<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Böda Sandsloppet 29 juni 2012
 
Arrangör: Högby IF
Plats: Böda Sands Camping
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Tidtagning: Bertil Tinnert
Sekreteriat: Åsa Byström, Christer Möller
Väderlek: Mulet, kyligt, c:a 17°C
Deltagare: 100st
 
  6,5 km, Män      
1. Erik Folkesson Blom -89 OK Orion 22.37  
2. Mikael Bäcklund -84 Högby IF 23.13  
3. Rasmus Lund -89 FGF Gotland 23.45  
4. Johan Karlsson -79 Hossmo RC 24.36  
5. Pontus Arvidsson -97 Löttorps Fritidsgård 26.07  
6. Jesper Axelsson -96 Löttorps Fritidsgård 26.41  
7. Hans Södergren -51 Oskarshamns SK 27.22  
8. Krister Häll -63 Glasrikets RC 27.26  
9. Marcus Nilsson -97 Löttorps Fritidsgård 27.29  
10. Erlend Leinan Lund -95 Tolga IL, Norge 27.35  
11. Niclas Johansson -88 Kalmar OK 27.37  
12. Anders Lundqvist Föra AIK 27.40  
13. Simon Leidecker -85 Kungsbacka 27.45  
14. Sebastian Warrebäck -81 Hossmo RC 28.08  
15. Magnus Nilemyr -80 Kalmar OK 28.46  
16. Per Knutsson -71 Mölndal 29.06  
17. Johan Wallinder Böda Sand 29.24  
18. Olle Svensson -60 Gränums IF 29.38  
19. Christian Callegård -93 Vällingby 29.41  
20. Felix Sandvik -93 Bromma 30.51  
21. Daniel Håkansson -69 Oskarshamn 31.18  
22. Olegs Gladis -87 Kaffestugan i Böda 31.24  
23. Hans-Eric Fransson -64 Habo 31.41  
24. Jan-erik Sandvik -57 Bromma 31.57  
25. Trond Vilhelm Lund -69 Tolga IL, Norge 32.26  
26. Edvin Wessman -97 Rogberga IK 32.27  
27. Bresisaar Kcvoda -93 Löttorp 32.38  
28. Jonas Jönsson -67 Sundbyberg 33.28  
29. Andreas Henriksson 02 Kaffestugan i Böda 33.48  
30. Andreas Johansson -80 Kalmar 35.20  
31. Simon Lind -94 Högby IF 37.15  
32. Fredrik Sjöberg -73 Böda Sand 38.01  
33. Oscar Flank -98 Kalmar 38.18  
34. Anton Åkesson Kaffestugan i Böda 38.48  
35. Fredrik Flank -96 Kalmar 41.01  
36. Tomas Lind -65 Högby IF 43.01  
         
  6.5 km, Kvinnor      
1. Camilla Petersson -68 Högby IF 28.12  
2. Heidi Strandvall -81 IF Åsarna, Finland 28.32  
3. Linda Johansson -79 Sävsjö 31.10  
4. Christina Selberg -66 Långerum Runners 31.27  
5. Ehlen Wärm -96 IK Sprin Väst, Årjäng 31.37  
6. Olivia Wessman -97 Rogberga IK 32.30  
7. Elin Joelsson -90 Kaffestugan i Böda 32.43  
8. Birgitta Schöning -61 Varnhem 35.00  
9. Sara Skifs -73 Stockholm 35.44  
10. Pavla Korokova Kaffestugan i Böda 36.46  
11. Malin Nilsson -97 Löttorps Fritidsgård 37.55  
12. Katerina Valova Kaffestugan i Böda 38.11  
13. Tina Båth -71 Floda 38.59  
14. Amanda Torstensson Ohlsson -96 Löttorps Fritidsgård 39.10  
15. Annette Hemlin -62 Kaffestugan i Böda 39.15  
16. Agnes Edling -97 Löttorps Fritidsgård 41.55  
         
  4 km, Män      
1. Robert Andersson - 76 Böda Sand 16.48  
2. Tobias Nilsson -96 Färjestaden 16.52  
3. Felipe Ordenes 96 Löttorps Fritidsgård 16.55  
4. Torbjörn Nilsson -61 Böda 17.13  
5. Max Harrieson -66 Högby IF 17.33  
6. Mattias Carlsson -70 Högby IF 18.33  
7. Fredrik Ivarsson -75 Triator 19.14  
8. Johan Lindqvist -99 Högby IF 19.36  
9. Jerry Nilsson -71 Borgholm 21.05  
10. Andreas Nisson -01 Borgholm 21.16  
11. Thorleif Thorsén -77 FMCK Skövde, Enduro 22.40  
12. Johan Gunnarsson -74 Oskarshemns SK 23.22  
13. Jiri Gonda -86 Löttorp 27.20  
14. Hugo Hamrén -02 Mullsjö 28.35  
15. Albin Thorsén -02 FMCK Skövde, Enduro 28.58  
16. Emil Velander -01 Böda Sand 43.34  
         
  4 km, Kvinnor      
1. Lotti Harrieson -65 Högby IF 20.27  
2. Marti Leinan Lund -99 Tolga IL, Norge 20.50  
3. Nina Ericsson -89 Västerås 21.15  
4. Heather Main Mount Gambia, Australia 21.35  
5. Izabella Renström -01 Mölndal 21.37  
6. Eva K Larsson -66 Högby IF 21.45  
7. Agneta Larsson -67 Stockholm 21.54  
8. Sofia Stenbakken -67 linköping 21.55  
9. Zamora Jovanovic Lindhe -99 Mullsjö 22.59  
10. Rebecka Johansson -91 Kalmar 23.04  
11. Carina Nilsson -67 Högby IF 23.52  
12. Anneli Wärm -64 String Väst, Årjäng 24.24  
13. Susanne Larsson -64 Högby IF 29.07  
14. Liselott Årstedt -72 Böda Sand 29.55  
15. Inger Södergren -48 Påskallavik 31.54  
16. Jennifer Sjöberg -95 Böda Sand 36.00  
17. Birgit Larsson -40 Högby IF 44.38  
         
  1000 meter      
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 4.18 Lopp 1
2. Even Leinan Lund -05 Tolga IL, Norge 4.30 Lopp 1
3. Matilda Persson -02 Sundbyberg 4.34 Lopp 1
4. Marte Leinan Lund -01 Tolga IL, Norge 5.07 Lopp 1
5. Leo Ekengren -04 Böda Sand 5.25 Lopp 2
6. Kasper Nicklasson -05 Strängnäs 5.44 Lopp 2
7. Adeline Lindqvist -05 Högby IF 5.58 Lopp 1
8. Filip Bergenblad -05 Duvdo, Stockholm 6.20 Lopp 1
9. Albin Persson -06 Sundbyberg 6.22 Lopp 1
10. Oscar Abrahamsson -07 Sävsjö 6.44 Lopp 1
11. Sigrid Wallinder -05 Böda Sand 6.52 Lopp 2
12. Annie Tuvesson -08 IK Akele, Mantorp 6.55 Lopp 2
13. Erik Wallinder -08 Böda Sand 7.15 Lopp 2
14. Helge Mylesand -07 Kalmar FF 9.26 Lopp 1
15. Alice Abrahamsson -09 Sävsjö 10.42 Lopp 1