<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Hornsjön Runt 2012
 
Datum: Lördag 21 juli. Plats: Pensionat Hornsjön, norr om Löttorp.
Arrangör: Högby IF, Tävlingsledare: Calle Nilsson. Väder: Uppklarnande, 20 grader
 
Plac Namn Klubb/ort Tid
       
  Män 11km Start: 17:00
1. Jonatan Alvaeus -90 Uppsala IF 0:37:47
2. Gustav Milesson -92 Högby IF 0:37:51
3. Markus Andersson -85 Högby IF 0:40:50
4. Daniel Jonsson -94 Spårvägens FK 0:41:58
5. Ola Slättengren -63 Högby IF 0:42:18
6. Roland Lycksell Lidingö Triathlon 0:42:41
7. Olof Rooth -76 Brittatorps TK 0:43:06
8. J-O Nilsson -66 Team Blekinge 0:43:23
9. Mikael Nyberg 86 IFK Lidingö 0:43:40
10. Emil Falkek Falkenberg's RR 0:43:47
11. Fredrik Persson -78 Solvikingarna 0:44:31
12. Jörgen Adolfsson -67 Hultfreds LK 0:44:45
13. Johan Reberg -65 Red 1 IF 0:44:50
14. Erik Andersson -64 Högby IF 0:44:55
15. olle Björneld -71 Rinkabyholm 0:45:05
16. Håkan Niberg -81 IFK Lidingö 0:45:10
17. Anders Kjellén Norge 0:45:14
18. Erik Bjursell -90 Färjestaden TS 0:45:19
19. Fredrik Hedin -73 IFK Enskede 0:45:40
20. Per Rooth -78 Brittatorps TK 0:46:09
21. Lars Lundberg Uppsala IF 0:46:16
22. Karl-Oskar Erlandsson -84 x 0:46:17
23. Per Bergeå af Geijerstam -72 Uppsala 0:46:42
24. Magnus Hagström -75 Endurance Stockholm 0:46:49
25. Kent Lindblad -71 Högby IF 0:46:54
26. Pär Gustafsson -79 Åre 0:47:20
27. Marcus Sandell -75 Mullsjö SOK 0:47:27
28. Pelle Nilsson -73 Uppsala 0:47:29
29. Thommy Enqvist -71 Sjömarken 0:47:40
30. Anders Lundqvist Föra AIK 0:47:44
31. Martin Edberg -72 Vedby Runners 0:47:58
32. Ulrick Hultman stora RÖR 0:48:06
33. Jörgen Svensson -72 Kalmar RC 0:48:25
34. Stellan Andersson -56 Norrköping 0:48:30
35. Jakob Forssmed Helenelundskyrkan 0:48:45
36. Mikael Svensén -76 DP Örebro 0:48:57
37. Christopher Persson -67 Fulham 0:49:04
38. Johan Pettersson -74 Lindsdals IF 0:49:18
39. Magnus Björkholm -71 Öjersjö, Göteborg 0:49:30
40. Michael Sandberg Göteborg Änglarna 0:49:50
41. Tobias Brännbäck -73 Upplands-Väsby 0:49:52
42. Bo Hoff -59 Listerby IK Darkett 0:50:34
43. Martin Mattsson -54 Mönsterås 0:50:35
44. Robert Bjurling -74 Rinkabyholm 0:50:35
45. Mårten Edgren -72 Herräng 0:50:36
46. Anders Sjökvist -72 IFK Borgholm 0:50:37
47. Max Harrieson -66 Högby IF 0:50:49
48. Joacim Wejdin -73 Vallda 0:50:50
49. Magnus Lindskog -72 Smedby AIS 0:50:50
50. Mats Karlsson -61 Hägersten 0:50:55
51. Anders Beckman -74 Byrums Lek och Lau 0:50:58
52. Jerry Prim -55 Eksjö Polisens IF 0:51:01
53. Jens laneborg Laneborgs Bygg 0:51:05
54. Emil Carstensen x 0:51:09
55. Krister Lundgren Team Te Te 0:51:11
56. Magnus Ljung -60 Hvetlanda SK 0:51:12
57. Lars Palmqvist -69 Nykil 0:51:15
58. Tim Morris -61 Fredrikstad SkiKlubb 0:51:21
59. Björn Fjellström -90 Böda/Högby 0:51:43
60. Niclas Kennestig XL Bygg 0:51:49
61. Fredrik Karlsson -73 Bostorp RC 0:51:54
62. Per Skoglund -62 Ericsson SIK 0:51:54
63. Peter Tern -62 Horns Huliganer 0:52:01
64. Daniel Colliander -78 IF Start 0:52:11
65. Mattias Sjökvist -77 IFK Borgholm 0:52:16
66. Henrik Fröberg-Fernros -72 Matteuskyrkan, Göteborg 0:52:22
67. Hans Jansson -69 Strandtorp Runners 0:52:24
68. Marcus Tinnert -74 Färjestaden 0:52:30
69. Leif Sjöberg -50 IFK Borgholm 0:52:32
70. Torbjörn Edén -66 Tranås 0:52:33
71. Olle Svensson -60 Gränums IF 0:52:36
72. Fredrik rosenqvist -66 Team Blekinge LF 0:52:38
73. Roger Jonsson -56 Acobia Flux 0:52:57
74. David Ardegård -79 Malmö 0:53:02
75. Benny Wennberg -58 IFK Borgholm 0:53:03
76. Jörgen Qvist -72 Hagaby 0:53:17
78. Håkan Winsnes -68 Surte 0:53:36
77. Jouni Lindberg -82 x 0:53:36
79. Joel Alvaeus -95 Uppsala IF 0:53:37
80. Magnus Olsson -79 Ulricehamn 0:53:39
81. Mikael Åström -71 Team Blekinge 0:53:51
82. Stefan Jidefur Kalmar 0:53:52
83. Göran Bergström -64 Riv Globen 0:54:00
84. Mats Karlsson -66 Södviks kvarn HB 0:54:16
85. Stefan Pålsson -60 Kalmar 0:54:35
86. Stefan Stenudd -72 x 0:54:37
87. Viktor Almqvist -85 Färjestaden TS 0:54:53
88. Clas Asp -62 Föra AIK 0:54:58
89. Jonas Fredriksson -72 Västra Frölunda 0:55:13
90. Magnus Andersson -73 IFK Berga 0:55:17
91. Magnus Ekberg -69 Hammarby IF 0:55:35
92. Bengt Ståhl -68 Wemo 0:55:40
93. Christer grandin -63 Högby IF 0:55:42
94. Julian Schönfelder 87 Jordhamn 0:55:46
95. Fredrik Persson -75 Ale Banjo 0:55:47
96. Allan Nicklasson -45 Lessebo OK 0:55:47
97. Erik Gustafsson -86 KPMG Bohlins IF 0:55:53
98. Thomas Petersson -50 Persnäs AIF 0:56:04
99. Björn Kassman -59 Ericsson IK 0:56:10
100. Magnus Lindblad -98 Högby IF 0:56:26
101. Ola jönsson -64 Ringhals Marathonklubb 0:56:34
102. Bengt Mölleryd -58 x 0:57:15
103. Jakob Thunell -70 Det Lilla Sällskapet 0:57:15
104. Anders Widén OLG säuljamt 0:57:22
105. Stefan Hector -67 Huddinge 0:57:23
106. Dan Rundqvist -67 Lessebo OK 0:57:24
107. Håkan Petersson -46 Högby IF 0:57:31
108. Claes Hanström -53 Åtvidabergs IF 0:57:34
109. Åke Andersson -46 SSG IF 0:58:00
110. Linus Hedlund -80 Börlingo IF 0:58:08
111. Magnus Eriksson -76 Vedby Runners 0:58:27
112. Ulf Nässlander -63 Mölndal 0:58:55
113. Jan-Erik Sandvik -57 Bromma 0:59:04
114. Kjell Bergström OK Njudung 0:59:05
115. Marcus Ljungdahl -72 Jönköping 0:59:08
116. Ulf Wickbom -44 Högby IF 0:59:13
117. Anders Nilsson -48 Hulterstad AIK 0:59:17
118. Daniel Svahn -79 Daniel Svahn Studio 0:59:30
119. Magnus Larsson köpingsvik SPSM 1:01:08
120. Pär Häggblom -51 x 1:01:11
121. Håkan Jakobsson -69 Lomma 1:01:12
122. Niklas Larsson -75 Kalmar Södra 1:01:48
123. Christoffer Svensson -91 x 1:02:03
124. Tomas Norrman Hagaby 1:02:12
125. Torbjörn Dacke -55 Vedbyskog 1:02:28
126. Ulf Huch -62 Hallnäs 1:02:32
127. Anders Persson -80 Sveriges Spring Förbund 1:03:10
128. Gunnar Gustafsson -39 Böda IK 1:03:13
129. Tommy Petersson -55 Atlas Copco 1:03:15
130. Anders Nordh x 1:03:19
131. Lars-Erik Gustafsson Alvesta SOK 1:03:26
132. David Rehnlund -86 Uppsala 1:04:04
133. Johan Hagström -77 Sundborn 1:04:08
134. Kjell Bjursell -44 Högsrum 1:04:37
135. Mickel grönroos -75 Granebo 1:04:39
136. Lennart Rosén -46 Patamalm 1:05:03
137. Tommy Karlsson -54 Mönsterås 1:05:04
138. Elias Svensson -96 Vingåker 1:05:06
139. Robert Gilderson -57 Lund 1:05:08
140. Gösta Kullman Färjestadens motion 1:05:49
141. Fredrik Hanström Åtvidabergs IF 1:06:06
142. Hannes Harrieson -93 Högby IF 1:06:38
143. Olof Elmquist -49 Byrum Boys 1:07:46
144. Bo Pehrsson -49 Byrum Boys 1:07:46
145. Åke Karlsson -51 IFK Borgholm 1:07:49
146. Göran Magnvall -70 Runsten Runners 1:07:57
147. Oskar Johansson -98 Föra AIK 1:08:37
148. Calle Thoor -85 IS Fåken, Svarteberga 1:09:02
149. Arne Lundh -50 Örebro 1:09:56
150. Erik Petersson Färjestadens motion 1:09:57
151. Bernt Carlsson Persnäs AIF 1:09:59
152. Gunnar Hansson -53 Eksjö 1:11:12
153. Anders Parmér -63 Tyresö 1:16:08
154. Torsten Nordander -44 Flakeböle 1:58:34
  Ola Hansson -68 Stockholm DNF
  Olg Säuliamt -49 x DNS
  David Lindberg Stockholm DNS
  Bengt Olsson -60 IFK Borgholm DNS
  Lars-Erik Modin Löttorp DNS
  Leif Åberg x DNS
  Lukas Eriksson -90 x DNS
  Håkan Elgan Kvarnstad DNS
       
  Kvinnor 11km Start: 17:00
1. Kristina Carstensen Stockholm 0:44:49
2. Camilla Petersson -68 Högby IF 0:48:20
3. Elin Widercrantz Huddinge 0:48:44
4. Liselotte Klemming -78 Högby IF 0:49:20
5. Helena Jonsson Sjöqvist -64 Glasrikets RC 0:49:55
6. Anna Welinder -77 x 0:51:01
7. Christina Selberg Långerums Runners 0:54:46
8. Alice Asp -97 Föra AIK 0:54:57
9. Amanda Martinsson -90 Jordhamn 0:55:51
10. Gill Mathisen -61 Frönäs 0:55:55
11. Lina Karlsson x 0:56:15
12. Åsa Byström -67 Högby IF 0:56:29
13. Birgitta Wärdell Frösön 0:56:43
14. Charlotte Bransfield -75 Karlshamn 0:56:47
15. Lottie Harrison -65 Högby IF 0:57:13
16. Anna Lohmann -75 Lohmanns Runners 0:57:28
17. Karin Rahm Björneld -74 Rinkabyholm 0:57:32
18. Julia Alvaeus -92 x 0:58:32
19. Melanie Ahlström-Ek -90 Böda Högby 0:58:41
20. Anna Chavda -71 Tyresö 0:59:16
21. Anne Morris -63 Fredrikstad SkiKlubb 1:01:05
22. Sofia Svensson gränums IF 1:01:50
23. Kerstin Löfgren -64 Högby IF 1:01:52
24. Alvida Harrieson -90 Högby IF 1:02:11
25. Doris Huch -97 Hällnäs 1:02:21
26. Elisabet Mårtensson Jonsson Älta 1:02:59
27. Hedda Lamm -98 Gudesjö 1:03:07
28. Sofia Johansson -84 Södra Vings IF 1:03:21
29. Iréne Rohde -56 Högby IF 1:03:35
30. Cecilia Karlsson -73 Bostorps RC 1:04:05
31. Ingrid Häggström -85 x 1:04:36
32. Malin Nilssin -72 Team BLT 1:05:03
33. Monica Hallberg -67 Täby 1:05:17
34. Susanna Öhman -66 Hässelby 1:07:19
35. Jenny Hansson Randstad Runners 1:07:57
36. Cecilia Stengård -72 Bern, Länggass 1:08:22
37. Susanne Björkholm -74 Öjersjö, Göteborg 1:09:31
38. Annette Hemlin -62 Löttorp 1:09:47
39. Annika Svensén -56 Kristdala 1:09:53
40. Gun Gillberg -43 Örebro 1:09:56
41. Claudia Schutte x 1:10:42
42. Charlotte Håkansson van Luijn Köpingsvik 1:11:02
43. Maria Lundbäck Huddinge Skidklubb 1:12:30
44. Teresia Skjäldebrand   1:13:22
45. Marianne Widercrantz -64 Hampe, Huddinge 1:14:23
46. Eva Sjögren -70 Danderyds SK 1:14:41
47. Lena Carlsson -76 Granebo 1:14:59
48. Helena Nordander -71 Bruchs Maxflickor 1:15:24
49. Anna-Karin Persson -68 Hagaby 1:22:16
51. Anna Salqvist Johansson -65 Högby IF 1:43:45
50. Marianne Wanneby Löttorp 1:43:45
52. Annika Nordander x 2:00:29
  Hanna Östergren -78 Glasrikets RC DNF
       
  Motion 5,5km Start: 17:00
1. Karl Franklin -81 x 0:22:51
2. Joakim Hallin -69 Kalmarpolisen 0:23:57
3. Harald Lööf -61 Stockholm 0:24:14
4. Albin Andersson -01 IFK Berga 0:25:02
5. Hans Rask -72 x 0:25:08
6. Erik Zackrisson x 0:25:50
7. Linnéa Liljegren -95 Målila Mörlunda SKI 0:25:55
8. Hanna Lundqvist -78 IK Sisu Nässjö 0:26:12
9. Peter Billberg -63 Högby IF 0:26:30
10. Christer Öhman -63 Fredrikshovs IF 0:26:35
11. Lisa Hedbäck -96 x 0:26:50
12. Ella Dixon-Kassman -96 Nyköpings OK 0:27:00
13. Liv Ahlgren -83 x 0:27:20
14. Emma Eriksson -75 IFK Berga 0:27:26
15. Andreas Jonasson -79 Elitmontage i Kalmmar 0:27:30
16. Camilla Liljegren -70 Målila Mörlunda SKI 0:27:59
17. Elias Lindblad -98 Högby IF 0:28:28
18. Ullis Bernhardsson -73 Enklaresport Running Clubb 0:28:50
19. Harald Strandberg -00 Färjestaden 0:29:04
20. Elliot MacKenzie -00 Brüssel 0:29:09
21. Rebecka Liljegren -92 Målilla-Mörlunda SKI 0:29:12
22. Per Thiberg -59 Lidingö 0:30:03
23. Eric Hermin -94 Nyköping 0:30:19
24. Åsa Andersson -75 Brittatorp TK 0:30:25
25. Jakob Asp -98 Föra AIK 0:30:25
26. Catharina Jansson Hallström -69 Strandtorp Runners 0:30:26
27. Elvira Laneborg -76 Laneborgs Bygg AB 0:30:29
28. Hanna Lundqvist -78 Bagarmossen 0:30:36
29. Marie Ivarsson -64 Föra AIK 0:30:58
30. Lisa Häggblom -80 Bärlinge IF 0:31:05
31. Maria Ekberg -76 Hammarby IF 0:31:11
32. Jenny Tinnert -73 Förjestaden 0:31:17
33. Fredrik Lyrberg -71 Göteborg 0:31:21
34. Björn Hedbäck -61 x 0:31:24
35. Lotta Lettström -73 Hagaby 0:31:30
36. Henrik Karlsson -80 Elitmontage i Kalmar 0:31:39
37. Göran Hermin -61 Nyköping 0:31:45
38. Bertil Rask -43 x 0:32:02
39. Camilla MacKenzie -60 Brüssel 0:32:17
40. Lina Carlsson -78 Köpingsvik 0:32:25
41. Emil Johansson -01 Föra AIK 0:32:45
42. Eva Thunell -74 Det Lilla Sällskapet 0:32:46
43. Robin Pettersson -00 Mellösa Kickers 0:32:49
44. Agnes Lindblad -99 Högby IF 0:32:50
45. Marika Falkek Falkenberg's RR 0:32:50
46. Susanne Strandberg -72 Färjestaden 0:32:54
47. Sofia Thelin Edgren -71 Herräng 0:32:57
48. Marie Laneborg Kalmar 0:33:04
49. Elisabet Winsnes -70 Surte 0:33:25
50. Alice Kronström -96 Tranås 0:33:27
51. Therese Bengtström -88 Mellösa Kickers 0:33:28
52. Kajsa Lidfeldt -99 Västerås 0:33:34
53. Carina Lidfeldt -64 Västerås 0:33:47
54. Carl Lundqvist Vendelsö IK 0:34:07
55. Rut Casserfelt -60 Danderyd Sim 0:34:39
56. an "Nonne Edsenius Glasrikets RC 0:35:24
57. Rune Laneborg -39 Oskarshamn 0:35:42
58. Therese Borrman -65 löttorp 0:35:59
59. Ingela Wejdin -76 Vallda 0:36:04
60. Lisa Dixon-Kassman -67 Frönäs 0:36:32
61. Eva Pettersson -53 Växjö OK 0:36:54
62. Inga-Lill Salzmann Kalmar 0:37:21
63. Roger Carlström -68 Färjestaden 0:37:24
64. Annika Olsson Vendelsö IK 0:37:43
65. Kjell Casserfelt -43 Danderyd Sim 0:38:06
66. Camilla Brännbäck -75 Upplands-Väsby 0:38:12
67. Anna Ståhl -77 Elitmontage i Kalmar 0:38:16
68. Monica karlsson -45 Högby IF 0:38:18
69. Gunilla Hedin -74 IFK Enskede 0:39:25
70. Carl Nilsson -83 Elitmontage i Kalmar 0:39:32
71. Anders Lundqvist -49 Ålkistan 0:39:58
72. Gordon MacKenzie -47 Brüssel 0:42:16
73. Maria Fagerfalk -46 Växjö 0:52:28
74. Petra Jakobsson -72 Lomma 0:52:50
75. Birgit Larsson -40 Högby IF 1:03:07
       
  Pojkar 15år, 2,9km Start: 15:00
1 Filip Lyksell -97 Lidingö 13:20
2 Philip Roselius -98 IFK Växjö 13:50
3 Erik Wahledow -98 Gävle GIK 14:01
4 Jacob Skoglund -98 Sollentuna fotboll 14:18
       
  Flickor 15år, 2,9km Start: 15:00
1 Magdalena Pölder -98 IFK Sala 12:40
2 Emma Lundbäck -98 Huddinge Skidklubb 12:50
       
  Pojkar 13år, 2,9km Start: 15:00
1 Hannes Stråle -99 Uppsala modern femkamp 12:54
2 Carl Hector -00 Huddinge Skidklubb 13:16
3 David Grönholm IF Thor 13:26
4 Billy Nilsson -00 Högby IF 13:34
5 Lukas Nilsson -00 Högby IF 14:01
6 Philip Winsnes -00 Surte 14:58
       
  Flickor 13år, 2,9km Start: 15:00
1 Alice Casserfelt -00 Danderyds Sim 14:26
2 Julia Haldin Stockholm 14:37
3 Lydia Hedin -00 Vendelsö 15:54
4 My Nässlander Örninge -99 Mölndal 16:03
5 Linn Parmér -00 Tyresö 16:20
6 Matilda Hansson -00 x 17:24
       
  Pojkar 11år, 1500m Start: 14:50
1 Erik Hennings -01 Trångsvikens IF 05:46
2 Lukas Nilsson -01 Huskvarna 06:04
3 John Hedin -01 Hammarby IF 06:17
4 Isac Roselius -01 IFK Växjö 06:25
5 Felix Ösund -01 Danderyds SK 06:35
6 David Lundbäck -01 Huddinge Skidklubb 06:40
7 Viktor Lindskog -01 Smedby AIS 06:44
8 Adam Fasth -01 Högby IF 06:47
9 Olle Hagblom -01 Huddinge Skidklubb 06:47
10 Axel Alvares -01 Uppsala IF 06:49
11 Oscar Stjerfält -04 Graded Sao Paulo 06:58
12 Isak Gustafsson -02 Böda IK 07:01
13 Albin Jernström -01 Styrnäs BTK 07:17
14 Liam Bransfield -02 Karlshamn 07:45
15 Karl Mattsson -02 Karlshamn 07:47
       
  Flickor 11år, 1500m Start: 14:50
1 Anna Gunnarsson -01 Wings Borgholm 06:00
2 Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 06:14
3 Rebecca Toreld -01 Högby IF 06:21
4 Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 06:21
5 Nadja Dixon-Kassman -01 Frönäs 06:50
6 Kajsa Kassman -02 Frönäs 06:50
7 Pauline Lycksell -01 Lidingö 06:51
8 Ella Trollsås -01 San Jose Kalifornien 06:51
9 Elin Nilsson -01 Högby IF 07:13
10 Fanny Hector -02 Huddinge Skidklubb 07:31
11 Alva Hansson -02 Stockholm 07:59
       
  Pojkar 9år, 1500m Start: 14:40
1 Hugo Seborn -03 Kalmar Södra 05:55
2 Leo Nilsson -03 Högby IF 06:01
3 Hugo Nordh x 06:15
4 Erik Liljegren -03 Målila Mörlunda SKI 06:18
5 Markus Nilsson -03 Huskvarna 06:24
6 Emil Edberg .04 Boo 06:36
7 Christoffer Sköld -03 SH84 Öckerö 06:40
8 Noah Sjökvist -03 IFK Borgholm 06:42
9 Martin Grönholm If Thor 06:51
10 Hannes Seborn -04 Kalmar Södra 06:58
11 Isak Lundbäck Huddinge Skidklubb 06:59
12 Lukas Fredriksson -03 IK Sisu Nässjö 07:09
13 Isac Trollsås -03 San Sose Kalifornien 07:16
14 Elliott Lundqvist -03 Vendelsö IK 07:17
15 Filip Stjernfält -04 Graded Sao Paulo 07:27
16 Joakim Hedin -03 Hammarby IF 07:38
17 Gabriel Tinnert -03 Färjestaden 07:42
18 Adam Wallén -03 Sollentuna 08:02
19 Theodor Lundgren -03 Fårbo 08:04
20 Malte Thelin Bergkvist -05 Dalby 08:05
21 Pontus Jansson -05 Strandtorp Runners 08:07
22 Elias Edgren -02 Edgren 08:27
23 Leo Trollsås -06 San Sose Kalifornien 09:12
24 Elvin Edberg -07 Boo 09:15
25 Filip Sjögren -04 Danderyds SK 09:44
26 Alexander Magnvall -04 Randstad Runners 10:11
27 Alfred Jernström -06 FBC Lo 10:21
28 Oakar Warnestam -06 Laneborg Bygg 10:33
29 Bruno Stengård -08 TV Länggasse CH 10:38
30 Jonatan Tinnert -07 Färjestaden 11:24
31 Vincent Ekberg -07 x 11:46
32 Elias Eriksson -08 Vedby Runners 13:09
33 Joel Eriksson .10 Vedby Runners 13:09
34 Vincent Norlen .06 Skokloster 15:42
35 Benjamin Klemming -09 Högby IF 16:23
36 Axel Thunell -09 Det lilla sällskapet 20:17
       
  Flickor 9år, 1500m Start: 14:30
1 Lina Hennings -03 Trångsvikens IF 06:20
2 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 06:51
3 Molly Stuvesson -03 Färjestaden 07:13
4 Gabriella Stråle -03 Uppsala Fäktning 07:23
5 Alice Lindgren -04 Umedalens IF 07:35
6 Rebecka Jansson -02 Strandtorp Runners 07:42
7 Elsa Mauléon-Stenudd -04 x 07:45
8 Lova Edgren -04 Herräng 08:01
9 Ebba Hennings -05 Trångsvikens IF 08:02
10 Linn Falkek -02 Falkenberg 08:24
11 Karin Warnestam -03 Laneborg Bygg 08:36
12 Karolina Pölder -05 IFK Sala 08:42
13 Embla Bjurling -05 Hossmo BK 08:43
14 Filippa Wallen -05 Sollentuna 08:55
15 Clara Ösund -06 Danderyds SK 08:56
16 Alva Vejdin -04 Vallda 09:00
17 Stina Nordh -06 Färjestaden 09:15
18 Sonja Thunell -04 Det lilla sällskapet 09:44
19 Johanna Hansson -06 Stockholm 09:49
20 Maja Andersson -05 Västerås 09:56
21 Hanne Grönroos -05 Granebo 09:56
22 Lia Zooz -02 Granebo 10:05
23 Louise Kassman -05 Frönäs 10:18
24 Vera Laneborg -07 Laneborg Bygg 10:27
25 Ebba Hagström -97 Endurance Stockholm 11:47
26 Molly Norlén -09 Sko Kloster 15:41