<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
 
Datum: Lördag 22 aug 2015. Plats: Larmtorget, Kalmar. Arrangör: Högby IF.
Tävlingsledare: Calle Nilsson. Tidtagning: Kent Lindblad. Väder: Stjärnklart, 16°C, svag vind.
Anmälda: 1474 st (ifjol 1483), I mål: 1354 st (ifjol 1238) - REKORD!
Synpunkter och adress om du ej fått medalj & tröja/föranmäld till friidrott@hogbyif.se
 

Utlottade priser:

  • Middag Mr & Mrs Hansson för 2 personer: 575 Mats Petersson Rockneby
  • Kaj 4 Färjestaden, middag för 2 personer: 204 Moa Jackson, Torsås
  • Övernattning First Hotel Witt: 478 Jenny Wennesund, Mönsterås
  • Presentkort solglasögon på Optiker Tottie: 547 Gabriella Peterhoff, Kalmar
  Män 5,1km        
1 Mikael Bäcklund 84 Högby IF 16:53 3213
2 Marcus Gunnarsson 89 Ocab RC 17:20 3132
3 Dawit Kahsay 91 kristdala 17:21 614
4 Omar Ismail 00 Smedby Goif 17:44 493
5 Simon Rohde 89 Högby IF 17:47 3209
6 Mattias Toivanen 90 Kalmar RC Triathlon 17:50 1258
7 Peter Ackebjer 77 Kalmar RC Triathlon 17:52 4
8 Michael Hartzell 88 Kalmar 18:01 402
9 Anton Snöberg 88 Kalmar 18:02 1165
10 Rasmus Helgersson 89 Persnäs AIF 18:17 412
11 Magnus Franzén 77 Emmaboda Verda OK 18:20 313
12 Johan Karlsson 79 Hossmo RC 18:24 3249
13 Fredrik Casserstål 90 Emmaboda Verda OK 18:29 172
14 Anton Söderström 95 KFUM Kalmar HK 18:39 1236
15 Joakim Mellborg 96 Elbolaget 18:41 865
16 Jesper Augustine 78 Glasrikets RC 18:50 74
17 Johan Berg 87 Kalmar 18:57 3179
18 Emil Karlsson 99 Kalmar RC Triathlon 18:58 630
19 Filip Kroon 89 Team Blekinge 19:04 694
20 Jonatan Andersson 90 Kalmar Budoklubb 19:04 35
21 Per Englund 86 Solna 19:16 3186
22 Johan Nilsson 80 Telia IF 19:17 897
23 Adam Johansson 87 Apostlahästarnas ridklubb 19:17 515
24 Philip Bratt 95 Blomstermåla 19:19 3226
25 Kevin Sandebäck 77 CL98 19:19 3196
26 Mattis Petersson 78 Elbolaget 19:20 1020
27 Daniel Foleby 84 Kalmar 19:26 3105
28 Sebastian Warrebäck 81 Hossmo RC 19:29 3248
29 Jonathan Karlberg 99 CL98 19:30 3199
30 Wincent Franzén 99 Högsby 19:31 315
31 Linus Carle 89 Karlstad 19:32 158
32 Anton Hermansson 02 Högby IF 19:33 422
33 Thomas Steinschaden-Brinell 84 Kalmar 19:34 1174
34 johan magnusson 90 TEAM CITYBYGG 19:39 3197
35 Anders Sjökvist 72 Borgholm Running Club 19:40 1149
36 Marcus Gunnarsson 92 Störlinge 19:49 3225
37 Alexander Leskovec 64 Glasrikets RC 19:50 750
38 David Thuresson 96 Elbolaget 19:50 1246
39 Niklas Karlsson 83 Rockneby 19:52 663
40 Alfons Stensson 00 Eliasson Racing 19:53 1179
41 Stefan Unosson 60 Kalmar RC Triathlon 19:53 1270
42 Robin Rydell 93 Elbolaget 19:54 1085
43 Mikael Pettersson 80 Holmgrens Bil AB 19:55 1030
44 Daniel Serell 97 Alstermo if 20:02 1125
45 Ulrick Hultman 68 Rälla Rebel Runners 20:07 471
46 Krystian Madejski 70 Kalmar 20:08 830
47 Måns Larsson 69 Kalmar RC Triathlon 20:11 736
48 Fabian Johansson 97 Tvärskog 20:12 538
49 Peter Wallfors 69 förlösa 20:13 1280
50 Noah Pettersson 05 Comenius 20:13 3113
51 Simon Lindblom 01 Lindsdals IF 01 20:19 766
52 Marcus Holmer 75 Rönnerum 20:28 455
53 Christopher Boman 83 Lindås 20:30 132
54 Thomas Lorentzon 78 Timmernabben 20:33 804
55 Oskar Simonsson 85 Västervägenrunners 20:39 1138
56 Daniel Cedeskog 89 Friskis & Svettis 20:43 175
57 Per Janvig 77 Läckeby 20:43 508
58 Pontus Karlsson 94 GB Ultras 20:45 667
59 Tomas Hesselmark 79 Kalmar OK 20:48 429
60 Linus Lindh 92 Anders Lantbruk & Maskin 20:51 774
61 Mikael Malmquist 70 hossmo bk 20:51 3246
62 Henrik Övgård 77 Högby if 20:52 1326
63 Henrik Halling 77 GB Ultra 20:52 390
64 Martin Strümpel 72 Lispundet IF 20:53 1192
65 Jimmy Elmbro 80 Snickeri kvarnbacken 20:54 241
66 William Schill 00 Kalmar 20:57 3177
67 Erik Lundén 93 Timmernabben 21:00 809
68 Jan Gustavsson 68 SOK Viljan 21:00 371
69 Jocke Henningsson 71 Kalmar 21:08 420
70 Anders Johansson 75 Norra Möckleby 21:09 520
71 Dennis Jonsson 90 Hulterstads AIK 21:10 596
72 Tobias Nilsson 96 Färjestaden 21:11 913
73 Carl Söderquist 67 Suzannes RC 21:12 3162
74 Kenth Fransson 64 Flygt IF 21:16 305
75 Mats Samuelsson 59 Ax Sports Club 21:17 1103
76 Jacob Sandström 97 Nybro 21:19 1109
77 David Olsson 71 Kalmar 21:20 952
78 Martin Hjälteryd 91 Kalmar 21:21 438
79 Anton Nordlander 99 Påryd 21:21 923
80 Max Harrieson 66 Högby IF 21:22 400
81 Andreas Jonasson 79 Elitmontage 21:22 589
82 Fredrik Backskär 74 Mönsterås 21:25 1328
83 Fredrik Dahl 76 Alsterbro 21:29 3178
84 Charlie Malmquist 00 Stora Frö 21:31 841
85 Marcus Eriksson 81 Hff 21:36 274
86 Malte Palm 86 Kalmar rc triathlon 21:36 987
87 Mattias Ottevi 72 Högby IF 21:41 975
88 Mårten Svensson 81 Mårten Svensson konsult i Kalmar AB 21:43 1222
89 Melwin Strömqvist 02 Högby IF 21:43 1193
90 Christian Andersson 76 Kalmar 21:49 31
91 Andreas Jonsson 83 Kalmar 21:50 594
92 Emil Lindström 01 Kalmar 21:51 782
93 Cristofer Holm 90 Kalmar rc 21:51 445
94 Kristian Olsson 79 Kalmar 21:52 963
95 Eskil Holmgren 83 Kalmar 21:52 456
96 Hugo Johansson 99 Kalmar 21:53 541
97 Magnus Konradsson 67 Flygt IF 21:54 687
98 Jimmie Johansson 90 GB Ultras 21:55 543
99 Christofer Engdahl 86 Algutsrum 21:57 254
100 mikael Serell 83 alstermo if 21:58 1126
101 Mats Boström 63 Kalmar 21:58 139
102 Johannes Lindvall 97 Nybro Ski 22:00 790
103 Torbjörn Nilsson 61 Böda IK 22:04 914
104 Martin Sjögren 69 Kalmar 22:06 1147
105 Filip Karlsson 96 Sporsjö 22:06 636
106 Mathias Nyrèn 86 Arla Foods 22:07 938
107 Karl Sjöberg 86 Hammarstedt´s kyl & Inneklimat 22:11 1143
108 Daniel Johansson 88 Mäklarringen 22:13 531
109 Mikael Palm 80 Kalmar OK 22:14 988
110 Christian Johansson 80 Karlskrona 22:15 528
111 Ola Malmquist 66 Stora Frö 22:16 843
112 Daniel Dahl 74 Sporsjö 22:18 189
113 Isac Nilsson 91 Kalmar 22:18 895
114 Nicklas Karlsson 69 Hornsö Triathlon 22:19 662
115 Joakim Petersson 73 Räddningstjänsten Öland 22:21 1009
116 Anders Sjöberg 68 Axipto RC 22:22 1140
117 Peter Asteberg 70 Färjestaden 22:22 72
118 Noah Imbratt 01 Lindsdals IF 01 22:22 487
119 Hampus Svahn 03 Kalmar RC Triathlon 22:22 3110
120 Henrik Karlsson 80 Elitmontage 22:23 638
121 Björn Gustafsson 92 Apex IF 22:23 361
122 Axel Johansson 94 Kalmar 22:25 526
123 Kim Lundqvist 75 Färjestaden 22:25 818
124 filip röstberg   norra förlösa 22:26 3227
125 Josef salhi 80 Sveaskog IF 22:30 1092
126 Mattias Kullman 74 Kalmar 22:32 698
127 Magnus Johansson 67 Autocenter 22:32 3143
128 Johan Carlsson 71 Kalmar 22:33 3121
129 Christopher Johansson 00 Kalmar 22:34 529
130 Samuel Björnsson 91 Kalmar 22:34 111
131 Karl Wahlgren 01 Lindsdals IF P01 22:34 3168
132 Peter Ragnar 66 Elbolaget 22:34 1046
133 Ghanim Kajhem 63 Trafikverkets FF 22:38 3256
134 Christopher Lyrbo 80 Kalmar 22:39 3247
135 Namida Aneskans 85 Team Blekinge LF 22:40 85
136 Viktor Gustavsson 92 Glasrikets RC 22:41 3224
137 Oskar Karlsson Kernholt 06 EIK Nybro 22:42 3130
138 Lars Thanger 69 Kalmar 22:42 1238
139 roger anttila ek 65 Kalmar 22:43 60
140 Kristoffer Axelsson 76 Oskarshamn 22:44 81
141 Adam Haglund 93 Kalmar 22:44 385
142 Jonas Fried 85 Kalmar 22:45 326
143 Christer Karlsson 71 EIK Nybro 22:48 3131
144 Jim Elofsson 84 emmaboda verda ok 22:49 245
145 Noor Ali 98 Lindsal IF 22:49 17
146 Stig Wolfgang 61 Styrsö Triathlon 22:50 1310
147 Andreas Spångberg 88 Herbalife Kalmarsund 22:51 1170
148 Jeff Phillips 63 GAC/georgetown/USA 22:51 1037
149 Viktor Petersson 93 Långerum Runners 22:52 1024
150 Carl Wiede 98 Lars Kagg 22:52 1295
151 Karl-Fredrik Blake 82 Team BAR 22:53 113
152 Mathias Avemarker 67 Stora Aby Mörlunda 22:54 76
153 Hugo Unosson 03 Kalmar OK 23:00 1269
154 Peter Sjöman 74 Maxi 23:01 1151
155 KRILLE HÄLL 63 Glasrikets RC 23:01 481
156 Viktor Karlsson 94 Nybro 23:03 673
157 Rikard Nilsson 65 Kalmar 23:06 3149
158 Mikael Andersson 69 Kalmar 23:07 43
159 Joakim Salmijärvi 94 Nybro 23:07 1094
160 Ola Karlman 76 Jämjö 23:08 619
161 Jörgen Franzén 68 Kalmar 23:11 312
162 Filip Vi Nguyen 98 Kalmar 23:12 885
163 Jakob Sundgren 98 Ifk Berga 23:12 3159
164 Ludvig Rundgren 00 Elbolaget 23:13 1082
165 Magnus Höglander 73 widens Åkeri 23:13 482
166 Christian Karlsson 95 Elgiganten 23:14 629
167 Mykhailo Kolchenko 90 Kalmar 23:15 684
168 Philip Svanholm 89 Kalmar 23:15 1204
169 Ulf Liljebjörn 67 Telia IF 23:17 754
170 Stefan Ahlman 73 Kalmar 23:17 13
171 Kalle Mylläri 74 Mönsterås 23:18 878
172 Peter Sideström 71 Dunö 23:19 1128
173 Jimmy Svensson 81 Kalmar 23:19 1214
174 Niklas Olsson 85 Trekanten 23:22 967
175 Johan Thörnblad 73 Askaremåla RC 23:23 1249
176 Carl Löfström 87 Timmernabben 23:23 3251
177 David Zedig 83 Kalmar 23:23 1314
178 Joakim Axelsson 01 Föra AIK 23:24 79
179 Sebastian Jidefur 05 Högby IF 23:24 513
180 Jonny Karlsson 79 YNWA 23:26 645
181 Wille Malmquist 02 Stora Frö 23:28 844
182 Torgny Svensson 67 Torsås 23:30 1225
183 Markus Karlsson 82 Kalmar 23:30 656
184 Albin Sandberg 98 Sandberg R 23:30 1106
185 Patrick Ersson 70 Puls&Träning 23:35 286
186 Mikael Lindewald 75 Love will tear us apart 23:36 3155
187 michael vernersson 62 Kalmar 23:36 1272
188 Oscar Sandberg 95 Sandberg R 23:38 1107
189 Henrik Mattsson 78 Team Mattsson 23:39 856
190 Thomas Modin 82 Kalmar 23:40 874
191 Henrik Petersson 78 Torslunda 23:40 1008
192 Niklas Persson 72 Flygt IF 23:40 1001
193 Oscar Johansson 98 Föra AIK 23:43 565
194 Simon Svensson 94 Kalmar 23:43 1223
195 Jan Landin 59 Kalmar 23:45 720
196 Victor Larsson 00 Elbolaget 23:45 739
197 Christoffer Gidö 83 Elgiganten 23:46 341
198 TIM ANDERSSON 98 Kalmar 23:46 52
199 Hugo Lindeborg 03 Kalmar 23:47 768
200 Tommy Klippvik 51 Högby IF 23:47 680
201 Olle Bonnedahl 01 Kalmar 23:48 135
202 Albin Johansson 03 Ljungbyholms Goif 23:50 517
203 Jacob Kristoffersson 95 Färjestadens motion 23:51 692
204 Philip Jonsson 00 Lindsdals IF 01 23:52 602
205 Andreas Sangefors 68 Lindsdals IF 01 23:53 1110
206 Oskar Ellerberg 83 Göteborg 23:56 240
207 Lars Ritzén 71 Oskarshamn 23:57 1056
208 Simon Östborg 05 Högby IF 23:57 1324
209 Jerry Byström 83 Kalmar 23:58 150
210 Göran Gustavsson 60 Glasrikets RC 24:01 3222
211 Stefan Boklund 74 Färjestadens RC 24:05 129
212 Oskar Johansson 88 Siggamåla 24:06 566
213 Joakim Fröjd 78 Axipto RC 24:07 328
214 Nils Nilsson Wingerup 85 Elgiganten 24:09 918
215 Ulf Lundberg 66 Kalmar 24:10 807
216 Anders Kvarnkullen 70 Läckeby 24:10 701
217 niklas franzen 71 nybro 24:10 3239
218 Dan Åberg 59 Kalmar 24:12 1315
219 Patric Norlin 68 Everton RC 24:12 927
220 Hannes Hultman 98 Stora Rör 24:13 3191
221 Marcus Engström 88 Kalmar 24:14 261
222 Kim Håkansson 90 Kalmar 24:15 477
223 Mattias Östborg 73 Näsgatan RC 24:16 1323
224 Jan Arvidsson 64 Glasrikets RC 24:17 67
225 Adam Karabyn 01 Mörbylånga GoIF 24:20 618
226 Torbjörn Wikby 71 Oskarshamn 24:21 1300
227 Henrik Johansson 79 Kalmar 24:21 540
228 Alexander Jeansson 91 TEAM GERDS MAT 24:21 3198
229 Anders Eriksson 63 Söderport Dörrar från småland 24:22 265
230 Henrik Hammarström 78 Kalmar 24:22 393
231 Per Jonsson 58 Sjöräddningen kalmar 24:22 3192
232 Albert Gunnarsson 99 Kalmar 24:23 355
233 Bjarne Lindberg 77 SLOWMOTION 24:26 760
234 Oskar Ottosson 01 Nybro 24:27 979
235 Andreas Svendsby 88 Mönsterås 24:28 3183
236 Björn Hjalmarsson 56 Uppsala 24:28 434
237 Edvin Johnsson 04 Glasrikets RC 24:31 584
238 Mats Engman 65 Kalmar 24:32 257
239 Albin Johansson 04 Kalmar HK, Kalmar södra 24:32 516
240 Jonas Eklund 76 Hestra 24:34 228
241 Peter Isaksson 68 Hökhult 24:34 3201
242 Hugo Johnsson 07 Glasrikets RC 24:35 587
243 Christer Karlsson 74 Myresjöhus 24:36 628
244 Fredrik Larsson 85 Färjestaden 24:37 3231
245 Mattias Nylander 64 Seglarklubben Kaparen 24:38 936
246 Ulf Lorentzon 69 Kalmar 24:38 3210
247 Stefan Ek 68 Björklöven 24:39 218
248 Johan Jonsson 87 Nybro 24:40 599
249 Andreas Johansson 74 Kalmar 24:41 522
250 Mattias Johansson 74 Ålems OK 24:42 561
251 Johan Åberg 81 Elbolaget 24:42 1316
252 Alfons Wefling 04 Kalmar 24:42 1289
253 Peter Andersen 71 Scania Oskarshamn 24:42 28
254 Evry Johansson 65 Färjestaden Motion IF 24:43 537
255 Olle Nilsson 90 Ocab RC 24:43 3165
256 Michael Jonsson 86 Källekulla 24:44 3244
257 Kristoffer Jakobsson 85 Elbolaget 24:46 547
258 Jesper Rosander 69 Glasrikets RC 24:47 1064
259 Filip Ingner 91 FH-Assistans 24:47 490
260 Tony Erndin 62 Vedbylund Häst & Släp 24:48 284
261 Anders Loell 85 Jämjö 24:48 796
262 Anton Karlsson 95 Växjö 24:48 624
263 JOHAN NILSSON 68 jc pool ab 24:50 3254
264 Per Carlsson 70 Högsby 24:51 169
265 Jörgen Ingner 65 FH-Assistans 24:51 491
266 Fabian Lindqvist 01 Elbolaget 24:51 780
267 Johnny Käldström 77 Rockneby 24:53 704
268 Johan Petersson 71 Söderåkra 24:54 1010
269 Peter Casserstål 79 Ica Maxi Kalmar 24:55 173
270 Johan Kullman 78 Smedby 24:55 696
271 Joakim Stenborg 70 Brothers In Arms 24:55 1177
272 Mats Ajneborn 65 Lonesome runners 24:56 14
273 Mattias Lennartsson 79 Hagby 24:56 748
274 Tommy Rosén 77 Kalmar RC Triathlon 24:56 3115
275 Krister Svensson 57 Lag Om! 24:58 1217
276 Felix Danielsson 01 Kalmar SK 24:58 194
277 Pontus Steinvall 69 Mortorp 24:58 3250
278 Christian Olsson 92 Kalmar 24:59 951
279 Anders pettersson 64 Kalmar 24:59 1026
280 Melvin Eriksson 01 Lindsdals IF 01 25:01 277
281 Martin Andersson 93 Kalmar 25:01 3114
282 Victor Bernhardsson 93 Kalmar 25:02 104
283 Kristofer Wallin 84 Kalmar 25:02 1281
284 John Broman 01 Lindsdal 25:03 144
285 Robin Pettersson 00 Mellösa Kickers IF 25:04 1032
286 Oskar Emilsson 88 Kalmar 25:05 252
287 Jan-Ove Persson 61 Kalmar 25:07 998
288 Uwe Meyer 69 Kalmar 25:07 868
289 Johan Petersson 86 Kalmar 25:07 3185
290 Niklas Rosenlund 79 Kalmarpolisens idrottsförening. 25:07 1073
291 Henrik Melchert 66 Färjestaden 25:08 863
292 Henrik Öberg 74 Kalmar 25:08 1321
293 Mikael Gustavsson 90 Anders Lantbruk & Maskin 25:09 373
294 joakim Tisell 79 trekanten 25:13 1257
295 Gustav Larsson 04 Elbolaget 25:13 731
296 Jesper Johansson 91 Comenius 25:14 542
297 Tobias Rödlund 83 Kalmar 25:14 1088
298 Lukas Karlsson 99 Holmen 25:16 652
299 Patrick Sjöberg 68 Södra if 25:18 1144
300 Stellan Bjelkfors 48 Borgholm RC 25:18 107
301 Henrik Reihammar 93 Elbolaget 25:18 1049
302 Fredrik Lundh 75 Kalmar 25:20 813
303 Arvid Johansson 01 kalmarsim 25:21 3119
304 Gustav Wahlmark 86 Smedby 25:21 1277
305 Edvin Boström 01 Cadrezzate, Italien 25:21 3219
306 Anders Hildingsson 74 COMENIUS 25:22 431
307 Kevin Friberg 02 Rislycke 25:23 321
308 Johan Bokström 75 Ljungbyholm 25:25 130
309 Mats Lindblom 70 Lindsdals IF 01 25:26 765
310 Joakim Olström 91 Elbolaget 25:26 971
311 Oskar Lindblom 05 Tri4fun 25:26 3104
312 Adam Kamsten 86 Nybro 25:27 617
313 Andreas Rickardsson 91 Nybro 25:28 1052
314 Peter Lundqvist 75 Ålem 25:28 819
315 Peter Månsson 65 Kalmar 25:30 881
316 Oskar Gunnarsson 92 Johansfors IF 25:32 3234
317 Viktor Amper 86 Kalmar 25:33 22
318 John Johansson 78 Skruv 25:33 545
319 Anders Wahlberg 60 Glasrikets RC 25:33 1275
320 Robin Karlsson 89 Elgiganten 25:34 668
321 Anders Engström 67 Kalmar 25:35 258
322 Pontus Gustavsson 75 CAVERION 25:35 375
323 Dennis Johansson 59 Glasrikets RC 25:36 532
324 Emil Johansson 01 Föra AIK 25:38 533
325 Daniel Johansson 76 Hossmo Transport 25:38 530
326 Martin Nilsson 75 Team Nilsson 25:38 904
327 Fredrik Edéus 72 Färjestaden 25:39 212
328 Andreas Johansson 77 Elbolaget 25:39 521
329 Fredrik Ryberg 75 KSS Triathlon Karlskrona 25:39 3206
330 Jonas Nilsson 66 Kalmar 25:40 3156
331 tony elofsson 85 mäklaringen 25:42 3176
332 Jakob Karlsson 04 Emmaboda IS 25:45 3232
333 Sven Nyberg 74 Cupsupport.se 25:46 930
334 Ove Johanzon 59 Varberg 25:47 583
335 Niklas Fransson 95 Skruv 25:48 306
336 Thomas Ljunggren 68 Rögle BK 25:49 794
337 Tim Holgersson 97 Rockneby 25:49 444
338 Christer Grandin 63 Högby IF 25:49 3208
339 Odd Blomster 92 Oskarshamn 25:50 3129
340 Claude Aebischer 69 Town Running Club Kalmar 25:51 10
341 Magnus Mauritzson 66 Orrefors 25:51 859
342 Anders Falck 87 Kalmar 25:51 294
343 Per Silverhörning 64 Filtmaffian 25:51 1133
344 Mats Arvidsson 67 Kalmar 25:51 68
345 Andreas Skarsäter 74 Florhult RC 25:54 1156
346 Roger Jonsson 69 färjestaden 25:54 604
347 Hampus Lundqvist 99 Ålem 25:56 817
348 Benny Svensson 56 Halltorp 25:57 1208
349 Lars-Erik Johansson 58 Mäklarringen 25:57 549
350 Stefan Andersson 87 Föra AIK 25:58 51
351 Dennis Kristensen 85 ACTION CENTER I VÄSTERVIK 26:00 3217
352 Johannes Axelsson 04 Föra AIK 26:01 80
353 Christer Ryder 68 Färjestaden 26:03 1087
354 Simon Johansson 01 Lindsdals IF 01 26:03 574
355 Andreas Möller 79 Smedby RC 26:03 3116
356 Kim Olsson 95 Trekanten 26:03 962
357 Rasmus Johansson 92 Elgiganten 26:04 570
358 Oleg Gumeniuk 89 Kalmar 26:04 353
359 Dennis Demirtok 88 Mäklarringen 26:04 203
360 Simon Holmgren 04 Kalmar SK 26:06 459
361 Lukas Asteberg 00 Färjestaden 26:07 69
362 Roger alderborg 65 Kalmar 26:08 15
363 Carl Rollbert 04 Kalmar 26:08 1058
364 Magnus Köhler 70 Kalmar 26:09 710
365 Kim Simonsson 82 Lag Om! 26:09 1136
366 Gabriel Tinnert 03 Runsbäcks löpargäng 26:10 1254
367 Magnus Palm 66 Rinkabyholm 26:10 986
368 Simon Leijnse 70 Kalmar 26:11 744
369 Nils Hermansson 89 Kalmar 26:12 426
370 Leif Hellerin 62 Nybro 26:15 416
371 Marcus Tinnert 74 Runsbäcks löpargäng 26:15 1256
372 Jonathan Konradsson 02 Kalmar 26:18 685
373 Magnus Rudestig 71 Telia IF 26:19 1076
374 Tobias Johansson 78 Kalmar 26:21 578
375 Filip Sangefors 02 Lindsdals IF 01 26:22 1111
376 Emil Karlsson 05 Oskarshamn 26:23 631
377 Mats Öhman 63 Kalmar 26:25 3187
378 Hannes Eklund 01 Lindsdals IF 01 26:25 227
379 Jan Ekström 56 Flygt IF 26:26 232
380 Peter Andersson 75 Kalmar 26:26 47
381 Linus Strümpel 00 Lispundet IF 26:27 1191
382 Lars Åberg 67 Kalmar 26:27 1317
383 Olle Blomgren 93 Kalmar 26:30 3139
384 Leo Överby 65 CAVERION 26:32 1325
385 Robin Abrahamsson 90 Söderåkra 26:36 2
386 Samuel Sigvardsson 85 CAVERION 26:37 1130
387 Jan Snöberg 59 Kalmar 26:40 1167
388 Anders Persson 69 Anders Lantbruk & Maskin 26:43 996
389 Micke Stening 79 Ziwa 26:43 1178
390 Emil Carlson 89 Nickebo 26:46 162
391 Tord Söderqvist 60 Nynäshamn 26:48 1233
392 Anders Schertell 62 Livsstilscoachen i Kalmar 26:48 1116
393 Nermin Krajinovic 90   26:50 689
394 Folke Wallander 52 Algutsrum 26:51 1279
395 Jonas Blomqvist 65 Kimbramåla DreamTeam 26:52 122
396 Joachim Haux 65 Futurum IF 26:52 405
397 Thomas Hultén 63 Kalmar 26:52 3150
398 Bosse Nilsson 54 Högby IF 26:54 3207
399 Gert Schön 55 Kalmar 26:57 1122
400 Peter Serell 85 Alstermo if 26:58 1127
401 Henrik Beijer 73 Roma IF fotboll 26:59 91
402 Hugo Beijer 02 Roma IF 27:00 3228
403 Hampus Lindblom 91 Kalmar 27:01 764
404 Milton Schill 04 Team Kläckeberga 27:04 1118
405 Martin Röhl 94 Kalmar 27:05 1089
406 Peter Röhl 65 Kalmar 27:06 1090
407 Karl Lönnberg 80 Mäklarringen 27:06 827
408 Anders Pettersson 62 skanska 27:06 1027
409 Herman Hermansson 73 Torsås 27:08 425
410 Jesper Gunnarsson 04 Kalmar 27:08 358
411 Peter Rundgren 77 Elbolaget 27:12 1083
412 Anders Sävenryd 72 Glasrikets RC 27:13 1229
413 Lennart Rosengren 58 Kalmar 27:15 1072
414 Jan Hedberg 66 Ljungbyholm 27:16 406
415 Christopher Sköld 86 Team Sköld 27:17 1159
416 Hugo Kalén 05 Tri4Fun Kalmar 27:19 3122
417 Martin Sköld 83 SkåneGotland 27:20 1162
418 Magnus Kalén 74 Kalmar RC Triathlon 27:22 3123
419 Magnus Schill 64 Team Kläckeberga 27:23 1117
420 Robert Lundgren 87 Elgiganten 27:23 812
421 Tommy Wiberg 52 Trekanten 27:24 1293
422 Hampus Bergström 88 Häggåsen IF 27:25 100
423 Peter Pap 66 Färjestaden 27:26 992
424 Christoffer Engström 87 Anders Lantbruk & Maskin 27:27 260
425 Per Thurfors 61 Färjestaden 27:27 1248
426 Patrik Gustavsson 74 Kalmar 27:28 374
427 Emil Skog 91 Karlskrona 27:30 1157
428 Stefan Knutsson 73 CAVERION 27:31 683
429 Martin Israelsson 87 Nybro 27:32 497
430 Andreas Eriksson 78 Södra IF 27:33 266
431 Mikael Larsson 70 Högby IF 27:39 735
432 Kai Tossavainen 74 Nybro 27:41 1262
433 Johan Persson 71 Kalmar 27:42 999
434 Magnus Fernsten 74 Uppsala 27:44 3184
435 Christian Axelsson 79 Ubåtens IF 27:45 3189
436 Ronnie Nilsson 73 Kalmar 27:46 909
437 Jonas Andersen 75 Bergkvara 27:47 25
438 Jörgen Johansson 64 Nybro 27:48 546
439 Albin Isaksson 89 ubåtens IF 27:49 3190
440 Aron Ingi Hreidarsson 04 IFK Växjö 27:50 3200
441 Ingemar Elisson 49 Långasjö GoIF 27:54 238
442 göran hermansson 48 Hermanssons 27:56 424
443 Anders Andersson 68 Kalmar MK 27:56 3135
444 Linus Månsson 94 Karlskrona 27:57 882
445 Joakim Gustafsson 68 Vissefjärda Gif 27:58 364
446 Victor Strimfors 87 London 28:00 1190
447 Mikael Heyne 71 Ljungbyholm 28:00 430
448 Lars Nilsson 67 Stena stål Borrkapen Kalmar 28:03 899
449 Mårten Holmberg 70 Algutsrum 28:03 454
450 Nicklas Gräns 90 Kalmar 28:03 348
451 Adam Petesson 01 Rockneby 28:03 3106
452 Mats Petersson 77 Rockneby 28:07 3107
453 Felix Lopez 77 Kalmar 28:08 800
454 lennart johansson 62 forserum 28:10 551
455 Jörgen Israelsson 62 Ready-Steady-Run 28:10 495
456 Jesper Eriksson 72 Hossmo Transport 28:10 271
457 Ambjörn Johansson 72 Assistanspoolen 28:11 519
458 Björn Strimfors 57 Kalmar 28:12 1189
459 Tomas Durborg 74 Orrefors 28:16 208
460 Tommy Hultgren 81 Nättraby 28:17 469
461 p-o berg 68 gb ultras 28:18 92
462 Krister Blomberg 71 Bairuilong AB 28:19 118
463 Michael Lindstaedt 69 Dunö 28:21 3144
464 Martin Neuenhofer 86 Köln (D) 28:21 3146
465 Johan Lundström 59 Lonesom runners 28:30 821
466 Zebastian Andersson 00 Lindsdals IF 01 28:30 55
467 oskar steen 92 Emmaboda is 28:30 1173
468 Peter Hagström 71 Långrälla 28:32 386
469 Per Ekelund 73 Kalmar 28:33 225
470 William Wassmo 04 Kalmar 28:34 1287
471 Jonatan Hjelm 91 Torsås 28:36 437
472 Alexander Danielsson 89 Nybro 28:39 198
473 Jimmy Erlandsson 83 Holmgrensbil i småland 28:44 3223
474 Oliver Samuelsson 02 Färjestaden 28:45 1104
475 Ulf Olsson 59 Trekanten 28:47 969
476 Lukas Gustavsson 81 Kalmar 28:47 3145
477 Daniel Nilsson 76 Timmernabben 28:50 890
478 Ole Kuerschner 07 Wiesbaden 28:50 3221
479 Melvin Schwartz 02 Rinkabyholm 28:51 1120
480 Per-olof Jacobsson 61 Friskis o Svettis 28:51 3142
481 Tomas Gustafsson 64 Växjö Löparklubb 28:52 367
482 Michael Hall 74 Kalmar 28:53 388
483 Andreas Hultgren 80 Lindsdal 28:53 467
484 Gustav Gustavsson 76 Team Gurra 28:55 370
485 Peter Karlsson 68 Slimos löpargrupp 28:55 665
486 Alfred Medrin 04 Balltorp RC 28:56 861
487 Johan Medrin 80 Balltorp RC 28:56 862
488 Roger Gardstig 68 Oskarshamn 28:57 338
489 Fabian Lindblad 00 Kalmar 28:59 763
490 Yngve Olsson 54 Tarkett Fritid 29:01 970
491 Andreas Arnehall 78 Apoteket Kundservice 29:01 61
492 Fredrik Samuelsson 73 Färjestaden 29:05 1100
493 Mattias Johansson 71 Föra AIK 29:05 560
494 Leo Kullman 87 Kalmar 29:07 697
495 Gustaf Mild 04 Färjestaden 29:08 870
496 Linus Carlsson 87 Nybro 29:08 168
497 Mattias Mild 73 Färjestaden 29:09 871
498 Milton Palmgren 04 Klinta Camping 29:09 990
499 Göran Petersson 52 Långerum Runners 29:09 1007
500 Johan Sköld 89 Oskarshamn 29:10 1160
501 Jonas Sköld 82 Oskarshamn 29:10 1161
502 Alexander Rosenqvist 89 Elgiganten 29:15 1074
503 Fredrik johansson 88 norrköping 29:17 539
504 Scott Ekman 86 Kalmar 29:17 3163
505 Jan Adolfsson 58 Färjestaden 29:20 9
506 Erik Nordström 94 Elgiganten 29:20 924
507 Stefan Carlén 72 Kalmar 29:20 159
508 anders petersson 74 Team Blekinge 29:25 1005
509 Anders Cronholm 84 Lonesome Runners 29:26 186
510 Joakim Karlsson 86 Kalmar 29:26 3152
511 Roger Berglund 73 Lindsdals IF 29:28 96
512 Philip Berglund 04 Lindsdals IF 29:29 95
513 Stefan Eriksson 69 Hulterstad AIK 29:31 279
514 Philip Sandenfors 97 Elgiganten 29:33 1108
515 Magnus Olofsson 74 Elitmontage 29:38 947
516 Thomas Jackson 76 Maxi Kalmar 29:39 505
517 Simon Åkesson 95 Kalmar 29:39 1320
518 Daniel Algotsson 89 Tegelviken 29:42 3214
519 Fabian Berg 90 Landstinget Blekinge 29:42 3215
520 Björn Arvidsson 73 Nybro 29:44 64
521 Fredric Lindström 89 Timmernabben 29:46 783
522 Viktor Persson 92 Timmernabben 29:47 1003
523 Christopher Dahl 87 Telia IF 29:53 188
524 Jörgen Karlsson 71 Smedby 29:54 647
525 Pontus Fransson 91 Kalmar 29:56 308
526 Joar Jansson 95 Kalmar 29:57 507
527 Elias Kronblad 01 Lindsdals IF 30:00 693
528 Pontus Andersson 99 Kalmar 30:02 48
529 Per-Erik Friberg 63 Kalmar 30:06 320
530 Mattias Alsing 70 Östersund GIF 30:11 3253
531 Henrik Juhlin 73 Ajitäm 30:12 611
532 Hans Arvidsson 71 Torsås 30:13 66
533 Kent Inga 68 Kalmar 30:13 488
534 Joakim Magnusson 86 Oskarshamn 30:14 835
535 Jörgen Nilsson 64 Nybro 30:14 898
536 Hampus Holgersson 04 Bergkvara 30:14 443
537 Håkan Elvung 52 Åforsteatern 30:14 249
538 Andreas Ek 03 Kalmar 30:15 3151
539 Bernt Lindhe 63 Kalmar 30:15 776
540 Robin Lindholm 88 Elgiganten 30:16 779
541 Lars Wågesjö 61 Kalmar 30:18 1311
542 Stefan Fransson 89 GB Ultras 30:19 310
543 Christoffer Bernhardsson 92 GB Ultras 30:21 103
544 Hans Larsson 64 Jönköping 30:21 3173
545 michael petersson 62 Djursvik 30:23 1021
546 Isak Eliasson 06 Elitmontage 30:24 948
547 Ludvig Holm 02 Elbolaget 30:24 448
548 Viktor Bäckstrand 02 Elbolaget 30:25 154
549 Robin Sundin 90 Läckeby 30:26 1201
550 Olle Pettersson 99 Ljungbyholm 30:27 1031
551 Unnur Sigurdardottir 89 IFK Växjö 30:32 1153
552 Daniel Petrini 81 Oskarshamn 30:33 1025
553 Roger Carlström 68 Runsbäck Runners 30:34 170
554 Patrik Johansson 84 Axa sport clubb 30:36 567
555 Tomas Lindberg 63 Mörbylånga 30:38 759
556 Olle Ottevi 02 Högby IF 30:41 976
557 Patrik Winberg 78 Elbolaget 30:43 1306
558 Olof Hedberg 97 Färjestaden 30:49 408
559 Reine Kärredal 69 Kalmar 30:50 709
560 Per Gustafsson 64 kalmar 30:54 3164
561 linus danielsson 98 nybro 30:56 196
562 Calle Sigvardsson 92 Kalmar 31:01 1129
563 Alexander Magnusson 87 Kalmar 31:06 3128
564 Per Jonsén 55 Tegelviken 31:09 593
565 Thomas Fridlund 66 Vimas 31:15 323
566 Magnus Fajersson 66 Team Fajersson 31:16 291
567 Theo Fajersson 01 Team Fajersson 31:16 293
568 Charlie Ragnarsson 02 Finsjö IK 31:19 1047
569 Patrik Ragnarsson 69 Finsjö IK 31:19 1048
570 Tobias Andersson 82 Sibbhult 31:21 53
571 Hans Laakso 62 Kalmar CK 31:21 3136
572 Kenneth Condrup 64 Kalmar 31:21 183
573 Van Phong Vu 87 Kalmar 31:22 1274
574 Mikael Tedesäter 59 Oskarshamn 31:24 1237
575 Per-Olof Larsson 51 Mörbylånga 31:29 738
576 Daniel rundberg 74 Kalmar 31:29 1080
577 Tim Darberg 97 Anders Lantbruk & Maskin 31:36 199
578 Fredrik Fahlén 93 Kalmar 31:44 289
579 Carl Johan Lindströn 00 Smedby Goif 31:47 789
580 Peter Johansson 56 Anders Trafikskola 31:49 568
581 Daniel Ernstson 82 Nybro 31:49 3170
582 Mikael Johansson 84 Anders Trafikskola 31:50 562
583 niklas jonsson 89 emmaboda 31:53 600
584 Torbjörn Dahl 51 Leela Retreat 31:54 190
585 Mikael Wikström 82 Västervik 31:54 1301
586 Göran Eliasson 65 Kalmar 31:54 237
587 Jonathan Svala 94 Kalmar 31:54 1203
588 Mikael Hildingsson 65 Höskullen IF 31:56 432
589 Per Wigortsson 71 Kalmar 31:57 1297
590 leo hertzberg 03 kalmar 31:57 3203
591 Jorge Hernandez 57 Växjö 31:59 427
592 sebastian sörenson 01 kalmar 32:03 3103
593 Simon Boström 03 Cadrezzate, Italien 32:05 3220
594 Magnus Petersson 73 Elgiganten 32:07 1016
595 Bernt Arvidsson 62 Kalmar 32:10 63
596 Tomas Ekberg 71 Persnäs AIF 32:13 222
597 Dick Rydell 85 Norra Koloni 32:14 1084
598 Göran Almén 60 Högby IF 32:16 3157
599 Leif Eriksson 62 Torsås 32:19 272
600 Felix Sunesson 94 Kalmar 32:26 1202
601 Richard Torerud 75 högemåla RC 32:27 1260
602 Lars Persson 55 Gualöv 32:35 1000
603 Mats Stattin 66 Kalmar 32:54 1172
604 David petersson 93 Kalmar 32:55 1006
605 Sebastian Schäfer 92 Kalmar 32:59 1121
606 Linus Wileryd 80 Kalmar 33:07 1303
607 Jan Wiede 64 Telia IF 33:11 1296
608 Daniel Fryklund 87 Oskarshamn 33:11 327
609 Niklas Claesson 92 UNF 33:14 182
610 Christian Henriksson 78 Back on Track AB / Lonesome Runners 33:22 421
611 Linus Lood 88 Elbolaget 33:30 798
612 Rasmus Ståhl 06 Elitmontage 33:30 1197
613 Joakim Karlsson 92 Anders Lantbruk & Maskin 33:32 640
614 Vernes Kahrimanovic 85 Elgigiganten 33:48 3117
615 Jonas Routovaara 80 Solar 33:51 1075
616 Håkan Olsson 60 Trekanten 33:52 956
617 Tryggve Blom 80 Infomaker Scandinavia AB 34:04 116
618 Urban Pettersson 15 Persnäs AIF 34:07 1035
619 Patrick Tille 73 Oskarshamn 34:09 1253
620 Mattias Blomberg 71 Elgiganten 34:32 120
621 Filip Karlsson 94 Borgholm 34:34 635
622 Johan Skoglund 89 Kalmar 34:35 1158
623 Johan Frösemo 83 Kalmar 34:37 329
624 Sebastian Gren 93 Kalmar 34:58 347
625 Mats Carlberg 68 Färjestaden 35:04 157
626 Jonas Karlsson 85 Kalmar 35:05 643
627 Jesper Olsson 87 eksjö 35:05 3230
628 andreas engman 88 emmaboda 35:08 256
629 Jimmy Köhlström 74 Färjestaden 35:13 712
630 Elias Köhlström 04 Färjestaden 35:13 711
631 William Köhlström 06 Färjestaden 35:15 713
632 Thomas Eidrup 70 Lindsdal 35:24 214
633 Allan Nielsen 72 Lindsdal 35:50 3195
634 Johan Jonsson 86 Kalmar 36:04 3127
635 Jimmy Nordén 75 Oskarshamn 36:12 922
636 Ingvar Elofsson 53 Emmaboda Verda OK 36:12 244
637 Daniel Söderberg 76 woodknife 36:24 1230
638 johannes karlsson 88 oskarshamn 36:25 642
639 Johnny Ivarsson 59 Mönsterås 36:42 500
640 kennet massomov 53 oskarshamn 37:14 3240
641 Robert Jonsson 91 Björstorp 37:48 603
642 Rickard Johansson 80 Scania Oskarshamn 39:00 571
643 Torbjörn Gustavsson 60 Sandslätt 39:43 377
644 Daniel Ekström 89 Brandservice 49:02 3126
645 Ludvig Westman 85 Åfors 51:44 3100
646 Axel Elvung 90 Åforsteatern 51:45 247
           
  Kvinnor 5,1km        
1 Lotta Nyberg 76 Högby IF 19:14 929
2 Martina Bergsell 83 Ocab RC 19:35 98
3 Erika Lindeblad 93 Kalmar SK 20:02 3204
4 Denise Eklund 92   20:18 226
5 terese friman 84 glasrikets rc 20:18 3255
6 Erika Karlsson 87 Nybro Ski 20:44 632
7 Hedvig Samuelsson 91 OCAB Running Club 20:50 1102
8 pernilla Ek 69 Kalmar 21:09 217
9 Ellen Persson 97 Högby IF 21:19 997
10 Liisa Lindström 91 Emmaboda 21:28 786
11 Malin Fredriksson 77 Kalmar OK/Team Dobsom 21:45 318
12 Tilda Strömqvist 02 Högby IF 21:46 1194
13 Jennie Mattisson 92 Herbalife Kalmarsund 21:52 852
14 Elin Iwarson 91 Spänstfenomenen 21:58 502
15 Olivia Johansson 96 Mönsterås 22:01 564
16 Charlott Lorentzon 69 Ålems OK 22:06 802
17 Anna Malmqvist 67 Kalmar 22:08 845
18 caroline ranefjord 87 kalmar 22:28 3109
19 Rebecka Printzlow 84 Karlskrona 22:28 1041
20 Emilia Mellström 00 Kalmar 22:43 866
21 Emma Sjöberg 84 Oskarshamn 22:54 1142
22 Cecilia Spjuth 72 Team Snigel 23:06 1169
23 Kajsa Petersson 99 Kalmar 23:07 1012
24 Erika Betelid 82 Kalmar 23:14 105
25 Annika Svensson 83 Smedby 23:16 1207
26 Anna Hofer 00 Kalmar 23:18 441
27 Kajsa Ackebjer 74 Kalmar RC Triathlon 23:21 3
28 Maja Fredriksson 04 Kalmar OK 23:21 317
29 Ida Löfström 79 Timmernabben 23:26 824
30 Julia Andersson 00 Färjestaden 23:28 37
31 Jenny Simonsson 87 Växjö 23:30 1135
32 Malin Simonsson 85 Torsås 23:33 1137
33 Elna Hägglund 85 Ocab RC 23:34 480
34 Frida Gunnarsson 87 Kalmar 23:34 357
35 Caroline Sjöberg 77 Dunö 23:35 1141
36 Fanny Lampert 91 Elbolaget 23:48 719
37 Marie Petersson 75 Kalmar RC 23:49 1018
38 Nathalie Sjöstrand 88 Kalmar 23:51 1155
39 sofie Pöllänen 84 karlskrona 23:51 1043
40 Marie Israelsson 71 Styrsö Triathlon Kalmar 23:54 496
41 sara Pöllänen 84 karlskrona 23:54 1042
42 Camilla Lagerkvist 82 Ljungbyholm 23:58 715
43 Sandra Töyrä 88 Kalmar 24:03 1268
44 Ida Bergström 82 Vissefjärda 24:05 101
45 Ingegerd Snöberg 62 Kalmar 24:09 1166
46 Sofia Thanger 99 Kalmar 24:14 1239
47 Alice Mylläri 00 Mönsterås 24:17 877
48 Malin Sörman 1 Mönsterås 24:17 3141
49 Pernilla Schavon 67 Kalmar 24:17 1114
50 Anna Lundgren 83 Nybro 24:18 810
51 Carolina Johansson 91 Kalmar 24:20 527
52 Erica Förare Lummi 92 IFK Borgholm RC 24:21 333
53 lina svensson 93 Kalmar 24:22 1219
54 Ewa Johnsson 77 Glasrikets RC 24:36 585
55 Matilda Forsberg 82 Färjestaden 24:39 302
56 Malin Asteberg 73 Färjestaden 24:42 71
57 Anneli Ritzén 75 Oskarshamn 24:47 1055
58 Angelica Qvarnstrand 81 Färjestaden 24:50 1044
59 Linnea Ljungar 99 Kalmar 24:50 791
60 Fanny Oskarsson 92 Kalmar 24:52 973
61 Martina Holm 79 Kalmar 24:55 449
62 Cilla Ilhammar 74 Vasabrudarna 24:57 485
63 Jill McVitty Östborg 72 Näsgatan RC 24:57 860
64 Ida Goldstrand 81 Team Herbalife Kalmarsund 25:02 343
65 Sofia Alfredsson 91 Smedby 25:04 16
66 jeanette pettersson 66 östersunds gif 25:07 3252
67 Matilda Eriksson 81 Kalmarpolisens idrottsförening 25:07 276
68 Ida Melchert 99 Färjestaden 25:09 864
69 Lina Löfström 79 Ålem 25:12 823
70 Sanna Swahn 85 Kalmar 25:12 1226
71 Linda Gustavsson 81 Ocab RC 25:15 378
72 Malin Johansson 85 Kalmar 25:18 556
73 Patricia Larsson 70 Elbolaget 25:21 737
74 Ulrika Lundqvist 75 Färjestaden 25:23 820
75 Evelina Larsson 96 Kalmar 25:24 730
76 Therese Ohlsson 82 Nybro 25:29 941
77 Charlotta Kalén 73 Kalmar RC Triathlon 25:30 3243
78 Malin Thörnblad 70 Askaremåla RC 25:32 1327
79 Johanna Nyblom Hultén 70 Kalmar 25:34 933
80 Helena Cerwin 70 Kalmar 25:34 179
81 Saga Gustavsson 03 Lindsdal IF 25:36 379
82 Johanna Johansson 91 Kullander 25:37 544
83 Emilia Sjöbäck 01 RM/SSG 25:38 1145
84 Ann-charlotte Mild 74 Färjestaden 25:39 869
85 Rosita Karlsson 66 Högby IF 25:40 3258
86 Maria Sampson 75 Kalmar 25:40 1097
87 Sarah Jonsson 01 Färjestaden 25:41 605
88 Astrid Bossert Meier 66 Switzerland 25:42 3242
89 Felicia Sannestam 99 SSG IF 25:42 1112
90 Frida Carlson 99 Vassmolösa 25:47 163
91 Anni Pedersén 98 Emmaboda Verda OK 25:47 994
92 Therese Nyström 80 Smedby 25:47 939
93 Terése Erlandsson 75 Kalmar 25:47 283
94 Nina Ekdahl 99 Emmaboda Verda OK 25:47 223
95 Isabel Blixt 86 Kalmar 25:48 115
96 Sara Lundin 83 Kalmar 25:49 814
97 Christine Bergkvist 82 Kalmar 25:49 94
98 Kornelia Petersson 98 Borgholm 25:50 1013
99 Martina Carlberg 73 Färjestaden 25:51 156
100 Camilla Cullgren 75 Kalmar 25:52 187
101 Magdalena Jonasson 74 SOK Viljan 25:53 592
102 Anki Wittberg 58 Glasrikets RC 25:53 1308
103 Viktoria Franzén 69 Högsby 25:54 314
104 Helena Ottevi 71 Högby IF 26:02 974
105 marie johansson 65 ocab rc 26:03 557
106 Elin Johansson 91 Lonesome runners 26:03 580
107 Alva Ryder 99 Färjestaden 26:04 1086
108 Sara Thoresson 90 Kalmar 26:05 1244
109 Lydia Asteberg 97 Färjestaden 26:07 70
110 Sofie Geijersson 77 Förlösa 26:08 3137
111 Emma Nilsson 93 Kalmar RC Triathlon 26:12 893
112 Emma Jonsson 00 Kalmar 26:13 597
113 Åsa Holmkvist 81 Kalmar 26:14 460
114 Ida Norling 79 Oskarshamn 26:16 928
115 Amanda Lundqvist 02 Ålem 26:16 815
116 tove hansen 00 Kalmar budoklubb 26:17 395
117 Elise Hjelm 93 Läckeby 26:18 436
118 Karin Nylander 77 Kalmar kommun 26:19 935
119 Pernilla Landin 70 Kalmar 26:19 721
120 Ebba Eriksson 01 Tvärskogs IF 26:22 269
121 sara fäste 83 vassmolösa 26:23 3120
122 Carolina Karlsson 81 Växjö 26:24 625
123 Sara Johansson 78 Orrefors 26:24 572
124 Camilla Lindström 71 Högby IF 26:26 3257
125 Rebecka Lindström 90 Kalmar 26:28 787
126 Elin Gunnarsson 02 Tvärskog 26:30 356
127 Frida Åkerklint 81 trekanten 26:32 1319
128 Atchara Fajersson 90 Team Fajersson 26:34 290
129 Stina Eriksson 01 Tvärskogs IF 26:35 280
130 Jenny Tinnert 73 Runsbäcks löpargäng 26:36 1255
131 Louise Wärnehall 82 Högsby 26:42 1312
132 Caroline Liljebjörn 67 Nybro Ski 26:46 753
133 Annie Snöberg 90 Kullander 26:47 1164
134 Carina Skogström 64 Borgfholm running club 26:48 3260
135 Lina Matzewska 95 Kalmar 26:48 858
136 Sarah Fransson 95 Kalmar 26:49 309
137 Monika Karlsson 78 Oskarshamn 26:49 661
138 Marilen Blomberg 69 Ljungbyholm 26:51 119
139 Matilda Kallerbäck 98 Emmaboda Verda OK 26:51 616
140 Linda Kraft Unosson 71 Kalmar OK 26:51 3134
141 ulrika lorentzon 69 Emmaboda 26:52 805
142 Josefina Andersson 76 Team Topasen 26:54 36
143 jessica olofsson 86 Rockneby 26:55 946
144 Stina Johansson 89 Siggamåla 26:57 576
145 Frida Löngren 87 Alstermo if 26:59 826
146 Josefine Ekberg 90 Kalmar 27:01 221
147 Therese Dawenpart 91 Kalmar 27:04 200
148 Lisa Hasselbom Alderborg 97 Kalmar 27:06 404
149 Emma Johansson 92 Kalmar 27:10 535
150 Stina Gardesten 98 Kalmar 27:11 337
151 Mia Malmquist 71 Stora Frö 27:11 842
152 Fanny Glag 93 Nybro 27:14 342
153 Sofia Sköld 87 Team Sköld 27:15 1163
154 Julia Madejska 00 Kalmar 27:15 829
155 Mia Broberg 73 Ica Maxi 27:16 143
156 Amanda Stensson 03 Kalmar 27:18 1180
157 Susanna Svensson 75 Kalmar 27:19 1224
158 Agneta Isacsson 56 Slimos LG 27:19 492
159 cecilia RiesleOlsson 69 färjestadens motion 27:19 1053
160 Kerstin Knobloch 69 Rockneby 27:21 681
161 Emma Helgesson 87 Kalmar 27:22 413
162 Susanne Pettersson 74 TORSÅS 27:23 1034
163 Annelie eriksson 76 söderåkra AIK 27:25 268
164 Ida Helgesson 89 Helges if 27:27 414
165 Barbro Lang Arvidsson 70 Grönhögen 27:28 724
166 Maria Betelid 79 Kalmar 27:30 106
167 Catarina Pettersson 66 Ljungbyholm 27:30 1029
168 Carola Gröhn 74 Tvärskog 27:30 350
169 Alma Magnusson 97 Tvärskog 27:30 831
170 Eva Karlsson 64 Kalmar 27:31 633
171 Julia Konradsson 99 Kalmar 27:31 686
172 Margaretha Anderzén 71 Kalmar 27:32 58
173 Jessica Johnsson 91 Kalmat 27:33 588
174 Emma Lisa Imbratt 76 Lindsdal 27:34 486
175 Maria Nilsson 77 Kalmar 27:35 902
176 Annie Johansson 84 Ronneby 27:37 525
177 Veronica Bjärklid 71 Kalmar 27:39 108
178 Beata Kullman Larsson 07 Högby IF 27:39 699
179 Sara Holst 82 Kalmar 27:44 463
180 Linda Karlsson 82 Torsås 27:44 649
181 Tove Göransson 88 Kalmar 27:45 380
182 Marie Ottosson 92 Oskarshamn 27:45 978
183 Emma Olsson 92 Torsås 27:47 954
184 Emelie Håkansson 88 Nybro 27:48 476
185 Tanja Jemeljanova 85 Kalmar 27:48 510
186 Åsa Carlson 74 Vassmolösa 27:49 166
187 Berith Danielsson 64 Påryd 27:50 192
188 Anna-Karin Jonsson 81 Algutsrum 27:50 595
189 Annelie Beijer 71 Roma IF fotboll 27:53 90
190 Hannah Johnsson 00 D-Wave 27:54 586
191 Sofia Jonsson 81 Nybro 27:54 607
192 Diana Neumark 87 London 27:55 883
193 Evelyn Johansson 59 Färjestaden 27:55 536
194 Helena Erngård 71 Kalmar 27:55 285
195 Nina Andersson 75 Karlskrona 27:55 45
196 Åsa Markström 73 Borgholm 27:55 847
197 Ann-Sofie Eriksson 72 Kalmar 27:56 3148
198 carina sjöman 75 hermanssons 27:56 1150
199 Angelika Ekelund 79 Färjestaden 27:56 224
200 Johanna Carlevad 77 Tvärskog 27:59 160
201 Elin Svensson 93 Kalmar 28:00 1209
202 Lillemor Stjernholm 66 Wellness Studio 28:01 1184
203 Moa Jackson 00 Torsås 28:02 504
204 Sally Nilsson 99 Klubb 99 28:02 910
205 Anna-Karin Stenberg 77 Färjestaden 28:02 1176
206 Maja Håkansson 03 Torsås 28:03 478
207 Helen Ljungkvist 66 Stensö 28:03 795
208 Sara Gustafsson 81 Vissefjärda GIF 28:04 366
209 Ewa Karlsson 71 Söderåkra 28:05 634
210 Lena Bobeck 65 Oskarshamn 28:05 126
211 Nellie Garnman 99 Kalmar 28:07 339
212 Johanna Larsson 99 Kalmar 28:07 733
213 Matilda Rosander 00 Färjestaden 28:08 1066
214 Therese Karlsson 83 Vissefjärda GIF 28:08 671
215 Margarita Lopez-Fernandez 84 Kalmar 28:08 801
216 Rebecka Hansson 95 Emmaboda 28:08 399
217 Tove Wideqvist 99 Kalmar 28:09 1294
218 Evelina Folkesson 90 OK Torfinn 28:10 301
219 Annika Wiberg 68 Slimoslöpargrupp 28:10 1392
220 Malin Newstam 93 Kalmar 28:11 884
221 Hilda Karlsson 94 Göteborg 28:12 674
222 Maria Bäckman 62 Kalmar 28:12 153
223 Nina Almroth Salhi 75 Vita Sand RC 28:12 20
224 Marita Eriksson 70 Mönsterås 28:13 3238
225 Eva Jonsson 62 Kalmar 28:15 598
226 Jenny Eriksson 74 Oskarshamn 28:16 270
227 Viktoria Brämersson 93 Kalmar 28:18 148
228 Ida Backström 92 Kalmar 28:19 87
229 Anna Gustavsson 77 Kalmar 28:21 369
230 Astrid Bonnedahl 99 Kalmar 28:21 134
231 Ratree Fajersson 71 Team Fajersson 28:24 292
232 Moa Nilsson 74 Team Nilsson 28:24 908
233 Jennifer Svensson 74 Ronneby 28:24 1213
234 Elin Gardesten 01 Kalmar 28:25 336
235 Kajsa Hedin 76 Kalmar 28:25 410
236 Elisabeth Adelgren 81 Ekenäs 28:25 6
237 Lisa Björkhem 81 Privat 28:26 110
238 Julia Jezior 0 Kalmar 28:26 3154
239 Alva Stjernholm 97 Jämjö 28:29 1182
240 Louise Lennartsson 97 Påryd 28:30 747
241 Sanna Augustsson 96 Mönsterås 28:30 75
242 Sophie Ottosson 92 Kalmar 28:31 981
243 Felicia Sperling 93 Mönsterås 28:31 1168
244 Ewa Bringeland 64 Kalmar 28:33 142
245 Pia Johansson 75 Kalmar 28:34 569
246 Ann-Charlotte Eriksson 66 Torsås 28:38 267
247 Inga-Lill Saltzman 67 Kalmar 28:39 1096
248 Therese Casserstål 88 Ica Maxi Kalmar 28:40 174
249 Jeili Båtelsson 88 SkåneGotland 28:42 152
250 Kjärstin Boström 66 Kalmar 28:42 138
251 Malin Collin 84 Kalmar 28:43 3171
252 Jessica Nilsson 75 Topasen 28:43 896
253 cina Nilsson 75 RMIF 28:44 916
254 Annica Karlsson 65 Team Södermöre 28:44 622
255 Jenny Salebäck 77 RMIF 28:44 1091
256 Camilla Hansson 69 Kalmar Smedby 28:46 396
257 Karin Engdahl 66 Orrefors 28:46 255
258 Charlotte Hemmingsson 80 Karlskrona 28:47 419
259 Cajsa Gröhn 79 Hagby 28:48 349
260 Therese Larsen Roos 78 Mönsterås 28:49 727
261 Liv Kuerschner 0 Wiesbaden 28:50 3218
262 Kristina Svensson 62 Kalmar 28:53 1218
263 Maria Idberg 72 Flygt IF 28:53 484
264 Jeanette Schwartz 73 Kalmar 28:53 1119
265 Kerstin Evertsson 54 Rockneby 28:55 288
266 Linda Milendahl 71 Karlskrona 28:56 872
267 Kirsten Hartmann 80 Oskarshamn 28:56 401
268 Nisa Hasachainan 64 Oskarshamn 28:57 403
269 Kerstin Olsson 61 Persnäs AIF 28:57 961
270 Carina Herdinius 65 Fippel o Flax 28:57 3167
271 Tilda Eriksson 96 SSG IF 28:57 281
272 Lisa stömne 82 Nybro 28:58 1198
273 Agneta Bredhammar 71 Figeholm 28:58 140
274 Viktoriia Gakhova 90 Kalmar 28:59 335
275 Milena Pineda 71 Oskarshamn 28:59 1038
276 Carolin Nikolausson 80 Nybro 29:00 3158
277 Lotta Håkansson 67 Borgfholm running club 29:02 3259
278 Nina Elmbro 86 Snickeri Kvarnbacken 29:04 242
279 Anneli Söderqvist 64 Nynäshamn 29:04 1232
280 Anja Simonsson 82 Lag Om! 29:05 1134
281 Carina Cerafiani 79 Kalmar 29:05 178
282 Birgitta Blomster 67 Oskarshamn 29:05 124
283 Sabina Ottosson 80 Nybro 29:06 984
284 Louise Larsson 90 Kalmar 29:06 734
285 Marie Horn 82 Hagby 29:07 464
286 Emma Nilsson 94 IFK Borgholm 29:08 892
287 Josefine Streijffert 95 IFK Borgholm 29:08 1188
288 Mikla Blomster 90 Kalmar 29:08 125
289 Hanna Larsson 89 Broakulla 29:09 732
290 Theres Palmgren 82 Klinta Camping 29:09 991
291 Ulrika Alvarmo 72 Persnäs AIF 29:09 21
292 Gina Magnusson 89 Kalmar 29:10 833
293 Malin Nilsson 92 Nybro 29:11 901
294 Emelie Cedeskog 86 Förskolan Topasen 29:12 176
295 Tina Tidhammar 75 Karlskrona 29:13 1252
296 Melina Rosander 95 Färjestaden 29:13 1065
297 Angelica Andersson 89 Kalmar 29:13 27
298 Johanna Thurfors 98 Färjestaden 29:16 1247
299 Wilma Andersson 98 Melltorp 29:18 54
300 Charlotte Eld 71 Oskarshamn 29:18 234
301 Olivia Jonsson 94 Kalmar 29:20 601
302 Nina Johansson 84 Kalmar 29:22 563
303 Eva Andersson 51 Kalmar 29:22 32
304 Isabell Frank 78 Kalmar 29:22 303
305 Ami Rosenqvist Rosén 84 Kalmar RC Triathlon 29:22 3118
306 Karolina Ekstrand 73 Rälla Rebel Runners 29:23 229
307 Cecilia Karlsson 90 Kalmar 29:23 627
308 Charlotta Ljunggren 81 Kalmar 29:25 793
309 Solweig Löfsved 48 Högby if 29:25 825
310 Ann-Sofie Johansson 73 Lindsdals IF 29:27 523
311 Linnea Lindhe 98 Kalmar 29:27 777
312 Mikaela Nilsson 91 Högby IF 29:27 907
313 Moa Holmqvist 98 Kalmar Drill 29:28 462
314 Carin Dungert 98 Nybro 29:28 206
315 Märta Rappe 85 Ålem 29:28 3147
316 Vendela Karlsson 01 Team Södermöre 29:29 672
317 Åsa Lagerström 78 Halltorp 29:29 716
318 Mariette Andersson 66 Färjestaden 29:29 40
319 Helene Kainulainen 75 Kalmar 29:30 615
320 Therese Hultgren 83 Nättraby 29:31 468
321 Christina Carlsson 85 Egen 29:32 167
322 Anna Nyman 87 IFK Borgholm 29:32 937
323 Hanna Adolfsson 91 Spänstfenomenen 29:34 8
324 Linnea Rosengren 99 Lonesome Runners 29:35 850
325 Christina Delborn 75 Kalmar 29:39 202
326 Jennica Lindström 92 Timmernabben 29:39 785
327 sabina wallin 95 Kalmar 29:39 1283
328 Karin Torell 74 Telia IF 29:41 1259
329 Pernilla Lindeborg 74 Kalmar 29:43 770
330 Ingmarie Olsson 61 Vissefjärda 29:43 957
331 Wictoria Artebrant 74 Trekanten RC 29:43 62
332 Amanda Johansson 90 Timmernabben 29:45 518
333 Emma Wiström 87 Kalmar 29:45 1307
334 Sanna Pettersson 61 OCAB Running Club 29:47 1033
335 Isabella Reinholdsson 85 Kalmar 29:47 1050
336 sofie andersson 82 Kalmar 29:47 3245
337 Sara Nilsson 92 Kalmar 29:47 911
338 Jennie Olausson 91 Torsås 29:48 942
339 Karolina Lang 94 Kalmar 29:48 723
340 Ida Hesselmark 79 Kalmar OK 29:49 428
341 Ellinor Roos 76 Fliseryd 29:49 1059
342 Hanna Lenander 86 Kalmar 29:51 3205
343 Petronella Lind 74 Flerohopp 29:51 755
344 Anna Rundberg 82 Kalmar 29:52 3140
345 Nina Danielsson 84 Karlskrona 29:54 197
346 Jonna Karlsson 05 Smedby 29:55 644
347 Lovisa Jonsson 91 Infektionskliniken Kalmar 29:55 3193
348 Pia Axelsson 68 Föra AIK 29:55 82
349 Lotta Lindh 72 Kalmar 29:55 775
350 Mathilda Lorentzon 97 Timmernabben 29:57 803
351 Helen Danielsson 68 Orrefors 29:58 195
352 Nina Månsson 72 Kalmar 29:59 880
353 Camilla Eklund 69 Åland 30:00 3211
354 Ida Jansson 95 Åland 30:01 3212
355 Kristina Crantz 71 Kalmar 30:02 185
356 Elin Ek 94 Färjestaden 30:04 216
357 Jonna Helmersson 79 Växjö 30:05 417
358 Helén Bolander 66 Resmo, Mörbylånga 30:06 131
359 Emma Ivarsson 84 Färjestaden 30:07 499
360 Marie Olausson 66 Torsås 30:07 943
361 Anneli Isaksson 72 Fliseryd 30:09 3202
362 Anna Pettersson 83 Elitmontage 30:10 1028
363 Ingrid Martinsson 98 Lonesome Runners 30:13 849
364 Helena Larsdotter Jonsson 89 Team Herbalife Kalmarsund 30:14 726
365 Charlott Håkansson 67 Tvärskog 30:14 475
366 Klara Öberg 02 Kalmar 30:17 1322
367 Tova Lindgren 02 Kalmar 30:17 773
368 Xin Sui 72 Bairuilong AB 30:20 1199
369 Anette Jönsson 78 växjö 30:20 612
370 Carina Lindblad 63 Kalmar 30:21 762
371 Catharina Adolfsson 67 Nybro 30:22 7
372 ingela fagermalm larsson 66 jönköping 30:22 3172
373 Marie Andersson 77 Karlskorna 30:23 39
374 Monica Andersson 51 Karlskrona 30:23 44
375 Ottilia Eriksson 94 Elgiganten 30:23 278
376 emma boman 82 Lindås 30:24 133
377 Jessica Bronge 92 Kalmar 30:24 146
378 Åsa Andersson 71 Torsås 30:25 56
379 Karolina Jonasson 86 Karlskrona 30:25 591
380 Tellie Karlsson 86 Kalmar 30:26 670
381 Sofia Nyblom 91 Färjestaden 30:27 932
382 Emma Eliasson 82 Kalmar 30:29 235
383 theresa Ottosson 91 Mönsterås 30:31 983
384 Lina Johansson 86 Kalmar 30:32 3241
385 Jenny Troedson 67 Kalmar 30:32 1264
386 Marie Johansson 90 Kalmar 30:33 558
387 Linda Hall 78 Kalmar 30:34 387
388 Carina Brännmark 62 Torsås 30:36 149
389 Pernilla Andersson 71 Färjestaden 30:36 46
390 Linda Celid 82 Kalmar 30:38 177
391 Maja Wahlgren 03 Lindsdals IF F03 30:39 1276
392 Åsa Lunner 80 VO2 Max Högsby 30:39 822
393 Malin Svensson 89 Kalmar kommun 30:41 1220
394 Anette Lindström 70 Oskarshamn 30:42 781
395 Ida Gustafsson 90 Kalmar 30:43 363
396 Therese Berggren 84 Flextronics 30:43 93
397 Ella Winberg 05 Elbolaget 30:44 1305
398 Emma Fäste 89 Växjö 30:46 331
399 Malin Blake 83 Kalmar 30:46 114
400 Caroline Bronge 87 Oskarshamn 30:48 145
401 Nina Kärredal 05 IFK Kalmar 30:49 708
402 Malin Hedberg 76 Färjestaden 30:50 407
403 Karin Kärredal 68 Kalmar 30:50 707
404 Kristina Sturesson 75 Högby IF 30:52 1195
405 Johanna Ottosson 85 Saft 30:54 977
406 Erika Åberg 80 Västervik 30:55 3237
407 Malin Andersson 71 Nybro 30:56 57
408 Anna Radner 73 Böle bikers 30:56 1045
409 Anna Eliasson 80 Elitmontage 30:56 945
410 Emillie Hultman 88 Kalmar 30:58 470
411 Inger Svensson 59 Kalmar 31:00 1212
412 Maya Hageltorn 05 Kalmar 31:01 383
413 Tuwa Hageltorn 05 Kalmar 31:02 384
414 Elin Åhlander 95 IFK Borgholm 31:03 1318
415 Linn Friberg 78 Rislycke 31:03 322
416 Fanny Holm 97 Kalmar 31:03 452
417 Maja Rosén 91 Kalmar 31:04 1070
418 Wanda Larsson 05 Kalmar 31:04 740
419 Helena Djukanovic 82 Färjestaden 31:04 204
420 Anna Jessen 85 Mörbylånga 31:05 512
421 Anna Johansson 73 Kalmar 31:05 579
422 Magdalena Bergman 82 Kalmar 31:05 97
423 Ann-Sofie Gustafsson 90 Påryd 31:06 360
424 Diana Lundqvist 74 D-Wave 31:06 816
425 Pernilla Johansson 71 Kallinge 31:07 581
426 Sofia Wallin 91 Kalmar 31:08 1284
427 Stina Elisabeth Sjögren 45 Skoghult 31:09 1148
428 Helena Karlsson 86 Kalmar 31:09 637
429 Ida Kuskmålen 83 Nybro simklubb 31:10 700
430 martina petersson 79 nybro 31:10 1019
431 Emma Fredriksson 79 Trekanten 31:11 319
432 Maria Mattsson 67 Holmen 31:12 857
433 Kimberly Atle 85 Kalmar 31:12 73
434 Sussie Kårlin 72 Kalmar 31:13 703
435 ANNIKA AGNESSON 67 BERGKVARA 31:14 11
436 Charlotta Andersson 81 Kalmar 31:14 29
437 Sara Johansson 78 Söderåkra AIK 31:14 573
438 Lina Leandersson 87 Orrefors 31:14 743
439 Sara Andersson 90 Kalmar 31:15 50
440 Eva Andersson 56 Kalmar 31:18 33
441 Annette Hemlin 62 Löttorp 31:18 418
442 Therese Fransson 91 Kalmar 31:19 311
443 Johanna Karlsson 94 Ljungbyholm 31:22 641
444 Hanna Palm 97 Färjestaden Motion IF 31:25 3133
445 Lotta Hageltorn 76 Kalmar 31:28 382
446 Anna Roosling 81 Smedby 31:29 1062
447 Annelie Olsén 82 Linköping 31:30 949
448 Jessica Fridlundh 71 Vissefjärda 31:33 324
449 Anna-Lena Rosengren 59 Kalmar 31:39 1071
450 Annelie Franzén Eriksson 67 Kalmar 31:45 316
451 Mia Karlsson 80 Kalmar 31:47 658
452 Ylwa Donaldsson 82 Rinkabyholmsskolan 31:52 205
453 Ulrika Granlund 72 Oskarshamn 31:53 346
454 Annelie Olsson 66 Karlskrona 31:54 950
455 Cecilia Lundgren 77 Kalmar 31:54 811
456 Sofia Hildingsson 92 Höskullen IF 31:54 433
457 Madeleine Dunsäter 73 Runacademy IF 31:55 207
458 Lina Liffner Nilsson 88 Spänstfenomenen 31:57 752
459 Azra Alic 96 Kalmar 31:59 18
460 Johanna Gudmundsson 75 Lyckeby 32:00 352
461 Hanna Arvidsson 96 Kalmar 32:00 65
462 Elisabet Nilsson 70 Färjestaden 32:01 891
463 Julia Wansland 98 Nybro 32:01 1285
464 Ellen On 98 Svalöv 32:02 972
465 Anna Norén 07 Blomstermåla 32:02 925
466 Maria Wilhelmsson 86 Vassmolösa 32:03 3169
467 Elena Norén 73 Blomstermåla 32:03 926
468 Johanna Svensson 78 Kalmar 32:04 1215
469 karin sörensson 90 kalmar 32:04 3101
470 Lise-Lotte Wallin 78 Kalmar 32:04 1282
471 Julia Kärredal 98 Kalmar 32:04 706
472 Lotta Gonzalez Gustavsson 76 Corriendo osito panda 32:05 345
473 Caroline Söderman 82 Oskarshamn 32:06 1231
474 Carita Ekberg 74 Köpingsvik 32:06 220
475 Jennie Sundberg 78 Rälla 32:06 1200
476 Marie Petersson 64 PAIF 32:06 1017
477 Anna-Carin Svensson 64 Ljungbyholm 32:07 1205
478 Anneli Svensson 70 Kalmar 32:07 1206
479 Eva-Lena Larsdotter 62 Kalmar 32:10 725
480 Jenny Wennesund 76 Mönsterås 32:13 1290
481 Jensy Elvung 55 Åforsteatern 32:14 250
482 Annelie Törnström 81   32:14 1266
483 Ida Carlson 90 GB Ultras 32:14 164
484 Sofia Vikström 82 Kalmar 32:16 1273
485 Lotta Eriksson 65 Tvärskogs IF 32:21 273
486 louise karlsson 94 orrefors 32:26 650
487 Fridah Torstensson 83 högemåla RC 32:27 1261
488 Emma Hansson 78 Vissefjärda Goif 32:28 397
489 Alice Westrin 98 Kalmar 32:29 1291
490 Johanna Gummesson 75 Kalmar 32:30 354
491 Maria Josefsson 71 Rinkabyholms förskola 32:33 609
492 Marianne Brynielsson 55 Borgholm 32:33 3160
493 Louise Sannestam 93 Öland 32:34 1113
494 Kristina Gunnarsson 56 Läckeby 32:34 359
495 Monika Borgö 53 Borgholm 32:34 137
496 Evelina Magnusson 87 Mönsterås 32:36 832
497 Christina Lundén 63 Timmernabben 32:42 808
498 Elin Jarenfors 89 Kalmar 32:42 509
499 Klara Sjösten 98 Emmaboda Verda OK 32:44 1152
500 Emma Thernlund 86 Kalmar 32:47 1241
501 carita folkesson 76 östra sörby 32:49 300
502 Jenny Bebber 85 Kalmar 32:49 88
503 Lisa Stattin 02 Kalmar 32:50 1171
504 Johanna Magnusson 92 Fliseryd 32:51 839
505 Lovisa Andersson 93 Borgholm 32:51 38
506 Rebecka Bodén 86 Kalmar 32:54 127
507 Jenny Olsson 82 Rälla Rebel Runners 32:59 959
508 Alice Eriksson 02 Kalmar 33:00 264
509 Lisette Petersson 91 Kalmar 33:00 1014
510 Susanne Gustavsson 60 Gunnarsmo Hundpensionat 33:03 376
511 Helena Roos 75 Växjö 33:03 1060
512 Madeleine Roos 74 Lindsdal 33:06 1061
513 Pernilla Fransson 70 Kalmar 33:09 307
514 Ingrid Elisson 50 Långasjö GoIF 33:09 239
515 Maja Mattisson 00 Lindsdal 33:11 853
516 Ingela Holmlund 70 Oskarshamn 33:12 461
517 Pernilla Ervelin 83 Glömminge 33:13 287
518 Eva Nilsson 74 Kalmar 33:14 894
519 ulla willsund 62 HÖGBY IF 33:15 3161
520 Paulina Horndahl 97 Kalmar 33:15 465
521 Emma Svensson 01 Kalmar 33:15 1210
522 Linda Prahl 82 Torsås 33:18 1040
523 Liselott Ekström 71 Oskarshamn 33:22 233
524 silvana hedenlo 80 Oskarshamn 33:22 409
525 Josefin Petersson 89 Göteborg 33:22 1011
526 Ella Gustafsson 03 Kalmar 33:25 362
527 Nathalie Salmijärvi 90 Smedby 33:25 1095
528 Louise Backskär 81 Oskarshamn 33:25 86
529 Rogina Ottosson 64 Fliseryd 33:29 980
530 Maria Lennqvist 77 Kalmar 33:29 749
531 Sanna Larzenius 87 Rockneby 33:30 741
532 Lotta Ek Guténius 70 Kalmar 33:33 219
533 Maria Steen 67 Högsby 33:33 3175
534 Ingela Magnusson 65 Yaskawa 33:33 834
535 Tanya Ottosson 96 Fliseryd 33:34 982
536 Charlotte Larsson 72 Färjestaden 33:36 728
537 Sanna Dahlström 89 Karlskrona 33:37 191
538 Emmy Olsson 90 Karlskrona 33:37 955
539 Michaela Nilsson 79 Trekanten 33:38 906
540 Ellen Elvung 92 Åforsteatern 33:38 248
541 Jennie la Fleur 84 Kalmar 33:39 714
542 Caroline Liffner 86 Nybro 33:39 751
543 Ulrika Höglund 71 Ljungbyholm 33:41 483
544 Anna Ståhl 77 Elitmontage 33:43 1196
545 Isabelle Axelsson 82 Team Etik 33:45 78
546 Janeth Rosander 71 Färjestaden 33:45 1063
547 Sofia Olsson 82 Solar 33:51 968
548 Karin Lennartsson 83 Kalmar 33:52 746
549 Gabriella Peterhoff 89 Kalmar 33:53 3216
550 Jessica Adamsson 87 Kalmar 33:54 5
551 Josefin Risberg 94 Höör 33:54 3166
552 Hanna Christoffersson 91 Gymmix Lindsdal 33:57 181
553 Martina Steinvig 87 Ålem 33:59 1175
554 Nina Lindahl 81 Nybro 34:01 758
555 Evelina Bohman 89 Kalmar 34:01 128
556 Johanna Stjernsten 89 Kalmar 34:01 1185
557 Linda-Maria Blad 81 Oskarshamn 34:01 112
558 Sofie Johansson 83 Kahls The & Kaffehandel 34:03 575
559 Jeanette Fransson 61 Kalmar 34:04 304
560 Ann Petersson 65 RMIF 34:04 3112
561 Eva Eliasson 80 Kalmar 34:05 236
562 Jacqueline Hultqvist 95 Emmaboda 34:06 472
563 Ana Rosa Lopes 64 Privat 34:06 799
564 Michelle Long 75   34:08 797
565 Camilla Myrflott Nilsèn 70 Kalmar 34:08 879
566 Camilla Lindgren 73 Ingarö IF 34:08 771
567 Jolanta Madejska 70 Kalmar 34:09 828
568 Lisa Rosén 93 nybro 34:14 1069
569 Marie Almqvist 68 Kalmar 34:17 19
570 Vendela Elmquist 94 Kalmar 34:17 243
571 Christine Hansen 66 Färjestaden 34:19 394
572 Josefine Karlsson 98 Kalmar 34:19 646
573 Jessika Karlsson 94 Kalmar 34:21 639
574 Eva Christoffersson 61 Gymmix Lindsdal 34:24 180
575 Linn Elofsson 93 Kalmar 34:24 246
576 Moa Svensson 92 Kalmar 34:27 1221
577 johanna hermansson 85 kalmar 34:27 3102
578 Anna Hägg 91 Kalmar 34:27 479
579 Åsa Hellberg 66 färjestaden 34:31 415
580 Petra Yngvessom 85 Mörbylånga 34:31 1313
581 Carola Blomberg 68 Elgiganten 34:32 117
582 Sofia Nilsson 95 Kalmar 34:32 912
583 Magdalena Petersson 91 RMIF 34:33 3111
584 Anna Olofsson 91 Mönsterås 34:36 3182
585 Anna Lindahl 87 Helsingborg 34:37 756
586 Erica Thelin 87 Kalmar 34:37 1240
587 Malin Runberg 90 Kalmar 34:37 1079
588 Angelica Nilsson 84 Algutsrum 34:39 889
589 Therese Johansson 87 Kalmar 34:40 577
590 Madeleine Johansson 91 Kalmar 34:41 555
591 Josefine wijkman 94 Kalmar 34:41 1299
592 Carolina Moutaf 85 Kalmar 34:42 876
593 Thelma Holm 95 Kalmar 34:44 451
594 Alexandra Karlsson 91 Kalmar 34:45 620
595 Lotta Törnström 58   34:45 1267
596 Camilla Engström 71 Oskarshamn 34:45 259
597 Therese Axelsson 87 Jönköping 34:46 84
598 Sara Axelsson 86 Kalmar 34:49 83
599 Titti Gagnehag 66 Kalmar 34:49 334
600 Lena Johansson 56 Färjestaden 34:50 550
601 Mathilda Andersson 88 Oskarshamn 34:53 41
602 Louise Petersson 78 Solar 34:54 1015
603 Linda Karlsson 80 Solar 34:55 648
604 Amanda Molin 94 Ludvigsborg 34:55 875
605 Lotta Rosdahl 64 Kristianstad 34:57 1067
606 Hanna Palm 98 Rinkabyholm 34:57 985
607 Kristin Norell 82 Påskallavik 34:59 3194
608 Hanna Samuelsson 72 Färjestaden 35:03 1101
609 Maria Bernhardsson 84 Kalmar 35:04 3229
610 Josefina Engdahl 89 Kalmar 35:06 3108
611 Marita Olsson 52 Kalmar 35:10 966
612 Maria Hydvall 77 Läckeby 35:10 473
613 Petra Hagelin 75 Fliseryd 35:10 381
614 Mia Nilsson 73 Oskarshamn 35:14 905
615 Malin Furberg 74 Färjestaden 35:16 330
616 Anja Eidrup 03 Lindsdal 35:21 213
617 Sandra Fäste 91 Kalmar 35:23 332
618 Lena Petersén 50 Mörbylånga GoIF 35:26 1004
619 Martina Sätren 73 Karlskrona 35:36 1228
620 Linnea Johansson 97 Timmernabben 35:41 554
621 Marie Ivarsson 64 Mönsterås 35:43 501
622 Linnea Olsson 94 Bumbibjörnar 35:43 964
623 Catarina Lagesson 64 Bumbibjörnar 35:45 717
624 Annelie Johansson 61 Kalmar 35:46 524
625 Lea Wassmo 73 Kalmar 35:46 1286
626 Emy Jackson 03 Torsås 35:47 503
627 Mimmi Kroon 89 Kalmar 35:48 695
628 Matilda Ivarsson 3 TUFF 35:49 3138
629 Moa Nielsen 03 Elbolaget 35:51 887
630 Madeleine Carlqvist 71 Ready-Steady-Run 35:51 161
631 Ebba Holm 04 Elbolaget 35:52 446
632 Maria Halvorsen 85 borgholm 35:52 391
633 Martina Johansson 81 borgholm 35:52 559
634 Tilda Israelsson 01 Ready-Steady-Run 35:52 498
635 Marie Lindström 84 Kalmar 35:53 788
636 Karolina Holm 75 Elbolaget 35:55 447
637 Liselott Stenudd 56 Mörbylånga 35:56 1181
638 Sanna Karlsson 89 Kalmar 35:56 669
639 Cecilia Danielsson 78 Nybro 35:57 193
640 Kristin Pioch 93 Kalmar 36:00 1039
641 Karin Mårtensson 50 Gotlands Bro OK 36:02 3235
642 Tuva Strand 00 Ankarsrum 36:06 1186
643 Neha Holmgren 86 Kalmar 36:07 458
644 Angelica Holmberg 71 Algutsrum 36:09 453
645 Dominika Jezior 74 Kalmar 36:12 3153
646 Caroline Finnström 87 Kalmar 36:13 298
647 Cathrine Karlsson 72 Ankarsrum 36:13 626
648 Agnes Ahlgren 00 Kalmar 36:15 12
649 Louisa Karlsson 00 Kalmar 36:15 651
650 Maja Condrup 99 Kalmar 36:23 184
651 Natalie Ekstrand 06 Trekanten 36:29 231
652 Susanna Scheller 90   36:32 1115
653 Elina Olsson 93 Kalmar 36:39 953
654 Malin Ljungberg 88 lindås 36:39 792
655 Mariana Nilsson 57 Högby IF 36:41 903
656 Johanna Hedlund 90 Kalmar 36:45 411
657 jenny pentmark 79 Kalmar 36:46 995
658 Susann Einarsson 77 Kallinge 36:50 215
659 Sara Jensen 95 Nybro 36:52 511
660 Matilda Lindeborg 88 Kalmar 36:53 769
661 Elisabet Bergström 52 Tyresö 36:56 99
662 Emmili Lindberg 90 Mörbylånga 36:59 761
663 Jeanette Carmström 75 fliseryd 37:03 171
664 Susanne Jonsson 70 Oskarshamn 37:12 606
665 Madelene Tuvesson 72 Torsås 37:14 1265
666 Pernilla Lagström 81 Timmernabben 37:16 718
667 Amanda Rudholm 19 NYBRO 37:26 1077
668 Kristina Ekstrand 81 Trekanten 37:38 230
669 Malin Olsson 94 Björstorp 37:49 965
670 Emma Degmez 77 Glasrikets RC 37:51 201
671 Tina Magnusson 56 Växjö 37:54 837
672 Terese Holm 85 Team etik 38:00 450
673 charlotte dyfverman 83 Timmernabben 38:09 209
674 Anna Redborn 74 Fliseryd 38:18 3180
675 sara redborn 77 oskarshamn 38:18 3181
676 Lina Hamilton Evaldsson 89 Kalmar 38:18 392
677 Emma Sjögren 85 Anakarsrum 38:19 1146
678 Mathilda Ingner 1 FH-Assistans 38:21 3125
679 Anna Samuelsoon 70 Oskarshamn 38:23 1098
680 Elin Jonasson 82 Ålem 38:25 590
681 Anna-Karin bäckström 87 mörbylånga 38:31 155
682 Jennie Olsson 88 Oskarshamn 38:32 958
683 Linn Mellström 91 Kalmar RC 38:35 867
684 Amanda Gezelius 91 Falun 38:40 340
685 Anna Fallemark 89 Figeholm 38:54 296
686 Linda Dynestad 83 Ankarsrum 39:00 210
687 Ulrika Ericsson 67 Kalmar 39:01 263
688 ida säldeson 91 emmaboda 39:05 1227
689 Sofie Abrahamsson 93 Kalmar 39:06 1
690 Annicka Karlsson 70 Kalmar 39:32 623
691 Liza Berkeby 99 Kalmar 39:33 102
692 Lena Karlsson Björk 64 Biggest challenge 39:40 676
693 Giota Lindholm 85 Rockneby 39:49 3188
694 Zandra Kängström 96 Berga 40:02 705
695 Felicia Holgersson 06 Bergkvara 40:43 442
696 Linda Johansson 81 Ronneby 41:17 552
697 Desiree Hoberg 74 khk 41:33 440
698 Therese Landin 69 Tvärskog 41:44 722
699 Agnes Anderberg 99 Farhult 43:15 23
700 Hanna Svensson 88 Kalmar 43:37 1211
701 Angela Gunnarsson 72 Oskarshamn 44:56 3236
702 Kerstin Ingner 66 FH-Assistans 44:56 3124
703 Cathrine Hermansson 62 Kimbramåla DreamTeam 45:05 423
704 Saara Tossavainen 57 Oskarshamn 47:12 1263
705 Ling Elvung 87 Åforsteatern 51:45 251
706 Jonna Selviranta 71 Lojo Finland 53:38 1123
707 Nanna Selviranta 80 Mörbylånga 53:38 1124
708 Tina Kristensson 81 Slättingebygd 53:39 691