<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Löttorpsvarvet 2012
 
Datum: Tisdag 17 juli. Plats: Löttorps Camping. Arrangör: Högby IF
Väder: Soligt, lätt vind och 20°C. Tävlingsledare: Calle Nilsson.
 
plac namn klubb/ort tid
       
  Män 6,5km Start: 19:00
1 Johan Israelsson -79 Enhörna IF 22:33
2 Marcus Phersson -70 OK Linné 23:02
3 Markus Hedfors - Göteborg 23:09
4 Marcus Petersson -93 Högby IF 23:50
5 Martin Eriksson -77 Lucksta IF 24:02
6 Roland Lycksell Lidingö Triathlon 24:21
7 Daniel Rådström -78 Enhörna SKI 24:40
8 Emil Falkek -74 Falkenbergs RR 24:41
9 Andreas Ivansson - Vaggeryd SOK 25:02
10 Jonathan Persson -90 Högby IF 25:27
11 Jon Fryk -90 Uppsala 25:48
12 Johan Palm -72 Färjestaden 26:16
13 Linus Rantanen -95 Södertälje Nykvarn OK 26:35
14 Fredrik Nilsson -69 Enhörna IF 26:44
15 Nils Hammaräng Grip -98 Högby IF 26:57
16 Jonas Ahlback Västerås 27:00
17 Stellan Andersson -56 Norrköping 27:04
18 Marcus Sandell -75 Mullsjö SOK 27:07
19 Mats Karlsson -61 Hägersten 27:13
20 Mikael Davidsson -62 IFK Växjö 27:20
21 David Törevik Stockholm 27:33
22 Simon Klintefelt -77 Åre 27:34
23 Cedrik Aagaard -98 SK Graal 27:46
24 Fredrik Bäckerud -83 Stockholm 27:47
25 Michael Sandberg -71 Göteborg 27:53
26 Calle Odén Göteborg 28:12
27 Frederik Iselidh -83 Hägersten 28:15
28 Mats Andersson Uppsala 28:20
29 Måns Sjögreen -82 Västerås 28:27
30 Per Skarstedt -72 Apladalens LK 28:33
31 Samuel Stumarker -82 Jönköping 28:39
32 Claes Pettersson -72 Stockaryd 28:54
33 Olle Svensson -60 Gränums IF 29:10
34 Hans Jansson Strandtorps Runners 29:24
35 Simon Gustavsson Hillerstorp 29:39
36 Stefan Jidefur -73 Kalmar 29:42
37 Simon Larsson -75 Hindås 30:06
38 Anton Nyman Stockholm 30:29
39 Johan Liljero Stockholm 30:36
40 Kurt Landström -50 Kungsör 30:42
41 Christer Grandin -63 Högby IF 30:54
42 Emil Lövgren -93 Sala 31:14
43 Daniel Oscarsson -76 Ramdala 31:24
44 Bosse Nilsson -54 Högby IF 32:26
45 Curt Hammar Torslanda 32:50
46 Marcus Ljungdahl -72 Jönköping 33:03
47 Stefan Palm - Örebro 33:09
48 Peter Nimrodsson Skärblacka 33:10
49 Leif Enblom Västerås 33:28
50 Jan Liljero -55 Stockholm 33:32
51 Daniel Egserius 64 Norrtälje 33:57
52 Lars Weidersjö Örebro 34:30
53 Robin Svenberg Örebro 34:43
54 Daniel Ståhlgren Vetlanda 34:46
55 Bengt Sjöholm -48 Hillerstorp 35:10
56 Thomas Sköld -62 Fornåsa IF 35:31
57 Fredrik Hanström x 35:53
58 Roland Wiklander Strömstad LK 35:58
59 Sören Eklöf Jönköping 37:22
60 Thomas Erthman x 37:28
61 Mikael Hillenfjärd -61 Hägersten 39:18
62 Jan Enblom -53 Helsike 39:18
63 Mats Andersson Avesta 40:40
64 Joakim Åstrand Stockholm 41:28
65 Linus Mattsson x 43:08
66 Kjell Casserfelt -43 Danderyd Sim 52:07
67 Sigvard Thompson x 52:28
       
  Kvinnor 6,5km Start: 19:00
1 Camilla Peterson -68 Högby IF 27:36
2 Eva Elfving -82 Domnarvets GoIF 28:29
3 Frida Bäckrud -88 Jönköping 32:05
4 Camilla Persson -62 Högby IF 32:06
5 Camilla Liljegren Målilla Mårlunda SKI 32:14
6 Sofia Svensson -93 Gränums IF 33:12
7 Kajsa Hedin -78 OK Linné 34:10
8 Camilla Bäckrud Jönköping 34:13
9 Lottie Harrieson -65 Högby IF 34:19
10 Linda Pettersson -77 Sävsjö 35:24
11 Anette Häggqvist -69 Sala 35:28
12 Kristina Sköld Fornåsa IF 35:30
13 Catharina Hallström Strandtorps Runners 36:20
14 Iréne Rohde -56 Högby IF 36:59
15 Tilda Svensson -98 Gränums IF 37:20
16 Sara Fransson x 37:23
17 Cecilia Landström -86 Stockholm 37:27
18 Ulrika Palmén -66 Örebro 37:39
19 Sara Andersson Jönköping 38:17
20 Josefin Baldock Västra Frölunda 38:43
21 Ann-Sofie Zetterdahl -75 Kungsör 38:55
22 Josefine Bäckrud -83 Stockholm 39:08
23 Karin Salberg - Västerfärnebo 39:44
24 Josefin Vingren -96 Stockholm 39:50
25 Maria Winberg -84 Bromma 39:53
26 Marita Karlström-Andersson -67 Sala 42:30
27 Helena Nordander -71 Bruchs Maxflickor 43:02
28 Susanne Andersson Avesta 43:23
29 Katarina Sporong x 53:10
30 Neetha Kindberg Göteborg 1:03:57
       
  Pojkar 13år, 1500m Start: 18:15
1 Cesar Aagaard -99 SK Graal 05:33
2 Isak Palmén -00 Lillån IBK, Örebro 06:16
3 Lukas Nilsson -00 Högby IF 06:42
4 Jonathan Odén -00 IF Kville 06:59
5 Elias Strandkvarn -00 Linköping 08:34
       
  Flickor 13år, 1500m Start: 18:15
1 Alice Casserfelt -00 Danderyd Sim 06:58
2 Alva Nilsson -00 Enhörna IF 07:24
3 Alma Varga -00 Bergkvara 07:45
4 Jennifer Sköld -99 Borensbergs IF 08:03
       
  Pojkar 11år, 1500m Start: 18:15
1 John Hedin -01 Hammarby IF 06:21
2 Isac Pettersson -01 Sävsjö 07:00
3 Isak Jurå -02 Harbo 09:16
       
  Flickor 11år, 1500m Start: 18:15
1 Hanna Svensson -01 Gränums IF 07:25
2 Natathalia Rangvén -02 Hässleholm 08:37
       
  Pojkar 9år, 1500m Start: 18:15
1 Leo Nilsson -03 Högby IF 06:17
2 Erik Liljegren -03 Målilla Mårlunda SKI 06:29
3 Christoffer Sköld -03 SH84 Öckerö 06:29
4 Noah Petersson -05 Nybro SKI 06:52
5 Erik Oscarsson -03 Ramdala 06:59
6 Otto Varga -04 Bergkvara 07:05
7 Johannes Sköld -04 fornåsa IF 07:59
8 Joakim Hedin -03 Hammarby IF 08:14
9 Isac Ahlbäck -02 Västerås 08:14
       
  Flickor 9år, 1500m Start: 18:15
1 Celine Aagaard -06 SK Graal 07:08
2 Sofia Nilsson -02 Enhörna IF 07:42
3 Rebecka Jansson -02 Strandtorps Runners 07:47
4 Engla Sandell -03 Mullsjö SOK 08:14
5 Tilde Landgren -04 Södertälje 08:49
6 Anna Nilsson -05 Enhörna IF 08:49
7 Gabriella Odén -04 Göteborg 09:48
8 Selihom Araya -04 Göteborg 10:17
9 Olivia Ninrodsson -07 Skärblacka 13:32
10 Mira Gränsmark -03 Värnamo 15:26
       
  Barn 7år o yngre, 750m                    Start: 18:00
1 Pontus Jansson Strandtorps Runners 03:43
2 Lisa Sarenwald Kalmar 03:44
3 Filippa Johansson -02 Götene 03:52
4 Elsa Hedin -05 OK Linné 03:53
5 Ester Ljungdahl -04 Hallby IF 04:10
6 Axel Ljungdahl -06 Hallby IF 04:12
7 Malva Sandell -05 Mullsjö 04:13
8 Viggo Greff-Lonnevig -05 Saltsjö-Duvnäs 04:23
9 Jennifer Larsson Hindås IK 04:27
10 Elsa Seippel -07 Djursholm 04:30
11 Jasmine Johansson -05 Götene 04:33
12 Nova Ninrodsson -06 Skärblacka 04:34
11 Rebecca Vingren -07 Stockholm 04:49
12 Frida Davidsson -06 IFK Växjö 04:52
13 Ninni Hammar Torslanda 05:14
14 Ellen Hedin -08 OK Linné 05:34
15 Klara Hedin -08 Sundsvall 05:36
16 Olivia Greff-Lonnevig -08 Saltsjö-Duvnäs 09:22