<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Prel resultat Ölandsspelen 17 juli 2016
Inkl. DM, VDM , JDM, UDM 5000m, 3000m, 2000m
 
Arrangör: Högby IF
Plats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väderlek: Växlande molnighet, 20°C.
Antal starter: 1092 st, rekord!
 
MÄN 200 M  
1
Isac Andersson -99 Örgryte IS
23.93
0.0
h2
2
Simon Björnstedt -99 Enköpings AI
24.29
-1.0
h1
3
Aron Ladestam -00 IFK Göteborg FI
24.73
0.0
h2
4
Fabian Johansson -97 Kalmar SK
25.04
-0.6
h3
5
Petter Roos -01 FIF Gnistan
25.20
0.0
h2
6
Adam Kjellnäs -96 Kalmar SK
25.22
0.0
h2
7
Tomas Fanta -68 Oskarshamns SK
26.11
-0.6
h3
8
Hugo Jacobsson -99 Turebergs FK
26.38
-1.0
h1
9
Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK
26.52
-0.6
h3
10
Abdi Hussein -96 Stocksäters IF
26.99
-0.6
h3
11
Pierre Rågstad -75 Stocksäters IF
29.35
0.0
h2
12
Hans Widström -53 Stocksäters IF
29.45
-0.6
h3
 
MÄN 800 M  
1
Ken Slättengren -95 Högby IF
1.58.54
2
Marcus Nilsson -91 Högby IF
1.59.35
3
Erik Karlsson 97 Högby IF
2.03.89
4
Adam Friberg -98 Hovslätts IK
2.07.66
5
Johan Bolmstam -88 Apladalens LK
2.08.05
6
Anders Rydell -78 Malmö AI
2.08.88
7
Robin Slättengren -91 Högby IF
2.11.36
8
Magnus Jacobsson -75 KA 2 IF
2.15.57
   
MÄN 5000m DM  
1
David Nilsson -87 Högby IF
14.52.26
Heat A
2
Anton Rehn -92 Högby IF
15.23.43
Heat A
3
Viktor Helander -90 Eksjö Södra IK
15.42.59
Heat A
4
Mikael Bäcklund -84 Högby IF
16.08.87
Heat A
5
Andreas Davidsson -95 Högby IF
16.19.12
Heat A
6
Tomas Olsson -77 Högby IF
16.46.15
Heat A
7
Fredrik Lundqvist -77 IK Sisu, Nässjö
16.55.42
Heat A
8
Tobias Ingvarsson -76 Högby IF
17.01.40
Heat A
9
Claes Hydvall -79 Ocab RC
17.07.66
Heat A
10
Markus Andersson -85 Högby IF
17.16.69
Heat A
11
Johan Bolmstam -88 Apladalens LK
17.31.20
Heat A
12
Pär Wanby -64 Högby IF
17.41.25
Heat B
13
Niklas Wikner -64 Tranås AIF
18.02.14
Heat B
14
Johan Bjurelid -74 Högby IF
18.07.78
Heat B
15
Mikael Persson -67 Högby IF
18.15.56
Heat B
16
Joakim Larsson -80 Lekeryd-Svarttorp SK
18.20.06
Heat B
17
Karl-Erik Andersson Ålems OK
18.45.38
Heat B
18
Alexander Leskovec -64 Glasrikets RC
18.57.09
Heat B
19
Per Fransson -66 OK Njudung
19.25.21
Heat B
20
Thomas Holmström -63 Ålems OK
19.43.02
Heat B
21
Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK
20.12.72
Heat B
22
Lukas Fredriksson -03 IK Sisu
21.48.51
Heat C
23
Ulf Thuresson -01 Stocksäters IF
22.24.56
Ej DM
Heat C
24
Stefan Rohde -55 Högby IF
23.42.35
Heat C
25
Leif Brandstedt -43 Björkshults IF
23.47.44
Heat C
26
Bengt Sjöholm -48 Hillerstorps GoIF
25.53.40
Heat C
27
Örjan Ohlsson -46 Stensjöns IF
30.14.08
Heat C
28
Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF
34.08.26
Heat C
   
M35 5000m VDM  
1
Tomas Olsson -77 Högby IF
16.46.15
Heat A
2
Fredrik Lundqvist -77 IK Sisu, Nässjö
16.55.42
Heat A
3
Claes Hydvall -79 Ocab RC
17.07.66
Heat A
4
Joakim Larsson -80 Lekeryd-Svarttorp SK
18.20.06
Heat B
   
M40 5000m VDM  
1
Tobias Ingvarsson -76 Högby IF
17.01.40
Heat A
2
Johan Bjurelid -74 Högby IF
18.07.78
Heat B
   
M45 5000m VDM  
1
Mikael Persson -67 Högby IF
18.15.56
Heat B
   
M50 5000m VDM  
1
Pär Wanby -64 Högby IF
17.41.25
Heat B
2
Niklas Wikner -64 Tranås AIF
18.02.14
Heat B
3
Alexander Leskovec -64 Glasrikets RC
18.57.09
Heat B
4
Per Fransson -66 OK Njudung
19.25.21
Heat B
5
Thomas Holmström -63 Ålems OK
19.43.02
Heat B
6
Sandy Bengtsson -63 Oskarshamns SK
20.12.72
Heat B
   
M55 5000m VDM  
1
Karl-Erik Andersson Ålems OK
18.45.38
Heat B
   
M60 5000m VDM  
1
Stefan Rohde -55 Högby IF
23.42.35
Heat C
   
M65 5000m VDM  
1
Bengt Sjöholm -48 Hillerstorps GoIF
25.53.40
Heat C
   
M70 5000m VDM  
1
Leif Brandstedt -43 Björkshults IF
23.47.44
Heat C
2
Örjan Ohlsson -46 Stensjöns IF
30.14.08
Heat C
   
M80 5000m VDM  
1
Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF
34.08.26
Heat C
   
MÄN 110m HÄCK Vind +0.8
1
Marcus Nilsson -91 Högby IF
14.79
   
MÄN HÖJD  
Pierre Rågstad -75 Stocksäters IF
Ej res
   
MÄN STAV  
1
Anton Olsson -99 FIK Färjestaden
4.51
2
Karl Johansson -01 Stocksäters IF
3.50
   
MÄN LÄNGD  
1
Tomas Fanta -68 Oskarshamns SK
5.57
0.0
2
Jan-Olof Åkesson -67 Lekeryd Svarttorp SK
5.53
0.3
   
MÄN KULA 7,26  
1
Filip Karlsson -97 FIF Gnistan
11.76
2
Peter Fritz -74 IK Sisu, Nässjö
11.72
3
Tobias Lundqvist -80 IK Sisu, Nässjö
11.06
4
Danijel Milenkovic -01 FIF Gnistan
10.65
5
Tom Holmgren -69 Kalmar SK
9.47
6
Fredrik Eriksson -75 Stocksäters IF
8.92
7
Karen Tsakanyan -76 Stocksäters IF
7.97
   
MÄN DISKUS 2,0  
1
Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK
34.26
2
Filip Karlsson -97 FIF Gnistan
29.29
3
Tom Holmgren -69 Kalmar SK
21.34
   
MÄN SLÄGGA 7,26  
1
Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK
34.50
2
Peter Fritz -74 IK Sisu, Nässjö
29.91
3
Fredrik Eriksson -75 Stocksäters IF
23.06
   
MÄN SPJUT 800  
1
Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF
66.72
2
Sebastian Thörngren -93 IFK Växjö
62.78
3
Marcus Nilsson -91 Högby IF
58.04
4
Jan Jakoubek -97 IK Hinden
54.45
5
Filip Larsson -93 Eksjö Södra IK
41.23
   
P17 100 M  
1
Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden
11.64
-0.4
h2
2
Felix Prins -00 Hammarby IF
11.83
-0.4
h2
3
Aron Ladestam 00 IFK Göteborg FI
12.03
-1.1
h1
4
Arvid Gussarsson -00 Hammarby FI
12.08
-1-1
h1
5
Sigge Danielsson -99 FIK Färjestaden
12.14
-0.4
h2
6
Hugo Jacobsson -99 Turebergs FK
12.88
-1.1
h1
7
Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK
13.01
-1.1
h1
   
P17 800 M  
1
Michael Welday -99 Stocksäters IF
2.05.20
2
Melker Torslén -00 Högby IF
2.11.16
   
P17 3000m UDM  
1
Ludvig Bjurelid -00 Högby IF
9.22.51
2
Michael Welday -99 Stocksäters IF
9.44.48
Ej DM
3
Abdi Khader -00 KA 2 IF
9.55.92
Ej DM
4
Max Lopez -99 Millikan Rams, USA
11.45.18
Ej DM
5
Melker Torslén -00 Högby IF
13.19.30
   
P17 HÖJD  
1
Anton Olsson -99 FIK Färjestaden
1.90
2
Johan Lindqvist -99 Högby IF
1.85
3
Sigge Danielsson -99 FIK Färjestaden
1.65
4
Melker Torslén -00 Högby IF
1.55
4
William Rågstad -00 Stocksäters IF
1.55
   
P17 LÄNGD  
1
Anton Olsson -99 FIK Färjestaden
6.36
0.1
2
Felix Prins -00 Hammarby IF
6.15
0.0
3
Albin Månsson -99 IFK Växjö
6.13
0.3
4
Arvid Gussarsson -00 Hammarby IF
6.08
0.0
5
Sigge Danielsson -99 FIK Färjestaden
6.05
0.3
6
William Rågstad -00 Stocksäters IF
4.83
0.3
   
P17 KULA 5,0  
1
Alexander Sjögren -99 Kalmar SK
15.51
2
Johan Lindqvist -99 Högby IF
12.90
3
Sigge Danielsson -99 FIK Färjestaden
12.74
   
P17 DISKUS 1,5  
1
Alexander Sjögren -99 Kalmar SK
54.26
Öspel-rek
2
Anton Olsson -99 FIK Färjestaden
40.65
3
Sigge Danielsson -99 FIK Färjestaden
36.35
4
Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK
34.94
   
P17 SLÄGGA 5,0  
1
Alexander Sjögren -99 Kalmar SK
53.96
2
Simon Bjärnlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK
44.90
   
P17 SPJUT 700  
1
Anton Olsson -99 FIK Färjestaden
51.84
2
Johan Lindqvist -99 Högby IF
43.84
3
Melker Torslén -00 Högby IF
35.15
   
P15 80 M Vind -1.3
1
Petter Roos -01 FIF Gnistan
9.96
2
Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö
10.15
3
Karl Johansson -01 Stocksäters IF
11.15
4
Filip Lindh -01 IFK Växjö
11.22
   
P15 800 M  
1
Anton Axelsson -01 Hässelby SK
2.04.04
2
Melker Forsberg -01 Glanshammar IF
2.11.81
   
P15 2000m UDM  
1
Anton Axelsson -01 Hässelby SK
6.36.81
Ej DM
2
Filip Dahlén -01 Eksjö Södra IK
8.02.62
3
Gustav Dahlén -01 Eksjö Södra IK
8.11.77
   
P15 80 M HÄCK Vind +1.6
1
Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö
11,69
Öspel-rek
2
Edvin Månsson -02 IFK Växjö
11,85
3
Anton Hermansson -02 Högby IF
12,83
4
Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK
13,29
   
P15 HÖJD  
1
Elias Sahlin -01 Hellas FK
1.88
Öspel-rek
2
Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö
1.70
3
Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK
1.55
4
Filip Dahlén -01 Eksjö Södra IK
1.35
   
P15 LÄNGD  
1
Elias Sahlin -01 Hellas FK
6.07
0.0
Öspel-rek
2
Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö
5.65
0.0
3
Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK
5.64
0.9
4
Milton Danielsson -01 Kalmar SK
5.39
1.5
5
Erik Hanell -01 Stocksäters IF
4.89
1.6
6
Karl Johansson -01 Stocksäters IF
4.66
0.0
7
Filip Lindh -01 IFK Växjö
4.25
1.0
8
Gustav Dahlén -01 Eksjö Södra IK
4.12
0.3
   
P15 KULA 4,0  
1
Danijel Milenkovic -01 FIF Gnistan
16.05
2
Gustav Dahlén -01 Eksjö Södra IK
7.01
   
P15 DISKUS 1,0  
1
Danijel Milenkovic -01 FIF Gnistan
44.87
2
Milton Danielsson -01 Kalmar SK
39.75
3
Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK
39.74
4
Filip Dahlén -01 Eksjö Södra IK
19.06
   
P15 SPJUT 600  
1
Otto Nilsson -01 IK Sisu, Nässjö
39.90
2
Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK
30.76
3
Gustav Dahlén -01 Eksjö Södra IK
28.40
4
Milton Danielsson -01 Kalmar SK
24.78
5
Karl Johansson -01 Stocksäters IF
24.62
6
Filip Dahlén -01 Eksjö Södra IK
24.50
7
Filip Lindh -01 IFK Växjö
23.10
   
P14 80m  
   
P14 800m  
   
P14 2000m UDM  
1
Anton Hermansson -02 Högby IF
6.48.11
2
Melwin Strömqvist -02 Högby IF
6.58.89
3
Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK
7.05.10
4
Olle Kallerbäck -03 Skruvs IF
7.06.25
   
P14 HÖJD  
1
Oskar Hjlte -02 Stocksäters IF
1.45
2
Rasmus Rågstad -02 Stocksäters IF
1.40
   
P14 LÄNGD  
1
Edvin Månsson -02 IFK Växjö
5.15
0.0
2
Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK
4.25
1.1
   
P14 KULA 4,0  
1
Jonathan Bergkvist -02 IK Sisu, Nässjö
9.73
2
Oskar Hjelte -02 Stocksäters IF
8.24
   
P14 DISKUS 1,0  
1
Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK
31.15
2
Oskar Hjelte -02 Stocksäters IF
27.87
   
P14 SPJUT 600  
1
Oskar Hjelte -02 Stocksäters IF
29.45
2
Rasmus Rågstad -02 Stocksäters IF
15.04
   
P13 60 M, FÖRSÖK 1 Vind +0,2
1
Elias Lind -03 Hässelby SK
8,04
Öspel-rek
2
Adam Tillström -03 KA 2 IF
8,38
Fi
3
Holme Fernholm -03 IFK Växjö
8,54
Fi
4
Rasmus Eriksson -03 IK Sisu, Nässjö
8,57
Fi
5
Isak Liljenberg -03 Mölndals AIK
8,85
6
Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden
10,01
   
P13 60 M, FÖRSÖK 2 Vind +0,3
1
Olof Freij -03 IK Sisu, Nässjö
8,53
Fi
2
Zaker Husseini -03 Skruvs IF
8,66
Fi
3
Viktor Sjökvist -03 Stocksäters IF
8,70
4
Arvid Winberg -03 Skruvs IF
8,82
5
Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK
8,88
6
Ivar Lindholm -03 Skruvs IF
9,04
   
P13 60 M, FINAL Vind -1.3
1
Elias Lind -03 Hässelby SK
8.06
2
Adam Tillström -03 KA 2 IF
8.47
3
Rasmus Eriksson -03 IK Sisu, Nässjö
8.50
4
Holme Fernholm -03 IFK Växjö
8.66
5
Zaker Husseini -03 Skruvs IF
8.72
   
P13 600 M  
1
Viktor Sjökvist -03 Stocksäters IF
1.51.04
2
Holme Fernholm -03 IFK Växjö
1.51.71
3
Leo Nilsson -03 Högby IF
1.53.04
4
Olle Kallerbäck -03 Skruvs IF
1.53.60
5
Arvid Winberg -03 Skruvs IF
1.59.93
6
Ivar Lindholm -03 Skruvs IF
2.08.91
7
Mathias Sörensen -03 IFK Växjö
2.13.22
   
P13 60 M HÄCK Vind +1.1
1
Adam Tillström -03 KA 2 IF
10,08
2
Svante Leijon -03 IFK Växjö
10,10
3
Holme Fernholm -03 IFK Växjö
10,23
4
Robin Rickardsson -03 IFK Växjö
11,06
5
Sam Grimheden -04 Högby IF
13,60
   
P13 HÖJD  
1
Zaker Husseini -03 Skruvs IF
1.60
2
Rasmus Eriksson -03 IK Sisu, Nässjö
1.30
3
Leo Nilsson -03 Högby IF
1.25
4
Lukas Fredriksson -03 IK Sisu, Nässjö
1.20
5
Robin Rickardsson -03 IFK Växjö
1.20
   
P13 LÄNGD ZON  
1
Teodor Borgius -03 Hammarby IF
4.94
2.0
2
Robin Rickardsson -03 IFK Växjö
4.82
2.2
4.67 -0.3
3
Adam Tillström -03 KA 2 IF
4.64
-0.2
4
Olof Freij -03 IK Sisu, Nässjö
4.63
1.7
5
Holme Fernholm -03 IFK Växjö
4.60
0.8
6
Leo Nilsson -03 Högby IF
4.26
2.2
4.24 -0.1
7
Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK
4.25
1.3
8
Isak Liljenberg -03 Mölndals AIK
4.00
1.3
9
Lukas Fredriksson -03 IK Sisu, Nässjö
3.70
2.5
3.42 -1.3
   
P13 KULA 3,0  
1
Andreas Grenander -03 Skruvs IF
9.99
2
Rasmus Eriksson -03 IK Sisu, Nässjö
9.65
3
Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden
8.81
4
Viktor Sjökvist -03 Stocksäters IF
8.62
5
Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden
7.91
6
Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK
7.45
   
P13 DISKUS 0,6  
1
Zaker Husseini -03 Skruvs IF
33.05
2
Teodor Borgius -03 Hammarby IF
32.72
3
Alexander Karlsson -04 Skruvs IF
29.80
4
Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden
26.46
5
Arvid Winberg -03 Skruvs IF
25.06
6
Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden
24.39
7
Olle Kallerbäck -03 Skruvs IF
22.40
8
Ivar Lindholm -03 Skruvs IF
16.38
   
P13 SPJUT 400  
1
Leo Nilsson -03 Högby IF
32.86
2
Teodor Borgius -03 Hammarby IF
32.24
3
Alexander Dahlén -03 Eksjö Södra IK
31.94
4
Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden
26.25
5
Andreas Johansson -03 FIK Färjestaden
24.87
6
Viktor Sjökvist -03 Stocksäters IF
22.43
7
Robin Rickardsson -03 IFK Växjö
21.23
   
P12 60 M, FÖRSÖK 1 Vind +0,7
1
Alvin Bergkvist -04 IK Sisu, Nässjö
9,09
Fi
2
Philip Danielsson -04 IK Hinden
9,24
Fi
3
Hugo Karsamo -04 Skruvs IF
9,50
Fi
4
Robert Rockemar -04 IK Sisu, Nässjö
9,75
   
P12 60 M, FÖRSÖK 2 Vind -2,0
1
Lukas Söderlund -04 Västerås FIK
8,65
Fi
2
Simon Holmgren -04 Kalmar SK
9,36
Fi
3
Lucas Barkrot -04 KA 2 IF
9,53
Fi
4
Måns Sjödell -04 IK Hakarpspojkarna
9,98
5
Sam Grimheden -04 Högby IF
10,09
   
P12 60 M, FINAL Vind -0.4
1
Lukas Söderlund -04 Västerås FIK
8.58
Öspel-rek
2
Alvin Bergkvist -04 IK Sisu, Nässjö
9.15
3
Lucas Barkrot -04 KA 2 IF
9.18
4
Philip Danielsson -04 IK Hinden
9.29
5
Simon Holmgren -04 Kalmar SK
9.47
   
P12 600 M  
1
Lukas Söderlund -04 Västerås FIK
1.57.27
2
Simon Holmgren -04 Kalmar SK
2.01.78
   
P12 HÖJD  
1
Lucas Barkrot -04 KA 2 IF
1.40
   
P12 LÄNGD ZON  
1
Lukas Söderlund -04 Västerås FIK
4.22
0.0
2
Lucas Barkrot -04 KA 2 IF
4.10
-1.2
4.09
3
Simon Holmgren -04 Kalmar SK
4.10
0.5
3.99
4
Sam Grimheden -04 Högby IF
3.68
0.4
   
P12 KULA 3,0  
1
Alexander Karlsson -04 Skruvs IF
8.64
2
Hugo Karsamo -04 Skruvs IF
8.50
3
Simon Holmgren -04 Kalmar SK
8.07
4
Måns Sjödell -04 IK Hakarpspojkarna
8.04
5
Jonathan Bruksås -04 IK Sisu, Nässjö
7.46
6
Alvin Bergkvist -04 IK Sisu, Nässjö
7.06
7
Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden
6.89
   
P12 DISKUS 0,6  
1
Hugo Karsamo -04 Skruvs IF
25.21
2
Simon Holmgren -04 Kalmar SK
24.84
3
Einar Sörensen -04 IFK Växjö
19.55
4
Sam Grimheden -04 Högby IF
17.31
5
Måns Sjödell -04 IK Hakarpspojkarna
17.27
6
Alexander Karlsson -04 Skruvs IF
16.83
7
Robert Rockemar -04 IK Sisu, Nässjö
16.74
8
Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden
16.04
9
Jonathan Bruksås -04 IK Sisu, Nässjö
15.64
   
P12 SPJUT 400  
1
Hugo Karsamo -04 Skruvs IF
30.86
2
Simon Holmgren -04 Kalmar SK
30.10
3
Alexander Karlsson -04 Skruvs IF
27.89
4
Jonathan Bruksås -04 IK Sisu, Nässjö
23.35
5
Philip Danielsson -04 IK Hinden
17.16
6
Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden
16.55
7
Robert Rockemar -04 IK Sisu, Nässjö
14.98
   
P11 60 M, FÖRSÖK 1 Vind +0,2
1
Algot Hallberg -05 Hässleholm AIS
9,23
Fi
2
Olle Ohrt -05 Tranås AIF
9,25
Fi
3
Isak Barkstedt -05 IK Hinden
9,62
Fi
4
Anton Winberg -05 Skruvs IF
9,85
5
Sebastian Jidefur -05 Högby IF
10,71
   
P11 60 M, FÖRSÖK 2 Vind +2,0
1
Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF
8,84
Fi
2
Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden
9,37
Fi
3
Robin Larsson -05 IK Hakarpspojkarna
9,74
Fi
4
Isac Håkansson -05 Södra Vi IF
10,25
5
Albin Boskär -05 Stocksäters IF
10,64
   
P11 60 M, FINAL Vind -2.0
1
Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF
8.99
2
Algot Hallberg -05 Hässleholm AIS
9.39
3
Olle Ohrt -05 Tranås AIF
9.42
4
Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden
9.54
5
Isak Barkstedt -05 IK Hinden
9.91
6
Robin Larsson -05 IK Hakarpspojkarna
10.04
   
P11 600 M  
1
Olle Ohrt -05 Tranås AIF
1.59.19
2
Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden
2.03.65
3
Isak Barkstedt -05 IK Hinden
2.05.86
4
Sebastian Jidefur -05 Högby IF
2.06.31
5
Anton Winberg -05 Skruvs IF
2.08.38
6
Robin Larsson -05 IK Hakarpspojkarna
2.09.52
7
Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF
2.16.82
8
Edvin Persson -05 Stocksäters IF
2.17.40
9
Axel Fredriksson -05 IK Sisu
2.19.48
10
Isac Håkansson -05 Södra Vi IF
2.26.80
   
P11 HÖJD  
1
Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK
1,45
2
Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden
1,30
3
Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF
1,25
4
Gustav Karlström -05 Åhus FIK
1,15
   
P11 LÄNGD ZON  
1
Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF
4.20
0.0
2
Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden
4.02
0.0
3
Algot Hallberg -05 Hässleholm AIS
3.77
-0.3
4
Robin Larsson -05 IK Hakarpspojkarna
3.62
-0.8
5
Isak Barkstedt -05 IK Hinden
3.57
0.0
6
Olle Ohrt -05 Tranås AIF
3.44
0.0
7
Anton Winberg -05 Skruvs IF
3.39
0.0
8
Edvin Persson Tsakonyan -05 Stocksäters IF
3.08
-0.2
9
Axel Fredriksson -05 IK Sisu, Nässjö
3.01
-0.9
   
P11 KULA 2,0  
1
Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK
8.57
2
Gustav Karlström -05 Åhus FIK
7.43
3
Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden
7.40
4
Emil Palmgren -05 Nyköpings BIS FI
7.12
5
Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF
6.73
6
Isac Håkansson -05 Södra Vi IF
6.09
7
Edvin Persson Tsakonyan -05 Stocksäters IF
5.89
   
P11 DISKUS 0,6  
1
Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK
23.58
2
Hugo Thunborg -06 Kalmar SK
22.00
3
Emil Palmgren -05 Nyköpings BIS FI
20.10
4
Gustav Karlström -05 Åhus FIK
18.26
5
Algot Hallberg -05 Hässleholm AIS
16.74
6
Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF
14.40
7
Isac Håkansson -05 Södra Vi IF
11.42
   
P11 SPJUT 400  
1
Algot Hallberg -05 Hässleholm AIS
23.62
2
Sebastian Håårdh -05 Södra Vi IF
22.72
3
Gustav Arvidsson -05 FIK Färjestaden
21.97
4
Albin Hultqvist -05 Eksjö Södra IK
21.58
5
William Holmgren -08 Kalmar SK
18.77
6
Isak Barkstedt -05 IK Hinden
18.29
7
Gustav Karlström -05 Åhus FIK
17.37
8
Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö
17.08
9
Isac Håkansson -05 Södra Vi IF
12.03
   
P10 60 M, FÖRSÖK 1 Vind +1,8
1
Erik Freij -06 IK Sisu, Nässjö
9,23
Fi
2
Emil Kämpfer -06 IK Hinden
9,40
Fi
3
Victor Jansson -06 Lekeryd Svarttorp SK
9,79
Fi
4
Anton Boström -06 FIK Färjestaden
9,83
Fi
5
John Rudestig -06 FIK Färjestaden
10,23
6
Hugo Thunborg -06 Kalmar SK
10,49
   
P10 60 M, FÖRSÖK 2 Vind +0,9
1
Melker Abelsson -06 IK Hinden
8,91
Fi
2
Gustaf Liljemark -06 Eksjö Södra IK
9,72
Fi
3
Ture Lindell -06 KA 2 IF
10,02
4
Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden
10,48
5
Fabian Lundgren -06 Skruvs IF
10,72
   
P10 60 M, FINAL Vind +0,1
1
Emil Kämpfer -06 IK Hinden
9,29
2
Erik Freij -06 IK Sisu, Nässjö
9,29
3
Melker Abelsson -06 IK Hinden
9,29
4
Gustaf Liljemark -06 Eksjö Södra IK
9,82
5
Victor Jansson -06 Lekeryd Svarttorp SK
9,85
6
Anton Boström -06 FIK Färjestaden
10,03
   
P10 600 M  
1
Erik Freij -06 IK Sisu, Nässjö
1.58.80
2
Emil Kämpfer -06 IK Hinden
2.10.28
3
Anton Boström -06 FIK Färjestaden
2.11.74
4
Victor Jansson -06 Lekeryd Svarttorp SK
2.14.34
5
Gustaf Liljemark -06 Eksjö Södra IK
2.18.67
6
David Häggström -06 Högby IF
2.18.94
7
John Rudestig -06 FIK Färjestaden
2.26.83
8
Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF
2.37.59
   
P10 HÖJD  
1
Fabian Lundgren -06 Skruvs IF
1.25
2
John Rudestig -06 FIK Färjestaden
1.20
3
David Häggström -06 Högby IF
1.10
4
Anton Boström -06 FIK Färjestaden
1.00
   
P10 LÄNGD ZON  
1
Melker Abelsson -06 IK Hinden
4.17
0.0
2
Erik Freij -06 IK Sisu, Nässjö
4.07
0.0
3
Ture Lindell -06 KA 2 IF
3.51
0.0
4
Hugo Thunborg -06 Kalmar SK
3.49
0.0
5
Emil Kämpfer -06 IK Hinden
3.48
0.0
6
Anton Boström -06 FIK Färjestaden
3.37
0.0
3.32
7
John Rudestig -06 FIK Färjestaden
3.37
-0.5
3.24
9
Gustaf Liljemark -06 Eksjö Södra IK
3.17
-0.5
3.15
8
Fabian Lundgren -06 Skruvs IF
3.17
0.0
2.96
10
David Häggström -06 Högby IF
3.09
0.0
11
Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden
3.01
0.0
12
Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF
2.62
0.0
   
P10 KULA 2,0  
1
Hugo Thunborg -06 Kalmar SK
9.54
Öspel-rek
2
Melker Abelsson -06 IK Hinden
7.46
3
Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden
7.10
4
Victor Jansson -06 Lekeryd Svarttorp SK
6.46
5
Fabian Lundgren -06 Skruvs IF
6.40
6
David Häggström -06 Högby IF
6.04
7
Gustaf Liljemark -06 Eksjö Södra IK
5.92
8
Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF
5.75
9
Anton Boström -06 FIK Färjestaden
5.44
   
P9 60 M, FÖRSÖK 1 Vind +1,3
1
Felix Nilsson -07 Ängelholms IF
9,69
Fi
2
Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö
9,84
Fi
3
Karl Hanell -07 Stocksäters IF
10,98
4
Joel Selldén -07 Eksjö Södra IK
11,78
5
Emil Jacobsson -07 KA 2 IF
11,92
   
P9 60 M, FÖRSÖK 2 Vind +3,0
1
Elmer Borgius -07 Hammarby FI
9,98
Fi
2
Edvin Persson -07 Högby IF
10,01
Fi
3
Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö
10,16
Fi
4
Henrik Deresiewicz -07 Sundbybergs IK
10,27
Fi
5
Otto Ejderstedt -07 FIK Färjestaden
10,64
6
Olof Rudestig -07 FIK Färjestaden
11,87
   
P9 60 M, FINAL Vind +2.3
1
Felix Nilsson -07 Ängelholms IF
9.83
2
Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö
10.00
3
Edvin Persson -07 Högby IF
10.29
4
Elmer Borgius -07 Hammarby FI
10.33
5
Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö
10.54
6
Henrik Deresiewicz -07 Sundbybergs IK
10.63
   
P9 600 M  
1
Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö
1.57.58
2
Felix Nilsson -07 Ängelholms IF
2.02.84
3
Edvin Persson -07 Högby IF
2.16.67
4
Henrik Deresiewicz -07 Sundbybergs IK
2.25.97
5
Emil Jacobsson -07 KA 2 IF
2.30.41
6
Joel Selldén -07 Eksjö Södra IK
2.34.58
7
Olof Rudestig -07 FIK Färjestaden
3.17.60
   
P9 HÖJD  
1
Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö
1.15
2
Emil Jacobsson -07 KA 2 IF
1.00
2
Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö
1.00
4
Olof Rudestig -07 FIK Färjestaden
1.00
4
Axel Belouin -07 Mälarö SOK
1.00
6
Otto Ejderstedt -07 FIK Färjestaden
1.00
7
Karl Hanell -07 Stocksäters IF
1.00
8
Henrik Deresiewicz -07 Sundbybergs IK
0.90
9
Leo Jansson -07 Stocksäters IF
0.80
   
P9 LÄNGD ZON  
1
Erik Sethsson -07 IK Sisu, Nässjö
3.66
-1.1
2
Elmer Borgius -07 Hammarby IF
3.48
0.0
3
Felix Nilsson -07 Ängelholms IF
3.40
0.0
4
Edvin Persson -07 Högby IF
3.33
0.0
5
Henrik Deresiewicz -07 Sundbybergs IK
3.29
0.0
6
Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö
3.25
0.0
7
Karl Hanell -07 Stocksäters IF
3.06
0.0
8
Otto Ejderstedt -07 FIK Färjestaden
3.03
0.0
9
Olof Rudestig -07 FIK Färjestaden
2.90
0.0
10
Axel Belouin -07 Mälarö SOK
2.88
-1.0
11
Leo Jansson -07 Stocksäters IF
2.87
-1.5
12
Emil Jacobsson -07 KA 2 IF
2.78
0.0
13
Joel Selldén -07 Eksjö Södra IK
2.71
0.4
   
P9 KULA 2,0  
1
Felix Nilsson -07 Ängelholms IF
7.49
2
Axel Belouin -07 Mälarö SOK
6.48
3
Hugo Sandstedt -07 IK Sisu, Nässjö
6.36
4
Elmer Borgius -07 Hammarby IF
6.22
5
Otto Ejderstedt -07 FIK Färjestaden
6.00
6
Edvin Persson -07 Högby IF
5.96
7
Olof Rudestig -07 FIK Färjestaden
5.09
8
Emil Jacobsson -07 KA 2 IF
4.58
9
Leo Jansson -07 Stocksäters IF
4.12
10
Joel Selldén -07 Eksjö Södra IK
3.70
   
P8 60 M, FÖRSÖK 1 Vind +0,6
1
Elias Johansson -08 Ängelholms IF
10,25
Fi
2
Leo Nelson -08 Stockholm
10,49
Fi
3
Tim Larsson -08 IK Hakarpspojkarna
10,59
Fi
4
Sture Eriksson -09 Stocksäters IF
11,02
5
Jason Jonasson -10 Södra Vi IF
11,73
   
P8 60 M, FÖRSÖK 2 Vind +0,6
1
Hugo Jansson -08 Lekeryd Svarttorp SK
10,20
Fi
2
William Holmgren -08 Kalmar SK
10,74
Fi
3
Noah Barkstedt -08 Glasrikets RC
11,08
4
Ludvig Hallberg -08 Hässleholm AIS
11,30
5
Waldemar Novak -08 Wärnamo SK
11,64
   
P8 60 M, FÖRSÖK 3 Vind +2,0
1
Milo Rugland -08 Kalmar SK
10,70
Fi
2
Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö
11,51
3
Malte Jacobsson -09 KA 2 IF
11,76
4
Axel Lökholm -08 Bohus IF Friidrott
12,52
   
P8 60 M, FINAL Vind +1.4
1
Hugo Jansson -08 Lekeryd Svarttorp SK
10,46
2
Elias Johansson -08 Ängelholms IF
10,51
3
Leo Nelson -08 Stockholm
10,56
4
Tim Larsson -08 IK Hakarpspojkarna
10,89
5
Milo Rugland -08 Kalmar SK
10,95
6
William Holmgren -08 Kalmar SK
11,17
   
P8 600 M  
1
Anton Forsberg -08 IFK Lidingö
2:19.66
2
Tim Larsson -08 IK Hakarpspojkarna
2:23.19
3
Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö
2:23.83
4
Milo Rugland -08 Kalmar SK
2:24.98
5
Hugo Jansson -08 Lekeryd Svarttorp SK
2:27.98
6
Ludvig Hallberg -08 Hässleholm AIS
2:30.31
7
Noah Barkstedt -08 Glasrikets RC
2:31.35
8
Adam Westerlund -09 FIK Färjestaden
2:33.81
9
Malte Jacobsson -09 KA 2 IF
2:35.62
10
Sture Eriksson -09 Stocksäters IF
2:39.07
11
Leo Nelson -08 Stockholm
2:42.37
12
Efraim Jonsson -09 Lidköping IS
2:42.79
13
Lukas Adolfsson -08 FIK Färjestaden
2:50.66
14
Jason Jonasson -10 Södra Vi IF
2:53.06
   
P8 LÄNGD ZON  
1
Elias Johansson -08 Ängelholms IF
3.30
-0.1
2
Hugo Jansson -08 Lekeryd Svarttorp SK
3.24
0.0
3
Milo Rugland -08 Kalmar SK
3.12
0.0
4
Leo Nelson -08 Stockholm
3.10
-1.3
5
Anton Forsberg -08 IFK Lidingö
3.07
-0.6
6
Tim Larsson -08 IK Hakarpspojkarna
2.95
0.0
7
Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö
2.88
0.2
8
Noah Barkstedt -08 Glasrikets RC
2.83
-0.3
9
Efraim Jonsson -09 Lidköping IS
2.71
0.0
10
William Holmgren -08 Kalmar SK
2.69
0.0
11
Ludvig Hallberg -08 Hässleholm AIS
2.65
-0.1
12
Jason Jonasson -10 Södra Vi IF
2.50
0.0
13
Sture Eriksson -09 Stocksäters IF
2.46
0.0
14
Malte Jacobsson -09 KA 2 IF
2.43
-0.9
15
Waldemar Novak -08 Wärnamo SK
2.41
-3.0
16
Axel Lökholm -08 Bohus IF Friidrott
2.38
0.0
   
P8 KULA 2,0  
1
Elias Johansson -08 Ängelholms IF
7.03
2
William Holmgren -08 Kalmar SK
6.35
3
Milo Rugland -08 Kalmar SK
4.90
4
Ludvig Hallberg -08 Hässleholm AIS
4.50
5
Leo Nelson -08 Stockholm
4.21
6
Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö
4.04
7
Hugo Jansson -08 Lekeryd Svarttorp SK
4.03
8
Sture Eriksson -09 Stocksäters IF
3.96
9
Malte Jacobsson -09 KA 2 IF
3.73
10
Waldemar Novak -08 Wärnamo SK
3.55
11
Axel Lökholm -08 Bohus IF Friidrott
3.51
12
Jason Jonasson -10 Södra Vi IF
3.03
   
KVINNOR 200 M  
1
Elina Gunnarsson -94 Hovslätts IK
26.18
0.8
h1
2
Linnéa Volmerdal -99 Hovslätts IK
27.19
-1.3
h2
3
Klara Volmerdal -96 Hovslätts IK
27.22
-1.3
h2
4
Gabriella Bengtsson -99 Skruvs IF
27.39
-1.3
h2
5
Agnes Fredriksen -97 Hovslätts IK
27.43
-1.3
h2
6
Hanna Bellenby -99 IFK Växjö
27.54
0.8
h1
7
Freja Richardson -00 IFK Växjö
27.80
-1.3
h2
8
Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö
28.47
0.8
h1
9
Hanna Jonsson -00 Kalmar SK
28.57
0.8
h1
10
Livia Tibbling -05 GoIF Tjalve
30.00
0.8
h1
11
Ebba Wouters -98 FIK Färjestaden
31.19
0.8
h1
   
KVINNOR 800 M  
1
Sabina Forsberg -98 Glanshammar IF
2.24.15
2
Rebecca Arnesson -92 IFK Växjö
2.24.81
   
KVINNOR 5000m DM  
1
Madeleine Larsson -81 Hässelby SK
17.17.31
Ej DM
Heat A
2
Alice Petersson -95 Kalmar SK
17.54.07
Heat B
3
Sandra Södergren -89 FIF Gnistan
18.28.73
Ej DM
Heat B
4
Hanna Dickér -92 Örgryte IS
18.48.94
Ej DM
Heat B
5
Erika Lindeblad -93 Kalmar SK
18.51.94
Heat B
6
Lisa Hedbäck -96 Högby IF
19.24.79
Heat B
7
Karolin Kärrå -86 Apladalens LK
19.52.14
Heat B
8
Hanna Lundqvist -78 IK Sisu
21.50.78
Heat C
9
Anna-Stina Wanby -64 Högby IF
21.52.00
Heat C
10
Ann-Katrin Lundqvist -54 IK Sisu, Nässjö
21.57.59
Heat C
11
Camilla Persson -62 Högby IF
22.56.37
Heat C
12
Lisa Jalmander -69 Högby IF
23.51.12
Heat C
13
Katarina Nilsson -56 Högby IF
24.50.02
Heat C
14
Iréne Rohde -56 Högby IF
25.15.19
Heat C
15
Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK
25.22.21
Heat C
16
Lilian Brorsson -47 Högby IF
29.00.88
Heat C
   
K35 5000m VDM  
1
Hanna Lundqvist -78 IK Sisu
21.50.78
Heat C
   
K45 5000m VDM  
1
Lisa Jalmander -69 Högby IF
23.51.12
Heat C
   
K50 5000m VDM  
1
Anna-Stina Wanby -64 Högby IF
21.52.00
Heat C
2
Camilla Persson -62 Högby IF
22.56.37
Heat C
   
K60 5000m VDM  
1
Ann-Katrin Lundqvist -54 IK Sisu, Nässjö
21.57.59
Heat C
2
Katarina Nilsson -56 Högby IF
24.50.02
Heat C
3
Iréne Rohde -56 Högby IF
25.15.19
Heat C
   
K65 5000m VDM  
1
Lilian Brorsson -47 Högby IF
29.00.88
Heat C
   
KVINNOR STAV  
1
Emma Johansson -02 Stocksäters IF
3.20
2
Amina Fältmars -03 IK Sisu, Nässjö
2.60
   
KVINNOR LÄNGD  
1
Jonna Lindéen -96 Kalmar SK
5.87
0.2
2
Jasmine Andersson -88 GoIF Tjalve
5.80
0.2
3
Angelica Bengtsson -93 Hässelby SK
5.66
1.0
4
Elin Lindeblad -95 Kalmar SK
5.60
-0.2
5
Elina Gunnarsson -94 Hovslätts IK
5.45
1.3
6
Viktoria Bengtsson -90 Skruvs IF
5.07
0.0
7
Agnes Fredriksen -97 Hovslätts IK
5.00
0.0
   
KVINNOR KULA 4,0  
1
Amanda Malmehed -98 Linköpings FI
13.61
2
Marija Bodrova -72 Högby IF
7.47
   
KVINNOR DISKUS 1,0  
1
Emilia Muhr -97 Kalmar SK
33.17
2
Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK
32.37
3
Emma Persson -93 Högby IF
25.20
4
Marija Bodrova -72 Högby IF
20.48
   
KVINNOR SLÄGGA 4,0  
1
Alessandra Wall -95 Ullevi FK
55.03
2
Lovisa Nyman -98 Kalmar SK
34.48
3
Emma Persson -93 Högby IF
31.08
4
Hanna Larsson -88 Eksjö Södra IK
30.71
   
KVINNOR SPJUT 600  
1
Elin Vertetics -98 Högby IF
33.66
2
Marija Bodrova -72 Högby IF
16.51
3
Charlotte Johansson -74 Stocksäters IF
15.62
   
F19 3000m JDM  
1
Julia Arvidsson -98 IFK Växjö
11.12.82
   
F17 100 M FÖRSÖK 1  
1
Linnéa Volmerdal -99 Hovslätts IK
13.16
Fi
2
Hanna Bellenby -99 IFK Växjö
13.19
Fi
3
Freja Richardson -00 IFK Växjö
13.49
Fi
4
Elin Sköld -99 IK Norrköping FI
14.10
Fi
5
Josefine Ylikoski -99 Stocksäters IF
15.72
   
F17 100 M FÖRSÖK 2  
1
Beatrrice Persson -99 IFK Lund
13.08
Fi
2
Gabriella Bengtsson -99 Skruvs IF
13.21
Fi
3
Moa Sjödell -99 IK Hakarpspojkarna
13.40
Utom tävlan  
Klara Volmerdal -96 Hovslätts IK
13.18
   
F17 100 M FINAL  
1
Hanna Bellenby -99 IFK Växjö
13.39
2
Linnéa Volmerdal -99 Hovslätts IK
13.42
3
Beatrrice Persson -99 IFK Lund
13.42
4
Gabriella Bengtsson -99 Skruvs IF
13.45
5
Freja Richardson -00 IFK Växjö
13.84
   
F17 800 M  
1
Linda Nyblom -00 Turebergs FK
2.23.60
2
Julia Samuelsson -99 Högby IF
2.24.20
3
Lisa Wilhelmsson -00 IFK Växjö
2.31.66
   
F17 3000m UDM  
1
Stina Johansson -99 Tranås AIF
11.13.97
2
Lisa Folkesson -00 Oskarshamns SK
12.01.31
3
Sanna Nilsson -99 Skruvs IF
13.42.68
   
F17 HÖJD  
1
Moa Sjödell -99 IK Hakarpspojkarna
1.60
2
Julia Samuelsson -99 Högby IF
1.55
   
F17 LÄNGD  
1
Gabriella Bengtsson -99 Skruvs IF
5.06
1.1
2
Elin Sköld -99 IK Norrköping FI
4.56
1.7
3
Matilda Fröberg -00 IFK Växjö
3.51
0.6
4
Josefine Ylikoski -99 Stocksäters IF
3.46
-0.4
   
F17 KULA 3,0  
1
Freja Richardson -00 IFK Växjö
9.65
2
Elma Fältmars -99 IK Sisu, Nässjö
8.85
3
Hanna Jonsson -00 Kalmar SK
8.49
4
Emma Lundgren -00 Eksjö Södra IK
7.32
5
Amanda Jonsson -99 Kalmar SK
6.73
   
F17 DISKUS 1,0  
1
Evelina Eklund -99 IK Hinden
34.78
2
Elma Fältmars -99 IK Sisu, Nässjö
24.93
3
Melinda Karlsson -00 Skruvs IF
20.77
4
Emma Lundgren -00 Eksjö Södra IK
19.89
   
F17 SLÄGGA 3,0  
1
Evelina Eklund -99 IK Hinden
48.70
2
Emma Palmgren -01 Nyköpings BIS FI
41.50
3
Elin Sköld -99 IK Norrköping FI
33.66
4
Selma Lundin -02 Högby IF
29.11
5
Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK
23.75
6
Emma Lundgren -00 Eksjö Södra IK
20.27
   
F17 SPJUT 500  
1
Elma Fältmars -99 IK Sisu, Nässjö
30.23
2
Emma Lundgren -00 Eksjö Södra IK
19.30
3
Matilda Fröberg -00 IFK Växjö
17.93
   
F15 80 M  
1
Stina Östklint -01 Hovslätts IK
10.71
Öspel-rek
2
Lisa Eriksson -01 Trångsvikens IF
10.81
3
Sofia Carlberg -01 Stocksäters IF
11.33
4
Elin Tinnert -01 Högby IF
11.98
5
Lisa Msoffe -01 Stocksäters IF
12.35
   
F15 800 M  
1
Nadja Rugland -01 Kalmar SK
2.26.85
2
Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden
2.58.44
   
F15 2000m UDM  
1
Lovisa Skoglund -01 Höörs IF
7.03.91
Ej DM
2
Nadja Rugland -01 Kalmar SK
7.49.77
3
Emilia Wikner -01 Tranås AIF
8.29.33
   
F15 80 M HÄCK Vind 0.0
1
Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK
12,99
2
Stina Östklint -01 Hovslätts IK
13,52
3
Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö
13,59
4
Elin Tinnert -01 Högby IF
15,58
5
Lisa Msoffe -01 Stocksäters IF
16,47
   
F15 HÖJD  
1
Irmelin Olsson -01 Österhaninge IF
1.50
   
F15 LÄNGD  
1
Lisa Eriksson -01 Trångsvikens IF
5.00
0.0
2
Stina Östklint -01 Hovslätts IK
4.92
0.3
3
Irmelin Olsson -01 Österhaninge IF
4.72
1.2
4
Ebba Berglin -01 KA 2 IF
4.40
-0.1
5
Sofia Carlberg -01 Stocksäters IF
4.38
1.9
6
Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden
4.18
0.0
   
F15 KULA 3,0  
1
Enny Björk -01 IFK Växjö
9.47
2
Emma Palmgren -01 Nyköpings BIS FI
9.30
3
Tilda Petersson -01 FIF Gnistan
9.06
4
Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden
7.72
   
F15 DISKUS 0,75  
1
Emma Palmgren -01 Nyköpings BIS FI
37.14
2
Enny Björk -01 IFK Växjö
34.83
3
Lisa Eriksson -01 Trångsvikens IF
30.43
   
F15 SPJUT 500  
1
Enny Björk -01 IFK Växjö
30.49
2
Lisa Eriksson -01 Trångsvikens IF
29.68
3
Tilda Petersson -01 FIF Gnistan
28.13
4
Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden
26.17
   
F14 80 M Vind -1.9
1
Ellen Karlsson -03 KA 2 IF
11.07
2
Alma Freij -02 IK Sisu, Nässjö
11.35
3
Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö
11.39
4
Emma Johansson -02 Stocksäters IF
11.51
5
Ella Kardell -03 KA 2 IF
11.51
   
F14 800 M  
1
Moa Sandstedt -02 IK Sisu, Nässjö
2.35.56
2
Juni Rugland -03 Kalmar SK
2.45.30
3
Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK
2.45.34
4
Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö
2.45.35
   
F14 2000m UDM  
1
Alma Freij -02 IK Sisu, Nässjö
7.07.31
   
F14 HÖJD  
1
Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö
1.50
2
Selma Lundin -02 Högby IF
1.45
3
Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK
1.45
   
F14 LÄNGD  
1
Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö
4.90
0.0
2
Jenny Jonsson -02 Lidköping IS
4.49
0.0
3
Emma Johansson -02 Stocksäters IF
4.42
-0.4
4
Tilde Bengtsson -02 IFK Växjö
4.39
0.0
5
Moa Sandstedt -02 IK Sisu, Nässjö
4.26
0.0
   
F14 KULA 3,0  
1
Jenny Jonsson -02 Lidköping IS
10.54
   
F14 DISKUS 0,75  
1
Jenny Jonsson -02 Lidköping IS
32.12
2
Thea Björk -03 IFK Växjö
29.93
3
Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK
24.10
Emma Johansson -02 Stocksäters IF
Ej res
   
F14 SPJUT 500  
1
Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö
31.78
Öspel-rek
2
Towa Korsell -02 Eksjö Södra IK
29.77
3
Jenny Jonsson -02 Lidköping IS
29.14
4
Emma Johansson -02 Stocksäters IF
26.78
5
Frida Johansson -02 Tranås AIF
23.42
   
F13 60 M FÖRSÖK 1 Vind +1,0
1
Ella Kardell -03 KA 2 IF
8,81
Fi
2
Melissa Turkanovic -03 FIF Gnistan
9,16
3
Emelie Malmborg -03 Hässelby SK
9,18
4
Felicia Lidsell -03 IK Sisu, Nässjö
9,38
5
Natalie Ekelund -03 IK Hakarpspojkarna
9,58
6
Agnes Täck -03 IK Hinden
9,97
   
F13 60 M FÖRSÖK 2 Vind +5,3
1
Wilma Svensson -03 Oskarshamns SK
8,30
Fi
2
Ellen Karlsson -03 KA 2 IF
8,42
Fi
3
Lova Nilsson -03 IFK Växjö
8,69
Fi
4
Celie Hellsaeus -03 IFK Sävsjö
8,79
Fi
5
Hanna Persson -03 Högby IF
8,87
Fi
6
Signe Lundin -03 Högby IF
9,75
   
F13 60 M FINAL Vind +2.1
1
Wilma Svensson -03 Oskarshamns SK
8.41
2
Ellen Karlsson -03 KA 2 IF
8.49
3
Ella Kardell -03 KA 2 IF
8.78
4
Lova Nilsson -03 IFK Växjö
8.93
5
Hanna Persson -03 Högby IF
9.02
6
Celie Hellsaeus -03 IFK Sävsjö
9.03
   
F13 600 M  
1
Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK
1:50.91
2
Nelly Össmar -03 Högby IF
1:52.36
3
Juni Rugland -03 Kalmar SK
1:53.99
   
F13 60 M HÄCK  
Vind
Heat
1
Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden
9,74
+3.0
2
2
Siri Elofsson -03 IFK Växjö
10,24
+3.0
2
3
Amina Fältmars -03 IK Sisu, Nässjö
10,43
+3.0
2
4
Lova Nilsson -03 IFK Växjö
10,48
0.0
1
5
Maja Milleback -04 FIK Färjestaden
10,58
+2.0
3
6
Celie Hellsaeus -03 IFK Sävsjö
10,83
+2.0
3
7
Myra Eriksson -03 Stocksäters IF
10,88
+2.0
3
8
Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö
11,04
+3.0
2
9
Beata Andersson -04 Kalmar SK
11,43
0.0
1
10
Emelie Malmborg -03 Hässelby SK
11,49
+2.0
3
11
Wilma Nilsson -05 Ängelholms IF
11,66
0.0
1
12
Jonna Lundgren -04 Skruvs IF
11,72
+3.0
2
13
Signe Lundin -03 Högby IF
12,18
0.0
1
14
Isabelle Malmborg -05 Hässelby SK
12,75
0.0
1
   
F13 HÖJD  
1
Amina Fältmars -03 IK Sisu, Nässjö
1.45
2
Wilma Svensson -03 Oskarshamns SK
1.40
3
Lova Nilsson -03 IFK Växjö
1.40
4
Hanna Persson -03 Högby IF
1.35
5
Myra Eriksson -03 Stocksäters IF
1.35
6
Melissa Turkanovic -03 FIF Gnistan
1.35
7
Siri Elofsson -03 IFK Växjö
1.30
8
Nelly Össmar -03 Högby IF
1.30
9
Signe Lundin -03 Högby IF
1.25
   
F13 LÄNGD ZON  
1
Lova Nilsson -03 IFK Växjö
4.87
1.4
2
Wilma Svensson -03 Oskarshamns SK
4.71
0.6
3
Celie Hellsaeus -03 IFK Sävsjö
4.55
0.1
4
Hanna Persson -03 Högby IF
4.51
2.8
4.42 1.3
5
Amina Fältmars -03 IK Sisu, Nässjö
4.46
2.5
4.38 0.1
6
Myra Eriksson -03 Stocksäters IF
4.33
2.3
4.21 1.4
7
Ella Kardell -03 KA 2 IF
4.08
1.8
8
Emelie Malmborg -03 Hässelby SK
4.04
2.1
3.76 1.4
9
Ellen Karlsson -03 KA 2 IF
4.01
0.0
10
Juni Rugland -03 Kalmar SK
4.00
0.2
11
Agnes Täck -03 IK Hinden
3.83
1.8
3.82
12
Signe Lundin -03 Högby IF
3.83
1.3
3.78
13
Felicia Lidsell -03 IK Sisu, Nässjö
3.74
2.2
3.73 1.5
14
Natalie Ekelund -03 IK Hakarpspojkarna
3.67
0.0
15
Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK
3.50
1.1
   
F13 KULA 2,0  
1
Thea Björk -03 IFK Växjö
10.72
2
Lisa Nilsson -03 IK Sisu, Nässjö
9.27
3
Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK
9.26
4
Siri Elofsson -03 IFK Växjö
8.73
5
Filippa Jansson -03 Stocksäters IF
7.71
6
Emelie Malmborg -03 Hässelby SK
7.14
7
Felicia Lidsell -03 IK Sisu, Nässjö
7.11
   
F13 DISKUS 0,6  
1
Thea Björk -03 IFK Växjö
32.08
2
Lisa Nilsson -03 IK Sisu, Nässjö
28.73
3
Ebba Hultqvist -03 Eksjö Södra IK
26.93
4
Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK
22.00
5
Ellen Ohrt -03 Tranås AIF
18.25
6
Alma Sjöbrink -03 Eksjö Södra IK
16.10
7
Emelie Malmborg -03 Hässelby SK
13.91
8
Natalie Ekelund -03 IK Hakarpspojkarna
13.80
   
F13 SPJUT 400  
1
Malin Lundgren -03 Eksjö Södra IK
35.97
2
Alma Sjöbrink -03 Eksjö Södra IK
23.44
3
Thea Björk -03 IFK Växjö
20.30
4
Celie Hellsaeus -03 IFK Sävsjö
19.48
5
Natalie Ekelund -03 IK Hakarpspojkarna
18.81
6
Nelly Össmar -03 Högby IF
17.77
7
Lisa Nilsson -03 IK Sisu, Nässjö
14.32
   
F12 60 M, FÖRSÖK 1 Vind +1,8
1
Linnéa Rönneke -04 Habo FIF-04
8,99
Fi
2
Tuva Persson -04 IFK Växjö
9,50
3
Elise Välitalo -04 IK Hinden
9,58
4
Amanda Törgren -04 UF Contact
9,61
5
Kajsa Lindh -04 IFK Växjö
10,65
   
F12 60 M, FÖRSÖK 2 Vind +2,0
1
Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden
8,65
Fi
2
Ella Hübinette -04 IK Hinden
9,21
Fi
3
Linnéa Lind -04 IFK Växjö
9,58
4
Jonna Lundgren -04 Skruvs IF
9,62
5
Thea Englund -04 IK Sisu, Nässjö
10,79
   
F12 60 M, FÖRSÖK 3 Vind +1,6
1
Linn Johansson -04 Ljungby FIK
9,06
Fi
2
Beata Andersson -04 Kalmar SK
9,25
3
Maja Milleback -04 FIK Färjestaden
9,35
4
Kristin Bergh -04 Linköpings GIF
9,58
   
F12 60 M, FÖRSÖK 4 Vind -0,1
1
Aina Bordon -04 IFK Växjö
8,85
Fi
2
Elli Johansson -04 KA 2 IF
9,18
Fi
3
Mia Unosson -04 Oskarshamns SK
9,36
4
Ella Kämpfer -04 IK Hinden
9,67
5
Smila Bengtsson -04 IFK Växjö
10,50
   
F12 60 M, FINAL Vind +0.8
1
Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden
8.75
2
Aina Bordon -04 IFK Växjö
8.85
3
Ella Hübinette -04 IK Hinden
9.12
4
Linnéa Rönneke -04 Habo FIF-04
9.27
5
Linn Johansson -04 Ljungby FIK
9.31
6
Elli Johansson -04 KA 2 IF
9.32
   
F12 600 M  
1
Maja Milleback -04 FIK Färjestaden
1:56.95
2
Hilda Lindell -04 KA 2 IF
1:58.99
3
Malin Prytz -04 Ale FIK
1:59.09
4
Elli Johansson -04 KA 2 IF
1.59.44
5
Linnéa Lind -04 IFK Växjö
2:04.89
6
Thea Englund -04 IK Sisu, Nässjö
2:30.71
   
F12 HÖJD  
1
Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden
1.45
2
Malin Prytz -04 Ale FIK
1.35
3
Linn Johansson -04 Ljungby FIK
1.35
4
Jonna Lundgren -04 Skruvs IF
1.30
5
Elise Välitalo -04 IK Hinden
1.30
6
Linnéa Lind -04 IFK Växjö
1.30
7
Elli Johansson -04 KA 2 IF
1.26
8
Beata Andersson -04 Kalmar SK
1.25
9
Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö
1.20
   
F12 LÄNGD ZON  
1
Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden
5.03
0.6
2
Maja Milleback -04 FIK Färjestaden
4.76
0.9
3
Mia Unosson -04 Oskarshamns SK
4.29
1.5
4
Beata Andersson -04 Kalmar SK
4.24
1.7
4.17
5
Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö
4.24
2.2
4.15 1.4
6
Ella Hübinette -04 IK Hinden
4.19
2.5
4.18 0.0
7
Elli Johansson -04 KA 2 IF
4.18
2.0
8
Vendela Mörstam -04 IFK Växjö
4.17
1.1
9
Amanda Törgren -04 UF Contact
4.13
0.7
10
Tuva Persson -04 IFK Växjö
4.10
1.1
11
Jonna Lundgren -04 Skruvs IF
4.07
-0.5
12
Hilda Lindell -04 KA 2 IF
4.05
0.2
13
Elise Välitalo -04 IK Hinden
3.85
1.3
14
Ella Kämpfer -04 IK Hinden
3.81
1.7
15
Kristin Bergh -04 Linköpings GIF
3.71
1.4
16
Jessica Sethsson -04 IK Sisu, Nässjö
3.56
0.1
17
Kajsa Lindh -04 IFK Växjö
3.47
2.1
3.36 1.7
18
Smila Bengtsson -04 IFK Växjö
3.31
0.8
19
Thea Englund -04 IK Sisu, Nässjö
3.29
0.8
   
F12 KULA 2,0  
1
Linn Johansson -04 Ljungby FIK
10.20
2
Jonna Lundgren -04 Skruvs IF
9.87
3
Vendela Mörstam -04 IFK Växjö
9.56
4
Malin Prytz -04 Ale FIK
8.96
5
Elli Johansson -04 KA 2 IF
8.63
6
Jessica Sethsson -04 IK Sisu, Nässjö
6.41
   
F12 DISKUS 0,6  
1
Linn Johansson -04 Ljungby FIK
28.47
2
Vendela Mörstam -04 IFK Växjö
25.70
3
Jonna Lundgren -04 Skruvs IF
24.32
4
Hilda Lindell -04 KA 2 IF
21.82
5
Jessica Sethsson -04 IK Sisu, Nässjö
16.86
6
Elli Johansson -04 KA 2 IF
15.98
7
Kajsa Lindh -04 IFK Växjö
13.50
   
F12 SPJUT 400  
1
Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö
29.70
2
Hilda Lindell -04 KA 2 IF
23.91
3
Linnéa Rönneke -04 Habo FIF-04
20.88
4
Jessica Sethsson -04 IK Sisu, Nässjö
20.34
5
Malin Prytz -04 Ale FIK
18.16
6
Elli Johansson -04 KA 2 IF
14.17
   
F11 60 M, FÖRSÖK 1 Vind +0,2
1
Alva Lindmark -05 KFUM Örebro FI
9,13
Fi
2
Lina Ånstad -05 Linköpings GIF
9,32
Fi
3
Clara Nilsson -05 Hovslätts IK
9,34
4
Wilma Cleasson -05 Stocksäters IF
9,89
5
Malin Jansson -05 IK Hinden
10,07
   
F11 60 M, FÖRSÖK 2 Vind +3,1
1
Ebba Cronholm 05 Ljungby FIK
9,33
Fi
2
Märtha Persson -05 Stocksäters IF
9,38
3
Isabelle Malmborg -05 Hässelby SK
9,59
4
Tindra Ladestam -05 IFK Göteborg FI
9,77
   
F11 60 M, FÖRSÖK 3 Vind -0,1
1
Linnéa Hermansson -05 Högby IF
9,32
Fi
2
Blenda Fernholm -05 IFK Växjö
9,95
3
Linnéa Lind -05 Södra Vi IF
10,10
4
Wilma Lang -05 FIK Färjestaden
10,69
   
F11 60 M, FÖRSÖK 4 Vind -1,3
1
Emilia Johansson -05 Ängelholms IF
8,91
Fi
2
Siri Ingvarsson -05 Oskarshamns SK
9,59
3
Norah Lind -05 Hammarby FI
9,70
4
Ida Malmborg -05 Hässelby SK
9,78
5
Emma Jonsson -05 Södra Vi IF
10,46
   
F11 60 M, FÖRSÖK 5 Vind -2,4
1
Livia Tibbling -05 GoIF Tjalve
9,13
Fi
2
Frida Berglin -05 KA 2 IF
9,65
3
Ronja Rickardsson -05 IFK Växjö
9,99
4
Hanna Sjökvist -05 Stocksäters IF
10,76
5
Selma Holmstrand -05 Stocksäters IF
10,88
   
F11 60 M, FINAL Vind -0-8
1
Emilia Johansson -05 Ängelholms IF
8.80
2
Livia Tibbling -05 GoIF Tjalve
8.98
3
Alva Lindmark -05 KFUM Örebro FI
9.12
4
Lina Ånstad -05 Linköpings GIF
9.27
5
Linnéa Hermansson -05 Högby IF
9.34
6
Ebba Cronholm 05 Ljungby FIK
9.45
   
F11 600 M  
1
Frida Berglin -05 KA 2 IF
1:52.31
Öspel-rek
2
Wilma Nilsson -05 Ängelholms IF
1:55.10
3
Alva Lindmark -05 KFUM Örebro FI
1:58.64
4
Norah Lind -05 Hammarby IF
2:00.55
5
Alvah Lind -05 Hammarby IF
2:02.53
6
Ebba Cronholm 05 Ljungby FIK
2:03.97
7
Ida Malmborg -05 Hässelby SK
2:04.77
8
Elsa Hedin -05 Hagunda IF
2.05.42
9
Linnéa Lind -05 Södra Vi IF
2.06.74
10
Tindra Ladestam -05 IFK Göteborg FI
2:10.87
11
Lina Ånstad -05 Linköpings GIF
2:13.75
12
Linnéa Hermansson -05 Högby IF
2:15.96
13
Blenda Fernholm -05 IFK Växjö
2:17.22
14
Emma Jonsson -05 Södra Vi IF
2:17.85
15
Wilma lang -05 FIK Färjestaden
2.19.18
   
F11 HÖJD  
1
Alvah Lind -05 Hammarby IF
1.45
2
Wilma Nilsson -05 Ängelholms IF
1.40
3
Norah Lind -05 Hammarby IF
1.30
4
Emilia Johansson -05 Ängelholms IF
1.30
5
Linnéa Hermansson -05 Högby IF
1.25
6
Emma Östklint -05 Hovslätts IK
1.25
7
Ebba Cronholm 05 Ljungby FIK
1.20
8
Frida Berglin -05 KA 2 IF
1.15
9
Linnéa Lind -05 Södra Vi IF
1.10
Isabelle Malmborg -05 Hässelby SK
Ej res
   
F11 LÄNGD ZON  
1
Emilia Johansson -05 Ängelholms IF
4.24
-0.1
2
Wilma Nilsson -05 Ängelholms IF
4.17
-0.2
3
Alvah Lind -05 Hammarby IF
4.12
0.0
4
Livia Tibbling -05 GoIF Tjalve
3.99
0.0
5
Alva Lindmark -05 KFUM Örebro FI
3.97
-1.4
6
Lina Ånstad -05 Linköpings GIF
3.96
-0.2
3.96
7
Norah Lind -05 Hammarby IF
3.96
-0.1
3.94
8
Clara Nilsson -05 Hovslätts IK
3.91
-0.7
9
Frida Berglin -05 KA 2 IF
3.71
0.0
10
Ronja Rickardsson -05 IFK Växjö
3.58
0.0
11
Linnéa Lind -05 Södra Vi IF
3.49
0.1
12
Isabelle Malmborg -05 Hässelby SK
3.37
-0.1
13
Blenda Fernholm -05 IFK Växjö
3.34
0.0
14
Emma Jonsson -05 Södra Vi IF
3.30
0.0
15
Malin Jansson -05 IK Hinden
3.29
-0.3
16
Hanna Sjökvist -05 Stocksäters IF
3.19
0.0
17
Tindra Ladestam -05 IFK Göteborg FI
3.12
-0.2
18
Ida Malmborg -05 Hässelby SK
3.11
-0.3
19
Selma Holmstrand -05 Stocksäters IF
2.94
-1.1
20
Wilma Lang -05 FIK Färjestaden
2.49
-0.8
   
F11 KULA 2,0  
1
Wilma Nilsson -05 Ängelholms IF
10.13
2
Norah Lind -05 Hammarby IF
9.03
3
Linnéa Hermansson -05 Högby IF
8.94
4
Emilia Johansson -05 Ängelholms IF
8.77
5
Alvah Lind -05 Hammarby IF
7.64
6
Anna Askencrantz -05 Skruvs IF
7.08
7
Lina Ånstad -05 Linköpings GIF
6.76
8
Ronja Rickardsson -05 IFK Växjö
6.48
9
Emma Östklint -05 Hovslätts IK
6.45
6.43
10
Vilma Falk -05 Skruvs IF
6.45
6.25
11
Runa Eriksson -05 Stocksäters IF
6.27
12
Emma Jonsson -05 Södra Vi IF
5.77
13
Linnéa Lind -05 Södra Vi IF
5.70
14
Linnéa Johansson -05 IK Hinden
5.66
15
Wilma Lang -05 FIK Färjestaden
4.60
16
Blenda Fernholm -05 IFK Växjö
4.57
   
F11 DISKUS 0,6  
1
Alvah Lind -05 Hammarby IF
20.61
2
Norah Lind -05 Hammarby IF
20.05
3
Linnéa Hermansson -05 Högby IF
19.24
4
Nellie Lindblad -06 IFK Växjö
15.98
5
Linnéa Lind -05 Södra Vi IF
14.62
6
Emma Östklint -05 Hovslätts IK
14.44
7
Runa Eriksson -05 Stocksäters IF
13.30
8
Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK
12.17
9
Elin Dahlén -06 Eksjö Södra IK
11.31
10
Emma Jonsson -05 Södra Vi IF
11.04
11
Linnéa Johansson -05 IK Hinden
10.23
12
Felicia Bjärnlöf -08 Eksjö Södra IK
9.57
   
F11 SPJUT 400  
1
Wilma Nilsson -05 Ängelholms IF
23.37
2
Emilia Johansson -05 Ängelholms IF
21.62
3
Alvah Lind -05 Hammarby IF
20.94
4
Linnéa Hermansson -05 Högby IF
19.03
5
Norah Lind -05 Hammarby IF
18.53
6
Emma Östklint -05 Hovslätts IK
15.33
7
Frida Berglin -05 KA 2 IF
13.40
8
Ronja Rickardsson -05 IFK Växjö
12.37
9
Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK
12.11
10
Lina Ånstad -05 Linköpings GIF
11.99
11
Emma Jonsson -05 Södra Vi IF
11.28
12
Vilma Falk -05 Skruvs IF
10.04
13
Elin Dahlén -06 Eksjö Södra IK
10.03
14
Linnéa Johansson -05 IK Hinden
8.98
15
Linnéa Lind -05 Södra Vi IF
8.61
16
Livia Tibbling -05 GoIF Tjalve
8.11
   
F10 60 M, FÖRSÖK 1 Vind +2,5
1
Isa Persson -06 Kalmar SK
9,39
Fi
2
Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott
9,44
Fi
3
Julia Karlsson -06 Södra Vi IF
10,09
4
Olivia Ringhagen -06 FIK Färjestaden
10,35
5
Elin Dahlén -06 Eksjö Södra IK
10,67
6
Rafaela Corkovic -06 IFK Borgholm
11,24
   
F10 60 M, FÖRSÖK 2 Vind +1,8
1
Tova Runbom -06 IK Sisu, Nässjö
9,61
Fi
2
Lisa Ohrt -06 Tranås AIF
9,63
Fi
3
Elise Hagelberg -06 IFK Växjö
9,97
4
Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK
10,25
5
Anastasia Nilsson -06 Ängelholms IF
10,70
6
Nora Jeansson -06 IK Hinden
11,14
   
F10 60 M, FÖRSÖK 3 Vind +3,2
1
Celine Aagaard -06 SK Graal
9,55
Fi
2
Juni Johansson -06 Skruvs IF
9,64
3
Tilde Persson -06 IFK Växjö
9,71
4
Ivona Corkovic -06 IFK Borgholm
9,85
5
Olivia Lökholm -06 Bohus IF Friidrott
10,43
6
Elin Göthberg -06 FIK Färjestaden
11,43
   
F10 60 M, FÖRSÖK 4 Vind +3,5
1
Nellie Lindblad -06 IFK Växjö
9,49
Fi
2
Lovisa Söderlund -06 Västerås FIK
9,73
3
Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö
10,06
4
Emma-Lisa Johansson -06 KA 2 IF
10,20
5
Nathalie Nilsson -06 FIK Färjestaden
10,87
   
F10 60 M, FINAL Vind +0,4
1
Isa Persson -06 Kalmar SK
9.49
2
Tova Runbom -06 IK Sisu, Nässjö
9.67
3
Nellie Lindblad -06 IFK Växjö
9.71
4
Lisa Ohrt -06 Tranås AIF
9.73
5
Celine Aagaard -06 SK Graal
9.83
6
Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott
9.87
   
F10 600 M  
1
Celine Aagaard -06 SK Graal
1:59.17
2
Anastasia Nilsson -06 Ängelholms IF
2:07.91
3
Juni Johansson -06 Skruvs IF
2:08.62
4
Elise Hagelberg -06 IFK Växjö
2:09.78
5
Lovisa Söderlund -06 Västerås FIK
2:12.16
6
Lisa Ohrt -06 Tranås AIF
2:13.05
7
Elin Dahlén -06 Eksjö Södra IK
2:14.83
8
Emma-Lisa Johansson -06 KA 2 IF
2:14.91
9
Leonie Mörstam -06 IFK Växjö
2:16.32
10
Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö
2:16.32
11
Isa Persson -06 Kalmar SK
2:17.85
12
Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK
2.19.10
13
Tova Runbom -06 IK Sisu, Nässjö
2.22.32
14
Julia Karlsson -06 Södra Vi IF
2:26.95
15
Olivia Ringhagen -06 FIK Färjestaden
2.27.15
16
Ivona Corkovic -06 IFK Borgholm
2:34.08
17
Rafaela Corkovic -06 IFK Borgholm
2:44.83
18
Meja Adolfsson -06 FIK Färjestaden
2:49.91
   
F10 HÖJD  
1
Tilde Persson -06 IFK Växjö
1.30
2
Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott
1.25
3
Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö
1.20
4
Isa Persson -06 Kalmar SK
1.15
5
Celine Aagaard -06 SK Graal
1.15
6
Leonie Mörstam -06 IFK Växjö
1.15
7
Elise Hagelberg -06 IFK Växjö
1.10
8
Olivia Ringhagen -06 FIK Färjestaden
1.05
9
Elin Göthberg -06 FIK Färjestaden
1.00
9
Elin Dahlén -06 Eksjö Södra IK
1.00
11
Ivona Corkovic -06 IFK Borgholm
1.00
12
Natalic Nilsson -06 FIK Färjestaden
0.95
13
Rafaela Corkovic -06 IFK Borgholm
dnf
   
F10 LÄNGD ZON  
1
Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott
3.97
0.0
2
Nellie Lindblad -06 IFK Växjö
3.83
-1.5
3
Celine Aagaard -06 SK Graal
3.83
0.0
4
Lisa Ohrt -06 Tranås AIF
3.67
-0.1
5
Juni Johansson -06 Skruvs IF
3.65
0.0
6
Isa Persson -06 Kalmar SK
3.56
-1.2
7
Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö
3.53
0.0
8
Julia Karlsson -06 Södra Vi IF
3.46
0.0
9
Anastasia Nilsson -06 Ängelholms IF
3.44
0.0
10
Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK
3.43
-1.7
11
Elise Hagelberg -06 IFK Växjö
3.41
-1.3
12
Emma-Lisa Johansson -06 KA 2 IF
3.37
0.0
13
Leonie Mörstam -06 IFK Växjö
3.36
-1.6
14
Tilde Persson -06 IFK Växjö
3.34
-1.5
15
Tova Runbom -06 IK Sisu, Nässjö
3.34
0.0
16
Ivona Corkovic -06 IFK Borgholm
3.22
-0.3
17
Olivia Lökholm -06 Bohus IF Friidrott
3.12
-1.4
18
Anna Ström -06 Stocksäters IF
3.04
0.0
19
Nora Jeansson -06 IK Hinden
2.90
0.0
20
Nathalie Nilsson -06 FIK Färjestaden
2.89
-0.1
21
Elin Göthberg -06 FIK Färjestaden
2.84
0.0
22
Olivia Ringhagen -06 FIK Färjestaden
2.81
-0.4
23
Rafaela Corkovic -06 IFK Borgholm
2.69
-0.8
   
F10 KULA 2,0  
1
Anna Askencrantz -06 Skruvs IF
7.23
2
Elin Björn -06 Bohus IF Friidrott
7.11
3
Nellie Lindblad -06 IFK Växjö
6.54
4
Leonie Mörstam -06 IFK Växjö
6.08
5
Ellen Adolfsson -06 IK Sisu, Nässjö
5.96
6
Celine Aagaard -06 SK Graal
5.86
7
Isa Persson -06 Kalmar SK
5.60
8
Ida Dahlén -06 Eksjö Södra IK
5.50
9
Lisa Ohrt -06 Tranås AIF
5.23
10
Julia Karlsson -06 Södra Vi IF
4.82
11
Emma-Lisa Johansson -06 KA 2 IF
4.54
12
Natalie Nilsson -06 FIK Färjestaden
4.51
13
Olivia Lökholm -06 Bohus IF Friidrott
4.41
14
Olivia Ringhagen -06 FIK Färjestaden
4.21
   
F9 60 M FÖRSÖK 1 Vind -0,7
1
Ida Cronholm -07 Ljungby FIK
9,87
Fi
2
Tuva Grimheden -07 Högby IF
10,46
3
Julia Elofsson -07 Eksjö Södra IK
11,34
4
Daga Eriksson -07 Stocksäters IF
11,49
5
Ditte Täck -07 IK Hinden
11,65
6
Saga Thunborg -07 Kalmar SK
11,69
   
F9 60 M FÖRSÖK 2 Vind +2,0
1
Julia Falk -07 Skruvs IF
9,69
Fi
2
Olivia Sjöholm -07 KFUM Örebro FI
9,99
Fi
3
Astrid Bergh -07 Linköpings GIF
10,05
Fi
4
Wilma Herranen -07 Högby IF
10,65
5
Ebba Lang -07 FIK Färjestaden
10,77
6
Felicia Thorell -07 Lomma FIK
11,10
   
F9 60 M FÖRSÖK 3 Vind +3,4
1
Levina Åkerberg -07 Storådalens SK
9,77
Fi
2
Elna Hult -07 Ruda IF
9,87
Fi
3
Minna Välitalo -07 IK Hinden
10,37
4
Engla Zobal-Medin -07 Skruvs IF
10.54
   
F9 60 M FINAL Vind -0.8
1
Ida Cronholm -07 Ljungby FIK
9.64
2
Julia Falk -07 Skruvs IF
9.76
3
Levina Åkerberg -07 Storådalens SK
9.98
4
Olivia Sjöholm -07 KFUM Örebro FI
10.15
5
Astrid Bergh -07 Linköpings GIF
10.24
6
Elna Hult -07 Ruda IF
10.27
   
F9 600 M  
1
Ida Cronholm -07 Ljungby FIK
2:17.94
2
Levina Åkerberg -07 Storådalens SK
2:20.81
3
Julia Elofsson -07 Eksjö Södra IK
2.34.06
4
Felicia Thorell -07 Lomma FIK
2.40.18
5
Alice Westerlund -07 FIK Färjestaden
2:47.06
   
F9 HÖJD  
1
Olivia Sjöholm -07 KFUM Örebro FI
1.10
2
Wilma Herranen -07 Högby IF
1.10
3
Elna Hult -07 Ruda IF
1.10
4
Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK FI
1.05
5
Tuva Grimheden -07 Högby IF
1.00
6
Saga Thunborg -07 Kalmar SK
0.90
   
F9 LÄNGD ZON  
1
Levina Åkerberg -07 Storådalens SK
3,66
-1.4
2
Ida Cronholm -07 Ljungby FIK
3,57
-0.5
3
Astrid Bergh -07 Linköpings GIF
3,46
-1.0
4
Julia Falk -07 Skruvs IF
3,41
0.0
5
Elna Hult -07 Ruda IF
3,33
-0.1
6
Wilma Herranen -07 Högby IF
3,27
0.0
7
Minna Välitalo -07 IK Hinden
3,15
-1.1
8
Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK FI
3,09
0.0
9
Engla Zobal-Medin -07 Skruvs IF
3,04
-1.4
10
Ebba Lang -07 FIK Färjestaden
3,00
0.0
11
Julia Elofsson -07 Eksjö Södra IK
2,96
-1.2
12
Tuva Grimheden -07 Högby IF
2,93
-0.7
13
Saga Thunborg -07 Kalmar SK
2,92
0.0
14
Ditte Täck -07 IK Hinden
2,66
0.0
15
Felicia Thorell -07 Lomma FIK
2,58
-1,7
   
F9 KULA 2,0  
1
Elna Hult -07 Ruda IF
5.47
2
Julia Falk -07 Skruvs IF
5.19
3
Tuva Grimheden -07 Högby IF
5.09
4
Saga Thunborg -07 Kalmar SK
4.99
5
Engla Zobal-Medin -07 Skruvs IF
4.83
6
Wilma Herranen -07 Högby IF
4.71
7
Ditte Täck -07 IK Hinden
4.47
8
Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK FI
4.26
9
Julia Elofsson -07 Eksjö Södra IK
4.09
10
Minna Välitalo -07 IK Hinden
4.06
11
Ebba Lang -07 FIK Färjestaden
3.52
12
Daga Eriksson -07 Stocksäters IF
3.16
   
F8 60 M FÖRSÖK 1 Vind -1.3
1
Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF
10.08
Fi
2
Tindra Modig -08 IK Hinden
10.64
Fi
3
Tove Börjesson -09 Eksjö Södra IK
12.98
4
Emilia Thorell -10 Lomma FIK
13.39
   
F8 60 M FÖRSÖK 2 Vind +0.2
1
Molly Keinvall -08 FIK Färjestaden
11.12
Fi
2
Emma Wickholm -08 Göteborg
11.52
3
June Johansson -09 KA 2 IF
11.72
4
Elin Jonsson -09 Södra Vi IF
12.40
5
Tuva Lundqvist -10 IK Sisu, Nässjö
13.19
6
Tilde Adolfsson -11 IK Sisu, Nässjö
16.21
   
F8 60 M FÖRSÖK 3 Vind +2.0
1
Selma Hagelberg -08 IFK Växjö
11.44
2
Agnes Prytz -09 Bohus IF FI
11.91
3
Johanna Jämtin -08 FIK Färjestaden
12.03
4
Fanny Åkerberg -09 Storådalens SK
12.05
5
Nellie Elofsson -10 Eksjö Södra IK
13.05
   
F8 60 M FÖRSÖK 4 Vind +3.0
1
Nike Tibbling -08 GoIF Tjalve
10.15
Fi
2
Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden
10.89
Fi
3
Inez Hellsaeus 09 IFK Sävsjö
11.85
4
Sagali Jidefur -08 Högby IF
14.27
   
F8 60 M FÖRSÖK 5 Vind +0.2
1
Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF
10.81
Fi
2
Maja Sevelin -10 Katrineholms SK FI
11.23
3
Felicia Bjärnlöf -08 Eksjö Södra IK
11.25
4
Nelly Keinvall -09 FIK Färjestaden
11.89
5
Sara Fredriksson -11 IK Sisu, Nässjö
17.45
   
F8 60 M FINAL Vind -1.3
1
Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF
10.03
2
Nike Tibbling -08 GoIF Tjalve
10.19
3
Tindra Modig -08 IK Hinden
10.55
4
Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF
10.97
5
Molly Keinvall -08 FIK Färjestaden
10.98
6
Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden
10.98
   
   
F8 600 M  
1
Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden
2:23.57
2
Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF
2:28.95
3
Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF
2:29.42
4
Molly Keinvall -08 FIK Färjestaden
2:32.30
5
Agnes Prytz -09 Bohus IF FI
2:33.11
6
Nelly Keinvall -09 FIK Färjestaden
2:40.17
8
Selma Hagelberg -08 IFK Växjö
2:46.43
9
Nike Tibbling -08 GoIF Tjalve
2:46.51
10
Inez Hellsaeus 09 IFK Sävsjö
2:49.65
11
Elin Jonsson -09 Södra Vi IF
2:52.53
12
Emilia Thorell -10 Lomma FIK
2:57.51
13
Tuva Lundqvist -10 IK Sisu, Nässjö
2:57.74
14
Johanna Jämtin -08 FIK Färjestaden
3:01.48
   
F8 LÄNGD ZON  
1
Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF
3.17
0.0
2
Nike Tibbling -08 GoIF Tjalve
3.14
0.0
3
Tindra Modig -08 IK Hinden
3.09
-0.1
4
Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden
2.92
-1.0
5
Hillevi Hult -09 Ruda IF
2.79
0.0
6
Molly Keinvall -08 FIK Färjestaden
2.74
0.0
7
Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF
2.70
0.0
8
Felicia Bjärnlöf -08 Eksjö Södra IK
2.68
-0.6
9
Saga Simonsson -08 Skruvs IF
2.50
-0.1
10
Emma Wickholm -08 Göteborg
2.49
-0.7
11
Elin Jonsson -09 Södra Vi IF
2.47
-0.4
2.45
12
Sofia Deresiewicz -09 Sundbybergs IK
2.47
-0.4
2.37
13
Johanna Jämtin -08 FIK Färjestaden
2.46
-0.6
2.45
14
Selma Hagelberg -08 IFK Växjö
2.46
0.0
2.42
15
Maja Sevelin -10 Katrineholms SK FI
2.45
0.0
16
June Johansson -09 KA 2 IF
2.39
0.0
17
Nellie Elofsson -10 Eksjö Södra IK
2.28
-0.8
2.26
18
Tove Börjesson -09 Eksjö Södra IK
2.28
-0.8
2.21
19
Fanny Åkerberg -09 Storådalens SK
2.28
-0.1
2.15
20
Tuva Lundqvist -10 IK Sisu, Nässjö
2.25
0.0
21
Inez Hellsaeus 09 IFK Sävsjö
2.24
-1.2
22
Elvira Thorslén -10 Högby IF
2.19
0.0
23
Nelly Keinvall -09 FIK Färjestaden
2.05
-0.3
24
Emilia Thorell -10 Lomma FIK
1.88
-1.2
25
Sagali Jidefur -08 Högby IF
1.82
0.0
26
Tilde Adolfsson -11 IK Sisu, Nässjö
1.22
0.0
   
F8 KULA 2,0  
1
Emilia Håårdh -08 Södra Vi IF
4.59
2
Tindra Modig -08 IK Hinden
4.51
3
Jamilia Sohlberg -08 FIK Färjestaden
4.14
4
Jenna Jonasson -08 Södra Vi IF
4.13
5
Nike Tibbling -08 GoIF Tjalve
3.98
6
Selma Hagelberg -08 IFK Växjö
3.60
3.57
7
Felicia Bjärnlöf -08 Eksjö Södra IK
3.60
3.54
8
June Johansson -09 KA 2 IF
3.44
9
Elin Jonsson -09 Södra Vi IF
3.32
10
Molly Keinvall -08 FIK Färjestaden
3.02
11
Tove Börjesson -09 Eksjö Södra IK
2.96
12
Sagali Jidefur -08 Högby IF
2.82
13
Fanny Åkerberg -09 Storådalens SK
2.61
14
Inez Hellsaeus 09 IFK Sävsjö
2.58
15
Nelly Keinvall -09 FIK Färjestaden
2.55
16
Nellie Elofsson -10 Eksjö Södra IK
2.53
17
Johanna Jämtin -08 FIK Färjestaden
2.03