<< Resultatmeny   CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Ölandsspelen 2010  
     
 
Datum: Söndag 11 juli 2010. Plats: Högby IP, Löttorp.
Arrangör: Högby IF Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Speaker: Jessica Lindén Tidtagning: Bertil Tinnert och Malte Vertetics
Väder: Soligt och blåsigt, 27-30 grader Deltagare: 280st Starter: 720st
 
     
  Till DM-resultat, 5000m, 3000m, 2000m >>  
     
 
  MÄN 200 M   Vind +4.6    
1. Anders Nihlstedt -89 FI Kalmarsund 24.18    
2. Pontus Eriksson -90 FI Kalmarsund 24.33    
3. Rasmus Allansson -96 IK Hinden 24.77    
4. Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 25.63    
5. Staffan Lindbom -59 KA 2 IF 25.65    
6. Sebastian Almén -93 Högby IF 26.17    
           
  MÄN 800 M        
1. Johan Svensson -89 Spårvägens IF 1.55.01    
2. Henrik Johansson -91 IK Akele 1.59.50    
3. Victor Andersson -89 Hässelby SK 2.00.88    
4. Patrik Nilsson -92 Oskarshamns SK 2.04.33    
5. Anders Bäck -74 KA 2 IF 2.05.04    
6. Emil Pettersson -92 Högby IF 2.18.65    
7. Robin Slättengren -91 Högby IF 2.20.00    
8. Stig Hagehed -39 Växjö LK 2.55.81    
  Mattias de Graaf -93 FI Kalmarsund dnf    
  Christoffer Holmström -88 FI Kalmarsund dnf    
           
  MÄN HÖJD        
1. Yuan-Zong Wu -91 IK Sisu, Nässjö 1.97    
2. Christoffer Holmström -88 FI Kalmarsund 1.91    
           
  MÄN STAV        
1. Marcus Nilsson -91 Högby IF 4.10    
2. Oskar Nordborg -93 FI Kalmarsund 3.90    
  Simon Assarsson -91 IK Sisu, Nässjö dnf    
           
  MÄN LÄNGD        
1. Anders Nihlstedt -89 FI Kalmarsund 6.45 3.3  
2. Mattias Olander -92 Högby IF 6.41 1.2  
3. Anders Liljecrantz -65 Högby IF 4.62 4.3  
           
  MÄN KULA, 7.26        
1. Adam Petersson -85 Alvesta FI 13.00    
2. Martin Jönsson -90 Ullevi FK 12.07    
3. Peter Fritz -74 IK Sisu, Nässjö 11.72    
4. Tobias Lundqvist -80 IK Sisu, Nässjö 11.34    
5. Tobias Juhlin -92 FI Kalmarsund 10.40    
           
  MÄN DISKUS, 2.0        
1. Adam Petersson -85 Alvesta FI 44.24    
           
  MÄN SLÄGGA 7,26        
1. Martin Jönsson -90 Ullevi FK 43.58    
           
  MÄN SPJUT, 800        
1. Adam Petersson -85 Alvesta FI 60.77    
2. Tobias Lundqvist -80 IK Sisu, Nässjö 50.12    
3. Pontus Eriksson -90 FI Kalmarsund 36.79    
           
  P16 3000 M        
1. Gunnar Grimsdal -94 IK Akele 10.01.32    
2. David Fridell -94 Stensjöns IF 10.03.03    
           
  P17 100 M   Vind +2.2    
1. Oskar Nordborg -93 FI Kalmarsund 11.84    
2. Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 12.06    
3. Erik Palmgren -94 FI Kalmarsund 12.16    
           
  P17 800 M        
1. Sebastian Almén -93 Högby IF 2.20.21    
2. Christoffer Andersson -94 IK Akele 2.20.25    
           
  P17 3000 M        
1. Marcus Petersson -93 Oskarshamns SK 9.40.76    
           
  P17 HÖJD        
1. Mattias de Graaf -93 FI Kalmarsund 1.88   Ö-spelsrekord
           
  P17 LÄNGD        
1. Oskar Nordborg -93 FI Kalmarsund 6.25 2.5  
2. Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 5.83 3.3 5.69 1.5
3. Micael Fagö -94 FI Kalmarsund 5.52 2.1 5.20 1.3
           
  P17 KULA 5,0        
1. Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 12.44    
2. Albin Wickstrand -93 Stensjöns IF 11.71    
3. Sebastian Almén -93 Högby IF 9.24    
           
  P17 DISKUS 1,5        
1. Oskar Nordborg -93 FI Kalmarsund 41.14    
2. Albin Wickstrand -93 Stensjöns IF 33.28    
3. Oskar Karlsson -93 Oskarshamns SK 32.65    
4. Micael Fagö -94 FI Kalmarsund 31.06    
           
  P17 SLÄGGA 5,0        
1. Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 37.33    
2. Jacob Sjödin -95 Stensjöns IF 33.14    
3. Micael Fagö -94 FI Kalmarsund 31.33    
           
  P17 SPJUT 700        
1. Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 47.72    
2. Anders Eriksson -94 Hovslätts IK 47.15    
3. Albin Wickstrand -93 Stensjöns IF 40.82    
           
  P16 3000 M        
1. Gunnar Grimsdal -94 IK Akele 10.01.32    
2. David Fridell -94 Stensjöns IF 10.03.03    
           
  P15 100 M   Vind +3.6 M/S    
1. Johannes Gustafsson -95 FI Kalmarsund 11.84    
2. Viktor Persson -95 Staffanstorps Ai 12.29    
3. Ken Slättengren -95 Högby IF 12.34    
           
  P15 800 M        
1. Ken Slättengren -95 Högby IF 2.09.32    
2. Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 2.20.55    
           
  P15 2000 M        
1. Johan Sandsten -95 Oskarshamns SK 6:26.31    
2. Ken Slättengren -95 Högby IF 6:31.72    
3. Adam Andersson -95 Villstad GIF 6:32.64    
4. Oscar Johansson -95 Högbo GIF 7:10.77    
           
  P15 HÖJD        
1. Marcus Juhlin -95 FI Kalmarsund 1.69    
2. Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 1.66    
           
  P15 LÄNGD        
1. Marcus Juhlin -95 FI Kalmarsund 5.99 2.6 5.21 1.6
2. Viktor Persson -95 Staffanstorps Ai 5.29 2.6 5.05 1.7
3. Jesper Bolö -95 IFK Växjö 5.02 2.0  
           
  P15 KULA 4,0        
1. Marcus Juhlin -95 FI Kalmarsund 13.55    
2. Jacob Sjödin -95 Stensjöns IF 12.14    
3. Johannes Gustafsson -95 FI Kalmarsund 11.83    
4. Viktor Persson -95 Staffanstorps Ai 9.40    
           
  P15 DISKUS 1,0        
1. Jacob Sjödin -95 Stensjöns IF 30.50    
2. Johannes Gustafsson -95 FI Kalmarsund 29.15    
           
  P15 SPJUT 600        
1. Jacob Sjödin -95 Stensjöns IF 49.35    
2. Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 41.78    
3. Jesper Bolö -95 IFK Växjö 40.38    
4. Alexander Sandberg -95 IFK Växjö 38.14    
5. Marcus Juhlin -95 FI Kalmarsund 33.42    
           
  P14 100 M   Vind +2.5 M/S    
1. Rasmus Allansson -96 IK Hinden 12.01    
2. Jakob Johansson -96 Turebergs FK 12.50    
3. Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 12.56    
4. Fredrik Sundström -96 IFK Lidingö 13.58    
5. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 14.36    
           
  P14 2000 M        
1. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 8:39.34    
           
  P14 HÖJD        
1. Jakob Johansson -96 Turebergs FK 1.63    
2. Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 1.54    
3. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 1.40    
4. Fredrik Sundström -96 IFK Lidingö 1.35    
           
  P14 LÄNGD        
1. Jakob Johansson -96 Turebergs FK 5.25 3.1 4.47 1.8
2. Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 5.08 3.0 4.95 2.0
3. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 4.50 1.9  
4. Fredrik Sundström -96 IFK Lidingö 4.22 2.5 4.16 2.0
           
  P14 KULA 4,0        
1. Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 11.88    
2. Fredrik Sundström -96 IFK Lidingö 8.09    
3. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 7.79    
           
  P14 DISKUS 1,0        
1. Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 38.98    
2. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 24.26    
3. Fredrik Sundström -96 IFK Lidingö 21.14    
           
  P14 SPJUT 600        
1. Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 45.22   Ö-spelsrekord
2. Fredrik Sundström -96 IFK Lidingö 24.50    
3. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 24.43    
           
  P13 80 M   Vind +2.3 M/S    
1. Zackarias Lundblad -97 IK Hakarpspojkarna 11.28    
2. Bellmir Ljeskovica -97 IK Norrköping 12.36    
           
  P13 600 M        
1. Albin Johansson -97 Högbo GIF 1.39.30    
2. Johan Davidsson -97 IFK Växjö 1.45.86    
3. Martin Wuopio -97 IK Akele 1.53.09    
           
  P13 60 M HÄCK   Vind +1.1    
1. Filip Bolö -97 IFK Växjö 9.97    
2. Albin Johansson -97 Högbo GIF 10.14    
3. Zackarias Lundblad -97 IK Hakarpspojkarna 10.35    
4. Fredrik Wenström -97 Hanvikens SK 10.94    
5. Jonathan Hirsh -98 Habo FIF-04 10.99    
6. Viktor Kjellsson -98 IFK Växjö 12.28    
           
  P13 HÖJD        
1. Fredrik Wenström -97 Hanvikens SK 1.51    
2. Oscar Eriksson -97 ViF Gute 1.35    
           
  P13 LÄNGD ZON        
1. Filip Bolö -97 IFK Växjö 5.16 2.0  
2. Zackarias Lundblad -97 IK Hakarpspojkarna 4.74 3.3 4.71 1.5
3. Fredrik Wenström -97 Hanvikens SK 4.39 2.0  
4. Bellmir Ljeskovica -97 IK Norrköping 3.65 2.1  
           
  P13 KULA 3,0        
1. Albin Johansson -97 Högbo GIF 10.95    
2. Oscar Eriksson -97 ViF Gute 8.66    
           
  P13 DISKUS 0,6        
1. Albin Johansson -97 Högbo GIF 36.77    
2. Oscar Eriksson -97 ViF Gute 21.34    
           
  P13 SPJUT 400        
1. Filip Bolö -97 IFK Växjö 39.13    
2. Oscar Eriksson -97 ViF Gute 38.72    
3. Albin Johansson -97 Högbo GIF 37.90    
4. Fredrik Holmberg -97 IFK Växjö 36.36    
5. Jonathan Hirsh -98 Habo FIF-04 34.58    
6. Zackarias Lundblad -97 IK Hakarpspojkarna 34.01    
           
  P12 80 M HEAT 1 Vind +1.6 M/S    
1. Robin Johansson -98 IFK Växjö 11.40 Final  
2. Adam Johansson -98 Turebergs FK 11.83    
3. Jesper Lindén -98 IK Norrköping 11.98    
4. Calle Svan -99 Mälarö SOK 13.37    
5. Lucas Myhrman -98 IK Norrköping 14.04    
           
  P12 80 M HEAT 2 Vind +2.9 M/S    
1. Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 11.38 Final  
2. Jonathan Hirsh -98 Habo FIF-04 11.55 Final  
3. Viktor Kjellsson -98 IFK Växjö 11.56 Final  
4. Linus Willers -98 IK Norrköping 11.91    
5. Albin Löfgren -98 Ekerö IK 12.68    
6. Alexander Pernsteiner -98 Habo FIF-04 13.42    
           
  P12 80 M HEAT 3 Vind +3.0 M/S    
1. Kevin Duvert -98 IFK Märsta 10.99 Final  
2. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 11.56 Final  
3. Philip Roselius -98 IFK Växjö 11.58    
4. Milton Nilsson -98 IK Norrköping 12.04    
5. Gustav Svan -98 Mälarö SOK 13.41    
           
  P12 80 M FINAL Vind +5.1 M/S    
1. Kevin Duvert -98 IFK Märsta 10.89    
2. Robin Johansson -98 IFK Växjö 11.20    
3. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 11.43    
4. Viktor Kjellsson -98 IFK Växjö 11.48    
5. Jonathan Hirsh -98 Habo FIF-04 11.80    
- Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden DQ F4.3.10    
           
  P12 600 M        
1. Kevin Duvert -98 IFK Märsta 1.40.30   Ö-spelsrekord
2. Philip Roselius -98 IFK Växjö 1.54.82    
3. Erik Sandsten -99 Oskarshamns SK 1.56.34    
4. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 1.58.26    
5. Albin Karlsson -98 IK Akele 2.04.38    
6. Aleksander Varma -98 IK Norrköping 2.09.92    
7. Elias Karlsson -98 IK Akele 2.12.76    
           
  P12 HÖJD        
1. Alexander Pernsteiner -98 Habo FIF-04 1.42    
2. Kevin Duvert -98 IFK Märsta 1.42    
3. Linus Willers -98 IK Norrköping 1.36    
4. Robin Johansson -98 IFK Växjö 1.36    
5. Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 1.33    
6. Fredrik Marmolin -98 IFK Lidingö 1.25    
7. Albin Löfgren -98 Ekerö IK 1.15    
8. Anton Persson -98 Tranås AIF 1.10    
           
  P12 LÄNGD ZON        
1. Jonathan Hirsh -98 Habo FIF-04 4.90 3.9 4.50 1.8
2. Robin Johansson -98 IFK Växjö 4.73 4.2  
3. Kevin Duvert -98 IFK Märsta 4.61 3.7 4.53 1.3
4. Philip Roselius -98 IFK Växjö 4.44 2.9 4.43 1.7
5. Adam Johansson -98 Turebergs FK 4.24 3.7 4.16 1.6
6. Viktor Kjellsson -98 IFK Växjö 4.20 2.2 4.15 1.6
7. Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 4.13 2.3 4.10 2.0
8. Milton Nilsson -98 IK Norrköping 4.04 1.7  
9. Jesper Lindén -98 IK Norrköping 3.97 2.3 3.83 2.0
10. Albin Löfgren -98 Ekerö IK 3.66 1.1  
11. Aleksander Varma -98 IK Norrköping 3.38 1.9  
12. Gustav Björnsson -98 Mälarö SOK 3.36 3.2  
13. Lucas Myhrman -98 IK Norrköping 2.90 2.8  
           
  P12 KULA 3,0        
1. Kevin Duvert -98 IFK Märsta 9.20    
           
  P12 DISKUS 0,6        
1. Aleksander Varma -98 IK Norrköping 11.83    
           
  P12 SPJUT 400        
1. Jonathan Hirsh -98 Habo FIF-04 33.00    
2. Alexander Pernsteiner -98 Habo FIF-04 26.10    
3. Jesper Lindén -98 IK Norrköping 21.65    
4. Linus Willers -98 IK Norrköping 13.95    
5. Lucas Myhrman -98 IK Norrköping 10.83    
           
  P11 60 M   Vind +2.9 M/S    
1. Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 8.31    
2. Vincent Franzén -99 Oskarshamns SK 9.09    
3. Johan Lindqvist -99 Högby IF 9.13    
4. Adam Lindbom -99 KA 2 IF 9.39    
5. Robin Gustavsson -99 Högby IF 9.49    
6. Calle Svan -99 Mälarö SOK 9.79    
           
  P11 600 M        
1. Robin Gustavsson -99 Högby IF 1.55.67    
2. Adam Lindbom -99 KA 2 IF 1.57.45    
           
  P11 HÖJD        
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 1.42   Ö-spelsrekord
2. Elias Landström -99 IK Hinden 1.30    
3. Vincent Franzén -99 Oskarshamns SK 1.20    
           
  P11 LÄNGD ZON        
1. Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 4.56 0.7 Ö-spelsrekord
2. Vincent Franzén -99 Oskarshamns SK 4.10 1.5  
3. Johan Lindqvist -99 Högby IF 4.08 1.8  
4. Adam Lindbom -99 KA 2 IF 4.04 2.1 3.88 0.1
5. Elias Landström -99 IK Hinden 4.03 1.2  
           
  P11 KULA 2,0        
1. Elias Landström -99 IK Hinden 10.63    
2. Johan Lindqvist -99 Högby IF 8.75    
3. Robin Gustavsson -99 Högby IF 7.62    
           
  P11 DISKUS 0,6        
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 16.40    
2. Olle Sundström -00 Högby IF 12.77    
           
  P11 SPJUT 400        
1. Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 28.83    
2. Adam Lindbom -99 KA 2 IF 20.39    
3. Johan Lindqvist -99 Högby IF 20.07    
           
  P10 60 M   Vind +2.8 M/S    
1. Lukas Nilsson -00 Högby IF 9.21    
2. Elias Svensson -00 Hammarby IF 9.29    
3. Tobias Björnsson -00 Ekerö IK 9.67    
4. Billy Nilsson -00 Högby IF 9.78    
5. Jacob Friberg -00 Skruvs IF 9.86    
6. Olle Sundström -00 Högby IF 10.26    
           
  P10 600 M        
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 2:02.93    
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 2:11.82    
3. Jacob Friberg -00 Skruvs IF 2:14.03    
           
  P10 HÖJD        
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 1.30    
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 1.20    
3. Hannes Wiklund -00 Högby IF 1.05    
           
  P10 LÄNGD ZON        
1. Jacob Friberg -00 Skruvs IF 3.93 2.1 3.78 0.9
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 3.88 -0.2  
3. Billy Nilsson -00 Högby IF 3.83 1.6  
4. Elias Svensson -00 Hammarby IF 3.64 1.5  
           
  P10 KULA 2,0        
1. Lukas Nilsson -00 Högby IF 6.94    
2. Jacob Friberg -00 Skruvs IF 6.49    
3. Billy Nilsson -00 Högby IF 6.48    
4. Elias Svensson -00 Hammarby IF 6.45    
           
  P9 60 M HEAT 1 Vind +2.9 M/S    
1. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 9.61 Final  
2. Erik Wiberg -01 Täby IS 10.00 Final  
3. Erik Hennings -01 Frösö IF 10.23 Final  
4. Casper Bäcklupa-01 FIK Färjestaden 10.75    
           
  P9 60 M HEAT 2 Vind +3.3    
1. Edvin Haberman -01 Österhaninge IF 9.88 Final  
2. Theodor Duvert -01 IFK Märsta 10.04 Final  
3. Isac Roselius -01 IFK Växjö 10.05 Final  
4. Samuel Sjöberg -01 Mälarhöjdens IK 10.35    
5. Charles Krylander -01 Bromma IF 10.94    
           
  P9 60 M FINAL      
1. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 9.63    
2. Edvin Haberman -01 Österhaninge IF 9.83    
3. Erik Wiberg -01 Täby IS 9.98    
4. Theodor Duvert -01 IFK Märsta 10.02    
5. Isac Roselius -01 IFK Växjö 10.15    
6. Erik Hennings -01 Frösö IF 10.25    
           
  P9 600 M        
1. Isac Roselius -01 IFK Växjö 2:09.80    
2. Erik Hennings -01 Frösö IF 2:13.27    
3. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 2:15.61    
           
  P9 HÖJD        
1. Erik Wiberg -01 Täby IS 1.15    
2. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 1.00    
3. Edvin Haberman -01 Österhaninge IF 1.00    
           
  P9 LÄNGD ZON        
1. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 3.85 2.0  
2. Erik Wiberg -01 Täby IS 3.59 1.5  
3. Theodor Duvert -01 IFK Märsta 3.48 1.9  
4. Edvin Haberman -01 Österhaninge IF 3.39 1.3  
5. Isac Roselius -01 IFK Växjö 3.30 3.0 3.14 1.1
6. Samuel Sjöberg -01 Mälarhöjdens IK 3.28 2.2 3.15 1.7
7. Charles Krylander -01 Bromma IF 2.80 1.4  
8. Casper Bäcklupa-01 FIK Färjestaden 2.72 2.9 2.67 2.0
           
  P9 KULA 2,0        
1. Erik Wiberg -01 Täby IS 6.45    
2. Erik Hennings -01 Frösö IF 5.84    
3. Charles Krylander -01 Bromma IF 5.80    
4. Casper Bäcklupa-01 FIK Färjestaden 4.52    
           
  P8 60 M   Vind +3.1 M/S    
1. William Alvarmo -02 FIK Färjestaden 10.41    
2. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 10.47    
3. Erik Johansson Olson -03 Täby IS 10.86    
4. Emil Lindgärde -02 Täby IS 11.08    
5. Leo Nilsson -03 Högby IF 11.15    
6. Oliver Andersson -02 FIK Färjestaden 11.20    
7. William Lilja -02 Tranås AIF 11.85    
           
  P8 600 M        
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 2:22.35    
2. William Alvarmo -02 FIK Färjestaden 2:27.44    
3. Erik Johansson Olson -03 Täby IS 2:29.06    
4. Oliver Andersson -02 FIK Färjestaden 2:30.06    
5. Elliot Duvert -03 IFK Märsta 2:34.87    
6. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 2:39.82    
           
  P8 LÄNGD        
1. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 3.18 0.6  
2. Elliot Duvert -03 IFK Märsta 3.15 1.3  
3. William Alvarmo -02 FIK Färjestaden 3.05 1.5  
4. Leo Nilsson -03 Högby IF 2.84 1.8  
5. Erik Johansson Olson -03 Täby IS 2.84 2.9 2.82 1.7
6. Oliver Andersson -02 FIK Färjestaden 2.84 2.4 2.55 0.3
7. William Lilja -02 Tranås AIF 2.45 0.4  
8. Emil Lindgärde -02 Täby IS 2.44 2.8 2.20 1.2
           
  P8 KULA 2,0        
1. Oliver Andersson -02 FIK Färjestaden 4.87    
2. William Alvarmo -02 FIK Färjestaden 4.73    
3. Leo Nilsson -03 Högby IF 4.52    
4. Erik Johansson Olson -03 Täby IS 4.38    
5. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 3.94    
6. Emil Lindgärde -02 Täby IS 3.77    
           
  KVINNOR 200 M   Vind +3.2 M/S    
1. Sara Söderberg -94 IK Norrköping 26.08    
2. Lisa Nyström -89 FI Kalmarsund 26.62    
3. Angelika Karlsson Theander -95 GoIF Tjalve 27.15    
4. Ulrika Lindbom -68 KA 2 IF 28.52    
           
  KVINNOR 800 M        
1. Olivia Bergvall -88 Oskarshamns SK 2.20.01    
           
  KVINNOR HÖJD        
1. Emmy Jardén -92 Eksjö Södra IK 1.45    
           
  KVINNOR STAV        
1. Sandra Bergenulf -96 Falu IK 3.00    
           
  KVINNOR DISKUS 1,0        
1. Anna-Karin Adriansson -81 Ullevi FK 42.20    
           
  KVINNOR SLÄGGA 4,0        
1. Elin Wettefalk -91 FI Kalmarsund 28.93    
           
  KVINNOR SPJUT 600        
1. Katherine Karlström -91 Högby IF 30.37    
           
  F17 800 M        
1. Caroline Hjalmarsson -93 Hovslätts IK 2.35.52    
2. Hanna Fredriksson -94 IK Hinden 2.41.54    
3. Angelica Ring -93 IK Akele 2.49.56    
           
  F17 3000 M        
1. Amelie Andersson -93 Villstad GIF 10.54.44    
2. Maria Tell -93 Högby IF 12.58.22    
3. Linnea Broman -93 Eksjö Södra IK 13.44.85    
           
  F17 HÖJD        
1. Maria Tell -93 Högby IF 1.60    
2. Hanna Fredriksson -94 IK Hinden 1.45    
           
  F17 LÄNGD       Ö-spelsrekord
1. Sara Söderberg -94 IK Norrköping 5.39 3.1 5.29 1.3
2. Caroline Hjalmarsson -93 Hovslätts IK 4.94 3.0  
           
  F17 KULA 3,0        
1. Hanna Sjögren -93 FI Kalmarsund 11.30    
2. Sara Söderberg -94 IK Norrköping 10.62    
           
  F17 DISKUS 1,0        
1. Linnea Broman -93 Eksjö Södra IK 26.88    
2. Hanna Sjögren -93 FI Kalmarsund 24.07    
           
  F17 SLÄGGA 4,0        
1. Maja Eklund -96 IK Hinden 37.13    
           
  F17 SPJUT 600        
1. Natalie Hirsh -94 Habo FIF-04 26.31    
           
  F16 3000 M        
1. Hanna Strindhag -94 FI Kalmarsund 12.53.01    
           
  F15 100 M   Vind +3.6    
1. Angelika Karlsson Theander -95 GoIF Tjalve 13.02    
           
  F15 80 M HÄCK   Vind +1.7 M/S    
1. Sofia Linde -95 Täby IS 12.15    
2. Elin Lindeblad -95 Högby IF 12.81    
3. Nathalie Fast Ekström -95 Mölndals AIK 12.91    
           
  F15 HÖJD        
1. Elin Lindeblad -95 Högby IF 1.50    
           
  F15 LÄNGD        
1. Sofia Linde -95 Täby IS 5.61 3.8  
2. Elin Lindeblad -95 Högby IF 5.10 3.4  
  Agnes Franzén -95 FI Kalmarsund dnf    
           
  F15 KULA 3,0        
1. Sofia Linde -95 Täby IS 12.47    
           
  F15 DISKUS 0,6        
1. Agnes Franzén -95 FI Kalmarsund 16.45    
           
  F15 SPJUT 400        
1. Antonia Tengbom -95 Eksjö Södra IK 29.43    
2. Sofia Linde -95 Täby IS 27.80    
           
  F14 100 M HEAT 1 Vind +2.7 M/S    
1. Caroline Fredén -96 IK Norrköping 13.28 Final  
2. Angelica Milosevic -96 IK Hinden 13.56 Final  
3. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13.80 Final  
4. Irma Ekmecic -96 Högby IF 13.84 Final  
5. Ida Ekroth -96 Upsala IF 13.85    
6. Rebecka Katzin -96 Högby IF 14.35    
           
  F14 100 M HEAT 2 Vind +2.9 M/S    
1. Jennifer Karlsson -96 IK Norrköping 13.54 Final  
2. Emily Garney -96 Kalmar SK 13.66 Final  
3. Sandra Bergenulf -96 Falu IK 14.01    
4. Lisa Jacobsson -96 IK Norrköping 14.59    
5. Elin Gustavsson -96 FIK Färjestaden 14.59    
           
  F14 100 M FINAL Vind +4.2 M/S    
1. Caroline Fredén -96 IK Norrköping 13.24    
2. Jennifer Karlsson -96 IK Norrköping 13.51    
3. Emily Garney -96 Kalmar SK 13.53    
4. Angelica Milosevic -96 IK Hinden 13.59    
5. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13.82    
           
  F14 800 M        
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2.49.82    
2. Emelie Ring -96 IK Akele 3.02.51    
           
  F14 HÖJD        
1. Fanny Källgren -96 IK Norrköping 1.61    
2. Jonna Lindéen -96 Kalmar SK 1.58    
3. Irma Ekmecic -96 Högby IF 1.52    
4. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 1.40    
4. Ida Ekroth -96 Upsala IF 1.40    
           
  F14 LÄNGD        
1. Jennifer Karlsson -96 IK Norrköping 4.93 5.0  
2. Fanny Källgren -96 IK Norrköping 4.80 3.7  
3. Ida Ekroth -96 Upsala IF 4.66 3.9 4.36 1.6
4. Jonna Lindéen -96 Kalmar SK 4.54 2.7 4.44 1.6
5. Caroline Fredén -96 IK Norrköping 4.49 2.8  
6. Emily Garney -96 Kalmar SK 4.47 3.5  
7. Lisa Jacobsson -96 IK Norrköping 4.19 2.1  
8. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 3.93 3.1  
8. Angelica Milosevic -96 IK Hinden 3.93 1.5  
           
  F14 KULA 3,0        
1. Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 9.78    
2. Irma Ekmecic -96 Högby IF 9.39    
3. Lisa Arvidsson -96 IK Norrköping 7.89    
4. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 7.24    
5. Rebecka Katzin -96 Högby IF 5.93    
           
  F14 DISKUS 0,6        
1. Lisa Johansson -96 FIK Färjestaden 26.47    
2. Rebecka Katzin -96 Högby IF 21.65    
3. Lisa Arvidsson -96 IK Norrköping 13.82    
           
  F14 SPJUT 400        
1. Irma Ekmecic -96 Högby IF 24.83    
2. Sandra Bergenulf -96 Falu IK 21.58    
3. Rebecka Katzin -96 Högby IF 17.09    
4. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13.44    
           
  F13 80 M   Vind +1.4 M/S    
1. Kajsa Andersson -97 IFK Växjö 11.12    
2. Fanny Maxeby -97 IK Norrköping 11.25    
3. Amanda Landegren -97 IFK Växjö 11.58    
4. Ida Klüft -97 IFK Växjö 11.66    
5. Lizette Sjöberg -97 IK Norrköping 12.16    
           
  F13 600 M        
1. Louise Marmolin -97 IFK Lidingö 1.56.01    
2. Elisabeth Carlsson -97 IK Norrköping 1.58.11    
           
  F13 60 M HÄCK HEAT 1 Vind +2.4 M/S    
1. Johanna Sunesson -97 IFK Växjö 10.30    
2. Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 11.37    
3. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 11.65    
4. Sanna Bergman -98 FIK Färjestaden 12.64    
           
  F13 60 M HÄCK HEAT 2 Vind +1.9 M/S    
1. Linnea Lindbom -98 KA 2 IF 10.65    
2. Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 10.88    
3. Elisabeth Carlsson -97 IK Norrköping 12.34    
           
  F13 60 M HÄCK SAMLAD LISTA      
1. Johanna Sunesson -97 IFK Växjö 10.30    
2. Linnea Lindbom -98 KA 2 IF 10.65    
3. Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 10.88    
4. Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 11.37    
5. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 11.65    
6. Elisabeth Carlsson -97 IK Norrköping 12.34    
7. Sanna Bergman -98 FIK Färjestaden 12.64    
           
  F13 HÖJD        
1. Fanny Maxeby -97 IK Norrköping 1.52    
2. Emmy Andersson -97 FIK Färjestaden 1.46    
3. Kajsa Andersson -97 IFK Växjö 1.40    
4. Ida Klüft -97 IFK Växjö 1.35    
4. Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 1.35    
           
  F13 LÄNGD ZON        
1. Fanny Maxeby -97 IK Norrköping 4.72 3.3 4.49 2.0
2. Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 4.69 2.7  
3. Elisabeth Carlsson -97 IK Norrköping 4.69 4.3 4.45 2.0
4. Johanna Sunesson -97 IFK Växjö 4.65 3.4 4.64 2.0
5. Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 4.15 3.2 4.05 1.7
6. Lizette Sjöberg -97 IK Norrköping 4.00 2.4 3.95 1.9
           
  F13 KULA 2,0        
1. Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 14.01    
2. Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 9.13    
3. Emmy Andersson -97 FI Kalmarsund 8.09    
           
  F13 DISKUS 0,6        
1. Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 32.03    
2. Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 25.63    
3. Amanda Landegren -97 IFK Växjö 25.51    
           
  F13 SPJUT 400        
1. Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 39.53   Ö-spelsrekord
2. Amanda Landegren -97 IFK Växjö 21.90    
3. Johanna Sunesson -97 IFK Växjö 19.58    
4. Kajsa Andersson -97 IFK Växjö 14.07    
           
  F12 80 M HEAT 1 Vind +3.4 M/S    
1. Hedda Ringman -98 IK Norrköping 10.97 Final  
2. Isabelle Joelsson -98 IFK Växjö 11.02 Final  
3. Sara Hermansson -98 IFK Lidingö 11.34 Final  
4. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 11.79    
5. Vilma Wikh -98 Linköpings GIF 11.80    
           
  F12 80 M HEAT 2 Vind +2.6 M/S    
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 11.45 Final  
2. Lovisa Linde -98 Täby IS 11.90    
3. Sanna Bergman -98 FIK Färjestaden 12.29    
4. Ebba Sjögren -98 FIK Färjestaden 12.71    
           
  F12 80 M HEAT 3 Vind +2.4 M/S    
1. Sofie Borssén -98 Kalmar SK 11.50 Final  
2. Hanna Wahlström -98 Linköpings GIF 11.59 Final  
3. Frida Lindgärde -98 Täby IS 12.23    
           
  F12 80 M FINAL Vind +6.2 M/S    
1. Hedda Ringman -98 IK Norrköping 10.73    
2. Isabelle Joelsson -98 IFK Växjö 10.86    
3. Elin Vertetics -98 Högby IF 11.23    
4. Sofie Borssén -98 Kalmar SK 11.35    
5. Hanna Wahlström -98 Linköpings GIF 11.55    
           
  F12 600 M        
1. Sara Fröberg Liljenberg -98 Eksjö Södra IK 1.54.38    
2. Elin Vertetics -98 Högby IF 1.58.41    
3. Hanna Wahlström -98 Linköpings GIF 1.58.73    
4. Sanna Bergman -98 FIK Färjestaden 2.04.58    
5. Märta Arvidsson -98 IK Norrköping 2.33.23    
           
  F12 HÖJD        
1. Sara Hermansson -98 IFK Lidingö 1.56   Ö-spelsrekord
2. Vilma Lindéen -98 Kalmar SK 1.36    
3. Sara Fröberg Liljenberg -98 Eksjö Södra IK 1.33    
4. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 1.33    
5. Lovisa Linde -98 Täby IS 1.25    
6. Frida Lindgärde -98 Täby IS 1.20    
7. Vilma Wikh -98 Linköpings GIF 1.20    
           
  F12 LÄNGD ZON        
1. Hedda Ringman -98 IK Norrköping 4.80 2.5  
2. Linnea Lindbom -98 KA 2 IF 4.71 3.4 4.66 1.9
3. Cornelia Häggblad -98 IK Norrköping 4.64 1.0  
4. Isabelle Joelsson -98 IFK Växjö 4.49 2.1 4.41 1.2
5. Elin Vertetics -98 Högby IF 4.46 3.1 4.43 1.3
6. Sara Hermansson -98 IFK Lidingö 4.41 1.9  
7. Hanna Wahlström -98 Linköpings GIF 4.39 2.0  
8. Sofie Borssén -98 Kalmar SK 4.23 3.4 3.91 1.6
9. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 4.16 1.7  
10. Sara Fröberg Liljenberg -98 Eksjö Södra IK 4.14 1.8  
11. Vilma Wikh -98 Linköpings GIF 4.11 1.9  
12. Maja Frid -98 IK Norrköping 3.97 3.7 3.92 1.6
13. Lovisa Linde -98 Täby IS 3.92 1.8  
14. Frida Lindgärde -98 Täby IS 3.77 0.0  
15. Ebba Sjögren -98 FIK Färjestaden 3.61 2.6 3.54 1.4
16. Hilda Sylvan -98 IK Norrköping 3.48 2.0  
17. Josefine Karlsson Theander -98 IK Norrköping 3.40 2.1 3.23 1.6
18. Märta Arvidsson -98 IK Norrköping 3.17 0.1  
           
  F12 KULA 2,0        
1. Lovisa Linde -98 Täby IS 9.19    
2. Vilma Lindéen -98 Kalmar SK 8.64    
3. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 8.54    
4. Hilda Sylvan -98 IK Norrköping 7.13    
5. Hanna Wahlström -98 Linköpings GIF 6.95    
           
  F12 DISKUS 0,6        
1. Erica Karlström -98 Åhus FIK 23.80    
2. Lovisa Linde -98 Täby IS 21.39    
3. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 20.50    
4. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 18.27    
5. Hilda Sylvan -98 IK Norrköping 16.57    
6. Frida Lindgärde -98 Täby IS 15.92    
7. Maja Frid -98 IK Norrköping 15.34    
8. Cornelia Häggblad -98 IK Norrköping 14.91    
           
  F12 SPJUT 400        
1. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 24.06    
2. Hedda Ringman -98 IK Norrköping 18.31    
3. Lovisa Linde -98 Täby IS 17.46    
4. Cornelia Häggblad -98 IK Norrköping 16.83    
5. Elin Vertetics -98 Högby IF 15.61    
6. Hilda Sylvan -98 IK Norrköping 14.31    
7. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 13.99    
  Maja Frid -98 IK Norrköping dnf    
  Frida Lindgärde -98 Täby IS dnf    
           
  F11 60 M HEAT 1 Vind +3.0 M/S    
1. Alma Kilpeläinen -99 Ljungby FIK 8.95 Final  
2. Johanna Johansson Olson -99 Täby IS 9.13 Final  
3. Linnea Johansson -99 IK Norrköping 9.17    
4. Alma Lindberg -99 Västerås FIK 9.29    
5. Victoria Sjöberg -99 Mälarhöjdens IK 9.62    
           
  F11 60 M HEAT 2 Vind +2.5 M/S    
1. Emma Karlsson -99 Eksjö Södra IK 8.94 Final  
2. Louise Svensson -99 Flens FS 9.40    
3. Lisa Strandberg -99 KA 2 IF 9.45    
4. Evelina Eklund -99 IK Hinden 9.74    
5. Maja Gustavsson -99 FIK Färjestaden 10.36    
           
  F11 60 M HEAT 3 Vind +3.9 M/S    
1. Linnea Karlsson -99 IK Norrköping 8.97 Final  
2. Tova Göransson -99 IK Hinden 9.10 Final  
3. Ebba Carlsson -99 IK Hinden 9.13 Final  
4. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 9.22    
5. Beatrice Persson -99 Staffanstorps Ai 9.41    
           
  F11 60 M FINAL Vind +5.2 M/S    
1. Alma Kilpeläinen -99 Ljungby FIK 8.92    
2. Emma Karlsson -99 Eksjö Södra IK 9.04    
3. Johanna Johansson Olson -99 Täby IS 9.08    
4. Linnea Karlsson -99 IK Norrköping 9.17    
5. Tova Göransson -99 IK Hinden 9.28    
6. Ebba Carlsson -99 IK Hinden 9.40    
           
  F11 600 M        
1. Agnes Johansson -99 Högbo GIF 1.57.90    
2. Louise Svensson -99 Flens FS 1.59.68    
3. Amanda Lindblom -99 IK Hinden 2.02.67    
4. Alma Lindberg -99 Västerås FIK 2.05.34    
5. Alma Kilpeläinen -99 Ljungby FIK 2.09.54    
6. Tova Göransson -99 IK Hinden 2.10.68    
7. Olivia Samuelsson -99 Tranås AIF 2.15.33    
8. Agnes Karonen -99 IK Hinden 2.33.95    
           
  F11 HÖJD        
1. Ebba Carlsson -99 IK Hinden 1.38    
2. Alma Kilpeläinen -99 Ljungby FIK 1.38    
3. Johanna Johansson Olson -99 Täby IS 1.32    
4. Amanda Lindblom -99 IK Hinden 1.32    
5. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 1.29    
6. Louise Svensson -99 Flens FS 1.29    
7. Emma Karlsson -99 Eksjö Södra IK 1.23    
8. Olivia Samuelsson -99 Tranås AIF 1.23    
9. Victoria Sjöberg -99 Mälarhöjdens IK 1.20    
10. Alma Folke -99 Tranås AIF 1.15    
           
  F11 LÄNGD ZON        
1. Emma Karlsson -99 Eksjö Södra IK 4.31 0.0  
2. Alma Kilpeläinen -99 Ljungby FIK 4.23 0.9  
3. Linnea Johansson -99 IK Norrköping 4.16 0.0  
4. Johanna Johansson Olson -99 Täby IS 4.08 0.0  
5. Amanda Lindblom -99 IK Hinden 4.06 0.0  
6. Tova Göransson -99 IK Hinden 3.95 0.0  
7. Alma Lindberg -99 Västerås FIK 3.91 0.0  
8. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 3.91 1.8  
9. Louise Svensson -99 Flens FS 3.79 1.2  
10. Ebba Carlsson -99 IK Hinden 3.75 1.8  
11. Lisa Strandberg -99 KA 2 IF 3.69 0.0  
12. Linnea Karlsson -99 IK Norrköping 3.67 0.0  
13. Olivia Samuelsson -99 Tranås AIF 3.65 0.0  
14. Alma Folke -99 Tranås AIF 3.59 1.5  
15. Beatrice Persson -99 Staffanstorps Ai 3.58 1.1  
16. Victoria Sjöberg -99 Mälarhöjdens IK 3.57 2.7 3.40 -0.2
17. Maja Sandell -99 IFK Växjö 3.27 1.2  
18. Jenny Svensson -99 Högby IF 3.23 0.0  
           
  F11 KULA 2,0        
1. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 9.26    
2. Louise Svensson -99 Flens FS 8.36    
3. Alma Folke -99 Tranås AIF 8.23    
4. Alma Lindberg -99 Västerås FIK 7.85    
5. Linnea Karlsson -99 IK Norrköping 7.79    
6. Agnes Johansson -99 Högbo GIF 7.49    
7. Evelina Eklund -99 IK Hinden 7.40    
8. Agnes Karonen -99 IK Hinden 7.39    
9. Olivia Samuelsson -99 Tranås AIF 6.50    
10. Johanna Johansson Olson -99 Täby IS 6.32    
11. Maja Gustavsson -99 FIK Färjestaden 5.43    
12. Maja Sandell -99 IFK Växjö 5.35    
13. Emma Krylander -99 Bromma IF 4.82    
           
  F11 DISKUS 0,6        
1. Rebecca Nishiura -00 Wärnamo SK 20.86    
2. Agnes Johansson -99 Högbo GIF 19.86    
3. Louise Svensson -99 Flens FS 19.54    
4. Jenny Karlström -00 Åhus FIK 19.50    
5. Agnes Karonen -99 IK Hinden 18.45    
6. Alma Kilpeläinen -99 Ljungby FIK 16.74    
7. Evelina Eklund -99 IK Hinden 16.59    
8. Jenny Svensson -99 Högby IF 9.40    
           
  F11 SPJUT 400        
1. Louise Svensson -99 Flens FS 21.55    
2. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 20.57    
3. Alma Folke -99 Tranås AIF 18.39    
4. Alma Kilpeläinen -99 Ljungby FIK 18.10    
5. Rebecca Nishiura -00 Wärnamo SK 17.32    
6. Agnes Johansson -99 Högbo GIF 16.55    
7. Maja Gustavsson -99 FIK Färjestaden 11.25    
8. Johanna Johansson Olson -99 Täby IS 9.63    
9. Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 7.96    
           
  F10 60 M   Vind +3.4 M/S    
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 9.06    
2. Wendela Kirppu Jörneklint -00 Kalmar SK 9.80    
3. Andrea Bergenulf -00 Falu IK 10.06    
4. Moa Adersson -00 FIK Färjestaden 10.83    
           
  F10 600 M        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 2.12.69    
           
  F10 HÖJD        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 1.20    
2. Wendela Kirppu Jörneklint -00 Kalmar SK 1.15    
           
  F10 LÄNGD ZON        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 3.96 0.0  
2. Wendela Kirppu Jörneklint -00 Kalmar SK 3.64 -0.2  
3. Rebecca Nishiura -00 Wärnamo SK 3.58 1.3  
4. Andrea Bergenulf -00 Falu IK 3.38 0.7  
           
  F10 KULA 2,0        
1. Jenny Karlström -00 Åhus FIK 7.03    
2. Wendela Kirppu Jörneklint -00 Kalmar SK 6.45    
3. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 6.41    
4. Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 5.77    
           
  F9 60 M HEAT 1 Vind +4.0 M/S    
1. Felicia Rix -01 Skruvs IF 9.91 Final  
2. Edit Nilsson -01 Högby IF 10.41 Final  
3. Rebecca Toreld -01 Högby IF 10.49 Final  
4. Sofia Sundström -01 FIK Färjestaden 10.85    
5. Enny Björk -01 Skruvs IF 11.83    
           
  F9 60 M HEAT 2 Vind +2.7 M/S    
1. Hilda Lindberg -01 Västerås FIK 9.84 Final  
2. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 10.58 Final  
3. Emma Johansson Olson -01 Täby IS 10.65 Final  
4. Elina Kilpeläinen -01 Ljungby FIK 10.75    
5. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 12.61    
           
  F9 60 M FINAL Vind +2.7 M/S    
1. Hilda Lindberg -01 Västerås FIK 9.87    
2. Felicia Rix -01 Skruvs IF 9.89    
3. Edit Nilsson -01 Högby IF 10.46    
4. Rebecca Toreld -01 Högby IF 10.54    
5. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 10.60    
6. Emma Johansson Olson -01 Täby IS 10.94    
           
  F9 600 M        
1. Hilda Lindberg -01 Västerås FIK 2.17.95    
2. Felicia Rix -01 Skruvs IF 2.23.91    
3. Clara Friis -01 Flens FS 2.28.50    
4. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 2.43.14    
5. Emma Johansson Olson -01 Täby IS 2.45.14    
6. Enny Björk -01 Skruvs IF 3.04.39    
7. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 3.06.10    
           
  F9 HÖJD        
1. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 1.00    
2. Emma Johansson Olson -01 Täby IS 0.95    
2. Sofia Sundström -01 FIK Färjestaden 0.95    
4. Rebecca Toreld -01 Högby IF 0.95    
5. Elina Kilpeläinen -01 Ljungby FIK 0.95    
6. Edit Nilsson -01 Högby IF 0.90    
7. Enny Björk -01 Skruvs IF 0.85    
           
  F9 LÄNGD ZON        
1. Hilda Lindberg -01 Västerås FIK 3.54 0.9  
2. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 3.31 2.1  
3. Felicia Rix -01 Skruvs IF 3.29 0.9  
4. Clara Friis -01 Flens FS 3.24 0.6  
5. Matilda Andersson -01 IFK Växjö 3.01 1.6  
6. Emma Johansson Olson -01 Täby IS 2.94 0.7  
7. Elina Kilpeläinen -01 Ljungby FIK 2.81 2.2 2.76 0.0
8. Edit Nilsson -01 Högby IF 2.75 0.7  
9. Enny Björk -01 Skruvs IF 2.54 1.9  
10. Rebecca Toreld -01 Högby IF 2.49 1.6  
11. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 2.29 1.8  
           
  F9 KULA 2,0        
1. Edit Nilsson -01 Högby IF 5.46    
2. Matilda Andersson -01 IFK Växjö 5.32    
3. Elina Kilpeläinen -01 Ljungby FIK 5.30    
4. Emma Johansson Olson -01 Täby IS 5.12    
5. Felicia Rix -01 Skruvs IF 5.00    
6. Enny Björk -01 Skruvs IF 4.87    
7. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 4.80    
8. Rebecca Toreld -01 Högby IF 4.10    
9. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 3.67    
           
  F8 60 M   Vind +3.0 M/S    
1. Lina Hennings -03 Frösö IF 10.84    
2. Kajsa Löfgren -02 Ekerö IK 11.44    
3. Alice Wiberg -04 Täby IS 11.52    
           
  F8 600 M        
1. Lisa Sandsten -02 Oskarshamns SK 2.26.41    
           
  F8 LÄNGD ZON        
1. Kajsa Löfgren -02 Ekerö IK 2.53 1.7  
           
  F8 KULA 2,0        
1. Kajsa Löfgren -02 Ekerö IK 3.52