<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
  Skälbyloppet, lördag 5 april 2008  
     
     
 
Arrangör: Högby IF Väder: Molnigt, +8 grader
Tävlingsplats: Skälby, Kalmar Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
 
     
 
M 8040m 1 Isac Åkerberg-85 Högby IF 27.57
    2 Sonny Karlsson-67 Högby IF 28.28
    3 Tobias Ingvarsson-76 Ålems OK 29.37
    4 Per-Åke Rosvall-70 Högby IF 30.12
    5 Stefan Johansson-59 Brittatorps TK 30.16
    6 Sven Jansson-68 Högby IF 30.24
    7 Karl-Erik Andersson-58 Ålems OK 30.43
    8 Hans Tove-57 Oskarshamn SK 31.10
    9 Per Hammaräng Grip-59 Högby IF 31.14
    10 Mattias Håkansson-79 Glasrikets RC 31.26
    11 Viktor Eile-88 Kalmar 32.23
    12 Mikael Davidsson-62 IFK Växjö 32.28
    13 Anders Mårtensson-70 Kalmar OK 32.57
    14 Magnus Nykvist-79 Högby IF 33.02
    15 Robert Hesselring-79 Högby IF 33.13
    16 Per Andersson-60 Högby IF 33.36
    17 Tomas Holmström-63 Ålems OK 34.02
    18 Magnus Svahn-69 Kalmar RC 34.14
    19 Patric Ersson-70 Kraftverket Blomstermåla 35.00
    20 Roger Fungbrandt- Högby IF 35.29
    21 Peter Joelsson-56 Ålems OK 37.03
    22 Mikael Ljungbrandt- Kalmar 43.02
    23 Bernt Carlsson-33 Persnäs AIF 44.38
 
K 8040m 1 Siv Persson-70 Målilla Mörlunda SKI 33.50
    2 Katarina Nilsson-56 Högby IF 35.09
    3 Anna Rylander-89 OK Njudung 36.15
    4 Camilla Persson-62 Högby IF 36.43
    5 Anita Jönsson-63 Högby IF 38.12
    6 Lilian Brorsson-47 Högby IF 41.51
 
M 4140m 1 Omar El Hassnaoui-81 Oskarshamns SK 13.40
    2 Markus Andersson-85 Högby IF 13.48
    3 Anders Dahlström-60 Högby IF 13.52
    4 Tommy Unosson-67 Oskarshamns SK 14.03
    5 Simon Rohde-89 Högby IF 14.07
    6 Mikael Persson-67 Högby IF 14.09
    7 Victor Andersson-89 Eksjö Södra IK 14.12
    8 Gustav Milesson Stensjöns IF 14.13
    9 Stefan Helander-66 Oskarshamns SK 14.30
    10 Henrik Övgård-77 Högby IF 14.32
    11 Johan Karlsson-79 Högby IF 14.44
    12 Marcus Nilsson-91 Högby IF 14.45
    13 Linus Dahlström-92 Högby IF 14.48
    14 Victor Helander-90 Eksjö Södra IK 14.55
    15 Stefan Johansson-80 IK Sisu 15.17
    16 Anders Thor-63 Högby IF 15.18
    17 Tony Zetterström-67 Målilla Mörlunda SKI 15.22
    18 Ola Slättengren-63 Högby IF 15.24
    19 Alexander Fogel-90 Målilla Mörlunda SKI 15.46
    20 Jan Rudolfsson-54 Eksjö Södra IK 16.13
    21 Anders Öberg-64 Kalmar RC 16.44
    22 Gottfrid Helander-92 Eksjö Södra IK 16.52
    23 Philip helander-92 Eksjö Södra IK 17.24
    24 Viktor Gustavsson Glasriket RC 17.30
    25 Alexander Lindholm-90 Högby IF 17.43
    26 Göran Gustavsson-60 Glasriket RC 18.39
    27 Bengt Andersson- Kalmar FDK 21.42
    28 Leif Nyström-51 Ålems OK 23.51
    29 Stefan Johansson-59 Brittatorp TK 30.16
 
K 4140m 1 Isabell Fungbrandt-90 Högby IF 16.09
    2 Helena Jonsson Sjöqvist-64 Glasrikets RC 16.57
    3 Johanna Nilsson-83 Högby IF 17.17
    4 Amanda Nyström-89 Oskarshamns SK 18.06
    5 Lena Thor-67 Högby IF 18.11
    6 Susanne Zetterström-67 Målilla Mörlunda SKI 18.42
    7 Linda Fredriksson-78 Högby IF 19.24
    8 Irene Persson-90 Torsås 19.58
    9 Rebecka Liljegren-92 Målilla Mörlunda SKI 20.59
    10 Git Karlsson-68 Högby IF 21.31
    11 Camilla Lindström-71 Ljungbyholm 26.02
    12 Christina Söllscher-48 Högby IF 27.39
 
P15 4140m 1 Pontus Johansson-94 IFK Växjö 14.46
    2 Carl Andersson- IFK Växjö 14.54
    3 Anton Persson-94 Högby IF/IFK Berga, P-94 15.45
    4 Sebastian Almén-93 Högby IF 16.34
    5 Zef Kolaj-94 Högby IF 17.26
    6 Kasper Danielsson-94 IFK Berga, P-94 17.49
    7 Oskar Fransson-94 IFK Berga, P-94 19.11
    8 Olle Willsund-94 Högby IF 19.26
    9 Erik Åkerlind-94 IFK Berga, P-94 19.32
    10 Oliver Wykman-94 IFK Berga, P-94 20.38
    11 Christoffer Axelsson-94 IFK Berga, P-94 20.40
    12 Patrik Johansson-94 IFK Berga, P-94 20.41
    13 Viktor Kritzberg-94 IFK Berga, P-94 24.07
    14 Martin Jäderberg-94 IFK Berga, P-94 24.09
    15 Karl von Wendel-94 IFK Berga, P-94 25.31
 
F15 4140m 1 Maria Tell-93 Högby IF 20.10
 
P13 2600m 1 Ken Slättengren-95 Högby IF 9.55
    2 Andreas Davidsson-95 IFK Växjö 9.58
    3 Emil Quick-95 Kalmar SK 11.13
    4 Oskar Vertetics-96 Högby IF 13.26
 
F13 2600m 1 Linnea Liljegren-95 Målilla-Mörlunda SKI 10.56
    2 Evelina Dahlberg-95 Högby IF 13.17
    3 Frida Almén-95 Högby IF 14.03
    4 Edona Mehmeti-96 Högby IF 16.20
    5 Sedina Ibrick-96 Högby IF 17.08
 
P11 1380m 1 Johan Davidsson-97 IFK Växjö 5.14
    2 Nils Hammaräng Grip-98 Högby IF 5.55
    3 Albin Lindblad-98 Högby IF 6.04
    4 Simon Persson-98 Högby IF 6.05
    5 Jonathan Weister-98 Högby IF 6.32
    6 Viktor Nilsson-97 Högby IF 6.40
 
F11 1380m 1 Sara Fröberg-Liljenberg-98 IK Sisu 5.45
    2 Ida Zetterström-98 Målilla Mörlunda Ski 5.52
    3 Elin Vertetics-98 Högby IF 6.04
    4 Ida Kandenäs-98 Högby IF 7.38
 
P9 1380m 1 Fabian Lindblad-00 Högby IF 8.52
 
F9 1380m 1 Malin Thor-99 Högby IF 6.26
    2 Lovisa Karlsson-00 Högby IF 6.27
    3 Ester Wouters-00 Högby IF 7.17
    4 Ronja Kandenäs-99 Högby IF 9.19
 
     
  © HIF, uppdaterad 2008-04-05