<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat ATEA Kalmarmilen 30 juli 2014
 
 
Arrangör: Högby IF Plats: Larmtorget, Kalmar
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Tidtagning: Markus Andersson
Väder: Moln, 24°C, lätt vind Synpunkter: friidrott@hogbyif.se
Anmälda: 963 st. Fullföljande: 818 st.    Till Lilla loppet >>
 
Utlottade priser
   
Best Western Hotell Presentkort, övernattning i dubbelrum valfritt i Sverige
  778 Åke Andreasson-60, Comenius
   
Kaj 4 Presentkort, middag för två
  956 Christian Lindster-73, Timmernabbens IF
   
Hanssons krog Presentkort, middag för två
  574 Patrik Holmqvist-91, Linköping
   
Optiker Tottie Presentkort, adidas solglasögon
  831 Fredrik Johnsson-71, Möllstorp
   
Team Sportia Presentkort
  55 Ann-Sofie Sjöndin-80, Bodabruk GoIF
   
Peak Performence Compressionsbyxa, herr
  255 Henrik Brovell-79, Kalmar RC Triathlon
   
Peak Performence Compressionsbyxa, dam
  344 Josefin Forsgren-88, Kalmar RC


  Män 10km        
1 Ababa Lama 93 Hälle IF 29:40 738
2 Japhet Kipkorir 81 Kenya 29:51 741
3 Yared Admasu 87 Hälle IF 30:16 739
4 Ebba Tulu Chala 96 Spårvägens FK 30:38 742
5 zachary miruka mogendi 86 kenya 31:13 942
6 Boniface Mukuwa 93 Kenya 32:42 744
7 Anton Rehn 92 Högby IF 32:57 82
8 Nuray Yassin 82 Hälle IF 33:46 740
9 Mikael Zetterberg 76 GoIF Tjalve 33:57 544
10 Johan Nordström 72 Runday IF 34:26 835
11 Mikael Bäcklund 84 Högby IF 34:50 532
12 David Kasselstrand 82 Gamleby OK 34:56 986
13 Gustav Milesson 92 Högby IF 35:00 226
14 Olle Sjölund 82 Utmaningarnas Hus 35:33 564
15 Hampus Horndahl 95 Comenius 35:47 781
16 Daniel Johansson 75 Comenius 36:05 771
17 Christian Pettersson 85 FK Studenterna 36:27 126
18 Oliver Wykman 94 Peak Performance Kalmar 36:36 562
19 Tobias Ingvarsson 76 Högby IF 36:42 977
20 Marcus Gunnarsson 89 Föra AIK 36:48 469
21 Erik Kullberg 94 Nybro 36:54 195
22 Jens Wicksén 83 FK Studenterna 36:57 288
23 Erik Karlsson 98 Högby IF 37:05 194
24 Johan Danielsson 88 Polisen Oskarshamn 37:07 959
25 Matthias Israelsson 78 Stensjön IF 37:21 514
26 Tony Göransson 90 Kalmar 37:24 706
27 Jimmy Ovhagen 69 Axa Sports Club 37:28 851
28 Filip Kroon 89 JL bilar runningteam 37:39 210
29 Ludvig Bjurelid 00 Högby IF 37:56 439
30 Jens Söder 74 Team Bockholmen 37:57 287
31 Viktor Svensson 87 Lj bilar runningteam 38:03 724
32 Simon Rohde 89 Högby IF 38:07 644
33 Martin Westling 94 Team Tete RC 38:08 504
34 Erik Aschan 75 Runday IF 38:09 192
35 Magnus karlsson 73 Familjen Karlsson 38:12 453
36 Tomas Ackebjer 72 Torslanda 38:12 698
37 Johan Karlsson 79 Jenny Nyströmsskolan 38:40 905
38 Carl Henrik Niper 80 IKJ Haninge 38:43 826
39 Lars Käll 70 Kalmar 38:47 922
40 Linus Alburg 89 338 Småland Triathlon&Multisport 38:50 425
41 Markus Persson 84 Malmbäcks IF 38:56 494
42 Anders Reinholdsson 66 Kalmar RC Triathlon 39:04 829
43 Robert Liljeqvist 76 Oskarshamn 39:09 968
44 Mikael Held 74 Heldag Runningclub 39:11 533
45 Hannu Tahvanainen 69 JL Bilar running team 39:12 242
46 Daniel Foleby 84   39:26 852
47 Henrik Brovell 79 Kalmar RC Triathlon 39:29 255
48 Johannes Erixon 77 FK Studenterna 39:29 331
49 Fredrik Rönnegård 66 Norrköping 39:41 214
50 Anton Lernstål 89 kalmar 39:42 79
51 Ola Karlsson 63 Kalmar RC Triathlon 39:43 940
52 Stefan Löfhede 81 Glasrikets RC 39:59 975
53 Hampus Karlsson 92 Kalmar 40:12 821
54 Johan Andersson 87 Kalmar RC 40:20 898
55 Anton Gustafsson 87 Solna 40:22 78
56 Umberto Vertetics 58 Bladhs motionsgrupp i Havslätt 40:24 719
57 Johan Lundgren 59 HLK-92 40:26 314
58 Mikael Pettersson 80 Holmgrens Bil AB 40:31 540
59 Håkan Wennhage 65 Lysekil 40:34 267
60 Filip Ainouz 84 IF Linnéa 40:35 208
61 Jonas Petersson 72 Uppsala LK 40:37 839
62 Johan Högström 66 Kalmar RC 40:42 312
63 Johan Berg 87 Kalmar 40:46 886
64 Jonas Karlsson 77 Ålems OK 40:51 335
65 Thomas Börjesson 62 Team Blekinge LF 40:52 689
66 Jonatan Andersson 90 Kalmar 40:53 340
67 Carl Söderquist 67 Suzannes RC 40:54 768
68 Stefan Petersson 68 Kalmar OK 40:54 937
69 Jonas Svendsén 75 Svendsén Running club 40:56 337
70 Mattias Lindell 71 Kalmar RC 40:59 519
71 Tomas Holmström 63 Ålems OK 41:06 700
72 Henrik Johansson 82 Persnäs AIF 41:08 258
73 Daniel Göthberg 76 Kalmar RC Tri 41:14 139
74 Anders Sjökvist 72 IFK Borgholm 41:19 29
75 Anders Johansson 75 Fluffy Bunny Feet RC 41:23 21
76 Emil Karlsson 99 Hornsö triathlon 41:25 175
77 robban lundin 70 Lundin RC 41:26 612
78 Jimmy Thörnberg 87 Linköping 41:27 298
79 Marcus Alexandersson 73 Kalmar OK 41:27 466
80 Gustav Svensson 91 Kalmar RC 41:29 228
81 Henning Karlsson 84 Barnkliniken RC 41:30 252
82 Magnus Grimheden 70 Länsstyrelsen Kalmar län 41:48 447
83 Staffan martinsson 84 Kalmar rc Triathlon 41:52 957
84 jesper augustine 78 Crosswood runners 41:53 815
85 Adam Kjellgren 91 Kalmar 41:59 2
86 Olof Juhlin 89 Linköping 42:04 567
87 David Erlandsson 98 Kamar RC 42:10 696
88 Christia Lengqvist 77 JL bilar runningteam 42:11 123
89 David Nilsson 82 Ramsättra 42:15 987
90 Daniel Malmgren 83 Kalmar 42:16 140
91 Simon Elmqvist 86 Genvägens RC 42:18 641
92 Markus Rosenlund 73 Rinkabyholm 42:20 869
93 Stefan Tunsäter 70 Kalmar RC Triathlon 42:23 657
94 Håkan Andersson 73 Stockholms RK 42:26 264
95 Ulrick Hultman 68 Stora Rör 42:27 865
96 Daniel Nilsson 76 Timmernabben 42:33 141
97 Christer Hansson 65 Örebro AIK 42:35 120
98 Johan Ericson 74 Nybro 42:51 931
99 Krister Lundgren 78 Team Tete RC 42:53 384
100 Anton Hermansson 02 Högby IF 42:55 81
101 Christian Axelsson 79 Klavreström 42:55 128
102 Mattias Almswik 73 Algutsrum 42:59 516
103 Max Harrieson 66 Högby IF 42:59 527
104 Stefan Unosson 60 Kalmar RC 43:00 787
105 Andreas Barkstedt 77 Glasrikets RC 43:10 33
106 Mikael Hildingsson 65 Höskullen IF 43:11 534
107 Albert Asterhed Jarfjord 92 IFK Sävsjö 43:12 5
108 Daniel Jonsson 74 Kalmar RC 43:16 845
109 Johan Söderlund 89 Lone Wolf 43:19 322
110 Ted Blomlöf 74 Kalmar 43:19 669
111 Emil Bennermo 96 Hybo AIK 43:22 171
112 Cristofer Holm 90 Stegetföre RC 43:24 910
113 Stefan Jidefur 73 Näsgatan RC 43:27 655
114 Leif Nilsson 57 Växjö LK 43:35 400
115 Emil Eklund 78 Bäckebo 43:38 172
116 Anton Lugn 00 Bankeryd 43:56 80
117 mats liljegren 74 kalmar 43:59 879
118 Thomas Höögh 78 Kalmar 44:01 682
119 Robert Liebgott 78 Oskarshamn 44:04 615
120 Marcus Johansson 80 Hossmo RC 44:06 470
121 Peter Franzen 73 Emmaboda Verda OK 44:11 586
122 Martin Karlsson 71 Utsikten Motion & Bastu 44:14 505
123 Gunnar Wärnfeldt 73 Glömminge IF 44:18 225
124 Fredrik Widing 75 Elmhults sc 44:19 881
125 Patrik Elgmo 70 Comenius 44:22 776
126 Jerker Wahlman 78 JL-Bilar Running Team 44:28 882
127 Hans Hovbratt 70 Comenius 44:32 779
128 Mårten Svensson 81 Friskis&Svettis Kalmar 44:32 889
129 Ulf Holmgren 68 Comenius 44:33 772
130 Marcus Atterlord 72 Uddevallshyltan 44:36 467
131 Klas-Göran Nilsson 55 Kalmar 44:38 382
132 Magnus Hjelm 77 Växjö 44:40 450
133 Jonas Carlsson 65 kalmartravets Restauranger 44:41 820
134 Robert Sjöberg 76 Kalmar 44:42 616
135 Jörgen Kernell 77 Träskmarkens IF Sturefors 44:44 355
136 Anders Hildingsson 70 Team Tete RC, Oskarshamn 44:45 19
137 Lars Widmark 82 Räpplinge skola IF 44:45 970
138 Andreas Ekberg 74 JL Bilar Running Club 44:47 36
139 Benjamin Bramwall 84 Kalmar 44:47 88
140 Jonas Gustavsson 79 Kalmar 44:48 847
141 Anders Lundqvist 68 Föra AIK 44:51 23
142 Marcus Eriksson 81 Högsrums FF 44:53 802
143 henrik övgård 77 högby if 44:57 914
144 Fredrik Wahlstedt 73 Kalmar 45:00 217
145 Fredrik Karlsson 73 Bostorp RC 45:02 213
146 Johan Wittberg 87 Kalmar 45:03 324
147 Mathias Avemarker 67 Stora Aby Målilla 45:04 911
148 Fredrik Sandelius 84 TN System AB 45:05 215
149 Magnus Carlsson 77 Råbergs Bil i Kalmar 45:07 444
150 Mikael Widing 77 Kalmar 45:12 880
151 Axel Johansson 94 Kalmar Södra IF 45:13 904
152 Mathias Nyren 86 Comenius 45:16 849
153 Jimmie Johansson 90 GB Ultras 45:17 295
154 Jan Petersson 75 Kalmar - Addbooks 45:22 275
155 Sebastian Granath 96 SöderPort AB Halltorp 45:23 639
156 Lucas Gröhn 77 Solvändan RC 45:23 917
157 Magnus Sjögren 70 Trekanten Running Club 45:26 799
158 Stefan Lundblad 87 Nybro 45:26 946
159 David Gustafsson 92 Göteborg 45:28 146
160 Pontus Råberg 85 Färjestaden 45:35 599
161 Peter Glyt 66 Kalmar 46:17 595
162 Niklas Dahlberg 82 Sköldinge IF 45:36 553
163 Andreas Nordin 73 Ekerum Resort AB 45:37 43
164 Karl-Oskar Palmgren 79 SYAB 45:38 969
165 peter sidestål 64 lonesomrunners 45:39 593
166 Jesper Gunnarsson 84 Kalmar 45:46 290
167 Mikael Palm 80 Kalmar OK 45:48 859
168 Stefan Brorsson 81 Kalmar 45:52 652
169 ?     45:57 796
170 Simon Svensson 89 Kalmar 45:58 645
171 Peter Eriksson 72 Meridium 45:59 584
172 Mikael Sjöberg 73 BCC Plant The Planet 46:04 541
173 Daniel Elmgren 75 Näsgatan RC 46:06 807
174 Willie Milesson 91 Kalmar 46:06 892
175 Peter Wallfors 69 Lindsdal 46:07 594
176 Jörgen Johansson 76 FLYGT IF 46:14 351
177 Rikard Martinsson 82 Flygt IF 46:17 611
178 Daniel Johansson 88 Comenius 46:17 775
179 Nicklas Karlsson 69 Hornsö Triathlon 46:18 548
180 Markus Persson 74 Advitum 46:26 495
181 Dennis Jonsson 90 Hulterstads AIK 46:28 152
182 Joel Rydh 75 Kalmar 46:29 304
183 Henric Ipsen 76 JL bilar Runningteam 46:30 253
184 Leo Sepp-Mattisson 89   46:31 933
185 Magnus Dahlgren 67 Goif Tjalve 46:32 445
186 Henrik Halling 77 DB Schenker, Nybro 46:33 256
187 Niklas Olsson 85 Trekanten if 46:38 556
188 Jocke Henningsson 71 Kalmar 46:39 303
189 Mats Svensson 59 Bjärnum 46:39 912
190 Fredrik Backskär 74 Mönsterås 46:42 212
191 Krister Eriksson 87 Kalmar 46:46 383
192 Andreas Jonsson 83 Kalmar 46:48 38
193 Johan Rostedt 87 uppsala 46:52 318
194 Tobias Broberg 85   46:54 817
195 Tommy Kliippvik 51 Högby IF 46:55 789
196 Mats Melander 62 Kalmar 46:56 510
197 andreas axelsson 72 högby if 47:04 833
198 Victor Molin 90 KALMAR 47:08 801
199 Per Janvig 77 Läckeby 47:10 579
200 Thomas Johansson 65 Högby 47:13 683
201 Henrik Andersson 72 Nybro Ski 47:15 254
202 jonas sandin 66 dunö 47:18 336
203 Kenny Dolleris 71 Falu IK 47:27 375
204 Kalle Frimodt 81 Årsta 47:29 357
205 Jimmie Hellström 69 Långviks Löparsällskap 47:30 294
206 Christian Lindster 73 Timmernabbens IF 47:30 956
207 Jan Gustavsson 68 SOK Viljan 47:31 273
208 Stefan EK 68 Björklöven 47:42 901
209 Erik Smedberg 93 Kalmar 47:44 199
210 Joachim Persson 82 Helsingborg 47:44 299
211 Erik Svensson 80 Preem IF 47:47 906
212 Mattias Nelson 79 Handlarn Bremerlyckan 47:50 524
213 Oskar Brengesjö 89 Kalmar 47:52 570
214 Erik Bjursell 90 Kalmar TS 47:53 840
215 Patric Norlin 68 Team Sportia Giraffen Kalmar 47:54 834
216 Alex Sundstedt 82 Kalmar 47:55 7
217 Johan Sundh 86 Växjö 47:55 319
218 Thomas Petersson 74 Lädja 47:58 853
219 Mikael Karlsson 71 Södra IF 47:59 537
220 Jesper Axelsson 96 Föra AIK 48:00 980
221 Stefan Eriksson 60 Kalmar 48:02 654
222 Magnus Johansson 67 Vassmolösa 48:05 963
223 Jonathan Runesson 91 Gullabo 48:07 341
224 Michael Persson 57 Bockara 48:12 971
225 Jörgen Andersson 68 Skirö-Nävelsjö Bandy 48:13 350
226 Mattias Lugn 70 Bankeryd 48:16 520
227 Fredrik Andersson 66 SöderPort AB Halltorp 48:18 211
228 Emil Nilsson 86 Högsrums FF 48:18 927
229 Claes Tillborg 82 Kalmar 48:22 133
230 Roland Brengesjö 61 Kalmar 48:22 624
231 Torbjörn Karlsson 65 Utsikten Motion & Bastu 48:22 707
232 Johannes Pöyhönen 75 Svenska Spel 48:23 333
233 Andreas Gunnarsson 80 Kalmar 48:26 37
234 Magnus Åhlund 59 Limhamn 48:27 784
235 Börje Rostedt 52 vetlanda 48:35 100
236 Henrik Hammarström 78 Kalmar FF 48:36 257
237 Andreas Arvidsson 76 JL Bilar runningteam 48:44 32
238 Conny Söderberg 67 FLYGT IF 48:44 134
239 Johan Malmqvist 88 Linköping 48:47 315
240 Oskar Karlsson 82 Kalmar 48:47 571
241 Tommy Larsson 79 Kalmar Simallskap 48:49 823
242 Jesper Sjöberg 78 Gustavsberg 48:51 291
243 Anders Sjögren 64 Kalmar 48:53 28
244 Kristian Olsson 79 Kalmar 48:54 385
245 Bengt-Åke Selldahl 58 Kalmar Vatten AB 48:56 87
246 Ulf Liljebjörn 67 Telia IF 48:58 713
247 Stefan Ek 74 Kalmar 49:01 653
248 Johan Thörnblad 73 Askaremåla RC 49:09 323
249 Karl Sjöberg 86 Caverion EL-VVS-VENT 49:09 365
250 Anders Borgman 80 Sölvesborg 49:09 913
251 Martin Andersson 01 Kalmar HC 49:12 497
252 Mikael Karlsson 57 Kalmar 49:15 538
253 Kristoffer Ekman 83 Skövde 49:16 924
254 Börje Svensson 64 FK puls 49:19 101
255 Mattias Östborg 73 Kalmar 49:23 523
256 Peter Sideström 71 Kalmar 49:24 592
257 Joakim Axelsson 00 Föra AIK 49:24 979
258 Rickard Waldèn 73 Kalmar 49:25 609
259 Håkan Norin 58 Ramshult 49:25 944
260 mattias kullman 74 kalmar 49:27 518
261 Mikael Söderholm 60 Sibirien 49:27 543
262 Thomas Nilsson 70 Algutsrum 49:27 685
263 Thomas Axelsson 84 Kalmar 49:28 678
264 Johan Bobeck 63 Kalmar 49:28 868
265 Patrick Lindborg 73 Kalmar 49:32 854
266 Andreas Lennartsson 73 JLbilar runningteam 49:33 42
267 Martin Nilsson 83 Mycket Gutt IF 49:38 918
268 Anders Jansson 73 Stenungsund 49:41 20
269 Jonas Berggren 77 Färjestaden 49:42 786
270 Ulf skagne 71   49:43 782
271 Peter Mosseke 89 Glömminge IF 49:44 830
272 Viktor Johansson 98 Kalmar 49:46 723
273 Johan Krantz 79 Växjö 49:46 836
274 Peter Lundqvist 74 Vassmolösa 49:46 903
275 Jörgen Svensson 72 Kalmar RC Triathlon 49:55 954
276 Marcus Lundgren 77 Råbergs Bil i Kalmar 49:57 471
277 Håkan Sjöstrand 69 Kolboda 50:02 266
278 Dan Åberg 59 Apoteket AB 50:03 136
279 anders erikson 63 nybro gräsmatteansare 50:04 18
280 Peter Nilsson 63 Kalmar 50:06 591
281 Sven Lundqvist 48 Kalmar 50:08 666
282 Wiktor Holst Vingren 00 Pumpgatans elit 50:08 728
283 Johan Persson 77 Malmbäcks IF 50:11 317
284 Simon Larsson 74 Kalmar 50:12 642
285 Samuel Öhman 00 TN System AB 50:14 934
286 Stefan Fransson 71 Franssons Konsult AB 50:14 938
287 Henrik Petersson 78 Kalmar 50:16 260
288 Anton Engström 99 kalmar fäktklubb 50:16 935
289 Magnus Henriksson 63 Rödeby 50:20 449
290 Johan Engström 74 Kalmar 50:20 873
291 Andreas Sjöndin 81 Emmaboda 50:27 863
292 Joakim Kumlemark 81 Kumlemeto RC 50:27 896
293 Rasmus Lugn 02 Bankeryd 50:32 602
294 MIkael Hovdegård 64 Kalmar 50:33 535
295 Juha Suonvieri 62 Jukkasjärvi IF 50:33 926
296 Thommy Bergman 60 Stigmännen-Karlshamns OK 50:34 690
297 Robin Pettersson 00 Mellösa Kickers 50:35 619
298 Nicklas Tigerryd 81 Gissen Runners 50:36 550
299 Mats Asplund 66 Föra AIK 50:37 862
300 Åke Andreasson 60 Comenius 50:41 778
301 Patrik Lönngren 65 Åland 50:42 575
302 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets rc 50:42 722
303 Pär Lundqvist 80 Nybro ski 50:47 967
304 Henrik Gustafsson 81 Sportmoments 50:50 794
305 Niclas Johansson 71 TN System AB 50:54 552
306 Johan Milleback 75 Milleback RC 50:55 316
307 Andreas Jönsson 78 Kalmar 50:56 40
308 Matz Nilsson 70 Kalmar 50:57 837
309 Kjell Digréus 64 Bockara 51:02 380
310 Daniel Fernandez 77 Råbergs Bil i Kalmar 51:06 138
311 Milton Danielsson 01 Kalmar 51:12 545
312 Robert Albertsson 75 Färjestadens Motions IF 51:26 613
313 Magnus Nilsson 76 Kalmar 51:29 452
314 Adam Blomqvist 88 Kalmar 51:32 1
315 Johakim Nylander 77 Wästbygg IF 51:36 306
316 Tobias Palmkvist 77 Kalmar 51:38 694
317 Magnus Nilemyr 80 Kalmar 51:38 976
318 martin blixt 80 Undantaget RC 51:39 895
319 Folke Lundberg 45 Högby IF 51:40 806
320 Tomas Ek 79 Kalmar 51:41 699
321 Dan Rundqvist 67 Lessebo OK 51:42 985
322 jan landin 59 kalmar 51:49 274
323 Karl-Johan Åhlund 61 Råbergs Bil i Kalmar 51:51 368
324 Mats Nilsson 75 JL BILAR RUNNING TEAM' 51:51 511
325 Simon Leijnse 70 Kalmar 51:51 643
326 Carl Nielsen 88 Kalmar 51:52 838
327 Per Håkansson 63 Runacademy IF 51:55 578
328 Niklas Persson 72 FLYGT IF 51:57 557
329 Magnus Heintges 75 Kalmar 51:58 897
330 Roger Lundberg 55 Butik Öland AB 52:01 622
331 Robin Eriksson 96 Trekanten 52:11 618
332 Andreas Berg 79 Kalmar 52:13 793
333 Christer Jonsson 62 Kalmar 52:15 875
334 mattias björk 75 BSS & Triathlon 52:18 517
335 Theo Björk 04 Bromma If 52:18 672
336 markus nilsson 71 Södra IF 52:18 981
337 Rune Strand 63 Linköping 52:22 626
338 Tony Erndin 62 Vedbylund Häst & Släp 52:26 705
339 Stefan Persson 54 Sweco 52:29 804
340 Melwin Strömqvist 02 Högby IF 52:31 843
341 Danne Lundqvist 75 Evenemang.se 52:31 943
342 Evry Johansson 65 Färjestadens Motion IF 52:32 982
343 David Stalberg 96 Huddinge 52:33 149
344 Mats Wåhlin 81 KALMAR 52:35 513
345 Patrik Holmqvist 91 Linköping 52:35 574
346 Andreas Spångberg 88 Herbalife Kalmarsund 52:37 45
347 Tobias Andersson 76 Smedby 52:42 769
348 Oscar Johansson 98 Föra AIK 52:44 569
349 Johan Nilsen 72 Kalmar 52:51 810
350 Tomas Österström 66 LGOIF 52:52 978
351 Fredrik Sjömar 88 Kalmar 53:00 216
352 Alfons Svendsén 01 Svendsén Running club 53:02 9
353 Daniel Dahl 74 Sporsjö 53:05 137
354 Adam Kämpe 68 Kalmar RC Triathlon 53:14 3
355 Ragnar Olsson 60 Kalmar 53:14 601
356 Richard Olsson 64 Mummelycke 53:17 932
357 Erik Viklund 80 Lund 53:17 200
358 Jonatan Reinholdsson 71 Drag 53:21 941
359 Johan Björkman 71 Skuteryd 53:25 308
360 Johan Hasselström 83 Malmö 53:27 311
361 Martin Hansen 82 Kalmar 53:29 499
362 Tobias Sjöberg 74 Oskarshamn 53:31 695
363 Jonas Andersson 87 Kalmar 53:32 334
364 Jörgen Karlsson 71 Kalmar 53:33 352
365 Mikael Alexander 73 Kalmar 53:36 531
366 Henrik Sandberg 71 Drag 53:42 261
367 Lars Michélsen 97 Mörbylånga 53:46 395
368 Mattias Wickman 81 Kalmarpolisens idrottsförening 53:54 522
369 Christian Dahl 71 FLYGT IF 53:58 124
370 Olof Nyman 86 Apoteket AB 54:00 568
371 Joel Tholin 93 Kalmar 54:01 305
372 Anton Martinsson 88 Vassmolösa 54:02 960
373 Anders Kvarnkullen 70 Läckeby 54:03 22
374 Kalle Mylläri 74 Mönsterås 54:03 358
375 Magnus Nilsson 68 JL BILAR RUNNING TEAM 54:04 451
376 Patrik Pettersson 78 Stockholm 54:07 576
377 Maurice Weber 80 Växjö 54:08 525
378 Thomas Nilsson 73 Södertälje 54:08 887
379 patrik mizera 84 Team KanJagKanDu 54:10 961
380 Pontus Gustavsson 75 Caverion EL-VVS-VENT 54:11 597
381 Jimmy Gummesson 74 Kalmar 54:14 296
382 Tomas Ljung Johansson 62 Kalmar 54:16 767
383 Christian Rehnqvist 76 Kalmar 54:24 127
384 lars Åberg 67 kalmar 54:29 397
385 Magnus Björnstedt 66 Färjestaden 54:31 443
386 Claes Ek Guténius 64 Kalmar 54:32 131
387 Tim Christensson 89 Kalmar 54:40 693
388 Marcus Funke 77 Kalmar 54:42 468
389 Filip Mylläri 97 Mönsterås 54:43 209
390 Fredrik Johansson 71 JL bilar 54:47 766
391 Andreas Skarsäter 74 Florhult Running Club 54:49 44
392 Matti Björebro 80 Kalmar 54:50 515
393 Henrik Johansson 79 Kalmar 54:51 259
394 Mikael Lindewald 75 Kalmar 54:55 888
395 Johan Gunnarsson 74 Oskarshamn 54:55 972
396 Robert Runnemark 89 JL BILAR RUNNING TEAM 55:09 617
397 Stefan Olausson 65 Färjestaden 55:09 659
398 petter hulthén 89 kalmar 55:10 870
399 Erik Michélsen 65 Mörbylånga 55:11 196
400 Stefan Knutsson 73 Caverion EL-VVS-VENT 55:11 656
401 Torgny Svensson 67 Torsås 55:12 708
402 Patrik Aldén 80 Västervik 55:13 573
403 Magnus Berglund 79 Comenius 55:18 777
404 Mats Widjestam 62 Enskede 55:20 512
405 Lars-Erik Johansson 58 Comenius 55:27 774
406 Reine Kärredal 69 Kalmar 55:34 884
407 michael heyne 71 Ljungbyholm 55:41 860
408 Thomas Tuvesson 77 Kalmar 55:51 687
409 Mats Hammar 82 Kalmar 55:51 812
410 Andreas Aaw 74 Vallentuna Hockey 55:59 876
411 Markus Aaw 03 Vallentuna Hockey 55:59 877
412 Johan Linnér 70 Kalmar 56:06 325
413 ola linden 70 prinsnäs 56:06 560
414 Günter Ruchatz 71 Kalmarpolisens IF 56:11 878
415 Tommy Sjöbäck 61 JL bilar runningteam 56:12 704
416 Gusten Johansson 78 Kalmar 56:15 229
417 Christer Svensson 50 Kalmar 56:19 122
418 joakim tisell 79 kalmar 56:21 791
419 Hasse Andersson 67 Scenteknik-Kalmar AB 56:23 244
420 Jonas Widell 65 Solna 56:24 339
421 Viktor Rydell 71 Ängö RC 56:32 725
422 Lars Pedersen 69 Helmet Island Runners Team 56:36 915
423 Sebastian Pedersen 01 Helmet Island Runners Team 56:37 916
424 Jörgen Ohlsson 70 KALMAR 56:48 354
425 Fredrik Johnsson 71 Möllstorp 56:50 831
426 Anders Schertell 62 Kalmar 56:51 27
427 Richard Sjöbäck 83 JL BILAR RUNNING TEAM 56:52 608
428 Göran Hermansson 48 Hermanssons IF 56:59 232
429 Joakim Gustavsson 66 Mantorp 56:59 302
430 Tommie Öhman 71 TN System, Kalmar 57:02 702
431 Mikael Skogersson 88 Kalmar 57:10 542
432 Mats Arvidsson 67 Kalmar 57:14 825
433 Sigfridsson Ulf 59 Arla Foods Kalmar 57:17 640
434 Leif Ogsäter 57 Växjö 57:18 401
435 David Rundberg 77 Ljungbyholm 57:19 148
436 Roger Andersson 70 Färjestaden 57:20 620
437 Claes Hedström 66 Viggeby If 57:27 132
438 Pontus Fransson 91 Kalmar 57:27 596
439 Charles Gustavsson 85 TN System, Kalmar 57:43 117
440 Mattias Lergeborg 72 Oskarshamn 57:45 958
441 Roger Carlström 68 Atom26 57:46 621
442 Thord Andersson 58 Läckeby 57:47 691
443 Niklas Melin 65 Färjestaden 57:51 554
444 Kjell Bjursell 44 Högsrums FF 57:54 841
445 Marcus Tinnert 74 Kalmar simsällskap 57:56 472
446 Niclas Alfzon 69 Råbergs Bil i Kalmar 57:58 551
447 Anders Persson 73 Kalmar 58:09 24
448 Westergren Ebbe 51 Kalmar OK 58:11 727
449 Fredrik Edéus 72 Hossmo Transport 58:15 218
450 Roger Lindholm 74 JL bilar runningteam 58:15 623
451 mikael johansson 88 Gullabo sk 58:32 536
452 Olof Andersson 61 Ängelholm 58:42 565
453 Jonas Bengtsson 67 Oskarshamn 58:43 921
454 Ulf Johansson 65 Kalmar 58:45 712
455 Jacob Ventlinger 89 Kalmar 58:47 272
456 Katrl Lönnberg 80 Comenius 58:58 773
457 Björn Kjellsson 53 Moheda 59:02 95
458 Bo Johansson 55 Växjö 59:02 97
459 dennis Angeland 88 kalmar 59:18 150
460 Pontus Hallberg 91 Kalmar 59:29 600
461 torleif bergvall 52 Kalmar 59:48 709
462 Erik Falk 86 Ljungbyholms GoIF 59:49 193
463 Peter Andersson 80 Västervik 1:00:02 583
464 Johannes Kreutzer 86 Bergkamen 1:00:10 332
465 Mats Hannerz 59 Kalmar 1:00:10 508
466 Tomas Olsson 54 JL BILAR RUNNING TEAM 1:00:10 701
467 Roger Andersson 50 Kalmar 1:00:10 765
468 Andreas Arnehall 78 Apoteket AB 1:00:14 31
469 Björn Danielsson 78 Rejlers if 1:00:16 857
470 Per Styrlin 62 Kalmar 1:00:19 908
471 Joakim Gustafsson 68 Vissefjärda Goif 1:00:35 301
472 Gustav Sjöblom 89 Lund 1:00:39 227
473 Kent Andersson 54 Mönsterås 1:00:54 376
474 Peter Arvidsson 70   1:00:57 819
475 johan Danielsson 89 Kalmar 1:00:59 866
476 Marcin Machaj 78 Kalmar 1:01:00 465
477 Erik Petersson 42 Färjestadens Motion 1:01:01 198
478 Magnus Gustafsson 69 Telia IF Kalmar 1:01:02 448
479 Kenneth Johansson 66 Ncc If Stockholm 1:01:04 374
480 Patrik Johansson 84 Ingen 1:01:09 928
481 Martin Järkell 81 Viken 1:01:12 501
482 Emil Eriksson 89 Råbergs Bil i Kalmar 1:01:16 173
483 Karl Kreutzer 56 Bergkamen 1:01:17 366
484 Anders Cronholm 84 Kalmar 1:01:20 17
485 Göran Petersson 52 Landstinget 1:01:23 233
486 Andreas Borén 74 Atea 1:01:56 34
487 David Svedin 75 Comenius 1:02:01 780
488 Göran Hallberg 65 Halltorp Rördelar 1:02:03 231
489 Kristofer Wallin 84 Kalmar 1:02:05 816
490 Johan Kullman 78 Ingen 1:02:09 313
491 Daniel Svensson 79 Kalmar 1:02:33 144
492 MIKAEL ROSELL 71 SUN INN RUNNERS 1:02:35 919
493 Thomas Wiklander 66 Kalmar 1:02:43 688
494 Christopher Dywik 84 Kristdemokraterna 1:03:03 130
495 Kent Ljunggren 57 Ålem 1:03:13 378
496 Jimmy Gustafsson 85 Öland 1:03:28 297
497 Tommy Karlsson 54 Habbestorp 1:03:34 703
498 Mikael Lyngbrant 73 kalmar 1:03:40 539
499 Anders Pettersson 62 Skanska 1:03:51 25
500 Thomas Sahlström 89 Team Sahlström 1:04:13 686
501 Behnam Borghey 93 Kalmar 1:04:19 85
502 Arvid Johansson 01 Kalmar Simsällskap 1:04:23 83
503 Eric Gerlofstig 91 Kalmar 1:04:35 189
504 Albin Johansson 04 Kalmar Södra 1:04:41 6
505 Mattias Ottevi 72 Meridium AB 1:05:04 521
506 Olle Ottevi 02 Arontorp 1:05:04 563
507 Peter Mårdh 54 Kalmar 1:05:10 590
508 Kent Inga 68 Hammarby Fans 1:05:35 377
509 Tommy petersson 55 Atlas Copco, Kalmar 1:05:37 814
510 Tom Klugh 47 Clemson 1:06:13 939
511 Johan Frid 83 Telia IF 1:06:34 309
512 Peter Lorscheider 59 Mörlunda 1:07:05 588
513 Lars Wågesjö 61 Kalmar 1:07:32 396
514 Jorge Hernandez 57 Växjö 1:07:34 343
515 Kenneth Condrup 64 Kalmar 1:08:13 373
516 Domenik Singh 93 Hessler 06 1:09:39 157
517 Curt Ekvall 44 Glömminge IF 1:10:09 135
518 Emil Johansson 01 Föra AIK 1:10:31 174
519 Leif Eriksson 62 Torsås 1:10:49 399
520 Håkan Elvung 52 Åfors 1:14:44 265
521 Tom Oscarsson 88 Byn 1:14:47 697
522 Bernt Olausson 64 kalmar 1:14:55 91
523 Gert Rämnér 54 TN System, Kalmar 1:15:40 222
524 Håkan Andersson 70 Kalmar RC 1:17:34 263
           
  Kvinnor 10km        
1 Therese olin 82 Ullevi FK 35:57 676
2 Jessica Kihlström 85 Högby IF 37:09 737
3 Monicah Wahome 87 Kenya 38:04 743
4 Emilia Ohlin 93 Trollhättans IF 38:51 177
5 Emma Bergman 91 Ullevi FK 39:16 180
6 Frida Södermark 78 GoIF Tjalve 39:19 221
7 Erika Lindeblad 93 Kalmar SK 39:35 813
8 Kristina Stenberg 82 Spårvägens FK 40:34 389
9 Gunilla Eriksson 78 Kalmar 41:20 224
10 Hanna Södergren 97 FIF Gnistan 41:34 240
11 Rebecca Lönn 92 Kalmar 42:03 604
12 Lina Stark 78 Kalmar 42:30 406
13 Marlene Wåhlstedt 81 Häxan&Fyren AB 42:57 496
14 Malin Fredriksson 77 Kalmar OK/Team Dobsom 43:00 458
15 Lisa Rosén 77 Högby IF 43:17 430
16 Hanna Ekström 83 Kalmar 43:23 236
17 Terese Friman 84 Glasriket RC 43:43 988
18 Karin Frimodt 82 IF Linnéa 43:46 360
19 Malin Annegård 85 Centrum OK 44:02 455
20 Åsa Moberg 88 Kalmar 44:04 733
21 Hedvig Samuelsson 91 Lonesome runners 44:08 245
22 Alexandra Pettersson 91 OK Reftele 44:27 8
23 Malin Eliasson 86 Kalmar rc triathlon 44:35 457
24 Emmy-Lou Larsson 88 Kalmar 44:40 188
25 Anna Gustafsson 80 Kalmar 44:46 822
26 Charlott Lorentzon 69 Ålems OK 45:09 118
27 Kristina Juhlin 85 Uppsala Roller Derby 45:19 388
28 Maria Olsson 77 Pantern Running Club 45:30 936
29 Marie Johansson 65 lonesomrunners 45:39 483
30 Lisa Hedbäck 96 Kalmar 45:46 809
31 Anna Wester 77 Kalmar 46:14 63
32 Maria Arvidsson 87 Göteborg Majorna OK 46:19 474
33 Nathalie Johansson 91 Växjö 46:30 547
34 Sofie Fransson 91 Madesjö 46:37 648
35 Denise Göransson 81 Destination Kalmar RC 46:37 871
36 Alice Lohmann 77 Lohmann runners 47:00 10
37 Louise Monrin 89 Kalmar 47:06 436
38 josefin forsgren 88 kalmar rc 47:09 344
39 Christina Linnér 79 solrosvägen RC 47:09 864
40 Nina Martinsen 82 Kalmar RC Triathlon 47:12 558
41 Irene Carlson 63 Glasrikets rc 47:14 269
42 Linnea Liljegren 95 Målilla-Mörlunda SKi 47:25 424
43 Marica Skiöld 87 Nässjö 47:26 945
44 Linda Jonsson 92 Glasriket RC 47:43 923
45 Emma Skogersson Jonsson 78 Högby IF 47:50 844
46 Mia israelsson 71 Björkshults if 47:55 528
47 Anna-Lena Blomdahl 61 Hybo AIK 48:10 66
48 Linda warrebäck 82 Kalmar 48:19 872
49 Christina Iwarson 65 Hossmo 48:20 850
50 Caroline Kihlman 68 Telia IF Kalmar 48:21 108
51 Linn Palm 87 DRT 48:25 419
52 Josefine Schmitz 79 Växjö 48:31 348
53 Kajsa Ackebjer 74 Kalmar RC Triathlon 48:46 811
54 sara karlsson 87 kalmar 48:50 874
55 annika svensson 83 smedby boik 48:51 76
56 Anna Lundgren 83 Kalmar 48:55 59
57 Louise Persson 93 Kalmar 49:02 891
58 Emma Lindahl 87 Kalmar 49:03 183
59 Birgitta Wärdell 68 Trångsvikens IF 49:05 93
60 Hanna Dahmberg 80 Nybro IF 49:13 974
61 Caroline Sjöberg 77 Arla Foods Kalmar 49:16 846
62 Annie Jungå Davidsson 92 Växjö 49:22 73
63 Maria Pajkin 68 Högby IF 49:23 790
64 Jennie Mattisson 92 Herbalife Kalmarsund 49:26 281
65 Judith Dolleris 00 Falu IK 49:27 349
66 Angelica Noble 80 Kalmar 49:28 47
67 Linda Malm 92 kalmar 49:30 413
68 Julia Lundqvist 00 Vassmolösa 49:45 902
69 Lisa Jalmander 69 Högby IF 49:48 427
70 Rebeck Wahlström 77 Kalmar 49:51 605
71 Amanda Råsmark 91 Lundtorp IF 49:56 952
72 Karin Berggren 73 Färjestaden 49:57 785
73 Malin Simonsson 85 Torsås 50:00 464
74 Annicka Svensson 81 Ik Tuna Södra 50:01 72
75 Linn Mellström 91 Kalmar 50:01 418
76 Marie Tigerryd 81 Länsstyrelsen Kalmar län 50:24 489
77 Marie Petersson 75 FLYGT IF 50:28 487
78 Ann Glyt 70 Smedby 50:33 52
79 Anna-Stina Gustavsson 79 Trekanten 50:39 69
80 Linn Sjögren ? ATEA Kalmar 50:39 736
81 Camilla Ifwarson 71 Tri4Fun 50:44 103
82 Marie Fransson 89 Madesjö 50:45 481
83 Malin Sjöblom 80 Gislaved 50:45 900
84 Josephine Johansson 83   50:46 899
85 Hanna Palm 97 Färjestaden 50:51 929
86 Maja Vindskär 76 Furuhill RC 50:55 848
87 Jennica lennartsson 91 Kalmar 50:58 803
88 Sofie Frid 80 FLYGT IF 50:59 650
89 Sofia Lennartsson 84 Kalmar 51:05 832
90 Wenche Wikstrøm 75 Privat 51:07 726
91 Josefin Petersson 84 Oskarshamn 51:14 345
92 Lisa Ericson 75 Nybro 51:23 930
93 Tilda Strömqvist 02 Högby IF 51:24 842
94 camilla rudenstig 89 Kalmar 51:32 818
95 Kristina Gustavsson 68 Rockneby 51:33 387
96 Anna-Lotta Karlsson 85 Kalmar 51:35 67
97 Elin Elmefors 85 Uppsala 51:37 797
98 Camilla Lindström 71 Högby IF 51:38 104
99 Frida Gunnarsson 87 Kalmar 51:41 219
100 Lotti Harrieson 65 Högby IF 51:44 435
101 Annie Simonsson 90 Kalmar 51:52 74
102 Rebecca Hultqvist 82 Stockolm 51:52 603
103 Martina Holm 79 Kalmar 51:53 506
104 Ulrika Lundqvist 75 Färjestaden 51:53 718
105 Marie Loman 77 Lindsdal 51:54 947
106 Marie Stigson 67 IF Friskis&Svettis 52:06 488
107 Jennie Johnsson 75 JL-Bilar Running Team 52:17 883
108 Ann Björk 76 Hässelby SK 52:19 51
109 Elna Hägglund 85 Kalmar 52:22 167
110 Lisa Salminen 91 KALMAR 52:25 431
111 Stina Ivarsson 88 Kalmar 52:32 660
112 Anna Adolfsson 77 Kalmar 52:32 858
113 Katarina Larsson 74 Algutsrums if 52:34 371
114 Patricia Vildanfors 84 MP Kalmar 52:36 572
115 Jenny Simonsson 87 Växjö 52:41 285
116 landin pernilla 70 kalmar 52:46 393
117 Tinna Berg 77 Kalmar Saints Basket 52:48 909
118 Linda Lundqvist 81 Nybro 52:50 966
119 Fia Johansson 78 Gamleby 52:53 984
120 Rebecka Liljegren 92 Målilla-Mörlunda SKI 52:59 606
121 Linda Karlsson 74 Växjö 53:10 411
122 Elisabeth Hermansson 74 Småländska bränslen 53:13 165
123 Catarina Pettersson 66 Ljungbyholm 53:16 110
124 Linda Vingren 73 Pumpgatans elit 53:16 415
125 Ann-Charlotte Eriksson 66 Torsås 53:26 54
126 Sofia Alfredsson 91 Smedby 53:26 646
127 Therese Nyström 80 Kalmar 53:33 675
128 Anna Svensson 78 Glasrikets RC 53:48 61
129 Linda Fredriksson 78 Högby if 53:55 408
130 Helena Nordin 69 Ljungbyholms Bygg & Smide AB 54:01 248
131 Malin Adolfsson 75 Ole Bull 54:01 454
132 Lina Ragneteg 80 Oskarshamn 54:04 405
133 Nathalie Hovdegård 90 Stockholm 54:04 546
134 Anki Wittberg 58 Glasrikets RC 54:09 50
135 Sara Erskhans 77 Kalmar 54:09 633
136 Hanna Eriksson 78 Glasrikets RC 54:12 237
137 Linnéa Nilsson 87 MOTALA 54:26 423
138 Sandra Björklund 86 Påskallavik 54:32 628
139 Jonna Åström Kreutzer 83 Mönsterås 54:38 342
140 Johanna Bernljung 87 Kalmar 54:39 327
141 Marilen Blomberg 69 Ljungbyholm 54:46 492
142 Maria Evans 72 Östersund 54:52 476
143 Eleonora Pöyhönen 81 Form Frisörer 54:58 160
144 Eva-Mari Frösemo 78 Borgholm 54:59 206
145 Erika Fritzell 90 Anderstorps OK 55:01 201
146 Helena Ottevi 71 Hushållningssällskapet 55:03 249
147 Karin Nilsson 71 Fäejestaden 55:08 363
148 Marina Thybeg 64 Järfälla 55:09 792
149 Carla Toro 79 Apoteket AB 55:14 107
150 Elin Johansson 91 Kalmar 55:19 163
151 Anja Lundin 76 Färjestaden 55:26 49
152 Angelica Neüman 78 Destination Kalmar 55:29 48
153 Mia Stalberg 54 Huddinge 55:29 529
154 Susanne Wiberg 61 Högby IF 55:30 664
155 Åsa Lugn 76 Bankeryd 55:30 732
156 Kristine Facchini 77 Kalmar 55:42 391
157 Eva Jonasson 67 Apoteket AB 55:44 205
158 Kajsa Hedin 76 Moderaterna 55:46 356
159 Eleonor Blomqvist 71 Maingate Karlskrona 55:47 159
160 Sofie Johansson 93 Kalmar 55:49 651
161 Evelina Johansson 86 kalmar 55:52 207
162 Stina Svensson 78 Färjestaden 55:56 661
163 Anna Rydell 77 Kalmar 55:58 60
164 Erika Gardelin 76 Kalmar 55:59 202
165 Karin Gunnartz 76 Ramdala 55:59 361
166 Helena Cerwin 70 Kalmar 56:01 890
167 Åsa Niper 81 Älvsjö 56:02 734
168 Marika Linnér 75 Kalmar 56:05 491
169 Iréne Rohde 56 Högby IF 56:05 788
170 Birgitta Juhlin 57 Pk Hälsan 56:07 92
171 maria rickardsson 68 friskis och svettis 56:11 479
172 Susanne Jerneng 61 Torsås 56:12 663
173 Lovisa Reinholdsson 75 Boholmarna 56:13 955
174 Johanna Allen Dahlberg 79 JoLi-Life 56:15 326
175 MARIE MAGNUSSON 80 KALMAR 56:20 486
176 Katarina Gunnarsson 93 Läckeby 56:21 370
177 Isabelle Gunnarsson 91 Kalmar 56:30 271
178 Amanda Nolhage 89 Hultsfred löparklubb 56:45 953
179 yvonne sandin 69 dunö 56:48 730
180 Miamaria Runnqvist 74 Länsstyrelsen Kalmar län 56:51 530
181 Jenny Rydén 76 Kalmar RC 56:56 284
182 Zydrune Nilsson 78 Ingen 56:56 731
183 Dalila Safouane 72 Slimo löpagrupp 56:56 951
184 Tanja Jemeljanova 85 Kalmar 56:58 668
185 Emmy Torsund 73 Kalmar 56:59 187
186 Cecilia Bondesson 80 Hossmo 56:59 856
187 Johanna Andersson 93 Kalmar 57:02 329
188 Agnes Svensson 88 Kalmar 57:08 4
189 Helena Wihl 73 Kalmar 57:10 783
190 Laura Brederveld 87 Nederländerna 57:11 948
191 Rosita Karlsson 66 Högby IF 57:12 625
192 Rebecka Svensson 84 Stockholm 57:26 827
193 Marie-Louise Hedström 72 Viggeby IF 57:27 490
194 Sylwia Hornborg 74   57:29 828
195 Kerstin Knobloch 69 Rockneby 57:36 379
196 Jessica Johansson 71 Färjestaden 57:42 964
197 Marie Bolin 76 Kalmar 57:44 480
198 Malin Birgersson 90 Torsås 57:51 456
199 Karin Kärredal 68 Kalmar 57:53 885
200 Jenny Tinnert 73 Färjestaden 57:56 286
201 monika karlsson 78 slimos löpargrupp 58:02 950
202 Alva Andersson 98 Kalmar 58:04 11
203 Cecilia Karlsson 73 Bostorp RC 58:14 115
204 Anna-Karin Jonsson 81 Algutsrum 58:24 965
205 Hanna Marelius 95 Kalmar 58:40 907
206 Veronica Bjärklid 71 Kalmar 58:42 720
207 Camilla Bengtsson 67 Oskarshamn 58:43 920
208 Annika Sellgren 72 Rinkabyholmsskolan 58:44 75
209 Terese Erlandsson 75 Kalmar 59:01 671
210 Ulrika Lorentzon 69 Emmaboda 59:01 717
211 Elene Källroos 92 Borgholm 59:18 158
212 Britt-Marie Källroos 66 Borgholm 59:22 99
213 lena ståhl 58 förlosa 59:32 973
214 Janna Stavervik 88 Kalmar 59:35 276
215 Emelie lambert 94 Kalmar 59:38 169
216 Anna Wallgren 71 Mörbylånga 1:00:01 62
217 Louise Priscar 79 Ljungbyholm 1:00:14 437
218 anna wingsäter 92 Slimos löpargrupp 1:00:14 949
219 Kristina Svensson 62 Kalmar 1:00:16 390
220 Emma Kihl 79 Kalmar 1:00:17 182
221 emelie nilsson 87 kalmar 1:00:18 170
222 Stina Lindgren 73 Kalmar 1:00:19 824
223 Ann-Sofie Sjöndin 80 Bodabruk Goif 1:00:37 55
224 Linnea Johansson 91 Kalmar 1:00:43 420
225 Tove Göransson 88 Friskis&Svettis Kalmar 1:00:49 710
226 Sarah Bava 71 nybro 1:00:50 637
227 Berit Andersson 62 Ängelholm 1:00:51 89
228 Jessika Andersson 86 Kalmar 1:00:51 293
229 Marie Larsson 87 Kalmar 1:00:52 485
230 Katarzyna Machaj 79 Kalmar 1:00:59 372
231 Linda Wreibo 81 Ljungbyholm 1:01:00 416
232 Malin Svensson 82 Rinkabyholmsskolan 1:01:25 462
233 Terese Wärnfeldt 74 Glömminge IF 1:01:38 670
234 Karin Lindqvist 77 FK Finn 1:01:44 362
235 Linda Nilsson 78 Västervik 1:01:52 414
236 Sanna Swahn 85 Kalmar 1:02:01 631
237 Hanna Lambert 99 Kalmar 1:02:07 238
238 Emelie Abrahamsson 92 LSW IF (Motala) 1:02:08 168
239 Isabell Frank 78 Kalmar 1:02:09 270
240 Hanna Olsson 90 JL bilar runningteam 1:02:15 239
241 Malin Kelemit 90 Växjö 1:02:20 460
242 Jeanette Glyt 66 Kalmar 1:02:25 277
243 Sanna Pettersson 61 Algutsrum 1:02:33 630
244 Lise-Lotte Wallin 78 Kalmar 1:02:48 433
245 Anneli Andersson 59 Kalmar 1:02:49 70
246 Erika Espegren 91   1:02:51 795
247 Therese Persson 81 Kalmar 1:02:55 677
248 Elisabet Szabo 54 nybro 1:02:59 164
249 Madelene Johansson 79 Johanssons 1:03:00 440
250 Anna Karlsson 81 Grimslöv 1:03:06 57
251 Pernilla Engstrand 68 Ljungbyholm 1:03:20 582
252 Maja Sjögren 03 Trekanten Running Club 1:03:20 798
253 Regina Sjögren 75 Trekanten Running Club 1:03:20 800
254 Ulrika Björck 78 Oskarshamn 1:03:26 715
255 Camilla Hansson 69 Kalmar 1:03:27 102
256 Yvonne Aldentun 59 Kalmar 1:03:43 729
257 Ida Eklöf 89 Trekanten 1:03:55 268
258 Emma Bartl 89 Malmö 1:03:56 179
259 Diana Petersson 81 Kalmar 1:03:58 155
260 Anna Andersson 75 Ludvika 1:04:08 56
261 Jessica Nilsson 86 Färjestaden 1:04:10 292
262 Sara Annander 89 Halltorp Rördelar 1:04:10 632
263 Margreth Johansson 57 Kristdemokraterna 1:04:11 473
264 Ann-Charlotte Andersson 58 smedby 1:04:16 53
265 Linda Hermansson Albien 82 Färjestaden 1:04:30 409
266 Elin Johansson 85 Länsstyrelsen Kalmar län 1:04:48 162
267 Karin Eklund 82 Länsstyrelsen Kalmar län 1:04:48 359
268 Helén Bolander 66 TN System, Kalmar 1:04:49 246
269 Lotta Lindh 72 Apoteket AB 1:04:50 434
270 Kristin Yderfors 81 Bläsinge gård 1:04:51 386
271 Victoria Eskilsson 74 Kalmar 1:05:09 721
272 Sofie Tjernström 90 Kalmar 1:05:10 867
273 Maria Betelid 79 Kalmar 1:05:13 475
274 Lovisa Kelemit 94 Kalmar 1:06:15 438
275 Frida Lindström 95 Friskis och Svettis 1:06:16 962
276 Veronika Nord Svensson 74   1:06:47 983
277 Amanda Andersson 92 Kalmar 1:06:50 12
278 Anna Roosling 81 Smedby 1:06:52 770
279 Malin Thorsell 92 Kalmar 1:06:56 463
280 Tilda Göransson 92 Råbergs Bil i Kalmar 1:07:20 692
281 Marie Johansson 90 Kalmar 1:07:24 482
282 Erika Lindbärg 89 Kalmar 1:07:51 203
283 Jenna Olsson 90 Torsås 1:08:07 279
284 Sara Karlsson 79 IK Tuna Södra 1:08:11 635
285 Jeanette Wreibo 76 Apoteket AB 1:08:27 278
286 Linda Jansson 73 Nybro 1:08:45 410
287 Catharina Runberg 63 Telia Idrott & Fritid 1:10:05 112
288 Erika Nilsson 82 Kalmar 1:11:46 204
289 Josefine Dugby 85 Kalmar 1:11:50 346
290 Diana Lönngren 62 Åland 1:12:20 154
291 Malin Gustavsson 91 Ryssby 1:12:59 459
292 Jensy Elvung 55 Åfors 1:15:15 289
293 Charina Oscarsson 60 Byn 1:15:18 116
294 Josefine Fransén 94 Nybro 1:23:03 347