<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
  Skol-DM i Friidrott år 5 & 6, 2010  
     
 
Datum: Onsdag 29 sep 2010, kl. 9.15-13.30
Plats: Fredriksskans, Kalmar
Arrangör: Högby IF och Djurängsskolans IF
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Speaker/Prisutdelare: Malin Engström
Eltidtagning: Bertil Tinnert
Starter: Carl-Gustaf Nilsson
Sekreteriatet: Christer Möller
Väderlek: Mest mulet och 10-11 grader
 
     
 
  Namn Förening Res. Vind. Res. Vind. Ev. friidrottsförening
              Prel. fler tillkommer
  Pojkar År 6 80 meter Heat 1   0.0      
1. Oliver Aldén -98 Södra Skolan Kalmar IF 11.65 Final      
2. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 11.99 Final      
3. Niklas Lantz -98 Färjestadens Skol IF 12.30        
4. Anton Svensson -98 Kalmarsundsskolan 12.34        
5. Isak Vallberg -98 Färjestadens Skol IF 12.34        
6. Belmin Tatarevic -98 Kalmarsundsskolan 12.45        
7. Albin Borgryd -98 Södra Skolan Kalmar IF 12.83        
               
  Pojkar År 6 80 meter Heat 2   -0.4      
1. Victor Sundström -98 Färjestadens Skol IF 11.70 Final      
2. Karl Triberg -98 Södra Skolan Kalmar IF 12.12 Final      
3. Erik Ahl -98 Kalmarsundsskolan 12.26        
4. Adel Ziarat Zadeh -98 Kalmarsundsskolan 12.28        
5. Haras Alic -98 Östra Funkabo Skol IF 14.24        
               
  Pojkar År 6 80 meter Heat 3   0.0      
1. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 11.65 Final      
2. Simon Persson -98 Södra Skolan Kalmar IF 11.95 Final     Högby IF
3. Igor Vidovic -98 Fagerslättsskolans IF 12.01 Final      
4. Pontus Sörensson -98 Falkenbergskolans IF 12.11 Final      
5. Gustaf Carlgren -98 Södra Skolan Kalmar IF 12.92        
6. Gustav Göterfelt -98 Östra Funkabo Skol IF 14.07        
               
  Pojkar År 6 80 meter Heat 4   0.0      
1. Albin Lindblad -98 Östra Funkabo Skol IF 12.25       Högby IF
2. Lucas Danielsson -98 Östra Funkabo Skol IF 12.35        
3. Svante Ingelsson -98 Östra Funkabo Skol IF 12.94        
4. David Erlandsson -98 Östra Funkabo Skol IF 13.01        
5. Anton Törneke Gardesten -98 Östra Funkabo Skol IF 13.35        
6. Casper Olsson -98 Östra Funkabo Skol IF 14.12        
7. Dush Nurandini -98 Östra Funkabo Skol IF 14.30        
               
  Pojkar År 6 80 meter Final   0.1      
1. Oliver Aldén -98 Södra Skolan Kalmar IF 11.42        
2. Igor Vidovic -98 Fagerslättsskolans IF 11.75        
3. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 11.82        
4. Victor Sundström -98 Färjestadens Skol IF 11.95        
5. Pontus Sörensson -98 Falkenbergskolans IF 12.02        
6. Simon Persson -98 Södra Skolan Kalmar IF 12.07       Högby IF
7. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 12.31        
8. Karl Triberg -98 Södra Skolan Kalmar IF dns        
               
  Pojkar År 6 1000 meter Samlad lista          
1. Igor Vidovic -98 Fagerslättsskolans IF 3.22.2 Heat 2 1.    
2. Isak Vallberg -98 Färjestadens Skol IF 3.22.6 Heat 2 2.    
3. Hugo Wilhelmsson -98 Algutsrums Skol IF, Glömm 3.24.0 Heat 2 3.    
4. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 3.26.7 Heat 1 1.    
5. Oliver Aldén -98 Södra Skolan Kalmar IF 3.27.2 Heat 1 2.    
6. Gustaf Carlgren -98 Södra Skolan Kalmar IF 3.33.4 Heat 1 3.    
7. Nils Hammaräng Grip -98 Kalmarsundsskolan 3.35.1 Heat 1 4.   Högby IF
8. Svante Ingelsson -98 Östra Funkabo Skol IF 3.39.9 Heat 2 4.    
9. David Petersson -98 Algutsrums Skol IF, Gårdby 3.40.6 Heat 2 5.    
10. Niklas Lantz -98 Färjestadens Skol IF 3.41.9 Heat 2 6.    
11. Karl Axelsson -98 Östra Funkabo Skol IF 3.46.1 Heat 1 5.   Högby IF
12. Anton Svensson -98 Kalmarsundsskolan 3.52.4 Heat 1 6.    
13. Erik Ahl -98 Kalmarsundsskolan 3.53.8 Heat 1 7.    
14. Daniel Gustafsson -98 Östra Funkabo Skol IF 3.54.8 Heat 2 7.    
15. Albin Borgryd -98 Södra Skolan Kalmar IF 4.02.9 Heat 1 8.    
16. Adel Ziarat Zadeh -98 Kalmarsundsskolan 4.03.3 Heat 1 9.    
17. David Erlandsson -98 Östra Funkabo Skol IF 4.07.5 Heat 2 8.    
18. Casper Olsson -98 Östra Funkabo Skol IF 4.12.9 Heat 2 9.    
19. Jakob Sundgren -98 Östra Funkabo Skol IF 4.13.7 Heat 2 10.    
20. Anton Spångberg -98 Östra Funkabo Skol IF 4.25.7 Heat 1 10.    
               
  Pojkar År 6 Höjd            
1. Linus Ämtvall -98 Färjestadens Skol IF 1.40        
2. Isak Vallberg -98 Färjestadens Skol IF 1.35        
3. Simon Lindström -98 Algutsrums Skol IF, Tors 1.30        
4. Victor Sundström -98 Färjestadens Skol IF 1.30        
4. Igor Vidovic -98 Fagerslättsskolans IF 1.30        
6. Karl Axelsson -98 Östra Funkabo Skol IF 1.25       Högby IF
7. Svante Ingelsson -98 Östra Funkabo Skol IF 1.25        
7. Anton Törneke Gardesten -98 Östra Funkabo Skol IF 1.25        
9. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 1.25        
9. Rasmus Karlsson -98 Algutsrums Skol IF, Gårdby 1.25        
9. Daniel Gustafsson -98 Östra Funkabo Skol IF 1.25        
12. Micael Sjöbom -98 Färjestadens Skol IF 1.15        
12. David Petersson -98 Algutsrums Skol IF, Gårdby 1.15        
14. David Erlandsson -98 Östra Funkabo Skol IF 1.15        
  Erik Porcile -98 Rinkabyholms Skol IF dnf        
  Gustav Göterfelt -98 Östra Funkabo Skol IF dnf        
  Elias Zambrell -98 Östra Funkabo Skol IF dnf        
  Samer Mohammed -98 Östra Funkabo Skol IF dnf        
  Jakob Sundgren -98 Östra Funkabo Skol IF dnf        
  Aras Barakat -98 Östra Funkabo Skol IF dnf        
               
  Pojkar År 6 Längd zon            
1. Victor Sundström -98 Färjestadens Skol IF 4.42 < 0 m/s      
2. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 4.37 < 0 m/s      
3. Isak Vallberg -98 Färjestadens Skol IF 4.25 < 0 m/s      
4. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 4.19 < 0 m/s      
5. Samuel Trankvill -98 Mörbylånga Skol IF 4.16 < 0 m/s      
6. Linus Ämtvall -98 Färjestadens Skol IF 4.11 < 0 m/s      
7. Igor Vidovic -98 Fagerslättsskolans IF 4.01 < 0 m/s      
8. Jacob Thaning -98 Algutsrums Skol IF, Glömm 3.99 < 0 m/s      
9. Anton Svensson -98 Kalmarsundsskolan 3.90 < 0 m/s      
10. Daniel Gustafsson -98 Östra Funkabo Skol IF 3.85 < 0 m/s      
11. Simon Persson -98 Södra Skolan Kalmar IF 3.81 < 0 m/s     Högby IF
12. Belmin Tatarevic -98 Kalmarsundsskolan 3.79 < 0 m/s      
13. Simon Lindström -98 Algutsrums Skol IF, Tors 3.76 < 0 m/s      
14. Erik Ahl -98 Kalmarsundsskolan 3.75 < 0 m/s      
15. Gustav Göterfelt -98 Östra Funkabo Skol IF 3.74 < 0 m/s      
16. Chrisos Kolanidis -98 Östra Funkabo Skol IF 3.67 < 0 m/s      
17. David Linge -98 Rinkabyholms Skol IF 3.51 < 0 m/s      
18. Albin Borgryd -98 Södra Skolan Kalmar IF 3.41 < 0 m/s      
19. Douglas Isaksson -98 Södra Skolan Kalmar IF 3.27 < 0 m/s      
20. Adel Ziarat Zadeh -98 Kalmarsundsskolan 3.20 < 0 m/s      
21. Elias Zambrell -98 Östra Funkabo Skol IF 2.99 < 0 m/s      
               
  Pojkar År 6 Kula 3,0            
1. Elias Engström -98 Mörbylånga Skol IF 8.74        
2. Simon Lindström -98 Algutsrums Skol IF, Tors 8.29        
3. Oliver Aldén -98 Södra Skolan Kalmar IF 8.26        
4. Micael Sjöbom -98 Färjestadens Skol IF 7.97        
5. Fredrik Nilsson -98 Rinkabyholms Skol IF 7.83        
6. Isak Vallberg -98 Färjestadens Skol IF 7.70 7.64      
7. Samuel Trankvill -98 Mörbylånga Skol IF 7.70 7.33      
8. Jesper Jildestad -98 Algutsrums Skol IF, Glömm 7.61        
9. Jacob Thaning -98 Algutsrums Skol IF, Glömm 7.21        
10. Jacob Olsson -98 Åby Skol IF 7.02        
11. Niklas Åstrand -98 Mörbylånga Skol IF 6.96        
12. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 6.81        
13. Samer Mohammed -98 Östra Funkabo Skol IF 5.71        
               
  Pojkar År 6 Boll 300 gram            
1. Samuel Trankvill -98 Mörbylånga Skol IF 46.50        
2. Pontus Sörensson -98 Falkenbergskolans IF 45.29        
3. Oliver Aldén -98 Södra Skolan Kalmar IF 44.39        
4. Anton Svensson -98 Kalmarsundsskolan 41.96        
5. Svante Ingelsson -98 Östra Funkabo Skol IF 37.45        
6. Tommy Huynh -98 Mörbylånga Skol IF 35.66        
7. Linus Ämtvall -98 Färjestadens Skol IF 35.65        
8. Johan Cederblad -98 Falkenbergskolans IF 32.68        
9. David Erlandsson -98 Östra Funkabo Skol IF 32.35        
10. Casper Olsson -98 Östra Funkabo Skol IF 32.30        
11. Anton Törneke Gardesten -98 Östra Funkabo Skol IF 31.65        
12. Felix Andersson -98 Rinkabyholms Skol IF 31.40        
13. Albin Sandberg -98 Rinkabyholms Skol IF 31.25        
14. David Linge -98 Rinkabyholms Skol IF 31.20        
15. Filip Hammarberg -98 Rinkabyholms Skol IF 30.90        
16. Gustav Göterfelt -98 Östra Funkabo Skol IF 30.70        
17. Philippe Bajcetic -98 Falkenbergskolans IF 30.60        
18. Belmin Tatarevic -98 Kalmarsundsskolan 30.30        
19. Albin Borgryd -98 Södra Skolan Kalmar IF 30.19        
20. John Andersson -98 Södra Skolan Kalmar IF 29.95        
21. Igor Vidovic -98 Fagerslättsskolans IF 27.65        
22. Fredrik Nilsson -98 Rinkabyholms Skol IF 27.59        
23. Lucas Danielsson -98 Östra Funkabo Skol IF 27.52        
24. Gustav Jonsson -98 Rinkabyholms Skol IF 27.11        
25. Haras Alic -98 Östra Funkabo Skol IF 27.10        
26. Samer Mohammed -98 Östra Funkabo Skol IF 25.05        
27. Anton Spångberg -98 Östra Funkabo Skol IF 24.13        
28. Douglas Isaksson -98 Södra Skolan Kalmar IF 24.12        
29. Karl Axelsson -98 Östra Funkabo Skol IF 23.80       Högby IF
               
               
  Pojkar År 5 60 meter Heat 1   0.1      
1. Christoffer Karlsén -99 Madesjö Skol IF 8.83 Final     IK Hinden
2. William Malmqvist -99 Färjestadens Skol IF 9.42 Final      
3. Gabriel Tunsäter -99 Vasaskolans IF 9.45 Final      
4. Adam Nilsson -99 Färjestadens Skol IF 9.81        
5. Karwan Rahmanilavashlooyi -99 Västra Funkabo Skol IF 10.34        
6. Isak Göstasson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 10.40        
7. Viktor Belsak -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 10.62        
8. Gustav Ambjörnsson -99 Vasaskolans IF 10.64        
               
  Pojkar År 5 60 meter Heat 2   1.4      
1. Johan Lindqvist -99 Södermöre Skol IF 9.26 Final     Högby IF
2. Athawit Srisook -99 Västra Funkabo Skol IF 9.51 Final      
3. Andreas Brynberg -99 Västra Funkabo Skol IF 9.57 Final      
4. Hampus Radsby -99 Färjestadens Skol IF 9.57        
5. Johan Berggren -99 Vasaskolans IF 10.26        
6. Kalle Wengdahl -99 Dörby Skol IF 10.49        
7. Filip Wickström -99 Dörby Skol IF 10.60        
8. Khalil Dakroub -99 Dörby Skol IF 10.62        
               
  Pojkar År 5 60 meter Heat 3   -0.6      
1. Eric Alm -99 Sjöängsskolans IF 9.28 Final      
2. Anton Wirell -99 Falkenbergskolans IF 10.01        
3. Alexander Nilsson -99 Kalmarsundsskolan 10.02        
4. Chakrid Chanprakakhon -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 10.03        
5. Ernest Dzogovic -99 Västra Funkabo Skol IF 10.51        
6. Yusef Ramazan -99 Dörby Skol IF 10.80        
7. Hugo Johansson -99 Dörby Skol IF 11.04        
               
  Pojkar År 5 60 meter Heat 4   0.0      
1. Edvin Svalling -99 Rinkabyholms Skol IF 9.74        
2. Erik Arvidsson -99 Kalmarsundsskolan 10.03        
3. Adam Nilsson -99 Västra Funkabo Skol IF 10.59        
4. John Warsén -99 Kalmarsundsskolan 10.61        
5. Simon Andrzejewski -99 Dörby Skol IF 10.89        
6. Igor Öhman -99 Dörby Skol IF 10.92        
               
  Pojkar År 5 60 meter Heat 5   -0.5      
1. Axel Beke -99 Rinkabyholms Skol IF 9.20 Final      
2. Elias Westroth -99 Rinkabyholms Skol IF 9.84        
3. Hugo Alderborg -99 Dörby Skol IF 9.95        
4. Robin Gustavsson -99 Lindöskolans IF 9.96       Högby IF
5. Mohammed Mustapha -99 Dörby Skol IF 10.86        
6. Quang Dao -99 Djurängsskolans IF 10.87        
7. Victor Ekerot -99 Djurängsskolans IF 10.97        
               
  Pojkar År 5 60 meter Final   0.5      
1. Christoffer Karlsén -99 Madesjö Skol IF 8.49       IK Hinden
2. Axel Beke -99 Rinkabyholms Skol IF 8.95        
3. William Malmqvist -99 Färjestadens Skol IF 9.06        
4. Johan Lindqvist -99 Södermöre Skol IF 9.09       Högby IF
5. Eric Alm -99 Sjöängsskolans IF 9.11        
6. Gabriel Tunsäter -99 Vasaskolans IF 9.43        
7. Athawit Srisook -99 Västra Funkabo Skol IF 9.45        
8. Andreas Brynberg -99 Västra Funkabo Skol IF 9.49        
               
  Pojkar År 5 1000 meter Samlad lista          
1. Oscar Råberg -99 Rinkabyholms Skol IF 3.33.8 Heat 2 1.    
2. Robin Gustavsson -99 Lindöskolans IF 3.37.8 Heat 3 1.   Högby IF
3. Edvin Svalling -99 Rinkabyholms Skol IF 3.38.5 Heat 2 2.    
4. Olle Lindqvist -99 Färjestadens Skol IF 3.39.9 Heat 1 1.    
5. Alexander Blad -99 Sjöängsskolans IF 3.40.8 Heat 1 2.    
6. Johan Berggren -99 Vasaskolans IF 3.44.3 Heat 2 3.    
7. Kasper Karlsson -99 Rinkabyholms Skol IF 3.44.6 Heat 2 4.    
8. Vilmer Palmqvist -99 Sjöängsskolans IF 3.46.8 Heat 1 3.    
9. Ossian Henrysson -99 Sjöängsskolans IF 3.48.9 Heat 1 4.    
10. Jacob Spångberg -99 Sjöängsskolans IF 3.49.5 Heat 1 5.    
11. Simon Brostedt -99 Sjöängsskolans IF 3.49.9 Heat 1 6.    
12. Karwan Rahmanilavashlooyi -99 Västra Funkabo Skol IF 3.51.9 Heat 3 2.    
13. Rasmus Carnesten -99 Sjöängsskolans IF 3.52.1 Heat 1 7.    
14. Filip Lernå -99 Västra Funkabo Skol IF 3.52.5 Heat 3 3.   Högby IF
15. Jacob Ringfjord -99 Falkenbergskolans IF 3.53.6 Heat 2 5.    
16. William Malmqvist -99 Färjestadens Skol IF 3.54.2 Heat 1 8.    
17. Ernest Dzogovic -99 Västra Funkabo Skol IF 3.54.3 Heat 3 4.    
18. Edison Roldan Fröling -99 Kalmarsundsskolan 3.55.6 Heat 2 6.    
19. Hugo Alderborg -99 Dörby Skol IF 3.56.5 Heat 3 5.    
20. Alexander Israelsson -99 Sjöängsskolans IF 3.56.9 Heat 1 9.    
21. Adam Nilsson -99 Västra Funkabo Skol IF 3.57.0 Heat 3 6.   Högby IF
22. William Nilsson -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 3.57.6 Heat 3 7.    
23. Sebastian Loo -99 Falkenbergskolans IF 3.58.1 Heat 2 7.    
24. Linus Fransson -99 Sjöängsskolans IF 4.01.1 Heat 1 10.    
25. Hugo Andersson -99 Sjöängsskolans IF 4.01.8 Heat 1 11.    
26. Erik Arvidsson -99 Kalmarsundsskolan 4.01.9 Heat 2 8.    
27. Robbin Ahremark -99 Sjöängsskolans IF 4.04.6 Heat 1 12.    
28. Emil Brynielsson -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 4.10.6 Heat 3 8.    
29. Albin Berg -99 Fagerslättsskolans IF 4.13.6 Heat 2 9.    
30. Hugo Johansson -99 Dörby Skol IF 4.22.9 Heat 3 9.    
31. Elias Karlsson -99 Kalmarsundsskolan 4.23.4 Heat 2 10.    
32. Sigge Hedström -99 Kalmarsundsskolan 4.23.7 Heat 2 11.    
33. Victor Ekerot -99 Djurängsskolans IF 4.23.7 Heat 3 10.    
34. Yusef Ramazan -99 Dörby Skol IF 4.24.0 Heat 3 11.    
  Kalle Wengdahl -99 Dörby Skol IF dnf Heat 3      
               
  Pojkar År 5 Höjd            
1. Johan Lindqvist -99 Södermöre Skol IF 1.35       Högby IF
2. Adam Nilsson -99 Färjestadens Skol IF 1.25        
3. Marcus Danielsson -99 Dörby Skol IF 1.25        
4. Athawit Srisook -99 Västra Funkabo Skol IF 1.20        
4. Ossian Henrysson -99 Sjöängsskolans IF 1.20        
6. Olle Lindqvist -99 Färjestadens Skol IF 1.20        
7. Alexanders Bladh -99 Falkenbergskolans IF 1.20        
8. Erik Wallgren -99 Mörbylånga Skol IF 1.15        
8. Hugo Alderborg -99 Dörby Skol IF 1.15        
8. Elias Westroth -99 Rinkabyholms Skol IF 1.15        
8. Eric Frödeberg -99 Sjöängsskolans IF 1.15        
12. Lucas Nilsson -99 Västra Funkabo Skol IF 1.15        
13. Jacob Ringfjord -99 Falkenbergskolans IF 1.15        
14. Anton Olsson -99 Mörbylånga Skol IF 1.05        
14. Isak Göstasson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 1.05        
14. Viktor Sjöblom -99 Västra Funkabo Skol IF 1.05        
14. Khalil Dakroub -99 Dörby Skol IF 1.05        
14. Rasmus Carnesten -99 Sjöängsskolans IF 1.05        
14. Simon Andrrzejewski -99 Dörby Skol IF 1.05        
  Oscar Wahlström -99 Västra Funkabo Skol IF dnf        
  Oliwer Ljungström -99 Södermöre Skol IF dnf        
  Hugo Johansson -99 Dörby Skol IF dnf        
  Yusef Ramazan -99 Dörby Skol IF dnf        
               
  Pojkar År 5 Längd zon            
1. Christoffer Karlsén -99 Madesjö Skol IF 4.90 0.3     IK Hinden
2. Johan Lindqvist -99 Södermöre Skol IF 4.11 1.4     Högby IF
3. Andreas Brynberg -99 Västra Funkabo Skol IF 3.77 -2.3      
4. Axel Beke -99 Rinkabyholms Skol IF 3.75 1.9 3.72 -0.6  
5. Adam Nilsson -99 Färjestadens Skol IF 3.75 0.6 3.36 1.6  
6. Gabriel Tunsäter -99 Vasaskolans IF 3.70 1.9      
7. Hampus Radsby -99 Färjestadens Skol IF 3.65 1.3      
8. Marcus Danielsson -99 Dörby Skol IF 3.65 1.0      
9. Jacob Ringfjord -99 Falkenbergskolans IF 3.62 0.3 3.41 -0.8  
10. Edvin Svalling -99 Rinkabyholms Skol IF 3.62 1.9 -    
11. Anton Olsson -99 Mörbylånga Skol IF 3.57 0.9 3.40 0.0  
12. Dante Jacobsson -99 Sjöängsskolans IF 3.57 0.3 3.27 1.1  
13. Erik Arvidsson -99 Kalmarsundsskolan 3.48 -0.7      
14. Elias Karlsson -99 Kalmarsundsskolan 3.47 0.7      
15. John Warsén -99 Kalmarsundsskolan 3.46 -0.9 3.46 0.5  
16. Olle Lindqvist -99 Färjestadens Skol IF 3.46 0.0 3.22 0.0  
17. Kasper Sandberg -99 Rinkabyholms Skol IF 3.42 0.0      
18. Robin Gustavsson -99 Lindöskolans IF 3.41 2.1 2.88 0.0 Högby IF
19. Albin Berg -99 Fagerslättsskolans IF 3.40 -0.5 3.31 2.0  
20. Johannes Thernström -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 3.40 0.0 3.30 1.3  
21. Alexander Nilsson -99 Kalmarsundsskolan 3.37 0.0      
22. Kevin Ottosson -99 Rinkabyholms Skol IF 3.35 0.0      
23. Igor Öhman -99 Dörby Skol IF 3.34 -0.1 3.30 2.1  
24. Albin Svensson -99 Kalmarsundsskolan 3.34 1.7 3.27 0.0  
25. Emil Högstedt -99 Västra Funkabo Skol IF 3.27 -0.5      
26. Sigge Hedström -99 Kalmarsundsskolan 3.18 0.9 3.13 0.2  
27. Victor Ekerot -99 Djurängsskolans IF 3.18 2.2 3.02 2.1  
28. Jakob Trulsson -99 Kalmarsundsskolan 3.17 1.0      
29. Edison Roldan Fröling -99 Kalmarsundsskolan 3.15 0.7      
30. Hannes Branting -99 Rinkabyholms Skol IF 3.04 0.0      
31. William Östergren -99 Rinkabyholms Skol IF 2.64 1.4      
               
  Pojkar År 5 Kula 2,0            
1. Christoffer Karlsén -99 Madesjö Skol IF 11.20       IK Hinden
2. Gabriel Aravena Adamsson -99 Sjöängsskolans IF 10.52        
3. William Almqvist -99 Färjestadens Skol IF 10.15        
4. Alexanders Bladh -99 Falkenbergskolans IF 9.26        
5. Adam Nilsson -99 Färjestadens Skol IF 8.41        
6. Johan Lindqvist -99 Södermöre Skol IF 8.13       Högby IF
7. Adam Svensson -99 Lindöskolans IF 8.03        
8. Marcus Danielsson -99 Dörby Skol IF 7.75        
9. Gabriel Tunsäter -99 Vasaskolans IF 7.71        
10. Gustav Säve -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 7.56        
11. Viktor Sjöblom -99 Västra Funkabo Skol IF 7.34        
12. Jesse Rydland -99 Södermöre Skol IF 7.24        
13. Viktor Belsak -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 7.21        
14. Jakob Trulsson -99 Kalmarsundsskolan 7.20        
15. Ernest Dzogovic -99 Västra Funkabo Skol IF 6.92        
16. Gustav Ambjörnsson -99 Vasaskolans IF 6.89        
17. Albin Svensson -99 Kalmarsundsskolan 6.68        
18. Simon Brostedt -99 Sjöängsskolans IF 6.67        
19. Pontus Pettersson -99 Falkenbergskolans IF 6.66        
20. Oliwer Ljungström -99 Södermöre Skol IF 6.65 6.42      
21. Johannes Thernström -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 6.65 6.19      
22. Julian Lindström -99 Sjöängsskolans IF 6.55        
23. Edison Roldan Fröling -99 Kalmarsundsskolan 6.35 6.15      
24. Quang Dao -99 Djurängsskolans IF 6.35 5.88      
25. Victor Ekerot -99 Djurängsskolans IF 6.31        
26. Oscar Sigvardsson -99 Rinkabyholms Skol IF 6.27        
27. Anton Åkerklint -99 Djurängsskolans IF 6.20        
28. Mårten Lagerlund -99 Rinkabyholms Skol IF 6.01        
29. Erik Liljegren -99 Djurängsskolans IF 5.76        
               
  Pojkar År 5 Boll 300 gram            
1. Gabriel Aravena Adamsson -99 Sjöängsskolans IF 38.78        
2. Alexander Bladh -99 Falkenbergskolans IF 36.59        
3. Eric Alm -99 Sjöängsskolans IF 36.54        
4. Adam Svensson -99 Lindöskolans IF 36.49        
5. Andreas Brynberg -99 Västra Funkabo Skol IF 34.58        
6. Alexander Israelsson -99 Sjöängsskolans IF 34.56        
7. Marcus Danielsson -99 Dörby Skol IF 33.05        
8. Albin Svensson -99 Kalmarsundsskolan 33.00        
9. Oscar Eriksson -99 Rinkabyholms Skol IF 31.24        
10. Johan Lindqvist -99 Södermöre Skol IF 31.15       Högby IF
11. Kevin Ottosson -99 Rinkabyholms Skol IF 29.91        
12. John Warsén -99 Kalmarsundsskolan 28.76        
13. Erik Karlsson -99 Dörby Skol IF 28.49        
14. Pontus Pettersson -99 Falkenbergskolans IF 28.10        
15. Jakob Trulsson -99 Kalmarsundsskolan 27.90        
16. Ernest Dzogovic -99 Västra Funkabo Skol IF 27.89        
17. Lucas Nilsson -99 Västra Funkabo Skol IF 27.19        
18. Mårten Lagerlund -99 Rinkabyholms Skol IF 26.08        
19. Anton Andersson -99 Falkenbergskolans IF 26.00        
20. Viktor Jägerklou -99 Rinkabyholms Skol IF 24.57        
21. Quang Dao -99 Djurängsskolans IF 24.36        
22. Elias Karlsson -99 Kalmarsundsskolan 24.00        
23. Simon Andrzejewski -99 Dörby Skol IF 21.39        
24. Mohammed Mustapha -99 Dörby Skol IF 21.06        
25. Alexander Nilsson -99 Kalmarsundsskolan 20.90        
26. Sigge Hedström -99 Kalmarsundsskolan 20.63        
27. Edison Roldan Fröling -99 Kalmarsundsskolan 20.25        
28. Oscar Wahlström -99 Västra Funkabo Skol IF 20.15        
29. Malte Karlsson -99 Dörby Skol IF 19.80        
30. Emil Lareke -99 Västra Funkabo Skol IF 18.72        
31. Victor Ekerot -99 Djurängsskolans IF 18.03        
               
               
  Flickor År 6 80 meter Heat 1   0.0      
1. Hilda Perhamn -98 Madesjö Skol IF 11.47 Final     IK Hinden
2. Alma Andersson Elling -98 Fagerslättsskolans IF 12.28 Final      
3. Ebba Sjögren -98 Mörbylånga Skol IF 12.42 Final      
4. Valentina Demiri -98 Kalmarsundsskolan 12.50        
               
               
  Flickor År 6 80 meter Heat 2   -0.3      
1. Sofie Borsén -98 Barkestorpsskolans IF 11.71 Final      
2. Ida Zäll -98 Rinkabyholms Skol IF 12.14 Final      
3. Moa Bäckstedt -98 Färjestadens Skol IF 12.27 Final      
4. Rebecka Johnsson -98 Färjestadens Skol IF 12.80        
5. Nina Erlandsson -98 Barkestorpsskolans IF 13.00        
               
               
  Flickor År 6 80 meter Heat 3   1.7      
1. Elin Vertetics -98 Östra Funkabo Skol IF 11.76 Final     Högby IF
2. Ella Nilsfors -98 Östra Funkabo Skol IF 12.45 Final      
3. Alva Olsson -98 Östra Funkabo Skol IF 12.47        
4. Moa Fransson -98 Östra Funkabo Skol IF 13.44        
               
               
               
  Flickor År 6 80 meter Final   -0.8      
1. Hilda Perhamn -98 Madesjö Skol IF 11.58       IK Hinden
2. Sofie Borsén -98 Barkestorpsskolans IF 11.72        
3. Elin Vertetics -98 Östra Funkabo Skol IF 11.82       Högby IF
4. Ida Zäll -98 Rinkabyholms Skol IF 12.01        
5. Moa Bäckstedt -98 Färjestadens Skol IF 12.23        
6. Ella Nilsfors -98 Östra Funkabo Skol IF 12.59        
7. Alma Andersson Elling -98 Fagerslättsskolans IF 12.87        
8. Ebba Sjögren -98 Mörbylånga Skol IF 14.18        
               
  Flickor År 6 1000 meter            
1. Elin Vertetics -98 Östra Funkabo Skol IF 3.56.1       Högby IF
2. Celine Carlström -98 Falkenbergskolans IF 3.57.6        
3. Alice Listrup -98 Mörbylånga Skol IF 4.07.3        
4. Ida Zäll -98 Rinkabyholms Skol IF 4.07.9        
5. Petra Zarki -98 Fagerslättsskolans IF 4.32.5        
6. Eweline Nilsson Carlqvist -98 Algutsrums Skol IF, Glömm 4.36.4        
7. Mathilda Hjelm -98 Östra Funkabo Skol IF 4.36.9        
               
  Flickor År 6 Höjd            
1. Vilma Lindéen -98 Kalmarsundsskolan 1.40        
2. Hilda Perhamn -98 Madesjö Skol IF 1.30       IK Hinden
3. Elin Vertetics -98 Östra Funkabo Skol IF 1.25       Högby IF
4. Celine Carlström -98 Falkenbergskolans IF 1.25        
5. Ella Nilsfors -98 Östra Funkabo Skol IF 1.25        
6. Ebba Sjögren -98 Mörbylånga Skol IF 1.20        
6. Alice Listrup -98 Mörbylånga Skol IF 1.20        
6. Ida Zäll -98 Rinkabyholms Skol IF 1.20        
9. Wilma Abramsson -98 Algutsrums Skol IF, Gårdby 1.20        
10. Ebba Wouters -98 Mörbylånga Skol IF 1.10        
10. Amy Johansson -98 Algutsrums Skol IF, Tors 1.10        
12. Olivia Gustafsson -98 Falkenbergskolans IF 1.10        
12. Petra Zarki -98 Fagerslättsskolans IF 1.10        
               
  Flickor År 6 Längd zon            
1. Hilda Perhamn -98 Madesjö Skol IF 4.26 1.5     IK Hinden
2. Elin Vetetics -98 Östra Funkabo Skol IF 4.19 0.9     Högby IF
3. Ida Zäll -98 Rinkabyholms Skol IF 4.07 1.1      
4. Vilma Lindéen -98 Kalmarsundsskolan 3.73 0.5      
5. Valentina Demiri -98 Kalmarsundsskolan 3.63 0.0      
6. Petra Zarki -98 Fagerslättsskolans IF 3.53 0.3      
7. Mira Wadin -98 Mörbylånga Skol IF 3.48 0.0      
8. Alma Andersson Elling -98 Fagerslättsskolans IF 3.26 0.3      
               
  Flickor År 6 Kula 2,0            
1. Rebecka Johnsson -98 Färjestadens Skol IF 8.59        
2. Elna Persson -98 Åby Skol IF 8.40        
3. Vilma Lindéen -98 Kalmarsundsskolan 8.30        
4. Amy Johansson -98 Algutsrums Skol IF, Tors 8.07        
5. Angelica Petersson -98 Mörbylånga Skol IF 7.74        
6. Elin Vertetics -98 Östra Funkabo Skol IF 7.43       Högby IF
7. Wilma Abramsson -98 Algutsrums Skol IF, Gårdby 7.40        
8. Eweline Nilsson Carlqvist -98 Algutsrums Skol IF, Glömm 7.35        
9. Sanna Rehnman -98 Färjestadens Skol IF 6.67        
10. Hannah Dahlberg -98 Falkenbergskolans IF 6.40        
               
  Flickor År 6 Boll 300 gram            
1. Sanna Rehnman -98 Färjestadens Skol IF 27.79        
2. Hanna Palm -98 Rinkabyholms Skol IF 27.50        
3. Elin Vetetics -98 Östra Funkabo Skol IF 27.09       Högby IF
4. Tova Lindqvist -98 Rinkabyholms Skol IF 24.18        
5. Ebba Carlsson -98 Södra Skolan Kalmar IF 23.50       IK Hinden
6. Sofie Borsén -98 Barkestorpsskolans IF 21.08        
7. Hannah Dahlberg -98 Falkenbergskolans IF 20.43        
               
               
  Flickor År 5 60 meter Heat 1   1.3      
1. Jakki Berglund -99 Färjestadens Skol IF 9.36 Final     FIK Färjestaden
2. Linnea Sjögren -99 Färjestadens Skol IF 9.62 Final      
3. Louise Nyberg -99 Dörby Skol IF 9.86        
4. Nichole Björnsson -99 Dörby Skol IF 9.93        
5. Ellen Bäckstedt -99 Färjestadens Skol IF 10.01        
6. Hoda Srour -99 Dörby Skol IF 10.28        
7. Emelie Jönsson -99 Kalmarsundsskolan 10.78        
8. Xiaoni Xiao -99 Kalmarsundsskolan 10.98        
               
  Flickor År 5 60 meter Heat 2   2.2      
1. Tova Göransson -99 Trekantenskolans Skol IF 9.25 Final     IK Hinden
2. Josefine Nilsén -99 Färjestadens Skol IF 9.61 Final      
3. Clara Berggren -99 Vasaskolans IF 9.84        
4. Ester Hagström -99 Vasaskolans IF 9.87        
5. Julia Konradsson -99 Kalmarsundsskolan 10.25        
6. Isabelle Lundborg -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 10.30        
7. Agnes Andersson -99 Kalmarsundsskolan 10.56        
8. Amanda Örnerstig-Forsberg -99 Färjestadens Skol IF 11.27        
               
  Flickor År 5 60 meter Heat 3   -0.5      
1. Ebba Carlsson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 9.39 Final     IK Hinden
2. Ellen Lindeby -99 Västra Funkabo Skol IF 9.83 Final     Högby IF
3. Evelina Eklund -99 Madesjö Skol IF 9.98       IK Hinden
4. Julia Samuelsson -99 Västra Funkabo Skol IF 9.98       Högby IF
5. Tea Gustavsson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 10.12        
6. Annie Johansson -99 Djurängsskolans IF 10.61        
7. Agnes Karonen -99 Madesjö Skol IF 10.97       IK Hinden
               
  Flickor År 5 60 meter Heat 4   1.9      
1. Amanda Jonsson -99 Rinkabyholms Skol IF 9.66 Final      
2. Emma Jusic -99 Västra Funkabo Skol IF 9.88        
3. Jenny Svensson -99 Västra Funkabo Skol IF 10.07        
4. Karolina Nestor -99 Djurängsskolans IF 10.35        
5. Linnea Ljungar -99 Dörby Skol IF 10.56        
6. Maija Håkansson -99 Dörby Skol IF 10.82        
               
  Flickor År 5 60 meter Heat 5   -0.7      
1. Malin Thor -99 Södra Skolan Kalmar IF 9.24 Final     Högby IF
2. Nellie Gernman -99 Falkenbergskolans IF 9.86        
3. Elsa Linder -99 Falkenbergskolans IF 10.18        
4. Linnea Gren -99 Djurängsskolans IF 11.46        
5. Rania Zayed -99 Dörby Skol IF 11.79        
               
               
  Flickor År 5 60 meter Final   0.0      
1. Malin Thor -99 Södra Skolan Kalmar IF 9.07       Högby IF
2. Tova Göransson -99 Trekantenskolans Skol IF 9.24       IK Hinden
3. Jakki Berglund -99 Färjestadens Skol IF 9.44       FIK Färjestaden
4. Amanda Jonsson -99 Rinkabyholms Skol IF 9.49        
5. Ebba Carlsson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 9.57       IK Hinden
6. Josefine Nilsén -99 Färjestadens Skol IF 9.70        
7. Linnea Sjögren -99 Färjestadens Skol IF 9.76        
8. Ellen Lindeby -99 Västra Funkabo Skol IF 10.11       Högby IF
               
  Flickor År 5 1000 meter Samlad lista          
1. Clara Berggren -99 Vasaskolans IF 3.36.4 Heat 1 1.    
2. Josefine Nilsén -99 Färjestadens Skol IF 3.43.4 Heat 1 2.    
3. Annie Henrysson -99 Sjöängsskolans IF 3.48.0 Heat 2 1.    
4. Ellen Lindeby -99 Västra Funkabo Skol IF 3.48.9 Heat 1 3.   Högby IF
5. Ellen Bäckstedt -99 Färjestadens Skol IF 3.51.5 Heat 1 4.    
6. Louise Karlsson -99 Södermöre Skol IF 3.52.5 Heat 2 2.    
7. Wilma Matzewska -99 Rinkabyholms Skol IF 3.56.9 Heat 2 3.    
8. Alma Carlsson -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 3.59.6 Heat 2 4.    
9. Tea Gustavsson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 4.08.8 Heat 1 5.    
10. Julia Samuelsson -99 Västra Funkabo Skol IF 4.12.0 Heat 1 6.   Högby IF
11. Julia Konradsson -99 Kalmarsundsskolan 4.15.0 Heat 1 7.    
12. Chanelle Carlén -99 Sjöängsskolans IF 4.16.4 Heat 2 5.    
13. Alva Petersson -99 Algutsrums Skol IF, Gårdby 4.19.2 Heat 2 6.    
14. Agnes Lindblad -99 Dörby Skol IF 4.20.5 Heat 2 7.    
15. Maja Holberg -99 Kalmarsundsskolan 4.24.4 Heat 1 8.    
16. Agnes Karonen -99 Madesjö Skol IF 4.47.4 Heat 2 8.   IK Hinden
  Cecilia Nordén/Elg -99 Västra Funkabo Skol IF dnf Heat 1      
  Romina Hamidi -99 Västra Funkabo Skol IF dnf Heat 1      
               
  Flickor År 5 Höjd            
1. Ebba Carlsson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 1.30       IK Hinden
2. Jakki Berglund -99 Färjestadens Skol IF 1.30       FIK Färjestaden
3. Linnea Sjögren -99 Färjestadens Skol IF 1.30        
4. Ellen Lindeby -99 Västra Funkabo Skol IF 1.30       Högby IF
5. Julia Samuelsson -99 Västra Funkabo Skol IF 1.25       Högby IF
5. Josefine Nilsén -99 Färjestadens Skol IF 1.25        
7. Wilma Lönngren -99 Falkenbergskolans IF 1.25        
8. Amanda Jonsson -99 Rinkabyholms Skol IF 1.20        
9. Clara Berggren -99 Vasaskolans IF 1.20        
10. Amanda Örnerstig-Forsberg -99 Färjestadens Skol IF 1.15        
11. Emma Carlsson -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 1.15        
12. Ester Hagström -99 Vasaskolans IF 1.15        
13. Ellen Bäckstedt -99 Färjestadens Skol IF 1.10        
13. Ella Bjäremo -99 Falkenbergskolans IF 1.10        
15. Elin Strid -99 Falkenbergskolans IF 1.10        
16. Sophia Thorsell -99 Rinkabyholms Skol IF 1.10        
17. Maija Håkansson -99 Dörby Skol IF 1.10        
17. Wilma Matzewska -99 Rinkabyholms Skol IF 1.10        
19. Elise Hornberg -99 Falkenbergskolans IF 1.00        
19. Emma Jusic -99 Västra Funkabo Skol IF 1.00        
19. Sallie Oscarsson -99 Sjöängsskolans IF 1.00        
19. Karolina Nestor -99 Djurängsskolans IF 1.00        
19. Annie Johansson -99 Djurängsskolans IF 1.00       Högby IF
24. Elsa Karlsson -99 Rinkabyholms Skol IF 1.00        
  Elin Ivertsson -99 Falkenbergskolans IF dnf        
  Linnea Gren -99 Djurängsskolans IF dnf        
               
  Flickor År 5 Längd zon            
1. Tova Göransson -99 Trekantenskolans Skol IF 4.05 0.2     IK Hinden
2. Ellen Lindeby -99 Västra Funkabo Skol IF 3.84 1.6     Högby IF
3. Ebba Carlsson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 3.74 2.0     IK Hinden
4. Amanda Jonsson -99 Rinkabyholms Skol IF 3.69 3.2 3.65 0.6  
5. Linnea Sjögren -99 Färjestadens Skol IF 3.66 0.0      
6. Julia Samuelsson -99 Västra Funkabo Skol IF 3.60 2.6 3.41 0.8 Högby IF
7. Linnea Gren -99 Djurängsskolans IF 3.52 3.0 2.56 0.4  
8. Elsa Linder -99 Falkenbergskolans IF 3.48 0.0      
9. Jenny Svensson -99 Västra Funkabo Skol IF 3.45 0.2      
10. Ronja Kandenäs -99 Södermöre Skol IF 3.40 1.1     Högby IF
11. Romina Hamidi -99 Västra Funkabo Skol IF 3.37 0.5      
12. Louise Nyberg -99 Dörby Skol IF 3.36 0.2      
13. Nellie Gernman -99 Falkenbergskolans IF 3.30 1.7 3.28 0.4  
14. Josefine Nilsén -99 Färjestadens Skol IF 3.30 0.0 3.11 1.2  
15. Julia Konradsson -99 Kalmarsundsskolan 3.29 0.5      
16. Elise Hornberg -99 Falkenbergskolans IF 3.25 0.1      
17. Emelie Jönsson -99 Kalmarsundsskolan 3.22 0.9      
18. Alva Petersson -99 Algutsrums Skol IF, Gårdby 3.20 2.6 3.20 0.0  
19. Xiaoni Xiao -99 Kalmarsundsskolan 3.16 0.4 3.13 1.0  
20. Annie Johansson -99 Djurängsskolans IF 3.16 1.2 3.10 0.6 Högby IF
21. Elsa Karlsson -99 Rinkabyholms Skol IF 3.15 0.0      
22. Leila Bacic -99 Djurängsskolans IF 3.11 1.2      
23. Agnes Andersson -99 Kalmarsundsskolan 3.10 1.3      
24. Nichole Björnsson -99 Dörby Skol IF 3.08 0.0      
25. Sophia Thorsell -99 Rinkabyholms Skol IF 3.04 2.1 3.01 1.1  
26. Tea Gustavsson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 2.97 1.7      
27. Maja Lund -99 Rinkabyholms Skol IF 2.96 0.4      
28. Ella Videll -99 Djurängsskolans IF 2.88 1.6      
29. Maija Håkansson -99 Dörby Skol IF 2.71 0.2      
30. Cecilia Nordén/Elg -99 Västra Funkabo Skol IF 2.25 1.1      
31. Sara Sjöblom -99 Rinkabyholms Skol IF 2.03 1.3      
               
  Flickor År 5 Kula 2,0            
1. Jakki Berglund -99 Färjestadens Skol IF 9.22       FIK Färjestaden
2. Malin Thor -99 Södra Skolan Kalmar IF 8.75       Högby IF
3. Agnes Karonen -99 Madesjö Skol IF 7.67       IK Hinden
4. Wilma Matzewska -99 Rinkabyholms Skol IF 7.45        
5. Hoda Srour -99 Dörby Skol IF 7.44        
6. Kristina Thorvaldsson -99 Algutsrums Skol IF, Tors 7.19        
7. Evelina Eklund -99 Madesjö Skol IF 7.13       IK Hinden
8. Ebba Carlsson -99 Bjurbäcksskolans Skol IF 6.69       IK Hinden
9. Cajsa Hallberg -99 Sjöängsskolans IF 6.40        
10. Ellen Lindeby -99 Västra Funkabo Skol IF 5.99       Högby IF
11. Julia Samuelsson -99 Västra Funkabo Skol IF 5.92       Högby IF
12. Ella Videll -99 Djurängsskolans IF 5.77 5.65      
13. Sara Sjöblom -99 Rinkabyholms Skol IF 5.77 5.64      
14. Emma Carlsson -99 Algutsrums Skol IF, Glömm 5.75        
15. Nellie Lorentzson -99 Djurängsskolans IF 5.61        
16. Leila Bacic -99 Djurängsskolans IF 5.24        
17. Annie Johansson -99 Djurängsskolans IF 4.81       Högby IF
18. Rania Zayed -99 Dörby Skol IF 4.63        
19. Linnea Gren -99 Djurängsskolans IF 4.60        
               
  Flickor År 5 Boll 300 gram            
1. Malin Thor -99 Södra Skolan Kalmar IF 30.26       Högby IF
2. Jakki Berglund -99 Färjestadens Skol IF 29.28       FIK Färjestaden
3. Xiaoni Xiao -99 Kalmarsundsskolan 26.33        
4. Cajsa Hallberg -99 Sjöängsskolans IF 24.25        
5. Wilma Matzewska -99 Rinkabyholms Skol IF 24.24        
6. Ellen Bäckstedt -99 Färjestadens Skol IF 23.36        
7. Ellen Lindeby -99 Västra Funkabo Skol IF 21.04       Högby IF
8. Wilma Lönngren -99 Falkenbergskolans IF 20.08        
9. Elin Strid -99 Falkenbergskolans IF 18.58        
10. Sara Sjöblom -99 Rinkabyholms Skol IF 17.03        
11. Tove Wideqvist -99 Djurängsskolans IF 14.45        
12. Malou Zetterman -99 Falkenbergskolans IF 13.95        
               
               
  Kurirstafetten: ( 9 lag deltog )          
1. Färjestadens Skol IF            
  Rebecca Johnsson Isak Vallberg          
  Ellen Bäckstedt Adam Nilsson          
  Josefin Nilsén Nicklas Lantz          
  Linnea Sjögren Victor Sandström          
  Jakki Berglund William Malmqvist          
               
2. Rinkabyholms Skol IF            
  Amanda Jonsson -99 Filip Hammarberg -98          
  Wilma Matzewska -99 Axel Beke -99          
  Hanna Palm -98 Elias Westroth -99          
  Sophia Thorsell -99 Felix Andersson -98          
  Ida Zäll -98 Edvin Svalling -99          
               
3. Kalmarsundsskolan            
  Vilma Lindéen Belmin Tatarevic          
  Valentina Demiri Adel Ziarat Zadeh          
  Agnes Andersson Anton Svensson          
  Emelie Jönsson Erik Ahl          
  Julia Konradsson Erik Arvidsson          
               
4. Falkenbergskolans IF, år 6            
4. Falkenbergskolans IF, år 5            
4. Västra Funkabo Skol IF            
4. Djurängsskolans IF            
4. Dörby Skol IF            
4. Östra Funkabo Skol IF