<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat ATEA Kalmarmilen 29 juli 2015
 
 
Arrangör: Högby IF Plats: Larmtorget, Kalmar
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Tidtagning: Kent Lindblad
Väder: Sol/moln, 19°C Synpunkter: friidrott@hogbyif.se
Anmälda: 800 st. Fullföljande: 718 st.    Till Lilla loppet >>
 

  Män 10km        
1 Betesfa Ayele 95 Ullevi FK 0:29:26 686
2 Abraham Adhanom 77 Eskilstuna Friidrott 0:29:46 2
3 Yared Admasu 87 Hälle IF 0:30:46 9
4 Nassir Dawud 91 Eskilstuna Friidrott 0:31:02 104
5 Ezemzami Abida 89 Marocko 0:31:47 1
6 Anton Rehn 92 Högby IF 0:31:59 794
7 Anders Grahl 87 Enhörna IF 0:32:33 714
8 Martin Holm 84 FK Studenterna 0:33:14 215
9 Jonas Andersson 77 Högby IF 0:33:26 22
10 Nuray Yassin 81 Ullevi FK 0:33:30 685
11 Mikael Bäcklund 84 Högby IF 0:33:43 78
12 Oliver Wykman 94 Högby IF 0:33:47 577
13 Emil Jansson 81 FK Studenterna 0:34:55 789
14 Erik johansson 90 katrineholm 0:35:15 717
15 Marcus Gunnarsson 89 Ocab RC 0:35:18 174
16 Ulf Yngvesson 64 FK Studenterna 0:35:23 581
17 Fredrik Klingberg 83 Comenius 0:35:33 797
18 Erik Karlsson 98 Högby IF 0:35:34 288
19 Torbjörn Karlsson 75 OK Kullingshof 0:35:34 300
20 Jens Wicksén 83 FK Studenterna 0:35:40 771
21 Daniel Johansson 75 Comenius 0:35:42 250
22 Claes Hydvall 79 Ocab RC 0:36:02 223
23 Tony Göransson 90 Maxi Kalmar 0:36:02 606
24 Henrik Hegender 65 AXA Sports Club 0:36:09 751
25 Magnus Carlson 79 Söderåkra 0:36:15 85
26 Erik Kullberg 94 Nybro 0:36:31 315
27 Martin Westling 94 Team Tete RC Oskarshamn 0:36:32 565
28 Mattias Anglemark 74 Eskilstuna Friidrott 0:36:37 33
29 Peter Ackebjer 77 Kalmar RC Triathlon 0:36:53 633
30 Mattias Håkansson 79 Glasrikets RC 0:36:55 225
31 Simon Rohde 89 Högby IF 0:37:02 761
32 Filip Kroon 89 Team Blekinge 0:37:05 313
33 Anton Snöberg 88 Kalmar 0:37:08 506
34 Ulf Viknäs 83 Club ÅF 0:37:15 775
35 Pär Wanby 64 Högby IF 0:37:18 644
36 Lars Käll 70 Kalmar 0:37:20 683
37 Nils Hammaräng Grip 98 Högby IF 0:37:41 192
38 Bo Sundström 67 Kalmar RC Triathlon 0:37:46 515
39 Erik Aschan 75 Runday IF 0:37:48 41
40 Jimmy Ovhagen 69 AXA Sports Club 0:37:52 419
41 Marcus Helander 87 Ocab RC 0:37:52 197
42 Tomas Ackebjer 72 IFK Göteborg Friidrott 0:37:54 6
43 Magnus Franzén 77 Emmaboda Verda OK 0:38:00 726
44 Tomas Cansund 73 Finölsdrickare 0:38:02 80
45 Jonatan Andersson 90 Kalmar Budo Klubb 0:38:03 23
46 Nicklas Molin 92 Eskilstuna Friidrott 0:38:03 380
47 Matthias Israelsson 78 Stensjöns IF 0:38:20 234
48 Tobias Kling 80 Team Tete RC 0:38:27 308
49 Daniel Nutley 81 Stockholm 0:38:30 402
50 Hannu Tahvanainen 69 Kalmar RC Triathlon 0:38:34 725
51 Jonas Svendsén 75 Svendsén Runing Club 0:38:43 655
52 Albin Karlström 92 Kalmar 0:38:43 301
53 Alexander Israelsson 90 Kalmar 0:38:46 233
54 Stefan Ödman 70 IFK Skövde FIK 0:38:50 590
55 Martin Kling 78 Atea/Kalmar RC 0:38:50 307
56 Martin Gustavsson 81 Ocab RC 0:38:53 180
57 Isak Engberg 88 Huskvarna 0:38:57 119
58 Ulf Jonsson 59 Kisa SK 0:39:06 277
59 Fredrik Arvidsson 72 Torsås 0:39:11 38
60 Emil Karlsson 99 Kalmar RC Tristhlon 0:39:14 287
61 Magnus Eriksson 74 Kexholms SK Åseda 0:39:15 127
62 Fredrik Garney 90 Lötligan 0:39:20 168
63 Viktor Johansson 87 Kalmar RC Triathlon 0:39:20 271
64 Marcus Alexandersson 73 Kalmar OK 0:39:23 14
65 Linus af Wåhlberg 90 IFK Borgholm RC 0:39:23 11
66 Mattias Lindell 71 Atea 0:39:27 689
67 Christian Lengqvist 77 JL bilar runningteam 0:39:32 329
68 Jesper Augustine 78 Glasrikets rc 0:39:37 44
69 Tobias Nielsén 75 Mälarhöjdens IK 0:39:40 388
70 Arvid Fagerström 00 Västervik 0:39:49 139
71 Lars Åberg 67 Kalmar 0:39:49 584
72 Linus Carle 89 Karlstad 0:39:49 82
73 fredrik petersson 86 Kalmar 0:39:49 628
74 David Pollender 79 Lufthansa Sportverein 0:39:51 456
75 Henrik Brovell 79 Kalmar RC Triathlon 0:39:54 76
76 Johan Berg 87 Kalmar 0:39:56 742
77 Daniel Göthberg 76 Kalmar RC triathlon 0:39:56 183
78 Magnus Österlund 72 Åby 0:39:57 592
79 Niklas Kullman 86 Kostenheten i Kalmar kommun 0:39:58 317
80 Urban Norström 71 Kalmar 0:39:58 401
81 Patrik Sjögren 77 Kalmar 0:40:09 498
82 Karl Arnesson 83 Kalmar 0:40:13 673
83 Viktor Karlsson 85 Målerås IF 0:40:21 299
84 Fredrik Lilja 72 Bårby 0:40:22 330
85 Rikard Stark 76 Kalmar 0:40:25 672
86 robban lundin 70 Fjölebro 0:40:25 630
87 Erik Sävmark 86 Sävsjöby IF 0:40:25 763
88 Daniel Nilsson 76 Timmernabben 0:40:30 389
89 Axel Lennartsson 89 Johansfors IF 0:40:39 807
90 mats wendel 71 Team TeTe RC 0:40:45 745
91 Alexander Leskovec 64 Glasrikets rc 0:40:46 660
92 Johan Magnusson 90 Team Citybygg 0:40:49 363
93 Martin Ström 95 JL bilar Runningteam 0:40:57 510
94 Christoffer Roghult 80 Team Tyttel 0:41:04 460
95 Stefan Unosson 60 Kalmar RC Triathlon 0:41:11 624
96 Erik Bjursell 90 Sporthörnan 0:41:14 723
97 Niklas Lundgren 85 Växjö 0:41:14 345
98 Johan Wahlström 78 Jönköping 0:41:20 734
99 Daniel Annell 76 Brittatorp TK 0:41:23 623
100 Måns Larsson 69 Kalmar RC 0:41:24 324
101 Gabriel Turkowitch 86 Oslo 0:41:25 545
102 Anton Lugn 00 Bankeryd 0:41:27 340
103 Per Engström 70 Aditor 0:41:28 121
104 Joachim Nelson 88 Växjö 0:41:30 386
105 David Robinson 73 Mölnlycke 0:41:34 732
106 Fredrik Widfeldt 75 IK Norrköping Friidrott 0:41:35 796
107 Johan Friis 81 Flygt IF 0:41:36 161
108 Mikael Pettersson 80 Holmgrens Bil AB 0:41:39 452
109 Robin Wennstig 91 Team Tete RC Oskarshamn 0:41:43 562
110 Anders Johansson 75 Norra Möckleby 0:41:44 246
111 Anders Mårtensson 70 Kalmar OK 0:41:44 383
112 Mikael Hildingsson 65 Höskullen IF 0:41:49 211
113 Stefan Tunsäter 70 Kalmar RC Triathlon 0:41:50 746
114 Henrik Söröd 83 Kalmar 0:41:51 694
115 Patrik Simonsson 76 Hultsfreds LK 0:41:52 701
116 Patrik Elgmo 70 Comenius 0:41:52 114
117 Daniel Jonsson 74 Kalmar RC Triathlon 0:41:53 804
118 Anders Sjögren 64 CAPS Power Engineering 0:41:56 494
119 Johan Olsson 72 Team Blekinge 0:42:00 415
120 Kent Krawe 59 SOK Viljan 0:42:03 311
121 Per Olsson 73 Mantorp 0:42:03 417
122 Mats Korner 62 Team Gylfe 0:42:06 765
123 Robin Jacobsson 89 Friskis & Svettis 0:42:07 237
124 Sebastian Nilsson 84 Orrefors 0:42:07 395
125 Jesper Gunnarsson 84 Kalmar 0:42:08 173
126 Tomas Hesselmark 79 Kalmar OK 0:42:12 208
127 Per Svensson 68 Blackstad IF 0:42:16 526
128 Fredrik Åkermark 72 BROMMA 0:42:18 587
129 Jerker Wahlman 78 Kalmar RC Triathlon 0:42:20 803
130 Marcus Gunnarsson 92 Störlinge 0:42:21 786
131 ERIK STOMRUD 81 Kalmar RC Triathlon 0:42:21 776
132 Andreas Barkstedt 77 Glasriket RC 0:42:26 47
133 Andreas Andersson 80 Fårbo 0:42:28 781
134 Ola Persson 71 LTB 0:42:29 436
135 Mikael Elofsson 73 Kalmar RC Triathlon 0:42:34 657
136 Mårten Svensson 81 Mårten Svensson konsult i Kalmar 0:42:36 766
137 Johan Rostedt 87 Uppsala 0:42:37 741
138 Jan Gustavsson 68 Oskarshamns cykelklubb 0:42:38 177
139 Anton Mellström 90 Kalmar RC 0:42:43 375
140 Magnus Dahlgren 67 Kalmar RC 0:42:45 100
141 Malte Palm 86 Sjöräddningssällskapet 0:42:51 423
142 Peter Lundqvist 74 P.Lundqvist Kakelugnar & Murning 0:42:54 348
143 Magnus Gustavsson 63 Millimeterbygg 0:42:56 179
144 Andreas Malmgren 81 Algutsrum IF 0:42:58 366
145 Anders Lundqvist 68 Föra AIK 0:43:01 351
146 Joel Svensson 87 Maingate 0:43:07 798
147 Björn Rudman 87 ICA Maxi Kalmar 0:43:08 469
148 Per Olsson 75 Kalmar RC Triathlon 0:43:13 418
149 Fredrik Karlsson 73 Bostorp RC 0:43:14 289
150 Per-Olof Bruhn Böök 73 Ålem 0:43:18 774
151 Krister Brandting 67 Oskarshamn 0:43:19 72
152 Thomas Höög 78 Kalmar rc triathlon 0:43:20 228
153 Sebastian Enqvist 89 Stockholm 0:43:23 122
154 Morgan Alf 88 Nybro Golv Ab 0:43:31 705
155 Stefan Ek 74 Högby IF 0:43:38 110
156 Dennis Jonsson 90 Hulterstads AIK 0:43:43 275
157 Andreas Jansson 78 IFK Växjö 0:43:49 239
158 Håkan Karlsson 69 Torsås HK Träteknik 0:43:50 291
159 Emil Nilsson 86 Stockholm Multisport 0:43:51 390
160 Jimmie Johansson 90 GB Ultras 0:43:52 261
161 Andreas Petersson 74 Oskarshamn 0:43:53 439
162 Niclas Hallberg 87 Saltgurka AB 0:43:56 730
163 Bo Hoff 59 Listerby IK/Tarkett fritid 0:44:00 770
164 Jon Ståhl 54 Förlösa RC 0:44:01 513
165 Daniel Carlsson 78 Kalmar 0:44:03 88
166 Johan Malmqvist 88 Linköping 0:44:04 613
167 Victor Petersson 92 Kåremo 0:44:16 446
168 Klas-Göran Nilsson 55 Kalmar 0:44:16 392
169 Joakim Fransson 71 Kalmar 0:44:19 151
170 Emil Östlin 79 IK Hakarpspojkarna 0:44:19 594
171 Peter Franzen 73 Emmaboda Verda 0:44:21 158
172 Lars Pedersen 69 Lindsdals IF -01 0:44:22 427
173 tobias broberg 85 SSG IF 0:44:25 629
174 Nicklas Karlsson 69 Hornsö Triathlon 0:44:25 297
175 Anders Degerman 73 Blackstad IF 0:44:27 757
176 Peter Eriksson 72 Meridium 0:44:27 129
177 Andreas Karlsson 75 Påskallavik 0:44:30 736
178 Daniel Elmgren 75 Näsgatan RC 0:44:31 118
179 Jim Carlsson 80 Kalmar 0:44:32 722
180 Kent Andersson 54 Ålems OK 0:44:33 26
181 Andreas Jonsson 83 Kalmar 0:44:33 274
182 Olof Ternemo 65 Ljungbyholm 0:44:38 532
183 Daniel Johansson 88 Comenius 0:44:40 252
184 Roger Petersson 68 Oskarshamn 0:44:42 445
185 Johan Nilsson 76 Round Table 28 katrineholm 0:44:42 715
186 Karl Sjöberg 86 Hammarstedt´s kyl & inneklimat 0:44:45 609
187 Marcus Tinnert 74 Runsbäck LK 0:44:46 537
188 Jonas Olander 76 Södra IF 0:44:46 744
189 Joacim Johansson 74 Gantofta 0:44:49 262
190 Andreas Hurve 72 NoceTri 0:44:51 222
191 Krister Dahlin 66 Oskarshamn 0:44:51 101
192 Lucas Gröhn 77 Solvändan RC 0:44:54 791
193 Peter Wärenfalk 67 Algutsrum IF 0:45:00 582
194 Linus Fransson 99 Kalmar 0:45:02 152
195 Oskar Karlsson 82 Kalmar 0:45:05 298
196 Johan Olsson 72 Ljungbyholm 0:45:07 605
197 Leif Petersson 66 Kalmar, Ängö 0:45:09 696
198 Mikael Palm 80 Kalmar OK 0:45:12 677
199 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets rc 0:45:14 750
200 Magnus Konradsson 67 Flygt IF 0:45:15 310
201 Fredrik Gustafsson 74 Saxäs springpojkar 0:45:20 176
202 Patrik Vikberg 83 Bondeföreningen Löpmagen 0:45:22 551
203 Mattias Lugn 70 Bankeryd 0:45:24 341
204 Mathias Avemarker 67 Stora Aby Mörlunda 0:45:29 762
205 Magnus Grimheden 70 Högby If 0:45:30 171
206 Joakim Danielsson 79 Ebetorp 0:45:31 704
207 Stefan Ahlman 73 Kalmar 0:45:32 12
208 Mikael Johansson 74 Kalmar 0:45:34 267
209 Krister Eriksson 87 Kalmar 0:45:43 126
210 Michael Sjöstrand 73 Näsgatan RC 0:45:45 501
211 kibrom okbamikael 82 kalmar 0:45:45 787
212 Markus Persson 74 Advitum 0:45:53 432
213 David Måsegård 78 Måsegård 0:45:55 688
214 Gabriel Bassula 86 Oskarshamn 0:45:55 48
215 Dennis Olsson 91 Kungsbacka 0:45:58 414
216 henric ipsen 76 JL bilar Runningteam 0:45:58 232
217 Oskar Engdahl 81 Kalmar 0:46:00 120
218 Mattias Kullman 74 Kalmar 0:46:02 693
219 Kenneth Jägare 81 Team Gylfe 0:46:03 282
220 Anton Engström 99 AXA Sports Club 0:46:04 650
221 Marcus Eriksson 81 Högsrums FF 0:46:07 635
222 Gisle Askjemshalten 76 Yrjar IL 0:46:11 728
223 Lars Lundberg 68 Alvesta 0:46:18 343
224 johan Eriksson 69 Kalmar 0:46:19 596
225 Mattias Johansson 74 Ålems OK 0:46:27 272
226 Johan Ingvarsson 90 Läckeby 0:46:27 231
227 Wiktor Holst Vingren 00 Pumpgatan Elit 0:46:28 221
228 Mats Widjestam 62 Enskede 0:46:30 574
229 Joachim Nilsson 82 Nybro 0:46:34 391
230 roger anttila ek 65 kalmar 0:46:35 35
231 Simon Larsson 74 Telia IF 0:46:35 327
232 Andreas Axelsson 72 Högby IF 0:46:38 618
233 Karl-Fredrik Blake 82 Team BAR 0:46:47 712
234 Evry Johansson 65 Färjestaden Motion IF 0:46:48 256
235 Leif Brandstedt 43 Björkshults IF 0:46:49 71
236 Joakim Axelsson 0 Föra AIK 0:46:49 805
237 Robert Fransson 76 Kalmar 0:46:59 154
238 Martin Svensson 79 Färjestaden 0:47:06 524
239 Ulf Liljebjörn 67 Telia IF 0:47:11 332
240 Sebastian Pedersen 01 Lindsdals IF -01 0:47:13 429
241 Andreas Fröler 76 Resmo runners 0:47:14 166
242 John Eliasson 76 Kostenheten i Kalmar kommun 0:47:20 115
243 Niklas Lennqvist 73 Boholmarna 0:47:25 748
244 Mats Wåhlin 81 Kalmar 0:47:27 579
245 Noah Imbratt 01 Lindsdals IF -01 0:47:28 230
246 Pontus Påhlsson 89 Calmif 0:47:29 800
247 Joel Holst 71 Pumpgatan Elit 0:47:32 220
248 Daniel Borg 76 Magnihill AB 0:47:32 638
249 Tobias Norin 74 Åby 0:47:33 724
250 Kristian Olsson 79 Kalmar 0:47:34 416
251 Åke Andreasson 60 Comenius 0:47:36 32
252 Pontus Johansson 94 Färjestaden 0:47:39 647
253 Henrik Sandberg 71 Drag 0:47:40 478
254 Andreas Arvidsson 76 JL Bilar runningteam 0:47:40 37
255 Mats Svensson 59 Bjärnum 0:47:45 678
256 Kalle Frimodt 81 Årsta 0:47:45 163
257 Daniel Sjöberg 79 Kalmar RC Triathlon 0:47:46 492
258 Anders Sjöberg 68 Axipto RC 0:47:49 491
259 Johan Bobeck 63 Barnkliniken Kalmar 0:47:50 64
260 Daniel Turkowitch 75 Nybro 0:47:52 544
261 Markus Joelson 99 Ljungsbro BMK 0:47:54 243
262 Jerker Törngren 65 Stensö 0:47:54 690
263 Jonatan Reinholdsson 71 drag 0:47:56 749
264 Peter Hagberg 71 Torsås 0:47:56 185
265 Mats Hammar 82 Kalmar 0:47:59 190
266 Sean Croitoru 04 Ljungbyholms Goif 0:48:02 97
267 Peter Mannfolk 71 Resmo runners 0:48:05 370
268 Danne Lundqvist 75 Evenemang.se 0:48:05 346
269 Daniel Dahl 74 Sporsjö 0:48:06 99
270 Håkan Sjöstrand 69 Hagby 0:48:07 500
271 Tim Christensson 89 Pendlarna RC 0:48:09 640
272 Per-Åke Bergh 81 Mörlunda GIF 0:48:12 53
273 Henrik Hammarström 78 Rinkabyholmsskolan 0:48:12 191
274 Steinar Bell 73 Comenius 0:48:16 49
275 magnus gustavsson 62 Torsås 0:48:18 178
276 Johannes Lokrantz 69 Kalmar 0:48:21 707
277 Mattias Östborg 73 Näsgatan RC 0:48:22 591
278 Fredrik Hammargren 74 emmaboda 0:48:24 758
279 Julius Tordsson 92 Kalmar 0:48:28 541
280 Andreas Norinder 88 AIK 0:48:29 400
281 Pär Lundqvist 80 Nybro ski 0:48:32 352
282 Henrik Johansson 79 Rinkabyholmsskolan 0:48:34 258
283 Robin Pettersson 00 Mellösa Kickers IF 0:48:41 453
284 Per Håkansson 63 Runacademy IF 0:48:43 226
285 Magnus Nilsson 68 JL BILAR RUNNING TEAM 0:48:47 393
286 Gustav Olofsson 91 ATEA Växjö 0:48:55 410
287 Olof Aronsson 61 Vassmolösa 0:48:55 36
288 Andreas Sangefors 68 Lindsdals IF -01 0:48:59 479
289 Tomas Jonasson 67 Björnstrorps IF 0:49:00 808
290 Isac Strömblad 00 - 0:49:02 511
291 Emil Södergren 97 Kalmar 0:49:02 530
292 Erik Alvinsson 00 - 0:49:14 18
293 Anders Fejne 58 Optica ab 0:49:17 142
294 christer carlström 67 Frittes Billack AB 0:49:19 699
295 Björn Hjalmarsson 56 Uppsala 0:49:30 213
296 Claes Tillborg 82 Torslunda 0:49:35 737
297 Felix Karlsson 84 Växjö 0:49:37 651
298 Martin Persson 89 Glasriket RC 0:49:39 434
299 Zebastian Andersson 00 Lindsdals IF -01 0:49:40 31
300 Thomas Tuvesson 77 Kalmar 0:49:41 546
301 Andreas Berggren 69 Stockholm 0:49:46 51
302 Per-Åke Holmberg 57 Nybro 0:49:47 217
303 Johan Lundström 73 Kalmar 0:49:51 354
304 Petter Miller 15 ATEA 0:49:52 378
305 per jonsson 58 wsp kalmar 0:49:59 276
306 mattias björk 75 Ängby Runners 0:50:03 773
307 Theo Björk 04 Bromma IF 0:50:04 772
308 ANDREAS JOHANSSON 74 KALMAR BTK 0:50:16 788
309 Johan Persson 77 Nässjö 0:50:18 431
310 Rickard Swärd 76 Kalmar 0:50:22 529
311 Hampus Svahn 03 Kalmar RC Triathlon 0:50:27 684
312 Sven Lundqvist 48 Kalmar 0:50:28 349
313 Krister Svensson 57 Lag Om! 0:50:31 520
314 Johan Milleback 75 Rinkabyholmsskolan 0:50:35 377
315 Tony Erndin 62 Vedbylund Häst & Släp 0:50:39 135
316 Anders Åberg 66 Växjö 0:50:39 583
317 David Carlson 87 Hagby 0:50:47 792
318 David Lindahl 77 Nässjö 0:50:52 738
319 Mattias Liss 87 Uppsala 0:50:52 337
320 Andreas Berg 79 Kalmar RC Triathlon 0:50:57 703
321 Magnus Berglund 79 Comenius 0:50:58 55
322 Johan Thörnblad 73 Askaremåla 110 0:50:59 534
323 Jacob Kristoffersson 95 Färjestadens motion 0:51:02 631
324 David Rundberg 77 Ljungbyholm 0:51:06 646
325 Bernt Hagelin 49 Ocab 0:51:09 708
326 Martin Hammar 84 Fox on the run 0:51:10 602
327 Lars Erik Johansson 58 Comenius 0:51:10 264
328 Tommy Wiberg 52 Trekanten 0:51:11 570
329 Peeter Vöigemast 57 GKN Aerospace 0:51:11 554
330 Dennis Johansson 59 Glasrikets RC 0:51:12 253
331 Oskar Johansson 98 Föra AIK 0:51:12 268
332 Mattias Hansson 79 Södra Vi IF 0:51:14 195
333 Johan Kriivel 81 Bergkvara Triathlon 0:51:16 312
334 Johan Wiman 76 Kalmar 0:51:17 793
335 stefan olofsson 58 Kristvalla 0:51:32 413
336 Behnam Borghey 93 Kalmar rc triathlon 0:51:35 67
337 Christopher Sköld 86 Team Sköld 0:51:36 719
338 Mattias Lindeborg 79 Kalmar 0:51:37 675
339 Jimmy Gummesson 74 Kalmar 0:51:39 752
340 Ludvig Wallander 69 Göteborg 0:51:41 642
341 Folke Lundberg 45 Högby IF 0:51:45 342
342 Marcus Carlsson 76 Algustrum 0:51:46 743
343 Carl Johansson 69 Lindås 0:51:47 249
344 Andreas Skarsäter 74 Florhult RC 0:51:51 502
345 Joakim Blixte 68 MEISAB AB 0:51:52 59
346 Pontus Steinvall 69 Mortorp IF 0:51:53 768
347 Magnus Westerberg 74 Stockholm 0:51:56 564
348 Anton Martinsson 88 Yxneberga 0:51:58 769
349 Edvard Einarsson 95 Ugglebo 0:52:00 612
350 Justin Brederveld 89 Amsterdam 0:52:00 74
351 Emil Löfström 83 Kalmar 0:52:02 356
352 oskar lönnberg 87 kalmar 0:52:03 361
353 Christer Jonsson 62 Kalmar 0:52:04 755
354 Mats Martinsson 65 Kalmar 0:52:11 372
355 Tobias Palmkvist 77 Kalmar 0:52:13 426
356 Lennart Nordström 59 Kalmarsundsparkens LP 0:52:17 706
357 Pär Hallenberg 82 Kalmar 0:52:17 700
358 Stefan Persson 54 Vassmolösa 0:52:22 437
359 Jan Hedberg 66 Ingen 0:52:25 196
360 Henrik Skeppland 75 Kalmar simsällskap 0:52:25 710
361 joakim tisell 79 kalmar 0:52:31 599
362 Jörgen Karlsson 71 Kalmar 0:52:31 293
363 Piotr Gora 73 Lyckeby 0:52:32 170
364 F. Johansson 71 JL bilar 0:52:33 756
365 Jacob Fransen 02 Kalmar RC 0:52:47 597
366 Mats Arvidsson 67 Kalmar 0:52:52 721
367 Niklas Rosenlund 79 Kalmarpolisens idrottsförening 0:52:53 466
368 Jens Klier 82 Cykelogen 0:53:00 620
369 Albin Johansson 04 Kalmar HK, Kalmar södra 0:53:02 244
370 Andreas Johansson 76 Färjestaden 0:53:15 248
371 Jesper Svensson 72 Nerfspecialisten 0:53:16 519
372 Reine Kärredal 69 Kalmar 0:53:18 319
373 Anders Schertell 62 Livsstilscoachen i Kalmar 0:53:20 621
374 Andreas Johansson 75 Oskarshamn 0:53:21 247
375 Alexander Chatila 03 Tri4fun Kalmar 0:53:23 663
376 Alexander Johansson 82 Orrefors 0:53:24 653
377 Sammy Chatila 76 Kalmar RC 0:53:25 664
378 Johan Kullman 78 Smedby 0:53:29 316
379 Jonas Widell 65 Solna 0:53:37 572
380 Patrik Holmqvist 91 Kalmar 0:53:38 218
381 Erik Wihl 00 Kalmar 0:53:40 575
382 Sven Nyberg 74 Kalmar 0:53:47 404
383 Karl Wahlgren 01 Lindsdals IF -01 0:53:51 557
384 Edo Groenhoff 71 AV Zaanland 0:53:54 666
385 Folke Wallander 52 Algutsrum 0:53:54 806
386 Erik Viklund 80 Lund 0:53:59 552
387 Fredrik Edéus 72 Hossmo Transport 0:54:00 107
388 Thomas Malmberg 60 Alvesta 0:54:00 365
389 Martin Rydberg 81 Kalmar 0:54:03 472
390 Emil Johansson 01 Föra AIK 0:54:03 255
391 Lars Wågesjö 61 Kalmar 0:54:09 580
392 Erik Vestberg 77 Kalmar RC 0:54:11 550
393 Alexander Rosengren 89 JL bilar runningteam 0:54:15 465
394 Karl Lönnberg 80 Comenius 0:54:20 360
395 Anders Hildingsson 74 Comenius 0:54:41 210
396 Mattias Hagelin 76 Konica Minolta 0:54:48 667
397 Günter Ruchatz 71 Kalmarpolisens IF 0:55:04 727
398 Michael Hall 74 Kalmar 0:55:09 188
399 Adam Kamsten 86 Nybro 0:55:12 283
400 Jonas Petersson 82 Ocab RC 0:55:27 681
401 Jesper Johansson 90 Comenius 0:55:31 260
402 Ulrik Nilsson 73 Telia IF 0:55:36 674
403 Herman Hermansson 73 Torsås 0:55:37 207
404 Filip Sangefors 02 Lindsdals IF -01 0:55:41 480
405 Jesper Colbrand 95 Mönsterås 0:55:42 95
406 Tomas Ljung Johansson 62 Södra IF 0:55:43 679
407 Jonas Roslund 81 Kalmar 0:55:49 467
408 kenneth johansson 66 Ncc IF stockholm 0:55:54 263
409 Roger Ekelin 73 Kalmar 0:55:54 632
410 Peter Casserstål 79 Teammaxikalmar 0:55:55 91
411 Roger Carlström 68 Atom26 0:55:57 90
412 Gunnar Palm 55 Arontorp 0:56:00 422
413 Magnus Ekstrand 72 Kalmar 0:56:02 112
414 göran hermansson 48 hermanssons 0:56:19 206
415 Richard Sjöbäck 83 JL bilar Runningteam 0:56:26 493
416 Torbjörn Westling 91 Oskarshamn 0:56:29 567
417 Christoph Schmahl 67 Hamburg 0:56:37 604
418 Dan Rundqvist 67 Lessebo OK 0:56:40 784
419 Samuel Hylander 78 Läckeby 0:56:42 224
420 Markus Wallander 74 - 0:56:52 558
421 Domenik Singh 93 Hessler 0:56:58 488
422 Peter Lorscheider 59 Mörlunda 0:56:58 339
423 Joakim Mattsson 83 Läckeby 0:57:01 373
424 Michael Heyne 71 Ljungbyholm 0:57:04 209
425 Thomas Sahlström 89 Team Sahlström 0:57:05 474
426 Stefan Olausson 65 Färjestaden 0:57:09 409
427 Anders Pettersson 62 Skanska 0:57:12 449
428 LEIF OGSÄTER 57 Växjö 0:57:23 407
429 Matthew Noble 84 Kalmar 0:57:29 733
430 René Westra 50 Köpingsvik 0:57:44 568
431 roger andersson 50 kalmar 0:58:04 661
432 Ola Erlandsson 75 Kalmar 0:58:07 132
433 Oscar Nilsson 99 JL BILAR RUNNING TEAM 0:58:08 394
434 Krister Blomberg 71 KALMAR 0:58:16 62
435 Linus Flärd 91 Kalmar 0:58:21 145
436 Oscar Falkman 71 Täby 0:58:24 141
437 Best Mc Runner 1000 talet Skottland 0:58:45 799
438 Erik Petersson 42 Färjestadens Motion IF 0:58:47 441
439 Tomas Österström 66 Ljungbyholm/Kalmar 0:58:56 595
440 Melvin Erikcsson 01 LIF 0:58:56 595
441 Thomas Halkjaer 70 ATEA 0:59:00 187
442 Alexander Johansson 90 Färjestaden 0:59:01 245
443 Ebbe Westergren 51 Kalmar OK 0:59:04 656
444 Hasse Ursfält 51 Urshults IF 0:59:07 548
445 Mikael Larsen 71 Mönsterås 0:59:08 322
446 Anders Cronholm 84 Kalmar 0:59:08 98
447 Johan Linnér 70 JML RC 0:59:22 670
448 Jonas Rydberg 64 Nybro 0:59:44 471
449 Stefan Hildingsson 71 Kostenheten i Kalmar kommun 0:59:47 212
450 Torbjörn Wikby 71 OSKARSHAMN 1:00:10 578
451 Fredrik Sjömar 88 Kalmar/Arjeplog 1:00:16 682
452 yngve olsson 54 Tarkett Fritid 1:00:25 801
453 Pontus Fransson 91 Kalmar 1:00:27 155
454 Ingemar Ulin 72 Atea 1:00:57 692
455 Stefan Carlén 72 Kalmar 1:01:03 610
456 Mikael Lyngbrant 73 kalmar 1:01:45 355
457 Jan Gyllenrot 45 Telia IF 1:02:10 790
458 Kenneth Condrup 64 Kalmar 1:02:16 96
459 Weine Jonsson
54 Hulterstads AIK 1:02:27 279
460 jörgen nillsson 64 nybro 1:02:32 627
461 Anders Bergkvist 78 Tingsryd 1:02:33 783
462 KRISTOFER WALLIN 84 DUNÖ IF 1:02:33 559
463 Hans Arvidsson 71 Torsås 1:02:34 39
464 Per Wigortsson 71 Kalmar 1:04:55 573
465 Clas-Olov Ahnell 51 Lundqvist Bygg 1:05:10 13
466 Roger Olofsson 67 Comenius 1:06:37 412
467 leif eriksson 62 torsås 1:08:08 680
468 Jan Moberg 44 Kalmar 1:08:11 379
469 Ingemar Ulin 72 ATEA 1:14:43 547
470 Dick Norrefalk 52 Cirkus Blads IF 1:21:49 754
471 Emil Hellkvist 95 Calmif 2:22:28 200
           
  Kvinnor 10km        
1 Yewbdar Gelan 89 ullvei fk 0:33:19 687
2 Therése Olin 82 Ullevi FK 0:35:05 759
3 Cecilia Kleist 82 IK Akele 0:36:03 306
4 Majida Mayouf 89 Marocko 0:36:58 374
5 Jessica Kihlström 85 Högby IF 0:37:10 303
6 Nora Falaki 88 Malmö AI 0:37:24 140
7 Marina Stoltz 76 Heleneholms IF 0:37:26 509
8 Anna Bjurman 88 IS Göta 0:38:17 777
9 Frida Södermark 78 GoIF Tjalve 0:38:40 531
10 Rebecca Lönn 92 Kalmar RC / I Run Kalmar 0:40:19 359
11 Katja Schönbeck 71 IFK Växjö 0:41:19 485
12 Josefin Wennlo 83 Kalmar 0:41:43 562
13 Malin Fredriksson 77 Kalmar OK/Team Dobsom 0:42:00 160
14 Lisa Hedbäck 96 Högby IF 0:42:10 709
15 Jannike Åkesson 82 Team Blekinge 0:42:18 587
16 Hedvig Samuelsson 91 OCAB 0:42:27 475
17 My Svensson 90 Hovmantorp 0:42:36 525
18 Pernilla Ek 69 kalmar 0:43:05 109
19 Angelica Noble 80 Kalmar 0:43:12 396
20 Julia Lindholm 92 Ocab Running Club 0:43:22 334
21 Sigrid Andersson 91 Uppsala Löparklubb 0:43:27 29
22 Linda Christensen 80 OK Kullingshof 0:43:36 93
23 Karin Frimodt 82 IF Linnéa 0:43:49 164
24 Stina Nordström 77 Runday IF 0:44:00 611
25 Charlott Lorentzon 69 Ålems OK 0:44:02 338
26 Helena Jonsson Sjöqvist 64 Glasrikets RC 0:44:30 802
27 Alexandra Pettersson 91 Kalmar 0:44:43 448
28 Jenny Rådde 74 Kalmar 0:44:44 473
29 Anna Wester 77 - 0:44:55 563
30 Denise Göransson 81 Destination Kalmar RC 0:45:00 182
31 Linda Warrebäck 82 runsbäck 0:45:13 603
32 Anna Malmqvist 67 Kalmar 0:45:16 367
33 Kristina Juhlin 85 Bondeföreningen Löpmagen 0:45:21 281
34 Inga-Lill Vester 46 Göteborg 0:45:22 551
35 Linn Mellström 91 Kalmar RC 0:45:25 376
36 Maria Henningsson 70 Team Gylfe 0:45:26 203
37 Iréne Carlson 63 Glasrikets RC 0:45:36 84
38 Jenny Grindestam 77 Malkars 0:45:51 652
39 Fia Sjögren 82 Apladalens LK 0:46:02 496
40 Sofie Fransson 91 Madesjö 0:46:20 156
41 Sofia Slottner 77 Nödinge 0:46:25 668
42 Linda Svensson 78 Kalmar 0:46:29 522
43 Åse Petersson 68 Oskarshamn 0:46:35 447
44 Jenny Christiansson 74 Kalmar 0:46:53 658
45 Cecilia Larsson 74 Gymhörnan 0:46:58 753
46 Cecilia Henningsson 77 Mölndal 0:47:00 202
47 Bella Magnusson 73 Puppy TS 0:47:05 782
48 Ann-Sofie Karlsson 77 Påskallavik 0:47:06 735
49 Maria Petersson 78 Team blekinge 0:47:08 720
50 Erica Andersson 90 Kungsbacka 0:47:25 20
51 Caroline Ranefjord 87 Kalmar 0:47:31 665
52 Caroline Kihlman 68 Telia IF Kalmar 0:47:33 302
53 Caroline Sjöberg 77 Dunö 0:47:43 616
54 Sara Karlsson 87 Smedby 0:47:50 637
55 Annika Svensson 83 Smedby 0:47:50 639
56 Josefine Schmitz 79 växjö 0:47:53 482
57 Kajsa Ackebjer 74 Kalmar RC Triathlon 0:48:05 634
58 Charlott Ljungblom 79 Varberg 0:48:16 636
59 Anna Lundgren 83 Nybro 0:48:18 344
60 Caroline Axelsson 86 Friskis & Svettis Kalmar 0:48:20 45
61 Linn Sjögren 75 Kalmar 0:48:25 497
62 Frida Gunnarsson 87 Kalmar 0:48:28 172
63 Loan Le 74 IFK Skövde FIK 0:48:40 328
64 Matilda Wallergård 79 Kalmar RC Triathlon 0:48:51 695
65 Sara Hill 93 Linköping 0:48:53 785
66 Ingegerd Snöberg 62 Kalmar 0:49:08 507
67 Ann-Catrine Flodén 90 Kalmar 0:49:11 144
68 Agnes Fröler 76 Resmo runners 0:49:17 165
69 Camilla Ustrup 83 Blomstermåla 0:49:29 619
70 Caroline Turkowitch 79 Nybro 0:49:43 543
71 Elna Hägglund 85 Ocab RC 0:50:01 227
72 Emma Sjögren 91 Kalmar 0:50:04 495
73 Maria Schwarz 68 Drag RC 0:50:07 662
74 Karin Berggren 73 Färjestaden 0:50:10 52
75 Johanna Wihl 70 Kalmar 0:50:14 576
76 Maria Pajkin 68 Högby IF 0:50:18 617
77 Ulrika Lindbro 72 Trelleborg 0:50:19 809
78 Agnes Svensson 88 Kalmar 0:50:32 516
79 Lisa Olaison 81 Fox on the run 0:50:32 601
80 Cecilia Janvig 79 Göteborg 0:50:33 241
81 Marie Fransson 89 Madesjö 0:50:46 153
82 Ann Glyt 70 Kalmar 0:50:53 169
83 Patricia Larsson 70 Kalmar 0:50:53 325
84 Camilla Lagerqvist 82 Ingen 0:51:06 320
85 Ulrika Lundqvist 75 Färjestaden 0:51:09 350
86 Lina Ragnarson 84 JL bilar runningteam 0:51:11 457
87 Josefine Andersson 95 Kalmar RC 0:51:11 24
88 Lisa Wicknertz 72 Comenius 0:51:11 570
89 Linda Vingren 73 Pumpgatan Elit 0:51:11 554
90 Rebecca Johansson 76 Glasrikets RC 0:51:22 269
91 Linda Fredriksson 78 Högby IF 0:51:25 702
92 Karin Bergh Åstrand 79 Målilla 0:51:35 54
93 Maria Idosdotter-Nilsson 68 gullaskruv 0:51:40 698
94 Lisa Jalmander 69 Högby IF 0:51:40 238
95 Jenny Lindmark 77 Lofthuset RC 0:51:41 697
96 Felicia Sannestam 99 SSG IF 0:51:42 608
97 Karin Robinson 81 Mölnlycke 0:51:47 731
98 Sara Erskhans 77 Kalmar 0:51:49 136
99 Ida Löfström 79 Timmernabben 0:51:49 357
100 Matilda Forsberg 82 Färjestaden 0:51:53 147
101 Maria Carlson 90 Oslo 0:51:58 86
102 Susanna Svensson 75 kalmar 0:52:00 527
103 Eleonor Blomqvist 71 Wireless Maingate 0:52:05 63
104 Iréne Rohde 56 Högby IF 0:52:05 760
105 Ann-Charlotte Eriksson 66 Torsås 0:52:08 676
106 johanna svensson 78 lindsdal 0:52:11 614
107 Madeleine Lagesson 63 GLasriket runningclub 0:52:17 321
108 Amanda Råsmark 91 Lundtorp IF 0:52:18 711
109 Inger Svensson 60 Ängö 0:52:20 518
110 Elisabeth Hermansson 74 Småländska Bränslen 0:52:26 205
111 Eva-Marie Frösemo 78 Rälla Rebel Runners 0:52:30 167
112 Therese Nyström 80 Kalmar 0:52:31 406
113 Mia Stalberg 54 SIK 0:52:32 508
114 Sanna Einarsson 86 Ugglebo 0:52:33 108
115 Maria Lindqvist 74 Lindås 0:52:35 336
116 Sofia Alfredsson 91 Smedby 0:52:47 15
117 Matilda Eriksson 81 Kalmarpolisens idrottsförening 0:52:54 128
118 Jenny Rydén 76 Kalmar RC Triathlon 0:52:56 598
119 Helena Cerwin 70 Kalmar 0:52:59 92
120 Karin Nilsson 65 Kalmar 0:53:00 713
121 Terese Erlandsson 75 Kalmar 0:53:03 133
122 Maria Evans 72 Östersund 0:53:07 138
123 Sofia Arvidsson 74 Torsås 0:53:12 40
124 Maya Carlsson 84 Kalmar 0:53:23 89
125 Anna Bäckman 75 Mönsterås 0:53:24 767
126 Sofia Sköld 87 Team Sköld 0:53:25 718
127 Martina Carlberg 73 Färjestaden 0:53:29 81
128 Emelie Johnsson 86 Team Blekinge 0:53:32 273
129 Birgitta Juhlin 57 Oskarshamn 0:53:49 280
130 Helén Strömbäck Hultberg 63 TREKANTEN 0:53:50 512
131 Frida Carlson 94 Oslo 0:53:55 83
132 Elin Rooth 06 Tri4Fun 0:53:59 462
133 Emma Rooth 77 Bergkvara triathlon 0:53:59 463
134 Malin Thörnblad 70 Askaremåla RC 0:54:02 535
135 Cecilia RiesleOlsson 69 Färjestadens motion 0:54:05 458
136 Elin Johansson 91 Ocab running club 0:54:16 254
137 Caroline Liljebjörn 97 Nybro Ski 0:54:17 331
138 Louis Palmgren 89 JL bilar runningteam 0:54:21 424
139 Maui Palmgren 94 Sporthörnan 0:54:25 625
140 Jennie Abrahamsson 81 Trekanten 0:54:31 4
141 Helena Nyholm 76 Lonesome Runners 0:54:32 405
142 Annika Wiberg 68 Slimos löpargrupp 0:54:37 569
143 Titti Eriksson 76 Mortorps IF 0:54:39 131
144 Annelie Åkervik 59 Hagby 0:54:42 586
145 Jenny Tinnert 73 Runsbäck LK 0:54:44 536
146 Malin Adolfsson 75 Ole Bull 0:54:58 10
147 Frida Palm 92 Arontorp 0:55:08 421
148 Zydrune Nilsson 78 Kalmar 0:55:08 615
149 Malin Eskilander 79 Läckeby 0:55:12 137
150 Bassula Maria 88 Oskarshamn 0:55:12 671
151 Laura Brederveld 87 The Netherlands 0:55:12 75
152 Cecilia Karlsson 73 Kalmar 0:55:25 286
153 Monika Karlsson 78 Oskarshamn 0:55:30 296
154 Viktoria Franzén 69 Högsby 0:55:30 159
155 Tanja Jemeljanova 85 Kalmar 0:55:31 691
156 Susanne Pettersson 74 TORSÅS 0:55:34 455
157 Linda Möller 73 Kalmar 0:55:41 384
158 Agnes Sjöberg 95 Färjestaden 0:55:43 490
159 Linda Karlsson 82 Torsås 0:55:46 295
160 Lise-Lotte Wallin 78 Kalmar 0:55:54 560
161 Karin Kärredal 68 Kalmar 0:56:02 318
162 Malin Wallander 73 AstraZeneca IF 0:56:05 641
163 Theres Palmgren 82 JL Bilar Runningteam 0:56:07 425
164 Anne-Christine Wittberg 58 Glasrikets RC 0:56:10 622
165 Emma Helgesson 87 Trekanten RC 0:56:12 199
166 Annelie Petersson 70 ssg 0:56:18 607
167 Lina Löfström 79 Ålem 0:56:19 358
168 Carina Sjöman 75 hermanssons 0:56:19 499
169 Linn Andersson Risdal 87 Kalmar 0:56:28 600
170 Lovisa Reinholdsson 75 Boholmarna 0:56:32 747
171 Karolina Andersson 74 Hossmo RC 0:56:35 25
172 Lena Karlsson 69 Kalmar 0:56:42 224
173 Malin Svensson 82 Rinkabyholmsskolan 0:56:43 523
174 Annie Snöberg 90 Kullander 0:56:44 505
175 Maria Halai 85 kalmar 0:56:48 186
176 Anna Tomasson 78 Karlskrona 0:57:06 540
177 Sissela Nutley 81 AXA 0:57:08 739
178 Hannah Karlsson 91 Kalmar 0:57:08 290
179 Erika Petersson 93 Kalmar 0:57:20 443
180 Åsa Carlson 74 VASSMOLÖSA 0:57:46 87
181 Linda Lundqvist 75 P.Lundqvist Kakelugnar & Murning 0:57:46 347
182 Emelie Abrahamsson 92 Linköping 0:57:46 3
183 Veronica Kamsten 81 Trekanten 0:57:47 284
184 Sofie Tjernström 90 kalmar 0:57:47 538
185 Marie Toftskär 81 Drag 0:57:48 539
186 Lovisa Hellqvist 92 Oskarshamn 0:57:49 201
187 Nina Almroth Salhi 75 Vita Sand RC 0:57:51 17
188 Elin Svensson 90 Lag Om! 0:57:52 517
189 Maria Betelid 79 Kalmar 0:57:54 57
190 Sanna Pettersson 61 OCAB 0:57:59 454
191 Ann Fejne 61 Optica ab 0:58:03 143
192 Anneli Isaksson 72 FLISERYD 0:58:09 779
193 Karin Gunnartz 76 Karlskrona 0:58:09 175
194 Noora Jayasekara 78 Stockholm 0:58:22 780
195 Anja Simonsson 82 Lag Om! 0:58:22 487
196 Johanna Vaedelund 76 Åryd 0:58:34 548
197 ÅSA MARKSTRÖM 73 BORGHOLM 0:58:48 371
198 Anna-Karin Jonsson 81 Algutsrum 0:58:54 795
199 Cecilia Antonsson 69 Enskede gård 0:58:55 34
200 Jessica Franzen 79 Stockholm 0:59:01 157
201 Rebecka Bodén 86 Trekanten RC 0:59:03 65
202 Marika Linnèr 75 JML RC 0:59:23 669
203 Madelene Dahlskog 87 Kalmar 0:59:26 102
204 Lotta Andersson 58 Smedby 0:59:28 27
205 Emma Lisa Imbratt 76 Lindsdal 0:59:35 645
206 Lena Hjelm 61 En kropp ett liv 0:59:36 764
207 Isabell Frank 78 Kalmar 1:00:03 148
208 Marie Johansson 90 Kalmar 1:00:08 265
209 Diana Petersson 81 Kalmar 1:00:11 440
210 Helena Mannfolk 74 Resmo runners 1:00:11 369
211 Sofie Gustavsson 80 Kalmar 1:00:14 181
212 Anna Rothman Holgersson 83 Kåremo 1:00:14 468
213 Jeanette Schwartz 73 Kalmar 1:00:25 483
214 Kristina Crantz 71 Hossmo 1:00:25 626
215 Helene Waldemarsson 64 Emmaboda 1:00:28 649
216 Hanna Karlsson 93 Emmaboda 1:00:28 648
217 Emma Fransson 02 Kalmar 1:00:28 150
218 Karin Lindqvist 77 Bräkne-Hoby 1:00:36 335
219 Sofie Lönnberg Jansson 76 Öland Färjestaden 1:00:44 362
220 Camilla Hansson 69 Smedby Kalmar 1:00:54 194
221 Josefine Dugby 85 Kalmar 1:01:11 105
222 Teddie Hamren 89 kalmar 1:01:12 193
223 Sara Wahlqvist 75 Wiggos Löpklubb 1:01:37 716
224 Helen Lundström 84 Kalmar 1:01:45 353
225 Sara Åberg 76 Kalmar 1:01:46 729
226 Xin Sui 72 Kalmar 1:02:33 514
227 Jenny Roos 72 Oskarshamn 1:02:33 461
228 Sara Tordsson 69 Tingsryd 1:03:09 542
229 Linda Malm 92 Kalmar 1:03:16 364
230 Kimberly Atle 85 Kalmar 1:04:27 43
231 Madeleine Dunsäter 73 Runacademy IF 1:04:31 106
232 Catharina Runberg 63 Telia Idrott & Fritid Kalmar 1:04:34 470
233 Elisabet Haarala 59 Insieme 1:05:10 184
234 Louise Sannestam 93 Öland 1:05:31 481
235 Ann-Kristin Schäfer 48 Schäfers tjejer 1:05:32 484
236 Jenny Sjåstad 71 ATEA 1:05:55 489
237 Amanda Nolhage 89 Hultsfreds LK 1:06:00 397
238 Hanna Bogren 88 Hultsfred 1:06:00 778
239 Carin Bergman 79 AXA 1:07:18 740
240 Sara Holgersson 89 Kalmar 1:07:20 214
241 Carmen Holmberg 62 Kalmar 1:07:23 216
242 Yvonne Malmsten 65 IK Stern 1:07:55 368
243 Katerina Pacesova 87 Vimmerby SK 1:09:16 420
244 Kristina Ekstrand 81 Trekanten 1:09:48 111
245 Amanda Lagesson 93 Kalmar 1:10:43 643
246 Mimmi Kroon 89 Kalmar 1:11:25 314
247 Linnéa Thurfjell 93 Calmif 2:22:27 533