<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Hornsjön Runt 2016
 
Datum: Lördag 23 juli. Plats: Pensionat Hornsjön, Norra Öland. Arrangör: Högby IF
Tävlingsledare: Calle Nilsson, Tidtagning: Markus Andersson, Väder: Soligt och 26°C
Deltagare: 441 st (ifjol 471 st). Synpunkter till: friidrott@hogbyif.se
 
Plac Namn Född Förening/Org/Ort Tid Start-nr
           
  Män 11km        
1 David Nilsson 87 Högby IF 0:34:47 92
2 Anton Rehn 92 Högby IF 0:36:58 114
3 Marek Poszepczynski 75 Busehem 0:38:16 223
4 Johan Sandler 76 Fredrikshofs FIF 0:39:04 120
5 Claes Hydvall 79 Ocab RC 0:40:51 46
6 Olof Rooth 76 Brittatorps TK 0:41:16 115
7 Mikael Elfström 73 TwinPeaks Triathlon 0:42:23 820
8 Magnus Carlson 79 Söderåkra 0:42:44 10
9 Ondrej Blaha 86 AC Track & Field Brno 0:42:46 7
10 Pontus Holmberg 91 Ok Njudung 0:43:56 828
11 Ulf Yngvesson 64 FK Studenterna 0:44:05 664
12 Mats Dahlberg 68 Borås SK 0:44:07 18
13 Magnus Österberg 78 ÅS IF 0:44:08 682
14 Mehdi Khodayari 80 Högby IF 0:44:11 692
15 Erik Uhlander 87 Tovrida 0:44:16 613
16 Martin Sander 81 Bravura Sports Club 0:44:23 831
17 Rickard Gustavsson 81 Eksjö 0:44:43 37
18 Fredrik Persson 78 Solvikingarna 0:44:45 807
19 Magnus Thörewik 79 Hovslätt 0:44:48 837
20 Aron Lindesäng 81 Alvara IK 0:44:49 162
21 Jerker martinsson 81 Terrible thusdayas triathlon 0:44:55 815
22 Magnus Eriksson 74 Kexholms SK Åseda 0:44:59 24
23 Leif Johansson 67 OK Njudung 0:45:45 830
24 Hugo Peterson 83 Mellby runners 0:45:53 693
25 Viktor Tell 90 Ingarö IF 0:46:11 641
26 Anders Mårtensson 70 Kalmar OK 0:46:31 88
27 Johan Reberg 65 Högby IF 0:46:41 112
28 Jakob Forssmed 74 Turebergs FK 0:47:11 816
29 David Ardegård 79 Malmö Löp 0:47:21 842
30 Tom Höggren 69 TNT Norrköpning 0:47:24 674
31 Martin Johansen 74 Vargarna Trailrunners 0:47:27 295
32 Robert Bjurling 75 Team Ahlsell 0:47:28 6
33 Gustav Källmo 91 Stockholm 0:47:30 850
34 Linus Erlandsson 99 Oskarshamn 0:47:35 606
35 Olof Nauclér 82 Vallentuna 0:47:47 668
36 Anders Petersson 74 Team blekinge 0:48:06 101
37 Johan Meuller 66 Alvara IK 0:48:12 160
38 Kristofer Karlsson 72 Kungsbacka 0:48:35 659
39 Niklas Nilsson 83 Team Ahlsell 0:48:37 93
40 Fredrik Parkhagen 79 Borås 0:48:47 846
41 Samuel Thelin 72 Herrängslöparna 0:48:50 140
42 Kristofer Thelin 79 Herrängslöparna 0:48:52 150
43 Patrik Eriksson 73 Stigmännen OK 0:49:05 849
44 Fredrik Dahl 76 Team Ahlsell 0:49:06 17
45 Max Harriesson 66 Högby IF 0:49:08 168
46 Mattias Brobjer 81 Sävedalen 0:49:39 838
47 Robert Wreder 69 Västerås 0:49:44 134
48 Per Svensson 68 Blackstad IF 0:49:58 127
49 Teodor Bäckström 85 Hagets IF 0:50:05 646
50 Per Mosseby 74 Norra Stockholm Endurance 0:50:06 839
51 Anders Degerman 73 Blackstad IF 0:50:25 20
52 Björn Nordén 63 Radio baletten 0:50:29 819
53 Stefan Nilsson 75 Running Wild 0:50:36 94
54 Thore Alströmer 85 IK Siggarna 0:51:09 206
55 Hans Rask 72 Laneborgs Bygg 0:51:18 110
56 Jimmy Erlandsson 73 Oskarshamn 0:51:27 605
57 Niclas Kennestig 64 Oskarshamns SK 0:51:45 672
58 Emil Jeppsson 81 Alvara IK 0:51:46 48
59 Christian Jopt 78 Havana Club 0:51:56 53
60 Patrik Rask 75 Laneborgs klanen 0:52:02 111
61 Robert Green 85 Atea IFF 0:52:06 34
62 Oskar Westman 86 Helsingborg 0:52:07 812
63 Stefan Stenudd 72 Binnerbäck 0:52:11 212
64 Roberth Johansson 73 Bors SK 0:52:19 823
65 Magnus Johansson 71 Oskarshamn 0:52:27 52
66 Kristian Paananen 81 Mellböda 0:52:36 176
67 Stefan Carlsson 70 Team Granebo 0:52:51 222
68 Anders Lundqvist 68 Föra AIK 0:53:13 75
69 Magnus Åslund 79 Bromma 0:53:28 834
70 Billy Östlund 71 Rydaholm 0:53:32 234
71 Elias Olsson Svensson 96 Sköldinge IF 0:53:58 99
72 Markus Alfredsson 75 Lofta 0:54:06 827
73 Kalle Frimodt 81 Årsta 0:54:09 31
74 Erik Edward 85 Malmö 0:54:21 694
75 Magnus Svantegård 71 Team Framåt 0:54:30 125
76 Christer Nyzelius 74 Stuvsta Hills 0:54:31 95
77 Fredrik Nedmark 84 Degeberga 0:54:31 691
78 Håkan Lindberg 68 Salem 0:54:31 824
79 Magnus Ekberg 69 Täby IS 0:54:36 203
80 Simon Karlsson 91 Nässjö 0:54:40 57
81 Rikard Olsson 91 SushiGang 0:54:41 98
82 Simon Sjödin 74 Team Alvedsjö 0:54:41 121
83 Mats Asplund 66 Föra AIK 0:54:43 4
84 Jan Albertsson 64 Styrsö, Göteborg 0:54:59 836
85 Magnus Laneborg 75 Laneborgs Bygg AB 0:55:00 179
86 Viktor Nilsson 93 Vedby runners 0:55:05 615
87 Martin Mossberg 75 Nacka 0:55:10 236
88 Niklas Evaldsson 89 Högby IF 0:55:11 625
89 Henrik Jonsson 75 Karlskrona 0:55:12 246
90 Jimmie Carlsson 80 Älvsjö 0:55:15 11
91 Kristoffer Montenius 74 Rönninge 0:55:16 197
92 Jakob Thunell 70 Herrängslöparna 0:55:30 146
93 Manne Ekhöjd 83 Team Nacka Elit 0:55:34 677
94 Stefan Eriksson 60 Mälarhöjdens IF 0:55:38 822
95 Filip Harrysson 99   0:55:51 700
96 Marcus Wetter 79 Mellby runners 0:56:08 671
97 Günter Ruchatz 71 Kalmarpolisens IF 0:56:19 117
98 Daniel Colliander 78 Örebro 0:56:30 829
99 Jonas Persson 85 Degeberga Runners 0:56:36 802
100 Ulf Källstig 64 Kesnäsudden 0:56:41 261
101 Roger Jonsson 56 Älta 0:56:58 652
102 Jörgen Johansson 67 Jönköping 0:57:08 50
103 John Rådeström Engström 02 Kalmar Södra 0:57:19 643
104 Greger Backström 56 Mellby runners 0:57:24 675
105 Johan Edward 79 Nacka 0:57:36 696
106 Hans-Eric Fransson 64 Växjö 0:57:37 809
107 Sulaiman Mpagi 92 Borgholm 0:57:51 813
108 Johan Gustafsson 77 Mölndal 0:58:02 817
109 Jonas Bergqvist 83 Epishine 0:58:06 640
110 Mattias Östborg 73 Näsgatan RC 0:58:14 137
111 Linus Hedlund 80 Bälinge IF 0:58:16 648
112 Stefan Rohde 55 Högby IF 0:58:22 218
113 Per Häggblom 51 Hagets IK 0:58:25 649
114 Simon Karlsson 81 Kalmar 0:58:40 56
115 Robin Pettersson 00 Mellösa Kickers IF 0:58:55 109
116 Christer Grandin 63 Högby IF 0:59:01 33
117 Jens Nordström 76 Nordström IK 0:59:08 292
118 Mattias Norén 76 Busehem 0:59:09 216
119 Mats Bergqvist 63 Bentab 0:59:17 803
120 Klas Hendberg 77 Varberg 0:59:18 265
121 Fredrik Karlsson 74 Kumla 0:59:48 683
122 Ulf Nässlander 63 Lonesome Runners 1:00:12 96
123 Peter Söderlund 70 Friskis&Svettis Östersund 1:00:37 129
124 Håkan Pettersson 46 Högby IF 1:01:01 108
125 Johan Hagström 76 Hammarby IF 1:01:03 230
126 Leif Johansson 65 Xerox IF 1:01:06 633
127 Hugo Seborn 03 Kalmar Södra 1:01:07 639
128 Maurice Weber 80 Växjö 1:01:11 131
129 Daniel Norlander 76 GPIF 1:02:43 847
130 Edvin Wahlström 99 Kalmar 1:03:12 656
131 Stefan Wiberg 54 Rälla rebel runners 1:03:13 618
132 Mikael Lindberg 72 Salem 1:03:24 825
133 Kenth Ekstrand 60 Läckeby 1:03:51 658
134 Fredrik Sölving 70 Sollentuna 1:03:56 156
135 Stefan Hector 67 Huddinge 1:04:20 804
136 Bengt Mölleryd 58 DNU 1:04:23 89
137 Patrick Leuschner 74 Badenstedt SC 1:05:21 159
138 Leif Gerhardsson 55 Persnäs AIF 1:05:41 660
139 Rifat Ekici 83 Segelvägens löparsällskap 1:06:39 21
140 Niklas Larsson 75 Team Ahlsell 1:06:51 63
141 Peter Nielsen 69 Nordmarkens HC 1:07:43 614
142 Martin Andersson 84 Linneryd 1:08:02 653
143 Kjell Bergström 57 OK Njudung 1:08:32 634
144 Bo Nilsson 54 Högby IF 1:09:13 91
145 Claes Andersson 81 Växjö 1:09:20 2
146 Örjan Laneborg 70 Laneborgs Bygg AB 1:09:35 62
147 Ulf Olsson 59 Trekanten LC 1:09:44 205
148 Adam Wallén 03 Sollentuna 1:10:22 189
149 Göran Johansson 55 Lammhult 1:10:53 667
150 Daniel Svensson 74 Pokergänget Event 1:10:55 689
151 Ove Evaldsson 62 Högby IF 1:11:04 627
152 Anders Widén 49 OLG Säuliamt 1:11:53 132
153 Peter Westberg 59 Sollentuna 1:12:03 814
154 Hans Wahlström 48 Kalmar 1:12:46 657
155 Patrik Asp 66 ss04 1:13:30 3
156 Gösta Kullman 38 Färjestadens motion IF 1:14:10 811
157 Dan Rundqvist 67 Växjö LK 1:15:27 661
158 Erik Petersson 42 Färjestadens Motion 1:17:35 103
159 Åke Karlsson 51 IFK Borgholm veteran 1:22:44 58
           
  Kvinnor 11km        
1 Lisa Hedbäck 96 Högby IF 0:44:48 42
2 Karin Spjuth 72 IK hakarpspojkarna 0:45:10 277
3 Hanna Keiser 89 Enhörna IF 0:48:17 808
4 Malin Fredriksson 77 Kalmar OK 0:49:02 29
5 Cecilia Andersson 86 Fjugesta 0:49:22 1
6 Karin Frimodt 82 IF Linnéa 0:49:43 32
7 Cecilia Skånstad 71 Radio baletten 0:50:28 821
8 Marie Morlon 67 Csag Metz France 0:50:50 248
9 Ewa Johnsson 77 Glasriket RC 0:52:16 655
10 Amy Abraham 76 Ternible Tuesday 0:52:24 810
11 Ami Hertzman 60 Löttorps Fiskbod 0:52:46 638
12 Sofia Edward 89   0:54:21 697
13 Anna Lundgren 83 Glasrikets RC 0:54:32 73
14 Mia Thyberg 80 Livräddarna Göteborg 0:55:51 835
15 Annica Harrysson 72   0:56:10 699
16 Lotti Harriesson 65 Högby IF 0:56:55 169
17 Magdalena Pölder 98 IFK Sala 0:57:02 183
18 Hanna Strindhag 94 IFK Borgholm 0:57:51 805
19 Alice Lohmann 77 Lohmann Runners 0:58:08 636
20 Karolina Plesko 78 Strandtorp 0:58:11 250
21 Lisa Rosenqvist 89 Nässjö 1:00:14 116
22 Malin Lindhe 79 Gillberga 1:02:43 848
23 Charlotte Möller 85 She Rides 1:02:45 806
24 Annika Larsson 62 Danderyd 1:02:46 662
25 Lisa Häggblom 80 Bälinge IF 1:03:47 647
26 Iréne Rohde 56 Högby IF 1:05:08 217
27 Karolina Ekstrand 73 Rälla Rebel Runners 1:06:18 631
28 Susanne Yngvesson 67 Hornstull 1:06:30 665
29 Anna Lohmann 75 Lohmann Runners 1:06:49 635
30 Sofia Molin 71 Mölndal 1:07:08 85
31 Elisabeth Evaldsson 66 Högby IF 1:07:46 626
32 Susanne Wiberg 61 Rälla rebel runners 1:09:00 616
33 Emilie Morlon 93 CSAG Metz 1:09:59 249
34 Anna Sandell 71 Sollentuna 1:10:22 188
35 Anette Johansson 82 Kalmar 1:10:24 818
36 Åsa Odell Nordström 77 Nordström IK 1:10:31 293
37 Estelle Lundqvist 72 Vendelsö Runners 1:11:21 78
38 Annica Ronnmar 71 Ronneby 1:11:52 609
39 Gunnel Sigvardsson 62 Trekanten 1:12:48 204
40 Monica Hallberg 67 Täby 1:12:58 843
41 Anna Martinsson 02 Västerås 1:13:51 623
42 Rebecka Fransén 92 Nybro 1:14:06 25
43 Emma Kreü 82 Tokenäs RC 1:14:24 663
44 Ahn-Za Hagström 70 Stockholm 1:14:47 38
45 Lina Johansson 92 Borgholm 1:14:49 801
46 Sofie Loirendal 74 Högby IF 1:15:24 72
47 Ann-Charlotte Martinsson 73 Västerås 1:16:34 624
48 Maja Fjaestad 76 Nacka 1:16:44 237
49 Susanne Svensson 73 Runacademy 1:21:38 128
50 Yvonne Malmsten 65 IK Stern 1:23:55 83
51 Annette Hemlin 62 Löttorp 1:25:15 43
52 Svanhildur Jonasdottir 57 Nybro ski 1:25:22 617
53 Eva Josefsson 00 - 1:26:26 253
         
  Motion M/K 5,5km        
1 Erik Karlsson 98 Högby IF 19:42 685
2 Philip Jonsson 00 Kalmar 23:48 650
3 Ellen Cronqvist 92 Stockholm 24:23 16
4 Linnea Liljegren 95 Målilla-Mörlunda SKI 24:39 66
5 Ted Durdel 88 Kalmar 25:21 279
6 Kajsa Kassman 02 Linköping 25:39 654
7 Joakim Hallgrim 60 Enskede 26:27 41
8 Erik Zackrisson 68 Hörvik Runners 26:30 136
9 Sara Hill 93 Linköping 27:11 681
10 Thorbjörn Liljegren 63 Målilla-Mörlunda SKI 27:52 64
11 Claes Erixon 69 Adelsö IF 28:27 172
12 Magnus Eriksson 76 Vedby Runners 28:35 167
13 Carl Larsson 74 Stockholm 28:52 629
14 Julia Backström 83 Mellby runners 29:08 695
15 Andreas Johnsson 78 Mellby Runners 29:21 676
16 Camilla Lindström 71 Högby IF 29:33 686
17 Joakim Fredriksson 72 Kalmar OK 29:36 27
18 Sarah Rådeström 90 Ingarö IF 29:39 642
19 Simon Östborg 05 Högby IF 30:10 138
20 Linda Wetter 82 Mellby Runners 30:17 673
21 Anna Cronqvist 01 Västerås 30:59 15
22 Sara Johansson 82 Lammhult 31:00 666
23 Elvira Laneborg 76 Laneborgs Bygg AB 31:07 180
24 Therése Norén 79 Busehem 31:10 213
25 Oskar Svensson 04 Kumla 31:19 690
26 Madeleine Larsson 73 Vedby Runners 31:44 171
27 Ingrid Häggblom 85 Hagets IF 32:00 644
28 Anna Häggblom 82 Hagets IF 32:00 645
29 Fredrik Molin 69 Göteborg 32:13 651
30 Jonna Karlsson 05 Kalmar 32:15 54
31 Carina Lindblad 63 Kalmar 32:29 67
32 Sofie Bergkvist 55 Herrängslöparna 32:33 143
33 Jeanette Hallgrim 78 Lidingö 32:36 40
34 Emma Källstig 94 Lund 32:37 260
35 Fredrik Lyrberg 71 Tokerum 32:43 833
36 Mari Ekstrand 86 Degerberga Byggtjänst 32:46 844
37 Madelene Ekstrand 76 Degerberga Byggtjänst 32:46 845
38 Linda Bradley 73 Stockholm 33:02 628
39 Eva Thunell 74 Herrängslöparna 33:04 145
40 Henrik Wåhlin 99 Kumla 33:23 135
41 Kjell Casserfelt 43 Danderyd sim 33:34 13
42 Karin Adolfsson 82 Mellby Runners 33:35 670
43 Ellinore Edlund Gustavsson 99 Mantorp 33:40 680
44 Joakim Gustavsson 66 Mantorp 33:41 679
45 Hanna Lundqvist 78 Ålkistan 33:45 186
46 Fredrik Rylander 71 Vedby Runners 33:50 165
47 Clara Holm 97 Stockholm 33:51 219
48 Louise Morlon 95 CSAG Metz Frankrike 34:16 247
49 Per Örninge 61 Tokerum 34:30 832
50 Karin Bradley 75 Stockholm 34:37 630
51 Sandra Jonsson 80 Stockholm 34:41 210
52 Carl Lundqvist 68 Vendelsö Runners 34:47 76
53 Zoltan ERedics 58 Ungerska veteraner 34:53 840
54 Emelie Svedberg 93 Borås 34:57 281
55 Malin Swedberg 69 Kalmar 35:00 280
56 Rut Casserfelt 60 Stocksund 35:29 14
57 Roland Karlsson 61 Nässjö 36:59 55
58 Conny Nilsson 77 Lohmann Runners 37:38 637
59 Anna Boldt 67 IFK Sala 37:56 185
60 Lars Adolfsson 46 Mellby Runners 38:23 669
61 Helena Nordander 61 Bruchs Maxflickor 38:33 151
62 Eva Lövgren 60 Kesnäsudden 38:46 262
63 Maria Carlsson 65 Nässjö 39:27 12
64 Jörgen Nilsson 68 Team Nilsson 39:29 154
65 Inger Olsson 59 Vingåker 39:37 97
66 Lena Wilmo 64 Wilmo's Gym 40:16 841
67 Jorge Hernandez 57 Växjö 40:20 44
68 Maria Fallsta 63   40:26 698
69 Bertil Rask 43 Laneborgs Bygg 40:33 632
70 Karin Thelin 78 Herrängslöparna 40:48 148
71 Jennie Sölving 73 Sollentuna 41:01 826
72 Maria Reberg 60 Furulund 41:55 113
73 Bernt Carlsson 33 Persnäs AIF 42:04 878
74 Lukas karlsson 04 Kumla 42:28 684
75 Jennie Karlsson 79 Kumla 42:36 687
76 Elisabet Svensson 73 Kumla 42:37 688
77 Martin Hill 96 Katrineholm 43:52 45
78 Sara Meuller 64 Alvara IK 45:20 161
79 Tina Magnusson 56 Växjö 47:43 82
80 Jenny Lindell Gunnarsson 72 Löttorp 51:55 69
81 Jimmy Gunnarsson 87 Högsrums FF 51:57 35
82 Gunnar Gustafsson 47 Stockholm 1:18:24 622
83 Lena Eriksson 48 Stockholm 1:18:45 621
         
  P15 2,9km        
1 Anton Axelsson 01 Hässelby SK 10:13 5
2 Anton Hermansson 02 Högby IF 10:50 264
3 John Åstrand 01 Essvik AIF 11:15 266
         
  F15 2,9 km        
1 Emilia Wikner 01 Tranås AIF 13:41 133
2 Ida Hansson 02 Bors SK 16:30 289
3 Emmie Johansson 04 Bors SK 16:30 283
         
  P13 2,9 km        
1 Leo Nilsson 03 Högby IF 11:23 139
2 Erik Liljegren 03 Målilla-Mörlunda SKI 11:32 65
3 Melker Eriksson 04 Växjö 12:42 288
4 Emil Edberg 04 Boo Hockey 13:06 173
5 Albert Rönnell 07 Hammarby IF 13:44 199
6 Nils Hansson 04 Bors SK 14:42 290
7 Elliott Lundqvist 03 Vendelsö Runners 15:30 77
8 William Nilsson 03 Boo 16:12 603
         
  F13 2,9 km        
1 Maja Fredriksson 04 Kalmar OK 13:18 28
2 Alice Lindgren 04 Umedalens IF 13:23 224
3 Eira Kjellnäs 04 Åkersberga SK 14:37 195
4 Anna Rejler 04 Rejlers IF 15:01 297
5 Sonja Thunell 04 Herrängslöparna 16:40 144
6 Annie Gleisner 03 Kalmar OK 17:12 255
7 Fanny Welinder 06 Brommagymnasterna 17:13 198
         
  P11 1,5 km        
1 Noah Petersson 05 Kalmar RC Triathlon 5:40 286
2 Daniel Åstrand 05 Njurunda SK 5:45 267
3 Noel Krantz 05 Sävedalen AIK 6:24 239
4 Alexander Langsbo 06 Bäckseda IF 6:34 269
5 Theo Eriksson 06 Växjö 6:38 287
6 Malte Thelin Bergkvist 05 Herrängslöparna 6:49 141
7 Lasse Leuschner 05 Badenstedt SC 6:51 157
8 Calle Wikefeldt 06 Täby 6:51 270
9 Manne Andersson 06 Alvara IK 6:53 163
10 Emil Sjöstrand 06 Mörtelek 7:35 192
11 Carl Östlund 05 Rydaholm 8:49 233
12 Oskar Warnestam 06 Laneborgs Bygg AB 9:51 604
13 Vilhelm Sölving 06 Sollentuna 11:50 619
         
  F11 1,5 km        
1 Alma Fredriksson 06 Kalmar OK 6:11 26
2 Anja Svensson 05 Blackstad IF 6:23 126
3 Linnéa Hermansson 05 Högby IF 6:33 263
4 Elin Rejler 06 Rejlers IF 6:45 298
5 Anja Persdotter 05 Gripen Crossfit 7:03 256
6 Karolina Pölder 05 IFK Sala 7:25 184
7 Alva Ardegård 06 Gnistan 7:30 608
8 Filippa Wallén 05 Sollentuna 7:33 191
9 Sonja Rooth 05 Brittatorps TK 7:39 258
10 Clara Ösund 06 DSK 7:42 610
11 Tilde Ösund 06 DSK 7:46 611
12 Alice Degerman 06 Blackstad IF 8:03 19
13 Jonna Petersson 05 Team Petersson 8:03 105
14 Leia Hydvall 06 Ocab RC 8:12 620
15 Linnea Rydqvist 06 Kalmar 8:39 119
16 Linnéa Norén 06 Busehem 8:47 214
         
  P9 1,5 km        
1 Olle Sjuth 07 IK Hakarpspojkarna 6:05 276
2 Jack Krantz 07 Sävedalens AIK 6:09 238
3 Elvin Edberg 07 Boo Hockey 6:22 174
4 Albert Hagmyr 07 Täby 6:24 235
5 Elton Johansson 07 Bors SK 6:25 282
6 Lucas Ekstrand 07 Degeberga SK 6:50 607
7 Noel Sjöstrand 08 Mörtelek 7:04 193
8 Albin Lindell 07 Myresjö IF 7:09 240
9 Enzo Hallman 07 IK Hakarpspojkarna 7:09 278
10 Allan Plesko 09 Strandtorp 7:17 252
11 Vincent Ekberg 07 Täby IS 7:20 201
12 Eric Friberg 08 Habo 7:21 152
13 Anton Stenberg 09 Sävedalen IF 7:22 244
14 Axel Eriksson 07 Kexholms SK Åseda 7:23 23
15 Gustav Mauleon-Stenudd 07 Binnerbäck 7:31 211
16 Carl Friberg 09 Habo 7:51 153
17 Emil Norén 08 Busehem 7:57 221
18 Axel Thunell 09 Herrängslöparna 8:18 147
19 Oscar Hjalmarsson 09 Binnerbäck 8:27 225
20 Mattis Andersson 08 Alvara IK 8:31 164
  Atle Kjellnäs 07 Åkersberga Bröt 194
         
  F9 1,5 km        
1 Saga Fredriksson 08 Kalmar OK 6:47 30
2 Märta Rooth 07 Brittatorps TK 6:57 257
3 Vera Laneborg 07 Laneborgs Bygg AB 7:11 178
4 Alice Gleisner 08 Kalmar OK 7:49 254
5 Elin Petersson 07 Team Petersson 7:50 102
6 Ellen Thelin 08 Herrängslöparna 7:50 149
7 Signe Thelin Bergkvist 07 Herrängslöparna 8:10 142
8 Astrid Molin 08 Mölndal 8:17 84
9 Vera Ekberg 09 Täby IS 8:21 202
10 Mira Hagström 08 Hammarby IF 8:28 229
11 Lova-Lee Hydvall 08 Ocab RC 8:58 612
12 Amanda Jonsson 06 Karlskrona 9:00 243
13 Joséphine Lundqvist 07 Vendelö Runners 9:07 80
14 Ebba Hagström 07 Stockholm 9:12 39
15 Ellinor Jonsson 08 Karlskrona 9:19 245
           
  P/F 7år 700 m     Ingen  
  Agnes Eriksson 10 Kexholms SK Åseda tidtag- 22
  Wilja Gunnarsson 13 Högsrums FF ning 36
  Malva Jeppsson 11 Alvara IK   49
  Judith Laneborg 08 Laneborgs Bygg AB   59
  Ruben Laneborg 12 Laneborgs Bygg AB   60
  Thure Laneborg 10 Laneborgs Bygg AB   61
  Emrik Lindell 08 Löttorp   68
  Alexander Loirendal 12 Högby IF   70
  Joshua Loirendal 10 Högby IF   71
  Alma Lundqvist 11 IK Sisu   74
  Simon Lundqvist 12 IK Sisu   81
  Theo Moore 09 Nacka   86
  Tim Moore 12 Nacka   87
  Alfred Nilsson 11 Löttorp   90
  Mary Parsons 08 Hindås   100
  Manfred Petersson 11 Team Petersson   106
  Svea Petersson 10 Rälla Rebel Runner's   107
  Axel Rydqvist 09 Kalmar   118
  Arvid Sjölid 10 Hindås   122
  Valter Sjölid 08 Hindås   123
  Julie Sölving 08 Sollentuna   155
  Bjarne Leuschner 09 Badenstedt SC   158
  Selma Rylander 12 Vedby Runners   166
  Axel Rask 10 Laneborgs Bygg   170
  Edvard Edberg 11 Boo Hockey   175
  Eino Paananen 13 Mellböda   177
  Alice Tillberg 11 vedbyskogsvägen 90   181
  Emilia Karlsson 10 Vedbyskogsvägen 90   182
  Hedvig Lundquist Määttä 10 Ålkistan   187
  Alex Wallén 11 Sollentuna   190
  Kalle Montenius 10 Rönninge   196
  Eskil Rönnell 10 Hammarby IF   200
  Edward Hindenburg 09 Nacka   207
  Moa Kristensen Österberg 09 Löttorp   208
  Tuva Kristensen Österberg 09 Löttorp   209
  Natalie Norén 11 Busehem   215
  Agnes Norén 10 Busehem   220
  Moa hjalmarsson 10 Binnerbäck   226
  Melwin Weiman 09 Byxelkrok   227
  Max Weiman 10 Byxelkrok   228
  Emilia Torstensson 10 Torslunda   231
  Eric Östlund 11 Rydaholm   232
  Hjalmar Lindell 12 Myresjö IF   241
  Stina Plesko 13 Strandtorp   251
  Edith Rooth 12 Brittatorps TK   259
  Olle schrewelius 10 Värnamo   268
  Alice Nyberg 13 Segelvägens löparklubb   273
  Tuva Johansson 10 Högby IF   271
  Anna Spjuth 09 IK Hakarpspojkarna   275
  Roy Johansson 14 Högby IF   272
  Erik Nilsson 13 Höbgy IF   274
  Ingemar Nordström 12 Nordström IK   291
  Lovisa Svantegård 11 Team Framåt   294
  Gustav Rejler 09 Rejlers IF   296
  Mattis Ardegård 09 Backaryd   299
  Erik Nilsson 13 Högby IF   300
  Lucas Hedlund 13 Bälinge IF   601
  Amanda Hedlund 10 Bälinge IF   602
  Cate Larsson 09 Stockholm   285
  Nadja Bradley Wessel 09 Stockholm   284