<< Resultatmeny   CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Skol-DM i Friidrott år 7, 8 och 9 - 2008  
  Södra Kalmar läns skolidrottsföbund  
     
 
Datum: Tors 18 sep 2008, 9:30 - 13:30 Arrangör: Stagneliusskolan och Högby IF
Tävlingsplats: Fredriksskans, Kalmar Tävlingsledare: Göran Rosenberg
Tidtagning: Bo Björkholm Starter: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Soligt, en kort regnskur och ca 12 grader
 
     
 
  Föreningar: FIK Färjestaden = F        
    Högby IF = H        
    Kalmar SK = K        
    FI Kalmarsund = KS        
    Oskarshamns SK = O        
             
Pojkar åk 9 födda 1993
             
100m            
Heat 1 vind 0,1        
1 Claes Birath Barkestorpskolans IF 13.24      
2 Oskar Stamborg Emmaboda skol-IF 13.34      
3 Viktor Johnsson Fröviskolan skol-IF 13.54      
4 Johan Gunnarsson Emmaboda skol-IF 13.59      
5 Simon Schneier-Nilsson Nova IF 13.83      
6 Sebastian Almén Funkabo skol-IF 13.83     H
             
Heat 2 vind 0,7        
1 Linus Henriksson Emmaboda skol-IF 12.76      
2 Oskar Nordborg Mörbylånga skol-IF 12.93     KS
3 Max Axelsson Funkabo skol-IF 13.36      
4 Kalle Samuelsson Ölands Friskola IF 13.91      
5 Oliver Andersson Fröviskolans skol-IF 14.07      
6 Behnam Borghay Funkabo skol-IF 15.86      
             
Heat 3 vind 0,5        
1 Hannes Carlsson Funkabo skol-IF 12.55     KS
2 Henrik Freij Mörbylånga skol-IF 12.99      
3 Alexander Hellborg Emmaboda skol-IF 13.18      
             
FINAL vind 0,3        
1 Hannes Carlsson Funkabo skol-IF 12.25     KS
2 Linus Henriksson Emmaboda skol-IF 12.55      
3 Clas Birath Barkestorpskolans IF 12.92      
4 Max Axelsson Funkabo skol-IF 13.04      
5 Oskar Stamborg Emmaboda skol-IF 13.28      
6 Alexander Hellborg Emmaboda skol-IF 13.28      
7 Henrik Freij Mörbylånga skol-IF 13.47      
             
1000m            
1 Hannes Carlsson Funkabo skol-IF 2.59.0     KS
2 Sebastian Almén Funkabo skol-IF 3.00.1     H
3 Mattias Pavie Emmaboda skol-IF 3.01.7      
4 Edmund Marku Funkabo skol-IF 3.04.8      
5 Karl Johan Holmér Barkestorpskolans IF 3.12.0      
6 Robin Lindblad Barkestorpskolans IF 3.15.0      
7 Oskar Stamborg Emmaboda skol-IF 3.17.1      
8 Rasmus Hansson Emmaboda skol-IF 3.18.1      
9 Kalle Samuelsson Ölands Friskola IF 3.29.2      
10 Petter Holmersson Funkabo skol-IF 3.31.9      
11 Besfort Brahimi Funkabo skol-IF dnf      
             
Höjd            
1 Oskar Nordborg Mörbylånga skol-IF 1.68     KS
2 Erik Faljeim Emmaboda skol-IF 1.60      
3 Jonas Sturesson Funkabo skol-IF 1.60     H
4 Martin Kristoffersson Mörbylånga skol-IF 1.60      
5 Henrik Freij Mörbylånga skol-IF 1.50      
6 Mattias Pavic Emmaboda skol-IF 1.45      
7 Felix Loftenius Falkenbergskolans skol-IF 1.40      
7 Dennis Traneskog Emmaboda skol-IF 1.40      
9 Filip Quist Emmaboda skol-IF 1.30      
9 Linus Henriksson Emmaboda skol-IF 1.30      
9 Carl Stålbrand Funkabo skol-IF 1.30      
9 Erik Smedberg Funkabo skol-IF 1.30      
9 Anders Iwarsson Falkenbergskolans skol-IF 1.30      
             
Längd       vind    
1 Hannes Carlsson Funkabo skol-IF 5,42 0   KS
2 Oskar Nordborg Mörbylånga skol-IF 5,28 0   KS
3 Henrik Freij Mörbylånga skol-IF 5,08 0    
4 Sebastian Almén Funkabo skol-IF 4,95 0   H
5 Viktor Johnsson Fröviskolans skol-IF 4,83 0    
6 Alexander Hellborg Emmaboda skol-IF 4,82 0    
8 Filip Celander Funkabo skol-IF 4,77 0    
7 Linus Henriksson Emmaboda skol-IF 4,76 0    
9 Erik Falheim Emmaboda skol-IF 4,68 0    
10 Oliver Andersson Fröviskolans skol-IF 4,34 0    
11 Zlatan Hodzic Ölands Friskola IF 4,22 0    
             
Kula 4kg            
1 Jesper Andervi Barkestorpskolans IF 12.06      
2 Martin Andersson Funkabo skol-IF 11.50      
3 Filip Quist Emmaboda skol-IF 11.30      
4 Oskar Nordborg Mörbylånga skol-IF 10.77     KS
5 Jimmy Aronsson Funkabo skol-IF 10.40      
6 Besfort Brahimi Funkabo skol-IF 10.38      
7 Andreas Olsson Ölands Friskola IF 10.37      
8 Sebastian Almén Funkabo skol-IF 10.33     H
9 Simon Schneier-Nilsson Nova IF 10.22      
10 Simon Bark Barkestorpskolans IF 10.07      
11 Dennis Traneskog Emmaboda skol-IF 9.98      
12 Claes Birath Barkestorpskolans IF 9.91      
13 Arvis Emdal Fröviskolans skol-IF 9.72      
14 Petter Holmersson Funkabo skol-IF 9.42      
15 Petter Malm Pettersson Funkabo skol-IF 9.21      
16 Zlatan Hodzic Ölands Friskola IF 8.42      
             
Pojkar åk 8 födda 1994
             
100m            
Heat 1 vind 1.2        
1 Mathias Arnesson Funkabo skol-IF 12.84     K
2 Ante Vallien Emmaboda skol-IF 13.01      
3 Alexander Lundin Funkabo skol-IF 13.37      
4 David Garret Falkenbergskolan 13.45      
5 Pontus Olsson Paradisskolans skol-IF 13.61      
6 Daniel Brynberg Funkabo skol-IF 13.79      
7 Claes Johansson Emmaboda skol-IF 14.05      
             
Heat 2 vind 0.0        
1 Anton Persson Södra Skolan Kalmar IF 12.38     H
2 Vidar Pettersson Södermöre skol-IF 13.29      
3 Daniel Nordborg Mörbylånga skol-IF 13.64      
4 Emil Isaksson Emmaboda skol-IF 13.94      
5 Lukas Simonsson Funkabo skol-IF 14.26      
6 Johan Stillerfelt Funkabo skol-IF 14.32      
7 Timur Kazanov Funkabo skol-IF 14.94      
             
             
FINAL vind 0.0        
1 Anton Persson Södra Skolan Kalmar IF 11.97     H
2 Mathias Arnesson Funkabo skol-IF 12.75     K
3 Vidar Pettersson Södermöre skol-IF 13.02      
4 Ante Vallien Emmaboda skol-IF 13.19      
5 Alexander Lundin Funkabo skol-IF 13.57      
6 David Garret Falkenbergskolan 13.60      
7 Pontus Olsson Paradisskolans skol-IF 13.60      
8 Daniel Nordborg Mörbylånga skol-IF 13.94      
             
1000m            
1 Anton Persson Södra Skolan Kalmar IF 3.10.8     H
2 Lukas Nyborg Södra Skolan Kalmar IF 3.11.9      
3 Zef Kolaj Nova IF 3.12.2     H
4 Pontus Olsson Paradisskolans skol-IF 3.14.6      
5 Erik Jonsson Funkabo skol-IF 3.14.9      
6 Pontus Axelsson Fröviskolans skol-IF 3.17.0      
7 Johan Stillerfelt Funkabo skol-IF 3.20.3      
8 Anton Aldetun Mörbylånga skol-IF 3.23.3      
9 Armin Avdic Fröviskolans skol-IF 3.37.1      
             
Höjd            
1 Olle Willsund Nova IF 1.78     H
2 Mathias Arnesson Funkabo skol-IF 1.70     K
2 Mattias de Graf Mörbylånga skol-IF 1.70     F
4 Micael Fagö Södermöre skol-IF 1.70     K
5 Vidar Pettersson Södermöre skol-IF 1.55      
6 Lukas Nyborg Södra Skolan Kalmar IF 1.50      
9 Björn Carlsson Falkenbergskolans skol-IF 1.45      
7 Zef Kolaj Nova IF 1.45     H
8 Ante Vallien Emmaboda skol-IF 1.45      
11 Erik Åkerlind Södra Skolan Kalmar IF 1.40      
10 David Garret Falkenbergskolans skol-IF 1.40      
12 Eric Svensson Funkabo skol-IF 1.35      
13 Marcus Nilsson Funkabo skol-IF 1.25      
             
Längd       vind    
1 Olle Willsund Nova IF 5.45 0.0   H
2 Anton Persson Södra Skolan Kalmar IF 5.31 1.5   H
3 Micael Fagö Södermöreskol-IF 5.30 0.0   K
4 Zef Kolaj Nova IF 4.69 0.0   H
5 Alexander Lundin Funkabo skol-IF 4.63 1.1    
7 Lukas Simonsson Funkabo skol-IF 4.61 0.0    
6 Ante Vallien Emmaboda skol-IF 4.56 ´-1.4    
8 Emil Isaksson Emmaboda skol-IF 4.40 -1,0    
9 Daniel Brynberg Funkabo skol-IF 4.24 0.3    
10 Erik Jonsson Funkabo skol-IF 4.23 0.0    
11 Daniel Nordborg Mörbylånga skol-IF 4.22 0.9    
12 Erik Åkerlind Södra Skolan Kalmar IF 4.11 ´-1.6    
13 Adam Andersson Funkabo skol-IF 3.67 0.0    
14 Marcus Karlström Funkabo skol-IF 3.30 0.4    
             
Kula 4kg            
1 Robert Nilsson Fröviskolans skol-IF 14.53     O
2 Frederick Svensberg Södra Skolan Kalmar IF 12.59     K
3 Anton Persson Södra Skolan Kalmar IF 11.89     H
4 Olle Willsund Nova IF 11.24     H
7 Micael Fagö Södermöre skol-IF 10.70     K
6 Vidar Pettersson Södermöre skol-IF 10.27      
5 Daniel Brynberg Funkabo skol-IF 10.25      
8 Mattias de Graf Mörbylånga skol-IF 9.09     F
9 Max Bernardsson Funkabo skol-IF 8.46      
10 Alexander Lundin Funkabo skol-IF 8.36      
11 Joel Anderberg Malm Funkabo skol-IF 8.22      
12 Marcus Nilsson Funkabo skol-IF 7.17      
13 Armin Avdic Fröviskolans skol-IF 7.08      
14 Johan Stillerfelt Funkabo skol-IF 5.50      
 
Pojkar åk 7 födda 1995
             
             
80m vind 1.2        
1 Erik Wikell Emmaboda skol-IF 10.66      
2 Carl Alvelid Funkabo skol-IF 11.37      
3 Emil Quick Funkabo skol-IF 11.63     K
4 Alexis Petersson Funkabo skol-IF 11.80      
5 Isac Nordborg Falkenbergskolan 12.46      
6 Isak Carlsson Funkabo skol-IF 12.75      
             
1000m            
1 Joakim Arvidsson Funkabo skol-IF 3.26.5      
2 Erik Keanius Funkabo skol-IF 3.26.7      
3 Erik Mölleborg Södra Skolan Kalmar IF 3.31.5      
4 Carl Alvelid Funkabo skol-IF 3.35.1      
5 Emil Quick Funkabo skol-IF 3.36.0     K
6 Isak Carlsson Funkabo skol-IF 3.38.3      
7 Suliman Hassan Funkabo skol-IF 3.39.6      
8 Henrik Källén Falkenberg skolans skol-IF 3.49.5      
9 Jacob Zschiedrich Funkabo skol-IF 4.15.1      
10 Philip Fransén Funkabo skol-IF 4.15.7      
11 Gabriel Arvidsson Funkabo skol-IF 4.33.7      
             
Höjd            
1 Marcus Juhlin Blomstermåla skolas IF 145      
2 Adis Cikotic Emmaboda skol-IF 135      
3 Obim Boström Funkabo skol-IF 130      
4 Alexis Petersson Funkabo skol-IF 130      
5 Erik Wikell Emmaboda skol-IF 130      
6 Joakim Arvidsson Funkabo skol-IF 120      
6 Jakob Bengtsson Funkabo skol-IF 120      
6 Albin Gunnebrandt Funkabo skol-IF 120      
             
Längd       vind    
1 Filip Nilsson Mörbylånga skol-IF 4.87 0.2 (4.82)  
2 Marcus Juhlin Blomstermåla skolas IF 4.87 0.0 (4.81)  
3 Erik Wikell Emmaboda skol-IF 4.66 0.0    
4 Emil Quick Funkabo skol-IF 4.57 0.6   K
5 Axel Sandgren Fröviskolans skol-IF 4.47 ´-0.1    
6 Suliman Hassan Funkabo skol-IF 3.90 0.0    
7 Amar Dedic Funkabo skol-IF 3.64 0.0    
8 Isak Carlsson Funkabo skol-IF 3.58 0.8    
             
Kula 3kg            
1 Linus Jonsson Funkabo skol-IF 11.90      
2 Obim Boström Funkabo skol-IF 10.68      
3 Filip Nilsson Mörbylånga skol-IF 10.65      
4 Marcus Juhlin Blomstermåla skolas IF 10.55 10.43    
5 Axel Sandgren Fröviskolans skol-IF 10.55 9.94    
6 Erik Wikell Emmaboda skol-IF 10.47      
7 Adis Cikotic Emmaboda skol-IF 10.20      
8 Filip Pettersson Funkabo skol-IF 9.58      
9 Pierre Ed Funkabo skol-IF 8.50     H
10 Gabriel Andersson Funkabo skol-IF 7.48      
11 Tom Eklund Funkabo skol-IF 6.08      
 
Flickor åk 9 födda 1993
             
100m vind 0,2        
1 Maria Tell Funkabo skol-IF 14.54     H
2 Linnea Nilstedt Funkabo skol-IF 14.96     H
             
1000m            
1 Elin Mölleborg Södra Skolan Kalmar IF 3.53.9      
             
Höjd            
1 Maria Tell Funkabo skol-IF 1.65     H
2 Johanna Steen Emmaboda skol-IF 1.40      
3 Nicolina Svensén Ölands Friskola IF 1.20      
3 Lisa Ekberg Funkabo skol-IF 1.20      
5 Therese Bengtsson Funkabo skol-IF 1.20      
           
Längd       vind    
1 Maria Tell Funkabo skol-IF 4,73 0,0   H
2 Linnea Nilstedt Funkabo skol-IF 3,70 1,1   H
3 Lisa Ekberg Funkabo skol-IF 3,57 0    
4 Emma Persson Funkabo skol-IF 3,21 0,8    
             
Kula 3kg            
1 Caroline Jönsson Mörbylånga skol-IF 11,56     KS
2 Hanna Sjögren Mörbylånga skol-IF 9,77     KS
3 Emma Persson Funkabo skol-IF 9,62     H
4 Erika McLouglin Ölands Friskolan IF 8,26      
5 Therese Bengtsson Funkabo skol-IF 7,57      
 
Flickor åk 8 födda 1994
             
100m            
Heat 1 vind 1.2        
1 Maja Eklund Madesjö skol-IF 14.06      
2 Evelina Clason Funkabo skol-IF 14.48      
3 Josefina Aronsson Emmaboda skol-IF 14.70      
4 Louise Olsson Funkabo skol-IF 14.71      
5 Carolina Olander Ölands Friskolan IF 14.84     H
6 Emma Lembke Paradisskolans skol-IF 14.90      
7 Sophia Kennerfalk Södra skolan Kalmar IF 16.23      
             
Heat 2 vind 0.1        
1 Elin Bertilsson Emmaboda skol-IF 14.22      
2 Rebecka Ambjörnsson Mönsterås skol-IF 14.46      
3 Rut Näsman Funkabo skol-IF 14.90      
4 Paulina Bäckström Södra Skolan Kalmar IF 15.23      
5 Ellen Bäck Funkabo skol-IF 15.45      
6 Simone Wernesson Funkabo skol-IF 15.64      
7 Johanna Rosenlind Södra Skolan Kalmar IF 16.69      
             
Heat 3 vind 1.2        
1 Nikki Berglund Mörbylånga skol-IF 13.03     F
2 Tova Österberg Mörbylånga skol-IF 13.52     F
3 Hanna Fällman Mörbylånga skol-IF 14.84      
             
             
             
FINAL vind 0.0        
1 Nikki Berglund Mörbylånga skol-IF 13.24     F
2 Tova Östberg Mörbylånga skol-IF 13.53     F
3 Elin Bertilsson Emmaboda skol-IF 13.98      
4 Maja Eklund Madsjö skol-IF 14.04      
5 Evelina Classon Funkabo skol-IF 14.35      
6 Rebecka Ambjörnsson Mönsterås skol-IF 14.39      
7 Hanna Fällman Mörbylånga skol-IF 14.61      
8 Josefine Aronsson Emmaboda skol-IF 15.01      
             
1000m            
1 Nikkie Berglund Mörbylånga skol-IF 3.35.6     F
2 Emma Damne Södra Skolan Kalmar IF 3.40.3      
Höjd            
1 Tova Österberg Mörbylånga skol-IF 1.60     F
2 Nikki Berglund Mörbylånga skol-IF 1.45     F
3 Ida Johansson Paradisskolans skol-IF 1.40      
4 Jessica Pettersson Emmaboda skol-IF 1.35      
5 Ellen Grabrielsson Fröviskolan 1.30      
6 Olivia Fältsjö Mönsterås skol-IF 1.30      
7 Hanna fällman Mörbylånga skol-IF 1.30      
8 Ellen Bräck Funkabo skol-IF 1.30      
9 Emma Elneus Funkabo skol-IF 1.25      
10 Louise Olsson Funkabo skol-IF 1.25      
             
Längd       vind    
1 Nikki Berglund Mörbylånga skol-IF 4.96 0.0 4.94 F
2 Tova Österberg Mörbylånga skol-IF 4.96 ´-0.4 3.14 F
3 Evelina Clason Funkabo skol-IF 4.29 0.4    
4 Hedda Liljegren Paradisskolans skol-IF 4.28 0.2    
5 Hanna Fällman Mörbylånga skol-IF 4.22 0.6    
6 Ida Johansson Paradisskolans skol-IF 4.03 0.3    
7 Josefine Jonsson Madesjö skol-IF 4.00 0.0    
8 Emma Lembke Paradisskolans skol-IF 3.95 0.9    
9 Ellen Grabielsson Fröviskolans skol-IF 3.89 0.4    
10 Simone Wernesson Funkabo skol-IF 3.88 0.5    
11 Josefina Aronsson Emmaboda skol-IF 3.81 0.8    
12 Agnes Karlsson Funkabo skol-IF 3.79 1.2    
13 Emma Elneus Funkabo skol-IF 3.63 0.5    
14 Paulina Bäckström Södra Skolan Kalmar IF 3.55 0.2    
15 Frida Nilsson Mörbylånga skol-IF 3.44 0.6    
16 Selma Kaharavic Funkabo skol-IF 3.17 0.4    
             
Kula 3kg            
1 Tova Österberg Mörbylånga skol-IF 10.00     F
2 Hedda Liljegren Paradisskolans skol-IF 9.96      
3 Moa Berglund Emmaboda skol-IF 9.85      
4 Nikki Berglund Mörbylånga skol-IF 9.65     F
5 Evelina Johansson Fröviskolans skol-IF 9.36      
6 Thea Ericsson Lundgren Madesjö skol-IF 9.14      
7 Agnes Knutsson Funkabo skol-IF 7.55      
8 Frida Nilsson Mörbylånga skol-IF 7.44      
9 Louise Olsson Funkabo skol-IF 7.28      
10 Anna Franzén Emmaboda skol-IF 7.00      
11 Sofia Kennerfalk Södra Skolan Kalmar IF 6.82      
12 Elin Håkansson Funkabo skol-IF 6.56      
13 Paulina Bäckström Södra Skolan Kalmar IF 6.18      
14 Ellen Bräck Funkabo skol-IF 6.11      
15 Johanna Roselind Södra Skolan Kalmar IF 5.04      
 
Flickor åk 7 födda 1995
             
80m            
Heat 1 vind 0.0        
1 Evelina Dahlberg Falkenbergskolans skol-IF 10.88     H
2 Elsa Gustavsson Blomstermåla skolas IF 11.43      
3 Klara Nordberg Funkabo skol-IF 12.04      
4 Emma Forsberg Funkabo skol-IF 12.42      
5 Sarah Fransson Funkabo skol-IF 12.81      
6 Ruta Karlsson Ölands Friskola IF 13.61      
             
Heat 2 vind 0.0        
1 Elin Lindeblad Torskolan 10.89     H
2 Malin Wikström Falkenbergskolans skol-IF 11.16      
3 Emma Petersson Fröviskolans skol-IF 11.98      
4 Sara Olsson Fröviskolans skol-IF 12.40      
             
FINAL vind 0.0        
1 Evelina Dahlberg Falkenbergskolans skol-IF 10.83     H
2 Elin Lindeblad Torskolan 10.94     H
3 Malin Wickström Falkenbergskolans skol-IF 11.23      
4 Elsa Gustavsson Blomstermåla skolas IF 11.52      
5 Emma Petersson Fröviskolans skol-IF 12.04      
6 Klara Nordberg Fröviskolans skol-IF 12.29      
7 Sara Olsson Fröviskolans skol-IF 12.58      
8 Sarah Fransson Fröviskolans skol-IF 12.63      
             
1000m            
1 Emma Petersson Funkabo skol-IF 3.51.5      
2 Lisa Israelsson Falkenbergskolans skol-IF 3.53.2      
3 Frida Almén Funkabo skol-IF 3.56.6     H
4 Josefine Harrysson Funkabo skol-IF 4.06.3      
             
Höjd            
1 Emma Pettersson Funkabo skol-IF 1.40      
2 Frida Almén Funkabo skol-IF 1.35     H
3 Julia Franzen Lindsdalsskolan 1.35      
3 Elin Lindeblad Torskolan 1.35     H
5 Klara Nordberg Funkabo skol-IF 1.30      
5 Lisa Sjöström Funkabo skol-IF 1.30      
7 Emma Forsberg Funkabo skol-IF 1.25      
8 Elim Olsson Funkabo skol-IF 1.20      
12 Agnes Fransén Funkabo skol-IF dnf      
             
Längd       vind    
1 Elin Lindblad Torskolan 5.17 0.0   H
2 Emma Petersson Funkabo skol-IF 4.57 0.0    
3 Malin Wikström Falkenbergskolans skol-IF 4.48 0.0 4.48  
4 Elsa Gustavsson Blomstermåla skolas IF 4.48 0.0 4.43  
5 Evelina Dahlberg Falkenbergskolans skol-IF 4.48 -0,2 4.40 H
6 Klara Nordberg Funkabo skol-IF 3.97 0.0    
7 Agnes Franzén Funkabo skol-IF 3.93 1.0    
8 Pernilla Sjögren Funkabo skol-IF 3.77 1.3    
9 Sara Olsson Fröviskolans skol-IF 3.75 0.7    
10 Jenny Sturesson Funkabo skol-IF 3.57 1.3    
11 Johanna Andersson Funkabo skol-IF 3.55 0.9    
12 Josefine Kling Ölands Friskola IF 3.46 0.0    
13 Elin Olsson Funkabo skol-IF 3.30 ´-0,6    
             
Kula 2kg            
1 Linda Jeansen Funkabo skol-IF 9.04     H
2 Evelina Dahlberg Falkenbergskolans skol-IF 8.98     H
3 Jenny Sturesson Funkabo skol-IF 8.72      
4 Malin Wickström Falkenbergskolans skol-IF 8.41      
5 Elsa Gustavsson Blomstermåla skolas IF 8.40      
6 Lisen Åstrand Funkabo skol-IF 7.72      
7 Pernilla Sjögren Funkabo skol-IF 7.69      
8 Josefine Kling Ölands Friskola IF 7.43      
9 Lisa Israelsson Falkenbergskolans skol-IF 7.29      
10 Johanna Franzén Funkabo skol-IF 7.23      
11 Ruta Karlsson Ölands Friskola IF 6.14      
 
Stafett 10x200m          
1 Mörbylånga skol-IF   4.45.6      
2 Emmaboda skol-IF   4.47.9      
3 Funkabo skol-IF lag 1, år 9 4.51.4      
4 Funkabo skol-IF lag 2, år 8 5.00.9      
5 Funkabo skol-IF lag 3, år 7 5.38.7      
 
  Mörbylånga skol-IF Emmaboda skol-IF  
  Nikki Berglund Moa Berglund  
  Tova Österberg Josefin Aronsson  
  Hanna Felman Johanna Steen  
  Caroline Jönsson Jessica Pettersson  
  Frida Nilsson Elin Berglund  
  Oskar Nordborg Erik Wikell  
  Daniel Nordborg Johan Gunnarsson  
  Filip Nilsson Ante Vallien  
  Martin Kristoffersson Claes Johansson  
  Henrik Freij Linus Henriksson  
 
  Funkabo SIF 1, år 9 Funkabo SIF 2, år 8 Funkabo SIF 3, år 7
  Emma Jeansson Louise Ohlsson Emma Forsberg
  Linnea Nilsfors Simone Wernersson Klara Nordborg
  Filipa Wiebert Evelina Clason Emma Pettersson
  Maria Tell Malin Palmgvist Sarah Fransson
  Therese Bengtsson Ellen Bäck Josefine Harysson
  Petter Malm Persson Mattias Arnesson Emil Quick
  Eddie Marku Alexander Lundin Isak Carlsson
  Besfort Brahimi Daniel Bryberg Erik Keanius
  Sebastian Almén Eric Svensson Amar Dedie
  Hannes Carlsson Lukas Simonsson Carl Alvelid
 
     
  © HIF, uppdaterad 2008-10-02