<< Resultatmeny   CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Skol-DM i Friidrott år 5 & 6, 2008  
  Södra Kalmar läns skolidrottsföbund  
     
 
Datum: Tis 16 sep 2008, 9:15 - 13:30 Arrangör: Fröviksskolans Skol IF och Högby IF
Tävlingsplats: Fredriksskans, Kalmar Tävlingsledare: Göran Rosenberg
Tidtagning: Bo Björkholm Starter: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Mest mulet, 11-12 grader och några korta regnskur
 
     
 
  Föreningar: FIK Färjestaden = F      
    IK Hinden = Hi      
    Högby IF = H      
    Kalmar SK = K      
           
  Namn Förening Res. Vind.  
           
  Pojkar År 6          
             
  80 M HEAT 1   -0.3  
1. Philip Berzelius -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 11.49 Final  
2. Jakob Lindholm -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.08 Final  
3. Jacob Andersson -96 Vasaskolans IF 12.26    
4. Markus Carlsson -96 Lindöskolans IF 12.28    
5. Pontus Fredriksson -96 Lindöskolans IF 12.42    
6. Elie Kovakov -96 Sjöängens Skol IF 12.83    
7. Hugo Perham -96 Madesjö Skol IF 12.87    
8. Marcus Lindbladh -96 Algutsrums Skol IF, Glö 12.94    
           
  80 M HEAT 2   -0.5  
1. Gustav Bjäremo -96 Falkenbergsskolans IF 12.32    
2. Nhat Tran -96 Bergaviksskolans IF 12.50    
3. Johan Sjöström -96 Sjöängens Skol IF 12.61    
4. Ut van Trihn -96 Oxhagsskolans IF 13.15      
5. Anton Hovstam -96 Bergaviksskolans IF 13.24      
6. Oskar Bergenman -96 Falkenbergsskolans IF 13.42      
7. Liam Jaeger -96 Sjöängens Skol IF 14.25      
             
  80 M HEAT 3   -0.2    
1. Joakim Stenström -96 Fagerslättsskolans IF 11.05 Final   Hi
2. Linus Franzén -96 Färjestadens Skol IF 11.77 Final    
3. Casper Anzelius Gardmar -96 Mörbylånga Skol IF 11.87 Final    
4. Filip Ingvarsson -96 Sjöängens Skol IF 12.31      
5. Mohammed Dib Ibrahim -96 Tingbydalsskolans IF 12.42      
6. Herman Silverström -96 Sjöängens Skol IF 12.44      
7. Per Molander -96 Lindöskolans IF 12.69      
8. Tobias Nilsson -96 Färjestadens Skol IF 13.24      
             
  80 M HEAT 4   -0.5    
1. Rasmus Allanson -96 Nybro Östra Skol IF 10.99 Final   Hi
2. Marcus Johansson -96 Västra Funkabo Skol IF 12.10      
3. Erik Nordblom -96 Vasaskolans IF 12.51      
4. Elias Sörensson -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.59      
5. Isak Ziegenfeldt -96 Falkenbergsskolans IF 12.69      
6. Philip Andersson -96 Rinkabyholms Skol IF 12.78      
7. Martin Östling -96 Sjöängens Skol IF 12.82      
             
  80 M HEAT 5   -0.8    
1. John Samuelsson -96 Västra Funkabo Skol IF 11.58 Final    
2. Gustav Engvall -96 Färjestadens Skol IF 11.94 Final    
3. John Ämtvall -96 Falkenbergsskolans IF 12.73      
4. Nicolaus Verkurinmäki -96 Västra Funkabo Skol IF 12.74      
5. Adam Kjellnäs -96 Rinkabyholms Skol IF 13.25      
6. Viktor Lindberg -96 Bergaviksskolans IF 13.35      
7. Gustav Brunby -96 Falkenbergsskolans IF 13.40      
8. Nils Löfgren -96 Djurängsskolans IF 13.60      
             
  80 M Final   -1.1    
1. Rasmus Allanson -96 Nybro Östra Skol IF 10.86     Hi
2. Joakim Stenström -96 Fagerslättsskolans IF 10.92     Hi
3. Philip Berzelius -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 11.27      
4. John Samuelsson -96 Västra Funkabo Skol IF 11.30      
5. Linus Franzén -96 Färjestadens Skol IF 11.77      
6. Casper Anzelius Gardmar -96 Mörbylånga Skol IF 11.77      
7. Gustav Engvall -96 Färjestadens Skol IF 12.01      
8. Jakob Lindholm -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.16      
             
             
  1000 M Samlad lista        
1. Jesper Nilsén -96 Färjestadens Skol IF 3.19.6m Heat 2   F
2. William Malmqvist -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.20.5m Heat 1    
3. Elie Kovakov -96 Sjöängens Skol IF 3.21.5m Heat 2    
4. Joakim Stenström -96 Fagerslättsskolans IF 3.23.3m Heat 1   Hi
4. Gustav Bjäremo -96 Falkenbergsskolans IF 3.23.3m Heat 2    
6. Erik Nordblom -96 Vasaskolans IF 3.27.8m Heat 2    
7. Marcus Johansson -96 Västra Funkabo Skol IF 3.36.5m Heat 2    
8. Gustav Engvall -96 Färjestadens Skol IF 3.37.0m Heat 1    
9. Carl Johansson -96 Madesjö Skol IF 3.37.6m Heat 1    
10. Jacob Andersson -96 Vasaskolans IF 3.39.1m Heat 2    
11. Hannes Larsson -96 Färjestadens Skol IF 3.44.1m Heat 2    
12. Markus Carlsson -96 Lindöskolans IF 3.45.0m Heat 2    
13. Jesper Andersson -96 Rinkabyholms Skol IF 3.45.7m Heat 1    
14. Hampus Turesson -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.46.6m Heat 1    
15. Tobias Nilsson -96 Färjestadens Skol IF 3.47.3m Heat 1    
16. Filip Svensson -96 Västra Funkabo Skol IF 3.51.9m Heat 2    
17. David Larsson -96 Falkenbergsskolans IF 3.54.4m Heat 2    
18. Anton Hovstam -96 Bergaviksskolans IF 3.58.0m Heat 1    
19. Albin Kronblad -96 Sjöängens Skol IF 3.59.5m Heat 1  
20. Alexander Larsson -96 Falkenbergsskolans IF 3.59.8m Heat 2  
21. Fredrik Husberg -96 Färjestadens Skol IF 4.00.8m Heat 1  
22. Kamran Delashob -96 Bergaviksskolans IF 4.02.5m Heat 2  
23. Gabriel Grönlund -96 Falkenbergsskolans IF 4.11.2m Heat 1  
24. Husan Ganiev -96 Tingbydalsskolans IF 4.15.7m Heat 1  
25. Filip Franzén -96 Tingbydalsskolans IF 4.18.2m Heat 2  
26. Mahmoud Alzobidat -96 Tingbydalsskolans IF 4.49.4m Heat 1  
  Jesper Olsson -96 Västra Funkabo Skol IF dnf Heat 2  
           
  Utom tävlan:        
  Jens Anderberg -95 Västra Funkabo Skol IF 3.59.1m Heat 1  
           
  HÖJD        
1. Pontus Fredriksson -96 Lindöskolans IF 1.40    
2. Erik Nilsson -96 Algutsrums Skol IF, Glö 1.40    
3. Hampus Turesson -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.40    
4. Hugo Perhamn -96 Madesjö Skol IF 1.35    
5. Herman Silverström -96 Sjöängens Skol IF 1.30    
5. Jakob Lindholm -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.30    
7. Anton Arvidsoon -96 Nybro Östra Skol IF 1.30    
8. Ludvig Helin -96 Falkenbergsskolans IF 1.30    
9. Adam Vernersson -96 Bergaviksskolans IF 1.30    
10. Ut van Trihn -96 Oxhagsskolans IF 1.30    
11. Per Molander -96 Lindöskolans IF 1.25    
11. Oscar Nilsson -96 Lindöskolans IF 1.25    
11. Pontus Hjertqvist Borg -96 Sjöängens Skol IF 1.25    
14. Marcus Malmqvist -96 Sjöängens Skol IF 1.25    
15. Linus Wiik -96 Rinkabyholms Skol IF 1.25    
16. Gustav Hansson -96 Rinkabyholms Skol IF 1.25    
16. Viktor Rosengren -96 Västra Funkabo Skol IF 1.25    
16. Carl Haglund -96 Falkenbergsskolans IF 1.25    
19. Karl Mosén -96 Lindöskolans IF 1.15      
19. Erik Petersson -96 Vasaskolans IF 1.15      
19. Måns Olström -96 Sjöängens Skol IF 1.15      
19. Elias Bäckström -96 Mörbylånga Skol IF 1.15      
19. Martin Rietz -96 Mörbylånga Skol IF 1.15      
19. Fredrik Husberg -96 Färjestadens Skol IF 1.15      
25. Meriton Kozhani -96 Oxhagsskolans IF 1.15      
  Johan Lindberg -96 Vasaskolans IF dnf      
             
  Utom tävlan:          
  Jens Anderberg -95 Västra Funkabo Skol IF 1.30      
             
  LÄNGD ZON     saknas    
1. Joakim Stenström -96 Fagerslättsskolans IF 4.76 saknas   Hi
2. John Samuelsson -96 Västra Funkabo Skol IF 4.24 saknas    
3. Joakim Aldentun -96 Algutsrums Skol IF, Glö 4.09 saknas    
4. Per Molander -96 Lindöskolans IF 4.04 saknas  
5. Oskar Vertetics -96 Lindöskolans IF 3.99 saknas  
6. Erik Nilsson -96 Algutsrums Skol IF, Glö 3.98 saknas  
7. Carl Johansson -96 Madesjö Skol IF 3.96 saknas  
8. Hugo Perhamn -96 Madesjö Skol IF 3.92 saknas  
9. Ut van Trihn -96 Oxhagsskolans IF 3.89 saknas  
10. David Nyborg -96 Lindöskolans IF 3.82 saknas  
11. Ludvig Helin -96 Falkenbergsskolans IF 3.75 saknas  
12. Viktor Lindberg -96 Bergaviksskolans IF 3.71 saknas  
13. Kevin Kosén -96 Barketorpsskolans IF 3.70 saknas 3.60
14. Robin Johansson -96 Tingbydalsskolans IF 3.70 saknas 3.55
15. Elias Sörensson -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.69 saknas 3.56
16. Kamran Delashob -96 Bergaviksskolans IF 3.69 saknas 3.31
17. Casper Anzelius Gardmar -96 Mörbylånga Skol IF 3.60 saknas 3.13
18. Gustav Engvall -96 Färjestadens Skol IF 3.60 saknas -
19. Linus Wiik -96 Rinkabyholms Skol IF 3.54 saknas  
20. Alexander Larsson -96 Falkenbergsskolans IF 3.50 saknas    
21. Jonathan Ericson -96 Falkenbergsskolans IF 3.46 saknas    
22. Martin Rietz -96 Mörbylånga Skol IF 3.45 saknas    
23. Oskar Bergenman -96 Falkenbergsskolans IF 3.40 saknas    
24. Quang Nguyen -96 Sjöängens Skol IF 3.39 saknas    
25. Filip Franzén -96 Tingbydalsskolans IF 3.30 saknas    
26. Linus Franzén -96 Färjestadens Skol IF 3.21 saknas    
             
  KULA 3,0          
1. Philip Andersson -96 Rinkabyholms Skol IF 9.78      
2. John Samuelsson -96 Västra Funkabo Skol IF 9.31      
3. Elias Bäckström -96 Mörbylånga Skol IF 9.20      
4. Oskar Wirstam -96 Djurängsskolans IF 9.16     H
5. Nhat Tran -96 Bergaviksskolans IF 8.88      
6. Joakim Stenström -96 Fagerslättsskolans IF 8.45     Hi
7. Amur Ben Mohamed -96 Västra Funkabo Skol IF 8.38      
8. Martin Östling -96 Sjöängens Skol IF 8.13    
9. Herman Karlsson -96 Madesjö Skol IF 8.00    
10. Mohammed Dib Ibrahim -96 Tingbydalsskolans IF 7.87    
11. Kasper Nyberg -96 Sjöängens Skol IF 7.70    
12. Djambulat Miserbiev -96 Västra Funkabo Skol IF 7.55    
13. Mattias Andersson -96 Västra Funkabo Skol IF 7.14    
14. Sean Jentz -96 Djurängsskolans IF 7.06    
15. Robin Karlsson -96 Vasaskolans IF 7.05    
16. David Larsson -96 Falkenbergsskolans IF 6.59    
           
  BOLL 300 gr        
1. Pontus Fredriksson -96 Lindöskolans IF 38.04    
2. Mattias Andersson -96 Västra Funkabo Skol IF 37.47    
3. John Ämtvall -96 Falkenbergsskolans IF 37.30    
4. Nhat Tran -96 Bergaviksskolans IF 36.58    
5. Gustav Bjäremo -96 Falkenbergsskolans IF 36.38    
6. Alexander Olausson -96 Vasaskolans IF 35.63    
7. Oskar Dahlgren -96 Vasaskolans IF 35.53    
8. Erik Nilsson -96 Algutsrums Skol IF, Glö 33.63    
9. Max Willholm -96 Algutsrums Skol IF, Glö 33.34    
10. Mohammed Dib Ibrahim -96 Tingbydalsskolans IF 33.00    
11. Nicolaus Verkurinmäki -96 Västra Funkabo Skol IF 32.40    
12. Adam Vernersson -96 Bergaviksskolans IF 31.45    
13. Isak Ziegenfeldt -96 Falkenbergsskolans IF 31.00    
14. Ludvig Helin -96 Falkenbergsskolans IF 30.98    
15. René Arancibia -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 30.63    
16. Joakim Aldentun -96 Algutsrums Skol IF, Glö 24.62    
           
  Pojkar År 5        
           
  60 M HEAT 1   -0.0  
1. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 9.90 Final  
2. Jan Hoang -97 Bergaviksskolans IF 9.91 Final  
3. Vincent Åhman -97 Västra Funkabo Skol IF 10.07 Final  
4. Fredrik Lundgren -97 Djurängsskolans IF 10.19    
5. Josef Johansson -97 Färjestadens Skol IF 11.03    
6. Erik Larsson -97 Västra Funkabo Skol IF 11.11    
           
  60 M HEAT 2   -1.9  
1. Joel Lundgren -97 Madesjö Skol IF 9.55 Final  
2. Hampus Loftenius -97 Rinkabyholms Skol IF 9.78 Final  
3. Leonor Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 10.10 Final  
4. Fredrik Stigsson -97 Färjestadens Skol IF 10.13    
5. Philip Olofsson -97 Bergaviksskolans IF 10.21    
6. Daniel Strömberg -97 Färjestadens Skol IF 10.73    
7. Oscar Sandin -97 Rinkabyholms Skol IF 11.10    
           
  60 M HEAT 3   -1.1  
1. Johan Gustafsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 10.08 Final  
2. Viktor Lindquist -97 Bergaviksskolans IF 10.13 Final  
3. Victor Rimsberg -97 Bergaviksskolans IF 10.26    
4. Jesper Öhman -97 Västra Funkabo Skol IF 10.57    
5. Filip Berg -97 Västra Funkabo Skol IF 10.90    
6. Fabian Brygt -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 11.80    
           
  60 M Final   -0.9  
1. Joel Lundgren -97 Madesjö Skol IF 9.56    
2. Jan Hoang -97 Bergaviksskolans IF 9.64    
3. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 9.83    
4. Hampus Loftenius -97 Rinkabyholms Skol IF 9.86    
5. Viktor Lindquist -97 Bergaviksskolans IF 9.89    
6. Johan Gustafsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 9.92    
7. Vincent Åhman -97 Västra Funkabo Skol IF 10.19    
8. Leonor Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 10.25    
           
  1000 M Samlad lista        
1. Fabian Brandstedt -97 Lindöskolans IF 3.34.1m Heat 1   H
2. Filip Sachpekidis -97 Sjöängens Skol IF 3.34.8m Heat 2    
3. Dennis Johansson -Fors -97 Algutsrums Skol IF, Gård 3.34.9m Heat 2    
4. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 3.36.1m Heat 1    
5. Hampus Loftenius -97 Rinkabyholms Skol IF 3.38.9m Heat 1    
6. Oscar Nordén -97 Sjöängens Skol IF 3.41.2m Heat 2    
7. Stefan Brynielsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 3.44.4m Heat 2    
8. Josef Johansson -97 Färjestadens Skol IF 3.45.8m Heat 1    
9. Felix Carlsson -97 Bergaviksskolans IF 3.47.7m Heat 1    
10. Filip Stenmark -97 Falkenbergsskolans IF 3.48.6m Heat 1    
11. Joel Lundgren -97 Madesjö Skol IF 3.48.9m Heat 2    
12. Kristoffer Loo -97 Falkenbergsskolans IF 3.49.6m Heat 1    
13. Johan Gustafsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.49.7m Heat 2    
14. Victor Rimsberg -97 Bergaviksskolans IF 3.50.4m Heat 2    
15. Robin Bram -97 Rinkabyholms Skol IF 3.50.7m Heat 1    
16. Oskar Kennerfalk -97 Sjöängens Skol IF 3.50.7m Heat 2  
17. Jonathan Berg -97 Fagerslättsskolans IF 3.51.0m Heat 2  
18. Filip Berg -97 Västra Funkabo Skol IF 3.51.7m Heat 2  
19. Max Wilhelmsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 3.55.7m Heat 1  
20. Axel Fransson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.59.9m Heat 2  
21. Filip Olofsson -97 Bergaviksskolans IF 4.00.4m Heat 1  
  August Öhlin -97 Algutsrums Skol IF, Glö dnf Heat 1  
  Frank Jensen -97 Djurängsskolans IF dnf Heat 1  
           
  HÖJD        
1. Daniel Strömberg -97 Färjestadens Skol IF 1.30    
2. Frank Jensen -97 Djurängsskolans IF 1.25    
3. Fredrik Lundgren -97 Djurängsskolans IF 1.20    
4. Daniel Ross -97 Falkenbergsskolans IF 1.20    
5. John Gillner -97 Falkenbergsskolans IF 1.15    
6. Max Svanhall -97 Mörbylånga Skol IF 1.15    
6. Edvin Gottfredsson -97 Algutsrums Skol IF, Tor 1.15    
6. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 1.15    
6. Johan Gustafsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.15    
6. Erik Ljungkvist -97 Falkenbergsskolans IF 1.15    
6. Viktor Lindquist -97 Bergaviksskolans IF 1.15    
6. Filip Olofsson -97 Bergaviksskolans IF 1.15    
13. Jesper Öhman -97 Västra Funkabo Skol IF 1.05    
13. Adam Nordström -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.05    
13. Filip Stenmark -97 Falkenbergsskolans IF 1.05    
13. Niels Fonseca -97 Djurängsskolans IF 1.05    
13. Noah Håkansson -97 Vasaskolans IF 1.05    
13. Adam Norman -97 Lindöskolans IF 1.05    
13. Tore Petersson -97 Vasaskolans IF 1.05    
13. William Lönnegren -97 Västra Funkabo Skol IF 1.05    
13. Erik Hottenius -97 Sjöängens Skol IF 1.05    
22. Alfred Törngren -97 Falkenbergsskolans IF 1.05    
             
  LÄNGD ZON          
1. Joel Lundgren -97 Madesjö Skol IF 4.13 1.6    
2. Olivier Hedberg -97 Vasaskolans IF 4.05 1.0    
3. Jonatan Jansson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 3.90 1.4    
4. Jonathan Berg -97 Fagerslättsskolans IF 3.77 1.0 3.64  
5. Edvin Gottfredsson -97 Algutsrums Skol IF, Tor 3.77 1.4 3.58  
6. Erik Ljungkvist -97 Falkenbergsskolans IF 3.76 1.0    
7. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 3.75 0.3    
8. Fabian Brandstedt -97 Lindöskolans IF 3.66 1.2   H
9. Viktor Lindquist -97 Bergaviksskolans IF 3.55 0.4 3.47  
10. Filip Stenmark -97 Falkenbergsskolans IF 3.55 1.0 3.31  
11. Daniel Ross -97 Falkenbergsskolans IF 3.52 1.0 3.50  
12. Leonor Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 3.52 -0.3 3.32  
13. Jonas Jakobsson-97 Vasaskolans IF 3.45 0.2    
14. Omar Kadhim -97 Oxhagsskolans IF 3.43 0.0    
15. Daniel Strömberg -97 Färjestadens Skol IF 3.42 1.3 3.42
16. William Stenmark -97 Rinkabyholms Skol IF 3.42 0.7 3.35
17. Oscar Sandin -97 Rinkabyholms Skol IF 3.34 0.4  
18. Måns Johansson -97 Falkenbergsskolans IF 3.32 1.7 3.26
19. Felix Carlsson -97 Bergaviksskolans IF 3.32 1.6 3.17
20. Jan Hoang -97 Bergaviksskolans IF 3.25 0.9  
21. Adam Gutenius -97 Falkenbergsskolans IF 3.19 1.7  
22. John Gillner -97 Falkenbergsskolans IF 3.10 0.3  
23. Fredrik Stigsson -97 Färjestadens Skol IF 3.07 0.9  
           
  KULA 2,0        
1. Felix Gunnarsson -97 Sjöängens Skol IF 9.09    
2. Max Wilhelmsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 8.90    
3. Klas Heiding -97 Vasaskolans IF 8.69    
4. Simon Nyman -97 Algutsrums Skol IF, Glö 8.40    
5. Benjamin Jakupovic -97 Bergaviksskolans IF 8.17    
6. Vincent Åhman -97 Västra Funkabo Skol IF 8.05    
7. Loan Zendeli -97 Vasaskolans IF 7.91    
8. Fredrik Lundgren -97 Djurängsskolans IF 7.85    
9. Dennis Johansson -Fors -97 Algutsrums Skol IF, Gård 7.43    
10. Ludwig Rådeström-Engström -97 Falkenbergsskolans IF 7.41    
11. Alexander Lundgren -97 Rinkabyholms Skol IF 7.31    
12. Tommy Segerström -97 Tingbydalsskolans IF 6.96    
13. Stavros Theodoridis -97 Västra Funkabo Skol IF 6.59    
           
  BOLL 300 gr        
1. Felix Gunnarsson -97 Sjöängens Skol IF 36.19    
2. Simon Nyman -97 Algutsrums Skol IF, Glö 34.18    
3. Max Wilhelmsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 33.34    
4. Ehsan Alam -97 Bergaviksskolans IF 32.73    
5. Max Svanhall -97 Mörbylånga Skol IF 31.04    
6. Hampus Loftenius -97 Rinkabyholms Skol IF 30.69    
7. Fabian Brygt -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 30.49      
8. Filip Stenmark -97 Falkenbergsskolans IF 29.93      
9. Leonor Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 29.59      
10. Vincent Åhman -97 Västra Funkabo Skol IF 29.01      
11. Adam Nordström -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 27.65      
12. Stavros Theodoridis -97 Västra Funkabo Skol IF 27.04      
13. Jonathan Berg -97 Fagerslättsskolans IF 27.03      
14. Benjamin Sjögren -97 Lindöskolans IF 26.94      
15. Axel Fransson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 24.25      
             
  Flickor År 6          
             
  80 M HEAT 1   -0.5    
1. Edona Mehmeti -96 Västra Funkabo Skol IF 12.49 Final   H
2. Nicole Sjöbäck -96 Rinkabyholms Skol IF 12.58    
3. Felicia Leow -96 Djurängsskolans IF 12.66      
4. Tilda Jansén -96 Barketorpsskolans IF 13.23      
5. Johanna Vega Nyström -96 Djurängsskolans IF 13.52      
6. Amanda Jacobsson -96 Djurängsskolans IF 14.55      
             
  80 M HEAT 2   -0.6    
1. Irma Ekmecic -96 Bergaviksskolans IF 12.44 Final   H
2. Maria Bruntzell -96 Vasaskolans IF 12.55      
3. Nasrin Rashidi -96 Oxhagsskolans IF 12.57      
4. Angelica Milosovic -96 Fagerslättsskolans IF 12.64      
5. Cajsa Lindh -96 Färjestadens Skol IF 12.99      
6. Tova Eriksson -96 Rinkabyholms Skol IF 13.11      
             
  80 M HEAT 3   -0.8    
1. Vendela Folkemark -96 Runstens Skol IF 12.27 Final    
2. Ida Hallgren -96 Sjöängens Skol IF 12.93      
3. Matilda Abramsson -96 Algutsrums Skol IF, Gård 13.19      
4. Matilda Isaksson -96 Madesjö Skol IF 13.28      
5. Moa Löfgren -96 Rinkabyholms Skol IF 13.63      
             
  80 M HEAT 4   -0.9    
1. Signe Karlsson -96 Blomstermåla Skol IF, Krun 12.04 Final   K
2. Emeliy Andersson -96 Vasaskolans IF 12.65      
3. Stephanie Björnsson -96 Barketorpsskolans IF 12.85      
4. Alice Enström -96 Rinkabyholms Skol IF 13.17      
5. Linnéa Sternegård -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 13.26      
6. Kajsa Palm -96 Algutsrums Skol IF, Tor 13.54      
7. Emelié Hansson -96 Algutsrums Skol IF, Glö dnf      
             
  80 M HEAT 5   -1.6    
1. Amanda Everbrandt -96 Nybro Östra Skol IF 12.27 Final    
2. Jonna Lindéen -96 Bergaviksskolans IF 12.51 Final    
3. Ofelia Karlsson -96 Lindöskolans IF 12.83     H
4. Lisa Johansson -96 Färjestadens Skol IF 12.85      
5. Therese Johansson -96 Rinkabyholms Skol IF 13.69      
6. Zine Sarakat Västra Funkabo Skol IF 13.80      
7. Fatima Pettersson -96 Oxhagsskolans IF 14.75      
             
  80 M HEAT 6   -0.7    
1. Emily Garney -96 Bergaviksskolans IF 11.90 Final    
2. Stina Lindqvist -96 Färjestadens Skol IF 12.26 Final   F
3. Elin Gustavsson -96 Färjestadens Skol IF 12.71      
4. Julia Johnsson -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 13.08      
5. Sanna Linnér -96 Rinkabyholms Skol IF 13.28      
6. Alma Sternegåed -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 13.29      
             
  80 M Final   -1.2    
1. Signe Karlsson -96 Blomstermåla Skol IF, Krun 11.91     K
2. Stina Lindqvist -96 Färjestadens Skol IF 12.13     F
3. Amanda Everbrandt -96 Nybro Östra Skol IF 12.18      
4. Emily Garney -96 Bergaviksskolans IF 12.23      
5. Edona Mehmeti -96 Västra Funkabo Skol IF 12.45     H
6. Irma Ekmecic -96 Bergaviksskolans IF 12.57     H
7. Vendela Folkemark -96 Runstens Skol IF dns      
8. Jonna Lindéen -96 Bergaviksskolans IF dns      
             
  1000 M          
1. Elina Nilsson -96 Mörbylånga Skol IF 3.44.5m      
2. Nasrin Rashidi -96 Oxhagsskolans IF 3.49.6m      
3. Hanna Hedfors -96 Färjestadens Skol IF 3.50.5m      
4. Jenny Hedfors -96 Färjestadens Skol IF 3.52.9m      
5. Nicole Sjöbäck -96 Rinkabyholms Skol IF 3.59.9m      
6. Mi Liljevall -96 Vasaskolans IF 4.03.4m      
7. Stina Mattisson -96 Bergaviksskolans IF 4.08.3m      
8. Anni Nilzon -96 Algutsrums Skol IF, Glö 4.10.5m      
9. Sanna Linnér -96 Rinkabyholms Skol IF 4.14.8m      
  Zine Sarakat Västra Funkabo Skol IF dnf      
             
  HÖJD          
1. Jonna Lindéen -96 Bergaviksskolans IF 1.45     K
2. Hilda Tove -96 Lindöskolans IF 1.35     K
2. Annie Wennerström -96 Sjöängens Skol IF 1.35      
4. Edona Mehmeti -96 Västra Funkabo Skol IF 1.35     H
5. Ida Karlsson -96 Nybro Östra Skol IF 1.35      
6. Jennifer Alvhäll-Lindal -96 Algutsrums Skol IF, Glö 1.30      
7. Hanna Arvidsson -96 Bergaviksskolans IF 1.25      
7. Emilié Hansson -96 Algutsrums Skol IF, Glö 1.25      
9. Stephanie Björnsson -96 Barketorpsskolans IF 1.25      
10. Araya Nonthing -96 Lindöskolans IF 1.25      
10. Alicia Hemmingsson -96 Vasaskolans IF 1.25     H
10. Ofelia Karlsson -96 Lindöskolans IF 1.25     H
10. Emeliy Andersson -96 Vasaskolans IF 1.25      
14. Mikaela Alexandersson -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.20    
14. Anni Nilzon -96 Algutsrums Skol IF, Glö 1.20    
14. Christina -96 Lindöskolans IF 1.20    
14. Therese Johansson -96 Rinkabyholms Skol IF 1.20    
14. Ebba Nilsson-Walldén -96 Färjestadens Skol IF 1.20    
19. Lisa Söderberg -96 Vasaskolans IF 1.20    
19. Angelica Henriksson -96 Fagerslättsskolans IF 1.20    
21. Elina Nilsson -96 Mörbylånga Skol IF 1.10    
21. Liza Gustafsson -96 Algutsrums Skol IF, Tor 1.10    
21. Emmy Johansson -96 Algutsrums Skol IF, Tor 1.10    
24. Nasrin Rashidi -96 Oxhagsskolans IF 1.10    
25. Moa Löfgren -96 Rinkabyholms Skol IF 1.10    
  Tilda Jansén -96 Barketorpsskolans IF dnf    
           
  LÄNGD ZON        
1. Emily Garney -96 Bergaviksskolans IF 4.37 0.0  
2. Ida Karlsson -96 Nybro Östra Skol IF 4.27 0.0    
3. Jonna Lindéen -96 Bergaviksskolans IF 4.19 0.7   K
4. Stina Lindqvist -96 Färjestadens Skol IF 4.12 0.0   F
5. Hilda Tove -96 Lindöskolans IF 4.10 0.8   K
6. Signe Karlsson -96 Blomstermåla Skol IF, Krun 4.08 1.2    
7. Irma Ekmecic -96 Bergaviksskolans IF 3.97 0.3   H
8. Maria Bruntzell -96 Vasaskolans IF 3.91 0.0 3.81  
9. Lisa Johansson -96 Färjestadens Skol IF 3.91 0.8 3.72  
10. Emeliy Andersson -96 Vasaskolans IF 3.85 0.5    
11. Julia Johnsson -96 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.78 0.0    
12. Tova Eriksson -96 Rinkabyholms Skol IF 3.73 0.2    
13. Angelica Henriksson -96 Fagerslättsskolans IF 3.72 0.1    
14. Hanna Arvidsson -96 Bergaviksskolans IF 3.68 0.0 3.66  
15. Edona Mehmeti -96 Västra Funkabo Skol IF 3.68 0.1 3.65 H
16. Elin Gustavsson -96 Färjestadens Skol IF 3.67 0.1    
17. Nasrin Rashidi -96 Oxhagsskolans IF 3.58 0.0    
18. Sanna Linnér -96 Rinkabyholms Skol IF 3.55 0.0    
19. Nicole Sjöbäck -96 Rinkabyholms Skol IF 3.54 0.8    
20. Stina Mattisson -96 Bergaviksskolans IF 3.53 0.1 3.42  
21. Kajsa Palm -96 Algutsrums Skol IF, Tor 3.53 0.4 3.28  
22. Amanda Everbrandt -96 Nybro Östra Skol IF 3.53 1.1 -  
23. Johanna Rydqvist -96 Algutsrums Skol IF, Tor 3.47 0.6    
24. Cajsa Lindh -96 Färjestadens Skol IF 3.45 0.0    
             
  KULA 2,0          
1. Irma Ekmecic -96 Bergaviksskolans IF 9.37     H
2. Ida Karlsson -96 Nybro Östra Skol IF 8.79      
3. Jennifer Alvhäll-Lindal -96 Algutsrums Skol IF, Glö 8.69      
4. Amanda Everbrandt -96 Nybro Östra Skol IF 8.62      
5. Alice Enström -96 Rinkabyholms Skol IF 8.46      
6. Lisa Johansson -96 Färjestadens Skol IF 8.44      
7. Anna Malmqvist -96 Färjestadens Skol IF 8.06      
8. Annie Wennerström -96 Sjöängens Skol IF 7.91    
9. Johanna Rydqvist -96 Algutsrums Skol IF, Tor 7.89    
10. Maria Bruntzell -96 Vasaskolans IF 7.85    
11. Rebecka Johansson -96 Madesjö Skol IF 7.66    
12. Mevlana Ahmet -96 Fagerslättsskolans IF 7.56    
13. Alma Nilsson -96 Vasaskolans IF 7.52    
14. Sara Damne -96 Lindöskolans IF 7.32    
15. Emmy Johansson -96 Algutsrums Skol IF, Tor 7.23    
16. Lovisa Bergström -96 Falkenbergsskolans IF 7.05    
17. Hanna Carleson -96 Sjöängens Skol IF 6.20    
           
  BOLL 300 gr        
1. Tamara Todorovic -96 Fagerslättsskolans IF 30.89    
2. Rebecka Johansson -96 Madesjö Skol IF 29.50    
3. Johanna Rydqvist -96 Algutsrums Skol IF, Tor 29.05    
4. Mevlana Ahmet -96 Fagerslättsskolans IF 28.29    
5. Marina Mikuljan -96 Madesjö Skol IF 28.10    
6. Jennifer Alvhäll-Lindal -96 Algutsrums Skol IF, Glö 27.50    
7. Anna Malmqvist -96 Färjestadens Skol IF 27.45    
8. Alice Enström -96 Rinkabyholms Skol IF 26.33    
9. Diana Suqiyeh -96 Tingbydalsskolans IF 22.20    
           
  Flickor År 5        
           
  60 M HEAT 1   -2.1  
1. Nathali Sjöholm -97 Vasaskolans IF 9.31 Final  
2. Hanna Forsberg -97 Vasaskolans IF 9.87 Final  
3. Melissa Vuong -97 Vasaskolans IF 10.03 Final  
4. Emma Bergsell -97 Rinkabyholms Skol IF 10.11    
5. Cornelia Gustavsson -97 Algutsrums Skol IF, Tor 10.31    
6. Hanna Johansson -97 Färjestadens Skol IF 10.75    
7. Amanda Nicklasson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 11.16    
           
  60 M HEAT 2   -1.9  
1. Matilda Arvidsson -97 Sjöängens Skol IF 9.99 Final  
2. Fanny Gunnarsson -97 Vasaskolans IF 10.34    
3. Sofie Söder -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 10.47    
4. Sofia Karlsson -97 Algutsrums Skol IF, Gård 10.61    
5. Amelie Aebischer -97 Vasaskolans IF 10.63    
6. Fanny Andersson -97 Mörbylånga Skol IF 10.68    
7. Leonora Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 10.87    
           
  60 M HEAT 3   -0.8  
1. Charlotte Torudd Olsson -97 Rinkabyholms Skol IF 9.81 Final  
2. Amanda Siklund -97 Rinkabyholms Skol IF 9.96 Final  
3. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 10.20    
4. Matilda Nilsson -97 Runstens Skol IF 10.23    
5. Frida Arvefalk -97 Runstens Skol IF 10.36    
6. Timea Petersson -97 Vasaskolans IF 10.72    
7. Kristina Hansson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 11.14      
             
  60 M HEAT 4   -0.3    
1. Fanny Andersson -97 Mörbylånga Skol IF 9.82 Final    
2. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 10.10 Final   F
3. Matilda Johansson -97 Madesjö Skol IF 10.24      
4. Ronja Borgström -97 Färjestadens Skol IF 10.34      
5. Sandra Ålund -97 Mörbylånga Skol IF 10.41      
6. Hanna Palm -97 Färjestadens Skol IF 10.69      
             
  60 M Final   -0.7    
1. Nathali Sjöholm -97 Vasaskolans IF 9.37     K
2. Amanda Siklund -97 Rinkabyholms Skol IF 9.74      
3. Fanny Andersson -97 Mörbylånga Skol IF 9.81      
4. Hanna Forsberg -97 Vasaskolans IF 9.84      
5. Charlotte Torudd Olsson -97 Rinkabyholms Skol IF 9.93      
6. Matilda Arvidsson -97 Sjöängens Skol IF 9.94    
7. Melissa Vuong -97 Vasaskolans IF 10.04    
8. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 10.12    
           
  1000 M Samlad lista      
1. Linnea Renevall -97 Nybro Östra Skol IF 3.51.3m Heat 1  
2. Cornelia Gustavsson -97 Algutsrums Skol IF, Tor 3.52.1m Heat 2  
3. Matilda Fredriksson -97 Rinkabyholms Skol IF 3.52.8m Heat 2  
4. Hilda Pettersson -97 Blomstermåla Skol IF, Krun 4.02.1m Heat 1  
5. Emma Bergsell -97 Rinkabyholms Skol IF 4.03.6m Heat 1  
6. Ebba Nyholm -97 Sjöängens Skol IF 4.05.9m Heat 1  
7. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 4.06.6m Heat 1  
8. Sofie Jaensson -97 Sjöängens Skol IF 4.07.2m Heat 1  
9. Hanna Johansson -97 Sjöängens Skol IF 4.08.2m Heat 2  
10. Paulina Horndahl -97 Mörbylånga Skol IF 4.11.5m Heat 2  
11. Jenny Lundin -97 Rinkabyholms Skol IF 4.11.9m Heat 2  
12. Elin Lövström -97 Algutsrums Skol IF, Gård 4.12.6m Heat 2  
13. Karin Madebrink -97 Västra Funkabo Skol IF 4.14.7m Heat 2  
14. Annie Popov -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 4.15.6m Heat 1  
15. Amanda Nicklasson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 4.19.6m Heat 2  
16. Amanda Siklund -97 Rinkabyholms Skol IF 4.20.8m Heat 1  
17. Charlotte Torudd Olsson -97 Rinkabyholms Skol IF 4.23.5m Heat 2  
18. Hanna Collén -97 Västra Funkabo Skol IF 4.26.4m Heat 2  
19. Matilda Johansson -97 Madesjö Skol IF 4.29.8m Heat 2  
20. Viktoria Björkman -97 Västra Funkabo Skol IF 4.31.1m Heat 1  
21. Josefine Olander -97 Färjestadens Skol IF 4.31.8m Heat 2  
22. Ida Sjöström -97 Färjestadens Skol IF 4.35.9m Heat 2  
23. Frida Arvefalk -97 Runstens Skol IF 4.41.5m Heat 1  
24. Hanna Palm -97 Färjestadens Skol IF 4.46.0m Heat 1  
25. Laureta Podrimcaku -97 Oxhagsskolans IF 5.01.2m Heat 2  
26. Zana Sekiraca -97 Oxhagsskolans IF 5.29.9m Heat 2  
27. Emily Engelholm -97 Falkenbergsskolans IF 6.02.4m Heat 2  
  Lydia Asteberg -97 Färjestadens Skol IF dnf Heat 2  
           
  HÖJD        
1. Nathali Sjöholm -97 Vasaskolans IF 1.30    
1. Ronja Borgström -97 Färjestadens Skol IF 1.30    
3. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 1.20    
3. Jenny Lundin -97 Rinkabyholms Skol IF 1.20    
3. Emilia Muhr -97 Falkenbergsskolans IF 1.20    
3. Linnea Renevall -97 Nybro Östra Skol IF 1.20    
3. Emma Bergsell -97 Rinkabyholms Skol IF 1.20    
3. Hanna Johansson -97 Färjestadens Skol IF 1.20    
9. Ebba Strandberg -97 Sjöängens Skol IF 1.20    
10. Molly Bernadsson -97 Färjestadens Skol IF 1.20    
11. Charlotte Torudd Olsson -97 Rinkabyholms Skol IF 1.20    
12. Fanny Andersson -97 Mörbylånga Skol IF 1.20    
13. Amanda Siklund -97 Rinkabyholms Skol IF 1.20    
14. Mona Srour -97 Tingbydalsskolans IF 1.20    
15. Matilda Nilsson -97 Runstens Skol IF 1.15    
16. Frida Arvefalk -97 Runstens Skol IF 1.15    
16. Cornelia Gustavsson -97 Algutsrums Skol IF, Tor 1.15    
16. Paulina Horndahl -97 Mörbylånga Skol IF 1.15    
19. Emma Karlsson -97 Sjöängens Skol IF 1.15    
20. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 1.15    
21. Annie Popov -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.10    
21. Elvira Bengtsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 1.10    
21. Ida Sjöström -97 Färjestadens Skol IF 1.10    
24. Hanna Forsberg -97 Vasaskolans IF 1.10    
24. Sofie Jaensson -97 Sjöängens Skol IF 1.10    
26. Ellinor Håkansson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 1.00    
26. Emmy Ling -97 Falkenbergsskolans IF 1.00    
26. Hanna Johansson -97 Sjöängens Skol IF 1.00    
29. Anja Karlsson -97 Rinkabyholms Skol IF 1.00    
29. Elin Carlbrant -97 Vasaskolans IF 1.00      
29. Zana Sekiraca -97 Oxhagsskolans IF 1.00      
29. Noor Algadaf -97 Tingbydalsskolans IF 1.00      
33. Laureta Podrimcaku -97 Oxhagsskolans IF 1.00      
33. Lina Lönnbro Fukino -97 Vasaskolans IF 1.00      
  Lydia Asteberg -97 Färjestadens Skol IF dnf      
             
  LÄNGD ZON          
1. Nathali Sjöholm -97 Vasaskolans IF 4.11 0.0   K
2. Sofie Söder -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.80 1.3    
3. Fanny Andersson -97 Mörbylånga Skol IF 3.78 1.6 3.69  
4. Charlotte Torudd Olsson -97 Rinkabyholms Skol IF 3.78 0.0 3.59  
5. Frida Arvefalk -97 Runstens Skol IF 3.67 0.0    
6. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 3.59 1.6 3.52  
7. Emilia Muhr -97 Falkenbergsskolans IF 3.59 0.0 3.22  
8. Linnea Renevall -97 Nybro Östra Skol IF 3.58 1.1    
9. Emily Engelholm -97 Falkenbergsskolans IF 3.54 0.5  
10. Hilda Pettersson -97 Blomstermåla Skol IF, Krun 3.52 1.3  
11. Melissa Vuong -97 Vasaskolans IF 3.48 0.9  
12. Cornelia Gustavsson -97 Algutsrums Skol IF, Tor 3.45 0.9  
13. Amanda Siklund -97 Rinkabyholms Skol IF 3.41 1.3  
14. Emma Bergsell -97 Rinkabyholms Skol IF 3.40 1.1  
15. Hanna Forsberg -97 Vasaskolans IF 3.39 1.6  
16. Almida Kallenberg -97 Madesjö Skol IF 3.38 0.3  
17. Sandra Ålund -97 Mörbylånga Skol IF 3.37 0.4  
18. Josefine Olander -97 Färjestadens Skol IF 3.36 0.2  
19. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 3.35 0.0  
20. Matilda Fredriksson -97 Rinkabyholms Skol IF 3.33 0.6  
21. Kristina Hansson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.25 1.6  
22. Matilda Nilsson -97 Runstens Skol IF 3.24 0.7  
23. Zana Sekiraca -97 Oxhagsskolans IF 3.19 2.0  
24. Amelie Aebischer -97 Vasaskolans IF 3.14 0.9  
25. Louice Ribrandt -97 Vasaskolans IF 3.02 0.3    
26. Laureta Podrimcaku -97 Oxhagsskolans IF 2.98 2.6    
27. Kicki Karatsolis -97 Oxhagsskolans IF 2.97 0.3    
28. Elina Fridlund -97 Sjöängens Skol IF 2.94 0.0    
29. Ronja Borgström -97 Färjestadens Skol IF 2.93 1.2    
30. Hanna Palm -97 Färjestadens Skol IF 2.81 0.2    
31. Molly Bernadsson -97 Färjestadens Skol IF 2.59 0.8    
32. Leonora Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 2.41 0.0    
             
  KULA 2,0          
1. Nathali Sjöholm -97 Vasaskolans IF 7.59     K
2. Ebba Strandberg -97 Sjöängens Skol IF 7.48      
3. Hanna Palm -97 Färjestadens Skol IF 7.10 6.98    
4. Maria Dolores Tillaeus -97 Rinkabyholms Skol IF 7.10 6.79    
5. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 7.02      
6. Selma Hodzic -97 Mörbylånga Skol IF 6.91      
7. Hilda Pettersson -97 Blomstermåla Skol IF, Krun 6.86    
8. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 6.78    
9. Josefin Lewton -97 Vasaskolans IF 6.77    
10. Elin Sannestam -97 Algutsrums Skol IF, Gård 6.72    
11. Elise Abrahamsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 6.70    
12. Evelinn Hammarström -97 Sjöängens Skol IF 6.65    
13. Leonora Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 6.64    
14. Frida Arvefalk -97 Runstens Skol IF 6.58    
15. Cornelia Gustavsson -97 Algutsrums Skol IF, Tor 6.26    
16. Emma Abrahamsson -97 Sjöängens Skol IF 6.22    
17. Moa Wernersson -97 Sjöängens Skol IF 6.05 5.90  
18. Claudia Paez Wilkomm -97 Oxhagsskolans IF 6.05 5.73  
19. Kicki Karatsolis -97 Oxhagsskolans IF 5.67    
20. Angelica Nyblom -97 Madesjö Skol IF 4.90    
           
  BOLL 300 gr        
1. Frida Arvefalk -97 Runstens Skol IF 29.40    
2. Madelene Wirmola -97 Rinkabyholms Skol IF 25.60    
3. Laureta Podrimcaku -97 Oxhagsskolans IF 25.45    
4. Selma Hodzic -97 Mörbylånga Skol IF 25.10    
5. Elise Abrahamsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 24.63    
6. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 24.58    
7. Ebba Strandberg -97 Sjöängens Skol IF 23.05    
8. Sandra Ålund -97 Mörbylånga Skol IF 22.00    
9. Matilda Fredriksson -97 Rinkabyholms Skol IF 21.10    
10. Elin Carlbrant -97 Vasaskolans IF 20.95    
11. Almida Kallenberg -97 Madesjö Skol IF 20.30    
12. Leonora Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 20.10    
13. Matilda Johansson -97 Madesjö Skol IF 18.90    
14. Angelica Nyblom -97 Madesjö Skol IF 16.20    
15. Claudia Willkomm -97 Oxhagsskolans IF 15.28    
           
           
  Kurirstafetten:        
1. Bergaviksskolans IF   1.38m    
  Hanna Arvidsson -96 Jan Hoang -97      
  Irma Ekmecic -96 Anton Hovstam -96      
  Emily Garney -96 Nhat Tran -96      
  Jonna Lindéen -96 Viktor Lindquist -97      
  Stina Mattisson -96 Viktor Lindberg -96      
2. Färjestadens Skol IF   1.40m    
  Elin Gustavsson -96 Tobias Nilsson -96      
  Stina Lindqvist -96 Gustav Engvall -96      
  Lisa Johansson -96 Jesper Nilsén -96      
  Jenny Hedfors -96 Linus Franzén -96      
  Hanna Hedfors -96 Fredrik Husberg -96      
3. Sjöängsskolans IF   1.42m    
  Hanna Carleson -96 Herman Silverström -96      
  Annie Wennerström -96 Liam Jaeger -96      
  Matilda Arvidsson -97 Filip Ingvarsson -96      
  Evelinn Hammarström -97 Johan Sjöström -96      
  Hanna Johansson -97 Martin Östling -96      
4. Rinkabyholms Skol IF        
4. Lindöskolans IF        
4. Oxhagsskolans IF        
4. Falkenbergskolans IF        
           
  Utom tävlan: (eftersom en elev sprang två sträckor)
  Madesjö Skol IF        
  Mörbylånga Skol IF, Skansenskolan      
           
           
 
     
  © HIF, uppdaterad 2008-10-02