<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Ölandsspelen 11 juli 2015
Inkl. DM, VDM , JDM, UDM 5000m, 3000m, 2000m
 
Arrangör: Högby IF
Plats: Högby IP
Tävl.led. o speaker: Carl-Gustaf Nilsson
Sekreteriat: Christer Möller, Markus Andersson, Leif Johansson
Tidtagning: Bertil Tinnert, Malte Vertetics
Väderlek: Molnigt först, sen soligt, 17-21°C
Antal starter: 922 st
 
  MÄN 200 M   +0.9m/s    
1 Linus Andersson -98 Alingsås IF 23.94    
2 Albin Suljov -97 FIK Färjestaden 25.32    
3 Tobias Ulegård -75 Västerås FIK 27.34    
           
  MÄN 5000 M       Heat
1 Andreas Lundqvist -79 Tranås AIF 14:54.47 M35 A
2 Martin Lundqvist 90 IK Sisu, Nässjö 14:56.03 M A
3 Gustav Milesson -92 Högby IF 15:05.77 M A
4 Anton Rehn -92 Högby IF 15:27.37 M A
5 Patrik Nilsson -92 Oskarshamns SK 15:36.19 M A
6 Viktor Helander -90 Eksjö Södra IK 15:39.59 M A
7 Tomas Olsson -77 Högby IF 15:48.26 M35 A
8 Mikael Bäcklund -84 Högby IF 15:49.72 M A
9 Pontus Petersson -92 Skillingaryds FK 16:08.06 M A
10 Christofer Fogel -84 Team Tete RC 16:08.94 M A
11 Fredrik Lundqvist -77 IK Sisu, Nässjö 16:14.50 M35 A
12 Andreas Davidsson -95 Högby IF 16:27.03 M A
13 Håkan Klint -79 Fredrikshofs FIF 16:37.87 Ej DM B
14 Claes Hydvall -79 Ocab RC 17:19.68 M35 B
15 Mattias Håkansson -79 Glasrikets RC 17:21.65 M35 B
16 Simon Wiklund -99 IK Wilske 17:24.25 Ej DM B
17 Jonas Porshult -77 Team Blekinge 17:51.18 Ej DM B
18 Patrik Ivarsson -67 Målilla Mörlunda SKI 18:07.29 M45 B
19 Hans Fransson -72 OK Njudung 18:40.09 M40 B
20 Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 19:12.11 M50 C
21 Per Fransson -66 OK Njudung 19:15.62 M45 B
22 Lars Lundqvist -55 IK Sisu, Nässjö 20:21.90 M60 C
23 Andreas Barkstedt -77 Glasrikets RC 20:29.96 M35 B
24 Leif Brandstedt -43 Björkshults IF 22:31.07 M70 C
25 Lukas Fredriksson -03 IK Sisu 23:57.66 M C
26 Johnny Söderstig -55 Kalmar OK 24:11.40 M60 C
27 Ulf Wickbom -44 Högby IF 25:11.01 M70 C
28 Folke Lindqvist -47 Eksjö Södra IK 25:29.35 M65 C
29 Örjan Ohlsson -46 Stensjöns IF 31:18.20 M65 C
30 Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 33:12.56 M80 C
           
  VDM M35 5000 m        
1 Andreas Lundqvist -79 Tranås AIF 14:54.47 M35 A
2 Tomas Olsson -77 Högby IF 15:48.26 M35 A
3 Fredrik Lundqvist -77 IK Sisu, Nässjö 16:14.50 M35 A
4 Claes Hydvall -79 Ocab RC 17:19.68 M35 B
5 Mattias Håkansson -79 Glasrikets RC 17:21.65 M35 B
6 Andreas Barkstedt -77 Glasrikets RC 20:29.96 M35 B
           
  VDM M40 5000 m        
1 Hans Fransson -72 OK Njudung 18:40.09 M40 B
           
  VDM M45 5000 m        
1 Patrik Ivarsson -67 Målilla Mörlunda SKI 18:07.29 M45 B
2 Per Fransson -66 OK Njudung 19:15.62 M45 B
           
  VDM M50 5000 m        
1 Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK 19:12.11 M50 C
           
  VDM M60 5000 m        
1 Lars Lundqvist -55 IK Sisu, Nässjö 20:21.90 M60 C
2 Johnny Söderstig -55 Kalmar OK 24:11.40 M60 C
           
  VDM M65 5000 m        
1 Folke Lindqvist -47 Eksjö Södra IK 25:29.35 M65 C
2 Örjan Ohlsson -46 Stensjöns IF 31:18.20 M65 C
           
  VDM M70 5000 m        
1 Leif Brandstedt -43 Björkshults IF 22:31.07 M70 C
2 Ulf Wickbom -44 Högby IF 25:11.01 M70 C
           
  VDM M80 5000 m        
1 Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 33:12.56 M80 C
           
  MÄN HÖJD        
1 Olle Willsund -94 Högby IF 2,00    
2 Peter Össmar -79 Högby IF 1,65    
           
  MÄN STAV        
1 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 4,10    
2 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 3,90    
3 Albin Suljov -97 FIK Färjestaden 3,80    
4 Karl Johansson -01 Stocksäters IF 3,00    
5 Erik Hanell -01 Stocksäters IF 2,80    
           
  MÄN LÄNGD        
1 Tomas Fanta -68 Oskarshamns SK 6,01 1,9  
           
  MÄN KULA 7.26        
1 Peter Fritz -74 IK Sisu, Nässjö 12,11    
2 Tobias Lundqvist-80 IK Sisu Nässjö 11,61    
3 Jonas Sjöstrand-65 Hässleholm AIS 8,62    
           
  MÄN SLÄGGA 7.26        
1 Peter Fritz -74 IK Sisu, Nässjö 30,83    
2 Christer Bjärnlöf -68 Eksjö Södra IK 16,87    
           
  MÄN SPJUT 800        
1 Jan Jakoubek -97 IK Hinden 57,62    
2 Per Carlsson -68 Bohus IF Friidrott 31,88    
           
  P17 100 M        
1 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden Ej tid    
2 Albin Månsson -99 IFK Växjö +0,7s    
           
  P17 800 M        
1 Erik Karlsson -98 Högby IF 2:08.73    
2 Lukas Sjökvist -99 IFK Växjö 2:09.21    
           
  P17 UDM 3000 M        
1 Erik Karlssom -98 Högby IF 9:57.53    
2 Axel Östklint -99 Hovslätts IK 11:23.37    
           
  P17 HÖJD        
1 Simon Wiklund -99 IK Wilske 1,88    
2 Johan Lindqvist -99 Högby IF 1,80    
3 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 1,70    
4 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 1,60    
           
  P17 LÄNGD        
1 Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 6,04 +1,6  
2 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 6,00 +1,7  
3 Albin Månsson -99 IFK Växjö 5,80 +1,1  
           
  P17 KULA 5,0        
1 Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 15,89    
2 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 14,19    
3 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 11,40    
4 Sigge Danielsson -99 FIK Färjestaden 10,70    
5 Johan Lindqvist -99 Högby IF 10,52    
           
  P17 DISKUS 1,5        
1 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 52,05 Ö-spels-rek
2 Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 47,20    
3 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 37,74    
4 Sigge Danielsson -99 FIK Färjestaden 31,59    
5 Johan Lindqvist -99 Högby IF 24,50    
           
  P17 SLÄGGA 5,0        
1 Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 62,66 Ö-spels-rek
2 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 46,59    
Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK 47,53 4kg  
           
  P17 SPJUT 700        
1 Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 48,56    
2 Alexander Sjögren -99 Kalmar SK 45,66    
3 Johan Lindqvist -99 Högby IF 38,46    
           
  P15 80 M   -1.4m/s    
1 Simon Strand -00 Högby IF 10.29    
2 Ivar Glasberg -00 Högby IF 10.57    
3 Melker Torslén -00 Högby IF 10.68    
4 Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK 10.88    
           
  P15 800 M        
1 Simon Strand -00 Högby IF 2:27.99    
           
  P15 UDM 2000 M        
1 Ludvig Bjurelid -00 Högby IF 6:14.18    
           
  P15 80 M HÄCK   -3.6m/s    
1 Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 13.04 Ö-spels-rek
2 Simon Jonson -00 Lidköping IS 13.11    
3 Ivar Glasberg -00 Högby IF 14.36    
           
  P15 HÖJD        
1 Arvid Gussarsson -00 Hammarby IF 1,59    
2 Melker Torslén -00 Högby IF 1,53    
           
  P15 LÄNGD        
1 Simon Jonson -00 Lidköping IS 5,03 -1,2  
2 Melker Torslén -00 Högby IF 4,83 -2,2  
           
  P15 KULA 4,0        
1 Simon Strand -00 Högby IF 12,03    
2 Ivar Glasberg -00 Högby IF 10,38    
3 Arvid Gussarsson -00 Hammarby IF 10,06    
           
  P15 DISKUS 1,0        
1 Hugo Karlsson -01 Götlunda IF 45,17    
2 Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK 44,28    
3 Simon Strand -00 Högby IF 29,12    
4 Ivar Glasberg -00 Högby IF 24,97    
           
  P15 SPJUT 600        
1 Simon Jonson -00 Lidköping IS 37,08    
2 Melker Torslén -00 Högby IF 35,66    
3 Arvid Gussarsson -00 Hammarby IF 30,22    
           
  P14 80 M   -0.8m/s    
1 Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö 10.87    
2 Erik Hanell -01 Stocksäters IF 11.98    
           
  P14 UDM 2000 M        
1 Carl Ström -02 Tjust Bike & Running Club 7:11.03    
           
  P14 HÖJD        
1 Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö 1,45    
           
  P14 LÄNGD        
1 Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 5,26 -1,8  
2 Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö 5,05 -1,5  
3 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 4,94 -0,6  
4 Erik Hanell -01 Stocksäters IF 4,38 -1,4  
           
  P14 KULA 4,0        
1 Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö 11,25    
2 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 10,85    
           
  P14 DISKUS 1,0        
1 Hugo Karlsson -01 Götlunda IF 37,89    
2 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 29,22    
3 Felix Danielsson -01 Kalmar SK 17,79    
           
  P14 SPJUT 600        
1 Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö 41,74    
2 Felix Danielsson -01 Kalmar SK 25,44    
3 Milton Danielsson -01 Kalmar SK 24,12    
           
  P13 60 M   -0.2m/s    
1 Johannes Jansson -02 Östhammar IF 8.13 Ö-spels-rek
3 Edvin Månsson -02 IFK Växjö 8.61    
4 Rasmus Edberg -02 Skruvs IF 9.64    
5 Liam Ånstad -02 Linköpings GIF 9.87    
           
  P13 600 M        
1 Rasmus Edberg -02 Skruvs IF 1:56.01    
           
  P13 60 M HÄCK   -2.4m/s    
1 Johannes Jansson -02 Östhammar IF 10.17    
2 Anton Hermansson -02 Högby IF 10.28    
3 Edvin Månsson -02 IFK Växjö 10.67    
4 Markus Moberg -03 Hammarby IF 10.90    
5 Erik Torgersson -03 Hammarby IF 12.33    
           
  P13 HÖJD        
1 Johannes Jansson -02 Östhammar IF 1,53    
2 Anton Hermansson -02 Högby IF 1,40    
3 Oskar Hjelte -02 Stocksäters IF 1,25    
  Albin Jakobsson -02 Huddinge AIS Ej res    
           
  P13 LÄNGD ZON        
1 Johannes Jansson -02 Östhammar IF 5,17 -0,1  
2 Albin Jakobsson -02 Huddinge AIS 5,03 -1,6  
3 Anton Hermansson -02 Högby IF 4,95 -2,0  
4 Edvin Månsson -02 IFK Växjö 4,57 -2,0  
           
  P13 KULA 3,0        
1 Johannes Jansson -02 Östhammar IF 11,59    
2 Hampus Wallin -02 Hovslätts IK 10,71    
3 Oskar Hjelte -02 Stocksäters IF 8,44 8,37  
4 Johannes Gunnarsson -02 Kalmar SK 8,44 8,19  
5 Melker Gussarsson -02 Hammarby IF 8,10    
6 Leo Carlsson -04 Bohus IF Friidrott 7,92    
7 Melwin Strömqvist -02 Högby IF 7,69    
           
  P13 DISKUS 0,6        
1 Johannes Jansson -02 Östhammar IF 39,33    
2 Hampus Wallin -02 Hovslätts IK 38,85    
3 Johannes Gunnarsson -02 Kalmar SK 28,16    
4 Oskar Hjelte -02 Stocksäters IF 22,01    
5 Albin Hjelte 02 Stocksäters IF 18,37    
           
  P13 SPJUT 400        
1 Johannes Jansson -02 Östhammar IF 36,08    
2 Hampus Wallin -02 Hovslätts IK 34,44    
3 Liam Ånstad -02 Linköpings GIF 28,22    
4 Albin Hjelte 02 Stocksäters IF 25,02    
5 Johannes Gunnarsson -02 Kalmar SK 22,66    
6 Melwin Strömqvist -02 Högby IF 16,56    
           
  P12 60 M HEAT 1 -0.8m/s    
1 Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 9.15 Final  
2 Robin Rickardsson -03 IFK Växjö 9.39 Final  
3 Markus Moberg -03 Hammarby IF 9.45 Final  
4 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 9.62 Final  
5 Erik Torgersson -03 Hammarby IF 10.08    
6 Jonathan Norrman -03 Bohus IF Friidrott 10.68    
           
  P12 60 M HEAT 2 -1.9m/s    
1 Lucas Ulegård -03 Västerås FIK 8.71 Final  
2 Linus Wåtz -03 Hammarby IF 9.34 Final  
3 Oscar Toreld -03 Högby IF 9.74    
4 Alexander Lindefalk -03 Hammarby IF 10.03    
5 Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden 10.37    
6 Max Andersson -03 Kalmar SK 10.40    
           
  P12 60 M FINAL -1.1m/s    
1 Lucas Ulegård -03 Västerås FIK 8.63 Ö-spels-rek
2 Linus Wåtz -03 Hammarby IF 9.02    
3 Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 9.07    
4 Robin Rickardsson -03 IFK Växjö 9.34    
5 Markus Moberg -03 Hammarby IF 9.44    
6 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 9.74    
           
  P12 600 M        
1 Linus Wåtz -03 Hammarby IF 1:52.70    
2 Leo Nilsson -03 Högby IF 1:54.47    
3 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 2:03.62    
4 Jonathan Norrman -03 Bohus IF Friidrott 2:05.65    
5 Markus Moberg -03 Hammarby IF 2:13.47    
6 Erik Torgersson -03 Hammarby IF 2:13.82    
7 Alexander Lindefalk -03 Hammarby IF 2:21.34    
8 Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden 2:29.31    
           
  P12 HÖJD        
1 Oscar Toreld -03 Högby IF 1,35    
2 Robin Rickardsson -03 IFK Växjö 1,35    
3 Leo Nilsson -03 Högby IF 1,35    
4 Markus Moberg -03 Hammarby IF 1,25    
5 Erik Torgersson -03 Hammarby IF 1,25    
6 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 1,25    
7 Jonathan Norrman -03 Bohus IF Friidrott 1,20    
8 Linus Wåtz -03 Hammarby IF 1,15    
           
  P12 LÄNGD ZON        
1 Lucas Ulegård -03 Västerås FIK 4,62 -2,1  
2 Pelle Karlsson -03 Götlunda IF 4,16 -1,6  
3 Robin Rickardsson -03 IFK Växjö 4,14 0,0  
4 Linus Wåtz -03 Hammarby IF 4,10 0,0  
5 Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 4,03 -2,5  
6 Leo Nilsson -03 Högby IF 3,99 -1,5  
7 Markus Moberg -03 Hammarby IF 3,83 -2,5  
8 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 3,72 -1,8  
9 Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden 3,50 -0,5  
10 Alexander Lindefalk -03 Hammarby IF 3,37 -1,7  
11 Max Andersson -03 Kalmar SK 3,28 0,0  
12 Erik Torgersson -03 Hammarby IF 3,23 -1,2  
           
  P12 KULA 3,0        
1 Alexander Lindefalk -03 Hammarby IF 8,58    
2 Andreas Grenander -03 Skruvs IF 7,23    
3 Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 6,48    
4 Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden 6,37    
5 Markus Moberg -03 Hammarby IF 6,22    
           
  P12 DISKUS 0,6        
1 Oscar Toreld -03 Högby IF 24,59    
2 Markus Moberg -03 Hammarby IF 22,59    
3 Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden 22,30    
4 Andreas Grenander -03 Skruvs IF 22,09    
5 Teodor Borgius -03 Hammarby IF 21,93    
6 Pelle Karlsson -03 Götlunda IF 21,75    
7 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 19,81    
8 Alexander Lindefalk -03 Hammarby IF 19,66    
9 Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden 18,37    
           
  P12 SPJUT 400        
1 Leo Nilsson -03 Högby IF 30,30    
2 Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK 24,02    
3 Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden 22,48    
4 Max Andersson -03 Kalmar SK 21,14    
5 Markus Moberg -03 Hammarby IF 21,10    
6 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 20,40    
7 Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden 20,26    
8 Lucas Ulegård -03 Västerås FIK 19,50    
9 Teodor Borgius -03 Hammarby IF 16,78    
10 Alexander Lindefalk -03 Hammarby IF 14,32    
11 Erik Torgersson -03 Hammarby IF 13,98    
12 Jonathan Norrman -03 Bohus IF Friidrott 13,76    
           
  P11 60 M HEAT 1 -2.3m/s    
1 Love Björnsson -04 KA 2 IF 9.34 Final  
2 Lucas Tinnert -04 FIK Färjestaden 9.86 Final  
3 Sam Grimheden -04 Högby IF 10.05    
4 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 10.50    
5 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 10.55    
           
  P11 60 M HEAT 2 -1.9m/s    
1 Markus Brodin -04 Danderyds SK 8.95 Final  
2 Philip Danielsson -04 IK Hinden 9.65 Final  
3 Leo Carlsson -04 Bohus IF Friidrott 9.86 Final  
4 Johannes Sköld -04 Fornåsa IF 9.87 Final  
           
  P11 60 M FINAL -1.4m/s    
1 Markus Brodin -04 Danderyds SK 8.93    
2 Love Björnsson -04 KA 2 IF 9.38    
3 Lucas Tinnert -04 FIK Färjestaden 9.66    
4 Philip Danielsson -04 IK Hinden 9.69    
5 Johannes Sköld -04 Fornåsa IF 10.13    
  Leo Carlsson -04 Bohus IF Friidrott Ej start    
           
  P11 600 M        
1 Markus Brodin -04 Danderyds SK 1:50.69    
2 Lucas Tinnert -04 FIK Färjestaden 2:03.98    
3 Leo Carlsson -04 Bohus IF Friidrott 2:05.92    
4 Johannes Sköld -04 Fornåsa IF 2:10.21    
           
  P11 HÖJD        
1 Aron Swartz -04 Östersunds GIF 1,35    
2 Leo Carlsson -04 Bohus IF Friidrott 1,20    
3 Sam Grimheden -04 Högby IF 1,15    
           
  P11 LÄNGD ZON        
1 Aron Swartz -04 Östersunds GIF 4,30 +1,6  
2 Markus Brodin -04 Danderyds SK 4,00 +1,5  
3 Philip Danielsson -04 IK Hinden 3,75 +1,4  
4 Johannes Sköld -04 Fornåsa IF 3,43 +1,8  
           
  P11 KULA 2,0        
1 Leo Carlsson -04 Bohus IF Friidrott 10,82    
2 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 8,80    
3 Aron Swartz -04 Östersunds GIF 8,78    
4 Markus Brodin -04 Danderyds SK 8,46    
5 Love Björnsson -04 KA 2 IF 8,01    
6 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 7,55    
7 Sam Grimheden -04 Högby IF 6,77    
           
  P11 DISKUS 0,6        
1 Alexander Karlsson -04 Skruvs IF 24,60    
2 Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK 20,32    
3 Leo Carlsson -04 Bohus IF Friidrott 20,01    
4 Aron Swartz -04 Östersunds GIF 18,31    
5 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 18,08    
6 Sam Grimheden -04 Högby IF 15,27    
           
  P11 SPJUT 400        
1 Leo Carlsson -04 Bohus IF Friidrott 25,26    
2 Love Björnsson -04 KA 2 IF 23,42    
3 Julius Wiklund -06 IK Wilske 21,05    
4 Sam Grimheden -04 Högby IF 19,16    
5 Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK 18,08    
6 Markus Brodin -04 Danderyds SK 17,80    
7 Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 15,29    
           
  P10 60 M   +0.4m/s    
1 Olle Ohrt -05 Tranås AIF 9.37    
2 Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden 9.60    
3 Isak Barkstedt -05 IK Hinden 10.13    
4 Alex Lundström -05 IFK Växjö 10.46    
5 Ruben Larsson -05 IFK Växjö 10.92    
           
  P10 600 M        
1 Olle Ohrt -05 Tranås AIF 1:56.73    
2 Linus Jonsson -05 IK Hinden 1:59.84    
3 Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden 2:07.18    
4 Sebastian Jidefur -05 Högby IF 2:10.41    
5 Isak Barkstedt -05 IK Hinden 2:12.63    
6 Alex Lundström -05 IFK Växjö 2:25.74    
           
  P10 HÖJD        
1 Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK 1,20    
2 Albert Hult -05 Ruda IF 1,20    
3 Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden 1,15    
4 Alex Lundström -05 IFK Växjö 1,15    
5 Linus Jonsson -05 IK Hinden 1,10    
5 Victor Wallin -05 Hovslätts IK 1,10    
           
  P10 LÄNGD ZON        
1 Olle Ohrt -05 Tranås AIF 3,89 +1,2  
2 Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden 3,75 +0,0  
3 Emil Palmgren -05 Nyköpings BIS FI 3,52 +1,9  
4 Isak Barkstedt -05 IK Hinden 3,49 +0,8  
5 Linus Jonsson -05 IK Hinden 3,47 +0,8  
6 Alex Lundström -05 IFK Växjö 3,26 +0,0  
7 Axel Fredriksson -05 IK Sisu Nässjö 3,10 +1,8  
8 Ruben Larsson -05 IFK Växjö 3,07 +1,5  
           
  P10 KULA 2,0        
1 Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK 7,55    
2 Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden 7,25    
3 Emil Palmgren -05 Nyköpings BIS FI 6,40    
4 Isak Barkstedt -05 IK Hinden 6,32    
5 Victor Wallin -05 Hovslätts IK 5,79    
6 Ruben Larsson -05 IFK Växjö 4,24    
           
  P9 60 M HEAT 1 -0.6m/s    
1 Emil Kämpfer -06 IK Hinden 10.10 Final  
2 Ture Lindell -06 KA 2 IF 10.50 Final  
3 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 10.99    
4 Isak Össmar -06 Högby IF 11.02    
5 Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 11.99    
           
  P9 60 M HEAT 2 -2.3m/s    
1 Melker Abelsson -06 IK Hinden 9.54 Final  
2 Gustaf Liljemark -06 Eksjö Södra IK 9.89 Final  
3 Joel Lundberg -06 Högby IF 10.21 Final  
4 Anton Boström -06 FIK Färjestaden 10.51 Final  
5 Fabian Lundgren -06 Skruvs IF 11.03    
           
  P9 60 M FINAL -0.7m/s    
1 Melker Abelsson -06 IK Hinden 9.54    
2 Gustaf Liljemark -06 Eksjö Södra IK 9.81    
3 Joel Lundberg -06 Högby IF 10.10    
4 Emil Kämpfer -06 IK Hinden 10.14    
5 Anton Boström -06 FIK Färjestaden 10.37    
6 Ture Lindell -06 KA 2 IF 10.62    
           
  P9 600 M        
1 Ture Lindell -06 KA 2 IF 2:09.76    
2 Julius Wiklund -06 IK Wilske 2:10.63    
3 Anton Boström -06 FIK Färjestaden 2:13.35    
4 Joel Lundberg -06 Högby IF 2:20.51    
5 Malte Björnson -06 KA 2 IF 2:24.79    
6 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 2:26.46    
7 Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 2:32.95    
8 Adam Alvamo -06 FIK Färjestaden 2:37.38    
           
  P9 HÖJD        
1 Julius Wiklund -06 IK Wilske 1,27    
2 Ture Lindell -06 KA 2 IF 1,13    
3 Joel Lundberg -06 Högby IF 1,05    
4 Fabian Lundgren -06 Skruvs IF 1,05    
5 Adam Alvarmo -06 FIK Färjestaden 0,95    
           
  P9 LÄNGD ZON        
1 Joel Lundberg -06 Högby IF 3,59 -1,3  
2 Melker Abelsson -06 IK Hinden 3,50 -0,5  
3 Gustaf Liljemark -06 Eksjö Södra IK 3,43 +0,0  
4 Emil Kämpfer -06 IK Hinden 3,32 -0,6 3,23
5 Julius Wiklund -06 IK Wilske 3,32 -0,5 -
6 Ture Lindell -06 KA 2 IF 3,22 -1,2  
7 Anton Boström -06 FIK Färjestaden 3,09 -1,2  
8 Fabian Lundgren -06 Skruvs IF 2,98 -0,9  
9 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 2,94 +0,0  
10 Isak Össmar -06 Högby IF 2,75 -2,3  
11 Adam Alvamo -06 FIK Färjestaden 2,74 -2,3  
12 Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 2,60 -1,5  
           
  P9 KULA 2,0        
1 Joel Lundberg -06 Högby IF 7,84    
2 Malte Björnson -06 KA 2 IF 5,74    
3 Fabian Lundgren -06 Skruvs IF 5,45    
4 Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 5,38    
5 Gustaf Liljemark -06 Eksjö Södra IK 5,07    
6 Ture Lindell -06 KA 2 IF 4,64    
7 Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 4,63    
           
  P8 60 M HEAT 1 -0.8m/s    
1 Elmer Borgius -07 Hammarby IF 10.39 Final  
2 Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö 10.80 Final  
3 Marcus Johansson 07 Huddinge AIS 11.02 Final  
4 Laban Björk -07 IFK Växjö 13.19    
           
  P8 60 M HEAT 2 -2.1m/s    
1 Hampus Tinnert -07 FIK Färjestaden 10.99 Final  
2 Melvin Edvardsson -07 Götlunda IF 11.64    
3 Karl Hanell -06 Stocksäters IF 12.26    
4 Angelo Woxell -09 Eksjö Södra IK 13.56    
           
  P8 60 M HEAT 3 -1.5m/s    
1 Albin Lundberg -07 Österhaninge IF 10.99 Final  
2 Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö 11.57 Final  
3 Joel Jansson -08 Östhammar IF 11.94    
4 Noah Barkstedt -07 Glasrikets RC 12.01    
5 Noah Lundberg -09 Högby IF 12.39    
           
  P8 60 M FINAL -2.1m/s    
1 Elmer Borgius -07 Hammarby IF 10.55    
2 Hampus Tinnert -07 FIK Färjestaden 10.81    
3 Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö 10.88    
4 Albin Lundberg -07 Österhaninge IF 10.90    
5 Marcus Johansson 07 Huddinge AIS 11.20    
6 Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö 11.54    
           
  P8 600 M        
1 Hugo Johnsson -07 IK Hinden 2:05.86    
2 Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö 2:07.21    
3 Albin Lundberg -07 Österhaninge IF 2:21.00    
4 Marcus Johansson 07 Huddinge AIS 2:23.46    
5 Hampus Tinnert -07 FIK Färjestaden 2:26.42    
6 Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö 2:29.53    
7 Milo Rugland -08 Kalmar SK 2:30.58    
8 Noah Lundberg -09 Högby IF 2:40.15    
9 Efraim Jonsson -09 Lidköping IS 2:45.03    
10 Laban Björk -07 IFK Växjö 2:56.13    
11 Angelo Woxell -09 Eksjö Södra IK 2:59.72    
12 Viggo Össmar -10 Högby IF 3:07.73    
           
  P8 LÄNGD ZON        
1 Elmer Borgius -07 Hammarby IF 3,32 -0,4  
2 Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö 3,28 0,0  
3 Hugo Johnsson -07 IK Hinden 3,27 -0,1  
4 Marcus Johansson -07 Huddinge AIS 2,86 -2,3  
5 Melvin Edvardsson -07 Götlunda IF 2,81 -1,8  
6 Albin Lundberg -07 Österhaninge IF 2,75 0,0  
7 Joel Jansson -08 Östhammar IF 2,63 -0,1 2,58
8 Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö 2,63 -1,5 2,57
9 Milo Rugland -08 Kalmar SK 2,59 -2,1  
10 Karl Hanell -06 Stocksäters IF 2,52 -0,8  
11 Noah Lundberg -09 Högby IF 2,30 -1,3  
12 Efraim Jonsson -09 Lidköping IS 2,18 -1,4  
13 Alvin Fohlén Gladh -08 Trollhättan FIK 2,10 0,0  
14 Laban Björk -07 IFK Växjö 2,07 -0,7  
15 Angelo Woxell -09 Eksjö Södra IK 1,88 -1,9  
           
  P8 KULA 2,0        
1 Elmer Borgius -07 Hammarby IF 5,60    
2 Melvin Edvardsson -07 Götlunda IF 4,88    
3 Albin Lundberg -07 Österhaninge IF 4,55    
4 Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö 4,24    
5 Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö 4,23    
6 Joel Jansson -08 Östhammar IF 3,94    
7 Karl Hanell -07 Stocksäters IF 3,84    
8 Milo Rugland -08 Kalmar SK 3,81    
9 Alvin Fohlén Gladh -08 Trollhättan FIK 3,33    
10 Laban Björk -07 IFK Växjö 3,13    
11 Noah Lundberg -09 Högby IF 2,86    
12 Angelo Woxell -09 Eksjö Södra IK 1,99    
           
  KVINNOR 200 M HEAT 1 +0.3m/s    
1 Klara Helander -95 Upsala IF 25.71    
2 Linnéa Agefjäll -97 Linköpings GIF 26.94    
3 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 27.64    
4 Primrose Ulegård -76 Västerås FIK 28.62    
           
  KVINNOR 200 M HEAT 2 +1.2m/s    
1 Beatrice Persson -99 IFK Lund 28.04    
2 Tova Göransson -99 IK Hinden 28.04    
3 Elin Nilsson -01 Högby IF 29.54    
4 Amanda Jonsson -99 Kalmar SK 31.28    
           
  KVINNOR 200 M SAMLAD LISTA      
1 Klara Helander -95 Upsala IF 25.71    
2 Linnéa Agefjäll -97 Linköpings GIF 26.94    
3 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 27.64    
4 Beatrice Persson -99 IFK Lund 28.04    
5 Tova Göransson -99 IK Hinden 28.04    
6 Primrose Ulegård -76 Västerås FIK 28.62    
7 Elin Nilsson -01 Högby IF 29.54    
8 Amanda Jonsson -99 Kalmar SK 31.28    
           
  KVINNOR 800 M        
1 Sara Rönnby -93 GoIF Tjalve 2:15.58    
2 Rebecca Arnesson -92 IFK Växjö 2:26.80    
           
  KVINNOR DM 5000 M       Heat
1 Jessica Kihlström -85 Högby IF 17:59.57 K Män-B
2 Sofie Barkstedt -86 Oskarshamns SK 19:27.10 K K
3 Terese Friman -84 Glasrikets RC 19:55.15 K K
4 Linda Jansson -87 Elmhults Sport Club 20:12.62 K K
5 Hanna Lundqvist -78 IK Sisu 20:47.40 K35 K
6 Helena Jonsson Sjöqvist -64 Glasrikets RC 20:54.86 K50 K
7 Ann-Katrin Lundqvist -54 IK Sisu 22:57.24 K60 K
8 Camilla Persson -62 Högby IF 23:34.38 K50 K
9 Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK 24:52.63 K K
10 Irene Rohde -56 Högby IF 25:47.42 K55 K
11 Camilla Lindström -71 Högby IF 25:55.82 K40 K
12 Lilian Brorsson -47 Högby IF 27:13.86 K65 K
13 Ing-Britt Lindqvist -47 Eksjö Södra IK 32:44.89 K65 K
           
  VDM K35 5000m        
1 Hanna Lundqvist -78 IK Sisu 20:47.40 K35  
           
  VDM K40 5000m        
1 Camilla Lindström -71 Högby IF 25:55.82 K40  
           
  VDM K50 5000m        
1 Helena Jonsson Sjöqvist -64 Glasrikets RC 20:54.86 K50  
2 Camilla Persson -62 Högby IF 23:34.38 K50  
           
  VDM K55 5000m        
1 Irene Rohde -56 Högby IF 25:47.42 K55  
           
  VDM K60 5000m        
1 Ann-Katrin Lundqvist -54 IK Sisu, Nässjö 22:57.24 K60  
           
  VDM K65 5000m        
1 Lilian Brorsson -47 Högby IF 27:13.86 K65  
2 Ing-Britt Lindqvist -47 Eksjö Södra IK 32:44.89 K65  
           
  KVINNOR HÖJD        
1 Joline Jansson -96 Östhammar IF 1,53    
2 Primrose Ulegård -76 Västerås FIK 1,30    
           
  KVINNOR STAV        
1 Victoria Bengtsson -90 Skruvs IF 3,50    
2 Gabriella Bengtsson -99 Skruvs IF 3,40    
3 Emma Johansson -02 Stocksäters IF 2,60    
           
  KVINNOR LÄNGD        
1 Klara Helander -95 Upsala IF 5,48 +0,2  
2 Stina Rosenberg -97 Huddinge AIS 5,18 +1,0  
3 Joline Jansson -96 Östhammar IF 5,17 +1,1  
           
  KVINNOR DISKUS 1,0        
1 Linnéa Agefjäll -97 Linköpings GIF 32,06    
2 Sara Lundkvist -95 IFK Växjö 28,33    
3 Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK 26,07    
4 Sandra Ronneteg -73 Oskarshamns SK 18,41    
           
  KVINNOR SLÄGGA 4,0        
1 Linnéa Jönsson -95 Upsala IF 54,33    
2 Kajsa Wennberg -96 Upsala IF 49,63    
3 Maja Eklund -94 IFK Växjö 48,57    
4 Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK 29,68    
5 Sara Lundkvist - IFK Växjö 25,18    
6 Helena Segerlind Bjärnlöf-70 Eksjö Södra IK 14,01    
           
  KVINNOR SPJUT 600        
1 Primrose Ulegård -76 Västerås FIK 27,80    
           
  F19 JDM 3000 M        
1 Lisa Hedbäck -96 Högby IF 11:35.38    
2 Ellen Persson -96 Högby IF 11:36.54    
           
  F17 100 M   -0.2m/s    
1 Beatrice Persson -99 IFK Lund 13.51    
2 Gabriella Bengtsson -99 Skruvs IF 14.00    
           
  F17 800 M        
1 Julia Samuelsson -99 Högby IF 2:21.17    
  F17 HÖJD        
1 Rosanna Cianelli -99 Hammarby IF 1,53    
2 Julia Samuelsson -99 Högby IF 1,53    
3 Elma Fältmars -99 IK Sisu, Nässjö 1,45    
           
  F17 LÄNGD        
1 Beatrice Persson -99 IFK Lund 4,92 +1,4  
2 Amanda Jonsson -99 Kalmar SK 3,24w +2,1  
           
  F17 KULA 3,0        
1 Rosanna Cianelli -99 Hammarby IF 12,81    
2 Elin Vertetics -98 Högby IF 11,94    
           
  F17 DISKUS 1,0        
1 Cecilia Larsson -99 IFK Växjö 33,76    
           
  F17 SLÄGGA 3,0        
1 Cecilia Larsson -99 IFK Växjö 51,49    
2 Ida Wåhlstrand -00 IFK Växjö 44,14    
3 Ida Wingård -00 IK Orient 37,14    
4 Lovisa Nyman -98 Kalmar SK 35,07    
  Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 28,42 2kg  
           
  F17 SPJUT 500        
1 Elin Vertetics -98 Högby IF 35,12    
2 Rosanna Cianelli -99 Hammarby IF 34,00    
3 Elma Fältmars -99 IK Sisu, Nässjö 27,48    
           
  F15 80 M   -0.8m/s    
1 Nina Mattsson -00 GoIF Tjalve 11.02 Ö-spels-rek
2 Freja Richardson -00 IFK Växjö 11.13    
3 Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 11.43    
4 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 11.60    
           
  F15 UDM 2000 M        
1 Lisa Wilhelmsson -00 IFK Växjö 7:34.90    
2 Lisa Folkesson -00 Oskarshamns SK 7:49.29    
           
  F15 80 M HÄCK   -1.5m/s    
1 Stina Östklint -01 Hovslätts IK 13.90    
2 Hedda Lundin -01 KA 2 IF 14.02    
3 Nina Mattsson -00 GoIF Tjalve 15.92    
           
  F15 HÖJD        
1 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 1,45    
2 Freja Richardson -00 IFK Växjö 1,40    
           
  F15 LÄNGD        
1 Freja Richardson -00 IFK Växjö 4,71 +2,0  
2 Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 4,46 +1,4  
3 Hanna Jonsson -00 Kalmar SK 4,17 +1,0  
4 Matilda Fröberg -00 IFK Växjö 3,46 +2,0  
           
  F15 KULA 3,0        
1 Ebba Agefjäll -00 Linköpings GIF 9,20    
2 Emma Lundgren -00 Eksjö Södra IK 7,21    
3 Matilda Fröberg -00 IFK Växjö 4,86    
           
  F15 DISKUS 0,75        
1 Ida Wåhlstrand -00 IFK Växjö 45,35 Ö-spels-rek
2 Hanna Ronneteg -00 Oskarshamns SK 29,94    
3 Agnes Jardén -00 Eksjö Södra IK 29,38    
4 Emma Lundgren -00 Eksjö Södra IK 21,26    
           
  F15 SPJUT 500        
1 Ebba Agefjäll -00 Linköpings GIF 27,14 Ö-spels-rek
2 Emma Lundgren -00 Eksjö Södra IK 18,50    
3 Matilda Fröberg -00 IFK Växjö 14,90    
           
  F14 80 M HEAT 1 -1.7m/s    
1 Tilde Svensson -01 IK Hinden 10.69 Final  
2 Lovisa Ulegård -01 Västerås FIK 11.05 Final  
3 Lovisa Lindholm -01 Linköpings GIF 11.43 Final  
4 Alicia Byström -01 Hässleholm AIS 11.69    
           
  F14 80 M HEAT 2 -1.2m/s    
1 Elin Nilsson -01 Högby IF 10.96 Final  
2 Stina Östklint -01 Hovslätts IK 11.24 Final  
3 Nora Swartz -01 Östersunds GIF 11.47 Final  
4 Elin Tinnert -01 FIK Färjestaden 11.77    
           
  F14 80 M FINAL -1.1m/s    
1 Tilde Svensson -01 IK Hinden 10.78    
2 Elin Nilsson -01 Högby IF 11.00    
3 Lovisa Ulegård -01 Västerås FIK 11.12    
4 Stina Östklint -01 Hovslätts IK 11.23    
5 Lovisa Lindholm -01 Linköpings GIF 11.63    
6 Nora Swartz -01 Östersunds GIF 11.70    
           
  F14 800 M        
1 Nadja Rugland -01 Kalmar SK 2:25.75    
2 Alicia Byström -01 Hässleholm AIS 2:44.36    
3 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 2:45.66    
4 Elin Tinnert -01 FIK Färjestaden 2:50.87    
           
  F14 UDM 2000 M        
1 Kajsa Sten -01 SLK Oxelösund 7:12.51 Ej DM  
           
  F14 HÖJD        
1 Lovisa Lindholm -01 Linköpings GIF 1,45    
2 Irmelin Olsson -01 FIK Färjestaden 1,40    
3 Hedda Lundin -01 KA 2 IF 1,40    
4 Matilda Netz -01 Hässelby SK 1,35    
5 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 1,20    
           
  F14 LÄNGD        
1 Maria Lindholm -01 Linköpings GIF 4,85 +1,0  
2 Tilde Svensson -01 IK Hinden 4,76 -0,9  
3 Lovisa Ulegård -01 Västerås FIK 4,67 +0,8  
4 Elin Nilsson -01 Högby IF 4,50 +0,0  
5 Immelin Olsson -01 FIK Färjestaden 4,22 +0,0  
6 Hedda Lundin -01 KA 2 IF 4,08 -1,1  
7 Stina Östklint -01 Hovslätts IK 4,05 +0,0  
8 Alicia Byström -01 Hässleholm AIS 3,99 +0,9  
9 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 3,96 -0,3  
10 Nora Swartz -01 Östersunds GIF 3,91 -0,3  
11 Matilda Netz -01 Hässelby SK 3,88 +0,0  
           
  F14 KULA 3,0        
1 Emma Palmgren -01 Nyköpings BIS FI 9,95    
2 Enny Björk -01 IFK Växjö 9,39    
3 Nora Swartz -01 Östersunds GIF 8,74    
4 Linnéa Persson -03 Bohus IF 7,84    
5 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 7,40    
           
  F14 DISKUS 0,75        
1 Emma Palmgren -01 Nyköpings BIS FI 31,81 Ö-spels-rek
2 Enny Björk -01 IFK Växjö 29,45    
           
  F14 SPJUT 500        
1 Enny Björk -01 IFK Växjö 26,28    
2 Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 24,54    
3 Nora Swartz -01 Östersunds GIF 24,34    
4 Lovisa Ulegård -01 Västerås FIK 19,60    
5 Alicia Byström -01 Hässleholm AIS 17,40    
           
  F13 60 M HEAT 1 -1.5m/s    
1 Junianna Larsen Brolin -02 Täby IS 8.51 Final  
2 Selma Lundin -02 Högby IF 8.74 Final  
3 Elin Frisk -02 IFK Växjö 10.07    
           
  F13 60 M HEAT 2 -2.4m/s    
1 Tove Larsson -02 IFK Växjö 8.77 Final  
2 Ella Petersson -02 Oskarshamns SK 9.08 Final  
3 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholm AIS 9.11 Final  
4 Tilda Fischer -02 Habo FIF -04 9.33 Final  
           
  F13 60 M FINAL -1.4m/s    
1 Junianna Larsen Brolin -02 Täby IS 8.53    
2 Tove Larsson -02 IFK Växjö 8.80    
3 Selma Lundin -02 Högby IF 8.95    
4 Ella Petersson -02 Oskarshamns SK 9.12    
5 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholm AIS 9.14    
6 Tilda Fischer -02 Habo FIF -04 9.23    
           
  F13 600 M        
1 Saga Brodin -02 Danderyds SK 1:51.97    
2 Moa Sandstedt -02 IK Sisu, Nässjö 1:52.52    
3 Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK 1:59.33    
4 Josefine Möller -02 IFK Växjö 2:11.10    
5 Johanna Svensson -02 Wärnamo SK 2:12.54    
           
  F13 60 M HÄCK HEAT 1 -2.1m/s    
1 Tove Larsson -02 IFK Växjö 10.52    
2 Amina Fältmars -03 IK Sisu, Nässjö 11.08    
3 Beata Edelholm -03 Hammarby IF 11.11    
4 Frida Andersson -03 KA 2 IF 11.75    
5 Sara Luul -03 Hammarby IF 13.30    
           
  F13 60 M HÄCK HEAT 2 -1.1m/s    
1 Selma Lundin -02 Högby IF 9.97    
2 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholm AIS 11.13    
3 Elin Frisk -02 IFK Växjö 12.39    
4 Albertina Brandt -03 Hammarby IF 12.89    
5 Signe Lundin -03 Högby IF 14.29    
           
  F13 60 M HÄCK HEAT 3 -0.8m/s    
1 Junianna Larsen Brolin -02 Täby IS 9.94    
2 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 10.46    
3 Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK 10.99    
4 Anna-Lisa Deltin -03 Hammarby IF 11.08    
5 Moa Sandstedt -02 IK Sisu, Nässjö 11.26    
           
  F13 60 M HÄCK SAMLAD LISTA      
1 Junianna Larsen Brolin -02 Täby IS 9.94    
2 Selma Lundin -02 Högby IF 9.97    
3 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 10.46    
4 Tove Larsson -02 IFK Växjö 10.52    
5 Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK 10.99    
6 Amina Fältmars -03 IK Sisu, Nässjö 11.08    
7 Anna-Lisa Deltin -03 Hammarby IF 11.08    
8 Beata Edelholm -03 Hammarby IF 11.11    
9 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholm AIS 11.13    
10 Moa Sandstedt -02 IK Sisu, Nässjö 11.26    
11 Frida Andersson -03 KA 2 IF 11.75    
12 Elin Frisk -02 IFK Växjö 12.39    
13 Albertina Brandt -03 Hammarby IF 12.89    
14 Sara Luul -03 Hammarby IF 13.30    
15 Signe Lundin -03 Högby IF 14.29    
           
  F13 HÖJD        
1 Jenny Jonsson -02 Lidköping IS 1,57 Ö-spels-rek
2 Sofia Wingård -02 IK Orient 1,49    
3 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 1,46    
4 Selma Lundin -02 Högby IF 1,35    
5 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholm AIS 1,35    
5 Tilda Fischer -02 Habo FIF-04 1,35    
7 Josefine Möller -02 IFK Växjö 1,30    
           
  F13 LÄNGD ZON        
1 Selma Lundin -02 Högby IF 4,85 -0,9  
2 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 4,76 -0,5  
3 Junianna Larsen Brolin -02 Täby IS 4,71 -1,5  
4 Sofia Wingård -02 IK Orient 4,65 -0,5  
5 Jenny Jonsson -02 Lidköping IS 4,61 -0,2  
6 Tilda Fischer -02 Habo FIF-04 4,55 -2,2  
7 Tove Larsson -02 IFK Växjö 4,48 -1,4  
8 Johanna Sedstrom -02 Åsbro GoIF 4,20 -1,7  
9 Josefine Möller -02 IFK Växjö 4,02 +0,0  
10 Moa Sandstedt -02 IK Sisu, Nässjö 4,01 -2,0  
11 Lydia Daniel -02 IFK Växjö 3,96 -2,3  
12 Evelina Sjöstrand -02 Hässleholm AIS 3,95 -1,1  
13 Elin Frisk -02 IFK Växjö 3,77 -1,3  
           
  F13 KULA 2,0        
1 Jenny Jonsson -02 Lidköping IS 11,34    
2 Junianna Larsen Brolin -02 Täby IS 9,74    
3 Johanna Sedstrom -02 Åsbro GoIF 9,65    
4 Lydia Daniel -02 IFK Växjö 9,15    
           
  F13 DISKUS 0,6        
1 Jenny Jonsson -02 Lidköping IS 29,81    
2 Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK 28,87    
3 Junianna Larsen Brolin -02 Täby IS 26,09    
4 Johanna Sedstrom -02 Åsbro GoIF 23,77    
5 Lydia Daniel -02 IFK Växjö 22,62    
6 Johanna Svensson -02 Wärnamo SK 17,98    
           
  F13 SPJUT 400        
1 Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö 26,09    
2 Junianna Larsen Brolin -02 Täby IS 25,87    
3 Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK 24,49    
4 Johanna Sedstrom -02 Åsbro GoIF 20,29    
5 Tove Larsson -02 IFK Växjö 16,48    
6 Johanna Svensson -02 Wärnamo SK 13,62    
           
  F12 60 M HEAT 1 +0.4m/s    
1 Linn Harryson -03 Hammarby IF 9.53    
2 Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 9.76    
3 Vilma Eriksson -03 IK Hinden 9.83    
4 Linnéa Persson -03 Bohus IF Friidrott 10.00    
5 Albertina Brandt -03 Hammarby IF 10.32    
6 Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 10.53    
           
  F12 60 M HEAT 2 -0.7m/s    
1 Klara Avebäck -03 Hammarby IF 8.96 Final  
2 Alicia Löwhagen -03 Hammarby IF 9.16 Final  
3 Celie Hellsaeus -03 IFK Sävsjö 9.30 Final  
4 Frida Andersson -03 KA 2 IF 10.02    
5 Signe Lundin -03 Högby IF 10.39    
           
  F12 60 M HEAT 3 -2.1m/s    
1 Kathleen Larsson -03 Hammarby IF 8.79 Final  
2 Alma Sjöbrink -03 Eksjö Södra IK 9.49    
3 Catrine Sandberg -03 IK Hinden 9.64    
4 Hanna Lundberg -03 Högby IF 10.14    
           
  F12 60 M HEAT 4 -0.5m/s    
1 Anna-Lisa Deltin -03 Hammarby IF 8.94 Final  
2 Beata Edelholm -03 Hammarby IF 9.09 Final  
3 Hilda Larheden Utvik -03 Hammarby IF 9.45    
4 Noelle Hjortsmark -03 Hammarby IF 9.67    
5 Johanna Persson -03 Ystads IF 9.80    
6 Melodie Calvert -03 Eksjö Södra IK 11.37    
           
  F12 60 M FINAL -1.5m/s    
1 Kathleen Larsson -03 Hammarby IF 8.86    
2 Anna-Lisa Deltin -03 Hammarby IF 8.99    
3 Beata Edelholm -03 Hammarby IF 9.00    
4 Klara Avebäck -03 Hammarby IF 9.09    
5 Alicia Löwhagen -03 Hammarby IF 9.21    
6 Celie Hellsaeus -03 IFK Sävsjö 9.37    
           
  F12 600 M        
1 Kathleen Larsson -03 Hammarby IF 1:52.61    
2 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 1:52.69    
3 Melissa Turkanovic -03 FIF Gnistan 1:57.85    
4 Hanna Lundberg -03 Högby IF 1:57.92    
5 Juni Rugland -03 Kalmar SK 2:00.48    
6 Melodie Calvert -03 Eksjö Södra IK 2:38.58    
           
  F12 HÖJD        
1 Amina Fältmars -03 IK Sisu, Nässjö 1,50    
2 Alicia Löwhagen -03 Hammarby IF 1,40    
3 Johanna Persson -03 Ystads IF 1,35    
3 Kathleen Larsson -03 Hammarby IF 1,35    
5 Frida Andersson -03 KA 2 IF 1,30    
6 Linn Harryson -03 Hammarby IF 1,30    
7 Jonna Kronander -03 IK Ymer 1,30    
8 Linnéa Persson -03 Bohus IF Friidrott 1,25    
8 Noelle Hjortsmark -03 Hammarby IF 1,25    
10 Hanna Lundberg -03 Högby IF 1,25    
11 Ellen Ohrt -03 Tranås AIF 1,15    
12 Signe Lundin -03 Högby IF 1,10    
13 Albertina Brandt -03 Hammarby IF 1,10    
14 Melodie Calvert -03 Eksjö Södra IK 1,05    
           
  F12 LÄNGD ZON        
1 Kathleen Larsson -03 Hammarby IF 4,44 -2,8  
2 Anna-Lisa Deltin -03 Hammarby IF 4,36 -1,6  
3 Celie Hellsaeus -03 IFK Sävsjö 4,19 -1,8  
4 Alma Sjöbrink -03 Eksjö Södra IK 4,16 -2,3  
5 Alicia Löwhagen -03 Hammarby IF 4,11 -1,7 3,99
6 Sara Luul -03 Hammarby IF 4,11 -1,4 -
7 Beata Edelholm -03 Hammarby IF 4,10 -2,7 3,97
8 Johanna Persson -03 Ystads IF 4,10 -2,1 3,95
9 Klara Avebäck -03 Hammarby IF 4,09 -1,6  
10 Catrine Sandberg -03 IK Hinden 4,03 -2,2  
11 Frida Andersson -03 KA 2 IF 3,84 -1,2  
12 Hanna Lundberg -03 Högby IF 3,76 -0,5  
13 Linn Harryson -03 Hammarby IF 3,74 -2,1 3,70
14 Albertina Brandt -03 Hammarby IF 3,74 -1,8 3,64
15 Noelle Hjortsmark -03 Hammarby IF 3,60 -1,9  
16 Hilda Larheden Utvik -03 Hammarby IF 3,56 -2,2  
17 Vilma Eriksson -03 IK Hinden 3,52 -1,4  
18 Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 3,15 -2,7  
19 Melodie Calvert -03 Eksjö Södra IK 2,88 -1,0  
           
  F12 KULA 2,0        
1 Linnéa Persson -03 Bohus IF Friidrott 9,95    
2 Thea Björk -03 IFK Växjö 9,78    
3 Jonna Kronander -03 IK Ymer 8,98    
4 Johanna Persson -03 Ystads IF 8,54    
5 Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 8,31    
6 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 8,09    
7 Olivia Riddle -03 Hammarby IF 8,06    
8 Lisa Nilsson -03 IK Sisu, Nässjö 7,92    
9 Linn Harryson -03 Hammarby IF 7,76    
10 Beata Edelholm -03 Hammarby IF 7,36    
11 Kathleen Larsson -03 Hammarby IF 7,26    
12 Klara Avebäck -03 Hammarby IF 6,99    
13 Noelle Hjortsmark -03 Hammarby IF 6,87    
14 Milla Ekstrand -03 KA 2 IF 6,86    
15 Emma Askencrantz -03 Skruvs IF 6,73    
16 Juni Rugland -03 Kalmar SK 6,53    
17 Hilda Larheden Utvik -03 Hammarby IF 5,90    
18 Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 5,79    
19 Albertina Brandt -03 Hammarby IF 5,75    
20 Melodie Calvert -03 Eksjö Södra IK 3,81    
           
  F12 DISKUS 0,6        
1 Thea Björk -03 IFK Växjö 28,30    
2 Klara Avebäck -03 Hammarby IF 21,47    
3 Linnéa Persson -03 Bohus IF Friidrott 20,03    
4 Jonna Kronander -03 IK Ymer 19,88    
5 Johanna Persson -03 Ystads IF 19,65    
6 Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 19,59    
7 Beata Edelholm -03 Hammarby IF 19,36    
8 Lisa Nilsson -03 IK Sisu, Nässjö 17,76    
9 Alma Sjöbrink -03 Eksjö Södra IK 17,10    
10 Noelle Hjortsmark -03 Hammarby IF 16,83    
11 Linn Harryson -03 Hammarby IF 15,90    
12 Ellen Ohrt -03 Tranås AIF 15,53    
13 Emma Askencrantz -03 Skruvs IF 15,13    
14 Alva Edvardsson -03 Götlunda IF 13,83    
15 Milla Ekstrand -03 KA 2 IF 13,60    
16 Olivia Riddle -03 Hammarby IF 13,56    
17 Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 12,66    
18 Celie Hellsaeus -03 IFK Sävsjö 11,97    
19 Hilda Larheden Utvik -03 Hammarby IF 11,72    
           
  F12 SPJUT 400        
1 Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK 28,24    
2 Linnéa Persson -03 Bohus IF Friidrott 25,14    
3 Amina Fältmars -03 IK Sisu, Nässjö 23,24    
4 Alma Sjöbrink -03 Eksjö Södra IK 22,38    
5 Beata Edelholm -03 Hammarby IF 21,42    
6 Johanna Persson -03 Ystads IF 20,84    
7 Jonna Kronander -03 IK Ymer 17,88    
8 Frida Andersson -03 KA 2 IF 17,84    
9 Thea Björk -03 IFK Växjö 17,50    
10 Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK 17,00    
11 Klara Avebäck -03 Hammarby IF 15,98    
12 Olivia Riddle -03 Hammarby IF 15,34    
13 Milla Ekstrand -03 KA 2 IF 15,06    
14 Lisa Nilsson -03 IK Sisu, Nässjö 14,32    
15 Alva Edvardsson -03 Götlunda IF 14,30    
16 Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 12,40    
17 Hilda Larheden Utvik -03 Hammarby IF 11,68    
           
  F11 60 M HEAT 1 -1.4m/s    
1 Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden 9.19 Final  
2 Maja Milleback -04 FIK Färjestaden 9.87 Final  
3 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 10.01 Final  
4 Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 10.02    
5 Amanda Gustavsson -04 Eksjö Södra IK 11.42    
           
  F11 60 M HEAT 2 -2.4m/s    
1 Linn Johansson -04 Ljungby FIK 9.50 Final  
2 Beata Andersson -04 Kalmar SK 9.62 Final  
3 Elise Välitalo -04 IK Hinden 9.91 Final  
4 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 10.18    
5 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholm AIS 10.64    
6 Thea Englund -04 IK Sisu, Nässjö 11.45    
           
  F11 60 M FINAL -1.3m/s    
1 Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden 9.13    
2 Linn Johansson -04 Ljungby FIK 9.24    
3 Beata Andersson -04 Kalmar SK 9.66    
4 Maja Milleback -04 FIK Färjestaden 9.78    
5 Elise Välitalo -04 IK Hinden 9.90    
6 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 10.06    
           
  F11 600 M        
1 Maja Milleback -04 FIK Färjestaden 2:00,64    
2 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 2:02,75    
3 Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 2:09,14    
4 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholm AIS 2:11,79    
5 Beata Andersson -04 Kalmar SK 2:18,95    
6 Emma Brynielsson -04 FIK Färjestaden 2:24,61    
7 Amanda Gustavsson -04 Eksjö Södra IK 2:50,19    
           
  F11 HÖJD        
1 Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden 1,38    
2 Maja Milleback -04 FIK Färjestaden 1,30    
3 Beata Andersson -04 Kalmar SK 1,25    
4 Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 1,25    
5 Elise Välitalo -04 IK Hinden 1,20    
6 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 1,15    
7 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholm AIS 1,05    
8 Emma Brynielsson -04 FIK Färjestaden 1,00    
9 Amanda Gustavsson -04 Eksjö Södra IK 0,90    
           
  F11 LÄNGD ZON        
1 Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 4,08 +1,4  
2 Maja Milleback -04 FIK Färjestaden 3,98 +0,8  
3 Linn Johansson -04 Ljungby FIK 3,90 +0,0  
4 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 3,80 +1,1  
5 Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 3,70 +1,2  
6 Beata Andersson -04 Kalmar SK 3,67 +0,0 3,66
7 Elise Välitalo -04 IK Hinden 3,67 +0,0 3,63
8 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 3,64 +1,1  
9 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholm AIS 3,50 +0,0  
10 Thea Englund -04 IK Sisu, Nässjö 2,64 +1,8  
11 Amanda Gustavsson -04 Eksjö Södra IK 2,45 +1,4  
           
  F11 KULA 2,0        
1 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 8,93    
2 Linn Johansson -04 Ljungby FIK 8,41    
3 Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 7,69    
4 Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 7,40    
5 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 6,07    
6 Bea Johannesson -04 IFK Sunne FK 5,98    
7 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholm AIS 5,50    
8 Jessica Sethsson -04 IK Sisu, Nässjö 5,42    
9 Amanda Gustavsson -04 Eksjö Södra IK 2,58    
           
  F11 DISKUS 0,6        
1 Linn Johansson -04 Ljungby FIK 22,09    
2 Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 20,71    
3 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 17,45    
4 Norah Lind -05 Hammarby IF 16,75    
5 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 14,90    
6 Alvah Lind -05 Hammarby IF 14,40    
7 Jessica Sethsson -04 IK Sisu, Nässjö 13,59    
           
  F11 SPJUT 400        
1 Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö 25,10    
2 Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden 19,98    
3 Norah Lind -05 Hammarby IF 19,16    
4 Hilda Lindell -04 KA 2 IF 17,70    
5 Ronja Sjöstrand -04 Hässleholm AIS 14,96    
6 Jessica Sethsson -04 IK Sisu, Nässjö 14,58    
7 Jonna Lundgren -04 Skruvs IF 12,56    
8 Alvah Lind -05 Hammarby IF 11,80    
9 Ebba Johannesson -06 IFK Sunne FK 10,30    
10 Thea Englund -04 IK Sisu, Nässjö 9,78    
           
  F10 60 M HEAT 1 -1.3m/s    
1 Clara Nilsson -05 Hovslätts IK 9.97 Final  
2 Ida Kindblom -05 Skeninge IK 10.35    
3 Emma Östklint -05 Hovslätts IK 10.37    
4 Linnéa Lind -05 Södra Vi IF 10.45    
5 Ronja Rickardsson -05 IFK Växjö 10.59    
           
  F10 60 M HEAT 2 -1.3m/s    
1 Hulda Peipke -05 Eksjö Södra IK 9.60 Final  
2 Norah Lind -05 Hammarby IF 10.00 Final  
3 Alvah Lind -05 Hammarby IF 10.21 Final  
4 Linnéa Lindefalk -05 Hammarby IF 10.36    
5 Freja Ekstrand -05 KA 2 IF 10.42    
           
  F10 60 M HEAT 3 -1.3m/s    
1 Lina Ånstad -05 Linköpings GIF 9.66 Final  
2 Linnéa Hermansson -05 Högby IF 9.95 Final  
3 Tilda Davidsson -05 Bohus IF Friidrott 10.36    
4 Thea Lundberg -05 Österhaninge IF 10.73    
5 Emilia Calvert -05 Eksjö Södra IK 11.59    
6 Emma Norrman -05 Bohus IF Friidrott 13.03    
           
  F10 60 M FINAL -2.0m/s    
1 Lina Ånstad -05 Linköpings GIF 9.62    
2 Hulda Peipke -05 Eksjö Södra IK 9.66    
3 Clara Nilsson -05 Hovslätts IK 9.90    
4 Linnéa Hermansson -05 Högby IF 10.04    
5 Norah Lind -05 Hammarby IF 10.19    
6 Alvah Lind -05 Hammarby IF 10.72    
           
  F10 600 M        
1 Ida Kindblom -05 Skeninge IK 2:07.56    
2 Alvah Lind -05 Hammarby IF 2:07.90    
3 Freja Ekstrand -05 KA 2 IF 2:08.29    
4 Tilda Davidsson -05 Bohus IF Friidrott 2:10.78    
5 Norah Lind -05 Hammarby IF 2:13.63    
6 Linnéa Lind -05 Södra Vi IF 2:13.73    
7 Linnéa Lindefalk -05 Hammarby IF 2:17.48    
8 Emma Östklint -05 Hovslätts IK 2:21.02    
9 Lina Ånstad -05 Linköpings GIF 2:23.37    
10 Hulda Peipke -05 Eksjö Södra IK 2:25.74    
11 Emilia Calvert -05 Eksjö Södra IK 2:44.03    
12 Emma Norrman -05 Bohus IF Friidrott 2:45.27    
           
  F10 HÖJD        
1 Ida Kindblom -05 Skeninge IK 1,32 Ö-spels-rek
2 Norah Lind -05 Hammarby IF 1,29    
3 Hulda Peipke -05 Eksjö Södra IK 1,20    
4 Linnéa Lind -05 Södra Vi IF 1,15    
4 Alvah Lind -05 Hammarby IF 1,15    
6 Emma Östklint -05 Hovslätts IK 1,15    
7 Linnéa Hermansson -05 Högby IF 1,10    
8 Lina Ånstad -05 Linköpings GIF 1,10    
9 Emilia Calvert -05 Eksjö Södra IK 0,95    
           
  F10 LÄNGD ZON        
1 Alvah Lind -05 Hammarby IF 3,96 -2,3 3,93
2 Lina Ånstad -05 Linköpings GIF 3,96 +0,2 3,77
3 Ida Kindblom -05 Skeninge IK 3,73 -1,9  
4 Hulda Peipke -05 Eksjö Södra IK 3,70 -2,4  
5 Norah Lind -05 Hammarby IF 3,67 -1,4  
6 Freja Ekstrand -05 KA 2 IF 3,55 +1,1  
7 Ronja Rickardsson -05 IFK Växjö 3,32 -0,7  
8 Tilda Davidsson -05 Bohus IF Friidrott 3,31 -0,6  
9 Klara Nilsson -05 Hovslätts IK 3,26 -1,9  
10 Linnéa Lind -05 Södra Vi IF 3,24 -0,4  
11 Linnéa Lindefalk -05 Hammarby IF 3,21 -1,3  
12 Emma Östklint -05 Hovslätts IK 3,06 -2,0  
13 Thea Lundberg -05 Österhaninge IF 2,98 -0,4  
14 Emilia Calvert -05 Eksjö Södra IK 2,72 -1,0  
15 Vilma Falk -05 Skruvs IF 2,71 0,0  
16 Emma Norrman -05 Bohus IF Friidrott 2,60 -1,2  
           
  F10 KULA 2,0        
1 Norah Lind -05 Hammarby IF 7,64    
2 Linnéa Hermansson -05 Högby IF 6,48    
3 Alvah Lind -05 Hammarby IF 6,31    
4 Ida Kindblom -05 Skeninge IK 6,15    
5 Hulda Peipke -05 Eksjö Södra IK 5,51    
6 Vilma Falk -05 Skruvs IF 5,50    
7 Freja Ekstrand -05 KA 2 IF 5,42    
8 Lina Ånstad -05 Linköpings GIF 5,40    
9 Emma Östklint -05 Hovslätts IK 5,14    
10 Linnéa Lindefalk -05 Hammarby IF 5,06    
11 Thea Lundberg -05 Österhaninge IF 4,99    
12 Ronja Rickardsson -05 IFK Växjö 4,95    
13 Linnéa Lind -05 Södra Vi IF 4,46    
14 Tilda Davidsson -05 Bohus IF Friidrott 4,02    
15 Emma Norrman -05 Bohus IF Friidrott 3,77    
16 Emilia Calvert -05 Eksjö Södra IK 3,74    
           
  F9 60 M HEAT 1 -2.7m/s    
1 Ebba Johannesson -06 IFK Sunne FK 9.95 Final  
2 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 10.30 Final  
3 Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK 10.53 Final  
4 Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö 10.81    
5 Olivia Lökholm -06 Bohus IF Friidrott 11.36    
           
  F9 60 M HEAT 2 -0.7m/s    
1 Ella Knuds -06 KA 2 IF 9.83 Final  
2 Lisa Ohrt -06 Tranås AIF 10.05 Final  
3 Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott 10.40 Final  
4 Julia Karlsson -06 Södra Vi IF 10.73    
5 Olivia Ringhagen -06 FIK Färjestaden 11.27    
           
  F9 60 M HEAT 3 -1.6m/s    
1 Juni Johansson -06 Skruvs IF 10.66    
2 Elise Hagelberg -06 IFK Växjö 11.02    
3 Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 11.12    
4 Elin Lindström -06 FIK Färjestaden 11.93    
           
  F9 60 M FINAL -2.2m/s    
1 Ebba Johannesson -06 IFK Sunne FK 9.82    
2 Ella Knuds -06 KA 2 IF 9.87    
3 Lisa Ohrt -06 Tranås AIF 10.11    
4 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 10.35    
5 Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK 10.54    
6 Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott 10.66    
           
  F9 600 M        
1 Elise Hagelberg -06 IFK Växjö 2:14.65    
2 Lisa Ohrt -06 Tranås AIF 2:16.02    
3 Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 2:17.75    
4 Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK 2:20.25    
5 Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö 2:24.25    
6 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 2:26.23    
7 Olivia Lökholm -06 Bohus IF Friidrott 2:27.58    
8 Olivia Ringhagen -06 FIK Färjestaden 2:27.65    
           
  F9 HÖJD        
1 Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott 1,10    
2 Linnéa Fohlén Gladh -06 Tollhättan FIK 1,10    
3 Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 1,10    
4 Elise Hagelberg -06 IFK Växjö 1,05    
4 Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö 1,05    
6 Ebba Johannesson -06 IFK Sunne FK 1,05    
7 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 0,95    
8 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 0,95    
9 Olivia Ringhagen -06 FIK Färjestaden 0,95    
10 Elin Lindström -06 FIK Färjestaden 0,90    
11 Olivia Lökholm -06 Bohus IF Friidrott 0,85    
           
  F9 LÄNGD ZON        
1 Ebba Johannesson -06 IFK Sunne FK 3,80 +0,0  
2 Ella Knuds -06 KA 2 IF 3,52 +0,1  
3 Juni Johansson -06 Skruvs IF 3,48 -0,2  
4 Lisa Ohrt -06 Tranås AIF 3,36 -1,2  
5 Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott 3,34 -0,1  
6 Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK 3,20 +0,1 3,13
7 Linnéa Fohlén Gladh -06 Trollhättan FIK 3,20 +1,8 3,11
8 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 3,19 -0,8  
9 Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 3,12 +0,0  
10 Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö 2,95 -0,5  
11 Olivia Lökholm -06 Bohus IF Friidrott 2,91 -1,1 2,90
12 Elise Hagelberg -06 IFK Växjö 2,91 +1,8 2,88
13 Julia Karlsson -06 Södra Vi IF 2,84 -1,5  
14 Olivia Ringhagen -06 FIK Färjestaden 2,74 +0,8  
15 Elin Lindström -06 FIK Färjestaden 2,65 -1,6  
16 Ella Kronander -06 IK Ymer 2,63 -0,1  
17 Moa Persson -06 Bohus IF Friidrott 2,19 -0,4  
           
  F9 KULA 2,0        
1 Anna Askencrantz -06 Skruvs IF 6,17    
2 Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott 5,58    
3 Linnéa Fohlén Gladh -06 Tollhättan FIK 5,51    
4 Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 5,08    
5 Elin Lindström -06 FIK Färjestaden 4,99 4,97  
6 Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK 4,99 4,91  
7 Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö 4,95    
8 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 4,86    
9 Nellie Lindblad -06 IFK Växjö 4,83    
10 Elise Hagelberg -06 IFK Växjö 4,64    
11 Moa Persson -06 Bohus IF Friidrott 4,50    
12 Olivia Lökholm -06 Bohus IF Friidrott 4,27    
           
  F8 60 M HEAT 1 -1.3m/s    
1 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10.63 Final  
2 Tindra Modig -08 IK Hinden 11.25 Final  
3 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 11.41    
4 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 11.81    
5 Felicia Bjärnlöf -08 Eksjö Södra IK 12.37    
6 Alva Davidsson -07 Bohus IF Friidrott 31.22    
           
  F8 60 M HEAT 2 -1.8m/s    
1 Julia Falk -07 Skruvs IF 10.59 Final  
2 Elna Hult -07 Ruda IF 10.94 Final  
3 Wilma Herranen -07 Högby IF 11.21 Final  
4 Tuva Grimheden -07 Högby IF 11.36 Final  
5 Maja Lindström -08 FIK Färjestaden 12.40    
6 Amanda Lind -08 Södra Vi IF 12.44    
           
  F8 60 M FINAL -1.6m/s    
1 Julia Falk -07 Skruvs IF 10.46    
2 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10.52    
3 Elna Hult -07 Ruda IF 10.90    
4 Tindra Modig -08 IK Hinden 11.02    
5 Tuva Grimheden -07 Högby IF 11.22    
6 Wilma Herranen -07 Högby IF 11.25    
           
  F8 600 M        
1 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 2:08.96    
2 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 2:26.97    
3 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 2:41.86    
4 Maja Lindström -08 FIK Färjestaden 2:59.91    
           
  F8 LÄNGD ZON        
1 Julia Falk -07 Skruvs IF 3,42 -1,1  
2 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 3,27 0,0  
3 Tindra Modig -08 IK Hinden 2,90 -0,1  
4 Tuva Grimheden -07 Högby IF 2,86 -1,3 2,80
5 Elna Hult -07 Ruda IF 2,86 -0,8 2,77
6 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 2,85 -1,1  
7 Wilma Herranen -07 Högby IF 2,83 -1,3  
8 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 2,73 0,0  
9 Amanda Lind -08 Södra Vi IF 2,52 -1,1  
10 Maja Lindström -08 FIK Färjestaden 2,47 0,0  
11 Felicia Bjärnlöf -08 Eksjö Södra IK 2,44 -0,5  
12 Alva Davidsson -07 Bohus IF Friidrott 2,19 -0,7  
           
  F8 KULA 2,0        
1 Elna Hult -07 Ruda IF 4,57    
2 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 4,53    
3 Wilma Herranen -07 Högby IF 4,16    
4 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 4,14    
5 Tuva Grimheden -07 Högby IF 4,08    
6 Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden 3,13    
7 Maja Lindström -08 FIK Färjestaden 2,79    
8 Felicia Bjärnlöf -08 Eksjö Södra IK 2,44    
9 Alva Davidsson -07 Bohus IF Friidrott 2,11