<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
 
Datum: Lördag 27 aug 2016. Plats: Stortorget, Kalmar. Arrangör: Högby IF.
Tävlingsledare: Calle Nilsson. Tidtagning: Markus Andersson. Väder: Stjärnklart, 18°C.
Anmälda: 1425 st (ifjol 1474), I mål: 1288 st (ifjol 1354)
Synpunkter till friidrott@hogbyif.se
 

 

Utlottade priser Pris
Nr 225 Sébastien Daudi-91, Kalmar BRA-flyg, 2 pers
Nr 476 Linnea Hoffer Holmgren-93, Kalmar Best Western Hotell, presentkort
Nr 854 Ingela Magnusson-65, 24FitClubTorsås Kött & Bar, presentkort
Nr 1152 Johan Skoglund-89, Kalmar Kaj4 Färjestaden, presentkort
Nr 1362 Daniel Rylander-75, Byteatern Niro löpcoaching, presentkort

Plac Namn Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
           
  Män 4,9km        
1 Otmane Nait Hammou 95 Möre Hotell Asylboende IF 15:18 1423
2 Omar Mohamed Ismael 00 Högby IF 15:21 882
3 Ludvig Bjurelid 00 Högby IF 15:38 129
4 Erik Karlsson 98 Högby IF 15:39 674
5 Oliver Wykman 94 Högby IF 15:50 1323
6 Michael Hartzell 88 Kalmar 16:51 445
7 Mattias Håkansson 79 Glasrikets RC 17:05 1356
8 Johan Karlsson 79 Hossmo RC 17:21 686
9 Ondrej Blaha 86 AC Track & Field Brno 17:28 137
10 Emil Karlsson 99 Kalmar RC Triathlon 17:33 672
11 Linus af Wåhlberg 90 Ölands SK 17:43 13
12 Fredrik Nilsson 97 Nybro Skidklubb 17:44 916
13 Simon Lindblom 01 Kalmar RC Triathlon 17:45 1376
14 Martin Kling 78 FIK Färjestaden 17:47 726
15 Sebastian Warrebäck 81 Hossmo RC 17:49 1375
16 Tobias Broberg 85 Kalmar 17:55 166
17 Reza Rezai 97 Hero Sverige 18:00 1060
18 Leo Sepp-Martinsson 89 Mäklarringen 18:01 1133
19 Markus Rosenlund 73 Rinkabyholm 18:25 1350
20 Jonatan Andersson 90 Kalmar 18:27 46
21 Jimmie Johansson 90 Ocab RC 18:29 567
22 Hasib Hakimi 97 Hero Sverige 18:38 426
23 Alexander Leskovec 64 Glasrikets RC 18:38 774
24 Johan Berg 87 Umara Sports Club 18:40 104
25 Tobias Johansson 81 Emmaboda Verda 18:42 605
26 Anders Nihlstedt 89 Kalmar SK 18:50 902
27 Mikael Pettersson 80 Holmgrens Bil AB 18:50 1029
28 Winne Strömqvist 79 Gangsta Runners 18:57 1182
29 Anton Söderström 95 KFUM Kalmar HK 19:00 1236
30 Lucas Nilsson 00 Högby IF 19:00 1404
31 Kevin Sandebäck 21 CL 98 19:04 1120
32 Jonathan Karlberg 99 Cl98 19:07 662
33 Stefan Unosson 60 Kalmar RC Triathlon 19:08 1263
34 Fardin Andar 00 Comenius 19:09 37
35 Niklas Karlsson 83 Axa SC 19:10 705
36 Jacob Kristoffersson 95 Kalmar rc 19:11 730
37 Magnus Lövgren 69 Team Lövgren 19:13 847
38 Ulrick Hultman 68 Rälla Rebel Runners 19:14 497
39 Rickard Lavado 89 Kalmar 19:16 771
40 Andreas Johansson 89 Tråden AB 19:16 1392
41 Mattias Almswik 73 Färjestadens GoIF 19:17 33
42 Fredrik Dahl 76 Team Ahlsell 19:17 215
43 Marcus de Graaf 91 Kalmar 19:23 229
44 Anton Erlandsson 93 Kalmar 19:24 308
45 Noa Pettersson 05 Comenius 19:25 1031
46 Linus Carlsson 87 Tvmk 19:26 195
47 Albert Asterhed Jarfjord 92 IFK Sävsjö 19:28 81
48 Martin Hjälteryd 91 Kalmar 19:30 472
49 Henrik Skoog 79 Högbo Gif 19:31 1351
50 Viktor Skobe 72 Kalmar OK 19:35 1151
51 Wincent Franzén 99 Högsby 19:37 354
52 Linus Fransson 99 Kalmar 19:38 346
53 Anders Johansson 75 Fluffy Bunny Feet RC 19:38 546
54 Filip Karlsson 96 Läckeby GoIF 19:40 678
55 Anders Sjökvist 72 Borgholm Running Club 19:41 1145
56 Philip Jonsson 00 X 19:43 1357
57 eshaq haydari 99 Kalmar 19:45 448
58 Hampus Svahn 03 Kalmar RC Triathlon 19:48 1424
59 Noah Imbratt 10 Lindsdal 19:51 519
60 Christopher Boman 83 Lindås 19:52 152
61 Henric Cedeskog 89 friskis och svettis kalmar 19:55 1425
62 Christian Svensson 78 Långasjö 19:56 1208
63 Patrik Johansson 78 Hultsfred 19:57 596
64 Zaher Merzaye 00 MYCKE GUTT IF 19:57 871
65 Philip Kämpe 04 Kalmar RC 19:59 743
66 Ola Bengtsson 76 Kalmar 20:02 99
67 Patrik Gustafsson 83 Kalmar 20:04 411
68 Tobias Josefsson 74 Trimate SK 20:09 648
69 Filip Röstberg 32 Super Squad 20:09 1106
70 Mats Samuelsson 59 AXA SC 20:11 1116
71 Robert Samuelsson 81 Oskarshamn 20:11 1117
72 Dennis Jonsson 90 Hulterstads AIK 20:13 631
73 Bilal Safi 99 MYCKE GUTT IF 20:13 1108
74 Marcus Eriksson 81 Högsrums FF 20:14 299
75 John fridolfsson 88 Torsås OK 20:16 360
76 Jonathan Lindmark 80 Lindmark&Partner 20:16 1352
77 Philip Axelsson 98 Ljunbyholm 20:17 91
78 Daniel Lundgren 75 Torsås 20:22 834
79 Emil Jeppsson 81 Alvara ik 20:23 540
80 Victor Brandén 83 Wilson Creative 20:26 161
81 Johan Claesson 90 Rockneby 20:28 207
82 Per Janvig 77 Läckeby 20:30 1382
83 Azizullah Husseini 00 MYCKE GUTT IF 20:34 499
84 Johan Carlsson 71 Kalmar 20:35 193
85 Mattias Krusell 74 Lonesome Runners 20:36 731
86 Christian Axelsson 79 Klavreström 20:37 85
87 Fredrik Backskär 74 Mönsterås 20:41 94
88 Oskar Ottosson 10 Kalmar fmpk 20:41 991
89 Isak Hagberg 20 Kalmar OK 20:43 423
90 Max Harrieson 66 Högby IF 20:44 440
91 Fredrik Hallin 78 North Creek Street Runners 20:45 430
92 Adrian Skobe 11 Kalmar OK 20:47 1150
93 Niklas Olsson 85 Europcar 20:49 978
94 Timmy Håkansson 92 Nybro 20:51 1405
95 Henrik Johansson 79 Kalmar 20:53 564
96 abulfazl khawari 99 Kalmar 20:56 720
97 David Petersson 88 Trimate SK 20:58 1010
98 Sayed Saabiulla Mohammadi 99 MYCKE GUTT IF 20:59 883
99 Jamal Ahmedi 98 MYCKE GUTT IF 21:00 17
100 Andreas Jonasson 79 Elitmontage 21:00 621
101 Daniel Rylander 75 Byteatern 21:00 1362
102 Jocke Henningsson 71 Kalmar 21:01 461
103 Henrik Karlsson 80 Elitmontage 21:01 683
104 Jim björnsson 83 Trekanten 21:02 135
105 mohammad hussini 00 Kalmar 21:02 500
106 Hjalmar Bengtsson 06 Kalmar 21:03 96
107 Freddy Rodriguez 58 Barcelona 21:05 1071
108 Daniel Cedeskog 89 Friskis & Svettis Kalmar 21:07 201
109 Johan Malmkvist 80 Elitmontage 21:07 265
110 John Eliasson 76 Team vändplan 21:09 264
111 Stefan Nilsson 85 Mörlunda Bönderna 21:09 934
112 Henrik Andersson 72 Nybro Ski 21:11 44
113 Robin Johnsson 92 ELBOLAGET 21:12 618
114 Sébastien Daudi 91 Kalmar 21:13 225
115 Carl Wiede 98 Super Squad 21:13 1310
116 Christoffer Löfberg 75 Kung CG's 21:16 840
117 yasin enayat 99 Kalmar 21:17 271
118 Lars Ritzén 71 Oskarshamn 21:19 1068
119 Philip Svanholm 89 Kalmar 21:19 1201
120 Jörgen Johansson 76 Gullabo SK 21:21 570
121 Daniel Sjöberg 79 Vassmolösa 21:21 1142
122 Nicklas Karlsson 69 Hornsö Triathlon 21:22 704
123 Karl Andersson 93 Hero Sverige 21:24 48
124 Rasmus Djerf 93 Elovent 21:25 232
125 Björn Erskhans 78 Elovent 21:25 315
126 Johan Schmitz 84 Eneryda 21:25 1407
127 Benjamin Knezevic 95 Kalmar 21:25 1418
128 Joakim Axelsson 00 Föra AIK 21:28 88
129 Petter Hulthen 89 Kalmar 21:28 495
130 Noah Pettersson 40 Kalmar 21:28 1032
131 Niclas Kennestig 64 Oskarshamns SK 21:32 717
132 Hugo Unosson 03 Kalmar OK 21:32 1262
133 Andreas Jonsson 83 Kalmar 21:33 627
134 John Averhäll 84 Parismåla, Nybro 21:36 84
135 Johan Karlsson 61 Lyckeby 21:38 685
136 Bjarne Lindberg 77 Kalmar 21:38 786
137 Stefan Ahlman 73 Kalmar 21:39 1396
138 Simon Annerbrink 82 Kalmar RC Triathlon 21:41 69
139 Kristoffer Axelsson 76 Oskarshamn 21:43 90
140 Mikael Johansson 84 Anders Trafikskola 21:44 592
141 Johan Ericsson 69 Europcar 21:45 281
142 Lorentz Franzén 02 Högsby 21:46 350
143 roger anttila ek 65 Kalmar 21:47 70
144 Albin Johansson 03 Kalmar 21:47 543
145 Alexandros Simeonidis 90 Kalmar 21:47 1138
146 Alexander Chatila 03 Elbolaget 21:49 205
147 Sammy Chatila 76 Elbolaget 21:49 206
148 Henrik Nilsson 88 Mönsterås 21:50 917
149 Viktor Johansson 01 Ljungbyholms Goif 21:53 608
150 Joel Pålsson 98 ingen 21:55 1043
151 Sulaiman Mpagi 92 BSFÄ 21:57 885
152 Stefan Olsson 73 Slimos Löpargrupp 22:00 979
153 Peter Atterback 82 Kalmar 22:01 83
154 Dan Lindman 89 Kalmar RC 22:01 807
155 Christian Lockström 68 Silverdalen 22:03 823
156 Oscar Gottfridsson 79 TVMK 22:10 377
157 Magnus Gustavsson 63 Millimeterbygg 22:11 419
158 Joakim Fröjd 78 Glasrikets RC 22:12 363
159 Oleg Gumeniuk 89 ProposalsFactory AB 22:13 389
160 Emil Söderström 83 Tengbom arkitekter 22:13 1237
161 Johan Granath 77 Granaths solsida 22:15 378
162 Jon Björklund 78 Comenius 22:16 132
163 Eric Sundquist 96 Kalmar 22:16 1408
164 Niclas Borgryd 87 Kalmar 22:17 157
165 Erik Carlson 01 Vassmolösa 22:20 189
166 Kawan sumbul 21 Söderåkra 22:20 1196
167 Oskar Lindblom 05 Kalmar Sim & RC Triathlon 22:20 1377
168 Erik Karlsson 80 Elitmontage 22:22 675
169 Carl Löfström 87 Timmernabben 22:23 842
170 Jonathan Konradsson 20 Kalmar 22:25 729
171 Mikael Orrebrink 74 Kalmar RC 22:25 984
172 Henrik Halling 77 Nybro 22:26 433
173 Albert Gunnarsson 99 Kalmar 22:28 391
174 Niclas Nieminen 85 BK Bore 22:28 901
175 Marcus Ingvarsson 88 Umara sports club 22:29 521
176 oskar emilsson 88 Kalmar 22:30 270
177 Henrik Öberg 74 Runacademy 22:32 1341
178 Niklas Evaldsson 89 Högby IF 22:33 317
179 Lars-Erik Larsson 85 Anders Trafikskola 22:33 763
180 Mikael Larsson 70 Comenius 22:33 765
181 Hasan Cetina 68 Slimos löpargrupp 22:39 204
182 Ambjörn Pernius 73 Oskarshamn 22:39 1002
183 Viktor Gustavsson 92 glasrikets rc 22:40 1410
184 Kristoffer Jakobsson 85 ELBOLAGET 22:41 533
185 Elof Einarsson 04 Kalmar 22:45 1388
186 Tomas Skiöld 82 Axa sc 22:47 1149
187 Mats Hammar 82 Board Game Society 22:49 434
188 Adam Kamsten 86 Nybro 22:49 659
189 Emil Johansson 01 Föra AIK 22:51 558
190 Carl-gunnar Bergh 60 Ljungbyholm 22:52 110
191 Christer Karlsson 71 EIK Nybro 22:52 670
192 Oskar Karlsson Kernholt 06 Nybro 22:52 712
193 Jonathan Axelsson 20 Bergkvara AIF 22:53 89
194 Reine Axelsson 70 Bergkvara 22:53 93
195 Karl Wahlgren 01 Lindsdals IF 23:00 1278
196 David falk 86 Tengbom arkitekter 23:01 324
197 Mats Wåhlin 81 Kalmarkalmar 23:02 1325
198 Simon Östborg 50 Näsgatan RC 23:02 1346
199 Julius Voigt 95 Dresden 23:02 1422
200 Samir Nazdraj 83 Kalmar 23:03 1417
201 Lucas Adolfsson 04 Kalmar 23:04 9
202 Ville Adolfsson 08 Kalmar 23:04 12
203 Dennis Andersson 89 Kalmar 23:07 41
204 Erik Einarsson 04 Kalmar 23:10 1389
205 Erik Andersson 92 Team Vörehult 23:14 1411
206 Alexander Harrysson 87 Braaap 23:19 442
207 emil andersson 78 Bk Bore 23:20 42
208 Peter Billberg 63 Högby IF 23:21 1370
209 Robin Lenz 93 Kalmar 23:24 773
210 Henrik Skeppland 75 Kalmar Simsällskap 23:24 1412
211 Oscar Vilhelmsson 91 Kalmar 23:26 1272
212 Malte Jacobsson 92 Elovent 23:28 528
213 Simon Strand 70 Högby IF 23:28 1171
214 Lasse Nilsson 67 Mossgatan RC 23:29 922
215 Lars Johansson 66 Kalmar Tk 23:30 571
216 Emil Löfström 83 Kalmar 23:31 843
217 Melvin Eriksson 01 Lindsdals IF 23:33 300
218 Ludwig Rundgren 00 Elbolaget 23:41 1099
219 Andreas Svendsby 88 Södra IF 23:41 1202
220 Thomas Modin 82 Kalmar 23:42 881
221 Daniel Serell 87 Alstermo 23:42 1134
222 Richard Johansson 72 Kalmar 23:43 600
223 Daniel Nilsson 85 Kalmar 23:43 910
224 Fredrik Pouzar 89 Elovent 23:44 1040
225 Magnus Bolmgren 79 Kalmar 23:46 151
226 Krister Eriksson 87 Kalmar 23:47 296
227 Anders Loell 85 Jämjö 23:47 824
228 Per Håkansson 63 Runacademy IF 23:50 507
229 Victor Olsson 31 Trekanten 23:50 981
230 Christian Johansson Askling 80 Karlskrona 23:51 610
231 Johnny Käldström 77 Rockneby 23:51 741
232 Conny Söderberg 67 Ljungbyholm 23:51 1227
233 Ali abulfazly 99 Kalmar 23:58 3
234 joakim tisell 79 kalmar 24:01 1253
235 Andreas Franzén 77 Nybro 24:02 1403
236 Victor Larsson 00 Kalmar 24:03 769
237 isak Gunnarsson 30 Halltorp 24:05 392
238 Kalle Mylläri 74 Mönsterås 24:06 887
239 Nicky Martinsson 94 Nybro 24:07 865
240 Emil Wallgren 10 Mörbylåga goif 24:07 1286
241 Erik Wallgren 99 Mörbylånga goif 24:07 1287
242 Pontus Steinvall 69 Mortorp IF 24:09 1413
243 Frans Wahlström 61 Lindsdals IF 24:14 1283
244 Robin Pettersson 51 Mellösa Kickers IF 24:15 1033
245 Filip Sangefors 20 Kalmar 24:15 1122
246 Erik Edman 93 Stockholm 24:16 240
247 Gustav Larsson 04 Kalmar 24:17 761
248 Mats Arvidsson 67 Kalmar 24:18 79
249 Oskar Johansson 98 Föra AIK 24:19 594
250 Joakim Emilsson 84 Kalmar 24:21 269
251 Linus Månsson 94 Karlskrona 24:21 889
252 Simon Lilja 93 Kalmar 24:22 778
253 Markus Johansson 92 Färjestaden 24:23 588
254 Michael Jonsson 86 TheRunningFox 24:24 638
255 Andris Lapsa 88 Vassmolösa 24:24 756
256 Mathias Hellström 69 Kalmar 24:26 1367
257 Per Jonsson 58 Wsp 24:28 641
258 Christer Karlsson 74 Landsbro 24:28 1397
259 Pelle Sederkvist 70 Kalmar 24:29 1130
260 Tobias Claesson-Roback 87 Oskarshamn 24:30 208
261 Martin Andersson 93 Kalmar 24:32 55
262 Johan Kullman 78 Smedby 24:33 735
263 Joakim Stenborg 70 Brothers In Arms 24:33 1164
264 Lars Stålgren 72 Orrefors 24:34 1194
265 Fabian Lindqvist Dervå 01 Kalmar 24:36 810
266 Linus Strümpel 22 Lispundet IF 24:37 1175
267 Uwe Meyer 69 Kalmartech 24:41 872
268 samir fazli 00 Kalmar 24:43 325
269 Joakim Gustafsson 68 Vissefjärda Gif 24:43 401
270 Fredrik Gislander 98 Kalmar 24:44 374
271 Ronnie Nilsson 73 Kalmar 24:46 930
272 Jörgen Israelsson 62 Grönskåra 24:47 525
273 Roland Karlsson 56 Älmhult 24:47 707
274 Adam Kämpe 68 Kalmar RC 24:47 742
275 Sigge Oscarsson 80 Gladiatorn 24:48 985
276 Olle Blomgren 93 Kalmar 24:49 142
277 Linus Eriksson 83 Kalmar 24:49 297
278 Henrik Mattsson 78 Karlskrona 24:49 867
279 Kristoffer Lindkvist 83 Trekanten 24:49 805
280 Elias Eriksson 07 Kalmar 24:52 288
281 John Eriksson 63 Kalmar 24:52 295
282 Dennis Svensson 80 Kalmar 24:52 1209
283 Johannes Schrewelius 70 Kalvhangensboxceneter 24:53 1128
284 Oskar Söderberg 94 Påryd 24:54 1230
285 Jimmy Erlandsson 83 Kalmar 25:00 311
286 Joar Jansson 95 Strapatz 25:00 537
287 Johan Nilsson 68 Villa Balltorp 25:00 919
288 Marcus Andersson 83 Kalmar 25:02 51
289 Thomas Ahlström 82 Emmaboda Verda OK 25:03 15
290 Filip Eriksson 93 Elovent 25:04 290
291 Jonas Karlsson 78 Kalmar 25:06 687
292 Tore Andersson 56 Järnforsens Fiskeklubb 25:07 63
293 Emil Lindström 01 Torsås 25:08 813
294 Leo Nilsson 50 Kalmar 25:09 923
295 William Wassmo 40 KFUM Kalmar HK 25:11 1295
296 Peter Månsson 65 Wellness Kalmar 25:11 1381
297 Mattias Blomberg 71 Elgiganten 25:14 140
298 Jakob Nilsson 77 Kalmar 25:14 918
299 Jonathan Fagerström 93 Kalmar 25:15 319
300 Freddie Nilsson 97 Kalmar 25:17 915
301 Leo Överby 65 Caverion EL-VVS-KYLA 25:18 1347
302 Linus Johansson 95 Trekanten 25:20 577
303 Cissi Nilssen 85 Alsterbro 25:21 1349
304 Adam Josefsson 99 Mönsterås 25:24 645
305 Elias Körge 02 Mönsterås 25:24 753
306 Björn Ljunggren 74 Kalmar 25:24 818
307 Isak Eliasson 60 Elitmontage 25:25 263
308 Daniel Henriksson 87 Läckeby 25:25 464
309 Gustav Wahlmark 86 Kalmar 25:27 1281
310 Tobias vatvedt 99 kalmar 25:28 1265
311 Peter Hjalmarsson 83 Örsjö Belysning AB 25:29 470
312 alireza hosseini 99 Kalmar 25:32 489
313 Pontus Påhlsson 89 Kalmar kanotklubb 25:32 1380
314 Ingemar Samuelsson 62 Kalmar 25:33 1112
315 Robin Ekström 88 Mäklarringen 25:34 255
316 Alfred Zettergren 40 Kalmar 25:35 1331
317 Lars Palmblad 63 Nybro Ski 25:35 1358
318 Daniel Emilsson 87 Kalmar 25:37 268
319 Johan Wahlqvist 97 Kalmar 25:38 1282
320 Felix Danielsson 01 Kalmar 25:43 222
321 Klas Engström 55 FIK Färjestaden 25:44 276
322 Niklas Rosenlund 79 Kalmarpolisens idrottsförening 25:44 1094
323 göran hermansson 48 hermanssons 25:47 466
324 Torleif Bergvall 52 Kalmar 25:48 117
325 Johan Skoglund 89 Kalmar 25:50 1152
326 Christoffer Gidö 83 Elgiganten 25:51 372
327 Peter Isaksson 68 Fliseryd 25:51 1391
328 Pontus Andersson 99 Kalmar 25:52 59
329 Roger Andersson 67 Kalmar 25:52 60
330 Alexander Svernhed 01 Europcar 25:53 1225
331 Fredrik Magnusson 68 Kalmar 25:54 853
332 Stefan Wiberg 54 Rälla Rebel Runners 25:54 1303
333 Mårten Gustafsson 67 Nybro 25:56 409
334 Anders Kvarnkullen 70 Läckeby 25:56 738
335 Ulf Arvidsson 78 Nybro 25:58 80
336 Johan Strömblad 40 Kalmar 25:59 1178
337 Jörgen Karlsson 71 Smedby 26:00 690
338 Hugo Kalén 05 Kalmar Sim & RC Triathlon 26:02 657
339 Magnus Kalén 74 Kalmar RC Triathlon 26:02 658
340 Sigge Polteg 60 RC Polteg 26:07 1038
341 Jan-Ove Persson 61 Strapatz 26:08 1003
342 Fredrik Strandh 74 Färjestaden 26:09 1173
343 Peter Wärenfalk 67 Algutsrum IF 26:09 1326
344 John Brundin 99 Läckeby 26:10 170
345 André Thorén 95 Örsjö Belysning AB 26:10 1248
346 Lee Ottosson 78 Emmaboda 26:11 988
347 Christian Pettersson 79 Nybro IF Fotboll 26:11 1027
348 Jörgen Gustafsson 59 Slimos Löpargrupp 26:12 404
349 Malte Widing 80 Förlösa Goif 26:12 1306
350 Mikael Widing 77 Förlösa Goif 26:12 1307
351 Tony Dahlberg 67 Mitt Kalmar 26:17 218
352 Anton Martinsson 88 Vassmolösa 26:18 864
353 Robert Rosén 82 Kalmar 26:18 1088
354 Niklas Polteg 75 RC Polteg 26:19 1037
355 Jonas Kihlberg 75 Kalmar 26:21 722
356 Anthon Brundin 02 Läckeby 26:22 168
357 Magnus Köhler 70 Kalmar 26:22 748
358 Andreas Larsson 89 Rälla 26:22 760
359 Albin Lindblad 98 Kalmar 26:25 790
360 Roger Edén 74 Kalmar 26:26 238
361 Magnus Palm 66 Kalmar 26:26 994
362 Fredrik Sjömar 88 Kalmar 26:29 1147
363 Edgar Lidheim 86 Kalmar 26:30 777
364 Olle Öhlin 50 Kalmar SIM & RC Triathlon 26:30 1345
365 Bosse Pettersson 68 Mellösa Kickers IF 26:31 1026
366 Andreas Öhlin 76 Kalmar 26:31 1344
367 Philip Berglund 40 Lindsdals IF 26:32 112
368 Rikard Stavin 74 Västervik 26:33 1162
369 Gustav Svensson 94 Kalmar 26:34 1213
370 Simon Karlsson 89 Kalmar 26:38 708
371 Gustaf Hagman 91 Nybro 26:41 424
372 Rune Svensson 59 Kalmar 26:42 1222
373 Andreas Karlsson 77 Comenius 26:44 664
374 Mattias Henningsson 79 Kalmar 26:51 463
375 Martin Wandér 89 Glasrikets RC 26:54 1294
376 Simon Gonzalez Gustavsson 01 Teaam Gonzalez 26:55 376
377 Roger Gardstig 68 Slimos löpargrupp 26:56 371
378 Mikael Nilsson 74 Trekanten 26:56 928
379 Olle Andersson 55 Telia IF 26:57 1348
380 Håkan Sunnerhage 81 Kalmar 27:02 1373
381 Erik Bergman 78 Kirre klubben 27:05 113
382 Antonio Nicoli 83 Oskarshamn 27:05 899
383 Hans Johansson 56 Linköping 27:08 562
384 Mattias Karlsson 91 Kalmar 27:08 700
385 Kent Jokinen 62 Tieto Kalmar 27:10 620
386 Per Thurfors 61 Färjestaden 27:10 1249
387 Daniel Andersson 85 Färjestaden 27:11 40
388 Michael Olsson 65 Kallinge 27:11 977
389 Tommy Jönsson 88 Rockneby 27:13 655
390 Torbjörn Richardsson 66 Halltorp 27:13 1061
391 Linus Sturesson 40 Vassmolösa 27:14 1185
392 Morgan Karlsson 76 Lonesome Runners 27:15 703
393 Bernt Linde 63 Kalmar 27:17 795
394 Peter Bogren 69 Oskarshamn 27:18 147
395 Leif Hellerin 62 Nybro 27:21 456
396 Andreas Johansson 88 Hulterstad AIK 27:21 549
397 Simon Karlsson 85 Team Spirit 27:21 709
398 Hampus Nelson 04 RM/SSG 27:22 895
399 Oskar Nyquist 04 Emmaboda Verda OK 27:22 955
400 Nicklas Nelson 77 Ocab RC 27:23 897
401 Sonny Ståhlbalck 78 Kalmar 27:24 1191
402 David Nilsson 91 Trekanten 27:24 1400
403 Patrik Winberg 78 Elbolaget 27:26 1317
404 Ebbe Westergren 51 Kalmar OK 27:27 237
405 Magnus Höglund 78 Kalmar 27:27 515
406 Viktor Malmström 97 Lyckeby 27:28 862
407 Anders Pettersson 62 skanska 27:28 1024
408 CHRISTER JONSSON 55 PATA RUNNERS 27:31 630
409 Carl Esping 85 Borgholm 27:31 1402
410 sven-olof bertilsson 56 Holmsjö 27:33 124
411 Robin Albertsson 87 Kalmar 27:34 21
412 Gustav Rigbäck 80 Färjestadens Motion IF 27:35 1064
413 Andreas Johansson 86 Färjestaden 27:35 1387
414 Jonas Hellberg 69 Färjestaden 27:36 454
415 Marcus Printz 80 Malus RC 27:36 1041
416 Elias Holmér 96 Sveaskog 27:38 483
417 Max Andersson 96 Malmö 27:41 57
418 Christian Olsson 92 Kalmar 27:42 968
419 David Aldentun 30 Färjestaden 27:43 23
420 Tobias Ågren 73 Hagby 27:45 1336
421 Fredrik Ring 67 Vaxholm 27:45 1368
422 Hugo Jonsson 30 -0 27:49 633
423 Andreas Arnehall 78 Södra Möckleby 27:50 71
424 Jesper Ek 30 Halltorp 27:50 246
425 Johan Kårlin 71 Kalmar 27:56 739
426 Albin Berg 99 Nybro 27:59 103
427 Thom Rosengren 89 Outnorth 28:00 1359
428 Pär Eriksson 62 Kalmar 28:01 306
429 Ronnie Johnsson 91 Alstermo 28:01 619
430 Marcus Franzén 76 Nybro 28:05 351
431 Krister Svensson 57 Trekanten 28:08 1218
432 Reine Kärredal 69 Kalmar 28:09 747
433 Philip Maathz 83 Kalmar 28:10 850
434 Ulf Andersson 67 Högby IF 28:11 65
435 Mikael Johansson 75 Kalmar 28:12 591
436 Mikaela Rosengren 89 Mörbylånga 28:12 1091
437 Mikael Lindqvist 83 Kanjagkandu 28:14 809
438 Dan Åberg 59 Kalmar 28:15 1333
439 Tomas Åberg 62 Järfälla 28:15 1335
440 anders Robertsson 59 Kalmar 28:18 1069
441 Jan Ekström 56 Flygt IF 28:21 253
442 Fabian Lindblad 00 Kalmar 28:21 792
443 per Jonsson 68 Färjestaden 28:24 642
444 Fredrik Karlsson 82 ELBOLAGET 28:24 680
445 Rickard Karlsson 85 ELBOLAGET 28:24 706
446 Christoffer Bernhardsson 92 GB Ultras 28:27 120
447 Stefan Fransson 89 GB ULTRAZ 28:28 348
448 Ulf Nilsson 76 Ljungbyholm 28:28 936
449 Fredrik Pettersson 85 Mesab 28:28 1399
450 Odd Blomster 92 OSKARSHAMN 28:30 145
451 Lennart Rosengren 58 Kalmar 28:31 1090
452 Mikael Albrektsson 72 Emmaboda 28:32 22
453 Alexander Rosenqvist 89 Kalmar 28:33 1095
454 Ulf arnoldsson 62 Nybro 28:42 74
455 Magnus Fajersson 66 Team Fajersson 28:46 320
456 Theo Fajersson 01 Team Fajersson 28:46 322
457 David Petersson 93 Kalmar 28:47 1011
458 Christopher Dywik 84 Kristdemokraterna 28:47 1355
459 Axel Condrup 30 Kalmar OK 28:51 210
460 Viggo Polteg 75 RC Polteg 28:51 1039
461 Martin Thernlund 86 Rockneby 28:52 1245
462 Melwin Eriksson 09 Berga 28:53 301
463 Sebastian Pedersen 01 Kalmar RC Triathlon 28:53 1416
464 Mattias Mild 73 CIS 28:54 877
465 Patrik Johansson 66 Kalmar 28:55 595
466 Gustaf Mild 40 CIS 28:55 876
467 Magnus Nordström 66 Emmaboda 28:56 942
468 Jacob Hasselgren 83 Färjestaden 29:00 316
469 Björn Sjöblom 77 Borgholm 29:02 1143
470 Urban Calmius 63 Älghults IF 29:03 181
471 daniel petersson 84 Kalmar 29:03 1009
472 Linus Wileryd 80 Kalmar 29:03 1313
473 Christoffer Rathjen 88 Färjestaden 29:05 1053
474 Jan Adolfsson 58 Färjestaden 29:07 8
475 Johan Kjellstrand 82 Örsjö Belysning AB 29:08 724
476 Per-Erik Friberg 63 Kalmar 29:09 358
477 pär-ola berg 68 Nybro 29:10 107
478 Mats Aronsson 66 Högby IF 29:11 76
479 Göran Eliasson 65 Kalmar 29:14 262
480 Erik Rosenlund 88 Kalmar 29:17 1092
481 lennart johansson 62 forserum sfk 29:18 572
482 David Lundberg 81 Kalmar 29:18 831
483 Thomas Larsson 65 Kalmar 29:19 767
484 Staffan Berg 69 Nybro 29:24 108
485 Pär Eriksson 72 Berga 29:24 305
486 Michael Petersson 62 Söderåkra 29:33 1019
487 Tommy Wiberg 52 Trekanten Runners 29:43 1305
488 Sven Lind 57 Kalmar 29:44 785
489 Alexander Åkerman 00 Rockneby 29:44 1338
490 Daniel Nilsson 81 Oskarshamn 29:48 909
491 Bengt Karlsson 65 Oskarshamn 29:58 669
492 Torbjörn Johansson 82 Kalmar 30:01 606
493 Lars Wågesjö 61 Kalmar 30:03 1324
494 Martin Oskarsson 87 Kalmar 30:10 987
495 Mats Lindgren 65 Kalmar 30:11 803
496 Simon Åkesson 95 Timmernabben 30:11 1339
497 Björn-Ola Johansson 74 Flerohopp 30:12 554
498 Wilhelm Sundahl 70 Kalmar 30:12 1198
499 Mattias Johansson 71 Föra AIK 30:13 590
500 Hans Sundahl 75 Kalmar 30:14 1197
501 Peter Bengtsson 84 Kalmar 30:15 100
502 ossian zander 92 Färjestaden 30:15 1330
503 Johan Radner 72 Böle bikers 30:17 1047
504 Magnus Dahlberg 70 Uppsala 30:18 217
505 Rasmus Ståhl 60 Elitmontage 30:25 1188
506 Richard Albertsson 86 Kalmar 30:27 1374
507 Christer Erlandsson 78 Emmaboda Öldrickesklubb 30:28 309
508 Jörgen Nilsson 64 Nybro 30:28 921
509 Liam Gustafsson 06 FBC Kalmarsund P06 30:31 405
510 Jonathan Rosander 60 Mud Club 30:32 1081
511 Christian Olsson 87 Kalmar 30:38 969
512 Johan Johansson 90 Eriksmåla 30:46 568
513 Mokael Ottosson 63 Nybro 30:49 990
514 Michael Hall 74 Kalmar 30:52 428
515 lars åberg 67 Kalmar 30:53 1334
516 Benny Larsen Roos 70 Mönsterås 30:55 758
517 Simon Hasachainan 40 Slimoslöpargrupp 30:57 447
518 Daniel Enoksson 91 Anders trafikskola 31:01 279
519 Vilmer Hultman 50 Rälla Rebel Runners 31:06 498
520 Oskar Norling 88 Kalmar 31:10 947
521 Niklas Jonsson 89 Braaap 31:13 639
522 Patrik Engström 68 Trekanten 31:16 277
523 Jörgen Grankvist 64 Bjuv 31:16 380
524 Björn Vestgöte 75 Nybro 31:23 1268
525 Martin Spångberg 83 Vassmolösa 31:24 1161
526 Peter Rundgren 77 Elbolaget 31:27 1100
527 John Bengtsson 08 Kalmar 31:31 97
528 Håkan Ohlsson 60 Trekanten 31:34 960
529 Jonas Watt Boolsen 75 Corevision 31:34 1296
530 Mathias Johansson 70 Torsås 31:38 589
531 Kenneth Condrup 64 Kalmar OK 31:39 211
532 Oscar Bonnedahl 50 Kalmar 31:42 155
533 Magnus Olofsson 74 Elitmontage 31:43 963
534 Urban Härd 64 Kalmar 31:45 513
535 Andreas Wigertsson 94 Torsås OK 31:46 1394
536 Roland Fransson 48 Kalmar 31:52 347
537 Filip Karlsson 94 Köpingsvik 31:53 679
538 Luke Chapman 68 LONDON 31:55 1421
539 Richard Ågren johansson 91 Färjestadens motion 31:58 1337
540 Johan Gustafsson 79 Ålem 31:59 402
541 Tomas Lindberg 63 mörbylånga 31:59 789
542 Sebastian Palm 89 Kalmar 32:00 995
543 noa dahlström 07 kalmar btk 32:03 219
544 thomas dahlström 71 kalmar btk 32:04 220
545 Jonas Arthursson 89 Mörbylånga 32:12 78
546 Mikael Berg 68 Oskarshamn 32:13 106
547 Anders Cronholm 84 Kalmar 32:16 214
548 Scott Ekman 86 Kalmar 32:19 250
549 Michael Lindstaedt 69 Kalmar 32:31 812
550 Calle Vuorijärvi 73 Mönsterås 32:36 1275
551 Dick Rydell 85 Kalmar Norra Koloni 32:37 1103
552 tommy sundberg 69 älghults if 32:37 1200
553 Martin Bernsholt 67 Oskarshamn 32:38 122
554 Fredrik Mikkelä 69 Nybro 32:43 873
555 Jakob Furland 83 Ekängen 32:45 367
556 Per Ingvarsson 71 Kalmar 32:50 522
557 Tobias Andersson 82 Wsp 32:53 62
558 Mathias Brundin 73 Läckeby 32:53 171
559 Bernt Jaginder 60 Huskvarna 33:07 529
560 Robin Pettersson 96 Kalmar 33:19 1034
561 Lucas Johansson 11 Kalmar 33:20 578
562 Nicklas Gustafsson 87 Jönköping 33:52 410
563 Albin Gunnebrant 95 Kalmar 34:02 395
564 Simon Green 71 Trekanten 34:10 385
565 Martin Holmgren 80 Elgiganten 34:10 486
566 Håkan Bäck 71 Kalmar 34:12 177
567 Johnny Alm'en 69 Vassmolösa 34:15 30
568 Jonathan Hjärtstam 87 Kalmar 34:16 474
569 Lars Harrysson 54 Kalmar 34:19 443
570 Peter Johansson 56 Anders Trafikskola 34:20 598
571 Jim Wästerberg 83 Malmö 34:34 1327
572 Anders Jansson 61 Strapatz 34:35 535
573 Per Jonsén 55 Kalmar 34:45 626
574 Andreas Karlsson 90 24Fitclub Torsås 34:52 665
575 Mats Carlberg 68 USC 34:53 186
576 Jan Erlandsson 48 Lions IF 35:04 310
577 Martin Karlsson 79 kalmar 35:20 699
578 Ingemar Karlsson 66 Kalmar 35:30 684
579 Elliot Solvemyr 51 Kalmar 35:30 1160
580 Hugo Orrebrink 04 Kalmar RC 35:34 983
581 Tim Carlberg 91 Färjestadens Motion IF 35:49 187
582 Jimmy Brün 96 Oskarshamn 36:39 172
583 Erik Bjursell 90 Kalmar sportringen 36:57 130
584 Michael Juhlin Dannfelt 97 Trekanten 36:57 650
585 Jimmy Nordén 75 Biggest Challenge Oskarshamn 37:06 939
586 Carl-Johan Roos 73 Kalmar 37:08 1074
587 Erik Bergstrand 77 Oskarshamn 37:12 116
588 Elias Köhlström 40 Vitsippan 8 37:36 749
589 Jimmy Köhlström 74 Vitsippan 8 37:37 750
590 Filip Gunnebrant 92 Kalmar 37:40 396
591 Alvin Johansson 50 Kalmar 38:01 545
592 Andreas Johansson 77 Kalmar 38:01 548
593 Christoffer Johansson 87 Kalmar 38:25 556
594 William Köhlström 60 Vitsippan 8 38:32 751
595 Alvin Jakobsson 90 Nybro 38:37 532
596 Sven-Olof Gunnarsson 49 Kalmar 38:43 393
597 Tommy Hultgren 81 Nättraby 39:28 494
598 Per-Erik Kennestig 40 Kristdala 39:39 718
599 Daniel Söderberg 76 Kalmar 39:39 1228
600 Olof Petersson 85 OWL PUB 39:49 1020
601 Jochem Numan 98 Nybro 39:51 950
602 Magnus Karlsson 69 Kalmar 40:26 695
603 Ilirian Tahiri 91 Beboskap 40:57 1239
604 Thimmy Johansson 93 Nybro 43:15 602
605 Robert Gustafsson 91 Elgiganten 47:42 412
606 Erik Nordström 94 Elgiganten 47:42 941
607 Philip Sadenfors 97 Elgiganten 49:43 1107
           
  Kvinnor 4,9km        
1 Alice Petersson 95 Kalmar SK 17:47 1006
2 Martina Bergsell 83 Ocab RC 18:29 114
3 Erika Lindeblad 93 Kalmar SK 18:34 798
4 Julia Samuelsson 99 Högby IF 19:14 1114
5 Terese Friman 84 Glasrikets RC 19:50 361
6 Jenny Troedson 67 Kalmar 20:05 1258
7 Tilda Strömqvist 02 Högby IF 20:07 1181
8 Pernilla Ek 69 Kalmar 20:38 247
9 Beathrice Oden 80 Kalmar RC Triathlon 20:41 958
10 Martina Canali 01 Kalmar SK 20:57 183
11 Ulrika Rigbäck 76 Lindsdal 20:59 1065
12 Annie Simonsson 90 Kalmar 20:59 1139
13 Anna Lundgren 83 Glasrikets RC 21:13 833
14 Erika Betelid 82 Kalmar 21:31 125
15 Liza Jonsson 77 Kalmar 21:49 636
16 Kajsa Petersson 99 Kalmar 22:00 1016
17 Anneli Ritzén 75 Oskarshamn 22:03 1067
18 Anna Hofer 71 Kalmartech 22:08 475
19 Leonora Dautovska 97 Ljungbyholm 22:12 227
20 Emma Elgan 93 Kalmar 22:13 257
21 Beata Kullman Larsson 07 Comenius 22:31 736
22 Kornelia Petersson 98 Borgholm 22:34 1419
23 Jenny Simonsson 87 Växjö 22:35 1140
24 Elna Hägglund 85 Ocab RC 22:36 510
25 Jeanette Lindström 68 TorsåsTORSÅS 22:36 814
26 Alice Malmström 00 Kalmar 22:41 859
27 Klara Öberg 02 Högby IF 22:50 1342
28 Helena Nyquist 72 Emmaboda Verda OK 22:56 954
29 Malin Simonsson 85 Torsås 22:56 1141
30 Anja Siltberg 75 Kalmar 23:13 1137
31 Lina Ragneteg 80 Slimos löpargrupp 23:15 1049
32 My Engqvist 89 Europcar 23:18 274
33 Emelie Casserstål 93 Kalmar 23:21 199
34 Matilda Forsberg 82 Färjestaden 23:23 338
35 Carolina Einarsson 70 Kalmar 23:24 243
36 Annie Johansson 84 Listerby 23:26 553
37 Ann-Charlotte Mild 74 CIS 23:31 875
38 Jill McVitty Östborg 72 Näsgatan RC 23:33 869
39 Linda Camara 75 Tengbom arkitekter 23:36 182
40 Sara Hällevall 90 Kalmar 23:38 511
41 Anna Strömblad 68 Kalmar 23:39 1177
42 Ida Löfström 79 Timmernabben 23:40 844
43 Anna Zettergren 77 Kalmar 23:40 1332
44 Ingegerd Snöberg 62 Kalmar 23:41 1159
45 Alexandra Johansson 93 Alstermo 23:42 544
46 Felicia Sannestam 99 Färjestaden 23:42 1124
47 Lovisa Strömblad 99 Kalmar 23:48 1179
48 Ida Johansson 83 Färjestaden 23:49 566
49 Viktoria Ahlström 82 Emmaboda Verda OK 23:50 16
50 Hannah Johnson 21 D-wave 23:51 611
51 Mia Israelsson 71 Björkshults IF 23:52 526
52 Moa Pettersson 99 Olsbo RC 23:54 1030
53 Monika Karlsson 78 Slimos löpargrupp 24:01 702
54 Sofia Alfredsson 91 Ghetto run 24:04 25
55 Charlotte Harriesson 65 Löttorp 24:05 441
56 Alice Mylläri 60 Mönsterås 24:06 886
57 Moa Svensson 92 Kalmar 24:06 1219
58 Camilla Lindström 71 Högby IF 24:07 1369
59 Danijela Palmgren 71 Lyckeby 24:10 997
60 Rebecka Wahlström 77 Kalmar 24:14 1284
61 Emelie Karlsson 84 Kalmar RC Triathlon 24:16 671
62 Emma Walter 87 Europcar 24:16 1293
63 Marie Calmius 66 Älghults IF 24:19 180
64 Amanda Engström 95 FIK Färjestaden 24:21 275
65 Teresa Pauditz 85 Kalmar 24:22 1001
66 Julia Hultman 92 Kalmar 24:23 496
67 Anna Quist Karlsson 84 Team Ahlsell 24:26 1044
68 Elsa Rådde 05 Comenius 24:27 1104
69 Jenny Rådde 74 Comenius 24:29 1105
70 Amanda Stensson 03 Kalmar 24:32 1167
71 Lena Granath 77 Granats solsida 24:34 379
72 Hanna Algotsson 86 Kalmar 24:36 26
73 Carolina Johansson 91 Runacademy IF 24:36 555
74 Zydrune Nilsson 78 Kalmar 24:36 937
75 Therese Nyström 80 Smedby 24:37 956
76 Åsa Nilsson- Zizka 71 Kalmar RC 24:43 1364
77 Malin Johansson 85 Malmö 24:44 581
78 Maja Petersson 99 Oskarshamns SK 24:44 1018
79 Sendi Kun Sabo 73 Oskarshamn 24:46 737
80 Sofie Strandberg 84 Pustochstön 24:51 1172
81 Lovisa Hultman 93 Rälla 24:51 1401
82 Viktoria Franzén 69 Högsby 24:52 353
83 Angelica Qvarnstrand 81 Färjestaden 24:55 1045
84 Åsa Wallström 81 Alsterbro 24:56 1292
85 Margareta Johansson 75 Halltorp 24:59 583
86 Malin Pettersson 82 Nybro 25:02 1028
87 Filippa Söderberg 03 Kalmar OK 25:02 1229
88 Marie Samuelsson 80 Oskarshamn 25:05 1115
89 Jenny Jonsson 74 -0 25:10 634
90 Ida Helgesson 89 Helges if 25:14 452
91 Emma Fransson 77 Kalmar 25:17 343
92 Maja Lindgren 87 Kalmar 25:18 1366
93 Emilia Eriksson 91 SSG IF 25:19 289
94 Jonna Albertsson 87 Vassmolösa 25:20 19
95 Sara Lundgren 88 Fågelmara 25:20 836
96 malin eriksson 91 Kalmar 25:21 298
97 Frida Sangefors 41 Kalmar 25:24 1123
98 Malin Adolfsson 75 Kalmar 25:25 10
99 Ellen Bolin 03 Stora Björnvägen RC 25:26 148
100 Ann-Sofie Eriksson 72 Kalmar 25:27 285
101 jessica hessleryd 88 Oskarshamn 25:27 468
102 Stina Samuelsson 31 Kalmar 25:29 1118
103 Jeanette Blomberg 82 Kalmar 25:35 139
104 Renata Mikuciauskaite 83 Kalmar 25:35 874
105 Astrid Bonnedahl 99 Kalmar 25:38 154
106 Josefine Ekberg 90 Smedby BoIK 25:39 249
107 Jenny Selin 77 Kalmar 25:39 1131
108 Disa Bergstrand 92 Färjestaden 25:40 115
109 Cina Nilsson 75 RM/IF 25:40 908
110 Ida Carlsson 78 Kalmar 25:41 192
111 Ewa Bringeland 64 Kalmar 25:42 163
112 Jenny Salebäck 77 RM IF 25:42 1109
113 Matilda Rosenlund 81 Kalmarpolisens idrottsförening 25:44 1093
114 Frida Hultenius 92 Färjestaden 25:45 491
115 Lena Lillehag 74 Rockneby 25:46 780
116 Jenna Olsson 90 Stockholm 25:46 972
117 carina sjöman 75 hermanssons 25:46 1146
118 Karolina Höckerfelt 90 Virkklubben 25:49 514
119 Maja Håkansson 31 Torsås 25:50 506
120 Samela Halimic 84 Kalmar 25:51 427
121 Caroline Stenbäck 83 Trekanten 25:54 1165
122 Alva Steinvall 00 Mortorp IF 25:54 1414
123 Clara Folkesson 10 borgholm 25:55 337
124 Tove-Lisa Larsson 00 Elbolaget 25:57 768
125 Jonna Karlsson 50 Smedby 25:59 688
126 Susanne Hammastedt 79 Örsjö Belysning AB 26:00 435
127 Lotta Thörnwall 70 Oskarshamn 26:00 1251
128 Emma Lisa Imbratt 76 Lindsdal 26:02 518
129 Joanna Jonsson 87 KFUM Kalmar HK 26:03 635
130 Annie Snöberg 90 Kalmar 26:03 1158
131 Miranda Federspiel 94 Kalmar 26:04 326
132 Mariah Gustafsson 82 Falken Road Runners 26:06 408
133 Emelie Cedeskog 86 Team Topasen 26:10 202
134 Martina Holm 79 Kalmar 26:10 481
135 Pia Johansson 75 Kalmar 26:10 599
136 Marie Jonasson 80 Kalmar 26:11 623
137 Sabina Ottosson 80 Nybro 26:12 992
138 Frida Eriksson 91 Kalmar 26:13 291
139 Johanna Olbers 86 Oskarshamn 26:13 961
140 Maja Lindblom 88 Kalmar 26:14 793
141 Carina Lindblad 63 Kalmar 26:16 791
142 Thelma Olofsson 10 Elitmontage 26:17 964
143 Sara Sörman 90 Kalmar 26:17 1238
144 Åsa Wallgren 70 Ka2 IF 26:18 1289
145 Josefine Blad 89 Elovent 26:23 136
146 Olivia Jonsson 94 Kalmar 26:23 640
147 Emma Olsson 92 Torsås 26:26 971
148 Åsa Stålgren 75 Orrefors 26:26 1195
149 Kristina Crantz 71 Kalmar 26:28 213
150 Carina Nicolausson 65 Kalmar 26:33 898
151 Eva Gamberg 80 Ljungby 26:34 370
152 Jessica Bronge 92 Ljungbyholm 26:37 167
153 Ulrika Svensson 75 Kalmar 26:37 1223
154 Emilia Alvarmo 20 Rm IF 26:44 35
155 Johanna Johansson 91 Linköping 26:45 569
156 Linda Karlsson 82 Team Spirit 26:47 694
157 Helena Larsson 72 Fliseryd 26:48 762
158 Camilla Gustavsson 66 Älghults IF 26:49 417
159 Emma Slomic 91 Kalmar 26:49 1155
160 Liza Borgö 87 Växjö Distansryttare 26:50 158
161 Caroline Liljebjörn 67 Nybro Ski 26:55 779
162 Kirsten Hartmann 80 Slimos löpargrupp 26:56 444
163 Wilma Petersson 99 Kalmar 26:56 1354
164 Katrin Jahrehorn 68 Kalmar 26:57 531
165 Therese Larsen Roos 78 Mönsterås 26:57 759
166 Jessica Johnsson 91 Kalmar 26:59 615
167 Jennie la Fleur 84 Ocab RC 26:59 754
168 Annelie Petersson 66 Borgholm 27:02 1008
169 Veronica Engström 93 Trekanten 27:03 278
170 Aija Karlsson 76 Ljungbyholm 27:03 663
171 Malin Kelemit 90 Växjö 27:03 716
172 Elin Adolfsson 30 Kalmar 27:05 7
173 Anna Eliasson 80 Elitmontage 27:09 259
174 Pernilla Engelholm 79 Nybro 27:12 1426
175 Linda Milendahl 71 Karlskrona 27:12 878
176 Mirell Von Schantz 90 Eksjö 27:14 1273
177 Maria Bäckman 62 Kalmar 27:17 178
178 Charlotte Hemmingsson 80 Karlskrona 27:17 459
179 Martina Carlberg 73 FMIF 27:18 185
180 Ebba Johansson 04 Gullabo Girls 27:23 557
181 Felicia Roos 10 Kalmar 27:23 1077
182 Ella Winberg 05 Elbolaget 27:26 1314
183 Linnéa Winberg 85 Elbolaget 27:26 1316
184 Mikaela Eriksson 91 Falken Road Runners 27:27 302
185 Emma Nilsson 86 Jämjö 27:27 914
186 Christina Delborn 75 KALMARkalmar 27:31 230
187 Catharina Adolfsson 67 Nybro 27:34 6
188 Tove Alm 88 Färjestaden 27:35 1386
189 cecilia RiesleOlsson 69 Färjestadensmotion 27:36 1063
190 Åsa Carlson 74 Vassmolösa 27:37 191
191 Marie Erlandsson 83 Kalmar 27:38 312
192 Molly Sturesson 30 Kalmar konståkningsklubb 27:41 1186
193 Helena Wigl 73 Kalmar 27:43 1311
194 Erika Närklin 92 Oskarshamn 27:44 957
195 Angelica Viksten 92 Högsby 27:44 1269
196 Karin Fransson 59 Friskis&Svettis 27:45 345
197 Malin Nilsson 92 Nybro 27:46 926
198 Susanne Rasmusson 73 Lyckeby 27:51 1052
199 Tanja Jemeljanova 85 Kalmar 27:52 538
200 Viktoria Brämersson 93 Trekanten 27:53 173
201 Anna-Lena Bennesved 65 Älghults if 27:54 101
202 Therese Carlsson 83 Vissefjärda 27:55 197
203 Eva Jonsson 62 Kalmar 27:57 632
204 Susanne Wiberg 61 Rälla Rebel Runners 27:58 1304
205 Linda Granlöv 78 Färjestaden 27:59 381
206 Jill Olsson 90 Stockholm 27:59 974
207 Marie Bolin 76 Stora Björnvägen RC 28:00 149
208 Nina Månsson 72 Kalmar 28:00 890
209 Tina Naga 90 Kalmar 28:02 894
210 Maria Lewandowski 82 Slimos löparklubb 28:03 775
211 Marie Idermark 74 Alsterbro 28:04 517
212 Karolina Jonasson 86 Karlskrona 28:04 622
213 Emelie Elofsson 90 Kalmar 28:06 266
214 Evelyn Johansson 59 Färjestaden 28:06 560
215 Pernilla Gustavsson 74 Olsbo RC 28:08 420
216 Nina Kärredal 05 IFK Kalmar 28:09 746
217 Frida Lind 92 Kalmar 28:09 782
218 Vernesa Åkesson 98 Kalmar 28:11 1340
219 Julia Jezior 00 Kalmar 28:12 1379
220 Hannnah Karlsson 30 Söderåkra 28:14 682
221 Atchara Fajersson 90 Team Fajersson 28:14 1365
222 Hanna Palm 97 Färjestadens motion IF 28:15 993
223 Ratree Fajersson 71 Team Fajersson 28:16 321
224 Viktoriia Gumeniuk 90 Flygt IF 28:16 390
225 Lena Aronsson 69 Högby IF 28:18 75
226 Linnéa Malmström 95 Kalmar 28:18 861
227 Malin Angeland 92 Kalmar 28:19 68
228 Victoria Berkeby 83 Mönsterås 28:19 118
229 Marie Andersson 78 Vassmolösa 28:20 54
230 Emma Boman 82 Lindås 28:24 153
231 Therese Hultgren 83 Nättraby 28:25 493
232 Bibbi Wirsén 61 Algutsrum 28:25 1321
233 Ida Nilsson Åsenius 73 Falken Road Runners 28:26 938
234 Linda Sturesson 75 Vassmolösa 28:26 1184
235 Anna Ekberg 76 Trekanten 28:27 248
236 Jeanette Håkansson 70 Rm/ssg if 28:31 503
237 Maria Betelid 79 Betekulla Runners 28:32 126
238 Sara Bodén 98 Oskarshamn 28:32 146
239 Caroline Stjernberg 93 Oskarshamn 28:33 1168
240 Åsa Lunner 80 Högsby 28:34 839
241 Anu Helin 84 Kalmar 28:35 453
242 Jessika Andersson 86 Kalmar 28:37 45
243 Marlene Björkelind 82 Färjestaden 28:38 131
244 julia lindeborg 92 RMIF 28:40 799
245 Karin Lindqvist 77 Bräkne-Hoby 28:41 808
246 Nisa Hasachainan 64 Slimos löpargrupp 28:43 446
247 Petra Lindholm 89 Kalmar 28:45 804
248 Tove Göransson 88 Kalmar 28:48 421
249 Jeanette Artback 65 Kalmar 28:50 77
250 Anna Erikson 68 Nybro 28:50 283
251 Hanna Dahmberg 80 Kalmar 28:51 1372
252 Ulrika Alvarmo 72 Persnäs AIF 28:52 36
253 Jenny Hedström 87 Kalmar 28:53 450
254 Pernilla Hallin 77 Kalmar 28:54 432
255 de la brosse laurence 68 marly le roi 28:55 770
256 Kerstin Evertsson 54 Rockneby 28:56 318
257 ANN-BRITT JONSSON 60 Kalmar 28:58 628
258 Ellinor Roos 76 Fliseryd 28:58 1076
259 Linda Malm 92 Kalmar 29:00 1398
260 Kristina Svenson 62 KALMARkalmar 29:01 1203
261 Magdalena Kamsten 86 Nybro 29:04 660
262 Karin Kärredal 68 Kalmar 29:07 745
263 Mia Broberg 73 Ica Maxi Kalmar 29:08 164
264 Lotta Gonzalez Gustavsson 76 Team Gonzalez 29:10 375
265 Johanna Hallin 78 North Creek Street Runners 29:12 431
266 mona karlsson 58 Alstermo IF 29:13 701
267 Stina Andersson 85 Ljungbyholm 29:14 61
268 Elin Rydberg 80 Madesjö IF 29:14 1102
269 Jennie Svensson 80 Ålem 29:15 1216
270 Monica Johansson 79 Lindås 29:16 593
271 Maja Rosen 91 Kalmar 29:16 1087
272 Charlott Ljung 00 Nybro 29:17 817
273 Elwira Madeling 10 Nybro 29:17 851
274 Anne Karlsson 79 Trekantens IF 29:18 667
275 Susanna Olsson 83 Jämjö 29:20 980
276 Jazmin Eriksson 05 Kalmar RC Tri4fun 29:24 293
277 Emma Nilsson 82 Borgholm 29:24 913
278 Marie Johansson 90 Kalmar 29:25 587
279 Lisabeth Olsson 82 Karlskrona 29:25 976
280 Matilda Lindeborg 88 Färjestaden 29:26 800
281 Therese Nilsson 87 Oskarshamn 29:26 935
282 Isabelle Axelsson 82 Pust Å Stön 29:27 86
283 Maria Carenger 78 Osklarshamn 29:28 184
284 Millie Eriksson 21 Hagby 29:28 303
285 Emmy Torsund 73 Kalmar 29:33 1255
286 Märta Rappe 85 Ålem 29:34 1051
287 Annik Agnesson 67 Torsås 29:35 14
288 Lovisa Andersson 99 Borgholms Basket 29:35 50
289 Anna Johnsson 80 Ljungbyholm 29:35 612
290 Alexandra Juhlin 21 Borgholms Basket 29:35 649
291 Ebba Körge 98 Mönsterås 29:35 752
292 Maria Mattsson 67 Varvsholmen 29:36 868
293 Ronja Svensson 98 Mönsterås 29:36 1221
294 Linn Talmark 91 Västra Frölunda 29:36 1240
295 Pia Axelsson 68 Föra AIK 29:37 92
296 Emelie Nilsson 87 Ica maxi stormarknad 29:38 912
297 Linda Persson 82 Fågelmara 29:38 1004
298 Amanda Marin 93 Kalmar 29:39 863
299 Eva Eliasson 80 Kalmar 29:41 261
300 Camilla Hansson 69 Smedby Kalmar 29:41 438
301 Kristina Löfgren 84 Kalmar 29:41 841
302 Sara Lööf 89 Kalmar 29:41 849
303 Lina Lennqvist 10 Kalmar 29:42 772
304 Anita Jönsson 63 Högby IF 29:43 651
305 Kerstin Jönsson 90 FÄRJESTADENfärjesraden 29:43 654
306 Marie Toftskär 81 Rockneby 29:43 1254
307 Ulrica Risemark Regebro 69 Kalmar 29:46 1066
308 Jennifer Svensson 74 Listerby 29:46 1217
309 Ulrika Håkansson 80 Vassmolösa 29:47 1406
310 Petra Berglund 78 Rockneby 29:48 111
311 Catharina Svensson 78 Kalmar 29:48 1207
312 Ylwa Donaldsson 82 Kalmar 29:50 234
313 Johanna Håkansson 92 Kalmar 29:52 504
314 Sofia Vikström 82 Glasrikets RC 29:52 1270
315 ann sofie håkansson 76 Oskarshamn 29:53 502
316 Pernilla Probelius 72 Actic Oskarshamn 29:55 1042
317 Heidi Schnelle 76 Orrefors 29:57 1127
318 Felicia Karlsson 92 Linköping 29:58 677
319 Alexandra Akritidou 68 Kalmar 30:00 18
320 Lina Johansson 01 Gullabo girls 30:02 573
321 Ulrika Bonnedahl 70 Kalmar 30:03 156
322 Susanne Elgström Carlsson 74 Kalmar 30:03 258
323 Karin Karlström 80 Ålem 30:06 713
324 Eva W Rosén 63 Alsterbro 30:06 1276
325 Louise Lorentzson 93 Kalmar 30:08 829
326 Diana Roos 72 Kalmar 30:08 1075
327 Sofie Loirendal 74 Högby IF 30:10 827
328 Sabina Wallin 95 Kalmar 30:11 1290
329 Linn Nilsson 87 Nybro 30:13 925
330 Elin Ek 94 Färjestaden 30:15 245
331 Thilda Gustafsson 03 FBC Kalmarsund F03 30:17 414
332 Alexandra Steise 91 Mörbylånga 30:17 1163
333 Sanna Nilsson 89 Färjestaden 30:18 932
334 Anna Radner 73 Böle bikers 30:19 1046
335 Ulrika Johansson 69 Kalmar 30:21 607
336 Ewa Karlsson 71 Söderåkra 30:24 676
337 Åsa Andersson 71 Torsås 30:25 67
338 Anna Bramming 77 Nybro 30:26 160
339 Annika Kernholt 71 Nybro 30:26 719
340 Camilla Elfving 72 Mörbylånga 30:28 256
341 Matilda Johannesson 91 Kalmar 30:28 542
342 Helen Ljungkvist 66 Kalmar 30:30 822
343 Jenny Roos 72 Oskarshamn 30:31 1078
344 Erika Wessberg 87 Kalmar 30:32 1299
345 Emelie Jansson 92 Kalmar 30:33 536
346 Petronella Lind 74 Nybro 30:36 783
347 Linda Sennefjord 72 Falken Road Runners 30:37 1132
348 Elina Olsson 98 Kalmar 30:38 970
349 Johanna Carlsson 94 Ljungbyholm 30:39 194
350 Malin Johansson 92 Kalmar 30:39 582
351 Anna-Carin Svensson 64 Ljungbyholm 30:39 1204
352 Thelma Håkansson 11 Torsås 30:41 508
353 Annika Wiberg 68 Slimos Löpargrupp 30:41 1301
354 Susanne Fransson 70 Kalmar 30:43 349
355 Anna Hermansson 65 Kalmar 30:43 465
356 Hanna Petersson 88 Nybro 30:43 1013
357 Gloria Liu 99 Kalmar 30:45 816
358 Ida Molin 86 Kalmar 30:45 884
359 Ingrid Wanby 99 Kalmar 30:45 1409
360 Tina Johansson 94 Nybro 30:46 604
361 Anna Wallgren 71 Mörbylånga goif 30:46 1285
362 Anne Andersson 70 Kalmar 30:47 38
363 Lina Hjälteryd 89 Borgholm 30:47 471
364 Malin Aden 92 Färjestaden 30:48 5
365 Amanda Eriksson 91 SSG IF 30:48 284
366 Matilda Hjälteryd 92 Kalmar 30:48 473
367 Marina Björnerman 73 Nybro 30:49 134
368 Martina Ottosson 68 Nybro 30:49 989
369 Therese Lorentzson 95 Läckeby 30:50 830
370 Ida Svensson 20 Kalmar 30:52 1214
371 Louise Backskär 81 Oskarshamn 30:53 95
372 Linnea Linde 98 Kalmar 30:53 796
373 Anna Ohlsson 90 Högsby 30:53 959
374 Malin Adolfsson 11 Kalmar 30:54 11
375 Therese Bern 72 älghults if 30:54 119
376 Alice Lundgren 92 Kalmar 31:00 832
377 Emelie Gulliksen 86 Kalmar 31:04 388
378 Sanna Pettersson 61 OCAB RC 31:06 1035
379 Elzbieta Wojtyna-Dziedzic 77 Kalmar 31:07 1322
380 Irma Zander 94 Kalmar 31:07 1329
381 PERNILLA jOHANSSON 71 Kallinge 31:10 597
382 Susanne Einarsson 77 Kallinge 31:12 244
383 Susanne Hemmingsson 56 Västervik 31:14 460
384 Annika Karlsson 66 Nybro 31:15 668
385 Lotta Miss 72 Oskarshamn 31:16 880
386 Sara Söderman 92 Virkklubben 31:16 1234
387 Teréz Krusell 82 Bergkvara 31:17 732
388 Emmelie Palm- Gustavsson 89 Kalmar 31:18 996
389 Mia Savehed 77 Rm If 31:21 1126
390 Emma Svensson 11 Kalmar 31:24 1211
391 Johanna Gudmundsson 75 Lyckeby 31:25 387
392 Maria Jonsson 67 Kalmar 31:25 637
393 Elisabet Nilsson 70 Färjestaden 31:25 911
394 Gunilla Malmström 64 Kalmar 31:26 860
395 Carina Reise 60 Kalmar 31:26 1058
396 Janeth Rosander 71 Team Snigel 31:26 1080
397 Pernilla Andersson 71 Färjestaden 31:28 58
398 zara håkansson 96 OSKARSHAMN 31:28 509
399 Anna Pettersson 83 Elitmontage 31:29 1025
400 Eva Härd 67 Kalmar 31:30 512
401 Maria Johansson 78 Rälla rebel runners 31:31 584
402 Malory Rodriguez 94 Kalmar 31:31 1395
403 Tove Andersson 90 Högsby 31:34 64
404 Marie MAGNUSSON 80 kalmar 31:34 856
405 Mia Watt-Boolsen 77 Denmark 31:34 1297
406 Sussie Kårlin 72 Kalmar 31:35 740
407 Elin Petersson 90 Högsby 31:35 1012
408 Caroline Wahlberg 82 KALMAR 31:35 1277
409 Johanna Sturegård 75 Kalmar 31:36 1183
410 Lovisa Bengtsson 76 Kalmar 31:37 98
411 Maria Kleveborn 69 Kalmar 31:37 725
412 Amanda Filipsson 91 Kalmar 31:40 327
413 Frida rosen 89 Nybro 31:40 1086
414 Anneli Svensson 70 Kalmar 31:45 1205
415 Jeanette Wigertsson 67 Torsås OK 31:45 1393
416 christine olsen nilsen 89 Kalmar 31:48 965
417 Emelie Strindhag 94 Färjestaden 31:48 1174
418 Jenny Wennesund 76 Mönsterås 31:49 1298
419 Anneli Isaksson 72 Fliseryd 31:49 1390
420 Lovisa Johnsson 91 A9 31:52 616
421 Sofia Nilsson 95 Kalmar 31:53 933
422 Marlene Henningsson 81 Kalmar 31:54 462
423 åsa söderberg 71 påryd 31:55 1231
424 Carola Blomberg 68 Elgiganten 32:01 138
425 Penelope Grant 76 Nybro 32:01 382
426 Helen Johansson 72 Mörbylånga 32:03 563
427 Annicka Johnsson 93 -00 32:04 613
428 Iwona Kudla Thuresson 68 Färjestaden 32:04 734
429 Isabelle Arnesson 95 Kalmar 32:05 73
430 Karin Månsson 85 Hultsfred 32:08 888
431 Jessica Nihlstedt Dahlström 80 Kalmar 32:08 903
432 Linda Gustafsson 00 Vittsjö GIF 32:09 1415
433 Stina Sjögren 45 Alsterbro 32:10 1144
434 Elin Stålgren 20 Orrefors 32:12 1192
435 Maria Almstedt 68 Färjestaden 32:13 32
436 Anna-Lena Rosengren 59 Kalmar 32:13 1089
437 Hanna Stålgren 30 Orrefors 32:13 1193
438 Madeleine Gustafsson 85 Färjestaden 32:14 406
439 Elsa Westrin 30 Kalmar 32:14 1300
440 Carina Brännmark 62 Torsås 32:16 174
441 Malin Runberg 90 Kalmar 32:19 1097
442 Sofia Hilton 77 Färjestaden 32:20 469
443 Eva Johansson 64 Torsås 32:20 559
444 Ellen Lidberg 98 Super Squad 32:20 776
445 Tina Johansson 85 Kalmar 32:21 603
446 Camilla Olofsson 77 Elitmontage 32:22 962
447 Maja Velke 95 Kalmar 32:22 1266
448 Carola Holm 81 Lyckeby 32:24 479
449 Linda Elofsson 92 Kalmar 32:25 267
450 Jenny Möller 76 Anderstorp 32:25 891
451 Josefin Albertsson 91 Kalmar 32:29 20
452 Ida Carlson 90 Kalmar 32:29 190
453 Kristin Nyberg 71 Färjestaden 32:29 952
454 Olga Maskenskaya 84 Oskarshamn 32:30 866
455 Anneli Norell Carlsson 66 Södra If 32:30 943
456 Annette Hemlin 62 Löttorp 32:31 458
457 Franka Lindstaedt 81 Rinkabyholmskolan 32:31 811
458 Julia Valfridsson 99 99 Kalmar 32:34 1264
459 Linnéa Lindfors 94 Elgiganten 32:35 802
460 Alva Bernsholt 51 Oskarshamn 32:36 121
461 Anna Vuorijärvi 74 Mönsterås 32:36 1274
462 Sabine Brimere 90 Vassmolösa 32:37 162
463 Sara Holgersson 89 Kalmar 32:38 477
464 Elin Arnell 82 Färjestaden 32:39 72
465 Matilda Rosander 80 Färjestaden 32:40 1082
466 Hanna Andersson 68 Högby IF 32:44 43
467 Elenor Furland 79 Linköping 32:44 366
468 Ebba Abrahamsson 00 Nybro 32:45 1
469 Jonna Petersson 50 Karlskrona 32:46 1015
470 Helena Petersson 76 Karlskrona 32:47 1014
471 Stina Randevall Hjärtstam 66 Rockneby 32:49 1050
472 EvaLena Larsdotter 62 Kalmar 32:51 757
473 Louise Rocco 86 Europcar 32:51 1070
474 Josefine de Brun Mangs 92 Linköping 32:52 228
475 Linnea Johansson 91 Kalmar 32:54 576
476 Linn Lindsäth 92 Kalmar 32:54 815
477 Mikaela Uhre 76 Oskarshamns simsällskap 32:54 1260
478 Line Nilsson 75 Vassmolösa 32:56 924
479 Anna Fridolfsson 92 Kalmar 32:57 359
480 Johanna Berg 96 Rockneby 33:00 105
481 Linn Madsen 87 Vassmolösa 33:02 852
482 Ingela Magnusson 65 24FitClubTorsås 33:02 854
483 Mari Naga 92 Nybro 33:03 892
484 Jennie Sundberg 78 Borgholm 33:03 1199
485 Eva Josefsson 68 Kalmar 33:05 646
486 Birgitta Blomster 67 OSKARSHAMN 33:08 143
487 Matilda Andersson 88 Oskarshamn 33:09 56
488 Mikla Blomster 90 Kalmar 33:09 144
489 Ebba Ståhlbalck 03 Kalmar 33:11 1189
490 Fanny Ståhlbalck 03 Kalmar 33:11 1190
491 Maja Wahlgren 03 Lindsdals IF 33:12 1279
492 Josefine Karlsson 84 Hultsfred 33:13 689
493 Anna Norén 70 Blomstermåla 33:13 944
494 Elena Norén 73 Blomstermåla 33:14 945
495 Ida Gratte 96 Nybro 33:18 384
496 Anna Gill 96 Nybro 33:19 373
497 Helene Ragnarsson 66 Kalmar 33:23 1048
498 Felicia Wallgren 01 Kalmar 33:24 1288
499 Diana Lundqvist 74 D-wave 33:27 838
500 Tanya Holmqvist 56 Oskarshamn 33:28 1420
501 Azra Alic 96 Kalmar 33:30 27
502 Lena Dahlberg 67 Uppsala 33:30 216
503 Kerstin Floden 87 Kalmar 33:30 332
504 Ann-catrine Floden 90 Kalmar 33:31 331
505 Johanna Hultgren 88 Kalmar 33:34 492
506 Ulrika Höglund 71 Ljungbyholm 33:35 516
507 Nina filipsson 88 Kalmar 33:37 328
508 Maria Johansson 86 Vimmerby 33:38 585
509 Anna Ståhl 77 Elitmontage 33:39 1187
510 Pia Edin 73 Kalmar 33:40 239
511 Carita Folkesson 76 borgholm 33:40 336
512 Mariana Andersson 65 Kalmar 33:42 53
513 Elisabeth Almquist 88 Kalmar 33:43 31
514 Louise Gadd 84 Trekanten 33:43 369
515 Catarina Lagesson 64 Bumbibjörnar 33:43 755
516 Anne Johansson 62 Sverige 33:46 551
517 Åsa Johansson 66 Kalmar 33:47 609
518 Jenny Nelson 82 Rälla Rebel Runners 33:49 896
519 Charlotte Berlevik 92 Outnorth 33:49 1360
520 Kimberly Atle 85 Outnorth 33:49 1361
521 Ottilia Eriksson 94 Elgiganten 33:51 304
522 Madeleine Johansson 91 Kalmar 33:51 579
523 Linda Görling 78 Påskallavik 33:55 422
524 Åsa Jonsson 74 Oskarshamn 33:55 644
525 Marie Franzén 83 Kalmar 33:56 352
526 Sara Johansson 91 Kalmar 33:59 601
527 Anette Nordström 66 Emmaboda 33:59 940
528 Lina Smedberg 85 Kalmar 34:00 1157
529 jenny alriksson 84 Påryd 34:03 34
530 Emma Svensson 85 Kalmar 34:04 1212
531 Elenohr Arn 86 Kalmar 34:08 1384
532 Nina Forss 88 Elgiganten 34:09 339
533 Arletta Wahlin 76 Trekanten 34:09 1280
534 Mia Sandberg 83 Vassmolösa 34:15 1119
535 Martina Sätren 73 Karlskrona 34:15 1226
536 Karin Hardell Harrysson 63 Kalmar 34:19 439
537 Johanna Stjernberg 95 Oskarshamn 34:20 1169
538 Jonna Helmersson 79 Växjö 34:21 457
539 Lotta Compton 81 Nybro 34:23 209
540 Melina Rosander 95 Team Snigel 34:24 1083
541 Christina Thomsen 72 Vetlanda 34:25 1247
542 Linda Widlund 82 Trelleborg 34:25 1308
543 Nachtegael Victorine 93 Belgium 34:25 1383
544 Jennie Olsson 89 Kalmar 34:27 973
545 Liselott Ekström 71 Oskarshamn 34:28 254
546 Ann-Sofie Gustafsson 90 Påryd 34:34 398
547 Maria Hydvall 77 Läckeby 34:37 501
548 Linda Adebring 85 Oskarshamn 34:40 4
549 Lena Petersen 50 Mörbylånga GoIF 34:42 1005
550 Linnea Hoffer Holmgren 93 Kalmar 34:48 476
551 Ingela Holmlund 70 Fårbo 34:48 487
552 Moa Nielsen 03 Elbolaget 34:52 900
553 Noëlle Temming 92 Kalmar 34:52 1241
554 Veronica Winberg 79 Elbolaget 34:55 1318
555 Amanda Bäck 99 Kalmar 34:59 176
556 Lina Junker 80 Dragör 34:59 1371
557 Angelica Grön 94 Kalmar 35:10 386
558 Annika Olsson 74 Kalmar 35:14 967
559 Angelica Nilsson 84 Färjestaden 35:18 907
560 Emma Delborn 10 Kalmar 35:21 231
561 Moa Ternström 11 Kalmar 35:22 1242
562 Margaretha Wikby 63 Vetlanda 35:25 1312
563 Malin Petersson 71 Kalmar 35:27 1353
564 Madeleine Roos 74 Kalmar 35:28 1079
565 Pia Naga 65 Nybro 35:30 893
566 Therese Brännmark 84 Fågelmara 35:33 175
567 Christine Hansen 66 Färjestaden 35:38 436
568 Åsa Hellberg 66 Färjestaden 35:43 455
569 Therese Magnusson 66 Holmsjö 35:43 857
570 Margareta Nilsson 47 Stigtomta 35:46 927
571 Nathalie Salmijärvi 90 Kalmar 35:46 1110
572 Ulrika Karlsson 68 Kalmar 35:51 711
573 Emma Karlsson 85 Borgholm 35:53 673
574 Lena Karlsson 66 24FitClub Torsås 35:53 691
575 Fanny Johansson 95 Kalmar 35:54 561
576 Eva Vilhelmsson 54 Kalmar 35:54 1271
577 Anna Skutta 71 Oskarshamn 35:56 1154
578 Moa Tillman 92 Oskarshamn 35:56 1252
579 Linda Lindkvist 81 Trekanten 36:00 806
580 malin josefsson 86 Kalmar 36:01 647
581 Maria Karlsson 91 Kalmar 36:01 696
582 Lina Johansson 89 Vassmolösa 36:02 575
583 Dominika Jezior 74 Kalmar 36:07 541
584 Johanna Brundin 73 Läckeby 36:10 169
585 Christine Johnsson 46 Nybro 36:11 614
586 Isabelle Eriksson 04 Kalmar sportringen 36:16 292
587 Malin Hovenäs 87 Kalmar 36:17 490
588 Malin Edman-Sjöberg 84 Kalmar 36:19 241
589 Emma Thernlund 86 Rockneby 36:20 1244
590 Elina Olsson 93 Kalmar 36:21 1378
591 Anna-Lena Wintersteller 76 Kalmar 36:25 1319
592 Elvira Wintersteller 09 Kalmar 36:25 1320
593 Klara Frank Ekstrand 05 Kalmar 36:27 341
594 Isabell Frank 78 Kalmar 36:28 340
595 Ann Petersson 65 Runsten Möckleby IF 36:30 1007
596 Magdalena Petersson 91 Runsten Möckleby IF 36:30 1017
597 Ellinor Kelemit 90 Växjö 36:40 714
598 Lovisa Kelemit 94 Kalmar 36:40 715
599 Susanne Jonsson 70 oskarshamn 36:50 643
600 Terese Holm 85 Kalmar 36:57 482
601 Gabriella Karlsson 02 Sportringen 36:57 681
602 Charlotte Dyfverman 83 Timmernabben 36:58 236
603 Tova Condrup 10 Kalmar OK 37:00 212
604 Johanna Nilsén 79 Trekanten 37:00 904
605 Ida Rundgren 03 Elbolaget 37:02 1385
606 Mathilda Linde 94 Nybro 37:09 797
607 Mia Blomberg 70 Trekanten 37:16 141
608 Anette Nilsson 66 Nybro 37:17 906
609 Emma Undin 89 Lindås 37:18 1261
610 Maria Theander 63 Vassmolösa 37:20 1243
611 Anna Redborn 74 Fliseryd 37:24 1055
612 Anna Samuelsson 70 oskarshamn 37:24 1111
613 Anna Hansson 83 Ankarsrum 37:25 437
614 Zandra Kängström 96 Oskarshamn 37:27 744
615 Emma Ljungkvist 94 Kalmar 37:27 821
616 Sara Redborn 77 Oskarshamn 37:27 1057
617 Jennie Ljunggren 80 Kalmar 37:29 819
618 Liselotte Rosdahl 64 Kristianstad 37:34 1085
619 Emma Fredsson 92 Färjestaden 37:36 357
620 ANNE FREDRIKSSON 69 Torsås 37:39 356
621 Minna Dungefjord 96 Kalmar 37:50 235
622 Jeanette Svensson 79 Nybro 37:52 1215
623 Natalie Ekstrand 06 Trekanten 38:06 252
624 maria johnsson 79 Kalmar 38:06 617
625 Amanda Rudholm 88 Nybro 38:13 1096
626 Andrea Fingerhut 93 Kalmar 38:14 329
627 Kristina Ekstrand 81 Trekanten 38:16 251
628 Emmili Lindberg 90 Mörbylånga 38:20 787
629 Amanda Gustavsson 93 Kalmar 38:21 416
630 Nicki Svensson 91 Kalmar 38:21 1220
631 Karin Strand 78 Färjestaden 38:25 1170
632 Malin Furberg 74 Vitsippan 8 38:32 365
633 Veronica Andersson 77 Oskarshamn 38:40 66
634 Emmie Fingerhut 89 Kalmar 38:51 330
635 Annie Trofast 86 Mörbylånga 38:52 1259
636 Rebecka Holmström 82 Färjestaden 38:53 488
637 Angelica Malmquist 89 Kalmar 39:05 858
638 Tina Krusell 92 Nybro 39:21 733
639 Christina Flygare 64 FÄRJESTADENc 39:29 333
640 Amanda Lundqvist 10 D-wave 39:33 837
641 Louise Rautio 90 Kalmar 39:33 1054
642 Josefin Ingemansson 86 Växjö 39:34 520
643 Marina Karlsson 60 Halltorp 39:34 698
644 Inga-Lill Gustafsson 66 Nybro 39:35 400
645 Anette Johansson 55 Gullabo Girls 39:42 550
646 Patricia Cabral 88 OWL PUB 39:49 179
647 Martina Erman 86 Mörbylånga 39:51 314
648 Selma Numan 72 Nybro 39:52 951
649 Åsa Gunnarsson 69 Kalmar 40:18 394
650 Annica Jonsson 69 Rockneby 40:18 629
651 Linnea Bjerre 60 Kalmar 40:23 127
652 Sofie Holgersson 79 Bergkvara 40:24 478
653 Malin Toveling 69 Kalmar 40:26 1256
654 Manuela Bjerre 62 Kalmar 40:27 128
655 Sara Fröman 93 Kalmar 40:31 364
656 Sofia Hagman 93 Nybro 40:35 425
657 Rasha Fakhro 93 Beboskap 40:57 323
658 Tekla Jonasson 60 HarryPottorna 40:57 625
659 Tellina Norling 60 Oskarshamn 40:58 948
660 Milda Jonasson 74 HarryPottorna 41:00 624
661 Ida Norling 79 Oskarshamn 41:00 946
662 Nathalie Reyper 84 Oskarshamn 41:28 1059
663 Marie Sandström 66 Kalmar 41:30 1121
664 Sofie Abrahamsson 93 Kalmar 41:43 2
665 Anna Sverkén 77 Nybro 41:52 1224
666 Pia Broberg 63 Kalmar 41:53 165
667 Helena Olsson Björkman 66 Mörbylånga GoIF 42:21 982
668 Lina Karlsson 89 Kalmar 42:55 692
669 Anna Khrinde 71 Kalmar 43:05 721
670 Sara Berggren 94 Nybro 44:00 109
671 cecilia danielsson 78 Nybro 44:13 221
672 Wilma Danielsson 06 RM/SSG 44:14 224
673 Åse Ryberg 66 Systrarna Skynda Långsamt 45:26 1101
674 Ann Thomasson 59 Systrarna Skynda Långsamt 45:26 1246
675 Isabella Jönsson 90 Svängsta 47:17 653
676 Amra Mekic 96 Elgiganten 49:43 870
677 Anette Karlsson 63 Kalmar 50:19 666
678 Tina Gustafsson 70 Lindås 51:28 415
679 Ewa Slånemyr 51 Oskarshamn 54:29 1156
680 Francesca Pandini 56 Italy 54:30 999
681 Birgitta Svensson 42 Oskarshamn 54:30 1206