida Johansson -93 Skansenskolan 3.55.5
  6. Sara Carlsson -93 Funkabo Skol IF 3.58.8
  7. Matilda Byman -93 Skansenskolan 4.01.9
         
Höjd 1. Maria Tell -93 Funkabo Skol IF 1.63   Skolrekord
  2. Johanna Lind -93 Paradisskolans IF 1.35    
  3. Lizette Byman-93 Skansenskolan 1.35    
  3. Therese Bengtsson -93 Funkabo Skol IF 1.35    
  5. Lisa Ekberg -93 Funkabo Skol IF 1.30    
  5. Emilia Karlsson -93 Fröviskolans Skol IF 1.30    
  7. Matilda Byman-93 Skansenskolan 1.30    
  7. Matilda Danlid -93 Mönsterås Skol IF 1.30    
  9. Nicolina Svensén-93 Ölands Friskola 1.30    
  10. Ellen Andersson Junka -93 Barkestorpsskolans IF 1.25    
             
Längd 1. Maria Tell -93 Funkabo Skol IF 4.79 v 0,0  
  2. Evelina Grenmyr -93 Madesjö Skol IF 4.19 v 0,0  
  3. Madeleine Gardefalk -93 Vasaskolan 4.09 v 0,0 4.05
  4. Ellen Aj Barkestorpskolan 4.09 v 0,0 3.94
  5. Caroline Almqvist -93 Fröviskolans Skol IF 3.98 v 0,0  
  6. Emilia Karlsson -93 Fröviskolans Skol IF 3.84 v 0,0
  7. Linnea Nilsfors -93 Funkabo Skol IF 3.75 v 0,0
  8. Sara Carlsson -93 Funkabo Skol IF 3.40 v 0,0
           
Kula 3.0 1. Carolin Jönsson Skansenskolan 11.05  
  2. Hanna Sjögren -93 Skansenskolan 9.62  
  3. Louise Johansson -93 Mönsterås Skol IF 9.10  
  4. Lucy Björk Fransson -93 Ölands Friskola IF 8.95  
  5. Johanna Lind -93 Paradisskolans IF 8.63  
  6. Therese Bengtsson -93 Funkabo Skol IF 7.99  
  7. Emilia Johansson -93 Funkabo Skol IF 7.48  
  9. Emma Eneros -93 Funkabo Skol IF 7.26 7.21
  9. Elina Nilsson Lindsdal 7.26 7.12
  10. Lisa Byström -93 Mönsterås Skol IF 7.15  
  11. Moa Erlandsson -93 Funkabo Skol IF 6.98  
Stafett          
4 x 100m 1. Funkabo Skol IF Emma Jeansson, Linnea Nilsfors,
Therese Bengtsson, Maria Tell
56.9m    
  2. Skansenskolan Ida Johansson, Nathalie Klint,
Lizette Nilsson, Matila Nilsson Byman
1.01.1m    
             
    Flickor Åk 7        
          v 0,4  
80 m 1. Nikki Berglund -94 Skansenskolan 11.03    
Heat 1 2. Maja Eklund -94 Madesjö Skol IF 11.65    
  3. Emelie Jacobsson -94 Södermöreskolan 12.05    
  4. Evelina Clason -94 Funkabo Skol IF 12.06    
  5. Felicia Wigstedt -94 Falkenbergsskolan 12.11    
  6. Louise Olsson -94 Funkabo Skol IF 12.16    
  7. Ida Johansson -94 Paradisskolans IF 12.63    
  8. Emelie Vernersson -94 Funkabo Skol IF 12.75    
             
          v 0,1  
80 m 1. Tova Österberg -94 Skansenskolan 11.12  
Heat 2 2. Elin Bertilsson -94 Emmaboda Skol IF 11.32  
  3. Paulina Bäckström -94 Södra Skolan 11.91  
  4. Tove Axelsson -94 Funkabo Skol IF 11.96  
  5. Agnes Knutsson -94 Funkabo Skol IF 12.05  
  6. Thea Lundgren -94 Madesjö Skol IF 12.10  
  7. Rut Näsman -94 Funkabo Skol IF 12.20  
  8. Josefina Jonsson -94 Madesjö Skol IF 12.54  
           
          v 0,1
80 m 1. Kajsa Martinsson Södraskolan 12.12  
Heat 3 2. Sofia Carlström södraskolan 12.14  
  3. Åse Ingelsson -94 Funkabo Skol IF 12.47  
  4. Tove Arvidsson -94 Funkabo Skol IF 12.82  
  5. Malin Palmqvist -94 Funkabo Skol IF 13.13  
  6. Emelie Örnefjord -94 Funkabo Skol IF 13.24  
  7. Emma Svensk -94 Funkabo Skol IF 13.28  
           
          v 0,1
80 m 1. Elin Bertilsson -94 Emmaboda Skol IF 11.04  
Final 2. Tova Österberg -94 Skansenskolan 11.16  
  3. Nikki Berglund-94 Skansenskolan 11.16  
  4. Maja Eklund -94 Madesjöskolan 11.66  
  5. Paulina Bäckström -94 Södraskolan 11.79  
  6. Agnes Knutsson -94 Funkabo Skol IF 11.90  
  7. Tove Axelsson -94 Funkabo Skol IF 12.06  
  8. Emelie Jacobsson -94 Södermöreskolan 12.44  
           
1000 m 1. Emma Damne-94 Södra skolan 3.35.9  
  2. Johanna Lundgren -94 Funkabo Skol IF 3.39.7  
  3. Hanna Fredriksson -94 Paradisskolans IF 3.42.6  
  4. Sofia Carlström-94 Södra skolan 3.52.8  
  5. Carolin Fransson-94 Funkabo Skol IF 3.55.1    
  6. Ida Johansson -94 Paradisskolans IF 4.13.4    
             
Höjd 1. Tova Österberg -94 Skansenskolan 1.61   Skolrekord
  2. Emelie Jacobsson -94 Södermöreskolan 1.45    
  3. Ida Johansson -94 Paradisskolans IF 1.40    
  4. Rebecca Persson -94 Skansenskolan 1.30    
  5. Sofia Carlström -94 Södra Skolan 1.30    
  5. Sanna Lahmer -94 Funkabo Skol IF 1.30    
  7. Elin Bertilsson -94 Emmaboda Skol IF 1.30    
  8. Elin Ljunggren-94 Mönsterås Skol IF 1.30    
  8. Olivia Fältsjö-94 Mönsterås Skol IF 1.30    
  10. Elin Thegerström-94 Mönsterås Skol IF 1.30    
  11. Evelina Clason -94 Funkabo Skol IF 1.25    
  12. Sophia Kennerfalk -94 Södra Skolan 1.15    
  13. Siri Joman -94 Falkenbergsskolan 1.15    
  14. Milena Sjöström -94 Ö funkabo 1.00    
             
Längd, z 1. Tova Österberg -94 Skansenskolan 5.06 v 0,0  
  2. Thea Lundgren -94 Madesjö Skol IF 4.19 v 0,0  
  3. Josefina Jonsson -94 Madesjö Skol IF 4.09 v 0,0  
  4. Rebecca Persson Skansenskolan 4.04 v 0,0 4.01
  5. Agnes Knutsson Funkabo Skol IF 4.04 v 0,0 3.92
  6. Evelina Clason -94 Funkabo Skol IF 4.03 v 0,0  
  7. Sofia Carlström Södra Skolan 3.99 v 0,0  
  8. Tove Arvidsson -94 Funkabo Skol IF 3.96 v 0,0  
  9. Hanna Fredriksson -94 Paradisskolans IF 3.90 v 0,0  
  10. Ida Johansson -94 Paradisskolans IF 3.89 v 0,0 3.86
  11. Felicia Wigstedt-94 Falkenbergsskolan 3.89 v 0,0 3.81
  12. Moa Berglund -94 Emmaboda Skol IF 3.88 v 0,0  
  13. Louise Olsson -94 Funkabo Skol IF 3.85 v 0,0  
  14. Paulina Bäckström -94 Södra Skolan 3.81 v 0,0  
  15. Simone Wernersson -94 Funkabo Skol IF 3.79 v 0,0
  16. Elin Ljunggren -94 Mönsterås Skol IF 3.73 v 0,0
  17. Sophia Kennerfalk -94 Södra Skolan 3.68 v 0,0
  18. Kajsa Mattisson Södra Skolan 3.61 v 0,0
  19. Johanna Lundgren -94 Funkabo Skol IF 3.52 v 0,0
  20. Sanna Hult -94 Mönsterås Skol IF 3.17 v 0,0
  21. Hilda Karlsson -94 Mönsterås Skol IF 2.89 v 0,0
           
Kula 2.0 1. Tova Österberg -94 Skansenskolan 11.35  
  2. Moa Berglund -94 Emmaboda Skol IF 11.25  
  3. Beata Kristiansson-94 Skansenskolan 10.20  
  4. Maja Eklund -94 Madesjö Skol IF 10.12  
  5. Nikki Berglund -94 Skansenskolan 10.07  
  6. Elin Ljunggren -94 Mönsterås Skol IF 10.05  
  7. Sofia Carlström-94 Södra Skolan 9.74  
  8. Caroline Persson-94 Skansenskolan 9.61  
  9. Thea Lundgren -94 Madesjö Skol IF 9.34  
  10. Clara Edberg-94 Funkabo Skol IF 8.92  
  11. Emelie Jacobsson -94 Södermöreskolan 8.86  
  12. Elin Thegerström -94 Mönsterås Skol IF 8.83  
  13. Sanna Lahmed-94 Funkabo Skol IF 8.79  
  14. Johanna Lundgren -94 Funkabo Skol IF 8.59  
  15. Emma Damne-94 Södra Skolan 8.42  
  16. Evelina Clason -94 Funkabo Skol IF 8.27  
  17. Tove Axelsson -94 Funkabo Skol IF 8.20  
  18. Sophia Kennerfalk -94 Södra Skolan 7.77  
           
Stafett          
4 x 80 m 1. Funkabo Skol IF Åse Ingelsson, Louise Olsson,
Agnes Knutsson, Evelina Clason
45,6m  

 
     
  © HIF, uppdaterad 2007-09-26