<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  

Resultat 2016
 
Datum: Lördag 16 april   Plats: Skälby loge, Kalmar
Arrangör: Högby IF   Väder: Molnigt med solglimtar, 8°C
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson   Deltagare: 487 = rekord! (ifjol 477)
 
  Utlottade priser          
  Flyg BRA: resa föp 2 ToR Bromma   Cecilia Karlsson, Kalmar      
  Optiker Tottie: presentkort   Emelie Nilsson, ICA Maxi Stormarknad      
  Kött & Bar: presentkort   Patrik Mizera, Kanjagkandu      
  Best Western: Lilla bastupaketet   Magdalena Kamsten, Nybro      
             
  Män 8km Född Förening/Företag/Ort Tid #  
1 Mikael Bäcklund 84 Högby IF 26:59 20  
2 Kenny Meijer 84 Ryssbergets Ik 27:08 103  
3 Oliver Wykman 94 Högby IF 27:20 157  
4 Tomas Olsson 77 Högby IF 27:23 119  
5 Olle Meijer 98 Malmö AI 27:28 104  
6 Victor Dahl 92 Högby IF 27:31 387  
7 Claes Hydvall 79 Ocab RC 28:26 60  
8 Magnus Carlson 79 Söderåkra 28:41 22  
9 Jonas Ekman 86 Bröderna Bäver Inc. 28:46 29  
10 Mattias Toivanen 90 Kalmar RC Triathlon 28:54 147  
11 Pontus Holmberg 91 OK Njudung 29:09 59  
12 Michael Hartzell 88 Kalmar 29:26 50  
13 Henrik Hegender 65 AXA Sports Club 29:33 386  
14 Bo Sundström 67 Kalmar RC Triathlon 29:52 142  
15 Mattias Håkansson 79 Glasrikets RC 29:57 61  
16 Filip Kroon 89 Näsgatan RC 30:05 188  
17 Magnus Franzen 77 Emmaboda Verda OK 30:09 191  
18 Jimmy Ovhagen 69 AXA Sports Club 30:37 122  
19 Daniel Jönsson 81 Hossmo RC 31:01 71  
20 Jonas Svendsén 75 Svendsén Running Club 31:03 144  
21 mehdi khodayaei 80 högby 31:24 172  
22 Magnus Argus 76 Kalmar 31:25 6  
23 Christian Isomettä 87 Hultsfred löparklubb 31:26 63  
24 Martin Kristoffersson 93 Kalmar RC 31:31 177  
25 Jonas Lagergren 76 Hultsfred 31:41 87  
26 Magnus Grimheden 70 Högby 31:59 43  
27 Simon Barrefelt 96 Kalmar 32:28 11  
28 Niklas Karlsson 83 AXA SC 32:28 81  
29 Julius Mauritzson 93 Bubbelklubben 32:28 102  
30 Petter Elmeroth 83 Kalmar 32:34 31  
31 Anders Lövkvist 89 Gotland 32:35 99  
32 Johan Helgesson 87 K3 IF 32:42 165  
33 Mikael Pettersson 80 Holmgrens Bil AB 32:45 125  
34 Patrik Gustafsson 83 Kalmar RC 32:50 44  
35 Daniel Olsson 74 Hossmo RC 32:52 166  
36 Jakob Jakobsson 77 Glasrikets RC 33:15 181  
37 Malte Palm 86 Kalmar RC Triathlon 33:27 123  
38 Mikael Hildingsson 65 Höskullen IF 33:40 57  
39 Victor Wahlström 91 Växjö 33:43 149  
40 Jacob Kristoffersson 95 Kalmar RC 33:44 176  
41 Anton Lundberg 93 Kalmar 33:45 180  
42 Umberto Vertetics 58 Team Tete RC Oskarshamn 33:54 186  
43 mattias kornelius 79 LP 34:16 173  
44 Gunnar Hansson 90 Kalmar 34:20 48  
45 Slimo Safouane 51 Slimos Löpargrupp 34:23 194  
46 Kent Krawe 59 TeamTete RC 34:33 273  
47 Daniel Eriksson 79 Lindsdal 35:05 193  
48 Andreas Johansson 89 Tråden AB 35:09 169  
49 Husseini Azizullah 0 Kalmar kommun 35:19 392  
50 Johan Emilsson 92 Kalmar 35:24 32  
51 Henrik Hammarström 78 Kalmar 35:41 242  
52 Jakob Allgren 95 Röjdyk 35:46 192  
53 Mikael Harmander Salleke 79 Färjestaden 35:54 49  
54 Hugo Johansson 99 Kalmar Tk 35:56 66  
55 Henrik Nymalm   Kalmar 36:02 116  
56 Stefan Olsson 73 Slimos Löpargrupp 36:05 118  
57 Peter Atterback 16 Länsförsäkringar Kalmar län 36:15 7  
58 Anders Johansson 75 Fluffy Bunny Feet 36:37 65  
59 peter fransson 68 kalmar 36:41 196  
60 Lars Ritzén 71 Oskarshamn 36:44 130  
61 Niclas Kennestig 64 Oskarshamns SK 36:44 82  
62 Hasan Cetina 68 Slimos löpargrupp 36:46 24  
63 Michael Sjöstrand 73 Näsgatan RC 36:51 139  
64 Leif Jonsson 56 Strömby 36:55 69  
65 Peter Hagberg 71 Kalmar 36:56 46  
66 Erik Nilsson 87 Visby 36:59 108  
67 Andreas Sjölander 73 Färjestaden 37:04 137  
68 jimmy elmbro 80 snickeri kvarnbacken 37:17 182  
69 Tobias Englund 93 Kalmar RC 37:23 167  
70 Torbjörn Wikby 71 Slimos löpargrupp 37:27 156  
71 Mats Hammar 82 Kalmar 37:31 47  
72 Henrik Ahlqvist 73 Kalmar RC Triathlon 37:31 384  
73 Johan Claesson 90 Rockneby 37:32 25  
74 Dan Åberg 59 Kalmar 37:34 159  
75 Johan Carlgren 68 TCCK 37:35 385  
76 Christopher Rapp 79 Rockneby 38:24 190  
77 Alexander Eklund 83 Kalmar RC Triathlon 38:32 185  
78 Shukorddin Amin 99 Kalmar kommun 39:25 390  
79 Stefan Eriksson 16 Timmernabben 39:25 35  
80 Niclas Karlsson 78 Ambulansen Mörbylånga 39:32 80  
81 Krister Eriksson 87 Kalmar 39:35 199  
82 Jörgen Franzén 68 KALMAR 39:41 39  
83 odd Blomster 92 Oskarshamn 40:04 16  
84 Mattias Östborg 73 Näsgatan RC 40:08 160  
85 Patrik Mizera 84 Kanjagkandu 40:18 105  
86 Joakim Fröjd 78 Glasrikets RC 40:18 41  
87 Mattias Karlsson 78 Ambulansen Mörbylånga 40:19 79  
88 David Zedig 83 Kalmar 40:56 187  
89 Anders Hildingsson 74 Comenius 41:05 161  
90 Håkan Sjöstrand 69 Hagby 41:11 138  
91 Maurice Weber 80 Växjö 41:26 150  
92 Anders Loell 85 Jämjö 41:30 95  
93 Roger Gardstig 68 Slimos löpargrupp 41:51 42  
94 sven nyberg 74 KALMAR 42:55 114  
95 Ola Karlman 76 Jämjö 43:08 73  
96 Jamal Ahmedi 98 Kalmar kommun 43:21 391  
97 Anton Martinsson 88 Yxneberga 43:25 189  
98 Thomas Axelsson 70 Oskarshamn 43:29 8  
99 Anders Palm 86 Kalmar 43:37 175  
100 Karl Nordström 83 Hagby 43:40 113  
101 Jan Hedberg 66 Kalmar RC Triathlon 43:44 52  
102 Leif Hellerin 62 Nybro 43:44 55  
103 Totte Reinhardt 87 Ingen 44:14 127  
104 Tommy Wiberg 52 Trekanten Runners 44:45 155  
105 Roger Andersson 67 Kalmar 44:50 388  
106 Johan Kullman 78 Smedby 44:51 84  
107 Matthew Noble 84 FIKS 45:00 112  
108 Marcus Ingvarsson 88 Nickebo 45:03 171  
109 Magnus Köhler 70 Kalmar 45:40 86  
110 Yngve Frederich 51 Glasrikets RC 46:37 40  
111 Mikael Lindqvist 83 Rcv 47:14 93  
112 Mushtaq Nikzat 99 Kalmar kommun 47:17 389  
113 Yousef Arifi 99 Kalmar Kommun 47:25 393  
114 Pontus Andersson 99 Kalmar 48:27 4  
115 Kevin Israelsson 05 Grönskåra 48:38 178  
115 Robin Israelsson 06 Grönskåra 48:38 179  
117 Patrik Johansson 84 AXC Sport Clubb 49:14 195  
118 Johnny Wiberg 82 Kalmar 50:10 154  
119 Mikael Lyngbrant 73 kalmar 50:14 98  
120 Göran Hallberg 65 Halltorp Rördelar 50:48 163  
121 Pontus Hallberg 91 Halltorp Rördelar 50:49 162  
122 Jerker Skiöld 86 Hultsfred 50:54 140  
123 Dick Rydell 85 Kalmar NK 52:52 132  
124 Herman Hermansson 73 Runacademy 52:59 56  
125 Thomas Svensson 57 Karlevi RC 54:01 146  
           
  Kvinnor 8km          
1 Alice Petersson 95 Kalmar SK 30:55 124  
2 Jessica Kihlström 85 Högby IF 30:59 83  
3 Ellen Persson 97 Högby IF 31:14 183  
4 Martina Bergsell 83 Ocab RC 31:52 13  
5 Amanda Fischer 89 Kalmar 33:05 37  
6 Annika Bardh 71 SK Graal 33:20 9  
7 pernilla Ek 69 Kalmar 35:50 28  
8 Angelica Noble 80 Högby IF 36:05 111  
9 Anna Lundgren 83 Glasrikets RC 36:16 96  
10 Kristina Andersson 68 Kisa SK 36:56 3  
11 Anneli Ritzén 75 Oskarshamn 37:07 129  
12 Emma Skogersson Jonsson 78 Kalmar RC Triathlon 37:29 184  
13 Hanna Ekström 83 Kalmar 37:36 30  
14 Anna Wester 77 KALMAR 37:36 152  
15 Annie Nyblom 90 Kalmar 38:09 115  
16 Ulkrika Wykman 68 Högby IF 38:37 168  
17 Gunilla Dehlin 76 Hultsfreds Löparklubb 38:40 26  
18 Maria Sampson 75 Kalmar 38:40 135  
19 Annie Simonsson 90 Smedby 38:43 136  
20 Anita Jönsson 63 Högby IF 39:19 70  
21 Malin Karlsson 92 Växjö 39:21 78  
22 Lina Ragneteg 80 Slimos löpargrupp 39:34 126  
23 fanny oskarsson 92 kalmar 39:50 121  
24 Camilla Lagerqvist 82 Ljungbyholm 39:52 88  
25 Ellen Karlsson 88 Kalmar 40:10 198  
26 Charlotta Chronéer 76 Maxprestation Sports Club 40:16 652  
27 Agnes Svensson 88 Kalmar 40:39 145  
28 Moa Larsson 90 Kalmar 41:11 90  
29 Sofia Alfredsson 91 Smedby 41:17 1  
30 Iréne Rohde 56 Högby IF 41:29 174  
31 Angelika Baum 81 Ljungbyholm 42:09 12  
32 Rosita Karlsson 66 Högby IF 42:28 197  
33 Cecilia Karlsson 90 Kalmar 43:15 74  
34 Sandra Johansson 91 Kalmar 43:37 68  
35 Angela Ylmén Andersson 70 Kalmar 43:53 158  
36 Helena Olsson 93 Långasjö 44:02 117  
37 Tiina Kamula 68 Emmaboda 44:09 72  
38 Pia Johansson 75 Kalmar 44:28 67  
39 Emma Oskarsson 89 Tälleryd 44:34 120  
40 Ida Helgesson 89 Helges IF 44:39 54  
41 Martina Carlberg 73 Färjestaden 44:51 21  
42 Åsa Lunner 80 Högsby 44:55 97  
43 Birgitta Blomster 67 Oskrshamn 45:10 14  
44 Nina Almroth 75 Vita Sand RC 45:17 2  
45 Josefine Karlsson 85 Kalmar 45:33 76  
46 emma helgesson 87 kalmar 45:38 53  
47 Jenny Eriksson 74 Oskarshamn 45:39 34  
48 Lilian Brorsson 47 Högby IF 46:09 19  
49 Agneta Isacsson 56 Slimos Löpargrupp 46:53 62  
50 Nisa Hasachainan 64 Slimos löpargrupp 47:16 51  
51 Rebecka Bodén 86 Trekanten RC 47:22 17  
52 Karin Kärredal 68 Kalmar 47:24 85  
53 Inga-Lill Saltzman 67 Kalmar 48:03 134  
54 Kristina Råberg 68 Kalmar 48:04 133  
55 Helén Strömbäck Hultberg 63 HSH Rosersström 48:43 141  
56 Sanna Larzenius 87 Rockneby 48:58 91  
57 Annika Wiberg 68 Slimos löpargrupp 49:02 153  
58 hanna engdahl 90 Kalmar 49:14 33  
59 Isabell Frank 78 Kalmar 49:51 38  
60 Sarah Annander 89 Halltorp Rördelar 50:47 164  
61 Helena Wennerström 86 Kalmar 51:02 151  
62 Sofie Hjelm 89 Hultsfred 52:53 58  
63 Lena Karlsson 66 Torsås 53:00 77  
64 Johanna Carlsson 94 Kalmar 53:55 23  
65 Hanna Bogren 88 Hultsfred 56:56 18  
             
  Män 4km          
1 Albin Andersson 98 Kalmar RC 12:56 203  
2 Erik Karlsson 98 Högby IF 12:58 268  
3 Andreas Davidsson 95 Högby IF 12:59 219  
4 Omar Mohamed Ismael 00 Högby IF 13:02 281  
5 Ludvig Bjurelid 00 Högby IF 13:05 211  
6 Markus Andersson 85 Högby IF 13:23 359  
7 Anton Wretström 97 SK Graal 13:26 325  
8 Simon Rohde 89 Högby IF 13:46 350  
9 Lars Ericsson 87 glasrikets rc 13:55 381  
10 sonny karlsson 67 högby if 13:55 370  
11 Hung Vu 94 Oskarshamns SK 15:20 321  
12 Per Janvig 77 Läckeby 15:23 254  
13 Hampus Karlsson 92 Kalmar 15:33 269  
14 Kalle Sigfridsson 92 Umara Sports Club 15:39 299  
15 Jesper Gunnarsson 84 Kalmar 15:43 356  
16 tomas holmström 63 ålems ok 15:46 382  
17 henrik övgård 77 högby if 16:18 355  
18 Lucas Nilsson 00 Högby if 16:27 371  
19 Jimmie Johansson 90 Ocab RC 16:33 256  
20 viktor Gustavsson 92 Glasrikets rc 16:56 383  
21 Robin Wennstig 91 Team Tete RC 16:56 323  
22 ali moradi 02 Värend 17:24 373  
23 Lukas Jälmestedt 84 Målilla-Mörlunda Ski 17:30 263  
24 Carl Rigbäck 84 Sodexo AB 17:38 294  
25 Thomas Palmgren 67 LF KALMAR 17:46 289  
26 Sandy Bengtsson 63 Oskarshamns SK 18:07 208  
27 Christer Persson 62 Högby IF 18:12 357  
28 Simon Svensson 94 Kalmar 18:12 311  
29 Jörgen Israelsson 62 Grönskåra 18:21 252  
30 Johan Thörnblad 73 Askaremåla RC 18:46 318  
31 Johan Wahlström 16 Länsförsäkringar Kalmar län 19:05 322  
32 Bjarne Lindberg 77 Club Sandwich 19:39 274  
33 Adam Kamsten 86 Nybro 19:47 374  
34 Simon Östborg 05 Högby IF 19:53 326  
35 Axel Sverken 5 Näsgatan RC 19:54 341  
36 Håkan Pettersson 46 Högby IF 20:05 200  
37 Berne Andersson 67 Högby IF 20:07 205  
38 Jonas Nilsson 66 Kalmar 20:20 367  
39 Björn-Ola Johansson 74 Nybro 21:01 255  
40 Stefan Swärd 72 Kalmar 21:40 312  
41 Kjell Svensson 66 HRF 22:14 364  
42 Peter Karlsson 68 Oskarshamn 22:37 271  
43 Sebastian Sevborn 90 Kalmar 23:16 298  
44 Jens Forsberg 16 Länsförsäkringar Kalmar län 23:17 233  
45 Ingemar Nilsson 46 Glasriket RC 23:52 282  
46 Torbjörn Feltendahl 70 Kalmar RC Triathlon 23:56 231  
47 Hans Arvidsson 71 Torsås 24:10 206  
48 jörgen nilsson 64 nybro 24:10 285  
49 Gunnar Hansson 53 Kalmar 24:12 348  
50 Fredrik Jonsson 76 Ljungbyholm 24:37 259  
51 Jorge Hernandez 57 Växjö 26:04 246  
52 Richard Nordahl 89 Karlskrona 26:35 369  
53 Magnus Sjöbäck 74 Sodexo AB 26:42 302  
54 Jan Erlandsson 48 Lions Kalmar U 27:58 228  
55 Mats Larsson 52 Lions IF 27:58 332  
56 Mats Carlberg 68 Färjestaden 28:00 215  
57 Christian Henriksson 78 Hemvärnet Kalmar Län / Back on Track AB 28:33 243  
58 Magnus Broman 72 Privat 35:56 213  
             
  P15 4km          
1 Carl Ström 02 Tjust Bike & Running 14:59 306  
2 Anton Hermansson 02 Högby IF 15:14 245  
3 Melwin Strömqvist 02 Högby IF 15:37 308  
4 Oskar Feltendahl 07 Kalmar RC Triathlon 22:10 230  
             
  Kvinnor 4km          
1 Rebecca Arnesson 92 IFK Växjö 15:16 204  
2 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamns SK 15:26 10  
3 Amanda Ekblad 98 Oskarshamns SK 15:41 223  
4 Isa Teglund 98 IF Udd 17:14 316  
5 Louise Almén 91 Högby IF 17:14 362  
6 Helena Jonsson Sjöqvist 64 Glasrikets RC 17:15 262  
7 Erika Betelid 82 Kalmar 17:21 209  
8 Lisa Folkesson 00 Oskarshamns SK 17:41 232  
9 Anna-Stina Wanby 64 Högby IF 17:42 378  
10 ida Eidem 84 Kalmar 18:12 221  
11 Ida Persson 88 Högby IF 18:18 353  
12 Sandra Olsson 79 Ocab RC 18:41 380  
13 Elin Brorsson 99 OK Njudung 19:28 214  
14 Camilla Karlsson 73 Kalmar 19:30 266  
15 Malin Thörnblad 70 Askaremåla RC 19:40 319  
16 Elin Hammarfors 00 Kalmar 19:52 241  
17 Rebecka Jälmestedt 92 Målilla-Mörlunda Ski 20:29 264  
18 Charlotta Ek Guténius 70 Kalmar 21:26 222  
19 Lisa Rydqvist 81 Sodexo AB 21:42 296  
20 Maria Betelid 79 Betekulla Runners 21:42 210  
21 Karin Alterot 66 Kalmar 21:43 202  
22 Melisa Memic 75 Växjö Löparklubb 21:57 363  
23 Zydrune Nilsson 78 Kalmar 22:10 110  
24 Pernilla Engström 69 Kalmar 22:22 226  
25 Kristin Norell 82 Höskullen IF 22:25 286 ???
26 Emilia Karlsson 05 Oskarshamn 22:36 267  
27 emelie nilsson 87 Ica Maxi Stormarknad 22:36 377  
28 mia broberg 73 Ica Maxi Stormarknad 22:36 379  
29 Lisa Mattsson 16 Länsförsäkringar Kalmar län 23:10 280  
30 Divna Talevska 16 Länsförsäkringar Kalmar län 23:10 315  
31 Linda Karlsson 82 Team Wellness Oskarshamn 23:12 270  
32 Amanda Marin 93 Kalmar 23:15 277  
33 Anna Hermansson 65 Kalmar 23:15 244  
34 Erika Agelstam 16 Länsförsäkringar Kalmar län 23:15 170  
35 Hannah Ekström 16 Länsförsäkringar Kalmar län 23:15 224  
36 Therese Johansson 93 Kalmar 23:21 257  
37 Helena Franzén 68 KALMAR 23:26 234  
38 julia nilsson 94 nybro 23:37 284  
39 Magdalena Kamsten 86 Nybro 24:26 265  
40 Joanna Holub 85 Oskarshamn 24:27 394  
41 Maria Baier 84 Oskarshamn 24:29 207  
42 Sofie Edvinsson 86 Sodexo AB 24:39 220  
43 Linn Gustafsson 04 Kalmar 24:42 238  
44 Madeleine Carlqvist 71 Grönskåra 24:57 216  
45 Susanne Gustavsson 60 Nybro 24:57 240  
46 Anna-Carin Svensson 64 Ljungbyholm 24:58 310  
47 Hanna Wilhelmsson 84 Högby IF 25:10 324  
48 Malin Blake 83 Kalmar 25:12 212  
49 Pernilla Petersson 16 Länsförsäkringar Kalmar län 25:33 292  
50 Carolina Söforth-Jörgensen 86 KALMAR 25:34 313  
51 Sofia Hildingsson 92 Höskullen IF 25:39 247  
52 Emelie Sjölander 82 Färjestaden 25:41 304  
53 Amanda Allgren 93 Flyg BRA 25:46 201  
54 Tina Maslac 80 Oskarshamn 25:52 279  
55 Sofia Vikström 82 Kalmar 26:13 320  
56 Louise Kraftling 81 Oskarshamn 26:32 272  
57 Anna Sjöholm 88 Nybro 26:35 368  
58 Katja Ingeman 88 Löttorp 26:40 251  
59 Noëlle Temming 92 - 26:59 317  
60 Mimmi Kroon 89 Kalmar 27:12 395  
61 Tilda Jonsson 94 Sodexo AB 27:12 261  
62 Anna Johnsson 80 Ljungbyholm 27:16 258  
63 gudrun carlsson 58 mörbylåga 27:23 217  
64 Madeleine Gustavsson 85 Kalmar 27:40 239  
65 Nina Eriksson 83 Blomstermåla 27:46 227  
66 Rosita Strömberg 75 BORGHOLM 27:58 307  
67 Jonna Hedsved 89 Kalmar 27:59 352  
68 Eva Lindgren 72 Rinkabyholm 28:00 275  
69 Pettersson Martina 84 läckeby 28:12 278  
70 Maria Hydvall 77 Läckeby 28:22 250  
71 Martina Olsson 84 Kalmar 28:24 287  
72 Ingela Magnusson 65 Herbalifedistributör 28:24 100  
73 Jenny Roloff 78 I Run Kalmar 28:48 375  
74 Elin Sjöberg 97 Oskarshamn 29:10 301  
75 Isabell Gunnarsson 96 Kalmar 29:40 236  
76 Åsa Gunnarsson 69 Kalmar 29:40 237  
77 Maria Oskarsson 58 Borgholm 29:54 288  
78 Tina Magnusson 56 Växjö 31:36 276  
79 Helène Jonsson 60 Strömby 32:07 260  
80 Cecilia Ivarsson 70 Oskarshamn 34:35 253  
81 Maria Fagerfalk   - 35:40 229  
82 Britt-Marie Gunnarsson   - 35:55 235  
             
  F15 4km          
1 Tilda Strömqvist 02 Högby IF 16:20 309  
2 Ida Tabbert 02 Tri4fun 17:36 314  
3 Nadja Rugland 01 Kalmar SK 17:55 295  
4 Melinda Prick 01 IFK Växjö 18:28 293  
5 Thea Karlsson 02 kalmar 25:41 345  
5 Annie Söderberg 02 kalmar 25:41 344  
             
  P13 1,9km          
1 Isac Johansson 04 Kalmar sim och RC triathlon 07:25 422  
2 Albin Rooth 03 Kalmar sim o rc triathlon 07:40 443  
3 Simon Arvidsson 03 Tri4fun 08:42 403  
4 Sam Grimheden 04 Högby 09:49 407  
           
  F13 1,9km          
1 Nelly Össmar 03 Högby IF 07:19 336  
2 Hanna Lundberg 03 Högby IF 07:22 435  
3 Lova Lavado 03 Kalmar Sim & RC triathlon 07:47 343  
4 Juni Rugland 03 Kalmar SK 08:28 445  
5 Signe Lundin 03 Högby IF 09:52 437  
             
  P11 1,9km          
1 Hjalmar Bengtsson 06 Högby IF 07:15 404  
2 Adam Tabbert 05 Tri4fun 07:22 452  
3 Olle Öhlin 05 Kalmar 07:45 360  
4 Sebastian Jidefur 05 Högby IF 07:56 421  
5 Pontus Andersen 05 Lindsdals IF 08:02 5  
6 Isac Kårlid 05 Kalmar sim och Rc triathlon 08:05 426  
7 Isak Lindqvist 05 Läckeby GOIF 08:56 432  
8 Nicolai Hållbus 05 Tri4Fun 09:04 342  
9 Viktor Argus 06 Kalmar OK 09:21 402  
10 Anton Hammarfors 06 Kalmar 09:54 409  
             
  Sprang 1,1km          
1 Anton Komstedt 06 Kalmar RC Triathlon 04:32 365  
             
  F11 1,9km          
1 Elin Rooth 06 Kalmar sim och Rc triathlon 07:47 444  
2 Meya Lewin 05 Kalmar sim och Rc triathlon 08:01 430  
3 Olivia Kårlid 05 Kalmar sim och Rc triathlon 08:34 427  
4 Olivia Sttidh 06 Högby IF 08:36 450  
5 Linnea Hermansson 05 Högby IF 09:00 410  
6 Alma Jönsson 06 Högby IF 09:21 372  
7 Nina Krim 05 Kalmar Sim / RC Triathlon 09:41 425  
8 Leia Hydvall 06 Ocab RC 09:59 415  
9 Linnea Rydqvist 06 Kalmar 10:37 447  
10 Frida Davidsson 06 Växjö 10:38 405  
             
  Sprang 1,1km          
1 Siri Syre'n 06 Oskarshamn 05:02 451  
             
  P9 1,1km          
1 edvin persson 07 högby if 04:17 376  
2 Petter Nylander 07 Högby IF 04:17 439  
3 Joel Zettergren 08 Högby IF 04:22 456  
4 Hampus Komstedt 08 Kalmar RC Triathlon 04:36 366  
5 Gustav Hilmansson 07 Högby IF 04:41 412  
6 Neo Livf 08 Kexholms sk 04:43 434  
7 Mattis Westerberg 07 Arkö byalag 04:47 455  
8 Viktor Terlegård 07 Kalmar 04:48 657  
9 Wille Koskenkorva 08 Lindsdal 04:49 424  
10 isak Fredriksson-övgård 07 högby if 04:51 354  
11 Milo Rugland 08 Kalmar SK 04:55 446  
12 Alexander Hultén 07 Högby IF 04:58 413  
13 Gustav Lengström 07 Kalmar 05:04 351  
14 John Bengtsson 08 Kalmar 05:06 338  
15 Benjamin Klemming 09 Högby IF 05:08 358  
16 Nils Lundgren 07 - 05:28 436  
17 Eric Jeppsson Bjuvstrand 07 Högby IF 05:39 419  
18 Jack Hydvall 07 Läckeby 06:00 414  
19 Max Fröjd 08 Nybro 06:23 406  
20 Noah Köhler 08 Kalmar 06:41 428  
21 Noah Facchini 08 Kalmar 07:05 331  
             
  Sprang 1,9km          
1 Oscar Rigbäck 07 TEAM BAR 07:45 442  
             
  F9 1,1km          
1 Beata Kullman Larsson 07 Högby IF 04:33 327  
2 Rebecka Therese Jerlardtz 07 Kalmar TK 04:42 333  
3 Ellen Hildingsson 07 Högby IF 05:00 411  
4 Minna Nilsson 07 Kalmar 05:03 438  
5 Tuva Grimheden 07 Högby 05:04 408  
6 Alice Stengärde 08 Halltorpsskolan 05:10 449  
7 Maja Johansson 07 Kalmar 05:11 423  
8 Franka Lindstaedt 08 Rinkabyholmskolan 05:14 433  
9 Maja Öhlin 08 Kalmar 05:18 361  
10 Meja Nilsson 08 Kalmar RC 05:47 346  
11 Tindra Walkin 08 Algutsrum 05:50 453  
12 Elvira Landegren 07 Kalmar 05:50 429  
13 Emilia Jakobsson 07 nybro OK 05:54 418  
14 Lova-Lee Hydvall 08 Ocab RC 06:02 416  
15 Moa Andersson 07 kalmar 06:31 401  
16 Edith Sverken 08 Näsgatan RC 06:35 340  
17 Hillevi Lindgren 09 Rinkabyholm 06:38 334  
18 Märta Sjöstrand 08 Näsgatan RC 06:48 448  
19 Sagali Jidefur 08 Näsgatan RC 06:59 420  
             
  P/F 7år 600m          
  Astrid Aagesson 09 Hagby Deltagit 601  
  Helle Aagesson 11 Hagby Deltagit 602  
  Nellie Andersson 09 Nybro Deltagit 603  
  Siri Andersson 10 Nybro Deltagit 604  
  Svea Andersson 12 Kalmar Deltagit 605  
  Emmy Argus 09 Kalmar Deltagit 606  
  Isabella Barkstedt 14 Oskarshamns SK Deltagit 607  
  Juno Blake 12 Team BAR Deltagit 608  
  Kira Blake 10 Team BAR Deltagit 609  
  Anton Carlgren 10 Kalmar Deltagit 610  
  Axel Carlgren 08 Kalmar Deltagit 611  
  Alma Dahleman 11 Ålem Deltagit 612  
  Elvis Dehlin 07 Hultsfreds Löparklubb Deltagit 613  
  Ossian Dehlin 09 Hultsfreds Löparklubb Deltagit 614  
  Zavannah Ekman Gustafsson 09 Kalmar rc Deltagit 615  
  Alve Elm 11 Kalmar Ff Deltagit 616  
  Linnea Feltendahl 12 Kalmar RC Triathlon Deltagit 617  
  Liam Fröjd 10 Nybro Deltagit 618  
  Milo Hammar 10 Kalmar Deltagit 619  
  Embla Hammarström 11 Kalmar Deltagit 620  
  Emilia Hilmansson 09 Kalmar Deltagit 621  
  Agnes Hultén 09 Högby IF Deltagit 622  
  Alexander Hussfelt 11 Färjestaden Deltagit 623  
  Axel Jeppsson Bjuvstrand 09 Kalmar Deltagit 624  
  Tilde Jeppsson Bjuvstrand 10 Kalmar Deltagit 625  
  Tindra Johansson 09 Nybro Deltagit 626  
  Amanda Jonsson 09 Kalmar RC Triathlon Deltagit 627  
  Nellie Karlsson 12 Kalmar Deltagit 628  
  Filip Kvillner 09 Kalmar Deltagit 629  
  Max Langenfeld 09 Lindsdal Deltagit 630  
  Evelina Lindqvist 09 Läckeby GHOIF Deltagit 632  
  Tiio Livf 10 Kexholms sk Deltagit 633  
  Noah Lundberg 09 Högby IF Deltagit 634  
  Märta Lundgren 10 - Deltagit 635  
  Eskil Lundin 09 Högby IF Deltagit 636  
  Tuva Nilsson 09 Kalmar Deltagit 638  
  Ida Nylander 10 IFK Kalmar Deltagit 639  
  Axel Rydqvist 09 Kalmar Deltagit 640  
  Cornelia Salleke 13 Undringen Deltagit 641  
  Lilly Sjöstrand 09 Hagby Deltagit 642  
  Olle Stridh 10 Högby IF Deltagit 643  
  Leo Vildanfors 10 Kalmar Deltagit 644  
  Lisa Kullman Larsson 9 Högby IF Deltagit 328  
  Isabelle Gustafsson 10 Kalmar Deltagit 329  
  Sandra Hedin 9 Kalmar Deltagit 645  
  Molly Lindström 10 Kalmar Deltagit 647  
  Noomi Hult 12 Kalmar Deltagit 648  
  Meya Karlsson 10 Funkabotorget Deltagit 649  
  Vilma Janvig 11 Läckeby Deltagit 339  
  Alma Chronéer 13 Maxprestation Sports Club Deltagit 651  
  Elin Lengström 9 Kalmar Deltagit 658  
  Filip Svensson 9 Färjestaden Deltagit 330  
  Casper Lindström 12 Kalmar Deltagit 646  
  Viggo Össmar 10 Högby IF Deltagit 337  
  Märtha Chronéer 12 Maxprestation Sports Club Deltagit 650  
  Anton Carlsson 10 Högby IF Deltagit 653  
  Oscar Nilsson 13 Kalmar RC Deltagit 655  
  fabian palm 12 kalmar Deltagit 654  
  Carl Nilsson 13 Kalmar RC Deltagit 656  
  Emma Terlegård 10 Kalmar Deltagit 657  
  Elin Lengström 9 Kalmar Deltagit 658  
  Viola Björneklint 11 Kalmar Deltagit 660  
  Elli Billberg 10 Kalmar Deltagit 661  
  Ines Billberg 12 Kalmar Deltagit 662  
  Anton Carlsson 10 Högby IF Deltagit 653  
  Oscar Nilsson 13 Kalmar RC Deltagit 655  
  fabian palm 12 kalmar Deltagit 654  
  Carl Nilsson 13 Kalmar RC Deltagit 656  
  Wilhelm Björneklint 09 Kalmar Deltagit 659  
  Julian Halai 12 Kalmar Deltagit 663  
  olle nyberg 11 färjestaden Deltagit 664  
  Oscar Jönsson 09 Kalmar Deltagit 665  
  alice rosenblad 10 kalmar Deltagit 667  
  eddie rosenblad 13 kalmar Deltagit 666  
  ivar eidem 13 Kalmar Deltagit 668  
  Emma Terlegård 10 Kalmar Deltagit 347