<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat        
  Skol-DM i Friidrott år 5 & 6, 2009
Södra Kalmar läns skolidrottsföbund
 
     
 
Datum: Torsdag 24 sep. Plats: Fredriksskans IP, Kalmar. Arrangör: Högby IF och Djurängsskolans IF
Tävlingsledare & Starter: Carl-Gustaf Nilsson Eltid: Bo Björkholm Speaker: Owe Holm
Väder: Mulet och 14-15 °C
 
     
 
  Pojkar År 6 80 meter Heat 1   +2.5    
1. Jan Hoang -97 Kalmarsundsskolan 11.55 Final    
2. Oskar Dahlström -97 Runstens Skol IF 11.56 Final    
3. Ersan Demirovic -97 Fagerslättsskolans IF 12.00 Final    
4. Viktor Lindqvist -97 Kalmarsundsskolan 12.02 Final    
5. Axel Fredriksson -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 12.11      
6. Johan Gustafsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.55      
  Tore Pettersson -97 Vasaskolans IF dns      
             
  Pojkar År 6 80 meter Heat 2   +2.5    
1. Hampus Loftenius -97 Rinkabyholms Skol IF 12.04 Final    
2. Zeb Jonsson -97 Torsås Skol IF, Berg 12.05 Final    
3. Omar Kadhim -97 Oxhagsskolans IF 12.20      
4. Fabian Brandstedt -97 Lindöskolans IF 12.56      
5. Erik Johansson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.82      
6. Milton Wieslander -97 Djurängsskolans IF 12.86      
7. Jesper Öhman -97 Västra Funkabo Skol IF 13.35      
  Oscar Åström-Hallström -97 Färjestadens Skol IF dns      
             
  Pojkar År 6 80 meter Heat 3   +3.0    
1. Hampus Larsson -97 Färjestadens Skol IF 12.17      
2. Vincent Åhman -97 Västra Funkabo Skol IF 12.24      
3. Edvin Gottfredsson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 12.73      
4. Emil Gustafsson -97 Västra Funkabo Skol IF 12.82      
5. Leonor Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 12.83      
6. Fhilip Berg -97 Västra Funkabo Skol IF 12.98      
  Jonatan Jansson -97 Algutsrums Skol IF, Glö dns      
             
  Pojkar År 6 80 meter Heat 4   +1.4    
1. Joel Lundgren -97 Madesjö Skol IF 11.69 Final    
2. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 11.96 Final    
3. Filip Sachpekidis -97 Lindsdal RO:s Skol IF 12.18      
4. Oscar Nordén -97 Lindsdal RO:s Skol IF 12.29      
5. Filip Olsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.31      
6. Felix Persson -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 12.65      
             
  Pojkar År 6 80 meter Final   +2.1    
1. Jan Hoang -97 Kalmarsundsskolan 11.37      
2. Joel Lundgren -97 Madesjö Skol IF 11.38      
3. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 11.57      
4. Oskar Dahlström -97 Runstens Skol IF 11.58      
5. Ersan Demirovic -97 Fagerslättsskolans IF 11.84      
6. Zeb Jonsson -97 Torsås Skol IF, Berg 11.88      
7. Hampus Loftenius -97 Rinkabyholms Skol IF 12.03      
8. Viktor Lindqvist -97 Kalmarsundsskolan 12.08      
             
  Pojkar År 6 1000 meter Samlad lista        
1. Jan Jakoubek -97 Orrefors skola 3.18.95 Heat 1 1.  
2. Fredrik Lundgren -97 Djurängsskolans IF 3.21.96 Heat 2 1.  
3. Fabian Brandstedt -97 Lindöskolans IF 3.23.04 Heat 2 2.  
4. Omar Kadhim -97 Oxhagsskolans IF 3.25.68 Heat 2 3.  
5. Erik Johansson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.29.16 Heat 3 1.  
6. Viktor Lindqvist -97 Kalmarsundsskolan 3.30.29 Heat 1 2.  
7. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 3.30.86 Heat 1 3.  
8. Albin Hagström -97 Lindsdal RO:s Skol IF 3.30.92 Heat 3 2.  
9. Jan Hoang -97 Kalmarsundsskolan 3.32.76 Heat 3 3.  
10. Ali Kadhim -97 Oxhagsskolans IF 3.33.50 Heat 2 4.  
11. Stefan Brynielsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 3.33.65 Heat 3 4.  
12. Omar Hatzalie -97 Västra Funkabo Skol IF 3.34.25 Heat 1 4.  
13. Fhilip Berg -97 Västra Funkabo Skol IF 3.35.05 Heat 3 5.  
14. Josef Johansson -97 Färjestadens Skol IF 3.35.63 Heat 1 5.  
15. Lukas Hellberg -97 Rinkabyholms Skol IF 3.35.66 Heat 2 5.  
16. Hampus Loftenius -97 Rinkabyholms Skol IF 3.37.67 Heat 3 6.  
17. Jesper Wilén -97 Rinkabyholms Skol IF 3.37.97 Heat 3 7.  
18. William Olsson -97 Torsås Skol IF, Berg 3.40.04 Heat 2 6.  
19. Kristoffer Loo -97 Falkenbergskolans IF 3.41.16 Heat 2 7.  
20. Oskar Dahlström -97 Runstens Skol IF 3.41.75 Heat 3 8.  
21. David Pena Hernandez -97 Torsås Skol IF, Berg 3.43.31 Heat 1 6.  
22. Hampus Larsson -97 Färjestadens Skol IF 3.44.54 Heat 1 7.  
23. Filip Olsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.44.55 Heat 3 9.  
24. Axel Fransson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.45.20 Heat 2 8.  
25. Felix Carlsson -97 Kalmarsundsskolan 3.46.51 Heat 1 8.  
26. Victor Bertilsson -97 Torsås Skol IF, Berg 3.49.18 Heat 1 9.  
27. Jesper Olofsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.49.44 Heat 2 9.  
28. Teo Ahrenius -97 Kalmarsundsskolan 3.50.85 Heat 3 10.  
29. Hannes Löfqvist -97 Torsås Skol IF, Berg 3.56.69 Heat 2 10.  
30. Emil Gustavsson -97 Västra Funkabo Skol IF 4.13.96 Heat 2 11.  
31. Jesper Öhman -97 Västra Funkabo Skol IF 4.17.95 Heat 2 12.  
  Tore Pettersson -97 Vasaskolans IF dns Heat 1    
  Felix Persson -97 Nybro Östra Skol IF, Hane dns Heat 1    
  Oskar Kennerfalk -97 Lindsdal RO:s Skol IF dns Heat 1    
  Vincent Åhman -97 Västra Funkabo Skol IF dns Heat 2    
  Dennis Johansson-Fors -97 Algutsrums Skol IF, Gård dns Heat 2    
  Leonor Dautovski -97 Oxhagsskolans IF dns Heat 3    
  Jonathan Berg 97 Fagerslättsskolans IF dns Heat 3    
  Oscar Åström-Hallström -97 Färjestadens Skol IF dns Heat 3    
             
  Pojkar År 6 Höjd          
1. Jan Jakoubek -97 Orrefors skola 1.45      
2. Daniel Strömberg -97 Färjestadens Skol IF 1.40      
3. Fredrik Lundgren -97 Djurängsskolans IF 1.30      
4. Edvin Gottfredsson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 1.30      
5. Johan Gillner -97 Falkenbergskolans IF 1.25      
5. Nam -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 1.25      
7. Johan Gustafsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.25      
8. Adam Nordström -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.25      
9. Hampus Loftenius -97 Rinkabyholms Skol IF 1.25      
9. Dennis Johansson-Fors -97 Algutsrums Skol IF, Gård 1.25      
11. Erik Ljungkvist -97 Falkenbergskolans IF 1.15      
11. Alfred Törngren -97 Falkenbergskolans IF 1.15      
11. David Borgebäck -97 Algutsrums Skol IF, Glö 1.15      
11. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 1.15      
11. Alen Spahic -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 1.15      
11. Omar Hadzalic -97 Västra Funkabo Skol IF 1.15      
17. Tore Pettersson -97 Vasaskolans IF 1.15      
17. William Lönegren -97 Västra Funkabo Skol IF 1.15      
  Adam Norman -97 Lindöskolans IF dns      
             
  Pojkar År 6 Längd zon     Motvind    
1. Robin Clason -97 Västra Funkabo Skol IF 4.16 < 0 m/s    
2. Daniel Strömberg -97 Färjestadens Skol IF 4.10 < 0 m/s    
3. Joel Lundgren -97 Madesjö Skol IF 4.04 < 0 m/s    
4. Jonatan Jansson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 4.00 3.96 < 0 m/s  
5. Nam -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 4.00 3.92 < 0 m/s  
6. Tore Pettersson -97 Vasaskolans IF 3.90 < 0 m/s    
7. Andreas Selldal -97 Djurängsskolans IF 3.87 < 0 m/s    
8. Jan Hoang -97 Kalmarsundsskolan 3.78 3.66 3.62 < 0 m/s
9. Viktor Lindqvist -97 Kalmarsundsskolan 3.78 3.66 4.43 < 0 m/s
10. Niels Fonseca -97 Djurängsskolans IF 3.77 < 0 m/s    
11. Edvin Gottfredsson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 3.74 < 0 m/s    
12. Axel Fredriksson -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 3.72 < 0 m/s    
13. Hampus Larsson -97 Färjestadens Skol IF 3.67 < 0 m/s    
14. Fabian Brygt -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.63 < 0 m/s    
15. Felix Carlsson -97 Kalmarsundsskolan 3.61 < 0 m/s    
16. Erik Johansson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.50 < 0 m/s    
17. Emil Gustafsson -97 Västra Funkabo Skol IF 3.48 < 0 m/s    
18. Jesper Öman -97 Västra Funkabo Skol IF 3.40 < 0 m/s    
19. Fhilip Berg -97 Västra Funkabo Skol IF 3.31 < 0 m/s    
  Omar Kadhim -97 Oxhagsskolans IF dns      
  Vincent Åhman -97 Västra Funkabo Skol IF dns      
             
  Pojkar År 6 Kula 3,0          
1. Oskar Dahlström -97 Runstens Skol IF 10.50      
2. Felix Gunnarsson -97 Lindsdal RO:s Skol IF 10.08      
3. Kasim Sultani -97 Kalmarsundsskolan 9.32      
4. Jan Jakoubek -97 Orrefors skola 8.90      
5. Max Wilhelmsson -97 Mörbylånga Skol IF 8.58      
6. Dennis Petersson -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 8.45      
7. Max Svanhall -97 Mörbylånga Skol IF 8.16      
8. Alexander Lundgren -97 Rinkabyholms Skol IF 8.12      
9. Fredrik Lundgren -97 Djurängsskolans IF 8.05      
10. Klas Heiding -97 Vasaskolans IF 7.92      
11. David Pena Hernandez -97 Torsås Skol IF, Berg 7.76      
12. Max Olsson -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 7.75      
13. Loan Zendelli -97 Vasaskolans IF 7.46      
14. Dennis Johansson-Fors -97 Algutsrums Skol IF, Gård 7.00      
15. Zinad Dyoutlic -97 Oxhagsskolans IF 6.77      
16. Durhat Özturk -97 Oxhagsskolans IF 6.70      
17. Fabian Brygt -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 6.69      
18. Hannes Löfqvist -97 Torsås Skol IF, Berg 6.36      
19. Victor Bertilsson -97 Torsås Skol IF, Berg 6.30      
  Simon Nyman -97 Algutsrums Skol IF, Glö dns      
  Vincent Åhman -97 Västra Funkabo Skol IF dns      
  Oscar Åström-Hallström -97 Färjestadens Skol IF dns      
             
  Pojkar År 6 Boll 300 gram          
1. Jan Jakoubek -97 Orrefors skola 55.00      
2. Felix Gunnarsson -97 Lindsdal RO:s Skol IF 49.07      
3. Kasim Sultani -97 Kalmarsundsskolan 46.28      
4. Oskar Dahlström -97 Runstens Skol IF 44.68      
5. Max Svanhall -97 Mörbylånga Skol IF + 40.77      
6. Klas Heiding -97 Vasaskolans IF 37.61      
7. David Pena Hernandez -97 Torsås Skol IF, Berg 37.00      
8. Dennis Petersson -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 36.64      
9. Daniel Strömberg -97 Färjestadens Skol IF 36.42      
10. Max Wilhelmsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 35.65      
11. Loan Zendeli -97 Vasaskolans IF 34.39      
12. Filip Stenmark -97 Falkenbergskolans IF 34.32      
13. Ersan Demirovic -97 Fagerslättsskolans IF 33.08      
14. Fabian Brygt -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 32.14      
15. Adam Nordström -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 30.47      
16. Leonor Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 30.38      
17. Victor Bertilsson -97 Torsås Skol IF, Berg 30.03      
18. Hampus Larsson -97 Färjestadens Skol IF 28.62      
19. Oscar Åström-Hallström -97 Färjestadens Skol IF 28.32      
20. Stavja Theodoridis ? 28.32      
21. Durhat Özturk -97 Oxhagsskolans IF 28.30      
22. Jesper Olofsson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 28.20      
23. Axel Fransson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 26.89      
24. Rijad Duristlia -97 Oxhagsskolans IF 26.56      
25. Ali Kadhim -97 Oxhagsskolans IF 26.23      
26. Josef Johansson -97 Färjestadens Skol IF 25.22      
  Elias Jönsson -97 Rinkabyholms Skol IF dns      
             
             
             
  Pojkar År 5 60 meter Heat 1   +2.6    
1. Simon Lindström -98 Algutsrums Skol IF, Tors 9.61      
2. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 9.74      
3. Isak Olsson -98 Rinkabyholms Skol IF 9.79      
4. Noah Svensson -98 Västra Funkabo Skol IF 9.80      
5. Tobias Magnusson -98 Rinkabyholms Skol IF 10.09      
6. Elias Eriksson -98 Vasaskolans IF 10.16      
7. Svante Ingesson -98 Västra Funkabo Skol IF 10.20      
8. Daniel Norbrg -98 Djurängsskolans IF 10.67      
             
  Pojkar År 5 60 meter Heat 2   +1.9    
1. Oliver Aldén -98 Västra Funkabo Skol IF 9.17 Final    
2. Albin Lindblad -98 Djurängsskolans IF 9.51 Final    
3. Erik Ahl -98 Kalmarsundsskolan 9.53 Final    
4. Gustaf Carlgren -98 Kalmarsundsskolan 9.73      
5. Calle Lindh -98 Vasaskolans IF 9.81      
6. Jacob Gren Carlstedt -98 Färjestadens Skol IF 9.89      
7. Elias Slättengren -98 Rinkabyholms Skol IF 9.94      
  Simon Hammenstrand -98 Nybro Östra Skol IF, Hane dns      
             
  Pojkar År 5 60 meter Heat 3   +2.4    
1. Victor Sundström -98 Färjestadens Skol IF 9.18 Final    
2. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 9.46 Final    
3. Nicklas Lantz -98 Färjestadens Skol IF 9.56      
4. Herman Blomberg -98 Nybro Östra Skol IF, Hane 9.79      
5. Karl Axelsson -98 Västra Funkabo Skol IF 9.80      
6. Sebastian Kamnert -98 Djurängsskolans IF 10.88      
7. Jonas Karlsson -98 Djurängsskolans IF 11.29      
             
  Pojkar År 5 60 meter Heat 4   +1.5    
1. Carl Triberg -98 Vasaskolans IF 9.29 Final    
2. Igor Vidovic -98 Fagerslättsskolans IF 9.32 Final    
3. Samuel Trankvill -98 Mörbylånga Skol IF 9.62      
4. Abel Mohlin -98 Västra Funkabo Skol IF 9.91      
5. Anton Niklasson -98 Torsås Skol IF, Berg 9.94      
6. Aras Berakat -98 Djurängsskolans IF 10.17      
7. Anton Karlsson -98 Rinkabyholms Skol IF 10.21      
8. Oscar Mosén -98 Lindöskolans IF 10.42      
             
  Pojkar År 5 60 meter Heat 5   +1.5    
1. Simon Persson -98 Kalmarsundsskolan 9.31 Final    
2. Axel Nilsfors -98 Sjöängsskolans IF 9.84      
3. Belmin Talic -98 Kalmarsundsskolan 9.86      
4. Oliver Nielsen -98 Torsås Skol IF, Berg 9.88      
5. Haris Alic -98 Djurängsskolans IF 10.08      
6. Filip Hammarberg -98 Rinkabyholms Skol IF 10.54      
7. Philippe Bajcetic -98 Falkenbergskolans IF 12.44      
  Rosna Hasam -98 Djurängsskolans IF dns      
             
  Pojkar År 5 60 meter Final   +2.8    
1. Oliver Aldén -98 Västra Funkabo Skol IF 8.99      
2. Simon Persson -98 Kalmarsundsskolan 9.06      
3. Carl Triberg -98 Vasaskolans IF 9.11      
4. Victor Sundström -98 Färjestadens Skol IF 9.12      
5. Igor Vidovic -98 Fagerslättsskolans IF 9.16      
6. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 9.47      
7. Erik Ahl -98 Kalmarsundsskolan 9.55      
8. Albin Lindblad -98 Djurängsskolans IF 9.57      
             
  Pojkar År 5 1000 meter Samlad lista        
1. Oliver Aldén -98 Västra Funkabo Skol IF 3.35.09 Heat 1 1.  
2. Hugo Wilhelmsson -98 Algutsrums Skol IF, Glö 3.39.37 Heat 2 1.  
3. Herman Blomberg -98 Nybro Östra Skol IF, Hane 3.39.45 Heat 1 2.  
4. Igor Vidovic -98 Fagerslättsskolans IF 3.39.85 Heat 3 1.  
5. Daniel Gustavsson -98 Djurängsskolans IF 3.42.95 Heat 2 2.  
6. Oliver Nielsen -98 Torsås Skol IF, Berg 3.43.46 Heat 2 3.  
7. Niklas Dolk -98 Sjöängsskolans IF 3.45.18 Heat 2 4.  
8. Adam Hellborg -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.46.10 Heat 3 2.  
9. Ylli Podrimacaku -98 Oxhagsskolans IF 3.46.38 Heat 3 3.  
10. Hannes Bengtsson -98 Vasaskolans IF 3.46.79 Heat 3 4.  
11. Isak Vallberg -98 Färjestadens Skol IF 3.47.28 Heat 2 5.  
12. Gabriel Björlin -98 Vasaskolans IF 3.48.10 Heat 2 6.  
13. Nils Hammaräng -98 Kalmarsundsskolan 3.48.87 Heat 2 7.  
14. Abel Mohlin -98 Västra Funkabo Skol IF 3.50.84 Heat 1 3.  
15. Svante Ingesson -98 Västra Funkabo Skol IF 3.54.63 Heat 3 5.  
16. Jacob Thaning -98 Algutsrums Skol IF, Glö 3.57.96 Heat 1 4.  
17. David Norberg -98 Djurängsskolans IF 3.58.34 Heat 3 6.  
18. Casper Hovdegård -98 Sjöängsskolans IF 3.59.66 Heat 3 7.  
19. Axel Nilsfors -98 Sjöängsskolans IF 4.01.09 Heat 2 8.  
20. Linus Johansson -98 Algutsrums Skol IF, Glö 4.01.59 Heat 3 8.  
21. Albin Lundblad -98 Djurängsskolans IF 4.02.25 Heat 2 9.  
22. Karl Axelsson -98 Västra Funkabo Skol IF 4.04.25 Heat 3 9.  
23. Albion Barja -98 Oxhagsskolans IF 4.07.84 Heat 2 10.  
24. Eddie Jonsson -98 Sjöängsskolans IF 4.08.37 Heat 2 11.  
25. Pehr Jansson -98 Torsås Skol IF, Berg 4.08.37 Heat 2 12.  
26. Anton Blomberg -98 Sjöängsskolans IF 4.11.84 Heat 3 10.  
27. Ted Long -98 Torsås Skol IF, Berg 4.14.33 Heat 1 5.  
28. David Steglander -98 Färjestadens Skol IF 4.16.18 Heat 2 13.  
29. Linus Jumne -98 Sjöängsskolans IF 4.17.60 Heat 1 6.  
30. Sebastian Kamnert -98 Djurängsskolans IF 4.20.99 Heat 2 14.  
31. Hassan Chahrour -98 Torsås Skol IF, Berg 4.25.89 Heat 1 7.  
32. Ludwig Edman -98 Sjöängsskolans IF 4.30.77 Heat 1 8.  
33. Axel Olsson -98 Torsås Skol IF, Berg 4.31.77 Heat 1 9.  
34. Sonny Johansson -98 Oxhagsskolans IF 4.36.50 Heat 3 11.  
35. Albin Myrbäck -98 Sjöängsskolans IF 4.36.68 Heat 1 10.  
  David Steglander -98 Färjestadens Skol IF dns Heat 1 11.  
  Daniel Gustafsson -98 Djurängsskolans IF dns Heat 1 12.  
             
  Pojkar År 5 Höjd          
1. Calle Lindh -98 Vasaskolans IF 1.35      
2. Daniel Gustafsson -98 Djurängsskolans IF 1.35      
3. Simon Lindström -98 Algutsrums Skol IF, Tors 1.25      
4. Linus Ämtvall -98 Färjestadens Skol IF 1.25      
5. Jacob Gren Carlstedt -98 Färjestadens Skol IF 1.25      
5. Albin Kajbjer -97 Falkenbergskolans IF 1.25      
7. Rasmus Karlsson -98 Algutsrums Skol IF, Gård 1.20      
7. Oliver Aldén -98 Västra Funkabo Skol IF 1.20      
7. Karl Axelsson -98 Västra Funkabo Skol IF 1.20      
10. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 1.20      
10. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 1.20      
12. Isak Olsson -98 Rinkabyholms Skol IF 1.20      
12. Niklas Dolk -98 Sjöängsskolans IF 1.20      
12. Isak Vallberg -98 Färjestadens Skol IF 1.20      
12. David Steglander -98 Färjestadens Skol IF 1.20      
16. Samuel Trankvill -98 Mörbylånga Skol IF 1.20      
17. Adam Hellborg -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.15      
17. Carl Triberg -98 Vasaskolans IF 1.15      
17. Albin Jacobsson -98 Färjestadens Skol IF 1.15      
20. Anton Karlsson -98 Rinkabyholms Skol IF 1.05      
20. Elias Slättengren -98 Rinkabyholms Skol IF 1.05      
20. David Linge -98 Rinkabyholms Skol IF 1.05      
20. Erik Porcile -98 Rinkabyholms Skol IF 1.05      
20. Hannes Bengtsson -98 Vasaskolans IF 1.05      
20. Jakob Högsander -98 Västra Funkabo Skol IF 1.05      
20. Samer Mohamed -98 Djurängsskolans IF 1.05      
27. Jakob Sundgren -98 Djurängsskolans IF 1.05      
28. Albin Lindblad -98 Djurängsskolans IF 1.05      
  Haris Alic -98 Djurängsskolans IF dnf      
  Herman Åsenius -98 Vasaskolans IF dnf      
  David Olsson -98 Falkenbergskolans IF dns      
  Victor Sundström -98 Färjestadens Skol IF dns      
             
  Pojkar År 5 Längd zon     Motvind    
1. Simon Lindström -98 Algutsrums Skol IF, Tors 4.02 < 0 m/s    
2. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 3.95 < 0 m/s    
3. Albin Kajbjer -97 Falkenbergskolans IF 3.92 < 0 m/s    
4. Calle Lindh -98 Vasaskolans IF 3.86 < 0 m/s    
5. Victor Sundström -98 Färjestadens Skol IF 3.83 3.75 < 0 m/s  
6. Samuel Trankvill -98 Mörbylånga Skol IF 3.83 3.66 < 0 m/s  
7. Hugo Wilhelmsson -98 Algutsrums Skol IF, Glö 3.70 < 0 m/s    
8. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 3.67 < 0 m/s    
9. Albin Lindblad -98 Djurängsskolans IF 3.61 < 0 m/s    
10. Linus Ämtvall -98 Färjestadens Skol IF 3.56 < 0 m/s    
11. Belmin Talic -98 Kalmarsundsskolan 3.55 < 0 m/s    
12. Oliver Nielsen -98 Torsås Skol IF, Berg 3.54 3.42 < 0 m/s  
13. Karl Axelsson -98 Västra Funkabo Skol IF 3.54 3.32 < 0 m/s  
14. Simon Persson -98 Kalmarsundsskolan 3.53 < 0 m/s    
15. Nicklas Lantz -98 Färjestadens Skol IF 3.52 < 0 m/s    
16. Elias Slättengren -98 Rinkabyholms Skol IF 3.50 < 0 m/s    
17. Gustaf Carlgren -98 Kalmarsundsskolan 3.41 < 0 m/s    
18. Tim Wiik -98 Rinkabyholms Skol IF 3.38 < 0 m/s    
19. Haris Alic -98 Djurängsskolans IF 3.31 < 0 m/s    
20. Erik Ahl -98 Kalmarsundsskolan 3.30 3.24 < 0 m/s  
21. Gabriel Björlin -98 Vasaskolans IF 3.30 3.23 < 0 m/s  
22. Albion Barja -98 Oxhagsskolans IF 3.22 < 0 m/s    
23. Anton Niklasson -98 Torsås Skol IF, Berg 3.18 < 0 m/s    
24. David Linge -98 Rinkabyholms Skol IF 3.17 3.12 < 0 m/s  
25. Isak Olsson -98 Rinkabyholms Skol IF 3.17 - < 0 m/s  
26. David Steglander -98 Färjestadens Skol IF 3.16 < 0 m/s    
27. Ylli Podrimacaku -98 Oxhagsskolans IF 3.12 3.05 < 0 m/s  
28. Hampus Römberg -98 Västra Funkabo Skol IF 3.12 2.97 < 0 m/s  
29. Erik Porcile -98 Rinkabyholms Skol IF 3.10 < 0 m/s    
30. Jakob Högsander -98 Västra Funkabo Skol IF 3.09 < 0 m/s    
31. Aras Berakat -98 Djurängsskolans IF 3.06 < 0 m/s    
32. Jonathan Pajkin -98 Djurängsskolans IF 2.97 < 0 m/s    
33. Filip Hammarberg -98 Rinkabyholms Skol IF 2.80 < 0 m/s    
34. Jonas Karlsson -98 Djurängsskolans IF 2.73 < 0 m/s    
35. Arvid Sjöblom -98 Västra Funkabo Skol IF 2.56 < 0 m/s    
  Svante Ingesson -98 Västra Funkabo Skol IF dns      
  Oliver Aldén -98 Västra Funkabo Skol IF dns      
  Simon Hammenstrand -98 Nybro Östra Skol IF, Hane dns      
             
  Pojkar År 5 Kula 2,0          
1. Oliver Aldén -98 Västra Funkabo Skol IF 9.22      
2. Samuel Trankvill -98 Mörbylånga Skol IF 9.15      
3. Linus Styrlin -98 Sjöängsskolans IF 9.08      
4. Simon Lindström -98 Algutsrums Skol IF, Tors 8.90      
5. Petter Kajbjer -98 Falkenbergskolans IF 8.11      
6. Albin Lindblad -98 Djurängsskolans IF 8.11      
7. Tim Wiik -98 Rinkabyholms Skol IF 8.07      
8. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 7.88      
9. Arvid Rehn -98 Sjöängsskolans IF 7.82      
10. Kevin Aspenhed -98 Lindöskolans IF 7.77      
11. Noah Svensson -98 Västra Funkabo Skol IF 7.75      
12. Axel Nilsfors -98 Sjöängsskolans IF 7.68      
13. David Erlandsson -98 Västra Funkabo Skol IF 7.53      
14. Jacob Thaning -98 Algutsrums Skol IF, Glö 7.42      
15. Hampus Römberg -98 Västra Funkabo Skol IF 7.39      
16. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 7.32      
17. Robin Widäng -98 Sjöängsskolans IF 7.24      
18. Jacob Nilsson -99 Djurängsskolans IF 7.06      
19. Fredrik Nilsson -98 Rinkabyholms Skol IF 7.00      
20. Oskar Jägerklou -98 Rinkabyholms Skol IF 6.97      
21. Arvid Sjöblom -98 Västra Funkabo Skol IF 6.83      
22. Oliver Nilsson -98 Sjöängsskolans IF 6.81      
23. Rasmus Karlsson -98 Algutsrums Skol IF, Gård 6.50      
24. Karl Land -98 Sjöängsskolans IF 6.32      
25. Svante Ingesson -98 Västra Funkabo Skol IF 6.27      
  Samer Mohamed -98 Djurängsskolans IF dns      
             
  Pojkar År 5 Boll 300 gram          
1. Samuel Trankvill -98 Mörbylånga Skol IF 38.90      
2. Oliver Aldén -98 Västra Funkabo Skol IF 37.60      
3. Calle Lindh -98 Vasaskolans IF 33.70      
4. Johan Cederblad -98 Falkenbergskolans IF 32.28      
5. Svante Ingesson -98 Västra Funkabo Skol IF 31.64      
6. Linus Ämtvall -98 Färjestadens Skol IF 30.82      
7. Noa Svensson -98 Västra Funkabo Skol IF 30.58      
8. Haris Alic -98 Djurängsskolans IF 30.10      
9. Gabriel Björlin -98 Vasaskolans IF 30.05      
10. Daniel Gustafsson -98 Djurängsskolans IF 29.30      
11. David Erlandsson -98 Västra Funkabo Skol IF 28.50      
12. Marcus Johansson -98 Sjöängsskolans IF 28.48      
13. Felix Andersson -98 Rinkabyholms Skol IF 28.08      
14. Pehr Jansson -98 Torsås Skol IF, Berg 27.60      
15. Ylli Podrimacaku -98 Oxhagsskolans IF 27.03      
16. Isak Olsson -98 Rinkabyholms Skol IF 26.23      
17. Anton Niklasson -98 Torsås Skol IF, Berg 26.10      
18. Oliver Nilsson -98 Sjöängsskolans IF 24.70      
19. Elias Slättengren -98 Rinkabyholms Skol IF 24.50      
20. Arvid Sjöblom -98 Västra Funkabo Skol IF 24.17      
21. Filip Hammarberg -98 Rinkabyholms Skol IF 24.06      
22. Belmin Talic -98 Kalmarsundsskolan 23.83      
23. Karl Axelsson -98 Västra Funkabo Skol IF 23.04      
24. Sonny Johansson -98 Oxhagsskolans IF 22.77      
25. Ted Long -98 Torsås Skol IF, Berg 22.59      
26. Albion Barja -98 Oxhagsskolans IF 21.94      
27. David Norberg -98 Djurängsskolans IF 21.94      
             
             
  Flickor År 6 80 meter Heat 1   +2.5    
1. Evelinn Hammarström -97 Lindsdal RO:s Skol IF 11.89 Final    
2. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 12.21 Final    
3. Nina Licina -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.33 Final    
4. Ronja Borgström -97 Färjestadens Skol IF 12.47      
5. Paulina Horndahl -97 Mörbylånga Skol IF 12.85      
6. Elvira Bengtsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 12.91      
7. Lina Nilsson -97 Västra Funkabo Skol IF 12.93      
             
  Flickor År 6 80 meter Heat 2   +3.0    
1. Charlotte Torudd Olsson -97 Rinkabyholms Skol IF 12.01 Final    
2. Sofie Söder -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.55      
3. Sofia Petersson -97 Färjestadens Skol IF 12.68      
4. Alexandra Ramström -97 Färjestadens Skol IF 12.77      
5. Irma Licina -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.83      
6. Ebba Andersson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 12.93      
7. Sandra Ålund -97 Mörbylånga Skol IF 12.94      
             
  Flickor År 6 80 meter Heat 3   +1.5    
1. Amanda Siklund -97 Rinkabyholms Skol IF 12.07 Final    
2. Fanny Andersson -97 Mörbylånga Skol IF 12.63      
3. Johanna Söderbäck -97 Färjestadens Skol IF 12.89      
4. Annie Popov -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.90      
5. Rebecka Jansson -97 Torsås Skol IF, Berg 12.96      
6. Ebba Thunberg -97 Västra Funkabo Skol IF 13.16      
7. Amanda Nicklasson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 13.72      
             
             
  Flickor År 6 80 meter Heat 4   +2.5    
1. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 12.16 Final    
2. Emma Johansson -97 Torsås Skol IF, Berg 12.28 Final    
3. Celine Adolfsson -97 Lindsdal RO:s Skol IF 12.41      
4. Julia Westergren -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 12.49      
5. Hanna Palm -97 Färjestadens Skol IF 12.68      
6. Kicki Karatsolis -97 Oxhagsskolans IF 13.10      
7. Nathalie Cedergren -97 Västra Funkabo Skol IF 13.24      
8. Lydia Asteberg -97 Färjestadens Skol IF 13.40      
             
  Flickor År 6 80 meter Heat 5   +2.1    
1. Matilda Arvidsson -97 Lindsdal RO:s Skol IF 12.17 Final    
2. Matilda Nilsson -97 Runstens Skol IF 12.36      
3. Melissa Vuong -97 Vasaskolans IF 12.49      
4. Sofia Karlsson -97 Algutsrums Skol IF, Gård 12.58      
5. Lauretta Podrimcaku -97 Oxhagsskolans IF 12.94      
6. Leonora Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 13.06      
  Amélie Aebischer -97 Falkenbergskolans IF dns      
  Sofia Karlsson -98 Oxhagsskolans IF dns      
             
  Flickor År 6 80 meter Final   +2.7    
1. Charlotte Torudd Olsson -97 Rinkabyholms Skol IF 11.80      
2. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 11.90      
3. Evelinn Hammarström -97 Lindsdal RO:s Skol IF 11.94      
4. Emma Johansson -97 Torsås Skol IF, Berg 12.03      
5. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 12.06      
6. Matilda Arvidsson -97 Lindsdal RO:s Skol IF 12.08      
7. Amanda Siklund -97 Rinkabyholms Skol IF 12.15      
8. Nina Licina -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 12.44      
             
  Flickor År 6 1000 meter Samlad lista        
1. Jenny Lundin -97 Rinkabyholms Skol IF 3.47.22 Heat 3 1.  
2. Nelly Kolbrand -97 Fagerslättsskolans IF 3.48.64 Heat 1 1.  
3. Irma Licina -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.49.38 Heat 3 2.  
4. Matilda Fredriksson -97 Rinkabyholms Skol IF 3.49.76 Heat 2 1.  
5. Adisa Pristina -97 Fagerslättsskolans IF 3.50.55 Heat 1 2.  
6. Ebba Nyholm -97 Lindsdal RO:s Skol IF 3.50.96 Heat 1 3.  
7. Emma Möllerberg -97 Lindöskolans IF 3.51.26 Heat 1 4.  
8. Emma Johansson -97 Torsås Skol IF, Berg 3.52.36 Heat 2 2.  
9. Cornelia Gustavsson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 3.56.80 Heat 2 3.  
10. Hilda Pettersson -97 Blomstermåla Skol IF 3.59.25 Heat 2 4.  
11. Julia Karlsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 3.59.55 Heat 2 5.  
12. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 3.59.78 Heat 3 3.  
13. Matilda Nilsson -97 Runstens Skol IF 4.01.33 Heat 3 4.  
14. Amanda Nicklasson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 4.02.48 Heat 3 5.  
15. Rebecka Jansson -97 Torsås Skol IF, Berg 4.04.45 Heat 1 5.  
16. Stina Josefsson -97 Madesjö Skol IF 4.05.47 Heat 3 6.  
17. Elise Abramsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 4.07.57 Heat 2 6.  
18. Paulina Horndahl -97 Mörbylånga Skol IF 4.11.36 Heat 1 6.  
19. Ellinor Håkansson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 4.12.36 Heat 1 7.  
20. Elsa Insulander -97 Torsås Skol IF, Berg 4.16.25 Heat 2 7.  
21. Hanna Palm -97 Färjestadens Skol IF 4.17.17 Heat 1 8.  
22. Lydia Asteberg -97 Färjestadens Skol IF 4.17.96 Heat 1 9.  
23. Annie Johansson -97 Torsås Skol IF, Berg 4.23.09 Heat 2 8.  
  Felicia Dovblom -97 Vasaskolans IF dns Heat 1    
  Malin Karlsson -97 Torsås Skol IF, Berg dns Heat 1    
  Fanny Gunnarsson -97 Vasaskolans IF dns Heat 2    
  Viktoria Björkman -97 Västra Funkabo Skol IF dns Heat 2    
  Karla Hansen -97 Färjestadens Skol IF dns Heat 3    
  Sofia Jacobsson -97 Lindöskolans IF dns Heat 3    
  Filippa Timlon -97 Lindöskolans IF dns Heat 3    
  Elin Persson -97 Lindöskolans IF dns Heat 3    
             
  Flickor År 6 Höjd          
1. Amanda Siklund -97 Rinkabyholms Skol IF 1.35      
2. Eleonora Sjöblom -97 Rinkabyholms Skol IF 1.35      
3. Matilda Johansson -97 Madesjö Skol IF 1.30      
4. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 1.30      
5. Elvira Bengtsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 1.25      
5. Ronja Borgström -97 Färjestadens Skol IF 1.25      
7. Nina Licina -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.25      
7. Charlotte Torudd Olsson -97 Rinkabyholms Skol IF 1.25      
7. Emilia Muhr -97 Falkenbergskolans IF 1.25      
7. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 1.25      
7. Paulina Horndahl -97 Mörbylånga Skol IF 1.25      
12. Elin Sannestam -97 Algutsrums Skol IF, Gård 1.20      
13. Hanna Johansson -97 Färjestadens Skol IF 1.25      
14. Frida Arvefalk -97 Runstens Skol IF 1.25      
15. Sofia Petersson -97 Färjestadens Skol IF 1.25      
16. Cornelia Gustavsson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 1.20      
16. Evelina Lönngren -97 Lindöskolans IF 1.20      
16. Sofie Jeansson -97 Lindsdal RO:s Skol IF 1.20      
19. Zana Sekiraca -97 Oxhagsskolans IF 1.20      
19. Emma Bergsell -97 Rinkabyholms Skol IF 1.20      
19. Ebba Andersson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 1.20      
19. Fanny Andersson -97 Mörbylånga Skol IF 1.20      
19. Matilda Nilsson -97 Runstens Skol IF 1.20      
24. Sofie Söder -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.20      
24. Louise Ribrant -97 Algutsrums Skol IF, Glö 1.20      
24. Emma Karlsson -97 Lindsdal RO:s Skol IF 1.20      
27. Tilda Lindgren -97 Lindöskolans IF 1.20      
28. Annie Popov -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.10      
29. Irma Licina -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.10      
29. Lina Nilsson -97 Västra Funkabo Skol IF 1.10      
  Kristina Hansson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur dnf      
  Nathali Sjöholm -97 Vasaskolans IF dnf      
  Johanna Söderbäck -97 Färjestadens Skol IF dnf      
  Lovisa Öhrnell -97 Nybro Östra Skol IF, Hane dns      
             
  Flickor År 6 Längd zon          
1. Evelinn Hammarström -97 Lindsdal RO:s Skol IF 4.16 +2.0    
2. Nathali Sjöholm -97 Vasaskolans IF 4.09 +3.3 4.08 +1.4
3. Hilda Pettersson -97 Blomstermåla Skol IF 4.04 +2.7    
4. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 4.01 +2.4    
5. Hanna Forsberg -97 Vasaskolans IF 3.89 +1.6    
6. Melissa Vuong -97 Vasaskolans IF 3.83 +0.1    
7. Fanny Andersson -97 Mörbylånga Skol IF 3.81 +1.9    
8. Emily Engelholm Falkenbergskolans IF 3.80 +3.0 3.76 +1.0
9. Sofie Söder -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.79 +2.3 3.77 +0.7
10. Cornelia Gustavsson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 3.79 +1.7 3.59 +2.6
11. Ebba Andersson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 3.70 +0.3    
12. Annie Popov -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.68 +2.2    
13. Frida Arvefalk -97 Runstens Skol IF 3.67 +1.6    
14. Hanna Johansson -97 Färjestadens Skol IF 3.66 0.0 3.62 +1.8
15. Stina Josefsson -97 Madesjö Skol IF 3.66 +1.6 3.40 +1.8
16. Julia Westergren -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 3.65 +3.0 3.49 +1.6
17. Laureta Podrimacaku -97 Oxhagsskolans IF 3.61 +1.2    
18. Amelia Torsson -97 Djurängsskolans IF 3.59 +3.2 3.53 +1.4
19. Sofia Karlsson -97 Algutsrums Skol IF, Gård 3.58 +2.0    
20. Sandra Ålund -97 Mörbylånga Skol IF 3.57 +1.5    
21. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 3.34 +1.3    
22. Tilda Lindgren -97 Lindöskolans IF 3.28 +0.5    
23. Nathalie Cedergren -97 Västra Funkabo Skol IF 3.02 +1.7    
  Ebba Thunberg -97 Västra Funkabo Skol IF dns      
  Lina Nilsson -97 Västra Funkabo Skol IF dns      
             
  Flickor År 6 Kula 2,0          
1. Annie Nilsson -97 Färjestadens Skol IF 9.47      
2. Ebba Strandberg -97 Lindsdal RO:s Skol IF 9.40      
3. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 8.73      
4. Elise Abramsson -97 Algutsrums Skol IF, Glö 8.59      
5. Elin Sannestam -97 Algutsrums Skol IF, Gård 8.35      
6. Evelinn Hammarström -97 Lindsdal RO:s Skol IF 8.23      
7. Emma Bergsell -97 Rinkabyholms Skol IF 8.18      
8. Josefin Lewton -97 Vasaskolans IF 7.94      
9. Hanna Palm -97 Färjestadens Skol IF 7.78      
10. Alexandra Ramström -97 Färjestadens Skol IF 7.76      
11. Amanda Nilsson -97 Torsås Skol IF, Berg 7.75      
12. Ebba Andersson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 7.63      
13. Sofia Petersson -97 Färjestadens Skol IF 7.59      
14. Selma Hodzic -97 Mörbylånga Skol IF 7.58      
15. Amanda Davidsson -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 7.56      
16. Tove Köhler -97 Djurängsskolans IF 7.50      
17. Johanna Söderbäck -97 Färjestadens Skol IF 7.20 7.05    
18. Matilda Johansson -97 Madesjö Skol IF 7.20 6.58    
19. Claudia Paez Willkomm -97 Oxhagsskolans IF 7.19      
20. Ronja Borgström -97 Färjestadens Skol IF 7.13 6.97    
21. Hilda Pettersson -97 Blomstermåla Skol IF 7.13 6.64    
22. Sandra Ålund -97 Mörbylånga Skol IF 7.13 6.62    
23. Nathali Sjöholm -97 Vasaskolans IF 7.10      
24. Leonora Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 7.00      
25. Maria Dolores Tillaeus -97 Rinkabyholms Skol IF 6.96      
26. Michelle Åkerklint -97 Djurängsskolans IF 6.93      
27. Cornelia Gustavsson -97 Algutsrums Skol IF, Tors 6.69      
28. Nariman Salame -97 Västra Funkabo Skol IF 6.29      
29. Kristina Hansson -97 Emmaboda Skol IF, Bjur 5.38      
  Aleksandra Nimcewicz -97 Oxhagsskolans IF dns      
             
  Flickor År 6 Boll 300 gram          
1. Melissa Biba -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 33.43      
2. Annie Nilsson -97 Färjestadens Skol IF 32.90      
3. Vanda Liljegren -97 Fagerslättsskolans IF 30.19      
4. Laureta Podrimacaku -97 Oxhagsskolans IF 29.35      
5. Molly Ämtvall -97 Färjestadens Skol IF 28.75      
6. Nathali Sjöholm -97 Vasaskolans IF 28.73      
7. Selma Hodzic -97 Mörbylånga Skol IF 28.00      
8. Frida Arvefalk -97 Runstens Skol IF 26.82      
9. Emmy Andersson -97 Runstens Skol IF 25.89      
10. Beatrice Johansson -97 Nybro Östra Skol IF, Hane 25.61      
11. Alexandra Ramström -97 Färjestadens Skol IF 24.35      
12. Matilda Nilsson -97 Runstens Skol IF 24.27      
13. Leonora Dautovski -97 Oxhagsskolans IF 24.10      
14. Matilda Fredriksson -97 Rinkabyholms Skol IF 20.00      
15. Larglinda Barja -97 Oxhagsskolans IF 19.83      
16. Linn Johansson Dahl -97 Oxhagsskolans IF 19.56      
17. Zana Sekiraca -97 Oxhagsskolans IF 19.00      
18. Kicki Karatsolis -97 Oxhagsskolans IF 17.50      
  Aleksandra Nimcewicz -97 Oxhagsskolans IF dns      
  Ebba Strandberg -97 Lindsdal RO:s Skol IF dns      
             
             
  Flickor År 5 60 meter Heat 1   +2.6    
1. Ida Zäll -98 Rinkabyholms Skol IF 9.10 Final    
2. Isa Anell -98 Blomstermåla Skol IF 9.71 Final    
3. Vilma Lindéen -98 Kalmarsundsskolan 9.77      
4. Julia Eriksson -98 Nybro Östra Skol IF, Hane 9.79      
5. Celine Carlström -98 Falkenbergskolans IF 9.82      
6. Valentina Demiri -98 Kalmarsundsskolan 10.02      
7. Ella Nilsfors -98 Västra Funkabo Skol IF 10.20      
8. Isa Lundell -98 Torsås Skol IF, Berg 10.49      
             
  Flickor År 5 60 meter Heat 2   +1.5    
1. Elin Vertetics -98 Lindöskolans IF 8.93 Final    
2. Moa Bäckstedt -98 Färjestadens Skol IF 9.68 Final    
3. Natali Mikuljan -98 Nybro Östra Skol IF, Hane 9.70 Final    
4. Elisabeth Lydahl -98 Algutsrums Skol IF, Glö 9.85      
5. Jennifer Berg -98 Kalmarsundsskolan 10.26      
6. Lovisa Johansson -98 Sjöängsskolans IF 10.38      
7. Elin Urbansis -98 Västra Funkabo Skol IF 10.56      
8. Hertha Kamras -98 Vasaskolans IF 10.67      
             
  Flickor År 5 60 meter Heat 3   +2.2    
1. Malin Thor -98 Lindöskolans IF 9.41 Final    
2. Rebecka Johnsson -98 Algutsrums Skol IF, Tors 9.70 Final    
3. Alica Fridh -98 Vasaskolans IF 9.72      
4. Matilda Kallerbäck -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 9.82      
5. Alma Andersson Elling -98 Fagerslättsskolans IF 9.95      
6. Mariah Kriangtanic -98 Djurängsskolans IF 10.79      
7. Rosna Hasal -98 Djurängsskolans IF 10.97      
             
  Flickor År 5 60 meter Heat 4   +1.6    
1. Jessalyn Stensson -98 Kalmarsundsskolan 9.33 Final    
2. Anna Nilsson -98 Sjöängsskolans IF 9.91      
3. Stina Gardesten -98 Västra Funkabo Skol IF 9.94      
4. Minna Nilsson -98 Runstens Skol IF 9.95      
5. Stina Östrand -98 Västra Funkabo Skol IF 10.17      
6. Alva Nyborg -98 Sjöängsskolans IF 10.23      
             
  Flickor År 5 60 meter Final   +2.5    
1. Elin Vertetics -98 Lindöskolans IF 8.84      
2. Jessalyn Stensson -98 Kalmarsundsskolan 9.03      
3. Ida Zäll -98 Rinkabyholms Skol IF 9.08      
4. Isa Anell -98 Blomstermåla Skol IF 9.39      
5. Malin Thor -98 Lindöskolans IF 9.54      
6. Moa Bäckstedt -98 Färjestadens Skol IF 9.67      
7. Rebecka Johnsson -98 Algutsrums Skol IF, Tors 9.79      
8. Natali Mikuljan -98 Nybro Östra Skol IF, Hane 9.83      
             
  Flickor År 5 1000 meter Samlad lista        
1. Celine Karlström -98 Falkenbergskolans IF 3.40.52 Heat 2 1.  
2. Matilda Kallerbäck -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.44.02 Heat 2 2.  
3. Elin Vertetics -98 Lindöskolans IF 3.48.32 Heat 2 3.  
4. Sofia Olsson -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 3.50.33 Heat 1 1.  
5. Lovisa Johansson -98 Sjöängsskolans IF 3.50.38 Heat 1 2.  
6. Ella Nilsfors -98 Västra Funkabo Skol IF 3.59.21 Heat 2 4.  
7. Anna Nilsson -98 Sjöängsskolans IF 4.02.24 Heat 1 3.  
8. Alva Nyborg -98 Sjöängsskolans IF 4.07.36 Heat 2 5.  
9. Maria Karastogianni -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 4.12.62 Heat 1 4.  
10. Alica Fridh -98 Vasaskolans IF 4.14.44 Heat 2 6.  
11. Felicia Hedlund -98 Algutsrums Skol IF, Glö 4.16.16 Heat 2 7.  
12. Hanna Ovhagen -98 Sjöängsskolans IF 4.17.27 Heat 2 8.  
13. Julia Portin -98 Torsås Skol IF, Berg 4.19.78 Heat 1 5.  
14. Ida Wikström -98 Torsås Skol IF, Berg 4.21.77 Heat 2 9.  
15. Cajsa Ljunggren -98 Kalmarsundsskolan 4.22.99 Heat 1 6.  
16. Klara Lundin -98 Djurängsskolans IF 4.26.58 Heat 2 10.  
17. Hertha Kamras -98 Vasaskolans IF 4.30.77 Heat 2 11.  
18. Elin Sebyhed -98 Falkenbergskolans IF 4.38.54 Heat 2 12.  
19. Eweline Nilsson Carlqvist -98 Algutsrums Skol IF, Glö 4.40.42 Heat 1 7.  
20. Leona Skansens-Johansson -98 Torsås Skol IF, Berg 4.49.43 Heat 1 8.  
21. Vera Lönn -98 Torsås Skol IF, Berg 4.51.22 Heat 1 9.  
22. Emilia Kalmteg -98 Torsås Skol IF, Berg 4.53.26 Heat 2 13.  
23. Rosna Hasal -98 Djurängsskolans IF 4.56.55 Heat 2 14.  
24. Maja Hörberg -98 Falkenbergskolans IF 4.58.37 Heat 2 15.  
  Vernesa Alijagic -98 Oxhagsskolans IF dns Heat 1    
  Moa Bäckstedt -98 Färjestadens Skol IF dns Heat 1    
  Minna Nilsson -98 Runstens Skol IF dns Heat 1    
  Isa Lundell -98 Torsås Skol IF, Berg dns Heat 2    
  Alva Ohlsson -98 Lindöskolans IF dns Heat 2    
             
  Flickor År 5 Höjd          
1. Vilma Lindéen -98 Kalmarsundsskolan 1.35      
2. Elin Vertetics -98 Lindöskolans IF 1.30      
3. Ida Zäll -98 Rinkabyholms Skol IF 1.25      
3. Malin Thor -98 Lindöskolans IF 1.25      
5. Jessalyn Stensson -98 Kalmarsundsskolan 1.20      
6. Moa Bäckstedt -98 Färjestadens Skol IF 1.15      
7. Ida Alfredsson -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.15      
7. Linnea Wranå -98 Vasaskolans IF 1.15      
7. Rebecka Johnsson -98 Algutsrums Skol IF, Tors 1.15      
10. Matilda Kallerbäck -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.15      
10. Alice Listrup -98 Mörbylånga Skol IF 1.15      
12. Elin Sebyhed -98 Falkenbergskolans IF 1.15      
12. Celine Karlström -98 Falkenbergskolans IF 1.10      
13. Wilma Eriksson -98 Rinkabyholms Skol IF 1.10      
13. Ebba Sjögren -98 Mörbylånga Skol IF 1.10      
16. Olivia Gustavsson -98 Falkenbergskolans IF 1.10      
17. Agnes Sundström -98 Sjöängsskolans IF 1.10      
18. Ebba Wouters -98 Mörbylånga Skol IF 1.00      
19. Maria Karastogianni -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 1.00      
20. Hertha Kamras -98 Vasaskolans IF 1.00      
  Sofia Olsson -98 Emmaboda Skol IF, Bjur dnf      
  Valentina Demiri -98 Kalmarsundsskolan dns      
  Jennifer Berg -98 Kalmarsundsskolan dns      
  Minna Nilsson -98 Runstens Skol IF dns      
             
  Flickor År 5 Längd zon          
1. Elin Vertetics -98 Lindöskolans IF 4.10 +2.2    
2. Ida Zäll -98 Rinkabyholms Skol IF 3.82 +1.9    
3. Vilma Lindéen -98 Kalmarsundsskolan 3.74 +1.5    
4. Malin Thor -98 Lindöskolans IF 3.72 +1.6    
5. Rebecka Johnsson -98 Algutsrums Skol IF, Tors 3.70 +2.0    
6. Julia Eriksson -98 Nybro Östra Skol IF, Hane 3.68 +1.7    
7. Jennifer Berg -98 Kalmarsundsskolan 3.64 +1.7    
8. Isa Anell -98 Blomstermåla Skol IF 3.57 +2.2    
9. Alica Fridh -98 Vasaskolans IF 3.54 +2.4    
10. Minna Nilsson -98 Runstens Skol IF 3.53 +3.1 3.49 +1.8
11. Linnea Rosengren -98 Runstens Skol IF 3.51 +1.4    
12. Stina Gardesten -98 Västra Funkabo Skol IF 3.45 +2.6    
13. Vera Lönn -98 Torsås Skol IF, Berg 3.44 +2.0    
14. Moa Bäckstedt -98 Färjestadens Skol IF 3.41 +1.6    
15. Ella Nilsfors -98 Västra Funkabo Skol IF 3.40 +0.9    
16. Alice Listrup -98 Mörbylånga Skol IF 3.32 +1.6 3.31 +2.7
17. Valentina Demiri -98 Kalmarsundsskolan 3.32 +1.9 3.22 +0.9
18. Alma Andersson Elling -98 Fagerslättsskolans IF 3.29 +1.5    
19. Cajsa Ljunggren -98 Kalmarsundsskolan 3.23 +1.2    
20. Linnea Wranå -98 Vasaskolans IF 3.17 +1.8    
21. Hertha Kamras -98 Vasaskolans IF 3.14 +2.2    
22. Jessalyn Stensson -98 Kalmarsundsskolan 3.01 +2.1    
             
  Flickor År 5 Kula 2,0          
1. Moa Thomsson -98 Sjöängsskolans IF 9.05      
2. Rebecka Johnsson -98 Algutsrums Skol IF, Tors 7.13      
3. Stina Östrand -98 Västra Funkabo Skol IF 7.08      
4. Elisabeth Bydahl -98   7.00      
5. Vilma Lindéen -98 Kalmarsundsskolan 6.99      
6. Julia Hensche -98 Rinkabyholms Skol IF 6.88      
7. Hanna Palm -98 Rinkabyholms Skol IF 6.51      
8. Ebba Wouters -98 Mörbylånga Skol IF 6.33      
9. Ebba Sjögren -98 Mörbylånga Skol IF 6.27      
10. Eweline Nilsson Carlqvist -98 Algutsrums Skol IF, Glö 6.14      
11. Melanie Viktorsson -98 Rinkabyholms Skol IF 5.98 5.73    
12. Natali Mikuljan -98 Nybro Östra Skol IF, Hane 5.98 5.53    
13. Agnes Sundström -98 Sjöängsskolans IF 5.30      
14. Alexandra Nijmczwcz -98 Oxhagsskolans IF 5.21      
             
  Flickor År 5 Boll 300 gram          
1. Moa Thomsson -98 Sjöängsskolans IF 28.42      
2. Malin Thor -98 Lindöskolans IF 25.75      
3. Hanna Palm -98 Rinkabyholms Skol IF 25.24      
4. Ida Alfredsson -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 24.13      
5. Ebba Carlsson -98 Rinkabyholms Skol IF 22.86      
6. Sofia Olsson -98 Emmaboda Skol IF, Bjur 22.04      
7. Evelina Davidsson -98 Sjöängsskolans IF 21.97      
8. Minna Nilsson -98 Runstens Skol IF 21.62      
9. Alica Fridh -98 Vasaskolans IF 20.27      
10. Alma Andersson Elling -98 Fagerslättsskolans IF 19.19      
11. Tova Lundqvist -98 Rinkabyholms Skol IF 18.50      
12. Julia Hensche -98 Rinkabyholms Skol IF 17.83      
13. Malin Jansson -98 Rinkabyholms Skol IF 17.04      
14. Linnea Rosengren -98 Runstens Skol IF 16.17      
15. Filippa Lang -98 Sjöängsskolans IF 15.52      
16. Alexandra Nijmczwcz -98 Oxhagsskolans IF 12.77      
17. Vernesa Alijagic -98 Oxhagsskolans IF 11.79      
             
             
  Kurirstafetten:          
1. Rinkabyholms Skol IF   1.24.41      
  Mathilda Fredriksson -97 Lukas Hellberg -97        
  Charlotte Torudd Olsson -97 Jesper Wilén -97        
  Emma Bergsell -97 Isak Olsson -98        
  Amanda Siklund -97 Anton Karlsson -97        
  Eleonora Sjöblom -97 Hampus Loftenius -97        
2. Lindsdal RO:s Skol IF   1.24.80      
  Evelina Hammarström Felix Gunnarsson        
  Sofia Jeansson Oskar Kennerfalk        
  Ebba Nyholm Oskar Nordén        
  Celine Adolfsson Albin Hagström        
  Matilda Arvidsson Filip Sachpekidis        
3. Västra Funkabo Skol IF   1.25.31      
  Stina Östrand Oliver Aldén        
  Stina Gardesten Robin Clason        
  Lina Nilsson Vincent Åhman        
  Elin Urbanic Omar Hadzalic        
  Ella Nilsfors Noah Svensson        
             
4. Djurängsskolans IF          
4. Emmaboda Skol IF, Bjur          
4. Oxhagsskolans IF          
4. Lindöskolans IF          
4. Färjestadens Skol IF          
4. Falkenbergskolans IF          
4. Sjöängsskolans IF          
4. Kalmarsundsskolan          
 
     
  © HIF, uppdaterad 2009-09-28