<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat ATEA Lilla Kalmarmilen 30 juli 2014
 
 
Arrangör: Högby IF Plats: Larmtorget, Kalmar
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Tidtagning: Markus Andersson
Väder: Sol, 27°C, lätt vind Synpunkter: friidrott@hogbyif.se
Anmälda: 331 st. I mål: 319 st.      Till 10km-loppet >>
 
  Pojkar 13år (födda 2001-2002), 1200m
1 Erik Hennings 01 Trångsvikens IF 03:56 50  
2 Hampus Karlsson 01 Emmaboda IS 04:15 65  
3 Andreas Unosson 01 Oskarshamns sportklubb 04:17 12  
4 Noah Bjurelid 02 Målilla -Mörlunda SKI 04:23 126  
5 Jacob Andersson 02 Vissefjärda GOIF 04:27 243  
6 Jonas Rosén-Lidholm 02 Rockneby 05:30 88  
7 Arvid Rendahl 02 Tri4Fun Kalmar 05:54 17  
           
  Flickor 13år (födda 2001-2002), 1200m
1 Hilma Liebgott 02 Påskallavik 04:17 311 Sprang i F11
2 Filippa Högström 02 Färjestadens GOIF 04:36 59  
3 Amanda Lundqvist 02 Ålem 05:02 11  
4 Alma Wallin 02 Enhörna IF 05:03 258  
5 Selma Lundin 02 Högby IF 05:08 147  
6 Signe Svensson 02 SIF Södertälje 06:47 304  
           
  Pojkar 11år (födda 2003-2004), 1200m
1 Leo Nilsson 03 Högby IF 04:00 276  
2 Sebastian Nilsson 03 Högby IF 04:04 267  
3 Hampus Svahn 03 Kalmar RC Triathlon 04:13 254  
4 Ludvig Petersson 03 Lindsdal 04:18 109  
5 erik sörensson 04 vetlanda 04:28 326  
6 Hugo Unosson 03 Kalmar OK 04:30 176  
7 Jakob Karlsson 04 Emmaboda IS 04:36 84  
8 Albin Rooth 03 Tri4Fun Kalmar 04:41 2  
9 Fredrick Elit 04 Kalmar 04:41 62  
10 Isak Stridh 03 Kalmar 04:45 195  
11 Philip Kämpe 04 Kalmar RC Triathlon 04:47 140  
12 Oskar Ålind 03 Kalmar SK 04:48 139  
13 Fabian Rydell 03 CL98 P03 04:52 57  
14 Melker Hvid 03 Åby 04:54 117  
15 Olle Collén 04 IFK Berga 04:55 213  
16 Victor kappers 04 Kalmar jl bilar 04:58 178 Sprang i P9
17 Viktor karlsson 04 Familjen Karlsson 04:59 162  
18 William Helin 04 FBC Drag 05:00 302  
19 Oscar Bouyer 04 IFK Berga 05:03 137  
20 Philip Andersson 03 Oskarshamn 05:18 297  
21 Jonathan Björkman 04 Skuteryd 05:24 89  
22 Oskar Almswik 04 RM/SSG 05:25 138  
23 Sam Grimheden 04 Högby IF 05:31 145  
24 Albin Borgryd 04 Ljungbyholm 05:32 200  
25 Viktor Lundqvist 04 Nybro ok 05:32 268  
26 Anton Lundqvist 04 Ålem 05:35 16  
27 Eric Halvardsson 04 Kalmar 05:51 48  
28 Viggo Ipsen 04 JL bilar Runningteam 05:54 161 Sprang i P9
29 Rasmus Trofast Hasselbom 04 Färjestaden 06:02 288  
30 Elmer Jönsson 03 Färjestaden 07:55 37  
           
  Flickor 11år (födda 2003-2004), 1200m
1 Lina Hennings 03 Trångsvikens IF 04:14 99  
2 Hanna Lundberg 03 Högby IF 04:18 67  
3 Nelly Össmar 03 Högby IF 04:23 168  
4 Mia Unosson 04 Oskarshamns sportklubb 04:30 118  
5 Maja Milleback 04 Milleback RC 04:35 113  
6 wilma nilsson 04 persnäs aif 04:42 266  
7 Maja fredriksson 04 Kalmar OK 04:53 111  
8 Beata Andersson 04 Kalmar SK 04:56 22  
9 Tilda Martinsson 04 Vetlanda 04:57 327  
10 Linnea Skobe 04 Kalmar 05:00 102  
11 Judith Lundqvist 04 Kalmar 05:01 92  
12 Cornelia Gustavsson 03 Möre bk 05:04 24  
13 Ellen Ohlsson 04 KALMAR 05:07 35  
14 Almina Westerman 04 Lindsdal 05:08 7  
15 Lova Lavado 03 Tri4Fun Kalmar 05:11 107  
16 Ebba Johansson 04 Gullabo sk 05:12 245  
17 Frida Johansson 04 Trekantens IF 05:30 63  
18 Smilla Rosenlund 04 Rinkabyholm 05:32 273  
19 Lisa Engström 04 Kalmar 05:34 104  
20 Moa Björnstedt 03 Färjestaden 06:00 120  
21 Isabell Lindvall 03 Nybro 06:05 77  
22 Elise Eklund 04 Bäckebo 06:13 32  
           
  Pojkar 9år (födda 2005-2006), 1200m
1 Noah Petersson 05 Tri4fun Kalmar 04:16 129  
2 Oskar Karlsson Kernholt 06 EIK Nybro 04:33 309  
3 Hugo Kalén 05 Tri4Fun Kalmar 04:36 232  
4 Olle Ackebjer 05 IFK Göteborg Friidrott 04:41 133  
5 Axel Sverkén 05 Näsgatan RC 04:42 21  
6 Jakob Högström 06 Färjestadens Tennisklubb 04:44 83  
7 Sebastian Jidefur 05 Näsgatan RC 04:45 146  
8 Jacob Gustavsson 06 Möre bk 04:49 82  
9 Isac Kårlid 05 Hossmo bk 04:56 78  
10 Matti Johansson 06 Södra Solberga 04:57 306  
11 Nils Schwarz 06 CL98 04:58 203  
12 Jonathan Macaulay 05 Färjestaden 05:06 290  
13 isac sjöbäck 05 algutsrum if 05:07 861  
14 Isak Lindqvist 05 Läckeby Goif 05:08 81  
15 william johansson 06 Ingen 05:08 279  
16 Gustav Granton 05 Kalmar 05:09 64  
17 Wille Westerman 06 Lindsdal 05:09 164  
18 Hugo Larsson 06 Kalmar 05:12 172  
19 Kevin Arwidsson 06 Läckeby Goif 05:13 278  
20 Mattis Madjidian 06 Linero IF 05:16 116  
21 Olle Björkegren 05 Hossmo BK 05:18 255  
22 Herman Liebgott 05 Påskallavik 05:18 312  
23 Frans Wahlström 06 Kalmar 05:19 61  
24 Isak Jansson 06 Läckeby Goif 05:21 80  
25 Lucas Berntzon 05 TRI4Fun 05:26 108  
26 Lawrence Karlsson 06 Kalmar 05:27 96  
27 Wille Sjöström 06 Färjestaden 05:29 239  
28 lucas Nilving 05 Kalmar 05:30 263  
29 Josef Booson 05 Ljungbyholms Goif 05:30 328  
30 Nicolai Hållbus 05 Kalmar 05:32 123  
31 Joel Lundberg 06 Högby IF 05:35 87  
32 Isak Össmar 06 Högby IF 05:35 169  
33 Lucas Björk 05 Bromma FK 05:40 274  
34 Olle Triberius 06 kalmar 05:41 238  
35 Vilmer Hultman 05 Stora Rör 05:41 262  
36 Linus Söder 06 Vendelsö 05:49 179  
37 Lukas Björnstedt 06 Färjestaden 05:51 110  
38 Viktor Argus 06 Kalmar 05:56 216  
39 Rasmus Ståhl 06 Högby IF 05:57 310  
40 William Lövström 06 Färjestaden 06:02 259  
41 Hugo Lennartsson 05 Rinkabyholm 06:06 70  
42 emil örtendahl 05 Högby IF 07:10 46  
43 Oskar Lundqvist 06 Färjestaden 08:18 217  
           
  Flickor 9år (födda 2005-2006), 1200m
1 Nina Tahvanainen 05 Högby IF 04:33 125  
2 Elvira Skobe 06 Kalmar 04:39 42  
3 Alma Fredriksson 06 Kalmar OK 04:41 6  
4 Elin Rooth 06 Tri4Fun Kalmar 04:42 30  
5 Ebba Hennings 05 Trångsvikens IF 04:48 26  
6 Wanda Larsson 05 Kalmar 05:02 223  
7 Olivia Kårlid 05 Hossmo Bk 05:11 132  
8 Elsa Rådde 05 Högby 05:15 248  
9 Nina Kärredal 05 Kalmar 05:15 315  
10 Isabelle Jaensson 06 Färjestaden 05:16 317  
11 Elsa Lind 06 Ljungbyholms GoIF 05:17 39  
12 Linnéa Hermansson 05 Högby IF 05:18 103  
13 Embla Bjurling 05 Tri4Fun Kalmar 05:34 43  
14 Evanna Johansson 06 Södra Solberga 05:38 305  
15 Olivia Stridh 06 Kalmar 05:42 196  
16 meja bojfors 05   05:46 226  
17 Siri Rendahl 05 Ljungbyholms goif 05:47 148  
18 Isabella Rosell 05   05:49 229  
19 Jonna Rohdin 05 Kalmar 05:50 257  
20 Nora Elgin Engström 05 Norge 05:51 264 Sprang i F11
21 Saga karlsson 05 Familjen Karlsson 05:55 141  
22 Vita Borgryd 06 Ljungbyholm 06:03 198  
23 Nina Krim 05 Tri4Fun Kalmar 06:15 124  
24 Elina Ifwarson 05 Tri4Fun Kalmar 06:17 31  
25 Thea Sjöstrand 05 Näsgatan RC 06:17 235  
26 Maja Andersson 06 Vissefjärda goif 06:17 244  
27 Nora Berggren 05 Kalmar 06:18 130  
28 alexandra svensson 06 smedby boik 06:21 4  
29 Natalie Ekstrand 06 Trekanten 06:22 121  
30 Natalie Magnusson 06 KALMAR 06:22 122  
31 Elvira R. Åkerklint 06 Ljungbyholm 06:34 41  
32 emelie andersson 06 kalmar 06:39 44  
33 Evelina Ek 06 Färjestadensmotion 06:40 54  
34 Linnea bjerre 06 kalmar 06:42 101  
35 Evelina Gillesgård 06 Kalmar 06:42 197  
36 Agnes Kittel 05 Ljungbyholm 06:43 165  
37 Ida Johnsson 06 Söderåkra 06:44 72  
38 Vanna Eskilsson 06 Kalmar 06:54 159  
39 Filippa Lindholm 05 Team JLbilar 07:00 291  
40 Clara Ekberg 05   07:01 167  
41 Klara Frank Ekstrand 05 Kalmar 07:04 95  
42 Elin Johansson 06 Gullabo sk 07:06 246  
43 Ellen Svendsén 06 Svendsén Running club 07:39 36  
             
  Pojkar 7år (födda 2007), 1200m
1 Joel Eriksson 07 Kalmar 04:35 86  
2 Filip Ackebjer 07 Torslanda 04:36 58  
3 Jonathan Lorentzon 07 Timmernabben 04:37 91  
4 Isak Fredriksson Övgård 07 Kalmar 05:04 193  
5 Charlie Rosenqvist 07 Rinkabyholm 05:15 322  
6 Alvin Karlsson 07 Kalmar 05:17 10  
7 Adrian engelholm 07 kalmar 05:23 325  
8 Petter Nylander 07 Kalmar 05:35 218  
9 Tim Wickman Tiller 07 Kalmar 05:43 155  
10 Erik Blomgren 07 Algutsrums IF 05:51 49  
11 Erik Lindberg 07 Rödsle BK 05:57 52  
12 Axel Eriksson 07 kexholms sk 05:59 242  
13 Oscar Ericsson 07 Kalmar 06:00 298  
14 Isak Nilsson 07 Timmernabben 06:04 252  
15 Olof Lundqvist 07 Kalmar 06:12 136  
16 Elton Arnér 07 Torslanda IK 06:16 171  
17 Alvin Erskhans 07 Kalmar 06:23 8  
18 Ebbe Rådde 07 Högby 06:23 247  
19 Axel Gustavsson 07 Kamar 06:25 20  
20 Eric Hammarström
07 Kamar 06:32 186  
21 Hugo Milleback 08 Milleback RC 06:33 71  
22 Alexander Hulten 07 Kalmar 06:50 299  
23 Oliver Forsberg 07 Kalmar 06:59 131  
24 Milo Hagman 07 Rinkabyholm 07:12 184  
25 Olle Lennartsson 07 Rinkabyholm 07:14 134  
           
  Flickor 7år (födda 2007), 1200m
1 Fanny Elfving 07 Färjestaden 05:27 205  
2 Meja Wintersteller 07 Smedby 05:29 220  
3 Sally Evans 07 Östersund 05:36 144  
4 Anna Norén 07 Blomstermåla 05:54 14  
5 Minna Nilsson 07 Högby IF 06:01 191  
6 Tilly L Kristedal 07 Oskarshamn 06:01 313  
7 Signe palmberg holmsten 07 LINDSDAL 06:01 319  
8 Vendela Kleivard 07 Högby IF 06:02 189  
9 Alice Dahlgren 07 Tjalve Goif 06:02 893  
10 Maria Johansson 07 Trekantens IF 06:05 222  
11 Elvira Landegren 07 Funkaboskolan, Kalmar 06:11 40  
12 Saga Bojfors 07   06:18 227  
13 Tuva Grimheden 07 Högby IF 06:20 270  
14 Emilia Jakobsson 07 Nybro 06:22 47  
15 Wilma Johansson 07 CL98 06:22 185  
16 Julia Schilbach 07 Glömminge 06:24 94  
17 Angelica Eriksson 07 Blomstermåla 06:36 13  
18 Isabell Ipsen 07 JL bilar Runningteam 06:39 76  
19 Celie Borgryd 07 Ljungbyholm 06:43 199  
20 Leah Lundin 07 lindsdal 06:54 320  
21 Matilda Rosell 07   06:55 228  
22 Ester Kittel 07 Ljungbyholm 07:14 53  
23 Iris Svarén 07 Täby 08:31 74  
           
  Pojkar/Flickor 6år (födda 2008 o senare), 1200m
  Afton Thörnqvist 09 Kalmar Deltagit 208  
  Alexander Kappel Emilsson 08 Kalmar Deltagit 3  
  Alice Kihl 08 Kalmar Deltagit 5  
  Alma Johansson Soukiyh 08 Färjestaden Deltagit 285  
  Amanda Johansson 09 Rinkabyholm Deltagit 207  
  Anna Wärnfeldt 08 Glömminge IF Deltagit 15  
  Astrid Dahlblom 08 Hossmo RC Deltagit 18  
  August Baumberger 08 Saxnäs Deltagit 282  
  Clara Rehnqvist 08 Ljusglimtens förskola Deltagit 23  
  Dennis Straube 08 Färjestaden Deltagit 25  
  Edith Sverkén 08 Näsgatan RC Deltagit 27  
  Elvira Wintersteller 09 Smedby Deltagit 221  
  Emelie Hasselbom 08 Färjestaden Deltagit 286  
  Evelina Landegren 08 Kalmar Deltagit 55  
  Frans Nordström 08 Kalmar Deltagit 60  
  Hedvig Fröler 08 Hossmo BK Deltagit 318  
  Henric Linnér 08 solrosvägen RC Deltagit 261  
  Hillevi Lindgren 09 Kalmar Deltagit 316  
  Hugo Ryden 08 Kalmar RC Deltagit 174  
  Ines Sjöstrand 09 Västervik Deltagit 237  
  jamilia Sohlberg 08 färjestaden Deltagit 301  
  Jeffrey Elit 08 Kalmar Deltagit 85  
  Jonathan Elit 08 Kalmar Deltagit 90  
  Kasper Pöyhönen 08 Gute FC Deltagit 204  
  Lisa Petersson 08 Nybro ski Deltagit 105  
  Lova Ackebjer 08 Kalmar RC Triathlon Deltagit 188  
  Lova Ahlman 08 Kalmar Deltagit 106  
  Lucas Sjöström 08 Färjestaden Deltagit 240  
  Ludvig Helin 08 FBC Drag Deltagit 303  
  Maja Granton 08 Kalmar Deltagit 112  
  Maja Rohdin 08 Kalmar Deltagit 256  
  Molly Sjöberg 08 Dunö Deltagit 224  
  Märta Sjöstrand 08 Näsgatan RC Deltagit 236  
  Noah Bouyer 08 FBC Drag Deltagit 271  
  Noel Holm 09 Kalmar Deltagit 280  
  Nora Naucler 08 Kalmar Deltagit 231  
  olle ågren 08 nybro vikings Deltagit 214  
  Ollie åberg 08 Kalmar Deltagit 182  
  Saga Fredriksson 08 Kalmar OK Deltagit 142  
  Sagali Jidefur 08 Näsgatan RC Deltagit 143  
  Tanja Tahvanainen 08 JL Bilar running team Deltagit 151  
  Thilda Karlsson 09   Deltagit 206  
  Tindra Elmgren 08 Näsgatan RC Deltagit 156  
             
  Pojkar/Flickor 5år (födda 2009 o senare), 400m
  Agnes Hulten 09 Kalmar Deltagit 300  
  Albin Engström 09 Kalmar Deltagit 1  
  Alex Sjöström 10 Färjestaden Deltagit 241  
  Alexander Lund 10 Kalmar Deltagit 209  
  Alfons Beijerstam 10 Kalmar Deltagit 211  
  Alva Warrebäck 09 Hossmo Deltagit 249  
  Alvin Jakobsson 09 Nybro Deltagit 9  
  Amanda Fell 09 ingen Deltagit 177  
  Amanda Söder 10 Vendelsö Deltagit 180  
  Astrid Svarén 10 Täby Deltagit 19  
  Axel Ekberg 09   Deltagit 166  
  Carl Dahlgren 11 Tjalve Goif Deltagit 894  
  Elias Lundqvist 09 Färjestaden Deltagit 28  
  Elin Linnér 10 solrosvägen RC Deltagit 260  
  Elise Holm 11 Kalmar Deltagit 281  
  Elise Jansson 09 Läckeby Goif Deltagit 33  
  Elizia Gustavsson 12 Trekanten Deltagit 201  
  Ella Berg 10 kalmar Deltagit 277  
  Ellie Björkman 10 Malmö Deltagit 324  
  Elsa Dahlblom 09 Hossmo RC Deltagit 38  
  Elsa Eliasson Ahl 10   Deltagit 275  
  Elsa Hasselbom 11 Färjestaden Deltagit 287  
  Elsa Ståhl 11 Högby IF Deltagit 314  
  Emil Gustavsson 09 Kalmar Deltagit 45  
  Erik Kling 09 Flerohopp Deltagit 51  
  erik ågren 10 nybro vikings Deltagit 215  
  Eskil Ryden 11 Kalmar RC Deltagit 175  
  Ester Hamrin 09 Kalmar Deltagit 253  
  Evelina Lindqvist 09 Läckeby Deltagit 56  
  Fanny Wallin 10 Kalmar Deltagit 307  
  Filip Edmundsson 10 Rockneby Deltagit 183  
  Hanna Almswik 10 Algutsrums IF Deltagit 66  
  Herman Wahlström 09 Kalmar Deltagit 68  
  Hilda Tovesson 09 Kalmar Deltagit 69  
  Ida Kling 11 Flerohopp Deltagit 73  
  Ida Nylander 10 Kalmar Deltagit 219  
  isak Franzen 09 Emmaboda Verda Deltagit 79  
  Josefin Lindholm 09 Team JLBilar Deltagit 292  
  Julia Wallin 10 Kalmar Deltagit 194  
  Li Almheden 10 Kalmar Deltagit 97  
  Lilly Kleivard 09 Lindsdal Deltagit 190  
  Lilly Rosenlund 12 Rinkabyholm Deltagit 272  
  Lilly Sjöstrand 09 Kolboda Deltagit 98  
  Linnea Ahlman 10 Kalmar Deltagit 100  
  Livia Sjöberg 10 Dunö Deltagit 225  
  Lova Bratt 09 Hossmo Deltagit 251  
  Malva Nilsson 10 Färjestaden Deltagit 294  
  Matthew Macaulay 10 Färjestaden Deltagit 293  
  Millie Rosenqvist 10 Rinkabyholm Deltagit 323  
  Moa Almljung 11 Kalmar Deltagit 119  
  Molly Johansson 10 KFUM Kalmar HK Deltagit 212  
  NILS BOJFORS 10   Deltagit 230  
  Nils Warrebäck 10 Hossmo Deltagit 250  
  Noah Lundberg 09 Högby IF Deltagit 128  
  Nova Wolgast 09   Deltagit 284  
  Olle Larsson 10 Kalmar Deltagit 173  
  Olle Madjidian 09 Linero IF Deltagit 135  
  Sebastian Karlsson 09 Kalmar Deltagit 202  
  Sixten Schütz 09   Deltagit 233  
  Stella Erskhans 10 Kalmar Deltagit 149  
  Stella Pihström 10 Goif Tjalve Deltagit 269  
  Stina Wallin 09 Kalmar Deltagit 308  
  Thea Andersson 11 Oskarshamn Deltagit 296  
  Theo Zaninotti 10 Klubblösa IF Deltagit 154  
  Theodor Lundin 09 Lindsdal Deltagit 321  
  Thyra Andesson 09 Oskarshamn Deltagit 295  
  Tommy Straube 11 Färjestaden Deltagit 157  
  Tove Söder 10 Vendelsö Deltagit 181  
  Tove Wärnfeldt 11 Glömminge IF Deltagit 158  
  Tuva Nilsson 09 Högby IF Deltagit 192  
  Tyra Schütz 11   Deltagit 234  
  Vera Englund 10 Kalmar Deltagit 160  
  Viggo Össmar 10 Högby IF Deltagit 170  
  Vilmer Baumberger 10 Saxnäs Deltagit 283  
  Vilmer Persson 10 Advitum Deltagit 163  
  William Elgin Engström 07 Norge Deltagit 265  
  Zakk Gustavsson 10 Trekanten Deltagit 187