<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Hornsjön Runt 2014
 
Datum: Lördag 19 juli. Plats: Pensionat Hornsjön, Norra Öland. Arrangör: Högby IF
Tävlingsledare: Calle Nilsson, Tidtagning: Kent Lindblad, Väder: Soligt & 26°C
Deltagare: 479 st (högsta sen 1991, ifjol 468 st). Antal anmälda: 500 st
 
  Män 11 km        
1 Anton Rehn 92 Högby IF 0:37:37 560
2 Fredrik Lundqvist 77 IK Sisu Nässjö 0:37:54 58
3 Gustav Milesson 92 Högby IF 0:38:32 559
4 Johan Petersson Zimmergren 80   0:39:44 319
5 Per Brolund 81 IK Akele 0:40:09 5
6 Markus Andersson 85 Högby IF 0:40:41 457
7 Hans Brolund 81 Enhörna IF 0:40:56 588
8 Martin Holm 84 FK Studenterna 0:41:03 19
9 Markus Hedfors 75 Triathlon Väst 0:41:19 566
10 Olof Rooth 76 Brittatorps TK 0:42:06 546
11 Anders Clarin 83 Löpcoachen.se 0:42:23 496
12 Marcus Gunnarsson 89 Föra AIK 0:42:26 13
13 Claes Hydvall 79 Högby IF 0:42:33 1600
14 Oskar Domberg 99 Västerås 0:43:58 302
15 Johan Heverius 75 Perido 0:44:22 350
16 Mats Dahlberg 68 Borås SK 0:44:45 410
17 Aron Lindesäng 81 Alvara ik 0:44:49 26
18 Mikael Elfström 73 IK Wilske 0:45:06 590
19 Magnus Thörewik 79 Hovslätt 0:45:09 565
20 Emanuel Janzon 84 Lokomotiv 06 0:45:17 341
21 Fredrik Persson 78 Solvikingarna 0:45:24 304
22 Marcus Petersson 93 Team Tete RC 0:45:48 571
23 Per Fransson 66 OK Njudung 0:45:50 561
24 Peter Nilsson 63 elmhultssportclub 0:46:00 462
25 Joacim Larsson 80 lssk 0:46:19 1625
26 Johan Reberg 65 Högby IF 0:46:38 92
27 Håkan Torstensson   Heleneholms IF 0:46:47 1622
28 Martin Johansen 74 PUMA Running 0:46:52 468
29 Roger Svensson 69 ginza.se 0:47:06 102
30 Simon Leidecker 85 Kungsbacka 0:47:19 568
31 Björn Nilsson 77 Högby IF 0:47:21 437
32 Herman Arvidsson 89 Eksjö 0:47:26 2
33 Anders Sjökvist 72 IFK Borgholm 0:47:47 479
34 Lennart Mumm 88 Akelius 0:47:54 577
35 Hans Ottersten 77 Brottby SK 0:47:59 589
36 David Ardegård 79 Handlarn Bremerlyckan 0:47:59 504
37 Magnus Hagström 75 Performance by Hagström 0:48:02 425
38 Oskar Backlund 90 Ärla IF 0:48:08 351
39 Gustav Johansson 89 Linderöd 0:48:11 321
40 Johan Meuller 68 Alvara IK 0:48:22 61
41 jakob forssmed 74 helenelundskyrkan 0:49:00 79
42 Torbjörn Sjöberg 73 Färjestaden motion 0:49:02 567
43 Samuel Thelin 72 Herrängslöparna 0:49:03 399
44 Fredrik Dacke 87 Solna 0:49:06 576
45 Mattias Ramsö 73   0:49:06 443
46 Max Harrieson 66 Högby IF 0:49:18 17
47 Sebastian Nilsson 98 Västra Frölunda 0:49:24 68
48 Håkan Nyberg 81 Lidingö 0:49:26 73
49 Robert Gustafsson 85 Järfälla 0:49:41 563
50 Kristoffer Axell 78 Jönköping 0:49:43 483
51 Ola Janåker 73   0:49:55 485
52 Kristofer Thelin 79 Herrängslöparna 0:50:02 380
53 Mikael Rönnmark 74 Växjö Privat 0:50:05 137
54 Kristian Olsson 78 Årred 0:50:10 1606
55 Marcus Ljungdahl 72 Jönköping 0:50:13 39
56 Fredrik Rosenquist 66 Team Blekinge LF 0:50:17 355
57 Mikael Svensén 76 Örebro AIK 0:50:17 178
58 Thomas Lindqvist 67 Switcharna 0:50:19 27
59 Mårten Edgren 72 Herrängslöparna 0:50:30 376
60 Harald Lööf 61 Högby IF 0:50:31 44
61 Anders Mosskull 70   0:50:37 36
62 Daniel Colliander 78 IF Start 0:50:43 507
63 Stefan Jidefur 73 Näsgatan RC 0:50:49 394
64 Mats Andersson 63 Uppsala 0:50:51 484
65 Tobias Andersson 87 Höglandets triathlon 0:51:05 596
66 Fredrik Karlsson 73 Bostorp RC 0:51:15 123
67 Marcus Gianneschi 74 Blötmo IF 0:51:16 500
68 Linus Lindgren 91 Umedalens IF 0:51:21 327
69 Stefan Stenudd     0:51:28 307
70 Philip Roselius 98 Växjö 0:51:28 1614
71 Johan Gustavsson 77 Mölndal 0:51:34 14
72 Kristian Paananen 81 WSP 0:51:39 348
73 Magnus Ljung 60 Vetland SK 0:51:41 572
74 Bengt Ståhl 68 Bors SK 0:51:43 418
75 Anders Lundqvist 68 Föra AIK 0:51:43 59
76 Göran Stam 67 Västra Alvara 0:51:52 527
77 Bo Hoff 59 Tarkett Fritid 0:51:56 523
78 Andreas Öhlin 76 Kalmar 0:51:56 362
79 Pontus Adolfsson 71 Ferret running 0:51:57 526
80 Robin Johnsson 92 Böda Hamn 0:51:58 349
81 Daniel Cervera 75 Totallöparna 0:52:09 6
82 Hans Rask 72 Laneborgs bygg 0:52:13 329
83 Mats Andersson 65 Mälarhöjden 0:52:19 585
84 johnny larsson 77 lssk 0:52:37 1623
85 Örjan Sjöström 62 Länna IF 0:52:47 96
86 David Thornemo-Larsson 92 Alvara IK 0:52:50 103
87 Magnus Svantegård 71 OK Dacke 0:53:08 463
88 Lars Palmqvist 69 Nykil 0:53:27 1619
89 Joel Berge 85 Majorna 0:53:34 138
90 Hans Jansson 69 Strandtorp Runners 0:53:43 1610
91 Rickard Edlund 75 Malmö 0:53:52 9
92 Malte Meuller 99 Alvara IK 0:53:55 62
93 Per Lindahl 63 Linköping 0:54:06 461
94 Jerry Prim 55 Vetlanda 0:54:08 544
95 Billy Östlund 71 Rydaholm 0:54:10 522
96 Stefan Rohde 55 Högby IF 0:54:11 334
97 Andreas Jansson 78 Källa 0:54:11 20
98 Olof Nauclér 82 Stockholm 0:54:20 538
99 Martin Glimtoft 81 Älvsjö 0:54:20 542
100 Simon Sjödin 74 Team Alvedsjö 0:54:36 93
101 Jan Albertsson 64 Gillberga 0:54:43 594
102 Elias Svensson 96 Kamratföreningen Kortedalarna 0:54:48 397
103 William Palfors 99 Ekerö 0:54:49 339
104 Johan Edward 79 Nacka 0:55:09 557
105 Roger Edlund 73 Team Alma of Sweden 0:55:17 8
106 Ola Hansson 72 Hermelinens IF 0:55:27 579
107 Leif Sjöberg 50 IFK Borgholm 0:55:27 1626
108 Tobias Seborn 74 Tallebo IF 0:55:30 450
109 Magnus Åslund 79 Norra Ängby Stockholm 0:55:35 505
110 Peter Sergel 71 Södermalm 0:55:44 550
111 Fredrik Nedmark 84 Södra Gärds skytteförening 0:55:52 1617
112 Henrik Lindvall 73 Norstedts 0:55:54 37
113 Johannes Olsson 90 Lund 0:55:58 531
114 Mats Claesson 49 IKHP 0:56:03 581
115 Niclas Kennestig 64 Oskskarshamns SK 0:56:12 473
116 David petrén 90   0:56:27 1618
117 Mattias Gasellen Nelson 79 Handlarn Bremerlyckan 0:56:28 64
118 Håkan Winsnes 68 Surte 0:56:41 136
119 Olle Zachrison 75 Enskede 0:56:46 363
120 Magnus Eriksson 76 Vedby Runners 0:56:47 367
121 Magnus Ekberg 69 Täby IS 0:56:47 426
122 Greger Backström 56 Mellby runners 0:56:53 558
123 Jakob Tuhnell 70 Herrängslöparna 0:56:56 385
124 Torbjörn Sturesson 70 Färjestadens motion 0:57:21 344
125 Oskar Hellblom 64 Gudesjö 0:57:44 331
126 Mats Asplund 66 Föra AIK 0:57:44 1624
127 Magnus Domberg 66 Västerås 0:58:07 301
128 Davor Plesko 79 Göteborg 0:58:12 87
129 Oscar Johansson 98 Föra AIK 0:58:14 23
130 Niklas Olsson 85 Trekanten IF 0:58:14 74
131 Tomas Hesselmark 79 Kalmar OK 0:58:26 356
132 Stefan Carlsson 70 Team Granebo 0:59:00 465
133 Emil Jeppsson 81 Alvara IK 0:59:07 21
134 Mattias Brobjer 81 Sävedalen 0:59:15 3
135 Niklas Lindqvist 69 Team Tete RC Oskarshamn 0:59:15 573
136 Örjan Wiklund 55 Östersund 0:59:18 294
137 Thomas Petersson 50 Persnäs AIF 0:59:31 593
138 Robin Sommansson 88 Vetlanda 0:59:36 535
139 Jens Nordström 76 Stockholm 0:59:42 396
140 Jonas Persson 85 Degeberga 0:59:52 353
141 Jörgen Johansson 67 Jönköping 0:59:58 22
142 Bengt Mölleryd 58 DNU 1:00:04 63
143 Hans Olsson 63 Linköping 1:00:04 530
144 Håkan Jakobsson 69 Lomma 1:00:06 393
145 Stefan Hector 67 huddinge 1:00:15 431
146 Manda Mukwana 80 Habo 1:00:24 47
147 Daniel Svahn 79 DSS Söder 1:00:27 562
148 Johannes Puolusmäki 84   1:00:45 491
149 Olof Sultan 57 - 1:00:48 99
150 Ulf Lindgren 63 Umedalens IF 1:00:50 328
151 Håkan Petersson 46 Högby IF 1:01:03 1616
152 atrick "Packe Leuschner 74 Lohmann Runners 1:01:04 454
153 Leif Andreasson 49 Eksjö Södra IK 1:01:08 533
154 Ulf Nässlander 63 Alvara IK 1:01:10 553
155 Love Meuller 97 Alvara IK 1:01:11 60
156 Tomas Domberg     1:01:12 314
157 Jonas Fredriksson 72 Flakeböle Runner 1:01:14 229
158 Manne Ekhöjd 83 Nacka Dojo 1:01:48 352
159 Kjell Bergström 57 OK Njudung 1:01:50 448
160 Dan Rundqvist 67 Lessebo OK 1:02:15 529
161 Åke Andersson 46 SSG-IF 1:02:17 513
162 ?     1:02:32 34
163 Carl Gustaf Göransson 69 Klinta Vägförening 1:02:38 12
164 Günter Ruchatz   Kalmarpolisens IF 1:03:05 1621
165 Sven-Olof Hultenius 48 SSG IF 1:03:40 477
166 Jonas Bergqvist 83 Linghem 1:03:45 455
167 Magnus Larsson 52 Vintrosa IF 1:04:11 506
168 Maurice Weber 80 Växjö 1:04:14 114
169 Kristoffer Montenius 74 Gula villan 1:04:14 469
170 Johan Mörhammar 75 Kalmar 1:04:44 1602
171 Jan Djurström 67 Kvarnbyn Mölndal 1:05:03 373
172 Örjan Laneborg 70 Laneborgs Bygg AB 1:05:13 444
173 Christoffer Utbult 79 Team Kungälv 1:05:45 580
174 Torbjörn Dacke 55 Vedbyskog 1:05:59 575
175 Hannes Puolusmäki 84 Södertälje 1:06:05 489
176 leif GerhRDSSON   Persnäs AIF 1:06:09 595
177 Micael Hallström 79 Kamratföreningen kortedalarna 1:06:10 398
178 Allan Nicklasson     1:06:21 303
179 Michael Hall 74 Kalmar 1:06:23 15
180 Stefan Wiberg   Högby IF 1:06:50 140
181 Mikael Åkerberg 79 Oxvreten SK 1:07:09 486
182 Hans Wahlström 48 HWIT 1:07:19 518
183 Jonas Kjellnäs 74 Totallöparna 1:07:40 24
184 Eric Franklin 86 Göteborg 1:07:46 11
185 Erik Petersson 42 Färjestadens Motion 1:08:13 80
186 Patrik Johansson 84 Ingen 1:08:54 574
187 Anders Nordh 68 Färjestaden 1:09:02 478
188 Fredrik Rylander 72 Vedby Runners 1:09:51 369
189 Erik Olsson 95 Högby IF 1:11:19 300
190 Mikael Nordin 77 Växjö 1:11:55 71
191 Lars-Erik Gustafsson   Alvesta SOK 1:12:42 315
192 Hans Gerremo 49 Sälens IF 1:13:24 586
193 Åke Karlsson 51 IFK Borgholm veteran 1:15:13 139
194 Johan Arrhov 79 Team Arrhov 1:15:21 493
195 Gösta Kullman 38 Färjestadens Motions IF 1:16:28 25
196 Stefan Eriksson 60 Mälarhöjden 1:17:34 1608
197 Ulf Andersson 67 Löttorps betong o va teknik 1:17:36 1
198 Bosse Nilsson 54 Högby IF 1:17:36 29
199 Mattias Nylin 79 Huddinge 1:20:46 345
200 Jorge Hernandez 57 Växjö 1:20:50 18
201 Lukas Wiberg 93 Böda/Högby 1:28:12 1603
202 Carl-Evert Johansson 57 Högby IF 1:56:52 323
  Ola Slättengren 63 Högby IF Bröt 387
           
  Kvinnor 11 km        
1 Madeleine Larsson 81 Hässelby SK 0:41:37 1620
2 Sandra Södergren 89 FIF Gnistan 0:44:54 305
3 Erica Lech 77 ÖREBRO AIK 0:45:13 366
4 Malin Fredriksson 77 Kalmar OK/Team Dobsom 0:48:26 360
5 Emma Svensson 82 Upsala IF 0:48:45 237
6 Hanna Södergren 97 FIF Gnistan 0:51:12 306
7 Liselotte Klemming 78 Högby IF 0:53:57 439
8 Karolina Plesko 78 Göteborg 0:55:18 230
9 Alice Lohmann 77 Lohmann Runners 0:55:30 451
10 Caroline Schygge 92 Alvara IK 0:55:31 236
11 Trixie Swahn 93 Hornsjön 0:56:01 406
12 Elenor Jansson 79 Källa 0:56:06 186
13 Lotti Harrieson 65 Högby IF 0:57:44 179
14 Doris Huett 97 Hallnäs 0:58:37 330
15 Helena Dalfors 67 Ekerö 0:58:45 337
16 Birgitta Wärdell 68 Trångsvikens IF 0:58:47 238
17 Mathilda Nilsson 90 Vedby 0:59:05 343
18 Ida Persson 88 Högby IF 0:59:28 388
19 Charlotte Bransfield 75 Stigmännen Karlshamn 0:59:48 158
20 Sofia Braam 88 Hvetlanda Skidklubb 1:00:20 534
21 Helena Adolfsson 72 Champagnegaloppen 1:00:37 525
22 Jennifer Aronsson 73 Champagnegaloppen 1:00:53 524
23 Anna Chavda 71 Söders SOL 1:01:09 161
24 Maria Ekberg 76 Täby IS 1:01:16 427
25 Emilie Hagberg Bjelkmark 90   1:01:36 492
26 Jessica Petersson 85 Vedborm 1:01:49 597
27 Elizabeth Franklin Nordin 79 Växjö 1:01:59 171
28 Anna Lohmann 75 Lohmann Runners 1:02:36 452
29 Mia Stam 64 Västra Alvara 1:03:03 528
30 Cecilia Hallin 75 Blötmo IF 1:03:22 498
31 Rebecca Johansson 76 Glasrikets RC 1:03:46 189
32 Liv Ahlborg 67 Enerum 1:03:51 141
33 Maria Hedberg 58 Östersund 1:04:03 180
34 Maria Lingheimer 76 Linghem 1:04:15 456
35 Susanne Wiberg   Högby IF 1:04:26 239
36 Kristina Ellis 61 Täy IS 1:05:00 598
37 Sara Kebbom 70 Fornbo 1:05:15 547
38 Anna-Karin Edén 79 Stockholm 1:05:17 1607
39 Cecilia Karlsson 73 Bostorp RC 1:05:38 208
40 Johanna Svensson 81 Vetlanda 1:05:46 549
41 Linda Rohde Edlund 75 Team Alma of Sweden 1:05:48 233
42 Anna Hansson 70 Stenninge 1:05:55 584
43 Ella Söder 96 Södermalm 1:06:07 551
44 Annica Söder 69 Södermalm 1:06:09 555
45 Iréne Rohde 56 Högby IF 1:06:16 332
46 Elisabeth Evaldsson 66 Högby IF 1:07:01 592
47 Maria Andreasson 91 Braås 1:07:06 150
48 Rebecka Johansson 93 Färjestaden 1:07:13 430
49 Jenny Nilsson 76 Högby IF 1:07:28 433
50 Monica Hallberg 67 Täby 1:08:58 440
51 Sofia Molin 70 Kvarnbyn Mölndal 1:09:03 372
52 Anna-Lena Kanje 73 Rydebäck 1:09:30 318
53 Sanna Lindesäng 82 Alvara IK 1:09:46 197
54 Helena Erngård 71 Team Nordic Trail 1:09:51 168
55 Ahn-Za Hagström 70 Performance by Hagström 1:10:42 424
56 Anna Ohlson 76 - 1:11:05 200
57 Ellinore Roselius 74 Växjö 1:11:34 1613
58 Mikaela Andersson 86 Stockholm 1:12:21 143
59 Maria Roos Enqvist 73 Sjömarkens IF 1:12:51 543
60 Karolina Arrhov 79 Team Arrhov 1:15:22 494
61 Åsa Björklund Johansson 74 Privatperson 1:15:25 152
62 Cathrine Rönnmark 70 Privat 1:15:26 235
63 Johanna Alfredson 76 Göteborg 1:15:27 511
64 Katarina Aminder 67 Länna IF 1:17:09 142
65 Helena Nordander 61 Bruchs Maxflickor 1:18:43 335
67 Jenny Samuelsson 80 Huddinge 1:19:00 346
68 Hanna Andersson   Löttorps Betong & Åkeri AB 1:21:15 322
69 Sara Meuller 64 Alvara IK 1:22:29 199
70 Elisabet Petterson 56 Stockholm 1:22:35 570
71 Yvonne Malmsten 65 IK Stern 1:24:58 198
72 Annelir Andersson 66 ÖRF 1:25:42 582
73 Karina Kudo 53 ÖRF 1:25:44 564
74 Mariana Nilsson 57 Högby IF 1:30:34 88
75 Maria Reberg 60 Lisa Runners 1:38:19 232
76 Anneli Grandin 68 Högby IF 1:43:54 11
77 Eva Petersson 51 Högby IF 1:45:41 1605
78 Irene Andersson 58 Högby IF 1:56:52 324
           
  Män/Kvinnor 5,5 km        
1 Anton Hermansson 02 Högby IF 0:24:13 250
2 Johanna Hardell 97 Bäckebo skid o motionsklubb 0:24:37 541
3 Andreas Jonasson 79 Fastighetsbyrån 0:25:22 458
4 Marcus Tinnert 74 Färjestadens Motion 0:25:25 292
5 Hanna Keiser 89 Enhörna IF 0:25:39 587
6 Erik Zackrisson 68 Hörvik Runners 0:26:07 296
7 Anton Svensson 99 Kinne-Vedums IF 0:26:14 288
8 Ted Durdel 88 Kalmar 0:26:43 421
9 Robin Pettersson 00 Mellösa Kickers 0:26:44 221
10 Eva Hardell 68 Bäckebo skid o motionsklubb 0:27:28 540
11 Torbjörn Liljegren 63 Målilla Mörlunda SKI 0:27:32 446
12 Andreas Magnvall 99 Ok Södertörn 0:28:28 583
13 Christina Stevenson 82 Hammarby IF 0:28:28 286
14 Olle Nilsson 90 Eriksöre 0:28:29 536
15 Peter Hermansson 74 Högby IF 0:28:41 482
16 Hanna Prim 85 Helsingborg 0:28:53 545
17 Carl Larsson
74 Ömalm 0:29:11 299
18 Joacim Wejdin 73 Vallda 0:29:11 390
19 Hanna Lundberg 03 Högby IF 0:29:41 408
20 Anders Svensson 69 Högby IF 0:29:41 409
21 Marita Svensson 69 Götene 0:30:09 291
22 Alva Domberg 99 Byxelkrok 0:30:11 308
23 Rebecka Liljegren 92 Målilla Mörlunda SKI 0:30:18 275
24 Henrik Wåhlin 99 Stene IF 0:30:26 43
25 Agnes Jarl 94 Binnerbäck 0:30:40 423
26 Elisabeth Löwegren 69 Ljunby 0:30:51 429
27 Joar Domberg     0:30:57 316
28 Frida Hultenius 92 SSG IF 0:31:03 476
29 Sofie Bergkvist 76 Herrängslöparna 0:31:04 402
30 Viktor Lundqvist 99 Västerås 0:31:04 309
31 Roger Carlström 68 Atom 26 AB 0:31:05 246
32 Elvira Laneborg 76 Laneborgs Bygg AB 0:31:26 428
33 Catharina J:son Hallström 69 Strandtorp Runners 0:31:39 1609
34 Anna Ågren 99 Stockholm 0:31:52 471
35 Jenny Tinnert 73 Runsbäcks Löparklubb 0:32:08 293
36 Ann Appelberg 83 Lidingö 0:32:22 241
37 Anna Ahlstrand 79 Stockholm 0:32:25 537
38 Gunnar Gustavsson 39 Böda AIK 0:32:33 808
39 Eva Thunell 74 Herrängslöparna 0:32:46 386
40 Hanna Leidecker 84   0:32:54 569
41 Agnes Notini Zachrison 74 Enskede 0:32:57 364
42 Fredrik Lyrberg     0:33:20 310
43 Iris Wanglin 55 Mönsterås 0:33:20 514
44 Karin Bradley 75 Hjorthagen 0:33:36 245
45 Mats Gustavsson 70 Veberöd 0:33:40 240
46 Cecilia Gunnarsson 70 Linköping 0:33:40 532
47 Karin Adolfsson 82 Mellby Runners 0:33:40 556
48 Claes Svensson 50 Äspelund 0:33:53 287
49 Lovisa Djurström 10 Kvarnbyn 0:33:56 384
50 Annika Åström 52 Sollentuna 0:34:10 243
51 Susanne Björkholm 74 Öjersjö 0:34:12 354
52 Catarina Klingenstierna 69 Veberöd 0:34:29 254
53 Daniel Sonerlid 81 - 0:34:42 285
54 Johan Ardegård 76 Backaryd 0:34:47 412
55 Vollmar Jürgen 66 Klinta vägförening 0:34:52 548
56 Malin Swedberg 69 Kalmar 0:35:12 422
57 Ingela Lindahl 69 Linköping 0:35:17 460
58 Marie Laneborg 60 Kalmar 0:35:33 1615
59 Kristin Hydvall 80 Färjestaden 0:35:39 1601
60 Elisabet Winsnes 70 Surte 0:35:50 295
61 Bertil Rask 43 Laneborgs Bygg 0:35:55 591
62 Astrid Fullsta 99 Alvara IK 0:36:07 371
63 Elias Edgren 2 Herrängslöparna 0:36:17 377
64 Rut Casserfelt 60 Stocksund 0:36:33 1612
65 Kjell Casserfelt 43 Danderyd sim 0:36:39 1611
66 Mattias Johansson 71 Föra AIK 0:36:40 252
67 Karin Thelin 78 Herrängslöparna 0:37:02 383
68 My Nässlander 99 Alvara IK 0:37:06 554
69 Ann-Charlotte Carlsson 67 Kvarnbyn Mölndal 0:37:10 375
70 Rune Laneborg 39 Laneborgs Bygg 0:37:30 274
71 Ingela Wejdin 76 Vallda 0:37:37 391
72 Marie Fullsta 63 Alvara IK 0:38:07 370
73 Sofia Johansson 74 Södertälje 0:38:10 488
74 Marie Knipbo 67 Tidaholm 0:38:12 539
75 Alma Kennestig 97 Bråbo IF 0:38:16 495
76 Ida Rynegård 85 Norrköping 0:38:30 283
77 Towa Svensson 96 Götene 0:38:36 290
78 Emil Johansson 01 Föra AIK 0:38:47 253
79 Annika Olsson 66 Hörvik Runners 0:39:10 280
80 Björn Wåhlin 64 Stene IF 0:40:07 45
81 Ida Hesselmark 79 Kalmar OK 0:40:43 357
82 Sara Fernlund 96 Ekerö 0:41:35 248
83 Jörgen Nilsson 68 Kalmar 0:42:10 278
84 Karin Å Fernlund 58 Ekerö 0:43:19 249
85 Anna Ardegård 78 Backaryd 0:46:08 414
86 Rebecca Dahlin 76 Vedby runners 0:47:44 368
87 Madeleine Larsson 73 Vedby Runners 0:47:44 497
88 Tina Magnusson 56 Växjö 0:49:53 277
89 Petra Jakobsson 72 Lomma 0:50:51 392
90 Ulla Andersson 50 Eskilstuna oldladies 0:51:27 415
91 Anna schygge 59 Alvara IK 0:51:28 284
92 Carl Lundqvist 68 Vendelsö 1:05:46 416
93 Camilla Mackenzie 60   1:12:44 578
94 Fanny Wiklund 01 Östersund 1:16:00 1604
95 Sonja Johansson 37 Högby IF 1:16:01 326
           
  P15 2,9 km        
1 Billy Nilsson 00 Högby IF 11:33 123
2 Scott Huber 99 Kalvhagen 12:56 196
3 Lukas Nilsson 00 Högby IF 13:41 61
4 Philip Winsnes 00 Surte 14:21 4
         
  P13 2,9 km        
1 Erik Hennings 01 Trångsvikens IF 11:54 2
2 Johan Nilsson 01 Elmhults Sportclub 12:05 193
3 Melwin Strömqvist 02 Högby IF 13:56 120
4 Adam Fasth 01   16:25 195
         
  F13 2,9 km        
1 Tilda Strömqvist 02 Högby IF 12:11 119
2 Rebecca Toreld 01 Högby IF 13:16 138
3 Nadja Dixon Kassman 01 Nyköpings OK 14:07 133
  Kajsa Kassman 02 Frönäs Bröt 135
           
  P11 1,5 km        
1 Leo Nilsson 03 Högby IF 05:44 62
2 Erik Liljegren 03 Målilla-Mörlunda SKI 06:11 13
3 Lukas Edgren 03 Kb Karlskoga U 06:17 10
4 Noah Sjökvist 03 IFK Borgholm 06:17 172
5 Viktor Enqvist 03 Sjömarkens IF 06:29 175
6 Christoffer Sköld 03 SH84 Öckerö 06:30 178
7 Elliott Lundqvist 03 Vendelsö 06:34 14
8 Isac Trollsås 03 San jose, Kalifornien 06:35 142
9 Adam Wallén 03 Sollentuna 06:47 163
10 Hugo Gröhn 03 Borås 07:01 164
11 Gabriel Tinnert 03 Runsbäcks Löparklubb 07:08 16
12 Lucas Chavda 03 Söders SOL 07:36 8
13 Oliver Herbertsson 03 Viskafors IF 07:36 173
14 Isac Winsnes 04 Surte 09:05 27
15 Adam Hesselmark 04 Kalmar OK 10:16 75
16 Anton Hjalmarsson 03 Kb Karlskoga U 11:39 11
17 Benjamin Herbertsson 03 Viskafors IF 11:40 174
           
  F11 1,5 km        
1 Lina Hennings 03 Trångsvikens IF 06:04 19
2 Alice Lindgren 04 Umedalens IF 06:23 56
3 Maja Fredriksson 04 Kalmar OK 06:32 78
4 Cornelia Gustavsson 03 Möre BK 06:33 18
5 Molly Sturesson 03 Kalmar konståkningsklubb 06:41 70
6 Elsa Mauleon-Stenudd 04 Jitex 06:50 51
7 Eira Kjellnäs 04 Åkersberga 07:09 84
8 Frida Ståhl 03 Bors SK 07:21 112
9 Erira Axelsson 04 Böda IK 07:23 41
10 Ellen lindahl 03 Linköping 07:24 190
11 Filippa Lindmark 03 Böda IK 07:29 38
12 Ebba Gröhn 03 Borås 07:31 168
13 Karin Warnestam 03 Laneborgs Bygg AB 07:34 149
14 Alva Wejdin 04 IF Rigor 07:37 96
15 Alwa Nilsson 04 Högby IF 07:38 182
16 Siri Laneborg 04 Laneborgs Bygg AB 07:39 146
17 Sonja Thunell 04 Herrängslöparna 08:37 87
         
  P9 1,5km        
1 Daniel Åstrand 05 Ånge SK 06:18 171
2 Jacob Gustavsson 06 Möre BK 06:29 22
3 Sebastian Jidefur 05 Näsgatan RC 06:30 98
4 Oskar Karlsson Kernholt 06 EIK Nybro 06:32 186
5 Olle Öhlin   Kalmar 06:53 81
6 Love Arhov   Djurgården 07:00 194
7 Joel Lundberg 06 Högby IF 07:15 99
8 Mathis Féral 06 Plaisir 07:32 21
9 Calle Wikefeldt 06 Täby 07:36 153
10 Manne Andersson 06 Alvara IK 07:50 191
11 Leo Trollsås 06 San jose, Kalifornien 07:56 140
12 Lukas sköld 05 Torslanda IK 08:05 179
13 Emrik Axelsson 06 Böda IK 08:12 42
14 Ville Wikefeldt 08 Täby 08:15 155
15 Vincent Ekberg 07 Täby IS 08:15 124
16 Gustav Mauleon-Stenudd 07 Dalen KFF 08:20 52
17 Noah Bransfield 08 Karlshamns Handboll 08:29 20
18 Jonatan Tinnert 07 Runsbäcks Löparklubb 08:34 23
19 Atle Kjellnäs 07 Åkersberga 09:13 85
20 Noah Lundberg 09 Högby IF 09:18 100
21 Elias Wejdin 07 Vallda 09:26 89
22 Mattis Andersson 08 Alvara IK 09:27 192
23 Emil Hesselmark 06 Kalmar OK 09:38 76
24 Benjamin Klemming 09 Högby IF 09:46 59
25 Oskar Warnestam 06 Laneborgs Bygg AB 10:31 152
26 Elias Eriksson 08 Vedby runners 10:55 83
27 Axel Thunell 09 Herrängslöprna 11:50 88
28 Mattis Ardegård 09 Backaryd 12:08 106
29 Tage Warnestam 08 Laneborgs Bygg AB 12:52 151
30 Joel Eriksson 10 Vedby runners 14:10 82
31 Thure Laneborg 10 Laneborgs Bygg AB 15:20 185
           
  F9 1,5 km        
1 Ebba Hennings 05 Trångsvikens IF 06:58 32
2 Alma Fredriksson 06 Kalmar OK 07:10 79
3 Elin Ståhl 05 Bors SK 07:17 109
4 Alva Ardegård 06 Backaryd 07:26 107
5 Linnea Hermansson 05 Högby IF 07:33 33
6 Filippa Wallén 05 Sollentuna 07:33 167
7 Wilma Dahlgren 07 Gjelleråsen / Norge 07:41 104
8 Wilma Sjökvist 05 IFK Borgholm 08:02 189
9 Vera Laneborg 07 Laneborgs Bygg AB 08:08 144
10 Saga Fredriksson 08 Kalmar OK 08:12 80
11 Lina Chavda   Söders SOL 08:12 50
12 Signe Thelin Bergkvist 07 Herrängslöparna 10:15 101
13 Ebba Hagström 07 Performance by Hagström 10:15 122
14 Vera Ekberg 09 Täby IS 10:28 132
15 Ellen Enqvist 09 Sjömarkens IF 10:31 176
16 Cate Larsson 09 Ömalm 11:39 37
17 Sagali Jidefur 08 Näsgatan RC 11:59 97
18 Hanna Zackrisson 08 Malmö 12:31 183
19 Nadja Bradley Wessel 09 Hjorthagen 12:43 29
20 Judith Laneborg 08 Laneborgs Bygg AB 13:14 184
21 Alma Lundqvist 11 IK Sisu Nässjö 15:01 35
22 Emilia Karlsson 10 Vedbyskog 15:16 161
23 Alice Tillberg 11 Vedbyskog 15:21 158
24 Malva jeppsson 11 Alvara IK 29:25 34
25 Elisabeth Sundeby 05 IST 29:25 36
  Lydia Bradley Wessel 06 Hjorthagen Bröt 31