<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  

Datum: Onsdag 29 juni 2016   Plats: Böda Sands camping
Arrangör: Högby IF   Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Mulet 19°C   Deltagare: 103 st
 
Plac Män 10km Född Förening/Ort Tid Nr
1 Nils Hammaräng Grip 98 Högby IF 0:49:28 26
2 Tobias Palmkvist 81 IK NocOut.se 0:53:07 32
3 Björn Franzén 80 Nybro 0:54:44 25
4 Fredrik Filipsson 81 Tjalve IF Norrköping 0:55:36 24
5 Emil Lundqvist 96 Annebergs GIF 0:57:07 146
6 Frode Öen 78 Svartball 0:57:10 167
7 Max Harrieson 66 Högby IF 0:57:34 27
8 Johan Nielsen 71 Linköping SK 1:00:05 164
9 Azizulla Hosseini 00 Team Dalen RC 1:00:37 29
10 Saher Mercaije 00 Team Dalen RC 1:01:19 31
11 Mats König 75 Högby IF 1:01:27 176
12 Tobias Hernvald 72   1:06:24 28
13 Mohammed Ali 99 Team Dalen RC 1:07:26 10
14 Torbjörn Sandberg 76 3511 1:07:52 36
15 Günter Ruchatz 71 Kalmarpolisens IF 1:08:37 33
16 Fredrik Larsson 74 Kungsbacka 1:08:54 153
17 Jamal Ahmidi 98 Team Dalen RC 1:10:19 4
18 Jimmy Geller 78 Deltidsbrandman Räddningstjänsten 1:20:13 147
19 Martin Rydberg 81 Färjestaden 1:21:01 34
20 Johannes Kärnstam 82 Göteborg 1:27:02 30
  Shukroddin Amiri 99 Team Dalen RC Brutit 22
         
Plac Kvinnor 10km Född Förening/Ort Tid Nr
1 Ida Nilsson 81 Högby IF 0:52:32 38
2 Julia Samuelsson 99 Högby IF 0:59:35 40
3 Madelene Dahlskog 87 Färjestaden 1:21:01 37
         
Plac Motion 5km Född Förening/Ort Tid Nr
1 Simon Carrington 00 Högby IF 27:56 43
2 Tomas Granberg 78 Haninge 28:01 170
3 Melwin Strömqvist 02 Högby IF 29:14 45
4 Peter Össmar 79 Högby IF 30:21 50
5 Olle Årstrand 71 Göteborgarna 30:41 47
6 Tilda Strömqvist 02 Högby IF 32:52 131
7 Anders Lundqvist 69 Annebergs GIF 32:58 169
8 Anders Bernvik 80 Skara 35:16 42
9 Rickard Lundegren 72 Malmö 37:31 163
10 Anders Folckner 73 Räkstigens RC 37:52 156
11 Johan Rex 71 Örebro Aik 37:53 149
12 Tove Anger 80 Örebro Aik 39:01 148
13 Frida Årstrand 97 Göteborgarna 39:36 133
14 Elisabet Sarin 69 MilitaryFitness Säffle 40:01 165
15 Rober Sarin 67 Military Fitness Säffle 40:01 166
16 malin bergqvist 74 räkstigen rc 40:31 155
17 Anders Martinsson 69 Göteborgarna 41:21 44
18 Emma Hast 80 Håslöv 41:53 55
19 Annica Bidegård 74 Kungsbacka 44:58 152
20 Anna-Karin Berg 83 Västra Frölunda 45:33 51
21 Helena Larsson 72 Fliseryd 47:10 59
22 Jenny Wennesund 76 Mönsterås 47:23 132
23 Katarina Nilsson 56 Högby IF 47:25 39
24 maja sandberg 05 karltorps ponnyridskola 53:42 160
25 Anna Sandberg 77 Växjö Vipers 53:43 65
         
Plac Motion 2,5km Född Förening/Ort Tid Nr
1 Melker Hedrén 02 Varbergs MTB 14:24 173
2 Folke Gustafsson 02 Hövik 14:57 174
3 Jörgen Israelsson 62 Grönskåra 16:23 134
4 Maja Hedrén 04 Varbergs MTB 18:03 172
5 lisa vallin 91 Dalen 18:48 171
6 Ingrid Gustafsson 04 Hövik 20:18 175
7 Cecilia Hernvald 74   23:11 137
8 Ulrika Gustavsson 71 Göteborgarna 28:27 136
9 caroline årstrand 71 Göteborgarna 28:27 138
         
Plac P15 2,5km Född Förening/Ort Tid Nr
1 Leo Nilsson 03 Högby IF 14:12 161
2 Sely Tedros 04 vendelsö ik 14:21 159
3 Magnus te Molder 02 Högby IF 16:00 168
4 Alexander Linhein 06 Storvreta 16:51 145
5 adam Tranbom 03 ifk sävsjö 16:56 151
6 Douglas Tamm 02 Köpingsvik 18:00 140
7 Edvin folckner 03 Ica's prinskorv 18:06 157
8 Joel Lundberg 06 Högby IF 18:35 150
9 Samuel Gill 05 Tingsryd HK 19:14 139
10 Gabriel Lundegren 06 Malmö 19:47 162
11 Ville Årstrand 05 Göteborgarna 21:43 141
12 Oscar Folckner 04 kom igen nu gubs i Falkenbergskolan 21:48 158
         
Plac F15 2,5km Född Förening/Ort Tid Nr
1 Nelly Össmar 03 Högby IF 16:06 144
2 Hanna Lundberg 03 Högby IF 17:13 142
3 Stina Olgrim 01 Ka2 IF 21:27 154
4 Tova Martisson 03 Göteborgarna 21:42 143
         
  Miniklass 500m Född Förening/Ort Ej tid- Nr
  Johannes Hernvald 08   tagning 101
  Titus Hernvald 10     102
  Liston Ingeman 12 Högby   103
  Theo König 12 Högby IF   104
  Meja Martisson 07 Göteborgarna   105
  Aaron Palmkvist 10 Linköping   106
  Oliver Palmkvist 08 Linköping   107
  Minou Tamm 05 Köpingsvik   108
  Alvin Linhein 08 Storvreta   109
  Linnea Olofsson 07 Jämshög   110
  Annie Olofsson 12 Jämshög   111
  Lenora Hast 12 Håslöv   112
  Ebba Stolpe 06 Färjestaden   113
  Noah Lundberg 09 Högby IF   114
  Joel Axelsson 09 Lindome   115
  Theo Palmkvist 12 Linköping   116
  Alve Rasmussen 10 Linköping   117
  Ellen Bergqvist Martinsson 06 Färjestadens Goif F06   118
  Louise Sjögren 07 Högby IF   121
  Philip Sjögren 08 Högby IF   122
  Moa Andersson 10 Tvärskog   124
  Jonatan Andersson 12 Tvärskog   125
  Ellen Johansson 09 Högby IF   126
  Wiggo Johansson 12 Högby IF   127
  Lisen Johansson 11 Högby IF   128
  Tuva Johansson 10 Högby IF   123
  Roy Johansson 14 Högby IF   129
  jonathan öen 10 Svartball   130
  sebastian öen 12 Svartball   200