<< Resultatmeny   CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Ölandsspelen 2011  
     
 
Datum: Söndag 17 juli. Plats: Högby IP, Löttorp.
Arrangör: Högby IF Tävlingsledare & Speaker: Carl-Gustaf Nilsson
Tidtagning: Bertil Tinnert och Malte Vertetics
Väder: Lätta moln och blåsigt, 21-23 grader
 
     
 
  MÄN 200 M, Heat 1   Vind +3.9      
1 Alexander Brorsson -90 IFK Växjö 21.89      
2 Viktor Jönsson -92 Råby Rekarne FIF 22.56      
3 Adam Björling -90 GoIF Tjalve 23.16      
4 Oscar Staafgård -95 Malmö AI 23.68      
             
  MÄN 200 M, Heat 2   Vind +3.0      
1 Jakob Lindbom -95 KA 2 IF 23.77      
2 Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 24.31      
3 Richard Walger -76 Duvbo IK 24.33      
4 Pontus Eriksson -90 FI Kalmarsund 24.44      
5 Sebastian Karlsson -92 FI Kalmarsund 24.47      
             
  MÄN 200 M, Heat 3   Vind +5.3      
1 Anders Jonsson -82 Alvesta FI 24.69      
2 Rasmus Elfgaard -94 Habo FIF-04 25.35      
3 Daniel Jonsson -94 Spårvägens FK 25.43      
4 Dag Hultberg -95 Norrköping FI 25.88      
5 Stefan Karlsson -59 Habo FIF-04 26.25      
             
  MÄN 200 M, Samlad lista          
1 Alexander Brorsson -90 IFK Växjö 21.89   Heat 1 3.9
2 Viktor Jönsson -92 Råby Rekarne FIF 22.56   Heat 1 3.9
3 Adam Björling -90 GoIF Tjalve 23.16   Heat 1 3.9
4 Oscar Staafgård -95 Malmö AI 23.68   Heat 1 3.9
5 Jakob Lindbom -95 KA 2 IF 23.77   Heat 2 3.0
6 Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 24.31   Heat 2 3.0
7 Richard Walger -76 Duvbo IK 24.33   Heat 2 3.0
8 Pontus Eriksson -90 FI Kalmarsund 24.44   Heat 2 3.0
9 Sebastian Karlsson -92 FI Kalmarsund 24.47   Heat 2 3.0
10 Anders Jonsson -82 Alvesta FI 24.69   Heat 3 5.3
11 Rasmus Elfgaard -94 Habo FIF-04 25.35   Heat 3 5.3
12 Daniel Jonsson -94 Spårvägens FK 25.43   Heat 3 5.3
13 Dag Hultberg -95 Norrköping FI 25.88   Heat 3 5.3
14 Stefan Karlsson -59 Habo FIF-04 26.25   Heat 3 5.3
             
  800 meter, Män, P17, P15 och P14          
1. Ken Slättengren -95 Högby IF 2.08.75 P17    
2. Pontus Eriksson -90 FI Kalmarsund 2.15.06 M    
3. Matan Mohamed -93 IK Akele 2.17.12 M    
4. Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 2.19.63 P17    
5. Martin Wuopio -97 IK Akele 2.28.97 P14  
             
  MÄN 800 M          
1. Pontus Eriksson -90 FI Kalmarsund 2.15.06      
2. Matan Mohamed -93 IK Akele 2.17.12      
             
  5000 M, Heat A DM, VDM, JDM,        
1. David Nilsson -87 Högby IF 15.35.54 M    
2. Martin Lundqvist 90 IK Sisu, Nässjö 15.53.90 M    
3. Gustav Milesson -92 Högby IF 15.58.67 P19    
4. Sonny Karlsson -67 Högby IF 16.39.78 M40    
5. Marcus Petersson -93 Högby IF 16.47.00 P19    
6. David Högberg -78 Team Blekinge 16.50.01 M   ej DM
7. Markus Andersson -85 Högby IF 16.50.51 M    
8. Johan Gustavsson -76 Kisa SK 16.54.97 M35   ej VDM
9. Magnus Gyllemark -76 IK Hakarpspojkarna 16.57.05 M35    
10. Mikael Persson -67 FI Kalmarsund 17.00.29 M40    
11. Mattias Aspholm -74 FK Studenterna 17.05.93 M35   ej VDM
12. David Peterson -82 Wärnamo SK 17.14.40 M    
13. Lilian Magnusson -68 Spårvägens FK 17.15.85 K40   ej VDM
14. Pär Wanby -64 Högby IF 17.18.28 M45    
             
  5000 M, Heat B DM, VDM, JDM,        
1. Muhiyadin Sharawe -90 IK Hakarpspojkarna 18.18.13 M    
2. Pär Josefsson -89 Högby IF 18.22.90 M    
3. Daniel Svensson -91 FI Kalmarsund 18.27.55 M    
4. Joakim Svensson -66 Hultsfreds LK 18.35.48 M45    
5. Lars Lundqvist -55 IK Sisu Nässjö 18.49.75 M55    
6. Mikael Thuresson -73 Målilla Mörlunda SKI 18.51.82 M35    
7. Andreas Ainemo -71 Hultsfreds LK 19.00.70 M40    
8. Thom Bergman -66 IK Hakarpspojkarna 19.04.07 M45    
9. Kent Lindblad -71 Kalmar OK 19.07.39 M40    
10. Kalle Härlebo -93 Eksjö Södra IK 19.47.24 P19    
11. Lennart Peterson -55 Wärnamo SK 21.56.88 M55    
             
  5000 M, Heat C DM, VDM, JDM,        
1. Leif Karlsson -56 Örjansklubben 21.32.88 M55    
2. Folke Lindqvist -47 Eksjö Södra IK 21.44.96 M60    
3. Kurt Petersson -63 Oskarshamns SK 22.52.15 M45    
4. Folke Lundberg -45 Högby IF 24.15.34 M65    
5. Stig Hagehed -39 Växjö LK 24.38.28 M70    
6. Håkan Andersson -45 Skillingaryds SK 27.11.99 M65    
             
  5000 meter, Samlad lista DM, VDM, JDM        
1. David Nilsson -87 Högby IF 15.35.54 M Heat 1  
2. Martin Lundqvist 90 IK Sisu, Nässjö 15.53.90 M Heat 1  
3. Gustav Milesson -92 Högby IF 15.58.67 P19 Heat 1  
4. Sonny Karlsson -67 Högby IF 16.39.78 M40 Heat 1  
5. Marcus Petersson -93 Högby IF 16.47.00 P19 Heat 1  
6. David Högberg -78 Team Blekinge 16.50.01 M Heat 1 ej DM
7. Markus Andersson -85 Högby IF 16.50.51 M Heat 1  
8. Johan Gustavsson -76 Kisa SK 16.54.97 M35 Heat 1 ej VDM
9. Magnus Gyllemark -76 IK Hakarpspojkarna 16.57.05 M35 Heat 1  
10. Mikael Persson -67 FI Kalmarsund 17.00.29 M40 Heat 1  
11. Mattias Aspholm -74 FK Studenterna 17.05.93 M35 Heat 1 ej VDM
12. David Peterson -82 Wärnamo SK 17.14.40 M Heat 1  
13. Lilian Magnusson -68 Spårvägens FK 17.15.85 K40 Heat 1 ej VDM
14. Pär Wanby -64 Högby IF 17.18.28 M45 Heat 1  
15. Muhiyadin Sharawe -90 IK Hakarpspojkarna 18.18.13 M Heat 2  
16. Pär Josefsson -89 Högby IF 18.22.90 M Heat 2  
17. Daniel Svensson -91 FI Kalmarsund 18.27.55 M Heat 2  
18. Joakim Svensson -66 Hultsfreds LK 18.35.48 M45 Heat 2  
19. Lars Lundqvist -55 IK Sisu Nässjö 18.49.75 M55 Heat 2  
20. Mikael Thuresson -73 Målilla Mörlunda SKI 18.51.82 M35 Heat 2  
21. Andreas Ainemo -71 Hultsfreds LK 19.00.70 M40 Heat 2  
22. Thom Bergman -66 IK Hakarpspojkarna 19.04.07 M45 Heat 2  
23. Kent Lindblad -71 Kalmar OK 19.07.39 M40 Heat 2  
24. Kalle Härlebo -93 Eksjö Södra IK 19.47.24 P19 Heat 2  
25. Leif Karlsson -56 Örjansklubben 21.32.88 M55 Heat 3  
26. Folke Lindqvist -47 Eksjö Södra IK 21.44.96 M60 Heat 3  
27. Lennart Peterson -55 Wärnamo SK 21.56.88 M55 Heat 2  
28. Kurt Petersson -63 Oskarshamns SK 22.52.15 M45 Heat 3  
29. Folke Lundberg -45 Högby IF 24.15.34 M65 Heat 3  
30. Stig Hagehed -39 Växjö LK 24.38.28 M70 Heat 3  
31. Håkan Andersson -45 Skillingaryds SK 27.11.99 M65 Heat 3  
             
  MÄN HÖJD          
1. Mohammed Ahmed Al-Mannai -92 Qatar 1.85      
2. Emil Pettersson -92 Högby IF 1.75      
3. Mattias Olander -92 Högby IF 1.65      
             
  MÄN STAV          
1. Mikael Fagö -94 FI Kalmarsund 3.90      
2. Henrik Johansson -85 FIF Gnistan 3.80      
3. Rasmus Elfgaard -94 Habo FIF-04 3.40      
4. Emil Quick -95 FI Kalmarsund 3.10      
5. Oscar Balint Palmgren -97 IF Udd 2.70      
             
  MÄN LÄNGD          
1. Albert Karlsson -93 Eksjö Södra IK 6.35 1.8    
2. Sebastian Karlsson -92 FI Kalmarsund 6.23 1.9    
3. Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 5.68 4.1 -  
             
  MÄN KULA          
1. Tobias Lundqvist -80 IK Sisu, Nässjö 11.56      
2. Peter Fritz -74 IK Sisu, Nässjö 11.44      
3. Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 10.01      
             
  MÄN DISKUS          
1. Mohammed Ahmed Al-Mannai -92 Qatar 38.62      
2. Tommy Andersson -62 Oskarshamns SK 33.74      
3. Sebastian Karlsson -92 FI Kalmarsund 32.25      
             
  MÄN SLÄGGA 7.26          
1. Stefan Kvist -87 Alvesta FI 62.24   Banrekord  
2. Daniel Nyman -87 IFK Växjö 59.18      
3. Erik Romberg -90 Högby IF 51.92      
4. Evert Kvist -56 Alvesta FI 34.54      
5. Anders Jonsson -82 Alvesta FI 18.06      
             
  MÄN SPJUT          
1. Sebastian Thörngren -93 SK Bore Torsby 67.62      
2. Joakim Ivarsson -89 IFK Växjö 64.90      
3. Adam Björling -90 GoIF Tjalve 51.95      
4. Mohammed Ahmed Al-Mannai -92 Qatar 49.42      
5. Tobias Lundqvist -80 IK Sisu, Nässjö 48.33      
6. Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK 45.70      
7. Sebastian Karlsson -92 FI Kalmarsund 43.36      
             
             
  M35 5000 M VDM        
1. Magnus Gyllemark -76 IK Hakarpspojkarna 16.57.05      
2. Mikael Thuresson -73 Målilla Mörlunda SKI 18.51.82      
             
  M40 5000 M VDM        
1. Sonny Karlsson -67 Högby IF 16.39.78      
2. Mikael Persson -67 FI Kalmarsund 17.00.29      
3. Andreas Ainemo -71 Hultsfreds LK 19.00.70      
4. Kent Lindblad -71 Kalmar OK 19.07.39      
             
  M45 5000 M VDM        
1. Pär Wanby -64 Högby IF 17.18.28      
2. Joakim Svensson -66 Hultsfreds LK 18.35.48      
3. Thom Bergman -66 IK Hakarpspojkarna 19.04.07      
4. Kurt Petersson -63 Oskarshamns SK 22.52.15      
             
  M55 5000 M VDM        
1. Lars Lundqvist -55 IK Sisu Nässjö 18.49.75      
2. Leif Karlsson -56 Örjansklubben 21.32.88      
3. Lennart Peterson -55 Wärnamo SK 21.56.88      
             
  M60 5000 M VDM        
1. Folke Lindqvist -47 Eksjö Södra IK 21.44.96      
             
  M65 5000 M VDM        
1. Folke Lundberg -45 Högby IF 24.15.34      
2. Håkan Andersson -45 Skillingaryds SK 27.11.99      
             
  M70 5000 M VDM        
1. Stig Hagehed -39 Växjö LK 24.38.28      
             
             
  P19 5000 M JDM        
1. Gustav Milesson -92 Högby IF 15.58.67      
2. Marcus Petersson -93 Högby IF 16.47.00      
3. Kalle Härlebo -93 Eksjö Södra IK 19.47.24      
             
             
  P17 100 M Heat 1 Vind +2.6      
1. Jean-Christian Zirignon -95 Piteå IF 11.30 Final    
2. Jakob Lindbom -95 KA 2 IF 11.86 Final    
3. Viktor Persson -95 Staffanstorps Ai 12.23 Final    
4. Alfred Karonen -94 IK Hinden 12.94      
             
  P17 100 M Heat 2 Vind +3.9      
1. Noak Ringman -95 Norrköping FI 11.50 Final    
2. Oscar Staafgård -95 Malmö AI 11.62 Final    
3. Harry Pihl -95 Piteå IF 12.40 Final    
4. Dag Hultberg -95 Norrköping FI 12.81      
             
  P17 100 M Final Vind +1.2      
1. Jean-Christian Zirignon -95 Piteå IF 11.24   Ö-spel-rek  
2. Oscar Staafgård -95 Malmö AI 11.60      
3. Noak Ringman -95 Norrköping FI 11.65      
4. Jakob Lindbom -95 KA 2 IF 11.84      
5. Viktor Persson -95 Staffanstorps Ai 12.37      
6. Harry Pihl -95 Piteå IF 12.48      
             
  P17 800 M          
1. Ken Slättengren -95 Högby IF 2.08.75      
2. Andreas Davidsson -95 IFK Växjö 2.19.63      
             
  3000 M JDM, UDM        
1. Johan Sandsten -95 Oskarshamns SK 9.38.76 P17    
2. Ken Slättengren -95 Högby IF 10.02.05 P17    
3. Adam Andersson -95 Villstad GIF 10.05.31 P17    
4. Amelie Andersson -93 Villstad GIF 10.30.74 F19    
5. Jenny Biesert -95 SK Graal 11.16.23 F17    
             
  P17 3000 M UDM        
1. Johan Sandsten -95 Oskarshamns SK 9.38.76      
2. Ken Slättengren -95 Högby IF 10.02.05      
3. Adam Andersson -95 Villstad GIF 10.05.31      
             
  P17 110 M HÄCK          
             
  P17 HÖJD          
1. Muammer Aissa Barsham -94 Qatar 2.03   Ö-spel-rek  
2. Jonas Nilsson -94 Habo FIF-04 1.88      
3. Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 1.85      
4. Olle Willsund -94 Högby IF 1.85      
5. Saeed Hamad Al-Muhhanadi -94 Qatar 1.80      
             
  P17 LÄNGD          
1. Noak Ringman -95 Norrköping FI 5.79 3.0 -  
2. Jakob Lindbom -95 KA 2 IF 5.48 3.2 5.23 1.5
3. Viktor Persson -95 Staffanstorps Ai 5.47 2.8 5.21 1.8
4. Arvid Sylvan -95 Norrköping FI 5.38 3.7 4.96 1.3
5. Anton Lindström -94 Piteå IF 4.39 3.6 4.32 1.8
             
  P17 KULA 5,0          
1. Alfred Rahm -94 Habo FIF-04 13.53      
2. Emil Persson -95 KA 2 IF 10.77      
             
  P17 DISKUS 1,5          
1. Jean-Christian Zirignon -95 Piteå IF 39.23      
2. Alfred Rahm -94 Habo FIF-04 38.07      
3. Zef Kolaj -94 Högby IF 24.47      
4. Emil Persson -95 KA 2 IF 23.33      
5. Anton Lindström -94 Piteå IF 22.77      
             
  P17 SLÄGGA 5,0          
1. André Nyman -95 Svenljunga IK 46.56      
2. Anton Lindström -94 Piteå IF 21.70      
             
  P17 SPJUT 700          
1. Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 58.03      
2. Jacob Sjödin -95 Stensjöns IF 48.88      
3. Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 48.84      
4. Rasmus Elfgaard -94 Habo FIF-04 44.62      
5. Harry Pihl -95 Piteå IF 40.50      
6. Zef Kolaj -94 Högby IF 39.56      
7. Emil Persson -95 KA 2 IF 36.10      
8. Arvid Sylvan -95 Norrköping FI 34.62      
             
             
  P15 100 M   Vind +3.4      
1. Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 11.93      
2. Joakim Stenström -96 IK Hinden 12.05      
3. Jakob Johansson -96 Turebergs FK 12.07      
             
  2000 M UDM        
1. Johan Davidsson -97 IFK Växjö 6.51.12 P14    
2. Sackarias Wohlin -98 Stensjöns IF 6.54.98 P14 utom UDM  
3. Erik Sandsten -98 Oskarshamns SK 6.56.22 P14 utom UDM  
4. Olle Lycksell -99 Oskarshamns SK 6.59.65 P14 utom UDM  
5. Sebastian Pearson -96 IFK Halmstad 6.59.74 P15 utom UDM  
6. Hilda Hardell -97 Hässelby SK 7.12.42 F14 utom UDM  
7. Alma Evebring -97 Wärnamo SK 7.32.29 F14    
8. Hanna Södergren -97 FIF Gnistan 8.06.95 F14 utom UDM  
9. Nicci Laidler -96 Ystads IF 9.25.80 F15 utom UDM  
             
  P15 2000 M          
1. Sebastian Pearson -96 IFK Halmstad 6.59.74   utom UDM  
             
  P15 100 M HÄCK   Vind +3.3      
1. Joakim Stenström -96 IK Hinden 14.36      
2. Jakob Johansson -96 Turebergs FK 15.09      
3. Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 15.46      
4. Jesper Wande -96 Piteå IF 16.74      
             
  P15 HÖJD          
1. Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 1.80   Ö-spel-rek  
2. Jakob Johansson -96 Turebergs FK 1.77      
3. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 1.56      
4. Jesper Wande -96 Piteå IF 1.53      
             
  P15 LÄNGD          
1. Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 5.33 2.6 4.91 1.9
             
  P15 KULA 4,0          
1. Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 13.74      
2. Jonathan Gunninge -96 IK Sisu, Nässjö 12.60      
3. Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 11.38      
4. Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 11.05      
5. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 9.97      
6. Simon Jönsson -96 Hässleholm AIS 8.17      
             
  P15 DISKUS 1,0          
1. Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 44.07      
2. Jonathan Gunninge -96 IK Sisu, Nässjö 40.15      
3. Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 36.68      
4. Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 36.57      
5. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 27.88      
             
  P15 SPJUT 600          
1. Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 66.40   Ö-spel-rek  
2. Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 46.21      
3. Jonathan Ekvall -96 Tranås AIF 38.19      
4. Jakob Johansson -96 Turebergs FK 36.41      
5. Jesper Wande -96 Piteå IF 30.69      
6. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 29.09      
             
             
  P14 100 M   Vind +4.2      
1. Victor Flink -97 Turebergs FK 12.54      
2. Oscar Jönsson -97 Råby Rekarne FIF 12.81      
3. Oscar Balint Palmgren -97 IF Udd 13.79      
4. Martin Berggren -97 Piteå IF 14.04      
5. Alexander Karlsson -97 Habo FIF-04 15.03      
             
  P14 800 M          
1. Martin Wuopio -97 IK Akele 2.28.97      
             
  P14 2000 M UDM        
1. Johan Davidsson -97 IFK Växjö 6.51.12      
2. Sackarias Wohlin -98 Stensjöns IF 6.54.98   utom UDM  
3. Erik Sandsten -98 Oskarshamns SK 6.56.22   utom UDM  
4. Olle Lycksell -99 Oskarshamns SK 6.59.65   utom UDM  
             
  P14 HÖJD          
1. Martin Berggren -97 Piteå IF 1.45      
2. Alexander Karlsson -97 Habo FIF-04 1.30      
             
  P14 LÄNGD          
1. Martin Berggren -97 Piteå IF 4.69 2.6 4.62 0.1
             
  P14 KULA 4,0          
1. Jan Jakoubek -97 IK Hinden 12.83      
2. Victor Flink -97 Turebergs FK 10.30      
3. Oscar Eriksson -97 ViF Gute 10.03      
             
  P14 DISKUS 1,0          
1. Victor Flink -97 Turebergs FK 32.82      
2. Oscar Eriksson -97 ViF Gute 27.92      
             
  P14 SPJUT 600          
1. Jan Jakoubek -97 IK Hinden 47.01   Ö-spel-rek  
2. Victor Flink -97 Turebergs FK 36.96      
3. Oscar Eriksson -97 ViF Gute 35.13      
4. Alexander Karlsson -97 Habo FIF-04 17.31      
             
             
  P13 80 M Heat 1 Vind +2.3      
1. Jonatan Hirsch -98 Habo FIF-04 11.06 Final    
2. Philip Roselius -98 IFK Växjö 11.39      
3. Pontus Karlsson -98 FIK Färjestaden 11.93      
             
  P13 80 M Heat 2 Vind +2.7      
1. Oliver Glänneskog -98 Norrköping FI 10.68 Final    
2. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 10.73 Final    
3. Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 10.98 Final    
4. Robin Johansson -98 IFK Växjö 11.02 Final    
5. Patrik Nilsson -98 IK Sisu, Nässjö 11.16 Final    
6. Joel Nachtweij -98 Västerviks IF 12.09      
             
  P13 80 M Final Vind +2.9      
1. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 10.63      
2. Oliver Glänneskog -98 Norrköping FI 10.68      
3. Robin Johansson -98 IFK Växjö 10.93      
4. Jonatan Hirsch -98 Habo FIF-04 11.05      
5. Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 11.56      
             
  P13 600 M          
1. Sackarias Wohlin -98 Stensjöns IF 1.43.62      
2. Erik Sandsten -98 Oskarshamns SK 1.47.97      
3. Philip Roselius -98 IFK Växjö 1.51.28      
4. Theodor Thor -98 Hässelby SK 1.54.59      
5. Patrik Nilsson -98 IK Sisu, Nässjö 1.55.31      
6. Albin Carlsson -98 IK Akele 1.56.39      
7. Milton Nilsson -98 Norrköping FI 1.57.04      
             
  P13 60 M HÄCK   Vind +3.7      
1. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 9.34      
2. Jonatan Hirsch -98 Habo FIF-04 10.15      
3. Pontus Karlsson -98 FIK Färjestaden 11.68      
             
  P13 HÖJD          
1. Robin Johansson -98 IFK Växjö 1.45      
2. Lasse Nachtweij -98 Västerviks IF 1.30      
3. André Hensche -98 IF Udd 1.20      
4. Pontus Karlsson -98 FIK Färjestaden 1.20      
             
  P13 LÄNGD ZON          
1. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 5.03 1.5    
2. Jonatan Hirsch -98 Habo FIF-04 4.89 3.8 -  
3. Oliver Glänneskog -98 Norrköping FI 4.85 2.6 4.57 1.3
4. Robin Johansson -98 IFK Växjö 4.82 2.6 -  
5. Philip Roselius -98 IFK Växjö 4.55 2.4 4.31 1.9
6. Viktor Sundström -98 FIK Färjestaden 4.51 2.1 4.43 0.7
7. Milton Nilsson -98 Norrköping FI 4.31 2.8 -  
8. André Hensche -98 IF Udd 4.17 3.1 -  
9. Lasse Nachtweij -98 Västerviks IF 3.92 2.9 -  
10. Joel Nachtweij -98 Västerviks IF 3.91 2.9 3.61 1.9
11. Pontus Karlsson -98 FIK Färjestaden 3.87 1.9    
             
  P13 KULA 3,0          
1. Patrik Nilsson -98 IK Sisu, Nässjö 9.54      
2. Gustav Brolin -98 Habo FIF-04 9.15      
3. Jesper Lindén -98 Norrköping FI 8.45      
4. Theodor Thor -98 Hässelby SK 6.94      
             
  P13 DISKUS 0,6          
1. Jonathan Hirsch -98 Habo FIF-05 29.22      
2. Jesper Lindén -98 Norrköping FI 24.33      
3. Gustav Brolin -98 Habo FIF-04 22.11      
             
  P13 SPJUT 400          
1. Jonatan Hirsch -98 Habo FIF-04 33.89      
2. Jesper Lindén -98 Norrköping FI 31.15      
3. Theodor Thor -98 Hässelby SK 25.34      
4. Lasse Nachtweij -98 Västerviks IF 22.23      
5. Gustav Brolin -98 Habo FIF-04 18.79      
             
             
  P12 80 M Heat 1 Vind +3.5      
1. Adam Lindbom -99 KA 2 IF 11.95 Final    
2. Isak Andersson -99 Habo FIF-04 12.03 Final    
3. Robin Gustavsson -99 Högby IF 12.09 Final    
4. Anton Liljedahl -99 IF Udd 12.51 Final    
             
  P12 80 M Heat 2 Vind +2.3      
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 11.30 Final    
2. Albert Särnevång -99 IF Udd 12.68 Final    
3. Lucas Palolampi -99 IF Udd 12.96      
4. Andreas Jonsson -99 KA 2 IF 13.18      
             
  P12 80 M Final Vind +0.2      
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 11.30      
2. Adam Lindbom -99 KA 2 IF 11.86      
3. Isak Andersson -99 Habo FIF-04 12.23      
4. Robin Gustavsson -99 Högby IF 12.36      
5. Anton Liljedahl -99 IF Udd 12.82      
6. Albert Särnevång -99 IF Udd 13.00      
             
  P12 600 M          
1. Adam Lindbom -99 KA 2 IF 1.50.69      
2. Olle Kyksell -99 Oskarshamns SK 1.51.15      
3. Robin Gustavsson -99 Högby IF 1.52.96      
4. Andreas Jonsson -99 KA 2 IF 2.02.93      
5. Albert Särnevång -99 IF Udd 2.10.59      
             
  P12 HÖJD          
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 1.47   Ö-spel-rek  
2. Andreas Jonsson -99 KA 2 IF 1.32      
             
  P12 LÄNGD ZON          
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 4.53 4.2 -  
2. Isak Andersson -99 Habo FIF-04 4.22 2.3 -  
3. Robin Gustavsson -99 Högby IF 3.89 2.1 -  
4. Albert Särnevång -99 IF Udd 3.84 3.1 3.74 1.8
5. Anton Liljedahl -99 IF Udd 3.83 4.5 3.29 1.1
6. Andreas Jonsson -99 KA 2 IF 3.73 5.0 3.46 1.8
7. Lucas Palolampi -99 IF Udd 3.32 1.6    
             
  Utom tävlan, skulle ha tävlat i P!3,…          
  Patrik Nilsson -98 IK Sisu, Nässjö 4.68 2.3 -  
             
  P12 KULA 3,0          
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 8.50      
2. Andreas Jonsson -99 KA 2 IF 6.92      
3. Anton Liljedahl -99 IF Udd 6.70      
4. Adam Lindbom -99 KA 2 IF 6.25      
5. Isak Andersson -99 Habo FIF-04 5.30      
             
  P12 DISKUS 0,6          
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 26.02      
2. Otto Ärlig -99 Habo FIF-04 19.29      
             
  P12 SPJUT 400          
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 29.13      
2. Calle Kjellberg -99 IFK Växjö 22.17      
3. Adam Lindbom -99 KA 2 IF 21.93      
4. Otto Ärlig -99 Habo FIF-04 15.87      
             
             
  P11 60 M   Vind +1.9      
1. Lukas Nilsson -00 Högby IF 9.08      
2. William Lundstedt -00 Mullsjö SOK 9.22      
3. Joakim Sjöliden -00 IK Ymer 9.27      
4. David Flink -00 Turebergs FK 9.69      
5. Jakob Friberg -00 Skruvs IF 10.02      
6. Melker Torslén -00 Högby IF 10.55      
             
  P11 600 M          
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 1.57.57      
2. William Lundstedt -00 Mullsjö SOK 1.59.98      
3. David Wuopio -00 IK Akele 2.09.20      
4. Karl Johansson -00 Wärnamo SK 2.20.67      
             
  P11 HÖJD          
1. Jakob Friberg -00 Skruvs IF 1.34      
2. Joakim Sjöliden -00 IK Ymer 1.28      
3. Melker Torslén -00 Högby IF 1.25      
             
  P11 LÄNGD ZON          
1. Joakim Sjöliden -00 IK Ymer 4.18 1.7    
2. William Lundstedt -00 Mullsjö SOK 4.15 0.2    
3. Jakob Friberg -00 Skruvs IF 4.03 0.2    
4. David Flink -00 Turebergs FK 3.63 0.6    
5. Melker Torslén -00 Högby IF 3.62 1.2    
             
  P11 KULA 2,0          
1. David Flink -00 Turebergs FK 8.32      
2. Simon Björnlöv-Segerlind -00 Eksjö Södra IK 8.04      
3. Lukas Nilsson -00 Högby IF 7.48      
4. Melker Torslén -00 Högby IF 6.38      
             
  P11 DISKUS 0,6          
1. David Flink -00 Turebergs FK 22.13      
2. Simon Björnlöv-Segerlind -00 Eksjö Södra IK 19.21      
3. Jakob Friberg -00 Skruvs IF 14.79      
4. Melker Torslén -00 Högby IF 14.58      
5. Carl af Forselles -01 Hellas FK 13.73      
             
  P11 SPJUT 400          
1. Lukas Nilsson -00 Högby IF 24.63      
2. David Flink -00 Turebergs FK 22.76      
3. Simon Björnlöv-Segerlind -00 Eksjö Södra IK 21.72      
4. Billy Nilsson -00 Högby IF 21.71      
5. Melker Torslén -00 Högby IF 17.71      
  Carl af Forselles -01 Hellas FK dnf      
             
             
  P10 60 M Samlad lista        
1. Felix Wilow -01 Kisa SK 9.28 2.3 Heat 1  
2. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 9.47 3.3 Heat 2  
3. Edvin Haberman -01 Österhaninge IF 9.53 2.3 Heat 1  
4. Carl af Forselles -01 Hellas FK 9.71 3.3 Heat 2  
5. Andreas Unosson -01 Oskarshamns SK 9.99 2.3 Heat 1  
6. Isac Roselius -01 IFK Växjö 10.10 3.3 Heat 2  
7. Zack Magnusson -01 Spårvägens FK 10.22 3.3 Heat 2  
             
  P10 600 M          
1. Carl af Forselles -01 Hellas FK 1.57.03      
2. Felix Wilow -01 Kisa SK 2.07.37      
3. Andreas Unosson -01 Oskarshamns SK 2.14.18      
4. Zack Magnusson -01 Spårvägens SK 2.16.59      
5. Isac Roselius -01 IFK Växjö 2.17.12      
6. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 2.18.76      
7. Edvin Haberman -01 Österhaninge IF 2.22.85      
8. Axel Nilsson -01 Laholms IF 2.25.58      
             
  P10 HÖJD          
1. Zack Magnusson -01 Spårvägens SK 1.29      
2. Carl af Forselles -01 Hellas FK 1.29      
3. Felix Wilow -01 Kisa SK 1.20      
4. Isac Roselius -01 IFK Växjö 1.15      
5. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 1.10      
6. Edvin Haberman -01 Österhaninge IF 1.05      
7. Axel Nilsson -01 Laholms IF 0.90      
             
  P10 LÄNGD ZON          
1. Felix Wilow -01 Kisa SK 4.13 2.2 4.07 1.3
2. Carl af Forselles -01 Hellas FK 3.98 1.2    
3. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 3.93 1.7    
4. Zack Magnusson -01 Spårvägens FK 3.79 1.5    
5. Edvin Haberman -01 Österhaninge IF 3.65 0.0    
6. Isac Roselius -01 IFK Växjö 3.60 0.9    
7. Andreas Unosson -01 Oskarshamns SK 3.34 1.1    
8. Axel Nilsson -01 Laholms IF 2.87 0.7    
             
  P10 KULA 2,0          
1. Zack Magnusson -01 Spårvägens FK 7.86      
2. Felix Wilow -01 Kisa SK 7.50      
3. Isac Roselius -01 IFK Växjö 6.27      
4. Axel Nilsson -01 Laholms IF 5.61      
             
             
  P9 60 M   Vind +4.3      
1. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 9.83      
2. Måns Ärlig -02 Habo FIF-04 10.64      
3. Oliver Andersson -02 FIK Färjestaden 10.94      
4. Oliver Mittbrodt -02 FIK Färjestaden 11.36      
             
  P9 600 M          
1. Oliver Andersson -02 FIK Färjestaden 2.23.66      
2. Måns Ärlig -02 Habo FIF-04 2.24.57      
             
  P9 HÖJD          
1. Oliver Andersson -02 FIK Färjestaden 1.00      
2. Oliver Mittbrodt -02 FIK Färjestaden 0.90      
             
  P9 LÄNGD ZON          
1. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 3.69 1.3    
2. Måns Ärlig -02 Habo FIF-04 3.20 0.3    
3. Alfred Andersson -02 Habo FIF-04 3.03 0.2    
4. Oliver Andersson -02 FIK Färjestaden 2.85 0.4    
5. Oliver Mittbrodt -02 FIK Färjestaden 2.39 1.6    
             
  P9 KULA 2,0          
1. Oliver Andersson -02 FIK Färjestaden 5.25      
2. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 4.91      
3. Oliver Mittbrodt -02 FIK Färjestaden 4.82      
4. Alfred Andersson -02 Habo FIF-04 4.77      
5. Måns Ärlig -02 Habo FIF-04 4.10      
             
             
  P8 60 M          
1. Marcus Brolin -03 Habo FIF-04 10.27      
2. Leo Nilsson -03 Högby IF 10.39      
3. Oscar Toreld -03 Högby IF 10.25      
4. Filip Aasa -03 Habo FIF-04 11.64      
5. Elia Johansson -03 Wärnamo SK 11.80      
6. Gustav Andersson -04 Habo FIF-04 11.95      
             
  P8 600 M          
1. Axel Evebring -03 Wärnamo SK 2.10.04      
2. Leo Nilsson -03 Högby IF 2.15.36      
3. Oscar Toreld -03 Högby IF 2.21.29      
4. Marcus Brolin -03 Habo FIF-04 2.24.43      
5. Lukas Fredriksson -03 IK Sisu, Nässjö 2.35.45      
6. Alex Fredriksson -05 IK Sisu, Nässjö 2.57.42      
             
  P8 LÄNGD ZON          
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 3.40 0.9    
2. Axel Evebring -03 Wärnamo SK 3.11 0.7    
3. Marcus Brolin -03 Habo FIF-04 2.95 0.1    
4. Oscar Toreld -03 Högby IF 2.91 0.0    
5. Filip Aasa -03 Habo FIF-04 2.87 0.0    
6. Joel Leinvall -03 IF Udd 2.66 0.2    
7. Arvid Nachtweij -05 Västerviks IF 2.55 1.0 2.49  
8. Gustav Andersson -04 Habo FIF-04 2.55 0.4 2.37  
9. Elia Johansson -03 Wärnamo SK 2.47 0.6    
             
  P8 KULA 2,0          
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 5.13      
2. Axel Evebring -03 Wärnamo SK 5.05      
3. Oscar Toreld -03 Högby IF 4.76      
4. Filip Aasa -03 Habo FIF-04 4.56      
5. Marcus Brolin -03 Habo FIF-04 3.83      
6. Gustav Andersson -04 Habo FIF-04 3.73      
7. Joel Leinvall -03 IF Udd 3.59      
             
             
  KVINNOR 200 M   Vind +4.0      
1. Emma Lagerqvist -89 IFK Växjö 26.84      
2. Emelie Gabrielsson -88 Oskarshamns SK 26.91      
3. Angelika Karlsson/Theander -95 Norrköping FI 27.27      
4. Madelene Stedt -96 Tväråselets AIF 27.50      
5. Ulrika Lindbom -68 KA 2 IF 28.05      
6. Linda Åkerman -71 IFK Halmstad 28.27      
             
  800 meter, K, F17, F15 och F14          
1. Linnéa Ivarsson -94 Lerum FI 2.23.29 F17    
2. Charlotta Linnell -72 FK Studenterna 2.23.39 K    
3. Charlotta Karlsson -93 Norrköping FI 2.28.76 K    
4. Nike Alfredsson -00 Rånäs 4H 2.30.00 F17    
5. Hanna Fredriksson -94 IK Hinden 2.32.11 F17    
6. Emma Löfqvist -95 IK Akele 2.36.32 F17    
7. Hanna Strindhag -94 FI Kalmarsund 2.40.33 F17    
8. Josefine Nilsson -94 Oskarshamns SK 2.40.71 F17    
9. Emelie Ring -96 IK Akele 2.44.54 F15    
10. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2.55.74 F15    
11. Madelene Milered -97 IK Akele 3.20.85 F14    
             
  KVINNOR 800 M          
1. Charlotta Linnell -72 FK Studenterna 2.23.39      
2. Charlotta Karlsson -93 Norrköping FI 2.28.76      
             
  5000 meter, K DM        
1. Lilian Magnusson -68 Spårvägens FK 17.15.85 K40 ej DM, VDM  
  Deltog i Heat A, Män, se ovan,…          
2. Terese Friman -84 Glasrikets RC 19.09.27 K    
3. Sandra Södergren -89 FIF Gnistan 19.10.60 K ej DM  
4. Carolina Sterner -90 IK Hakarpspojkarna 20.08.48 K    
5. Helena Jonsson Sjöqvist -64 Glasrikets RC 20.21.16 K45    
6. Linnéa Evö -87 IK Hakarpspojkarna 20.23.96 K    
7. Paula Gyllemark -75 IK Hakarpspojkarna 21.32.18 K35    
8. Sara Dolk -71 Hultsfreds LK 22.31.78 K40    
9. Anita Jönsson -63 Högby IF 22.59.18 K45    
10. Katarina Nilsson -56 Högby IF 23.04.73 K55    
11. Nina Törling -84 IK Hakarpspojkarna 23.08.24 K    
12. Git Karlsson -68 Högby IF 24.20.69 K40    
13. Lilian Brorsson -47 Högby IF 24.52.08 K60    
14. Iréne Rohde -56 Högby IF 25.00.21 K55    
15. Camilla Lindström -71 Högby IF 27.07.17 K40    
16. Ing-Britt Lindqvist -47 Eksjö Södra IK 30.46.16 K60    
             
  KVINNOR STAV          
1. Katherine Karlström -91 Högby IF 3.00      
2. Sara Cannmo -96 Hovslätts IK 2.90      
3. Hanna Schiefer -97 Kalmar SK 2.50      
4. Hilda Petersson -97 Kalmar SK 2.10      
  Mathilda Hultberg -93 Norrköping FI dnf      
             
  KVINNOR LÄNGD          
1. Jasmine Andersson -88 GoIF Tjalve 5.95 3.4 -  
2. Sofie Sandberg -85 Gefle IF 5.87 5.1 -  
3. Matilda Elfgaard -92 Habo FIF-04 4.40 3.1 -  
             
  KVINNOR KULA 4,0          
1. Matilda Elfgaard -92 Habo FIF-04 10.84      
2. Ronja Göransdotter -89 Hässleholm AIS 10.23      
3. Linda Åkerman -71 IFK Halmstad 8.88      
             
  KVINNOR DISKUS 1,0          
             
  KVINNOR SLÄGGA 4,0          
1. Rebecka Kvist -83 Alvesta FI 55.84      
             
  KVINNOR SPJUT 600          
1. Katherine Karlström -91 Högby IF 29.82      
2. Ronja Göransdotter -89 Hässleholm AIS 28.25      
             
             
  K35 5000 M VDM        
1. Paula Gyllemark -75 IK Hakarpspojkarna 21.32.18      
             
  K40 5000 M VDM        
1. Sara Dolk -71 Hultsfreds LK 22.31.78      
2. Git Karlsson -68 Högby IF 24.20.69      
3. Camilla Lindström -71 Högby IF 27.07.17      
             
  K45 5000 M VDM        
1. Helena Jonsson Sjöqvist -64 Glasrikets RC 20.21.16      
2. Anita Jönsson -63 Högby IF 22.59.18      
             
  K55 5000 M VDM        
1. Katarina Nilsson -56 Högby IF 23.04.73      
2. Iréne Rohde -56 Högby IF 25.00.21      
             
  K60 5000 M VDM        
1. Lilian Brorsson -47 Högby IF 24.52.08      
2. Ing-Britt Lindqvist -47 Eksjö Södra IK 30.46.16      
             
             
  F19 3000 M JDM        
1. Amelie Andersson -93 Villstad GIF 10.30.74      
             
             
  F17 100 M   Vind +2.6      
1. Alice Petersson -94 FI Kalmarsund 12.73      
2. Hanna Fors -95 Piteå IF 13.26      
3. Angelika Karlsson/Theander -95 Norrköping FI 13.28      
4. Josefine Nilsson -94 Oskarshamns SK 14.09      
             
  F17 800 M          
1. Linnéa Ivarsson -94 Lerum FI 2.23.29      
2. Nike Alfredsson -00 Rånäs 4H 2.30.00      
3. Hanna Fredriksson -94 IK Hinden 2.32.11      
4. Emma Löfqvist -95 IK Akele 2.36.32      
5. Hanna Strindhag -94 FI Kalmarsund 2.40.33      
6. Josefine Nilsson -94 Oskarshamns SK 2.40.71      
             
  F17 3000 M UDM        
1. Jenny Biesert -95 SK Graal 11.16.23      
             
  F17 100 M HÄCK          
             
  F17 HÖJD          
1. Hanna Fredriksson -94 IK Hinden 1.50      
2. Moa Mellberg -95 Piteå IF 1.20      
             
  F17 LÄNGD          
1. Hanna Fors -95 Piteå IF 4.88 3.5 -  
2. Tove Karlsson -94 Piteå IF 3.91 2.0    
             
  F17 KULA 3,0          
1. Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF 11.76      
2. Freja Andersson -95 IF Udd 7.78      
             
  F17 DISKUS 1,0          
1. Thea Lundgren -94 IK Hinden 28.48      
2. Evelyn Einebrant -95 FI Kalmarsund 24.02      
3. Tove Karlsson -94 Piteå IF 19.40      
4. Moa Mellberg -95 Piteå IF 18.64      
5. Freja Andersson -95 IF Udd 15.05      
             
  F17 SLÄGGA 4,0          
1. Maja Eklund -96 IK Hinden 40.28      
2. Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF 35.03      
3. Marika Andersson -95 Stensjöns IF 32.08      
             
  F17 SPJUT 600          
1. Rebecca Ekvall -94 Tranås AIF 35.80      
2. Evelyn Einebrant -95 FI Kalmarsund 33.31      
3. Lise Jonsson -94 Piteå IF 23.75      
4. Freja Andersson -95 IF Udd 21.74      
             
             
  F15 100 M Heat 1 Vind +2.1      
1. Sara Cannmo -96 Hovslätts IK 13.34 Final    
2. Agnes Ritzer -96 Norrköping FI 13.44 Final    
3. Thilda Särnevång -96 IF Udd 13.56      
4. Jonna Lindéen -96 FI Kalmarsund 13.71      
             
  F15 100 M Heat 2 Vind +3.6      
1. Matilda Andersson -96 Åhus FIK 13.21 Final    
2. Nicci Laidler -96 Ystads IF 13.39 Final    
3. Cecilia Danell -96 Huddinge AIS 14.00      
4. Emelie Melin -96 Norrköping FI 14.27      
             
  F15 100 M Heat 3 Vind +3.2      
1. Carolin Fredén -96 Norrköping FI 13.26 Final    
2. Emily Garney -96 FI Kalmarsund 13.41 Final    
3. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13.69      
4. Lisa Johansson -96 FI Kalmarsund 14.62      
             
  F15 100 M Final Vind +4.2      
1. Matilda Andersson -96 Åhus FIK 13.16      
2. Sara Cannmo -96 Hovslätts IK 13.19      
3. Emily Garney -96 FI Kalmarsund 13.32      
4. Carolin Fredén -96 Norrköping FI 13.42      
5. Nicci Laidler -96 Ystads IF 13.49      
6. Agnes Ritzer -96 Norrköping FI 13.57      
             
  F15 800 M          
1. Emelie Ring -96 IK Akele 2.44.54      
2. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2.55.74      
             
  F15 2000 M          
  Nicci Laidler -96 Ystads IF 9.25.80   utom UDM  
             
  F15 80 M HÄCK   Vind +3.0      
1. Sara Cannmo -96 Hovslätts IK 12.47      
2. Isabelle Nilsson -97 Piteå IF 12.59      
3. Johanna Sunnesson -97 IFK Växjö 12.80      
4. Fanny Maxeby -97 Norrköping FI 14.12      
             
  F15 HÖJD          
1. Fanny Källgren -96 Norrköping FI 1.62      
2. Jonna Lindéen -96 FI Kalmarsund 1.62      
3. Matilda Andersson -96 Åhus FIK 1.35      
             
  F15 LÄNGD          
1. Fanny Källgren -96 Norrköping FI 5.30 2.9 5.17 1.0
2. Jonna Lindéen -96 FI Kalmarsund 4.99 3.4 -  
3. Thilda Särnevång -96 IF Udd 4.90 2.7 4.77  
4. Matilda Andersson -96 Åhus FIK 4.90 1.7 4.35  
5. Emily Garney -96 FI Kalmarsund 4.79 3.1 4.43 1.7
6. Agnes Ritzer -96 Norrköping FI 4.71 1.7    
7. Madelene Stedt -96 Tväråselets AIF 4.63 2.9 -  
8. Cecilia Danell -96 Huddinge AIS 4.32 2.3 4.18 1.6
9. Ellen Lidberg -96 Piteå IF 3.92 2.9 -  
             
  F15 KULA 3,0          
1. Lisa Johansson -96 FI Kalmarsund 9.67      
2. Matilda Andersson -96 Åhus FIK 9.22      
3. Lisa Arvidsson -96 Norrköping FI 8.11      
             
  F15 DISKUS 0,6          
1. Lisa Johansson -96 FI Kalmarsund 30.59      
2. Lisa Karlsson -96 Oskarshamns SK 26.11      
3. Thilda Särnevång -96 IF Udd 24.73      
4. Lisa Arvidsson -96 Norrköping FI 18.30      
             
  F15 SPJUT 400          
1. Linn Foreväm -96 Rånäs 4H 31.03      
2. Joy Laidler -96 Ystads IF 22.41      
             
             
  F14 100 M Heat 1 Vind +3.0      
1. Madelene Dahlberg -97 Piteå IF 13.11 Final    
2. Johanna Sunnesson -97 IFK Växjö 13.20 Final    
3. Evelina Hammarström -97 Kalmar SK 14.18 Final    
4. Sanna Palolampi -97 IF Udd 16.24      
             
  F14 100 M Heat 2 Vind +2.9      
1. Frida Schaub -97 Hanvikens SK 13.28 Final    
2. Linnéa Agefjäll -97 Åtvidabergs IF 13.40 Final    
3. Therese Bjureby -97 Linköpings GIF 13.42 Final    
4. Frida Levin -97 ViF Gute 14.42      
5. Lizett Sjöberg -97 Norrköping FI 16.15      
             
  F14 100 M Final Vind +2.5      
1. Madelene Dahlberg -97 Piteå IF 13.12      
2. Johanna Sunnesson -97 IFK Växjö 13.27      
3. Frida Schaub -97 Hanvikens SK 13.44      
4. Linnéa Agefjäll -97 Åtvidabergs IF 13.46      
5. Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 14.20      
             
  F14 800 M          
1. Madelene Milered -97 IK Akele 3.20.85      
             
  F14 2000 M UDM        
1. Hilda Hardell -97 Hässelby SK 7.12.42   utom UDM  
2. Alma Evebring -97 Wärnamo SK 7.32.29      
3. Hanna Södergren -97 FIF Gnistan 8.06.95   utom UDM  
             
  F14 HÖJD          
1. Madelene Dahlberg -97 Piteå IF 1.58      
2. Therese Bjureby -97 Linköpings GIF 1.48      
3. Frida Levin -97 ViF Gute 1.45      
4. Johanna Sunnesson -97 IFK Växjö 1.45      
5. Frida Schaub -97 Hanvikens SK 1.40      
5. Isabelle Nilsson -97 Piteå IF 1.40      
7. Alma Evebring -97 Wärnamo SK 1.30      
8. Sanna Palolampi -97 IF Udd 1.20      
             
  F14 LÄNGD          
1. Isabelle Nilsson -97 Piteå IF 5.03 4.3 4.78 1.8
2. Fanny Maxeby -97 Norrköping FI 5.02 3.4 -  
3. Madelene Dahlberg -97 Piteå IF 4.77 3.4 -  
4. Frida Levin -97 ViF Gute 4.62 4.1 -  
5. Frida Schaub -97 Hanvikens SK 4.15 1.6    
6. Lizett Sjöberg -97 Norrköping FI 3.72 2.9 3.59 2.0
7. Sanna Palolampi -97 IF Udd 3.47 1.9    
             
  F14 KULA 3,0          
1. Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 12.00      
2. Madelene Dahlberg -97 Piteå IF 8.96      
3. Frida Levin -97 ViF Gute 8.91      
4. Linnéa Agefjäll -97 Åtvidabergs IF 8.30      
5. Lizett Sjöberg -97 Norrköping FI 5.17      
             
  F14 DISKUS 0,6          
1. Lovisa Sjöstrand -97 Östersunds GIF 39.83      
2. Alma Evebring -97 Wärnamo SK 28.39      
3. Frida Levin -97 ViF Gute 23.33      
4. Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 23.31      
5. Madelene Dahlberg -97 Piteå IF 22.98      
             
  F14 SPJUT 400          
1. Madelene Dahlberg -97 Piteå IF 29.05      
2. Evelinn Hammarström -97 Kalmar SK 24.01      
3. Linnéa Agefjäll -97 Åtvidabergs IF 23.07      
4. Frida Levin -97 ViF Gute 22.55      
             
             
  F13 80 M   Vind +2.8      
1. Ragna Klinthäll -98 Norrköping FI 11.10      
2. Sara Fröberg Liljenberg -98 Eksjö Södra IK 11.20      
3. Elin Vertetics -98 Högby IF 11.33      
4. Ebba Sjögren -98 FIK Färjestaden 11.76      
5. Erika Ödzemir -98 Norrköping FI 11.86      
             
  F13 600 M          
1. Sara Fröberg Liljenberg -98 Eksjö Södra IK 1.46.63      
2. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 2.00.30      
3. Clara Alkemark -98 Habo FIF-04 2.07.13      
4. Hanna Löfqvist -98 IK Akele 2.23.32      
             
  F13 60 M HÄCK Samlad lista        
1. Ragna Klinthäll -98 Norrköping FI 9.98 3.0 Heat 2  
2. Linnéa Lindbom -98 KA 2 IF 10.00 2.5 Heat 1  
3. Elin Vertetics -98 Högby IF 10.31 3.0 Heat 2  
4. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 10.70 2.5 Heat 1  
5. Sara Björnell -98 Habo FIF-04 10.72 3.0 Heat 2  
6. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 11.72 2.5 Heat 1  
7. Ellen Lindeby -99 Högby IF 11.76 3.0 Heat 2  
8. Alma Sköldqvist -98 IF Udd 12.19 2.5 Heat 1  
             
  F13 HÖJD          
1. Linnéa Lindbom -98 KA 2 IF 1.54   Ö-spel-rek  
2. Ragna Klinthäll -98 Norrköping FI 1.40      
3. Vilma Lindéen -98 Kalmar SK 1.40      
4. Ebba Sjögren -98 FIK Färjestaden 1.30      
5. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 1.25      
             
  F13 LÄNGD ZON          
1. Linnéa Lindbom -98 KA 2 IF 4.97 2.6 4.80 1.7
2. Elin Vertetics -98 Högby IF 4.80 2.5 4.76 2.0
3. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 4.52 2.1 4.43 1.4
4. Erika Ödzemir -98 Norrköping FI 4.44 2.3 4.06 1.7
5. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 4.31 2.7 -  
6. Sara Björnell -98 Habo FIF-04 4.29 2.8 -  
7. Vilma Lindéen -98 Kalmar SK 4.27 3.4 4.02 2.0
8. Ragna Klinthäll -98 Norrköping FI 4.26 3.7 -  
9. Ebba Sjögren -98 FIK Färjestaden 4.01 3.9 3.90  
10. Alma Sköldqvist -98 IF Udd 4.01 2.9 3.85  
11. Josefine Karlsson/Theander -98 Norrköping FI 3.59 3.1 -  
             
  F13 KULA 2,0          
1. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 11.20      
2. Elin Vertetics -98 Högby IF 9.51      
3. Vilma Lindéen -98 Kalmar SK 9.06      
4. Maja Fridh -98 Norrköping FI 8.39      
5. Erica Karlström -98 Åhus FIK 7.95      
6. Ebba Sjögren -98 FIK Färjestaden 7.74      
             
  F13 DISKUS 0,6          
1. Sara Björnell -98 Habo FIF-04 29.57      
2. Erica Karlström -98 Åhus FIK 24.96      
3. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 24.39      
4. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 20.62      
5. Josefine Karlsson/Theander -98 Norrköping FI 17.42      
6. Maja Fridh -98 Norrköping FI 15.88      
             
  F13 SPJUT 400          
1. Lina Mickelat -98 KA 2 IF 28.77      
2. Sara Björnell -98 Habo FIF-04 26.56      
3. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 26.11      
4. Hedda Ringman -98 Norrköping FI 23.50      
5. Maja Fridh -98 Norrköping FI 20.49      
6. Erica Karlström -98 Åhus FIK 20.41      
7. Clara Alkemark -98 Habo FIF-04 18.73      
             
             
  F12 80 M Heat 1 Vind +2.4      
1. Beatrice Persson -99 IFK Lund 11.78 Final    
2. Julia Samuelsson -99 Högby IF 12.37      
3. Ellen Lindeby -99 Högby IF 12.45      
4. Julia Åberg -99 IK Stål 12.63      
5. Zoé Magnusson -99 Spårvägens SK 13.08      
             
  F12 80 M Heat 2 Vind +2.5      
1. Emma Karlsson -99 Eksjö Södra IK 11.29 Final    
2. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 11.33 Final    
3. Tünde Balint Palmgren -99 IF Udd 11.63 Final    
4. Linnéa Dennerporth -99 Väsby IK 12.03      
5. Amanda Thorman -99 Habo FIF-04 14.29      
             
  F12 80 M Heat 3 Vind +2.8      
1. Ida Leinvall -99 IF Udd 11.68 Final    
2. Linnea Karlsson -99 Norrköping FI 11.87 Final    
3. Amanda Aasa -99 Habo FIF-04 12.31      
4. Emma Levin -99 ViF Gute 12.52      
5. Louise Karlsson -99 Habo FIF-04 13.01      
             
  F12 80 M Final Vind 0.0      
1. Emma Karlsson -99 Eksjö Södra IK 11.37      
2. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 11.46      
3. Tünde Balint Palmgren -99 IF Udd 11.73      
4. Beatrice Persson -99 IFK Lund 11.78      
5. Ida Leinvall -99 IF Udd 11.84      
             
  F12 600 M          
1. Linnéa Dennerporth -99 Väsby IK 1.54.76      
2. Ellen Lindeby -99 Högby IF 1.56.34      
3. Ida Leinvall -99 IF Udd 2.05.33      
4. Alma Karlsson -99 FIK Färjestaden 2.12.34      
5. Zoé Magnusson -99 Spårvägens SK 2.28.08      
             
  F12 HÖJD          
1. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 1.39      
2. Amanda Nilsson -99 Laholms IF 1.36      
3. Julia Samuelsson -99 Högby IF 1.33      
4. Tünde Balint Palmgren -99 IF Udd 1.30      
5. Linnéa Dennerporth -99 Väsby IK 1.25      
6. Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 1.25      
7. Emma Levin -99 ViF Gute 1.20      
             
  F12 LÄNGD ZON          
1. Emma Karlsson -99 Eksjö Södra IK 4.72 2.3 -  
2. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 4.60 2.5 4.32 1.7
3. Tünde Balint Palmgren -99 IF Udd 4.58 3.8 4.41 1.8
4. Linnéa Dennerporth -99 Väsby IK 4.41 1.9    
5. Ida Leinvall -99 IF Udd 4.15 2.0    
6. Beatrice Persson -99 IFK Lund 4.03 2.8 -  
7. Amanda Nilsson -99 Laholms IF 3.90 4.4 3.78 1.8
8. Julia Samuelsson -99 Högby IF 3.88 1.9    
9. Zoé Magnusson -99 Spårvägens SK 3.43 2.0    
10. Emma Levin -99 ViF Gute 3.41 1.8    
11. Louise Karlsson -99 Habo FIF-04 3.39 2.4 -  
12. Amanda Thorman -99 Habo FIF-04 3.07 1.9    
             
  F12 KULA 2,0          
1. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 11.02      
2. Agnes Karonen -99 IK Hinden 9.81      
3. Evelina Eklund -99 IK Hinden 9.34      
4. Amanda Aasa -99 Habo FIF-04 8.68      
5. Julia Åberg -99 IK Stål 8.39      
6. Amanda Nilsson -99 Laholms IF 8.28      
7. Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 8.23      
8. Linnea Karlsson -99 Norrköping FI 7.70      
9. Emma Levin -99 ViF Gute 7.55      
10. Ida Leinvall -99 IF Udd 7.18      
11. Tünde Balint Palmgren -99 IF Udd 6.78      
12. Zoé Magnusson -99 Spårvägens SK 5.15      
             
  F12 DISKUS 0,6          
1. Evelina Eklund -99 IK Hinden 22.06      
2. Agnes Karonen -99 IK Hinden 21.34      
3. Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 21.08      
4. Amanda Aasa -99 Habo FIF-04 20.87      
5. Amanda Nilsson -99 Laholms IF 19.01      
6. Emma Levin -99 ViF Gute 17.21      
7. Julia Åberg -99 IK Stål 15.09      
8. Louise Karlsson -99 Habo FIF-04 14.07      
             
  F12 SPJUT 400          
1. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 28.75      
2. Julia Åberg -99 IK Stål 25.95      
3. Amanda Nilsson -99 Laholms IF 22.80      
4. Linnéa Dennerporth -99 Väsby IK 22.17      
5. Linnea Johansson -99 Norrköping FI 19.17      
6. Louise Karlsson -99 Habo FIF-04 18.18      
7. Emma Karlsson -99 FIK Färjestaden 18.08      
8. Emma Levin -99 ViF Gute 15.35      
9. Amanda Thor -00 Hässelby SK 13.09      
10. Amanda Thorman -99 Habo FIF-04 9.60      
             
             
  F11 60 M Heat 1 Vind +4.0      
1. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 9.13 Final    
2. Ebba Agefjäll -00 Åtvidabergs IF 9.15 Final    
3. Linnéa Wiklund -00 Västerås FIK 10.32      
4. Clara Svensson -00 IF Udd 10.32      
5. Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 11.31      
6. Wendela Kirppu Jöneklint -00 Kalmar SK dns      
             
  F11 60 M Heat 2 Vind +2.4      
1. Malin Eirefors -00 Västerås FIK 9.16 Final    
2. Hanna Abrahamsson -00 Eksjö Södra IK 9.28 Final    
3. Amanda Thor -00 Hässelby SK 9.54      
4. Melinda Karlsson -00 Skruvs IF 9.59      
5. Hanna Ronnetag -00 Oskarshamns SK 10.22      
             
  F11 60 M Heat 3 Vind +0.9      
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 9.01 Final    
2. Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 9.37 Final    
3. Rebecka Danielsson -00 KFUM Örebro FI 10.16      
4. Josefin Skagerling -00 Tyresö FK dns      
5. Ester Wouters -00 Högby IF dns      
             
  F11 60 M Final Vind +2.6      
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 8.90      
2. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 9.16      
3. Hanna Abrahamsson -00 Eksjö Södra IK 9.25      
4. Ebba Agefjäll -00 Åtvidabergs IF 9.25      
5. Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 9.36      
6. Malin Eirefors -00 Västerås FIK 9.38      
             
  F11 600 M          
1. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 2.02.24      
2. Lisa Rapp -00 IK Sisu, Nässjö 2.06.06      
3. Malin Eirefors -00 Västerås FIK 2.06.39      
4. Ester Wouters -00 Högby IF 2.11.74      
5. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 2.12.43      
6. Amanda Thor -00 Hässelby SK 2.13.55      
7. Hanna Abrahamsson -00 Eksjö Södra IK 2.15.95      
8. Linnéa Wiklund -00 Västerås FIK 2.24.77      
             
  F11 HÖJD          
1. Malin Eirefors -00 Västerås FIK 1.32      
2. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 1.32      
3. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 1.23      
4. Linnéa Wiklund -00 Västerås FIK 1.15      
5. Lina Fransson -00 Hovslätts IK 1.05      
             
  F11 LÄNGD ZON          
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 4.38 1.9    
2. Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 4.07 1.1    
3. Hanna Abrahamsson -00 Eksjö Södra IK 3.96 1.9    
4. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 3.94 2.3 3.78 0.1
5. Amanda Thor -00 Hässelby SK 3.79 2.3 3.67 1.5
6. Ebba Agefjäll -00 Åtvidabergs IF 3.67 2.3 3.64 1.4
7. Malin Eirefors -00 Västerås FIK 3.61 1.7    
8. Melinda Karlsson -00 Skruvs IF 3.54 0.9    
9. Ester Wouters -00 Högby IF 3.50 1.3    
10. Hanna Ronnetag -00 Oskarshamns SK 3.32 1.9    
11. Rebecka Danielsson -00 KFUM Örebro FI 3.19 0.0    
12. Linnéa Wiklund -00 Västerås FIK 2.93 0.3    
13. Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 2.71 2.3 2.55 1.4
14. Clara Svensson -00 IF Udd 2.39 1.1    
             
  F11 KULA 2,0          
1. Ebba Agefjäll -00 Åtvidabergs IF 8.17      
2. Lisa Rapp -00 IK Sisu, Nässjö 8.03      
3. Jenny Karlström -00 Åhus FIK 7.89      
4. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 7.14      
5. Josefin Skagerling -00 Tyresö FK 7.13      
6. Linnéa Wiklund -00 Västerås FIK 7.04      
7. Lina Fransson -00 Hovslätts IK 6.81      
8. Malin Eirefors -00 Västerås FIK 6.27      
9. Clara Svensson -00 IF Udd 6.09      
10. Sara Johansson -00 FIK Färjestaden 6.07      
11. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 6.04      
12. Hanna Ronnetag -00 Oskarshamns SK 5.91      
13. Amanda Thor -00 Hässelby SK 5.90      
14. Melinda Karlsson -00 Skruvs IF 4.89      
15. Rebecka Danielsson -00 KFUM Örebro FI 4.01      
             
  F11 DISKUS 0,6          
1. Rebecca Nishiura -00 Wärnamo SK 21.69      
2. Jenny Karlström -00 Åhus FIK 20.40      
3. Josefin Skagerling -00 Tyresö FK 19.85      
4. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 18.25      
5. Lisa Rapp -00 IK Sisu, Nässjö 17.65      
6. Hanna Ronnetag -00 Oskarshamns SK 15.80      
7. Lina Fransson -00 Hovslätts IK 15.26      
8. Malin Eirefors -00 Västerås FIK 12.87      
9. Enny Björk -01 Skruvs IF 9.93      
10. Linnéa Wiklund -00 Västerås FIK 9.43      
             
  F11 SPJUT 400          
1. Rebecca Nishiura -00 Wärnamo SK 24.47      
2. Jenny Karlström -00 Åhus FIK 21.35      
3. Lisa Rapp -00 IK Sisu, Nässjö 20.09      
4. Josefin Skagerling -00 Tyresö FK 17.21      
5. Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 16.60      
6. Ebba Agefjäll -00 Åtvidabergs IF 15.63      
7. Hanna Ronnetag -00 Oskarshamns SK 14.71      
8. Lina Fransson -00 Hovslätts IK 14.42      
9. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 14.36      
10. Enny Björk -01 Skruvs IF 13.07      
11. Malin Eirefors -00 Västerås FIK 10.68      
12. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 10.32      
13. Melinda Karlsson -00 Skruvs IF 9.60      
14. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 9.13      
15. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 6.99      
16. Linnéa Wiklund -00 Västerås FIK 5.70      
             
             
  F10 60 M Heat 1 Vind +0.8      
1. Rebecca Toreld -01 Högby IF 10.17 Final    
2. Nadja Rugland Yndgaard -01 Kalmar SK 10.30 Final    
3. Edit Nilsson -01 Högby IF 10.37 Final    
4. Tilde Hultberg -01 Skruvs IF 10.71      
5. Filippa Nilsson -01 FIK Färjestaden 10.82      
6. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 10.95      
             
  F10 60 M Heat 2 Vind +1.9      
1. Felicia Rix -01 Skruvs IF 9.85 Final    
2. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 10.45 Final    
3. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 10.55 Final    
4. Sofia Sundström -01 FIK Färjestaden 10.59      
5. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 11.52      
6. Enny Björk -01 Skruvs IF 11.70      
             
  F10 60 M Final Vind +0.7      
1. Felicia Rix -01 Skruvs IF 9.88      
2. Rebecca Toreld -01 Högby IF 9.99      
3. Nadja Rugland Yndgaard -01 Kalmar SK 10.24      
4. Edit Nilsson -01 Högby IF 10.37      
5. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 10.46      
6. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 10.78      
             
  F10 600 M          
1. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 2.17.38      
2. Nadja Rugland Yndgaard -01 Kalmar SK 2.22.63      
3. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 2.24.03      
4. Rebecca Toreld -01 Högby IF 2.24.62      
5. Tilde Hultberg -01 Skruvs IF 2.25.58      
6. Filippa Nilsson -01 FIK Färjestaden 2.39.13      
             
  F10 HÖJD          
1. Edit Nilsson -01 Högby IF 1.10      
2. Filippa Nilsson -01 FIK Färjestaden 1.10      
2. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 1.10      
4. Sofia Sundström -01 FIK Färjestaden 1.05      
5. Nadja Rugland Yndgaard -01 Kalmar SK 1.05      
6. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 1.05      
7. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 1.00      
             
  F10 LÄNGD ZON          
1. Felicia Rix -01 Skruvs IF 3.75 1.9    
2. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 3.45 0.3    
3. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 3.43 1.1    
4. Nadja Rugland Yndgaard -01 Kalmar SK 3.34 1.5    
5. Sara Eirefors -01 Västerås FIK 3.27 1.3    
6. Tilde Hultberg -01 Skruvs IF 3.18 0.1    
7. Rebecca Toreld -01 Högby IF 3.09 0.6    
8. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 3.07 0.0    
9. Filippa Nilsson -01 FIK Färjestaden 2.94 1.1    
10. Enny Björk -01 Skruvs IF 2.85 0.9    
11. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 2.81 0.3    
12. Edit Nilsson -01 Högby IF 2.79 1.0    
             
  F10 KULA 2,0          
1. Enny Björk -01 Skruvs IF 6.20      
2. Edit Nilsson -01 Högby IF 5.87      
3. Molly Lindblom -01 Skruvs IF 5.56      
4. Felicia Rix -01 Skruvs IF 5.15      
5. Tilde Hultberg -01 Skruvs IF 5.06      
6. Nadja Rugland Yndgaard -01 Kalmar SK 4.98      
7. Rebecca Toreld -01 Högby IF 4.87      
8. Filippa Nilsson -01 FIK Färjestaden 4.70      
9. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 4.46      
10. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 4.37      
11. Sara Eirefors -01 Västerås FIK 3.97      
             
             
  F9 60 M Heat 1 Vind +2.3      
1. Linda Jonsson -02 KA 2 IF 10.89 Final    
2. Lovisa Svensson -02 IF Udd 11.10 Final    
3. Emma Leinvall -02 IF Udd 11.28      
4. Tilda Karlsson -92 FIK Färjestaden 11.61      
             
  F9 60 M Heat 2 Vind +5.4      
1. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 10.13 Final    
2. Tiffanie Magnusson -02 Spårvägens SK 10.21 Final    
3. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 10.54 Final    
4. Anna Rapp -02 IK Sisu, Nässjö 11.01 Final    
5. Kajsa Lövgren -02 Mälarö SOK 11.60      
             
  F9 60 M Final Vind +2.6      
1. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 10.32      
2. Tiffanie Magnusson -02 Spårvägens SK 10.46      
3. Linda Jonsson -02 KA 2 IF 10.74      
4. Lovisa Svensson -02 IF Udd 10.74      
5. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 10.76      
6. Anna Rapp -02 IK Sisu, Nässjö 10.95      
             
  F9 600 M          
1. Tiffanie Magnusson -02 Spårvägens SK 2.18.21      
2. Linda Jonsson -02 KA 2 IF 2.18.46      
3. Lisa Sandsten -02 Oskarshamns SK 2.29.68      
4. Emma Leinvall -02 IF Udd 2.30.55      
             
  F9 HÖJD          
1. Tiffanie Magnusson -02 Spårvägens SK 1.05      
2. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 1.00      
3. Jennie Sjöliden -03 IK Ymer 0.95      
4. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 0.90      
5. Kajsa Lövgren -02 Mälarö SOK 0.90      
6. Anna Rapp -02 IK Sisu, Nässjö 0.90      
7. Wilma Salebäck -03 FIK Färjestaden 0.85      
             
  F9 LÄNGD ZON          
1. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 3.46 0.0    
2. Tiffanie Magnusson -02 Spårvägens SK 3.42 0.3    
3. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 3.23 1.7    
4. Linda Jonsson -02 KA 2 IF 3.12 0.8    
5. Lovisa Svensson -02 IF Udd 3.00 1.3    
6. Anna Rapp -02 IK Sisu, Nässjö 2.96 0.0    
7. Emma Leinvall -02 IF Udd 2.92 0.0    
8. Kajsa Lövgren -02 Mälarö SOK 2.64 0.3    
             
  F9 KULA 2,0          
1. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 6.24      
2. Tiffanie Magnusson -02 Spårvägens SK 5.58      
3. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 4.66      
4. Linda Jonsson -02 KA 2 IF 4.50      
5. Kajsa Lövgren -02 Mälarö SOK 3.94      
             
             
  F8 60 M   Vind +3.9      
1. Wilma Salebäck -03 FIK Färjestaden 11.20      
2. Jennie Sjöliden -03 IK Ymer 11.23      
3. Johanna Eirefors -03 Västerås FIK 11.44      
4. Wilda Hultberg -03 Skruvs IF 11.90      
5. Mia Unosson -04 Oskarshamns SK 12.02      
6. Thea Björk -03 Skruvs IF 12.79      
             
  F8 600 M          
1. Wilda Hultberg -03 Skruvs IF 2.50.29      
2. Thea Björk -03 Skruvs IF 3.18.51      
             
  F8 LÄNGD ZON          
1. Matilda Åkerman -04 IFK Halmstad 3.30 1.5    
2. Jennie Sjöliden -03 IK Ymer 2.98 1.1    
3. Hanna Modigh -03 Täby 2.78 3.2 2.77 1.1
4. Wilma Salebäck -03 FIK Färjestaden 2.78 0.7 2.76 1.2
5. Johanna Eirefors -03 Västerås FIK 2.69 0.6    
6. Wilda Hultberg -03 Skruvs IF 2.58 1.1    
7. Mia Unosson -04 Oskarshamns SK 2.48 1.5    
8. Thea Björk -03 Skruvs IF 2.15 0.8    
             
  F8 KULA 2,0          
1. Hanna Modigh -03 Täby 4.65      
2. Wilma Salebäck -03 FIK Färjestaden 4.60      
3. Thea Björk -03 Skruvs IF 4.36      
4. Johanna Eirefors -03 Västerås FIK 4.01      
5. Wilda Hultberg -03 Skruvs IF 3.59      
6. Matilda Åkerman -04 IFK Halmstad 3.44