<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
  Resultat Friidrottsskolan 6-9 juli 2010  
     
 
Arrangör: Högby IF
Plats: Högby Idrottsplats
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Övriga ledare: Mattias Olander, Olle Willsund, Marcus Nilsson, Sebastian Almén
  Maria Tell, Irma Ekmecic, Katarina Nilsson
Deltagare: Alla från Högby IF utom:
  Zakarias Lundblad, IK Hakarpspojkarna
Väder: Soligt och mycket varm vecka.
 
     
 
P19 110m H 1 Marcus Nilsson-91 15.25 -0,3 08-jul
    2 Mattias Olander-92 17.00    
             
P17 100m 1 Sebastian Almén-93 13.29 1,8 08-jul
  600m 1 Sebastian Almén-93 1.44.12   08-jul
  1500m Hi 1 Sebastian Almén-93 5.34.57   09-jul
  200m 1 Sebastian Almén-93 26.84 2,3 09-jul
             
P14 100m 1 Gustav Lindqvist-96 15.00 1,8 08-jul
  200m 1 Gustav Lindqvist-96 29.96 2,3 09-jul
  600m 1 Gustav Lindqvist-96 2.13.03   08-jul
  1500m Hi 1 Gustav Lindqvist-96 6.30.06   09-jul
  Höjd 1 Gustav Lindqvist-96 1.35   09-jul
  Längd 1 Gustav Lindqvist-96 3.64 0,3 07-jul
  Tresteg 1 Gustav Lindqvist-96 9.10 0 08-jul
  Kula 1 Gustav Lindqvist-96 7.49   09-jul
  Spjut 1 Gustav Lindqvist-96 23.83   07-jul
             
P13 80m 1 Zackarias Lundblad-97 11.62 2 08-jul
    2 Love Meuller-97 13.66 2  
  200m 1 Zackarias Lundblad-97 29.51 2,4 09-jul
  60m H 1 Love Meuller-97 14.03 0,1 09-jul
    2 Zackarias Lundblad-97 10.80 0,5  
  Höjd 1 Zackarias Lundblad-97 1.40   09-jul
    2 Love Meuller-97 1.20    
  Längd 1 Zackarias Lundblad-97 4.65 -1,2 07-jul
    2 Love Meuller-97 3.64 0,5  
    3 Daniel Edenlid-97 2.58 -1,1  
  Kula 1 Zackarias Lundblad-97 8.56   09-jul
    2 Love Meuller-97 5.81    
    3 Daniel Edenlid-97 5.09    
  Diskus 1 Zackarias Lundblad-97 21.77   08-jul
    2 Love Meuller-97 18.32    
    3 Daniel Edenlid-97 14.70    
  Spjut 1 Zackarias Lundblad-97 34.33   07-jul
    2 Love Meuller-97 20.72    
    3 Daniel Edenlid-97 12.17    
             
P12 80m 1 Nils Hammaräng Grip-98 14.57 -1,8 08-jul
  200m 1 Nils Hammaräng Grip-98 36.36 3,5 09-jul
  600m 1 Nils Hammaräng Grip-98 2.11.58   08-jul
  60m H, 68,6 1 Nils Hammaräng Grip-98 15.08 0,1 07-jul
  1500m Hi 1 Nils Hammaräng Grip-98 7.03.51   09-jul
  Höjd 1 Nils Hammaräng Grip-98 1.10   09-jul
  Längd z 1 Nils Hammaräng Grip-98 3.12 -1,3 07-jul
  Tresteg z 1 Nils Hammaräng Grip-98 6.90 1,2 08-jul
  Kula 1 Nils Hammaräng Grip-98 5.04   09-jul
  Diskus 1 Nils Hammaräng Grip-98 11.54   08-jul
  Spjut 1 Nils Hammaräng Grip-98 15.00   07-jul
             
P11 60m 1 Johan Lindqvist-99 9.46 -0,8 08-jul
    2 Robin Gustavsson-99 9.81 -0,4  
    3 Malte Meuller-99 10.50 -0,4  
  200m 1 Johan Lindqvist-99 32.61 3 09-jul
    2 Robin Gustavsson-99 32.93 3,8  
    3 Malte Meuller-99 35.70 3,8  
  600m 1 Robin Gustavsson-99 2.01.74   08-jul
  1500m Hi 1 Robin Gustavsson-99 7.04.66   09-jul
  60m H 1 Johan Lindqvist-99 13.28   07-jul
    2 Robin Gustavsson-99 15.02    
  60m H, mini 1 Malte Meuller-99 12.57   07-jul
  Höjd 1 Johan Lindqvist-99 1.43   09-jul
    2 Robin Gustavsson-99 1.10    
    3 Malte Meuller-99 1.05    
  Längd z 1 Johan Lindqvist-99 3.89 0 07-jul
    2 Robin Gustavsson-99 3.55 -0,5  
    3 Malte Meuller-99 3.10 0  
  Tresteg z 1 Johan Lindqvist-99 8.84 0 08-jul
    2 Robin Gustavsson-99 7.59 1  
    3 Malte Meuller-99 6.78 0  
  Kula 1 Johan Lindqvist-99 7.78   09-jul
    2 Robin Gustavsson-99 6.77   08-jul
    3 Malte Meuller-99 6.31   09-jul
  Diskus 1 Johan Lindqvist-99 16.58   08-jul
    2 Malte Meuller-99 14.43    
  Spjut 1 Johan Lindqvist-99 21.18   07-jul
    2 Malte Meuller-99 16.72    
    3 Robin Gustavsson-99 6.22    
             
P10 60m 1 Lukas Nilsson-00 10.03 -0,8 08-jul
    2 Billy Nilsson-00 10.69 -1,5  
    3 Ivar Glasberg-00 10.84 -0,4  
    4 Carl Hector-00 11.17 -0,2  
    5 Olle Sundström-00 11.24 0,2  
  200m 1 Lukas Nilsson-00 33.29 2,5 09-jul
    2 Billy Nilsson-00 33.43 2,5  
    3 Carl Hector-00 35.93 4,5  
    4 Olle Sundström-00 39.55 2,9  
    5 Ivar Glasberg-00 41.71 3,8  
  600m 1 Carl Hector-00 2.20.35   08-jul
    2 Ivar Glasberg-00 2.49.63    
  60m H 1 Lukas Nilsson-00 14.21   07-jul
    2 Billy Nilsson-00 14.71    
  60m H, 68,6 1 Olle Sundström-00 15.49   07-jul
    2 Carl Hector-00 16.07    
  60m H, mini 1 Ivar Glasberg-00 13.33   07-jul
  1500m Hi 1 Olle Sundström-00 8.12.44   09-jul
    2 Carl Hector-00 8.12.77    
    3 Billy Nilsson-00 8.22.28    
    4 Lukas Nilsson-00 8.36.09    
  Höjd 1 Billy Nilsson-00 1.27   09-jul
    2 Lukas Nilsson-00 1.05    
    3 Olle Sundström-00 1.00    
    4 Carl Hector-00 0.95    
  Längd z 1 Lukas Nilsson-00 3.46 -0,7 07-jul
    2 Billy Nilsson-00 3.19 0  
    3 Carl Hector-00 2.93 0  
    4 Ivar Glasberg-00 2.92 -0,9  
    5 Olle Sundström-00 2.92 0  
  Tresteg z 1 Billy Nilsson-00 7.30 0 08-jul
    1 Lukas Nilsson-00 7.30 0  
    3 Ivar Glasberg-00 6.58 -1,1  
  Kula 1 Lukas Nilsson-00 6.34   09-jul
    2 Billy Nilsson-00 6.20    
    3 Carl Hector-00 5.79    
    4 Ivar Glasberg-00 5.36    
    5 Olle Sundström-00 5.18    
  Diskus 1 Billy Nilsson-00 15.53   08-jul
    2 Lukas Nilsson-00 13.96    
    3 Olle Sundström-00 12.02    
  Spjut 1 Billy Nilsson-00 18.51   07-jul
    2 Lukas Nilsson-00 18.17    
    3 Ivar Glasberg-00 14.08    
  Boll 1 Carl Hector-00 19.47   07-jul
    2 Olle Sundström-00 16.22    
             
P8 60m 1 Samuel Öberg-02 13.80 -0,2 08-jul
  200m 1 Samuel Öberg-02 53.34 4,5 09-jul
  600m 1 Samuel Öberg-02 3.58.25   08-jul
  60m H, mini 1 Samuel Öberg-02 17.33   07-jul
  Höjd 1 Samuel Öberg-02 0.75   09-jul
  Längd z 1 Samuel Öberg-02 2.15 0 07-jul
  Kula 1 Samuel Öberg-02 2.76   09-jul
  Boll 1 Samuel Öberg-02 9.54   07-jul
             
P7 60m 1 Leo Nilsson-03 12.42 -0,2 08-jul
  200m 1 Leo Nilsson-03 43.23 4,5 09-jul
  600m 1 Leo Nilsson-03 2.32.10   08-jul
  1500m Hi 1 Leo Nilsson-03 7.50.53   09-jul
  60m H, mini 1 Leo Nilsson-03 17.23   07-jul
  Höjd 1 Leo Nilsson-03 0.90   09-jul
  Längd z 1 Leo Nilsson-03 2.61 0 07-jul
  Kula 1 Leo Nilsson-03 3.92   09-jul
  Boll 1 Leo Nilsson-03 13.82   07-jul
             
M50 1500m Hi 1 Per Hammaräng Grip-59 6.04.89   09-jul
             
F17 200m 1 Maria Tell-93 29.61 2,3 09-jul
             
F14 100m 1 Ofelia Karlsson-96 14.17 1,8 08-jul
  200m 1 Irma Ekmecic-96 29.47 2,3 09-jul
    2 Ofelia Karlsson-96 29.84 1,6  
    3 Rebecka Katzin-96 34.71 1,6  
  600m 1 Ofelia Karlsson-96 2.12.84   08-jul
  80m H 1 Irma Ekmecic-96 14.48 -2,8 07-jul
    2 Ofelia Karlsson-96 18.61 0,6  
    3 Rebecka Katzin-96 18.72 0,6  
  1500m Hi 1 Ofelia Karlsson-96 7.11.75   09-jul
  Höjd 1 Ofelia Karlsson-96 1.35   09-jul
    2 Rebecka Katzin-96 1.15    
  Längd 1 Ofelia Karlsson-96 4.01 -0,7 07-jul
    2 Rebecka Katzin-96 3.36 -0,1  
  Tresteg 1 Ofelia Karlsson-96 9.20 1,2 08-jul
  Kula 1 Ofelia Karlsson-96 6.76   09-jul
    2 Rebecka Katzin-96 5.81    
  Diskus 1 Rebecka Katzin-96 19.68   08-jul
    2 Ofelia Karlsson-96 10.56    
  Spjut 1 Ofelia Karlsson-96 14.79   07-jul
    2 Rebecka Katzin-96 13.82    
             
F12 80m 1 Elin Vertetics-98 12.18 -1,8 08-jul
    2 Amanda Kondradsson-98 13.21 2  
    3 Wilma Nilsson-98 13.60 -1,8  
    4 Jessica Boonsom-98 14.35 2  
  200m 1 Elin Vertetics-98 30,50 3,5 09-jul
    2 Wilma Nilsson-98 34.28 3,5  
    3 Amanda Kondradsson-98 37.44 2,4  
    4 Jessica Boonsom-98 38.14 2,4  
  600m 1 Elin Vertetics-98 2.09.40   08-jul
    2 Wilma Nilsson-98 2.22.37    
    3 Amanda Kondradsson-98 2.36.63    
    4 Jessica Boonsom-98 2.37.09    
  60m H 1 Elin Vertetics-98 12.32 0,7 07-jul
    2 Wilma Nilsson-98 14.33 0,7  
    3 Jessica Boonsom-98 14.59 2,4  
  60m H, 68,6 1 Amanda Kondradsson-98 13.26 2,4 07-jul
  1500m Hi 1 Elin Vertetics-98 6.58.65   09-jul
    2 Wilma Nilsson-98 7.14.33    
  Höjd 1 Elin Vertetics-98 1.25   09-jul
    2 Amanda Kondradsson-98 1.20    
    3 Jessica Boonsom-98 1.15    
  Längd 1 Elin Vertetics-98 4.20 -1,6 07-jul
    2 Amanda Kondradsson-98 3.40 -0,9  
    3 Jessica Boonsom-98 3.05 -1,3  
    4 Wilma Nilsson-98 3.05 -0,9  
  Tresteg z 1 Elin Vertetics-98 9.04 1,9 08-jul
    2 Amanda Kondradsson-98 7.60 0,1  
    3 Wilma Nilsson-98 7.16 0,6  
    4 Jessica Boonsom-98 7.05 1,3  
  Kula 1 Elin Vertetics-98 7.32   09-jul
    2 Jessica Boonsom-98 5.39    
    3 Amanda Kondradsson-98 5.25    
    4 Wilma Nilsson-98 4.21    
  Diskus 1 Elin Vertetics-98 15.79   08-jul
    2 Amanda Kondradsson-98 13.99    
    3 Jessica Boonsom-98 12.23    
    4 Wilma Nilsson-98 8.56    
  Spjut 1 Elin Vertetics-98 16.34   07-jul
    2 Amanda Kondradsson-98 13.69    
    3 Wilma Nilsson-98 10.64    
    4 Jessica Boonsom-98 5.49    
             
F11 60m 1 Ellen Lindeby-99 10.24 -0,8 08-jul
    2 Julia Samuelsson-99 10.25 -1,5  
    3 Jenny Svensson-99 10.28 -0,4  
  200m 1 Ellen Lindeby-99 33.36 2,5 09-jul
    2 Julia Samuelsson-99 35.59 2,5  
    3 Jenny Svensson-99 37.12 3,8  
  60m H 1 Ellen Lindeby-99 12.86   07-jul
    2 Julia Samuelsson-99 14.58   07-jul
    3 Jenny Svensson-99 14.77   07-jul
  1500m Hi 1 Ellen Lindeby-99 7.17.07   09-jul
    2 Julia Samuelsson-99 8.44.95   09-jul
    3 Jenny Svensson-99 8.46.45   09-jul
  Höjd 1 Julia Samuelsson-99 1.27   09-jul
    2 Jenny Svensson-99 0.95   09-jul
  Längd z 1 Jenny Svensson-99 3.48 0,8 07-jul
    2 Julia Samuelsson-99 3.42 0 07-jul
  Tresteg z 1 Ellen Lindeby-99 7.82 0 08-jul
    2 Julia Samuelsson-99 7.14 -0,7 08-jul
    3 Jenny Svensson-99 6.93 0 08-jul
  Kula 1 Ellen Lindeby-99 5.68   09-jul
    2 Julia Samuelsson-99 5.50   09-jul
    3 Jenny Svensson-99 4.64   09-jul
  Diskus 1 Jenny Svensson-99 11.06   08-jul
    2 Ellen Lindeby-99 10.03   08-jul
    3 Julia Samuelsson-99 8.48   08-jul
  Spjut 1 Ellen Lindeby-99 12.50   07-jul
    2 Julia Samuelsson-99 11.52   07-jul
    3 Jenny Svensson-99 8.18   07-jul
             
F10 60m 1 Lovisa Karlsson-00 9.57 -1,5 08-jul
    2 Tea Tornegård-00 12.72 -0,8 08-jul
  200m 1 Lovisa Karlsson-00 31.75 2,5 09-jul
  600m 1 Lovisa Karlsson-00 2.23.91   08-jul
  60m H 1 Lovisa Karlsson-00 12.43   07-jul
  60m H, mini 1 Tea Tornegård-00 18.16   07-jul
  1500m Hi 1 Lovisa Karlsson-00 7.16.92   09-jul
  Höjd 1 Lovisa Karlsson-00 1.18   09-jul
  Längd z 1 Lovisa Karlsson-00 4.13 -1,5 07-jul
    2 Tea Tornegård-00 2.80 -0,2 07-jul
  Tresteg z 1 Lovisa Karlsson-00 8.25 0 08-jul
    2 Tea Tornegård-00 4.84 -1,5 08-jul
  Kula 1 Lovisa Karlsson-00 6.39   09-jul
  Diskus 1 Lovisa Karlsson-00 10.05   08-jul
    2 Tea Tornegård-00 8.14   08-jul
  Spjut 1 Lovisa Karlsson-00 9.02   07-jul
    2 Tea Tornegård-00 6.94   07-jul
             
F9 60m 1 Julia Konradsson-01 10.71 -0,2 08-jul
    2 Edit Nilsson-01 11.04 0,2 08-jul
    3 Rebecca Toreld-01 11.31 0,2 08-jul
  200m 1 Julia Konradsson-01 36.70 4,5 09-jul
    2 Rebecca Toreld-01 38.84 2,9 09-jul
    3 Edit Nilsson-01 41.04 2,9 09-jul
  600m 1 Julia Konradsson-01 2.33.65   08-jul
    2 Rebecca Toreld-01 2.35.08   08-jul
  1500m Hi 1 Rebecca Toreld-01 9.36.19   09-jul
    2 Edit Nilsson-01 9.38.51   09-jul
  60m H, 68,6 1 Julia Konradsson-01 14.13   07-jul
    2 Edit Nilsson-01 14.25   07-jul
    3 Rebecca Toreld-01 16.54   07-jul
  Höjd 1 Edit Nilsson-01 1.00   09-jul
    2 Rebecca Toreld-01 0.95   09-jul
    3 Julia Konradsson-01 0.90   09-jul
  Längd z 1 Julia Konradsson-01 3.30 -0,2 07-jul
    2 Edit Nilsson-01 2.90 -0,1 07-jul
    3 Rebecca Toreld-01 2.52 0 07-jul
  Boll 1 Edit Nilsson-01 11.92   07-jul
    2 Julia Konradsson-01 11.66   07-jul
    3 Rebecca Toreld-01 11.38   07-jul
  Kula 1 Edit Nilsson-01 5.29   09-jul
    2 Julia Konradsson-01 4.92   09-jul
    3 Rebecca Toreld-01 3.93   09-jul
  60m H, 68,6 1 Julia Hultenius-02 18.13   07-jul
             
F8 Höjd 1 Julia Hultenius-02 0.80   09-jul
  Längd z 1 Julia Hultenius-02 2.34 0 07-jul
  Kula 1 Julia Hultenius-02 4.19   09-jul
  Boll 1 Julia Hultenius-02 11.86   07-jul