<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  

Resultat 2015
 
Datum: Lördag 18 april   Plats: Skälby loge, Kalmar
Arrangör: Högby IF   Väder: Sol/moln, 7°C
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson   Deltagare: 477 = REKORD!!
 
Synpunkter till friidrott@hogbyif.se
 
  Män 8 km       #
1 Viktor Helander 90 Eksjö Södra IK 26:55 45
2 Mikael Bäcklund 84 Högby IF 27:10 14
3 Oliver Wykman 94 Högby IF 27:43 134
4 Peter Cudrnak 86 Areva 28:00 20
5 Marcus Gunnarsson 89 Ocab 28:21 173
6 Sonny Karlsson 67 Högby IF 28:53 145
7 Mattias Toivanen 90 Kalmar RC Triathlon 29:30 175
8 Magnus Franzén 77 Emmaboda Verda OK 29:33 180
9 Henrik Hegender 65 AXA Sports Club 29:34 191
10 Johan Danielsson 88 Polisen Oskarshamn 29:36 182
11 Jimmy Ovhagen 69 Axa Sports Club 30:15 186
12 Henrik Björkholm 78 Kalmar SK 30:27 149
13 Emil Wicksen 79 Kalmar RC Triathlon 31:04 172
14 Fredrik Lilja 72 Bårby 31:07 152
15 Mehdi Khodayari 80 Högby IF 31:13 157
16 Emil Karlsson 99 Kalmar RC 31:21 171
17 Magnus Argus 76 Kalmar 31:31 4
18 Mikael Pettersson 80 Holmgrens Bil AB 31:40 177
19 Magnus Grimheden 70 Högby IF 31:49 36
20 Mattias Jönsson 81 Glasriket RC 31:55 63
21 Jonas Svendsén 75 Svendsen Running club 31:58 121
22 Simon Barrefelt 96 Kalmar 32:01 164
23 Håkan Andersson 70 Kalmar RC 32:18 3
24 Måns Larsson 69 Kalmar RC 32:25 73
25 Daniel Nilsson 76 Timmernabben 33:07 144
26 Thomas Fredriksson 85 Kalmar 33:15 33
27 Petter Elmeroth 83 Kalmar 33:16 26
28 Malte Palm 86 Sjöräddningssällskapet 33:30 106
29 Peter Wallfors 69 Lindsdal 33:30 129
30 Mikael Hildingsson 65 Höskullen IF 33:43 50
31 Kent Krawe 59 SOK Viljan 33:43 70
32 Martin Strumpel 72 Lispundet IF 34:18 119
33 David Nilsson 82 Borgholms runningclub 34:40 193
34 Krystian Madejski 70 Kalmar 34:46 87
35 Mats Lindblom 70 Meridium 34:56 153
36 Henrik Carlsson 65 Högby IF 35:16 146
37 Andreas Öhlin 76 Kalmar 35:55 148
38 Peter Broström 64 Kalmar 36:05 178
39 Niklas Pettersson 76 Oskarshamn 36:17 151
40 Henrik Ahlqvist 73 Kalmar RC Triathlon 36:29 179
41 Robert Ekrot 89 kalmar 36:35 183
42 Johan Thörnblad 73 Askaremåla RC 36:44 123
43 Christer Nilsson 68 Södra IF 36:45 93
44 Daniel Dahl 74 Sporsjö 37:06 3008
45 Thomas Torpsten 52 Kalmar Sportklubb 37:10 126
46 Hasan Cetina 68 Slimos löpargrupp 37:16 19
47 Martin Wictorsson 88 Kalmar 37:20 133
48 Carl Magnus Romen 72   37:28 184
49 John Eliasson 76 Trekanten 37:42 25
50 Tommy Klippvik 51 Högby IF 37:49 140
51 Marcus Eriksson 81 Högsrums FF 37:56 156
52 Anton Ohlslöf 93 Kalmar 38:03 100
53 Dan Åberg 59 Kalmar 38:37 135
54 Karl Sjöberg 86 Kalmar 38:38 410
55 Viktor Lovén 80 Kalmar 38:44 81
56 Rickard Nilsson 77 Lofthuset RC 38:46 141
57 Andreas Berg 79 Kalmar RC Triathlon 38:57 8
58 Henrik Hammarström 78 Kalmar 39:03 43
59 Jim Sillerström 67 Kalmar 39:03 114
60 Ola Karlman 76 Jämjö 39:07 65
61 Maurice Weber 80 Växjö 39:16 130
62 John Johansson 78 Skruv 39:20 176
63 Pedro Huechucura 83 Tucapel 39:31 52
64 Håkan Sjöstrand 69 Hagby 39:42 165
65 Karl-Fredrik Blake 82 Team BAR 39:44 10
66 Stefan Eriksson 60 Timmernabben 39:47 30
67 Samuel Hylander 78 Läckeby 39:54 54
68 Peter Hagberg 71 Torsås 40:08 40
69 Mats Juväng 65 Färjestaden 40:23 170
70 Fredrik Carlsson 66 Lindsdal 40:41 15
71 Stefan Olsson 73 Oskarshamn 41:02 103
72 Tommy Rosén 77 Kalmar RC Triathlon 41:08 161
73 Niclas Karlsson 78 Ambulansen Mörbylånga 41:22 167
74 Mats Lind 60 Kalmar 41:24 76
75 Jörgen Franzén 68 Kalmar 41:37 31
76 Mattias Karlsson 78 Ambulansen Mörbylånga 41:39 168
77 Mats Hammar 82 Kalmar 41:47 42
78 Mikael Heine 71   42:06 155
79 Folke Lundberg 45 Högby IF 42:35 82
80 David Gränsmark 88 Kalmar 42:49 37
81 Stefan Boklund 74 Färjestaden 42:53 11
82 Jacob Kristoffersson 95 Färjestaden 43:31 163
83 Jonas Roslund 81 Kalmar 43:49 112
84 Sven Nyberg 74 Kalmar 43:57 137
85 Magnus Gustavsson 63 Millimeterbygg 44:00 174
86 Emil Pettersson 86 Borgholm 44:04 108
87 Mats Martinsson 65 Kalmar 44:22 90
88 Henrik Lindell 74 KA2 IF 44:45 77
89 Johan Kullman 78 Smedby 45:03 71
90 Eddie Eriksson 67 Dekadenterna 45:22 27
91 Magnus Schill 64   45:31 197
92 Per Carlsson 70 Högsby 45:32 16
93 Anders Loell 85 Jämjö 45:32 160
94 Mikael Skogersson 88 F17 45:34 181
95 Tommy Wiberg 52 Trekanten 46:04 132
96 Mattias Ottevi 72 Högby IF 46:07 104
97 Olle Ottevi 02 Högby IF 46:07 105
98 Daniel Hansson 88 Kalmar 46:39 162
99 Richard Gustavsson 91 Tjörn 46:55 38
100 Thomas Eidrup 70 Kalmar 46:58 169
101 Herman Hermansson 73 Torsås 47:25 147
102 Patrik Johansson 84 AXA Sportclubb 47:42 60
103 Håkan Granlund 62 Stävlö 48:51 35
104 Johannes Löhnn 91 Färjestaden 48:59 85
105 Mikael Lindqvist 83 KALMAR 49:41 138
106 Jorge Hernandez 57 Växjö 53:18 48
107 Mikael Lyngbrant 73 Kalmar 56:03 84
           
  Män 4 km        
1 Albin Andersson 98 Kalmar RC Triathlon 12:48 203
2 Ken Slättengren 95 Högby IF 12:52 362
3 Andreas Davidsson 95 Högby IF 13:11 226
4 Erik Karlsson 98 Högby IF 13:21 288
5 Tony Göransson 90 Maxi Kalmar 13:55 2271
6 Christoffer Forsberg 90 Hälle IF 14:16 2269
7 Daniel Svensson 91 Högby IF 14:40 2275
8 Karl-Erik Andersson 58 Ålems OK 15:01 2271
9 Tomas Holmström 63 Ålems OK 15:13 2272
10 Stefan Ek 74 Högby IF 16:27 234
11 Albin Idensjö 99 FIK Färjestaden 16:39 2274
12 Henrik Övgård 77 Högby IF 16:41 2183
13 Per Janvig 77 Läckeby 16:42 276
14 Mohamed Aden 67 Kalmar 17:01 2492
15 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets rc 17:07 3001
16 Lukas Jälmstedt 85 Målilla-Mörlunda Ski 17:19 285
17 Johan Carlsson 71   17:26 190
18 Dennis Stridh 77 Kalmar 18:40 364
19 Bjarne Lindberg 77 COOP Torsås 18:51 402
20 Tim Terlegård 76 Kalmar 19:05 383
21 Olah Davidsson 81 Trekanten 19:15 227
22 Berne Andersson 67 Högby IF 20:15 204
23 Håkan Pettersson 46 Högby IF 20:19 459
24 Stellan Rosenblad 45 Torsås 20:22 356
25 Simon Svensson 94 Kalmar 20:52 376
26 Robin Abrahamsson 90 Söderåkra 20:58 399
27 Andreas Jilkén 74 Glömminge 21:34 278
28 Mattias Johansson 71 Föra AIK 21:36 284
29 Rickard Swärd 76 Kalmar 21:45 452
30 Ingemar Nilsson 46 Glasriket RC 22:02 2473
31 Stefan Hildingsson 71 BK Fåken 22:12 261
32 Dick Rydell 85 Kalmar NK 23:12 357
33 Robin Svensson 90 Kalmar 23:31 375
34 Daniel Fryklund 87 Oskarshamn 23:43 244
35 Thomas Svensson 57 Karlevi 24:06 377
36 Christian Nilsson 74 Kalmar 25:01 3005
37 Magnus Johansson 64 Amokabel RC 25:19 283
38 Christian Henriksson 78 Back on Track AB 25:53 256
39 Magnus Palm 66 Rinkabyholm 27:47 338
40 Daniel Söderberg 76 KALMAR 31:22 400
           
  P15 4 km        
1 Ludvig Bjurelid 00 Högby IF 13:36 215
2 Simon Lindblom 01 Tri4fun 16:26 497
3 Simon Strand 00 Högby IF 17:01 363
4 John Broman 01 Kalmar 18:19 2482
5 Edwin Hildingsson 01 Färjestadens IBK 19:51 49
           
  Kvinnor 8 km        
1 Rebecca Lönn 92 Kalmar RC 32:06 86
2 Lisa Hedbäck 96 Högby IF 33:23 44
3 Martina Bergsell 83 Högby IF 33:43 139
4 Julia Lindholm 92 Kalmar 35:09 79
5 Jenny Rådde 74 Kalmar 36:39 113
6 Emma Skogersson Jonsson 78 Kalmar RC Triathlon 36:51 154
7 Marie Israelsson 71 Bjökshult 38:09 196
8 Ida Klemedtson 85 Kalmar 38:33 69
9 Anita Jönsson 63 Högby IF 38:48 62
10 Jenny Grindestam 77 Färjestaden 38:52 159
11 Sara Sillerström 71 Kalmar 39:07 115
12 Camilla Persson 62 Högby IF 39:11 142
13 Caroline Sjöberg 77 Dunö 39:17 150
14 Pernilla Sjöström 73 Färjestaden 40:04 118
15 Irene Rohde 56 Högby IF 40:58 143
16 Martina Holm 79 Kalmar 41:02 158
17 Camilla Ustrup 83 Blomstermåla 41:08 127
18 Maria Idosdotter 68 Gullaskruv 41:18 56
19 Jonna Anna Maria Åström Kreutzer 83 Mönsterås 42:08 136
20 Elisabetta Bengtsson 66 Högsby 42:31 7
21 Johanna Magnusson 92 Fliseryd 42:43 194
22 Anneli Ritzén 75 Oskarshamn 42:53 111
23 Ulrica Ekström 77 Enskede 43:02 23
24 Sofia Alfredsson 91 Smedby 43:09 2
25 Susanne Pettersson 74 Torsås 43:30 110
26 Malin Thörnblad 70 Askaremåla RC 43:31 124
27 Cecilia Karlsson 73 Bostorp RC 44:13 66
28 Louise Larsson 90 Kalmar 44:26 72
29 Maria Kindberg 72 KALMAR 44:37 2270
30 Lilian Brorsson 47 Högby IF 44:42 13
31 Karolin Nikolausson 80 Nybro 45:12 92
32 Agnes Klemedtson 91 Lund 45:22 68
33 Sanna Pettersson 61 Algutsrum 45:39 109
34 Lind Freyjudóttir 83 Blomstermåla 45:49 34
35 Anna Hermansson 65 Kalmar 46:21 46
36 Emma Eliasson 82 Kalmar 46:32 24
37 Marie Bolin 76 Kalmar 46:42 12
38 Emma Ahlin 78 Kalmar 47:19 195
39 Pia Carlsson 69 Lindsdal 47:51 17
40 Linnea Johansson 91 Kalmar 47:58 58
41 Ester Nordén 98 Kalmar 47:59 98
42 Jenny Bebber 85 Kalmar 48:09 6
43 Sara Holmqvist 86 Kalmar 48:15 51
44 Amanda Marin 93 Kalmar 48:16 89
45 Lotta Lindh 72 Kalmar 48:41 78
46 Helena Olsson 93 Kalmar Kommun 48:54 102
47 Anna Lennartsson 64 Wellivate 49:39 75
48 Helén Strömbäck Hultberg 63 Trekanten 49:55 120
49 Ida Norbäck 87 Kalmar 50:06 97
50 Ylwa Donaldsson 82 Kalmar 51:10 22
           
  Kvinnor 4 km        
1 Frida Össmar 77 Högby IF 15:34 408
2 Hanna Westhoff 99 IFK Växjö 15:42 390
3 Julia Samuelsson 99 Högby IF 15:46 358
4 Clara Brogren 97 IFK Växjö 16:02 218
5 Julia Arvidsson 98 IFK Växjö 16:13 212
6 Lisa Rosén 77 Högby IF 16:45 353
7 Anna-Stina Wanby 64 Högby if 17:35 188
8 Irene Carlson 63 Glasrikets RC 17:47 3004
9 Elin Brorsson 99 Kvillsfors IF 17:58 429
10 Ida Persson 88 Högby IF 18:04 428
11 Camilla Liljegren 70 Målilla-Mörlunda Ski 19:10 483
12 Linda Fredriksson 78 Högby if 19:36 443
13 Camilla Lindström 71 Högby IF 19:44 3002
14 Git Karlsson 68   20:08 434
15 Kerstin Knobloch 69 Rockneby 20:22 2470
16 Rebecka Liljegren 92 Målilla-Mörlunda Ski 20:28 307
17 Hanna Karlsson 86 Alstermo 20:30 3003
18 Ellen Bolin 3 Kalmar 20:35 166
19 Hanna Larsson 88 Eksjö Södra IK 20:40 305
20 Elena Norén 73 Blomstermåla 20:54 332
21 Rosita Karlsson 66 Högby IF 21:05 187
22 Emma Helgesson 87 Kalmar 21:21 255
23 Ulrika Brosenius 79 Nybro 21:30 220
24 Karin Alterot 66 Kalmar 21:37 201
25 Malin Svensson 89 Kalmar 21:44 374
26 Elin Kittel 85 Kalmar 21:47 296
27 Paulina Skarheden 95 IK Hakarpspojkarna 21:50 361
28 Linda Karlsson 82 Torsås 21:51 289
29 Ewa Bringeland 64 Kalmar 21:52 217
30 Kristina Johansson 60 Glasrikets RC 21:56 281
31 Emelie Nilsson 87 Kalmar 22:04 423
32 Maria Broberg 73 Kalmar 22:05 424
33 Kerstin Olsson 61 Persnäs AIF 22:10 189
34 Maria Betelid 79 Kalmar 22:11 214
35 Trude Cederlund 70 Wellivate 22:11 18
36 Katarina Gustafsson 92 Kalmar 22:21 252
37 Sofia Nyblom 91 Färjestaden 22:25 2008
38 Pernilla Engström 69 Kalmar 22:33 236
39 Charlotte Larsson 72 Färjestaden 23:00 304
40 Kristin Hydvall 80 Färjestaden 23:14 490
41 Anna Zettergren 77 Kalmar 23:20 392
42 Lena Karlsson 69 Kalmar 23:23 67
43 Marie Erlandsson 83 Kalmar 23:31 411
44 Lotta Ek 70 Kalmar 23:32 396
45 Hanna Wilhelmsson 84 Högby IF 23:42 391
46 Ami Rosén 84 Kalmar 23:44 3006
47 Jennie Leion 81 Apoteket AB 23:45 74
48 Emma Kittel 90 Kalmar 24:15 295
49 Emma Duan 86 Kalmar 24:23 231
50 Malin Gerleman 92 Kalmar 24:23 245
51 Anna-Carin Svensson 64 Ljungbyholm 24:40 372
52 Emma Donnerstål 93 Nybro 24:49 230
53 Malin Blake 83 Kalmar 24:50 216
54 Susanne Gustavsson 60 Nybro 24:57 253
55 Mikkeline Holgersson 99 Glömminge 25:01 265
56 Gudrun Carlsson 58 Mörbylånga 25:12 224
57 Rosita Strömberg 75 Borgholm 25:24 368
58 Eva Nilsson 74 Kalmar 25:26 324
59 Hanna Christoffersson 91 GymMix Lindsdal 25:31 2276
60 Linnéa Rosenblad 83 Kalmar 25:32 355
61 Michaela Grönroos 81 Kalmar 25:43 249
62 Camilla Svensson 67 Kalmar 25:43 373
63 Carmen Holmberg 62 - 25:45 486
64 Maria Tingnert 87 Växjö 25:57 385
65 Ann-Sofie Karlsson 73 Berga 26:02 287
66 Kimberly Atle 85 Kalmar 26:03 5
67 Carolina Håkansson 74 Blankaholm 26:15 272
68 Klara Fransson Mendonca 80 Team Forsheda 26:28 243
69 Emily Melzen 95 Högsby 26:32 321
70 Maria Forsbring 90 Kalmar 26:53 241
71 Lisa Nelander 78 Team Forsheda 26:57 322
72 Vilma Nordén 95 Kalmar 27:02 99
73 Isabell Gunnarsson 96 Kalmar 27:07 250
74 Therese Johanson 87 Kalmar 27:39 279
75 Hanna Palm 98 Rinkabyholm 27:44 337
76 Jessica Ekman Gustafsson 71 Kalmar RC 27:47 439
77 Ann-Christin Torpsten 52 Kalmar Sportklubb 27:55 387
78 Sofia Hildingsson 92 Höskullen IF 27:56 260
79 Johanna Hildingsson 90 Höskullen IF 27:57 259
80 Åsa Gunnarsson 69 Kalmar 28:28 251
81 Maria Hydvall 77 Läckeby 28:38 269
82 Elin Rosenblad 76 Kalmar 28:40 409
83 Marita Fransson 50 Team Forsheda 29:03 242
84 Katja Ingeman 88 Högby IF 29:03 273
85 Sofia Petersson 88 Högby IF 29:03 345
86 Amilia Olsson-Löfling 96 Kalmar 29:38 335
87 Maria Oskarsson 58 Borgholm 29:52 336
88 Tina Magnusson 56 Växjö 29:58 3009
89 Christina Tonnvik 51 Team Forsheda 31:15 386
90 Therese Pettersson 82 Läckeby 41:11 346
91 Inga-Britt Törnkvist 81 Källa 47:45 388
92 Anna Törnkvist 81 Källa 47:45 389
           
  F15 4 km        
1 Lisa Andersson 01 Kalmar RC triathlon 19:34 206
2 Nadja Ericson 01 Bäckebo 23:17 427
         
  P13 1,9 km        
1 Anton Hermansson 02 Högby IF 06:50 257
2 Sebastian Nilsson 03 Högby IF 06:52 328
3 Carl Ström 02 Tjust BRC 06:54 418
4 Leo Nilsson 03 Högby IF 06:55 449
5 Melwin Strömqvist 02 Högby IF 06:56 369
6 Hampus Svahn 03 Kalmar RC Triathlon 06:59 474
7 Hannes Petersson 03 Högby IF 07:39 341
8 Erik Liljegren 03 Målilla-Mörlunda Ski 07:48 462
9 Isak Stridh 03 Kalmar FF 07:58 365
10 Emil Pettersson 03 Team Tete RC 07:59 489
11 Samuel Magnusson 02 Ålem 08:22 319
           
  F13 1,9 km        
1 Tilda Strömqvist 02 Högby IF 07:13 370
2 Nelly Össmar 03 Högby IF 07:21 407
3 Hanna Lundberg 03 Högby IF 07:24 437
4 Ida Tabbert 02 Tri4fun 07:24 379
5 Albin Rooth 03 Tri4fun 08:15 425
6 Elsa Brorsson 02 Kvillsfors IF 08:17 433
7 Tuva Nilsson 02 Högby IF 08:38 329
8 Arianna De Simone 03 Kalmar 09:26 228
9 Ella Pettersson 03 Team Tete RC 10:28 488
         
  P11 1,1 km        
1 Noah Petersson 05 Tri4funkalmar 03:49 344
2 William Wassmo 04 Kalmar 03:56 493
3 Adam Tabbert 05 Ingen 04:00 378
4 Olle Collen 04 Kalmar 04:02 492
5 Jakob Andersson 04 IFK Berga 04:07 205
6 Olle Öhlin 05 Kalmar 04:17 465
7 Axel Sverkén 05 Näsgatan RC 04:21 463
8 Sebastian Jidefur 05 Näsgatan RC 04:25 461
9 Hugo Kalén 05 Tri4fun Kalmar 04:27 435
10 Isac Kårlid 05 Tri4Fun 04:36 420
11 Gustav Granton 05 Näsgatan RC 04:40 469
12 Filip Nilsson 04 Timmernabben 04:45 325
13 Elliot Andersson 05 Rinkabyholm 04:51 475
14 Oskar Lindblom 05 Tri4fun 04:53 496
15 Sam Grimheden 04 Högby IF 04:57 248
16 Simon McVitty Östborg 05 Näsgatan RC 04:59 394
17 Malte Söderberg 05   05:22 487
         
           
  F11 1,1 km        
1 Hilda Lindell 04 KA2 IF 04:04 309
2 Nina Tahvanainen 05 Högby IF 04:09 380
3 Alva Petersson 05 Högby IF 04:25 339
4 Linnea Hermansson 05 Högby IF 04:55 403
5 Jonna Rohdin 05 Kalmar 05:00 351
6 Nina Krim 05 Tri4Fun 05:35 302
7 Agnes Kittel 05 Kalmar 05:51 293
8 Maja Strümpel 05 Lispundet IF 40:00 367
         
  P9 1,1 km        
1 Hjalmar Bengtsson 06 Kalmar 04:11 500
2 Ture Lindell 06 KA2 IF 04:24 310
3 Matti Johansson 06 Södra Solberga 04:24 414
4 William Johansson 06 Kalmar 04:28 422
5 Henry Kaldner 06 Kalmar 04:29 286
6 Isak Fredriksson Övgård 07 Högby IF 04:32 442
7 Joel Lundberg 06 Högby IF 04:34 438
8 Oskar Karlsson Kernholt 06 Nybro 04:45 494
9 Alfred Hildingsson 07 Färjestadens IBK 04:53 258
10 Ville Heine 07   04:55 2474
11 Alvin Carlsson 06 Högby IF 04:58 447
12 Isak Össmar 06 Högby IF 05:07 406
13 Viktor Terlegård 07 Kalmar 05:08 384
14 Gustav Hilmansson 07 Högby IF 05:13 263
15 Oscar Ericsson 07 Kalmar 05:21 446
16 Jacob Lilja 06 Färjestaden 05:21 495
17 Viktor Argus 06 Kalmar 05:22 210
18 Adam Andersson 07 Ljungbyholm 05:35 202
19 Isak Nilsson 07 Timmernabben 05:46 326
20 Eric Hammarstrom 07 Kalmar 05:49 2490
21 Jack Hydvall 07 Läckeby 07:06 267
22 Oliver Hydvall 07 Läckeby 07:07 270
           
  Sprang med 7år        
  Olle Björkholm 7 Kalmar SK 03:03 467
           
  F9 1,1 km        
1 Isa Persson 06 kalmar 04:40 2477
2 Evanna Johansson 06 Södra Solberga 04:48 415
3 Olivia Stridh 06 Högby IF 04:52 366
4 Anna Norén 07 Blomstermåla 05:00 331
5 Alma Jönsson 06 Högby IF 05:02 2486
6 Agnes Näslund 06 Kalmar 05:07 334
7 Beata Kullman Larsson 07 Högby IF 05:19 416
8 Alice Granlund 06 Stävlö 05:27 247
9 Leia Hydvall 06 Ocab RC 05:28 268
10 Evelina Gillesgård 06 Kalmar 05:30 246
11 Ebba Ek 06 Kalmar 05:31 2472
12 Ellen Hildingsson 07 KALMAR 05:32 470
13 Ylva Kreutzer 07 Mönsterås 05:35 301
14 Maja Kihlbetrg 06 Kalmar 05:35 436
15 Minna Nilsson 07 Högby IF 05:37 327
16 Lilly Hofvergård 07 Högby IF 05:38 264
17 Vendela Kleivard 07 Högby IF 05:38 299
18 Wilda Eriksson 06 Trekanten 05:41 239
19 Emilia Jakobsson 07 Nybro 05:58 275
20 Sigrid Lavås Schygge 07 Kalmar RC Triathlon 05:59 395
21 Ester Kittel 07 Kalmar 06:38 297
22 Stella Caneus 06 Högby IF 06:44 222
23 Lisa Sandholm 06   07:21 472
           
  Sprang med F11        
  Elin Rooth 6 Triforfun 04:19 426
           
  P/F7 600m        
  Sixten Caneus 08 Högby IF Deltagit 2469
  Axel Carlgren 08 Högby if Deltagit 484
  Massimo De Simone 08 Högby IF Deltagit 229
  Alvin Ericsson 09 Kalmar Deltagit 237
  Axel Ericsson 12 Kalmar Deltagit 238
  Josef Hylander 09 Läckeby Deltagit 271
  Alvin Jakobsson 09 Nybro Deltagit 274
  Filip Kvillner 09 Kalmar Deltagit 303
  Neo Livf 08 Kexholms SK Deltagit 314
  Tiio Livf 10 Kexholms SK Deltagit 315
  Noah Lundberg 09 Högby IF Deltagit 318
  Anton Pålsson 10 .. Deltagit 347
  Hugo Pålsson 10 Glömminge Deltagit 348
  Malte Pålsson 10 Glömminge Deltagit 349
  Joel Zettergren 08 Kalmar FF Deltagit 393
  Meja Alexander 08 Kalmar Deltagit 200
  Nellie Andersson 09 Nybro Deltagit 207
  Siri Andersson 10 Nybro Deltagit 208
  Emmy Argus 09 Kalmar Deltagit 209
  Nora Brosenius 08 Nybro Deltagit 219
  Noelia Ekström 08 Enskede Deltagit 2478
  Emilia Hilmansson 09 Kalmar Deltagit 262
  Vilma Janvig 11 Läckeby Deltagit 277
  Molly Keinvall 08 Fik Färjestaden Deltagit 291
  Nelly Keinvall 09 Fik Färjestaden Deltagit 292
  Alice Kittel 11 Kalmar Deltagit 294
  Lilly Kleivard 09 Högby IF Deltagit 298
  Evelina Lindqvist 11 Läckeby Goif Deltagit 311
  Franka Lindstaedt 08 - Deltagit 313
  Emelie Nilsson 12 Timmernabben Deltagit 323
  Tuva Nilsson 09 Högby IF Deltagit 330
  Isabell Norqvist 10 Löttorp Deltagit 333
  Lisa Petersson 08 Nybro ski Deltagit 342
  Maja Petersson 08 Nybro ski Deltagit 343
  Maja Rohdin 08 Kalmar Deltagit 352
  Alice Rosenblad 10 Kalmar Deltagit 354
  Hedda Selin 11 Lindsdal Deltagit 359
  Tilda Selin 09 Lindsdal Deltagit 360
  Tyra Sundlöf 08 Kalmar Deltagit 371
  Tanja Tahvanainen 08 Kalmar Deltagit 381
  Emma Terlegård 10 Kalmar Deltagit 382
  Nellie Karlsson 12 Kalmar Deltagit 458
  Devvon Olsson 09 Kalmar Deltagit 456
  Hedda Sjöberg 10 Kalmar Deltagit 451
  Juno Blake 12 Kalmar Deltagit 455
  Kira Blake 10 Kalmar Deltagit 453
  Lisa Kullman Larsson 09 Högby IF Deltagit 417
  Meja Nilsson 08 Lofthuset RC Deltagit 419
  Sebastian Karlsson 09 Kalmar Deltagit 457
  Viggo Össmar 10 Högby IF Deltagit 413
  Benjamin Klemming 09 Högby IF Deltagit 412
  Edwin Johansson 08 Kalmar Deltagit 421
  Oliver Hansson 09 Nybro Deltagit 430
  Zavannah Ekman Gustafsson 09 Kalmar RC Deltagit 440
  Sagali Jidefur 08 Näsgatan RC Deltagit 460
  Maja Öhlin 08 Kalmar Deltagit 466
  Edith Sverkén 08 Näsgatan RC Deltagit 464
  Alexandra Wahlberg 08 Högby IF Deltagit 468
  Maja Granton 08 Näsgatan RC Deltagit 471
  Lova Ackebjer 08 Kalmar RC Deltagit 473
  Molly Sjöberg 08 Dunö Deltagit 479
  Livia Sjöberg 10 Dunö Deltagit 478
  Anton Carlsson 10 Högby IF Deltagit 448
  Alexander Ericsson 0 Kalmar Deltagit 445
  Viktor Karlsson 08 Kalmar Deltagit 450
  Liam Ruchatz 11 Färjestaden Deltagit 485
  Lova-lee Hydvall 08 Ocab RC Deltagit 2468
  Amanda Jonsson 09 Kalmar RC Triathlon Deltagit 2471
  Lovisa Holm 10 Värnamo Deltagit 2483
  Embla Hammarstrom 11 Kalmar Deltagit 2491
  Elise Holm 11 Kalmar Deltagit 2495
  Alva Nilssen 11 Alsterbro Deltagit 2487
  Ines Billberg 12 Lindsdal Deltagit 2500
  Heidi Törnkvist 11 Källa Deltagit 2268
  Hektor Forssén 08 Högby IF Deltagit 498
  Felix Forssén 10 Kalmar Deltagit 499
  John Bengtsson 08 Kalmar Deltagit 2467
  Brian Löfkvist 11 Kalmar Deltagit 2476
  Aston Blad 12 Kalmar RC Deltagit 2475
  Ture Persson 10 Kalmar Deltagit 2479
  Theo Rosén 08 Kalmar Deltagit 2480
  Calle Gidö 08 Kalmar Deltagit 2481
  Alexander Hussfelt 11 Färjestaden Deltagit 2484
  Oscar Jönsson 09 Högby IF Deltagit 2485
  Hugo Gefvert 09 Kalmar Deltagit 2489
  Olle Nyberg 11 Färjestaden Deltagit 2488
  Noel Holm 09 Kalmar Deltagit 2494
  Erik Grindestam 11 Färjestaden Deltagit 2497
  Neo Sandberg 09 Kalmar Deltagit 2496
  Isak Grindestam 09 Färjestaden Deltagit 2498
  Milo Hammar 10 Kalmar Deltagit 2499