<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Ölandsspelen 13 juli 2012
 
Arrangör: Högby IF
Plats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Speaker: Carl-Gustaf Nilsson och Mikael Larsson
Tidtagning: Bertil Tinnert, Malte Vertetics
Väderlek: Lätta moln och blåsigt, 19-21 grader
Starter: 741 st
 
  MÄN 200 M HEAT 1 +1.8 M/S    
1. Oskar Staafgård -95 Malmö AI 22.72    
2. Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 23.09    
3. Patrik Bergström -84 Sävedalens AIK 23.84    
4. Robin Slättengren -91 Högby IF 25.87    
           
  MÄN 200 M HEAT 2 +1.6 M/S    
2. Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK 26.95    
3. Hans Krylander -59 Bromma IF 28.30    
4. Olof Engdahl -58 Danderyds SK 31.97    
           
  MÄN 200 M SAMLAD LISTA      
1. Oskar Staafgård -95 Malmö AI 22.72    
2. Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 23.09    
3. Patrik Bergström -84 Sävedalens AIK 23.84    
4. Robin Slättengren -91 Högby IF 25.87    
5. Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK 26.95    
6. Hans Krylander -59 Bromma IF 28.30    
7. Olof Engdahl -58 Danderyds SK 31.97    
           
  MÄN 800 M        
1. Peter Johansson -70 Tingbergs AIS 2:09.19    
2. Robin Slättengren -91 Högby IF 2:12.97    
3. Håkan Fransson -67 FIF Gnistan 2:37.03    
4. Arne Håkansson -41 Högby IF 3:02.45    
           
  MÄN 5000 M Heat A, 19:40      
1. Jonas Andersson -77 Högby IF 15.26.31 M35  
2. Martin Lundqvist -90 IK Sisu, Nässjö 15.31.0m M  
3. Gustav Milesson -92 Högby IF 15.32.49 M  
4. Hans Brolund -81 Enhörna IF 15.33.67 Ej DM  
5. Rickard Claesson -83 IK Hakarpspojkarna 16.11.74 M  
6. David Peterson -82 Apladalens LK 16.17.98 M  
7. Sonny Karlsson -67 Högby IF 16.24.21 M45  
8. Mikael Bäcklund -84 Högby IF 16.24.59 M  
9. Christofer Fogel -84 Högby IF 16.28.05 M  
10. Marcus Petersson -93 Högby IF 16.42.14 P19  
11. Tobias Ingvarsson -76 Högby IF 16.49.14 M35  
12. Anders Dahlström -60 Högby IF 16.55.94 M50  
13. Markus Andersson -85 Högby IF 17.30.82 M  
14. Fredrik Lundqvist -77 IK Sisu, Nässjö 17.33.90 M35  
           
  MÄN 5000 M Heat B, 19:10      
1. Daniel Allard -76 Eskilstuna FI 17.34.66 Ej DM  
2. Ola Slättengren -63 Högby IF 17.36.88 M45  
3. Mattias Håkansson -79 Glasrikets RC 17.44.12 M  
4. Joacim Martinsson -72 Växjö LK 17.47.52 M40  
5. Rickard Svensson -85 Oskarshamns SK 17.51.11 M  
6. Stefan Johansson -80 IK Sisu, Nässjö 17.55.92 M  
7. Martin Bondesson -86 Glasrikets RC 18.03.45 M  
8. Anders Rehn -66 Ålems OK 18.24.16 M45  
9. Stefan Virtanen -71 IK Sisu, Nässjö 18.34.91 M40  
10. Mattias Berggren -74 Hultsfreds LK 18.52.41 M35  
11. Rickard Lundqvist -87 IK Sisu, Nässjö 19.07.05 M  
12. Gustav Petersson -80 Wärnamo SK 19.12.98 M  
13. Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 19.26.64 M45  
14. Thomas Holmström -63 Ålems OK 19.30.35 M45  
15. Kent Lindblad -71 Högby IF 19.49.86 M40  
           
  MÄN 5000 M Heat C, 18:40      
1. Kenneth Gysing -57 FK Studenterna 19.38.52 Ej DM  
2. Tobias Olsson -73 Växjö LK 19.43.09 M35  
3. Per Gysing -60 FK Studenterna 20.39.26 Ej DM  
4. Lennart Peterson -55 Wärnamo SK 21.00.04 M55  
5. Dan Rundqvist -67 Lessebo OK 23.59.93 M45  
6. Folke Lundberg -45 Högby IF 24.18.21 M65  
7. Owe Gustavsson -56 IK Vista 25.33.86 M55  
8. Håkan Andersson -45 Skillingaryds FK 27.34.53 M65  
9. Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 28.04.14 M75  
10. Örjan Ohlsson -46 Stensjöns IF 28.22.85 M65  
11. Conny Andersson -37 Anderstorps OK 31.41.24 M75  
           
  MÄN 5000 M Samlad lista      
1. Jonas Andersson -77 Högby IF 15.26.31 M35 A
2. Martin Lundqvist -90 IK Sisu, Nässjö 15.31m M A
3. Gustav Milesson -92 Högby IF 15.32.49 M A
4. Hans Brolund -81 Enhörna IF 15.33.67 Ej DM A
5. Rickard Claesson -83 IK Hakarpspojkarna 16.11.74 M A
6. David Peterson -82 Apladalens LK 16.17.98 M A
7. Sonny Karlsson -67 Högby IF 16.24.21 M45 A
8. Mikael Bäcklund -84 Högby IF 16.24.59 M A
9. Christofer Fogel -84 Högby IF 16.28.05 M A
10. Marcus Petersson -93 Högby IF 16.42.14 P19 A
11. Tobias Ingvarsson -76 Högby IF 16.49.14 M35 A
12. Anders Dahlström -60 Högby IF 16.55.94 M50 A
13. Markus Andersson -85 Högby IF 17.30.82 M A
14. Fredrik Lundqvist -77 IK Sisu, Nässjö 17.33.90 M35 A
15. Daniel Allard -76 Eskilstuna FI 17.34.66 Ej DM B
16. Ola Slättengren -63 Högby IF 17.36.88 M45 B
17. Mattias Håkansson -79 Glasrikets RC 17.44.12 M B
18. Joacim Martinsson -72 Växjö LK 17.47.52 M40 B
19. Rickard Svensson -85 Oskarshamns SK 17.51.11 M B
20. Stefan Johansson -80 IK Sisu, Nässjö 17.55.92 M B
21. Martin Bondesson -86 Glasrikets RC 18.03.45 M B
22. Anders Rehn -66 Ålems OK 18.24.16 M45 B
23. Stefan Virtanen -71 IK Sisu, Nässjö 18.34.91 M40 B
24. Mattias Berggren -74 Hultsfreds LK 18.52.41 M35 B
25. Rickard Lundqvist -87 IK Sisu, Nässjö 19.07.05 M B
26. Gustav Petersson -80 Wärnamo SK 19.12.98 M B
27. Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 19.26.64 M45 B
28. Thomas Holmström -63 Ålems OK 19.30.35 M45 B
29. Kenneth Gysing -57 FK Studenterna 19.38.52 Ej DM C
30. Tobias Olsson -73 Växjö LK 19.43.09 M35 C
31. Kent Lindblad -71 Högby IF 19.49.86 M40 B
32. Per Gysing -60 FK Studenterna 20.39.26 Ej DM C
33. Lennart Peterson -55 Wärnamo SK 21.00.04 M55 C
34. Dan Rundqvist -67 Lessebo OK 23.59.93 M45 C
35. Folke Lundberg -45 Högby IF 24.18.21 M65 C
36. Owe Gustavsson -56 IK Vista 25.33.86 M55 C
37. Håkan Andersson -45 Skillingaryds FK 27.34.53 M65 C
38. Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 28.04.14 M75 C
39. Örjan Ohlsson -46 Stensjöns IF 28.22.85 M65 C
40. Conny Andersson -37 Anderstorps OK 31.41.24 M75 C
           
  MÄN HÖJD        
1. Erik Olsson -89 SK Bore Torsby 1.97    
2. Emil Pettersson -92 Högby IF 1.70    
3. Mattias Olander -92 Högby IF 1.65    
           
  MÄN STAV        
1. Micael Fagö FI Kalmarsund 4.20    
2. Samuel Wiktorsson -92 Trångsvikens IF 3.90    
3. Emil Quick -95 FI Kalmarsund 3.40    
4. Lars Diechle -69 Sävedalens AIK 3.30    
5. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 3.20    
           
  MÄN LÄNGD        
1. Samuel Wiktorsson -92 Trångsvikens IF 6.17 2.4 6.10 1.8
           
  MÄN KULA        
1. Martin Jönsson -90 Ullevi FK 13.00    
           
  MÄN DISKUS        
1. Tommy Kristiansen -86 SK Bore Torsby 47.76    
2. Marcus Nilsson -91 Högby IF 44.26    
3. Lars Diechle -69 Sävedalens AIK 29.50    
4. Mattias Olander -92 Högby IF 29.05    
           
  MÄN SLÄGGA 7.26        
1. Erik Romberg -90 Högby IF 52.52    
2. Martin Jönsson -90 Ullevi FK 43.36    
3. Tommy Kristiansen -86 SK Bore Torsby 42.39    
4. Marcus Nilsson -91 Högby IF 34.63    
           
  MÄN SPJUT        
1. Rasmus Elfgaard -94 Habo FIF-04 46.71    
2. Andreas Eneman -78 Skruvs IF 43.29    
3. Jonathan Persson -90 IFK Växjö 40.67    
           
  P17 100 M HEAT 1 +0.0 M/S    
1. Oskar Staafgård -95 Malmö AI 11.37 Final  
2. Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 11.47 Final  
3. Ken Slättengren -95 Högby IF 12.24 Final  
           
  P17 100 M HEAT 2 +1.8 M/S    
1. Victor Persson -95 IFK Lund 11.99 Final  
2. Adam Kjellnäs -96 FI Kalmarsund 12.23 Final  
3. Linus Wiik -96 FI Kalmarsund 12.45 Final  
4. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 12.97    
           
  P17 100 M FINAL +3.5 M/S    
1. Oskar Staafgård -95 Malmö AI 11.16    
2. Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 11.31    
3. Victor Persson -95 IFK Lund 11.87    
4. Adam Kjellnäs -96 FI Kalmarsund 12.02    
4. Ken Slättengren -95 Högby IF 12.02    
6. Linus Wiik -96 FI Kalmarsund 12.35    
           
  P17 800 M        
1. Ken Slättengren -95 Högby IF 2:02.84   Öspelrek
           
  P17 3000 M        
1. Ludvig Danielsson -95 IK Norrköping FI 9:25.58    
2. Filip Andersson -95 Skillingaryds FK 9:27.31    
3. Ken Slättengren -95 Högby IF 10:00.59    
           
  P17 HÖJD        
1. Ken Slättengren -95 Högby IF 1.65    
           
  P17 LÄNGD        
1. Victor Persson -95 IFK Lund 5.43 2.8 3.98 0.6
2. Emil Quick -95 FI Kalmarsund 5.29 3.4 4.64 1.8
           
  P17 KULA 5,0        
1. Jonathan Gunninge -96 IK Sisu, Nässjö 12.45    
           
  P17 DISKUS 1,5        
1. Jonathan Gunninge -96 IK Sisu, Nässjö 36.40    
2. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 25.55    
  Viktor Hagren -95 Turebergs FK Ej res    
           
  P17 SLÄGGA 5,0        
1. Christoffer Hagren -95 Turebergs FK 41.74    
2. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 22.69    
           
  P17 SPJUT 700        
1. Christoffer Bengtsson -95 Oskarshamns SK 48.32    
2. Christoffer Hagren -95 Turebergs FK 44.01    
3. Jonathan Gunninge -96 IK Sisu, Nässjö 42.12    
4. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 31.22    
           
  P15 100 M   +3.4 M/S    
1. Jesper Johansson -97 FIK Färjestaden 12.68    
2. Simon Throgen -97 Karlskoga Friidrott 12.77    
3. Alexander Karlsson -97 Habo FIF-04 15.09    
           
  P15 2000m        
1. Johan Davidsson -97 IFK Växjö 6:47.57    
           
  P15 100m häck   Inga tider    
1. Elias Engström -98 FIK Färjestaden      
2. Jonathan Hirsh -98 Habo FIF-04      
3. Samuel Wiik -98 IF Rigor      
4. Viktor Wahlén Diederichsen -98 Spårvägens FK      
5. Simon Throgen -97 Karlskoga Friidrott      
           
  P15 HÖJD        
1. Simon Throgen -97 Karlskoga Friidrott 1.72    
2. Alexander Karlsson -97 Habo FIF-04 1.30    
           
  P15 LÄNGD        
1. Alexander Karlsson -97 Habo FIF-04 4.04 3.0 3.43 1.2
           
  P15 KULA 4,0        
1. Jan Jakoubek -97 IK Hinden 13.12    
2. Filip Karlsson -97 FIF Gnistan 11.95    
3. Jesper Johansson -97 FIK Färjestaden 9.48    
           
  P15 DISKUS 1,0        
1. Filip Karlsson -97 FIF Gnistan 41.25    
           
  P15 SPJUT 600        
1. Jan Jakoubek -97 IK Hinden 48.34    
           
  P14 100 M   +1.1 M/S    
1. Victor Sundström -98 FIK Färjestaden 12.77    
2. Simon Nilsson -98 Hässelby SK 12.99    
3. Jonathan Hirsh -98 Habo FIF-04 13.18    
4. Viktor Wahlén Diederichsen -98 Spårvägens FK 13.53    
5. Tim Wiik -98 Kalmar SK 13.54    
           
  P14 2000 M        
1. Anton Persson -98 Tranås AIF 7:33.55    
2. Philip Roselius -98 IFK Växjö 7:35.75    
           
  P14 HÖJD        
1. Joel Mattsson -98 Tierps IF 1.55    
2. Aleks Warma -98 IK Norrköping FI 1.35    
           
  P14 LÄNGD        
1. Jonathan Hirsh -98 Habo FIF-04 5.58 3.1 5.39 1.7
2. Simon Nilsson -98 Hässelby SK 5.03 5.4  
3. Viktor Wahlén Diederichsen -98 Spårvägens FK 5.00 3.8 4.88 0.7
4. Victor Sundström -98 FIK Färjestaden 4.99 2.8 4.75 1.1
5. Tim Wiik -98 Kalmar SK 4.83 1.8  
6. Samuel Wiik -98 IF Rigor 4.80 2.8  
7. Philip Roselius -98 IFK Växjö 4.47 2.9 1.90 1.7
           
  P14 KULA 4,0        
1. Joel Mattsson -98 Tierps IF 10.84    
2. Tim Wiik -98 Kalmar SK 9.77    
           
  P14 DISKUS 1,0        
1. Joel Mattsson -98 Tierps IF 28.13    
2. Tim Wiik -98 Kalmar SK 23.73    
           
  P14 SPJUT 600        
1. Jonatan Hirsch -98 Habo FIF-04 38.59    
2. Joel Mattsson -98 Tierps IF 32.22    
           
  P13 80 M   +2.5 M/S    
1. Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 9.85    
2. Chakkrit Champrakhon -99 FIK Färjestaden 11.11    
3. Isak Andersson -99 Habo FIF-04 11.71    
4. Adam Fogelberg -99 Spårvägens FK 12.17    
           
  P13 600 M        
1. Lukas Sjökvist -99 IFK Växjö 1:44.98    
2. Chakkrit Champrakhon -99 FIK Färjestaden 1:51.00    
           
  P13 60 M HÄCK   +2.4 M/S    
1. Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 8.92    
2. Johan Lindqvist -99 Högby IF 10.31    
3. Felix Prins -00 IF Linnea 10.52    
4. Lukas Sjökvist -99 IFK Växjö 10.80    
           
  P13 HÖJD        
1. Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 1.55    
2. Johan Lindqvist -99 Högby IF 1.50    
3. Kevin Shepard -99 Habo FIF-04 1.45    
4. Adam Fogelberg -99 Spårvägens FK 1.40    
           
  P13 LÄNGD ZON       Öspelrek
1. Christoffer Karlsén -99 IK Hinden 5.45 2.2 5.41 1.6
2. Kevin Shepard -99 Habo FIF-04 4.64 0.7  
3. Johan Lindqvist -99 Högby IF 4.63 4.7 4.39 1.3
4. David Heim -99 Habo FIF-04 4.49 4.3 4.33 0.4
5. Isak Andersson -99 Habo FIF-04 4.35 3.5 4.22 1.5
6. Adam Fogelberg -99 Spårvägens FK 4.31 1.5  
7. Lukas Sjökvist -99 IFK Växjö 4.14 3.3 4.04 2.0
           
  P13 KULA 3,0        
1. Kevin Shepard -99 Habo FIF-04 10.80    
2. David Heim -99 Habo FIF-04 6.21    
           
  P13 DISKUS 0,6        
1. Kevin Shepard -99 Habo FIF-04 38.69    
2. Johan Lindqvist -99 Högby IF 34.98    
3. Calle Kjellberg -99 IFK Växjö 26.61    
           
  P13 SPJUT 400        
1. Kevin Shepard -99 Habo FIF-04 33.90    
2. Johan Lindqvist -99 Högby IF 31.98    
3. Calle Kjellberg -99 IFK Växjö 29.88    
           
  P12 80 M   +3.7 M/S    
1. Felix Prins -00 IF Linnea 10.77    
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 11.39    
3. Billy Nilsson -00 Högby IF 11.97    
           
  P12 600 M        
1. Felix Prins -00 IF Linnea 1:52.95    
2. Billy Nilsson -00 Högby IF 1:56.26    
           
  P12 HÖJD        
1. Joel Rosengren -00 IFK Göteborg Friidrott 1.35    
2. Billy Nilsson -00 Högby IF 1.35    
3. Simon Jonsson -00 Lidköping IS 1.30    
4. Lukas Nilsson -00 Högby IF 1.25    
           
  P12 LÄNGD ZON        
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 4.15 2.5 4.06 1.70
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 4.08 1.5  
3. Simon Jonsson -00 Lidköping IS 3.98 4.2 3.95 1.9
           
  P12 KULA 3,0        
1. Lukas Nilsson -00 Högby IF 7.09    
2. Billy Nilsson -00 Högby IF 5.97    
           
  P12 DISKUS 0,6        
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 23.68    
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 18.91    
           
  P12 SPJUT 400        
1. Simon Jonsson -00 Lidköping IS 26.36    
2. Billy Nilsson -00 Högby IF 24.53    
3. Lukas Nilsson -00 Högby IF 23.66    
           
  P11 60 M HEAT 1 +0.5 M/S    
1. Jakob Zäll -01 Ängelholms IF 9.12 Final  
2. Johan Claesson -01 Tranås AIF 9.32 Final  
3. Erik Hennings -01 Trångsvikens IF 9.49    
4. Andreas Unosson -01 Oskarshamns SK 9.69    
6. Charles Krylander -01 Bromma IF 10.12    
           
  P11 60 M HEAT 2 +2.1 M/S    
1. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 8.90 Final  
2. Felix Wilow -01 Kisa SK 9.04 Final  
3. Filip Lindh -01 IFK Växjö 9.36 Final  
4. Carl af Forselles -01 Hellas FK 9.39 Final  
5. Martin Wallén -01 FIK Färjestaden 10.14    
6. Marcus Fransson -01 FIF Gnistan 10.69    
           
  P11 60 M FINAL +2.6 M/S    
1. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 8.77    
2. Felix Wilow -01 Kisa SK 8.92    
3. Jakob Zäll -01 Ängelholms IF 8.94    
4. Johan Claesson -01 Tranås AIF 9.33    
5. Carl af Forselles -01 Hellas FK 9.37    
6. Filip Lindh -01 IFK Växjö 9.37    
           
  P11 600 M        
1. Jakob Zäll -01 Ängelholms IF 1:48.27    
2. Johan Claesson -01 Tranås AIF 1:49.04    
3. Carl af Forselles -01 Hellas FK 1:58.62    
4. Erik Hennings -01 Trångsvikens IF 1:59.94    
5. Andreas Unosson -01 Oskarshamns SK 2:11.28    
6. Adam Fasth -01 Högby IF 2:21.68    
           
  P11 HÖJD        
1. Carl af Forselles -01 Hellas FK 1.46   Öspelrek
2. Felix Wilow -01 Kisa SK 1.43    
3. Johan Claesson -01 Tranås AIF 1.35    
4. Isac Roselius -01 IFK Växjö 1.25    
5. Albin Rosengren -01 IFK Göteborg Friidrott 1.20    
6. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 1.15    
6. Charles Krylander -01 Bromma IF 1.15    
8. Adam Fasth -01 Högby IF 0.95    
           
  P11 LÄNGD ZON        
1. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 4.28 -1.8  
2. Felix Wilow -01 Kisa SK 4.22 -0.7  
3. Carl af Forselles -01 Hellas FK 4.14 -1.3  
4. Johan Claesson -01 Tranås AIF 4.00 0.0  
5. Filip Lindh -01 IFK Växjö 3.97 -0.9  
6. Albin Rosengren -01 IFK Göteborg Friidrott 3.82 -1.2  
7. Isac Roselius -01 IFK Växjö 3.78 -1.7  
8. Martin Wallén -01 FIK Färjestaden 3.63 0.8  
9. Andreas Unosson -01 Oskarshamns SK 3.33 -0.1  
10. Charles Krylander -01 Bromma IF 3.18 0.0  
           
  P11 KULA 2,0        
1. Carl af Forselles -01 Hellas FK 8.94    
2. Felix Wilow -01 Kisa SK 8.77    
3. Erik Hennings -01 Trångsvikens IF 7.72    
4. Charles Krylander -01 Bromma IF 7.37    
5. Martin Wallén -01 FIK Färjestaden 7.21    
6. Axel Nilsson -01 Laholms IF 6.88    
7. Adam Fasth -01 Högby IF 6.03    
           
  P11 DISKUS 0,6        
1. Carl af Forselles -01 Hellas FK 20.35    
2. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 19.02    
3. Filip Lindh -01 IFK Växjö 15.16    
4. Felix Wilow -01 Kisa SK 14.00    
5. Andreas Unosson -01 Oskarshamns SK 9.46    
           
  P11 SPJUT 400        
1. Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK 25.96    
2. Johan Claesson -01 Tranås AIF 22.13    
3. Carl af Forselles -01 Hellas FK 21.70    
4. Alfred Andersson -02 Habo FIF-04 21.19    
5. Isac Roselius -01 IFK Växjö 20.65    
6. Martin Wallén -01 FIK Färjestaden 17.89    
7. Adam Fasth -01 Högby IF 14.80    
           
  P10 60 M   +0.1 M/S    
1. Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 9.11    
2. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 9.60    
3. Joakim Rudolfsson -02 Högby IF 10.08    
4. Alfred Andersson -02 Habo FIF-04 10.63    
           
  P10 600 M        
1. Joakim Rudolfsson -02 Högby IF 2:36    
           
  P10 HÖJD        
1. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 1.11    
2. Joakim Rudolfsson -02 Högby IF 1.04    
           
  P10 LÄNGD ZON        
1. Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 4.20 -1.5  
2. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 3.79 -1.4  
3. Joakim Rudolfsson -02 Högby IF 3.25 -1.9  
4. Alfred Andersson -02 Habo FIF-04 3.19 0.1  
           
  P10 KULA 2,0        
1. Isak Åström -02 Gefle IF 7.75    
2. Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 7.59    
3. Joakim Rudolfsson -02 Högby IF 6.29    
4. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 6.03    
           
  P10 KULA 2,0        
1. Isak Åström -02 Gefle IF 7.75    
2. Elias Stadelmann -02 IK Norrköping FI 7.59    
3. Joakim Rudolfsson -02 Högby IF 6.29    
4. Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK 6.03    
           
  P9 60 M HEAT 1 +2.9 M/S    
1. Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 9.99 Final  
2. Leo Nilsson -03 Högby IF 10.00 Final  
3. Lukas Fredriksson -03 IK Sisu, Nässjö 11.42    
4. Alvin Almberg -03 Habo FIF-04 11.48    
           
  P9 60 M HEAT 2 +3.1 M/S    
1. Lukas Ulegård -03 Västerås FIK 9.38 Final  
2. Oskar Toreld -03 Högby IF 9.91 Final  
3. Isak Liljenberg -03 MAIK/Mölnlycke 10.06 Final  
4. Filip Aasa -03 Habo FIF-04 10.73 Final  
           
  P9 60 M FINAL +1.8 M/S    
1. Lukas Ulegård -03 Västerås FIK 9.40    
2. Isak Liljenberg -03 MAIK/Mölnlycke 9.91    
3. Oskar Toreld -03 Högby IF 10.01    
4. Leo Nilsson -03 Högby IF 10.23    
5. Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 10.36    
6. Filip Aasa -03 Habo FIF-04 10.84    
           
  P9 600 M        
1. Axel Evebring -03 Wärnamo SK 2:03.85    
2. Lukas Ulegård -03 Västerås FIK 2:04.77    
3. Leo Nilsson -03 Högby IF 2:07.39    
4. Oskar Toreld -03 Högby IF 2:12.23    
5. Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 2:17.28    
           
  P9 HÖJD        
1. Lukas Ulegård -03 Västerås FIK 1.14    
2. Oskar Toreld -03 Högby IF 1.11    
3. Axel Evebring -03 Wärnamo SK 1.04    
4. Leo Nilsson -03 Högby IF 1.04    
5. Izak Warma -04 IK Norrköping FI 1.00    
6. Aron Swartz -04 Östersunds GIF 0.95    
           
  P9 LÄNGD ZON        
1. Lukas Ulegård -03 Västerås FIK 3.83 -1.1  
2. Leo Nilsson -03 Högby IF 3.54 -0.8  
3. Isak Liljenberg -03 MAIK/Mölnlycke 3.50 -2.0  
4. Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 3.46 -1.7  
5. Axel Evebring -03 Wärnamo SK 3.35 -2.5  
6. Oskar Toreld -03 Högby IF 3.33 -2.0  
7. Filip Aasa -03 Habo FIF-04 3.29 -0.6  
8. Alvin Almberg -03 Habo FIF-04 2.63 -1.6  
           
  P9 KULA 2,0        
1. Axel Evebring -03 Wärnamo SK 6.71    
2. Lukas Ulegård -03 Västerås FIK 6.02    
3. Leo Nilsson -03 Högby IF 5.75    
4. Oskar Toreld -03 Högby IF 5.19    
5. Filip Aasa -03 Habo FIF-04 5.13    
6. Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 4.84    
7. Alvin Almberg -03 Habo FIF-04 4.03    
           
  P8 60 M   +2.0 M/S    
1. Fredrik af Forselles -04 Hellas FK 10.68    
2. Johannes Sköld -04 Fornåsa IF 10.73    
3. Lucas Tinnert -04 FIK Färjestaden 11.14    
4. Aron Swartz -04 Östersunds GIF 11.42    
5. Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 12.05    
           
  P8 600 M        
1. Izak Warma -04 IK Norrköping FI 2:06.47    
2. Fredrik af Forselles -04 Hellas FK 2:24.18    
3. Aron Swartz -04 Östersunds GIF 2:24.53    
4. Lucas Tinnert -04 FIK Färjestaden 2:25.31    
5. Johannes Sköld -04 Fornåsa IF 2:26.40    
6. Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 2:40.56    
           
  P8 LÄNGD ZON        
1. Aron Swartz -04 Östersunds GIF 3.08 -2.6  
2. Fredrik af Forselles -04 Hellas FK 2.99 -1.2  
3. Gustav Andersson -04 Habo FIF-04 2.80 -1.9  
4. Johannes Sköld -04 Fornåsa IF 2.78 -3.4  
5. Lucas Tinnert -04 FIK Färjestaden 2.73 -3.1  
6. Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 2.28 -1.7  
           
  P8 KULA 2,0        
1. Aron Swartz -04 Östersunds GIF 5.10    
2. Gustav Andersson -04 Habo FIF-04 4.65    
3. Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 4.64    
4. Fredrik af Forselles -04 Hellas FK 4.20    
5. Gustav Karlström -05 Åhus FIK 4.18    
           
  KVINNOR 200 M   +4.2 M/S    
1. Malin Trollsås -93 Danderyds SK 25.55    
2. Camilla Olsson -89 Hellas FK 26.21    
3. Anna Silvander -93 Danderyds SK 26.30    
4. Klara Volmerdal -96 Hovslätts IK 27.00    
5. Evelina Dahlberg -95 Högby IF 28.11    
           
  KVINNOR 800 M        
1. Anna Silvander -93 Danderyds SK 2.15.12    
2. Malin Trollsås -93 Danderyds SK 2.28.67    
3. Josefin Edwall -93 Danderyds SK 2.30.10    
           
  KVINNOR 5000 M        
1. Hanna Keiser -89 Enhörna IF 19:08.50    
2. Terese Friman -84 Glasrikets RC 19:46.29    
3. Helena Jonsson Sjöqvist -64 Glasrikets RC 20:39.93    
4. Matilda Holmström -88 Ålems OK 23:33.54    
5. Katarina Nilsson -56 Högby IF 23:48.30    
6. Git Karlsson -68 Högby IF 24:55.09    
7. Anita Svensson -58 Högby IF 25:04.24    
           
  KVINNOR HÖJD        
1. Erika Chytraeus -92 Huddinge AIS 1.66    
           
  KVINNOR KULA 4,0        
1. Elinor Forssander -88 Ullevi FK 11.94    
2. Matilda Elfgaard -92 Habo FIF-04 11.37    
3. Primrose Ulegård -76 Västerås FIK 7.42    
           
  KVINNOR DISKUS 1,0        
1. Elinor Forssander -88 Ullevi FK 47.05    
2. Karin Granstedt -?? Heleneholms IF 39.25    
           
  KVINNOR SLÄGGA 4,0        
1. Emma Johannesson -84 Ullevi FK 62.44   Öspelrek
2. Amanda Eriksson -90 SK Bore Torsby 52.58   o banrek
3. Elinor Forssander -88 Ullevi FK 50.57    
           
  KVINNOR SPJUT 600        
1. Matilda Elfgaard -92 Habo FIF-04 46.51    
           
  F19 3000 M        
1. Emilia Ohlin -93 UF Contact 10:42.28    
           
  F17 100 M HEAT 1 +2.0 M/S    
1. Jonna Lindéen -96 FI Kalmarsund 13.31 Final  
2. Emily Garney -96 FI Kalmarsund 13.45 Final  
3. Hanna Bengtsson -96 Sävedalens AIK 13.51 Final  
           
  F17 100 M HEAT 2 +3.3 M/S    
1. Klara Volmerdal -96 Hovslätts IK 13.20 Final  
2. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13.71 Final  
3. Evelina Dahlberg -95 Högby IF 13.96 Final  
4. Emmy Johnsson -95 Malmö AI 14.57    
           
  F17 100 M FINAL +1.4 M/S    
1. Jonna Lindéen -96 FI Kalmarsund 13.06    
2. Klara Volmerdal -96 Hovslätts IK 13.24    
3. Emily Garney -96 FI Kalmarsund 13.36    
4. Hanna Bengtsson -96 Sävedalens AIK 13.45    
5. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13.90    
           
  F17 800 M        
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2.55.56    
           
  F17 HÖJD        
1. Jonna Lindéen -96 FI Kalmarsund 1.63    
2. Ylva Engdahl -96 Danderyds SK 1.60    
           
  F17 LÄNGD        
1. Jonna Lindéen -96 FI Kalmarsund 5.46 1.6 Öspelrek
2. Hanna Bengtsson -96 Sävedalens AIK 5.16 2.5 4.67 0.3
3. Emily Garney -96 FI Kalmarsund 4.80 2.2 4.63 1.2
4. Emmy Johnsson -95 Malmö AI 4.31 3.1 4.17 1.8
           
  F17 KULA 3,0        
1. Emma Wernung -96 Sävedalens AIK 11.75    
2. Emmy Johnsson -95 Malmö AI 7.39    
           
  F17 DISKUS 1,0        
1. Matilda Åström -95 Gefle IF 44.05   Öspelrek
2. Emma Wernung -96 Sävedalens AIK 27.73    
           
  F17 SLÄGGA 4,0        
1. Matilda Åström -95 Gefle IF 52.40   Öspelrek
2. Erika Berntsson -96 FIF Gnistan 38.99    
           
  F15 100 M   +3.8 M/S    
1. Julia Sjökvist -97 IFK Växjö 13.40    
2. Evelinn Hammarström -97 FI Kalmarsund 13.77    
3. Sofie Söder -97 IK Hinden 14.47    
           
  F15 800 M        
1. Sara Christiansson -92 Trollhättan FIK 2.17.48    
2. Emmy Andersson -97 FIK Färjestaden 2.44.25    
3. Louise Cronstedt -97 Öresund FK 2.48.38    
           
  F15 2000 M        
1. Elin Brink -97 Markaryds FK 7:08.81    
2. Alma Evebring -97 Wärnamo SK 8:00.76    
           
  F15 80 M HÄCK   +2.9 M/S    
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 12.62    
2. Julia Sjökvist -97 IFK Växjö 13.25    
           
  F15 HÖJD        
1. Sofie Söder -97 IK Hinden 1.30    
           
  F15 LÄNGD        
1. Kajsa Andersson -97 IFK Växjö 4.46 2.9 4.29 1.3
2. Sofie Söder -97 IK Hinden 4.29 4.2 4.12 1.5
3. Alma Evebring -97 Wärnamo SK 3.81 2.1 3.50 1.2
           
  F15 KULA 3,0        
1. Lovisa Sjöstrand -97 IF Castor Östersund 13.32   Öspelrek
2. Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 9.36    
3. Emmy Andersson -97 FIK Färjestaden 9.21    
4. Evelinn Hammarström -97 FI Kalmarsund 8.85    
5. Emily Engelholm -97 FI Kalmarsund 7.42    
           
  F15 DISKUS 0,6        
1. Lovisa Sjöstrand -97 IF Castor Östersund 52.28   Öspelrek
2. Fanny Eriksson -97 Djurmo/Sifferbo IF 29.13    
3. Evelinn Hammarström -97 FI Kalmarsund 26.80    
4. Alma Evebring -97 Wärnamo SK 24.46    
5. Emily Engelholm -97 FI Kalmarsund 21.19    
6. Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 19.78    
           
  F15 SPJUT 400        
1. Lovisa Sjöstrand -97 IF Castor Östersund 38.74    
2. Emmy Andersson -97 FIK Färjestaden 30.44    
3. Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 29.85    
4. Fanny Eriksson -97 Djurmo/Sifferbo IF 27.89    
5. Louise Cronstedt -97 Öresund FK 26.47    
           
  F14 100 M   +3.6 M/S    
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 13.39    
2. Jessica Mattsson -98 Tierps IF 13.43    
3. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 13.94    
           
  F14 2000 M        
1. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 7:49.14    
2. Julia Arvidsson -98 IFK Växjö 7:50.80    
           
  F14 HÖJD        
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 1.40    
2. Jessica Mattsson -98 Tierps IF 1.30    
           
  F14 LÄNGD        
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 4.68 1.8  
2. Mikaela Linnér -98 IFK Växjö 4.22 2.5 4.06 0.4
3. Julia Arvidsson -98 IFK Växjö 4.08 3.4 4.05 1.1
           
  F14 DISKUS 0,6        
1. Mikaela Linnér -98 IFK Växjö 35.17    
2. Jessica Mattsson -98 Tierps IF 34.25    
3. Erica Karlström -98 Åhus FIK 28.02    
           
  F14 SPJUT 400        
1. Jessica Mattsson -98 Tierps IF 33.96    
2. Mikaela Linnér -98 IFK Växjö 29.84    
3. Erica Karlström -98 Åhus FIK 27.02    
4. Elin Vertetics -98 Högby IF 26.20    
5. Wilma Johansson -98 Wärnamo SK 25.14    
           
  F13 80 M HEAT 1 +2.8 M/S    
1. Ida Leinvall -99 IF Udd 11.24 Final  
2. Ebba Carlsson -99 IK Hinden 11.32 Final  
3. Linnea Volmerdal -99 Hovslätts IK 11.47 Final  
4. Amanda Aasa -99 Habo FIF-04 11.98    
5. Terese Nilsson -99 FIK Färjestaden 12.13    
           
  F13 80 M HEAT 2 +1.8 M/S    
1. Tova Göransson -99 IK Hinden 11.17 Final  
2. Victoria Sjöberg -99 Mälarhöjdens IK 11.51 Final  
3. Beatrice Persson -99 IFK Lund 11.55 Final  
4. Klara Hammarström -99 Hässelby SK 11.77    
5. Ebba Andersson -99 Oskarshamns SK 12.01    
6. Julia Samuelsson -99 Högby IF 12.08    
           
  F13 80 M FINAL +2.9 M/S    
1. Tova Göransson -99 IK Hinden 11.01    
2. Ida Leinvall -99 IF Udd 11.10    
3. Ebba Carlsson -99 IK Hinden 11.20    
4. Victoria Sjöberg -99 Mälarhöjdens IK 11.49    
5. Linnea Volmerdal -99 Hovslätts IK 11.53    
6. Beatrice Persson -99 IFK Lund 11.53    
           
  F13 600 M        
1. Linnéa Dennerporth -99 Väsby IK 1:48.44    
2. Ida Leinvall -99 IF Udd 1:58.02    
3. Victoria Sjöberg -99 Mälarhöjdens IK 1:58.35    
4. Julia Samuelsson -99 Högby IF 2:02.07    
5. Ebba Andersson -99 Oskarshamns SK 2:02.44    
           
  F13 60 M HÄCK   +3.4 M/S    
1. Tova Göransson -99 IK Hinden 10.15    
2. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 10.27    
3. Ida Leinvall -99 IF Udd 10.63    
4. Emmy Smedberg -00 KA 2 IF 10.70    
5. Beatrice Persson -99 IFK Lund 11.15    
           
  F13 HÖJD        
1. Amanda Lindblom -99 IK Hinden 1.51    
2. Julia Samuelsson -99 Högby IF 1.51    
3. Olivia Samuelsson -99 Tranås AIF 1.45    
4. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 1.45    
5. Klara Hammarström -99 Hässelby SK 1.40    
6. Amanda Nilsson -99 Laholms IF 1.35    
7. Linnéa Dennerporth -99 Väsby IK 1.35    
8. Terese Nilsson -99 FIK Färjestaden 1.30    
8. Victoria Sjöberg -99 Mälarhöjdens IK 1.30    
8. Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 1.30    
11. Ida Leinvall -99 IF Udd 1.30    
           
  F13 LÄNGD ZON        
1. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 4.79 1.6  
2. Amanda Lindblom -99 IK Hinden 4.76 2.2 4.74 1.9
3. Linnéa Dennerporth -99 Väsby IK 4.37 2.2 4.31 0.2
4. Olivia Samuelsson -99 Tranås AIF 4.31 1.7 4.31
5. Beatrice Persson -99 IFK Lund 4.31 0.2 4.28
6. Julia Samuelsson -99 Högby IF 4.06 3.0 4.04 1.1
7. Linnea Volmerdal -99 Hovslätts IK 3.92 1.8  
8. Victoria Sjöberg -99 Mälarhöjdens IK 3.80 1.4  
9. Ebba Andersson -99 Oskarshamns SK 3.52 2.7 3.50 1.6
           
  F13 KULA 2,0        
1. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 12.19    
2. Amanda Nilsson -99 Laholms IF 10.60    
3. Amanda Aasa -99 Habo FIF-04 10.55    
4. Ebba Carlsson -99 IK Hinden 10.39    
5. Evelina Eklund -99 IK Hinden 10.35    
6. Olivia Samuelsson -99 Tranås AIF 10.13    
7. Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 9.43    
8. Victoria Sjöberg -99 Mälarhöjdens IK 8.54    
9. Louise Karlsson -99 Habo FIF-04 6.07    
           
  F13 DISKUS 0,6        
1. Evelina Eklund -99 IK Hinden 33.47    
2. Amanda Aasa -99 Habo FIF-04 28.23    
3. Amanda Nilsson -99 Laholms IF 20.77    
4. Elsa Evebring -99 Wärnamo SK 20.59    
5. Louise Karlsson -99 Habo FIF-04 20.50    
6. Ebba Andersson -99 Oskarshamns SK 11.00    
           
  F13 SPJUT 400        
1. Amanda Nilsson -99 Laholms IF 29.10    
2. Jakki Berglund -99 FIK Färjestaden 28.04    
3. Linnéa Dennerporth -99 Väsby IK 22.18    
4. Ebba Carlsson -99 IK Hinden 20.49    
5. Louise Karlsson -99 Habo FIF-04 20.17    
           
  F12 80 M HEAT 1 +2.4 M/S    
1. Emmy Smedberg -00 KA 2 IF 10.96 Final  
2. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 12.00 Final  
3. Anna Juhlin -00 Oskarshamns SK 12.38    
4. Alice Persson -00 IFK Växjö 12.59    
           
  F12 80 M HEAT 2 +1.3 M/S    
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 11.35 Final  
2. Axelina Johansson -00 Hovslätts IK 11.56 Final  
3. Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 11.64 Final  
4. Elin Thorsson -00 IF Kville 11.83 Final  
           
  F12 80 M FINAL +3.0 M/S    
1. Emmy Smedberg -00 KA 2 IF 10.91    
2. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 11.41    
3. Axelina Johansson -00 Hovslätts IK 11.76    
4. Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 11.79    
5. Elin Thorsson -00 IF Kville 11.80    
6. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 12.37    
           
  F12 600 M        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 2:05.59    
2. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 2:07.46    
3. Clara Svensson -00 IF Udd 2:07.81    
           
  F12 HÖJD        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 1.44    
2. Emma Joabsson -00 IFK Växjö 1.41    
3. Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 1.35    
4. Lovisa Stadelmann -00 IK Norrköping FI 1.30    
5. Wilma Throgen -00 Karlskoga Friidrott 1.30    
6. Axelina Johansson -00 Hovslätts IK 1.25    
6. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 1.25    
8. Emmy Smedberg -00 KA 2 IF 1.20    
9. Sofia Andersson -00 Västerås FIK 1.05    
           
  F12 LÄNGD ZON        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 4.88 2.3 4.57 1.1
2. Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 4.34 2.4 4.32 2.0
3. Emma Joabsson -00 IFK Växjö 4.34 1.4  
4. Lovisa Stadelmann -00 IK Norrköping FI 4.29 0.0  
5. Axelina Johansson -00 Hovslätts IK 4.19 2.3 4.16 0.0
6. Emmy Smedberg -00 KA 2 IF 4.01 3.8 3.87 0.8
7. Elin Thorsson -00 IF Kville 3.97 3.1 3.83 0.0
8. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 3.86 1.5  
9. Sanna Wiik -00 Kalmar SK 3.77 2.2 3.58 1.5
10. Anna Juhlin -00 Oskarshamns SK 3.76 1.5  
11. Alice Persson -00 IFK Växjö 3.75 1.4  
12. Hanna Ronneteg -00 Oskarshamns SK 3.70 2.4 3.48 0.3
13. Wilma Throgen -00 Karlskoga Friidrott 3.59 3.8 2.49 1.0
14. Lina Fransson -00 Hovslätts IK 3.47 1.5  
15. Sara Johansson -00 Kalmar SK 3.03 2.0  
           
  F12 KULA 2,0        
1. Axelina Johansson -00 Hovslätts IK 10.73    
2. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 10.10    
3. Lina Fransson -00 Hovslätts IK 8.79    
4. Jenny Karlström -00 Åhus FIK 8.75    
5. Clara Svensson -00 IF Udd 7.77    
6. Lisa Palmquist -00 Oskarshamns SK 7.70    
7. Sara Johansson -00 Kalmar SK 7.10    
8. Hanna Ronneteg -00 Oskarshamns SK 6.50    
9. Anna Juhlin -00 Oskarshamns SK 6.37    
           
  F12 DISKUS 0,6        
1. Jenny Karlström -00 Åhus FIK 25.59    
2. Axelina Johansson -00 Hovslätts IK 24.24    
3. Lina Fransson -00 Hovslätts IK 22.83    
4. Hanna Ronneteg -00 Oskarshamns SK 22.66    
5. Anna Juhlin -00 Oskarshamns SK 20.80    
6. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 18.67    
7. Sanna Wiik -00 Kalmar SK 15.00    
           
  F12 SPJUT 400        
1. Jenny Karlström -00 Åhus FIK 25.24    
2. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 22.59    
3. Emma Joabsson -00 IFK Växjö 21.93    
4. Lina Fransson -00 Hovslätts IK 21.35    
5. Wilma Throgen -00 Karlskoga Friidrott 19.94    
6. Hanna Ronneteg -00 Oskarshamns SK 19.65    
7. Clara Svensson -00 IF Udd 18.35    
8. Anna Juhlin -00 Oskarshamns SK 14.40    
           
  F11 60 M HEAT 1 +3.2 M/S    
1. Lovisa Ulegård -01 Västerås FIK 9.20 Final  
2. Rebecca Toreld -01 Högby IF 9.42 Final  
3. Sofia Sundström -01 FIK Färjestaden 9.74 Final  
4. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 10.07    
5. Helena Cronstedt -01 Öresund FK 10.14    
6. Elin Tinnert -01 FIK Färjestaden 10.26    
           
  F11 60 M HEAT 2 +1.7 M/S    
1. Elin Antonsson -01 Västerås FIK 8.85 Final (Öspelrek)
2. Nicolina Eriksson -01 Djurmo/Sifferbo IF 8.94 Final  
3. Emilia Larson -01 Danderyds SK 9.49 Final  
4. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 10.29    
5. Enny Björk -01 Skruvs IF 10.86    
6. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 11.97    
           
  F11 60 M HEAT 3 Ok vind    
1. Nadja Rugland -01 Kalmar SK 9.43    
           
  F11 60 M FINAL +1.1 M/S    
1. Elin Antonsson -01 Västerås FIK 8.83   Öspelrek
2. Nicolina Eriksson -01 Djurmo/Sifferbo IF 9.03    
3. Nadja Rugland -01 Kalmar SK 9.47    
4. Emilia Larson -01 Danderyds SK 9.56    
5. Rebecca Toreld -01 Högby IF 9.59    
6. Lovisa Ulegård -01 Västerås FIK 9.83    
           
  F11 600 M        
1. Elin Antonsson -01 Västerås FIK 1:55.00    
2. Emilia Larson -01 Danderyds SK 1:57.88    
3. Rebecca Toreld -01 Högby IF 2:03.42    
4. Nadja Rugland -01 Kalmar SK 2:04.79    
5. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 2:12.05    
6. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 2:20.67    
           
  F11 HÖJD        
1. Nicolina Eriksson -01 Djurmo/Sifferbo IF 1.28    
2. Nadja Rugland -01 Kalmar SK 1.18    
2. Sofia Sundström -01 FIK Färjestaden 1.18    
4. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 1.18    
5. Nora Swartz -01 Östersunds GIF 1.15    
6. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 1.15    
7. Helena Cronstedt -01 Öresund FK 1.10    
8. Matilda Andersson -01 IFK Växjö 1.10    
9. Elin Tinnert -01 FIK Färjestaden 1.00    
           
  F11 LÄNGD ZON        
1. Elin Antonsson -01 Västerås FIK 4.52 -0.4 Öspelrek
2. Nicolina Eriksson -01 Djurmo/Sifferbo IF 4.33 -0.7  
3. Nadja Rugland -01 Kalmar SK 3.80 -1.1  
4. Emilia Larson -01 Danderyds SK 3.61 -0.9  
5. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 3.57 -1.3  
6. Helena Cronstedt -01 Öresund FK 3.52 -0.1  
7. Sofia Sundström -01 FIK Färjestaden 3.40 -1.7  
8. Enny Björk -01 Skruvs IF 3.38 -2.4  
9. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 3.31 -2.2  
10. Nora Swartz -01 Östersunds GIF 3.02 0.0  
11. Rebecca Toreld -01 Högby IF 2.96 -1.4  
12. Elin Tinnert -01 FIK Färjestaden 2.89 -1.4  
13. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 2.67 -0.5  
           
  F11 KULA 2,0        
1. Alicia Almberg -01 Habo FIF-04 7.31    
2. Enny Björk -01 Skruvs IF 6.70    
3. Helena Cronstedt -01 Öresund FK 6.35    
4. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 5.97    
5. Nadja Rugland -01 Kalmar SK 5.91    
6. Rebecca Toreld -01 Högby IF 5.69    
7. Nora Swartz -01 Östersunds GIF 5.64    
8. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 5.23    
9. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 5.13    
           
  F11 DISKUS 0,6        
1. Nicolina Eriksson -01 Djurmo/Sifferbo IF 18.16    
2. Enny Björk -01 Skruvs IF 16.96    
3. Elin Antonsson -01 Västerås FIK 15.51    
4. Nora Swartz -01 Östersunds GIF 14.52    
5. Alicia Almberg -01 Habo FIF-04 13.62    
6. Lovisa Ulegård -01 Västerås FIK 13.47    
7. Nadja Rugland -01 Kalmar SK 12.29    
8. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 12.09    
9. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 11.46    
           
  F11 SPJUT 400        
1. Nicolina Eriksson -01 Djurmo/Sifferbo IF 20.41    
2. Alicia Almberg -01 Habo FIF-04 20.25    
3. Elin Antonsson -01 Västerås FIK 17.06    
4. Enny Björk -01 Skruvs IF 15.22    
5. Nora Swartz -01 Östersunds GIF 12.05    
6. Hanna Brunby -01 Oskarshamns SK 9.88    
7. Nadja Rugland -01 Kalmar SK 9.59    
8. Emilia Larson -01 Danderyds SK 9.52    
9. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 9.28    
10. Carolina Larson -02 Danderyds SK 8.91    
11. Lovisa Ulegård -01 Västerås FIK 8.81    
12. Tess Hultberg -01 Skruvs IF 7.69    
           
  F10 60 M HEAT 1 +2.3 M/S    
1. Maja Werneskog -02 Habo FIF-04 9.70 Final  
2. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 9.81 Final  
3. Lovisa Volmerdal -02 Hovslätts IK 9.87 Final  
4. Carolina Larson -02 Danderyds SK 10.04 Final  
5. Emma Leinvall -02 IF Udd 10.39    
           
  F10 60 M HEAT 2 +1.0 M/S    
1. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 10.05 Final  
2. Lovisa Svensson -02 IF Udd 10.23 Final  
3. Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 10.58    
4. Cornelia Nilsson -02 FIK Färjestaden 10.78    
5. Johanna Svensson -02 Wärnamo SK 11.04    
           
  F10 60 M FINAL +1.9 M/S    
1. Maja Werneskog -02 Habo FIF-04 9.71    
2. Lovisa Volmerdal -02 Hovslätts IK 9.77    
3. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 9.89    
4. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 10.03    
5. Carolina Larson -02 Danderyds SK 10.03    
6. Lovisa Svensson -02 IF Udd 10.11    
           
  F10 600 M        
1. Carolina Larson -02 Danderyds SK 2:00.71    
2. Lovisa Svensson -02 IF Udd 2:11.85    
3. Jenny Jonsson -02 Lidköping IS 2:12.90    
4. Emma Leinvall -02 IF Udd 2:13.60    
5. Johanna Svensson -02 Wärnamo SK 2:26.42    
           
  F10 HÖJD        
1. Jenny Jonsson -02 Lidköping IS 1.27   Öspelrek
2. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 1.15    
3. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 1.09    
4. Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 1.03    
5. Lovisa Svensson -02 IF Udd 1.03    
6. Cornelia Nilsson -02 FIK Färjestaden 1.00    
           
  F10 LÄNGD ZON        
1. Jenny Jonsson -02 Lidköping IS 3.79    
2. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 3.66    
3. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 3.62    
4. Carolina Larson -02 Danderyds SK 3.42    
5. Maja Werneskog -02 Högby IF 3.36    
6. Lovisa Volmerdal -02 Hovslätts IK 3.27    
7. Lovisa Svensson -02 IF Udd 3.21    
8. Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 3.18    
9. Emma Leinvall -02 IF Udd 3.01    
10. Johanna Svensson -02 Wärnamo SK 2.97    
11. Cornelia Nilsson -02 FIK Färjestaden 2.95    
           
  F10 KULA 2,0        
1. Pauline Spångberg -02 Linköpings GIF 8.03    
2. Jenny Jonsson -02 Lidköping IS 7.57    
3. Cornelia Nilsson -02 FIK Färjestaden 6.22    
4. Maja Werneskog -02 Högby IF 5.76    
5. Johanna Fransson -02 Hovslätts IK 5.54    
6. Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 4.83    
7. Lovisa Volmerdal -02 Hovslätts IK 4.68    
           
  F9 60 M HEAT 1 +2.1 M/S    
1. Filippa Zäll -03 Ängelholms IF 10.24 Final  
2. Lina Hennings -03 Trångsvikens IF 10.41 Final  
3. Juni Rugland -03 Kalmar SK 10.58    
4. Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 10.61    
5. Wilda Hultberg -03 Skruvs IF 11.40    
6. Thea Björk -03 Skruvs IF 11.87    
           
  F9 60 M HEAT 2 +3.8 M/S    
1. Ida Staafgård -03 Malmö AI 9.54 Final  
2. Emma Shepard -03 Habo FIF-04 10.25 Final  
3. Nelly Össmar -03 Högby IF 10.48 Final  
4. Matilda Thorsson -03 IF Kville 10.52 Final  
5. Hanna Persson -03 IFK Lund 10.56    
6. Wilma Salebäck -03 FIK Färjestaden 10.58    
           
  F9 60 M FINAL +0.5 M/S    
1. Ida Staafgård -03 Malmö AI 9.77    
2. Filippa Zäll -03 Ängelholms IF 10.29    
3. Lina Hennings -03 Trångsvikens IF 10.52    
4. Emma Shepard -03 Habo FIF-04 10.60    
5. Nelly Össmar -03 Högby IF 10.77    
6. Matilda Thorsson -03 IF Kville 10.81    
           
  F9 600 M        
1. Lina Hennings -03 Trångsvikens IF 2:14.70    
2. Humla Drott -03 IS Göta 2:20.48    
3. Emma Shepard -03 Habo FIF-04 2:21.13    
4. Nelly Össmar -03 Högby IF 2:21.39    
5. Wilma Salebäck -03 FIK Färjestaden 2:25.88    
6. Juni Rugland -03 Kalmar SK 2:29.40    
           
  F9 HÖJD        
1. Agnes Carlsson -03 IK Hinden 1.06    
2. Hanna Persson -03 IFK Lund 0.95    
3. Hanna Modig -03 Täby IS 0.95    
4. Nelly Össmar -03 Högby IF 0.85    
4. Juni Rugland -03 Kalmar SK 0.85    
4. Wilda Hultberg -03 Skruvs IF 0.85    
           
  F9 LÄNGD ZON        
1. Ida Staafgård -03 Malmö AI 3.54 -1.4  
2. Juni Rugland -03 Kalmar SK 3.22 0.00 3.22
3. Filippa Zäll -03 Ängelholms IF 3.22 -1.5 3.13
4. Matilda Thorsson -03 IF Kville 3.19 -0.1  
5. Emma Shepard -03 Habo FIF-04 3.17 -0.6  
6. Lina Hennings -03 Trångsvikens IF 3.06 -0.8 3.06
7. Hanna Modig -03 Täby IS 3.06 0.0 3.05
8. Nelly Össmar -03 Högby IF 3.06 -0.3 3.02
9. Hanna Persson -03 IFK Lund 2.98 .1.1  
10. Wilma Salebäck -03 FIK Färjestaden 2.90 -0.1  
11. Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 2.64 0.0  
12. Wilda Hultberg -03 Skruvs IF 2.50 0.0  
13. Thea Björk -03 Skruvs IF 2.48 -0.8  
           
  F9 KULA 2,0        
1. Thea Björk -03 Skruvs IF 5.92    
2. Wilma Salebäck -03 FIK Färjestaden 5.57    
3. Hanna Modig -03 Täby IS 5.60    
4. Filippa Zäll -03 Ängelholms IF 4.74    
5. Emma Shepard -03 Habo FIF-04 4.65    
6. Juni Rugland -03 Kalmar SK 4.44    
7. Agnes Carlsson -03 IK Hinden 4.41    
8. Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 3.90    
9. Wilda Hultberg -03 Skruvs IF 3.88    
           
  F9 KULA 2,0        
1. Thea Björk -03 Skruvs IF 5.92    
2. Wilma Salebäck -03 FIK Färjestaden 5.57    
3. Hanna Modig -03 Täby IS 5.60    
4. Filippa Zäll -03 Ängelholms IF 4.74    
5. Emma Shepard -03 Habo FIF-04 4.65    
6. Juni Rugland -03 Kalmar SK 4.44    
7. Agnes Carlsson -03 IK Hinden 4.41    
8. Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 3.90    
9. Wilda Hultberg -03 Skruvs IF 3.88    
           
  F8 60 M HEAT 1 +1.5 M/S    
1. Beatrice Petersson -04 IFK Lidingö 10.98 Final  
2. Mia Unosson -04 Oskarshamns SK 11.02 Final  
3. Tilde Wilow -04 Kisa SK 11.37 Final  
4. Alice Lindgren -04 Umedalens IF 12.24    
           
  F8 60 M HEAT 2 +1.8 M/S    
1. Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 11.25 Final  
2. Alva Petersson -05 Högby IF 11.59 Final  
3. Stina Hedberg -04 FIK Färjestaden 11.84 Final  
4. Amanda Fasth -04 Högby IF 12.86    
           
  F8 60 M HEAT 3 +0.6 M/S    
1. Alice Gunnarsson -04 Oskarshamns SK 11.99    
2. Tove Andersson -04 FIK Färjestaden 12.30    
3. Kajsa Lindh -04 IFK Växjö 12.48    
4. Vilma Kullman Larsson -05 Högby IF 13.07    
           
  F8 60 M FINAL +1.5 M/S    
1. Beatrice Petersson -04 IFK Lidingö 10.89    
2. Mia Unosson -04 Oskarshamns SK 11.05    
3. Tilde Wilow -04 Kisa SK 11.14    
4. Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 11.19    
5. Alva Petersson -05 Högby IF 11.28    
6. Stina Hedberg -04 FIK Färjestaden 11.50    
           
  F8 600 M        
2. Alva Petersson -05 Högby IF 2:28.50    
3. Elin Joabsson -04 IFK Växjö 2:32.60    
4. Hanna Joabsson -04 IFK Växjö 2:33.05    
5. Mia Unosson -04 Oskarshamns SK 2:38.70    
6. Alice Lindgren -04 Umedalens IF 2:41.25    
7. Stina Hedberg -04 FIK Färjestaden 2:46.57    
8. Alice Gunnarsson -04 Oskarshamns SK 2:53.75    
9. Vilma Kullman Larsson -05 Högby IF 3:00.80    
10. Kajsa Lindh -04 IFK Växjö 3:03.23    
           
  F8 LÄNGD ZON        
1. Elin Joabsson -04 IFK Växjö 3.01 -0.4  
2. Mia Unosson -04 Oskarshamns SK 2.90 -1.1  
3. Hanna Joabsson -04 IFK Växjö 2.88 -1.2  
4. Alva Petersson -05 Högby IF 2.83 -0.7  
5. Tilde Wilow -04 Kisa SK 2.80 -0.8  
6. Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 2.77 0.0  
7. Alice Lindgren -04 Umedalens IF 2.65 -1.6  
8. Stina Hedberg -04 FIK Färjestaden 2.59 -1.1  
9. Alice Gunnarsson -04 Oskarshamns SK 2.48 -1.2 2.49
10. Kajsa Lindh -04 IFK Växjö 2.48 -1.0 2.27
11. Tove Andersson -04 FIK Färjestaden 2.45 -0.1  
12. Vilma Kullman Larsson -05 Högby IF 2.11 -2.0  
13. Amanda Fasth -04 Högby IF 1.96 -1.2  
           
  F8 KULA 2,0        
1. Stina Hedberg -04 FIK Färjestaden 4.05    
2. Beatrice Petersson -04 IFK Lidingö 4.04    
3. Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 4.00    
4. Alva Petersson -05 Högby IF 3.80    
5. Tilde Wilow -04 Kisa SK 3.65    
6. Alice Gunnarsson -04 Oskarshamns SK 3.10    
7. Vilma Kullman Larsson -05 Högby IF 2.49    
8. Maja Fransson -04 FIF Gnistan 1.97