<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Löttorpsvarvet 2013
Synpunkter till: friidrott@hogbyif.se
 
Datum: Onsdag 17 juli   Plats: Löttorps Camping, Öland
Arrangör: Högby IF   Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Soligt och 25°C   Deltagare: 130 st (146 ifjol)
 
  Män 6,5km   Start: 19:00 #
1 Hans Brolund 81 Enhörna IF 22:36 218
2 Marcus Petersson 93 Team Tete Rc 22:43 104
3 Fredrik Lundqvist 77 IK Sisu Nässjö 22:57 14
4 Markus Hedfors 75 Göteborg 23:13 182
5 Mikael elfström   IK Wilske Falköping 24:38 198
6 Roland Lycksell   IFK Lidingö FI 24:52 175
7 Andreas Grindebacke 75 Bramers IF 25:20 194
8 Jonas Nyström 74 Tranås 25:44 107
9 Jonas Sverkén   Näsgatan RC 25:54 149
10 Emil Falkek   Falkenbergs RR 26:26 186
11 Fredrik Rosenquist   Team Blekinge LF 26:40 199
12 Stellan Andersson   Norrköping 26:46 206
13 Robin Gustavsson 99 Högby IF 26:47 8
14 Filip Billing 81 Jönköping 26:55 174
15 Mats Karlsson 95 ww 26:58 155
16 Marcus Bramer 75 Bramers IF 27:38 190
17 Gustaf Möller 85 Shorinji Kempo Bromma 27:56 85
18 David Thörewik 77 Stockholm 28:17 176
19 Eric Liljero 79 Hillberg 28:24 196
20 David Nilsson 82 Peab Fritid 28:28 16
21 Björn Book 85 Näsgatan RC 28:28 163
22 Hans Jansson 69 Strandtorp Runners 29:02 11
23 Johan Liljero 81 Hillsong 29:15 123
24 Filip Jonsson 97 ww 29:46 173
25 Marcus Ljungdahl 72 Jönköping 30:03 112
26 Olle Svensson 60 Gränums IF 30:08 20
27 Stefan Jidefur 73 Näsgatan RC 30:24 153
28 Emanuel Erlandsson 83 Umeå 30:30 179
29 Oskar Gyllenbåga   xx 30:37 61
30 Svante Paulsson 84 Stockholm 31:08 75
31 Ola Karlman 76 Jämjö 31:15 13
32 Daniel Oscarsson 76 OK Orion 31:22 19
33 Hans-Åke Gustafsson 62 Atollic Road Runners 31:47 4
34 Jakob Gyllenbåga   xx 32:13 59
35 Erik Evans 74 Bramers IF 32:13 193
36 Martin Åkesson   Taberg 32:26 99
37 Håkan Petersson   Högby IF 33:01 195
38 Christer Grandin 63 Högby IF 33:21 197
39 Sigvard Thompsson 38 OK Gisle 33:35 101
40 Bengt Sjöholm 48 Hillerstorp 33:40 140
41 Mustafa 97 xx 33:50 62
42 Oscar Johansson 98 Föra AIK 33:54 12
43 Marcus Jonasson 70 Göteborg 34:10 183
44 Jonas Paulsson 82 SMU i Rönninge, Sweco IF 35:05 70
45 Magnus Liljeqvist 75 Bramers IF 35:08 192
46 Peter Nimrodsson 70 Skärblacka 35:16 63
47 Rickard Bransell 79 klubblös 35:42 2
48 Johan Vallin 72 Bramers IF 35:57 191
49 Tord Nilsson 54 xx 36:03 56
50 Fredrik Handström   Åtvidaberg 36:08 164
51 Magnus Nilsson 75 Västra Frölunda 36:42 100
52 Daniel Sköld 74 Torslunda 37:26 168
53 Tomas Widin 67 GLIF Eskilstuna 39:36 184
54 Kenneth A. Loneberg 60 Mariestad 40:38 96
55 Peter Andersson 61 Linköping 45:18 1
  Nils Hammaräng Grip 98 Högby IF Ej start 10
  Niklas Olsson 85 Trekanten Ej start 18
  Linus Mattsson     Ej start 21
  Cecar Aagaard 99 SK Graal Ej start 22
           
  Kvinnor 6,5km   Start: 19:00 #
1 Frida Wedlund 91 Gränums IF 27:20 36
2 Barbara Fabiny 76 Hultsfreds LK 28:05 26
3 Malin Persson 97 Bollnäs Friidrott 30:36 90
4 Anna Bylund   Stöcke TS Järnet 31:24 178
5 Kristina Laurelii 74 IKHP 32:54 124
6 Camilla Liljegren 70 Målilla- Mörlunda SKI 33:28 32
7 Anita Svensson 58 Högby IF 33:35 213
8 Kristina Karlsson 72 Rörvik 33:55 31
9 Tilda Svensson 98 Gränums IF 34:58 35
10 Catharina Jansson Hallström 69 Strandtorp Runners 35:19 29
11 Sofia Eriksson 76 Landsbro 35:20 132
12 Elin Petersson 95 Team Tete RC 36:02 106
13 Marika Falkek 74 Falkenberg 37:14 185
14 Maria Sköld 73 Torslanda IK 37:55 119
15 Petra Hjertton 74 Linköping 39:01 76
16 Josefine johansson 93 ww 39:37 172
17 Anna Hedelin 75 Stockholm 39:38 138
18 Lena Andersson 63 Linköping 45:18 23
19 Catharina Karlhager 75 Gagnef 45:35 79
20 Ann-Marie Hellerby 75 Linköping 49:18 78
  Ida Nilsson 81 Högby IF Bröt 215
  Eva Gustafsson 59 Jönköping Ej start 27
  Isabell Stavenheim 97 Jönköping Ej start 33
  Karin Stavenheim 66 Jönköping Ej start 34
  Katarina Sporong     Ej start 37
  Sara Fransson     Ej start 38


  P13 1,5km   Start: 18:15 #
1 Axel Sverkén ? Kalmar 07:06 146
2 Emil Johansson 01 Föra AIK 07:19 39
         
  F13 1,5km   Start: 18:15 #
1 Maria Persson 00 Bollnäs Friidrott 06:07 92
2 Emma Persson 00 Bollnäs Friidrott 06:16 91
3 Alice Casserfelt 00 Danderyds SS 06:59 109
4 Hanna Svensson 01 Gränums IF 07:24 41
5 Ellen Hansson 01 qq 08:05 133
           
  P11 1,5km   Start: 18:15 #
1 Leo Nilsson 03 Högby IF 06:10 151
2 Joel Sundqvist 03 Österhaninge IF 06:25 108
3 Christoffer Sköld 03 Torslanda IK 06:32 120
4 Erik Liljegren 03 Målilla-Mörlunda SKI 06:39 42
5 Erik Oscarsson 03 OK Orion 06:40 43
6 Oliwer Ringkrans 02 Stuvsta 06:45 161
7 Oscar Wängkvist 03 Hökerum 08:27 94
         
  F11 1,5km   Start: 18:15 #
1 Rebecka Jansson 02 Strandtorp Runners 07:36 44
2 Filippa Lauretii 02 IKHP 07:42 125
3 Ella Åkesson 03 Hovslätts IF 08:27 97
4 Alma karlsson 03 Rörviks IF 09:43 88
5 Olivia Nimrodsson 03 Skärblacka 10:11 80
6 Nathalie Rangvén 02 Hässleholm 11:38 87
7 Filippa Johansson 02 Götene 11:45 156
           
  P9 1,5km   Start: 18:15 #
1 Noah Petersson 05 Nybro SKI 06:37 122
2 Sebastian Jidefur 05 Näsgatan RC 07:07 152
3 Elias Uhrbom 05 Askeby 07:47 115
4 Pontus Jansson 05 Strandtorp Runners 08:25 45
5 Sam Uhrbom 04 Askeby 08:26 117
  Love Björnsson 04 qq Ej start 171
         
  F9 1,5km   Start: 18:15 #
1 Olivia Lauretii 04 IKHP 07:45 128
2 Meja Uhrbom 04 Askeby 08:35 118
3 Ester Ljungdahl 04 Jönköping 08:58 110
4 Agnes Karlsson 05 Rörviks IF 09:04 89
5 Annie Oscarsson 05 OK Orion 09:12 47
6 Ellen Wennebro 06 Halvorstorps IS Trollhättan 10:11 80
7 Jasmine Johansson 05 Götene 12:54 157
8 Jennifer Larsson 05 Hindås 12:54 129
           
  P7 750m   Start: 18:00 #
1 Martin Fabiny 05 Hultsfreds LK 03:30 48
2 Melvin Lyrhem 06 ww 03:51 142
3 Melker Åkesson 06 Tabergs SK 04:05 98
4 Axel Ljungdahl 06 Jönköping 04:10 111
5 Malte Björnsson 06 ww 04:27 130
6 Isak Wängkvist   Hökerum 04:38 93
7 Marcus Karlman 06 Jämjö 04:40 49
8 Sixten Johansson   Götene 05:05 158
9 Ludvig Vilhelm     05:20 165
10 Isak Uhrbom 09 Gånghester 05:27 113
11 Ludvig Heddlin 08 Stockholm 06:12 135
12 Albert Hellerby 09 Linköping 07:15 81
13 Adrian Liljeroth ?   07:59 169
         
  F7 750m   Start: 18:00 #
1 Klara Hellerby 06 Linköping 04:10 84
2 Alma Hjertton 07 Linköping 04:14 83
3 Nova Nimrodsson 06 Skärblacka 04:17 82
4 Mikaela Jansson 07 Strandtorp Runners 04:56 50
5 Paula Fabiny 09 Hultsfreds Löparklubb 05:15 55
6 Gabriella Larsson   Hindås 05:29 147
7 Alma Lundqvist 11 IK Sisu Nässjö 09:20 51
  Celine Aagaard 06 SK Graal Ej start 52
  Edith Sverkén   Kalmar   144