<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
  Ölandsspelen onsdag 9 juli 2008  
     
 
Datum: Onsdag 9 juli 2008 Plats: Högby IP, Löttorp
Arrangör: Högby IF Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Starter: Christer Persson Tidtagning: Bertil Tinnert, Malte Vertetics, Markus Andersson
Väder: Mest mulet och uppehåll, 17-19°C, lite regn, en kort rejäl vindpust och kvällssol som avslutning.
 
     
 
  MÄN 200 M   Vind 1,6    
1 Mikael Storm -91 Eksjö Södra IK 22.97    
2 Mattias Olander -92 Högby IF 23.32    
3 Anton Persson -94 Högby IF 24.44    
4 Martin Olsson -91 FI Kalmarsund 24.86    
5 Jonathan Persson -90 Högby IF 25.28    
           
  MÄN 800 M        
1 Jonatan Björnberg KA 2 IF 2.01,74    
2 Victor Andersson -89 Eksjö Södra IK 2.02,88    
           
  MÄN HÖJD        
1 Johnny Brännström -82 Eksjö Södra IK 1.45    
           
  MÄN STAV        
1 Gert Rahnel -87 SK Kivilind, Estland 4,60    
2 Anri Mulin -92 SK Kivilind, Estland 3,70    
           
  MÄN KULA        
1 Johnny Brännström -82 Eksjö Södra IK 8,97    
  Nicklas Wiberg -85 FI Kalmarsund dns    
  Martin Jönsson -90 FI Kalmarsund dnf    
           
  MÄN DISKUS        
1 Gert Rahnel -87 SK Kivilind, Estland 38,12    
2 Margus Evart -90 SK Kivilind, Estland 32,72    
3 Martin Jönsson -90 FI Kalmarsund 32,43    
  Nicklas Wiberg -85 FI Kalmarsund dns    
           
  MÄN SPJUT        
1 Margus Evart -90 SK Kivilind, Estland 54,73    
2 Adam Björling -90 FI Kalmarsund 53,24    
3 Jonathan Persson -90 Högby IF 45,98    
  Nicklas Wiberg -85 FI Kalmarsund dns    
  Anders Walther -64 Kungsängens SK dns    
           
  P17 100 M   Vind 0.0    
1 Mattias Olander -92 Högby IF 11.46    
2 Cedric Ullberg -92 IK Ymer 11.74    
3 Marcus Nilsson -91 Högby IF 12.26    
4 Martin Olsson -91 FI Kalmarsund 12.32    
5 Anri Mulin -92 SK Kivilind, Estland 13.74    
           
  P17 800 M        
1 Fredrik Allard -91 Valbo AIF 2.03,20    
           
  P17 110 M HÄCK   Vind 1,0    
1 Marcus Nilsson -91 Högby IF 15.59    
2 Cedric Ullberg -92 IK Ymer 15.61    
           
  P17 HÖJD        
1 Gustav Pettersson -91 Eksjö Södra IK dns    
           
  P17 LÄNGD        
1 Mattias Olander -92 Högby IF 6,31 -0,3  
  Gustav Pettersson -91 Eksjö Södra IK dns    
           
  P17 KULA 5,0        
1 Marcus Nilsson -91 Högby IF 13,81    
2 Pontus Wikström -92 IFK Växjö 11,13    
  Gustav Pettersson -91 Eksjö Södra IK dns    
           
  P17 DISKUS 1,5        
1 Marcus Nilsson -91 Högby IF 44,53    
2 Andreas Lindell Svensson -91 Villstads GIF 36,30    
3 Mattias Olander -92 Högby IF 34,53    
4 Pontus Wikström -92 IFK Växjö 29,56    
           
  P17 SPJUT 700        
1 Andreas Lindell Svensson -91 Täby IS 48,05    
2 Pontus Wikström -92 IFK Växjö 46,62    
3 Marcus Nilsson -91 Högby IF 46,39    
4 Erik Isaksson -91 Eksjö Södra IK 38,53    
  Erik Hermansson -92 Villstads GIF dns    
           
  P15 100 M   Vind 0.0    
1 Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 12.90    
           
  P15 800 M        
1 Gustav Fridh -93 Huddinge AIS 2.11,85    
2 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 2.26,46    
           
  P15 100 M HÄCK   Vind 0.0    
1 Oskar Nordborg -93 FI Kalmarsund 15.70    
           
  P15 HÖJD        
1 Oskar Nordborg -93 FI Kalmarsund 1,65    
  Anton Lossev -93 Hovslätts IK dns    
           
  P15 LÄNGD        
1 Gustav Fridh -93 Huddinge AIS 5,59 1,1  
2 Oskar Nordborg -93 FI Kalmarsund 5,34 0,7  
3 Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 5,23 0,0  
4 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 5,12 0,0  
5 Fredric Arvidsson -93 Lekeryd-Svarttorp SK 4,88 0,0  
           
  P15 KULA 4,0        
1 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 10,83    
2 Albin Wickstrand -93 Stensjöns IF 10,36    
           
  P15 DISKUS 1,0        
1 Gustav Fridh -93 Huddinge AIS 39,95    
2 Oskar Nordborg -93 FI Kalmarsund 32,01    
3 Albin Wickstrand -93 Stensjöns IF 30,32    
           
  P15 SPJUT 600        
1 Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 43,91    
2 Fredric Arvidsson -93 Lekeryd-Svarttorp SK 43,25    
3 Oskar Nordborg -93 FI Kalmarsund 35,62    
4 Albin Wickstrand -93 Stensjöns IF 35,55    
           
  P14 100 M   Vind 0.0    
1 Anton Persson -94 Högby IF 12.10    
2 Max Lexert -94 IFK Växjö 12.72    
3 Victor Brandt -94 IFK Växjö 12.77    
4 Sander Tiitso -94 SK Kivilind, Estland 12.92    
  Carl Andersson -94 IFK Växjö dns    
           
  P14 800 M        
1 Zef Kolaj -94 Högby IF 2.27,91    
  Carl Andersson -94 IFK Växjö dns    
           
  P14 HÖJD        
1 Olle Willsund -94 Högby IF 1,66    
2 Max Lexert -94 IFK Växjö 1,59    
3 Victor Brandt -94 IFK Växjö 1,56    
4 Zef Kolaj -94 Högby IF 1,45    
           
  P14 LÄNGD        
1 Olle Willsund -94 Högby IF 5.46 -0.3  
2 Max Lexert -94 IFK Växjö 5.37 -0.4  
3 Victor Brandt -94 IFK Växjö 4.96 0.9  
4 Zef Kolaj -94 Högby IF 4.56 0.0  
5 Sander Tiitso -94 SK Kivilind, Estland 4.48 0.0  
           
  P14 KULA 4,0        
1 Olle Willsund -94 Högby IF 12,13    
2 Anton Persson -94 Högby IF 11,91    
3 Tobias Wikström -94 IFK Växjö 10,76    
4 Victor Brandt -94 IFK Växjö 9,04    
           
  P14 DISKUS 1,0        
1 Calle Albinsson -94 Stensjöns IF 24.32    
2 Tobias Wikström -94 IFK Växjö 24.24    
3 Gustav Kvist -94 Tranås AIF 24.19    
           
  P14 SPJUT 600        
1 Sander Tiitso -94 SK Kivilind, Estland 37.39    
2 Olle Willsund -94 Högby IF 35.54    
3 Max Lexert -94 IFK Växjö 35.23    
4 Zef Kolaj -94 Högby IF 32.75    
5 Samuel Lund -95 KA 2 IF 31.32    
6 Gustav Kvist -94 Tranås AIF 28.62    
           
  P13 80 M HEAT 1 Vind 1,4    
1 Oskar Hoff -95 IFK Växjö 10.96 Final  
2 Noak Ringman -95 IK Norrköping 11.00 Final  
3 Alexander von Brandt -95 IK Hinden 11.43 Final  
4 Gabriel Lindeby -95 Högby IF 12.63    
           
  P13 80 M HEAT 2 Vind 0,0    
1 Victor Persson -95 Staffanstorps AI 11.23 Final  
2 Lukas Wetterholm -95 Stensjöns IF 11.28 Final  
3 Gustav Petri -95 Eksjö Södra IK 11.83 Final  
           
  P13 80 M FINAL Vind -3,2    
1 Noak Ringman -95 IK Norrköping 11.30    
2 Oskar Hoff -95 IFK Växjö 11.39    
3 Victor Persson -95 Staffanstorps AI 11.60    
4 Lukas Wetterholm -95 Stensjöns IF 11.71    
5 Alexander von Brandt -95 IK Hinden 12.01    
6 Gustav Petri -95 Eksjö Södra IK 11.87    
           
  P13 600 M        
1 Fredrik Riseth -95 Lundamo IL, Norge 1.37,9    
2 Aleksander Riseth -95 Lundamo IL, Norge 1.45,4    
3 Adam Andersson -95 Villstads GIF 1.48,8    
4 Gustav Petri -95 Eksjö Södra IK 1.56,4    
5 Alexander von Brandt -95 IK Hinden 2.01,9    
           
  P13 60 M HÄCK   Vind 0.5    
1 Jacob Sjödin -95 Stensjöns IF 10.32    
2 Noak Ringman -95 IK Norrköping 10.41    
3 Jesper Bolö -95 IFK Växjö 10.77    
4 Lukas Wetterholm -95 Stensjöns IF 10.84    
  Rando Simson -95 SK Kivilind, Estland dns    
           
  P13 HÖJD        
1 Oskar Hoff -95 IFK Växjö 1,41    
2 Jacob Brüggeman -95 Eksjö Södra IK 1,38    
3 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 1,35    
4 Johannes Gustavsson -95 IFK Sävsjö 1,35    
5 Victor Persson -95 Staffanstorps AI 1,30    
           
  P13 LÄNGD ZON        
1 Oskar Hoff -95 IFK Växjö 4.98 0.2  
2 Jesper Bolö -95 IFK Växjö 4.70 1.2  
3 Lukas Wetterholm -95 Stensjöns IF 4.67 1.5  
4 Rando Simson -95 SK Kivilind, Estland 4.66 0.7  
5 Victor Persson -95 Staffanstorps AI 4.40 1.0  
6 Alexander von Brandt -95 IK Hinden 4.39 0.0  
7 Jacob Brüggeman -95 Eksjö Södra IK 4.22 0.0  
8 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 4.15 0.6  
9 Robin Somproh -95 Högby IF 3.74 0.0  
10 Gustav Petri -95 Eksjö Södra IK 3.56 -0.1  
11 Gabriel Lindeby -95 Högby IF 3.40 0.3  
           
  P13 KULA 3,0        
1 Jacob Sjödin -95 Stensjöns IF 10,72    
2 Samuel Lundh -95 KA 2 IF 9,49    
3 Robin Somproh -95 Högby IF 8,39    
4 Lukas Wetterholm -95 Stensjöns IF 7,81    
           
  P13 DISKUS 0,6        
1 Rando Simson -95 SK Kivilind, Estland 41.45    
2 Jacob Sjödin -95 Stensjöns IF 38.12    
3 Alexander Sandberg -95 IFK Växjö 26.84    
4 Samuel Lundh -95 KA 2 IF 25.60    
5 Victor Persson -95 Staffanstorps AI 23.87    
6 Robin Somproh -95 Högby IF 22.51    
7 Gabriel Lindeby -95 Högby IF 20.72    
           
  P13 SPJUT 400        
1 Rando Simson -95 SK Kivilind, Estland 45,54    
2 Jacob Sjödin -95 Stensjöns IF 43,84    
3 Samuel Lundh -95 KA 2 IF 42,56    
4 Jacob Brüggeman -95 Eksjö Södra IK 41,34    
5 Alexander Sandberg -95 IFK Växjö 34,84    
6 Jesper Bolö -95 IFK Växjö 34,79    
7 Victor Persson -95 Staffanstorps AI 30,23    
8 Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 30,18    
9 Lukas Wetterholm -95 Stensjöns IF 26,06    
10 Robin Somproh -95 Högby IF 21,96    
11 Gabriel Lindeby -95 Högby IF 16,77    
           
  P12 80 M   Vind 0,0    
1 Joakim Stenström -96 IK Hinden 11.03    
2 Oskar Vertetics -96 Högby IF 12.46    
           
  P12 600 M        
1 Joakim Stenström -96 IK Hinden 1.50,22    
2 Emil Karonen -96 IK Hinden 2.33,52    
           
  P12 HÖJD        
1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 1.45    
           
  P12 LÄNGD ZON        
1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 4,29 1,2  
2 Oskar Vertetics -96 Högby IF 4,12 1,3  
3 Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 3,93 2,1  
4 Emil Karonen -96 IK Hinden 3,23 1,8  
           
  P12 KULA 3,0        
1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 9.70    
2 Joakim Stenström -96 IK Hinden 8.98    
3 Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 7.61    
4 Martin Jareman -96 SOIK Hellas friidrott 6.82 6.59  
5 Oskar Vertetics -96 Högby IF 6.82 6.25  
           
  P12 DISKUS 0,6        
1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 28,97    
2 Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 25,75    
3 Oskar Vertetics -96 Högby IF 21,49    
           
  P12 SPJUT 400        
1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 31,04    
2 Oskar Vertetics -96 Högby IF 27,44    
3 Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 22,37    
  Martin Jareman -96 SOIK Hellas friidrott dns    
           
  P11 60 M   Vind 2,6    
1 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 8.97    
2 Daniel Skalk -97 Gefle IF 8.98    
3 Filip Börnå -97 Högby IF 9.88    
4 Albin Kjellberg -97 Hässelby SK 10.15    
5 Malte Olofsson -97 Upsala IF 10.27    
  Filip Bolö -97 IFK Växjö dns    
           
  P11 600 M        
1 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 1.58,9    
2 Filip Börnå -97 Högby IF 1.59,9    
3 Albin Kjellberg -97 Hässelby SK 2.26,5    
           
  P11 HÖJD        
1 Filip Bolö -97 IFK Växjö 1.38    
2 Oscar Eriksson -97 Visby IF Gute FIK 1.26    
3 Filip Börnå -97 Högby IF 1.26    
4 Daniel Skalk -97 Gefle IF 1.23    
5 Malte Olofsson -97 Upsala IF 1.20    
6 Timmy Gustavsson -97 IFK Sävsjö 1.15    
           
  P11 LÄNGD ZON        
1 Filip Bolö -97 IFK Växjö 4,44 1.5  
2 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 4,19 0.0  
3 Daniel Skalk -97 Gefle IF 4,17 1.0  
4 Filip Börnå -97 Högby IF 3,60 1.2  
5 Albin Kjellberg -97 Hässelby SK 3,17 1.0  
           
  P11 KULA 2,0        
1 Oskar Dahlström -97 FIK Färjestaden 11.11    
2 Daniel Skalk -97 Gefle IF 8.55    
3 Filip Börnå -97 Högby IF 6.60    
4 Albin Kjellberg -97 Hässelby SK 6.47    
           
  P11 DISKUS 0,6        
1 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 22,28    
2 Daniel Skalk -97 Gefle IF 18,10    
3 Oscar Eriksson -97 Visby IF Gute FIK 17,42    
4 Filip Börnå -97 Högby IF 16,69    
5 Albin Kjellberg -97 Hässelby SK 15,22    
           
  P11 SPJUT 400        
1 Filip Bolö -97 IFK Växjö 31,63    
2 Daniel Skalk -97 Gefle IF 23,79    
3 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 22,62    
4 Oscar Eriksson -97 Visby IF Gute FIK 21,26    
5 Malte Olofsson -97 Upsala IF 18,39    
6 Timmy Gustavsson -97 IFK Sävsjö 17,06    
7 Filip Börnå -97 Högby IF 16,93    
8 Albin Kjellberg -97 Hässelby SK 16,32    
           
  P10 60 M   Vind 2,1    
1 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 9.54    
2 Albin Löfgren -98 Ekerö IK 10.54    
           
  P10 600 M        
1 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 2.05,34    
2 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 2.14,29    
           
  P10 HÖJD        
1 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 1.23    
2 Albin Löfgren -98 Ekerö IK 1.10    
           
  P10 LÄNGD ZON        
1 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 3,92 1.0  
2 Linus Ämtvall -98 FIK Färjestaden 3,75 1.8  
  Albin Löfgren -98 Ekerö IK dns    
           
  P10 KULA 2,0        
1 Hampus Roos -98 Ljungby FIK 9.19    
           
  P9 60 M HEAT 1 Vind 0,0    
1 Elias Landström -99 IK Hinden 10.22 Final  
2 Olle Lindqvist -99 FIK Färjestaden 10.37 Final  
3 Isak Gustafsson -99 IK Hinden 10.42 Final  
4 Erik Jareman -99 SOIK Hellas friidrott 10.73 Final  
           
  P9 60 M HEAT 2 Vind 2,1    
1 Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 9.83 Final  
2 Erik Petri -99 Eksjö Södra IK 9.87 Final  
3 William Waerme -99 Eksjö Södra IK 11.50    
  Filip Johansson -99 IFK Växjö dns    
           
  P9 60 M FINAL Vind -0.7    
1 Erik Petri -99 Eksjö Södra IK 9,61    
2 Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 9,70    
3 Elias Landström -99 IK Hinden 10,28    
4 Erik Jareman -99 SOIK Hellas friidrott 10,32    
5 Olle Lindqvist -99 FIK Färjestaden 10,37    
6 Isak Gustafsson -99 IK Hinden 10,70    
           
  P9 600 M        
1 Olle Lindqvist -99 FIK Färjestaden 2.14,2    
2 Erik Petri -99 Eksjö Södra IK 2.29,1    
3 William Waerme -99 Eksjö Södra IK 2.33,9    
           
  P9 HÖJD        
1 Elias Landström -99 IK Hinden 1.05    
2 Isak Gustafsson -99 IK Hinden 1.05    
3 Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 0.95    
           
  P9 LÄNGD ZON        
1 Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 3,80 -1,3  
2 Olle Lindqvist -99 FIK Färjestaden 3,43 0,9  
3 Isak Gustafsson -99 IK Hinden 3,38 -0,2  
4 Elias Landström -99 IK Hinden 3,35 -1,9  
5 Filip Johansson -99 IFK Växjö 3,10 2,2  
6 Erik Petri -99 Eksjö Södra IK 3,05 -0,2  
7 William Waerme -99 Eksjö Södra IK 3,02 -1,2  
           
  P9 KULA 2,0        
1 Elias Landström -99 IK Hinden 7.13    
2 Isak Gustafsson -99 IK Hinden 6.88    
3 Filip Johansson -99 IFK Växjö 4.72    
           
  P8 60 M   Vind -0,9    
1 Anton Friberg -00 FIK Färjestaden 10.61    
2 Lukas Nilsson -00 Högby IF 10.91    
3 Billy Nilsson -00 Högby IF 11.03    
4 Erik Wiberg -01 Täby IS 11.08    
5 Hannes Wiklund -00 Upsala IF 11.95    
6 Filip Hidebring -00 Sandsbro AIK 12.14    
           
  P8 600 M        
1 Billy Nilsson -00 Högby IF 2.09,10    
2 Filip Hidebring -00 Sandsbro AIK 2.15,95    
3 Lukas Nilsson -00 Högby IF 2.16,21    
           
  P8 LÄNGD ZON        
1 Anton Friberg -00 FIK Färjestaden 3,20 0,0  
2 Erik Wiberg -01 Täby IS 2,85 0,0 2,77
3 Hannes Wiklund -00 Upsala IF 2,85 -1,1 2,74
           
  KVINNOR 200 M   Vind 0,0    
1 Emma Hermansson -93 Villstads GIF 26.87    
2 Jasmine Andersson -88 FI Kalmarsund 26.88    
3 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 26.97    
4 Marie Simpoeg -90 SK Kivilind, Estland 27.40    
5 Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 27.73    
6 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 28.55    
           
  KVINNOR HÖJD        
1 Jonna Bramstedt -86 FI Kalmarsund 1,64    
           
  KVINNOR STAV        
1 Hedvig Samuelsson -91 FI Kalmarsund 3,60    
2 Victoria Bengtsson -90 IFK Växjö 3,50    
3 Linnéa Björling -92 FI Kalmarsund 2,90    
4 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 2,80    
5 Emma Eneros -93 FI Kalmarsund 2,50    
  Marie Simpoeg -90 SK Kivilind, Estland dnf    
           
  KVINNOR LÄNGD        
1 Jasmine Andersson -88 FI Kalmarsund 5,53 0.3  
  Victoria Bengtsson -90 IFK Växjö dns    
           
  KVINNOR DISKUS        
1 Emma Persson -93 Högby IF 25,57    
           
  F17 100 M   Vind 0,0    
1 Emmy Jardén -92 Eksjö Södra IK 13.59    
2 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 13.61    
3 Sara Jardén -91 Eksjö Södra IK 14.49    
  Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF dns    
  Olivia Klüft -92 IFK Växjö dns    
           
  F17 800 M        
1 Hilde Adrianzon -92 Hammarby IF 2.31,43    
2 Rebecca Arnesson -92 Skruvs IF 2.40,00    
3 Sara Jardén -91 Eksjö Södra IK 2.41,29    
           
  F17 100 M HÄCK   Vind 0.0    
1 Lovisa Bauer -92 Eksjö Södra IK 16.75    
2 Emmy Jardén -92 Eksjö Södra IK 17.11    
           
  F17 HÖJD        
1 Emmy Jardén -92 Eksjö Södra IK 1,50    
           
  F17 LÄNGD        
1 Lisa Lantz -92 IFK Växjö 4,83 1.5  
2 Emmy Jardén -92 Eksjö Södra IK 4,60 1.5  
  Olivia Klüft -92 IFK Växjö dns    
           
  F17 KULA 3,0        
1 Erica Lundbladh -91 KA 2 IF 12,23    
  Frida Engström -91 IFK Växjö dns    
           
  F17 DISKUS 1,0        
1 Erica Lundbladh -91 KA 2 IF 31,30    
2 Fanny Eklund -91 IK Hinden 24,91    
           
  F17 SPJUT 600        
1 Hedvig Samuelsson -91 FI Kalmarsund 33,05    
2 Ellen Karlsson -91 FI Kalmarsund 21,40    
  Frida Engström -91 IFK Växjö dns    
           
  F15 100 M   Vind 0,0    
1 Emma Hermansson -93 Villstads GIF 12.96    
2 Elin Magnusson -93 IFK Växjö 13.47    
3 Olivia Norbe -93 IFK Växjö 13.51    
4 Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 13.65    
5 Christina Lillhav -93 IFK Växjö 14.05    
           
  F15 800 M        
1 Malin Trollsås -93 Danderyds SK 2.33,59    
2 Christina Lillhav -93 IFK Växjö 2.51,23    
           
  F15 80 M HÄCK   Vind 0.0    
1 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 12.65    
2 Olivia Norbe -93 IFK Växjö 12.77    
3 Elin Magnusson -93 IFK Växjö 12.94    
4 Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 13.15    
5 Christina Lillhav -93 IFK Växjö 13.84    
           
  F15 HÖJD        
1 Emma Hermansson -93 Villstads GIF 1,53    
2 Emma Hansson -93 IK Sisu, Nässjö 1,50    
           
  F15 LÄNGD        
1 Emma Hermansson -93 Villstads GIF 5.01 -0.7  
2 Olivia Norbe -93 IFK Växjö 4.93 -0.0  
3 Emma Hansson -93 IK Sisu, Nässjö 4.80 -0.7  
4 Evelina Grenmyr -93 IK Hinden 4.58 -0.9  
5 Lina Svensson -93 Eksjö Södra IK 3.78 -0.4  
  Elin Magnusson -93 IFK Växjö dns    
           
  F15 KULA 3,0        
1 Caroline Jönsson -93 FI Kalmarsund 11.62    
2 Angelica Bengtsson -93 IFK Växjö 10.00    
3 Emma Persson -93 Högby IF 9.52    
           
  F15 DISKUS 0,6        
1 Emma Persson -93 Högby IF 32,88    
2 Caroline Jönsson -93 FI Kalmarsund 31,98    
3 Emma Eneros -93 FI Kalmarsund 23,19    
4 Viktoria Andersson -93 Stensjöns IF 22,75    
           
  F15 SPJUT 400        
1 Angelica Bengtsson -93 IFK Växjö 32,02    
2 Emma Hansson -93 IK Sisu, Nässjö 30,93    
3 Caroline Jönsson -93 FI Kalmarsund 27,58    
           
  F14 100 M HEAT 1 Vind 0.0    
1 Nikita Burton -94 IFK Arboga 13.09 Final  
2 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 13.10 Final  
3 Emma Lembke -94 IK Hinden 14.96    
  Elin Willysson -94 Hovslätts IK dns    
           
  F14 100 M HEAT 2 Vind 0.0    
1 Erica Lantz -94 IFK Växjö 13.36 Final  
2 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 13.53 Final  
3 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 14.29 Final  
4 Agnes Knutsson -94 FIK Färjestaden 14.36 Final  
           
  F14 100 M FINAL Vind -0,1    
1 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 13.12    
2 Nikita Burton -94 IFK Arboga 13.45    
3 Erica Lantz -94 IFK Växjö 13.51    
4 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 13.74    
5 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 14.41    
6 Agnes Knutsson -94 FIK Färjestaden 14.48    
           
  F14 800 M        
1 Jenny Biesert 94 Ljungby FIK 2.30,65    
2 Ellen Willsund -94 FIK Färjestaden 2.33,65    
  Hanna Fredriksson -94 IK Hinden dns    
           
  F14 HÖJD        
1 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 1,63    
2 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 1,53    
3 Ida Johansson -94 IK Hinden 1,40    
4 Rebecka Petersson -94 FIK Färjestaden 1,30    
  Hanna Fredriksson -94 IK Hinden dns    
           
  F14 LÄNGD        
1 Erica Lantz -94 IFK Växjö 5,23 0,0  
2 Nikki Berglund -94 FIK Färjestaden 4,97 0,0  
3 Tova Österberg -94 FIK Färjestaden 4,68 0,9  
4 Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF 4,53 0,7  
5 Agnes Knutsson -94 FIK Färjestaden 4,38 0,0  
6 Nikita Burton -94 IFK Arboga 4,29 1,0  
7 Rebecka Skarlén -94 Eksjö Södra IK 4,20 0,0  
8 Louise Waerme -94 Eksjö Södra IK 4,19 0,0  
9 Rebecka Petersson -94 FIK Färjestaden 4,02 0,0  
10 Emma Lembke -94 IK Hinden 3,95 -0,4  
11 Elin Willysson -94 Hovslätts IK 3,71 0,0  
           
  F14 KULA 3,0        
1 Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF 9.94    
2 Hedda Liljegren -94 IK Hinden 9.69    
3 Thea Lundgren -94 IK Hinden 9.38    
4 Agnes Knutsson -94 FIK Färjestaden 6.70    
           
  F14 DISKUS 0,6        
1 Erica Lantz -94 IFK Växjö 35.41    
2 Thea Lundgren -94 IK Hinden 33.91    
3 Hedda Liljegren -94 IK Hinden 29.12    
4 Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF 28.93    
5 Rebecka Skarlén -94 Eksjö Södra IK 28.59    
6 Elin Willysson -94 Hovslätts IK 20.08    
           
  F13 80 M HEAT 1 Vind 1.1    
1 Elin Lindeblad -95 Högby IF 10.84 Final  
2 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 10.89 Final  
3 Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 11.15 Final  
4 Frida Jansson -95 IFK Växjö 11.88    
  Sofia Israelsson Busk -95 Mölndals AIK dns    
           
  F13 80 M HEAT 2 Vind 1.2    
1 Emelie Orosz -95 Ljungby FIK 10.61 Final  
2 Alice Petersson -95 Kalmar SK 10.76 Final  
3 Moa Bergström -95 KA 2 IF 11.10 Final  
4 Nathalie Fast Ekström -95 Mölndals AIK 11.19    
5 Ellen Bergvall -95 Västerviks IF 13.39    
           
  F13 80 M FINAL Vind -0,9    
1 Emelie Orosz -95 Ljungby FIK 10.71    
2 Elin Lindeblad -95 Högby IF 11.01    
3 Alice Petersson -95 Kalmar SK 11.02    
4 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 11.13    
5 Moa Bergström -95 KA 2 IF 11.47    
6 Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 11.54    
           
  F13 600 M        
1 Michaela Lindegran -95 Mölndals AIK 1.42,2    
           
  F13 60 M HÄCK HEAT 1 Vind -0.1    
1 Alice Petersson -95 Kalmar SK 10.14 final  
2 Nathalie Fast Ekström -95 Mölndals AIK 10.44 final  
3 Emelie Orosz -95 Ljungby FIK 10.88 final  
4 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 10.93 final  
           
  F13 60 M HÄCK HEAT 2 Vind -0.8    
1 Elin Lindeblad -95 Högby IF 9.91 final  
2 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 11.00 final  
3 Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 11.37    
4 Johanna Larsson -95 Villstads GIF 11.75    
           
           
  F13 60 M HÄCK Samlad lista      
1 Elin Lindeblad -95 Högby IF 9.91    
2 Alice Petersson -95 Kalmar SK 10.14    
3 Nathalie Fast Ekström -95 Mölndals AIK 10.44    
4 Emelie Orosz -95 Ljungby FIK 10.88    
5 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 10.93    
6 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 11.00    
7 Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 11.37    
8 Johanna Larsson -95 Villstads GIF 11.75    
           
           
  F13 HÖJD        
1 Elin Lindeblad -95 Högby IF 1.40    
2 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 1.35    
3 Moa Bergström -95 KA 2 IF 1.35    
4 Johanna Larsson -95 Villstads GIF 1.35    
5 Jessica Andersson -95 Stensjöns IF 1.30    
6 Ellen Bergvall -95 Västerviks IF 1.25    
7 Kekky-Claudia Kimmer -95 SK Kivilind, Estland 1.15    
  Sofia Israelsson Busk -95 Mölndals AIK dns    
  Nathalie Fast Ekström -95 Mölndals AIK dns    
           
  F13 LÄNGD ZON        
1 Elin Lindeblad -95 Högby IF 5,16 -0,5  
2 Emelie Orosz -95 Ljungby FIK 5,06 0,0  
3 Alice Petersson -95 Kalmar SK 5,02 1,1  
4 Moa Bergström -95 KA 2 IF 4,76 -0,1  
5 Frida Jansson -95 IFK Växjö 4,55 -0,1  
6 Alicia Grenmyr -95 IK Hinden 4,52 0,0  
7 Johanna Larsson -95 Villstads GIF 4,43 0,9  
8 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 4,39 0,0  
9 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 4,23 0,0  
10 Nathalie Fast Ekström -95 Mölndals AIK 4,22 0,0  
11 Ditte Skalk -95 Gefle IF 4,18 0,0  
12 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 3,58 1,0  
13 Ellen Bergvall -95 Västerviks IF 3,32 -0,4  
  Sofia Israelsson Busk -95 Mölndals AIK dns    
           
  F13 KULA 2,0        
1 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 15,03    
2 Marika Andersson -95 Stensjöns IF 10,95    
3 Moa Bergström -95 KA 2 IF 10,15    
4 Ditte Skalk -95 Gefle IF 9,70    
5 Linda Jeansson -95 Högby IF 9,56    
6 Evelina Dahlberg -95 Högby IF 9,27    
7 Alice Petersson -95 Kalmar SK 8,53    
           
  F13 DISKUS 0,6        
1 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 40,30    
2 Marika Andersson -95 Stensjöns IF 33,41    
3 Ditte Skalk -95 Gefle IF 20,86    
4 Linda Jeansson -95 Högby IF 19,71    
5 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 18,83    
6 Frida Jansson -95 IFK Växjö 14,29    
           
  F13 SPJUT 400        
1 Fanny Roos -95 Ljungby FIK 34.28    
2 Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 27.29    
3 Marika Andersson -95 Stensjöns IF 26.33    
4 Linda Jeansson -95 Högby IF 21.97    
5 Ditte Skalk -95 Gefle IF 21.42    
6 Kekky-Claudia Kimmer -95 SK Kivilind, Estland 19.56    
7 Moa Bergström -95 KA 2 IF 12.99    
           
  F12 80 M HEAT 1 Vind 0,4    
1 Signe Karlsson -96 Kalmar SK 11,91 Final  
2 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 12.15 Final  
3 Felicia Johansson -96 IFK Växjö 12.62    
4 Meril Varter -96 SK Kivilind, Estland 12.90    
5 Frida Eriksson -96 Västerås FK 12.98    
           
  F12 80 M HEAT 2 Vind 1,1    
1 Mari Liiver -96 SK Kivilind, Estland 12.09 Final  
2 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 12.10 Final  
3 Rebecka Katzin -96 Högby IF 12.39 Final  
4 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 12.47 Final  
5 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 12.68    
           
  F12 80 M FINAL Vind -2,0    
1 Signe Karlsson -96 Kalmar SK 12.16    
2 Mari Liiver -96 SK Kivilind, Estland 12.22    
3 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 12.27    
4 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 12.38    
5 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 12.77    
6 Rebecka Katzin -96 Högby IF 12.85    
           
  F12 600 M        
1 Johanna Bertils -96 Västerås FK 1.58,67    
2 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 2.03,59    
3 Frida Eriksson -96 Västerås FK 2.11,83    
4 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2.30,99    
5 Rebecka Katzin -96 Högby IF 2.33,13    
           
  F12 HÖJD        
1 Jonna Lindén -96 Kalmar SK 1.41    
2 Felicia Johansson -96 IFK Växjö 1.35    
3 Johanna Bertils -96 Västerås FK 1.29    
4 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 1.26    
5 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 1.23    
5 Mari Liiver -96 SK Kivilind, Estland 1.23    
7 Rebecka Katzin -96 Högby IF 1.20    
8 Meril Varter -96 SK Kivilind, Estland 1.05    
  Hilda Tove -96 Kalmar SK dns    
           
  F12 LÄNGD ZON        
1 Ida Karlsson -96 IK Hinden 4.20 0.0  
2 Jonna Lindén -96 Kalmar SK 4.15 -1.3  
3 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 4.06 -0.3  
4 Felicia Johansson -96 IFK Växjö 4.04 0.0  
5 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 4.03 -0.5  
6 Mari Liiver -96 SK Kivilind, Estland 3.84 0.0  
7 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 3.79 -0.7  
8 Johanna Bertils -96 Västerås FK 3.75 -0.3  
9 Signe Karlsson -96 Kalmar SK 3.67 -0.7  
10 Anna Wahlroth -96 KA 2 IF 3.63 -0.6  
11 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 3.55 0.0  
12 Frida Eriksson -96 Västerås FK 3.50 -0.5  
13 Rebecca Katzin -96 Högby IF 3.39 -0.3  
14 Meril Varter -96 SK Kivilind, Estland 3.23 0.0  
  Amanda Sjöstrand Gullberg -96 Kalmar SK dns    
  Hilda Tove -96 Kalmar SK dns    
           
  F12 KULA 2,0        
1 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 8,96    
2 Sandra Bergenulf -96 Falu IK 7,59    
           
  F12 DISKUS 0,6        
1 Ida Karlsson -96 IK Hinden 24,49    
2 Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 19,48    
3 Stina Lindqvist -96 FIK Färjestaden 16,18    
4 Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 14,02    
           
  F12 SPJUT 400        
1 Ida Karlsson -96 IK Hinden 20.20    
2 Frida Eriksson -96 Västerås FK 15.99    
3 Rebecka Katzin -96 Högby IF 15.23    
  Amanda Sjöstrand Gullberg -96 Kalmar SK dns    
           
  F11 60 M HEAT 1 Vind 0,5    
1 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 8.87 Final  
2 Kajsa Olsson -97 Heleneholms IF 9.00 Final  
3 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 9.70 Final  
4 Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 9.86    
           
  F11 60 M HEAT 2 Vind 0,3    
1 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 9.29 Final  
2 Ellen Olsson -97 IFK Sävsjö 9.40 Final  
3 Josefine Axelsson -97 IK Hinden 9.45 Final  
4 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 10.60    
           
  F11 60 M FINAL Vind -0,3    
1 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 9.09    
2 Kajsa Olsson -97 Heleneholms IF 9.35    
3 Ellen Olsson -97 IFK Sävsjö 9.63    
4 Josefine Axelsson -97 IK Hinden 9.65    
5 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 9.82    
6 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 10.90    
           
  F11 600 M        
1 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 2.02,5    
2 Jennifer Hansen -97 Danderyds SK 2.03,0    
3 Kajsa Olsson -97 Heleneholms IF 2.10,7    
4 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 2.11,6    
5 Jessica Sandberg -97 IFK Växjö 2.18,2    
           
  F11 HÖJD        
1 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 1,26    
2 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 1,23    
3 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 1,15    
4 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 1,05    
           
  F11 LÄNGD ZON        
1 Kajsa Olsson -97 Heleneholms IF 4.17 0.5  
2 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 4.09 1.1  
3 Ellen Olsson -97 IFK Sävsjö 4.03 0.0 4.03
4 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 4.03 0.6 3.98
5 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 3.84 0.0  
6 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 3.71 1.1  
7 Josefine Axelsson -97 IK Hinden 3.58 1.0  
8 Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 3.57 0.8  
9 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 3.47 1.0  
10 Hilda Petersson -97 Kalmar SK 3.29 1.0  
11 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 2.62 0.9  
           
  F11 KULA 2,0        
1 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 8,20    
2 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 7,61    
3 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 7,22    
4 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 7,14    
5 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 6,46    
6 Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 6,40    
6 Hilda Petersson -97 Kalmar SK 6,40    
8 Jennifer Hansen -97 Danderyds SK 6,39    
9 Ellen Olsson -97 IFK Sävsjö 6,15    
10 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 5,97    
           
  F11 DISKUS 0,6        
1 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 20,00    
2 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 17,29    
3 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 16,91    
4 Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 16,66    
5 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 15,54    
6 Alma Evebring -97 Wärnamo SK 15,40    
7 Josefine Axelsson -97 IK Hinden 15,26    
  Ebba Gustafsson -98 Motala AIF dns    
           
  F11 SPJUT 400        
1 Tova Eriksson -98 Västerås FK 17.55    
2 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 16.92    
3 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 16.61    
4 Ebba Gustafsson -98 Motala AIF 15.90    
5 Hilda Petersson -97 Kalmar SK 14.75    
6 Johanna Söderbäck -97 FIK Färjestaden 14.44    
7 Molly Ämtvall -97 FIK Färjestaden 14.00    
  Ellen Olsson -97 IFK Sävsjö dns    
           
  F10 60 M HEAT 1 Vind 0,0    
1 Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 9.24 Final  
2 Ottilia Österström -98 KA 2 IF 9.53 Final  
3 Ebba Gustafsson -98 Motala AIF 9.64 Final  
4 Frida Lindgärde -98 Täby IS 9.87    
5 Emilia Bäckström -98 KFUM Örebro FI 10.01    
6 Julia Bertils -98 Västerås FK 10.21    
           
  F10 60 M HEAT 2 Vind 1,1    
1 Hedda Ringman -98 IK Norrköping 9.47 Final  
2 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 9.51 Final  
3 Elin Vertetics -98 Högby IF 9.70    
4 Ida Fritzdorf-Cåberg -98 Tyresö FIK 9.72    
5 Elin Platzek -98 IK Hinden 10.99    
6 Wilma Nilsson -98 Högby IF 11.00    
           
  F10 60 M HEAT 3 Vind 0,4    
1 Fanny Hidebring -98 IFK Växjö 9.63 Final  
2 Tova Eriksson -98 Västerås FK 9.68    
3 Alma Kjellberg -98 Hässelby SK 10.24    
4 Linn Olausson -98 Högby IF 10.35    
  Mimmie Strömgren -98 IFK Växjö dns    
           
  F10 60 M FINAL Vind 0,0    
1 Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 9.28    
2 Ottilia Österström -98 KA 2 IF 9.49    
3 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 9.50    
4 Hedda Ringman -98 IK Norrköping 9.56    
5 Fanny Hidebring -98 IFK Växjö 9.60    
6 Ebba Gustafsson -98 Motala AIF 9.65    
           
  F10 600 M        
1 Tova Eriksson -98 Västerås FK 2.01,15    
2 Fanny Hidebring -98 IFK Växjö 2.06,40    
3 Ida Fritzdorf-Cåberg -98 Tyresö FIK 2.09,44    
4 Mikaela Linnér -98 IFK Växjö 2.10,94    
5 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 2.12,62    
6 Frida Lindgärde -98 Täby IS 2.13,53    
7 Alma Kjellberg -98 Hässelby SK 2.14,03    
8 Julia Bertils -98 Västerås FK 2.14,47    
9 Emilia Bäckström -98 KFUM Örebro FI 2.14,55    
10 Wilma Nilsson -98 Högby IF 2.26,99    
11 Elin Vertetics -98 Högby IF 2.29,75    
  Mimmie Strömgren -98 IFK Växjö dns    
  Ottilia Österström -98 KA 2 IF dns    
           
  F10 HÖJD        
1 Ottilia Österström -98 KA 2 IF 1.23    
2 Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 1.20    
3 Ebba Gustafsson -98 Motala AIF 1.15    
4 Ida Fritzdorf-Cåberg -98 Tyresö FIK 1.10    
4 Tova Eriksson -98 Västerås FK 1.10    
6 Mikaela Linnér -98 IFK Växjö 1.10    
7 Linn Olausson -98 Högby IF 1.10    
8 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 1.00    
9 Emmie Ragnarsson -98 Högby IF 1.00    
  Frida Lindgärde -98 Täby IS dns    
           
  F10 LÄNGD ZON        
1 Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 4.03 -0.3  
2 Ottilia Österström -98 KA 2 IF 4.00 1.0  
3 Hedda Ringman -98 IK Norrköping 3.98 0.7  
4 Ida Fritzdorf-Cåberg -98 Tyresö FIK 3.83 0.1  
5 Elin Vertetics -98 Högby IF 3.80 0.0  
6 Ebba Gustafsson -98 Motala AIF 3.71 0.0  
7 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 3.69 0.5  
8 Tova Eriksson -98 Västerås FK 3.51 0.0  
9 Fanny Hidebring -98 IFK Växjö 3.44 0.1  
10 Linn Olausson -98 Högby IF 3.36 0.0  
11 Mikaela Linnér -98 IFK Växjö 3.24 0.0  
12 Frida Lindgärde -98 Täby IS 3.12 0.5  
13 Alma Kjellberg -98 Hässelby SK 2.99 0.9  
14 Elin Platzek -98 IK Hinden 2.92 0.1  
15 Emmie Ragnarsson -98 Högby IF 2.89 0.3  
16 Julia Bertils -98 Västerås FK 2.87 -0.7  
17 Wilma Nilsson -98 Högby IF 2.74 0.3  
  Mimmie Strömgren -98 IFK Växjö dns    
           
  F10 KULA 2,0        
1 Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba 7,64    
2 Ebba Gustafsson -98 Motala AIF 6,76    
3 Elin Vertetics -98 Högby IF 6,06    
4 Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 5,76    
5 Frida Lindgärde -98 Täby IS 4,95    
6 Elin Platzek -98 IK Hinden 4,68    
7 Julia Bertils -98 Västerås FK 4,60    
  Ottilia Österström -98 KA 2 IF dns    
  Ida Fritzdorf-Cåberg -98 Tyresö FIK dns    
           
  F9 60 M HEAT 1 Vind 0,0    
1 Ellen Lindeby -99 Högby IF 10.53 Final  
2 Josefine Nilsén -99 FIK Färjestaden 10.87    
3 Gabriella Bengtsson -99 IFK Växjö 11.04    
4 Agnes Karonen -99 IK Hinden 12.32    
           
  F9 60 M HEAT 2 Vind 0,3    
1 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 9.90 Final  
2 Amanda Lindblom -99 IK Hinden 10.45 Final  
3 Isabella Petersson -99 IFK Lidingö 10.64    
4 Ellen Hermansson -99 Villstads GIF 10.96    
           
  F9 60 M HEAT 3 Vind 0,0    
1 Malin Thor -99 Högby IF 9.74 Final  
2 Beatrice Persson -99 Staffanstorps AI 10.01 Final  
3 Louise Svensson -99 Flens FS 10.25 Final  
4 Evelina Eklund -99 IK Hinden 10.69    
5 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 11.10    
           
  F9 60 M FINAL Vind -1,9    
1 Malin Thor -99 Högby IF 9.88    
2 Beatirce Persson -99 Staffanstorps AI 10.05    
3 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 10.05    
4 Louise Svensson -99 Flens FS 10.38    
5 Amanda Lindblom -99 IK Hinden 10.44    
6 Ellen Lindeby -99 Högby IF 10.48    
           
  F9 600 M        
1 Ellen Lindeby -99 Högby IF 2.11,1    
2 Josefine Nilsén -99 FIK Färjestaden 2.11,4    
3 Louise Svensson -99 Flens FS 2.15,0    
4 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 2.16,11    
5 Malin Thor -99 Högby IF 2.17,9    
6 Isabella Petersson -99 IFK Lidingö 2.29,4    
7 Agnes Karonen -99 IK Hinden 2.36,6    
           
  F9 HÖJD        
1 Louise Svensson -99 Flens FS 1.18    
2 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 1.15    
3 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 1.10    
4 Ellen Lindeby -99 Högby IF 1.10    
5 Gabriella Bengtsson -99 IFK Växjö 1.05    
6 Amanda Lindblom -99 IK Hinden 1.00    
7 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 0.85    
           
  F9 LÄNGD ZON        
1 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 3.73 0.7  
2 Louise Svensson -99 Flens FS 3.57 0.9  
3 Malin Thor -99 Högby IF 3.48 -0.3  
4 Amanda Lindblom -99 IK Hinden 3.32 -1.0  
5 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 3.30 0.0  
6 Ellen Lindeby -99 Högby IF 3.23 0.0  
7 Evelina Eklund -99 IK Hinden 3.14 -0.5  
8 Isabella Petersson -99 IFK Lidingö 2.99 -0.8  
9 Beatrice Persson -99 Staffanstorps AI 2.98 -0.6  
10 Ellen Hermansson -99 Villstads GIF 2.95 0.0  
11 Gabriella Bengtsson -99 IFK Växjö 2.72 0.0  
           
  F9 KULA 2,0        
1 Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 6.18    
2 Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 5.97    
3 Louise Svensson -99 Flens FS 5.65    
4 Isabella Petersson -99 IFK Lidingö 4.85    
5 Evelina Eklund -99 IK Hinden 4.62    
6 Agnes Karonen -99 IK Hinden 4.60    
7 Ellen Lindeby -99 Högby IF 4.55    
           
  F8 60 M   Vind 0,0    
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 9.79    
2 Emmy Jämtin -00 FIK Färjestaden 11.20    
3 Mathilda Walther -00 Kungsängens SK 11.33    
4 Andrea Bergenulf -00 Falu IK 11.54    
5 Malin Eriksson -00 IFK Tumba 11.74    
6 Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 11.91    
           
  F8 600 M        
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 2.15,66    
2 Malin Eriksson -00 IFK Tumba 2.18,83    
  Emmy Jämtin -00 FIK Färjestaden dns    
  Andrea Bergenulf -00 Falu IK dns    
           
  F8 LÄNGD ZON        
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 3,83 -1,2  
2 Malin Eriksson -00 IFK Tumba 3,38 -1,2  
3 Andrea Bergenulf -00 Falu IK 3,01 0,0  
4 Mathilda Walther -00 Kungsängens SK 2,90 0,0  
5 Emmy Jämtin -00 FIK Färjestaden 2,83 -1,6  
6 Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 2,64 -1,2  
           
  F8 KULA 2,0        
1 Malin Eriksson -00 IFK Tumba 4.81    
2 Mathilda Walther -00 Kungsängens SK 4.33    
3 Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 3.88    
4 Andrea Bergenulf -00 Falu IK 2.93